Strona 141 z 141 PierwszyPierwszy ... 4191131139140141
Pokaż wyniki od 6,301 do 6,311 z 6311

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

1. Powrót do góry    #6301
    Stały bywalec
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 162 w 111 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie wiem o co Ci chodzi,serio...
    ...Pieniadze z praw telewizyjnych to nie sa pieniadze publiczne.
    Silna pierwsza druzyna nie musi stac w kontrze do szkolenia,co
    pokazuje przyklad Unii Leszno.
    To,ze pierwsza druzyna jest oczkiem w glowie dzialaczy i kibicow to chyba naturalne.
    Przeciez bez niej nie bedzie pieniedzy na nic.
    Tylko z pomoca wynikow mozesz sciagnac do klubu sponsorow,kibicow ,jestes beneficjentem pieniedzy
    od sponsora ligi czy telewizji.
    Rzecz w tym,aby tej kasy nie przejadala tylko pierwsza druzyna,ale jak wyzej,bez niej nie ma niczego.
    Chyba,ze pojdziemy szerzej systemem gorzowskim,gdzie szkoleniem w glownej mierze zajmuje sie
    Wawrow,wspomagany przez Stal,sponsorow,rodzicow i jak mniemam samorzad.
    Ale tak juz w kilku osrodkach jest.
    Wiesz, tylko patrzysz na to samo, a widzisz inaczej.
    Ktoś twierdzi,że to pieniądze publiczne?
    Ty swoje nawijasz. Ile można się podłączać pod KSUL?
    Już się pożarli w Tarnowie.
    Co do wytłuszczonego.
    Bez klubów to możemy pogadać o pogodzie( pozdrowienia dla p. buszmena). Ustalmy raz na zawsze:
    Klub na rynku stanowi wartość tylko i wyłącznie dlatego że walczy w lidze. Jeden o MP, inny o mistrzostwo niższej ligi.
    Jednak sam klub nie generuje prawie żadnych dochodów(tylko ze sprzedaży biletów, programów). Poza tym generuje wyłącznie koszty.
    Jeżeli dyscyplina się wypromuje, klub jest medialny, to ściąga pieniądze. Dlaczego? Tylko dlatego, że jest kibic.
    Ile ja tu napyskowałem jak ogromną wartością dodaną będzie dla żużla telewizja. Napędzi klientów reklam. Ilu tu było specjalistów " po markietingu" i ich opowieści o zabieraniu kibica. To było niedawno. Zginęli. Zamknęły ich miliony. I prawdziwy napływ sponsorów.
    Więc stwierdzenie, ze bez klubu i jego pierwszej drużyny nie będzie pieniędzy jest z Kononowicza.
    Szkolenie musi się odbywać we współpracy z klubami. Bo tylko one mają tor i infrastrukturę.
    Rozmawiamy o pieniądzach. Możliwie neutralnych dla wszystkich klubów. Do tego osobny budżet szkółek, do tego podniesienie zdecydowane ekwiwalentu za wyszkolenie. To zadziała od razu.
    To proste jak sznurowadło w kierpcach.
    Ale geniusze"po markietingu i zarządzaniu" wymyślili tabelkę. Tacy już byli w Głównej Komisji Planowania. Poumierali, ale idea jak Lenin-wiecznie żywa.
    Ja już nie mam nic do dodania.

2. Powrót do góry    #6302
    Ekspert Awatar kingpin
    Kliknij i podziękuj
    3,642
    Podziękowania: 4,520 w 2,216 postach
    Przepraszam,faktycznie umknelo mi "lub" w zdaniu : Ina to muszą być pieniądze publiczne lub n.p. ze wspomnianych praw telewizyjnych.

Przywoluje KSUL ,poniewaz sa w tej chwili wzorem,ale rowniez w innych osrodkach pierwsza druzyna nie stoi w kontrze ze szkolka.

Dalej znowu zaczynaja sie schody,bo z jednej strony zgadzasz sie,ze to pierwsza druzyna jest magnesem dla sposnorow,kibicow i telewizji,z
    drugiej piszesz o Kononowiczu ,bo stwierdzilem,ze bez niej nie byloby na nic.
    Rowniez nie pisalem,ze klub generuje jakies dochody a przynajmnej nic mi na ten temat nie wiadomo.

Troche zagubiony juz jestem,bo w sumie nie widze pola do polemiki.
    Mowimy o tym samym,tylko chyba nieco innym jezykiem.

Pozdr.
    Apator Torun DMP 2018

Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

3. Powrót do góry    #6303
    Ekspert Awatar Robi
    Kliknij i podziękuj
    1,090
    Podziękowania: 1,069 w 729 postach
    Szczerze to jakoś nie sledze tematu szczegolow ale wpadl mi taki art i wnioski proste: facet ma racje. Albo chcemy profesjonalizmu albo kupczymy jak do tej pory. Rzeszow chcial zastapic Krakow i byloby to z pozytkiem dla wszystkich... https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/76...ksz-ma-nauczke

4. Powrót do góry    #6304
    Trener Awatar vicar
    Kliknij i podziękuj
    714
    Podziękowania: 995 w 544 postach
    A ile byłoby lamentów o zielonym stoliczku. Do dzisiaj są gadki o zielonym stoliczku jak GKM zastępował Stal, czy ROW Loko. Poza tym widzę, że teraz już nawet odnośnie Piły po fakcie wszyscy eksperci. Ciekawe, że przed sezonem nie lamentowali.

Z jednej strony racja, że takie rzeczy powinno się ukracać. Z drugiej strony jakby każdego z licencją nadzorowaną wyrzucać ligę niżej, to byśmy nie nadążyli z tymi zmianami w ligach. To nie jest takie proste, świat nie jest zero-jedynkowy.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

Jap (28-07-2018)

6. Powrót do góry    #6305
    Ekspert
    Kliknij i podziękuj
    497
    Podziękowania: 1,326 w 839 postach
    No, to nacieszylismy sie powrotem ekstraligi, a za tydzien kolejna przerwa, tym razem z okazji towarzyskich zawodow w Gdansku
    "Zamiast najlepszych jeźdźców Kołodziej Pawlicki Sayfutdinov Lindgren Dudek Iversen Holder w GP rządzą twory Tunerów Zmarzlik Woffinden Doyle"

7. Powrót do góry    #6306
    Stały bywalec
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 162 w 111 postach
    Pozostając nad urlopowym morzem można zapoznać się ze słowami J.Olszewskiego, który trochę mówi o ostatnim temacie naszych dywagacji-szkoleniu młodzieży. Wesołe to nie jest. Tabelka do wykonania z centrali wesolutka za to.
    https://sportowefakty.wp.pl/zuzel/76...ubolewam-ze-je

Patrzcie. jak p.Cegielski zmienia front. Co takiego się stało, że tak pan rzecznik zawodników apeluje do nich o uczciwość? Niebywałe.
    Już mu przestało zależeć na szczególnym dobru zawodników, ich godności, ich prawach do godziwego zarobku? Prawach do zarabianiu na boku. Trochę lewizny na kasku, trochę na ramieniu, trochę na podszewce. Bardzo dziwne. Dla mnie akurat nie. Nawet mogę powiedzieć-a mało bębniłem?
    Przelewa szambo? Smrodek czuć w upały. Czegoś brak. Tylko nie wiadomo czego. Jeżeli nie wiadomo, to wiadomo. KSM puszczono przed sezonem ogórkowym...
    https://www.przegladsportowy.pl/zuze...bsurdu/l3c6sly

8. Powrót do góry    #6307
    Ekspert
    Kliknij i podziękuj
    497
    Podziękowania: 1,326 w 839 postach
    "Zamiast najlepszych jeźdźców Kołodziej Pawlicki Sayfutdinov Lindgren Dudek Iversen Holder w GP rządzą twory Tunerów Zmarzlik Woffinden Doyle"

9. Powrót do góry    #6308
    Ekspert Awatar Robi
    Kliknij i podziękuj
    1,090
    Podziękowania: 1,069 w 729 postach
    Cegla na glowe upadl.

10. Powrót do góry    #6309
    Użytkownik Awatar młody_piernik2
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 36 w 18 postach
    "Madsen też na nowym paszporcie skorzysta, bo zacznie startować w Ekstralidze jako Polak. Kluby będą miały z kolei większy wybór, jeśli chodzi o rodzimych seniorów. Obie strony więc na tym skorzystają. " - widzicie? problem szkolenia rozwiązany
    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

11. Powrót do góry    #6310
    Ekspert Awatar j-rules
    Kliknij i podziękuj
    3,447
    Podziękowania: 4,128 w 2,370 postach
    Niech se paszporty wyrabia jakie chce, ale jak zacznie jeździć jako Polak to o dk GP będzie mógł pomarzyć a własną federacja to już w ogóle go zmarginalizuje. Wiecznie wiem czy na tym skorzysta. Jak robi wyniki to i tak jest jednym z najlepiej zarabiających w lidze. Natomiast karierę międzynarodową w tym momencie skończy.
    odpowiedź c) - czytam całe sportsboard.pl dla beki

12. Powrót do góry    #6311
    Ekspert Awatar Buszmen
    Kliknij i podziękuj
    2,235
    Podziękowania: 3,145 w 1,711 postach
    A czemu upadł na głowę? Tzn Leon pewnie sportowo nie ma większych szans na kadrę, ale w jakichś eliminacjach do SGP/SEC mógłby startować jak każdy inny.
    Reclaim. Rebuild. Redesign.

Uprawnienia umieszczania postów