Strona 75 z 273 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785125175 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,331 do 3,375 z 12262

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #3331
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    Ten sezon 2003 ...Niby Włókniarz zdobył złoto, ale czasami przypominam sobie akcję Holty we Wrocławiu w 14. wyścigu, który minał pod bandą Jędrzejaka i Drabika na ostatnim łuku. Gdyby nie to, to Apator miałby złoto przed ostatnim meczem.
    Akcja była świetna. Podobnie jak cały wyścig.
    Pragnę zauważyć, że 15 wyścig mógłby się inaczej potoczyć, gdyby Holcie nie udało minąć się dwójki rywali.

  2. Powrót do góry    #3332
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    To, to nawet w klubie w Toruniu wszyscy już przed meczem wiedzieli.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  3. Powrót do góry    #3333
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    Tak się aby zastanawiam, czy w ogóle play-off jest potrzebny. Bez niego liga była nie mniej emocjonująca. Zwłaszcza jeśli założymy obecność rundy finałowej tj. sześć meczów, dwa razy każdy z każdym. Ten sezon 2003 ...Niby Włókniarz zdobył złoto, ale czasami przypominam sobie akcję Holty we Wrocławiu w 14. wyścigu, który minał pod bandą Jędrzejaka i Drabika na ostatnim łuku. Gdyby nie to, to Apator miałby złoto przed ostatnim meczem.

    Fajny system był kiedyś w 1. lidze - grano do dwóch zwycięstw, przy czym najpierw był jeden mecz u słabszego po rundzie zasadniczej, a dwa u "faworyta" plus grano do dwóch zwycięstw. Czyli niżej notowana drużyna musiała wygrać raz na wyjeździe i raz na swoim torze. Się działo...
    Mógłbyś przybliżyć, kiedy ten system obowiązywał? Bardzo mnie to ciekawi, a nie słyszałem żeby kiedyś go stosowano. Co prawda nie jestem jego zwolennikiem, też najbardziej podobał mi się system z rundą finałową podzieloną na dwie czwórki. Z tego powodu, że przy ośmiozespołowej lidze jest to system gwarantujący największą liczbę meczów w sezonie dla wszystkich klubów.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  4. Powrót do góry    #3334
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Mógłbyś przybliżyć, kiedy ten system obowiązywał? Bardzo mnie to ciekawi, a nie słyszałem żeby kiedyś go stosowano.
    Sezon 2007: http://rlach.republika.pl/pl_2007.htm

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Marsh (24-07-2014)

  6. Powrót do góry    #3335
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Kurczę, tak niedawno a nawet tego nie pamiętam. Ale rok 2007 to był ostatni rok gdy w Bydgoszczy nie trzeba było interesować się I ligą, więc czuję się usprawiedliwiony
    BKS Polonia Bydgoszcz

  7. Powrót do góry    #3336
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach

    icon16.gif

    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Mógłbyś przybliżyć, kiedy ten system obowiązywał? Bardzo mnie to ciekawi, a nie słyszałem żeby kiedyś go stosowano. Co prawda nie jestem jego zwolennikiem, też najbardziej podobał mi się system z rundą finałową podzieloną na dwie czwórki. Z tego powodu, że przy ośmiozespołowej lidze jest to system gwarantujący największą liczbę meczów w sezonie dla wszystkich klubów.
    Słusznie. Podział na czwórki był najlepszy ale miał też jedną zasadniczą wadę - zbyt duza dominacja lidera rozgrywek powodowała ,że w sierpniu wiadomo było kto zostanie DMP.

    Dlatego też wysłałem wtedy propozycję pewnej korekty regulaminu, którą GKSŻ była skłonna wprowadzić lecz nie wiadomo dlaczego zapytała o zdanie pana Chomskiego , który zawsze chce być orginalny( głupio-mądry). Jemu sie mój pomysł nie spodobał i poszedł do kosza.

    Jaki? Chodziło o to że do czwórki drużyny wchodziły z pkt za zajęte miejsce w RZ. 1-7 pkt, 2-6pkt, itd 8-0pkt.
    Była by to prawie jazda od zera( 3 pkt róznicy miedzy 1 a 4 dr. do z jednej strony nie dużo ale zawsze to jakiś bonus przed RF) gwarantująca walkę i emocje do końca. Chodziło też tam o to by dr. jechały mecz i rewanż w 15 i 16 rundzie tak by w 19 i 20 jechały teoretycznie najlepsze drużyny czyli 1 z 2 w RZ.

    Zaraz ktoś napisze że to nie sprawiedliwe itp. A czy obecne play-offy są sprawiedliwe, biorąc pod uwagę ,ze 1 i 2 drużyna nie ma żadnego handikapu?
    Ostatnio edytowane przez ADASTAL ; 25-07-2014 o 00:13

  8. Powrót do góry    #3337
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Adastal-
    To inna odmiana PO. Zaprzepaszcza dorobek drużyn, które jadą bardzo dobrze cały sezon, płacą zawodnikom za dużą liczbę zwycięstw. Kontuzja lidera, kilka defektów i drużyna najlepsza przegrywa finał. To niebezpieczny, trudny sport. A Mistrz Polski nie powinien być ze złego losu, loterii.
    Tej dominacji w lidze nie mamy. Jeżeli będzie, to sobie zasłużył na liderowanie. To bardzo niesprawiedliwe, że drużyny 1, 2 nie mają handicapu. Jestem przeciwnikiem PO w żużlu. 2x4 z zachowaniem dorobku z RZ wydaje mi się lepsze. Za rok może znowu przewrócą nam ligi.
    Stale chodzi mi po głowie tabela rozgrywek ligi. A konkretnie 14, 15-ty bieg. Ten układ powoduje sztuczne windowanie cen liderów. Rozwala budżety klubów. Zaproponuj tabelę neutralną wobec tego wyboczenia. Jesteś w tym dobry.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 25-07-2014 o 01:25

  9. Powrót do góry    #3338
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 230 w 125 postach
    Jap, przecież jakich byś numerów nie dał na 14. i 15. bieg to trenerzy będą podawać takie składy by w ostatnim biegu jechali ich teoretycznie najlepsi zawodnicy, chyba że nakarzesz by jechali w nim najsłabsi pod względem punktów, ale i tu da się zrobić przekręt. Zresztą jeśli w meczu na styku o wyniku mają decydować jakieś ogórki w ostatnim biegu, a nie najlepsi zawodnicy to ja pierd... taką ligę i coś mi mówi, że nie będę w tym odosobniony.

  10. Powrót do góry    #3339
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Ogólnie Polak to taki kombinator, że we wszystkim będzie szukał swojej szansy, po trupach do celu. Całe szczęście, ze się z ZZ-tek wycofano - z tego zrobiła się dopiero patologia przez lata. Joker to był również niewypał - chyba tylko raz pozwolił odwrócić losy spotkania : mecz Rzeszów- Wrocław 47:46 z 22.07.2007 r.
    A kto pamięta pomysł "dzikich kart" czyli awansu poza stołem, w razie spełnienia określonych wymogów licencyjnych?
    W polskiej piłce nożnej też się emocji zachciało i dzieli się punkty na pół - nie mam pojęcia czemu.
    I tylko u nas ktoś taki jak Cieślak będzie trenerem kadry. Nie zapomnę, jak rok temu w półfinale w Zielonej Górze narzekał na spreparowany tor. Szczyt hipokryzji.
    Ostatnio edytowane przez unimil_to_run ; 25-07-2014 o 09:32

  11. Powrót do góry    #3340
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,676
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    Cytat Zamieszczone przez Świstak Zobacz posta
    Jap, przecież jakich byś numerów nie dał na 14. i 15. bieg to trenerzy będą podawać takie składy by w ostatnim biegu jechali ich teoretycznie najlepsi zawodnicy, chyba że nakarzesz by jechali w nim najsłabsi pod względem punktów, ale i tu da się zrobić przekręt. Zresztą jeśli w meczu na styku o wyniku mają decydować jakieś ogórki w ostatnim biegu, a nie najlepsi zawodnicy to ja pierd... taką ligę i coś mi mówi, że nie będę w tym odosobniony.
    Czyli dla Ciebie przez ponad 90% meczu może nic się nie dziać, jak w spotkaniu Argentyny z Iranem, byleby wynik się rozstrzygnął w ostatnim biegu, jak to zrobił wówczas Messi?

    ps. JAP
    pytasz o rozwiązanie? ono już było, trochę wody w Wiśle upłynęło, ale nie znów aż tyle...
    http://rlach.republika.pl/schem/dz15b_90_93.htm

  12. Powrót do góry    #3341
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 230 w 125 postach
    Cytat Zamieszczone przez Świstak Zobacz posta
    (..)Zresztą jeśli w meczu na styku o wyniku mają decydować jakieś ogórki w ostatnim biegu, a nie najlepsi zawodnicy to ja pierd... taką ligę i coś mi mówi, że nie będę w tym odosobniony.
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    Czyli dla Ciebie przez ponad 90% meczu może nic się nie dziać, jak w spotkaniu Argentyny z Iranem, byleby wynik się rozstrzygnął w ostatnim biegu, jak to zrobił wówczas Messi?

    ps. JAP
    pytasz o rozwiązanie? ono już było, trochę wody w Wiśle upłynęło, ale nie znów aż tyle...
    http://rlach.republika.pl/schem/dz15b_90_93.htm
    Naprawdę uważasz, że w meczu na styku przez 90% czasu nic się nie będzie działo? Lee, przecież to nie jest rozwiązanie. W Falubazie u siebie z numerami 9 i 12 będą Hampel i Protasiewicz, a w Stali na wyjeździe pod numerami 2 i 5 będą Kasprzak z Iversenem. I choćbym nie wiem jak byście kombinowali nikt nie zrobi tego inaczej. Chyba, że prezesi klubów umówią, iż będą zgłaszać pod tymi numerami drugą linie. Sam przyznasz, że to nie ma prawa wypalić.

    PS.Naprawdę chciałbyś taką ligę, w której o wyniku przy meczu 42:42 decydują na starcie tacy zawodnicy jak: Łoktajew, Jabłoński, Świderski i Sundstroem, a wspomniani Hampel, Protasiewicz, Iversen i Kasprzak oglądają finałową potyczkę z parkingu? Nawet Angole, którzy psują swoją ligę jak się da nigdy nie zrealizują tak głupiego pomysłu.

  13. Powrót do góry    #3342
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,676
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    umawianie się prezesów? sorry, ale nie bardzo wiem pod co to podpiąć

    poza tym...

    jeśli w ostatnim biegu pojedzie Kasprzak z Iversenem, to np. w 13/14 pojedzie Gapiński i Cyfer... mhm, świetny pomysł. no ale ok, może ktoś tak lubi, w końcu 13 bieg się nie liczy, ważny jest 15 i emocje na styku

    Pepe czy Hampel, zakładając brak RT, pojadą tak czy siak tylko 5 razy i żadne zaklinanie rzeczywistości (czytaj: trzymanie ich na ostatni bieg) nic tu nie zmieni. przeciwnie, uważam że jest to jeden z najbardziej sztucznych mechanizmów podtrzymywania emocji w speedway'u. tak jak beznadziejne punkty bonusowe, globalnie pogłębiające różnice między najlepszymi a najsłabszymi, no ale są ich zwolennicy, bo jak przegramy do 35 a nie do 32 to mamy punkt. jupi!

    pomijając już tak oczywisty fakt, że tabela przeze mnie wskazana daje cholerną elastyczność jeśli chodzi np. o dokonywanie zmian w czasie meczu, no ale w sumie po co ja się produkuję...

  14. Powrót do góry    #3343
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Rozumiem,że klub wystawia 6 zawodników x 5 biegów. Jak widzisz w meczu obowiązkowy udział juniorów, zz ? Jaki był powód rezygnacji z niej? Może umieścić juniorów w tabeli 18-to biegowej? Nie mam doświadczenia, a trzeba ogarnąć czym to skutkuje.

    bonus-mam inne zdanie. Popatrz jak dokłada emocji, walki do końca w każdym prawie meczu. Eliminuje masowe wysyłanie juniorskiego składu na wyjazd przez dobre kluby. Bardziej konserwatywna piłka nożna też premiuje gole na wyjeździe, zwycięstwa.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 25-07-2014 o 13:40

  15. Powrót do góry    #3344
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,676
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Rozumiem,że klub wystawia 6 zawodników x 5 biegów. Jak widzisz w meczu obowiązkowy udział juniorów, zz ? Jaki był powód rezygnacji z niej? Może umieścić juniorów w tabeli 18-to biegowej? Nie mam doświadczenia, a trzeba ogarnąć czym to skutkuje.

    bonus-mam inne zdanie. Popatrz jak dokłada emocji, walki do końca w każdym prawie meczu. Eliminuje masowe wysyłanie juniorskiego składu na wyjazd przez dobre kluby. Bardziej konserwatywna piłka nożna też premiuje gole na wyjeździe, zwycięstwa.
    W składach było dwóch młodzieżowców, z których każdy odjeżdżał po trzy biegi, byli oni pod dowolnymi numerami. Rezerwowi jechali za kogo chcieli i kiedy chcieli, poza: a/ pierwszą serią startów, b/ nie mogli jechać jako RT (choć te przepisy pewnie też ewoluowały). Rezerwowy mógł normalnie pojechać za każdego zawodnika z podstawowego składu (uwzględniając to, że młodzik musi trzy razy wystąpić), więc klubom zdarzało się umieszczać pod nr 7/8 jakiegoś swojego czołowego zawodnika i puszczać go w newralgicznych momentach. To były ciekawe zagrywki, żużlowe szachy, próba nerwów czy też, jak kto woli, zmysł taktyczny. Ale przede wszystkim była to po prostu duża elastyczność, której obecnie nie sposób osiągnąć, bo zamiast zwiększać możliwości, pętla na szyi się zaciska, jeden upadek, kontuzja w czasie meczu i "po ptokach". Kto chciał to dawał na rezerwę dobrych zawodników, kogo nie było stać ten wstawiał np. jednego młodzika i po sprawie. Nikt nikogo do niczego nie zmuszał, całkowita dowolność zamknięta tak naprawdę w obrębie 3 przepisów, o których wspomniałem wyżej (a/ i b/ oraz obowiązkowe starty juniorów). Tabela była znana, rozpisana, nie było "panie sędzio, wstawiamy puste pole" albo odliczanie ze stoperem tych kilku minut, by zdążyć podać sędziemu skład na nominowane.

    Z tabeli tej zrezygnowano przed 94 rokiem, chyba ze względu na to, by było bardziej "international", chociaż po dwóch dekadach motywów nie pamiętam, może ktoś z żużlowych historyków nam je przypomni.

    W futbolu liczba goli razy dwa została wymyślona przede wszystkim po to, by nie trzeba było rozgrywać dodatkowych spotkań (a tak się zdarzało u zarania dziejów), bo dziś nikt na to już nie ma czasu. A i pomaga to zespołowi, który jako drugi gra na wyjeździe, np. w razie dogrywki - gospodarz ma przewagę boiska, ale na ewentualną bramkę rywala musi odpowiedzieć dwoma trafieniami.

    Zresztą futbol ewoluuje we właściwym kierunku (np. brak możliwości złapania piłki w ręce przez bramkarza po podaniu nogą od kolegi z zespołu), z kolei zmiany w żużlu, zwłaszcza tak gęste, jak miało to miejsce w ostatniej dekadzie, są tylko marną imitacją usprawnienia czegoś, co działało dość dobrze. Sorry, jeśli ktoś wymyśla takie przepisy, jak umieszczanie na rezerwie tylko zawodnika U23, to naprawdę brak słów, porównywanie tego z innymi dyscyplinami to policzek dla tychże.

  16. Powrót do góry    #3345
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Dzięki. Ja nie umiem nawet nic dodać, nic ująć. Teraz mamy małe PO w meczu i brak możliwości zbudowania dobrego zespołu bez gwiazd. Gwiazda, opłacana sowicie zrobi w 5-ciu biegach 5-8 pkt i mówi sorki. Średniak zrobi w czterech 10 i zarobi połowę.

  17. Powrót do góry    #3346
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    W składach było dwóch młodzieżowców, z których każdy odjeżdżał po trzy biegi, byli oni pod dowolnymi numerami. Rezerwowi jechali za kogo chcieli i kiedy chcieli, poza: a/ pierwszą serią startów, b/ nie mogli jechać jako RT (choć te przepisy pewnie też ewoluowały). Rezerwowy mógł normalnie pojechać za każdego zawodnika z podstawowego składu (uwzględniając to, że młodzik musi trzy razy wystąpić), więc klubom zdarzało się umieszczać pod nr 7/8 jakiegoś swojego czołowego zawodnika i puszczać go w newralgicznych momentach. To były ciekawe zagrywki, żużlowe szachy, próba nerwów czy też, jak kto woli, zmysł taktyczny. Ale przede wszystkim była to po prostu duża elastyczność, której obecnie nie sposób osiągnąć, bo zamiast zwiększać możliwości, pętla na szyi się zaciska, jeden upadek, kontuzja w czasie meczu i "po ptokach". Kto chciał to dawał na rezerwę dobrych zawodników, kogo nie było stać ten wstawiał np. jednego młodzika i po sprawie. Nikt nikogo do niczego nie zmuszał, całkowita dowolność zamknięta tak naprawdę w obrębie 3 przepisów, o których wspomniałem wyżej (a/ i b/ oraz obowiązkowe starty juniorów). Tabela była znana, rozpisana, nie było "panie sędzio, wstawiamy puste pole" albo odliczanie ze stoperem tych kilku minut, by zdążyć podać sędziemu skład na nominowane.

    Z tabeli tej zrezygnowano przed 94 rokiem, chyba ze względu na to, by było bardziej "international", chociaż po dwóch dekadach motywów nie pamiętam, może ktoś z żużlowych historyków nam je przypomni.

    W futbolu liczba goli razy dwa została wymyślona przede wszystkim po to, by nie trzeba było rozgrywać dodatkowych spotkań (a tak się zdarzało u zarania dziejów), bo dziś nikt na to już nie ma czasu. A i pomaga to zespołowi, który jako drugi gra na wyjeździe, np. w razie dogrywki - gospodarz ma przewagę boiska, ale na ewentualną bramkę rywala musi odpowiedzieć dwoma trafieniami.

    Zresztą futbol ewoluuje we właściwym kierunku (np. brak możliwości złapania piłki w ręce przez bramkarza po podaniu nogą od kolegi z zespołu), z kolei zmiany w żużlu, zwłaszcza tak gęste, jak miało to miejsce w ostatniej dekadzie, są tylko marną imitacją usprawnienia czegoś, co działało dość dobrze. Sorry, jeśli ktoś wymyśla takie przepisy, jak umieszczanie na rezerwie tylko zawodnika U23, to naprawdę brak słów, porównywanie tego z innymi dyscyplinami to policzek dla tychże.
    Lee, podjąłeś się trudnego zadania. Uświadomienie młodym ludziom (kibicom) ze były kiedyś normalne regulaminy i tabele biegów jest prawie nie wykonalne.

    Dzisiaj wymyśla się bzdurne przepisy by dowalić konkurentowi a nie żeby było po prostu lepiej.

    Wspominasz o juniorach- minimum 3 biegi ale jak jechał dobrze to miał i 5 biegów. Przypomnę pierwszy mecz ligowy T. Bajerskiego na torze w Toruniu. Pojechał 5 razy i zdobył 9 pkt a dziś juniorek jedzie 3 razy z czego raz w biegu juniorskim a potem jeszcze raz z juniorem dr. przeciwnej. Po 3 biegach ma 4-5 pkt i podchodzi do trenera jak GWIAZDA i mówi: trenerze, zdobyłem więcej niż czwarty senior , mam prawo do biegu nominowanego.
    To wydaje mi sie totalnym psuciem juniorów. Oni muszą mieć zagwarantowane miejsce w drużynie ale pkt. powinny zdobywać na takich samych warunkach jak seniorzy. Tak było przed laty.

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ADASTAL za jego przydatny post!

    Jap (29-07-2014)

  19. Powrót do góry    #3347
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Myślicie, że dałoby radę wprowadzić zapis (albo bez zapisu - nieformalnie trzymać sie tego), że aby obcokrajowiec startował w danej lidze musi mieć średnią powyżej określonego pułapu? Z tego, co pamiętam istniał kiedyś taki pomysł (chyba nazywał się "TOP 38"), ale wycofano się z tego.

    Ratio legis jest taki, aby byle jaki Cieniasson czy Frajersen nie zabierał na pozycji seniorskiej miejsca w składzie osobie wkraczającej w pułap seniora albo tez innym Polakom.

  20. Powrót do góry    #3348
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,471
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    A co jesli Cieniasson jest mlody, ma potencjal i moglby sie odpalic na np srednia 1,8 ?

  21. Powrót do góry    #3349
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    Myślicie, że dałoby radę wprowadzić zapis (albo bez zapisu - nieformalnie trzymać sie tego), że aby obcokrajowiec startował w danej lidze musi mieć średnią powyżej określonego pułapu? Z tego, co pamiętam istniał kiedyś taki pomysł (chyba nazywał się "TOP 38"), ale wycofano się z tego.
    I chwała Bogu. Z tego co się orientuję to obecnie nie ma żadnego przymusu kontraktowania obcokrajowców. Jeśli Polacy będą lepsi od zawodników zagranicznych to udowodnią to na torze. Tworzenie takich przepisów-protez, moim zdaniem, mija się z celem.

  22. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Falubaz (23-08-2014), kapitan bomba (13-08-2014)

  23. Powrót do góry    #3350
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    ...Ratio legis jest taki, aby byle jaki Cieniasson czy Frajersen nie zabierał na pozycji seniorskiej miejsca w składzie osobie wkraczającej w pułap seniora albo tez innym Polakom.
    Tu wiele rad już przedstawiono. Przewiń do tyłu. Wystarczy na przeciętniaków zagranicznych skasować możliwość płacenia za dojazd. System ten pozwoli, że nasi równorzędni, trochę gorsi nie pozwolą napaść się w polskich ligach przeciętnym obcokrajowcom. I mogą się rozwinąć zarabiając, jeżdżąc, inwestując.
    zabovsky-
    Nie widzisz, że wspomagamy w każdej lidze zagranicznych ? Może coś na ten temat napisz, bo to w Polsce mamy ogromny problem z pozostawieniem dużej liczby dobrych, rokujących żużlowców na lodzie. Bez pieniędzy i sprzętu.

  24. Powrót do góry    #3351
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 230 w 125 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Wystarczy na przeciętniaków zagranicznych skasować możliwość płacenia za dojazd. System ten pozwoli, że nasi równorzędni, trochę gorsi nie pozwolą napaść się w polskich ligach przeciętnym obcokrajowcom. I mogą się rozwinąć zarabiając, jeżdżąc, inwestując.
    A Ty nadal z tym płaceniem za dojazdy... Unimil zerknij jak wytłumaczyliśmy Japowi, że to nie ma racji bytu i obyś zrozumiał, bo jak widać on jest niereformowalny.

  25. Powrót do góry    #3352
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Świstak Zobacz posta
    A Ty nadal z tym płaceniem za dojazdy... Unimil zerknij jak wytłumaczyliśmy Japowi, że to nie ma racji bytu i obyś zrozumiał, bo jak widać on jest niereformowalny.
    Szkoda mydła na oślą głowę.

    Seneka

    Japończycy pokazali liczącego do pięciu szympansa, klepał tez słowa w klawiaturę. Przegoni Cię daleki kuzyn w rozwoju. Wiele szczepów humanoidów nie wyszło z Afryki. Do tej pory siedzą pod drzewem i czekają na banana. Ciebie wiezie laweta. Umiesz zadać sobie pytanie : jak, dokąd, po co, dlaczego? Nie? Poleż pod bananowcem.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 13-08-2014 o 20:12

  26. Powrót do góry    #3353
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    zabovsky
    Nie widzisz, że wspomagamy w każdej lidze zagranicznych ? Może coś na ten temat napisz, bo to w Polsce mamy ogromny problem z pozostawieniem dużej liczby dobrych, rokujących żużlowców na lodzie. Bez pieniędzy i sprzętu.
    Wyjściowy skład aktualnego lidera Ekstraligi: 1.Vaculik 2.Buczkowski 3.A.Laguta 4.Hancock 5.Kołodziej 6.K.Gomólski 7.Koza - 4 Polaków
    Wyjściowy skład aktualnego lidera Elitserien: 1.Woffinden 2.Madsen/Zmarzlik 3.Hampel 4.Jonasson 5.Sajfutdinov 6.Mag.Karlsson 7.Thorssell - 3 Szwedów
    Wyjściowy skład aktualnego lidera Elite League: 1.Iversen 2.Porsing 3.Schlein 4.Lambert 5.K.Bjerre 6.Kerr 7.Rose - 3 Brytyjczyków

    Stosunek zawodników krajowych do ogólnej liczby żużlowców startujących w danej lidze:
    Ekstraliga: 46,47(z Holtą)/72 = 63,8%
    Elitserien: 33,34(z Kylmaekorpim)/83 = 41%
    Elite League: 48/103 = 46,6%

    Ja tu nie widzę żadnego odstępstwa od normy, Ekstraliga nawet wypada w tym zestawieniu najkorzystniej. Tak po prostu wygląda współczesny żużel i jeśli nie chcesz walczyć z całym światem to musisz się z tym pogodzić.

  27. Już 6 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Jap (13-08-2014), Robi (26-08-2014), kapitan bomba (13-08-2014), kingpin (13-08-2014), kleczes_GKM (13-08-2014), szyba213 (13-08-2014)

  28. Powrót do góry    #3354
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,471
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    u nas jest wszedzie 4 Polakow, reguluja to przepisy....

  29. Powrót do góry    #3355
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta

    Ja tu nie widzę żadnego odstępstwa od normy, Ekstraliga nawet wypada w tym zestawieniu najkorzystniej. Tak po prostu wygląda współczesny żużel i jeśli nie chcesz walczyć z całym światem to musisz się z tym pogodzić.
    Absolutnie z tym się zgadzam. Podsumowałeś skromnie. Moje liberalne serce po środku klatki by wskazało na przewagę zdecydowaną Polski.
    Jednak:
    -Ograniczenia polskich lig nie są porównywalne.
    -To my szkolimy najwięcej, kładziemy najwięcej pieniędzy i tracimy po drodze tych żużlowców. W pewnym okresie nawet juniorów zagranicznych masowo ciągneliśmy uczyć na nasze tory prawda? Takie sobie na wojence guzy nabijaliśmy.
    - To my jednak powinniśmy się martwić, dać szanse jeżdżenia, zarabiania Polakom. Ważne jest czy rozwinie się Wolender,Krzyżanowski, Borowicz,Koza,Jóźwik,Bietracki,Łęgowik,Polis,M adej,Wieczorek,Kaczmarek,Karczmarz,Smektała,Kossa kowski,Bieliński i wielu następnych. Polskie kluby kładą ogromne pieniądze w ich szkolenia, rozgrywki. Dla polskiego rodzica motocykl jest jednak około 4-5 razy droższy niż dla duńskiego. Mówił podobnie p. Woźniak na mistrzostwach mini żużla w Rybniku. Masakrę z naszymi w mini robią Duńczycy. Może państwo ich wspomaga? Nie wiem.

    "Trener gdańskiego klubu zauważył, że problemy Renault Zdunek Wybrzeża wynikają z regulaminu, który zezwala na takie sytuacje. Szymko w ocenach poszedł jednak krok dalej i zwrócił uwagę na sytuacje w niższych ligach. - Jest to problem przepisów i czas o tym pomyśleć. Trzeba zacząć od II ligi, gdzie wystarczy tylko jeden polski zawodnik. To jest absurd, który zabija polski żużel. I tak wszystko idzie stopniowo do góry i wszystkie kluby mają problemy - zakończył Szymko."
    Myślisz,że jest głupi?
    Musimy szanować własnych wychowanków, własny wysiłek i pieniądze.
    Może należy zamknąć 2-gą ligę dla obcokrajowców? Może powinni jeździć czterema juniorami? A w Elidze juniorzy na równych prawach z seniorami jak piszą wyżej koledzy. Do tego powinniśmy wrócić.
    Jakie szanse maja na dobry sprzęt nasi, by z bogatszymi, jeszcze z opłaconym przyjazdem konkurować? Szkolimy i tracimy ich całe lata. To ten mechanizm.

  30. Powrót do góry    #3356
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    "Trener gdańskiego klubu zauważył, że problemy Renault Zdunek Wybrzeża wynikają z regulaminu, który zezwala na takie sytuacje. Szymko w ocenach poszedł jednak krok dalej i zwrócił uwagę na sytuacje w niższych ligach. - Jest to problem przepisów i czas o tym pomyśleć. Trzeba zacząć od II ligi, gdzie wystarczy tylko jeden polski zawodnik. To jest absurd, który zabija polski żużel. I tak wszystko idzie stopniowo do góry i wszystkie kluby mają problemy - zakończył Szymko."
    Myślisz,że jest głupi?
    Tak. Takim ludziom bym akurat nie wierzył. Nigdzie nie ma obowiązku wystawienia czterech obcokrajowców. A jak ktoś tylu ściąga, a potem płacze, że nie ma pieniędzy to nic na to nie mogę poradzić. Wg mnie przepis 2 krajowych seniorów + 2 krajowych juniorów jest do przyjęcia w każdej lidze.

    Też mnie czasem boli, że junior może praktycznie na ogórkach natrzepać 5 punktów, a taki senior aby zdobyć 3 to się musi solidnie namęczyć. Ale gdybyśmy chcieli się pozbyć biegu młodzieżowego to albo byśmy musieli wrócić do 13-ego biegu nominowanego (co miało też minusy), albo do tabeli wrzuconej przez Lee. Nie ma co się jednak oszukiwać, bo dwa biegi nominowane, a zwłaszcza ostatni dla najlepszych to optymalne rozwiązanie, z taką wisienką na torcie. Nie widzę więc rozwiązania lepszego niż obecne.

    I żadne ZZ, KSMy sztuczne ograniczenia TOP38 czy inne banialuki. Żużel musi być przejrzysty. Bonusy mają plusy i minusy. Lee jest ich przeciwnikiem bo a) drużyna wygrywa 53:37 i smutek, bo dwa punkty więcej i byłby bonus, b) pogłębiają się różnice w tabeli. Z tym że różnice niby większe, ale też pula punktów w meczu do zdobycia wzrasta do trzech. Jest prościej odrobić. Jest ciekawiej, więcej liczenia, zastanawiania się, kibice lubią czasem trochę liczyć. A dwa, że jak ktoś pisał wyżej nie ma wysyłania (poza skrajnymi przypadkami) odpadów na wyjazd i mimo porażki jest walka do końca. Więc ja jestem za bonusami.

    Jakieś sztuczne wrzucanie gości w wieku lat 22 do składu też nie ma sensu.

    Ja bym jednie rozszerzył ligę do 10-12 ekip. Liga z prawdziwego zdarzenia musi być duża. Taki kadłubek z 8-oma zespołami nikogo nie przyciąga. 7 spotkań w sezonie to śmiech na sali. Z 2-3 w sezonie wypadną z losowych przyczyn i co kibic dostaje? Większa liga to liga tańsza. Obecnie aby się utrzymać trzeba skaperować czołowego grajka z GP, solidnego seniora, dobrego juniora i jeszcze drżysz o utrzymanie. Przy większej lidze kontraktujesz średniaków i jest szansa na spokojny byt. Tańszy skład. Więcej spotkań. Że niby Grudziądza, Gdańska, Gniezna czy Bydgoszczy na Eligę nie stać? Nie stać na eligę ośmiozespołową, na 12-to już by funduszy wystarczyło.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  31. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    drozd (15-08-2014), lemur6666 (14-08-2014)

  32. Powrót do góry    #3357
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Tak. Takim ludziom bym akurat nie wierzył. Nigdzie nie ma obowiązku wystawienia czterech obcokrajowców. A jak ktoś tylu ściąga, a potem płacze, że nie ma pieniędzy to nic na to nie mogę poradzić. Wg mnie przepis 2 krajowych seniorów + 2 krajowych juniorów jest do przyjęcia w każdej lidze.

    Też mnie czasem boli, że junior może praktycznie na ogórkach natrzepać 5 punktów, a taki senior aby zdobyć 3 to się musi solidnie namęczyć. Ale gdybyśmy chcieli się pozbyć biegu młodzieżowego to albo byśmy musieli wrócić do 13-ego biegu nominowanego (co miało też minusy), albo do tabeli wrzuconej przez Lee. Nie ma co się jednak oszukiwać, bo dwa biegi nominowane, a zwłaszcza ostatni dla najlepszych to optymalne rozwiązanie, z taką wisienką na torcie. Nie widzę więc rozwiązania lepszego niż obecne.
    I żadne ZZ, KSMy sztuczne ograniczenia TOP38 czy inne banialuki...
    Nie wierzysz w bezinteresowne słowa " takiego" p. Szymki? Można i tak.
    Człowiek pół życia jeździł, trenował. Zna żużel od podszewki i na wylot.
    Zupełnie nie zrozumiałeś intencji jego wypowiedzi. Przemyśl mechanizm o którym trąbię. Słowa Kopernika o złym pieniądzu, który wypycha dobry pieniądz? Klasyczny przykład. Większość nie rozumie jak to możliwe. Niestety.
    W 2-giej lidze nikt nie płacze, że może spaść, nie musi się napinać ponad możliwości. Nie zadłuża się na miliony. Jednak tych obcokrajowców ściąga. Dlaczego ? Właśnie-wróć do prawa Kopernika. Tego z deptaka toruńskiego-nie z Zielonej G.
    .P. Szymko powiedział bardzo w. g. niego ważne słowa. Poza kontekstem standardowej klepaniny.

    Ja wolę tort niż wisienkę. Bez tortu wisienka jest tylko kwaśnawą kulką z pestką. Dziwna jest mentalność ludzi. Wychowani na obecnej tabeli nie potrafią sobie wyobrazić innej tabeli w użyciu. Jak w tym wierszyku o wolności i ptaku w klatce.
    Zdecydowanie wolę mecz , w którym każdy bieg jest ważny, decydujący. Mecz z możliwościami dysponowania zmianami , zastępstwami, w odpowiedzi na skład rywala w biegu. Emocje są w każdym z 15-tu biegów. Każdy może decydować o wyniku meczu.
    Bez ZZ? Czyli groźba jednego upadku i zespół aspirujący do PO n.p. spada z ligi nawet? Taki jest żużel.
    KSM- to ostateczny ratunek przed upadkiem żużla jako dyscypliny. Nie ma nic wspólnego z kosztami. Napędza kibica, bo daje sztucznie biednym możliwość rywalizacji. Nic więcej. Amen. Dość.
    Liga 12-to zespołowa. To reforma wszystkich lig. Jestem za, jeżeli pomoże żużlowi. Jednak zwróć uwagę na wzrost znaczenia w takiej lidze ilości kibiców na stadionie. Gniezno, Gdańsk może jak wyjdą na prostą. Bydgoszcz czarno widzę. Bez średniej 8000 kibiców koszty pożrą kluby.

  33. Powrót do góry    #3358
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Co za bełkot. Bydgoszcz już na prostą wychodzi, inne kluby dopiero wchodzą w zakręt.

    KSM na ratunek, nie wiesz o czym piszesz, inteligencie.

  34. Powrót do góry    #3359
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    KSM- to ostateczny ratunek przed upadkiem żużla jako dyscypliny.
    KSM - to gwóźdź do trumny dla tej dyscypliny. Policz sobie KSM-y wszystkich drużyn w SE i zobacz co Ci wyjdzie. Mitem jest to jakoby KSM ma dawać wyrównane spotkania. Nie powoduje tez obniżenia kosztów. W zasadzie KSM tylko przeszkadza działaczom klubowym w kompletowaniu składów. Jest problemem w sytuacji kiedy któryś z zawodników odniesie kontuzje. Bowiem mimo, że niektóre kluby mają zmienników na ławce to nie zawsze pasuje taki zmiennik KSM-em. Jednym słowem, same problemy z tym KSM-em. Więc po co w ogóle go stosować ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  35. Powrót do góry    #3360
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Co za bełkot. Bydgoszcz już na prostą wychodzi, inne kluby dopiero wchodzą w zakręt.

    KSM na ratunek, nie wiesz o czym piszesz, inteligencie.
    Żałosny jesteś. Zaczepki szukaj wśród swoich kamratów z zawodów w pluciu. Ta prosta Bydgoszczy to bagno. Wyciągnie się sama za włosy. Baron Munchausen znad Brdy. Poczekam na Twoje proroctwo. Obyś dożył Polonii w Elidze. Posłucham Twojego bełkotu robotniczo-chłopskiego. Zobaczymy miejsce Bydgoszczy za rok, dwa. Mariusz Cię wspomoże w budowaniu potencjału.

    Mariusz-

    Czy ktoś tu proponuje KSM? Po co ta klepanina?

  36. Powrót do góry    #3361
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    I kto tu zaczepia, biedaku? Zacznij się normalnie odnosić do innych, to może doświadczysz tego samego. Mistrz ogłady się znalazł, co prostuje wszystkich na każdym kroku

  37. Powrót do góry    #3362
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,552
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,348 w 3,136 postach
    Mariusz-

    Czy ktoś tu proponuje KSM? Po co ta klepanina?
    Jak słyszę KSM to ogarnia mnie złość straszna A Ty o nim wspominałeś
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #3363
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Mariusz-
    Widzę ,że też się obawiasz, że za rok o tej porze w Gorzowie zawiąże się koalicja prezesów żądających KSM w n-tej wersji?
    I tak zapobiegawczo?

    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Jakieś sztuczne wrzucanie gości w wieku lat 22 do składu też nie ma sensu.
    .
    Przepraszam. Pominąłem ten wpis.
    A tak konkretnie? To dotyczy propozycji skończenia z robieniem z 22-u latka dziecka? Taki żużlowiec jest objeżdżony na dziesiątkach torów w kraju i za granicą, ma busa, ekipę i nie zasługuje na zawodowe traktowanie? Potem mamy fochy i bunt w stylu Pieszczka. On ma 19 lat. Powinien być dorosły i tak traktowany. Wyrastają dorosłe dzieci, mamusia ścieli łóżko do 30-tu lat, karmi i niańczy.A jako żużlowcy przepadają.
    Dzisiaj kluby wykorzystują wybijających się żużlowców dzięki całemu systemowi juniorskiemu. A słabsi juniorzy ślizgają się jak gwiazdy
    Powinniśmy się wzorować na Zachodzie. Nie mamy odwagi na uporządkowanie relacji klubu z wychowankiem.
    Tabela bez nominowanych wymusi normalność, młodzi na umowach zawodowych jeżeli chcą. I mamy zdrowe relacje.
    Jeżeli to jest sztuczne, to jest głos socjalizmu, rozmamłania. Ja jestem liberałem. Ty wolisz z 22-u latka robić na siłę chłopczyka. Mazgajowi to odpowiada. Żużlowcowi nigdy.

  39. Powrót do góry    #3364
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Dawno mnie tu nie było, ale do pewnego tematu muszę się odnieść. Nie chodzi mi o jakieś mechaniczne ustawianie kto może jeździć w Ekstralidze, czy pierwszej lidze, ale o regułę, która sprawdza się w piłkarskiej Bundeslidze, że obcokrajowiec musi być dwa razy lepszy od Niemca, aby go zastąpić w składzie. W ten sposób nie ma żadnego tam szrotu, który blokuje rozwój niemieckim talentom. Efekty tego widać na każdorazowych mistrzostwach świata czy Europy, bądź od czasu do czasu w Lidze Mistrzów (dwa lata temu był finał niemiecki).
    Przenosząc to na pola e-ligi, to nie wiem, co sensownego robią w niej tacy zawodnicy jak Mikkel Bech, Mikkel Michelsen, Linus Sundstrom, jakiś Kułakow, Gafurow, Jonasson.... Dla mnie oni nic specjalnie do e-ligi nie wnoszą. Ich miejsce jest półkę niżej. Dawniej była taka zasada, że młody musiał być dwa razy lepszy od starego. Teraz to się odwróciło i promujemy młodzież "bo warto na nich stawiać". A jak młody i zagraniczny, to olaboga! Polak ma w głowie jakiś kompleks chyba, że zagraniczne jest lepsze od rodzimego. I to odnosi się nie tylko do żużla.
    Rozwiązanie, o jakim mówię opierałoby się na jakiejś dżentelmeńskiej umowie między prezesami i zrobiłoby porządek, ale jest ono praktycznie niewykonalne w warunkach życiowych.

    A co do płacenia juniorom, to podoba mi się teza Dworakowskiego: "do pieniędzy trzeba dojrzeć". Tak samo pisał Szamotulski w swojej świetnej książce.
    Ostatnio edytowane przez unimil_to_run ; 22-08-2014 o 12:01

  40. Powrót do góry    #3365
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Sorry Jap, ale Twoje posty to trochę bełkot. Nawet nie do końca wiem, czy jesteś za, czy przeciw.

    Unimil - a mi się wydaje, że po prostu lepsi są wrzucani do składów. Kogo byś widział na miejscu wymienionych przez Ciebie zawodników? To i tak cud nad cudy, że Jabłoński, który raz w miesiącu pojedzie na turniej do Niemiec, jest w składzie kosztem takiego Becha, który śmiga regularnie w poważnych ligach. Jedyne co z tym można zrobić, to ewentualnie ograniczyć liczbę stranieri w miejscowej siódemce do dwóch. Wg mnie ze szkodą. Poza tym wszystko reguluje rynek. Michelsen słaby - za niego wszedł Baliński. Sundstroem się nie sprawdził - jedzie Gapa. Kułakow raz na ruski rok jest w zestawieniu Unibaxu i po 5 punktów zdobywał - wolałbyś na jego miejscu oglądać Pulczasów? Kto lepszy ten jedzie. Prędzej czy później.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  41. Powrót do góry    #3366
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Masz trochę racji. Mi ogólnie chodziło o to, że skoro mówimy o polskiej lidzie to w pierwszej kolejności powinno się stawiać na polskich zawodników, gdyż pozwala nam na to nasza pozycja (jako kadry) w światowym żużlu.
    Co do tego ograniczenia miejsca w siódemce do dwóch, to nie jest dobry pomysł. Tak samo nie widzę sensu, by stawiać przepis, by startowało na siłę dwóch Polaków.
    Winno być tak:
    jest lepszy obco od naszego- jedzie obco
    jest lepszy Polak od obcokrajowca- jedzie Polak
    mamy stan 50:50 (porównywalni)- stawiamy na Polaka

  42. Powrót do góry    #3367
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta

    ...Jakieś sztuczne wrzucanie gości w wieku lat 22 do składu też nie ma sensu.

    Ja bym jednie rozszerzył ligę do 10-12 ekip. Liga z prawdziwego zdarzenia musi być duża. Taki kadłubek z 8-oma zespołami nikogo nie przyciąga. 7 spotkań w sezonie to śmiech na sali. Z 2-3 w sezonie wypadną z losowych przyczyn i co kibic dostaje? Większa liga to liga tańsza...Nie stać na eligę ośmiozespołową, na 12-to już by funduszy wystarczyło.

    ...Sorry Jap, ale Twoje posty to trochę bełkot. Nawet nie do końca wiem, czy jesteś za, czy przeciw...
    Nie masz co sorkować i się tłumaczyć. W dyskusji stawiając jakąś tezę, antytezę należy używać argumentów.
    Przeczytaj swój post. Jak to nazwiesz? Sterta tez niepodparta żadną argumentacją. Takie widzi mi się. Po prostu wstyd dla człowieka, który chodził do szkoły.
    Zdanie o 22-u latku ni z gruszki, ni z pietruszki. odpowiedziałem Ci mimo to. W odpowiedzi argument bełkotu. Skoro nie rozumiesz prostego języka polskiego to właśnie słychać- " bełkot, bredzisz, bzdura...itp. ".
    Robisz sobie krzywdę zaczynając rozmowę o lidze 12-to zespołowej. Mam podstawy sądzić, że chłopiec-przedwojenny gazeciarz ma większą wiedzę o podstawach przedsiębiorczości.
    Może za całą argumentację wystarczą Ci słowa , które padły z Bydgoszczy- im mniej jazdy, to dla nas lepiej.
    Wykaż, że większa liga to liga tańsza. Wykaż, że " nie stać na ligę ośmioosobową, na 12-to już by funduszy starczyło". Nie umiesz-więc po co to-"mam pomysła".
    Zasugerowałem Ci wzrost wpływu ilości kibiców na budżet. Nie zaskoczyłeś. Pomyślałeś nad wpływem takiej decyzji na resztą żużla? Nie widać. Pokaż podstawowe wyliczenia przepływu tych funduszy. Wtedy jesteś poważny.

  43. Powrót do góry    #3368
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Z jednej strony: oświetlenie, którego się nie używa, wymiana proporczykow, piąta podprowadzajaca, standardy dla samochodu, który wiezie zawodników, ujednolicenie programów.

    Z drugiej strony: dopuszczenie drużyn niepowaznych do ligi, Wlokniarz czy Wybrzeże robią sobie pół sezonu jaja, a EE nie reaguje.

    Brawo Panie Stepniewski.

    Następnie proponuje się skupić na ustandaryzowaniu taśmy startowej oraz wyglądu polewaczek. Można by jeszcze wprowadzić obowiązek obowiązkowego usmiechania się i kiwania jedną rączką przy prezentacji.

    Dopóki EE będzie się zajmować pierdolami, a nie sprawami istotnymi to będzie taki syf jaki jest obecnie.

  44. Powrót do góry    #3369
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Wykaż, że większa liga to liga tańsza. Wykaż, że " nie stać na ligę ośmioosobową, na 12-to już by funduszy starczyło". Nie umiesz-więc po co to-"mam pomysła".
    Pisałem już dlaczego. Widocznie byłeś zbyt zajęty wymyślaniem porównań do przedwojennego gazeciarza, aby to zauważyć. W 8-zespołowej lidze musisz zatrudnić kilku grajków ze światowego topu, a i tak drżysz o utrzymanie. W 12-to zespołowej lidze możesz się utrzymać mając skład złożony z przeciętnych średniaków. Bardziej ochoczo kluby będą wtedy sięgać po wychowanków - teraz nie chcą, bo nie mogą sobie pozwolić na ryzyko. Do reszty Twojego posta nie będę się odnosił. Przepychanki odnośnie gazeciarzy, nie chodzenia do szkoły itd to nie ze mną. Znajdź sobie do tego innego kompana.

    P.S. Jakoś u Ciebie "wyliczeń przepływu funduszy" też nie zauważyłem. Też jesteś niepoważny?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  45. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    lemur6666 (25-08-2014)

  46. Powrót do góry    #3370
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Dwie ligi po: 12 zespolow EE i reszta w drugiej. KMS minimalny zeby nie bylo sytuacji jak w tym sezonie. Prosciej zawiesic/wyrzucic zespol gdyby stracil plynnosc bo nie zaszkodziloby to za mocno lidze ( teraz gdy mamy po 8 zespolow to praktycznie niemozliwe). Pewnei ze cztery zepoly walczylby o mistrza, 4 o srodek tabeli i 4 o pozostanie w lidze. Spadaja dwa zespoly i jeden jedzie baraz. Tanio i bez napinki tam gdzie nie beda liczyc na mistrza a majac nosa do zawodnikow i troche szczescia mozna jezdzic w najwyzszej lidze rozgrywkowej latami bez zadluzania sie. Wg mnie liga bylaby bardzo ciekawa. Przykladowy sklad lig:

    Ekstra: Tarnow, Zielonka, Gorzow, Leszno, Wroclaw, Czestochowa, Torun, Gdansk, Rzeszow, Grudziadz, Bydgoszcz, Lodz

    I liga: Gniezno, Rybnik, Lotysze, Lublin, Ostrow, Krosno, Krakow, Pila, Rawicz, Opole

    Bez kombinacji i Ligi Mistrzow wg Stepniwskiego z ekipa. Teraz zardzadzajacy powinni byc rozliczeni za swoje decyzja bo po najciekawszej lidze od lat w sezonie 2013 teraz mamy efekty ich tworczosci i syfu totalnego.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  47. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi atomenda za jego przydatny post!

    vicar (26-08-2014)

  48. Powrót do góry    #3371
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,434
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Przyznam, że z pewnym już niedowierzaniem zerkam na kolejne posty w tym temacie. Zerkam bo czytanie nadto męczące. By wam unaocznić absurdalność sprzeczek podam prosty przykład.

    Cofnijmy się 12 lat wstecz i załóżmy, że zakładam wątek czy jesteś z wprowadzeniem KSM. Powiedzmy, że po 6 mcach dyskusji i sporów wynik ankiety brzmi 50/50. Przenosimy się do dnia dzisiejszego. W międzyczasie były KSM o różnych poziomach warianty z limitem 2 obcokrajowców, minimlanym etc. Zakładam znowu identyczny wątek z ankietą czy jesteście za wprowadzeniem KSM. Założę się że znów otrzymamy wynik 50/50....

    CO udowodniłem, ano mniej więcej tyle, że wdrożenie pomysłów nie gwarantuje jednoznacznych ocen ich efektów. Co gorsza większość z Waszych Panowie pomysłów nigdy w życie nie wejdzie. A zatem, nie szkoda czasu ?
    UNSCARED

  49. Powrót do góry    #3372
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,676
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    Jeśli postrzega się żużel przez pryzmat zbioru przepisów, które raz są takie a innym razem owakie, to rzeczywiście dyskusja staje się bezcelowa.

    Widać jednak wyraźnie, że speedway globalnie popadł w tarapaty. Nie ma już takiego ciśnienia na imprezy GP, na lidze też kibiców jakby mniej. Ja bym w tym wszystkim raczej widział chęć poszukiwania czegoś, co przywróciłoby ludziom radość z oglądania ścigania, jako taki kontrapunkt do wszechobecnego "wrzucania" sobie nawzajem. Licytacja głupoty osiąga właśnie apogeum choć czuję, że ma jeszcze spore rezerwy i z pewnością będziemy świadkami jeszcze jakiejś bomby.

    Gdybyś 12 lat temu zarządził ankietę nt. tego, jakie są szanse, że w najbliższym sezonie drużyna X zbojkotuje mecz w mieście A a drużyna Y wyjedzie przed samym finałem z parku maszyn z miasta B, to wtedy moglibyśmy mieć ciekawy materiał dydaktyczno-poglądowy. Przepis to przepis, zwłaszcza w żużlu nie ma się co do nich przywiązywać, bo i tak były one albo "małpowane" z GB, albo wprowadzane doraźnie, dla partykularnych interesów, po czym zniknęły z pola widzenia.

    Najbardziej razi brak jakiejś spójnej koncepcji dla rozwoju żużla. Wszyscy chcą mieć wszystko, pętla na szyi się zaciska, nie ma nawet miejsca na złapanie oddechu, bo od razu ląduje się na dnie (Gdańsk, Częstochowa). Do tego kult jednostek, kto tylko się wybije, od razu kibice pięciu klubów widzą go u siebie i już mu w kieszeń miliony wpychają, ba, nawet osoby, które jeszcze nic nie osiągnęły (i to "nic" w takim najbardziej dosłownym znaczeniu), jak niegdyś np. Wodjakow, stają się obiektem pożądania. To takie kibicowskie uzależnienie (ale to negatywne), że z czasem trzeba brać więcej i więcej, by osiągać ten sam poziom upojenia i satysfakcji.

    Mnie osobiście akurat najbardziej w ostatnich latach interesuje speedway w wymiarze, powiedzmy, organizacyjnym, ale nie na zasadzie takiej, czy liga ma 8 czy 23 zespoły, ale pewnych zależności, poniekąd również regulaminowych, bo bez tego się nic nie da zrobić, które pozwolą na systematyczny rozwój dyscypliny. Nie mam tu na myśli KSM czy ZZ, jeden pies co tam będzie stało w podręcznikach dla arbitrów, natomiast bardziej chodzi o uchwycenie środka ciężkości, który pozwalałby na zrobienie kroku naprzód a nie w tył. Mam oczywiście na to jakąś swoją teorię, ale w dyskusjach tego typu nie bierze udziału zbyt wiele osób a wszyscy ci, dla których naprawa speedway'a zaczyna się i kończy na wywaleniu z ligi tych, którzy obiecują wirtualne pieniądze, niestety nie do końca (albo nawet i w ogóle) pojmują mój punkt widzenia. Ale pewnie będzie jeszcze okazja do tego, by o tym pogadać. Taką przynajmniej mam nadzieję.

  50. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Lee za jego przydatny post!

    lemur6666 (26-08-2014)

  51. Powrót do góry    #3373
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    Mam oczywiście na to jakąś swoją teorię, ale w dyskusjach tego typu nie bierze udziału zbyt wiele osób a wszyscy ci, dla których naprawa speedway'a zaczyna się i kończy na wywaleniu z ligi tych, którzy obiecują wirtualne pieniądze, niestety nie do końca (albo nawet i w ogóle) pojmują mój punkt widzenia. Ale pewnie będzie jeszcze okazja do tego, by o tym pogadać. Taką przynajmniej mam nadzieję.
    Właśnie tu jest miejsce i okazja aby o tym podyskutować

    W całości zgodzę się z postem atomendy. Mniejsza liga sprawia, że nikt nie ma ochoty kogoś z niej wywalić poprzez nieprzyznanie licencji, bo 7 ekip to straszny kadłubek (zaledwie 3 mecze w kolejce). Przy lidze złożonej z 12-tu ekip małe "won" i tak daje jeszcze 5 pojedynków w danej serii. Nadal trwa walka na całego i trudno zauwazyć, że "kogoś" brakuje.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  52. Powrót do góry    #3374
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    A ja wolę 8 zespołową ligę i brak KSMl, który wtedy byłby koniecznością.
    Przez KSM dochodzi do tego, że z dobrego klubu (Falubaz) musiałby odejść dobry zawodnik (dajmy, że taki Dudek) do Gdańska na przykład mimo że Wybrzeża na niego nie stać. Mieliśmy już przykłady, kiedy przez ksm do kilku klubów trafili zawodnicy na których nie było ich stać (Zagar- Start, Hancock - Polonia).
    Jak mądremu dasz 10 zł, to zrobi z tego użytek, a menel to i milion przechula - tyle w temacie sztucznego wyrównywania siły zespołów przez ksm.
    W ogóle dla takich teamów jak Gniezno, Gdańsk, Częstochowa, Grudziądz, Bydgoszcz i może nawet Rzeszów powinna być odrębna liga stworzona.

  53. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi unimil_to_run za jego przydatny post!

    kapitan bomba (26-08-2014)

  54. Powrót do góry    #3375
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,676
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    echh, znów muszę przyznać rację i jednocześnie wtrącić małe "ale"

    powyższy przykład jest oczywiście dość wyraźny i wskazuje na nie do końca sprawiedliwe potraktowanie klubu, gdy ten osiąga dobry wynik sportowy. to jednak wciąż tylko jeden klub X (nazwa nie ma znaczenia), a nam chodzi - tak sądzę - o ligę jako całokształt

    pomyśl o lidze złożonej z ośmiu zespołów jak o drużynie, która ma ośmiu zawodników. odkąd powstał twór o nazwie Speedway Esktraliga, nie ma już dla niego indywidualnych interesów klubowych.

    czy Toruń przez brak znaczących sukcesów (DMP) w erze RK stawał się uboższy? czy KSM powodował, że z Torunia sponsorzy ubywali w postępie geometrycznym? czy Falubaz był coraz gorszy? czy zawodnicy się tam nie rozwijali?

    KSM dla najlepszych nie miał w praktyce żadnego znaczenia. wcale nie jestem jego zwolennikiem, bo uważam, że mimo wszystko to nie jest optymalne rozwiązanie, ale na pewno jest to "jakieś" w kontekście pojmowania ligi jako zbioru o określonych zależnościach a nie zlepku przypadkowych wartości. problemem nie jest zatem to, że Falubaz musi kogoś tam oddać (rok temu oddał... i zdobył DMP), znacznie bardziej boli nas sytuacja, w której zespoły na końcu stawki przeżywają tak ogromne trudności a ostatnia frekwencja z Gdańska to właśnie tego najlepszy dowód.

    o sile żużla nie będzie stanowił jeden czy drugi zapis w regulaminie a raczej powrót kibica na stadion, okej, słabe wyniki to i mniejsza motywacja, ale w sporcie zawsze tak było odkąd tylko istniał - jeden wygrywa, drugi przegrywa, czyli w sezonie mamy dokładnie 50% wygranych i 50% przegranych. a efekt mamy wciąż ten sam: Start spada po "ładnych" przegranych i nie może się pozbierać, Gdańsk spadnie po sromotnych porażkach i też pewnie będzie przeżywał spore trudności, jeśli nie większe

    dążyć powinniśmy do tego, by kluby na koniec sezonu były "na czysto" z zawodnikami. nikomu nie można zabraniać ani narzucać kogo i za ile chce zakontraktować, ale jeśli tak się dzieje, to niech władze żużlowe wprowadzą zapisy regulaminowe odnośnie kontraktów, które będą miały ważność w momencie, w którym klub przedstawi oświadczenie (wraz z załącznikami), że np. w 85% kontrakt jest pokrywany przez umowy sponsorskie, które są już podpisane i w trakcie sezonu będą realizowane. pozostałe 15% czy nawet mniej bierze na siebie klub jako podmiot. wtedy mamy prostą sytuacje - jest kaprys, to trzeba znaleźć na niego pokrycie. czy coś to zmieni u najlepszych? nic, bo w końcu RK, WS czy MP mogą sami te umowy sobie opłacać. natomiast co to nam da w przypadku słabszych? po pierwsze - zawodnik poprzez gwarancje sponsorskie będzie miał pewność (może nie stuprocentową, ale na pewno większą niż w samym klubie), że otrzyma sporą część wynagrodzenia a same kluby, nawet jeśli nie wywiążą się ze wszystkich swoich zobowiązań, nie będą nigdy zadłużone na miliony tylko maksymalnie na kwoty rzędu kilkuset tysięcy w przekroju całego sezonu, choć to przecież można w miarę regularnie płacić chociażby z biletów i jakichś drobnych sponsorów w programie zawodów czy na stadionie. i wtedy dojdziemy do punktu, w którym skład zespołu jest niemalże idealnym odzwierciedleniem skuteczności działania poszczególnych osób w klubie, czy to pod względem wizerunkowym (jako narzędzie do pozyskiwania sponsorów), czy już konkretnie w ilości uzyskanych do klubu wpływów pieniężnych. żadne dotychczasowe zmiany nie spowodowały tego, by głupi zmądrzał, bo dotyczyły one formuły zawodów czy ewentualnie ligi a nie samych klubów i sposobów ich działania, zwłaszcza na tak grząskim gruncie, jak finanse. skoro samo się nic lepiej nie zrobi, a do wywalania klubów jak widać nikomu się nie pali, to chociaż trzeba na nie jakoś wpływać. zamiast groźby lepsze są jasne i przejrzyste reguły, naturalnie odpowiednio egzekwowane. ale to chyba nawet dziecko zrozumie, że lepiej centrali u progu sezonu zakwestionować ważność kontraktu zawodnika niż później walczyć na koniec roku z klubem, który zawodnikowi regularnie nie płacił. a gdy dojdziemy do sytuacji, w której będą same Torunie, Falubazy czy Marmy, to owe dość restrykcyjne przepisy, nawet jeśli się utrzymają, na nikogo wpływu żadnego mieć nie będą i być może docelowo będzie nawet je można z regulaminu wykreślić

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •