Strona 127 z 274 PierwszyPierwszy ... 2777117125126127128129137177227 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,671 do 5,715 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #5671
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,010
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Marzenie - jeden klub =jeden zawodnik jest tylko marzeniem.

    Jednak jeden zawodnik i dwa kluby to jest całkiem realne ale za tym musi iść inny przepis.

    Chodzi o ilość zatrudnianych zawodników zagranicznych. Trzeba wprowadzić ograniczenie do 2 w składzie.

    Jednak przejściowo , przez 2-3 lata musi za tym iść ograniczenie składów do 6 zawodników wraz z rezerwą.

    To po to aby polskie orzełki nie zaczęli szaleć finansowo.

    Oj nie podobają mi się te pomysł i to bardzo. Żużel to nie piłka nożna. Zbyt mało jest żużlowców. W GP jeżdzi 16 zawodników dlaczego mamy ich ograniczać do jednej czy 2 lig ??? kibice w Angli Szwecji czy Danii też chca oglądać tych topowych zawodników.WYobrazacie sobie ze zawodnik w sezonie jezdzil 14 meczów i to wszystko ??? Juz teraz Ci slabsi nawet tyle nie jeżdza. Ograniczenie do 6 zawodników to chyba równanie do ligi czeskiej i dunskiej ? Mi sie marzy powrót do 8 zespolowych skłądów tak jak to było kiedyś żeby to były DMP a nie jakieś czwórmecze ale wiem ze przy tabeli 15 biegowej jest to po prostu niemożliwe bo taki rezerwowy może nie pojechać w meczu ani biegu czy jedne bieg i wtedy zaczyna się psuć atmosfera. Ale szanuje Twoje pomysły i być może to ja nie mam racji

    pozatym dla mnie liga polska staje sie powoli kuriozum bo wszystko jest podporządkowane ekstralidze. Regulamin powinien być taki sam dla eligi,nice plż i 2plż. Jeżeli jest ograniczenie lig to powinno obowiązywać dla każdej ligi to samo sprawa z Lokomotivem może jechać w NICE ale nie może w elidze. Skandal
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 22-02-2017 o 17:56

  2. Powrót do góry    #5672
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,052
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    FIM powinno interweniować i lekko przytemperować pedałów z Ekstraligi , którym się wydaje, że są pępkiem świata. Żadnych ograniczeń dla lig.

  3. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Peter Kildemand za jego przydatny post!

    kingpin (23-02-2017), shelve (27-02-2017)

  4. Powrót do góry    #5673
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,265
    Kliknij i podziękuj
    1,020
    Podziękowania: 2,219 w 1,210 postach
    Jestem innego zdania niż dwaj moi przedmówcy.

    Ograniczenia należało wprowadzić już jakieś 15-20 lat temu, kiedy jeszcze sporo ludzi uprawiało ten sport w krajach-żużlowych średniakach.
    Obecnie rzeczywiście jest tych rajderów zbyt mało, żeby ograniczać im starty do jednej ligi. Warto jednak uniemożliwić jazdę w kilku krajach i ograniczyć ją do dwóch góra trzech lig. Odblokuje to miejsca młodym,szczególnie właśnie w tych, borykających się z żużlowym kryzysem krajach.

    Same ograniczenia personalne żużla nie uratują, teraz już potrzebna jest reforma dotycząca radykalnych ograniczeń sprzętowych. Ten sport jest za drogi i jednocześnie zbyt niebezpieczny, by szerszą ławą garnęli się do niego młodzi ludzie, a to jest warunek konieczny normalnego funkcjonowania każdej dyscypliny sportowej.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 23-02-2017 o 08:05
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  5. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (23-02-2017)

  6. Powrót do góry    #5674
    Użytkownik
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    192
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 13 w 7 postach

    Ekstraliga to nie jest pępek Świata

    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    FIM powinno interweniować i lekko przytemperować pedałów z Ekstraligi , którym się wydaje, że są pępkiem świata. Żadnych ograniczeń dla lig.

    Nic dodać, nic ująć !!!
    UNIA LESZNO Ukryta zawartość

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ania15 za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (23-02-2017)

  8. Powrót do góry    #5675
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Oj nie podobają mi się te pomysł i to bardzo. Żużel to nie piłka nożna. Zbyt mało jest żużlowców. W GP jeżdzi 16 zawodników dlaczego mamy ich ograniczać do jednej czy 2 lig ??? kibice w Angli Szwecji czy Danii też chca oglądać tych topowych zawodników.WYobrazacie sobie ze zawodnik w sezonie jezdzil 14 meczów i to wszystko ??? Juz teraz Ci slabsi nawet tyle nie jeżdza. Ograniczenie do 6 zawodników to chyba równanie do ligi czeskiej i dunskiej ? Mi sie marzy powrót do 8 zespolowych skłądów tak jak to było kiedyś żeby to były DMP a nie jakieś czwórmecze ale wiem ze przy tabeli 15 biegowej jest to po prostu niemożliwe bo taki rezerwowy może nie pojechać w meczu ani biegu czy jedne bieg i wtedy zaczyna się psuć atmosfera. Ale szanuje Twoje pomysły i być może to ja nie mam racji

    pozatym dla mnie liga polska staje sie powoli kuriozum bo wszystko jest podporządkowane ekstralidze. Regulamin powinien być taki sam dla eligi,nice plż i 2plż. Jeżeli jest ograniczenie lig to powinno obowiązywać dla każdej ligi to samo sprawa z Lokomotivem może jechać w NICE ale nie może w elidze. Skandal


    Dzięki za konstruktywną polemikę. Ustosunkuję się do twojej wypowiedzi:


    1. Mała liczba zawodników na świecie to fakt ale też skutek właśnie braku ograniczenia.
    Gdyby obowiązywały w Szwecji ograniczenia z lat 90-tych to teraz szwedzki żużel byłby na dużo lepszym poziomie przynajmniej jeśli chodzi o ilość młodzieży.

    Nie wiem czy wiesz ,że w lidze mógł występować 1 zaw. zagraniczny a tylko beniaminek mógł wystawić dwóch.( dla wyrównania poziomu).
    Potem poszło wszystko na żywioł i mają bryndze.

    Nasi działacze poszli niestety podobną drogą. Kiedyś mieliśmy w każdym klubie po 10-12 rodzimych zawodników a teraz ? Przed sezonem wiele klubów nie ma kogo wstawić do składu na
    mecze treningowe .
    To od tego roku funkcjonuje powiedzenie: przejście w wiek seniora jest dla zaw. prawdziwym wyzwanieniem, często nie do pokonania. Dlaczego?
    Bo rok wcześniej był ktoś juniorem z gwarancją startów a za rok musiał być w czwórce najlepszych seniorów aby startować . Teraz jest jeszcze gorzej. Musi być w dwójce ew. trójce
    najlepszych .

    2. Kibice z innych lig też zobaczą najlepszych , jeśli przyjmiemy,że jet takich 30-35 na świecie. Właśnie ograniczenie w polskiej lidze służyło by temu w sposób szczególny.

    3. Przy ograniczeniu lig do 2 nasi działacze zostaną poddani presji ze strony zawodników aby meczy było więcej. Wydaje się to naturalne że 28 meczy w sezonie , w Polsce i np. w Szwecji, to
    za mało dla czołowych zawodników.

    4. Ograniczenie polskich ligowych składów do 6 zawodników proponowałem jako sytuację przejściową na 2-3 lata, aby zdyscyplinować nasze orły, do momentu , gdy będziemy mieli więcej
    wartościowych zawodników. Też chciałbym aby kiedyś była tabela z lat 81-92 , gdy w składach było 6 zaw.+ 2 rez.

    Pozdrawiam.

  9. Powrót do góry    #5676
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Same ograniczenia personalne żużla nie uratują, teraz już potrzebna jest reforma dotycząca radykalnych ograniczeń sprzętowych. Ten sport jest za drogi i jednocześnie zbyt niebezpieczny, by szerszą ławą garnęli się do niego młodzi ludzie, a to jest warunek konieczny normalnego funkcjonowania każdej dyscypliny sportowej.
    Myślę, że problemem jest tylko koszt sprzętu. Gdyby sprzęt był tańszy, więcej osób by żużel uprawiało - przecież jest i tak bezpieczniej niż kiedyś. Do tego jednak ograniczyłbym liczbę obcokrajowców do dwóch. Wtedy więcej byłoby swojaków w składach, junior kończąc wiek młodzieżowca miałby większe szanse się dostać do składu, no i poniekąd naturalnie mniej zawodników obskakiwało by tyle lig - po prostu w Polsce nie byłoby dla nich wszystkich miejsca. A obcokrajowcy zostaliby u nas faktycznie najlepsi.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  10. Powrót do góry    #5677
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    1. Mało kto sobie zdaje sprawę (w zasadzie prawie nikt), jaki kopem w podbrzusze odnośnie liczebności zawodników w Europie było wprowadzenie nowych tłumików i jak nagle zmniejszyła się liczba czynnych zawodników pomiędzy 2010 a 2012 rokiem.
    2. Liczba zawodników w Europie pomiędzy 2000 a 2010 nie zmieniła się jakoś znacząco. W ciągu ostatnich 3-4 lat również nie. W 2. poł. lat 80-tych wynosiła ona ok. 1200 zawodników, w 2010- ok. 950, w zeszłym sezonie jakieś 750-800 (obecnie jestem na etapie wstępnych szacunków).

  11. Powrót do góry    #5678
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,265
    Kliknij i podziękuj
    1,020
    Podziękowania: 2,219 w 1,210 postach
    Powiem szczerze, że należę do tych, którzy według Ciebie "nie zdają sobie z tego sprawy"
    Możliwe, że to co piszesz o wpływie wprowadzenia nowych tłumików jest prawdą.
    Pozostałe wyliczenia jednak nie dają mi spokoju, bo jak dla mnie spadek liczby zawodników wydawał się w jakiś sposób regularny, ale może rzeczywiście było tak jak piszesz...

    Chętnie zapoznałbym się z twoimi obliczeniami rozbitymi na poszczególne kraje.

    Lata 80-te - rok 2010 spadek tylko o 250 zawodników? Same kraje dawnego ZSRR to na moje oko byłoby już połowa albo więcej tej liczby.
    No, ale to tylko moje spekulacje.
    W 1985 w drużynowych mistrzostwach ZSRR brało udział 25 ośrodków, a w 2010 w drużynowych mistrzostwach Rosji tylko 4 (dodajmy do tego Dauga+Równe+Czerwonograd)... Liczebność zawodników w klubach też z pewnością w 2010 była dużo niższa...

    ... no chyba, że liczysz Europę bez Rosji(lub azjatyckich krajów byłego ZSRR.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 23-02-2017 o 15:10
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  12. Powrót do góry    #5679
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Tak jak napisałem - to tylko wstępne szacunki. Im dalej wstecz, tym trudniej o dokładną liczbę. 1200 to liczba orientacyjna. W rzeczywistości mogła być ona większa, ale raczej nie wynosiła więcej niż +/- 1350.

    Liczbę czynnych zawodników w Europie ok. 2000 roku szacowałbym na jakiś 1000, może nieco więcej. Powyższe liczby nie obejmują zawodników, którzy startowali wyłącznie w zawodach młodzieżowych.

    Zdziwiłbym się natomiast, gdyby liczba zawodników w latach 70. (choć tak daleko nie mam zamiaru sięgać), byłaby większa niż dekadzie kolejnej, a to ze względu na większą popularność żużla w takich krajach, jak Dania, Czechosłowacja, RFN/NRD, Węgry, czy Włochy w latach 80-tych.

    Dokładniejsze wyliczenia pojawią się tutaj, ale raczej nie wcześniej, niż w maju/czerwcu.

    Powiem szczerze, że należę do tych, którzy według Ciebie "nie zdają sobie z tego sprawy"
    Możliwe, że to co piszesz o wpływie wprowadzenia nowych tłumików jest prawdą.
    Pozostałe wyliczenia jednak nie dają mi spokoju, bo jak dla mnie spadek liczby zawodników wydawał się w jakiś sposób regularny, ale może rzeczywiście było tak jak piszesz..
    Wygląda na to, że spadek liczby zawodników, który wcześniej być dość jednostajny, nagle przybrał na rozmiarach pomiędzy 2010 a 2012 rokiem, po czym liczba zawodników znów się ustabilizowała. Nowe tłumiki i wzrost kosztów eksploatacji sprzętu wydają się najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem. Ten ubytek widać najmocniej w niższych ligach w Anglii i Szwecji.

  13. Powrót do góry    #5680
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,265
    Kliknij i podziękuj
    1,020
    Podziękowania: 2,219 w 1,210 postach
    Sam jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w wyniku dokładnych obliczeń i trzymam za słowo, ze wrzucisz tu efekty swojej pracy.

    EDIT: Z tym, że te imprezy młodzieżowe (ilość zawodników w nich startujących) też są istotne dla dopełnienia obrazu zmian w tej dyscyplinie sportu. Zdaję sobie jednak sprawę, że ciężko to odtworzyć.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 23-02-2017 o 22:29
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  14. Powrót do góry    #5681
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Nie uważacie, że GKSŻ powinien w końcu zabronić takich praktyk jak umiejscowienie nazwy sponsora w nazwie drużyny sportowej? Z każdym rokiem jest to moim zdaniem coraz większa farsa. Nie wiem jak to ma korzystnie wpływać na wizerunek ligi i na marki klubowe, jak co roku dochodzi do coraz to wymyślniejszych i coraz częściej zmienianych nazw. Komentatorzy czy kibice niedzielni gubią się już w tym czy w Częstochowie jeździ Złomrex, Eko-Dir czy ciul wie kto. Wiadomo, że to z reguły wiąże się z ogromnym zastrzykiem finansowym dla klubu natomiast wydaje mi się, że trzeba kiedyś z tą patologią skończyć. Niech się sponsorzy reklamują wszędzie - na bandach, na tych bannerach na środku boiska czy nawet na tyłkach zawodników, ale nazwa i herb klubu powinny być święte. W innym przypadku wygląda to trochę komicznie, a same kluby sprawiają wrażenie takich "dziwek", które sprzedają to co mają najważniejsze.

  15. Powrót do góry    #5682
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,438
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,477 w 954 postach
    Ten ogromny zastrzyk finansowy to jest śmiech na sali przy zyskach jakie co bardziej renomowane kluby piłkarskie generują ze sprzedaży koszulek i gadżetow z nazwą klubu. Prezesi są zakładnikami konsumentów sukcesu, których interesuje tylko żeby "nasi" dokopali sąsiędniej wiosce. Podpisują zatem kontrakty bez pokrycia, a potem cóż... trzeba wystawiać tyłek pod latarnią. Staropolskie zastaw się a postaw się. Problem dotyka najczęściej klubów po tzw. przejściach, a przechodzone i sponiewierane niewiasty świadczące najstarszy zawód świata raczej na wysokie stawki liczyć nie mogą - parę stówek za nazwę klubu, tyle w temacie najlepszej ligi żużlowej świata

    Ja zresztą jestem zdania, że żadna praca nie hańbi. Wstyd to kraść (tak mi przynajmniej onegdaj rodzice mówili, bo dziś to zależy ile się kradnie) - czyli inaczej mówiąć żerować na dotacjach miejskich. Skoro stadionowej gawiedzi nie przeszkadza drzeć ryja KS Tanie Lody Online Zdzisiex Sp. z.o.o. Polskie Szamba SA Dupcewice Dolne do boju - więc nie ma sensu pluć pod wiatr i wymyślać nowe paragrafy. Kompletnie nierealne, skoro Ekstralipa SA ma karać zawodników za rozpięcie kevlaru w parku maszyn? To już tylko biznes, nie ma zawodów, meczów, jest "produkt", moje ulubione słowo, które ostatnio robi karierę. Żużel jak proszek do prania lub papier toaletowy na półce w supermarkecie.

    I jeszcze jedno, skoro już nazywamy rzeczy po imieniu, najbardziej sprzedajne osoby w tym biznesie to zawodnicy, Pal sześć (poza nielicznymi wyjątkami), że zmieniają kluby co roku jak rękawiczki, ale trudno mi znaleźć inny sport zespołowy, żeby zawodnik reprezentował w jednym tygodniu kilka klubów naraz. Jeden wielki burdel na kółkach. Krzywda się dzieje gwiazdeczkom bo ktoś im w tym roku zaczął utrudniać, za przeproszeniem obrobienie kilku gałek na raz. Zostało w tym interesie może kilkadziesiąt zawodników, którzy funkcjonują jak mini-przedsiębiorstwa, mogą przebierać w silnikach od różnych tunerów, siedzą w parkingu z bidonami i dziennikarzyny im jajca wachlują. A reszta to jakiś folklor na hulajnogach. Juniorzy się nie garną, bo nie stać ich na oponę. I jak ten pseudosport ma się rozwijać, formułą jeden nie był i nigdy nie będzie, jakoś szejkowie tego "produktu" nie kupili, chociaż paru byznesmienów chciało im ten kabaret wcisnąć całkiem niedawno.
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 06-03-2017 o 12:24
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi polewaczka za jego przydatny post!

    Semen (05-03-2017)

  17. Powrót do góry    #5683
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Świat się kończy, wszak po raz drugi muszę się zgodzić z Panem Termińskim.
    Poniżej link do jego wypowiedzi a właściwie konkretnej propozycji
    http://www.espeedway.pl/news,przemys...,85663,12.html


    Od dawna postuluje takie rozwiązanie.

    Przy okazji taka sugestia: mecze półfinałowe i finałowe powinny się odbyć w czasie jednego wekendu - piątek/sobota a rewanż w niedzielę .

    Wówczas sezon dla pozostałych drużyn nie kończył by się w połowie sierpnia.

  18. Powrót do góry    #5684
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,265
    Kliknij i podziękuj
    1,020
    Podziękowania: 2,219 w 1,210 postach
    Jo! Najlepiej policzyć śr. i od razu rozegrać dwumecz o DMP i drugi dwumecz o utrzymanie.
    Po co jechać pozostałe mecze, przecież one są "praktycznie o nic"...

    To kiedyś był sport, jeszcze w minimalnym stopniu jest. Chcesz szoł to wybierz się na kabarety, do cyrku lub na koncert disco polo.
    Ja chcę oglądać sportowe zmagania, a nie fochy gwiazd i prezesów.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 07-03-2017 o 15:47
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  19. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Drapichrust (08-03-2017), kingpin (09-03-2017)

  20. Powrót do góry    #5685
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Świat się kończy, wszak po raz drugi muszę się zgodzić z Panem Termińskim.
    Poniżej link do jego wypowiedzi a właściwie konkretnej propozycji
    http://www.espeedway.pl/news,przemys...,85663,12.html


    Od dawna postuluje takie rozwiązanie.

    Przy okazji taka sugestia: mecze półfinałowe i finałowe powinny się odbyć w czasie jednego wekendu - piątek/sobota a rewanż w niedzielę .

    Wówczas sezon dla pozostałych drużyn nie kończył by się w połowie sierpnia.
    Nigdy nie wiadomo jakie druzyny pojada o 3 miejsce. Mozna pisac GKM/ROW, ale moze byc tak ze w 2017 o braz pojada
    ZKZ - STAL G.
    STAL G. - Unia Leszno
    UNIBAX - ZKZ

    , a o zloto pojedzie Wroclaw i GKM.

    Ktory 2 mecz bedzie budzil wieksze zainteresowanie?

  21. Powrót do góry    #5686
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Scroll Zobacz posta
    Nigdy nie wiadomo jakie druzyny pojada o 3 miejsce. Mozna pisac GKM/ROW, ale moze byc tak ze w 2017 o braz pojada
    ZKZ - STAL G.
    STAL G. - Unia Leszno
    UNIBAX - ZKZ

    , a o zloto pojedzie Wroclaw i GKM.

    Ktory 2 mecz bedzie budzil wieksze zainteresowanie?



    Wystarczy przeanalizować historię meczy o brąz a okaże się czy warto je rozgrywać. Moim zdaniem -nie. Brąz dla drużyny z wyższego miejsca po RZ.

    Jeszcze odnośnie propozycji kalendarzowych: gdyby np. w tym roku półfinały jechały w jeden wekend np. 15-17.09 a finały 29,09-01.10. to RZ mogłaby się kończyć

    04.09.

    W tym roku może byłoby koniec sezonu dla pozostałych początkiem września ale w następnych latach można by wyrwać jeszcze jeden tydzień póżniej.

    Może od tego nie przybędzie meczy ale przynajmniej nie będzie wstydu na całe żużlowe środowisko ,ze oto najlepsza ponoć liga na świecie jeżdzi 4 miesiące z miesięczna przerwą.

  22. Powrót do góry    #5687
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,010
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Mecz o brąz Falubazu z Wrocławiem

    "15:58: Na trybunach 10 tysięcy kibiców. Przy W69 pojawiło się także kilkudziesięciu fanów Sparty."

    Jak widac kibice chcą meczów o 3 miejsce wiec czemu je usuwać i zabierać im dodatkowy mecz?

    Wystarczy odpowiednio podpisywac kontrakty przed sezonem

    Taki przykład

    14 meczów rundy zasadniczej i półfinały PO płatne 100% (np 4000 pln za punkt)

    mecz o brąz 40 % stawki (1600 pln za punkt)

    finał 120 % stawki

    I wtedy pan Terminski nie zapłaci za dwumecz o brąz 500 tysiecy a połowe. Zaowdnicy przed sezonem wiedzą o co jadą i każdy zadowolony
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 09-03-2017 o 15:23

  23. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    Jap (14-03-2017), kingpin (12-03-2017)

  24. Powrót do góry    #5688
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Najlepiej pousuwać mecze o brąz, baraże, potem półfinały i może jeszcze RZ... Kiedyś chodziło o sport, o zobaczenie swojej drużyny w akcji, a nie o to czy mamona po meczu będzie się zgadzała. Niedługo będzie się odwoływać mecz wyjazdowe najsłabszych drużyn (taki Rawicz/Opole z zeszłego sezonu), bo takie mecze się nie opłacają.

    Mam więc pomysł - jak drużyna jest ostatnia w tabeli, to w kolejnym meczu wyjazdowym dostaje walkowera - bo takie mecze gospodarzowi się nie opłacają. Fajna koncepcja?

    Z innej pozytywnej beczki - widzę powoli fajne efekty likwidacji instytucji gościa dla juniora. Kontrakty (z realnymi szansami na miejsce w składzie) podpisują tacy goście jak Tyras, Nocuń, Liszka itd, a to dopiero początek. Widać, że wielu juniorów będzie miało okazję pokazać się w lidze. Nie będzie jak w poprzednich sezonach, że ekstraligowi juniorzy obskakiwali też zaplecze i wszędzie były te same twarze (bywały przypadki, że junior w danym sezonie w Polsce pojechał w trzech ligach!). Oby tak dalej, a będzie więcej młodzieży uprawiającej ten sport.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 12-03-2017 o 11:20
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    kingpin (12-03-2017)

  26. Powrót do góry    #5689
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,687
    Kliknij i podziękuj
    1,135
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta

    Z innej pozytywnej beczki - widzę powoli fajne efekty likwidacji instytucji gościa dla juniora. Kontrakty (z realnymi szansami na miejsce w składzie) podpisują tacy goście jak Tyras, Nocuń, Liszka itd, a to dopiero początek. Widać, że wielu juniorów będzie miało okazję pokazać się w lidze. Nie będzie jak w poprzednich sezonach, że ekstraligowi juniorzy obskakiwali też zaplecze i wszędzie były te same twarze (bywały przypadki, że junior w danym sezonie w Polsce pojechał w trzech ligach!). Oby tak dalej, a będzie więcej młodzieży uprawiającej ten sport.
    Może i masz rację z tym usunięciem wybijających się młodych żużlowców z jazdy w niższej lidze. A może nie?
    Może ci rokujący, pokazujący się młodzi powinni zarobić, więcej jeździć, przechodzić na umowy zawodowe, by stać ich właśnie było na lepszy sprzęt. Nie wiem po prostu co lepsze.
    Jedno wiem. Wbrew tutejszej opinii większości uważam, że pokaże się następna spora grupa młodzieży. Nie zgadzam się z powszechnymi głosami, że został tylko M.Drabik. To niemożliwe.

    Natomiast, co do Twojego "oby tak dalej" nie mogę się zgodzić. Przyczyny braku chętnych, zastoju, nawet cofania się leżą zupełnie gdzie indziej. Tworzenie nowych przepisów miałoby być tym "oby tak dalej"?

  27. Powrót do góry    #5690
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Natomiast, co do Twojego "oby tak dalej" nie mogę się zgodzić. Przyczyny braku chętnych, zastoju, nawet cofania się leżą zupełnie gdzie indziej. Tworzenie nowych przepisów miałoby być tym "oby tak dalej"?
    Ale moje "oby tak dalej" tyczyło się właśnie likwidacji przepisów - czyli instytucji gościa Powinno być jak w zdrowym normalnym sporcie - zawodnik jeździ w jednym klubie (zwłaszcza w tym samym kraju), a nie w trzech.

    Co do Twojego pytania na temat ilości jazdy juniorów ekstraligowych - oni akurat mają jej sporo. MDMP, LJ, do tego często jakieś PLM,ZLM. Ci juniorzy akurat nie zginą.


    -------

    A z innej beczki: widzę na SF kolejny artykuł o tym, że teraz żużlok nie może pojechać w turnieju towarzyskim zarówno bez zgody klubu jak i SE! Czyli po ograniczeniu lig, teraz ograniczenie zawodów mniejszej rangi. Jak klub się godzi, to co włodarzom SE do tego? Zrozumiałbym takie ograniczenia, gdyby ligę faktycznie rozszerzyliby do 28-30 spotkań, ale nie jak do ch**a wafla mamy dalej tylko 14 spotkań w sezonie! To taki zawodnik ma większość roku siedzieć i pierdzieć w stołek? Dajcie nam za to więcej ligi!

    ...ale do tego oczywiście nie dojdzie. W najlepszej lidze świata kluby padłyby, jakby miały jeździć regularnie 20-22 spotkania w sezonie...
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 15-03-2017 o 09:15
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  28. Powrót do góry    #5691
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta

    ...ale do tego oczywiście nie dojdzie. W najlepszej lidze świata kluby padłyby, jakby miały jeździć regularnie 20-22 spotkania w sezonie...

    Nie padłyby, gdyby zawodnicy jeżdzili więcej meczy za te same pieniądze co teraz. Jest to możliwe, jeśli tylko będzie wola taka "panów władców."

    Poza tym kluby sprzedały by więcej biletów na 12 meczy niż na 7. Koszty klubowe są raczej stałe a nawet gdyby minimalnie wzrosły to nie więcej niż 10%.

    Czekam na ligę 10 dr. z play-off dla 6 dr. 3-6,4-5, a 1-2 o Puchar Polski fundowany przez sponsora EL. Potem półfinały i finał. Dr. z m.7-10 walczą o utrzymanie się. Spada 1 zespół.

    Jedno zastrzeżenie- półfinały i finał rozgrywane w terminie piątek/niedziela a sobota/poniedziałek ter. rez. Wówczas sezon dla pozostałych nie kończył by się w połowie sierpnia.

  29. Powrót do góry    #5692
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,312
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Dla mnie najlepszy system to podział ligi na dwie czwórki walczące o mistrzostwo i o utrzymanie. Wtedy wszystkie drużyny kończą w tym samym momencie sezon(no chyba, że jakiś mecz przełożą).
    Przy takiej propozycji zaraz pojawia się płacz, że mistrza możemy poznać już na 2-3 kolejki przed końcem sezonu. Nawet jeśli, to co z tego skoro wyrobili sobie dużą przewagę to dlaczego im to odbierać i kazać startować w play off na równych prawach z zespołem który zdobył dwa razy miej punktów? Ile razy było tak, że zdecydowanie najlepsza drużyna rundy zasadniczej nie zdobywała nawet medalu, przez plagę kontuzji w najważniejszym momencie sezonu. Można tą przewagę, jakoś sztucznie zmniejszyć np. tak jak w ekstraklasie piłkarskiej dzieląc punkty przez 2, ale ja nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi KC za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (15-03-2017)

  31. Powrót do góry    #5693
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez KC Zobacz posta
    Dla mnie najlepszy system to podział ligi na dwie czwórki walczące o mistrzostwo i o utrzymanie. Wtedy wszystkie drużyny kończą w tym samym momencie sezon(no chyba, że jakiś mecz przełożą).
    Przy takiej propozycji zaraz pojawia się płacz, że mistrza możemy poznać już na 2-3 kolejki przed końcem sezonu. Nawet jeśli, to co z tego skoro wyrobili sobie dużą przewagę to dlaczego im to odbierać i kazać startować w play off na równych prawach z zespołem który zdobył dwa razy miej punktów? Ile razy było tak, że zdecydowanie najlepsza drużyna rundy zasadniczej nie zdobywała nawet medalu, przez plagę kontuzji w najważniejszym momencie sezonu. Można tą przewagę, jakoś sztucznie zmniejszyć np. tak jak w ekstraklasie piłkarskiej dzieląc punkty przez 2, ale ja nie jestem zwolennikiem takiego rozwiązania


    Dla mnie też, ale.................

    1. Mentalność polskich władz żużlowych

    2. Wymagania TV aby emocje były do końca

    3. Presja młodych kibiców, którzy nie pamiętają rozwiązań , które były bardziej logiczne

    To przyczyny dla których jest to system w sferze marzeń wielu kibiców i zawodników, którzy muszą w połowie sierpnia szukać dodatkowych sposobów zarobkowania.

    Dlatego proponuję coś co może być realne ?

  32. Powrót do góry    #5694
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,687
    Kliknij i podziękuj
    1,135
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Ale moje "oby tak dalej" tyczyło się właśnie likwidacji przepisów - czyli instytucji gościa Powinno być jak w zdrowym normalnym sporcie - zawodnik jeździ w jednym klubie (zwłaszcza w tym samym kraju), a nie w trzech.

    Co do Twojego pytania na temat ilości jazdy juniorów ekstraligowych - oni akurat mają jej sporo. MDMP, LJ, do tego często jakieś PLM,ZLM. Ci juniorzy akurat nie zginą.


    -------

    A z innej beczki: widzę na SF kolejny artykuł o tym, że teraz żużlok nie może pojechać w turnieju towarzyskim zarówno bez zgody klubu jak i SE! Czyli po ograniczeniu lig, teraz ograniczenie zawodów mniejszej rangi. Jak klub się godzi, to co włodarzom SE do tego? Zrozumiałbym takie ograniczenia, gdyby ligę faktycznie rozszerzyliby do 28-30 spotkań, ale nie jak do ch**a wafla mamy dalej tylko 14 spotkań w sezonie! To taki zawodnik ma większość roku siedzieć i pierdzieć w stołek? Dajcie nam za to więcej ligi!

    ...ale do tego oczywiście nie dojdzie. W najlepszej lidze świata kluby padłyby, jakby miały jeździć regularnie 20-22 spotkania w sezonie...
    Czyli "oby tak dalej" dotyczyło czasu przeszłego dokonanego?-Ok.
    Widzisz... mój zamysł szedł trochę dalej niż "nie zginą". Tym młodym wiesz co jest potrzebne do rozwoju?
    To co było potrzebne Napoleonowi do prowadzenia wojen.
    Nie rozwiną się w tych ligach juniorskich. Powiadasz, że oni nie zginą. Można i tak.
    Zapytam wprost: dlaczego my najlepsi mamy przez tyle lat tylko dwóch mistrzów świata? Resztę mają anglosasi. Dziwne?
    Rozumiesz mój tok myślenia?

    Chyba nie rozumiesz o co chodzi w tym sprzeciwie klubów. Bębniłem o tym już kilka lat temu. Nikt nie był zainteresowany rozmową na ten temat. Hipokryzja marynarek na całego. Teraz czas zapłaty nadchodzi.
    Jak myślisz, kto zapłaci?
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 15-03-2017 o 22:18

  33. Powrót do góry    #5695
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    To co było potrzebne Napoleonowi do prowadzenia wojen.
    Nie rozwiną się w tych ligach juniorskich. Powiadasz, że oni nie zginą. Można i tak.
    Upraszczasz. Utalentowani ekstraligowi juniorzy jazdy sobie znajdą - choćby masę turniejów tak krajowych jak i nawet zagranicznych. Po likwidacji instytucji gościa poza tą czołówką pojeździć sobie może też reszta. A chyba o to chodzi, by mogło się rozwijać wielu juniorów, a nie tylko pewna klika?

    Zapytam wprost: dlaczego my najlepsi mamy przez tyle lat tylko dwóch mistrzów świata? Resztę mają anglosasi. Dziwne?
    Rozumiesz mój tok myślenia?
    Anglosasi, Szwedzi i Duńczycy, do tego jeden Niemiec Taka kolej rzeczy. Dlaczego mistrzami zostają Australijczycy czy Amerykanin? Bo mają trudniej, muszą w to włożyć dużo samozaparcia

    Chyba nie rozumiesz o co chodzi w tym sprzeciwie klubów. Bębniłem o tym już kilka lat temu. Nikt nie był zainteresowany rozmową na ten temat.
    Jakbyś mógł przypomnieć, bo nie pamiętam. Dla mnie to jest strzał w stopę - zawężamy geografię żużla tylko do Polski. Tyle lat zwodnicy jeździli w kilku ligach (ba - przecież teraz i tak wielu dobrych ubyło z Anglii, więc i tak jest luźniej) i tych konfliktów wiele nie było. A promotorom angielskim się nie dziwię. Porównuj kto częściej traci zawodników w skutek kolizji terminów - kluby polskie, czy brytyjskie? Podpowiem - zdecydowanie częściej te drugie.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  34. Powrót do góry    #5696
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,687
    Kliknij i podziękuj
    1,135
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Upraszczasz. Utalentowani ekstraligowi juniorzy jazdy sobie znajdą - choćby masę turniejów tak krajowych jak i nawet zagranicznych. Po likwidacji instytucji gościa poza tą czołówką pojeździć sobie może też reszta. A chyba o to chodzi, by mogło się rozwijać wielu juniorów, a nie tylko pewna klika?


    Anglosasi, Szwedzi i Duńczycy, do tego jeden Niemiec Taka kolej rzeczy. Dlaczego mistrzami zostają Australijczycy czy Amerykanin? Bo mają trudniej, muszą w to włożyć dużo samozaparcia


    Jakbyś mógł przypomnieć, bo nie pamiętam. Dla mnie to jest strzał w stopę - zawężamy geografię żużla tylko do Polski. Tyle lat zwodnicy jeździli w kilku ligach (ba - przecież teraz i tak wielu dobrych ubyło z Anglii, więc i tak jest luźniej) i tych konfliktów wiele nie było. A promotorom angielskim się nie dziwię. Porównuj kto częściej traci zawodników w skutek kolizji terminów - kluby polskie, czy brytyjskie? Podpowiem - zdecydowanie częściej te drugie.
    -Musisz odróżniać chłopaków dopiero po licencji od juniorów pełnoletnich jeżdżących w ligach "na etacie". Wszyscy powinni dużo więcej jeździć niż obecnie.
    Jednak dla regularnie jeżdżących w lidze 20-to, czy 21-latków 3 biegi w meczu to zdecydowanie za mało. Oni muszą zarabiać na siebie. Jeździć w ligach krajowych i zagranicznych jeżeli te ich chcą. To jest okres życia o największym potencjale rozwoju. Oni muszą zarabiać na coraz lepszy sprzęt. Bez tego będzie tak jak jest. Czyli do d...y. Bez dobrego sprzętu, to się będą potykać z chłopcami-adeptami z wiadomym skutkiem. Coś im to da, ale nie rozwój w prawdziwym żużlu.
    Klika powiadasz.Hmm-Mariusz Cię inspiruje? Dopiero po zakończeniu sezonu słyszałem, że absolutnie nie ma dobrych juniorów. Jeden Drabik ewentualnie. Ta klika jak mówisz się pokaże. Przekonamy się niedługo.

    -Właśnie. Bo mają trudniej. Bo nie ma cackania. Bo trzeba zarobić od wieku chłopaka na sprzęt. A my robimy z młodych ludzi dzieci. To jak zrobimy z nich żużlowców? Popatrz kto finansuje te ligi juniorskie. Tak popatrz niżej. Bida z nędzą. Koszty, koszty, których nikt nie chce pokryć. Tego mamy chcieć? Wielka iluzja i brak wyników.

    - Przypomnę. Spór idzie o kasę. Jak zwykle. O kasę za reklamę. Za kevlar, za udo, kask itd, itp. O tę czapkę chodzi p. Termińskiemu. Nie chodzi mu o własną prawda?
    W pewnym okresie minionym wobec krachu finansowego w klubach, który sami wywołali rzucono "róbta co chceta". Dopuszczono mianowicie do zezwolenia zawodnikom na prywatnych sponsorów na klubowym kevlarze, w klubowym meczu, lidze klubów. I teraz jest klops. Płacić mają żużlowcom kluby. Znasz jakikolwiek klub, w jakimkolwiek sporcie, który by to tolerował? To jest polski cyrk. I w turniejach żużlowcy próbują wymusić swoją prywatę. Teraz rozumiesz jak kluby mogą to tolerować i jeszcze nie zbankrutować. Ja tego żerowania na klubach, tej hipokryzji nie cierpię. Wiem akurat jak to działa destrukcyjnie na klub.
    Z kolei zupełnie nie rozumiem Twoich żali nad Anglikami. Polscy najlepsi piłkarze, dziesiątki juniorów grają za granicą. Demagogią jest domaganie się Lewandowskiego, Glika, Piszczka na polskich boiskach. Taki ten świat jest. Niech sobie Anglicy oglądają najlepszych piłkarzy skoro nie chcą płacić najlepszym żużlowcom.

    -
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 17-03-2017 o 14:18

  35. Powrót do góry    #5697
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Witkowski proponuje-"SEC jako eliminacja do Grand Prix?"


    Bardzo dobry pomysł. Trzeba by tylko dopracować szczegóły np. start zawodników z poza Europy.

    Poza tym system eliminacji do SEC do zmiany.
    4 rundy kwalifikacyjne( awans po 8 zaw.+2 półfinały dwudniowe np. środa- czwartek( awans po 6 najlepszych) + 3 najlepszych z poprzedniego roku+1 DK.

    Każda inicjatywa mająca na celu odchudzenie kalendarza FIM-owskiego jest bardzo wskazana.

  36. Powrót do góry    #5698
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,655
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    To zabawne że w finale MPPK 2016 w barwach Unii Leszno może jechać Kołodziej, który przecież dołączył do Unii dopiero w tym sezonie. Moim zdaniem powinni jechać zawodnicy reprezentujący klub w 2016, inaczej to po prostu nie ma sensu.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  37. Powrót do góry    #5699
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,731
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Hmm, Witkowski rzucił propozycję aby nie rozgrywać eliminacji do cyklu SGP. Zamiast tych eliminacji zaproponował aby trzech pierwszych zawodników IME było automatycznie nominowanych do cyklu SGP.

    Pomysł niby dobry, gdyby nie pewien szkopuł. Co z zawodnikami spoza Europy ? Jeśliby ich dopuścić do IME to już nie można mówić tutaj o Mistrzostwach Europy
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #5700
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,265
    Kliknij i podziękuj
    1,020
    Podziękowania: 2,219 w 1,210 postach
    ... e to nie problem.
    Ron Preston, Shawn Moran i Steve Baker byli żużlowymi Mistrzami Europy w kategorii juniorów, więc da się.
    Zresztą w takich zawodach można by przyznawać tytuły ME tworząc drugą klasyfikację z pominięciem rajderów spoza Europy.

    Ten pomysł to kolejna próba tuszowania tego, że ilość żużlowców dramatycznie spada.
    Sam SEC jest chorą ideą, drenującą kieszenie głównie polskich samorządów.
    Poprzednia wersja IME była o wiele fajniejsza, bo stanowiła takie jakby MŚ dla drugiego garnituru, ponadto koszty organizacji nie były zbyt duże i zawody często miały bardzo fajną lokalizację, dając sporo radości kibicom z mniej ważnych ośrodków żuzlowych (np. w Heusden-Zolder, Równym czy Lendavie
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 09-04-2017 o 08:48
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  39. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Edziol (09-04-2017), wokie (11-04-2017)

  40. Powrót do góry    #5701
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,438
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,477 w 954 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Witkowski rzucił propozycję aby nie rozgrywać eliminacji do cyklu SGP. Zamiast tych eliminacji zaproponował aby trzech pierwszych zawodników IME było automatycznie nominowanych do cyklu SGP.
    Żeby nie było eliminacji, żeby nie było zawodników, żeby nie było niczego...

    Byle zostało SGP na narodowym i barany kupowały bilety, bo z tego mam najlepsze konfitury. Ot wizja żużla wg tej kreatury z PZMłotu.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi polewaczka za jego przydatny post!

    vicar (10-04-2017)

  42. Powrót do góry    #5702
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,731
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ... e to nie problem.
    Ron Preston, Shawn Moran i Steve Baker byli żużlowymi Mistrzami Europy w kategorii juniorów, więc da się.
    Zresztą w takich zawodach można by przyznawać tytuły ME tworząc drugą klasyfikację z pominięciem rajderów spoza Europy.

    Ten pomysł to kolejna próba tuszowania tego, że ilość żużlowców dramatycznie spada.
    Sam SEC jest chorą ideą, drenującą kieszenie głównie polskich samorządów.
    Poprzednia wersja IME była o wiele fajniejsza, bo stanowiła takie jakby MŚ dla drugiego garnituru, ponadto koszty organizacji nie były zbyt duże i zawody często miały bardzo fajną lokalizację, dając sporo radości kibicom z mniej ważnych ośrodków żuzlowych (np. w Heusden-Zolder, Równym czy Lendavie
    Semen, ale tu bardziej chodzi o ciasnotę w kalendarzu niż brak zawodników. W zasadzie eliminacje do SEC i SGP tylko sie powielają. Eliminacje do SEC też odbywają się w fajnych, egzotycznych miejscowościach. Więc jeśliby się dało rozwiązać problem zawodników spoza kontynentu to czemu nie ?

    Ja bym tu się jeszcze pokusił o zmiany w samym cyklu SGP. W cyklu pozostawiłbym góra 6 zawodników. Z IME wchodziła by pierwsza 6. A pozostałe 4 miejsca to DK.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #5703
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,586
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    ciasnota w kalendarzu wynika posrednio z braku zawodnikow.

    Ale jednoczesnie nie zgodze sie z Semenem, ze poprzednie IME byly fajne. nie byly.
    Byly beznadziejne.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  44. Powrót do góry    #5704
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,731
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    ciasnota w kalendarzu wynika posrednio z braku zawodnikow.

    Ale jednoczesnie nie zgodze sie z Semenem, ze poprzednie IME byly fajne. nie byly.
    Byly beznadziejne.
    Większej bzdury dawno nie czytałem.


    KOMUNIKAT PGE EKSTRALIGI NR 2/2017
    z dnia 07.04.2017

    2. Lista zawodników, którzy w pierwszych 7 meczach swoich drużyn mogą być zastępowani:

    Włókniarz Częstochowa
    Leon Madsen 1,864
    Matej Zagar 1,763
    Rune Holta 1,754

    GKM Grudziądz
    Antonio Lindbaeck 1,928
    Artiom Łaguta 1,871
    Krzysztof Buczkowski 1,859

    Apator Toruń
    Greg Hancock 2,196
    Chris Holder 2,132
    Paweł Przedpełski 1,872

    ROW Rybnik
    Grigorij Łaguta 2,214
    Max Fricke 1,727
    Fredrik Lindgren 1,633

    Stal Gorzów
    Bartosz Zmarzlik 2,477
    Krzysztof Kasprzak 2,157
    Martin Vaculik 2,000

    Unia Leszno
    Janusz Kołodziej 2,173
    Emil Sajfutdinow 2,029
    Nicki Pedersen 1,981

    Sparta Wrocław
    Tai Woffinden 2,411
    Vaclav Milik 1,987
    Maciej Janowski 1,674

    Falubaz Zielona Góra
    Jason Doyle 2,258
    Piotr Protasiewicz 2,144
    Patryk Dudek 2,101
    Ciekawostka jest taka, że tylko zawodnicy z najwyższą średnią moga być zastepowani ze wzgledu na L4. Natomiast cała trójka może być zastepowna ze względu na zawody FIM lub FIM Europe, albo na zawody ligi narodowej zawodnika.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 09-04-2017 o 10:48
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #5705
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,586
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    Jakis argument emerycie? Czy tylko zwykle plucie, ze bzdura to bzdura tamto?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  46. Powrót do góry    #5706
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,731
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Jakis argument emerycie? Czy tylko zwykle plucie, ze bzdura to bzdura tamto?
    Hmm.

    ciasnota w kalendarzu wynika posrednio z braku zawodnikow.
    A jakiż tu lepszy argument jest potrzebny ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  47. Powrót do góry    #5707
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,586
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    Hmm.
    Debil.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  48. Powrót do góry    #5708
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Semen, ale tu bardziej chodzi o ciasnotę w kalendarzu niż brak zawodników. W zasadzie eliminacje do SEC i SGP tylko sie powielają. Eliminacje do SEC też odbywają się w fajnych, egzotycznych miejscowościach. Więc jeśliby się dało rozwiązać problem zawodników spoza kontynentu to czemu nie ?

    Ja bym tu się jeszcze pokusił o zmiany w samym cyklu SGP. W cyklu pozostawiłbym góra 6 zawodników. Z IME wchodziła by pierwsza 6. A pozostałe 4 miejsca to DK.



    A czy takie czy inne przyczyny są takie ważne? Każdy ma swoje spojrzenie na problem.
    Prawdą niezbitą jest to ,że FIM widzi problem z kalendarzem FIM-owskim, który jest przeładowany, jak pośpieszny do Koluszek w 1989 r.

    Dlatego propozycja sama w sobie nie jest doskonała ale mogłaby dać trochę luzu.

    Ja widzę też inny problem , który kilka razy sygnalizowałem a nawet pisałem do PZM-otu.
    Otóż w jeden wekend (od piątku do niedzieli)można rozegrać kilka eliminacji fimowskich i turniej GP. FIM powinien mieć do zagospodarowania np.12-13 wekendów, w których upycha swoje "rozgrywki"zostawiając pozostałe całkowicie wolne z wyjątkiem GP pod dachem, gdzie nie ma zagrożenia ,ze się nie odbędą zawody.

  49. Powrót do góry    #5709
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,265
    Kliknij i podziękuj
    1,020
    Podziękowania: 2,219 w 1,210 postach
    Staleczka 3, czy Ty nie jesteś, czasem, żużlowym działaczem?
    W temacie siedzisz, ale wymyślasz właśnie jak granatowomarynarkowy.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  50. Powrót do góry    #5710
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Staleczka 3, czy Ty nie jesteś, czasem, żużlowym działaczem?
    W temacie siedzisz, ale wymyślasz właśnie jak granatowomarynarkowy.

    Co prawda nie jest to wątek o mnie, ale skoro pytasz ..........

    W regulaminach i tzw. metodyce w sporcie żużlowym siedzę od ok. 35 lat( w żużlu od 54 lat) Współpracowałem z kilkoma znanymi działaczami z centrali ale nigdy nie przyjąłem propozycji
    aby wejść "głębiej " w to towarzystwo. Popełniłem kilka artykułów do "Sportu" za czasów Adama Jażwieckiego.
    Pozostałem w sferze dobrze zorientowanego kibica, który wielokrotnie składał swoje propozycje regulaminowe.

    Powiem nieskromnie,że jedna z nich, dość drobna ale ważna działa od 2012 r. w tabeli ligowej.Inna została storpedowana przez Pana Stanisława Ch. ówczesnego trenera narodowego.
    Gdyby weszła , to z dużą dozą prawdopodobieństwa obowiązywała by do dzisiaj a my, kibice nie ogladalibyśmy tych pseudo play-off ale emocjonującą i w miarę sprawiedliwą rundę finałową dla całej ligi.
    Propozycja przepadła jego głosem bo wcześniej był w głosowaniu remis.

    Tak więc nie jestem " granatowomarynarkowy" .
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Staleczka 3 ; 11-04-2017 o 13:35

  51. Powrót do góry    #5711
    Użytkownik
    Dołączył
    06-05-2013
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    963
    Podziękowania: 67 w 50 postach
    Pomysł z SEC ciekawy. Tylko co z zawodnikami z poza Europy ? Powrót do finału Interkontynentalnego?

    Ja bym wtedy tak widział SGP.
    8 z poprzedniego sezonu
    3 z SEC
    3 z Interkontynentalnego
    1 Dzika karta na zawody

    i zostaje 1 wolne miejsce albo DK dla kogoś kogo zablokowała kontuzja lub 9 z GP.

    Finał Interkontynentalny mógłby tak wyglądać:
    8 - dla zawodników z SEC
    pozostałe 8 miejsc dla żużlowców z poza Europy. Tylko kogo byśmy tam mieli ? Australia, USA, Argentyna, Nowa Zelandia i już chyba nic więcej.

  52. Powrót do góry    #5712
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,786
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez wokie Zobacz posta
    Ja bym wtedy tak widział SGP.
    8 z poprzedniego sezonu
    3 z SEC
    bzdura do kwadratu. po co tak mieszać, komplikować coś co jest proste jak drut? SGP nie łączyć z SEC to po pierwsze.

    jedynie co bym zmienił to kwalifikacje do SGP. nie robić je na kolejny sezon a... w marcu/kwietniu obecnego sezonu. a stałe DK wedle uznania znaczy się dla najlepszych którzy mieli pecha.

    przy takim systemie nie ma "blokady" msc. utrzymujesz się w 8? nie musisz jezdzic w kwalifikacjach przez cały sezon.
    wypadasz? robisz zimę i w marcu/kwietniu startujesz w kwalifikacjach by jeździć w SGP.

    odpada sytuacja że ktoś w Challenge uzyskuje awans a utrzymuje się w "8". ew. można jeszcze pomyśleć o zmniejszeniu do 6.

  53. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    Staleczka 3 (11-04-2017)

  54. Powrót do góry    #5713
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,265
    Kliknij i podziękuj
    1,020
    Podziękowania: 2,219 w 1,210 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Co prawda nie jest to wątek o mnie, ale skoro pytasz ..........
    Powiem nieskromnie,że jedna z nich, dość drobna ale ważna działa od 2012 r. w tabeli ligowej.
    Chodzi o przesunięcie biegu juniorów na wyścig numer dwa?
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  55. Powrót do góry    #5714
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-01-2017
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 143 w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Chodzi o przesunięcie biegu juniorów na wyścig numer dwa?

    Tak , ale nie tylko.

    Jak porównasz tabele biegów z 2011 i 2012 to dostrzeżesz istotną różnicę w startach juniorów gospodarzy.

  56. Powrót do góry    #5715
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,265
    Kliknij i podziękuj
    1,020
    Podziękowania: 2,219 w 1,210 postach
    Coś mi nie pasuje, bo bieg numer dwa jest biegiem juniorów od 2013 roku, po prostu pomyliłem się w poprzednim wpisie.
    Ten niuans , o którym piszesz dotyczy rozkładu startów poszczególnych juniorów? Szczególnie numeru 15?
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •