Strona 33 z 274 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,441 do 1,485 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #1441
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Zastanawia mnie czy są - oprócz angoli - zawodnicy w Elite League którzy nie jeżdżą w Polsce.... Przecież dojeżdżanie tam kompletnie się nie opłaca.
    Zatem kibice Polscy pewnie płacą, za sprzęt do jazdy w Anglii, ja się pytam z jakiej racji ?

    Po wtóre co mnie obchodzi Anglia ? Co to jakieś zaplecze dla światowego żużla, ja rozumiem opowieści o podnoszeniu umiejętności na krótkich angielskich torach, ale powiedzmy sobie szczerze, ktoś w to jeszcze wierzy.

    Kontynuując celowo w kontrowersyjnym tonie, po co nam tu w Polsce 1 i 2 liga. Co te kluby wnoszą, jest to zaplecze dla ekstraligi ??
    Mamy jakieś obiecujące talenty w tych klubach ?

    I na koniec Jak chcemy dotworzyć 30 nowych zawodników topowego poziomu w kolejnych 5 latach, i jakiej będą oni narodowości ??
    Lemur - trochę nie znasz tematu . Ilu Aussies dla przykładu zaczyna karierę w Polsce? Skóra dałby radę wyżyć z samej ligi angielskiej. Tam jeździ się za mniejsze pieniądze, ale częściej i bez takiej inwestycji w sprzęt jak u nas, na naszych lotniskach. Także w sumie niektórzy dają radę tam niezgorzej, szczególnie w sezonie żyć. Ponadto to tam mieszkają i tam mają swoje rodziny. W Polsce to tylko "super premia" i zbieranie na emę -grzech byłoby nie skorzystać. Ale nie popadajmy w skrajności, że jestesmy pępkiem świata.
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  2. Powrót do góry    #1442
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Zastanawia mnie czy są - oprócz angoli - zawodnicy w Elite League którzy nie jeżdżą w Polsce.... Przecież dojeżdżanie tam kompletnie się nie opłaca.

    Gdy sie chce jezdzic w lidze angielksiej najlepiej tam zamieszkac i stworzyc baze. tak od dziesiecioleci postepowali zuzlowcy wszystkich nacji. wyjatkiem najczesciej byli polscy zuzlowcy. widze ze mentalnosc kibicow jest podobna. w polsce nie maja zielonego pojecia jakich poswiecen wymaga zuzel zeby zostac najlepszym. w niedziele na meczyk i siup z powrtoem na rodzinna wioske zeby rznac gwiazdora.

  3. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    Mildura (11-02-2013), woojo (11-02-2013)

  4. Powrót do góry    #1443
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Może rozwiązaniem jest połączenie polskiej ligii ze szwedzką?
    Z zachowaniem opcji jeden zawodnik, jeden klub.
    Skoro możemy w swojej lidze hodować pojedyńcze kluby ze wschodu
    to możemy zaprosić osiem klubów ze Szwecji.
    Wiem że pomysł sf ale kiedyś może przejdzie.

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  5. Powrót do góry    #1444
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Zastanawia mnie czy są - oprócz angoli - zawodnicy w Elite League którzy nie jeżdżą w Polsce.... Przecież dojeżdżanie tam kompletnie się nie opłaca.
    Zatem kibice Polscy pewnie płacą, za sprzęt do jazdy w Anglii, ja się pytam z jakiej racji ?
    W sezonie 2012 w BEL było 63 zawodników zagranicznych na stałych kontraktach. Spośród tej grupy 24 nie pojechało ani jednego biegu w naszej lidze. Daje to nieco ponad 38%. Do tego możemy dodać 8 żużlowców, którzy w PL nie pojechali więcej niż 5 spotkań. Liczba zatem rośnie do 32 czyli 50%. Poza tym, jeśli weźmiemy pod uwagę, że 9 zawodników to Polacy, więc oni siłą rzeczy "muszą" jeździć w Polsce to suma summarum wychodzi nam całkiem pokaźny wynik równy 41, co daje już nieco ponad 65% ogólnej wartości, a więc prawie 2/3. Podsumowując :


  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    lemur6666 (12-02-2013)

  7. Powrót do góry    #1445
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,704
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    Jeszcze krocej ,zeby nie ciagnac tego watku w nieskonczonosc.

    Nigdy nie twierdzilem,ze KSM spowodowal pustke w kasach klubowych,odplyw kibicow ze stadionow,zniszczyl widowiska na torze.
    To jego zwolennicy z Jape-m na czele twierdza,ze dzieki KSM-owi kluby beda mniej wydawac,kibice liczniej chodzic na stadiony, widowiska beda lepsze, druzyny bardziej wyrownane.Pomimo ze obowiazuje juz jakis czas ja tego nie widze.Ty widzisz?
    Kurde felek, no! Kingpin, obiecałeś, że to już koniec...

    Najpierw twierdzisz, że nigdy czegoś takiego nie pisałeś (podobnie jak i ja w kwestii KSM), po czym wyjeżdżasz z opiniami osoby trzeciej i oczekujesz, że będę się z nich lub za niego tłumaczył. Nigdy nie użyłem argumentów, które przytaczają niektórzy z Twoich dyskutantów, więc albo rozmawiamy na temat konkretnych swoich wypowiedzi, albo całkowicie rezygnujemy z tematu, bo faktycznie do żadnego porozumienia tutaj nie dojdzie. Naprawdę, nie szukaj w moich wypowiedziach drugiego albo i trzeciego dna, bo nic takiego w nich nie ma.


    Sytuacje w ktorej zawodnik jest zmuszony do kontraktu z druzyna niestabilna finansowo lub rezygnacje z wystepow w SE uwazasz za zdrowa?
    O, i to jest bardzo dobre pytanie. Tylko czemu znów ten nieszczęsny KSM obrywa po głowie? Przecież to nie KSM jest winny, że - jak to mówisz - w Bydzi są szopki, klub jest niestabilny itp. Więc chyba pierwszym działaniem (i kibiców żądaniem) powinno być to, żeby żaden zawodnik (a nie tylko Hancock) nie jeździł w klubie niestabilnym - ergo, aby takiego klubu w SE w ogóle nie było (sorry Bydgoszczanie, to tylko przykład, absolutnie wam źle nie życzę). Wówczas będziemy mieć same "zdrowe" ośrodki i każdy jeden żużlowiec w ekstraklasie będzie z podpisanej umowy zadowolony. Dobrze mówię, czy znów coś pokręciłem?

  8. Powrót do góry    #1446
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,131
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,858 w 4,874 postach
    No obiecalem,ale ja taki jakis chwiejny jestem.

    Nie wymagam abys sie za nich tlumaczyl a tylko podparlem sie przykladem.Napisales za co KSM nie powinnismy obwiniac cytujac moj post,wiec odpisalem,ze nie ot ,nie oto.
    Widzisz,Ty rowniez zasugerowales ,ze uzylem argumentow ktorych nie uzylem,bo chyba stad wziela sie Twoja odpowiedz.Jestesmy kwita.

    Masz racje,ale przyklad Hancocka uzylismy w dyskusji z Lemurem nie do konca w oparciu o KSM a wlasnie o budzety klubowe.Po prostu od jakiegos czasu pisze,ze tylko wyrownane i wysokie budzety klubowe moga zrownowazyc sily w SE a nie KSM.Lemur kazal mi wiec szukac pieniedzy dla Wrocka.Dyskusja ciagnela sie dalej w oparciu o budzety a nie KSM.
    Przesledz jeszcze raz ta dyskusje a zlapiesz ,ze tu nie o ksm do konca chodzi,choc chyba Darsen faktycznie zasugerowal,ze Hancock musial zmienic klub dzieki KSM-owi i od tego sie zaczelo.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 12-02-2013 o 06:56
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  9. Powrót do góry    #1447
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Że tak między wódkę a zakąskę wejdę...

    Nie KSM czy jakiekolwiek inne ograniczenia są problemem polskiego żużla. Są nim przeszacowane do absurdalnych granic zarobki zawodników. Przez to co chwilę słyszymy o zadłużonych klubach, problemach finansowych itp. Zaczyna się na sprzęcie - absurdalnie drogim w stosunku do jego trwałości - a kończy na zawodnikach, którzy otrzymują kosmiczne punktówki.

    Ktoś powie - skoro kogoś stać, to dlaczego nie. Lee kiedyś tu poruszył ciekawą kwestię. Regulamin finansowy dla klubu, a jak ktoś chce płacić więcej, to niech pokrywają to sponsorzy poprzez indywidualną umowę z zawodnikiem. W ten sposób kluby odciąży się odniepewnych dochodów związanych z deklaracjami darczyńców.

  10. Powrót do góry    #1448
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    A ci dalej memłają

    Lee
    Przecież to nie KSM jest winny, że - jak to mówisz - w Bydzi są szopki, klub jest niestabilny itp.
    Niestabilność klubów widoczna jest w dłuższym okresie - jedni z niej wychodzą, inni wpadają. W Polsce, Szwecji, Anglii - czyli wszędzie. Dla mnie jest to całkowicie normalne, uzależnione - jeśli nie od tępych prezesów - to od koniunktury i zapotrzebowaniem na dany sport w konkretnym momencie.

    Za to normalne nie jest, że w czasie różnych uwarunkowań dotyczących klubów, niejako zmusza się zawodników do podpisywania umów właśnie z tymi chwilowo uboższymi lub niewypłacalnymi klubami. Zmusza ich do tego właśnie KSM, a Hancock jest na to pięknym przykładem, powoli wręcz permanentnym. Silniejsze finansowo kluby zmuszone są do zatrudnienia figurantów, słabsze albo działają sobie jak Wrocław (nawet nazwałbym to mniejszym złem), bądź kombinują przedziwne motywy na prawo i lewo, jak Bydgoszcz. Jak im się uda po raz kolejny, pewnie sprawa pójdzie w zapomnienie, jak skończą niczym Maślanka, znowu zaczną się dyskusje pt. wyrzucić klub z ekstraligi. Tylko do czego to prowadzi? I ile razy było to tutaj przerabiane?

    Kurna chata, płacze jakiś kibic piłki skopanej, że w Hiszpanii notorycznie rządzą dwa kluby, a reszta walczy o pozostałe miejsca? Ni cholery. Tylko się do żużla przyczepili, że poziom ma być równy, żeby Bydzia i Wrocław mogły se powalczyć z możniejszymi, mimo że same przędą biednie, przez własną nieudolność. To w ogóle zróbmy z tego sportu aparat państwowy. Bogatsi płacą podatki na utrzymanie biedniejszych bądź nierobów. Niech zatem Karkosik z Dowhanem łożą na Spartę i inne kluby, wtedy dopiero będzie sprawiedliwie. Chory kraj.

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    kingpin (12-02-2013)

  12. Powrót do góry    #1449
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,131
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,858 w 4,874 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hitman Zobacz posta
    Że tak między wódkę a zakąskę wejdę...

    Nie KSM czy jakiekolwiek inne ograniczenia są problemem polskiego żużla. Są nim przeszacowane do absurdalnych granic zarobki zawodników. Przez to co chwilę słyszymy o zadłużonych klubach, problemach finansowych itp. Zaczyna się na sprzęcie - absurdalnie drogim w stosunku do jego trwałości - a kończy na zawodnikach, którzy otrzymują kosmiczne punktówki.
    Prawda,choc zarobkow zuzlowcow bym sie nie czepial.Fakt ,ze stawiaja kluby pod sciana,ale nikt nie kaze prezesom podpisywac z nimi niekorzystnych kontraktow.
    Problem jest taki,ze to zawodnicy za wzgledu deficyt tych bardzo dobrych i dobrych,trzymaja prezesow za j...a a nie na odwrot.

    Cytat Zamieszczone przez Hitman Zobacz posta
    Ktoś powie - skoro kogoś stać, to dlaczego nie. Lee kiedyś tu poruszył ciekawą kwestię. Regulamin finansowy dla klubu, a jak ktoś chce płacić więcej, to niech pokrywają to sponsorzy poprzez indywidualną umowę z zawodnikiem. W ten sposób kluby odciąży się odniepewnych dochodów związanych z deklaracjami darczyńców.
    Przeciez takie cos oficjalnie istnieje i bez regulaminu finansowego.Nie wiem czy jego wprowadzenie na takiej zasadzie cokolwiek by tu zmienilo.
    Jest bardzo duzo przypadkow,ze klub placi tylko czesc uposazenia a reszte pokrywa sponsor.Sa tez przypadki,ze sponsor bierze na siebie calosc kontraktu zawodnika.Pierwszy przyklad z brzegu to liderzy Unii Tarnow 2012.
    Do dzis pamietam jak PaczPan machal ( niechcacy rzecz jasna ) kontraktem Golloba i sie chwalil,ze Tomek zarabia w klubie 35.000 za mecz.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 12-02-2013 o 15:17
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  13. Powrót do góry    #1450
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Pełna zgoda. Nie mniej, wiesz jak jest, jak coś nie jest uregulowane w jasny sposób to każdy sobie robi co chce. Poprzez regulamin prezesi mają oręż w ręce w postaci przepisów których nie moga złamać, więc rozmowa ze sponsorem byłaby zero-jedynkowa. A tak, jeden woli podpisać z zawodnikiem, drugi z klubem, a potem się okazuje, że deal mu nie poszedł i on się musi wycofac ze sponsoringu klubu bo nie ma kasy. I tak się rodzą długi.(wide Tarnów, Azoty i Tauron dwa lata temu, rzecz dotyczyła co prawda premii za miejsce, ale to i tak była pełna patologia)

    Generalnie chodzi o to, aby odciążyć kluby od tak ogromnych kosztów. W jaki sposób? Zaproponowałem jeden. Z pewnością jest ich dużo więcej.

  14. Powrót do góry    #1451
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,131
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,858 w 4,874 postach
    Zgadza sie,tylko wiesz jak jest u nas.Jak cos jest uregulowane,to nasze asy najpierw zastanawaja sie jak to obejsc,reszta schodzi na drugi plan.

    Poza tym to tylko pozorne odciazenie,bo wiadomo ,ze tych sponsorow i tak by musial znalezc klub.
    Mozna powiedziec,ze ulzyloby klubom podczas skladania papierow licencyjnych,bo z takich ,nazwijmy to "czesciowych" umow latwiej sie wywiazac.
    Tylko podejrzewam,ze zawodnik podpisujacy kontrakt ze sponsorem,wymagalby jakis gwarancji wyplacalnosci,kto wie czy nie od klubu bac prezesa.
    Co innego jak podpisuje sie kontrakt z takimi Azotami a co innego z jakims lokalnym biznesmenem.
    Ogolnie idea sluszna,ale chyba nie tak prosta do wdrozenia jak nam sie wydaje.Juz samo znalezienie takiego sponsora to dla niektorych klubow strasznie ciezka sprawa.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 12-02-2013 o 17:56
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  15. Powrót do góry    #1452
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    zawodnicy za wzgledu deficyt tych bardzo dobrych i dobrych
    Ja fenomenu tego "zjawiska" nie mogę pojąć. bardzo bym chcial żeby mi to ktos wytłumaczył na czym to dokładnie polega , a najlepiej porównał z dowolnym rokiem w historii, gdzie nie bylo deficytu.

  16. Powrót do góry    #1453
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,431
    Kliknij i podziękuj
    4,462
    Podziękowania: 1,707 w 1,013 postach
    Zabovsky, ładnie mit obaliłeś o jeżdżeniu w Anglii za pieniądze zarobione w Polsce.

    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta

    Kurna chata, płacze jakiś kibic piłki skopanej, że w Hiszpanii notorycznie rządzą dwa kluby, a reszta walczy o pozostałe miejsca? Ni cholery. Tylko się do żużla przyczepili, że poziom ma być równy, żeby Bydzia i Wrocław mogły se powalczyć z możniejszymi, mimo że same przędą biednie, przez własną nieudolność. To w ogóle zróbmy z tego sportu aparat państwowy. Bogatsi płacą podatki na utrzymanie biedniejszych bądź nierobów. Niech zatem Karkosik z Dowhanem łożą na Spartę i inne kluby, wtedy dopiero będzie sprawiedliwie. Chory kraj.
    Niezłe Sobotch. O ile nie łapie tych porównań żużla i piłki kopanej czy NBA, kwestia RM i FCB to dość ciekawe spostrzeżenie.

    I rzeczywiście mecze tych dwóch ekip ze słabszymi drużynami śledzi się ze szczególną chęcią, licząc, że jakieś słabeusz pokona faworyta.
    I być może kibice żużla w Polsce tego właśnie chcą; przyjeżdża lider, idziemy na stadion. Ale oczywiście coś za coś:
    Słabsza frekwencja na stadionie faworytów rekompensowana wpływami z TV, zaś większa na meczach wyjazdowych faworytów.

    I być może tego właśnie chcą kibice szklaki w polandzie w 2014, nadziei, że można pokonać u siebie Toruń i ZG.

    Odpowiadając w tej konwencji Drozdowi na pytanie o małą liczbę potencjalnych mistrzów świata w szlace, Można powiedzieć : żużel to nie piłka kopana. W piłce 20 latkowie są podobni poza wyszkoleniem technicznym plus czynnik : każdy może wygrać z każdym.

    W żużlu to jest sprzęt w 70%. A może się mylę. Zakup 20 maszyn przed sezonem, tunning, oddanie 10 do 1 ligii. Kasa niewyobrażalna.

  17. Powrót do góry    #1454
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,131
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,858 w 4,874 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Ja fenomenu tego "zjawiska" nie mogę pojąć. bardzo bym chcial żeby mi to ktos wytłumaczył na czym to dokładnie polega , a najlepiej porównał z dowolnym rokiem w historii, gdzie nie bylo deficytu.

    Oczywiscie mozna porownac z jakims okresem w historii ale nie w tym rzecz.
    Mowimy tu m.i.n o rosnacych kosztach,licytowaniu i podbijaniu stawek.
    Tego zjawiska by moze nie bylo,gdyby nie wczesniejsze bledy i wiekszy popyt niz podaz.
    Nic wiecej chyba nie trzeba tlumaczyc.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 13-02-2013 o 07:16
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  18. Powrót do góry    #1455
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,813
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Oczywiscie mozna porownac z jakims okresem w historii ale nie w tym rzecz.
    Mowimy tu m.i.n o rosnacych kosztach,licytowaniu i podbijaniu stawek.
    Tego zjawiska by moze nie bylo,gdyby nie wczesniejsze bledy i wiekszy popyt niz podaz.
    Nic wiecej chyba nie trzeba tlumaczyc.
    Pewnie nie trzba więcej tłumaczyć. Nie mniej Drozdowi chyba chodziło o to, że zawsze jest i będzie taka sytuacja, iż tych najlepszych będzie tylko kilku. Zawsze w praktyce będzie ta TOP 10 niezależnie czy żużel będzie uprawiać 300 zawodników czy też 3000 zawodników. I zawsze prezesi/kibice będą chcieli mieć w swoich klubach tych najlepszych. Właśnie z TOP 10. No i tu zawsze będzie deficyt A co za tym idzie, zawsze będzie jakas próba przepłacenia zawodnika.

    Chyba dobrym przykładem tutaj będzie osoba Golloba. Od kilkunastu lat ma facet propozycje na odp. wysokim poziomie. W swoim czasie jak chciał go miec Tarnów to musiał złożyć propozycję na odp. wysokim poziomie, Władek podobnie, teraz Karkosik. Podobnie sprawa się am z takimi zawodnikami jak Emil, Hampel, Hancock, AJ, Pepe itd. Osobiście twierdzę, ze to jest właśnie zdrowa sytuacja. Tak to powinno funkcjonować.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #1456
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Odpowiadając w tej konwencji Drozdowi na pytanie o małą liczbę potencjalnych mistrzów świata w szlace, Można powiedzieć : żużel to nie piłka kopana. W piłce 20 latkowie są podobni poza wyszkoleniem technicznym plus czynnik : każdy może wygrać z każdym.
    My nie mówimy o potencjalnych kandydatach na tytuł mistrza siata tylko o wystarczającej ilosci "dobrych" żużlowców na ekstralige. bo teraz ponoć ich brakuje i trzeba przepłacać. Nie wiem czy dobrze mysle, ale kingpin zyczylby sobie sytuacji ze jest z 50 gosci gwarantujących 10 punktów, kluby zatrudnia sobie z 40 nie trzeba przepłacać i jeszcze z 10 zostanie na lodzie i sami sie beda prosić o jazdę.

    Taka sytuacja nie jest możliwa. Wszyscy kalkulują możliwości żużlowców o statystyki. Gdyby w lidze jeździli wyłącznie żużlowcy o umiejętnościach czołówki swiatowej to ciągle kilku bedzie mialo średnią okolo 2,5 kolejnych 2,00 kilkunastoosobowa grupa ze średnią 1,8-2,00 itd. Wedle tego tworzy sie układanka zespołów, ofert i proponowanej kasy. Działacze nie patrza na umiejętności bo oni tego nie widza. wg mnie Leblediew jest wart co najmniej milion złotych. Czy ktos specjalnie do niego w ciągu zimy telefonował? Jezdzil na wschod jak za Loktajewem? Gdy za 2 lata wykreci jak Laguta w 1 lidze średnią 2,5, to będą mu dawać po dwie banki. Wtedy będzie super zawodnik, teraz jest zaden. Bo nie ma statystyk.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 13-02-2013 o 10:06

  20. Powrót do góry    #1457
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,131
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,858 w 4,874 postach
    Tak ,zycze sobie.Dodatkowo do kazdego biletu drink z parasolka i i taniec dlugonogiej blond na rurze,moze byc wydechowej.Frekwencja by wzrosla,na bank.

    Przeciez tu nie chodzi o to co ja sobie zycze a o powod dla ktorego ciezko zlikwidowac przeplacanie,licytacje,przebijanie ofert ( jak zwal tak zwal ).
    Najlepiej jednak wyciac jakis fragment zdania i pominac kontekst.Zawsze mozna chwile pozniej samemu blysnac prawda objawiona.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 13-02-2013 o 12:06
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  21. Powrót do góry    #1458
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Taka sytuacja nie jest możliwa. Wszyscy kalkulują możliwości żużlowców o statystyki. Gdyby w lidze jeździli wyłącznie żużlowcy o umiejętnościach czołówki swiatowej to ciągle kilku bedzie mialo średnią okolo 2,5 kolejnych 2,00 kilkunastoosobowa grupa ze średnią 1,8-2,00 itd. Wedle tego tworzy sie układanka zespołów, ofert i proponowanej kasy. Działacze nie patrza na umiejętności bo oni tego nie widza. wg mnie Leblediew jest wart co najmniej milion złotych. Czy ktos specjalnie do niego w ciągu zimy telefonował? Jezdzil na wschod jak za Loktajewem? Gdy za 2 lata wykreci jak Laguta w 1 lidze średnią 2,5, to będą mu dawać po dwie banki. Wtedy będzie super zawodnik, teraz jest zaden. Bo nie ma statystyk.
    Bo klubami rządzą zarządcy spółek a nie fachowcy sportu żużlowego :/

  22. Powrót do góry    #1459
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Widzę,że powinienem przybliżyć szczegóły LJ przy meczu SL. 4 biegi rozgrywane w czasie meczu "głownego"- 1 bieg przed meczem,2 po 6 biegach, 3 po 9 biegach w czasie 10 min przerwy i 4 po 12 biegach-przed nominowanymi. Wówczas następuje doliczenie wyniku juniorów do wyniku meczu.
    Rozgrywanie LJ przed meczem nie chwyci. Potrzeba na to 30-40 min, tor zostanie z orany i przed meczem SL trzeba będzie 15 min na ponowne przygotowanie.

    W mojej propozycji tych problemów nie ma , bo wtapiają się one w mecz ligowy, króry nie musi być bardzo przeciągnięty biorąc pod uwagę naturalne przerwy,szczególnie 10 min i tę przed nominowanymi.

    Słuszne pytanie-skąd wziąć po 4 juniorów? Nie po 4 lecz po 3. Czy teraz większość klubów nie ma tylu albo i dużo wiecej? Nie chodzi wszak o juniorów z wielkim doświadczeniem ale o małolatów, nawet piętnastoletnich, mających zdobywać doświadczenie, jednak nie przy pustych trybunach i zawodach o "pietruszkę".

    Jak wprowadzi sie to również w 1 i 2 lidze to nie będą potrzebne MDMP i osobna LJ,bardzo kosztowne dla klubów zawody. IMP i kaski wystarczą. Jak komuś mało niech na własną rękę organizuje treningi punktowane.

    Drugi problem dotyczy 8-mio zespołowej ligi od 2014. Generalnie jestem przeciwny tej zmianie, ale nikt już nie jest władny jej cofnąć. Jednak propozycje na play-off nie uwzględniają całej ligi ,tylko cztery dr.
    Uważam ,że pozostałe dr. nie mogą zakończyć sezonu w sierpniu, tak jak w tym roku.

    Moja propozycja:
    1. po RZ zespoły z miejsc 1-6 dzielone są na 2 grupy wg.klucza : gr A- 1, 4, 5 i gr B- 2,3, 6.
    2 rozgrywają ze sobą po 1 meczu wg. nastepującej rozpiski. 5-1, 4-5, 1-4 i 6-2, 3-6, 2-3.
    3. punkty pomiędzy zainteresowanymi z RZ liczone+ pkt z meczy RF= tabelka wg której zwycięzcy jadą w finale o złoto a brąz otrzymuje dr.z 2 m, która była wyżej w RZ.
    4. Dr. 7-8 jedzie o utrzymanie do trzech zwycięstw.

    Potrzeba max 19 terminów, a nie ma dr.która by odjechała mniej niż 16 meczy, kończąc sezon najwcześnij w połowie września.

    Proszę o konkretne opinie na ten temat- bez sarkazmu. Pozdrawiam.
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Takie to proste,że niedowiary iz nie możesz pojąć. Macie kupę kasy, więcej niż przeciętni ze SL ,wiec medal mozecie kupić sobie przed sezonem. W obecnej sytuacji mamy bardzo wyrównane zespoły(wyjątekto Wrocław) i nikt odpowiedzialny za swoje słowa nie może teraz powiedzieć,że jest super faworytem zbliżających się rozgrywek. Toruń może mieć złoto ale również 6-7 miejsce. Zielonka może nawet spaść do 1 ligi. Są to kolosy na glinianych nogach,bo nie mogli zrobić "złotych"składów. Tylko,że ty napewno uważasz inaczej. Masz do tego prawo.

    Proponuję zmianę tematu w tym wątku. Jestem zdania,że system szkolenia juniorów jest do poprawy.
    Uważam,że start 2 juniorów w meczu jest zbytecznym przejawem chojności w stosunku do małolatów. W meczach powinni startować najlepsi juniorzy tz. po jednym w składzie.Może być ich też i trzech ale nie z obowiązku ,tylko dlatego,że są dobrzy.(Leszno w 2012 r.)
    W takim wypadku rezygnacja z wyścigu juniorów w tabeli biegów. Zamiast tego przy meczu ligowym powinien być rozgrywany mini-mecz juniorów(L.J)-4 biegi,3 juniorów+rezerwowy a wynik meczu można by punktować 5:1,4:2 i 3:3. Doliczony do 14 wyścigów meczu SL dawałby wynik meczu.
    Junior jadący w meczu SL może jechać w meczu LJ, jednak suma startów w danym dniu nie może przekroczyć 7 wyścigów.
    Korzyści ewidentne- wyższy poziom meczu SL, większy wpływ wyników juniorów na rezultat meczu a wiec dalej trzeba szkolić juniorów, rezygnacja z deficytowych rozgrywek juniorskich.
    Ciekawe,co panowie na to?
    Moja propozycja była pomyślana pod potrzeby Eligi, pod wymogi tv.Czyli tempo jakie wymaga tv.Czy tor przygotowany przed meczem może być zorany po 6 wyścigach juniorskich? Można go normalnie, rutynowo "zamieść".
    Kibice (tzw. piknik także) są spragnieni zobaczenia swoich juniorów w akcji. O ogromnych kosztach klubu i to bez publiczności w lidze juniorskiej obaj mówiliśmy i się chyba zgadzamy. Drastyczny ruch włodarzy żużla o wprowadzeniu wyników juniorskich biegów do zawodowej ligi był wtedy słuszny. Obecnie uwiera. Staje się anachronizmem, źródłem wypaczeń. Ligi i charakterów chłopców. Czas miękko odejść od przymusu punktowania juniorów w Elidze.

    Jeżeli dobrze uchwyciłem to proponujesz 4 ich biegi w trakcie meczu, a końcowy ich wynik zsumować jako jeden bieg. Tabela 14-to biegowa. Nie jestem biegły w tabelach. Sugerowałem tylko taką, w której poszczególne linie (klasy zawodników) jeżdżą jak najwięcej ze sobą.

    Zrobiłem pobieżne wyliczenia. Statystycznie 96% takich biegów da wynik 4:2.4% da remis. Wyniku 5:1 brak.Na poziomie 1%-czyli błędu statystycznego.Czyli do programu możemy wpisać w ciemno 4:2.Należałoby w tym wypadku w.g. wyliczeń wynik 5:1,5:1 i 4:2,4:2(18:6) zaliczać do 5:1. Od wyniku wyższego 5:1, 5:1, 4:2, 3:3 (17:7) do 4:2. Na początek wygląda dziwnie-ale jak najbardziej możliwe.

    Moja propozycja wydaje się lepsza dla Eligi. Proponowałbym zacząć od Twojej. Wprowadzanie po obejrzeniu za i przeciw zacząć od najniższej ligi.

    Co do Eligi 10 zespołowej. Przecież ona załamała niższe ligi. To może skutkować ich zanikiem. Na liczne ligi stać rozgrywki gdzie jest ogromna liczba klubów,ogromna popularność ogólnokrajowa; dalej idą duże pieniądze. Tak jest w ligach piłkarskich Europy Zachodniej, Ameryki Południowej.

    W kwestii PO. Jestem zdecydowanym zwolennikiem wyniesienia rundy zasadniczej. Dodałeś dla ostatniej pary 3 mecze o pozostanie. PO tez powoduje wypaczenia. Klub popada w długi w połowie sezonu. Przywozi rezerwy na wyjazdy.Przerabialiśmy to. Mobilizuje się za każde pieniądze na baraż. To patologia.Proponowałem 2 x 4 zespoły po rundzie zasadniczej. Nawet ładnie się to wpisuje w układ sił tegorocznych. Każdy z każdym z zaliczeniem dotychczasowych zdobyczy. Walka jest wtedy w każdym meczu.W całych rundach. Wtedy dojrzymy piękno ligi, wagę każdego meczu. Każdy naturalnie się przywiązuje do widzenia swego.Mogę się mylić. Tylko nie mylę się mówiąc,że terminów jest dość. Jest aż za dużo.

  23. Powrót do góry    #1460
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Działacze nie patrza na umiejętności bo oni tego nie widza. wg mnie Leblediew jest wart co najmniej milion złotych. Czy ktos specjalnie do niego w ciągu zimy telefonował? Jezdzil na wschod jak za Loktajewem? Gdy za 2 lata wykreci jak Laguta w 1 lidze średnią 2,5, to będą mu dawać po dwie banki. Wtedy będzie super zawodnik, teraz jest zaden. Bo nie ma statystyk.
    Wydaje mi się, że gdyby nie przepis o dwóch polskich juniorach to Lebiedev co najmniej od roku jeździłby w Ekstralidze. Teraz pewnie faktycznie każdy boi się w niego zainwestować tym bardziej, że konkurencja na miejscach seniorskich jest naprawdę spora. Nie wierzę jednak, że w notesie żadnego prezesa/scouta/osoby odpowiedzialnej za transfery, nie ma nazwiska Lebiedev. Jeśli jednak jest tak jak piszesz to rzeczywiście świadczyłoby to o wielkiej ignorancji i praktycznie zerowej znajomości tematu ze strony wyżej wymienionych.

  24. Powrót do góry    #1461
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    ... bo niestety ta znajomość w większości przypadków/działaczy jest mizerna.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  25. Powrót do góry    #1462
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Przeciez tu nie chodzi o to co ja sobie zycze a o powod dla ktorego ciezko zlikwidowac przeplacanie,licytacje,przebijanie ofert ( jak zwal tak zwal ).
    Najlepiej jednak wyciac jakis fragment zdania i pominac kontekst.Zawsze mozna chwile pozniej samemu blysnac prawda objawiona.
    Nie zlosc sie na mnie. Oprocz moze tematyki z tlumikami nie jestem zaczepny Po prostu od co najmniej kilku sezonów powszechnie powtarzana jest opinia, ze brakuje dobrych żużlowców. Gdy byly plany o powiększeniu ekstraligi to byl jeden z naczelnych argumentów na nie. Ta teoria to jest wymysł naszych odczuc. Rafał Okoniewski w 2009 nie lapal sie na miano odpowiedniego zuzlowca do ekstraligi. W 2013 w zupełności tak. Ciagle mówimy o tym samym zuzlowcu, rutyniarzu ktory najlepsze lata mial za soba i etap rozwijania sie to daleka przeszlosc.

    Jesli chodzi o problem "dobrych zuzowcow" to raczej zadalbym pytanie, czy w zuzlu w ogole mniejsza ilsoc zuzlowcow uprawia ten sport na srednio-dobrym standardzie. np w Anglii na pewno mniej niz 20 lat temu. W skali swiata juz trudniej to ocenic. np w Bułgarii i innych podobnych krajach na "czuja" mozna stwierdzic, ze jest mniej zuzlowcow. Ale tutaj powstaje pytanie jak wiele to zmienia, skoro wszyscy byli marnej jakosci? Co jest lepsze? Jeden Sajfudinow w Rosji, czy dwudziestu pokroju jego brata badz slabszych? Pytanie rodzi mi sie w glowie dlatego, ze mam odczucie ze zuzel uprawia mniej zawodnikow, ale wiecej jest na poziomie przynajmniej półzawodowca.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 13-02-2013 o 19:37

  26. Powrót do góry    #1463
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,131
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,858 w 4,874 postach
    Nie przesadzajcie.Kluby nie skladaja sie z samych dzialaczy ktorzy czasami maja wieksze pojecie o ekonomii niz speedway-u.Praktycznie kolo kazdego kreca sie byli zawodnicy lub dzialacze z krwi i kosci ktorzy na zuzlu zeby zjedli.Lebiedew to nie zawodnik widmo.Napsul krwi niejednemu polskiemu zawodnikowi czy trenerowi.Skoro jeszcze nie znalaz sie na celowniku ktoregos z nich to musi byc jakis powod, o jednym z nich wspomnial juz Zabovski.
    Wiem ,ze niektorzy z Was posiadaja ogromna wiedze ,ale pisanie w takim tonie o srodowisku traci troche megalomania.
    Z calym szacunkiem,ale rozumiem ,ze nikt sie na tym talenciaku nie poznal tylko kilku z tego forum?
    Kluby to nie tylko Stepniewski,Dowhan,Komarnicki,Poltorak.To rowniez Zabik,Jankowski,Dobrucki,Plech,Cieslak.......mozna tak wymieniac i wymieniac.Mozna im zarzucic wiele,ale na zuzlu to sie chyba troche lepiej znaja od teoretykow.


    Drozd,

    nie zloszcze sie na Ciebie a po raz kolejny na sposob dyskusji.To podobno ja nie potrafie dyskutowac,wiec nie nasladuj mnie prosze.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 13-02-2013 o 19:47
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  27. Powrót do góry    #1464
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    z tym naśladowaniem nie wiem o co dokładnie chodzi, bo niestety nie czytam wszystkich postow, ale podejrzewam, ze dotyczy ze przyciąłem sie do jakiegoś slowka, zdania, opinii. hmmm... w sumie tak, ale jedynie to mnie akurat zainteresowalo z waszej wymiany ognia. co mam zrobić? chodziło o zagadnienie a nie o doczepki


    Wiem ,ze niektorzy z Was posiadaja ogromna wiedze ,ale pisanie w takim tonie o srodowisku traci troche megalomania.
    Z calym szacunkiem,ale rozumiem ,ze nikt sie na tym talenciaku nie poznal tylko kilku z tego forum?
    Kluby to nie tylko Stepniewski,Dowhan,Komarnicki,Poltorak.To rowniez Zabik,Jankowski,Dobrucki,Plech,Cieslak.......mozna tak wymieniac i wymieniac.Mozna im zarzucic wiele,ale na zuzlu to sie chyba troche lepiej znaja od teoretykow.
    Ja mam o tym całkiem inne zdanie. Przede wszystkim trzeba z tym kims porozmawiac. Skoro tak wszyscy wiedza kim jest ten chlopak bardzo jestem ciekaw co mieliby do powiedzenia - chocby Ci panowie ktorys wymieniłeś - na haslo - Lebiediew. I nie mam na mysli haseł - no utalentowany chłopak, jezdzi ładnie itd lecz kim on jest, skad sie wywodzi, jak dotąd układa mu sie w karierze, jak o tym opowiada, czym dla niego jest zuzel i jak odbiera to co do tej pory go spotkało w zuzlu.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 13-02-2013 o 20:09

  28. Powrót do góry    #1465
    Użytkownik Awatar Reliability (F)
    Dołączył
    12-10-2011
    Postów
    118
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 23 w 9 postach
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=hzP6aVqBjOI

    Polecam od 23:50. Sławek Dudek dość dosadnie i stanowczo wypowiada się o tych ubezpieczeniach i tytanowych części.

  29. Powrót do góry    #1466
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap;1491384

    Jeżeli dobrze uchwyciłem to proponujesz 4 ich biegi w trakcie meczu, a końcowy ich wynik zsumować jako jeden bieg. Tabela 14-to biegowa. Nie jestem biegły w tabelach. Sugerowałem tylko taką, w której poszczególne linie (klasy zawodników) jeżdżą jak najwięcej ze sobą.

    Zrobiłem pobieżne wyliczenia. Statystycznie 96% takich biegów da wynik 4:2.4% da remis. Wyniku 5:1 brak.Na poziomie 1%-czyli błędu statystycznego.Czyli do programu możemy wpisać w ciemno 4:2.Należałoby w tym wypadku w.g. wyliczeń wynik 5:1,5:1 i 4:2,4:2(18:6) zaliczać do 5:1. Od wyniku wyższego 5:1, 5:1, 4:2, 3:3 (17:7) do 4:2. Na początek wygląda dziwnie-ale jak najbardziej możliwe.

    Moja propozycja [U
    wydaje[/U] się lepsza dla Eligi. Proponowałbym zacząć od Twojej. Wprowadzanie po obejrzeniu za i przeciw zacząć od najniższej ligi.

    Co do Eligi 10 zespołowej. Przecież ona załamała niższe ligi. To może skutkować ich zanikiem. Na liczne ligi stać rozgrywki gdzie jest ogromna liczba klubów,ogromna popularność ogólnokrajowa; dalej idą duże pieniądze. Tak jest w ligach piłkarskich Europy Zachodniej, Ameryki Południowej.

    W kwestii PO. Jestem zdecydowanym zwolennikiem wyniesienia rundy zasadniczej. Dodałeś dla ostatniej pary 3 mecze o pozostanie. PO tez powoduje wypaczenia. Klub popada w długi w połowie sezonu. Przywozi rezerwy na wyjazdy.Przerabialiśmy to. Mobilizuje się za każde pieniądze na baraż. To patologia.Proponowałem 2 x 4 zespoły po rundzie zasadniczej. Nawet ładnie się to wpisuje w układ sił tegorocznych. Każdy z każdym z zaliczeniem dotychczasowych zdobyczy. Walka jest wtedy w każdym meczu.W całych rundach. Wtedy dojrzymy piękno ligi, wagę każdego meczu. Każdy naturalnie się przywiązuje do widzenia swego.Mogę się mylić. Tylko nie mylę się mówiąc,że terminów jest dość. Jest aż za dużo.
    Punktacja mini-meczu juniorów z uwzględnieniem wyniku potyczki : 12:12= 3:3, 13;11 do 16:8 = 4:2 a powyżej 5:1. To nic innego jak punktowanie wyniku meczu .
    Wpływ na wynik meczu ligowego a zredukowany udział w meczu słabych juniorów z doświadczonymi jeżdżcami.

    Jesli chodzi o SL i zaplecze, to jestem zdania,że mając w Polsce 21 drużyn stać nas tylko na 2 ligi- SL oraz zaplecze( do wymyślenia pozostaje ładna nazwa dla tych rozgrywek- nie 1 liga). Zagranicznym druzynom trzeba podziękować- było miło ale sie skończyło.

    Jeśli jednak mówimy o stanie regulaminu na najbliższe 2-3 lata to 8 zespołowa SL w zaproponowanej wersji jest GNIOTEM nie do przyjęcia. Drużyny z miejsc 5-8 muszą jechać do końca i przy tym (masz 100% racji) RZ musi być wysoce premiowana. Jednak ne zgodzę sie ,że wracanie do bardzo nudnego systemu z lat 2000-2004 jest dobre dla rozgrywek. Własnie w tamtym systemie połowa drużyn jezdziła od 17 rundy o pietruszkę. Mieli zapewnione pozostanie w lidze albo brak szansy na medal.
    W systemie ,który zaproponowałem RZ ma wpływ na to z kim i na czyim torze jedzie dana drużyna. Poza tym zaliczenie pkt z RZ ale tylko pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Jakie widzisz zagrożenia dla tego systemu-konkretnie?
    Martwisz się o 2 ostatnie drużyny. Racja,że wiele razy czuło sie odpuszczanie. Ale czy zauważyłeś że proponuję walkę do 3 zwycięstw a wówczas przy pierwszym meczu u siebie 7-mej drużyny ma to duże znaczenie? Pozdrawiam.

  30. Powrót do góry    #1467
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Własnie w tamtym systemie połowa drużyn jezdziła od 17 rundy o pietruszkę. Mieli zapewnione pozostanie w lidze albo brak szansy na medal.
    W systemie ,który zaproponowałem RZ ma wpływ na to z kim i na czyim torze jedzie dana drużyna. Poza tym zaliczenie pkt z RZ ale tylko pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Jakie widzisz zagrożenia dla tego systemu-konkretnie?
    Martwisz się o 2 ostatnie drużyny. Racja,że wiele razy czuło sie odpuszczanie. Ale czy zauważyłeś że proponuję walkę do 3 zwycięstw a wówczas przy pierwszym meczu u siebie 7-mej drużyny ma to duże znaczenie? Pozdrawiam.
    1.Nie zrozumiałem - " Połowa drużyn od 17 rundy jeździła o pietruszkę " . Wróciłem do 2004 r. Z.G. dzięki 2 x 4 pięknie walcząc do końca uratowała się przed spadkiem. W 2003 r. Gdańsk ledwo się uratował w walce z Piłą,która miała 2 pkt. po R.Z.W ośmioklubowej, a więc równiejszej lidze mniejsze jest zagrożenie meczów o pietruszkę. Bardziej liczy się moim zdaniem każdy mecz w R.Z. i w systemie 2 x 4 po R.Z.
    2.Nie widzę podniesienia rangi ligi(RZ).Dlaczego po RZ zespoły podzielone na grupy A i B mają jechać po jednym meczu ?.Nie tyle zagrożenia widzę-ile mam w.w. wątpliwości. Już wcześnie pisałem, że w Twoim systemie są 3 mecze o spadek.Raczej do dwóch zwycięstw? -Może rozjemcy na forum podpowiedzą >?

    Co do dwóch lig, to mamy za słabe finansowo kluby może poza czołową piątką ELigi. Jeżeli potrafimy wzmocnić kluby(a NIE GP, IME, horrendalne żądania zawodników (ostatnie określenie p. Kloc ) to tak. Na to się nie zanosi. Wręcz przeciwnie. Pewnie dojdzie prędzej do spadku poziomu ELigi. Może wtedy zrobimy 2 ligi. A kluby nie udźwigną wyjazdów za granicę.

    Chętnie poznam argumenty polskich klubów przeciw Lidze Mistrzów. Zadziwia mnie to całkowicie. Może ktoś je zna? Przedstawi ?

  31. Powrót do góry    #1468
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    1.Nie zrozumiałem - " Połowa drużyn od 17 rundy jeździła o pietruszkę " . Wróciłem do 2004 r. Z.G. dzięki 2 x 4 pięknie walcząc do końca uratowała się przed spadkiem. W 2003 r. Gdańsk ledwo się uratował w walce z Piłą,która miała 2 pkt. po R.Z.W ośmioklubowej, a więc równiejszej lidze mniejsze jest zagrożenie meczów o pietruszkę. Bardziej liczy się moim zdaniem każdy mecz w R.Z. i w systemie 2 x 4 po R.Z.
    2.Nie widzę podniesienia rangi ligi(RZ).Dlaczego po RZ zespoły podzielone na grupy A i B mają jechać po jednym meczu ?.Nie tyle zagrożenia widzę-ile mam w.w. wątpliwości. Już wcześnie pisałem, że w Twoim systemie są 3 mecze o spadek.Raczej do dwóch zwycięstw? -Może rozjemcy na forum podpowiedzą >?



    Co do dwóch lig, to mamy za słabe finansowo kluby może poza czołową piątką ELigi. Jeżeli potrafimy wzmocnić kluby(a NIE GP, IME, horrendalne żądania zawodników (ostatnie określenie p. Kloc ) to tak. Na to się nie zanosi. Wręcz przeciwnie. Pewnie dojdzie prędzej do spadku poziomu ELigi. Może wtedy zrobimy 2 ligi. A kluby nie udźwigną wyjazdów za granicę.

    Chętnie poznam argumenty polskich klubów przeciw Lidze Mistrzów. Zadziwia mnie to całkowicie. Może ktoś je zna? Przedstawi ?
    Sam sobie niejako odpowiedziałeś na pytanie dlaczego nie dwie czwórki w starym systemie. Fakt,że o miejsca 1-4 walczą tylko o złoto, bo brąz jest tylko słabym pocieszeniem a w drugiej czwórce jest jeszcze gorzej. Tam najczęściej walczono tylko o utrzymanie sie w lidze w towarzystwie 2 druzyn a pozostałe walczyły o NIC.
    Poza tym skoro było tak super to dlaczego z tego systemu zrezygnowano????????

    Właśnie wtedy ,gdy rezygnowano z 2 czwórek byłem jednym z tych co chcieli je uratować poprzez jedną zmianę a mianowicie- drużyna w RF ma przyznawane pkt.za zajęte miejsce w RZ 1-7pkt, 2-6pkt, .....8-0 pkt. Wówczas przed RF pomiędzy zespołami byłaby mniejsza różnica pkt. Jednak projekt ten pomimo uznania na GKSŻ-ecie przepadł w konsultacji z tzw.szkoleniowcami (np.Chomski). Potem poszło to w kierunku różnej maści play-ofów, których skutki odczuwamy do dziś.
    Dużo bym dał aby ktoś odgrzał ten projekt.

    Odnośnie mojej propozycji- może jest niedoskonała ale JEST, a nie to co palneli REFORMATORZY-po 14 rundach WAKACJE dla połowy zespołów .

  32. Powrót do góry    #1469
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    System niemal idealny już wymyślono: 10 zespołów, play-off 1-4 i 9-10. Ilość meczów wystarczająca nawet dla zespołów z miejsc 5-8, jest o co walczyć w Rundzie Zasadniczej, a losy medali i spadków nie są rozstrzygnięte do samego końca. Podobało się to chyba wszystkim: kibicom - więcej spotkań, zawodnikom - więcej pieniędzy, sponsorom - więcej ekspozycji reklam i dotarcie do większej ilości miast, telewizji - więcej transmisji i dochodów z reklam, działaczom - więcej wpływów z biletów/karnetów i od sponsorów, mechanikom i sprzedawcom części - więcej pracy i większy obrót pieniędzy... i tak dalej.

    Czemu ktoś to zmienia - nie wiem. Jednak coś czuję, że za 2-3 lata znowu powrócimy do powiększonej Ekstraligi.
    Ostatnio edytowane przez Bonjo ; 19-02-2013 o 13:25

  33. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Bonjo za jego przydatny post!

    ADASTAL (19-02-2013), vicar (19-02-2013)

  34. Powrót do góry    #1470
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bonjo Zobacz posta
    System niemal idealny już wymyślono: 10 zespołów, play-off 1-4 i 9-10. Ilość meczów wystarczająca nawet dla zespołów z miejsc 5-8, jest o co walczyć w Rundzie Zasadniczej, a losy medali i spadków nie są rozstrzygnięte do samego końca.

    Czemu ktoś to zmienia - nie wiem. Jednak coś czuję, że za 2-3 lata znowu powrócimy do powiększonej Ekstraligi.
    W zasadzie zgadzam się z tobą. Jednak 18 rund powinno być rozłożone na dłuższy termin. W tym roku 4 dr.kończą sezon 18 sierpnia a mogliby 18 rundę jechać 3 tygodnie póżniej. Półfinały i finały powinny być rozgrywane w systemie "piątek-niedziela". Tak robią w Szwecji,pomimo gorszego klimatu i niższych jesiennych temperatur. Trzeba tylko odpowiednio przygotować tory i je zabezpieczyć. We wrześniu czy na początku pażdziernika burze nam nie grożą.

    Mój poprzedni wpis dotyczy niestety sytuacji zgotowanej nam-kibicom przez psełdo-reformatorów pod wodzą Witkowskiego i Cegielskiego. Spieprzyli rozgrywki 2014 tak, że teraz tylko co nieco można naprawić i to przy ich dobrej woli (w co wątpię) lub presji klubów i kibiców. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez ADASTAL ; 19-02-2013 o 13:35

  35. Powrót do góry    #1471
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Zgodzę się z przedmówcami. Niepotrzebnie tylko runda zasadnicza kończyła się w sierpniu. Spokojnie mogłaby się kończyć 9 września, do połowy października zostałoby jeszcze aż 5 terminów, co spokojnie by wystarczyło.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  36. Powrót do góry    #1472
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Sam sobie niejako odpowiedziałeś na pytanie dlaczego nie dwie czwórki w starym systemie. Fakt,że o miejsca 1-4 walczą tylko o złoto, bo brąz jest tylko słabym pocieszeniem a w drugiej czwórce jest jeszcze gorzej. Tam najczęściej walczono tylko o utrzymanie sie w lidze w towarzystwie 2 druzyn a pozostałe walczyły o NIC.
    Poza tym skoro było tak super to dlaczego z tego systemu zrezygnowano????????
    Ja nie mogłem sobie na nic odpowiedzieć, gdyż nie pytałem.

    Zawsze pod koniec każdej ligi są zespoły walczące o pietruszkę.Ani spadek, ani puchary, czy awans. Musimy dostrzegać odmienność żużla. To przewaga jak nigdzie indziej własnego toru, kontuzja JEDNEGO lidera bardzo decyduje o wyniku, nagły deszcz zmienia warunki torowe i zwycięża zespół od kartoflisk. Stąd mój nacisk na rundę zasadniczą i 2 x połówkę RZ. Spojrzałem na ostatnie 2 lata. Staram się stale na przykładach argumentować.
    2012 r.-karykatura ligi. Efekt "zgniłych" kompromisów .Ty mi tu, to Tobie tym, ale za to bez KSM, ale za to 8 lub 10 zespołów. Bez odpowiedzialności zabawa gówniarstwa.
    2011 r.- Wrocław-Toruń 32:58- w rewanżu walkower.
    - Rzeszów-Z.G. 31:59- w rewanżu 60:30 !
    - Leszno-Gorzów 39:51- w rewanżu 56:33 !
    Pojechały zespoły z 5 i 6 pozycji 2 mecze. Zmiażdżone. Tarnów w lipcu skończył ligę. No pięknie. Pośmiewisko. Nie sądzę, żeby Eliga się zgodziła na następną pośrednią punktację. By musiała nastąpić zapaść nagła. Wtedy tonący włodarze każdej brzytwy się złapią. Wiele potrafią wymyślić.

    Ostatnia Cz-wa wygrała baraż z 3-cim Gnieznem. Mamy 10 zespołów. Bo ktoś, coś bąknął -taniej będzie. To za 2 lata drożej. Vide wspomniana szczera wypowiedź p. Kloc.

    Mecze na żużlu typu baraże, PO niosą stałe niebezpieczeństwo preparacji torów. Mało nam koszmaru z PO w Z.G.? To był wstyd. Możemy być pewni, że ta czkawka trwała podczas rozmów z tv. Nie pomoże komisarz , ani nadkomisarz torów.

    Na pytanie z ośmioma pytajnikami odpowiem, że nikt nie mówił o super. Nie znam odpowiedzi. Mogę się domyślać, że przed sezonem prezesi wciągneli brzuchy, zadarli nosy i deklarowali walkę o mistrza każdy. To się im zawsze opłaca. Teraz tańczą tę samą polkę-chichotkę a'capella.

  37. Powrót do góry    #1473
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    System niemal idealny już wymyślono: 10 zespołów, play-off 1-4 i 9-10.
    Ja zrbilbym play-off 1-4 i 7-10. W drugim przypadku spadają bezpośrednio przegrani pojedynków. Podobnie w 1 lidze zrobiłbym play-offy 1-4 i bezpośrednio wchodzą zwycięzcy dwumeczów. Jestem za 10 zespołową e-liga i większą rotacja spadek-awans. Moja propozycja powoduje ze w 1 lidze zdecydowanie wieksza ilosc niz jedna góra dwie drużyny sa "zainteresowane" awansem. Praktycznie 6 druyzna w tabeli na 2-3 kolejki przed koncem może awansować do ekstraklasy. Byloby wiecej "życia" a dlatego ze jestem ogólnie za stworzeniem tylko dwóch lig.

    Przez kilka lat oponenci 3 ligi jako sztandarowy przykład za podawali Poznan. Ze cos sie dzieje, ze drużyna awansowała, jest rozwoj itd. Hmmmm.... przypomni ktos co sie dzieje obecnie w Poznaniu? Zuzla nie stac na 3 ligi. Takie zdanie mam od lat i gdy Poznan wchodził do 1 ligi tłumaczyłem ludziom również na tym forum, ze to jest zludne myślenie.

    W Polsce ludzie odpowiedzialni za regulaminy stworzyli w ostaniach latach bledne kolo polegajace na tym, ze uczyli i ucza ludzi, ze chodzi sie tylko na mecze "o cos". Stad np. kompletnie bezmyslny pomysl szesciozespolowego play-off przy 8 druzynach. Czyste kpiny.
    Kilkakrotnie tlumaczylem na zywo roznycm działaczom, ze ludzi trzeba uczyc przychodzic na zuzel, a nie na mecze " o cos"..

  38. Powrót do góry    #1474
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Poznań to akurat inna historia i niezbyt tu trafiona. Z trepami nie wygrasz. Poza tym co to znaczy "nie stać na trzy ligi"? Czego koszta są wtedy większe?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  39. Powrót do góry    #1475
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Wie dlaczego piszesz ze Poznań to nietrafiony przykład. Bo to nowy osrodek, klopoty ze stadionem. Ale w tatym czasie zwlaszcza ludzie z Poznnia nie dali sobie przepowiedzieć, ze 3 ligi to rewelacyjny pomysł. wiec to co ich wyniosło na piedestał równie szybko ich zabiło.

    nie stać na trzy ligi
    to jest szerokie pojecie. Ale sprobuje ujac to w paru slowach. Mam na mysli, ze jest to stan sztuczny i nienaturalny patrzac na mozliwosci zuzla tj. ilosc klubow, zasieg zainteresowania tym sportem oraz proporcji kosztów do zysków. Przez 3 ligi jest wytwarzana nienaturalna presja. Awansuje zazwyczaj jedna ekipa i nawet ta jedna ma ogromny klopot aby sie utrzymac. Przez system 8 zespołowej ligi padały osrodki o naprawdę niezłej kondycji finansowej np. Rybnik 2003-2007, czy ostatnio Gdansk.

    W sytuacji 3 ligi jest bardzo malo kolejek. Drużyny kończą ligę w sierpniu. Mnie np. nie chciało by sie reaktywować zuzla po to zeby druzyna u siebie pojechała z 4 razy. Niech ze dwa razy kibic pojedzie do najbliższego miasta i przy lepszym zuzlu na to samo wyjdzie jesli chodzi o całoroczne żużlowe wrażenia. Dla sponsorow to tez kiepskie rozwiazanie.

    Po wywiadzie Skrzydlewskeigo trudno odniesc wrazenie, ze awans jego druyzny to szczescie, czy moze zupelnie odwrotnie. Moze standardowo powielic sie czarny scenariusz ogromnych batow i spadku z hukiem. jak dobrze pojdzie koniec zuzla w lodzi.

    Gdy druzyna jezdzi w 2 lidze kibic jest niezadowolony i chce awansu. Jest presja. Pozniej trzeba sie utrzymać. przy sromotnych i ciągłych porażkach następuje całkowite zdołowanie moralne. dla kondycji żużla w Polsce wg mnie zdrowsza jest rzeczywistość dwóch lig. Byłoby spokojniej i stabilniej. Obecnie wiele klubów miota sie pomiędzy ligami.

    Wiem, ze działaczom odpowiada taki uklad. oni nie chca wiele meczow, bo to im sie nie opalca.sic! w anglii np. robia mecze zeby zarabiac. w polsce potrafia dokladac do meczu u siebie. W tych pustach lbach maja zakute 3 pojecia: medal, utrzymanie badz awans. Dlatego najlepiej wylozyc w zimie z 5 banek rozwalić lige w 2 kolejkach i maszerować po ordery do burmistrza z którym urządza lokalne rauty w blaskach fleszy. no bo te 4,5 banki to z kielni podatnika. slowem - zawodowy sport. tylko cos malo tego cukru w cukrze znaczy sie sportu w sporcie.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 19-02-2013 o 19:46

  40. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    ADASTAL (19-02-2013), Jap (19-02-2013)

  41. Powrót do góry    #1476
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Wie dlaczego piszesz ze Poznań to nietrafiony przykład. Bo to nowy osrodek, klopoty ze stadionem. Ale w tatym czasie zwlaszcza ludzie z Poznnia nie dali sobie przepowiedzieć, ze 3 ligi to rewelacyjny pomysł. wiec to co ich wyniosło na piedestał równie szybko ich zabiło.



    to jest szerokie pojecie. Ale sprobuje ujac to w paru slowach. Mam na mysli, ze jest to stan sztuczny i nienaturalny patrzac na mozliwosci zuzla tj. ilosc klubow, zasieg zainteresowania tym sportem oraz proporcji kosztów do zysków. Przez 3 ligi jest wytwarzana nienaturalna presja. Awansuje zazwyczaj jedna ekipa i nawet ta jedna ma ogromny klopot aby sie utrzymac. Przez system 8 zespołowej ligi padały osrodki o naprawdę niezłej kondycji finansowej np. Rybnik 2003-2007, czy ostatnio Gdansk.

    W sytuacji 3 ligi jest bardzo malo kolejek. Drużyny kończą ligę w sierpniu. Mnie np. nie chciało by sie reaktywować zuzla po to zeby druzyna u siebie pojechała z 4 razy. Niech ze dwa razy kibic pojedzie do najbliższego miasta i przy lepszym zuzlu na to samo wyjdzie jesli chodzi o całoroczne żużlowe wrażenia. Dla sponsorow to tez kiepskie rozwiazanie.

    Po wywiadzie Skrzydlewskeigo trudno odniesc wrazenie, ze awans jego druyzny to szczescie, czy moze zupelnie odwrotnie. Moze standardowo powielic sie czarny scenariusz ogromnych batow i spadku z hukiem. jak dobrze pojdzie koniec zuzla w lodzi.

    Gdy druzyna jezdzi w 2 lidze kibic jest niezadowolony i chce awansu. Jest presja. Pozniej trzeba sie utrzymać. przy sromotnych i ciągłych porażkach następuje całkowite zdołowanie moralne. dla kondycji żużla w Polsce wg mnie zdrowsza jest rzeczywistość dwóch lig. Byłoby spokojniej i stabilniej. Obecnie wiele klubów miota sie pomiędzy ligami.

    Wiem, ze działaczom odpowiada taki uklad. oni nie chca wiele meczow, bo to im sie nie opalca.sic! w anglii np. robia mecze zeby zarabiac. w polsce potrafia dokladac do meczu u siebie. W tych pustach lbach maja zakute 3 pojecia: medal, utrzymanie badz awans. Dlatego najlepiej wylozyc w zimie z 5 banek rozwalić lige w 2 kolejkach i maszerować po ordery do burmistrza z którym urządza lokalne rauty w blaskach fleszy. no bo te 4,5 banki to z kielni podatnika. slowem - zawodowy sport. tylko cos malo tego cukru w cukrze znaczy sie sportu w sporcie.
    Tak jak juz wcześniej napisałem ,jestem za 10 zespołową EL i dwiema ligami.
    Jest to rozwiazanie optymalne przy obecnym stanie speedwaya w Polsce.
    Ubolewam jednak nad tym,że decydenci uważają inaczej i jak sie nic nie zmieni to przez 2014 i 2015 r.będą zarzynali nam ten piekny sport.
    Dlatego moje i nie tylko propozycje naprawy tego CO SIĘ JESZCZE DA.

  42. Powrót do góry    #1477
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Wiem, ze działaczom odpowiada taki uklad. oni nie chca wiele meczow, bo to im sie nie opalca.sic! w anglii np. robia mecze zeby zarabiac. w polsce potrafia dokladac do meczu u siebie. W tych pustach lbach maja zakute 3 pojecia: medal, utrzymanie badz awans. Dlatego najlepiej wylozyc w zimie z 5 banek rozwalić lige w 2 kolejkach i maszerować po ordery do burmistrza z którym urządza lokalne rauty w blaskach fleszy. no bo te 4,5 banki to z kielni podatnika. slowem - zawodowy sport. tylko cos malo tego cukru w cukrze znaczy sie sportu w sporcie.
    Masz rację z tą opłacalnością meczów. Tu jest ten pies pogrzebany.Tylko nierealne jest myślenie " ludzi trzeba oduczyć chodzić na mecze o coś". Pospekulować możemy o 2 ligach. Mamy czołówkę-Tarnów,Z.G., Toruń, Rzeszów, Cze-wa-ciut niżej Bydgoszcz, Gorzów, Leszno - niżej Wrocław, Gniezno, Gdańsk, Grudziądz, wiele niżej pozostałe Lublin, Łódź, Ostrów, Rawicz, najniżej Opole, Krosno, Piła, Kraków i niestety Rybnik. Pewno mnie poprawicie w kolejności kasy w klubach. To 21 polskich klubów. Jasne,ze w dwóch ligach jest mniejsza presja-mniej spadków i awansów.Ale skoro nie opłaca się jeździć kilka meczów w półamatorskiej 2-giej lidze, to jak ma się opłacić 20? Dalej jeździć z południa do Gdańska? Błędne koło. To jest problem 2 lig. Chyba dlatego to tak pełza w trzech ligach. Czołowi żużlowcy sobie poradzą. Już się zachłystuję IME, czy jak nazwali SEC. Bogatsi przeforsowali tytan. Będą jeszcze bogatsi. Klubów nie przybywa. Raczej przepadają w długach. Zbliżamy się do rozgrywek zbliżonych w skokach narciarskich. Wtedy się obudzą spece z PZM-ot. I zawodnicy. Zobaczą,że kluby-krowy dojne poszły do rzeźni.Niepotrzebni i działacze i zawodnicy. A kibice na wymarciu obejrzą SEC w tv przy piwie. Krakam cholera. Wiem. Wina poprzedniego postu drozda

    Powiem szczerze, że sądzę nadal, że z marazmu by podniosła żużel Liga Mistrzów. Brak odzewu na forum.

  43. Powrót do góry    #1478
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Człowieku, jaka liga mistrzów, jakich mistrzów-Anglii, Czech czy Słoweni? Oprócz Polski i Szwecji nie ma ligi z której mistrz miałby coś do powiedzenia na arenie europejskiej.
    Jedyna szansa dla światowego speedwaya to ograniczenie - 1 zwodnik= 1 klub. Wówczas zwiększy się ilośc zawodników potrzebnych w 6-7 ligach. Nawet nieopierzony junior znajdzie pracę w Czechach ,Rosji czy Słoweni. Teraz miejca są zajęte przez asów okupujących 3-4 ligi. Kotłuje sie żuzel jak cyrk objazdowy w kręgu 50-60 zawodników. Żeby to zmienić potrzeba wymienić 99% leśnych dziadków zarządzających w poszczególnych federacjach, a to jest utopią.
    Poza tym ligi by musiały mieć kasę na rozgrywki, chociażby na poziomie półamatorskim.

  44. Powrót do góry    #1479
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Przeczytaj rzucony projekt na 29 stronie.

  45. Powrót do góry    #1480
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Przeczytaj rzucony projekt na 29 stronie.
    Czy możesz go przekopiować? 2 razy przeczytałem str.29 i nie znalazłem żadnego projektu na temat LM. Proszę, traktuj mnie poważnie, tak jak ja ciebie.
    Pozdrawiam.

  46. Powrót do góry    #1481
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    .Ale skoro nie opłaca się jeździć kilka meczów w półamatorskiej 2-giej lidze, to jak ma się opłacić 20? Dalej jeździć z południa do Gdańska? Błędne koło.
    To w takim razie jak nie opłaca sie jeździć nawet w kilku meczach to niech samo życie ułoży scenariusz i niech będzie to liga amatorska bądź półamatorska. Mowi sie trudno.

    główny problem nieopłacalności to nie ilość kolejek a wypłaty dla zawodników. Sa zwyczajnie za duże. Z jeżdżeniem z gdańska do krosna nie przesadzajmy.

    prezesi i burmistrze przepłacają bo na zuzlu uprwiaja politykę a nie sport zawodowy. ciagle sie czyta ze awans drużyny x, utrzymanie y medal innej to sprawa zycia badz smierci . jak sie nie uda popiół. w takim ukladzie sie pytam - co z tego medalu? przypomina mi to picie spirytusu z gwinta. no wypije, będzie podjara o wiele wieksza niz tradycyjna 50 z przepoją. tyle ze trup zostanie.

    ludzie chodźcie na zuzel. nie na medale. to o wiele przyjemniejsze. gwarantuje.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 20-02-2013 o 22:57

  47. Powrót do góry    #1482
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Szczerze mówiąc jestem zwolennikiem trzech lig.

    Ekstraliga 8 zespołów i I liga również 8. Oczywiście tak podzieliłbym na dzień dzisiejszy. Po latach mogłoby to ulec zmianie.
    II liga to, według mnie powinna, być rywalizacja klubów, które winny funkcjonować jako filie czy stowarzyszone z najmocniejszymi klubami w Polsce. Dla przykładu Krosno (Rzeszów), Kraków(Tarnów), Opole (Czewa), Rawicz(Leszno), Piła( Bydgoszcz lub Gorzów).

    Wiem, że to w tej chwili z uwagi na zasady funkcjonowania i finansowania klubów żużlowych (o czym pisał mój przedmówca) jest praktycznie nierealne.
    Uważam jednak, że taka zorganizowana współpraca wsparta odpowiednimi przepisami o startach juniorów czy gości mogłaby pozytywnie wpłynąć tak na kondycję finansową jak i szkoleniową polskich klubów.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  48. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Jap (21-02-2013), drozd (21-02-2013)

  49. Powrót do góry    #1483
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Ja tez jestem za 3 ligami. niech będzie i 4 w przyszłości. Ale pod warunkiem, ze e-lia to 10 zespolow, a 1 przynajmniej 8. Wg mnie 21 zespołów to zwyczajnie za mało na 3 dywizje.

  50. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    ADASTAL (21-02-2013)

  51. Powrót do góry    #1484
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Zapytałem na forum co ma Unibax z tytułu MP poza satysfakcją? Może rozpoznawalność marki. Kto z Was kibiców zna produkt tej marki? 99% nie zna. Ktoś wyszuka w interneciei się dowie. No sukces. Wyjściem dla klubów ekstraklasy i ich sponsorów jest Liga Mistrzów. Zdaje się ,że promowała to federacja duńska.Obaliły podobno kluby polskie z Z.G. i Leszna.Podobno,podobno. Chętnie poznam argumentację.
    To doskonała szansa dla klubów. Ściągnąć telewizję, pokazać sponsorów tytularnych w
    Europie.Może nie umiem wielu rzeczy, ale na wnioskowaniu w ekonomi rynku się podobno znam. Taki n.p. duński Sokołów chętnie się pokaże na plastronie Częstochowy w Lidze Mistrzów.Podobnie potężne firmy meblarskie wokół Bydgoszczy.Piękna perspektywa. Realna.
    Proszę o KONKRETNE wskazanie co, lub kto nie pozwala grać w LM.Póki mamy we wszystkich ligach(Polska,Szwecja,Anglia) KSM. A w Polsce mozna jechać w jednej lidze.Po 2 zespoły z finałów mistrzostw krajowych. 6 zespołów w 2-ch grupach.Zwycięzcy grup w wielkim finale o mistrza. Jest prawdziwa Liga Mistrzów.Nie śledziłem dyskusji na forum-może nie było
    Z forum:

    ""Ricardo
    Ja jeszcze dorzucę: rozbudować KPE tzn. przyznawać takie nagrody żeby kluby z lig Szwedzkiej, Angielskiej i Duńskiej
    także brały w tym udział, poza tym można by wtedy pokusić się o formułę 2meczy ""

    Zawodnicy jeżdżą w wielu klubach.Popatrzcie proszę na składy drużyn z miejsc 3-10 w polskiej ekstraklasie, nawet w 1-szej lidze.Jeżeli zawodnik zdobywa 2 finały w różnych ligach.Problem? Nie.
    -Przed sezonem deklaruje, gdzie będzie ew. jeźdźił w LM. Wybierze oczywiście polski klub(money).Klub szwedzki lub angielski może w ZZ dobrać sobie zawodnika podobnej klasy(n.p. KSM + - 2).Każdy z nich chętnie pojedzie.To magia kasy,TV.Liga Mistrzów.Popatrzmy kto jest do wzięcia w tym roku:.Sajfutdinow,Łaguta,N.Pedersen,T.Jonasson,Bj erre,Hampel,Pawlicki,Holder,Ward,Jędrzejak,Lindgr en,Jonsson,Protasiewicz,Miśkowiak,B.Pedersen,H.An dersen,Lindbaeck.To absolutna czołówka. Nawet jak niektórzy zajęli miejsca w finale Szwecji i Anglii,to i tak wybór ZZ jest ogromny. Można. To jest to. Po roku próby można zaprosić Duńczyków.

    Zamiast zarobienia kasy przez kluby,wypromowania żużla w Europie włodarze PZM-ot wymyślili gniota pod tytułem IME.Trzecie tłoczenie po GP.Bez Amerykanina i 2-ch "kangurów". Chała.Ale oczywiście p. Witkowski puszcza bąka p.t."T. Gollob z dużymi szansami na mistrza". No klękajcie narody. Taki sztukmistrz.

    CDN
    Nigdy nie pozwalam sobie na niepoważne traktowanie. W drugim-długim poście. Rozmawiałem o tym prywatnie z kilkoma znajomymi. Uznali ,ze to ma ręce i nogi.Nawet, że ma i głowę. Może po modyfikacji się nada. Nie znam kompletnie żadnej dyskusji. Kiedyś czytałem,że Polacy uznali ,że to bee...Baaardzo mnie to dziwi.

  52. Powrót do góry    #1485
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,704
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    LM przydałaby się żużlowi wtedy, gdyby pociągnęła za sobą wzrost zainteresowania tym sportem, zwłaszcza tam, gdzie do tej pory go nie było. Jakie są na to szanse? Ano zerowe (no dobrze, małe). A przede wszystkim - kto by tą LM miał rządzić? Czy nie czasem ci sami, którzy obecnie działają w tym sporcie? Dyscyplina ta w naszym kraju potrzebuje stabilnego regulaminu - premiującego kluby, które jeśli nie są w stanie same sobie poradzić, to należy im jakoś pomóc - wcale nie osłabiać najlepszych, żeby ktoś mnie czasem źle nie zrozumiał.

    Z drozdem zgadzam się w kwestii takiej, by wreszcie zacząć chodzić na żużel a nie na wynik. Lekko utopijne, ale może kiedyś... Nie podzielam natomiast zdania odnośnie działaczy-karierowiczów oraz tworzenia ośrodków w formie zaplecza dla najlepszych. Kto trochę zna swoje środowisko lokalne, ten doskonale wie, że o miejskie pieniądze zawsze będzie wojna i im mniej chętnych do samorządowego tortu, tym lepiej. Niech taka Piła będzie zapleczem Bydgoszczy - fajnie, może być, ale prędzej czy później ktoś podniesie larum, że w mieście szkoli się adeptów dla klubu z sąsiedniego województwa i niech sobie to duże miasto opłaca pilski żużel, skoro poczyniło taką ekspansję, że zbudowało sobie swój własny ośrodek zamiejscowy. A w Bydgoszczy nikt nie przeznaczy dodatkowej kasy na klub, który nie znajduje się w granicach administracyjnych miasta - to tak w kwestii samorządu, który zazwyczaj jest jednym z najsilniejszych partnerów klubów sportowych. Po dłuższym zastanowieniu nie mam generalnie nic przeciwko takim karierowiczom, bo im wyżej wejdą na lokalny szczebel, tym łatwiej będzie później o cokolwiek się upomnieć. Znam przypadek, w którym pewna ważna miejska osobistość tak była "nakręcona" na jedną dyscyplinę (raczej nie sama z siebie), że wręcz odradzała sponsorom inwestowanie w inne sporty. Więc czasem tak naprawdę nie o tych działaczy chodzi, a o ludzi, z którymi do wódki zasiadają. Anonimowi, choć waleczni, mają mniejsze szanse - naprawdę.

    ps. Za cenę jednego motocykla (bez podrasowania) jestem w stanie zorganizować i opłacić roczne zajęcia dla 2-3 grup młodzieżowych w kosza czy w siatkę. Zgłosi się po 15 osób, z tego w przyszłości w najgorszym przypadku góra dwie będą grały na jakimś poziomie - ale będą, przez co "dorosły" sport zyska kolejnych "swojaków" do grania w lidze, i to na niezłym poziomie. Jakikolwiek sport motorowy jest zbyt drogi, by można było stworzyć szkolenie na szeroką skalę, dlatego paradoksalnie czym prędzej powinniśmy nalegać na to, by ktoś w końcu uruchomił zależność 1 zawodnik = 1 klub. To pozwoli nam trochę wszystko rozładować, za kimś tam zatęsknić, a jednocześnie stworzy miejsce dla wszystkich tych, którzy za żużel się biorą - taki klub, któremu odpadnie z treningów dwóch młodych koszykarzy, na niczym nie ucierpi, bo zostanie jeszcze dwunastka a koszta organizacji zajęć będą takie same. W żużlu nakłady poniesione na sprzęt po rezygnacji jednego czy drugiego po prostu przepadają - nie marnujmy tej kasy tylko dlatego, że każdemu marzy się posiadanie w składzie samych Gollobów, Hancocków, Holderów czy Pedersenów, a przecież udział całej czwórki w jednym biegu będzie skutkował tym, że i tak ktoś z nich przyjedzie do mety na ostatniej pozycji.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •