Strona 32 z 273 PierwszyPierwszy ... 2230313233344282132 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,396 do 1,440 z 12278

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #1396
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Z tobą o niczym nie warto rozmawiać. O niczym. Jesteś o lata świetlne od kultury, jakości rozmowy. Pleć swoje androny o KSM. Przekręcaj moje słowa. I każdego polemisty o innym zdaniu niż ty. Polemizuj ze swoimi przekrętami.Wykazuj wtedy swoje racje i wyłącznie racje.Jedyne. Najlepsze, bo Twoje. Pokaż ile ty widziałeś żużla. Najlepiej widziałeś. Najwięcej. Nie pomyliłem się po drugim Twoim poście. Roi się od takich w internecie. Szkoda,że tu też.

  2. Powrót do góry    #1397
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    kingpin

    Nie jest taniej,kibicow coraz mniej,widowiska przewaznie marnej jakosci,rownowagi rowniez brak.
    Tym razem krótko, żeby nie ciągnąć tego wątku w nieskończoność:
    KSM:
    - nie spowodował braku widowiska (uczyniły to kiepskie tory)
    - nie sprawił, że bogaci stali się biednymi (spowodowała to... bieda)
    - nie sprawił, że kibice mniej chętnie uczęszczali na zawody i nie mieli się z kim utożsamiać (bardziej był to brak wyniku i/lub widowiska - w tym pierwszym przypadku zawsze będzie odpływ kibica)
    a jednocześnie:
    - sprawił, że na wierzch wypłynęły talenty Łoktajewa i Adamczewskiego, co przy tak znikomej liczbie klasowych zawodników w minimalnym, ale zawsze, stopniu dodało lidze kolorytu i zwiększyło możliwości budowania ciekawych składów w oparciu o większą liczbę żużlowców


    ps. polecam zapoznać się ze składami Orła Łódź na sezony 2012 i 2013. Tam to dopiero była rotacja. KSM?

  3. Powrót do góry    #1398
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    kingpin



    Tym razem krótko, żeby nie ciągnąć tego wątku w nieskończoność:
    KSM:
    - nie spowodował braku widowiska (uczyniły to kiepskie tory)
    - nie sprawił, że bogaci stali się biednymi (spowodowała to... bieda)
    - nie sprawił, że kibice mniej chętnie uczęszczali na zawody i nie mieli się z kim utożsamiać (bardziej był to brak wyniku i/lub widowiska - w tym pierwszym przypadku zawsze będzie odpływ kibica)
    a jednocześnie:
    - sprawił, że na wierzch wypłynęły talenty Łoktajewa i Adamczewskiego, co przy tak znikomej liczbie klasowych zawodników w minimalnym, ale zawsze, stopniu dodało lidze kolorytu i zwiększyło możliwości budowania ciekawych składów w oparciu o większą liczbę żużlowców


    ps. polecam zapoznać się ze składami Orła Łódź na sezony 2012 i 2013. Tam to dopiero była rotacja. KSM?
    Jeszcze krocej ,zeby nie ciagnac tego watku w nieskonczonosc.

    Nigdy nie twierdzilem,ze KSM spowodowal pustke w kasach klubowych,odplyw kibicow ze stadionow,zniszczyl widowiska na torze.
    To jego zwolennicy z Jape-m na czele twierdza,ze dzieki KSM-owi kluby beda mniej wydawac,kibice liczniej chodzic na stadiony, widowiska beda lepsze, druzyny bardziej wyrownane.Pomimo ze obowiazuje juz jakis czas ja tego nie widze.Ty widzisz?

    Koniec,kropka,amen,EOT.

    ps.
    Loktajew byl poniekad ofiara KSM-u i innych ograniczen.Podpisal w Zielonej Gorze,ale ze wzgledu na KSM 6.5 i to ze nie jest Polakiem musial isc lige nizej.Na szczescie pomimo ogolnej nedzy tam panujacej zacisnal zeby i pokazal na co go stac.Podejrzewam ,ze mial caly czas wsparcie Falubazu,wiec mogl miec mimo wszystko troche lzej niz pozostali oszukani zawodnicy w rybnickim klubie.Nie jeden zuzlowiec pewnie by odpuscil jezdzac na zeslaniu w tak niestabilnym klubie.
    Krotko mowiac nie duzo brakowalo aby kolejny zawodnik z potencjalem przepadl w 1-2 ligowych czelusciach.Na szczescie to chlopak charakterny,poukladany i dal rade.

    Adamczewski? Co ksm mial wspolnego z jego kariera? Wszedl do skladu dzieki kontuzji Musielaka a nie dzieki KSM-owi.Gdyby KSM nie obowiazywal,zastapilby Slawka ktos inny?

    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Z tobą o niczym nie warto rozmawiać. O niczym. Jesteś o lata świetlne od kultury, jakości rozmowy. Pleć swoje androny o KSM. Przekręcaj moje słowa. I każdego polemisty o innym zdaniu niż ty. Polemizuj ze swoimi przekrętami.Wykazuj wtedy swoje racje i wyłącznie racje.Jedyne. Najlepsze, bo Twoje. Pokaż ile ty widziałeś żużla. Najlepiej widziałeś. Najwięcej. Nie pomyliłem się po drugim Twoim poście. Roi się od takich w internecie. Szkoda,że tu też.
    Filozofie z Koziej Wolki.
    Odnies sie do tego co napisalem,do argumentow ktore przedstawilem.Nie musisz sie z nimi zgadzac,przedstaw swoje,poparte konkretnymi przykladami a nie na zasadzie co by bylo gdyby bylo.Podajesz przyklady i sie tym chelpisz,tylko te przyklady sa zupelnie oderwane od rzeczywistosci lub tak kretynskie jak ten z Katarem.Pamietaj,KSM juz obowiazje od jakiegos czasu.Ktory klub dzieki KSM odetchna finansowo,gdzie spowodowal wieksza ilosc kibicow na stadionach i przyciagnal sponsorow ,w ktorej lidze wyrownal jej poziom?
    Konkretnie a jak nie potrafisz,to pisz dalej o mnie,Mariuszu czy innych nie widzacych w tych Twoich wypocinach najmniejszego sensu,tylko wtedy sam wystawiasz sobie swiadectwo.
    I pamietaj,to Ty sprowadziles ta dyskusje do takiego poziomu.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 08-02-2013 o 08:28
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  4. Powrót do góry    #1399
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,435
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Napisałem "KSM to nie magiczna różdżka. Jaki wpływ ma KSM na to, że Gollob opuścił Gorzów a Hampel Unię ?"
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Moim zdaniem żaden. Tylko co to ma wspólnego z tym co ja pisałem ?
    Tak to jest jak ktoś paple byle paplać, mniej pisz będziesz więcej pamiętał co napisałeś. Napisałeś :

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    "A jak to się ma do dzisiejszych składów tych ekip, tzn. w sytuacji keidy KSM obowiązuje ? Według mnie ekipy równorzędne to Apator, Falubaz, Tarnów, Rzeszów i Czewa. Odstające ekipy to Stal G, Unia L, Polonia B, Wrocek i Gniezno.

    Jak to się ma do tego twierdzenia :

    KSM ma utrzymać równowagę w lidze. Powoduje ,że jest widowiskowa.
    "
    Stawiasz po lewej Falubaz i Toruń , do których przeszli Gollob i Hampel z klubów z prawej strony.

    Ufff...gadanie z Tobą to strata czasu, jak nadal nie rozumiesz poproś Tatę o pomoc.

    Bez odbioru. PS. I tak masz rację.


    KIngPin, już wkrótce Witkowski ma zamiar uwolnić wszystko, po roku popatrzysz na to inaczej, i ładnie wszystkich przeprosisz rok później.
    Ostatnio edytowane przez lemur6666 ; 08-02-2013 o 09:35

  5. Powrót do góry    #1400
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Nie zgodzę się, że Rzeszów jest ekipą odstającą znacznie od Leszna. Podobnie jak Tarnów. Nie zdziwię się, jak Tarnów nie wejdzie do czwórki. Dla nich to rok prawdy. Czy drewniany Madsen stanie się zawodnikiem takim jak był 2012, czy to jednorazowy wybryk. Ubytek Hancocka oraz Janowski z juniora to bardzo duże osłabienie Tarnowa. Ale to chyba nie ten wątek.

  6. Powrót do góry    #1401
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Więc jeśli ktoś mówi, ze KSM powinien obowiązywać to znaczy, że łże
    Jak można "łżeć" (jedno z Twoich ulubionych słów) na temat propozycji? "Łżeć" można na temat faktów dokonanych.

    Ale mimo wszystko wydaje mi się, że powinniśmy uwolnić KSM i zobaczyć co będzie. Temat KSM-u jest już po prostu męczący - tylko ciągłe liczenie i propozycje modyfikacji, które jeszcze bardziej wszystko zagmatwają. Tak sobie rzuciłem okiem na tabele w połowie lat 90-tych i np. w 1993 różnica między drugim a szóstym - 6pkt, 7-ym a 10-ym - 4 punkty. Rok później 2-gi a 7-my tylko 3 punkty! A wtedy nie było KSM-ów, ograniczona liczba obcokrajowców i wcale jeszcze nie taka duża rotacja transferowa.

    Oczywiście były sezony bardziej i mniej wyrównane, ale tak jest zawsze. Nie sposób tu nie przychylić się do tezy Lee, że różnice punktowe między ekipami są obecnie powiększane przez punkty bonusowe. Bo skoro przy równej ilości punktów dwóch ekip w tabeli i tak decyduje bilans bezpośrednich spotkań, to po co jeszcze bonusy?
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 08-02-2013 o 09:59
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    lemur6666 (08-02-2013)

  8. Powrót do góry    #1402
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    No proszę, na sf dość ostry artykuł na temat tłumików, żeby zaraz Pan dziennikarz po łapkach nie dostał.

  9. Powrót do góry    #1403
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    No proszę, na sf dość ostry artykuł na temat tłumików, żeby zaraz Pan dziennikarz po łapkach nie dostał.
    Coś ci się pomyliło. To wtedy gdy ktoś mówi, że "nowe tłumiki nie są takie złe" to oznacza, że był zastraszany i z pistoletem przy głowie.

    Żeby nie było - nie jestem zwolennikiem nowych tłumików, możliwe że są gorsze od poprzednich i trudniej się prowadzi motor. Ale teorii spiskowych to ja nie lubię.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 08-02-2013 o 12:17
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  10. Powrót do góry    #1404
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    No wiesz, tu dość otwarcie w artykule pada teza, że to tłumiki była przyczyną śmierci 2 zawodników. Dla mnie to bardzo mocne słowa. To prawie, że oskarżenie o umyślne spowodowanie śmierci i uszczerbku na zdrowiu, a za to jest kryminał.

  11. Powrót do góry    #1405
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,555
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Lemur666

    Napisałem "KSM to nie magiczna różdżka. Jaki wpływ ma KSM na to, że Gollob opuścił Gorzów a Hampel Unię ?"
    Stawiasz po lewej Falubaz i Toruń , do których przeszli Gollob i Hampel z klubów z prawej strony.
    Och Ty intelektualisto, ale ja dalej nie widzę żebym gdziekolwiek twierdził, że sprawił to KSM.

    Vicar

    Jak można "łżeć" (jedno z Twoich ulubionych słów) na temat propozycji? "Łżeć" można na temat faktów dokonanych.
    Toteż i oceniałem fakty dokonane. Mieliśmy okres bez KSM-u, mieliśmy i okres z obowiązującym KSM-em. Dla mnie to są fakty, jak byś nie zauważył.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #1406
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Nie zrozumiałeś mnie i nie zrozumiesz. Czym innym jest napisać "jeśli ktoś twierdzi, że okres z KSM-em był lepszy od okresu bez KSM-u to łże" a czym innym "jeśli ktoś uważa, że powinno się wprowadzić KSM to łże". Nie chodzi mi o to czy masz rację czy nie, tylko że nie można w przypuszczeniu dawać oceny. Chodzi mi tylko o błąd logiczny, a nie o ocenę Twoich opinii. Tak się tylko czepiam, w merytoryce nie ma to znaczenia.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  13. Powrót do góry    #1407
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta


    KIngPin, już wkrótce Witkowski ma zamiar uwolnić wszystko, po roku popatrzysz na to inaczej, i ładnie wszystkich przeprosisz rok później.
    Wszystko to znaczy co ma uwolnic? O ile mnie pamiec nie myli dyskutowalem tu o KSM.Innych ograniczej jakos tu nie poruszalem.Jak bedzie taki projekt to sie do niego ustosunkuje.

    Wszystkich to znaczy kogo mam przepraszac i za co?
    Udowodnij mi ,ze KSM wplynal na kluby pozytywnie czyli naprawil finanse,wyrownal poziom ekip czy spowodowal wzrost frekwencji to nie musze czekac rok,przeprosze natychmiast..
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 08-02-2013 o 13:21
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  14. Powrót do góry    #1408
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,555
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Tak się tylko czepiam, w merytoryce nie ma to znaczenia.
    No chyba, że

    Udowodnij mi ,ze KSM wplynal na kluby pozytywnie czyli naprawil finanse,wyrownal poziom ekip czy spowodowal wzrost frekwencji to nie musze czekac rok,przeprosze natychmiast..
    Trafne pytanie, również się do niego przyłączam. Póki co, mimo wielu opinii i spekulacji, nikt nie potrafił jasno i wyraźnie wykazać, że KSM spełnił swoją rolę w trakcie jego obowiazywania.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #1409
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach

    icon12.gif

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No chyba, że



    Trafne pytanie, również się do niego przyłączam. Póki co, mimo wielu opinii i spekulacji, nikt nie potrafił jasno i wyraźnie wykazać, że KSM spełnił swoją rolę w trakcie jego obowiazywania.
    Są w naszej żużlowej rzeczywistości ludzie, którzy zawsze, mimo niezbitych argumentów logicznych i tak pozostaną przy swoim zdaniu. Jest opcja -za ksm-em i inna -przeciw. Nie zmieni tego NIKT, pomimo usilnych starań. Ksm obowiązywał u nas w latach 1999-2001 oraz obowiązuje teraz trzeci rok. Wszystko zło polskiego żużla zrzucane jest na ksm. A w pozostałych latach było cudownie,prawda??????????
    Jestem zdania,że jeżeli prezesi dopuszczą do tego by ksm przestał obowiązywać od 2014r to za rok będzie zgroza a nie wyrównany poziom ligi-nawet tej kadłubowej(ośmiozespołowej). Do tego dojdą absurdalne żadania zawodników.
    Może wówczas ,po sezonie 2014 wrócimy do tej dyskusji? Oby jednak nie było za póżno.

    Mam jednak nadzieję,że prezesi ostro przeciwstawią sie psełdo-reformatorom i nie dopuszczą do zniesienia ksm-u.

    PS. Komentarze Mariusza i Kingpina pod moim ostatnim materiałem przekonują mnie,że interesy ich klubów są najważniejsze i tylko dlatego przeinaczają moje intencje i argumenty tak, aby wyszło ,że tylko oni mają rację. Być może mają,czas pokaże.

    Pozdrawiam cała żuzlową brać,przecież wszystkim nam zależy na tym samym- by SL była na wyrównanym ,wysokim poziomie i do tego tania.
    Ostatnio edytowane przez ADASTAL ; 08-02-2013 o 16:10

  16. Powrót do góry    #1410
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta

    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Z tobą o niczym nie warto rozmawiać. O niczym. Jesteś o lata świetlne od kultury, jakości rozmowy. Pleć swoje androny o KSM. Przekręcaj moje słowa. I każdego polemisty o innym zdaniu niż ty. Polemizuj ze swoimi przekrętami.Wykazuj wtedy swoje racje i wyłącznie racje.Jedyne. Najlepsze, bo Twoje. Pokaż ile ty widziałeś żużla. Najlepiej widziałeś. Najwięcej. Nie pomyliłem się po drugim Twoim poście. Roi się od takich w internecie. Szkoda,że tu też.
    Filozofie z Koziej Wolki.
    Odnies sie do tego co napisalem,do argumentow ktore przedstawilem.Nie musisz sie z nimi zgadzac,przedstaw swoje,poparte konkretnymi przykladami a nie na zasadzie co by bylo gdyby bylo.Podajesz przyklady i sie tym chelpisz,tylko te przyklady sa zupelnie oderwane od rzeczywistosci lub tak kretynskie jak ten z Katarem.Pamietaj,KSM juz obowiazje od jakiegos czasu.Ktory klub dzieki KSM odetchna finansowo,gdzie spowodowal wieksza ilosc kibicow na stadionach i przyciagnal sponsorow ,w ktorej lidze wyrownal jej poziom?
    Konkretnie a jak nie potrafisz,to pisz dalej o mnie,Mariuszu czy innych nie widzacych w tych Twoich wypocinach najmniejszego sensu,tylko wtedy sam wystawiasz sobie swiadectwo.
    I pamietaj,to Ty sprowadziles ta dyskusje do takiego poziomu.
    Po raz trzeci i ostatni wnoszę o zaprzestanie wulgarnych komentarzy,poniżających odniesień do treści słów uczestnika forum o nicku Jap .

  17. Powrót do góry    #1411
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,555
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    PS. Komentarze Mariusza i Kingpina pod moim ostatnim materiałem przekonują mnie,że interesy ich klubów są najważniejsze i tylko dlatego przeinaczają moje intencje i argumenty tak, aby wyszło ,że tylko oni mają rację. Być może mają,czas pokaże.
    Hmm, pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią. Powiedz Adastal, w jaki sposób brak KSM-u faworyzuje Falubaz czy Apator ponad inne ekipy ? Bo ja tego pojąć nie mogę
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 08-02-2013 o 18:56
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #1412
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Hmm, pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią. Powiedz Adastal, w jaki sposób brak KSM-u faworyzuje Falubaz czy Apator ponad inne ekipy ? Bo ja tego pojąć nie mogę
    Takie to proste,że niedowiary iz nie możesz pojąć. Macie kupę kasy, więcej niż przeciętni ze SL ,wiec medal mozecie kupić sobie przed sezonem. W obecnej sytuacji mamy bardzo wyrównane zespoły(wyjątekto Wrocław) i nikt odpowiedzialny za swoje słowa nie może teraz powiedzieć,że jest super faworytem zbliżających się rozgrywek. Toruń może mieć złoto ale również 6-7 miejsce. Zielonka może nawet spaść do 1 ligi. Są to kolosy na glinianych nogach,bo nie mogli zrobić "złotych"składów. Tylko,że ty napewno uważasz inaczej. Masz do tego prawo.

    Proponuję zmianę tematu w tym wątku. Jestem zdania,że system szkolenia juniorów jest do poprawy.
    Uważam,że start 2 juniorów w meczu jest zbytecznym przejawem chojności w stosunku do małolatów. W meczach powinni startować najlepsi juniorzy tz. po jednym w składzie.Może być ich też i trzech ale nie z obowiązku ,tylko dlatego,że są dobrzy.(Leszno w 2012 r.)
    W takim wypadku rezygnacja z wyścigu juniorów w tabeli biegów. Zamiast tego przy meczu ligowym powinien być rozgrywany mini-mecz juniorów(L.J)-4 biegi,3 juniorów+rezerwowy a wynik meczu można by punktować 5:1,4:2 i 3:3. Doliczony do 14 wyścigów meczu SL dawałby wynik meczu.
    Junior jadący w meczu SL może jechać w meczu LJ, jednak suma startów w danym dniu nie może przekroczyć 7 wyścigów.
    Korzyści ewidentne- wyższy poziom meczu SL, większy wpływ wyników juniorów na rezultat meczu a wiec dalej trzeba szkolić juniorów, rezygnacja z deficytowych rozgrywek juniorskich.
    Ciekawe,co panowie na to?

  19. Powrót do góry    #1413
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Są w naszej żużlowej rzeczywistości ludzie, którzy zawsze, mimo niezbitych argumentów logicznych i tak pozostaną przy swoim zdaniu. Jest opcja -za ksm-em i inna -przeciw. Nie zmieni tego NIKT, pomimo usilnych starań. Ksm obowiązywał u nas w latach 1999-2001 oraz obowiązuje teraz trzeci rok. Wszystko zło polskiego żużla zrzucane jest na ksm. A w pozostałych latach było cudownie,prawda??????????
    PS. Komentarze Mariusza i Kingpina pod moim ostatnim materiałem przekonują mnie,że interesy ich klubów są najważniejsze i tylko dlatego przeinaczają moje intencje i argumenty tak, aby wyszło ,że tylko oni mają rację. Być może mają,czas pokaże.
    Odwracasz kota ogonem,podobnie jak uczynil to Lee.
    Nie przypominam sobie aby ktokolwiek zrzucal wine za cale zlo na KSM.Poprostu nie wszyscy dostrzegaj jego zbawienne dzialanie a prosilem ja,prosil Mariusz aby je tu wylozyc na tacy i tym samym wytracic nam argumenty z reki.Poki co oprocz gdybania zadnych argumentow majacych odzwierciedlenie w rzeczywistosci nie przedstawiliscie i nie zanosi sie aby ktos sie odwazyl.
    Proponowalbym wiec abys sie zastanowil kto tak naprawde przeinacza czyjes intencje i argumenty.

    Pomysl z mala liga juniorow do przemyslenia.Wiaze sie to z wieksza presja co niekoniecznie musi im pomagac,ale w sumie im wczesniej sobie zaczna z nia radzic tym lepiej.
    Tylko skad wziac w kazdej druzynie 4 juniorow prezentujacych w miare wysoki poziom?

    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Po raz trzeci i ostatni wnoszę o zaprzestanie wulgarnych komentarzy,poniżających odniesień do treści słów uczestnika forum o nicku Jap .
    Wlasnie otrzymalem zapewnienie,ze uczestnik Kingpin wiecej nie bedzie sie odnosil do "przemyslen" uczestnika o nicku JAP i podobno tym razem ma obietnicy dotrzymac.
    Uczestnik o nicki Kingpin nie moze jednak reczyc za innych uczestnikow tego forum.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 08-02-2013 o 22:02
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  20. Powrót do góry    #1414
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,555
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Adastal

    Takie to proste,że niedowiary iz nie możesz pojąć. Macie kupę kasy, więcej niż przeciętni ze SL ,wiec medal mozecie kupić sobie przed sezonem.
    Hmm, pytałem o co innego, a mianowicie pytanie było dość konkretne "w jaki sposób brak KSM-u faworyzuje Falubaz czy Apator ponad inne ekipy ?" Nawet jeśli "mamy kupę kasy" to przecież nie dlatego, że zniesiony został KSM. Dzisiaj większa kasa jest nie tylko w ZG czy Toruniu ale także w Rzeszowie i Czewie. Tarnów czy Leszno też do biedaków nie należą. Jutro ta większa kasa może być w Bydzi czy Gorzowie. Ale ja dalej nie wiem w czym nas ten brak KSM-u faworyzuje.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #1415
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,435
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta

    Proponuję zmianę tematu w tym wątku. Jestem zdania,że system szkolenia juniorów jest do poprawy.
    Uważam,że start 2 juniorów w meczu jest zbytecznym przejawem chojności w stosunku do małolatów. W meczach powinni startować najlepsi juniorzy tz. po jednym w składzie.Może być ich też i trzech ale nie z obowiązku ,tylko dlatego,że są dobrzy.(Leszno w 2012 r.)
    W takim wypadku rezygnacja z wyścigu juniorów w tabeli biegów. Zamiast tego przy meczu ligowym powinien być rozgrywany mini-mecz juniorów(L.J)-4 biegi,3 juniorów+rezerwowy a wynik meczu można by punktować 5:1,4:2 i 3:3. Doliczony do 14 wyścigów meczu SL dawałby wynik meczu.
    Junior jadący w meczu SL może jechać w meczu LJ, jednak suma startów w danym dniu nie może przekroczyć 7 wyścigów.
    Korzyści ewidentne- wyższy poziom meczu SL, większy wpływ wyników juniorów na rezultat meczu a wiec dalej trzeba szkolić juniorów, rezygnacja z deficytowych rozgrywek juniorskich.
    Ciekawe,co panowie na to?
    Dyskusja robi się jałowa, te propozycje do mini-meczu juniorskiego padły już z ust UŻYTKOWNIKA JAP NA STRONIE 29.

    Uważam co następuje, otwieramy nowy wątek tylko dla piątki userów, która dalej prowadzi Panel pod egidą JAP-a. Tak tak, tylko on wpadł na rozsądny
    pomysł podsumowania 28 stron.
    W rezultacie prac panelu wnioski i spostrzeżenia przedstawiane są GKSŻ. I bez pieprz..nia, że się nie da.
    -----------------------------
    A teraz atrakcja intelektualna -W jaki sposób brak KSM- u faworyzuje falubaz i Apator.

    Przy identycznych budżetach KSM przeszkadza. Przy większym budżecie od reszty falubaz i apator mogą zbudować lepsze składy.
    Oczywiście gdyby był tylko jeden klub z większym budżetem dysproporcje nie będą duże. Jednak dwie drużyny z większymi budżetami rozpoczną wyścig zbrojeń o DMP. W konsekwencji mecze do jednej bramki a co gorsza nagromadzenie najlepszych rajderów w tych dwóch ekipach. Tym samym spotęgować to musi różnicę poziomów.

    Jeżeli takich ekip będzie więcej no minimum 4 wówczas nie ma już sensu robić ekstraligi w obecnym kształcie. I albo przesunąć te 4 ekipy do wyższej klasy albo zredukować liczbę drużyn w obecnej.

    Taki też jest tok rozumowania Witkowskiego: w 2013 spadają 3 zespoły a w 2014 może kolejne 2 ?
    Mi się tylko nie podobają 3 rzeczy:

    czemu nie powiedzieć wprost - taki mamy plan ?
    oraz
    co będzie jak oprócz tych 4 ekip nie będzie kolejnych żeby wydłużyć sezon w najwyższej klasie?
    oraz
    no i co z ilością drużyn w niższych klasach? Będą tam jeździć do listopada, czy stworzona zostanie 3 liga ?

    I tyle, tylko bez ogłupiania - King PIn, i wyjazdów Ad personam - Mariusz

    PS. ADSTAL - pomysł z juniorskimi jazdami na 1 h przed zawodami ma tą też zaletę, że tor musi być przygotowany perfekcyjnie.
    Ostatnio edytowane przez lemur6666 ; 09-02-2013 o 08:46

  22. Powrót do góry    #1416
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    -----------------------------
    A teraz atrakcja intelektualna -W jaki sposób brak KSM- u faworyzuje falubaz i Apator.

    Przy identycznych budżetach KSM przeszkadza. Przy większym budżecie od reszty falubaz i apator mogą zbudować lepsze składy.
    Oczywiście gdyby był tylko jeden klub z większym budżetem dysproporcje nie będą duże. Jednak dwie drużyny z większymi budżetami rozpoczną wyścig zbrojeń o DMP. W konsekwencji mecze do jednej bramki a co gorsza nagromadzenie najlepszych rajderów w tych dwóch ekipach. Tym samym spotęgować to musi różnicę poziomów.

    Jeżeli takich ekip będzie więcej no minimum 4 wówczas nie ma już sensu robić ekstraligi w obecnym kształcie. I albo przesunąć te 4 ekipy do wyższej klasy albo zredukować liczbę drużyn w obecnej.

    I znowu ta sam mlocka.
    Napisz mi lemur kto budowal najsilniejsze druzyny w dobie KSM-u?Odpwiedz jest prosta.Ci co maja kase.
    Co sie wiec zmieni jak KSM zniosa? Przeciez dwie druzyny nie wykupia najlepszych zawodnikow,to utopia.Nawet Karkosik nie zbuduje budzetu na miare 15mln,bo musialby dolozyc ze swoich 7 mln a nie jak teraz ok 2 mln co i tak robi niechetnie bo jak sam kiedys wspominal kazda spolka powinna na siebie zarobic.On nie szasta kasa na lewo i prawo.Gdyby tak robi ,nie mialby takiej pozycji jaka ma.
    To co mamy w Toruniu czy Falubazie to zasluga stabilnego budzetu,wieloletnich kontraktow a nie efekt przeplacania i jak pewnie zauwazyles zaden KSM nie przeszkodzil w zatrudnieniu Golloba czy Hampela.KSM komplikuje jedynie sklad meczowy ale nawet bez Golloba druzyna ktora ledwo zalapala sie do play-off nie moglaby wystartowac.Trzeba rownac w dol,nawet jak spisujesz sie dosc przecietnie.Nie ma co,wspanialy sposob na podniesienie poziomu SE.

    Ciekawe kiedy w koncu zrozumiecie ,ze to nie brak KSM powoduje dysproporcje w sile druzyn a brak kasy na klasowych zawodnikow? Tych jest po prostu za malo aby taki ksm mial wplynac na obnizenie ich zadan .Druzyny bez duzych pieniedzy zawsze skazane sa na "ochlapy" ( brzydkie slowo,ale oddajace sens )czyli na zawodnikow ktorzy nie byli priorytetem druzyn bogatszych.
    Nie slyszalem jeszcze o przypadku,ze dzieki KSM zawodnik obnizyl swoje wymagania lub jakis klub wykorzystujac sytuacje zmusil go do podpisania nizszego kontraktu.
    Zamiast tego co rok slyszy sie o podwyzkach w kontraktach gwiazd ( szczegolnie jak zmieniaja klub ) oraz dochodzi do sytuacji ,ze Suchecki dostaje prawie 200.000 na przygotowania do sezonu,kluby wyrywaja sobie Mroczke a Brzozowski staje sie nadzieja stabilnej druzyny na awans do play-off.Kabaret.

    Czemu trzeba Wam zadawac w kolku te same pytania a Wy zamiast odpowiedzi piszecie ciagle te same niczym nie poparte tezy.No bo niby skad Ty mozesz wiedziec ile pieniedzy bedzie w klubach w przyszlym roku? W tym sezonie jest juz dosc sporo druzyn prezentujacych wysoki poziom sportowy,co wiaze sie z tym ,ze maja tam odpowiednie pieniadze.Odstaja jedynie Wroclaw i moim zdaniem Gniezno,Gorzow na dwoje babka wrozyla.Reszta wyglada calkiem przyzwoicie,no ale pewnie zasluga ksm-u ,bo to ten cudowny lek wplynal na to ,ze Emil i Jensen poszli do Czewy,Hancock podpisal w Bydzi a Nickus zastapil Crumpa.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 09-02-2013 o 11:00
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  23. Powrót do góry    #1417
    Stały bywalec Awatar darsen
    Dołączył
    23-05-2005
    Postów
    1,072
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 144 w 91 postach
    Nie byłem zwolennikiem KSM ale
    no ale pewnie zasluga ksm-u ,bo to pewnie ten cudowny lek wplynal na to ,ze ...Hancock podpisal w Bydzi .
    to akurat wynik KSM-u bo pewnie został by w Tarnowie albo wcześniej w Zielonej.
    Brzozowski jest nadzieja Apatora na awans do play-off.Kabaret.
    Tutaj nadzieją na play-off (gdyby nie KSM) śmiem twierdzić byłby Pawlicki albo inny Jepsen.
    Dla Apatora czy Zielonej (w tym sezonie -akurat dla nich)jest to jednak pewne ograniczenie przytulenia 10 najlepszych seniorów + 4 debeściaków spośród juniorów.

    Nadal nie jestem zwolennikiem żadnych ograniczeń ale coraz bardziej zastanawia mnie groźba stworzenia baaaardzo kadłubowych rozgrywek o DMP - co wtedy ze spadającym już zainteresowaniem?
    Ostatnio edytowane przez darsen ; 09-02-2013 o 11:09

  24. Powrót do góry    #1418
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez darsen Zobacz posta
    Nie byłem zwolennikiem KSM ale
    to akurat wynik KSM-u bo pewnie został by Tarnowie albo wcześniej w Zielonej.
    Dlaczego nie wyladowal we Wroclawiu,Lesznie czy Gnieznie? Dzieki KSM?

    Cytat Zamieszczone przez darsen Zobacz posta
    Tutaj nadzieją na play-off (gdyby nie KSM) śmiem twierdzić byłby Pawlicki, Dudek albo inny Jepsen.
    Dla Apatora czy Zielonej (w tym sezonie -akurat dla nich)jest to jednak pewne ograniczenie przytulenia 10 najlepszych seniorów + 4 debeściaków spośród juniorów.
    Dasz na to pieniadze?
    Ilu z tych najlepszych przytulili w dobie KSM-u? Ilu seniorow musi wymienic Apator czy Zielona abys pisal o nich dream team i byly uwazane za najsilniejsze? Po jednym?Wiecej nie trzeba.
    Ilu zawodnikow w dobie KSM obecnie zatrudnionych w Falubazie czy Apatorze dalej prezentowaloby ich barwy gdyby byl tam budzet na poziomie Gorzowa czy Wroclawia?

    Cytat Zamieszczone przez darsen Zobacz posta
    Nadal nie jestem zwolennikiem żadnych ograniczeń ale coraz bardziej zastanawia mnie groźba stworzenia baaaardzo kadłubowych rozgrywek o DMP - co wtedy ze spadającym już zainteresowaniem?
    Dlaczego uwazasz,ze w Czewie,Tarnowie czy Rzeszowie po zniesienu KSM zabraknie pieniedzy?Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
    Moim zdaniem im to nie grozi a chyba i Bydgoszcz czy Gorzow wszystko co najgorsze ma juz za soba.Mam taka nadzieje.Leszno jest dla mnie zagadka.Z jednej strony nie maja na Hampela a z drugiej bezproblemowo zatrzymuja Pawlickich podobno centusiow,biora Bjerre ktory prezentuje poziom silnej drugiej lini a ceni sie prawie jak lider oraz wygrywaja "przetarg" o Lindgrena.
    Czyli od 2014 masz przynajmniej 5 druzyn z przyzwoitym budzetem,2 ktore powinny sobie spokojnie poradzic i jedna niewiadoma.Jest nadzieja,ze w 8 zespolowej SE 7 druzyn bedzie mocnych personalnie.Czego Ci wiecej trzeba?Po co zatem KSM? Zeby Apator i Falubaz nie byli faworytem? I tak beda,bo zbudowaly solidne podstawy pare lat temu a dolozyly jeszcze w tym roku.

    Chcesz wyrownac poziom SE KSM-em? Obniz go do 36.Wtedy moze sie uda i bez duzych pieniedzy.


    To moj ostatni post w sprawie KSM,chyba ,ze podasz/cie jakiej fajne argumenty majace poparcie w rzeczywistosci.Chetnie sie do nich wtedy odniose.

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 09-02-2013 o 11:36
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  25. Powrót do góry    #1419
    Stały bywalec Awatar darsen
    Dołączył
    23-05-2005
    Postów
    1,072
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 144 w 91 postach
    Dlaczego nie wyladowal we Wroclawiu,Lesznie czy Gnieznie? Dzieki KSM?
    Ja pisałem że nie mógł zostać w Zielonej czy w Tarnowie przez KSM.

    Wrocław czy Gniezno zostali pewnie "przebici finansowo" przez inną potęgę -Bydgoszcz. Obojętnie do którego z tych klubów by trafił wyrównało by to poziom w stosunku do Torunia czy Zielonej - nie uważasz?

    Dasz na to pieniadze?
    Ilu z tych najlepszych przytulili w dobie KSM-u? Ilu seniorow musi wymienic Apator czy Zielona abys pisal o nich dream team i byly uwazane za jedne z najsilniejszych? Po jednym?Wiecej nie trzeba.
    Na co mam dawać pieniądze, co się tak spinasz?
    Sam przed chwilą unosiłeś się, że w składzie będziesz musiał mieć 1 (słownie: jednego) jeźdźca z poza top. A wiesz że zawodników prezentujących wysoki poziom jest na świecie może z 25. Co z pozostałymi drużynami, chcesz rozgrywek 4 zespołów - OK.

    Dlaczego uwazasz,ze w Czewie,Tarnowie czy Rzeszowie po zniesienu KSM zabraknie pieniedzy?Na jakiej podstawie tak twierdzisz?
    Moim zdaniem im to nie grozi a chyba i Bydgoszcz czy Gorzow wszystko co najgorsze ma juz za soba.Mam taka nadzieje.
    Czyli od 2014 masz przynajmniej 5 druzyn z przyzwoitym budzetem,2 ktore powinny sobie spokojnie poradzic i jedna niewiadoma.Jest nadzieja,ze w 8 zespolowej SE 7 druzyn bedzie mocnych personalnie.Czego Ci wiecej trzeba?Po co zatem KSM? Zeby Apator i Falubaz nie byli faworytem? I tak beda,bo zbudowaly solidne podstawy pare lat temu a dolozyly jeszcze w tym roku.
    Nie twierdze, że gdziekolwiek zabraknie pieniędzy. Twierdze, że liga stanie się kadłubowa "4 zespołowa" ze względu na obecność w tychże zespołach wszystkich top z 15 zawodników. Zainteresowanie "kibiców sukcesu" w pozostałych ośrodkach może być coraz mniejsze a co za tym idzie i sponsorów.
    Tu nie chodzi o zmniejszanie komukolwiek budżetu, zakazywania płacenia tylko o pozostawienie pozostałym drużynom choćby po 1 liderze z top.
    Chcesz wyrownac poziom SE KSM-em? Obniz go do 36.Wtedy moze sie uda i bez duzych pieniedzy.
    Co to za bdura? - bez dużych pieniędzy nie da się nic zrobić. Żaden obcokrajowiec (większość polaków także) z top nie wystartuje w polskiej lidze za małą kasę(w grę wchodzą przecież miliony - 1, 2 może 3).
    Ostatnio edytowane przez darsen ; 09-02-2013 o 11:55

  26. Powrót do góry    #1420
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez darsen Zobacz posta
    Ja pisałem że nie mógł zostać w Zielonej czy w Tarnowie przez KSM.

    Wrocław czy Gniezno zostali pewnie "przebici finansowo" przez inną potęgę -Bydgoszcz. Obojętnie do którego z tych klubów by trafił wyrównało by to poziom w stosunku do Torunia czy Zielonej - nie uważasz?
    Nie,nie uwazam.Co najwyzej ta roznica bylaby nieco mniejsza.
    Pisalem juz w poprzednich postach,ze roznica miedzy 57-33 a 62-28 to dla mnie zadna roznica.Jedynie mecz u siebie bylby bardziej wyrownany.

    Cytat Zamieszczone przez darsen Zobacz posta
    Na co mam dawać pieniądze, co się tak spinasz?
    Sam przed chwilą unosiłeś się, że w składzie będziesz musiał mieć 1 (słownie: jednego) jeźdźca z poza top. A wiesz że zawodników prezentujących wysoki poziom jest na świecie może z 25. Co z pozostałymi drużynami, chcesz rozgrywek 4 zespołów - OK.
    Nie spinam sie,tylko dziwie sie tezie,ze budzety Falubazu czy Apatora to studnia bez dna.

    Wlasnie dlatego ,ze zawodnikow jest tak malo,zawsze poziom druzyn bedzie zroznicowany.Dla wszystkich i tak nie starczy,najbogatsi poradza sobie najlepiej,tak jest bez wzgledu na obowiazujace przepisy.
    Jedyny ratunek to drastyczne obnizenie ksm-u aby w jednej druzynie nie miecil sie Holder,Gollob,Miedzin,Sully - Jonsson,Hampel,Dudek - Grisza,Jensen,Emil,Holta .......itd,lub wyrownanie budzetow klubowych ale to juz zalezy od nich samych.

    Cytat Zamieszczone przez darsen Zobacz posta
    Ja pisałem że nie mógł zostać w Zielonej czy w Tarnowie przez KSM.
    ... ja pisalem ,ze jego angaz w Bydzi to wynik wiekszych pieniedzy niz u innych maluczkich a nie tylko zasluga KSM.

    W Zielonej mogl zostac bez wzgledu na KSM,tam pierwsze skrzypce gral przepis o jednym z GP.

    Cytat Zamieszczone przez darsen Zobacz posta
    Co to za bdura? - bez dużych pieniędzy nie da się nic zrobić. Żaden obcokrajowiec (większość polaków także) z top nie wystartuje w polskiej lidze za małą kasę(w grę wchodzą przecież miliony - 1, 2 może 3).
    O,widze odkryles Ameryke. Pisze o tym od samego poczatku.
    Po co wiec KSM?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 09-02-2013 o 11:58
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  27. Powrót do góry    #1421
    Stały bywalec Awatar darsen
    Dołączył
    23-05-2005
    Postów
    1,072
    Kliknij i podziękuj
    1,055
    Podziękowania: 144 w 91 postach
    Nie,nie uwazam.Co najwyzej ta roznica bylaby nieco mniejsza.
    Pisalem juz w poprzednich postach,ze roznica miedzy 57-33 a 62-28 to dla mnie zadna roznica.Jedynie mecz u siebie bylby bardziej wyrownany.
    Właśnie w tym rzecz, o tego kibica kluby muszą zawalczyć. Jeżeli ten przysłowiowy Hancock trafiłby do Zielonej , Bydgoszcz nie miała by żadnego lidera który mógłby pociągnąć drużynę do zwycięstwa choćby u siebie.

    .. ja pisalem ,ze jego angaz w Bydzi to wynik wiekszych pieniedzy niz u innych maluczkich a nie tylko zasluga KSM.
    Jeśli nie byłoby KSM nie ścigali by się z malutkimi tylko z potentatami. (Słyszałeś senatora tej jesieni? w Z.G. nie jechałby Jabłko czy Davidsson tylko G.H.)

    O,widze odkryles Ameryke. Pisze o tym od samego poczatku.
    Po co wiec KSM?
    Aby wszyscy zawodnicy ze światowego top nie jeździli w 3-4 klubach.

    edit:
    P.S. Szkoda że zmieniasz sens swoich wypowiedzi po czasie.
    Ja i tak jestem zwolennikiem "całkowitego uwolnienia rynku" (jak pisałem od początku) choć niektóre argumenty za KSM do mnie docierają.
    Ostatnio edytowane przez darsen ; 09-02-2013 o 18:11

  28. Powrót do góry    #1422
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Dyskusja robi się jałowa, te propozycje do mini-meczu juniorskiego padły już z ust UŻYTKOWNIKA JAP NA STRONIE 29.


    PS. ADSTAL - pomysł z juniorskimi jazdami na 1 h przed zawodami ma tą też zaletę, że tor musi być przygotowany perfekcyjnie.
    Widzę,że powinienem przybliżyć szczegóły LJ przy meczu SL. 4 biegi rozgrywane w czasie meczu "głownego"- 1 bieg przed meczem,2 po 6 biegach, 3 po 9 biegach w czasie 10 min przerwy i 4 po 12 biegach-przed nominowanymi. Wówczas następuje doliczenie wyniku juniorów do wyniku meczu.
    Rozgrywanie LJ przed meczem nie chwyci. Potrzeba na to 30-40 min, tor zostanie z orany i przed meczem SL trzeba będzie 15 min na ponowne przygotowanie.

    W mojej propozycji tych problemów nie ma , bo wtapiają się one w mecz ligowy, króry nie musi być bardzo przeciągnięty biorąc pod uwagę naturalne przerwy,szczególnie 10 min i tę przed nominowanymi.

    Słuszne pytanie-skąd wziąć po 4 juniorów? Nie po 4 lecz po 3. Czy teraz większość klubów nie ma tylu albo i dużo wiecej? Nie chodzi wszak o juniorów z wielkim doświadczeniem ale o małolatów, nawet piętnastoletnich, mających zdobywać doświadczenie, jednak nie przy pustych trybunach i zawodach o "pietruszkę".

    Jak wprowadzi sie to również w 1 i 2 lidze to nie będą potrzebne MDMP i osobna LJ,bardzo kosztowne dla klubów zawody. IMP i kaski wystarczą. Jak komuś mało niech na własną rękę organizuje treningi punktowane.

    Drugi problem dotyczy 8-mio zespołowej ligi od 2014. Generalnie jestem przeciwny tej zmianie, ale nikt już nie jest władny jej cofnąć. Jednak propozycje na play-off nie uwzględniają całej ligi ,tylko cztery dr.
    Uważam ,że pozostałe dr. nie mogą zakończyć sezonu w sierpniu, tak jak w tym roku.

    Moja propozycja:
    1. po RZ zespoły z miejsc 1-6 dzielone są na 2 grupy wg.klucza : gr A- 1, 4, 5 i gr B- 2,3, 6.
    2 rozgrywają ze sobą po 1 meczu wg. nastepującej rozpiski. 5-1, 4-5, 1-4 i 6-2, 3-6, 2-3.
    3. punkty pomiędzy zainteresowanymi z RZ liczone+ pkt z meczy RF= tabelka wg której zwycięzcy jadą w finale o złoto a brąz otrzymuje dr.z 2 m, która była wyżej w RZ.
    4. Dr. 7-8 jedzie o utrzymanie do trzech zwycięstw.

    Potrzeba max 19 terminów, a nie ma dr.która by odjechała mniej niż 16 meczy, kończąc sezon najwcześnij w połowie września.

    Proszę o konkretne opinie na ten temat- bez sarkazmu. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez ADASTAL ; 09-02-2013 o 12:07

  29. Powrót do góry    #1423
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez darsen Zobacz posta
    Właśnie w tym rzecz, o tego kibica kluby muszą zawalczyć.
    Kluby musza walczyc o wysoki i stabilny budzet co sie przeklada na jakosc druzyny a ta na frekwencje.Widowisko na torze tez ma znaczenie.Wiecej nie trzeba nic a honorowe porazki predzej czy pozniej sie znudza i doprowadza do frekwencyjnej nedzy.

    Cytat Zamieszczone przez darsen Zobacz posta
    Aby wszyscy zawodnicy ze światowego top nie jeździli w 3-4 klubach.
    Wszyscy i tak nie beda jezdzic,budzety nawet tych bogatych nie sa z gumy.

    3-4 kluby dominuja od lat.KSM nic tu nie zmienil.

    Cytat Zamieszczone przez darsen Zobacz posta

    edit:
    P.S. Szkoda że zmieniasz sens swoich wypowiedzi po czasie.
    Staram sie tego nie robic,ale czasem nawiazuje do moich wczesniejszych postow i byc moze tak wychodzi.
    Zreszta nie wiem o ktora czesc chodzi i ciezko sie ustosunkowac.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 09-02-2013 o 18:53
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  30. Powrót do góry    #1424
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,435
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Kluby musza walczyc o wysoki i stabilny budzet co sie przeklada na jakosc druzyny a ta na frekwencje.
    Stwierdził nieomylny. Trochę w retoryce przypominać zaczynasz Mariusza.
    Czyli z nieba spada 2mln dla Wrocławian, frekwencja wzrośnie ? A jeśli to o ile, o 10 % ? A może pełen stadion ? Prosimy o odpowiedź.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Wszyscy i tak nie beda jezdzic,budzety nawet tych bogatych nie sa z gumy.
    Dobrze, że nie z gumy, ale czy to pomoże innym. Przecież taki Hancock woli trochę zejść z ceną, żeby jeździć za pewną a mniejszą kasę w Falubazie i Apatorze. Czy się mylę ?

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    3-4 kluby dominuja od lat.KSM nic tu nie zmienil.
    Wymień mistrzu te 4.
    Czy jest wśród nich Tarnów ? A może to wyjątek bazujący tylko na mega budżecie. Jak ten przypadek ma się do KSM ?
    Gdyby nie było KSM emocje byłyby do ostatniego biegu w sezonie AD 2012 ?

  31. Powrót do góry    #1425
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,555
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Lemur6666

    Czyli z nieba spada 2mln dla Wrocławian, frekwencja wzrośnie ? A jeśli to o ile, o 10 % ? A może pełen stadion ? Prosimy o odpowiedź.
    Że też niektórym trzeba tłumaczyć wszystko od podstaw. Budżet kolego to jeden z wielu (ale jakże ważny) element który przekłada się na frekwencję. Oczywiście jeśli dzisiaj spadłoby Sparcie z nieba ze 2 mln, to frekwencja wzrosła by niewątpliwie. Nie wiem czy 10 % czy może 20%. To nieistotne. Ale ważne jest to, ze jak by SParta potrafiła utrzymać budżet na odp. poziomie przez kilka sezonów to właśnie przez kilka sezonów mogłaby liczyć na regularny wzrost frekwencji. W procentach wyglądało by to nawet pokaźnie, a to z tego powodu, że dzisiaj ta frekwencja jest mizerna.

    Przecież taki Hancock woli trochę zejść z ceną, żeby jeździć za pewną a mniejszą kasę w Falubazie i Apatorze. Czy się mylę ?
    Sam doskonale wiesz, ze zawodnicy wolą kluby które mają stabilne budżety, takie klubu gdzie nie ma corocznych problemów z domknięciem budżetu. Kluby które płaca regularnie za faktury. I w takim klubie niejeden zawodnik podpisze kontrakt na kwotę mniejsza o 100 - 200 tys. w przypadku zawodników klasy Hancocka. Nie znaczy to jednak, że na takiego Hancocka nie trzeba wywalić grubej kasy mimo wszystko. A to oznacza, że nie wszystkie kluby na niego stać. I nie wierzę, ze taki Falubaz czy Apator udźwignąłby taki ciężar finansowy kupując 5 seniorów z TOP 10 i 2 juniorów z TOP 5.

    Czy jest wśród nich Tarnów ? A może to wyjątek bazujący tylko na mega budżecie. Jak ten przypadek ma się do KSM ?
    Tarnów to nawet dobry przykład. Akurat ten przypadek pokazuje, że i w dobie KSM-u można naprędce skonstruować mocną ekipę która jest w stanie wygrać DMP. Oczywiście dysponując odp. budżetem. A przecież KSM miał przed takim czymś chronić, czyż nie ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #1426
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,435
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    [QUOTE=Mariusz]Oczywiście jeśli dzisiaj spadłoby Sparcie z nieba ze 2 mln, to frekwencja wzrosła by niewątpliwie. Nie wiem czy 10 % czy może 20%. To nieistotne. Ale ważne jest to, ze jak by SParta potrafiła utrzymać budżet na odp. poziomie przez kilka sezonów to właśnie przez kilka sezonów mogłaby liczyć na regularny wzrost frekwencji. W procentach wyglądało by to nawet pokaźnie, a to z tego powodu, że dzisiaj ta frekwencja jest mizerna. [\QUOTE]

    Dowody jakieś masz, czy to mniej więcej tak jak z tą tezą, że zniesienie KSM podniesie atrakcyjność rozgrywek?

    I nie wierzę, ze taki Falubaz czy Apator udźwignąłby taki ciężar finansowy kupując 5 seniorów z TOP 10 i 2 juniorów z TOP 5.
    Czyli co ZG i Toruń nie będą zwiększać budżetów i pozyskiwać sponsorów ?


    Tarnów to nawet dobry przykład. Akurat ten przypadek pokazuje, że i w dobie KSM-u można naprędce skonstruować mocną ekipę która jest w stanie wygrać DMP. Oczywiście dysponując odp. budżetem. A przecież KSM miał przed takim czymś chronić, czyż nie ?
    Dalsze brednie o czarodziejskiej różdżce KSM. Przepraszam w imieniu twórców KSM.
    Ostatnio edytowane przez lemur6666 ; 10-02-2013 o 13:48

  33. Powrót do góry    #1427
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    KSM to najgorsze, co do nas trafiło. Karanie drużyny za dobry wynik. Nagradzanie zawodników z tzw. "potencjałem" za słaby sezon. Niestety po jego zlikwidowaniu pewnie minie kilka lat, zanim wszystko wróci do normalności. Ale im szybciej tym lepiej.
    Ja już wolę jakieś limity finansowe i nadwyżki ponad owe kierowane na ratowanie żużla lub jego reaktywowanie w nowych ośrodkach. Choć zdaję sobie sprawę, jak z polską mentalnością nierealne to mrzonki...
    I marzy mi się jeszcze takie zmienianie przepisów, w tym i dotyczacych rozwiązań technicznych, by uprawianie żużla nie wiązało się z gigantycznymi nakładami finansowymi. Żużel z założenia jest sportem maksymalnie prostym, taki też powinien być sprzęt. Aby znowu umiejętności zawodnika w większym stopniu przekładały się na wynik..
    Jestem marzycielem, ale czuję przez skórę, że tak naprawdę to co może uratować żużel to tylko i wyłącznie widowiskowe zawody... Odzyskać te tłumy, które jeszcze całkiem niedawno były na stadionach.
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  34. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mildura za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (10-02-2013), Kibic_2005 (10-02-2013), kingpin (10-02-2013)

  35. Powrót do góry    #1428
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mildura Zobacz posta
    Żużel z założenia jest sportem maksymalnie prostym, taki też powinien być sprzęt. Aby znowu umiejętności zawodnika w większym stopniu przekładały się na wynik..
    Tak jak w pięcioboju nowoczesnym, proponuję losowanie motocykli przed zawodami. Ale byłby ubaw. Wtedy każdy z zawodników woziłby same klamory na mecz.

  36. Powrót do góry    #1429
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Stwierdził nieomylny. Trochę w retoryce przypominać zaczynasz Mariusza.
    Czyli z nieba spada 2mln dla Wrocławian, frekwencja wzrośnie ? A jeśli to o ile, o 10 % ? A może pełen stadion ? Prosimy o odpowiedź.
    Z czym polemizujesz? Z tym ,ze wysoki stabilny budzet pomaga w kontraktowaniu lepszych zawodnikow dzieki czemu mozna walczyc o konkretne cele a nie o przezycie?
    Nie wiem skad Wroclaw ma wziac dodatkowe pieniadze,ale wiem ,ze KSM nie pomog tej druzynie ani w odbiciu od dna ani we wzroscie frekwencje.Moze gdyby mieli wiecej pieniedzy zbudowaliby druzyne wlaczaca skutecznie o play-off i cos by tam drgnelo.KSM powoduje ,ze inne duzyny musza sie oslabiac a Wroclawowi i tak nie pomogl.


    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Dobrze, że nie z gumy, ale czy to pomoże innym. Przecież taki Hancock woli trochę zejść z ceną, żeby jeździć za pewną a mniejszą kasę w Falubazie i Apatorze. Czy się mylę ?
    No i te druzyny maja za to przepraszac czy jak? Moze Hancock ma sie z tego powodu biczowac?Czestochowa ma przepraszac za Emila,bo mial dosc bydgoskiej szopki?
    Sytuacje w ktorej zawodnik jest zmuszony do kontraktu z druzyna niestabilna finansowo lub rezygnacje z wystepow w SE uwazasz za zdrowa?

    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Wymień mistrzu te 4.
    Czy jest wśród nich Tarnów ? A może to wyjątek bazujący tylko na mega budżecie. Jak ten przypadek ma się do KSM ?

    Torun ,Zielona,Leszno,Gorzow.
    Tarnow dolaczyl na rok,Gorzow odpadl,zgadnij dlaczego?
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Gdyby nie było KSM emocje byłyby do ostatniego biegu w sezonie AD 2012 ?
    Niby co emocje w finale maja wspolnego z KSM?
    Uwazasz ,ze brak KSM-u spowoduje,ze niemozliwoscia bedzie zbudowanie kilku druzyny o podobnym potencjale?To bardzo ciekawe.

    Wiesz kiedy skonczylyby sie emocje gdyby nie ogolna nedza Golloba na gorzowskim torze i kontuzja Zmarzlika? Tego wlasciwie nie wie nikt,ale moze warto sie nad tym zastanowic.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  37. Powrót do góry    #1430
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    kowjanko napisał:
    Tak jak w pięcioboju nowoczesnym, proponuję losowanie motocykli przed zawodami. Ale byłby ubaw.
    W przeszłości bywało, że podstawiano 16 furmanek i rywalizowano w ten sposób chyba nawet o IMŚ.
    Czasami nawet w czasach współczesnych na memoriałach czy zawodach rocznicowych na świecie obowiązuje taka formuła.
    Pamiętam też że kiedyś zawodnicy Polonii Piła przyjeżdżali na zawody z dwoma motocyklami na całą drużynę i się nimi wymieniali co bieg.
    Swoją drogą zastanawiacie się nad KSMem, który znoszą a nie zastanowicie się nad występami zawodnika w trzech, czterech czy pięciu ligach (klubach) albo nad sytuacją kiedy zawodnicy pokroju Strzelca będą występowali w trzech klubach w jednym kraju. To jest dopiero cyrk.
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 11-02-2013 o 00:02
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  38. Powrót do góry    #1431
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Tylko trzech ? W tym roku doszło do takiego absurdu, że jeden zawodnik reprezentował w jednym sezonie 4 (słownie: cztery) polskie kluby !!!

    Łukasz Przedpełski , bo o nim mowa występował jako zawodnik drużyn z:

    1) Torunia (Ekstraliga)
    2) Grudziądza (I liga/baraż o miejsce w EE - wypożyczenie)
    3) Krakowa (II liga - gość)
    4) Warszawy (Finał MMPPK - wypożyczenie czy ch. jak ten wałek się nazywa)

    Mordowanie żużla trwa w najlepsze. Niestety.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  39. Powrót do góry    #1432
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Z regułą jeden zawodnik = jeden klub w żużlu jest mały problem. Sam uważam, że nieprzestrzeganie jej jest patologią, jednak czasami zastanawiam się, czy gdyby zaczęła ona obowiązywać to przypadkiem nie wniosłaby do żużla więcej złego niż dobrego. Żużlowców profesjonalnie uprawiających ten sport jest śmiesznie mało i nie trzeba być wybitnym matematykiem żeby stwierdzić, że dla wszystkich lig ich nie starczy. A na wysokim poziomie decyduje jak wiemy kasa. Nie wiem jak dokładnie wygląda klasyfikacja lig pod względem zarobków zawodników, ale podejrzewam że mniej więcej tak : Polska, (odstęp), Szwecja, (duży odstęp), reszta. Co będzie jak w przypadku wprowadzenia zasady 1 zaw. = 1 klub, 70% dobrych żużlowców pójdzie jeździć do Polski, a 25% do Szwecji ? Podejrzewam, że takie ligi jak czeska, niemiecka i prawdopodobnie duńska czekałby upadek. Reaktywacja ligi holenderskiej również osiągnęłaby status mission impossible. To wszystko raczej nie miałoby pozytywnego wpływu na sport żużlowy.

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    kingpin (11-02-2013)

  41. Powrót do góry    #1433
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Pełna zgoda, zabovsky. Sam nie wiem czy z zasady jeden zawodnik = jeden klub wyszłoby więcej złego czy dobrego. Wielodrużynowość jest w żużlu praktycznie od zarania dziejów i jest to poniekąd symbol rozpoznawczy naszego sportu. Poza tym ma to pewien urok - te przedmeczowe dywagacje: "a słyszałeś, że X ostatnio w Szwecji przywiózł 10 punktów? Na pewno się przełamał i u nas w końcu pojedzie dobrze".

    Z drugiej strony piszesz, że mało zawodników uprawia żużel profesjonalnie. Jednak nieprofesjonalistów jest już wbrew pozorom sporu. Może zasada jeden zawodnik = jeden klub przysłużyłaby się żużlowi? Wtedy zamiast trzech klubów (polski, angielski i szwedzki) płacących jednemu zawodnikowi, płaciłyby trzem zawodników? Większą ilość grajków stać by wtedy było na profesjonalne uprawianie żużla, bo więcej by dostawało za to kasę. Więcej byłoby profesjonalistów i ogólny poziom żużla by się zwiększył.

    Temat rzeka
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  42. Powrót do góry    #1434
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    zabovskyDo sytuacji o której piszesz doprowadziło właśnie nielimitowanie lig w których zawodnik może występować.
    Utworzyła się w ten sposób grupa zawodników , która obskakuje kilka lig na raz i tym samym blokuje młodziakom dostęp do lokalnych lig. Wprowadzenie cyrku GP z tej szerokiej dość grupy po kilku latach wygenerowało elitę grajków, którzy wysysają większość pieniędzy obracających się w ligach.

    Ogromne dysproporcje w finansach przełożyły się na dysproporcje w sprzęcie, co spowodowało, że rynek jest zdominowany przez zawodników z przedziału wiekowego 35-42 lata.
    Kiedyś jak gość po trzydziestce zaczynał za wiele kalkulować, to na jego miejsce czekało kilku młodych, więc albo jechał na maxa albo kończył karierę. Teraz nawet jeśli ci młodzi są to stary dziad dysponujący ogromną przewagą sprzętową może jechać na pół gwizdka a młody i tak niewiele może mu zrobić na swym rowerze.
    Jakie szanse ma chłopak z jednym, często starym motorem w walce z gościem który ma kilkanaście, albo kilkadziesiąt silników?
    Dodatkowo twarde i równe jak stół tory nie ułatwiają sprawy tym ze słabszym sprzętem.

    Oczywiście, że teraz ciężko to odkręcić. Na pewno drastycznie spadłby poziom rozgrywek.
    Nie oznacza to jednak, że byłoby mniej widowiskowo , a być może i wszelkie finały i mecze międzypaństwowe odzyskałyby swą popularność ?

    Jest jeszcze jedna sprawa.
    Przykładowo: często zawodnik X i zawodnik Y jadą w poniedziałek przeciw sobie, potem lecą w samolocie obok siebie, a we wtorek w jednej drużynie to na bank nie sprzyja twardej rywalizacji.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 11-02-2013 o 14:21
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  43. Powrót do góry    #1435
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Według mnie do celu powinno się podążać stopniowo. Na początek podzielić ligi na grupy i umożliwić zawodnikom jeżdżenie w maks. jednym klubie z grupy pierwszej i np. dwóch z drugiej. Po kilku latach kolejne ograniczenie. Aż w końcu za powiedzmy 15 lat będzie 1 zawodnik-1 klub.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #1436
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    powyzszy temat obok przygotowania torow jest najwiekszym problemem zuzla. od lat zastanawiam sie co by bylo gdyby wszedl przepis o 1 klubie. o tym nie jestem przekonany, ale na pewno i powtarzam o tym od lat powinien byc pzrepis w kazdej lidze ze cudzoziemcow w druzynach powinno byc maksymalnie 3. czesto zastanwiam sie jak logicznie rozwiazac pomysl ktory zaproponowal macioek tzn aby zuzlowiec mogl jedziv w max dwoch ligach, ale nie na dowolnej zasadzie bo wtedy kazdy bedzie pchal sie do polskiej i szwedzkiej.

    druga sprawa do ktorej jestem przekonany to normalne eliminacje do cyklu gp. pewne miejsce tylko dla mistrza swiata. eliminacje zajelyby gora 3 terminy, a wiec okroic turnieje do osmiu. te turnieje cxieszylyby bsie popularnoscia, byloby wiecej sportu i emocji, a takze sam cykl bylby krotszym maratonem i byc moze ciekawszym

  45. Powrót do góry    #1437
    Ekspert Awatar AlterEgo
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    5,318
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 179 w 117 postach
    Na początek: max dwa kluby w tym obowiązkowo liga organizowana przez macierzystą federację.
    Jeżeli ktoś nie ma w swoim kraju ligi, wówczas może wybrać dwie dowolne zamiast jednej.

  46. Powrót do góry    #1438
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    To jak zabawa zapalkami w prochowni.
    Zuzlowcy wybiora dwie najbardziej dochodowe ligi czyli nasza i szwedzka.Dania ma swoich zawodnikow,wezmie kilku Szwedow ktorzy nie znajda zatrudnienia w Polsce i tez jakos przezyja.Anglia calkiem podupadnie a reszta powoli sie zwinie.
    Poki co nie widze mozliwosci takich ograniczen.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  47. Powrót do góry    #1439
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,435
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Zastanawia mnie czy są - oprócz angoli - zawodnicy w Elite League którzy nie jeżdżą w Polsce.... Przecież dojeżdżanie tam kompletnie się nie opłaca.
    Zatem kibice Polscy pewnie płacą, za sprzęt do jazdy w Anglii, ja się pytam z jakiej racji ?

    Po wtóre co mnie obchodzi Anglia ? Co to jakieś zaplecze dla światowego żużla, ja rozumiem opowieści o podnoszeniu umiejętności na krótkich angielskich torach, ale powiedzmy sobie szczerze, ktoś w to jeszcze wierzy.

    Kontynuując celowo w kontrowersyjnym tonie, po co nam tu w Polsce 1 i 2 liga. Co te kluby wnoszą, jest to zaplecze dla ekstraligi ??
    Mamy jakieś obiecujące talenty w tych klubach ?

    I na koniec Jak chcemy dotworzyć 30 nowych zawodników topowego poziomu w kolejnych 5 latach, i jakiej będą oni narodowości ??

  48. Powrót do góry    #1440
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,555
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Zatem kibice Polscy pewnie płacą, za sprzęt do jazdy w Anglii, ja się pytam z jakiej racji ?
    Utopijna teoria głoszona prze pewnych prezesów.

    Jeśli tak sprawę stawiasz to ja się Ciebie zapytam, z jakiej racji Twój pracodawca płaci za Twoje wczasy, za Twój samochód który sobie kupiłeś, czy za jakiekolwiek inne przyjemności. ?

    Zatem kibice Polscy pewnie płacą, za sprzęt do jazdy w Anglii, ja się pytam z jakiej racji ?
    Utopijna teoria głoszona prze pewnych prezesów.

    Jeśli tak sprawę stawiasz to ja się Ciebie zapytam, z jakiej racji Twój pracodawca płaci za Twoje wczasy, za Twój samochód który sobie kupiłeś, czy za jakiekolwiek inne przyjemności. ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •