Strona 95 z 274 PierwszyPierwszy ... 45859394959697105145195 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,231 do 4,275 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #4231
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    AlterEgo

    Co do transformacji Falubaz-Morawski-Polmos/Beram to podtrzymuję to, co wyżej napisałem, bo z faktami walczy tylko Mariusz - ja nie mam zamiaru!
    A nie mówiłem, że Alter to primadonna, ciągle obrażona na cały świat. Czysta Doda.

    ... zapominając, że notkę w Wikipedii może stworzyć nawet przedszkolak...
    Toteż nie tylko na Wikipedii opieram swoją wiedzę. Większość źródeł w necie podaje, ze Morawski był właścicielem klubu. A skoro był właścicielem to dla mnie jest jednoznaczne, że klub w tym czasie był jego prywatną własnością. Potwierdzenie tego faktu znajdziesz również na oficjalnym profilu Falubazu na FB https://www.facebook.com/FalubazZiel...?tab=page_info. Cytuję:

    W 1991 roku klub przejął zielonogórski biznesmen Zbigniew Morawski. Klub pod nową nazwą pochodzącą od nazwiska właściciela "Morawski Speedway Team"
    Jak wspomniałem wyżej, sam Morawski również to potwierdził (w rozmowie ze mną) w 1991 roku.

    Póki co, to są własnie fakty. Klub za czasów Morawskiego był prywatnym klubem. Po odejściu Morawskiego, ZKŻ był już stowarzyszeniem. W tym układzie, jeśli nie potrafisz pojąć, że zmienił się status klubu (pod względem prawnym) to przynajmniej nie wprowadzaj ludzi w błąd. Ta sytuacja powoduje, ze od strony prawnej, mamy do czynienia z nowym podmiotem (klubem) który to (aby zachować ciągłość klubową) wziął na swoje barki zobowiązania po Morawski Speedway Team.

    I czego tutaj jeszcze primadonno nie rozumiesz ?

    Vicar

    Większej bzdury dawno nie słyszałem. Co to jest ciągłość klubowa w PZM-ocie? Że niby na ten przykład dzisiejszy Rybnik nie może mówić, że zdobył 12 DMP? PZM-ot mu zabrania?
    Widać o wielu rzeczach nie słyszałeś. Abyś mógł dzisiaj (jako klub sportowy) dysponować dorobkiem sportowym klubu, to musi być zachowana ciągłość klubowa. Np. jeśliby dzisiaj upadł klub żużlowy w Bydzi. A jutro Ty, na zgliszczach starego klubu, utworzyłbyś nowy klub żużlowy, nie zachowując ciągłości klubowej. To od strony prawnej nie miałbyś prawa posługiwać się dorobkiem sportowym starego klubu. Jasne, kibice w Bydzi dalej by chodzili an swoją Polonię (niezależnie jak byś nie nazwał tego klubu) i dalej twierdziliby, ze mają tytle to a tyle medali DMP na swoim koncie. Jednak Twój nowy klub nie byłby kontynuatorem starego klubu.

    Coś mi nie gra w tej układance. Skoro z publicznego KS-u mógł się stać prywatnym Morawskim, to czemu w drugą stronę to nie mogło zadziałać po tych całych akcjach? Trzeba by kogoś obeznanego, który powiedziałby co to znaczy, że stowarzyszenie stało się prywatne.
    A kto tak twierdzi ? Mógłby. Skoro w 1991 roku nastąpiła zmiana podmiotu, ze stowarzyszenia na prywatny to w 1994 odwrócono ten proces. Z prywatnego na stowarzyszenie. Nie rozumiem po co sugerujesz się tym całym "KS" ? Przecież on tu nie gra żadnej roli. Ktoś tam postanowił, że klub będzie się nazywał "ZKŻ" i tak go zarejestrowali w sądzie.

    To samo. Skoro przed Morawskim był KS, to czemu nie mogło być po?

    I najsłabszy punkt tej układanki. Skoro coś musiano wybrać, to czemu nie wybrano tradycyjnej nazwy KS tylko jakiś nowy twór ZKŻ? Wmawiaj sobie, że bez powodu...
    Ale co mam sobie wmawiać ? Kto twierdzi, że po zmianie nie mogło być w nazwie "KS" ? Bo pewnie mogło, przynajmniej ja nie znam żadnych przeszkód. Tylko nie rozumiem po co drążysz te nieszczęsne "KS" ? Przecież ono tutaj kompletnie nic nie zmienia. I tak zmieniła się forma własności, prawnie powstał nowy klub. To po co miałby być te "KS" ?

    drozd

    Skoro Morawski to byl inny klub to dlaczego zaczynal w 1 lidze w 1991 roku? I tak mozna w kolko macieja dyskutowac z Wami wielkimi obronacmi lokalnych swietosci. Ostatnio przerabiam to na fejsie z Czestochowa i jak grochem o scianę. Jedynie obelg mozna sie naczytac pod wlasnym adresem.
    Hmm, a czemu miał nie startować w ówczesnej najwyższej klasie rozgrywkowej ? Możesz mi wytłumaczyć ?

    Zachowana została kontynuacja klubowa. Jak byś dzisiaj przekonał Dowhana który sprzedał by Ci ZKŻ SSA, z całym dobrodziejstwem, to w sezonie 2015 startowałbyś w SE a nie w II lidze.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #4232
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Mariusz -
    Nie rób majdanu z tego wątku.
    Oczy łzawią od patrzenia na te racje.
    Poproś potomka p.Norkowskiego, żeby otworzył sekcje piłkarską klubu Polonia Bydgoszcz. Potomka braci Świtałów, Raniszewskiego, Połukarda, Kupczyńskiego, Glucklicha, Golloba i wielu sław. I podyskutuj z kibicami o ciągłości klubu.
    Na żywo. Nie tu.

  3. Powrót do góry    #4233
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Toteż nie tylko na Wikipedii opieram swoją wiedzę. Większość źródeł w necie podaje, ze Morawski był właścicielem klubu. A skoro był właścicielem to dla mnie jest jednoznaczne, że klub w tym czasie był jego prywatną własnością. Potwierdzenie tego faktu znajdziesz również na oficjalnym profilu Falubazu na FB https://www.facebook.com/FalubazZiel...?tab=page_info. Cytuję:

    [...]

    Jak wspomniałem wyżej, sam Morawski również to potwierdził (w rozmowie ze mną) w 1991 roku.

    Póki co, to są własnie fakty. Klub za czasów Morawskiego był prywatnym klubem. Po odejściu Morawskiego, ZKŻ był już stowarzyszeniem. W tym układzie, jeśli nie potrafisz pojąć, że zmienił się status klubu (pod względem prawnym) to przynajmniej nie wprowadzaj ludzi w błąd. Ta sytuacja powoduje, ze od strony prawnej, mamy do czynienia z nowym podmiotem (klubem) który to (aby zachować ciągłość klubową) wziął na swoje barki zobowiązania po Morawski Speedway Team.

    [...]

    Skoro w 1991 roku nastąpiła zmiana podmiotu, ze stowarzyszenia na prywatny to w 1994 odwrócono ten proces. Z prywatnego na stowarzyszenie. Nie rozumiem po co sugerujesz się tym całym "KS" ? Przecież on tu nie gra żadnej roli. Ktoś tam postanowił, że klub będzie się nazywał "ZKŻ" i tak go zarejestrowali w sądzie.
    Trzeba zachować na pamiątkę, choć pewnie i tak dowiem się kiedyś, że Mariusz miał zupełnie co innego na myśli

  4. Powrót do góry    #4234
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,898
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 90 w 75 postach
    Kurka co za wątek ?
    Jakieś Dody, muchy w nosie, brednie, błądzenie... a sądziłem, że poczytam tu coś o tym co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla.
    No nic to dawaj tu ekspercie dalej kolejne muchy w nos.
    Marco Simoncelli (1987-01-20 * 2011-10-23) Ukryta zawartość

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi inzynier za jego przydatny post!

    STALECZKA (03-03-2015)

  6. Powrót do góry    #4235
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez AlterEgo Zobacz posta
    Trzeba zachować na pamiątkę, choć pewnie i tak dowiem się kiedyś, że Mariusz miał zupełnie co innego na myśli
    Ejże, primadonno. Jak już raczyłeś schować swojego focha, i wróciłeś, to może odnieś się merytorycznie, przedstaw fakty. Wyjaśnij np. dlaczego większość źródeł, przedstawia Morawskiego jako właściciela ? Nie tylko Wikipedia, nie tylko sam Morawski tak twierdził.

    Potrafisz ? Czy znowu puścisz focha ?

    Jap

    Mariusz -
    Nie rób majdanu z tego wątku.
    Oczy łzawią od patrzenia na te racje.
    A kimże ty smyku jesteś, abyś mi mówił jakie tematy i gdzie mam poruszać ? Jak Ciebie patrzałki bolą to wyłącz monitor lub zmień okulistę
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #4236
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    inżynier

    Z przyjemnością czytam sobie forum z ludźmi z forum ze starych lat, nawet jeśli czasami mijają się z prawdą.
    Zawsze to lepsze niż czytanie tych pseudo filozoficznych wymiocin imbecyli którzy wiedzę czerpią tylko z TV.
    (i jeszcze się tym szczycą)

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    ananasek_vel_oman (03-03-2015)

  9. Powrót do góry    #4237
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    inżynier

    Z przyjemnością czytam sobie forum z ludźmi z forum ze starych lat, nawet jeśli czasami mijają się z prawdą.
    Zawsze to lepsze niż czytanie tych pseudo filozoficznych wymiocin imbecyli którzy wiedzę czerpią tylko z TV.
    (i jeszcze się tym szczycą)

    pozdrawiam
    Z telewizyjnymi "fanami" jest jak z plywanie. Niby kazdy wie jak i o co chodzi a jednak niektorzy sie topia...
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #4238
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale co mam sobie wmawiać ? Kto twierdzi, że po zmianie nie mogło być w nazwie "KS" ? Bo pewnie mogło, przynajmniej ja nie znam żadnych przeszkód. Tylko nie rozumiem po co drążysz te nieszczęsne "KS" ? Przecież ono tutaj kompletnie nic nie zmienia.
    Zmienia. Po co zmieniono literki? Z kaprysu? Raczej nie zauważyłem, bo ktoś zmieniał literki "ot tak". Klub się nazywa jakoś i nagle stwierdzają "a zmienimy na coś zupełnie innego". Tylko w dwóch sytuacjach takie coś widzimy a) odcięcie od długów, b) powrót do tradycyjnej nazwy. Punkt b) odpada tu.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  11. Powrót do góry    #4239
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Zmienia. Po co zmieniono literki? Z kaprysu? Raczej nie zauważyłem, bo ktoś zmieniał literki "ot tak". Klub się nazywa jakoś i nagle stwierdzają "a zmienimy na coś zupełnie innego". Tylko w dwóch sytuacjach takie coś widzimy a) odcięcie od długów, b) powrót do tradycyjnej nazwy. Punkt b) odpada tu.
    Ja pindolę, ale was nosi. Najprostsze sprawy potraficie skomplikować niesamowicie.

    Przed 1991 rokiem nazwa klubu to "KS Falubaz". 1991 - 1994 - w zasadzie klub przechodzi prywatyzacje. Zmienia się właściciel, przedsiębiorstwo państwowe oddaje klub w prywatne ręce. Nowy właściciel wybiera nazwę "Morawski Speedway Team" . 1994 - 1995 - prywatny właściciel plajtuje. Wobec tego odchodzi z żużla. Nie ma innego chętnego aby przejąć i zainwestować w klub. Wobec tego zostaje zarejestrowane stowarzyszenie "ZKŻ" które przejmuje klub z całym inwentarzem.

    Jak byś nie zauważył to pod względem prawnym już masz nowy podmiot prawny, zmienia się forma własności klubu. I nie ma tu żadnego znaczenia czy będzie nazywał się "KS ZKŻ" czy "ZKŻ".

    A teraz wytłumacz mi, co w tym układzie zmienia te Twoje "KS" ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #4240
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Połączyć pierwszą i drugą ligę.
    11 ekip i 20 meczów (Ostrów, Rybnik, Kraków, Gniezno, Bydgoszcz, Łódź, Daugavpils, Lublin, Krosno, Piła, Rawicz).
    Sieroty gdańskie i częstochowskie przerzucić do klubów obecnie drugoligowych.

  13. Powrót do góry    #4241
    Początkujący Awatar Krzyś
    Dołączył
    01-03-2015
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez Ostatni Zobacz posta
    Połączyć pierwszą i drugą ligę.
    11 ekip i 20 meczów (Ostrów, Rybnik, Kraków, Gniezno, Bydgoszcz, Łódź, Daugavpils, Lublin, Krosno, Piła, Rawicz).
    Sieroty gdańskie i częstochowskie przerzucić do klubów obecnie drugoligowych.
    To prosta droga do bankructwa kilku kolejnych klubów. Klubów z PLŻ2 nie stać na PLŻ1(nikt nawet nie przystąpił do konkursu), a tym bardziej nie stać na regularne wciry i 20 meczów przy prawie pustym stadionie. Zaś klubów z PLŻ1 na wypłaty za 60 pkt w meczu.
    Moim zdaniem należy zostawić jak jest i ten rok przetrwać. W przyszłym sezonie wróci Gdańsk, Częstochowa i zapewne dojdzie Poznań. I będzie 8-8-7.

  14. Powrót do góry    #4242
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    Tak czytam i nasuwa mi sie jedna mysl. nasz kraj bardzo cierpi na brak rozliczen przeszlosci. Nawet w tym cholernym zuzlu sie z tym spotykamy. Jakies walki o to co Falubaz tam kiedys byc moze wyszwindlowal...
    Panowie. A niech se chlopaki z ZG wierza w co chca. Nie ma o co bic piany. Szwindle Falubaz robil rozne nawet w ostatnich latach wiec czytych rączek nie ma nikt. Nie chodzi mi juz nawet o jakies finansowe przekrety, ale chocby wjezdzanie Hancocka w tasmy to maly, lecz smierdzacy pasztet.

    My sie skupmy na dyskusji co mozna zmienic, wprowadzic, jakie warunki powinna stawiac licencja by kluby nie mialy problemu z awansem, a by nam bylo dobrze ogladac zuzel itd..
    Wiekszosc z nas poparla Ruch kibicow w sasiednim watku to moze pora by sprobowac chociaz wypracowac jakies wspolne pomysly, ktore ten ruch moglby ewentualnie przedstawic wyzej?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  15. Powrót do góry    #4243
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Szwindle Falubaz robil rozne nawet w ostatnich latach wiec czytych rączek nie ma nikt. Nie chodzi mi juz nawet o jakies finansowe przekrety, ale chocby wjezdzanie Hancocka w tasmy to maly, lecz smierdzacy pasztet.
    Żaden pasztet, żaden szwindel. Normalna taktyka. Powszechnie stosowana w czasach KSM, przez chyba wszystkie kluby. Przynajmniej ja nie mam żadnych wątpliwości, że każdy klub stosowałby tego rodzaju sztuczki, będąc w podobnej sytuacji.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #4244
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-10-2010
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    221
    Podziękowania: 120 w 74 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Żaden pasztet, żaden szwindel. Normalna taktyka. Powszechnie stosowana w czasach KSM, przez chyba wszystkie kluby. Przynajmniej ja nie mam żadnych wątpliwości, że każdy klub stosowałby tego rodzaju sztuczki, będąc w podobnej sytuacji.
    I znów nasuwa sie pytanie.
    "Czy jestem złodziejem,jesli wszyscy kradną?"
    Ostatnio edytowane przez Lawin ; 04-03-2015 o 11:18

  17. Powrót do góry    #4245
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    A co, zakazali tego gdzieś? Mylisz pojęcia, panie.

    Z powyższego wynika, że czepiają się Falubazu z czasów Cieślaka, jakby tylko w Zielonej Górze pokazał się jako kombinator czystej wody

  18. Powrót do góry    #4246
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Ale gdyby był nóż na gardle, to Huszczę za 2 mld sprzedaliby z pocałowaniem ręki w godzinę
    Ja mysle ze nawet w 5 minut. Najwyższy w dziejach transfer polskiego żużla. Podmiot zdarzenia: najbardziej perspektywiczny zawodnik w kraju. 40-latek jeżdżący z sezonu na sezon coraz gorzej.

    Do tamtej pory najwyższy transfer w dziejach polskiej ligi to Sawina do Gdanska za 1 mld.

    Ja nie wierze w czystośc podobnych przekształceń jakie mialy miejsce w ZG 94-95 i w innych klubach. Takie moje prawo. Nie wierze w żadne splacanie jesli ktos nie zostal do tego zmuszony. Bajki dla naiwnych. Takie moje zdanie i sądzic mnie z tego tytułu nie musisz. Ale jeszcze duzo musi uplynac wody w Wisle zeby w tym kraju nawet stary chłop darował sobie wycieczki osobiste w dyskusjach na forum.

  19. Powrót do góry    #4247
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    Okej, przepraszam, zagalopowalem sie. Falubaz to jedyny czysty klub. Nic za uszami, nic za paznokciami. Najswietszy.
    Przez cala swoja historie bez zadnego przekretu. Wzór.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  20. Powrót do góry    #4248
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    A nawet jeśli mają, to oni mogą! Pozmieniali literki i w ramach zadośćuczynienia jeszcze długi pospłacali. A jeśli nie, to by 40-letniego Huszczę sprzedali od razu za 2 mln zł. Szkoda, że BKS tego Umińskiego za 3mln zł nie sprzedał na przełomie wieków (tak jak go na liście transferowej wystawiono) to by w ogóle nie trzeba było na BTŻ przemianowywać.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  21. Powrót do góry    #4249
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Okej, przepraszam, zagalopowalem sie. Falubaz to jedyny czysty klub. Nic za uszami, nic za paznokciami. Najswietszy.
    Przez cala swoja historie bez zadnego przekretu. Wzór.
    Ty byś przestał już udawać że walczysz o dobro speedway w całym kraju . Twoje ''zaangażowanie'' w to dobro doprowadziło że przestałeś się interesować własnym podwórkiem a tam to dopiero się dzieje . Może chcesz pogadać o tym jak twoi promotorzy zrobili w ..... zawodników i do dzisiaj nie wypłacili kasy którą obiecali zapłacić w styczniu ?

  22. Powrót do góry    #4250
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Cytat Zamieszczone przez Krzyś Zobacz posta
    To prosta droga do bankructwa kilku kolejnych klubów. Klubów z PLŻ2 nie stać na PLŻ1(nikt nawet nie przystąpił do konkursu), a tym bardziej nie stać na regularne wciry i 20 meczów przy prawie pustym stadionie. Zaś klubów z PLŻ1 na wypłaty za 60 pkt w meczu.
    Moim zdaniem należy zostawić jak jest i ten rok przetrwać. W przyszłym sezonie wróci Gdańsk, Częstochowa i zapewne dojdzie Poznań. I będzie 8-8-7.
    Trzeba wprowadzić płace miesięczne a nie stawki za punkt. Zbankrutują? Trzeba zabrać kasę Ekstralidze w celu dofinansowania klubów z niższej ligi.

  23. Powrót do góry    #4251
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    Cytat Zamieszczone przez ScotFZG Zobacz posta
    Ty byś przestał już udawać że walczysz o dobro speedway w całym kraju . Twoje ''zaangażowanie'' w to dobro doprowadziło że przestałeś się interesować własnym podwórkiem a tam to dopiero się dzieje . Może chcesz pogadać o tym jak twoi promotorzy zrobili w ..... zawodników i do dzisiaj nie wypłacili kasy którą obiecali zapłacić w styczniu ?
    Ty mi nie mow co mam robic. To raz.
    Dwa. Jacy moi promotorzy?
    Trzy. Na "moim" podwórku dzieje sie bardzo zle, tak zle, ze nikt nawet nie chce dyskutowac - bo co wiecej mozna napisac?
    To, ze brakuje kasy dla zawodnikow to juz wiem - nic nowego sie od ciebie nie dowiedzialem.
    Cztery. Moge pogadac, ale akurat nie z toba. Z byle kim mi sie nie chce.

    Cytat Zamieszczone przez Ostatni Zobacz posta
    Trzeba wprowadzić płace miesięczne a nie stawki za punkt. Zbankrutują? Trzeba zabrać kasę Ekstralidze w celu dofinansowania klubów z niższej ligi.
    Wraz z placami miesiecznymi trzeba wprowadzic obowiazkowe skladki ubezpieczeniowe, zryczałtowany podatek a i jeszcze moznaby pobierac abonament RTV.
    Okresowe badania lekarskie, urlop na żądanie, rente dla kontuzjowanych.
    I heja, czy sie robi czy sie lezy 4500 sie nalezy.

    Juz widze tych zawodowcow, wszyscy na papierze na minimalnej krajowej a w garazu 3 auta i 10 motocykli.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  24. Powrót do góry    #4252
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Okej, przepraszam, zagalopowalem sie. Falubaz to jedyny czysty klub. Nic za uszami, nic za paznokciami. Najswietszy.
    Przez cala swoja historie bez zadnego przekretu. Wzór.
    Hmm, ja tam nie wiem czy wzór, czy nic za uszami Falubaz nie ma. Sęk w tym, ze Ty (i tobie podobni) też nie wiesz a pieprzysz.

    Vicar

    A nawet jeśli mają, to oni mogą! Pozmieniali literki i w ramach zadośćuczynienia jeszcze długi pospłacali. A jeśli nie, to by 40-letniego Huszczę sprzedali od razu za 2 mln zł. Szkoda, że BKS tego Umińskiego za 3mln zł nie sprzedał na przełomie wieków (tak jak go na liście transferowej wystawiono) to by w ogóle nie trzeba było na BTŻ przemianowywać.
    Aleś się uczepił tych literek, niczym Semen

    Tyle już o tym napisano w tym wątku, że przedszkolak by zajarzył, że te literki nikomu do niczego potrzebne nie były. A zatem znaczenia nie mają żadnego. A już na pewno w kwestii, rzekomo, niespłaconych długów.

    Ostatni

    Trzeba wprowadzić płace miesięczne a nie stawki za punkt. Zbankrutują? Trzeba zabrać kasę Ekstralidze w celu dofinansowania klubów z niższej ligi.
    Ty tak na poważnie te herezje głosisz ? Bo już zwątpiłem
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 04-03-2015 o 17:43
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #4253
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,538
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Jestem zwolennikiem połączenia 1 ligi i 2 ligi. Natomiast co do tego jest sporo kontrowersji. Wg mnie można podzielić te rozgrywki (aby rozgraniczyć dysproporcje, o których się mówi):

    Runda zasadnicza: 10 kolejek

    Grupa A:
    1. Ostrovia Ostrów
    2. Lokomotiv Daugavpils
    3. Orzeł Łódź
    4. Wanda Kraków
    5. Victoria Piła
    6. Kolejarz Rawicz

    Grupa B:
    1. Start Gniezno
    2. ROW Rybnik
    3. Polonia Bydgoszcz
    4. Motor Lublin
    5. KSM Krosno
    6. ............

    Runda finałowa:
    11 kolejka
    - mecz nr 1 - 4 drużyna grupy B - 1 drużyna grupy A
    - mecz nr 2 - 4 drużyna grupy A - 1 drużyna grupy B
    - mecz nr 3 - 3 drużyna grupy B - 2 drużyna grupy A
    - mecz nr 4 - 3 drużyna grupy A - 2 drużyna grupy B

    12 kolejka
    - rewanże

    13 kolejka
    - zwycięzca dwumeczu nr 4 - zwycięzca dwumeczu nr 1 (półfinał A)
    - zwycięzca dwumeczu nr 3 - zwycięzca dwumeczu nr 2 (półfinał B)

    14 kolejka
    - rewanże

    15 kolejka
    - zwycięzca półfinału B - zwycięzca półfinału A

    16 kolejka
    - rewanże

    ----------------------

    Zwycięzca awansuje do Ekstraligi lub...
    15 i 16 kolejka nie musiałaby być rozgrywane (jeśli chodzi o bezpośredni awans) w przypadku powiększenia Ekstraligi do 10 drużyn
    i wówczas zwycięzcy półfinałów uzyskiwałyby bezpośredni awans.
    W takim przypadku w 15 i 16 kolejce zmierzyliby się przegrani z półfinałów, a zwycięzca dwumeczu zmierzyłby się w barażu z ostatnim zespołem Ekstraligi.
    Ostatnio edytowane przez Drapichrust ; 04-03-2015 o 18:21
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  26. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Drapichrust za jego przydatny post!

    kingpin (04-03-2015), kleczes_GKM (04-03-2015)

  27. Powrót do góry    #4254
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,655
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Tylko że w ten sposób cztery drużyny kończą sezon po 10 meczach (5 na własnym stadionie), a skoro do rozegrania zostanie jeszcze 6 kolejek, to znaczy półtora-dwa miesiące, to oznacza że skończą sezon w lipcu-sierpniu.

    Jedyne rozwiązanie jakie ja (i pewnie nie tylko ja) widzę to podwójna runda zasadnicza w I i II lidze ale regulamin był chyba ustalany na rundę zasadniczą, półfinały i przede wszystkim WIELKI FINAŁ LIGI.
    Ostatnio edytowane przez Marsh ; 04-03-2015 o 22:59
    BKS Polonia Bydgoszcz

  28. Powrót do góry    #4255
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,992
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,586 w 779 postach
    A ja mowie tak: zebrac druzyny 1. PLZ, 2. PLZ + odpady (Gdansk, Czewa, Opole) i rozegrac PUCHAR POLSKI. Oczywiscie bez udzialu PZM i na wlasnych zasadach. Forma dowolna, moga to byc np. normalne mecze druzyn siedmioosobowych, podzielonych na cztery grupy (2 po 3 druzyny i 2 po 4), po ktorych rozgrywany jest polfinal i final. Rzecz najistotniejsza: nalezy dac panom z PZM jasno do zrozumienia, ze sa to rozgrywki wewnetrzne i ich obecnosc nie jest tam mile widziana.
    Pzdr,
    Garfield

  29. Powrót do góry    #4256
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,538
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Tylko że w ten sposób cztery drużyny kończą sezon po 10 meczach (5 na własnym stadionie), a skoro do rozegrania zostanie jeszcze 6 kolejek, to znaczy półtora-dwa miesiące, to oznacza że skończą sezon w lipcu-sierpniu.
    Runda zasadnicza mogłaby zakończyć się w połowie sierpnia, czyli dokładnie wtedy, kiedy rozgrywana byłaby przedostatnia kolejka Ekstraligi, więc np. taki GKM czy Stal Rzeszów skończy rozgrywki tydzień później.
    A poza tym jest to sytuacja przejściowa, i nie widzę wielkiej różnicy, że 4 najsłabsze zespoły obu grup sezon skończą w połowie sierpnia, bo tak zazwyczaj było, że te drużyny, które nie dostały się do PO lub Rundy finałowej kończyły sezon w 2 połowie sierpnia. Tak jest również w Ekstralidze w tym roku.
    Wg mnie kluby 1 ligowe (w przypadku awansu do PO) będą miały więcej spotkań (bo przecież ponoć narzekają na ilość spotkań, a prestiż aż tak nie ucierpi, gdyż za rywali będą mieli tylko 2 kluby drugoligowe). Natomiast włodarze drugoligowców, np. w takim Lublinie woleliby się spotkać u siebie z Polonią, czy Startem niż 2-krotnie z Rawiczem czy 2-krotnie z Piłą, bo groziłoby to frekwencyjną klapą.
    Ostatnio edytowane przez Drapichrust ; 05-03-2015 o 07:59
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  30. Powrót do góry    #4257
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Żadnych dziwactw. 11 drużyn i 20 kolejek. W Anglii w drugiej lidze jest 13 klubów.
    http://www.speedwaygb.co/premierleaguetable15

  31. Powrót do góry    #4258
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ostatni Zobacz posta
    Żadnych dziwactw. 11 drużyn i 20 kolejek. W Anglii w drugiej lidze jest 13 klubów.
    http://www.speedwaygb.co/premierleaguetable15
    I od którego roku to łączenie lig bo chyba nie od tego ? Rawicz miał w zeszłym sezonie budzet rzedu 300 tysiecy (czyli wiecej biorą niektórzy zawodnicy za podpis) i miałby jechać z Rybnikiem czy Ostrowem które to mają budzety po kilka melonów ? I mecze Rybnik- Rawicz konczące się wynikami 70:20 Budzety innych klubow drugoligowych są wieksze niewiele .Niestety ten pomysł jest nierealny. Z punktu widzenia kibiców może i ciekawy ale z punktu widzenia działaczy pierwszo i drugo ligowych jest wzięty z du*y. Druga kwestia za rok wroci Poznan,Czewa i Gdansk może Swietochlowice co z nimi ?Takie rzeczy robi się conajmniej rok przed wprowadzeniem ale nie miesiąc...
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 05-03-2015 o 12:00

  32. Powrót do góry    #4259
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    A ja obstawiam ze bedzie 8 - 6 - 6 (liczebnosc lig).

    W PLZ i PLZ2 runda zasadnicza z 10 kolejek plus top 4 PO kazdy a kazdym, dwie ostatnie druzyny z PLZ dwumecz o utrzymanie. Przegrana baraz z 2 druzyna PLZ2.

    A jak bedzie zobaczymy. Nasze gadanie tutaj niczego nie zmieni.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #4260
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    Jakie by nie były decyzje GKSŻ-tu to będą mieć tyle samo przeciwników co zwolenników.
    Jeszcze sie taki nie urodził......................
    Ta dyskusja , która toczymy o tym najlepiej świadczy. Każdy uważa ,że jego rozwiązanie jest najlepsze. Ja też do tych osób należę, niestety.

    Ponieważ jestem przeciwny aby Polonia B. jechała w PLŻ , dlatego proponuję by utworzyć 2 ligi po sześć drużyn. Myślę że TV i sponsor to zrozumie,ze to sytuacja przejściowa.
    System rozgrywek: po 10-ciu kolejkach jadą trzecią rundę -5 kolejek z uwzględnieniem wyników RZ.
    A wiec dr. z 1 m. jedzie u siebie z 2,3,4 drużyna a z 5 i 6 na wyjeżdzie. 2 i 3 też odpowiednio jadą z trzema przeciwnikami u siebie a z dwoma na wyjeżdzie.

    Drużyny miałyby po 7-8 meczy w domu czyli koszty do przełknięcia. RZ miałaby duże znaczenie finansowe i sportowe.

  34. Powrót do góry    #4261
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez STALECZKA Zobacz posta
    Jakie by nie były decyzje GKSŻ-tu to będą mieć tyle samo przeciwników co zwolenników.
    Jeszcze sie taki nie urodził......................
    Ta dyskusja , która toczymy o tym najlepiej świadczy. Każdy uważa ,że jego rozwiązanie jest najlepsze. Ja też do tych osób należę, niestety.

    Ponieważ jestem przeciwny aby Polonia B. jechała w PLŻ , dlatego proponuję by utworzyć 2 ligi po sześć drużyn. Myślę że TV i sponsor to zrozumie,ze to sytuacja przejściowa.
    System rozgrywek: po 10-ciu kolejkach jadą trzecią rundę -5 kolejek z uwzględnieniem wyników RZ.
    A wiec dr. z 1 m. jedzie u siebie z 2,3,4 drużyna a z 5 i 6 na wyjeżdzie. 2 i 3 też odpowiednio jadą z trzema przeciwnikami u siebie a z dwoma na wyjeżdzie.

    Drużyny miałyby po 7-8 meczy w domu czyli koszty do przełknięcia. RZ miałaby duże znaczenie finansowe i sportowe.
    Roznimy sie sposobem rozegrania po rundzie zasadniczej. Ja uwazam, ze to co proponujesz bedzie niesprawiedliwe sportowo bo np ktoras z druzyn mogla miec szpital i zamiast 1 miejsce bedzie miec 4 i za te kontuzje bedzie karana podwojnie.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  35. Powrót do góry    #4262
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Roznimy sie sposobem rozegrania po rundzie zasadniczej. Ja uwazam, ze to co proponujesz bedzie niesprawiedliwe sportowo bo np ktoras z druzyn mogla miec szpital i zamiast 1 miejsce bedzie miec 4 i za te kontuzje bedzie karana podwojnie.
    Play-off też jest nie sprawiedliwy i dotyczy tylko czterech drużyn. Poza tym jest to sezon przejściowy, jak mawia wielu.

  36. Powrót do góry    #4263
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Roznimy sie sposobem rozegrania po rundzie zasadniczej. Ja uwazam, ze to co proponujesz bedzie niesprawiedliwe sportowo bo np ktoras z druzyn mogla miec szpital i zamiast 1 miejsce bedzie miec 4 i za te kontuzje bedzie karana podwojnie.
    Szpital można mieć na każdym etapie rozgrywek. I również rozciągnięty w czasie. Wielu zapomina, ze prawimy o sporcie drużynowym. Kontuzje zawodników są wkalkulowane w każdej dyscyplinie. Jasne, ze kontuzja czołowego zawodnika w finale to nie to samo co kontuzja na początku rozgrywek ligowych. Ale taki jest urok tych sportów.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #4264
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Dopóki kretyni będą zarządzali tym sportem, dopóty będzie tyle problemów.
    Trzeba wprowadzić jawne ustandaryzowane budżety z danymi na temat wykonania dochodów i wydatków w roku poprzednim oraz planem dochodów (z podziałem na wpływy ze sprzedaży biletów, ze sprzedaży pamiątek, z dotacji od miasta, z wpłat od sponsorów, z wpłat od telewizji) i wydatków (płace zawodników, koszty administracji i obsługi, koszty organizacji imprez, koszty remontów i inwestycji) na rok bieżący. Gdzie mogę znaleźć szczegółowy budżet Falubazu na rok 2015? Według Przeglądu Sportowego budżety w ekstralipie będą takie:

    1.Zielona Góra 11 mln
    2.Gorzów 10 mln
    3.Leszno 9,5 mln
    4.Toruń 9 mln
    5.Tarnów 6,5 mln
    6.Wrocław 5,5 mln
    7.Grudziądz 5 mln
    8.Rzeszów 5 mln
    Ostatnio edytowane przez Ostatni ; 07-03-2015 o 06:51

  38. Powrót do góry    #4265
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    jawne budżety byłyby warte tyle, co maksymalne gaże zawodników ustalone w regulaminie
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  39. Powrót do góry    #4266
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik Zobacz posta
    jawne budżety byłyby warte tyle, co maksymalne gaże zawodników ustalone w regulaminie
    Widac ze nie masz zielonego pojecia o funkcjonowaniu spolek prawa handlowego (nie ty pierwszy zreszta na tym forum), a sie wypowiadasz.
    Spolki maja szereg obowiazkow dotyczacych rozliczenia budzetu. Najwazniejsze to przedstawianie sprawozdan w sadzie, potem te sprawozdania sa dostepne za oplata i kazdy moze w nie sobie spojrzec. Tam jest bardzo szczegolowo rozliczony budzet, z tytulu jakich wydatkow jakie kwoty byly wydatkowane i podobnie z dochodami. Lacznie z iloscia etatow.
    Druga sprawa to audyt, ktory jest co roku przeprowadzany. Ten audyt plus sprawozdania to dwa filary kontroli czy spolka nie uprawia falszowania dokumentacji. I zapewniam cie, ze zaden prezes na to by sie nie zgodzil, bo to jest kryminal i to konkretny. To nie sa czasy stowarzyszen, ze mozna bylo duzo kreatywnej ksiegowosci sobie urzadzac.

    Jawne budzety, lacznie z zarobkami zawodnikow to jedyne co ta dyscypline uratuje.
    W NBA mozna mowic o tyle kto ile zarabia, w NFL rowniez. Tam jest normalny kraj, normalne zasady. Z jawnosci zarobkow nie robi sie problemu tylko pokazuje dzieciakom, ze jak beda ciezko pracowaly to tez kiedys moga tyle zarabiac. Daje sie im motywacje. A u nas jest niestety dziki kraj i dzikie podejscie do pieniedzy, jakby to byl jakis wstyd czy nie wiadomo co, ze ktos dobrze zarabia.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Szpital można mieć na każdym etapie rozgrywek. I również rozciągnięty w czasie. Wielu zapomina, ze prawimy o sporcie drużynowym. Kontuzje zawodników są wkalkulowane w każdej dyscyplinie. Jasne, ze kontuzja czołowego zawodnika w finale to nie to samo co kontuzja na początku rozgrywek ligowych. Ale taki jest urok tych sportów.
    Ok, ale szpital na etapie RZ gdzie potem pozycja w RZ decyduje czy wiecej meczow rozegrasz u siebie czy na wyjezdzie to jest istotna sprawa. W zadnym innym sporcie druzynowym wlasny obiekt nie daje takiej przewagi i nie rzutuje tak bardzo na wynik jak w zuzlu.
    Dlatego kontuzja lidera w PO przy rownej ilosci spotkan u siebie i na wyjezdzie jest mniej dotkliwa niz kontuzja lidera w RZ i przez to rozegranie np 2 spotkan u siebie a 3 na wyjezdzie. To podwojne karanie tej druzyny za to, ze miala pecha.

    Takie regulaminy, albo rundy PO do 3 zwyciestw mozna sobie ustalac kiedy mamy jeden klub - jeden zawodnik. O ile kontuzja odniesiona w meczu swojej druzyny przez lidera bedzie bolala ale zrozumiala, o tyle kontuzja odniesiona w Czechach, Niemcach czy innej Chorwacji na turnieju im zdenka chlora to juz moze konkretnie frustrowac.
    Ostatnio edytowane przez ananasek_vel_oman ; 07-03-2015 o 11:06
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  40. Powrót do góry    #4267
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Ok, ale szpital na etapie RZ gdzie potem pozycja w RZ decyduje czy wiecej meczow rozegrasz u siebie czy na wyjezdzie to jest istotna sprawa. W zadnym innym sporcie druzynowym wlasny obiekt nie daje takiej przewagi i nie rzutuje tak bardzo na wynik jak w zuzlu.
    Dlatego kontuzja lidera w PO przy rownej ilosci spotkan u siebie i na wyjezdzie jest mniej dotkliwa niz kontuzja lidera w RZ i przez to rozegranie np 2 spotkan u siebie a 3 na wyjezdzie. To podwojne karanie tej druzyny za to, ze miala pecha.

    Takie regulaminy, albo rundy PO do 3 zwyciestw mozna sobie ustalac kiedy mamy jeden klub - jeden zawodnik. O ile kontuzja odniesiona w meczu swojej druzyny przez lidera bedzie bolala ale zrozumiala, o tyle kontuzja odniesiona w Czechach, Niemcach czy innej Chorwacji na turnieju im zdenka chlora to juz moze konkretnie frustrowac.
    Mam inne zdanie ale nie będę z Tobą polemizował ponieważ każdy ma prawo do swojej opinii. Masz szacunek do wiedzy jaka posiadasz nie tylko na temat żużla.
    Z pewnością pamiętasz ,że koledzy na forum też oczekują tego od innych.

    Chcę poruszyć problem zalegania przez kluby z "kasą " już w trakcie sezonu. Dotychczas zawodnik jak odmówił startu z powodu zaległości wpłaceniu to mógł być zawieszony, ukarany finansowo a kibice krzyczeli: "ZŁOTÓWA".

    Moim zdaniem jest sposób na to by ukrócić takie działania klubów a przy tym zrzucić z władz centralnych jakąkolwiek odpowiedzialność za finanse w klubach.
    Problem powinien w każdym momencie w trakcie sezonu być rozwiązywany przez zainteresowane strony. Dlatego proponuję aby:

    Zawodnik miał prawo do natychmiastowego rozwiązania kontraktu w sytuacji , gdy klub zalega mu ponad 50% zarobionych dotąd pieniędzy. Punkty zdobyte do tego momentu przez zawodnika a nie zapłacone powinny być anulowane a wyniki meczów zweryfikowane. Gdyby dotyczyło to Polaka to w wielu sytuacjach drużyna przegrywała by walkowerem(2 w składzie?).
    Jednak strony powinny mieć też prawo zawrzeć dodatkowe porozumienie w myśl którego zawodnik nie rezygnuje z kontraktu a klub nie ponosi tego konsekwencji.
    Byłoby to jednak tylko ryzykiem poniesionym przez obie strony, szczególnie zawodnika. Nie mogło by być mowy o tym po sezonie,że zawodnik jeżdził w sezonie za grosze bo klub mu ileś kasy nie wypłacił.

    Jestem przekonany że takie możliwości stworzone dla zawodników mocno by zdyscyplinowały kluby ,szczególnie jak podpisują kontrakt , tak by nie była to kasa wirtualna. Mam nadzieję ,że bardzo mało zawodników dostało by jakąkolwiek kasę za podpis.

    Jestem ciekaw rzeczowej opinii wielu kolegów z tego forum. Pozdrawiam.

  41. Powrót do góry    #4268
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    I ponownie sie w polowie zgadzamy.
    Uwazam, ze prawo rozwiazania kontraktu i mozliwosc podpisania umowy w dowolnym czasie z innym klubem jak najbardziej jest bardzo dobrym pomyslem.
    Ale weryfikowanie wynikow to moim zdaniem przesada. Jednak byl potwierdzony do rozgrywek, przystapil dobrowolnie. Kwestia rozliczen powinna pozostac miedzy zawodnikiem a klubem. Tzn zawodnik powinien w takim momencie bezzwlocznie kierowac sprawe do sadu a nastepnie komornika, aby ten jeszcze w trakcie sezonu siadl na konto i wyegzekwowal odpowiednie srodki dla zawodnika.

    Natomiast moim zdaniem weryfikowanie wynikow spowoduje przede wszystkim ogromny bajzel statystyczno-organizacyjny, po drugie bedzie powodowac negatywny wydzwiek dyscypliny, po trzecie zdarzaja sie sytuacje losowe, w ktorych kluby tez sa w pewien bezradne. Patrz sytuacja w Czestochowie, kiedy Cognor 2-3 tygodnie przed startem sezonu wycofal sie ze sponsoringu i powstala kilkumilionowo luka w budzecie. Ostatecznie zostalo z niej okolo 800 tysiecy czy nieco ponad milion, nie pamietam teraz.
    Tak czy siak moze sie tak stac w kazdym klubie i tak na prawde nie dosc ze klub zostalby bez zawodnikow to i bez punktow w tabeli. Taki klub juz by sie nie podniosl z problemow i bylby to przepis dozynajacy klub z problemami.
    Wiec weryfikacja nie, mozliwosc rozwiazania tak.
    Poza tym trzeba wziac pod uwage jeszcze jedno ewentualne rozwiazanie.

    Stopniowania kar jakie nakladane sa na kluby.
    Dzis jest jedna - odebranie licencji i temat zakonczony.
    Natomiast moim zdaniem powinno to byc stopniowane. Najpierw kara finansowa, potem kara finansowa plus ujemne punkty, potem degradacja. Jesli po degradacji nic sie nie zmienia odebranie licencji.
    Chodzi o to aby wychowywac a nie demoralizowac.
    Dzisiejszy przepis o karencji rocznej niczego nie rozwiazuje. Nawet zacheca. Ani nie trzeba tego splacic a rok mozna przezyc tym bardziej ze mozna zorganizowac dobre turnieje.
    Powinno sie doprowadzic do sytuacji, w ktorej klub pozostaje z dlugiem, ktory jest do splaty, nawet i 5 lat, ale nie powoduje sie sytuacji w ktorej z powodu dlugu konczy sie jego bytnosc.
    Szczegolnie latwe jest to w przypadku ekstraligi, gdzie za chwile kluby beda czerpac z rozgrywek az 1,4 mln. W 1 lidze tez niebawem beda istotne kwoty, nie az takie, ale beda.
    Poza tym od czegos sa te audyty i mozliwosc nadzorowania spolek przez Ekstralige, GKSZ i PZM. Ale to musi byc rzeczywisty nadzor przez ludzi, ktorzy maja wiedze na temat dzialania spolek handlowych a nie ziutek, ktory kiedys pasowal wszystkim prezesikom.

    Odwolujac sie do rzeczywistosci.
    Zdecydowanie bardziej bym wolal wersje zdarzen, w ktorej PZM naklada na CKM Wlokniarz S.A. -4 pkt na starcie tegorocznych rozgrywek, naklada np. 50 tysiecy kary na zarzad (nie wiem czy prawnie mozliwe) a jesli sie nie da to spolke i zamraza srodki plynace z Ekstraligi w postaci wskazania kont komorniczych lub kont wierzycieli na ktore srodki maja byc przekazane. Ponadto wymog wypracowania odpowiednich porozumien z zawodnikami z wlasnym udzialem - tzn pewna 20-30 proc obnizka zobowiazan (sklaniam sie ku 20%) rozlozenie na stosowna ilosc lat i oprocz zamrozonych srodkow koniecznosc wygospodarowania np 200-300 tysiecy rocznie.

    W ten sposob w Czestochowie bylby zuzel, zawodnicy dostaliby swoje pieniadze wczesniej lub pozniej, ale dostaliby i nie byloby kompromitacji.
    Jesli spolka wygenerowalaby po tym sezonie ponownie straty wowczas juz degradacja.

    Staleczka - szanuje ludzi myslacych, majacych wiedze i chcacych dyskutowac a nie udowadniac ze jestes hipopotamem czy innym dziwnym zwierzeciem.
    Pozdrawiam
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #4269
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    Nie ukrywam, że dyskusji nie śledzę i daleki jestem od wcinania się w jej środku, natomiast naszła mnie jedna myśl jak realnie uzdrowić polski żużel. Rozwiązanie wydaje się banalne; wszystkie kluby powinny działać w formie spółek zoo. Nie tylko te e-ligowe, ale wszystkie. Gwarantuję, że to by znacząco ukróciło wzajemne przebitki między prezesami. Jak może nie wszyscy wiedzą, w spółkach zoo za jej zobowiązania odpowiada zarząd- co prawda pośrednio, ale zawsze. Innymi słowy; prezesi własnymi pupami odpowiadają za zobowiązania klubów. To by wymuszało odpowiedzialność przy podpisywaniu kontraktów. Jednocześnie wszelkie próby ładowania, tzw. "słupów" na członków zarządu, powinny być przez środowisko z automatu tępione, a zawodnikom dać jasno do zrozumienia iż ktoś chce ich zrobić w balona. Dzięki tak jasnemu postawieniu sprawy kluby zaczną działać jak prawdziwe przedsiębiorstwa- inwestować w miarę posiadanych środków, podpisywać realne umowy- tak sponsorskie, jak i zawodnicze.

  43. Powrót do góry    #4270
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    Ciągle jednak zapomina się o jednej kwestii - aby kogoś straszyć karami, należy przede wszystkim mieć świadomość tego, że dany podmiot będzie miał owe kary z czego zapłacić. Jak więc to osiągnąć w przypadku klubów, które de facto nie muszą wypracowywać zysku, bo wyjście po sezonie "na zero" jest oznaką świetnego zarządzania. Czy zna ktoś przypadek klubu, który w danym roku obliczeniowym miał górkę rzędu 1-2 mln i sobie te pieniążki odłożył na sezon kolejny?

    Kasę mają tylko sponsorzy i to oni je klubom obiecują (bo raczej nie dają wszystkiego w styczniu czy w lutym), a te z kolei, wedle złożonych obietnic, przygotowują propozycje dla zawodników. No i tu mamy największy problem, bo jeśli klub się spóźni z wypłatą to jest najgorszym złem świata i od razu zostanie obsmarowany w mediach, jeśli jednak sponsor spóźni się z przelewem pieniędzy (bądź zrezygnuje z części obiecanych kwot z przyczyn mniej lub bardziej obiektywnych), to...? No właśnie, nikt nikogo palcem nie wskaże, bo sam sobie zamknie drogę do kolejnych sponsorów, którzy nie będą chcieli być tak potraktowani, chociaż z pewnością na to zasługują, bo z zawartych umów wywiązywać się musi każdy, nie tylko klub.

    Dlatego nie ma najmniejszego sensu wymyślanie kolejnych regulaminowych kruczków, które mają za zadanie zawieszenie kolejnego topora nad głowami działaczy. Przeciwnie - wszystko ma być do maksimum uproszczone a najlepsza będzie sytuacja, w której z łańcucha płatności "sponsor -> klub -> zawodnik" wyeliminuje się środkowy człon. Kto ma pieniądze? Sponsor. Kto pieniądze zarabia? Zawodnik. Podpisujemy umowy ze sponsorem, który bierze na siebie płacenie zawodnikowi za punkty, ryczałt, przygotowanie czy co tam jeszcze. Proste i przejrzyste. A jeśli powstaną jakiekolwiek zaległości, to wówczas klub nie będzie źródłem utrapień i zła wszelakiego. Bo żeby mówić o normalnych warunkach rozwoju/funkcjonowania sportu, to podmioty, które go tworzą, muszą być czyste, tj. powinny być trzymane z dala od jakichkolwiek źródeł kłopotów. To da do myślenia również żużlowcom, którzy omamieni cyferkami podpisaliby nawet wyrok śmierci na siebie i swoje rodziny; a kiedy przyjdzie im współpracować ze sponsorami mniejszymi, ale sprawdzonymi, nikt z tego powodu na pewno nie ucierpi, bo kasa zawsze będzie się zgadzała. Im mniejsze zobowiązania (chodzi oczywiście o płatności) będą ciążyły na klubach, bo w końcu one nie mają żadnych swoich pieniędzy, tym łatwiej będzie im chociażby uzyskiwać licencje i pokazywać siebie w pozytywnym świetle. A to już jest coś, bo ostatnio niestety jest z tym coraz gorzej, choć niektórzy uparcie twierdzą, że tak dobrze w polskim żużlu jeszcze nie było.

    Kto ma pewnych sponsorów, ten o nic się martwić nie musi, ale też nie można karać klubu jako całości za to, że w jego szeregach pojawił się człowiek, który za jego pośrednictwem chce załatwiać jakieś swoje szemrane interesy i koniec końców zostawi w nim większy bałagan niż przed swoim przyjściem.

  44. Powrót do góry    #4271
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Twoja propozycja przypomina mi tak sytuacje:
    ma chlop piwnice, w ktorej trzyma kartofle. Czesc piwnicy mu zalalo, akurat tam gdzie mial kartofle wiec przerzucil je w inna czesc, gdzie chwilowo jest sucho.

    Slowem - przerzucenie problemu na inne miejsce.
    Nic to nie da, a wrecz zniecheci firmy do sponsorowania zuzla.

    Ale slusznie zdiagnozowales problem - kluby tworza budzety na granicy. Nie maja zostawionego buforu bezpieczenstwa w postaci np 10% budzetu, ktory jesli bedzie w 100% zrealizowane to owa dziesiecina przechodzi juz na rok kolejny czy tez jest budzetem do wykorzystania na juz na przygotowania do sezonu.
    Tutaj zadne przepisy niczego nie zmienia, tutaj musza klubami odpowiadac menedzerzy z prawdziwego zdarzenia a nie ziutki, ktorzy sa w ukladzie i sie szczyca ze wielce potrafia prowadzic firme podczas gdy bez ukladu ich przedsiebiorstwa by padly w ciagu paru miesiecy.

    Poza tym to co proponujesz wprowadzi taki chaos rozliczeniowy ze szok. Czesc pieniedzy placi klub, czesc sponsor a czesc widocznie placiloby tez miasto wedlug Twojego toku rozumowania
    Poza tym klub ma wplywy nie tylko od sponsorow. To sa bilety, prawa transmisyjne i marketingowe. To sa duze kwoty i nigdy nie wyeliminujesz problemu rozliczen na lini klub-zawodnik a to co proponujesz sprawi, ze nastapi jeszcze wieksza spychologia.
    No i koniec koncow zawodnik i tak przyjdzie do klubu i powie "wy go zalatwiliscie, z wami byl na rozmowach, wezcie odpowiedzialnosc".
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #4272
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    natomiast naszła mnie jedna myśl jak realnie uzdrowić polski żużel
    Mnie to uzdrawianie polskiego żużla przypomina pilnowanie społeczeństwa żeby wódki nie nadużywało. Kto chce, to się stoczy. Ale zgoda, że jakieś akcje promocyjne można robić. Proponuje ulotki rozdawać prezesom, co będzie jak się zadłużą. Może kampanie antywydawaniową puszczać w radio. Prezesi to tacy bankrutoholicy. Sęk w tym, że oni w odróżnieniu od pijaka eksperymentują nie na własnym organizmie. Więc nie wiem czy w tej sprawie cokolwiek da się zrobić czynnikami z zewnątrz.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 09-03-2015 o 13:08

  46. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    Buszmen (09-03-2015), mhsol (09-03-2015), młody_piernik (10-03-2015)

  47. Powrót do góry    #4273
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    ...Dlatego nie ma najmniejszego sensu wymyślanie kolejnych regulaminowych kruczków, które mają za zadanie zawieszenie kolejnego topora nad głowami działaczy. Przeciwnie - wszystko ma być do maksimum uproszczone a najlepsza będzie sytuacja, w której z łańcucha płatności "sponsor -> klub -> zawodnik" wyeliminuje się środkowy człon. Kto ma pieniądze? Sponsor. Kto pieniądze zarabia? Zawodnik. Podpisujemy umowy ze sponsorem, który bierze na siebie płacenie zawodnikowi za punkty, ryczałt, przygotowanie czy co tam jeszcze. Proste i przejrzyste...
    Takie proste. I przejrzyste. Piszesz o Szwecji.
    W Polsce przerabialiśmy ten model cząstkowo. I co się okazało ?
    Okazało się , że sponsor zawodnika układał udział wybranka w meczu, desygnował podopiecznego do biegów nominowanych, rządził klubem. Prezes i zarząd tylko świecili gębami. Dokąd to prowadzi? Sam widzisz chyba.
    Najprostsza i przejrzysta umowa barterowa na druk programów zawodów jest okazją do zarobienia pod stołem przez n.p. rzecznika klubu. Jego wkład pracy, to wpisanie nazwisk w istniejącą od lat tabelkę. A dziwnie odbywał się na boku druk materiałów firmowych sponsora, zaproszeń na ślub szwagra konia zięcia, nawet plakatów wyborczych. Jakie to proste w Polsce. Rozmowa dlaczego nie jesteśmy uczciwi też zdaje się prosta.
    Wydawać się by mogło, że UM -sponsor i właściciel mienia powinien kontrolować klub SA. To statutowy obowiązek. Jednak na przykładach wielu miast widać, że to kompletnie nie działa. W By-szczy klub jest zdaje się w 97% miejski. Jaki mamy efekt? Tragedia.
    W Gdańsku odpowiedzialny "posada" z UM wypił kilka wiader kawy w biurze klubu. I co mamy ? Koszmar.
    W Cze-wie "ostatnia nadzieja białych" z kółka różańcowego nie pachnie PLN, ale chce. Na forum nawet nie wiedza , ze mu plotą walonki i posyłają na Sybir. W jakim celu tacy ludzie przychodzą do żużla ? Proste i przejrzyste. Niestety.

    drozd-
    Więc nie wiem czy w tej sprawie cokolwiek da się zrobić czynnikami z zewnątrz.
    Jakie czynniki proponujesz?

  48. Powrót do góry    #4274
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Naturalna selekcja.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  49. Powrót do góry    #4275
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Jakie czynniki proponujesz?
    Wewnętrzne samokontroli. Najlepszy z nich to mózg.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •