Strona 287 z 287 PierwszyPierwszy ... 187237277285286287
Pokaż wyniki od 12,871 do 12,912 z 12912

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #12871
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    8,052
    Generalnie , oczywiście upraszczając, wszystko kręci się wokół tematu stadionu.
    Bez nowego lub totalnie nowocześnie przebudowanego obiektu
    żużel w Gdańsku nie ma perspektyw rozwoju, żadnych perspektyw.

    Oczywiście w tle są gierki, gierki polityczne, lobbystyczne, finansowe... itd.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 18-12-2025 o 07:40
    Na wschód od Otłoczyna Azja się zaczyna!!!!

  2. Powrót do góry    #12872
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,869
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Generalnie , oczywiście upraszczając, wszystko kręci się wokół tematu stadionu.
    Bez nowego lub totalnie nowocześnie przebudowanego obiektu
    żużel w Gdańsku nie ma perspektyw rozwoju, żadnych perspektyw.

    Oczywiście w tle są gierki, gierki polityczne, lobbystyczne, finansowe... itd.
    Hmmm
    Generalnie, mocno upraszczając, to wszystko w żużlu się kręci wokół boiska
    Skąd takie ostre wnioski?
    Co by na to powiedzieli trzykrotni po kolei mistrzowie z Lublina czy n.p. z Leszna. Kiepskiej tancerce...
    Czego zawodnikom brak na stadionie, żeby lepiej jechać ? Tym kalekom może winda w parkingu potrzebna, leżanka by spocząć godnie i ze dwie masażystki dla każdego?
    Zdemoralizowane, rozpuszczone bractwo A kasa jest i na czas.
    Polityczne gierki zawsze są. Miasto za czasów PiS straciło największych płatników. Lotos i Energę "kupił" facet z Pcimia. Po co budować nowy stadion na 6 meczów w roku.
    Najpierw wyniki, potem reszta. Ale może się mylę , może jestem słaby patriota, słaby szowinista
    Propaganda nie ogłupia. Ona jest z góry obliczona na durni.

  3. Powrót do góry    #12873
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    27,575
    nazywanie zuzlowcow kalekami - ogolnie jestes slaby.
    ihpon

  4. Powrót do góry    #12874
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2020
    Postów
    4,803
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Hmmm
    Generalnie, mocno upraszczając, to wszystko w żużlu się kręci wokół boiska
    Skąd takie ostre wnioski?
    Co by na to powiedzieli trzykrotni po kolei mistrzowie z Lublina czy n.p. z Leszna. Kiepskiej tancerce...
    Czego zawodnikom brak na stadionie, żeby lepiej jechać ? Tym kalekom może winda w parkingu potrzebna, leżanka by spocząć godnie i ze dwie masażystki dla każdego?
    Zdemoralizowane, rozpuszczone bractwo A kasa jest i na czas.
    Polityczne gierki zawsze są. Miasto za czasów PiS straciło największych płatników. Lotos i Energę "kupił" facet z Pcimia. Po co budować nowy stadion na 6 meczów w roku.
    Najpierw wyniki, potem reszta. Ale może się mylę , może jestem słaby patriota, słaby szowinista
    Pisz co chcesz ale Dunow to potraficie wykminic.

  5. Powrót do góry    #12875
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,869
    Cytat Zamieszczone przez zibly Zobacz posta
    Pisz co chcesz ale Dunow to potraficie wykminic.
    Tak. Para M. Michelsen, A. Thomsen była świetna. Rozwinęli się. Oferowano więcej m.in. w Gorzowie i Lublinie. Jensen nie był tak dobry.
    Może mieli najbliżej z promu w Copenhadze Mieliśmy świetnych Anglików. Jeden nawet wykręcił średnią 3.0 w lidze. Zakontraktowaliśmy kiedyś pierwszego obcokrajowca w lidze polskiej. Chorwata.Miał nawet jeździć Szwendrowski z Łodzi. Potrącił niestety kobietę po kielichu. Poszedł do Lublina Pozdr.
    Propaganda nie ogłupia. Ona jest z góry obliczona na durni.

  6. Powrót do góry    #12876
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    8,052
    ...a to czasem nie było tak, że:
    Szwendrowski rodowity lublinianin jeździł w swoim mieście,
    a potem przeszedł do Łodzi via Bytom?
    I (nie zaczyna się zdania od I ) potem w zasadzie skończył /dokończył karierę.
    Pierwsze słyszę, że miał powędrować nad morze.

    Co do stadionu, to myślę, że bagatelizujesz problem,
    Wiele klubów dzięki remontom, przebudowom,
    czy budowom stadionów uniknęło likwidacji.
    Inne otrzymały ogromny zastrzyk gotówki,
    utrzymały się w czołówce polskiej ligi.

    W Gdańsku trwa oczekiwanie na takie ruchy,
    jeśli to się nie wydarzy Wybrzeże będzie dalej wegetowało,
    a o gorszym scenariuszu nie chcę nawet wspominać.

    Przykład Lublina jest kompletnie nietrafiony,
    tam sukcesy pojawiły się po zaangażowaniu polityki,
    polityki w najgorszym wydaniu,
    czyli ze wsi pomiędzy Pruszkowem i Wołominem.
    Na wschód od Otłoczyna Azja się zaczyna!!!!

  7. Powrót do góry    #12877
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    2,423
    budowa nowego obiektu w Opolu czy Krakowie nie przyciągnie nikogo do żużla, chyba że właśnie tych, których tak przeklinasz. ci to chętnie podepną się swojej wątpliwej urody fizjonomią pod każdy taki jubel. wszak to przecież oni "załatwili" czy też "lobbowali". masz zresztą przykład Łodzi, choć tam akurat może tej polityki było mniej, ale jest piękny obiekt i nie ma kibiców.

    to nie jest tak, że Wybrzeże wegetuje poprzez stadion. co takiego lepszego jest w Pile? jest po prostu kilka ośrodków, które aspirowały do bycia przedstawicielami żużlowej klasy średniej, choć Tarnow już dawno powinien ponieść konsekwencje swojego niewywiązywania się z podpisywanych umów. i wtedy Gdańsk spokojnie budowałby sobie pozycję w Metalkasie, wcale nie bez szans na utrzymanie (Poznań czy Łódź byłyby do zrobienia)

    równie dobrze można napisać, że Polonia Bydgoszcz nie jeździ w ekstraklasie, bo nie ma stadionu (jeszcze), co jak wiemy z rzeczywistością nie ma nic wspólnego. nie chodzi rzecz jasna o to, że taki stadion miałby nie powstać w ogóle, ale to wynik sportowy nakręca inwestycje, nie na odwrót. tak było chociażby w Ostrowie, gdzie słynna trybuna główna, która ruszyła dalsze inwestycje, nie powstawała przed tylko w trakcie prawdziwego boomu na żużel, lat temu 20. we Wrocławiu z kolei obiekt zyskał nowy szlif gdy postanowiono poświęcić go na jeszcze jedną dyscyplinę sportu.
    "Powiedziałem taki skład" - J. Grabowski

    #StudyInLublin

  8. Powrót do góry    #12878
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    63,332
    W tamtym roku pisałem o Kurtzu skąd ma taką przewagę nad innymi i łapie kosmiczną prędkość na torze, w tym roku pisałem o tym w wątku meczowym Sparta-FZG. Po prostu Holloway opracował system komputerowy do swoich silników. Który za pomocą tyrystora ( w którym zapisuje się kąty wyprzedzenia zapłonu w zależności od obciążenia i charakterystyki silnika) wgrywał odpowiednie mapy i zapyerdalał. W tym roku Zimny zorganizował ekipę która mu zrobiła aplikację na telefon, za pomoca której może zapisywać w swoim tyrystorze odp. mapy.

    Z pomocą ruszyli dwaj Polacy: były żużlowiec Marcel Kajzer i żużlowiec amator Szymon Koschel. Pierwszy dał wiedzę sprzętową i materiały, drugi dołożył oprogramowanie i stworzył aplikację. A wszystko to dotyczy nowego tyrystora. Rok temu Kurtz dzięki tyrystorowi Ashley'a Hollowaya miał przewagę technologiczną nad Zmarzlikiem. Nasz polski tyrystor ma to zmienić.

    Jesienią wynalazek duetu Kajzer - Koschel przeszedł pozytywnie testy w laboratorium, a teraz jest już używany przez zawodników. W rękach tych mniej zdolnych wymaga szlifu, ale w rękach dysponującego olbrzymią wiedzą sprzętową Zmarzlika szybko może stać się potężną bronią. Zresztą już widać, że to działa i to całkiem nieźle.
    Przypominam jednak, że Kurtz używał tego patentu dość długo zanim opanował go do perfekcji. Jak dużo czasu zajmie to Zimnemu? Czas pokaże. Ważne jest to, ze ma odp. tyrystory które można programować oraz narzędzie w postaci aplikacji, do analizy i wgrywania korekt.

    Dla mniej wtajemniczonych, czym się różni klasyczny uklad zapłonowy od tyrystora? Ano w klasycznym układzie też można ustawić kąt wyprzedzenia zapłonu (liczony w stopniach, podający iskrę w komorze spalania, przed górnym martwym położeniem tłoka) ale tylko jedną wartość w jakimś zakresie. Jeśli zawodnik się pomyli i ustawi nie taką wartość jak trzeba to jedzie kichę na torze. Robi się to mechanicznie przestawiając płytkę z zamontowanym przerywaczem, w dodatku przed biegiem. Tyrystor natomiast to nic innego jak komputer który ma zapisane w swojej bazie danych całą masę tych kątów wyprzedzenia zapłonu, których używa w określonych sytuacjach, zależnych od kilku czynników. Ważne jest to, że w czasie jazdy silnik dysponuje optymalną mocą, ani nie jest za mocny ani za słaby. A to powoduje, że motocykl ma najlepszą z możliwych trakcję. Czyli tyrystor daje co najmniej kilkadziesiąt możliwych i automatycznych zmian konfiguracji i to podczas jazdy po torze.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 15-04-2026 o 11:42
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #12879
    Początkujący
    Dołączył
    10-02-2026
    Postów
    35
    Dawno nie widziałem takiej przewagi sprzętowej, jaką miał ten drewniany rudzielec rok temu nad Zmarzlikiem i całą resztą. Chyba Łaguta w mistrzowskim sezonie, wcześniej Woffinden i jeszcze sięgając w pamięci dalej to Rickardsson. Na szczęście wygrał sport i prawdziwy skill. Kurtz jako mistrz- jak to w ogóle wygląda i co mówi o tej dyscyplinie. Jak jeździł w Lesznie, to tylko czekałem aż wyleci. Na nasze nieszczęście nasz były prezes uważa australijczyków za naród wybrany i dokoptował jeszcze większego drewniaka- Lidsyea. Mam nadzieję, że za 2-3 lata już nie będzie żadnego aussie w składzie.

  10. Powrót do góry    #12880
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-12-2018
    Postów
    2,055
    Dlatego te nowinki technologiczne to się robi jak F1. Masz maszynę, to byle frajer zrobi mistrza.
    W żużlu wszyscy powinni jechać na podstawowych silnikach, bez modyfikacji, bez kombinowania. Niech wygra najlepszy.
    Wysłano z mojego iPhone'a

  11. Powrót do góry    #12881
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    27,768
    Piszczałka miałby wtedy max jeden tytuł.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  12. Powrót do góry    #12882
    Początkujący
    Dołączył
    10-02-2026
    Postów
    35
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Piszczałka miałby wtedy max jeden tytuł.
    No tak, Ale Janowski miałby z ich 7 i Łaguta z 5. W dzisiejszym żużlu jest tylko dwóch zawodników, którzy są prawdziwymi wirtuozami- Zmarzlik i Pawlicki.

  13. Powrót do góry    #12883
    Użytkownik
    Dołączył
    25-09-2024
    Postów
    325
    Cytat Zamieszczone przez lpokarse Zobacz posta
    Dlatego te nowinki technologiczne to się robi jak F1. Masz maszynę, to byle frajer zrobi mistrza.
    W żużlu wszyscy powinni jechać na podstawowych silnikach, bez modyfikacji, bez kombinowania. Niech wygra najlepszy.
    Boze, jakie to jest naiwne. Ile mozna to walkowac?
    Moze jeszcze powinni miec tyle samo wzrostu, wagi, numer buta i takie samo IQ?

    To sport motorowy, czego oczekujesz, ze technologia bedzie stala w miejscu?

  14. Powrót do góry    #12884
    Stały bywalec Awatar STRZELBA POWER
    Dołączył
    16-10-2015
    Postów
    1,396
    Nie no, porównywanie żużla do F1 czy MotoGP jest nie na miejscu. Tam mamy X zespołów i każdy pracuje dla swoich dwóch rajderów.
    W żużlu mamy dwóch wiodących tunerów, u których każdy chce być i oni sobie wybierają kto będzie walczył o mistrza.

  15. Powrót do góry    #12885
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    63,332
    Zwrócił ktoś uwagę na to co mówił po wczorajszym meczu w wywiadzie Piter? A powiedział ciekawą rzecz. Po Kurtzu i Zimnym Piter to następny zawodnik który korzysta z zaprogramowanych map do tyrystora. On zdaje się jednak poszedł krok dalej i mówił, że w trakcie meczu koleś z jego teamu pisze mu te mapy, uwzględniające jego sugestie, a następnie wgrywają takie zmodyfikowane mapy do tyrystora przed kolejnym biegiem. Chłopaki ponoć pracowali na dwa laptopy. I to zdaje egzamin. Po początkowych dwóch jedynkach, w następnej części meczu Piter był bardzo szybki. W efekcie dwa razy przywiózł Kurtza za plecami.

    Zdaje się, że żużel już tak mocno ewoluował, że teamy zawodników muszą się powiększyć o jedną osobę. Programistę który będzie klepał takie mapy na bieżąco. Huszcza z Jankesem łapią się za głowy.

    Jak ktoś nie wiedział czemu taki Kurtz, przeciętny zawodnik na I ligę, nagle stał się championem w SE i SGP to teraz już wie. On z Hollowayem jako pierwsi zaczęli stosować to rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 04-05-2026 o 15:59
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #12886
    Czyli co, żużel to głównie sprzęt?
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  17. Powrót do góry    #12887
    Tak mowia zuzloki ale tylko w sezonie bo przy kontraktach licza sie juz nazwiska ktore na nim siedza

  18. Powrót do góry    #12888
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-08-2017
    Postów
    1,438
    Cytat Zamieszczone przez Grubaszleszna Zobacz posta
    No tak, Ale Janowski miałby z ich 7 i Łaguta z 5. W dzisiejszym żużlu jest tylko dwóch zawodników, którzy są prawdziwymi wirtuozami- Zmarzlik i Pawlicki.
    Nie no bez przesady. Pawlicki jest dobry i talent ale na liście jak dla mnie są też lindgren, MJJ, Emil, Dudek, Janowski, Laguta, może nawet Drabik. Wszyscy oni przy topowym sprzęcie mogą być topowymi grajkami

  19. Powrót do góry    #12889
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    63,332
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    Czyli co, żużel to głównie sprzęt?
    I sprzęt i zawodnik. Jedno z drugim musi iść w parze aby wymiatać w tym sporcie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #12890
    Początkujący
    Dołączył
    10-02-2026
    Postów
    35
    Cytat Zamieszczone przez ZszywaczGKM Zobacz posta
    Nie no bez przesady. Pawlicki jest dobry i talent ale na liście jak dla mnie są też lindgren, MJJ, Emil, Dudek, Janowski, Laguta, może nawet Drabik. Wszyscy oni przy topowym sprzęcie mogą być topowymi grajkami
    Dudek i Łaguta to dla mnie nie żużlowcy, tylko miękkie pipki, które nie potrafią wyprzedzać. Bezjajeczny Hampel walecznością bił ich na głowę. Emil, Mjj, Janowski, Lindgren to półka niżej pod względem czystych umiejętności od Zmarzlika i Pawlickiego.

  21. Powrót do góry    #12891
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    13,135
    Na szczęście nikt (albo prawie nikt) nie bierze twojego pyerdolenia na poważnie.

    Najlepsze są teksty o Pawlickim - talent, wirtuoz a jak przychodzi co do czego to moczy pieluchę i żadnych sukcesów nie ma.
    Wirtuozem jest na pewno w opanowaniu taktycznych upadków - to jest prawdziwa piiiizda.
    Ostatnio edytowane przez kowjanko ; 04-05-2026 o 22:50

  22. Powrót do góry    #12892
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    38,824
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Zdaje się, że żużel już tak mocno ewoluował, że teamy zawodników muszą się powiększyć o jedną osobę. Programistę który będzie klepał takie mapy na bieżąco. Huszcza z Jankesem łapią się za głowy.
    I gdyby przyszlo co do czego to by bez zadnego laptopa op.er.olili tych zuzlowych nerdow na miękko.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  23. Powrót do góry    #12893
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    8,052
    Nie wiedziałem gdzie poruszyć/napisać na ten temat, wymyśliłem, że w tym wątku.

    Sprawa meczu Orzeł - Polonia P.

    Byłem na tym meczu, widziałem co działo się w XIV biegu i tuż po nim.
    Dziennikarze nakręcili temat z weryfikacją wyniku.

    No żesz, k... nie.

    Zmiana wyniku to byłby dopiero absurd.

    Sytuacja wyglądała tak:
    Sędzia Kobak dał czerwoną kartkę, kompletnie z dupy!!!
    'Parę" minut wertował regulamin, szukając co dalej.
    Facet popełnił błąd dając czerwoną kartkę,
    a później wykazując się totalną niewiedzą
    i brakiem umiejętności czytania(regulaminu) ze zrozumieniem.

    Reakcja SE powinna sprowadzać się do anulowania czerwonej kartki,
    ukarania sędziego i uznania wyniku meczu.

    Z wielu rozmów z ludźmi związanymi z żużlem i jego strukturami organizacyjnymi
    usłyszałem, że z uznaniem takiego stanowiska są problemy, niedoskonałości regulaminu.

    Jeśli kogoś razi moje stanowisko w tej sprawie to przedstawiam porównanie z sytuacjami.
    które w piłce kopanej zdarzają się co jakiś czas.
    Sędzia dyktuje karny, karny który się "nie należał" przy wyniku 0:0.
    Kopacz strzela gola, 10 minut do końca, prowadzący cofają sie bronią zwycięstwa.
    Sędzia dostaje karę, czerwoną kartkę anulują, ale nikt nie zweryfikuje wyniku na 0:0,
    bo dlaczego karać drużynę, która wygrała, nie przekroczyła przepisów i obrała korzystną dla siebie strategię?
    Podobnie było w Łodzi, w XV biegu łodzianie nie musieli nawet punktu ujechać.

    Kara tak, dla sędziego i anulowanie czerwonej kartki!!!

    Wszyscy, niemal wszyscy, mówią o krzywdzie pilan, a łodzianie to co?
    Mają płacić za błąd nieudolnego sędziego?
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 13-05-2026 o 19:54
    Na wschód od Otłoczyna Azja się zaczyna!!!!

  24. Powrót do góry    #12894
    Początkujący
    Dołączył
    27-11-2024
    Postów
    22
    Masz rację. Orzeł Łódź jest nie winna. Tylko zawodnik.

    Polonia też nie winna, tylko sędzia.

    Co zatem powinien zrobić decydent ?

  25. Powrót do góry    #12895
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    8,052
    ...zawodnik, Nagel, nie jest winny!!!

    Co zrobić decydenci?
    To co napisałem powyżej.

    Ukarać sędziego, anulować czerwoną kartkę i zaliczyć wynik 46:44.
    Na wschód od Otłoczyna Azja się zaczyna!!!!

  26. Powrót do góry    #12896
    ładnie oje...ali Piłe z remisu

    zastanawiam sie jak mozna uznac wynik meczu uznając ze sedzia popełniił bład

    mam nadzieje ze Piła złozy mocne odwołanie powołujac sie na punkt 24h termin złozenia protestu
    Ukryta zawartość Zamieszczone przez Piernik Ukryta zawartość
    Kurtz chyba PRowca zatrudnił w zeszłym sezonie. Przecież gość ma tragiczne starty, on będzie miał mega ciężko punktować w ekstralidze. Mocno wątpliwe że Sparta świadomie zrezygnowała z MM żeby wziąć trzy klasy gorszego zawodnika.
    Ukryta zawartość Zamieszczone przez sparta_mistrz Ukryta zawartość
    Pamiętam jak tu pisałem że nie rozumiem tego transferu Kurtza to mnie tutaj eksperci pouczali, że on jest dwa razy lepszy od Michelsena

  27. Powrót do góry    #12897
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    2,376
    Ceni się ta na nasza ekstraliga, sprzedać nazwe ligi za 2mln i to na 3 lata, odtrabić to jako sukces to naprawde trzeba umieć...
    Polonia Bydgoszcz

  28. Powrót do góry    #12898
    przeciez tu chodzi o druga lige
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  29. Powrót do góry    #12899
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    2,376
    Oczywiscie, nawet jesli chodziliby to o klz to dalej sa to śmieszne pieniedze. Wychodzi po 250k na klub na cale 3 lata...
    Polonia Bydgoszcz

  30. Powrót do góry    #12900
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    11,048
    I już wiesz czemu się opłaca awansować i skąd się bierze różnica w budżetach klubów.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  31. Powrót do góry    #12901
    Użytkownik
    Dołączył
    12-06-2025
    Postów
    257
    Pewnie nie na temat co należy zmienić, bo na to nie mamy wpływu.

    Mam taką refleksję z ostatnich dni.

    Ile warte są słowa Cegielskiego o pomocy i integracji kolegów z Patrykiem Budniakiem? (Wcześniej z Danielem Kaczmarkiem)

    Ilu zawodowych żużloków wpłaciło na konto?

    Nie wiem jak się czują Ci milionerzy co wpłacili i się imiennie podpisali o wpłacie tysiąca złotych....

    Mi zwyczajnie było by głupio.....

  32. Powrót do góry    #12902
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    8,052
    Bardzo dziękuję za ten wpis.

    Jak to już ustaliłem z pomocą znajomych
    jestem za stary, by nazywać się boomerem.

    Takich zachowań nie dość, że nie rozumiem
    to nie rozumiem poklasku dla nich.
    Na wschód od Otłoczyna Azja się zaczyna!!!!

  33. Powrót do góry    #12903
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    38,824
    Cytat Zamieszczone przez pawel_bydgoszcz Zobacz posta
    Oczywiscie, nawet jesli chodziliby to o klz to dalej sa to śmieszne pieniedze. Wychodzi po 250k na klub na cale 3 lata...
    Towar jest tyle wart ile ktos chce za niego zapłacić.
    Prezesi tez nie ułatwiają sprawy przepędzając telewizje
    ze stadionów.
    W zasadzie to sie nawet dziwie, ze znalazl sie ktos kto placi
    700.000 rocznie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  34. Powrót do góry    #12904
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,808
    Cytat Zamieszczone przez Yankes. Zobacz posta

    Nie wiem jak się czują Ci milionerzy co wpłacili i się imiennie podpisali o wpłacie tysiąca złotych....

    Mi zwyczajnie było by głupio.....
    Pochwal się ile Ty wpłaciłeś żeby im było jeszcze bardziej głupio.

  35. Powrót do góry    #12905
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2018
    Postów
    1,454
    Cytat Zamieszczone przez BeKs Zobacz posta
    Pochwal się ile Ty wpłaciłeś żeby im było jeszcze bardziej głupio.
    Czuje zaczepke , nie wiem ile zarabiasz i nie chce wiedziec, ale czolowi zuzloki zarabiaja w "sezon" 2,5-3 banki , to przy dzisiejszych stawkach sredniej pensji 30 lat pracy zwyklego czlowieka, kazdy wplaca adekwatnie do mozliwosci , ale mozliwosci niektorych sa nieco wieksze

  36. Powrót do góry    #12906
    Ale na czysto im wychodzi 3 miliony? Po sprzęcie, mechanikach itp.?
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  37. Powrót do góry    #12907
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-05-2004
    Postów
    2,808
    Cytat Zamieszczone przez dominiktor Zobacz posta
    Czuje zaczepke , nie wiem ile zarabiasz i nie chce wiedziec, ale czolowi zuzloki zarabiaja w "sezon" 2,5-3 banki , to przy dzisiejszych stawkach sredniej pensji 30 lat pracy zwyklego czlowieka, kazdy wplaca adekwatnie do mozliwosci , ale mozliwosci niektorych sa nieco wieksze
    Nie ma wymogu ile kto ma wpłacić i czy w ogóle ma wpłacać choćby srał pieniędzmi. Fajnie się zagląda komuś do portfela i rozdysponowuje jego finansami, a to jest gest danej osoby taka wpłata.

  38. Powrót do góry    #12908
    Ekspert
    Dołączył
    21-01-2016
    Postów
    18,607
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    Ale na czysto im wychodzi 3 miliony? Po sprzęcie, mechanikach itp.?
    Komuś się myli przychód z dochodem.
    Koszty w żużlu są niemałe, sądzę że większość przychodu idzie na koszty.

  39. Powrót do góry    #12909
    Cytat Zamieszczone przez noc Zobacz posta
    Komuś się myli przychód z dochodem.
    Koszty w żużlu są niemałe, sądzę że większość przychodu idzie na koszty.
    Większość? Nie przesadzasz? Ja myślałem o połowie w porywach.


    Co do zarobków, to mamy pewniaczki z 2024, bo Staleczka miała problemy i to ujawniała.


    Najwięcej w sezonie 2024 zarobił Anders Thomsen. Na konto Duńczyka powędrowało łącznie 3 512 520,30.

    Drugie miejsce wśród najlepiej opłacanych zawodników Stali Gorzów stanowi - co nie może dziwić - Martin Vaculik. Słowak może poszczycić się przelewem na kwotę 3 333 708 zł. Miejsce na podium rzecz jasna zamyka Szymon Woźniak, który pomimo sezonu poniżej oczekiwań zarobił 2 323 122,27 zł.

    Nie bez uwagi przejdą zarobki "drugiej linii" Stali. O tym, że Oskar Paluch zarobił 1 795 970,18 zł już wcześniej pisaliśmy. Jakub Miśkowiak z kolei dostał przelew na kwotę 1 549 000,00 zł. Drugi junior Stali, Jakub Stojanowski zarobił 241.594,64 zł.
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  40. Powrót do góry    #12910
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2018
    Postów
    1,454
    Cytat Zamieszczone przez BeKs Zobacz posta
    Nie ma wymogu ile kto ma wpłacić i czy w ogóle ma wpłacać choćby srał pieniędzmi. Fajnie się zagląda komuś do portfela i rozdysponowuje jego finansami, a to jest gest danej osoby taka wpłata.
    Ja nikomu do kieszeni nie zagladam moze zle odczytalem i wycofuje sie z poprzedniego posta kazdy wplaca ile moze i ile chce...

    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    Ale na czysto im wychodzi 3 miliony? Po sprzęcie, mechanikach itp.?
    Nie pisalem ze na czysto , ale to sa nadal 3 banki , mysle (wiem) , ze te 2 banki im zostaja , zarob 2 banki w rok niech bedzie 1,5 to nadal 100 tysi miesiecznie

  41. Powrót do góry    #12911
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    2,376
    Wypadlem z rytmu, mozecie wytlumaczyc jak ten sklad jest regulaminowy?

    1. Przedpelski
    2. Szymko
    3. Holder
    4. Chatłas
    5. Thomsen
    6. Paluch
    7. Bednar
    8. Pollestad

    Limit 4 polakow zachowany ale tylko 2 jezdzi. Nie ma limitow startow dla pozostalych?
    Polonia Bydgoszcz

  42. Powrót do góry    #12912
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    63,332
    Cytat Zamieszczone przez pawel_bydgoszcz Zobacz posta
    Wypadlem z rytmu, mozecie wytlumaczyc jak ten sklad jest regulaminowy?

    1. Przedpelski
    2. Szymko
    3. Holder
    4. Chatłas
    5. Thomsen
    6. Paluch
    7. Bednar
    8. Pollestad

    Limit 4 polakow zachowany ale tylko 2 jezdzi. Nie ma limitow startow dla pozostalych?
    No na tym polega pic, że skład jest regulaminowy. Chatłas robi za krajowego U24 któego może zmienić tylko junior. Szymko robi za krajowego seniora którego może zmieniać zawodnik spod 8/16. Problem robi się wtedy jak któryś z juniorów czy zawodnik spod 8/16 odniesie kontuzję w trakcie meczu. A jak kontuzję odniesie któryś senior to jest problem kogo wystawić w nominowanych.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 20-05-2026 o 18:25
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •