Strona 81 z 273 PierwszyPierwszy ... 3171798081828391131181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,601 do 3,645 z 12274

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #3601
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    Ale po co nam zwycięstwa, skoro coraz częściej nie mają one aż takiego znaczenia? 3x3:0 i 1x0:3 w siatce obecnie jest lepsze od 4x3:2. I ktoś się na to zgodził. To co nam szkodzi w żużlu liczyć małe punkty? Pomysł oczywiście został przedstawiony z przekąsem, ale stanowi on zarazem naturalne rozszerzenie idei dla wszystkich tych, którzy chwalą system bonusowy za emocje do końca spotkania.

    Jeśli natomiast chcemy mieć ligę pełną wrażeń, to kluby muszą mieć taki system rozgrywek, aby w każdym jednym meczu "wymuszać" na zawodnikach jak najlepszą postawę i walkę o zwycięstwo. Dziś jest tak: prześpisz początek sezonu? A co tam, najwyżej wejdę do PO z czwartego miejsca. Jedziesz dobrze cały sezon? Cóż, ora et labora, co by żadna plaga kontuzji nie posypała się na zespół w okolicach września.

    Odpuszczanie spotkań to najczęściej wynik problemów finansowych a z tym, jak widać po Czewie i Gdańsku, centrala zaczyna już coś robić. Tak więc ten argument może nie tyle bym odrzucił, ile nie powinien on stanowić koronnego dowodu przeciwko braku PO, zwłaszcza że odpuszczać można zawsze wtedy, gdy się na coś nie ma szans. I tu system rozgrywek niewiele zmienia.
    Lee, masz dużo racji w swych tezach.

    Ja i wielu kibiców widzi duże wady w obecnym systemie play-off . Jednak odpowiedz mi na pytanie- czy wyobrażasz sobie EE składająca sie z 14 kolejek ligowych?
    Już w tym roku jeszcze sie liga dobrze nie zaczęła a już widać było końcówkę. Jeżeli tak ma wyglądać EE to ja ogłaszam że koniec jej jest rychły.

  2. Powrót do góry    #3602
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,844
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Witkowski rzekł: "Chcę też powiedzieć, że nie będzie żadnych zmian w regulaminie. Nie będziemy niczego ruszali, skoro rada nadzorcza zapowiedziała kiedyś, że regulamin nie będzie ruszany w trakcie obowiązywania. A ten obecnie obowiązujący miał być na trzy lata"

  3. Powrót do góry    #3603
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Witkowski rzekł: "Chcę też powiedzieć, że nie będzie żadnych zmian w regulaminie. Nie będziemy niczego ruszali, skoro rada nadzorcza zapowiedziała kiedyś, że regulamin nie będzie ruszany w trakcie obowiązywania. A ten obecnie obowiązujący miał być na trzy lata"
    Odetchnąłem z ulgą, bo już się pojawiały głosy o górnym KSM-ie...
    !Adrian walcz!

  4. Powrót do góry    #3604
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,844
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,653 w 987 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Odetchnąłem z ulgą, bo już się pojawiały głosy o górnym KSM-ie...
    ale za to już w najbliższym sezonie trzeba będzie jeździć w miarę "oszczędnie". Tak na wszelki wypadek

  5. Powrót do góry    #3605
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Witkowski rzekł: "Chcę też powiedzieć, że nie będzie żadnych zmian w regulaminie. Nie będziemy niczego ruszali, skoro rada nadzorcza zapowiedziała kiedyś, że regulamin nie będzie ruszany w trakcie obowiązywania. A ten obecnie obowiązujący miał być na trzy lata"
    A co ten dyktator ma do gadania? To kluby wykładają kasę na żuzel a do tego armia kibiców. I co, nie bierze ten jegomość tego pod uwagę,że liga 14 kolejkowa + pseudo play-offy to kpina z żużla i nas jako poważnych sponsorów.

  6. Powrót do góry    #3606
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Dyktator. Stanął mi przed oczyma Jaruzelski. Decydował o cenach w sklepach, płacach klasy robotniczej i inteligencji pracującej. Pokazał, kto może kupić bilet na pociąg, a kto zasłużył na więzienie. Siał z samolotu, zbierał przez radio. Jak lud miał inne zdanie, to nie kazał zabijać. Jak brakowało ludowi to nakazał dać, dodrukować banknotów. Wyrównał cenami i znowu dodrukował aż... się zawaliło. Wtedy został prezydentem swojego ludu. Nieustannie ubolewał jakie ma mniejsze zła, a konieczne. Jak skończył żywot, to lud płakał. Taki to był dobry gienierał.

    Witkowski na szczęście w sprawie żużla ma tylko jedną wizję - T. Gollob na Narodowym. Lud czeka aż... się zawali. Totumfaccy czekają pod taśmą do wyścigu o koronę.

  7. Powrót do góry    #3607
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-04-2008
    Postów
    681
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 87 w 46 postach
    Czytałem tak sobie dziś o bolączkach polskiego speedwaya w przeróżnych mediach żużlowych, rozmyślania różnych ludzi z żużlem związanych, co ten żużel niszczy i w czym tkwi problem jego powolnego upadku i wymyśliłem w jaki sposób można go skutecznie i ostatecznie uratować. Otóż:

    1. Po pierwsze ligę należy zamknąć, musi w niej jeździć określona stała, koniecznie parzysta, by nikt nie pauzował bo mógłby w trakcie takiej pauzy zbankrutować z powodu nagłej utraty płynności finansowej, liczba zespołów. W takiej lidze nie byłoby spadków, a to strach przed spadkiem jest jednym z podstawowych powodów zawierania tzw. wirtualnych kontraktów, przez naszych rozmarzonych i słabych z matematyki prezesów.

    2. Po drugie trzeba skończyć z sezonowością rozgrywek. Tzn. nie odjeżdżałoby się ligi jako sezon np. 2015, tylko w nieskończoność (ale tylko pozornie o czym dalej). Sezonowość jest zgubna bo kasy zaczyna zazwyczaj brakować już na początku sezonu i kuby bankrutują, a w lidze bez sezonów będzie tylko jeden początek sezonu, kto go przetrwa - przed nim świetlana przyszłość. Drużyny będą odjeżdżały po dwa mecze w sezonie każdy z każdym u siebie i na wyjeździe, bez play offów co by ich finansowo nie nadwyrężać, bo to nie sprawiedliwe, ze część prezesów nie musi już płacić zawodnikom po rundzie zasadniczej, bo na tej rundzie kończą rozgrywki. Czyli prosta zasada co rok każdy z każdym, i następny rok znowu.

    3. Co do terminów rozgrywania meczów drużyny mogą się dowolnie dogadać bo mają na to dużo czasu, nie ma przeszkód żeby mecz przekładać na kolejny rok - w końcu cały czas odjeżdżamy ten sam sezon, żadne komisje nie narzucają terminu. Prezesi mogą wybrać wspólny dogodny termin - czyli dzień, kiedy wszyscy zawodnicy obu drużyn nie mogą jechać bo są kontuzjowani - pełen konsensus.

    4. Brak sezonowości pośrednio związany jest też z faktem, że za wygrane mecze nie będą przyznawane punkty meczowe, nie będzie tabeli ani kolejności drużyn. Rywalizacja między drużynami była główną bolączką speedwaya. Prezesi klubów w celu wygrywania meczów i uzyskiwania wysokich pozycji w tabeli ligowej pochopnie doprowadzali kuby na skraj bankructwa zawierając tzw. wirtualne kontrakty z zawodnikami nie mając realnych źródeł pokrycia tych kontraktów. Zatem zawodnicy powinni zdobywać punkty biegowe, żeby prezes wiedział jaką fakturę na następny dzień ma od nich przyjąć, ale wynik meczu nie będzie miał żadnego znaczenia.

    5. Bilety na mecze. Jedną z bolączek speedwaya było to, że prezes zakładał sobie, że na mecz przyjdzie tyle i tyle ludzi co da mu tyle i tyle pieniędzy do kasy. Niestety ludzie ci robili go w bambuko i przychodzili w mniejszej liczbie, przez co on biedny dostawał mniej kasy i kontrakty z zawodnikami okazywały się tzw. wirtualnymi. Rozwiązaniem tego problemu jest system podobny jak na autostradzie. Otóż bilet kibic winien pobierać za darmo, ale tylko pozornie. Płatność odbywałaby się przy wyjściu ze stadionu, kiedy wiadomo byłoby już ilu kibiców mecz obejrzało. Wówczas system automatycznie dzieliłby kwotę jaką prezes wyobraził sobie jako wpływ z biletów za dany mecz, która to kwota czyniłaby jego zdaniem żużel opłacalnym, przez liczbę nabywców biletów. Kibic dowiadywałby się jaką kwotę winien jest zapłacić, a następnie radowałby się że wesprze klub w sposób wydatniejszy niżby się do tej pory spodziewał.

    6. Co w przypadku, gdyby klub jednak miał problemy finansowe mimo tych wszystkich rozsądnych rozwiązań:
    - Jeśli klub nie jest wypłacalny po raz pierwszy stwierdza automatycznie, że zawodnicy słabo jechali i za zdobyte punkty nie należy im się tyle ile im się należy tylko jakiś tam procent z tego, więc klub nie musi oddawać im całej zaległej kasy. Klub dostaje licencję warunkową i ma prawo jechać dalej.
    -Jeśli niewypłacalność zdarza się po raz drugi. Klub nie może już obciąć zawodnikom wynagrodzenia za punkt, bo przecież nie jechali od początku bo wiedzieli, że im nie zapłacą i nie ma z czego obcinać, ale klub może nałożyć kary na zawodników za coś wymyślonego (tu inwencja prezesa), przypadkowo zbieżne z wysokością zadłużenia klubu wobec zawodników - w myśl zasady nie bądźmy zachłanni. Bilans jest na zero klub dostaje licencję nadzorowaną (nie mylić z nadzorem, nazwa przypadkowa, żeby nie było że drugi raz dostaje warunkową)
    - Jeśli niewypłacalność zdarza się po raz trzeci - klub nie dostaje licencji i może zaczynać rozgrywki pod ciut zmienioną nazwą w lidze najniższej.

    7. No i w sumie pośrednio przedstawiłem cały system rozgrywek, bo jakoś mistrza trzeba wyłonić w tym niekończącym się sezonie. Otóż mistrzem będzie ostatnia drużyna, która zostanie w lidze, to jest ostatnia która w danym dowolnym roku niekończącego się sezonu będzie dysponowała ważną licencją (zwyczajną, warunkową lub nadzorowaną) na starty w Ekstralidze. Dalsza kolejność drużyn będzie wynikała z kolejności wypadania z Ekstraligi. Niestety siłą rzeczy medale inne niż złoty będą nadawane "pośmiertnie".

  8. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi sputnick za jego przydatny post!

    Jap (23-10-2014), Polonez_Truck (25-10-2014), kingpin (23-10-2014), młody_piernik (25-10-2014)

  9. Powrót do góry    #3608
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    klasyka


  10. Powrót do góry    #3609
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Lee, masz dużo racji w swych tezach.

    Ja i wielu kibiców widzi duże wady w obecnym systemie play-off . Jednak odpowiedz mi na pytanie- czy wyobrażasz sobie EE składająca sie z 14 kolejek ligowych?
    Już w tym roku jeszcze sie liga dobrze nie zaczęła a już widać było końcówkę. Jeżeli tak ma wyglądać EE to ja ogłaszam że koniec jej jest rychły.
    To co prawda nie było pytanie do mnie, ale chciałem zauważyć przy okazji jedną rzecz. Jak wiadomo, na żużlu nie można jeździć cały rok. Sezon tak naprawdę trwa 6-7 miesięcy (kwiecień-wrzesień/październik). W polskich realiach (liga w niedziele; pojedyncze spotkania w soboty) daje to jakieś 30 terminów jeśli liczyć od początku kwietnia do końca października. Ale wiadomo że zawodnicy też muszą trochę odpocząć, poza tym wypadałoby wyznaczyć wolne dni na spotkania zaległe, dochodzi przerwa związana z DPŚ itd. Tak więc zostaje ok. 20 terminów. I najważniejsze, by wykorzystać to do maksimum! Dlatego np. ja przy 8-zespołowej lidze jestem zwolennikiem podziału po 14 kolejkach na górną i dolną czwórkę, bo daje nam to w sumie 20 meczów w sezonie dla każdej z drużyn. Jestem przeciwny innemu systemowi P-O, bo np. w sytuacji jaką mamy teraz połowa ligi jedzie tylko 7 meczów u siebie przez cały sezon, a przy okazji kończy sezon miesiąc wcześniej niż górna czwórka, co powoduje że mogą zdarzyć się kwiatki w stylu "ostatni mecz u siebie w sierpniu". Nawiasem mówiąc, w zeszłym sezonie chyba w II lidze ktoś jechał ostatni mecz u siebie w lipcu. Gdzie sens, gdzie logika?! Z kolei system 1-2 drużyna w półfinale a 3-6 w barażach o półfinał też mnie nie przekonuje bo w ten sposób pierwsze dwie drużyny są tak naprawdę karane brakiem meczów. Cóż, w każdym razie musimy się jeszcze trochę pomęczyć z obecnym systemem skoro ma obowiązywać do 2016. Nie wspominając już o tym, że jeśli nie uda się zmontować 8-zespołowej ekstraligi to dolna trójka skończy sezon w Najlepszej Lidze Świata po 12 meczach (6 u siebie)...
    BKS Polonia Bydgoszcz

  11. Powrót do góry    #3610
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Jeden z najciekawszych sezonów w EE był z 10. drużynami. Dłużej, więcej meczy, sensowniejsze zróżnicowanie poziomu drużyn (nie odstawała 1-2, ale 3-4). Druga rzecz to zasada 1 zawodnik = 1 klub. Spowoduje to natychmiastowy wzrost ilości zawodników i znaczny spadek sum kontraktowych Obecnie de facto dublują się tylko ligi polskie i szwedzka, a sami zawodnicy coraz częściej rezygnują z objazdowego cyrku w 4-5 ligach.

  12. Powrót do góry    #3611
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/47...ze-nie-byc-rze
    "Nadejszła wiekopomna chwiła". Był czas głupoty. Jest czas zapłaty za nią. Bandzie sześciorga z #3600 został tylko honor i dymisja.

  13. Powrót do góry    #3612
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/47...ze-nie-byc-rze
    "Nadejszła wiekopomna chwiła". Był czas głupoty. Jest czas zapłaty za nią. Bandzie sześciorga z #3600 został tylko honor i dymisja.

    Niestety, honoru to oni już dawno nie mają a z dymisją nie pójdzie tak łatwo bo im du.y do foteli się po przyklejały.

  14. Powrót do góry    #3613
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2004
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    Oby w ogóle żużla w Rzeszowie nie było przez jakiś czas Takie mam marzenie

  15. Powrót do góry    #3614
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Na wschodzie Polski jest gość, który obiecywał, że nie będzie niczego. To Ty?

    P.Półtorak teraz zagra polkę. Zobaczymy jak sześciu chłopa zatańczy. Chcę widzieć tych cwaniaków pełnych pychy i arogancji, jak wywijają chołupce na kolanach. Martuniu - nasz zbawco, ratuj. Nie nas przecież - Polskę.
    Już mogą zapraszać naiwniaków do Eligi. Zarządzający są w komplecie w wyścigu do...apanaży. Proponuję ich eskapadą poszukiwawczą wysłać do Czech, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Włoch. Ciepło. I tam już zostańcie. Od wiosny możecie obnośnie sprzedawać na plażach perfumy, kremy, klapki, zegarki markowe bez jednej wskazówki. Tylko nie wracajcie.
    W oddali słychać popiskiwanie honorowego z Gorzowa: "Martuniu kochana.Proszę się wzorować na mnie. Wziąć koniecznie tego Golloba, tego ruska i tego juniora. Pani wie, że zawsze była kochana, szanowana. Tylko, ten pech kochaniutka".

    ADASTAL-
    Masz rację. Wygłupiłem się z tym honorem.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 25-10-2014 o 02:05

  16. Powrót do góry    #3615
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2004
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    Rozczaruję Cię i niestety to nie ja jestem tym gościem Myślę, że nie tylko ja chcę żeby nie było żużla w Rzeszowie. Przez 8 albo 9 sezonów nie gościłem na meczu żużlowym, a czytanie tych żali prezeski sprawiło, że mam to wszystko wiadomo gdzie Nie ma stadionu, nie ma szkółki nie ma niczego Jest półtorak (celowo z małej litery), ale mam nadzieję że już niedługo. Niech spakuje zabawki i niech nastanie czas refleksji i zastanowienia się czy jest w tym mieście potrzebny żużel

  17. Powrót do góry    #3616
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    "Impotenci rozpuszczają wieści o kryzysie miłości"

    Nie dostrzegła Twego skrytego uczucia? Stąd frustracja? Stadion taki duży i go nie ma. Jakie to polskie, kibolsko-narodowe. Owiń się flagą, spakuj zabawki i na Lwów! Może Cię dopadnie refleksja na Twoim padole głupoty i zła.

  18. Powrót do góry    #3617
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Weź się człowieku za pisanie poezji i daj sobie spokój z forum sportowym...

  19. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    kingpin (25-10-2014)

  20. Powrót do góry    #3618
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2004
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    Szkoda stukania w klawiaturę i jakąkolwiek polemikę z Tobą Jap. A na Ukrainie to możesz znaleźć swoją rodzinę, mnie tam nie ciągnie w przeciwieństwie do Ciebie skoro polecasz mi tam wyjazd to rozumiem, że tam często bywasz. Jesteś z Rzeszowa, że tak Cię bolą moje słowa ? Albo inaczej jesteś marmofanem ? Jeśli tak to polecam koszulkę marmoludek i logo marmy na czole

  21. Powrót do góry    #3619
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Już masz EFFECT kumpla. On ma też kumpli "pisarzy" nieustannych, niespełnionych. Najlepiej podstawiają nogi karły. To ich strefa.

  22. Powrót do góry    #3620
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2004
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    Nie wiem o co Ci chodzi. Kompletnie, bo w żaden sposób nie potrafisz się odnieść do tego co napisałem wcześniej. Wyjeżdżasz z jakimiś fantazjami, wyjazdami na ukraine, a zero jakiejkolwiek merytoryki :/ Mówisz coś o podstawianiu nóg, w takim razie napisz co Ty robisz skoro jesteś przeciwny mojemu myśleniu. Nie czuję się w żaden sposób sfrustrowany bo od 9 lat jestem wyleczony z żużla w Rzeszowie i mam to gdzieś co się stanie z Marmą I uwierz mi, że nie jestem sam Jeśli uważasz, że wszystko jest ok z żużlem w Rzeszowie to współczuję i życzę optymizmu

  23. Powrót do góry    #3621
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    PANOWIE, DLACZEGO ZAŚMIECACIE TEN WAŻNY SKĄDINĄD WĄTEK? NIE MOŻECIE SIĘ POKŁÓCIĆ NA JAKIMŚ INNYM FORUM?

    Chciałbym poruszyć ważna sprawę przydziału drużyn do poszczególnych lig w sezonie 2015. Biorąc pod uwagę że Częstochowa i Gdańsk spadają w najlepszym wypadku do PLŻ 2, proponuję aby w PLŻ jeżdziło 6 drużyn cztero rundowo= razem 20 kolejek+finał 2 najlepszych w walce o awans a w PLŻ 2 pozostałe 8 tzn. 14 kolejek+ finał 2 najlepszych w walce o awans.

    PLŻ- Łódż, Gniezno, Bydgoszcz,Łotysze, Rybnik oraz Ostrów .

    Jest to lepsze rozwiązanie niż odwrotność jego, bo wówczas może dojść do sytuacji że w PLŻ2 wystartuje śmieszna ilość zespołów.

    Poza tym warto by zespoły EE zmobilizować regulaminowo do wystawiania dr. rezerw lub juniorów do walki w 2 PLŻ. Widzę to tak- Gorzów+Zielona Góra, Leszno+ Wrocław, Toruń+ Grudziądz oraz Tarnów+ Rzeszów. Te duety wystawiaja razem 7 zawodników do meczu, ponosząc koszty tylko swoich . Jak mecz w Rzeszowie to jedzie 4 miejscowych a jak w Tarnowie to 4 Tarnowian. W składach mogli by być wszyscy co sie nie łapią do składu w EE. W tenże sposób zaplecze nie grzało by ławy a w Polsce przybyły by 4 drużyny. Oczywiście nie od sezonu 2015 bo Prezesi by szoku dostali.

    Co wy na to , Panowie ?
    Ostatnio edytowane przez ADASTAL ; 25-10-2014 o 15:49

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ADASTAL za jego przydatny post!

    el_kwas (25-10-2014)

  25. Powrót do góry    #3622
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2004
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    Zejdź na ziemię Rzeszów to nie Leszno, podaj mi nazwiska 4 juniorów Marmy A gdyby nawet udało się uzbierać tych 4 to idę w ciemno, że po 2-3 kolejkach liczba kontuzjowanych byłaby równa ilości juniorów Pomysł nie jest głupi sam w sobie, ale na taki coś może sobie pozwolić połowa ośrodków z EE

  26. Powrót do góry    #3623
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,965
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    EFFECT ma racje. Ruda Grażyna już w latach pięćdziesiątych psuła rynek.




    Za SF:

    W drugiej połowie lat pięćdziesiątych głośnym echem odbiła się sprawa transferu Floriana Kapały z Kolejarza Rawicz do Stali Rzeszów. - Rozważałem wszystkie za i przeciw i długo się zastanawiałem co zrobić. W Rawiczu było moje środowisko, tutaj zaczynałem i znałem każdy kąt. Ale nie byłem już najmłodszy, trzeba było myśleć o przyszłości, rodzinie. A propozycja z Rzeszowa była naprawdę bardzo dobra. W Stali powstawała mocna drużyna z dużymi aspiracjami. Zdecydowałem się więc na zmiany - wspominał Kapała w książce "Asy Żużlowych Torów" autorstwa Roberta Nogi.

    Zgodnie z obowiązującymi wówczas zasadami Kapała poprosił o zwolnienie go z Rawicza, ale rawiccy działacze nie wyrazili na to zgodę i zawiesili go na okres dwóch lat. "Podanie o zwolnienie zostało przez Kolegę złożone na skutek podyktowania przez Klub Sportowy Stal Rzeszów warunków finansowych, co w sporcie amatorskim nie może mieć miejsca" - można przeczytać w odpowiedzi działaczy. Ostatecznie Główna Komisja Żużlowa PZM postanowiła uchylić zawieszenie i Kapała od 1958 roku startował w Rzeszowie.

    Warunki finansowe oferowane Kapale przez działaczy Stali Rzeszów były na tamte czasy wręcz niebotyczne. Były zawodnik Kolejarza Rawicz od władz podkarpackiego klubu otrzymał talon na samochód wymarzonej marki Moskwicz, a także pensję w wysokości 7 tysięcy złotych.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 25-10-2014 o 16:20
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Jap (25-10-2014)

  28. Powrót do góry    #3624
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2004
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    Chyba wtedy Fijałkowski miał rodzinę w Rzeszowie Decyzja na korzyść Rzeszowa ? Efekt kupowania zniszczył żużel w Rzeszowie Dlatego rest wskazany

  29. Powrót do góry    #3625
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Cytat Zamieszczone przez EFFECT Zobacz posta
    Chyba wtedy Fijałkowski miał rodzinę w Rzeszowie Decyzja na korzyść Rzeszowa ? Efekt kupowania zniszczył żużel w Rzeszowie Dlatego rest wskazany
    Dariusz Fijałkowski?
    Bo jeśli masz na myśli byłego prezesa klubu z Grudziądza to ten na nazwisko ma FIAŁKOWSKI.

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi gkm_fan za jego przydatny post!

    EFFECT (25-10-2014)

  31. Powrót do góry    #3626
    Początkujący
    Dołączył
    03-11-2011
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Chciałbym poruszyć ważna sprawę przydziału drużyn do poszczególnych lig w sezonie 2015.
    Tutaj będzie problem i pewnie dlatego przeniesiono okres transferowy. O ile w Ekstralidze mamy pewną ósemkę, to niżej już jest "ciekawie". Łódź, Gniezno, Bydgoszcz, Daugavpils, Rybnik i Ostrów mają na pewno prawo startu w I lidze. Odwołanie baraży sugerowałoby, że i Wanda dostanie szansę, z uwagi na wyrzucenie Wybrzeża i Włókniarza. Pytanie czy znajdą kasę i się zdecydują wystartować ligę wyżej.

    W II lidze powinni pojechać w Lublinie - ewentualnie mogliby pozostać w I lidze jako ósmy zespół, ale jeszcze kwestia długów. Dalej chyba pewne startu mogą być: Krosno, Rawicz, Piła i Opole. Wydaje mi się, że w Częstochowie też się uda - z kolei w Gdańsku raczej perspektywy marne. Tak więc gdybyśmy chcieli mieć pełną I ligę, to w II zostanie w przyszłym sezonie tylko pięć, więc straszna lipa, czyli sensowne pozostaje rozwiązanie 7+6, albo odwrotnie. Pytanie co gorsze...

    Dwie podwójne rundy, czyli dwadzieścia kolejek to byłoby sporo i wątpię, aby w obecnej sytuacji kluby na to poszły. Przejściowo siedem zespołów i brak spadku, pozwoliłyby wyjść na prostą, bo nikt by się nie spinał. Zwłaszcza byłoby to korzystne dla ewentualnego beniaminka z Krakowa. Dalej można by dorzucić play-off w stylu: do dwóch wygranych finał pierwszy z drugim i zwykły dwumecz o trzecie miejsce, oraz o piąte miejsce, co by nieco wydłużyć sezon. Bez wielkiej spiny, bo nikt nie spada, a do awansu kolejki raczej nie będzie. Rok później będzie już komplet.

    Z kolei w drugiej lidze teraz zostałoby sześć zespołów i jechaliby tak jak teraz. Zwycięzca wchodzi wyżej, a w 2016 mógłby wrócić Poznań i/lub Gdańsk. Tylko na razie, to czysto hipotetyczne rozważania, bo jeszcze nie wiadomo, kto naprawdę wystartuje. Gorzej będzie jak nie pojedzie nikt z dwójki byłych ekstraligowców, a jeszcze wypadnie np. Lublin.

    P.S.
    5-6 spotkań u siebie przez cały sezon, to oczywiście jest kpina, a nie poważna liga, ale pewnych spraw nie przeskoczymy tak od razu... Osobiście uważam, że jedynym sensownym rozwiązaniem była większa ekstraliga, a reszta razem. Bez żadnych sztucznych tworów, ale z twardym przestrzeganiem procesu licencyjnego - ewentualnie z lekkim pobłażaniem dla nowych w niższej lidze.

    Jak widać i tak samo się zaczyna wszystko regulować, a złem nie było dziesięć drużyn w Ekstralidze, a spuszczenie z niej w jednym sezonie aż trzech ekip (30%!). Tylko ci "bogaci" okazało się, że nie są wcale tacy bogaci vide płacz Falubazu, że muszą jechać o brąz, więc po co narażać się na dodatkowe koszty, aby inni mogli zarobić. Jakoś dziwnym trafem w minionym sezonie wcale nie było ciekawiej, żeby nie powiedzieć nudniej.

    Jak widać głównym problemem, poza prezesami idiotami - oni się sami wykończą z czasem, jest zbyt duży związek wyniku finansowego z wynikiem sportowym. Dlatego np. preparuje się tory, przepłaca zawodników itd. W takich warunkach mowa o jakiejkolwiek stabilizacji, to science-fiction. Jak na razie zamiast leczyć przyczyny, nieudolnie łagodzi się skutki. Tutaj by można było wspomnieć KSM czy nieudolnych komisarzy. Tylko czym później dojdą do prawidłowych wniosków - tym będzie gorzej, bo można się obrażać na poziom kopanej, ale zaraz większość ekstraklasowych klubów będzie miała przyzwoite stadiony, a i pod względem marketingowo-finansowym będą lata świetlne w przodzie, a zdaje się że i siatkówka w ostatnich latach osiągnęła świetny poziom. No a my zostaniemy z tą swoją kadłubową ligą, gdzie zamiast jeździć, to chodzą sobie po torze z miotłami czy tam innymi grabiami, a po dwóch godzinach transmisji odwołują... Kto ma na to dać kasę?
    Ostatnio edytowane przez Zeberdee13 ; 25-10-2014 o 17:48

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Zeberdee13 za jego przydatny post!

    ADASTAL (25-10-2014)

  33. Powrót do góry    #3627
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    PANOWIE, DLACZEGO ZAŚMIECACIE TEN WAŻNY SKĄDINĄD WĄTEK? NIE MOŻECIE SIĘ POKŁÓCIĆ NA JAKIMŚ INNYM FORUM?

    Chciałbym poruszyć ważna sprawę przydziału drużyn do poszczególnych lig w sezonie 2015. Biorąc pod uwagę że Częstochowa i Gdańsk spadają w najlepszym wypadku do PLŻ 2, proponuję aby w PLŻ jeżdziło 6 drużyn cztero rundowo= razem 20 kolejek+finał 2 najlepszych w walce o awans a w PLŻ 2 pozostałe 8 tzn. 14 kolejek+ finał 2 najlepszych w walce o awans.

    PLŻ- Łódż, Gniezno, Bydgoszcz,Łotysze, Rybnik oraz Ostrów .

    Jest to lepsze rozwiązanie niż odwrotność jego, bo wówczas może dojść do sytuacji że w PLŻ2 wystartuje śmieszna ilość zespołów.
    Wydaje mi się że regulamin ligi był również ustalany dla I ligi i również w latach 2015-16 będą półfinały i finał. Ale mogę się mylić. A co do 6 drużyn i systemu 4x każdy z każdym to wg mnie byłaby to jedyna sensowna opcja (niezależnie od ligi), tylko że np. w tym roku w II lidze jechało 6 drużyn... i nikt na to nie wpadł, bo przecież muszą być półfinały i WIELKI FINAŁ II LIGI. I nieważne, że wtedy dwie drużyny skończą sezon w sierpniu
    BKS Polonia Bydgoszcz

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Marsh za jego przydatny post!

    ADASTAL (25-10-2014)

  35. Powrót do góry    #3628
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zeberdee13 Zobacz posta
    Tutaj będzie problem i pewnie dlatego przeniesiono okres transferowy. O ile w Ekstralidze mamy pewną ósemkę, to niżej już jest "ciekawie". Łódź, Gniezno, Bydgoszcz, Daugavpils, Rybnik i Ostrów mają na pewno prawo startu w I lidze. Odwołanie baraży sugerowałoby, że i Wanda dostanie szansę, z uwagi na wyrzucenie Wybrzeża i Włókniarza. Pytanie czy znajdą kasę i się zdecydują wystartować ligę wyżej.

    W II lidze powinni pojechać w Lublinie - ewentualnie mogliby pozostać w I lidze jako ósmy zespół, ale jeszcze kwestia długów. Dalej chyba pewne startu mogą być: Krosno, Rawicz, Piła i Opole. Wydaje mi się, że w Częstochowie też się uda - z kolei w Gdańsku raczej perspektywy marne. Tak więc gdybyśmy chcieli mieć pełną I ligę, to w II zostanie w przyszłym sezonie tylko pięć, więc straszna lipa, czyli sensowne pozostaje rozwiązanie 7+6, albo odwrotnie. Pytanie co gorsze...
    ...Z kolei w drugiej lidze teraz zostałoby sześć zespołów i jechaliby tak jak teraz. Zwycięzca wchodzi wyżej, a w 2016 mógłby wrócić Poznań i/lub Gdańsk. Tylko na razie, to czysto hipotetyczne rozważania, bo jeszcze nie wiadomo, kto naprawdę wystartuje. Gorzej będzie jak nie pojedzie nikt z dwójki byłych ekstraligowców, a jeszcze wypadnie np. Lublin.

    P.S.
    5-6 spotkań u siebie przez cały sezon, to oczywiście jest kpina, a nie poważna liga, ale pewnych spraw nie przeskoczymy tak od razu... Osobiście uważam, że jedynym sensownym rozwiązaniem była większa ekstraliga, a reszta razem. Bez żadnych sztucznych tworów, ale z twardym przestrzeganiem procesu licencyjnego - ewentualnie z lekkim pobłażaniem dla nowych w niższej lidze.
    Masz wiele racji. Tylko, jeżeli stoimy na gruncie prawa stanowionego, jego ducha i litery, ostatnich potwierdzeń tego stanu przez szefa PZM-ot, to nie ma prawa przez rok być żużla w Częstochowie i Gdańsku. Nikt nie zapłaci tych długów. Więc tu sytuacja jest jasna. Mamy dwa kluby mniej w 2015r.
    Jeżeli, powtórzę jeżeli Rzeszów wejdzie do Eligi, wejdzie Grudziądz. Władcy pójdą znowu na każde ustępstwa by Eligą jechać.
    Ligę niżej mamy 6 zespołów. Wyeliminowany i zadłużony Lublin nie ma szans. Jak się czuje na siłach Kraków to doszlusuje może jako siódmy.
    I zostaje nam najniższa: Krosno, Rawicz, Opole, Lublin, Piła.Tu można objechać " ligę " w 2 miesiące.Maj, czerwiec i... wakacje.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 25-10-2014 o 19:55

  36. Powrót do góry    #3629
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Jako ciekawostkę może wrzucę tutaj - kask smart
    Ciekawe jak sprawdzałby się w zawodach żużlowych - przy założeniu spełniania tych samych wymogów bezpieczeństwa i dostosowanie do żużla.
    Niemniej wbudowana kamerka, czy kamera pokazująca co się dzieje za plecami to interesujące pomysły. Pierwsza daje możliwość gromadzenia materiału z jazdy, druga pomaga kontrolować co się dzieje za plecami bez konieczności kręcenia głową. Oczywiście na dziś dzień to tylko ciekawostka, ale niewykluczone, że tego typu rozwiązania za kilka lat zaczną wchodzić do żużla...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  37. Powrót do góry    #3630
    Zaawansowany Awatar pakosik
    Dołączył
    19-12-2012
    Postów
    2,810
    Kliknij i podziękuj
    1,511
    Podziękowania: 1,121 w 542 postach
    Nie zauważyłem wagi tego ustrojstwa, ale przy wypadkach takich jak na żużlu waga kasku ma większe znaczenie niż przy typowych,, szlifach "na motocyklach szosowych .
    ,,Przenajświętszy II-ligowy WŁÓKNIARZ"

  38. Powrót do góry    #3631
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    "Obecnie" trwa dyskusja nad upadkiem zuzla w Polsce. Problemem upadajacej frekwencji, klopotow finansowych. Wiele glosow, ze spolki klubow zulzlowych to finansowe trupy, ktore dychają wyłącznie dzieki pomocy samorzadow. Ja nieustannie powtarzam, ze ta "obecna" dyskusja trwa nieustannie od dziesięcioleci. Na te slowa od razu zżyma sie wielu, ktorzy tlumcza, ze kiedys tak zle nie bylo.

    Trafilem na tekst Kamila Stupeckiego z Gniezna w TZ z wrzesnia 1992. Przytoczę dwa fragmenty:

    Stalo sie. Z bardzo wielu regionow kraju dobiegaja glosy, ze sekcje zuzlowe - czyli te, ktore maja relatywnie największą widownie - coraz czesciej staja w obliczu finansowej zapasci. Powodow jest kilka. Najciekawszym jednak sposrod nich jest fakt malejącej w zastraszającym tempie ilosci kibicow na zuzlowych stadionach.
    Na co jednak maja liczyc pozostale kluby? Chyba tylko na zmiłowanie Bosko-urzednicze, tzn. takie, ze stworca natchnie urzednikow miłosierdziem, by na obiekty klubowe nie wkroczył komornik, gdyz niektóre sekcje zasobne sa jedynie w dlugi, zaciągnięte i niespłacone kredyty oraz odsetki od nich
    I tak w kolko od nowa polska ludowa. Tylko dzisiejszym dwudziestolatkom wydaje sie ze obecne problemy to znak obecnych czasow.

    Najlepszy przyklad Ostrow. Pamietam jak bylem na meczu bodajze poczatek sierpnia w 2009 gdy dwa dni wczesniej prezes Stefanski oglosil upadlosc itd itd. Grobowe nastroje na stadionie, co to teraz bedzie. Minelo kilka lat. 3 tygodnie temu bylem na meczu o awans z Krakowem. Nastroje zgola odmienne. Znow podnieta, awans, radosc, Cieslak z Laguta przychodza itd itd... od nowa polska ludowa. Taki juz jest ten nasz zuzelek.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 05-11-2014 o 13:36

  39. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    Buszmen (13-11-2014), lemur6666 (05-11-2014)

  40. Powrót do góry    #3632
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    "Obecnie" trwa dyskusja nad upadkiem zuzla w Polsce...
    To już powiedz wprost konkluzję. Rączki w górę. Pobujajmy się w rytm.

  41. Powrót do góry    #3633
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,434
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Naród potrzebuje igrzysk. Choćby na "krechę" czyli kredyt.

    Tymczasem zapowiada się, że w 2015 będziemy mieli 3 kluby pędzące po medale. Reszta już myśli o tym jakimi rezerwami pojedzie od 5 kolejki.

    Mój typ na 2015: Gorzów albo Władek zbankrutują w połowie sezonu.
    UNSCARED

  42. Powrót do góry    #3634
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    To już powiedz wprost konkluzję. Rączki w górę. Pobujajmy się w rytm.
    Kiedy byłem młodszy, to tez zjadliwie atakowałem na forach przeiciwnikow merytorycznych w dyskusjach okolo zuzlowych. Ale mi juz przeszło. Kazdy ma swoje zdanie. Trzeba umiec to zrozumieć i uszanować. Wtedy mozna przyjemnie pogadać na argumenty i moze cos dla siebie wynieść z dyskusji. Z polemiki na uszczypliwości nic nie wyniknie oprocz sterty wyzwisk. Zwlaszcza w necie.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 05-11-2014 o 18:05

  43. Powrót do góry    #3635
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    To prawda. I mamy igrzyska. Tylko Cezara nie mamy
    Mamy za to rekord świata. Nie ma chętnych do popisów na " najlepszej " arenie. "Dzika karta" zaprasza Grudziądz. Banda sześciorga kombinuje teraz jak się wycofać z własnych przepisów. Grozili paluszkami. Kluby grały swoimi paluszkami na nosie. Jak zaraza dżumy się rozeszła po całej lidze, to się nadymali i zamknęli dwa kluby. Tacy mocarze. Teraz pewno kombinują, jak by tu wygumkować własny przepis i dać może cichaczem dwie " dzikie karty " na trzecią ligę.
    Mówisz Gorzów ? Takie mamy zawodowstwo za publiczne pieniądze. Teraz wybory, promujmy się . Całe stado okołożużlowe się wybiera na promocję... siebie. Do 5-tej kolejki daleko.

    Drozd-
    "Taki jest ten nasz zużelek". Obrażasz się na uszczypliwość. Czego oczekujesz? Argumentujemy co należy zmienić. Przedstawiasz złe , paskudne historie jako normę. To nie do przyjęcia.
    Zdążyłem poznać wyzwiska anonimów na tym forum. Ostatnio odpowiedziałem życzliwie, grzecznie na forum Cze-wy. Natychmiast padły "bełkoty" ananaska, muu pisze dźwięki ochwaconego konia. Takie wzajemne popisy smakoszy wina pitego duszkiem na wagarach. Ja mam anonimowych bełkotów posyłać do szkoły? Moja wina, że nie ucząc się matematyki nie umieją logiki?

  44. Powrót do góry    #3636
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Bo nasz zuzelek jest zuzelkiem i to nie jest uszczypliwosc. Zuzel jest malutkim sportem w sensie masowosci i popularnosci. Co za tym idzie pieniadze w nim tez nie moga byc duze. Dlatego problemy byly, sa i beda. Uszczypliwy bylbym gdybym napisal, ze to pseudozawodowa dyscyplina bujana przez partaczy za miejskie pieniadze dla tepych dupcyngieli ujezdzajacych jednoslady bez hamulcow, ktorych oglada swolocz z popcornem i wioskowymi kompleksami.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 05-11-2014 o 21:07

  45. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    kapitan bomba (11-11-2014), lemur6666 (06-11-2014)

  46. Powrót do góry    #3637
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    "Obecnie" trwa dyskusja nad upadkiem zuzla w Polsce. Problemem upadajacej frekwencji, klopotow finansowych.
    Zgadza się, że podobne problemy istnieją od dawien dawna ale pewnie wielu z nas zauważyło, że od żużla zaczynają się odwracać często wierni kibice. Ja akurat mam na myśli tych co pamiętają lata 80-te i 90-te a ten dzisiejszy "syf" im nie pasuje. Głównie chodzi o afery, regulaminy i inne zmiany. Mi jest szkoda, że właśnie ci "kibice starej daty" odchodzą od żużla. Zgoda, że w ich miejsce pojawiają się nowi ale to nie to samo...
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  47. Powrót do góry    #3638
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    drozd-
    To moje słowa mogłeś wziąć za uszczypliwe. Zapewniam Cię, że stawiam prawdy na froncie. Przed racjami. Wystarczy,ze luminarze żużla słodzą rokokiem swoją głupotę. A, że proste prawdy są dla niektórych obrazoburcze? To oburza prawdę, rozum. Nic tego nie zmieni.
    Mnie n.p. dziwi nazywanie żużlowców " złotówami ". To ich zawodowa praca. Awans finansowy jest awansem zawodowym. A opowieści o miłości do nowego klubu najwyżej są miłością do pieniędzy nowego klubu. Już nikt się nie nabiera na te cukiereczki. To już mierzi. Kibic chce mieć swoje ikony. W Lesznie L. Adams, Baliński, Huszcza w Z.G., Pytko, Kołodziej w Tarnowie, Gollob w Bydgoszczy, Rose w Toruniu, Jancarz w Gorzowie. Tak powinno być jak długo jak jest przydatny. A nawet dłużej.
    A żużelek jest żużelkiem .
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 06-11-2014 o 16:15

  48. Powrót do góry    #3639
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...295,1,984.html

    Teraz już wiemy. To się musiało stać. Banda sześciorga może być dumna.
    Dobrze, że się zbiegła dziwna decyzja z otwarciem ligi niemieckiej. Zapraszamy. Jeszcze tydzień listy wyborcze sponsorują.

  49. Powrót do góry    #3640
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2004
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    Hahaha jaka banda sześciorga ? Kolejny Foch ? foch ? czy foszek ? wiecznie pokrzywdzonej, najmądrzejszej, znającej regulaminy od A do Z, chodzącej alfy i omegi Polskiego Speedwaya, przepłacającej zawodników, która mówi, że już nigdy zawodnik jej zespołu nie wyjedzie na przyczepny i dziurawy tor, a na Memoriale Nazimka i finale 1 PLŻ na takim torze wygrywa awans ? HA HA HA HA HA idź babo gdzie pieprz rośnie i przestań się kompromitować bo rzygać się chce czytając te gorzkie żale i nie przynoś więcej wstydu miastu Rzeszów !!!

  50. Powrót do góry    #3641
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Napisz na swoich drzwiach te gryzmoły.

  51. Powrót do góry    #3642
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2004
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    A swoje gryzmoły też napisz na swoich drzwiach i najlepiej święconą kredą Będziesz miał koszmary z bandą sześciorga

  52. Powrót do góry    #3643
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach
    http://m.przegladsportowy.pl/zuzel/e...562,1,984.html

    Cokolwiek bysmy chcieli zmienic, jakiekolwiek pomysly wprowadzic, to i tak cos/ktos nas zaskoczy.

  53. Powrót do góry    #3644
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    ^^Przecież autorem tego "artykułu" jest Ostafiński. Podobne rzeczy mógłby napisać każdy śledzący to forum i SF. Nie wiem czy Półtorak się wycofa czy nie, ale Ostafiński chce wywołać burzę w szklance wody żeby ewentualnie powiedzieć potem A NIE MÓWIŁEM PÓŁTORAK ODCHODZI.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  54. Powrót do góry    #3645
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    Obawiam się, że bez zdecydowanego działania, zmiany podejścia i sposobu zarządzania tą spółką, kryzys polskiego żużla będzie się pogłębiał w niebezpiecznym tempie. Organizacja staje się przecież coraz słabsza w oczach potencjalnych Sponsorów i Partnerów. Mogę sobie wyobrazić, że podobną decyzję do mojej, podejmą niebawem kolejne osoby od lat wspierające finansowo polski żużel ligowy. Niestety, ignorowanie postulatów najbliższego otoczenia może doprowadzić do nieodwracalnego spadku wartości ligi. Produkt, jakim bez wątpienia jest Enea Ekstraliga, nie obroni swojej pozycji przy obecnym systemie zarządzania nim.

    ~Roman Karkosik, kwiecień 2014
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •