Strona 124 z 274 PierwszyPierwszy ... 2474114122123124125126134174224 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,536 do 5,580 z 12329

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #5536
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,661
    Kliknij i podziękuj
    7,785
    Podziękowania: 7,385 w 4,353 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Czas budować kluby gwardyjskie-policyjne.
    j-rules-
    podoba się?
    Widze, ze trzeba z toba ostrzej :/
    Napisalem gdzies, ze mi sie to podoba? Napisalem, ze to jest dobre rozwiazanie?
    Jak nie wskazesz takich moich slow to sie wypchaj.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  2. Powrót do góry    #5537
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Jap,zgoda,ale skoro zatruwaja Tarnow i okolice,dlaczego maja po rowno sponsorowac tez Leszno czy Torun?
    Zatruwają? Na to są procedury. Sfinansują Dzień Dziecka, Dodę na Dni Tarnowa, następną fontannę itp. Zainstalują super filtry.
    Toruń ma opiekę Najwyższego. Leszno tak. Często czytałem,że wieśniaki. Oni są dobrym kierunkiem dla nawozów azotowych. Sprzedaż przy kasach w pakiecie z biletem.
    Ale chyba żartowałeś? . Staram się więc utrzymać w konwencji.
    Tarnów jedzie ligę niżej niestety. Niech taki potentat zasili biedne kluby w biedniejszej lidze. Jak widzi korzyść.

    j-rules

    Ostrzej trzeba powiadasz? Byle rzeczowo. Staram się grzecznie z tobą.
    Producent moździerzy i innych RPG jest be? Nic nie ma potrzeby wskazywać. Zapytałem o zdanie. Ostro. Uciekłeś.

  3. Powrót do góry    #5538
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,661
    Kliknij i podziękuj
    7,785
    Podziękowania: 7,385 w 4,353 postach
    Poki co to ty uciekles przed moimi pytaniami. Szkoda na ciebie czasu.
    No chyba, ze nie umiesz czytac ze zrozumieniem - w sumie to chyba o to chodzi, bo od tego sie dyskusja zaczela.

    Niech taki potentat zasili biedne kluby w biedniejszej lidze. Jak widzi korzyść.


    O prosze - czyzbys dawal im wybor?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  4. Powrót do góry    #5539
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Typowy młody arogant. Ty nie masz żadnych pytań. Ty wiesz wszystko i najlepiej. Jak ze wspomnianą p.Półtorak. Nie pojmujesz, że taki poseł załatwiający Jamrogowi Polską Grupę Zbrojeniową ( ), innym Energę. Tauron, Azoty, Lotos niszczy żużel. Po co się szarpać w Zielonej Górze, Gorzowie, Gdańsku w jakieś kluby 200, ciułać pieniądze na klub. Frajerzy. Trzeba sobie załatwić państwowe, czyli w.g. Ciebie niczyje-kto tam zauważy w cenie benzyny, nawozu szwindel. My musimy forować właśnie takich Karkosików, Półtorak, Zdunka, Skrzydlewskiego. Oni po czymś takim uciekają z żużla.
    Pogadamy za rok. Wtedy zobaczysz jak skończą kluby na tym zakłamanym promowaniu swoich miast. Chyba ,że dalej nie rozumiesz, że to promują się politycy z tych miast. Taka polska, narodowa obłuda.

  5. Powrót do góry    #5540
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,661
    Kliknij i podziękuj
    7,785
    Podziękowania: 7,385 w 4,353 postach
    Masz serie pytan:
    1. Czy pieniadze od Azotow sa panstwowe?
    2. Czy napisalem, ze fajnie ze Mechaniczne sponsoruja Jamroga?
    3. Jaka jest roznica, czy kasa pojdzie z miasta - a idzie bardzo duza, czy od sponsora, nawet od spolki z udzialem skarbu panstwa? Oprócz tej wymienonej roznicy przeze mnie?

    Ewidentnie masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

    Aha co do 1/2kowej - nigdy nie napisalem, ze zawsze zostanie przy zuzlu. Wiec tym razem ordynarnie klamiesz.
    Pisalem, ze w tamtym konkretnym sezonie, gdy mowilo sie juz o usunieciu jej z zuzla, ze tak latwo sie na to kobita nie zgodzi.
    Bo troche kasy w to wladowala. No i na tamten sezon przejsciowy jeszcze byla na tej karuzeli.
    Pozniej juz nie pisalem nic, bo mialem dosc dobre info, ze bedzie sie wycofywac ze speedwaya - chociaz nie chcialo mi sie w to wierzyc to zachowalem milczenie.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  6. Powrót do góry    #5541
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    1/2kowej
    Błąd, "1 1/2-kowej". Też kiedyś go popełniłem, dlatego mi się w oczy rzucił

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    j-rules (23-11-2016)

  8. Powrót do góry    #5542
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,661
    Kliknij i podziękuj
    7,785
    Podziękowania: 7,385 w 4,353 postach
    fakt, mialo byc 1/2torak
    Niezwykle trudne w tym zapisie to nazwisko.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  9. Powrót do góry    #5543
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,295
    Kliknij i podziękuj
    1,556
    Podziękowania: 1,199 w 918 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    fakt, mialo byc 1/2torak
    Niezwykle trudne w tym zapisie to nazwisko.
    Albo można też:

    1 1/2 k (co można przeczytać jako "półtora-k" czyli "półtorak")


    Ostatnio edytowane przez JaacPoz ; 23-11-2016 o 11:12

  10. Powrót do góry    #5544
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,661
    Kliknij i podziękuj
    7,785
    Podziękowania: 7,385 w 4,353 postach
    w sumie najlatwiej chyba 1,5k.
    A ze piatek mam wolny to gdzies w glowie zaswitalo mi o połówkowej
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  11. Powrót do góry    #5545
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Masz serie pytan:
    1. Czy pieniadze od Azotow sa panstwowe?
    2. Czy napisalem, ze fajnie ze Mechaniczne sponsoruja Jamroga?
    3. Jaka jest roznica, czy kasa pojdzie z miasta - a idzie bardzo duza, czy od sponsora, nawet od spolki z udzialem skarbu panstwa? Oprócz tej wymienonej roznicy przeze mnie?

    Ewidentnie masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.

    Aha co do 1/2kowej - nigdy nie napisalem, ze zawsze zostanie przy zuzlu. Wiec tym razem ordynarnie klamiesz.
    Pisalem, ze w tamtym konkretnym sezonie, gdy mowilo sie juz o usunieciu jej z zuzla, ze tak latwo sie na to kobita nie zgodzi.
    Bo troche kasy w to wladowala. No i na tamten sezon przejsciowy jeszcze byla na tej karuzeli.
    Pozniej juz nie pisalem nic, bo mialem dosc dobre info, ze bedzie sie wycofywac ze speedwaya - chociaz nie chcialo mi sie w to wierzyc to zachowalem milczenie.
    Czy ja się zgłosiłem do Twojego teleturnieju? Chcesz-proszę.
    ad1. Akurat dość dobrze wiem ile wysiłku i pieniędzy włożyła Polska w tzw. utworzenie Grupy Azoty. To wstyd, że zadajesz takie pytanie.
    ad2. Tu jeszcze gorzej. Retoryka rodem z działu "Polska polityka". Właśnie w dziale "Co należy...." powinieneś o tym pisać.
    ad3. Taka, jak między dżumą a czarną ospą.

    Ewidentnie masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
    Taka chłopięca, namolna już próba ośmieszenia adwersarza.

    wyszukałem...
    23-11-2015, 07:43
    j-rules
    Ekspert
    To nie jest gdybanie tylko logiczne myslenie. Marta utopila w Stal juz tyle kasy, ze nie moze dac temu zdechnac. Postawi na swoim, uratuje zuzel i znowu bedzie bohaterem w swoim domu.
    Mocno mnie śmieszyło to oświadczenie futurystyczne, dlatego zapamiętałem wiedząc, że odchodzi.

    Takie słownictwo-"ordynarnie kłamiesz",..."Pisalem, ze w tamtym konkretnym sezonie, gdy mowilo sie juz o usunieciu jej z zuzla".
    Mówiło się, rzekomo, podobno. To słownictwo typowe dla nowomowy "dobrej zmiany". I ten rodzynek-"usunięcie jej z żużla".
    Zostawię to bez komentarza.
    Sądzę, że nie ma potrzeby dalszego zajmowania miejsca sporem.

  12. Powrót do góry    #5546
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,661
    Kliknij i podziękuj
    7,785
    Podziękowania: 7,385 w 4,353 postach
    No, ale czy tam jest gdzies w tym poscie, ze dotyczy to roku 2016?
    Co jesli wroci za rok lub dwa gdy zuzel bedzie wymagal ratunku? Poki co zuzel przetrwal bez niej a jak bedzie dalej to sie okaze.
    No, ale niech ci bedzie, mogles to zinterpretowac tak a nie inaczej. Wiec nie jestes ordynarnym a jedynie zwyklym klamca.

    Tak, zglosiles sie do teleturnieju - no bo odpowiedziales na moj post. Chyba, ze uwazasz, ze odpowiedz na kilka pytan na forum to jest cos niedopuszczalnego (?)

    Do sedna
    1) I co z tego? To nie jest odpowiedz na moje pytanie lawirancie.
    2) To ma byc odpowiedz? Oj, w 1z10 bys wiele nie powalczyl..
    3) Brawo w koncu cos konkretnego. I teraz wracamy do punktu wyjscia, czyli odpowiedz wprost, juz bez lawirowania:

    Co jest lepsze: dokladanie z budzetu zadluzonego miasta, o wielu wydatkach pilniejszych, do zuzla kilku baniek czy dokladanie takiej sumy przez firme, ktora zarabia wielokrotnosci tej kwoty?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  13. Powrót do góry    #5547
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2004
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    Skoro skarb państwa ma udziały tzn. że są to pieniądze państwowe i koniec kropka. Tak samo durne bylo sponsorowanie Rzeszowa przez PGE bo załatwił to Jan B. Jestem przeciwny sponsorowaniu poszczególnych klubów z pieniędzy państwowych, w tym pieniedzy z budżetu miejskiego z jednym wyjątkiem ! Wyjątek wtedy gdy klub promuje miasto poza granicami kraju. Jaka to promocja Leszna w Gorzowie czy Tarnowa w Rzeszowie lub Torunia we Wrocławiu ? Żadna promocja niestety. Pieniądze z miasta powinny trafiać na szkolenie młodzieży, a nie na dopinanie budżetu klubu z "profesjonalnej" ligi żużlowej. Nie chcę żeby Hancock, Pedersen, Doyle czy inny żużlowiec zarabiał z podatków mieszkańców tychże miast. W Rzeszowie wręcz domaga się finansowania z kasy miejskiej. Pytanie na jakiej podstawie skoro klub nie ma w ogóle płynności finansowej ? Lepiej te pieniądze przeznaczyć na brata alberta niż na 14 godzin rozrywki w 7 niedziel.

  14. Powrót do góry    #5548
    Stały bywalec Awatar WaluS
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    884
    Kliknij i podziękuj
    80
    Podziękowania: 32 w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez EFFECT Zobacz posta
    Skoro skarb państwa ma udziały tzn. że są to pieniądze państwowe i koniec kropka.
    A te 23,22% udziałów /SP ma o nie całe 10% więcej - 33,00%/, czyli między innymi moje akcje i moich byłych współpracowników, to też są pieniądze państwowe?
    Nawet nie wiedziałem kiedy znowu znalazłem się znowu w PRL-u

  15. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi WaluS za jego przydatny post!

    j-rules (23-11-2016)

  16. Powrót do góry    #5549
    Użytkownik
    Dołączył
    03-06-2004
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 8 postach
    No i sam odpowiedziałeś, że SP ma o 10% więcej, czyli 33% to są pieniądze SP. I czego tutaj nie rozumiesz ? Nie chodzi o pozostałe 67% tylko o te 33%, które są SP i koniec kropka. Odkup te akcje i wtedy możesz sponsorować kogo chcesz.

  17. Powrót do góry    #5550
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    To przyjmijmy, że sponsoring Unii opiera się na tych 23% udziałów jeśli Cię to tak bardzo uwiera. Jeszcze sporo zostaje na inne cele biorac proporcje pod uwagę.

    Przekazywanie środków przeznaczonych na sponsoring do ministerstwa a'la Jap - juz widzę jakby na polski zuzel skapneła chocby złotówka gdyby rozdysponowaniem mieli sie zająć urzędnicy w ministerstwie

  18. Powrót do góry    #5551
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Po tej wyrazistej prezentacji Twojego projektu podążaj za ciosem i weź posadę w którymś z wielu Ministerstw Obiecanek, Dawania i Zabierania.
    Departament Utworzenia i Przekazywania Środków Przeznaczonych Na Sponsoring pozwoli na samorealizację z rozmachem.
    Tylko już nie pisz chwilowo, nie dziękuj za sugestię.

  19. Powrót do góry    #5552
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,678
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Uważam, że w naszej lidze jest zdecydowanie za mało meczów! Jak kibice mają identyfikować się z zawodnikami/drużyną, skoro w przeciągu roku rozgrywa się 7 lub 9 spotkań o stawkę? To jest DRAMATYCZNIE mało jak na zawodową ligę. Kreujemy się na najmocniejszą, najlepszą żużlową ligę świata, a w takiej Anglii zawodnicy godzą się jeździć za mniejsza kasę, do tego jeżdżąc w wiekszej ilości meczów. Wystarczy spojrzeć na statystyki:

    Anglia:
    28 meczów (7x4) runda zasadnicza + 4 mecze w PO = 32 mecze w sezonie
    sezon trwał ponad 6 miesięcy (od 25 marca do 5 października)

    Polska:
    14 meczów (runda zasadnicza) + 4 mecze w PO = 18 meczów w sezonie
    sezon trwał ponad 5 miesięcy (miesiąc pauzy latem) - od 8 kwietnia do 25 września

    Nasza liga dramatycznie wypada przy lidze angielskiej jeśli chodzi o ilośc rozgrywanych meczów. Najlepsza brytyjska drużyna odjechała az 32 mecze i 16 spotkan u siebie, gdy dla takiej Unii Leszno sezon trwał 4,5 miesiąca (de facto 3,5 miesiąca, bo miesiąc trzeba odliczyć) i mistrz Polski pojechał u siebie ledwie 7 razy! Jak to jest możliwe, że Doyle, Holder, Lindgren, Zagar, czy Iversen jeżdżą średnio grubo ponad 20 spotkan w sezonie na Wyspach "za grosze" dla garstki fanów, a w Polsce za tak mało wykonanej roboty zarabiają tak wielkie pieniądze? Jeszcze bez sprzeciwu prezesów, władz ligi i kibiców!

    Ilośc drużyn, a także ilość spotkań wygląda też dramatycznie słabo w porównaniu dla rozgrywek koszykarskich, siatkarskich, czy piłki ręcznej w naszym kraju. Polska Liga Koszykówki (17 drużyn), SuperLiga Piłki Ręcznej (14 drużyn), siatkarska Plus Liga (16 drużyn). We wszystkich ligach łącznie z PO gra się ponad 30 meczów. Co warte podkreślenia wszystkie te ligi w ostatnim czasie dla uatrakcyjnienia rozgrywek powiekszalo liczbę uczestników, a także wydłużało sezon i zwiększało intensywnośc meczów!

    Przecież można wprowadzić parę zmian, które pozwolą nam przygotować się na zwiększenie ligi i meczów. Wystarczy od sezonu 2018 wprowadzić:
    - ograniczenie do występu poza ligą polską maksymalnie tylko w jednej lidze (1+1)
    - powrót do przepisu o maksymalnie dwóch zawodnikach zagranicznych w składzie

    Takie regulacje sprawią, że będziemy mogli stworzyć ligę z 10 drużyn. Do polskiej Ekstraligi trafi 20, maks 30 (doliczajac ew.rezerwowych) zagranicznych zawodników. W końcu i tak jesteśmy potegą żużlową (seryjnie wygrywane DMŚJ i DMEJ) i patrząc na szkolenie, to w tym sporcie rządzić będą Polacy. Dopuszczenie maksymalnie 20 zawodników zza granicy do polskiej ligi nie spowoduje spadku poziomu ligi. Nawet podniesie jej prestiż.

    Wtedy można by było też zastanowić się nad zmianą formuły rozgrywania rozgrywek ligowych. Np. runda zasadnicza składałaby sie z 18 kolejek, a PO (w 1 rundzie jechałyby drużyny z miejsc 3-6, a wygrani spotkaliby się z drużynami 1-2 w polfinale) można by było zrobić jak w innych dyscyplinach rywalizację np. do dwóch wygranych spotkań. Wtedy przy remisie 1:1 decydujacy mecz odbywałby się na torze tej drużyny, która była wyżej przed PO. Wówczas każdy mecz byłby bardzo istotny. Jednak nie konkretne zasady są tu ważne. Najważniejsze jest, że ilośc spotkań zwiekszyłaby się do minimum 22 w sezonie.

    Dziwie się do tej pory, że nikt w środowisku nie mówi o problemie zbyt małej liczby meczów. Wkurza mnie to, jak prezesi wyliczają jak drogie sa stawki za punkt, jak droga jest organizacja spotkania. To może w ogóle nie bawmy się w ten cyrk, zróbmy ligę amatorską i w jednym czwórmeczu na neutralnym Stadionie Narodowym wyłońmy mistrza Polski? Przecież jak mamy przyciągać kibiców jak meczów jest tak mało, a sezon taki krótki, a dla krawaciarzy jeszcze trzeba zrobić miesiąc wolnego na wakacje? Do tego kibice nie identyfikują się z drużyną, bo żużlowców tu po prostu nie ma. Nikt w tygodniu tu nie trenuje, każdy traktuje klub w Polsce jako dojną krowę. Prezesom z kolei to jest na rękę, bo traktują żużel jak biznes. Zagarnąć jak najwięcej kasy (od sponsorów/kibiców) i wydać jak najmniej za "punktówkę" dla zawodników, co wiąże się z tym jak poszczególni zawodnicy (najdrożsi pracownicy klubu) jeżdżą jak najmniej. Czas zmienić takie podejście, bo kibice pomału odchodzą z tego sportu (widać to po trybunach), bo widzą, że SAMEGO ŻUŻLA w żużlu jest co raz mniej. Kibice z czasem nie będą chcieli sponsorować takiego produktu.

    Panowie prezesi, a wystarczy:
    - Wycofać płacenie za każdy zdobyty punkt . Zawodnik miałby po prostu pensję za miesiąc pracy (jej górna granica uzależniona byłaby od średniej z poprzedniego sezonu) + premie do podziału na zespół za poszczególne osiągnięcia/wygrane. Wówczas nikt z zawodników nie marudziłby, że trzeba przyjeżdzać na trening (w koncu takiego zawodnika zobowiązywalaby umowa), a prezesom nie przeszkadzałaby większa ilośc meczów.

    Jeszcze raz powtórzę, za mało jest żużla w żużlu i myślenia o kibicu. Samo podejście biznesowe prezesów jak i zawodników bez spoglądania na interes rozwoju dyscypliny/ligi w naszym kraju doprowadzi żużel do marazmu, albo do przejścia w sport amatorski. Same rozgrywki są za krótkie, a meczów o ligowe punkty zdecydowanie za mało!!!!

  20. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Przemek za jego przydatny post!

    Staleczka 2 (30-11-2016), Słowianka (30-11-2016)

  21. Powrót do góry    #5553
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2016
    Postów
    89
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 23 w 15 postach
    W bardzo wielu punktach zgadzam się z Tobą.

    Jednak to co chcielibyśmy a to co "twardogłowi" są w stanie przełknąć , to dwa inne światy.

    Dlatego należy podążać małymi kroczkami.

    Pierwszy- liga 10-cio drużynowa. W najbliższych latach jest na to spora szansa, wszak do EL wybiera się żużel Gdański , Łódzki i Tarnowski.

    Na razie kondycja finansowa obecnych ekstra ligowców jest w miarę ok. Tak więc potrzeba nacisku ze strony kibiców i mediów aby do tego doszło.

    RF to temat rzeka. Ja jestem przeciwnikiem play-off. Jednak TV swoje zrobi.

    Następny krok to zredukowanie ilości "pijawek" tzn. zawodników zagranicznych w naszych ligach.

    Owszem, nie możemy im zabronić podpisywać kontraktów ale w meczu max dwóch. Jak zrobi im się gorąco w gaciach to zejdą na ziemię ze swoimi żądaniami a przy tym skończy się olewanie klubów i kibiców.
    Ostatnio edytowane przez Staleczka 2 ; 30-11-2016 o 17:11

  22. Powrót do góry    #5554
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    [QUOTE=Przemek;1806887]

    Jak to jest możliwe, że Doyle, Holder, Lindgren, Zagar, czy Iversen jeżdżą średnio grubo ponad 20 spotkan w sezonie na Wyspach "za grosze" dla garstki fanów, a w Polsce za tak mało wykonanej roboty zarabiają tak wielkie pieniądze? Jeszcze bez sprzeciwu prezesów, władz ligi i kibiców
    To już było tu wyjaśniane. Rozumiem, że wątroba boli. Mnie też. Zapytaj tych płatników, którzy to forsowali. Oni są. Piszą felietony, prezesują honorowo. Prezesują naczelnie. A kibic? Kibicuje swojej drużynie na pohybel innej. Żyje transferami teraz. Ma palić kukły prezesów wszelkiej maści? Jest fun i ok.Porównaj z ligą szwedzką, nie angielską.

    Ilośc drużyn, a także ilość spotkań wygląda też dramatycznie słabo w porównaniu dla rozgrywek koszykarskich, siatkarskich, czy piłki ręcznej w naszym kraju. Polska Liga Koszykówki (17 drużyn), SuperLiga Piłki Ręcznej (14 drużyn), siatkarska Plus Liga (16 drużyn). We wszystkich ligach łącznie z PO gra się ponad 30 meczów. Co warte podkreślenia wszystkie te ligi w ostatnim czasie dla uatrakcyjnienia rozgrywek powiekszalo liczbę uczestników, a także wydłużało sezon i zwiększało intensywnośc meczów!
    W żużlu zawsze tak było. Przy obecnej strukturze kosztów i wpływów nie będzie lepiej. Tak powiem bez powtarzania się.

    Przecież można wprowadzić parę zmian, które pozwolą nam przygotować się na zwiększenie ligi i meczów. Wystarczy od sezonu 2018 wprowadzić:
    - ograniczenie do występu poza ligą polską maksymalnie tylko w jednej lidze (1+1)
    - powrót do przepisu o maksymalnie dwóch zawodnikach zagranicznych w składzie
    -Serio sądzisz, ze ograniczenie 1+1 jest w interesie polskiego klubu? Po czymś takim chcesz rozmawiać o obniżeniu stawek?
    -W jakim celu zapytam retorycznie powrót do 2 zawodników zagranicznych?

    Takie regulacje sprawią, że będziemy mogli stworzyć ligę z 10 drużyn.
    Jestem w szoku. To już wszystko? Taki pstryk.

    Do polskiej Ekstraligi trafi 20, maks 30 (doliczajac ew.rezerwowych) zagranicznych zawodników. W końcu i tak jesteśmy potegą żużlową (seryjnie wygrywane DMŚJ i DMEJ) i patrząc na szkolenie, to w tym sporcie rządzić będą Polacy. Dopuszczenie maksymalnie 20 zawodników zza granicy do polskiej ligi nie spowoduje spadku poziomu ligi. Nawet podniesie jej prestiż.
    Ponownie pytam-w jakim celu max 2 zagranicznych? Czegoś przybędzie, ubędzie?



    Dziwie się do tej pory, że nikt w środowisku nie mówi o problemie zbyt małej liczby meczów. Wkurza mnie to, jak prezesi wyliczają jak drogie sa stawki za punkt, jak droga jest organizacja spotkania. To może w ogóle nie bawmy się w ten cyrk, zróbmy ligę amatorską i w jednym czwórmeczu na neutralnym Stadionie Narodowym wyłońmy mistrza Polski? Przecież jak mamy przyciągać kibiców jak meczów jest tak mało, a sezon taki krótki, a dla krawaciarzy jeszcze trzeba zrobić miesiąc wolnego na wakacje? Do tego kibice nie identyfikują się z drużyną, bo żużlowców tu po prostu nie ma. Nikt w tygodniu tu nie trenuje, każdy traktuje klub w Polsce jako dojną krowę. Prezesom z kolei to jest na rękę, bo traktują żużel jak biznes. Zagarnąć jak najwięcej kasy (od sponsorów/kibiców) i wydać jak najmniej za "punktówkę" dla zawodników, co wiąże się z tym jak poszczególni zawodnicy (najdrożsi pracownicy klubu) jeżdżą jak najmniej. Czas zmienić takie podejście, bo kibice pomału odchodzą z tego sportu (widać to po trybunach), bo widzą, że SAMEGO ŻUŻLA w żużlu jest co raz mniej. Kibice z czasem nie będą chcieli sponsorować takiego produktu.

    Panowie prezesi, a wystarczy:
    - Wycofać płacenie za każdy zdobyty punkt . Zawodnik miałby po prostu pensję za miesiąc pracy (jej górna granica uzależniona byłaby od średniej z poprzedniego sezonu) + premie do podziału na zespół za poszczególne osiągnięcia/wygrane. Wówczas nikt z zawodników nie marudziłby, że trzeba przyjeżdzać na trening (w koncu takiego zawodnika zobowiązywalaby umowa), a prezesom nie przeszkadzałaby większa ilośc meczów.
    Czyli tu jest ta recepta. Nareszcie rozumiem: należy wziąć żużlowców na umowę o pracę w.g. stawki z pop. sezonu. Konkretnie jakiej? -nieważne. Za wygraną zespołu premia uznaniowa w.g. prezesa (?) ocen (jakich?).
    I to spowoduje, że zawodnik trenuje i nie marudzi. I to da te dodatkowe pieniądze na większą ilość meczów. Ilość wygranych meczów w sumie będzie większa przy większej liczbie meczów. Trzeba by czymś zapłacić te premie do gołej pensji. Rozumiem, że się pomyśli później. I ten myk spowoduje run klubów do Eligi.
    Może inni Cię poprą. Ja w tym sensu nie widzę żadnego.

  23. Powrót do góry    #5555
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,433
    Kliknij i podziękuj
    4,463
    Podziękowania: 1,708 w 1,014 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Ponownie pytam-w jakim celu max 2 zagranicznych? Czegoś przybędzie, ubędzie?
    Dokładanie.

    Lepiej wprowadzić ograniczenie - 0 obcokrajowców w polsce w sezonie 2018.
    Lock - out jeden rok, i po roku stawki połowę mniejsze. Uda się , zapewniam że się da.
    Z głodem jeszcze nikt nie wygrał.
    UNSCARED

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi lemur6666 za jego przydatny post!

    sobotch (01-12-2016)

  25. Powrót do góry    #5556
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,661
    Kliknij i podziękuj
    7,785
    Podziękowania: 7,385 w 4,353 postach
    Przemek
    Uważam, że w naszej lidze jest zdecydowanie za mało meczów! Jak kibice mają identyfikować się z zawodnikami/drużyną, skoro w przeciągu roku rozgrywa się 7 lub 9 spotkań o stawkę? To jest DRAMATYCZNIE mało jak na zawodową ligę. Kreujemy się na najmocniejszą, najlepszą żużlową ligę świata, a w takiej Anglii zawodnicy godzą się jeździć za mniejsza kasę, do tego jeżdżąc w wiekszej ilości meczów. Wystarczy spojrzeć na statystyki:

    Anglia:
    28 meczów (7x4) runda zasadnicza + 4 mecze w PO = 32 mecze w sezonie
    sezon trwał ponad 6 miesięcy (od 25 marca do 5 października)

    Polska:
    14 meczów (runda zasadnicza) + 4 mecze w PO = 18 meczów w sezonie
    sezon trwał ponad 5 miesięcy (miesiąc pauzy latem) - od 8 kwietnia do 25 września

    Nasza liga dramatycznie wypada przy lidze angielskiej jeśli chodzi o ilośc rozgrywanych meczów. Najlepsza brytyjska drużyna odjechała az 32 mecze i 16 spotkan u siebie, gdy dla takiej Unii Leszno sezon trwał 4,5 miesiąca (de facto 3,5 miesiąca, bo miesiąc trzeba odliczyć) i mistrz Polski pojechał u siebie ledwie 7 razy! Jak to jest możliwe, że Doyle, Holder, Lindgren, Zagar, czy Iversen jeżdżą średnio grubo ponad 20 spotkan w sezonie na Wyspach "za grosze" dla garstki fanów, a w Polsce za tak mało wykonanej roboty zarabiają tak wielkie pieniądze? Jeszcze bez sprzeciwu prezesów, władz ligi i kibiców!


    Moze troche od tylu zaczne. Dlaczego na wyspach jest garstka kibicow? Czy nie ma czasem wplywu na to przesadzona liga?
    32 mecze to sporo. Moze wystapic przesyt, odpuszczanie pewnych meczow przez januszy, slabsza sprzedaz karnetow (bo drogie)
    Wsrod plusow trzeba tez dostrzec minusy i poszukac zlotego srodka.
    Trzeba sobie zdecydowanie odpuscic porownania z BEL. To jest zupelnie inna bajka, to tak jakby porownac dwa mercedesy, z czego jeden jest luksusowa s-klasa a drugi luksusowym autokarem. Oba moga byc swietne w odbiorze, chociaz totalnie inne.

    Chyba nikt by u nas nie chcial az takiej ligi. Juz teraz slychac stekania, ze to cyrk objazdowy, ciagle ci sami zuzlowcy... atu mielibysmy ich dwa razy wiecej.

    Na ten moment optymalna bylaby 10 druzynowa eliga. Natomiast w przyszlosci, gdyby zuzel stal juz na solidnych fundamentach to mozna by zrobic 12 druzynowa​​
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  26. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Staleczka 2 (01-12-2016)

  27. Powrót do góry    #5557
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,803
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Moze troche od tylu zaczne. Dlaczego na wyspach jest garstka kibicow? Czy nie ma czasem wplywu na to przesadzona liga?
    (...)Moze wystapic przesyt
    widzę że o angielskim żużlu znasz się tyle co NIC.

    tam jest taki klimat, że gość idzie spotkać się ze znajomym na piwie, wpierdzielić kg burgerów fasolek i innego ujostwa, kupić sobie gadżety klubowe, obstawić wyścigi psów królików etc.

    poza tym na stadionie oprócz żużla ma sidecary ów wyścigi psów etc etc i inne uje muje i nawet jakbyś nie wiem co zrobił to nie bedziesz mial 15 tys na meczu. ale to trzeba wiedzieć...

    raz w Belle Vue odwołali nam mecz bo tor się nie nadawał dlatego, że dzień wcześniej były jakieś zawody autek...
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 01-12-2016 o 15:26

  28. Powrót do góry    #5558
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,661
    Kliknij i podziękuj
    7,785
    Podziękowania: 7,385 w 4,353 postach
    nigdy nie nazywalem sie znawca angielskiego zuzla.
    spedzanie wolnego czasu angolii nie spedza mi snu z powiek, ich frekwencja mnie malo obchodzi.
    Serio to trzeba wiedziec?

    Ich liga jest zwyczajnie malo atrakcyjna na ten moment. Wiec kto ma to ogladac?
    Gdyby u nas tak wygladala to by publika byla podobna.

    Tak jakby u nas janusze nie chodzily na zuzel zeby sie spotkac, pogadac, wypic sikacza, zezrec kielbe itd.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  29. Powrót do góry    #5559
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Dokładanie.

    Lepiej wprowadzić ograniczenie - 0 obcokrajowców w polsce w sezonie 2018.
    Lock - out jeden rok, i po roku stawki połowę mniejsze. Uda się , zapewniam że się da.
    Z głodem jeszcze nikt nie wygrał.
    Sugerujesz, że bez lock-out'u kluby i władze sobie nie poradzą? Mogą to zrobić administracyjnie. Tylko nie chcą nic robić. Jest świetnie. Eliga hula i buczy. Kluby zmartwychwstają. 3 ligi. Tylko wypiąć pierś po ordery.

    Poruszyłeś inny temat. Złudzenie wielu osób-stąd ten pomysł?
    Mam pewność wynikającą z doświadczeń szefów klubów, że gdybyś wprowadził teraz ten zamysł, to stawki Polaków by natychmiast podskoczyły do poziomu najlepszych obcokrajowców w ligach. Bez dwóch zdań skonsumowaliby budżety klubów do zera. Ileż to razy publicznie mówiono, że Polacy są obecnie porównywalnie w klasie drożsi. I to prawda.
    Rozszerzę. Z głodnym sukcesu, bogatym prezesem nikt nie wygrał. Wykupi szybciutko najlepszych Polaków. Za wszystkie pieniądze. Skutek-jak wyżej.
    Przemyśl spokojnie to. Tak to musi działać.

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    lemur6666 (03-12-2016)

  31. Powrót do góry    #5560
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Rozszerzę. Z głodnym sukcesu, bogatym prezesem nikt nie wygrał. Wykupi szybciutko najlepszych Polaków. Za wszystkie pieniądze. Skutek-jak wyżej.
    Przemyśl spokojnie to. Tak to musi działać.
    Pół biedy, jak prezes bogaty - gorzej jak ma tylko
    bogatą linię kredytową. Wprowadzić limity finansowe
    a dla klubów i zawodników, którzy je obchodzą i te kluby
    poupadają - zero litości. Można też zmienić system wynagradzania
    na mniej podatny na wyniki 70:20. Wszystkie należności ponad te
    regulaminowe uważać za niebyłe. Jak w przypadku lewej umowy
    Hancocka. I banować, chociażby miały ostać się 4 kluby a reszta miała
    się odbudowywać. Tutaj potrzebne jest bardzo ostre i konsekwentne cięcie.

    Co to za sport, jeśli GKM drży o swój byt w oczekiwaniu na wysokość miejskiej
    dotacji a Unia Tarnów na decyzję Grupy Azoty?
    Ostatnio edytowane przez Malin017 ; 01-12-2016 o 19:11
    !Adrian walcz!

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Malin017 za jego przydatny post!

    Staleczka 2 (01-12-2016)

  33. Powrót do góry    #5561
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,142
    Kliknij i podziękuj
    6,527
    Podziękowania: 8,861 w 4,875 postach
    Zadnych limitow,zakazow,nakazow.
    Uwolnic to wszystko w cholere a w ciagu 2-3 lat
    sytuacja sama sie uzdrowi.
    Wreszcie zawodnicy zaczna cenic uczciwych
    prezesow a prezesi dwa razy sie zastanowia
    zamin kogos oszukaja.
    Jeden z drugim nie otrzymaja pieniedzy,fama sie rozniesie
    i zaden rozumny juz nie podpisze z oszustem kontraktu.
    Teraz sa rozne kombinacje ze wzgledu na licencje.
    Rolowanie dlugow,szantaz zawodnikow,szantaz dzialaczy.
    Po co to komu?
    Licencje powinny dotyczyc co najwyzej infrastruktury.
    Rozliczenia na linii klub - zawodnik zostawic samym zainteresowanym.
    Jesli Miedziak zgodzi sie na to ,ze Terminski mu zaplaci dopiero w grudniu,
    co to Witkowskeigo i spolke powinno obchodzic?
    A jak sie Terminski nie wywiaze z umowy,do sadu.
    Tak to dziala,jesli jeden podmiot prawny nie wywiaze sie ze zobowiazan wobec
    drugiego podmiotu prawnego.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 01-12-2016 o 19:26
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    j-rules (01-12-2016)

  35. Powrót do góry    #5562
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Takim chęciom prawie każdy przyklaśnie. Tylko niestety to jest iluzją.
    Tak to pokierowano.
    Po Sukienniku jest krach. Przychodzi Święty-po roku to samo. Po banicji od zera przejmuje Wiśniewski-robi to samo. A wtedy to jest nie problem przykładowego Miedziaka. Walą sie ligi. Nie widzisz jak biorą do Eligi z łapanki? Otwórz oczy. Popatrz co wtedy dzieje się niżej. Porządne kluby groziły buntem w 1-szej lidze za jeżdżenie do Opola i Rawicza.
    Zapłacili za szaleństwa najsłabsi.
    Tak to działa.

  36. Powrót do góry    #5563
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Prezes Stępniewski w formie.

    Początek ligi 17 kwietnia?
    Przerwa w rozgrywkach będzie trwała dłużej niż pół roku!!!

    Toż to idiotyzm, niedługo rozgrywki zaczynać się będą w maju i kończyć w sierpniu.

    EDIT: Nie było żadnej tradycji inaugurowania ligowej młócki w Lany Poniedziałek!
    Po prostu pierwsza kolejka niemal zawsze ustalana była na niedzielę (lub właśnie w Lany Poniedziałek), w okolicach 1 kwietnia.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 04-12-2016 o 13:01
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  37. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Drapichrust (07-12-2016), Marsh (04-12-2016), Phenomenon (04-12-2016), blacktop (04-12-2016)

  38. Powrót do góry    #5564
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    i Sparta często te poniedziałkowe mecze jeździła na wyjeżdzie

  39. Powrót do góry    #5565
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Semen napisał:
    Nie było żadnej tradycji inaugurowania ligowej młócki w Lany Poniedziałek!
    Semen, chodzi Ci o inaugurację w Lany Poniedziałek czy rozgrywanie kolejki w ten dzień?
    W ostatnich dziesięciu sezonach inauguracja odbywała (bądź miała się odbyć) bodajże pięć razy w Lany Poniedziałek.
    6.04.2015
    1.04.2013
    9.04.2012
    5.04.2010
    9.04.2007
    W roku 2009 czy 2011 Lany poniedziałek był wpisany do terminarza jako odpowiednio druga i trzecia kolejka.
    25.04.2011
    13.04.2009
    Dwa razy Wielkanoc wypadała (według mnie) za wcześnie na inaugurację, a raz za późno.
    Lany poniedziałek 24.03/ inauguracja 6.04 2008
    Lany poniedziałek 28.03/ inauguracja 10.04 2016
    Lany poniedziałek 21.04/ inauguracja 13.04 2014

    To tak na szybko.

    Edit: Carlitos nie ma jeszcze oficjalnego terminarza, ale krążą plotki że rozpocznie się 17 kwietnia.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 04-12-2016 o 22:54
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  40. Powrót do góry    #5566
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Prezes Stępniewski w formie.

    Początek ligi 17 kwietnia?
    Przerwa w rozgrywkach będzie trwała dłużej niż pół roku!!!

    Toż to idiotyzm, niedługo rozgrywki zaczynać się będą w maju i kończyć w sierpniu.

    EDIT: Nie było żadnej tradycji inaugurowania ligowej młócki w Lany Poniedziałek!
    Po prostu pierwsza kolejka niemal zawsze ustalana była na niedzielę (lub właśnie w Lany Poniedziałek), w okolicach 1 kwietnia.
    Skąd to info? Jest już terminarz ?

  41. Powrót do góry    #5567
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Prezes Stępniewski w formie.

    Początek ligi 17 kwietnia?
    Przerwa w rozgrywkach będzie trwała dłużej niż pół roku!!!

    Toż to idiotyzm, niedługo rozgrywki zaczynać się będą w maju i kończyć w sierpniu.

    EDIT: Nie było żadnej tradycji inaugurowania ligowej młócki w Lany Poniedziałek!
    Po prostu pierwsza kolejka niemal zawsze ustalana była na niedzielę (lub właśnie w Lany Poniedziałek), w okolicach 1 kwietnia.
    Gdzieś jest ta wypowiedź Stępniewskiego, bo na SF jej nie widzę?

    Nie wiem kto i co powiedział o Lanym Poniedziałku, ale oczywiście że nie było (nie ma) takiej tradycji. Po prostu tak się często składa, że 1. kolejka wypada w Wielkanoc właśnie. A jeśli Wielkanoc wypadałaby pod koniec kwietnia to co wtedy? Inauguracja ligi prawie że w weekend majowy?

    Jak widać mecze są po prostu kulą u nogi. Im ich mniej i im później ruszy liga tym lepiej. Może od razu rozgrywajmy WIELKI FINAŁ, po co komu jakaś runda zasadnicza
    BKS Polonia Bydgoszcz

  42. Powrót do góry    #5568
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Ktos sie pokusi o policzenie, ile razy udalo sie odjechac pierwsza kolejke w terminie w ciagu ostatniej dekady?

  43. Powrót do góry    #5569
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    W ostatnim dziesięcioleciu w komplecie 4 razy.
    W ostatnim dwudziestoleciu łącznie w komplecie 10 razy.
    Tak na szybko

    Przykładowo na początku lat osiemdziesiątych liga startowała 30.03 i 4.04 niekoniecznie w Lany Poniedziałek.
    bodajże po czterech latach w 1983 roku udało się rozegrać wszystkie spotkania
    pierwszej kolejki bez przekładania jakiegoś spotkania.
    Akurat wypadło wtedy na Lany Poniedziałek
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    sobotch (05-12-2016)

  45. Powrót do góry    #5570
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2016
    Postów
    89
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 23 w 15 postach
    Nigdy nie ma gwarancji,że odbędą się wszystkie mecze, nawet gdyby było to 1.05.

    W 2016 1 kolejka od 8-10.04. i co ? odbyły się wszystkie mecze?

    Ale tydzień wcześniej liga pojechała by cała.

    Jesli to prawda ,ze planują start na 17.04. to znaczy ,ze już totalnie mają nas, kibiców tam , gdzie plecy tracą swą szlachetna nazwę.

  46. Powrót do góry    #5571
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Oczywiście, że nigdy nie ma gwarancji, ale bardziej prawdopodobne jest to że wszystkie spotkania zostaną rozegrane 1.05. niż 1.04.
    Dlatego na wyspach wymyślili kiedyś, żeby rozgrywać i dać się rozjeździć zawodnikom w tym ich pucharze na początku sezonu.
    Natomiast u Nas jest też ciekawy "nowy" termin 3.05, który mnie bardziej przekonuje niż rozpoczynanie sezonu ligowego na koniec marca czy początek kwietnia,
    mimo że po takim majowym weekendzie (plus mecz zaległy pomiędzy) mam taką dawkę żużla, że mam trochę dość jeśli trzeba jeździć z jednego końca Polski na drugi.
    Swoją drogą to odpadają dalekie wyjazdy do Rzeszowa i Tarnowa także będzie dało się wytrzymać
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  47. Powrót do góry    #5572
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2016
    Postów
    89
    Kliknij i podziękuj
    103
    Podziękowania: 23 w 15 postach
    Żaden termin,żadnej kolejki ligowej nie daje gwarancji na jej rozegranie w całości. Nawet jak by liga się zaczynała 20 maja.

    Ważne jest aby terminarz był w miarę rytmiczny a nie 7 kolejek do połowy maja a następne 7 do połowy sierpnia.

    Moja propozycja:

    9.04, 16.04, 23.04, 03.05, 14.05, 28.05, 11.06, 25.06, 09.07, 23.07, 30.07, 15.08, 20.08, 27.08,

    play-off 10.09, 17.09, 24.09, 01.10, ter.rez: 30.04, 21.05, 18.06, 06.08, 03.09,

  48. Powrót do góry    #5573
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Oczywiście, że nigdy nie ma gwarancji, ale bardziej prawdopodobne jest to że wszystkie spotkania zostaną rozegrane 1.05. niż 1.04.
    Dlatego na wyspach wymyślili kiedyś, żeby rozgrywać i dać się rozjeździć zawodnikom w tym ich pucharze na początku sezonu.
    Natomiast u Nas jest też ciekawy "nowy" termin 3.05, który mnie bardziej przekonuje niż rozpoczynanie sezonu ligowego na koniec marca czy początek kwietnia,
    mimo że po takim majowym weekendzie (plus mecz zaległy pomiędzy) mam taką dawkę żużla, że mam trochę dość jeśli trzeba jeździć z jednego końca Polski na drugi.
    Swoją drogą to odpadają dalekie wyjazdy do Rzeszowa i Tarnowa także będzie dało się wytrzymać
    Mielibyśmy do maja czekać na ligę ? Oczadziałeś? Ześwirujemy
    Inauguracja w Lany poniedziałek i basta

  49. Powrót do góry    #5574
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 2 Zobacz posta
    Żaden termin,żadnej kolejki ligowej nie daje gwarancji na jej rozegranie w całości. Nawet jak by liga się zaczynała 20 maja.

    Ważne jest aby terminarz był w miarę rytmiczny a nie 7 kolejek do połowy maja a następne 7 do połowy sierpnia.

    Moja propozycja:

    9.04, 16.04, 23.04, 03.05, 14.05, 28.05, 11.06, 25.06, 09.07, 23.07, 30.07, 15.08, 20.08, 27.08,

    play-off 10.09, 17.09, 24.09, 01.10, ter.rez: 30.04, 21.05, 18.06, 06.08, 03.09,
    I część ekip w sierpniu ma kończyć sezon? Skandal!
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  50. Powrót do góry    #5575
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Mielibyśmy do maja czekać na ligę ? Oczadziałeś? Ześwirujemy
    Inauguracja w Lany poniedziałek i basta
    17 kwietnia to zdecydowanie za późno, 2 kwietnia to idealna data, tydzień wcześniej też może być, choć to już bardziej ryzykowny termin!!!
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  51. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    Drapichrust (07-12-2016)

  52. Powrót do góry    #5576
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Carlitos napisał:
    Mielibyśmy do maja czekać na ligę ? Oczadziałeś? Ześwirujemy
    Inauguracja w Lany poniedziałek i basta
    Nie napisałem, że należy czekać do maja na ligę
    Uważam, że koniec pierwszej połowy kwietnia będzie ok.
    Może być nawet Lany poniedziałek, można nawet tydzień wcześniej, natomiast termin marcowy dla mnie jest absurdalny,
    chyba nawet nieosiągalny bo wypada bodajże 26 marca.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  53. Powrót do góry    #5577
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,818
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Hmm, http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/651...trafi-do-kosza to się narobiło

    Pierwsze słyszę o tych zaświadczeniach z klubów zagranicznych, które to mają dać pierwszeństwo startów w SE. Teraz jak Szwedzi czy Angole się postawią to co ? Liga nam się posypie ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  54. Powrót do góry    #5578
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Od jakiegoś czasu jak widzę główkę DO przy jakimś newsie/artykule/felietonie na SF to dalej nie czytam. Nie warto.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  55. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Phenomenon (08-12-2016)

  56. Powrót do góry    #5579
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Ekstraliga.

    Wszystkie kluby z licencją warunkową (bandy), tylko WTS ze zwykłą licencją, ze stadionem w budowie.

  57. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Phenomenon za jego przydatny post!

    kingpin (08-12-2016)

  58. Powrót do góry    #5580
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    Ekstraliga.

    Wszystkie kluby z licencją warunkową (bandy), tylko WTS ze zwykłą licencją, ze stadionem w budowie.
    No co po prostu we Wrocku nie ma bandy do której można by się przyyebać


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •