Strona 146 z 146 PierwszyPierwszy ... 4696136144145146
Pokaż wyniki od 6,526 do 6,550 z 6550

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

1. Powrót do góry    #6526
    Zaawansowany
    Kliknij i podziękuj
    208
    Podziękowania: 248 w 170 postach
    Jeszcze wynajdą jakiś przepis że jednak nie mógł być w parku maszyn i dowalą kolejną karę tego typu, a potem kolejną i kolejną i tak do końca świata, a przynajmniej sezonu
    BKS Polonia Bydgoszcz

2. Powrót do góry    #6527
    Użytkownik
    Kliknij i podziękuj
    312
    Podziękowania: 49 w 27 postach
    Starty zawodników pod nr 8 i 16 mają gorących zwolenników jak i zagorzałych przeciwników.

Zwolennicy mówią o większych możliwościach taktycznych, bardziej "odważni" - o rozwoju światowego żużla.

Przeciwnicy podają argumenty :zwiększone koszty utrzymania zespołu, wstawianie zawodnika za tzw. plastron i jazda 1 Polakiem.

Za największą wadę podają pogorszenie się atmosfery w zespole.

Co w związku z tym można zrobić, aby pogodzić zwaśnione strony ?

Pomysłów znajdzie się kilka. Ja napiszę o dwóch.

1. Tabela biegów powiększona o 1 wyścig- 16-ty. Cel oczywisty. Zawodnik z nr 8 i 16 dostałby 2 starty wg. tabeli biegów.
    Mógłby wystartować również jako RZ x 3 + RT + Z/Z.
    W związku z powyższym nie byłoby możliwe aby od początku zastępował "plastron".
    Dużo łatwiej byłoby namówić takich zawodników jak Gruchalski czy Rolnicki itp. do pozostania w EL i jazdy z nr 8 , 16.
    Opracowałem dwie wersje tabeli biegów,która przewiduje start nr 8 i 16 od wyścigu 4.
    Jak będzie zainteresowanie to ją opublikuję. W każdym razie na pewno wyślę do EL i TŻ.

Teraz nie ma obowiązku wystawiać ośmiu zawodników. Tak powinno pozostać ale...... za nr. 8 i 16 miałby obowiązek wystartować junior. Dwa dodatkowe starty dla juniora ? do uznania trenera.

2. Druga sprawa to z/z. W sytuacji składów skrojonych tylko na mecze ale bez ławki rezerwowych widzę konieczność z/z za najlepszą czwórkę zawodników
    po danym etapie rozgrywek. Aby nie było nadużyć to za zaw. 3 i 4 tylko jeden zastępujący mógłby być z lepszą średnią .
    To że za Janowskiego, Woźniaka czy Hampela nie można było zastosować z/z nie jest dobre dla sportu, widowiska i EL.

Przy okazji chcę poruszyć kolejny raz problem zakończenia sezonu ligowego na początku sierpnia.
    Nie chcę tylko krytykować ani pisać o 10 zespołowej EL. Wiem ,że to nie możliwe do 2021 r.
    Jednak nawet w obecnej bardzo skromnej lidze można tak ułożyć te 14 kolejek ligowych aby kończyć w pierwszej połowie września.
    Play-off w systemie piątek -niedziela : jeden wekend na półfinały i jeden wekend na finały.
    Nie jest to idealne rozwiązanie ale to jak jest obecnie nie powinno zostać.

Przystawiając ten pomysł do obecnego sezonu , mogłoby wyglądać to tak:

14.04 , 21.04, 05.05, 12.05. 26.05, 02.06. 16.06 23.06, 30.06, 28.07, 11.08, 18.08. 01.09, 08.09,

play-off 20 i 22.09 27 i 29.09.

Faktycznie można by to przedłużyć jeszcze o tydzień.

Liczę na merytoryczną dyskusję.
    Ostatnio edytowane przez Staleczka 3 ; 04-08-2019 o 16:04

3. Powrót do góry    #6528
    Zaawansowany
    Kliknij i podziękuj
    208
    Jest pierwszy weekend sierpnia, a I liga jedzie dziś ostatnią kolejkę rundy zasadniczej. Dla dwóch drużyn kończy się sezon, trzecia może jeszcze oczekiwać na baraże. Zamiast 6 miesięcy jazdy, były 4. 1/3 sezonu przepada, następne mecze niektórzy kibice obejrzą za 8 miesięcy, a mamy środek lata. Fantastyczny terminarz, fantastyczny system rozgrywek.
    BKS Polonia Bydgoszcz

4. Powrót do góry    #6529
    Początkujący Awatar ŁP1990
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pomny tego, co wydarzyło się wczoraj w Grudziądzu, jestem za likwidacją przepisu o tzw. "warningu". Ten przepis stwarza więcej szkody, niż pożytku. Zawodnicy są pod większą presją, większe jest prawdopodobieństwo błędu (taśma, znacznie gorszy start) oraz próba "taktycznego" kombinowania (chodzi mi o celowe wjeżdżanie w taśmę seniora i jego zastępstwo juniorem, który mógłby zdobyć punkt aniżeli senior miałby mieć 2 razy "warning" i bieg byłby powtórzony w niekompletnej obsadzie). Poza tym, krzywdzi zawodników dysponujących świetnym momentem startowym (Musielak). No i oczywiście niszczy sens istnienia żużla, bo ten sport nie można ograniczyć tylko do startu i 1. łuku! To także walka do końca, piękne szarże, mijanki, a nasi "działacze" od 7 boleści żużel stopniowo "kastrują". To jest chore!
    TYLKO FALUBAZ

Pozdrawiam falubazowo z Poznania!

5. Powrót do góry    #6530
    Użytkownik
    Kliknij i podziękuj
    312
    Cytat Zamieszczone przez ŁP1990 Zobacz posta
    Pomny tego, co wydarzyło się wczoraj w Grudziądzu, jestem za likwidacją przepisu o tzw. "warningu". Ten przepis stwarza więcej szkody, niż pożytku. Zawodnicy są pod większą presją, większe jest prawdopodobieństwo błędu (taśma, znacznie gorszy start) oraz próba "taktycznego" kombinowania (chodzi mi o celowe wjeżdżanie w taśmę seniora i jego zastępstwo juniorem, który mógłby zdobyć punkt aniżeli senior miałby mieć 2 razy "warning" i bieg byłby powtórzony w niekompletnej obsadzie). Poza tym, krzywdzi zawodników dysponujących świetnym momentem startowym (Musielak). No i oczywiście niszczy sens istnienia żużla, bo ten sport nie można ograniczyć tylko do startu i 1. łuku! To także walka do końca, piękne szarże, mijanki, a nasi "działacze" od 7 boleści żużel stopniowo "kastrują". To jest chore!

W Polsce decydenci są prawdziwymi "gnidami". Przecież w Szwecji są takie same procedury startowe a czy KTOŚ widzi skaczących podprowadzających,
    walczących z zawodnikami ?
    Ile przerwanych startów jest meczu ? 1-2 góra. Zawodnicy mogą nieco drgnąć - liczy się aby ewidentnie nie ukradł startu.
    Tam sędzia jest od tego aby utrzymać zawodników pod taśmą aż do momentu gdy stają właściwie.

U nas sędzia ze swoim przydupasem walczą z zawodnikami-jakby zawodnik był ich wrogiem, niewolnikiem z którym trzeba "za mordę i o beton".
    Masz racje kolego- Trzeba im zabrać to narzędzie do drukowania wyników , tak jak dzieciom zabiera się zapałki- dla dobra wszystkich.

6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Staleczka 3 za jego przydatny post!

polewaczka (04-08-2019)

7. Powrót do góry    #6531
    Ekspert
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 2,113 w 1,414 postach
    Niezla patologia z ta ostatnia kolejka. Sparta i Unia pojada znajac wyniki onnych meczow. Jezeli ZG jakims cudem przegra w Toruniu a Gorzow przegra z Wlokniarzem to moze byc cyrk na Olimpijskim.
    odpowiedź d) - pyerdolisz jak potłuczony

8. Powrót do góry    #6532
    Zaawansowany
    Kliknij i podziękuj
    208
    Zastanawiam się nad wykorzystywaniem polskiego juniora pod numerem 8/16 i nie wiem czy ja coś źle myślę czy jeszcze nikt na to nie wpadł po prostu Mianowicie: w sytuacji, w której klub ma jednego dobrego juniora i jednego słabego, mamy sytuację, w której i tak oboje muszą odjechać po 3 biegi (nie biorę pod uwagę rezerwy taktycznej, ale ona i tak może być jedna, więc wciąż są to 4 starty do dwóch). A co gdyby ustawić dobrego juniora pod 8/16, jako parę juniorską dać parę słabszych juniorów i od razu, od początku meczu (jednego z nich również w biegu juniorskim) zastępować ich dobrym juniorem? Wtedy dobry junior jedzie 5 biegów, a słabszy tylko 1 i to juniorski. To chyba zgodne z regulaminem? Skórnicki coś tam kombinuje z przestawianiem i rezerwami wśród juniorów, ale chyba nie w takim sensie o jakim wspominam.
    BKS Polonia Bydgoszcz

9. Powrót do góry    #6533
    Użytkownik
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 194 w 108 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    To chyba zgodne z regulaminem?
    .
    Nie.

10. Powrót do góry    #6534
    Zaawansowany
    Kliknij i podziękuj
    208
    Ale co nie jest zgodne? Przecież polski junior spod 8/16 może zmieniać pozostałych polskich juniorów.
    BKS Polonia Bydgoszcz

11. Powrót do góry    #6535
    Ekspert
    Kliknij i podziękuj
    74
    Podziękowania: 568 w 389 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Ale co nie jest zgodne? Przecież polski junior spod 8/16 może zmieniać pozostałych polskich juniorów.
    Ale tylko raz.

12. Powrót do góry    #6536
    Zaawansowany
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 260 w 180 postach
    Przecież to oczywiste, że gdyby to było możliwe to Drabik jechałby 5 razy, a Liszka 1.
    Myślisz, że trenerzy to idioci?
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

13. Powrót do góry    #6537
    Zaawansowany
    Kliknij i podziękuj
    208
    Czasem na oczywiste rozwiązania trudno się wpada a potem wszyscy się dziwią jak już ktoś w końcu na to wpadnie nie wiedziałem, że raz, no to wiele wyjaśnia.
    BKS Polonia Bydgoszcz

14. Powrót do góry    #6538
    Początkujący
    Kliknij i podziękuj
    0
    święta prawda!

15. Powrót do góry    #6539
    Użytkownik
    Kliknij i podziękuj
    312
    Jak czytam o atmosferze wokół play-off w PLŻ to mam poważne wątpliwości, czy ta niby walka ma sens.
    Czy to nie jest tylko wyciąganie z kieszeni kibiców kwot które mogliby przeznaczyć na coś bardziej sensownego.

Zawodnicy niby walczą, prasa i internet niby się emocjonują, My płacimy za bilety a do EL awansuje i tak ta drużyna , która ma kasę.

Czy nie lepiej byłoby, gdyby w PLŻ było 6 dr. i jechali x 4 =20 kolejek ?

W EL 10 dr. a więc mniejsza presja dla beniaminka ?

16. Powrót do góry    #6540
    Stały bywalec
    Kliknij i podziękuj
    291
    Podziękowania: 178 w 124 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 3 Zobacz posta
    Jak czytam o atmosferze wokół play-off w PLŻ to mam poważne wątpliwości, czy ta niby walka ma sens.
    Czy to nie jest tylko wyciąganie z kieszeni kibiców kwot które mogliby przeznaczyć na coś bardziej sensownego.

Zawodnicy niby walczą, prasa i internet niby się emocjonują, My płacimy za bilety a do EL awansuje i tak ta drużyna , która ma kasę.

Czy nie lepiej byłoby, gdyby w PLŻ było 6 dr. i jechali x 4 =20 kolejek ?

W EL 10 dr. a więc mniejsza presja dla beniaminka ?
    Lubię, kiedy wariantujesz.
    Jednak wyraźnie czuć zdegustowanie.
    Mam podobne odczucia. Żużel zabrnął w Polsce w ślepą uliczkę. A koszty go niszczą.
    Całe szczęście, że coraz więcej osób widzi głupotę w stosowaniu play off w żużlu.
    Dochodziło już do tego, że finałowy-najważniejszy mecz nie mógł się odbyć, bo p.Żyto zrobił mokro, natura jak to natura dołożyła na jesieni wody i wyszła kompromitacja. Podobna kompromitacja wyszła też w ZG, kiedy Karkosik wyjechał ze stadionu. W normalnej lidze ( bez po ) każdy mecz jest ważny i do takiej kompromitacji nigdy nie dojdzie. Teraz w rozgrywkach liczy się tylko po. Liga to popierdułki. Loteria po-to jest to. Tak-loteria.

Zazwyczaj o awans do Eligi walczą ze 2-3 drużyny, które maja kasę. Nawet dopiero w perspektywie awansu.
    Tylko widzisz. W piłce nożnej MP zostaje Piast Gliwice mający chyba ok. 1/3 budżetu Legii. W żużlu to niemożliwe.

W PLŻ 6 drużyn mówisz. Łatwiej beniaminkowi w Elidze się utrzymać wśród 10-ciu zespołów. Tylko dostrzeż jak ma się utrzymać By-szcz lub Poznań po awansie do PLŻ ? No jak? 5 % szans. No chyba, że wariant Nawrockiego.

17. Powrót do góry    #6541
    Użytkownik
    Kliknij i podziękuj
    312
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Lubię, kiedy wariantujesz.
    Jednak wyraźnie czuć zdegustowanie.
    Mam podobne odczucia. Żużel zabrnął w Polsce w ślepą uliczkę. A koszty go niszczą.
    Całe szczęście, że coraz więcej osób widzi głupotę w stosowaniu play off w żużlu.
    Dochodziło już do tego, że finałowy-najważniejszy mecz nie mógł się odbyć, bo p.Żyto zrobił mokro, natura jak to natura dołożyła na jesieni wody i wyszła kompromitacja. Podobna kompromitacja wyszła też w ZG, kiedy Karkosik wyjechał ze stadionu. W normalnej lidze ( bez po ) każdy mecz jest ważny i do takiej kompromitacji nigdy nie dojdzie. Teraz w rozgrywkach liczy się tylko po. Liga to popierdułki. Loteria po-to jest to. Tak-loteria.
    Zazwyczaj o awans do Eligi walczą ze 2-3 drużyny, które maja kasę. Nawet dopiero w perspektywie awansu.
    Tylko widzisz. W piłce nożnej MP zostaje Piast Gliwice mający chyba ok. 1/3 budżetu Legii. W żużlu to niemożliwe.

W PLŻ 6 drużyn mówisz. Łatwiej beniaminkowi w Elidze się utrzymać wśród 10-ciu zespołów. Tylko dostrzeż jak ma się utrzymać By-szcz lub Poznań po awansie do PLŻ ? No jak? 5 % szans. No chyba, że wariant Nawrockiego.

Tak, jestem zniesmaczony. Tarnów specjalnie wycelował w Rybnik aby ewentualnie ich wyeliminować z finału a tam, każdy kto wygra odda miejsce rydzykom/piernikom.
    To jest już dawno opracowany plan. Oby sie nie okazało dzisiaj ,ze sędzia też ma pewną rolę do spełnienia.
    Był plan z Motorem ale powstał taki raban,że urzędnicy się wycofali.

W EL nikt nie ruszy tego betonu. Tam nie widzą ,że nr 8 i 16 jest dla cwaniaków bo młodych Polaków na 8,16 skazuje na "plastrony" bez zagwarantowania im po 2 starty.
    Jednak w EL kilku Panom to pasuje i nikt nie ma prawa o tym głośno żle mówić , bo dostanie po kieszeni. TV, SF - temat tabu.
    Nikt sensownie nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego w powtórce w 4 , gdy jeden jest nie zdolny do jazdy nie można zastosować rezerwy.
    Ponad 50 lat chodzę na żużel i nie wiem do dziś. Po prostu głupotę ciężko zrozumieć.

W PLŻ 6 drużyn -tak ale jak by było 10 dr. w EL od 2022 r. Jeśli do tego dojdzie.
    Natomiast jak Bydgoszcz awansuje to będzie to drużyna na poziomie Ostrowa. Ma rozsądnego menagera i Bońka z Gollobem w odwodzie.

18. Powrót do góry    #6542
    Ekspert Awatar zabovsky
    Kliknij i podziękuj
    67
    Podziękowania: 2,296 w 1,068 postach
    Tak, jestem zniesmaczony. Tarnów specjalnie wycelował w Rybnik aby ewentualnie ich wyeliminować z finału a tam, każdy kto wygra odda miejsce rydzykom/piernikom.
    To jest już dawno opracowany plan. Oby sie nie okazało dzisiaj ,ze sędzia też ma pewną rolę do spełnienia.
    A w tej bajce były smoki? Znasz w ogóle zasady klasyfikowania drużyn po zakończeniu sezonu w I lidze, a co za tym idzie kolejność wysyłania przez Ekstraligę zaproszeń w razie gdyby zwycięzca I ligi zrezygnował z udziału, czy po prostu pociskasz te niczym niepotwierdzone insynuacje dla samej satysfakcji czerpanej z siania zamętu?

19. Powrót do góry    #6543
    Ekspert Awatar kingpin
    Kliknij i podziękuj
    4,055
    Podziękowania: 5,153 w 2,593 postach
    On zna tylko te regulaminy ktore sam tworzy.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 17-08-2019 o 13:28
    Bójcie się Pany,do Nice wjeżdżamy.

Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

Buszmen (17-08-2019)

21. Powrót do góry    #6544
    Ekspert Awatar zabovsky
    Kliknij i podziękuj
    67
    I to też nie do końca, bo nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że jedyną opcją na pozostanie Torunia w Ekstralidze jest rozwiązanie, które on sam uparcie lansuje czyli powiększenie Eligi do 10 zespołów

22. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

Buszmen (17-08-2019)

23. Powrót do góry    #6545
    Ekspert Awatar kingpin
    Kliknij i podziękuj
    4,055
    Swoja droga kto by sie spodziewal,ze gosc od lat specjalizujacy sie na tym forum
    w regulaminach i ciagle go krytykujacy okaze sie takim dyletantem.Kabaret.

24. Powrót do góry    #6546
    Zaawansowany
    Kliknij i podziękuj
    704
    Podziękowania: 360 w 266 postach

W EL nikt nie ruszy tego betonu. Tam nie widzą ,że nr 8 i 16 jest dla cwaniaków bo młodych Polaków na 8,16 skazuje na "plastrony" bez zagwarantowania im po 2 starty.
    Jednak w EL kilku Panom to pasuje i nikt nie ma prawa o tym głośno żle mówić , bo dostanie po kieszeni. TV, SF - temat tabu.
    Nikt sensownie nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego w powtórce w 4 , gdy jeden jest nie zdolny do jazdy nie można zastosować rezerwy.
    Ponad 50 lat chodzę na żużel i nie wiem do dziś. Po prostu głupotę ciężko zrozumieć.

W PLŻ 6 drużyn -tak ale jak by było 10 dr. w EL od 2022 r. Jeśli do tego dojdzie.
    Natomiast jak Bydgoszcz awansuje to będzie to drużyna na poziomie Ostrowa. Ma rozsądnego menagera i Bońka z Gollobem w odwodzie.
    proszę przestań juz z tym tarnow em

25. Powrót do góry    #6547
    Użytkownik
    Kliknij i podziękuj
    312
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    A w tej bajce były smoki? Znasz w ogóle zasady klasyfikowania drużyn po zakończeniu sezonu w I lidze, a co za tym idzie kolejność wysyłania przez Ekstraligę zaproszeń w razie gdyby zwycięzca I ligi zrezygnował z udziału, czy po prostu pociskasz te niczym niepotwierdzone insynuacje dla samej satysfakcji czerpanej z siania zamętu?
    j

Jeżeli nie zrozumiałeś sensu tego wpisu, to może sam jesteś na poziomie czytania bajek.
    Za długo siedzę w żużlu aby nie dostrzec,że gdyby ROW został na 3 miejscu to byłby wybór ofert drużyn chętnych do EL a warunki byłyby takie jak ostatnio w takiej sytuacji.
    Kolego, już od wielu lat nie optuję za 10 dr. w EL do 20121 r. Ale od 2022 jestem ZA.

Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    On zna tylko te regulaminy ktore sam tworzy.

Masz racje znam regulaminy, wszak kilka przepisów są mojego autorstwa/pomysłu.
    Pracowałem też nad porządkowaniem pewnych postanowień. Jednak nie chcę się tym zbyt chwalić . Wyrosłem z tego ale nie pozwolę sobie aby KTOŚ walący babole jeden po drugim coś mi wytykał.
    Co prawda nikt nie jest doskonały. Teraz dałem sobie spokój bo ....j.w.

Często poruszam ważne problemy i jakoś pod nimi nie widzę poważnej dyskusji. Może niektórych ona przerasta ? Tylko tak pytam.
    Czytam za to czasami dziecinne przerzucanie się epitetami, pseudo- marzeniami czy plotkami ala-Ostaf.

Po wielu latach wspólnych dyskusji jakiś gość zarzuca mi sianie fermentu. To po prostu chamstwo.
    Gdzie i kiedy siałem taki ferment ? dzisiaj może ? Bzdura.
    Ostatnio edytowane przez Staleczka 3 ; 17-08-2019 o 18:03

26. Powrót do góry    #6548
    Ekspert Awatar zabovsky
    Kliknij i podziękuj
    67
    Jeżeli nie zrozumiałeś sensu tego wpisu, to może sam jesteś na poziomie czytania bajek.
    Za długo siedzę w żużlu aby nie dostrzec,że gdyby ROW został na 3 miejscu to byłby wybór ofert drużyn chętnych do EL a warunki byłyby takie jak ostatnio w takiej sytuacji.
    Czyli w tej bajce jednak były smoki. ROW by nie dostał zaproszenia REGULAMINOWO mu należnego, bo tak arbitralnie stwierdził forumowicz, który długo siedzi w żużlu. Nie mam więcej pytań.

27. Powrót do góry    #6549
    Początkujący
    Kliknij i podziękuj
    0
    bardzo ciekawe uwagi

28. Powrót do góry    #6550
    Ekspert Awatar kingpin
    Kliknij i podziękuj
    4,055
    j

Masz racje znam regulaminy, wszak kilka przepisów są mojego autorstwa/pomysłu.
    Pracowałem też nad porządkowaniem pewnych postanowień. Jednak nie chcę się tym zbyt chwalić . Wyrosłem z tego ale nie pozwolę sobie aby KTOŚ walący babole jeden po drugim coś mi wytykał.
    Co prawda nikt nie jest doskonały. Teraz dałem sobie spokój bo ....j.w.

.
    Moze i jakies zaslugi w tworzeniu regulaminu nasz ale nie potrafisz przyznac sie do glupoty ktora napisales i jeszcze wypominasz innym babole.
    Zenujace.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; Wczoraj o 19:28

Uprawnienia umieszczania postów