Strona 31 z 274 PierwszyPierwszy ... 2129303132334181131 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,351 do 1,395 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #1351
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin
    Nie wiem co by bylo gdyby Start mial kupe kasy.Wiem za to ,ze ktorys z dwojki GH-AJ ( Protas zrezygnowal ) musial odejsc z Falubazu bo bylo ogranicznie do jednego z GP.
    Nooo... limit zawodników z GP nie jest rzeczywiście najlepszym pomysłem, tylko jak się ma do KSM? Nie jestem wcale jego zwolennikiem, nie zgadzam się jedynie z argumentacją niektórych osób, przypisujących temu współczynnikowi zbyt wiele negatywnych cech i tym samym rzekomego ich wpływu na spadek popularności żużla.

    Propozycje zmian, które w mniejszym lub większym stopniu zagościły ostatnio w żużlu, są dowodem na to, że żużel się kurczy. Ale absolutnie nie przez KSM. Dżoker - raczej dla picu, jednak taka ZZ stała się przedmiotem poważnej dyskusji. I rodzi się pytanie: skoro ten żużel jest taki dobry, to po co nam ZZ? Ano właśnie po to, że najlepszych jest za mało i często jedna kontuzja czołowego zawodnika rozwala cały układ. Takie są dysproporcje między najlepszymi a rezerwowymi w SE, czasem nawet koledzy ze składu nie są w stanie zrobić tyle punktów, ile ten nieobecny by przywiózł. Sami poprzez takie decyzje zaciskamy sobie pętlę na szyi, bowiem interesuje nas tylko ścisłe grono nazwisk i każdy, kto w ocenie żużlowych ekspertów-kibiców do niego nie przystaje, jest na wieki wieków potępiony i do SE niech się nawet nie zbliża.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin
    Pomijam juz ,ze KSM nie daje mozliwosci budowania druzyny na dluzsza perspektywe czyli dwu-trzyletnie kontrakty traca wlaciwie sens..To rowniez powoduje wieksza rotacje w zespolach.
    Brak długotrwałych kontraktów to najczęściej decyzja zawodników, bo im się takie coś nie opłaca. I gdybym miał ustanawiać jakieś zakazy/nakazy, to właśnie wprowadziłbym OBOWIĄZEK podpisywania wieloletnich umów i tak długo, jak klub z umowy się wywiązuje, zawodnik pozostaje na miejscu (czy może inaczej: klub ma możliwość utrzymania go). Mariusz zaraz mi tu wyskoczy, że z niewolnika nie ma pracownika, ale nikt nikomu w niewoli siedzieć nie każe - chcesz iść do rywala w trakcie obowiązywania kontraktu, niech cię wykupi, prawa wolnego rynku, czyż nie? I teraz zapytaj zawodników, czy poszliby na taki układ a dopiero później zwalaj winę na KSM.

    Druga strona tego samego medalu jest taka, że jak na rzekome ograniczenia związane z KSM, zadziwiająco długo w jednym klubie byli/są panowie: Gollob, Pepe, AJ (w ZG), nawet PUK przez ostatnie kilka lat jeździł w AŻ dwóch. Holder w Toruniu pojedzie szósty sezon, można też sobie policzyć lata spędzone przez Emila i AJ-a w Bydgoszczy czy Małego w Lesznie. Łagutę też wiadomy prezes ponoć za rękaw ciągnął a mimo to zostanie już trzeci rok w tym samym miejscu. A taki Sullivan, liczy ktoś? Chyba jednak Mario miał rację - ja naprawdę ślepy jestem, bo żadnej ogromnej rotacji tu nie widzę i nie bardzo też wiem, gdzie w tym kontekście umieścić ten nieszczęsny KSM, który to niby rozwala wszystkim składy? Czy naprawdę aż tak bardzo ubolewasz nad tym, że z Aniołem na piersi nie występują dziś Słaboń, B. Pedersen, Stead(!), Andersen czy Kościecha i że z Holderem w parze, jak w sezonie 2008, nie jeździ Robert Ksiezak?


    ps.
    A wystarczyło zrobić jedną rzecz, czyli powrócić do starej tabeli biegów, gdzie było sześciu w podstawowym składzie i dwóch rezerwowych. Kto byłby gotów pełnić rolę rezerwy w meczu - zostałby, kto by chciał jeździć regularnie - poszedłby sobie do innego pracodawcy. Kluby z dwoma dobrymi młodzieżowcami mogłyby przejechać sezon praktycznie w 4-5 seniorów max. A i rynek by się nimi choć trochę nasycił.

    Ciężko się w niektórych kwestiach dogadać, bowiem ja osobiście nie kupuję owej "regulaminowej amnestii". Dla mnie jest to zbyt odważne i ryzykowne podejście do tematu w obecnych realiach. Trzeba to zrobić na spokojnie i trochę inaczej - kto czyta co mam do powiedzenia, ten może znaleźć kilka przykładów, które powinny sytuację nieco poprawić. W regulaminie da się zastosować przepisy, które w jakimś stopniu pomogą słabszym a jednocześnie nie zaszkodzą najsilniejszym (najbogatszym). Jeśli jednak będziemy sprowadzać wszystko do układu zero-jedynkowego, to na pewno do porozumienia nie dojdziemy, chociaż w swoich rozważaniach mimo wszystko chciałbym się mylić i życzę sobie i innym, by żużel rósł w siłę a SE była miejscem, gdzie wszyscy chcą zobaczyć dobre zawody a nie psioczyć na konkretne nazwiska, których i tak lepszymi już zastąpić się nie da.

  2. Powrót do góry    #1352
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Analogiczne ryzyko zachodzi w speedway'u, przy ustaleniu sztywnych ograniczeń finansowych np. na kontrakt jednego zawodnika. To niestety może prowadzić do pogłębienia hermetyzacji żużla na danym obszarze geograficznym: Oczywistym jest, że jeżeli dany zawodnik dostanie X za sezon np. w Rzeszowie, Tarnowie, czy Częstochowie, to sumarycznie zarobi mniej, niż X w Gdańsku (biorąc pod uwagę chociażby transport ze Szwecji, Angli itd. co tydzień).
    Wiadomym jest, że jeżeli w ciągu roku od kwoty X musisz odjąć jeszcze 100 000 zł na dodatkowy transport na drugi koniec kraju, to co miałoby Cię przekonać do tego, aby zamiast np. Gdańska, wybierzesz Tarnów ? Miłość do miasta/klubu ? Tego w speedway'u jak na lekarstwo

    Pozdrawiam
    Rozumiem, że przeciwny jesteś jednemu z postulatów o zakazie płacenia za dojazd na mecz? W/g Twojego wywodu nie może Vaculik n.p. jeździć w Gdańsku ? A Pedersen w Rzeszowie. Pamiętam jak całkiem niedawno żużlowcy czołówki światowej latali z silnikami w torbie na mecze. Możliwości logistyczne są teraz ogromne. Lot z Anglii do Gdańska, Wrocławia czy Krakowa nie stanowi w budżecie zawodnika istotnej różnicy. 20 euro ? Wniosek ten nie może krzywdzić żadnej drużyny.Dodam tutaj jak lekką ręką wysyłamy całe zespoły klubowe do rozegrania ligi polskiej za granicę. Generalnie miał porządkować finanse w relacji klub-zawodnik. I pozwolić na rezygnację z KSM. Jeżeli taka wola wypłynie z tych rozmów. A uprą się n.p. włodarze ligi lub PZM-ot na jakąś wersję regulaminu finansowego. Tak-racja. Może miłości do klubu nie, ale raczej do kasy klubu. Stałość kadry klubu to cenna rzecz dla kibica i dla klubu.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 01-02-2013 o 14:53

  3. Powrót do góry    #1353
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,094
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    Nooo... limit zawodników z GP nie jest rzeczywiście najlepszym pomysłem, tylko jak się ma do KSM? Nie jestem wcale jego zwolennikiem, nie zgadzam się jedynie z argumentacją niektórych osób, przypisujących temu współczynnikowi zbyt wiele negatywnych cech i tym samym rzekomego ich wpływu na spadek popularności żużla.

    Propozycje zmian, które w mniejszym lub większym stopniu zagościły ostatnio w żużlu, są dowodem na to, że żużel się kurczy. Ale absolutnie nie przez KSM. Dżoker - raczej dla picu, jednak taka ZZ stała się przedmiotem poważnej dyskusji. I rodzi się pytanie: skoro ten żużel jest taki dobry, to po co nam ZZ? Ano właśnie po to, że najlepszych jest za mało i często jedna kontuzja czołowego zawodnika rozwala cały układ. Takie są dysproporcje między najlepszymi a rezerwowymi w SE, czasem nawet koledzy ze składu nie są w stanie zrobić tyle punktów, ile ten nieobecny by przywiózł. Sami poprzez takie decyzje zaciskamy sobie pętlę na szyi, bowiem interesuje nas tylko ścisłe grono nazwisk i każdy, kto w ocenie żużlowych ekspertów-kibiców do niego nie przystaje, jest na wieki wieków potępiony i do SE niech się nawet nie zbliża.


    Brak długotrwałych kontraktów to najczęściej decyzja zawodników, bo im się takie coś nie opłaca. I gdybym miał ustanawiać jakieś zakazy/nakazy, to właśnie wprowadziłbym OBOWIĄZEK podpisywania wieloletnich umów i tak długo, jak klub z umowy się wywiązuje, zawodnik pozostaje na miejscu (czy może inaczej: klub ma możliwość utrzymania go). Mariusz zaraz mi tu wyskoczy, że z niewolnika nie ma pracownika, ale nikt nikomu w niewoli siedzieć nie każe - chcesz iść do rywala w trakcie obowiązywania kontraktu, niech cię wykupi, prawa wolnego rynku, czyż nie? I teraz zapytaj zawodników, czy poszliby na taki układ a dopiero później zwalaj winę na KSM.

    Druga strona tego samego medalu jest taka, że jak na rzekome ograniczenia związane z KSM, zadziwiająco długo w jednym klubie byli/są panowie: Gollob, Pepe, AJ (w ZG), nawet PUK przez ostatnie kilka lat jeździł w AŻ dwóch. Holder w Toruniu pojedzie szósty sezon, można też sobie policzyć lata spędzone przez Emila i AJ-a w Bydgoszczy czy Małego w Lesznie. Łagutę też wiadomy prezes ponoć za rękaw ciągnął a mimo to zostanie już trzeci rok w tym samym miejscu. A taki Sullivan, liczy ktoś? Chyba jednak Mario miał rację - ja naprawdę ślepy jestem, bo żadnej ogromnej rotacji tu nie widzę i nie bardzo też wiem, gdzie w tym kontekście umieścić ten nieszczęsny KSM, który to niby rozwala wszystkim składy? Czy naprawdę aż tak bardzo ubolewasz nad tym, że z Aniołem na piersi nie występują dziś Słaboń, B. Pedersen, Stead(!), Andersen czy Kościecha i że z Holderem w parze, jak w sezonie 2008, nie jeździ Robert Ksiezak?


    ps.
    A wystarczyło zrobić jedną rzecz, czyli powrócić do starej tabeli biegów, gdzie było sześciu w podstawowym składzie i dwóch rezerwowych. Kto byłby gotów pełnić rolę rezerwy w meczu - zostałby, kto by chciał jeździć regularnie - poszedłby sobie do innego pracodawcy. Kluby z dwoma dobrymi młodzieżowcami mogłyby przejechać sezon praktycznie w 4-5 seniorów max. A i rynek by się nimi choć trochę nasycił.

    Ciężko się w niektórych kwestiach dogadać, bowiem ja osobiście nie kupuję owej "regulaminowej amnestii". Dla mnie jest to zbyt odważne i ryzykowne podejście do tematu w obecnych realiach. Trzeba to zrobić na spokojnie i trochę inaczej - kto czyta co mam do powiedzenia, ten może znaleźć kilka przykładów, które powinny sytuację nieco poprawić. W regulaminie da się zastosować przepisy, które w jakimś stopniu pomogą słabszym a jednocześnie nie zaszkodzą najsilniejszym (najbogatszym). Jeśli jednak będziemy sprowadzać wszystko do układu zero-jedynkowego, to na pewno do porozumienia nie dojdziemy, chociaż w swoich rozważaniach mimo wszystko chciałbym się mylić i życzę sobie i innym, by żużel rósł w siłę a SE była miejscem, gdzie wszyscy chcą zobaczyć dobre zawody a nie psioczyć na konkretne nazwiska, których i tak lepszymi już zastąpić się nie da.
    Lee,prosze chlopie nie sprowadzajmy tej dyskusji do poziomu SF.
    Idziesz droga Mariusza,wycinasz jedno zdanie z kontekstu i pytasz co to ma wspolnego z KSM.No nic wspolnego nie ma,ale podalem taki przyklad ,bo dotyczy ograniczen,rotacji w zespole i Hancocka o ktorym dyskutowalismy jako przyklad.
    W sumie dobrze,ze nie zapytales co to ma wspolnego z korupcja,plus dla Ciebie.

    W sumie moge przyznac Ci racje,ale zauwaz,ze im wiekszy ksm po sezonie tym wieksza rotacja.Klub ktory np bedzie dominowal w 2013 roku a KSM nie zniosa lub nie daj Boze zmniejsza,bedzie ukarany.Pozbedzie sie jednego z liderow,bo pozbycie sie sredniaka moze nie wystarczyc.O wzmocnieniach nie ma mowy,trzeba rownac w dol.Zdrowe to nie jest.
    Pytasz czy ubolewam,ze z Aniolem na piersi nie wystapi Slabon.Nie nie ubolewam,ubolewam nad tym ,ze Apator pomimo przecietnego sezonu i tak musi sie oslabic.Pomijam juz nawet Golloba,bo to zachcianka Karkosika a nie konsekwencja KSM-u,ale nawet w skladzie z 2012 sie nie mieszcza.Mnie to mierzi szczerze mowiac.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  4. Powrót do góry    #1354
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Wnioskowanie to poważna umiejętność. Twoje jest zerowa. Morały to praw z tą wiedzą na podwórku. Nie potrafisz wnieść do dyskusji o uzdrowienia żużla żadnej myśli. Nic. Jest dział "magiel" proszę tam się udać, a nie zaśmiecać dyskusji. Kiedyś ,gdy rozmawiali przy stole poważni ludzie, to dzieci mogły się bawić pod stołem. Jak przeszkadzały to mama wyprosiła na podwórko. Teraz każdy anonim mający klawiaturę, wiedzę w internecie, a tabliczkę mnożenia w telefonie może publicznie wynurzać się jak w dyskusji plebana z rozumem o diable. Proszę umieszczać swoje " myśli" w koszu. Jest okienko na pulpicie monitora. Kieruję to też do Mariusza i CarlitosFalubaz.
    Argumenty ad personam po zaledwie jednym poście ? Serio ? Jesteś żałośnie słabym rozmówcą skoro tak szybko zbaczasz z tematu, próbując dogryźć bezpośrednio adwersarzowi. Spoko, nie muszę z Tobą polemizować, tkwij dalej w swoich poglądach. Mogę jedynie się pocieszać, że Ty i Tobie podobni reformatorzy głoszący takie bzdury jak : "Wymusić szkolenie groźbą minusowych punktów na starcie ligi.", "KSM utrzymuje widowiskowość, równowagę, walkę w lidze.", "Zawodnik jeżdżący w polskim klubie może mieć sponsora tylko poprzez klub.", są powoli spychani na margines i za kilka lat nikt nie będzie słuchał ich "pomysłów" z uwagą.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Pytasz czy ubolewam,ze z Aniolem na piersi nie wystapi Slabon.Nie nie ubolewam,ubolewam nad tym ,ze Apator pomimo przecietnego sezonu i tak musi sie oslabic.Pomijam juz nawet Golloba,bo to zachcianka Karkosika a nie konsekwencja KSM-u,ale nawet w skladzie z 2012 sie nie mieszcza.Mnie to mierzi szczerze mowiac.
    Amen.

  5. Powrót do góry    #1355
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Argumenty ad personam po zaledwie jednym poście ? Serio ? Jesteś żałośnie słabym rozmówcą skoro tak szybko zbaczasz z tematu, próbując dogryźć bezpośrednio adwersarzowi. Spoko, nie muszę z Tobą polemizować, tkwij dalej w swoich poglądach. Mogę jedynie się pocieszać, że Ty i Tobie podobni reformatorzy głoszący takie bzdury jak : "Wymusić szkolenie groźbą minusowych punktów na starcie ligi.", "KSM utrzymuje widowiskowość, równowagę, walkę w lidze.", "Zawodnik jeżdżący w polskim klubie może mieć sponsora tylko poprzez klub.", są powoli spychani na margines i za kilka lat nikt nie będzie słuchał ich "pomysłów" z uwagą.


    Amen.
    Nawet jak nikt nie będzie słuchał za kilka lat, to dlatego ,że 'wolnorynkowcy"typu Dowhan zniszczą nasz żużel i dyskusja jakakolwiek będzie bezprzedmiotowa.

    Zauważyłem,że kilku gości na forum zapomniało,że ksm wprowadzono ponownie dopiero w 2011 r. A zatem zrzucanie winy za całe zło w polskim speedwayu na ksm jest dużym przegięciem. To prezesi jednogłośnie wprowadzili ksm tak jak wcześniej jednogłośnie 1 z GP. Tylko,że Dowhany, Stepniewskie i Półtorakowe zawsze muszą narzekać , gdy nie mogą przed sezonem zapewnić sobie medalu.

    Można dyskutować o ksm-ie czy ma być 40 czy 42 , czy liczyć go z ostatniego sezonu czy z dwuch lub trzech ale nie o tym czy ma obowiązywać.
    Jeszcze raz o Szwecji- bardzo wysoki poziom pomimo ksm-u od wielu lat. Mała rotacja w klubach , wyrównane rozgrywki i tv na stadionach. Mała ilośc kibiców napewno nie związana z ksm-em. Jak do tego dodamy pięciokrotnie niższe zarobki GWIAZD światowego żużla to zachodzi pytanie- co zamierza osiągnąc Witkowski z twórcami tzw.regulaminu?
    Patrząc na propozycje na 2014r widać ,że nie mają pojęcia o tym co robią. Jak można dla najlepszej ligi proponować 14 rund ligowych? Połowa ligi skończy sezon w połowie sierpnia. To kpina z kibiców,sponsorów tych drużyn i tv.

  6. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi ADASTAL za jego przydatny post!

    Jap (01-02-2013), lemur6666 (01-02-2013)

  7. Powrót do góry    #1356
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin
    W sumie moge przyznac Ci racje,ale zauwaz,ze im wiekszy ksm po sezonie tym wieksza rotacja.Klub ktory np bedzie dominowal w 2013 roku a KSM nie zniosa lub nie daj Boze zmniejsza,bedzie ukarany.Pozbedzie sie jednego z liderow,bo pozbycie sie sredniaka moze nie wystarczyc.O wzmocnieniach nie ma mowy,trzeba rownac w dol.Zdrowe to nie jest.
    Ja to przecież doskonale wiem, ba, nawet rozumiem, choć przywołujesz - nie wiedzieć dlaczego - poziom SF. Nie czytam tamtejszych opinii, więc wybacz niewiedzę, w tym akurat względzie faktycznie nie mam nic do powiedzenia.

    Co do KSM - starałem się to dość jasno podkreślać - odnosiłem się do konkretnych zarzutów, które były mu stawiane, a na które, wedle mojej oceny, wpływu nie miał. Nigdzie nie napisałem, że KSM jest bardzo dobry lub bardzo zły, natomiast w przeciwieństwie do wielu osób widzę JAKIEŚ jego korzyści. Dyskutować możemy czy te korzyści większe niż straty, które powoduje, choć poza powyższą kwestią, co do której mam identyczne zdanie, żadnych innych poważnych obiekcji wobec niego nie mam, co starałem się mniej lub bardziej udanie przedstawić w swoich wypowiedziach.

    I jeszcze a propos powyższego - mam takie przeczucie, że w tym jednym stwierdzeniu siedzą dwie, minimalnie od siebie różne, kwestie. Czym innym jest bowiem to, że mocny (czy może bogaty, żeby lepiej brzmiało) klub straci zawodnika a czym innym to, że bogaty poprzez tę stratę stanie się biednym (biedniejszym). Bo akurat z perspektywy iluś lat obowiązywania KSM zazwyczaj to właśnie ci, którzy przed sezonem wpakowali w zespół ogromne pieniądze, walczyli następnie o medale DMP (bądź liczyli się w stawce jako faworyci), a słabsze zespoły - chociaż KSM niby na podobnym poziomie - walczyły o przetrwanie. Dlatego o ile można zrozumieć niechęć do sytuacji, w której za dobry wynik ukarany jest klub, który musi się pozbyć jakiegoś zawodnika, o tyle jednak rzadko kiedy się zdarzało, by klub ten w kolejnym sezonie - jeśli takie były jego aspiracje - nie walczył o najwyższe cele.

  8. Powrót do góry    #1357
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    Pozwoliłem sobie napisać to w osobnym poście, żeby już nie drążyć bez końca tego tematu z KSM.

    Zmiany zmianami, regulaminy regulaminami, ale tak przeglądałem sobie swoje żużlowe archiwum z ostatnich sezonów i przypomniał mi się mecz w Krośnie w 2011, w którym gospodarze pokonali Ostrovię, chociaż tydzień wcześniej przegrali do 16 (i też był KSM, ale ciii). Warto czasem pamiętać, że sport żużlowy to nie tylko ekstraklasa, ale też zespoły w pierwszej czy nawet drugiej lidze. Tam to dopiero jest rotacja, co roku praktycznie nowe twarze, ale ludzie w klubach pracują, kibice przychodzą i też im się coś od życia należy, choć pewnie też woleliby się wiązać ze "swojakami" i mieć co roku dylemat, że ze względu na dobrą postawę klub zmuszony jest kogoś się z drużyny pozbyć (inna sprawa, że tak właśnie jest, bo najlepsi odchodzą do lepszych klubów/lig, a ty szukaj człowieku ich następców).

    taki mały link ode mnie:
    KLIK
    od około 8:45
    chociaż kibicowałem swoim, to aż chciało się cieszyć razem z prezesem z Krosna, po którym widać było, że zwykłe-niezwykłe zwycięstwo (dopiero drugie w sezonie a był to pierwszy mecz rundy rewanżowej) dało całej ekipie pozytywnego kopa. Więc żeby już nie spierać się o regulaminy, wypada mi życzyć każdemu tyle samo, albo i jeszcze więcej, powodów do zadowolenia; po porażce smutek, wiadomo, ale po zwycięstwie cieszmy się, bo tej radości jakby nam z roku na rok ubywało, lub też zastępujemy ją czymś, co w sumie nikomu z nas potrzebne nie jest.

    I po tym lekko nostalgicznym wpisie można iść na małe piwko. Zdrówko!

  9. Powrót do góry    #1358
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Argumenty ad personam po zaledwie jednym poście ? Serio ? Jesteś żałośnie słabym rozmówcą skoro tak szybko zbaczasz z tematu, próbując dogryźć bezpośrednio adwersarzowi. Spoko, nie muszę z Tobą polemizować, tkwij dalej w swoich poglądach. Mogę jedynie się pocieszać, że Ty i Tobie podobni reformatorzy głoszący takie bzdury jak : "Wymusić szkolenie groźbą minusowych punktów na starcie ligi.", "KSM utrzymuje widowiskowość, równowagę, walkę w lidze.", "Zawodnik jeżdżący w polskim klubie może mieć sponsora tylko poprzez klub.", są powoli spychani na margines i za kilka lat nikt nie będzie słuchał ich "pomysłów" z uwagą.


    Amen.
    Potrafisz się odnieść do pewnych projektów zawartych w postach. Jednak. Wyjąłeś trzy zdania ze spójnego kontekstu i ...dzieło dokonane. 1-sze zdanie dotyczy wyciszania udziału juniorów w lidze zawodowej,dorosłej. Jest tam zwięźle o sposobie wyciszenia i powodach.2-gie zdanie dotyczyło dyskusji o rzekomym wpływie KSM na koszty.Usunąłeś " Nic więcej" następujące po nim. 3-cie wytłuszczone zdanie wyjęte z kontekstu też nie może być zrozumiałe. Postaraj się zrozumieć powód dla jakiego go umieszczam. Jest cały akapit o porządkowaniu relacji klub-zawodnik z sugestią następstw likwidacji KSM. Czyli wprowadzenia trudnego teraz do zdefiniowania RF.Nie wiem co się lęgnie w twórczych głowach włodarzy.
    Sądzisz ,że tak manipulując czyimiś słowami a potem nazywając je bzdurami jesteś wiarygodny?Twórczy ? To ja zbaczam z tematu? O czym jest ten temat ? Potrafię to nazwać. Wolę jednak zapytać autora.

  10. Powrót do góry    #1359
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,094
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Nawet jak nikt nie będzie słuchał za kilka lat, to dlatego ,że 'wolnorynkowcy"typu Dowhan zniszczą nasz żużel i dyskusja jakakolwiek będzie bezprzedmiotowa.

    Zauważyłem,że kilku gości na forum zapomniało,że ksm wprowadzono ponownie dopiero w 2011 r. A zatem zrzucanie winy za całe zło w polskim speedwayu na ksm jest dużym przegięciem. To prezesi jednogłośnie wprowadzili ksm tak jak wcześniej jednogłośnie 1 z GP. Tylko,że Dowhany, Stepniewskie i Półtorakowe zawsze muszą narzekać , gdy nie mogą przed sezonem zapewnić sobie medalu.

    Można dyskutować o ksm-ie czy ma być 40 czy 42 , czy liczyć go z ostatniego sezonu czy z dwuch lub trzech ale nie o tym czy ma obowiązywać.
    Jeszcze raz o Szwecji- bardzo wysoki poziom pomimo ksm-u od wielu lat. Mała rotacja w klubach , wyrównane rozgrywki i tv na stadionach. Mała ilośc kibiców napewno nie związana z ksm-em. Jak do tego dodamy pięciokrotnie niższe zarobki GWIAZD światowego żużla to zachodzi pytanie- co zamierza osiągnąc Witkowski z twórcami tzw.regulaminu?
    Patrząc na propozycje na 2014r widać ,że nie mają pojęcia o tym co robią. Jak można dla najlepszej ligi proponować 14 rund ligowych? Połowa ligi skończy sezon w połowie sierpnia. To kpina z kibiców,sponsorów tych drużyn i tv.
    Mala rotacja,wyrownane rozgrywki,od polowy sierpnia nikt tam nie kpi z TV i sponsorow.
    Masz dziwne spojrzenie na lige szwedzka wiec sie na nia nie powoluj.Wychodzi po prostu komicznie.

    Jap-owi sie nie dziwie,ale za co lemur Tobie dziekuje to nie mam pojecia.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 01-02-2013 o 21:13
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  11. Powrót do góry    #1360
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Mala rotacja,wyrownane rozgrywki,od polowy sierpnia nikt tam nie kpi z TV i sponsorow.
    Masz dziwne spojrzenie na lige szwedzka wiec sie na nia nie powoluj.Wychodzi po prostu komicznie.

    Jap-owi sie nie dziwie,ale za co lemur Tobie dziekuje to nie mam pojecia.
    Mało kiedy nie rozumię twych wypowiedzi ale tym razem tak jest. Możesz mi wyjaśnić co dziwnego jest w moim spojżeniu na ligę szwecką? A może nie zbyt uważnie przeczytałeś mój wpis?
    Więc jeszcze raz i dużymi literami:
    1. KSM W SZWECJI NIE PRZESZKADZA W WYSOKIM POZIOMIE LIGI-OBOWIĄZUJE ZDECYDOWANIE DŁUZEJ NIŻ 2 LATA .
    2.ZAROBKI DUŻO NIŻSZE NIŻ W POLSCE A GWIAZDY I TAK JEŻDŻĄ.
    3.PROPONOWANE ZMIANY REGULAMINOWE W POLSCE OD 2014 r. SĄ DO BANI.

    Czy teraz jest coś dziwnego w tym co napisałem????

  12. Powrót do góry    #1361
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Mala rotacja,wyrownane rozgrywki,od polowy sierpnia nikt tam nie kpi z TV i sponsorow.
    Masz dziwne spojrzenie na lige szwedzka wiec sie na nia nie powoluj.Wychodzi po prostu komicznie.

    Jap-owi sie nie dziwie,ale za co lemur Tobie dziekuje to nie mam pojecia.
    Dla Ciebie jest ważne kto kogo, za ile.Takie młócenie słomy, takie ploty są na pudelku Nic mądrego nie potrafisz powiedzieć na temat. Jesteś zbędnym spamem. Pisz do kosza. Nie tu.

  13. Powrót do góry    #1362
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Dla Ciebie jest ważne kto kogo, za ile.Takie młócenie słomy, takie ploty są na pudelku Nic mądrego nie potrafisz powiedzieć na temat. Jesteś zbędnym spamem. Pisz do kosza. Nie tu.
    Posłuchaj, od oceny wartości merytorycznej postów, oraz od tego czy pasują one do danego wątku czy nie są moderatorzy, więc może byś się z łaski swojej przymknął i przestał decydować kto ma prawo wypowiadać się w tym temacie, a kto nie. Nie widziałem jeszcze na tym forum nikogo kto by się tak szybko i w tak żenujący sposób rozpanoszył. Napisałeś raptem parę wypowiedzi, i w mgnieniu oka próbujesz wykreować siebie na jakiegoś pana i władcę, który nam, maluczkim będzie dyktował co mają, a czego nie mają prawa robić. Tylko potwierdzasz, że nie ma sensu wdawać się z Tobą w dyskusję.
    Ostatnio edytowane przez zabovsky ; 02-02-2013 o 00:38

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    ADASTAL (02-02-2013)

  15. Powrót do góry    #1363
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Posłuchaj, od oceny wartości merytorycznej postów, oraz od tego czy pasują one do danego wątku czy nie decydują moderatorzy, więc może byś się z łaski swojej przymknął i przestał decydować kto ma prawo wypowiadać się w tym temacie, a kto nie. Nie widziałem jeszcze na tym forum nikogo kto by się tak szybko i w tak żenujący sposób rozpanoszył. Napisałeś raptem parę wypowiedzi, i w mgnieniu oka próbujesz wykreować siebie na jakiegoś pana i władcę, którym nam, maluczkim będzie dyktował co mają, a czego nie mają prawa robić. Tylko potwierdzasz, że nie ma sensu wdawać się z Tobą w dyskusję.
    Chłopie. Nie ze mną masz się wdawać w dyskusję. Z tezami,które postawili rozmówcy.Nie potrafisz zrozumieć tekstu pisanego.Istotne jest ,żeby ktoś się "nie panoszył żenująco", nie oceniał rozmówcy.Jego argumentacji. Umiejętność prowadzenia rozmowy na temat jest Ci doskonale obca. Proszę się dostosować do własnego wniosku z ostatniego zdania.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 03-02-2013 o 17:44

  16. Powrót do góry    #1364
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,094
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Mało kiedy nie rozumię twych wypowiedzi ale tym razem tak jest. Możesz mi wyjaśnić co dziwnego jest w moim spojżeniu na ligę szwecką? A może nie zbyt uważnie przeczytałeś mój wpis?

    Czy teraz jest coś dziwnego w tym co napisałem????
    Dziwnego nic,po prostu jestes stronniczy.
    Podajesz za wzor lige szwedzka i stosujesz przeklamania.
    Rotacja w skladach jest tam zazwyczaj wieksza niz u nas.
    Od lat dominuje 4-5 druzyn,czyli tak jak w Polsce.
    Czy czasami Valsarna i Västervik nie zakonczyly sezonu w sierpniu?
    W Polsce KSM tez nie przeszkadza w wysokim poziomie ligi.Przeszkadzaly inne ograniczenia,m.i.n ilosc zuzlowcow z GP oraz pustka w kasach kilku klubow.W Szwecji z kasa jest podobnie, na calym swiecie tak jest,z pustego......
    Gwiazdy jezdza za mniejsze pieniadze,to fakt,ale nieoficjalnie i tak zarabiaja / zarabiali wiecej.Pamietasz nie tak dawna afere z zarobkami Holty?

    Czy zmiany na 2014 sa do bani to sie dopiero okaze.

    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Dla Ciebie jest ważne kto kogo, za ile.Takie młócenie słomy, takie ploty są na pudelku Nic mądrego nie potrafisz powiedzieć na temat. Jesteś zbędnym spamem. Pisz do kosza. Nie tu.
    Z deczko przynudzasz.
    Napisz cos o Katarze i bokserach,przynajmniej jest sie z czego posmiac .
    W momencie jak zajmujesz sie mna czy innymi forumowiczami,wychodzi z ciebie arogancki gowniarz a dyskusja z takim mija sie z celem.
    Chcesz zostac idolem na pudelku to sie tam z tymi wypocinami przenies .
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 02-02-2013 o 11:02
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  17. Powrót do góry    #1365
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    ADASTAL

    Nawet jak nikt nie będzie słuchał za kilka lat, to dlatego ,że 'wolnorynkowcy"typu Dowhan zniszczą nasz żużel i dyskusja jakakolwiek będzie bezprzedmiotowa.
    Hmm, póki co to Dowhan jako jedyny zakumał, że trzeba krajowy speedway wyrwać z lokalnej zaściankowości i szeroko otworzyć go na zewnątrz. Tak obśmiewani przez wielu, celebryci na VIP-ówce, jego konferencje, akcje jakie zapoczątkował w terenie, czyli w szkołach, zakładach pracy, w mediach itd. zdają się już przynosić efekty dla Falubazu. Te jego działania zaczynają przynosić wymierne korzyści. Jago przykład może stanowić już o tym, że nadszedł czas aby inni również poszli w podobnym kierunku. Nastał czas aby pozostali prezesi ruszyli dupska i bardziej się otworzyli na zewnątrz. Dodam tylko, że Dowhana można nie lubić ale zarzucać mu, że "niszczy żużel" w sytuacji kiedy radzi sobie w zasadzie najlepiej w tym gronie, to zakrawa na hipokryzję.

    Jeszcze raz o Szwecji- bardzo wysoki poziom pomimo ksm-u od wielu lat. Mała rotacja w klubach , wyrównane rozgrywki i tv na stadionach. Mała ilośc kibiców napewno nie związana z ksm-em. Jak do tego dodamy pięciokrotnie niższe zarobki GWIAZD światowego żużla to zachodzi pytanie- co zamierza osiągnąć Witkowski z twórcami tzw.regulaminu?
    Nasłuchałeś się niektórych prezesów i błądzisz. Wiele razy było już wyjaśniane, w Szwecji zarobki idą dwutorowo. Zawodnikowi płaci klub i sponsor. Limity mają kluby, lecz nikogo nie obchodzi ile kasy sponsor przelewa na konto zawodnika. Bo chyba nawet Ty nie wierzysz, że taki AJ, Hancock czy Pedersen jeżdżą tam za jakieś 400 tys na sezon ? Mniejszej klasy zawodnicy musieliby jeździć tam za 200 czy 100 tys. A to bzdura totalna, bardziej by im się opłacało w naszej I lidze zarabiać niż w Szwecji. Najlepsi w Szwecji zarabiają porównywalnie z Polską, ci gorsi zarabiają mniej w granicach 15 -20 %.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #1366
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Kinpin-proszę przenieść się na inne forum.Tam magluj,obśmiewaj,błyszcz. Tutaj wypada przeczytać ze zrozumieniem.Odnieść rzeczowo do przemyśleń ludzi, którzy coś położyli pod dyskusję "Co należy zmienić..."

    Mariusz-Nie sprowadzajmy dyskusji do rozgrywek personalnych.Świetna robotę w Z. G. wykonał p. Dowhan. Rozpropagował żużel w mieście. Jednak spróbuj patrzeć na cały żużel. O tym jest projekt. Możesz być pewny, że miejscowy aktor z telenoweli nie ściągnie żadnych kamer w dużych ośrodkach jak Kraków, Łódź, Trójmiasto,czy Wrocław. Najwyżej piszczące gimnazjalistki. Pewno można wymyślić w dużych miastach inne działania. Jednak wypromowany przez lokalne środowisko senator pozwala sobie teraz na działania szkodliwe dla żużla. Wpada w partykularyzm. Czym jest typowe kaperownictwo w sprawie Pieszczka? Łaskawca pozwoli na wypożyczenie go do Wybrzeża. Klubu ,który balansuje na krawędzi spadku i utrzymania.Ma wychowanka tylko rokującego. Ale w końcu ma, bo ponosi ogromne koszty szkoleń. Podobnie napiętnowałem pozwolenie na kwalifikację czołowych polskich żużlowców z GP do finału IMP. W Pile doszło do sytuacji, że sędzia musiał przerwać zawody juniorów,gdyż klub nie posiadał ciągnika do równania toru. Czy pisząc tyle postów na forach możesz nie widzieć związku z pozwalaniem Hampelowi na cyniczne opowieści o trudzie w dotarciu do "odległych zakątków kraju", a degrengoladą w niższych ligach.To o czym pisałeś ? Takie sobiepaństwo to też promocja żużla ? Starajmy się patrzeć tu tylko obiektywnie. Nie jest p. Dowhan prekursorem działań szkoleniowych. Widać to po kupowaniu juniorów. Tu raczej rej wodzi p. Ząbik. Całe lata jeździ po miasteczkach okolicznych zachęcając młodzież. "Motocykl na przyczepkę,żużlowca w kevlarze do samochodu i w teren".

    Nie warto się spierać ile gdzie zarabiają żużlowcy. Sami oni nigdy nie zaprzeczyli, kiedy prezesi klubów podawali konkretne liczby. W Polsce są sumy kilkakrotnie wyższe. Chyba ,że wiesz lepiej od prezesów polskich klubów. Oni raczej lepiej liczą czyjeś pieniądze niż swoje prawda? W każdym kraju zawodnicy otrzymują pieniądze i od indywidualnych sponsorów i od klubów. Pentel jest sponsorem jednego zawodnika, czy wszystkich w Falubazie ?
    Jest też o tym w rzuconych na stół przemyśleniach. Wszystko można obśmiać. To najłatwiej. Ale wyjątkowo trudno jak widzę przeczytać i ocenić.

  19. Powrót do góry    #1367
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Dla Ciebie jest ważne kto kogo, za ile.Takie młócenie słomy, takie ploty są na pudelku Nic mądrego nie potrafisz powiedzieć na temat. Jesteś zbędnym spamem. Pisz do kosza. Nie tu.
    O ty szczawiku,jesteś od pięciu dni z przerwami na wątku założonym przeze mnie a wyjeżdżasz mi tu z takimi 'g..niarskimi" tekstami. Jak możesz ,szczególnie że wielu piszących nie zgadza się ze mną ale tak parszywie nikt sie do mnie nie odezwał. Pokazałeś ,że albo jesteś dzieckiem uzależnionym albo naćpanym dorosłym zerem. Nie pozdrawiam i bez odbioru.

  20. Powrót do góry    #1368
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Kurczę felek, nie było mnie tu parę dni raptem a tu tak wesoło. Kingpin - nawet po najwiekszych jatkach na wątkach meczowych Unii z Krzyżakami nikt nie nazwał Cię zbędnym spamem
    Dla Ciebie jest ważne kto kogo, za ile.Takie młócenie słomy, takie ploty są na pudelku Nic mądrego nie potrafisz powiedzieć na temat. Jesteś zbędnym spamem. Pisz do kosza. Nie tu.
    No niezłe ziółko nam się tu rozpanoszyło, muszę przyznać, że nawet mój klubowy Mingozi wydaje mi się teraz arystokratą
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  21. Powrót do góry    #1369
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Jap, opanuj się chłopie. Albo pomyślę, że faktycznie piszesz tu na haju jakimś.

    Czym jest typowe kaperownictwo w sprawie Pieszczka? Łaskawca pozwoli na wypożyczenie go do Wybrzeża. Klubu ,który balansuje na krawędzi spadku i utrzymania.Ma wychowanka tylko rokującego. Ale w końcu ma, bo ponosi ogromne koszty szkoleń. Podobnie napiętnowałem pozwolenie na kwalifikację czołowych polskich żużlowców z GP do finału IMP. W Pile doszło do sytuacji, że sędzia musiał przerwać zawody juniorów,gdyż klub nie posiadał ciągnika do równania toru. Czy pisząc tyle postów na forach możesz nie widzieć związku z pozwalaniem Hampelowi na cyniczne opowieści o trudzie w dotarciu do "odległych zakątków kraju", a degrengoladą w niższych ligach.To o czym pisałeś ? Takie sobiepaństwo to też promocja żużla ? Starajmy się patrzeć tu tylko obiektywnie. Nie jest p. Dowhan prekursorem działań szkoleniowych. Widać to po kupowaniu juniorów. Tu raczej rej wodzi p. Ząbik. Całe lata jeździ po miasteczkach okolicznych zachęcając młodzież. "Motocykl na przyczepkę,żużlowca w kevlarze do samochodu i w teren".
    W kwestii Pieszczka, była szans aby Gdańsk podzielił koszty szkoleń Pieszczka na połowę z Dowhanem, nie chcieli, mieli takie prawo. Twierdzę, że i Pieszcek i Gdańsk mogli na tym skorzystać, Falubaz również. Ale ok. Jednak pitolenie, że " Łaskawca pozwoli na wypożyczenie go do Wybrzeża." nawet nie jest na poziomie tych pomyj z forum SF. Ty po prostu bredzisz pusząc sie przy tym jak paw. Mimo, że doskonale się orientujesz jak stanowią w tym temacie sprawy regulaminowe. Problem jednak w tym, ze ktoś wbił Ci do łba wiele niestworzonych rzeczy do których Ty nie masz odp. dystansu. Ty jak widzę nie umiesz dyskutować i przekonywać do swoich racji. Ty po prostu byś chciał swoje, rzekome, racje wprowadzać w życie. A ewentualne przeszkody usuwać. Rzecz w tym, ze może minąć dużo czasu zanim zorientujesz się, że racji nie miałeś. Myśl co piszesz chłopie bo póki co bredzisz.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #1370
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,094
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mildura Zobacz posta
    Kurczę felek, nie było mnie tu parę dni raptem a tu tak wesoło. Kingpin - nawet po najwiekszych jatkach na wątkach meczowych Unii z Krzyżakami nikt nie nazwał Cię zbędnym spamem

    No niezłe ziółko nam się tu rozpanoszyło, muszę przyznać, że nawet mój klubowy Mingozi wydaje mi się teraz arystokratą
    Ano widzisz ,ktos sie na mnie w koncu poznal.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  23. Powrót do góry    #1371
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jap, opanuj się chłopie. Albo pomyślę, że faktycznie piszesz tu na haju jakimś.



    W kwestii Pieszczka, była szans aby Gdańsk podzielił koszty szkoleń Pieszczka na połowę z Dowhanem, nie chcieli, mieli takie prawo. Twierdzę, że i Pieszcek i Gdańsk mogli na tym skorzystać, Falubaz również. Ale ok. Jednak pitolenie, że " Łaskawca pozwoli na wypożyczenie go do Wybrzeża." nawet nie jest na poziomie tych pomyj z forum SF. Ty po prostu bredzisz pusząc sie przy tym jak paw. Mimo, że doskonale się orientujesz jak stanowią w tym temacie sprawy regulaminowe. Problem jednak w tym, ze ktoś wbił Ci do łba wiele niestworzonych rzeczy do których Ty nie masz odp. dystansu. Ty jak widzę nie umiesz dyskutować i przekonywać do swoich racji. Ty po prostu byś chciał swoje, rzekome, racje wprowadzać w życie. A ewentualne przeszkody usuwać. Rzecz w tym, ze może minąć dużo czasu zanim zorientujesz się, że racji nie miałeś. Myśl co piszesz chłopie bo póki co bredzisz.
    Widzisz. Lekko przeszedłeś obok tego co zrobił p. Dowhan. Nie sprowadzaj tego do kosztów szkolenia. Kto był zainteresowany jakąkolwiek rozmową o ekwiwalencie ? Każdą tezę ilustruję przykładami. Cytuję wielu rozmówców,podaję linki. Można się różnić. Ale rozmowa polega na przedstawianiu argumentów,przekonywaniu do racji. Dla Ciebie ta forma, tu zacytuję z kilkuzdaniowego ostatniego postu: " pitolenie, twoje pomyje,bredzisz, ktoś wbił Ci do łba, bredzisz" to norma. Nie spotka się normalnie tak zadufanych ludzi jak kilku z Was. Twoje horyzonty myśli sięgają czubka własnego nosa.Ten stek epitetów ,którymi mnie obrzucasz wystawił Ci świadectwo. Przebywając w wiecznym maglu klubowym nawet nie zauważasz,że jest na forum grupa ludzi,którzy poważnie traktują ten wątek.Tkwiąc w jednym gronie kolegów może trudno Ci nagle zrozumieć,że to jest wątek,który podniósł Adastal. I nie pozwalają Ci tu bić bezsensownie piany.Nie wniosłeś w tym wątku nic.Ale zdążyłeś opluć każdego w zasięgu. Są wątki ,gdzie możesz się spierać do upadłego na temat swojego klubu. Prawo i honor kibica.Ale i naigrywać, obśmiewać innych kibiców, kluby, prezesów,błyszczeć jako ekspert. Tam proszę iść.
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 03-02-2013 o 17:41

  24. Powrót do góry    #1372
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Jap

    I nie pozwalają Ci tu bić bezsensownie piany.Nie wniosłeś w tym wątku nic.Ale zdążyłeś opluć każdego w zasięgu. Są wątki ,gdzie możesz się spierać do upadłego na temat swojego klubu. Prawo i honor kibica.Ale i naigrywać, obśmiewać innych kibiców, kluby, prezesów,błyszczeć jako ekspert. Tam proszę iść.
    I znowu bredzisz.

    No, z nas dwojga to śmiem twierdzić, że póki co tylko Tobie zwrócono uwagę w kwestii "bicia piany". Miano "eksperta" też chyba bezdyskusyjnie należy do Ciebie, ja nigdy za takiego nie uchodziłem i nie zamierzam uchodzić. Jednak kolego nie do Ciebie należy decyzja gdzie ja mam pisać i na jaki temat. Na to za krótki jesteś po prostu

    Widzisz. Lekko przeszedłeś obok tego co zrobił p. Dowhan.
    A cóż takiego zrobił Dowhan ? Z mojej wiedzy jasno wynika, że złożył propozycje biznesową Wybrzeżu i rodzicom Pieszczka. Ani Wybrzeże ani rodzice Pieszczka tej propozycji nie przyjęli, do czego mieli święte prawo. I cóż takiego się stało, że tak biadolisz na Dowhana ? Uważasz, że nie miał prawa składać tej propozycji ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 03-02-2013 o 18:30
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #1373
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Tak Jap, a ile wnoszą do dyskusji Twoje merytoryczne teksty, można rzec "do bólu"?:
    Kinpin-proszę przenieść się na inne forum.Tam magluj,obśmiewaj,błyszcz.
    i jeszcze tutaj:
    Chłopie. Nie ze mną masz się wdawać w dyskusję. Z tezami,które postawili rozmówcy.Nie potrafisz zrozumieć tekstu pisanego.Istotne jest ,żeby ktoś się "nie panoszył żenująco", nie oceniał rozmówcy.Jego argumentacji. Umiejętność prowadzenia rozmowy na temat jest Ci doskonale obca. Proszę się dostosować do własnego wniosku z ostatniego zdania.
    A po poniższym cytacie wnoszę, że jesteś właścicielem tej domeny, by decydowac, kto ma prawo tu pisać a kto nie.
    Dla Ciebie jest ważne kto kogo, za ile.Takie młócenie słomy, takie ploty są na pudelku Nic mądrego nie potrafisz powiedzieć na temat. Jesteś zbędnym spamem. Pisz do kosza. Nie tu.
    Masz prawo się nie zgadzać z opiniami innych, masz prawo mieć swoje zdanie i przedstawiać je tu na forum. Masz prawo obalać cudze twierdzenia swoimi celnymi ripostami.
    Nie masz prawa obrażać innych ani tym bardziej decydować o tym, co kto i gdzie ma prawo pisać. Moze to właśnie Tobie potrzebna jest chwila oddechu na ochłonięcie?
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  26. Powrót do góry    #1374
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jap



    I znowu bredzisz.

    No, z nas dwojga to śmiem twierdzić, że póki co tylko Tobie zwrócono uwagę w kwestii "bicia piany". Miano "eksperta" też chyba bezdyskusyjnie należy do Ciebie, ja nigdy za takiego nie uchodziłem i nie zamierzam uchodzić. Jednak kolego nie do Ciebie należy decyzja gdzie ja mam pisać i na jaki temat. Na to za krótki jesteś po prostu



    A cóż takiego zrobił Dowhan ? Z mojej wiedzy jasno wynika, że złożył propozycje biznesową Wybrzeżu i rodzicom Pieszczka. Ani Wybrzeże ani rodzice Pieszczka tej propozycji nie przyjęli, do czego mieli święte prawo. I cóż takiego się stało, że tak biadolisz na Dowhana ? Uważasz, że nie miał prawa składać tej propozycji ?
    Początek postu typowy. Cham na wstępie. Wyraz ekspert zaczerpnięty z Twojego opisu. Czyż nie masz go pod nickiem? Ilość napisanych tu postów do czegoś zobowiązuje. Mogę się mylić.
    Co do drugiego akapitu- postawiłem swoje zarzuty p. Dowhanowi wyżej. W kwestii "propozycji biznesowej" powiem,że nie miała ona nic wspólnego z biznesem. Do działań biznesowych trzeba dysponować wieloma czynnikami. M. inn. pieniędzmi,umiejętnościami i etyką. Zarzuciłem p. senatorowi brak etyki. Pisałem o tym wyżej. Trudno. Nie czytałeś. Powtórzę Ci w skrócie. Nie wolno zaczynać rozmów od rodzica. Chłopak ma ważny kontrakt. Niepoważnie wyglądają Twoje słowa o "podzieleniu się kosztami wyszkolenia". To kwota kilkudziesięciu tys. PLN. I zaczyna się: nastolatek pogubiony rozpoczyna nie pytany oceniać negatywnie kibiców klubu, władze klubu.Pisze na FB , że każdy kontrakt można zerwać. I nikomu nic do tego. I nazywasz to moim "biadoleniem" na p. Dowhana ? Nie widzisz związku ? Nie dostrzegasz zła. Dopiero publiczne ( moim zdaniem niepotrzebnie )wskazanie przez zarząd wolnego krzesła na którym chłopak może przesiedzieć sezon sprowadziło tatę i chłopaka na ziemię. Pan Dowhan jak pisałem wyżej zaimponował tym co zrobił w Z. G. Piszesz, że wyciągnął żużel z zaścianka. Zgoda. Tylko, że ty propagując "Falubaz ponad wszystko" wpędzasz ten Falubaz w zaścianek. Anarchia i egocentryzm zawsze daje tylko zło. --Za rok nie ma KSM,więc zbroimy się. Wielu uczestników forum wskazuje jasno, że chodzi o zdobycie takiego składu, który da finał PO przed sezonem. ZG weźmie nr. 1,3,5,7.9 z GP, Toruń może 2,4,6,8... Reszcie też coś zostanie. Jak stracimy sponsora, to niech to wszyscy diabli. Wrócimy ligę niżej. To jest to myślenie. To jest zaścianek.

    Midura

    Adastal podjął trud. Przedstawił tezy.Przeczytałem całą dyskusję. Na 29-tej stronie przedstawiłem swoje wnioski z dyskusji,swoje przemyślenia,propozycje. Podparłem je wieloma cytatami, także z innych łam. Przybiegłeś na pomoc kumplowi i nie wniosłeś nic do projektów, które padły. Bo się nie chce kogoś czytać. Lepiej czytać tylko siebie. Obraża Cię, że ktoś mówi wprost o takiej postawie. "Panoszy się". Grzecznie po raz któryś mówię: wojna kibiców to nie w tym wątku. Ostatni akapit chyba niepotrzebny. Może wnieś pomysły, wykaż błędny tok rozumowania w propozycjach. Zapraszam.

  27. Powrót do góry    #1375
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Do działań biznesowych trzeba dysponować wieloma czynnikami. M. inn. pieniędzmi,umiejętnościami i etyką. Zarzuciłem p. senatorowi brak etyki. Pisałem o tym wyżej. Trudno. Nie czytałeś. Powtórzę Ci w skrócie. Nie wolno zaczynać rozmów od rodzica. Chłopak ma ważny kontrakt.
    Moment, moment. Jak to nie wolno ? Ja twierdzę, ze w tym przypadku trzeba było zacząć od rodzica jako prawnego opiekuna niepełnoletniego zawodnika. Dopiero potem (uzyskawszy akceptację rodzica) należało rozmawiać z działaczami Wybrzeża. Po co byłoby w ogóle im zawracać głowę gdyby sam Pieszczek (oraz jego prawny opiekun) nie był zainteresowany taką ofertą ? Ten zarzut to żaden zarzut.

    Niepoważnie wyglądają Twoje słowa o "podzieleniu się kosztami wyszkolenia". To kwota kilkudziesięciu tys. PLN. I zaczyna się: nastolatek pogubiony rozpoczyna nie pytany oceniać negatywnie kibiców klubu, władze klubu.Pisze na FB , że każdy kontrakt można zerwać. I nikomu nic do tego. I nazywasz to moim "biadoleniem" na p. Dowhana ?
    Dlaczego niepoważnie ? Tego również nie rozumiem. Oczywiście miałem na myśli tutaj kwotę (od Falubazu) za wypożyczenie Pieszczka, czyżbyś uważał, że ta kwota nie byłaby częściowym pokryciem kosztów szkolenia dla w sumie zubożałej kasy Wybrzeża ? Była okazja aby troszkę sobie zrekompensować koszty szkolenia tego zawodnika i mieć go praktycznie dalej w drużynie. A jednocześnie dać szansę temu zawodnikowi aby skuteczniej podnosił swoje umiejętności wśród najlepszych w SE. I to nazywam właśnie Twoim biadoleniem. Nie wnikam tutaj w ocenę tego zawodnika swoich kibiców, nie znam szczegółów, nie wiem czy nie był czasami prowokowany. Nie uważam też aby jego słowa "że każdy kontrakt można zerwać. I nikomu nic do tego" były słowami obraźliwymi. A już na pewno nie obarczał bym winą Dowhana za sam fakt, iż zawodnik te słowa wypowiedział. Ten zarzut to żaden zarzut.


    Pan Dowhan jak pisałem wyżej zaimponował tym co zrobił w Z. G. Piszesz, że wyciągnął żużel z zaścianka. Zgoda. Tylko, że ty propagując "Falubaz ponad wszystko" wpędzasz ten Falubaz w zaścianek. Anarchia i egocentryzm zawsze daje tylko zło. --Za rok nie ma KSM,więc zbroimy się. Wielu uczestników forum wskazuje jasno, że chodzi o zdobycie takiego składu, który da finał PO przed sezonem. ZG weźmie nr. 1,3,5,7.9 z GP, Toruń może 2,4,6,8... Reszcie też coś zostanie. Jak stracimy sponsora, to niech to wszyscy diabli. Wrócimy ligę niżej. To jest to myślenie. To jest zaścianek.
    Tymi słowami dałeś mi jasno do zrozumienia, ze Ty tak w zasadzie nie masz pojęcia jak ten sport funkcjonuje. A co za tym idzie, błądzisz w tym wszystkim, pogubiłeś się i to znacznie. Po pierwsze, pokaż mi choć jeden mój wpis w którym to ja propaguje "Falubaz ponad wszystko" ? Tylko jeden wpis. Nie ma takiego. Ponadto używasz wyrażeń których, obawiam się, sam nie rozumiesz. Jaka anarchia i egocentryzm ? O czym Ty w ogóle tutaj prawisz ? Obudź się chłopie, to nie są lata 80 czy nawet 90. Dzisiaj mamy zawodowy, profesjonalny sport. Dzisiaj zdobywanie medali DMP to nie kilkunastu zagorzałych działaczy i zawodników. Dzisiaj aby zdobywać medale DMP musi nastąpić pewien proces. Tu aby mieć w drużynie zawodników z nr. SGP 1,3,5,7,9 trzeba lat pracy (tak jak w ZG) aby sobie móc na to pozwolić. No i na tym to właśnie polega, wszystkie kluby znają zasady jakie tu obowiązują. Masz kapitał to kontraktujesz dobrych zawodników. Nie masz kapitału to kontraktujesz co wpadnie. Mówiąc w dużym skrócie, jak zarząd ma ikrę to ma kapitał, jak tej ikry nie ma to i kasy nie ma i czasami jest "liga niżej". A na domiar złego wiecznie narzeka. Ale narzeka nie na siebie tylko w zasadzie na tych co mają. Sobie nie mając nic do zarzucenia. CZemu czasami mam wrażenie, ze idealnie pasujesz do tego typu działaczy ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #1376
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Mariusz -może nie kieruj do mnie swoich komentarzy.Żyj w swoim świecie własnych doskonałości. Ja żyję w świecie niedoskonałym. Lepiej skomentuj projekty ,które padły.

  29. Powrót do góry    #1377
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Lepiej skomentuj projekty ,które padły.
    Robiłem to już nie raz i nie dwa. Ale proszę bardzo, konkretnie wskaż który projekt mam skomentować. Bo tyle już ich się przewinęło, że doprawdy nie wiem o którym piszesz.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #1378
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,094
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Powaznie? Chce sie Tobie jeszcze dyskutowac na takim poziomie?
    Przeciez ten gosciu nie ma nic do zaoferowania oprocz focha na ludzi majacych inne zdanie niz on.
    Zwykly dzieciuch.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  31. Powrót do góry    #1379
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    (...)
    Midura

    Adastal podjął trud. Przedstawił tezy.Przeczytałem całą dyskusję. Na 29-tej stronie przedstawiłem swoje wnioski z dyskusji,swoje przemyślenia,propozycje. Podparłem je wieloma cytatami, także z innych łam. Przybiegłeś na pomoc kumplowi i nie wniosłeś nic do projektów, które padły. Bo się nie chce kogoś czytać. Lepiej czytać tylko siebie. Obraża Cię, że ktoś mówi wprost o takiej postawie. "Panoszy się". Grzecznie po raz któryś mówię: wojna kibiców to nie w tym wątku. Ostatni akapit chyba niepotrzebny. Może wnieś pomysły, wykaż błędny tok rozumowania w propozycjach. Zapraszam.
    Jep

    Mariusz i mój kumpel? Skąd ten wniosek?
    Widziałeś mnie, żebym się przesadnie rozpisywał w tym wątku? Nie? Zgadnij dlaczego? Dziwne, że nie mam nic do powiedzenia w każdym temacie jak typowy Polak, co nie?
    Mój wpis był reakcją na Twoje, hmm delikatnie mówiąc, niegrzeczne traktowanie opinii ludzi, którzy było nie było od lat tworzą to forum. To, że ich tezy nie są zgodne z Twoimi, to jeszcze nie powód wyzywać ich w sposób, jaki Ty to zrobiłeś. Jak nie odpowiada Tobie taki poziom sportsboard.pl to chyba grzeczniej nie zaglądać tu więcej a nie namawiać do tego wieloletnich użytkowników. Ile trzeba kultury osobistej by to zrozumieć?
    Szanuj poglądy innych i wtedy oczekuj szacunku od innych.

    Pozdrawiam
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  32. Powrót do góry    #1380
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Cytat Zamieszczone przez FIS Zobacz posta
    Za komuny to było dobrze, transfery sporadyczne i kluby musiały szkolić żeby utrzymac drużyne w czołówce, a teraz wystarczy gruby portfel...
    Ot i cała prawda.

  33. Powrót do góry    #1381
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Robiłem to już nie raz i nie dwa. Ale proszę bardzo, konkretnie wskaż który projekt mam skomentować. Bo tyle już ich się przewinęło, że doprawdy nie wiem o którym piszesz.
    Zrobiłeś taką hućpę nie czytając propozycji uczestników forum? To wolny kraj. Wolność to odpowiedzialność.

    kingpin- cytowałem Ciebie wskazując na celne spostrzeżenie. Jednak trzech dłuższych postów, w których starałem się podsumować dyskusję,dodałem swoje propozycje już się nie chce czytać? Nie systematyzowałem ich. To miało jak sądziłem wyjść z forum. Ale jak zaczyna się od plucia.

    mildura- Widzisz. Cała rzecz w tym, że niektórzy nie czytając propozycji zrobili...nie chcę tego nazywać dosadnie. Powiem, że poza arogancją dla wszystkich nie wnieśli nic. Forum zamilkło. Pobrzmiewa u Ciebie nuta specjalnych przywilejów dla uczestników forum w/g ilości napisanych postów, stażu. Stąd nowy" się panoszy", "są na forum od lat". Szacunek się zdobywa czym innym. Jeżeli w poczuciu ważności swej persony; bo staż,bo wyraz ekspert pod nickiem popada się w samozachwyt to ginie wszystko. Nie przedstawili ŻADNYCH wniosków. Teraz widzisz Mariusz pyta gdzie to jest. To mnie oburza.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 06-02-2013 o 13:26

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    lemur6666 (06-02-2013)

  35. Powrót do góry    #1382
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,094
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    Ja to przecież doskonale wiem, ba, nawet rozumiem, choć przywołujesz - nie wiedzieć dlaczego - poziom SF. Nie czytam tamtejszych opinii, więc wybacz niewiedzę, w tym akurat względzie faktycznie nie mam nic do powiedzenia.

    Co do KSM - starałem się to dość jasno podkreślać - odnosiłem się do konkretnych zarzutów, które były mu stawiane, a na które, wedle mojej oceny, wpływu nie miał. Nigdzie nie napisałem, że KSM jest bardzo dobry lub bardzo zły, natomiast w przeciwieństwie do wielu osób widzę JAKIEŚ jego korzyści. Dyskutować możemy czy te korzyści większe niż straty, które powoduje, choć poza powyższą kwestią, co do której mam identyczne zdanie, żadnych innych poważnych obiekcji wobec niego nie mam, co starałem się mniej lub bardziej udanie przedstawić w swoich wypowiedziach.

    I jeszcze a propos powyższego - mam takie przeczucie, że w tym jednym stwierdzeniu siedzą dwie, minimalnie od siebie różne, kwestie. Czym innym jest bowiem to, że mocny (czy może bogaty, żeby lepiej brzmiało) klub straci zawodnika a czym innym to, że bogaty poprzez tę stratę stanie się biednym (biedniejszym). Bo akurat z perspektywy iluś lat obowiązywania KSM zazwyczaj to właśnie ci, którzy przed sezonem wpakowali w zespół ogromne pieniądze, walczyli następnie o medale DMP (bądź liczyli się w stawce jako faworyci), a słabsze zespoły - chociaż KSM niby na podobnym poziomie - walczyły o przetrwanie. Dlatego o ile można zrozumieć niechęć do sytuacji, w której za dobry wynik ukarany jest klub, który musi się pozbyć jakiegoś zawodnika, o tyle jednak rzadko kiedy się zdarzało, by klub ten w kolejnym sezonie - jeśli takie były jego aspiracje - nie walczył o najwyższe cele.
    W tym calym zamieszaniu przeoczylem Twoj post.
    No wiec po kolei.

    Sympatyczniej wychodzi jak sie odnosimy do kontekstu a nie pojedynczego zdania,stad przywolywanie SF.Mniejsza o to.To tak na wstepie.
    Jak to mowia,kto jest bez grzechu niech rzuci kamieniem i pewnie leb mialbym tez poobijany

    Roznimy sie tym ,ze ja naprawde zadnych korzysci wynikajacych z wprowadzenia KSM nie widze.Pisalem juz w poprzednich postach dlaczego.KSM mial zmienic mentalnosc zuzlowcow,naprawic finanse klubowe i wyrownac poziom ligi.Nie podolal.

    Ostatni akapit czy aby nie jest potwierdzeniem tego o czym pisalem wczesniej,ze klub z odpowiednimi finansami poradzi sobie i tak najlepiej,bez wzgledu na obowiazujace przepisy i ograniczenia a jak w kasie pusto to i ksm nie pomoze?

    Komu potrzebny jest KSM? Tak sie zastanawiam i jakos sensownej odpowiedzi nie znajduje.
    Wroclaw? Lezy i kwiczy bez wzgledu na regulamin.
    Bydgoszcz? Uciekli katu spod topora, problemy ze wzgledu na finanse.Zdobyli troche grosza i sklecili sensowna druzyne.Na sile mozna sie przychylic do tezy,ze ksm pozwolil im na stworzenie takiej druzyny.Gdyby nie ksm,Hancock w polowie grudnia pewnie nie bylby wolnym zawodnikiem.
    Gniezno? Rozmawiali z Gollobem,Hancockiem i Bog wie kim jeszcze.Pary nie starczylo,ksm nie pomogl.
    Gorzow?Problemy z kasa.Czy KSM im pomogl? Raczej nie.Przeszkodzil? Na poczatku tak twierdzili,ale w koncu sie wysypali,ze nie bylo mamony.
    Tarnow?Zawirowania,zmiana prezesa ale w koncu wszystko poukladali.Ze wzgledu na KSM pozbyli sie Hancocka,ale chyba nie rozpaczaja.Nie wiem czy mieliby na niego kase.Tu mozna stwierdzic,ze KSM pomogl,zawsze moga na cos zwalic wine jesli chodzi o odejscie Hancocka.
    Torun,Zielona,Czewa,tu mam wrazenie ksm jedynie przeszkadza i jest powodem do lamentow.
    Krotko mowiac ksm potrzebny jest klubom jako zgrabne wyjscie z twarza w momencie problemow finansowych i nie wiedzieć czemu niektorym kibicom.
    Realnie , moim zdaniem potrzebny nie jest nikomu.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 06-02-2013 o 18:20
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  36. Powrót do góry    #1383
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-10-2008
    Postów
    580
    Kliknij i podziękuj
    211
    Podziękowania: 35 w 25 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    W tym calym zamieszaniu przeoczylem Twoj post.
    No wiec po kolei.

    Sympatyczniej wychodzi jak sie odnosimy do kontekstu a nie pojedynczego zdania,stad przywolywanie SF.Mniejsza o to.To tak na wstepie.
    Jak to mowia,kto jest bez grzechu niech rzuci kamieniem i pewnie leb mialbym tez poobijany

    Roznimy sie tym ,ze ja naprawde zadnych korzysci wynikajacych z wprowadzenia KSM nie widze.Pisalem juz w poprzednich postach dlaczego.KSM mial zmienic mentalnosc zuzlowcow,naprawic finanse klubowe i wyrownac poziom ligi.Nie podolal.

    Ostatni akapit czy aby nie jest potwierdzeniem tego o czym pisalem wczesniej,ze klub z odpowiednimi finansami poradzi sobie i tak najlepiej,bez wzgledu na obowiazujace przepisy i ograniczenia a jak w kasie pusto to i ksm nie pomoze?

    Komu potrzebny jest KSM? Tak sie zastanawiam i jakos sensownej odpowiedzi nie znajduje.
    Wroclaw? Lezy i kwiczy bez wzgledu na regulamin.
    Bydgoszcz? Uciekli katu spod topora, problemy ze wzgledu na finanse.Zdobyli troche grosza i sklecili sensowna druzyne.Na sile mozna sie przychylic do tezy,ze ksm pozwolil im na stworzenie takiej druzyny.Gdyby nie ksm,Hancock w polowie grudnia pewnie nie bylby wolnym zawodnikiem.
    Gniezno? Rozmawiali z Gollobem,Hancockiem i Bog wie kim jeszcze.Pary nie starczylo,ksm nie pomogl.
    Gorzow?Problemy z kasa.Czy KSM im pomogl? Raczej nie.Przeszkodzil? Na poczatku tak twierdzili,ale w koncu sie wysypali,ze nie bylo mamony.
    Tarnow?Zawirowania,zmiana prezesa ale w koncu wszystko poukladali.Ze wzgledu na KSM pozbyli sie Hancocka,ale chyba nie rozpaczaja.Nie wiem czy mieliby na niego kase.Tu mozna stwierdzic,ze KSM pomogl,zawsze moga na cos zwalic wine jesli chodzi o odejscie Hancocka.
    Torun,Zielona,Czewa,tu mam wrazenie ksm jedynie przeszkadza i jest powodem do lamentow.
    Krotko mowiac ksm potrzebny jest klubom jako zgrabne wyjscie z twarza w momencie problemow finansowych i nie wiedzieć czemu niektorym kibicom.
    Realnie , moim zdaniem potrzebny nie jest nikomu.
    Szanuję ludzi broniących swoich poglądów,szczególnie gdy maja silne dowody i argumenty na poparcie swoich twierdzeń. Ponieważ mam podobne zdanie jak LEE, więc zamieszczam przypuszczalne składy w sytuacji,gdyby nie było ksm-u. Jak uważasz, czy takiej ligi chcieli by kibice? Bo ja nie. Oczywiście zawodnikom byłoby to na rękę- ten wyścig zbrojeń, który doprowadził by do totalnego wyniszczenia finansów klubów. Po 10 rundach pustki na większości stadionów.

    Smutne jest to,że jak tzw.reformatorzy się nie opamiętają to za rok składy o bardzo róznej sile rażenia będą faktem a liga będzie wydawać ostatnie tchnienia. Oczywiście wszystkiemu będą winni działacze i presja kibiców. Regulamin i Witkowski będą niewinni. Kot zawsze spada na cztery łapy- koryciarze też.


    Unia Tarnów
    1. Vaculik 8,56
    2.Stachyra 6,05
    3. Madsen 7,45
    4. Janowski 7,60
    5. Kołodziej 8,98
    6. Gomólski 2,80
    7. Koza 2,50
    KSM: 41,44

    Stal Gorzów Wielkopolski
    1. Iversen 9,58
    2. L.Sundstroem 5,66
    3 Kasprzak 7,14
    4. Gapiński 6,06
    5. Nermark 8,00
    6. Cyran 2,50
    7.Zmarzlik 6,57
    KSM: 43,01

    Unibax Toruń
    1. Gollob 7,46
    2 Miedziński 7,49
    3. Sulliwan 8,64
    4. Ward 8,41
    5.Holder 9,28
    6.P.Przedpełski 2,50
    7.E.Pulczyński 3,83
    KSM: 45,11

    Stelmet Falubaz Ziel.Góra
    1.Jonsson 9,11
    2. Zengota 5,93
    3 Hampel 8,75
    4. Łoktajew 6,28
    5.Protasiewicz 8,18
    6 Strzelec A. 4,26
    7.Dudek 7,49
    Ksm 45,74

    Unia Leszno
    1 Bjerre K. 7,20
    2 Jędrzejak 8,31
    3 Pavlić 6,73
    4. Baliński D. 6,89
    5 Lindgren 6,95
    6. Musielak 4,73
    7 Adamczewski 2,97
    KSM: 40,81

    PGE Marma Rzeszów
    1. Pedersen 10,40
    2 Hancock G. 9,27
    3. Okoniewski 7,51
    4 Zagar M. 8,20
    5.Walasek 8,71
    6.Garszka M. 2,50
    7.Sówka 4,00

    KSM: 48,09

    Polonia Bydgoszcz
    1. Buczkowski 7,57
    2 Adamczak 4,60
    3 Łaguta A. 4,34
    4. Kościecha 6,18
    5 Andersen 5,63
    6. Wożniak 4,67
    7. Curyło 4,42
    KSM: 32,99

    Włókniarz Częstochowa
    1.G.Łaguta 8,78
    2 Jensen J. 7,70
    3. Prz. Pawlicki 6,91
    4. Woffinden 6,93
    5 Sajfudinow 9,20
    6. Piotr Pawlicki 5,92
    7. Czaja 3,18
    KSM: 45,14

    Betard Sparta Wrocław
    1. Miśkowiak 7,28
    2.Suchecki Z. 4,53
    3. Ljung P. 6,62
    4. Klindt N. 6,50
    5 Batchelor T. 6,58
    6. Malitowski 2,53
    7. Bojarski T. 3,13
    KSM: 34,64

    Lechma Start Gniezno
    1. Lindbaeck 6,72
    2 Świderski 4,27
    3. Ułamek S. 6,77
    4. Pedersen B. 6,49
    5 Holta 6,72
    6. Lisiecki 2,50
    7.O.Fajfer 3,08
    KSM: 34,05
    Ostatnio edytowane przez ADASTAL ; 07-02-2013 o 14:15

  37. Powrót do góry    #1384
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,094
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Jak widzisz dalej mamy podzial silne i slabe druzyny,tak jak w kazdym roku w ktorym obowiazywal KSM.
    Pomijam juz fakt,ze Twoje sklady opieraja sie na przypuszczeniach a ja opieralem sie na faktycznym stanie personalny druzyn i okreslilem w przyblizeniu jaki byl w tym wklad ksm-u..
    Z Twoimi przypuszczeniami moge sie zgodzic tylko w przypadku Apatora i Falubazu.To oczywiste ,ze gdyby nie KSM Miedzin / Ward/ ktorys z blizniakow nie siedzieliby na lawie oraz Loktajew nie bylby wypozyczony.To dla mnie sprawa bezdyskusyjna,reszta druzyn to tylko Twoje pobozne zyczenia majace na celu udowodnienie tezy,ze brak ksm to zbrodnia na sporcie zuzlowym.
    Nie kupuje tego.Niby dlaczego Zagar,Hancock czy bracia Pawliccy mieliby odejsc po tym sezonie ze swoich klubow?Myslisz ,ze Rzeszow czy Czestochowa zbuduja budzety na 12-15 mln a Polonia,Leszno czy Gniezno popadna w tarapaty finasowe i nie bedzie ich stac na zatrzymanie w/w zawodnikow? Przeciez obowiazuje KSM dzieki ktoremu w ostatnich latach pewnie ustabilizowaly finanse lub nawet zaoszczedzili troche grosza.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-02-2013 o 17:24
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  38. Powrót do góry    #1385
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta

    Komu potrzebny jest KSM? Tak sie zastanawiam i jakos sensownej odpowiedzi nie znajduje.
    Wroclaw? Lezy i kwiczy bez wzgledu na regulamin.
    Bydgoszcz? Uciekli katu spod topora, problemy ze wzgledu na finanse.Zdobyli troche grosza i sklecili sensowna druzyne.Na sile mozna sie przychylic do tezy,ze ksm pozwolil im na stworzenie takiej druzyny.Gdyby nie ksm,Hancock w polowie grudnia pewnie nie bylby wolnym zawodnikiem.
    Gniezno? Rozmawiali z Gollobem,Hancockiem i Bog wie kim jeszcze.Pary nie starczylo,ksm nie pomogl.
    Gorzow?Problemy z kasa.Czy KSM im pomogl? Raczej nie.Przeszkodzil? Na poczatku tak twierdzili,ale w koncu sie wysypali,ze nie bylo mamony.
    Tarnow?Zawirowania,zmiana prezesa ale w koncu wszystko poukladali.Ze wzgledu na KSM pozbyli sie Hancocka,ale chyba nie rozpaczaja.Nie wiem czy mieliby na niego kase.Tu mozna stwierdzic,ze KSM pomogl,zawsze moga na cos zwalic wine jesli chodzi o odejscie Hancocka.
    Torun,Zielona,Czewa,tu mam wrazenie ksm jedynie przeszkadza i jest powodem do lamentow.
    Krotko mowiac ksm potrzebny jest klubom jako zgrabne wyjscie z twarza w momencie problemow finansowych i nie wiedzieć czemu niektorym kibicom.
    Realnie , moim zdaniem potrzebny nie jest nikomu.
    Widzisz. Powtarzam się pewnie. Trudno. Podstawowa rola KSM to ratunek dla LIGI. Jeżeli stale tylko patrzysz na pojedynczy klub, to nie widzisz całości. KSM ma utrzymać równowagę w lidze. Powoduje ,że jest widowiskowa. To przyciąga kibiców, sponsorów,tv. Jest ratunkiem dla żużla. To sport specyficzny. Nie ma tu mowy o niespodziankach jak w PP w piłce,że kopciuszek(n.p. Kraków) ogra ekstraligowca. Na 10 meczów kopciuszek przegra wszystkie 10 w żużlu.Zauważ,że Anglicy jeszcze bardziej próbują premiować mecze maksymalnie na styk.Właśnie pod widowiskowość-sponsorów,kibiców,tv.
    Widziałeś, że postulowałem ograniczenie ilości biegów juniorów w dorosłej Elidze. Nie da się tej sztucznej hybrydy długo utrzymać. KSM może pozwolić szkolącym klubom( a na tym musi nam bardzo zależeć ) utrzymać ich w swojej pieczy. Nawet po wypożyczeniu. Wskaźnik KSM n.p. 2,5 wychowanka w klubie do wieku seniora to cenny wyróżnik dla szkolącego klubu.Może zdziałać dobro. Mówiłem o tym wcześniej. KSM powoduje,że rosnąc gwałtownie u zawodnika, może mający maksymalnie wysforowany KSM klub przymusić do zmiany jednego zawodnika z wyższym KSM na innego z niższym. To prawda. Ale też się dzieje to naturalnie. Zauważ,że KSM może pomóc klubom w stabilizacji składu. Wprowadzenie przepisu o podniesieniu KSM odchodzącego lub zrywającego kontrakt zawodnika powoduje,że składy klubów mogą być stabilniejsze. Na tym zależy kibicom. To może być przydatny instrument. Adastal nie przedstawił wcale nierealnie składów za rok. Za dwa jak wygaśnie reszta kontraktów zostanie na najwyższym poziomie kto? Z G, Toruń, Rzeszów. Postawmy podium. Wylosujmy co rok miejsca na pudle. Amen i pokropek.Kogo to będzie obchodzić ?
    Ostatnio edytowane przez Jap ; 07-02-2013 o 15:31

  39. Powrót do góry    #1386
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    Oczywiście zawodnikom byłoby to na rękę- ten wyścig zbrojeń, który doprowadził by do totalnego wyniszczenia finansów klubów. Po 10 rundach pustki na większości stadionów.
    Nie uważasz, że to brzmi trochę nielogicznie ? Zawodnikom miałoby zależeć na jednym, pełnym wolności okienku transferowym, w którym obłowiliby się podwójnie, doprowadzając przy tym do ruiny budżety klubów ? Czy nie lepiej jest dostawać po 50 tysięcy przez 5 lat, niż dostać jednorazowo 100 tyś. ?

    Cytat Zamieszczone przez ADASTAL Zobacz posta
    PGE Marma Rzeszów
    1. Pedersen 10,40
    2 Hancock G. 9,27
    3. Okoniewski 7,51
    4 Zagar M. 8,20
    5.Walasek 8,71
    6.Garszka M. 2,50
    7.Sówka 4,00

    KSM: 48,09
    Trochę tutaj przesadziłeś. Rozumiem, Rzeszów jest bogaty, PGE plus Marma dają naprawdę duże pieniądze na Stal, ale nie wyobrażam sobie, by nawet oni byli w stanie utrzymać drużynę z N.Pedrsenem, Hancockiem, Walaskiem i Zagarem.

  40. Powrót do góry    #1387
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Adastal nie przedstawił wcale nierealnie składów za rok. Za dwa jak wygaśnie reszta kontraktów zostanie na najwyższym poziomie kto? Z G, Toruń, Rzeszów. Postawmy podium. Wylosujmy co rok miejsca na pudle. Amen i pokropek.Kogo to będzie obchodzić ?
    Hmm, no dobra, załóżmy przez chwile, że Adastal nie myli się w swojej teorii i faktycznie takie składy byłyby rzeczywistością. Ja w tej jego rozpisce widze 7 wyrównanych ekip, mam tu na mysli Apator, Falubaz, Rzeszów, Czewa, Stal G, Unia L, Unia T. Odstaja Polonia B, Wrocek i Gniezno. Jednak te 7 ekip w moim odczuciu mogą walczyć jak równy z równym.

    A jak to się ma do dzisiejszych składów tych ekip, tzn. w sytuacji keidy KSM obowiązuje ? Według mnie ekipy równorzędne to Apator, Falubaz, Tarnów, Rzeszów i Czewa. Odstające ekipy to Stal G, Unia L, Polonia B, Wrocek i Gniezno.

    Jak to się ma do tego twierdzenia :

    KSM ma utrzymać równowagę w lidze. Powoduje ,że jest widowiskowa.
    No mi wyraźnie wychodzi, że bez KSM ekipy są bardziej wyrównane niż w sytuacji kiedy KSM obowiązuje.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  41. Powrót do góry    #1388
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Nie uważasz, że to brzmi trochę nielogicznie ? Zawodnikom miałoby zależeć na jednym, pełnym wolności okienku transferowym, w którym obłowiliby się podwójnie, doprowadzając przy tym do ruiny budżety klubów ? Czy nie lepiej jest dostawać po 50 tysięcy przez 5 lat, niż dostać jednorazowo 100 tyś. ?


    Trochę tutaj przesadziłeś. Rozumiem, Rzeszów jest bogaty, PGE plus Marma dają naprawdę duże pieniądze na Stal, ale nie wyobrażam sobie, by nawet oni byli w stanie utrzymać drużynę z N.Pedrsenem, Hancockiem, Walaskiem i Zagarem.
    To jedno, a co śmieszniejsze ten skład prawdopodobnie nie dałby Marcie majstra
    Symulacja przedstawiona przez ADASTAL tylko utwierdza mnie w przekonaniu o tym, że KSM jest bezsensu. No bo co takiego zmieniło się pomiędzy układem sił z KSM 40 a tą symulacją ? Że będzie więcej wyników po 60coś to 20coś ? Z KSM też by były, gdyby nie fakt że każdy liczył sobie ile to będzie "kosztowało" na KSMie. Jechało się by wygrać, zgarnąć bonus ale nie nabijać za dużo punktów. Jedno wielkie oszukiwanie. Klasyczny przykład to mecz w Zielonej Falubazu z Polonią. Tego chcemy Panie/Panowie wyznawcy ksm ?

  42. Powrót do góry    #1389
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,136
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Przeciez obowiazuje KSM dzieki ktoremu w ostatnich latach pewnie ustabilizowaly finanse lub nawet zaoszczedzili troche grosza.
    Nie potrafisz rozmawiać. Bębnisz swoje. Nie umiesz się oderwać od umieszczenia argumentu bez nazwisk,bez konkretnego klubu. Takie argumentowanie ma swoją nazwę. Jest w skryptach na 1-szym roku. Nie chcę Cie obrażać. I nie chcę Cię przekonywać.

  43. Powrót do góry    #1390
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Widzisz Kingpin, jesteś niereformowalny. Na szczęście Twój adwersarz jest, to już połowa sukcesu

  44. Powrót do góry    #1391
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Widzisz Kingpin, jesteś niereformowalny. Na szczęście Twój adwersarz jest, to już połowa sukcesu
    W przypadku TEGO rozmówcy to nawet 4/5 sukcesu.

  45. Powrót do góry    #1392
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,094
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Mam go w ignorowanych,wiec nie musze sie ******** na jego prawdy objawione.


    Tak z przymruzeniem oka i biorac pod uwage fakt,ze od 2014 mamy 8 druzyn w SE.Staralem sie tez pamietac o zawodnikach konczacych wiek juniora jak i dwoch seniorach z polska licencja o czym Adastal zapomnial.
    Przy czym zastrzegam sobie prawo do bledu jak i zmiany pogladow.Jestem spamem,wolno mi.

    Stelmet Falubaz Ziel.Góra
    1.Jonsson 9,11
    2. Dudek 7,49
    3 Hampel 8,75
    4. Łoktajew 6,28
    5.Protasiewicz 8,18
    6 Strzelec A. 4,26
    7.Adamczewski
    Ksm 44,07

    Unibax Toruń
    1. Gollob 7,46
    2 Miedziński 7,49
    3. Sullivan 8,64
    4. Ward 8,41
    5.Holder 9,28
    6.Pieszczek 3,04
    7.P.Przedpelski
    KSM: 44,32

    Włókniarz Częstochowa
    1.G.Łaguta 8,78
    2 Jensen J. 7,70
    3.Holta 6,72
    4Miśkowiak 7,28
    5 Sajfudinow 9,20
    6.Czaja 3,18
    7. Legownik
    KSM: 42,86

    PGE Marma Rzeszów
    1. Pedersen 10,40
    2 Pavlić 6,73
    3.Okoniewski 7,51
    4.Ulamek 6,77
    5.Walasek 8,71
    6.Sówka 4,00
    7.Garszka M.
    KSM: 44,15

    Unia Leszno
    1 Bjerre K. 7,20
    2 Jędrzejak 8,31
    3 Nermark 8,00
    4. Baliński D. 6,89
    5 Lindgren 6,95
    6. Piotr Pawlicki 5,92
    7 Musielak
    KSM: 43,27

    Polonia Bydgoszcz
    1. Buczkowski 7,57
    2 Batchelor 6,58
    3 Zagar 8,20
    4.Kościecha 6,18
    5 Hancock G. 9,27
    6.Wożniak 4,67
    7.Jozwik
    KSM: 42,47

    Stal Gorzów Wielkopolski
    1. Iversen 9,58
    2. Lindbaeck 6,72
    3 Kasprzak 7,14
    4. Gapiński 6,06
    5. Prz. Pawlicki 6,91
    6.Zmarzlik 6,57
    7.Kaczmarek
    KSM: 42,98

    Unia Tarnów
    1. Vaculik 8,56
    2.Woffinden 6,93
    3. Madsen 7,45
    4. Janowski 7,60
    5. Kołodziej 8,98
    6. Gomólski 2,80
    7. Koza
    KSM: 42,31

    Zakladam ,ze Wrocek i Start spadaja do 1 ligi.Kto podzieli ich los a kto awansuje troche ciezej wytypowac,wiec pozostawilem sklad SE z tegorocznym inwentarzem.

    Na starcie sezonu 2014 przekonamy sie kto byl blizej prawdy.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-02-2013 o 17:06
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  46. Powrót do góry    #1393
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,427
    Kliknij i podziękuj
    4,449
    Podziękowania: 1,706 w 1,012 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A jak to się ma do dzisiejszych składów tych ekip, tzn. w sytuacji keidy KSM obowiązuje ? Według mnie ekipy równorzędne to Apator, Falubaz, Tarnów, Rzeszów i Czewa. Odstające ekipy to Stal G, Unia L, Polonia B, Wrocek i Gniezno.

    Jak to się ma do tego twierdzenia :



    No mi wyraźnie wychodzi, że bez KSM ekipy są bardziej wyrównane niż w sytuacji kiedy KSM obowiązuje.
    Mariusz jak ty mnie wkur....sz tym pieprzeniem.
    KSM to nie magiczna różdżka. Jaki wpływ ma KSM na to, że Gollob opuścił Gorzów a Hampel Unię ?
    Druga sprawa. Są to zawodnicy, którzy wydają się lepsi niż ich KSM, stąd ekstrapolując wydaje się, że drużyny z nimi w składzie wydają się lepsze. Ale Zobaczymy tabelę po zasadniczej.

    Żeby nie było, nie tyle jestem zwolennikiem KSM , co przeciwnikiem pompowania wynagrodzeń zawodników.
    Uważam, że ten sport dalej nie może się rozwinąć, w znaczeniu geograficznym.
    Jedyne co można zrobić to po prostu to samo tutaj ale taniej. Dla kibica.
    Ostatnio edytowane przez lemur6666 ; 07-02-2013 o 16:33

  47. Powrót do góry    #1394
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Mariusz jak ty mnie wkur....sz tym pieprzeniem.
    To najpierw zorientuj się o czym ja piszę, sprubuj zrozumieć. A potem dopiero komentuj. Inaczej wychodzisz na błazna.

    KSM to nie magiczna różdżka. Jaki wpływ ma KSM na to, że Gollob opuścił Gorzów a Hampel Unię ?
    Moim zdaniem żaden. Tylko co to ma wspólnego z tym co ja pisałem ?

    Druga sprawa. Są to zawodnicy, którzy wydają się lepsi niż ich KSM, stąd ekstrapolując wydaje się, że drużyny z nimi w składzie wydają się lepsze. Ale Zobaczymy tabelę po zasadniczej.
    A to następny przykład, że KSM nic dosłownie nie wnosi. A często wręcz przekłamuje.

    Rozpiska Kingpina doskonale pokazuje, że mimo braku KSM-u można jednak zbudować równe zespoły. CZas kiedy KSM obowiązuje pokazał nam dobitnie, że mimo jego obowiązywania to i tak słabe finansowo ośrodki odstają od reszty. A to z prostej przyczyny, bo zawodnicy tak jak zwykli śmiertelnicy nigdy nie będą lgnęli do kiepskiego pracodawcy. Do takiego pracodawcy pójdą ci którzy roboty w lepszych ekipach nie znajdą.

    I tak małymi kroczkami dochodzimy do wniosku, że KSM oszczędności żadnych nie wprowadza, nie wyrównuje poziomu ligi, często zakłamuje prawdziwą wartość zawodnika. Dodatkowo utrudnia kompletowanie składów i nie pozwala zawodnikom na pokazywanie 100% dyspozycji na torze. Więc jeśli ktoś mówi, ze KSM powinien obowiązywać to znaczy, że łże
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  48. Powrót do góry    #1395
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,094
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Widzisz. Powtarzam się pewnie. Trudno. Podstawowa rola KSM to ratunek dla LIGI. Jeżeli stale tylko patrzysz na pojedynczy klub, to nie widzisz całości. KSM ma utrzymać równowagę w lidze. Powoduje ,że jest widowiskowa. To przyciąga kibiców, sponsorów,tv. Jest ratunkiem dla żużla. To sport specyficzny. Nie ma tu mowy o niespodziankach jak w PP w piłce,że kopciuszek(n.p. Kraków) ogra ekstraligowca. Na 10 meczów kopciuszek przegra wszystkie 10 w żużlu.Zauważ,że Anglicy jeszcze bardziej próbują premiować mecze maksymalnie na styk.Właśnie pod widowiskowość-sponsorów,kibiców,tv.
    Widziałeś, że postulowałem ograniczenie ilości biegów juniorów w dorosłej Elidze. Nie da się tej sztucznej hybrydy długo utrzymać. KSM może pozwolić szkolącym klubom( a na tym musi nam bardzo zależeć ) utrzymać ich w swojej pieczy. Nawet po wypożyczeniu. Wskaźnik KSM n.p. 2,5 wychowanka w klubie do wieku seniora to cenny wyróżnik dla szkolącego klubu.Może zdziałać dobro. Mówiłem o tym wcześniej. KSM powoduje,że rosnąc gwałtownie u zawodnika, może mający maksymalnie wysforowany KSM klub przymusić do zmiany jednego zawodnika z wyższym KSM na innego z niższym. To prawda. Ale też się dzieje to naturalnie. Zauważ,że KSM może pomóc klubom w stabilizacji składu. Wprowadzenie przepisu o podniesieniu KSM odchodzącego lub zrywającego kontrakt zawodnika powoduje,że składy klubów mogą być stabilniejsze. Na tym zależy kibicom. To może być przydatny instrument. Adastal nie przedstawił wcale nierealnie składów za rok. Za dwa jak wygaśnie reszta kontraktów zostanie na najwyższym poziomie kto? Z G, Toruń, Rzeszów. Postawmy podium. Wylosujmy co rok miejsca na pudle. Amen i pokropek.Kogo to będzie obchodzić ?
    Jedyna rzecz ktora widze to ,ze mam do czynienia z teoretykiem.Ktos natlukl ci do glowy na lamach SF,ze ksm ma byc zbawieniem dla klubow,utrzymac rownowage,przyciagnac kibicow,zapewnic widowisko.Trzymasz sie tego jak mantry a zycie pokazalo,ze zadnej z tych tez nie da sie obronic.Nie jest taniej,kibicow coraz mniej,widowiska przewaznie marnej jakosci,rownowagi rowniez brak.
    O czym Ty w ogole pieprz...sz ?Oderwales sie od rzeczywistosci czy piszesz na haju?

    Co sie dzieje naturalnie? Dla Ciebie naturalne jest zastapienie Pulczynskich plastronem z ksm 2,5 , kolejnym plastronem typu Brzozowski lub Strzelca Adamczewskim? Co jest w tym naturalnego?

    Stabilizacja to wartosc sama w sobie ale pod warunkiem,ze nie jest wymuszona.Podobnie nie powinno sie wymuszac na klubach rotacji w skladzie ,bo to chore.
    Pomysl z wyzszym ksm dla zawodnika odchodzacego to strzal w dziesiatke.Zapomniales tylko ,ze dziala to w dwie strony.Nic tak nie cieszy kibica jak brak alternatywy dla zawodnika ktory sie w danym sezonie nie sprawdzil.Klub bedzie mial zwiazane rece,bo np X nie bedzie mogl byc zastapiony Y. Uzyskal taki sam ksm jak X,ale w zwiazku ze zmiana klubu ma wyzszy i juz sie nie miesci w KSM dla druzyny.Jedyna szansa to brac slabszego zawodnika.... z ksm-em silniejszego.Lidera tez zastapisz ale zawodnikiem drugiej linii z ksm-em....lidera .Mariusz pisal o ksm ktory sztucznie zaniza wartosc zawodnikow,Ty proponujesz sztuczne zawyzanie.Jedno i drugie to patologia.No ale przeciez chodzi o stabilizacje,nawet za wszelka cene,wiec radujmy sie.

    Od kilku lat dominuja trzy zespoly.Jak rozumiem obawiasz sie ,ze po zniesieniu KSM beda dominowac....... trzy zespoly.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 07-02-2013 o 20:52
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •