Strona 122 z 274 PierwszyPierwszy ... 2272112120121122123124132172222 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5,446 do 5,490 z 12290

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

  1. Powrót do góry    #5446
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Czyli nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Nawet tak prostego pytania nie jestes w stanie zrozumiec, serio?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  2. Powrót do góry    #5447
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    oj rules rules, nie rob z siebie idioty tylko czytaj dalej. myslisz ze dwa razy przeczytales i sprawa jest zalatwiona? i nie mieszaj juz semena do tego, prosze.

  3. Powrót do góry    #5448
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2016
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 23 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez cukrzyca Zobacz posta
    do tablicy mozesz wolac z pola BUCA KINGPICA, on tobie wytlumaczy dlaczego tv zabija zuzel, jest idealnym przykladem telewizyjnego kretyna. dziwie sie ze tylko pare osob na tym forum zauwazylo fakt ze telewizja zabija zuzel, to wlasnie przez nia spadlo zainteresowanie na zywca tym sportem. ludzie wybieraja tylko te najciekawsze pojedynki a pozostala czesc maja totalnie w d.... i wlaczaja swojego oriona. tylko nie piszcie jak to bylo w latach 90-tych i troche pozniej ze przychodzilo wtedy sporo ludzi. za komuny stadiony byly pelne mimo ze nie bylo tv, to samo w pilce noznej ktora jest pare pieter wyzej. sami wiecie ze za komuny polacy nic w tym sporcie nie osiagneli a ludzi na stadionach masa!? pilka moze kiedys sie dzwignie ale nasz sport nigdy i tu juz nie chodzi tylko o tv. niech ktos mi powie ile razy byl kpl. widzow w lesznie (mimo drastycznego zmniejszenia pojemnosci stadionu) zielonej, gorzowie itp. Sparta akurat tu nie pasuje z wiadomych wzgledow. wieksze szanse na duza publike na stadionie beda mialy zawody w przeciaganiu liny przez ludzi z programu "rolnik szuka zony" niz w zuzlu.


    Kolego, naj prawdopodobnie nie żyłeś w czasach komunizmu albo biegałeś wówczas w krótkich spodniach z koszulą w zębach.

    To nie prawda,że w czasach komuny było więcej kibiców niż obecnie.Średnia była podobna. Co prawda w Gorzowie na przykład stadion czasami pękał w szwach ale nigdy nie było tam 12-13 tyś ludzi. Dlaczego ? Bo najnormalniej w świecie nie weszło by tam tyle ludzi.
    Teraz jest 12 tyś kibiców , pomimo TV i internetu. Podobnie w Toruniu , na Broniewskiego wchodziło 8-9 tyś i był komplet a na Moto-Arenie 9 tyś to mało.

    To prawda że w kilku klubach narzekają na zmniejszona frekwencje. Jednak najczęściej wiąże się to z błędami zarządzających klubami albo degradacją.
    W Częstochowie prawie do końca poprzedniego Włókniarza było dużo kibiców i żadna TV nie jest w stanie sprawić,żeby od kwietnia nie było tam po 10-12 tyś ludzi.

    Dobry towar zawsze się sprzeda.

    TV jest obecnie bardzo potrzebna speedwayowi, tak jak innym sportom. Czy kluby nie dostają kasy od TV ? Dostają i to dużo.
    Czy mieliby takich sponsorów jakby nie pokazywanie żużla w TV ? Nie mieliby.

    Ja pamiętam dobrze tamte czasy. Dlatego obruszyłem się na stwierdzenie ,ze w czasach komuny Polacy w żużlu mało znaczyli.
    Widać ,że masz braki w edukacji żużlowej.
    Polecam zgłębić historię sportu żużlowego w Polsce. Dowiesz się ,że Polscy żużlowcy w czasach komuny zdobyli 3 złote medale DMŚ, 1 złoty w MŚ-par oraz 1 w IMŚ, ale to pewnie wiesz.

    Przy okazji pytanie do znawców historii polskiego żużla.
    - w 1975 w Norden w FDMŚ Polska dostała srogie baty i zajęła 4 m. Ale i tak Polacy odnieśli tam spektakularny sukces. Pytanie- na czym on polegał ?

  4. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Staleczka 2 za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (15-10-2016), kingpin (15-10-2016), yahata (15-10-2016)

  5. Powrót do góry    #5449
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Na wygranej z Olsenem?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    kingpin (15-10-2016)

  7. Powrót do góry    #5450
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,968
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 2 Zobacz posta
    Kolego, naj prawdopodobnie nie żyłeś w czasach komunizmu albo biegałeś wówczas w krótkich spodniach z koszulą w zębach.

    To nie prawda,że w czasach komuny było więcej kibiców niż obecnie.Średnia była podobna. Co prawda w Gorzowie na przykład stadion czasami pękał w szwach ale nigdy nie było tam 12-13 tyś ludzi. Dlaczego ? Bo najnormalniej w świecie nie weszło by tam tyle ludzi.
    Teraz jest 12 tyś kibiców , pomimo TV i internetu. Podobnie w Toruniu , na Broniewskiego wchodziło 8-9 tyś i był komplet a na Moto-Arenie 9 tyś to mało.

    To prawda że w kilku klubach narzekają na zmniejszona frekwencje. Jednak najczęściej wiąże się to z błędami zarządzających klubami albo degradacją.
    W Częstochowie prawie do końca poprzedniego Włókniarza było dużo kibiców i żadna TV nie jest w stanie sprawić,żeby od kwietnia nie było tam po 10-12 tyś ludzi.

    Dobry towar zawsze się sprzeda.

    TV jest obecnie bardzo potrzebna speedwayowi, tak jak innym sportom. Czy kluby nie dostają kasy od TV ? Dostają i to dużo.
    Czy mieliby takich sponsorów jakby nie pokazywanie żużla w TV ? Nie mieliby.

    Ja pamiętam dobrze tamte czasy. Dlatego obruszyłem się na stwierdzenie ,ze w czasach komuny Polacy w żużlu mało znaczyli.
    Widać ,że masz braki w edukacji żużlowej.
    Polecam zgłębić historię sportu żużlowego w Polsce. Dowiesz się ,że Polscy żużlowcy w czasach komuny zdobyli 3 złote medale DMŚ, 1 złoty w MŚ-par oraz 1 w IMŚ, ale to pewnie wiesz.

    Przy okazji pytanie do znawców historii polskiego żużla.
    - w 1975 w Norden w FDMŚ Polska dostała srogie baty i zajęła 4 m. Ale i tak Polacy odnieśli tam spektakularny sukces. Pytanie- na czym on polegał ?

    Nie wiem czy jest sens tlumaczyc tak proste rzeczy gosciowi o intelekcie ameby.

    Co do Norden,chodzi Ci o ten miniturniej ktory na sprzecie Olsena wygral Rembas?
    Oczywiscie sam tego nie pamietam,bylem wtedy dzieciakiem ze szpikiem pod nosem,ale
    czytalem o tym kiedys we wspominkach pana Jurka.

    Ale do meritum.
    Jednym z powodow dla ktorych panuje opinia o obecnie mniejszym zainteresowaniu zuzlem
    sa wspominki z roznych eventow typu DMS,DMSP czy IMS,ktore byby rozgrywane
    na duzych stadionach,szczegolnie w Chorzowie.
    Teraz oprocz wymogow z krzeselkami,co teoretycznie zmniejsza pojemnosc stadionow,
    duze miedzynarodowe imprezy wyladowaly na tych ligowych,majacych pojemnosc ok 15.000-17.000.
    Ten argument jednak calkowicie upadl po dwoch rundach GP na Narodowym.
    To,ze ten stadion dwukrotnie sie zapelnil,to zasluga rowniez wszechobecnej w zuzlu telewizji,
    ktora rozreklamowala impreze i przyciagnela na trybuny tych dla ktorych zuzel nie byl
    do tej pory sportem ktorym sie interesowali.
    Bez tego nie sadze aby w Warszawie zasiadlo tylu kibicow.
    O reszcie zalet ktora przynosi telewizja juz napisano,wiec nie ma co strzepic......
    Niektorzy wola jednak zyc sentymentem i zaklamywac przez to rzeczywistosc.
    Od kilku lat mozna przeczytac ,ze zuzel sie konczy,umiera i kwestia chwili jest to kiedy
    calkowicie zdechnie.Rzeczywistosc nie jest na szczescie taka jaka autorzy tych wpisow ja widza.
    Oczywisicie nie wszystko jest cacy,nie wszystkie ruchy dzialaczy sa dobre,ale ogolnie
    nie ma powodow do paniki,przynajmniej w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 15-10-2016 o 09:22
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    vicar (17-10-2016)

  9. Powrót do góry    #5451
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Nie czuję tematu pt. Wywalamy telewizję-żużel zaczyna się rozwijać.

    Nie wiem jak to argumentować. Nie wiem czy z czasem TV nie generuje większego dochodu niż najpełniejsze nawet trybuny.

    Jest w TV liga piłkarek ręcznych, gale bokserskie w Pierdziszewie, koszykarki, tenis stołowy-wszystko przy pustych trybunach.

    Całe lata 80 i 90 był skowyt, że nie ma żużla w TV. Teraz TV zła.

    Tłumaczcie Panowie słabszym.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  10. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi yahata za jego przydatny post!

    Staleczka 2 (15-10-2016), kingpin (15-10-2016)

  11. Powrót do góry    #5452
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez Yozayan Zobacz posta
    Semen, to może inaczej. Jaką pozytywną zmianę w żużlu i ilości zawodników "na dobrym poziomie" spowoduje odejście telewizji z żużla?
    To pytanie to do mnie?

    Czy ja gdziekolwiek napisałem, że TV ma odejść od sportu żużlowego dla jego dobra?
    Nie przypominam sobie. Zacytuj mój wpis o takiej treści.

    Napisałem, że TV prócz wymiernych korzyści materialnych wywiodła także ten sport na manowce przeobrażając go w szoł.
    ... i tak jest prawda, większość żużlowego światka zachłysnęła się profitami, które przyszły wraz z TV zapominając o podstawach, o szkoleniu, o tradycjach czyli o tym co jest kręgosłupem dyscypliny. Chęć wybicia się,pokazania się Polsce spowodowała, że wielu prezesów poszło na skróty. Po co szkolić jak mozna wyciągnąć chłopaka sąsiadom.
    Obsypac małolata złotówkami zrobić, wynik w lidze, a potem zamknąc klub z powodu zadłużenia.

    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Semen-Liberalizm zestwiłeś z komunizmem, faszyzmem. Konsumpcjonizm dał życie. Od bakterii, trawy, słonia, śledzia, wróbelka po człowieka. Karkołomne rzeczy piszesz.
    No właśnie wrzuciłem wszystko do jednego worka żeby uświadomić Wam, że TV manipuluje ludźmi nie zależnie od głoszonych haseł.

    To Ty, kolego, karkołomne rzeczy piszesz o konsumpcjonizmie.

    Ściąga z SJP

    konsumpcjonizm, konsumizm «nadmierne przywiązywanie wagi do zdobywania dóbr materialnych»
    ... czyli według Ciebie bakteria i słoń zdobywają dobra materialne, nieźle...
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 15-10-2016 o 10:18
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  12. Powrót do góry    #5453
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    A moje pytanie Semen zostawisz bez odpowiedzi?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  13. Powrót do góry    #5454
    Użytkownik
    Dołączył
    23-07-2016
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 23 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Na wygranej z Olsenem?

    Niestety, wiesz ,że "dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele".

    Jednak na pocieszenie- miało to związek z O. Olsenem.Dania wówczas nie marzyła o startach w DMŚ. Był tylko Olsen a potem amatorzy.

    Kingpin już podał prawidłową odpowiedż.

    Był to wyścig 4 zawodników , po jednym z ZSRR, Szwecji, Anglii i Polski. Celem byo pobicie rekordu toru w Norden.

    Dokonał tego właśnie młodziutki Jerzy Rembas. Dostał jednak wówczas motocykl od Olsena.

    Zespoły z podium mieły "średnie miny", widząc jak naprawdę dobrzy są Polacy.

    Pozdrawiam.

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Staleczka 2 za jego przydatny post!

    j-rules (15-10-2016)

  15. Powrót do góry    #5455
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    Cytat Zamieszczone przez Staleczka 2 Zobacz posta
    Kolego, naj prawdopodobnie nie żyłeś w czasach komunizmu albo biegałeś wówczas w krótkich spodniach z koszulą w zębach.

    To nie prawda,że w czasach komuny było więcej kibiców niż obecnie.Średnia była podobna. Co prawda w Gorzowie na przykład stadion czasami pękał w szwach ale nigdy nie było tam 12-13 tyś ludzi. Dlaczego ? Bo najnormalniej w świecie nie weszło by tam tyle ludzi.
    Teraz jest 12 tyś kibiców , pomimo TV i internetu. Podobnie w Toruniu , na Broniewskiego wchodziło 8-9 tyś i był komplet a na Moto-Arenie 9 tyś to mało.

    To prawda że w kilku klubach narzekają na zmniejszona frekwencje. Jednak najczęściej wiąże się to z błędami zarządzających klubami albo degradacją.
    W Częstochowie prawie do końca poprzedniego Włókniarza było dużo kibiców i żadna TV nie jest w stanie sprawić,żeby od kwietnia nie było tam po 10-12 tyś ludzi.

    Dobry towar zawsze się sprzeda.

    TV jest obecnie bardzo potrzebna speedwayowi, tak jak innym sportom. Czy kluby nie dostają kasy od TV ? Dostają i to dużo.
    Czy mieliby takich sponsorów jakby nie pokazywanie żużla w TV ? Nie mieliby.

    Ja pamiętam dobrze tamte czasy. Dlatego obruszyłem się na stwierdzenie ,ze w czasach komuny Polacy w żużlu mało znaczyli.
    Widać ,że masz braki w edukacji żużlowej.
    Polecam zgłębić historię sportu żużlowego w Polsce. Dowiesz się ,że Polscy żużlowcy w czasach komuny zdobyli 3 złote medale DMŚ, 1 złoty w MŚ-par oraz 1 w IMŚ, ale to pewnie wiesz.

    Przy okazji pytanie do znawców historii polskiego żużla.
    - w 1975 w Norden w FDMŚ Polska dostała srogie baty i zajęła 4 m. Ale i tak Polacy odnieśli tam spektakularny sukces. Pytanie- na czym on polegał ?
    pisałem o latach 80-tych w kontescie naszych polskich zdobyczy, ale to szczegól, zapytaj sie kolegow np. z Torunia ile osób przychodzilo na Broniewskiego w tamtych latach, jaka byla pojemnosc i te bajki o 8-9 tys wiesz gdzie mozesz wlozyc. to jest tak jak ze stadionem slaska, w latach 80-tych wchodzilo na niego 20 tys, teraz 8 tys, podobnie jest z lesznem itd. teraz w niedziele masz 3 mecze w tv i ludzie siedza przed telewizorami od rana do wieczora ogladajac zuzel, bo takie ma zadanie telewizji - zatrzymac klienta przed telewizorem i to im sie udaje. lata 60-te i 70-te to jest inna baja jak nie z tego swiata i nie ma sensu o tym pisac.
    Ostatnio edytowane przez cukrzyca ; 15-10-2016 o 12:47

  16. Powrót do góry    #5456
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Nie porównuj piłki kopanej, w której przewala się miliardy funtów i za którą stoją ogromne światowe koncerny do niszowego sportu, który jest znany niewielkiej garstce kibiców i istnieje na jakimś poziomie dzięki drobnym(w skali świata firmom) i lokalnym samorządom(w Polsce, ale i nie tylko).

    Kiedyś było wielu zawodników na dobrym poziomie, teraz rynek jest tak ubożuchny, że wymyśla się jakieś przepisy o gościach, żeby tylko składy sklecić...
    ... i po co wyjeżdżasz z komunizmem? Wiesz w ogóle co to było? Rozumiesz mechanizmy według jakich funkcjonował?
    Chyba nie bardzo, bo jeżeli osoby, które widzą realne minusy, które przyniosła ze sobą TV nazywasz zwolennikami tej ideologii to chyba masz jakieś kompleksy związane ze swoimi korzeniami.

    Telewizja to nie tylko pieniądze z reklam, to nie tylko możliwość pokazania czegoś światu,
    to także dużo fałszu, zakłamania, robienia ludziom wody z mózgu, ukrywanie tego co stare i brzydkie, a jest albo związane z tradycją, albo realnymi kłopotami.

    ... i do tego obojętne czy TV czy ogólnie mediami posługuje się komunizm, faszyzm, liberalizm, katolicyzm, jest to raczej promowanie konsumpcjonizmu albo materialnego, albo ideologicznego.
    Muszę Ci powtórzyć-
    Polemizujesz z vicarem, sobotchem.
    Jednak akcentujesz w telewizji wyłącznie zło.
    Piłka to przewala miliardy funtów...
    Nie zastanawia Cię skąd je bierze? Żadnych wniosków?

    I do tego wtłoczony liberalizm między faszyzm, komunizm, katolicyzm. Rozumiesz to słowo, czy powtarzasz bezmyślnie za brudną polityką?

    Staram się nie poprawiać błędów, bo aż roi się od nich w tutejszych polemikach. I tak nie dostrzegłeś swojego błędu: czy można propagować konsumpcjonizm? No nie. Konsumpcję owszem. Chcąc pozostać w korelacji powtórzyłem Twój zwrot-konsumpcjonizm, sądząc,że tak rozumiesz konsumpcję. Na co poprawiasz mnie tryumfalnie. Trochę małostkowe, prostackie.
    No właśnie wrzuciłem wszystko do jednego worka żeby uświadomić Wam, że TV manipuluje ludźmi nie zależnie od głoszonych haseł.
    To Ty, kolego, karkołomne rzeczy piszesz o konsumpcjonizmie.

    Ściąga z SJP

    konsumpcjonizm, konsumizm «nadmierne przywiązywanie wagi do zdobywania dóbr materialnych»
    Uczył Marcin Marcina...
    Ekonomia nie jest nauką ścisłą. Jest dlatego trudna. Jednak na podstawowym poziomie znał ją człowiek pierwotny. Duża część Polaków widzi świat przez życie w socjalizmie. To ich świat jedyny był. Okres ich rozwoju, awansu. Często z biednych wiosek awansowali do miast .Kształcili się, dostawali mieszkanie w blokach, pracę od ręki. Mieli łazienki, ciepłą wodę w kranie. Dobrobyt. Tylko do tej pory nie wiedzą i nie chcą wiedzieć dlaczego. Tak wychowali następne pokolenie "zamglonych".
    I dalej podążają za prezesem Narodu tropem K.Marksa. W kierunku jaskini.
    Chol...a. W Polsce wszystko się sprowadza do polityki. Naród w malignie.

  17. Powrót do góry    #5457
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    I do tego wtłoczony liberalizm między faszyzm, komunizm, katolicyzm. Rozumiesz to słowo, czy powtarzasz bezmyślnie za brudną polityką?
    Rozumiem doskonale i napisałem, dlaczego wszystkie te ideologie+religię wrzuciłem do jednego wora, bo także liberalizm jako ideologię/kierunek polityczny propaguje się w mediach.

    Cytat Zamieszczone przez Jap
    Staram się nie poprawiać błędów, bo aż roi się od nich w tutejszych polemikach. I tak nie dostrzegłeś swojego błędu: czy można propagować konsumpcjonizm? No nie. Konsumpcję owszem. Chcąc pozostać w korelacji powtórzyłem Twój zwrot-konsumpcjonizm, sądząc,że tak rozumiesz konsumpcję. Na co poprawiasz mnie tryumfalnie. Trochę małostkowe, prostackie.
    Tłumaczysz się, że nie pomyślałeś o tym, że chodzi mi o konsumpcjonizm, a nie samą konsumpcję.
    OK, ale za chwilę robisz mi wykład, o propagowaniu konsumpcji, a nie konsumpcjonizmu.
    Wiesz co to skrót myślowy? Zapewne wiesz, to wstaw sobie przed słowo konsumpcjonizm słowo postawa.
    Postawę chyba można promować, propagować? Czyż nie?

    Cytat Zamieszczone przez Jap
    Uczył Marcin Marcina...
    Ekonomia nie jest nauką ścisłą. Jest dlatego trudna. Jednak na podstawowym poziomie znał ją człowiek pierwotny. Duża część Polaków widzi świat przez życie w socjalizmie. To ich świat jedyny był. Okres ich rozwoju, awansu. Często z biednych wiosek awansowali do miast .Kształcili się, dostawali mieszkanie w blokach, pracę od ręki. Mieli łazienki, ciepłą wodę w kranie. Dobrobyt. Tylko do tej pory nie wiedzą i nie chcą wiedzieć dlaczego. Tak wychowali następne pokolenie "zamglonych".
    I dalej podążają za prezesem Narodu tropem K.Marksa. W kierunku jaskini.
    Chol...a. W Polsce wszystko się sprowadza do polityki. Naród w malignie.
    ... a to w jakim celu piszesz naprawdę nie wiem. Robisz wykład na temat genezy konsumpcjonizmu po polsku? Po co? Ameryki nie odkryłeś.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 15-10-2016 o 16:04
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  18. Powrót do góry    #5458
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Liberalizm jest ideologią/kierunkiem politycznym propagowanym w mediach? Cóż... Przyjmuję, że pomyliłeś z socjalizmem.
    Do Ciebie nie dotarło odkrycie Ameryki.
    Powiem Ci, że to wraz z zastosowaniem ruchomej czcionki w druku to umowna granica Średniowiecza. W tym dziale wiedzy nie przekroczyłeś granicy między Średniowieczem i Renesansem.

  19. Powrót do góry    #5459
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Cytat Zamieszczone przez yahata Zobacz posta
    Całe lata 80 i 90 był skowyt, że nie ma żużla w TV. Teraz TV zła.
    Ja pamiętam jak jeszcze jakieś... 10 lat temu? obecność żużla w tv to było COŚ. Jeśli się nie mylę, to początki wyglądały tak, że kluby same, na własną rękę, podpisywały umowy z tv. I to nie wszystkie. Osobiście byłem przekonany że na polski ligowy żużel w większej skali w tv nie ma nigdy żadnych szans... NA SZCZĘŚCIE stało się inaczej. Żużel w tv to najlepsze co mogło się temu sportowi trafić, ogromna promocja dyscypliny. Tak szczerze mówiąc, to nie rozumiem żadnego z argumentów przeciwników żużla w tv.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  20. Powrót do góry    #5460
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Jap
    ...żeby było tylko o Polsce:
    KL-D czy kontynuatorzy jego działalności z PO to w TV rozumiem, że według Ciebie, nie pokazywali się i nie opowiadali bajek o liberalizmie? Prawdziwych, nieprawdziwych, mniejsza o to, nie o polityce tu piszemy.

    Mnie osobiście mierzi moda, jak się zdaje odchodząca, na bycie liberałem czy różnie rozumianym wolnościowcem. ...ale to temat na inną rozmowę.

    Marsh jaka promocja? Ogromna?
    Rusz się w kierunku okolic, w których nie ma klubu żużlowego w promieniu 80-100km,
    Zdzwisz się, że tam właściwie nikt nie wie na czym dokładnie ten sport polega.
    To że możemy oglądać meczyki na żywo jest fajne, ale praktycznie nikogo spoza środowisk żużlowych to nie obchodzi, nie ma się co łudzić. Moi znajomi czasem "chwalą" mi się, że obejrzeli w telewizji KILKA wyścigów, a są to osoby interesujące się sportem, niektóre nawet w nim działają. Ich to nie wciągneło, bo najzupełniej w świecie jest to produkt mało atrakcyjny, a często wręcz nudny.

    Zresztą nie trzeba jechać tak daleko, Jak sądzisz czy takiego Hansa Andersen rozpoznają na łódzkiej ulicy?
    Nie.
    ... ba, taki Maciek Janowski jest na mieście we Wrocławiu niemal anonimowy.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 15-10-2016 o 17:27 Powód: ortografia
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  21. Powrót do góry    #5461
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2010
    Postów
    709
    Kliknij i podziękuj
    98
    Podziękowania: 83 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Jap
    ...żeby było tylko o Polsce:
    KL-D czy kontynuatorzy jego działalności z PO to w TV rozumiem, że według Ciebie, nie pokazywali się i nie opowiadali bajek o liberalizmie? Prawdziwych, nieprawdziwych, mniejsza o to, nie o polityce tu piszemy.

    Mnie osobiście mierzi moda, jak się zdaje odchodząca, na bycie liberałem czy różnie rozumianym wolnościowcem. ...ale to temat na inną rozmowę.

    Marsh jaka promocja? Ogromna?
    Rusz się w kierunku okolic, w których nie ma klubu żużlowego w promieniu 80-100km,
    Zdzwisz się, że tam właściwie nikt nie wie na czym dokładnie ten sport polega.
    To że możemy oglądać meczyki na żywo jest fajne, ale praktycznie nikogo spoza środowisk żużlowych to nie obchodzi, nie ma się co łudzić. Moi znajomi czasem "chwalą" mi się, że obejrzeli w telewizji KILKA wyścigów, a są to osoby interesujące się sportem, niektóre nawet w nim działają. Ich to nie wciągneło, bo najzupełniej w świecie jest to produkt mało atrakcyjny, a często wręcz nudny.

    Zresztą nie trzeba jechać tak daleko, Jak sądzisz czy takiego Hansa Andersen rozpoznają na łódzkiej ulicy?
    Nie.
    ... ba, taki Maciek Janowski jest na mieście we Wrocławiu niemal anonimowy.
    ale o czym Ty mowisz? Ludzie ogolnie na sporcie znaja sie tyle ile dostana i nic wiecej - czyli duze imprezy jak euro, do tego wszystkie plotki, ploteczki, ktore pojawiaja sie na gazecie, onecie itp. Ewentualnie sa fanatycy jakichs pojedynczych klubow i sledza bardzo zawezona informacje.

    Myslisz, ze w Warszawie wszyscy kojarza Kucharczyka na ulicy? Albo jakiegos Kurka gdziekolwiek gra? To ma byc show. Zuzel ma naprawde dobra ogladalnosc. Te 150-200k, ktore co kolejke ogladaja to na nsport to sa na pewno bardzo wartosciowi ludzie na telewizji. Bo wydaje sie, ze to malo ale nasza Ekstraklasa ma srednia lekko ponad 100. A za kilka sezonow placa ponad 100 baniek Liga angielska to pewnie jakies 50 tys mimo, ze poziom jest kosmiczny. A pewnie kosztuje krocie. A zuzel ma w Polsce potencjal na jakies 0.5 miliona.

    Zobacz ile turniejow tenisowych jest przy pustach trybunach. Ale w tv sledza to miliony. I jest kasa.

  22. Powrót do góry    #5462
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Szwedzki żużel zamienia się w skansen. To było do przewidzenia. Kompletnie zamarło tam szkolenie, obcokrajowcy zdominowali ligę - jest to znakomity przepis na śmierć żużla. Po wielkich sukcesach Rickardssona, Nilsena, Jonssona, Gustafssona mamy teraz kompletny upadek szwedzkiego speedwaya. W tegorocznym finale IMŚ juniorów Szwedzi zdobyli łącznie w trzech zawodach zaledwie 13 punktów, sam Francuz Berge zdobył ich prawie trzy razy więcej.

    Koniec żużla w Sztokholmie. Tam karierę zaczynał Tony Rickardsson
    Przed paroma laty ekipa Hammarby Sztokholm rywalizowała w Elitserien. Klub popadł jednak w tarapaty finansowe i wycofał się z rozgrywek. Teraz władze miasta podjęły decyzję o likwidacji toru żużlowego w stolicy.

  23. Powrót do góry    #5463
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Wcześniej, w czasie sezonu, z rozgrywek wycofał się klub z Malmoe.
    Póżniej to samo zrobili działacze z Hagfors.
    Niedawno głośno było o końcu żużla w Plymuoth.
    Wczoraj zabrakło 4 głosów, aby podjęto decyzję o likwidacji toru w Pilznie.
    Na razie żyje, ale to tylko kwestia czasu...

    Wierzcie dalej w te swoje bajki o rozwoju żużla i jego ogromnej promocji poprzez TV.
    Ten sport coraz szybciej zmierza ku swojemu końcowi.

    Cytat Zamieszczone przez cphx
    Zobacz ile turniejow tenisowych jest przy pustach trybunach. Ale w tv sledza to miliony. I jest kasa.
    ... ale co Ty porównujesz? Tenis-światowy sport z żużlem?
    Te wszystkie liczby, które podajesz dla funkcjonowania żużla(całościowo) nic nie znaczą.
    Co najwyżej jeszcze w Polsce będzie się to w miarę kręcić, ale niedługo zostaniemy sami, no może razem z Duńczykami i pojedynczymi rajderami z innych krajów.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 16-10-2016 o 09:50
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  24. Powrót do góry    #5464
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Wydaje mi się, że jeżeli wrócimy do półdarmowych biletów (lub darmowych z zakładu pracy), dwóch programów w TV (z czego jeden po 15), telefonu tylko u sołtysa i filmów w kinie made in USSR to trybuny z powrotem się zapełnią.

    Takie to porównanie do frekwencji w latach 80.

    Facet musi sobie od czasu do czasu popieprzyć, co w tym wątku pokazujemy ze szczególną jaskrawością.


    PS. Wódka po 13 też miała wpływ na frekwencję
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  25. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi yahata za jego przydatny post!

    j-rules (16-10-2016), kingpin (16-10-2016), lemur6666 (16-10-2016), mhsol (16-10-2016)

  26. Powrót do góry    #5465
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,968
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Ale to prawda i Semen ma racje.
    Ludzie potrzebuja od czasu do czasu rozrywki.
    Odbierz im dyskoteki,telefony komorkowe,play statione,x-boxy,zlikwiduj centra handlowe i multikina,
    w TV puszczaj tylko Wiadomosci i Czterech Pancernych,wprowadz zakaz zatrudniania
    obcokrajowcow w kazdej dyscyplinie,przyprowadz zuzel z powrotem do fabryk i rozdawaj tam bilety
    za paczke fajek a stadiony beda pekac w szwach,nawet te drugoligowe.
    Co najwazniejsze,zaloze sie o porzadna flache,ze wtedy ,nawet kazdy mecz na zywo w TV by tego nie zmienil.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 16-10-2016 o 10:40
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    lemur6666 (16-10-2016)

  28. Powrót do góry    #5466
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Ale to prawda i Semen ma racje.
    Ludzie potrzebuja od czasu do czasu rozrywki.
    Odbierz im dyskoteki,telefony komorkowe,play statione,x-boxy,zlikwiduj centra handlowe i multikina,
    w TV puszczaj tylko Wiadomosci i Czterech Pancernych,wprowadz zakaz zatrudniania
    obcokrajowcow w kazdej dyscyplinie,przyprowadz zuzel z powrotem do fabryk i rozdawaj tam bilety
    za paczke fajek a stadiony beda pekac w szwach,nawet te drugoligowe.
    Co najwazniejsze,zaloze sie o porzadna flache,ze wtedy ,nawet kazdy mecz na zywo w TV by tego nie zmienil.
    A jak przyrost naturalny wzrośnie!

    PS - to nie telewizja jest winna temu że żużel umiera i już nic tego procesu nie powstrzyma. Sprawa została przesądzona na początku lat 80tych na zachodzie, głównie w Anglii.

  29. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    vicar (17-10-2016)

  30. Powrót do góry    #5467
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,426
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,472 w 949 postach
    Co tam, że w Szwecji żużel likwidują. Przeca Koran i tak zabrania takich rozrywek. Dlatego nasze byznesmieny wykombinowali lige miszczów w Abu Dabi. Nowy kierunek Bliski Wschód, żużel na piasku, lepszy klimat, nie trza będzie meczów przekładać. Gang Olsena z gumki z gaci maszynę startową w try miga wyczaruje, a przy pomocy naszych specjalistów, nawet na środku pustyni da się radę asfaltowy tor w selektywne bajoro w jedną noc zamienić. I to na metr w głąb!
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  31. Powrót do góry    #5468
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    CarlitosFalubaz
    To prawda, że źle zaczęło się robić dużo wcześniej.
    TV nie zapoczątkowała tego procesu, ale i jej obecność go nie zatrzyma, ani nie odwróci, może go w zasadzie tylko przyspieszyć.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  32. Powrót do góry    #5469
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    jesli juz to spowolnic.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  33. Powrót do góry    #5470
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    To twoja opinia, ja jestem odmiennego zdania, które wyraziłem w poprzednim poście.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  34. Powrót do góry    #5471
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Tylko, ze twoja jest niczym nie podparta a zaczac by trzeba bylo od mojego pytania, ktore zostalo dwa razy olane...
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  35. Powrót do góry    #5472
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    O tym pytaniu piszesz:

    To ja poproszę o konkretne argumenty. Co jest zlego w tym, ze TV walcza o to by pokazywac co raz wiecej zuzla?
    ?

    Napisałem, odpowiadając co prawda na pytanie Yozayana w poście #5452, ale w zasadzie to samo odpisałbym Tobie. Nie dublowałem, więc wypowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 16-10-2016 o 12:31
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  36. Powrót do góry    #5473
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,732
    Podziękowania: 7,331 w 4,315 postach
    Otoz panie kochany nie jest to prawda.
    To ze TV jest w zuzlu to jest fakt i tego nie zmienimy. Ma to swoje plusy sa tez minusy.
    Natomiast fakt, ze TV sie bija o zuzel dziala TYLKO i WYLACZNIE na korzysc zuzla.

    Bo nie ma sie co oszukiwac, zuzel jest w takim miejscu ze liczy sie pieniadz i trzeba przestac postrzegac to w kategoriach sportu. Zreszta sport a sport zawodowy to dwie rozne sprawy, sport taki prawdziwy masz na osiedlowym boisku i tam nawet arbitrow nie trzeba.

    Zuzel zawodowy - a tylko taki daje mozliwosc przezycia tego sportu w ogole - musi sie opierac na TV.
    Myslisz ze 2 liga u nas zniknela na sezon przez telewizje?
    Ale na pewno przez telewizje podniosl sie w jakis sposob poziom pierwszej ligi.

    Nie ma sie co rozpisywac, kazdy, nawet ty Semenie, mimo, ze zaciekle bronisz tej sprawy wiesz, ze media w postaci telewizornii maja w zuzlu swoje plusy.
    Jak cos jest atrakcyjne to oni chca to pokazywac. Skoro chca to pokazywac to znaczy, ze jest atrakcyjne - czyli generlanie zuzel sam sie broni.

    PS. Kiedys to zuzel sie musial bic i blagac by jakakolwiek telewizyjka chciala go pokazac. Teraz robi sie dytuacja odwrotna a to oznacza, ze zuzel ma sie niezle. A, ze w Szwecji padly kluby? To wina zarzadzajacych, tak samo jak u nas.
    Sukcesem bedzie znalezienie zlotego srodka, czegos co bedzie posiadalo wartosci wazne dla kibicow, ale tez bedzie maszynka do robienia pieniedzy.
    Ostatnio edytowane przez j-rules ; 16-10-2016 o 13:06
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  37. Powrót do góry    #5474
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Nie ma sportu zawodowego bez pieniędzy. Nie ma pieniędzy bez telewizji.
    A to ze kluby mało szkolą to nie wina TV tylko klubów i FIM które pozwoliło na rozwój żużla w kierunku F1 dla ubogich. Koszty wzrosły dramatycznie i to jest clue.
    Podsumowując: parafrazując Abrahama Lincolna: do uprawiania speedwaya potrzeba 3 rzeczy:
    po pierwsze pieniędzy, po drugie pieniędzy, po trzecie pieniędzy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  38. Powrót do góry    #5475
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Naprawdę nie musicie mnie przekonywać do...
    ... moich przekonań.

    Wcześniej napisałem:
    Cytat Zamieszczone przez Semen
    ... że TV prócz wymiernych korzyści materialnych wywiodła także ten sport na manowce przeobrażając go w szoł.
    ... i tak jest prawda, większość żużlowego światka zachłysnęła się profitami, które przyszły wraz z TV zapominając o podstawach, o szkoleniu, o tradycjach czyli o tym co jest kręgosłupem dyscypliny. Chęć wybicia się,pokazania się Polsce spowodowała, że wielu prezesów poszło na skróty. Po co szkolić jak mozna wyciągnąć chłopaka sąsiadom.
    Obsypac małolata złotówkami zrobić, wynik w lidze, a potem zamknąc klub z powodu zadłużenia.
    Spójrzcie szerzej na sprawę, bo wygląda na to, że myślimy podobnie, tyle tylko, że ja poruszam temat inaczej akcentując istotne problemy współżycia dyscypliny z telewizją.
    Dodatkowo nie uważam jej za konieczność do uratowanie tego co zostało.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 16-10-2016 o 13:52
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  39. Powrót do góry    #5476
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,684
    Kliknij i podziękuj
    1,124
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Semen-

    Myślę, że Twoje patrzenie na świat determinuje spojrzenie n.p. na żużel i telewizję.
    Zmienisz je wyłącznie patrząc oczyma firmy, która zapłaciła konkretne pieniądze za swoje logo na kevlarze. Wtedy dostrzeżesz efektywność, korzyść firmy widzianej w milionach telewizorów. Inne firmy też to dostrzegą natychmiast. Nie kilku tysięcy widzów na stadionie z odległości kilkudziesięciu metrów, czyli wcale. Nie sikaj pod wiatr życia.

    P.S-przeczytaj cokolwiek o używanym pejoratywnie słowie liberalizm. Nawet w Wikipedii. Tak Cię opętał polityk z TVPiS ? Jaka ta tv ma moc. Odnalazła i rozwinęła wirus głupoty dużej części narodu.

    Carlitos-

    PS - to nie telewizja jest winna temu że żużel umiera i już nic tego procesu nie powstrzyma. Sprawa została przesądzona na początku lat 80tych na zachodzie, głównie w Anglii.
    Zabrzmiało jakby tam ktoś podjął taką decyzję.
    A przy okazji - to Lincoln cytował Napoleona?

  40. Powrót do góry    #5477
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Zabrzmiało jakby tam ktoś podjął taką decyzję.
    A przy okazji - to Lincoln cytował Napoleona?
    No raczej nie podjął żadnej decyzji. Na przełomie lat 70/80tych angielski żużel przestał się rozwijać. Nie inwestowali w infrastrukturę i nie starali się przyciągnąć telewizji. Konkurencyjne dyscypliny robiły to konsekwentnie i efekty widać. Gdyby do dzisiaj istniała żelazna kurtyna, to na Wyspach mielibyśmy ligę samych amatorów.
    Upadek angielskiego speedwaya niestety bardzo szybko przełożył się na całą dyscyplinę. Żyjemy w świecie zorganizowanym przez Anglosasów czy to się komuś podoba czy nie.

    A co do cytatu to bardzo możliwe Mi się to zapamiętało z jakiegoś przemówienia Lincolna, które czytałem (a propos wojny secesyjnej) i dlatego pomyślałem, że to jest jego tekst

  41. Powrót do góry    #5478
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,968
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    ... że TV prócz wymiernych korzyści materialnych wywiodła także ten sport na manowce przeobrażając go w szoł.
    ... i tak jest prawda, większość żużlowego światka zachłysnęła się profitami, które przyszły wraz z TV zapominając o podstawach, o szkoleniu, o tradycjach czyli o tym co jest kręgosłupem dyscypliny. Chęć wybicia się,pokazania się Polsce spowodowała, że wielu prezesów poszło na skróty. Po co szkolić jak mozna wyciągnąć chłopaka sąsiadom.
    Obsypac małolata złotówkami zrobić, wynik w lidze, a potem zamknąc klub z powodu zadłużenia.
    Odwrociles wszystko do gory nogami.
    To nie telewizja jest powodem profesjonalizacji ligi a jej owocem.
    Najpierw zdarzyly sie te wszystkie rzeczy o ktorych piszesz a dopiero potem
    w zuzel na powaznie wkroczyla TV.
    Problemy dyscypliny i poszczegolnych klubow biora sie z nieodpowiedniego zarzadzania
    a nie z powodu pokazywania meczow w TV.
    Co ma telewizja wspolnego z Morawskim,Gondorem czy Sukiennikiem?
    Nic,kompletnie nic.
    Jak chcesz powiazac telewizje z upadkiem Slaska Swietochlowiece,Polonii Pila,Motoru Lublin,Polonii Bydgoszcz,Startu czy Wlokniarza?
    To m.i.n dzieki telewizji niektore kluby uniknely ich losu i preznie funkcjonuja.
    Jak za robienie zuzla bierze sie byle patalach wyglada to jak wyglada.
    Dla czlowieka ktory na fotelu prezesa nie znalazl sie przez przypadek,TV jest jedna z najwiekszych wartosci.

    Nie wiem tez jak mozna wiazac telewizje z brakiem szkolenia w klubach.
    Jakos Lesznu,Gorzowowi czy Rybnikowi TV w niczym nie przeszkadza.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 17-10-2016 o 08:03
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  42. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    lemur6666 (17-10-2016), sobotch (16-10-2016)

  43. Powrót do góry    #5479
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    To m.i.n dzieki telewizji niektore kluby uniknely ich losu i preznie funkcjonuja.


    Hahahahahahahahahahhhhhhhaaahaahhaaa...
    Odniosę się tylko do cytowanego zdania, które w zasadzie wystarczy do tego, aby nie brać poważnie twojego posta.

    Z życzliwości podpowiem:
    Nie używaj przez tydzień, dwa telewizora, ani portali informacyjnych z internetu.
    Daj sobie szansę, patrzeć na świat swoimi oczami.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  44. Powrót do góry    #5480
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,968
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Wyrywasz jedno zdanie i sie nim jarasz.
    Bardzo merytorycznie.
    Gratuluje.
    Rownasz to tej ameby spod Wroclawia.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  45. Powrót do góry    #5481
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Nie unoś się, proszę i nie mieszaj w to innych osób.
    Poważnie nie traktuję wpisu, Ciebie jak najbardziej szanuję.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  46. Powrót do góry    #5482
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Semen, naprawdę nie ma znaczenia obecność telewizji albo jej brak w przypadku, gdy klubami sterują osoby pokroju Sukiennika i podobnych, wymienionych przez Kingpina. Jak klub jest zarządzany stabilnie i z odrobiną pomyślunku, to swobodnie można dobić do poziomu dzisiejszego GKM-u. Gdy do tego znajdzie się jeszcze jakiś sponsor ponad stan, jedzie się o wyższe cele.

    Co do samej TV, u siebie samego zauważyłem inną wygodnicką tendencję - jak wybieram się na mecz swojej drużyny, nie oglądam dwóch w TV Myślę, że to jest większa bolączka, a nie fakt, że transmituje się mecz z ZG jako taki. Dodatkowo, na nudę w TV marudzimy tu na forum w przypadku 4/5 meczów, a jak się samemu w nich uczestniczy na żywo, odbiór jest zupełnie inny. Żużel w TV w porównaniu z oglądaniem go z trybun jest zwyczajnie nędzny, ot co. Tylko że każdy z nas ma nadzieję, że kolejna transmisja będzie jednak ciekawa i niewarta odpuszczania, zwykle złudną.

    Kiedyś zdaje się Ty pisałeś, że potencjalny konsument ma dziś do wyboru 100 innych atrakcji, często tańszych od żużla. I to jest większy problem dla klubu, a nie TV, która notabene płaci.

  47. Powrót do góry    #5483
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Żużel w TV w porównaniu z oglądaniem go z trybun jest zwyczajnie nędzny, ot co. Tylko że każdy z nas ma nadzieję, że kolejna transmisja będzie jednak ciekawa i niewarta odpuszczania, zwykle złudną.
    ... i to powinien być punkt wyjścia do tej dyskusji.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  48. Powrót do góry    #5484
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ciężko wyczuć o co Ci chodzi Semen

    1. Z jednej strony uważasz, że telewizja zabija żużel. Dlaczego?

    2. Z drugiej nie uważasz, że jakby jej nie było to by poprawiła sytuację żużla. Więc czemu mu szkodzi?

    3. Z trzeciej przyznajesz, że TV daje pieniądze - to chyba dobrze? Popularne sporty są popularne bo są w TV.

    4 Z czwartej strony mówisz, że TV zabija szkolenie bo liczą się tylko pieniądze - pieniądze są od początku lat 90-tych, kluby nie szkolą nie dlatego że jest TV, ale dlatego że nie chcą. Zresztą na przestrzeni dziejów były kluby, które szkoliły, i kluby które tego nie robiły.

    5. Cały czas pada stwierdzenie "żużel umiera". Słyszę to od kilkunastu lat. Wyznaczcie jakąś datę graniczną tej śmierci co byście nie musieli wciąż tłuc tego samego...

    I na koniec mądre słowa Carlitosa:

    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    No raczej nie podjął żadnej decyzji. Na przełomie lat 70/80tych angielski żużel przestał się rozwijać. Nie inwestowali w infrastrukturę i nie starali się przyciągnąć telewizji. Konkurencyjne dyscypliny robiły to konsekwentnie i efekty widać. Gdyby do dzisiaj istniała żelazna kurtyna, to na Wyspach mielibyśmy ligę samych amatorów.
    Upadek angielskiego speedwaya niestety bardzo szybko przełożył się na całą dyscyplinę
    I to jest całe clue. Na przełomie lat 70/80 żużel przestał być dyscypliną, która mogła aspirować do miana popularnej, znanej i lubianej w sporym kawałku świata. Wtedy zaczął być festynem. On nie umiera - on się po prostu zmienia.

    Problemem żużla jest nie TV, ale duża cena sprzętu oraz wymóg posiadania toru. Boiska do nogi, siaty, kosza są wszędzie, więc te sporty mogą być popularne. Tor żużlowy gdzie jest, tam jest. A gdzie go nie ma, tam nie będzie.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  49. Powrót do góry    #5485
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,968
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,818 w 4,848 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Nie unoś się, proszę i nie mieszaj w to innych osób.
    Poważnie nie traktuję wpisu, Ciebie jak najbardziej szanuję.
    Nie unosze sie.
    Poprzedni wpis to po prostu nie Twoj poziom Semenie,stad taka a nie inna reakcja.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  50. Powrót do góry    #5486
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-04-2016
    Postów
    531
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 190 w 102 postach
    Problem nie jest w TV... problem jest w zmianach zachodzących w społeczeństwie Gdyby meczu nie byłoby w TV to 99% telewidzów włączyłoby wtedy inny kanał a nie poszło na stadion...

    No i o jakim upadku żużla w ogóle mowa??? Bo słyszę o tym od lat 80.!!! Grand Prix na kilkadziesiąt tysięcy widzów... profesjonalna ekstraliga... ogromne pieniądze w żużlu... transmisje niższych poziomów rozgrywek...!!! Problemem są prezesi rodem z lat 90. żyjący w innym świecie. Potem narzekają na TV bo przyszło im 200 osób mniej. Nie widzą że w tym samym czasie oglądało ich dodatkowo 200 000 w jakości HD ze zbliżeniami na najmniejsze reklamy!!! Ilu z nich potrafi na tym zarobić?? Swoją drogą wydaje mi się że jeszcze za naszego życia stadiony same w sobie przestaną mieć sens. Najnowsze technologie mogą za kilkadziesiąt lat wyprzeć ideę budowania molochów z krzesełkami... skoro można za ułamek ceny ustawić dziesiątki kamer a widz na łeb założy google VR w ultra HD Powoli dzieje się to już teraz... bo według logiki SEMENA gdyby wszystkich posadzić na stadionie to na mecz Orzeł Lokomotiv za mała byłaby Maracana...

    Nie piszmy też że żużel przed TV jest nudny!!! My jesteśmy ludźmi starego pokolenia... młodsze pokolenie woli kolorowe grafiki, wywiady i zbliżenia na każdy detal... woli zobaczyć pracę mechaników w parku maszyn i powtórki w super jakości... zapach??? hałas??? A po co skoro obecnie szczytem marzeń moich synów i ich kolegów jest bezszelestna Tesla???!!!
    Ostatnio edytowane przez wojtasik ; 17-10-2016 o 14:31

  51. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi wojtasik za jego przydatny post!

    lemur6666 (22-10-2016)

  52. Powrót do góry    #5487
    Użytkownik Awatar Mocarny
    Dołączył
    01-09-2015
    Postów
    238
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Mecz piłki nożnej jest w TV o wiele bardziej nudny niż żużel a gromadzi miliony, mimo że nasza reprezentacja raczej światowego poziomu nie reprezentuje...

  53. Powrót do góry    #5488
    Początkujący
    Dołączył
    19-10-2016
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Też tak sądzę, że żużel jest czymś bardziej emocjonującym.

  54. Powrót do góry    #5489
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    Cytat Zamieszczone przez obolik Zobacz posta
    Też tak sądzę, że żużel jest czymś bardziej emocjonującym.
    zapytaj ćpuna czy bardziej pasuje jemu igła czy wódencja

  55. Powrót do góry    #5490
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/640...-obcokrajowcow

    "W ostatnim czasie wiele mówiło się o tym, że drużyny miałyby składać się z sześciu zawodników. Takiemu rozwiązaniu na spotkaniu byli przeciwni jednak prezesi, którzy chcą, żeby w zespole startowało nadal siedmiu żużlowców. Otwarta jest natomiast kwestia dozwolonej liczby obcokrajowców. W grę wchodzą dwa warianty - z trzema zawodnikami zagranicznymi (takie rozwiązanie preferują kluby) (...)

    Wiele wskazuje natomiast na to, że w sezonie 2017 w PLŻ 2. nie będzie funkcjonować instytucja gościa. Ma to dotyczyć zarówno pozycji seniorskich, jak i juniorskich."

    Alleluja, czyli prezesi mają jednak jakiś instynkt samozachowawczy. I nie zawsze dadzą sobie wcisnąć "dobre rady" z GKSŻ/PZM

    -----------------

    Edit: I pięknie! Kluby pierwszoligowe też się na gościa wypięły. SE by chciała aby inne ligi istniały dla nich - Ekstraligowcy chcą mieć seniora w zapasie, to niech inne kluby robią im za przechowalnie. Prezesi z niższych klas rozgrywkowych wiedzą jednak, że kibiców nie interesuje skład z łapanki (dziś tu, jutro tam) tylko stałe zestawienie z którym mogą się identyfikować. Nie jesteśmy Premier League czy Alsvenskan.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 26-10-2016 o 20:13
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  56. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Jap (26-10-2016)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •