Strona 288 z 288 PierwszyPierwszy ... 188238278286287288
Pokaż wyniki od 12,916 do 12,934 z 12934

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #12916
    U-24, U-21, U-19 i U-FO Krzysztof Cegielski.
    Ze wszystkich rzeczy nieważnych, żużel jest najważniejszy - Micz Bjukanon

  2. Powrót do góry    #12917
    Cytat Zamieszczone przez antyprzemek Zobacz posta
    Śmierdzi mi na kilometr Cegielskim z tym pomysłem rezerwowego.
    Za chwile podstawowym zrodlem zarobku Kolodzieja (i jego managera) bedzie szkolka, wiec trzeba robic miejsce na rynku

    wiecej regulacji, wiecej szkolenia na sztuke, kibice wytrzymaja
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  3. Powrót do góry    #12918
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    11,057
    Jeszcze tylko kategoria U27 imienia Kurta Cobaina - kto się nie przebije do tego czasu, dostaje dwururkę i zaproszenie do ciemnego pokoju.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  4. Powrót do góry    #12919
    Co to znaczy blokowanie kariery? To po prostu ma być jakiś młody żużlowiec ze szkółki, żeby było komu jechać na wypadek kontuzji w meczu.

    Od razu "blokowanie kariery". Jak ktoś ma zadatki na większą karierę, to znajdzie klub, gdzie będzie regularnie jeździł.
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  5. Powrót do góry    #12920
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    2,426
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Jeszcze tylko kategoria U27 imienia Kurta Cobaina - kto się nie przebije do tego czasu, dostaje dwururkę i zaproszenie do ciemnego pokoju.
    oraz koniecznie U-33, po przekroczeniu tego wieku - jeśli delikwent jest wierzący - to się go publicznie ukrzyżuje wraz z dwoma wskazanymi przez niego łotrami

    pomysłodawcy przydałoby się jeszcze U-SG głowy, chociaż obraz mógłby zbyt wiele nie wykryć
    "Powiedziałem taki skład" - J. Grabowski

    #StudyInLublin

  6. Powrót do góry    #12921
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-05-2019
    Postów
    608
    Zapygajcie Krzysia C. o co chodzi mu z tym U19

  7. Powrót do góry    #12922
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    8,840
    No nie wiem czemu tak jednostronnie patrzycie na to.

    Przeciez ci zuzlowcy zagraniczni wołali jak liderzy na nowy sezon. Taki Pollestad musi teraz zejść z ceny. Bo pasuje do maks 2 klubow. A nie do wszystkich.

    Mamy rozbiór Gorzowa ale z drugiej strony uwolnienie tych młodych unormuje ich ceny na rynku. Bo dla kogos zabraknie miejsca w e lidze

  8. Powrót do góry    #12923
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    11,057
    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    No nie wiem czemu tak jednostronnie patrzycie na to.

    Przeciez ci zuzlowcy zagraniczni wołali jak liderzy na nowy sezon. Taki Pollestad musi teraz zejść z ceny. Bo pasuje do maks 2 klubow. A nie do wszystkich.

    Mamy rozbiór Gorzowa ale z drugiej strony uwolnienie tych młodych unormuje ich ceny na rynku. Bo dla kogos zabraknie miejsca w e lidze
    Którzy zagraniczni zawodnicy wołali kwoty jak liderzy? Gdyby tak było, wziętoby zapewne tańszą alternatywę w postaci Polaka. Chyba, że polska alternatywa była albo droższa, albo słabsza. Albo i droższa i słabsza.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  9. Powrót do góry    #12924
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Którzy zagraniczni zawodnicy wołali kwoty jak liderzy? Gdyby tak było, wziętoby zapewne tańszą alternatywę w postaci Polaka. Chyba, że polska alternatywa była albo droższa, albo słabsza. Albo i droższa i słabsza.
    Woła niby takie teraz Pollestad. Przy tym przepisie jeśli Gorzów nie pojedzie na 4 Polaków w składzie Pollestad będzie idealnym kąskiem dla takiego Wrocławia.
    Ze wszystkich rzeczy nieważnych, żużel jest najważniejszy - Micz Bjukanon

  10. Powrót do góry    #12925
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    11,057
    Cytat Zamieszczone przez Micz Bjukanon Zobacz posta
    Woła niby takie teraz Pollestad. Przy tym przepisie jeśli Gorzów nie pojedzie na 4 Polaków w składzie Pollestad będzie idealnym kąskiem dla takiego Wrocławia.
    Jedzie na poziomie Przemka Pawlickiego. Ten wypyerdolił Falubazowi ofertę z kosmosu. Ma lepszą średnią niż Michelsen, Lidngren czy Madsen. Jeśli ktoś woli zapłacić Pollestadowi takie pieniądze, które mógłby zapłacić za jadących na tym samym poziomie Dudkowi, Janowskiemu czy Kołodziejowi, to gdzie problem? Jak ktoś za lepsze pieniądze przekona do siebie któregoś z tych polskich seniorów, proszę bardzo.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  11. Powrót do góry    #12926
    Zaawansowany Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    2,087
    Jeśli już bawimy się w nakazy i zakazy to ja bym wolał zakaz wystawiania juniorów i nakaz wystawiania seniorów over 24.
    Będzie większy wybór, taniej, lepiej, mniej upadków, szybciej.
    Przynajmniej w SE. Nie będzie też wykradania juniorów z ośrodków z niższych lig.

    Zawodnicy by byli brani z niższych lig, z ligi angielskiej i szwedzkiej, kiedy już się otrzaskają a przede wszystkim nauczą jeździć.
    Nawet juniorzy którzy teraz punktują nie osiągnęli zwykle poziomu jazdy Oskara Polisa,
    więc niech rywalizują z Polisami na normalnym sprzęcie w lidze gdzie Nilsson, Kolodinski, Milik czy Bellego nieraz udzielą im lekcji
    a wszystko poprzesuwa się w górę. Do SE się przesunie Woźniaków, Musielaków, Kvechów, Jakobsenów itd.
    Np. starty w Łodzi by dały więcej pożytku Huryszowi i zadowolenia Orłowi niż jego starty w Falubazie
    i występy w Łodzi Lewego czy Orgackiego, którzy większy pożytek by przynieśli na Orlenie lub w McDonaldzie.
    Furtki juniora do SE można ustawić na poziomie odpowiedniej średniej w niższych ligach
    (jakieś Pawełczaki spokojnie przebiją) plus odpowiednie wyniki w turniejach
    (np. wygranie MIMP, SK.. lub awans do IMP, awans z ZK dalej),
    które mogą dawać prawo startu w SE. Dla zawodników zagranicznych odpowiednia średnia też ze Szwecji.
    Wiem, że krypto pedofile z pewnej telewizji sportowej by płakali na wizji,
    bo "zawsze lubimy" kiedy junior się nie wyebie, ale to ma jakiś sens.
    Niestety populizm i socjalizm o rak tego kraju i zaraz trenerzy będą się żalić,
    że łamaga spod ich ręki nie ma miejsca w zespole.
    Nawet w skokach narciarskich, zawodnik, żeby uzyskać prawo startów na poziomie PŚ,
    musi wcześniej uzyskać odpowiednie osiągi w Fis Cup (3 poziom) i CoC (2 poziom),
    a tam trudniej połamać siebie i nie da się połamać kolegów,
    już pomijam zniszczenie bardzo drogiego sprzętu.

    Przekształcić RB Pedofilskie Asy i przed każdym meczem puszczać bieg dziennikarzy - zwłaszcza miłośników juniorów
    na rowerach, w przebraniu clownów.
    Ostatnio edytowane przez Mariner ; Dzisiaj o 11:47

  12. Powrót do góry    #12927
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    38,831
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik2 Zobacz posta
    Co to znaczy blokowanie kariery? To po prostu ma być jakiś młody żużlowiec ze szkółki, żeby było komu jechać na wypadek kontuzji w meczu.

    Od razu "blokowanie kariery". Jak ktoś ma zadatki na większą karierę, to znajdzie klub, gdzie będzie regularnie jeździł.
    To sie zastanow czy bedzie komu jechac w razie kontuzji czy znajdzie klub gdzie bedzie regularnie jezdzil, bo te dwie rzeczy sie w zasadzie wykluczaja.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  13. Powrót do góry    #12928
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    20,138
    Mówicie co chcecie lae U24 wprowadzil duzo ozywienia na rynku. Nowy narybek a zagraniczny junior przywrocony po ponad dekadzie pozwala scigac sie Bastainom czy innym Nazarom.

  14. Powrót do góry    #12929
    Ekspert
    Dołączył
    17-09-2020
    Postów
    8,840
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Jedzie na poziomie Przemka Pawlickiego. Ten wypyerdolił Falubazowi ofertę z kosmosu. Ma lepszą średnią niż Michelsen, Lidngren czy Madsen. Jeśli ktoś woli zapłacić Pollestadowi takie pieniądze, które mógłby zapłacić za jadących na tym samym poziomie Dudkowi, Janowskiemu czy Kołodziejowi, to gdzie problem? Jak ktoś za lepsze pieniądze przekona do siebie któregoś z tych polskich seniorów, proszę bardzo.

    Ale jak chcesz wyciagnac Dudka, Janowskiego czy Kolodzieja z obecnych klubow ? Pollestad jest realny, tamta trojka nie.

  15. Powrót do góry    #12930
    Zaawansowany Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    2,087
    Przecież Bastian i Nazar by się ścigali w Polsce także bez tych bubli.
    Nawet jeśli pojęcie ścigania wobec tego drugiego jest nadużyciem.
    Zresztą nawet jeśli ktoś to wykorzysta, to nie usprawiedliwia całego marnotrawstwa i ogólnego psucia biegów i rynku.
    To jak 800+, na pewno znajdą się ludzie którzy spożytkują ten bubel i nie zeżrą ani nie przepiją,
    co nie usprawiedliwia wydawania tych środków przez rządy i to dla wybranych.

    Te przepisy to nie Bastian i Nazar a cała masa patologii, jak
    kariery Lamparta, Trofimowa, Świdnickiego, toruńskich juniorów przez lata,
    Curzytki na u-24, traumy Blodoerna, męczarnie Hurysza w SE,
    fejkowa kariera ekstraligowa Kowalskiego, gorszy rozwój Cierniaka (o ile w ogóle),
    wyhamowanie Pludry, Szostak w Ekstralidze i występy wielu innych
    zawodników na każdym poziomie rozgrywkowym, którzy już w ogóle się nie nadają do jazdy.

  16. Powrót do góry    #12931
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    11,057
    Cytat Zamieszczone przez Mariner Zobacz posta
    Jeśli już bawimy się w nakazy i zakazy to ja bym wolał zakaz wystawiania juniorów i nakaz wystawiania seniorów over 24.
    Będzie większy wybór, taniej, lepiej, mniej upadków, szybciej.
    Przynajmniej w SE. Nie będzie też wykradania juniorów z ośrodków z niższych lig.

    Zawodnicy by byli brani z niższych lig, z ligi angielskiej i szwedzkiej, kiedy już się otrzaskają a przede wszystkim nauczą jeździć.
    Nawet juniorzy którzy teraz punktują nie osiągnęli zwykle poziomu jazdy Oskara Polisa,
    więc niech rywalizują z Polisami na normalnym sprzęcie w lidze gdzie Nilsson, Kolodinski, Milik czy Bellego nieraz udzielą im lekcji
    a wszystko poprzesuwa się w górę. Do SE się przesunie Woźniaków, Musielaków, Kvechów, Jakobsenów itd.
    Np. starty w Łodzi by dały więcej pożytku Huryszowi i zadowolenia Orłowi niż jego starty w Falubazie
    i występy w Łodzi Lewego czy Orgackiego, którzy większy pożytek by przynieśli na Orlenie lub w McDonaldzie.
    Furtki juniora do SE można ustawić na poziomie odpowiedniej średniej w niższych ligach
    (jakieś Pawełczaki spokojnie przebiją) plus odpowiednie wyniki w turniejach
    (np. wygranie MIMP, SK.. lub awans do IMP, awans z ZK dalej),
    które mogą dawać prawo startu w SE. Dla zawodników zagranicznych odpowiednia średnia też ze Szwecji.
    Wiem, że krypto pedofile z pewnej telewizji sportowej by płakali na wizji,
    bo "zawsze lubimy" kiedy junior się nie wyebie, ale to ma jakiś sens.
    Niestety populizm i socjalizm o rak tego kraju i zaraz trenerzy będą się żalić,
    że łamaga spod ich ręki nie ma miejsca w zespole.
    Nawet w skokach narciarskich, zawodnik, żeby uzyskać prawo startów na poziomie PŚ,
    musi wcześniej uzyskać odpowiednie osiągi w Fis Cup (3 poziom) i CoC (2 poziom),
    a tam trudniej połamać siebie i nie da się połamać kolegów,
    już pomijam zniszczenie bardzo drogiego sprzętu.

    Przekształcić RB Pedofilskie Asy i przed każdym meczem puszczać bieg dziennikarzy - zwłaszcza miłośników juniorów
    na rowerach, w przebraniu clownów.
    I do tego tak jak chciał MJJ - juniorzy powinni jeździć na wolniejszym sprzęcie niż seniorzy, żeby mogli z perspektywy toru jadąc z tyłu czerpać z oglądania starszych kolegów przed sobą.

    Cytat Zamieszczone przez Piernik Zobacz posta
    Ale jak chcesz wyciagnac Dudka, Janowskiego czy Kolodzieja z obecnych klubow ? Pollestad jest realny, tamta trojka nie.
    Pieniędzmi, normalnie. Tak jak kluby zmieniali wcześniej. Tak jak klub zmienił Kubera, Woryna czy Drabik.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  17. Powrót do góry    #12932
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    2,426
    Cytat Zamieszczone przez Mariner Zobacz posta
    Te przepisy to nie Bastian i Nazar a cała masa patologii, jak
    kariery Lamparta, Trofimowa, Świdnickiego, toruńskich juniorów przez lata,
    Curzytki na u-24, traumy Blodoerna, męczarnie Hurysza w SE,
    fejkowa kariera ekstraligowa Kowalskiego, gorszy rozwój Cierniaka (o ile w ogóle),
    wyhamowanie Pludry, Szostak w Ekstralidze i występy wielu innych
    zawodników na każdym poziomie rozgrywkowym, którzy już w ogóle się nie nadają do jazdy.
    To nie kwestia "nadaje się czy nie nadaje". Zrozumiał to chociażby Musielak, który wie, że w SE byłby zawodnikiem na trzy punkty (i tyleż samo biegów) max. W 1 lidze jest na 10 i więcej. Prosta kalkulacja.

    Gdyby siedmiu zawodników w składzie miało rozpisane po cztery wyścigi każdy (na 14 biegów + ostatni nominowany) to każdy z nich, statystycznie, robiłby w tych biegach łącznie 6 punktów. Napiszę słownie: SZEŚĆ.

    No, gdyby tak punktował regularnie Szostak czy inny Curzytek, to byśmy nawet cmoknęli z zachwytu nad ich ekstraligową "karierą". Ale gdyby takie punkty miał wozić Madsen czy inny Holder, to byśmy zachodzili w głowę, jak można zaliczyć taki zjazd.

    Więc żeby Zmarzlik w meczu mógł zrobić 12 punktów, to Szostak musi przywieźć zero. Chociaż 12 to i tak mało, dałbym 14, to absolutnie w jego zasięgu, więc i Hansen wtedy miałby już nie 6 a 4.

    Skoki i socjalizm nie mają tu nic do rzeczy. Za czasów tego drugiego, o ile pamiętam, nie było biegu juniorów i rozdawania za darmo punktów amatorom. Skoki z kolei są sportem wymiernym, tzn. liczy się odległość plus jakaś tam nota za styl. W żużlu można jechać i 5 sekund wolniej od rekordu toru, byle przekroczyć linię mety jako pierwszy (albo pierwsza, gdy jedzie Hanna spod Grunwaldu). Trzy punkty w biegu młodzieżowym są warte tyle samo co w biegach nominowanych.

    Oczywistym jest, że U-24, U-23 czy inne takie nie robią niczego dobrego. Czy złego? To też kwestia dyskusyjna, ale skoro nie dają nic, to nie ma sensu się ich trzymać.

    Ja od zawsze proponowałem starą tabelę biegów (starą-starą), gdzie nie było wyścigu dla juniorów i można było mieć dwóch rezerwowych. Normalnych zawodników, jak w każdym normalnym sporcie. Huckenbeck jedzie słabo to wskakuje za niego Brennan. Zwyczajnie, bez podtekstów, obchodzenia regulaminu czy innych takich rzeczy. No ale nie, trzeba wstawiać do składu "plastrony", bo żużlowi myśliciele w centrali muszą w jakiś sposób uzasadnić konieczność istnienia takich czy innych stanowisk.
    "Powiedziałem taki skład" - J. Grabowski

    #StudyInLublin

  18. Powrót do góry    #12933
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    11,057
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta

    Ja od zawsze proponowałem starą tabelę biegów (starą-starą), gdzie nie było wyścigu dla juniorów i można było mieć dwóch rezerwowych. Normalnych zawodników, jak w każdym normalnym sporcie. Huckenbeck jedzie słabo to wskakuje za niego Brennan. Zwyczajnie, bez podtekstów, obchodzenia regulaminu czy innych takich rzeczy. No ale nie, trzeba wstawiać do składu "plastrony", bo żużlowi myśliciele w centrali muszą w jakiś sposób uzasadnić konieczność istnienia takich czy innych stanowisk.
    To jest coś, czego Wojtek i jego przydupasy nie mogą zdzierżyć. Że ktoś mógłby rozegrać mecz taktycznie. Oni by chcieli, żeby w ogóle nie robić w meczu zmian, masz 7 zawodników, każdego puścić tyle razy ile zapisane w programie i nic. Rola menadżera/trenera/kierownika (zwał jak zwał) ma się ograniczyć do ułożenia składu przed meczem, wypełniania programu w trakcie i ustaleniu nominowanych. A nie zajmowaniu się zmianami, roszadami, szukaniem korzyści w celu osiągnięcia jak najlepszego wyniku.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  19. Powrót do góry    #12934
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,493
    Żadnych limitów i parasoli ochronnych. Jak ktoś jest dobry, to znajdzie zatrudnienie i tyle w temacie. Skończą się Curzytki/Lamparty, Przemek z ledwo 1.8 już nie dostanie 1.1mln/14k i będą jeździć najlepsi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •