Strona 141 z 141 PierwszyPierwszy ... 4191131139140141
Pokaż wyniki od 6,301 do 6,302 z 6302

Wątek: Co należy zmienić w rozgrywkach polskiego i światowego żużla?

1. Powrót do góry    #6301
    Stały bywalec
    Kliknij i podziękuj
    269
    Podziękowania: 162 w 111 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Nie wiem o co Ci chodzi,serio...
    ...Pieniadze z praw telewizyjnych to nie sa pieniadze publiczne.
    Silna pierwsza druzyna nie musi stac w kontrze do szkolenia,co
    pokazuje przyklad Unii Leszno.
    To,ze pierwsza druzyna jest oczkiem w glowie dzialaczy i kibicow to chyba naturalne.
    Przeciez bez niej nie bedzie pieniedzy na nic.
    Tylko z pomoca wynikow mozesz sciagnac do klubu sponsorow,kibicow ,jestes beneficjentem pieniedzy
    od sponsora ligi czy telewizji.
    Rzecz w tym,aby tej kasy nie przejadala tylko pierwsza druzyna,ale jak wyzej,bez niej nie ma niczego.
    Chyba,ze pojdziemy szerzej systemem gorzowskim,gdzie szkoleniem w glownej mierze zajmuje sie
    Wawrow,wspomagany przez Stal,sponsorow,rodzicow i jak mniemam samorzad.
    Ale tak juz w kilku osrodkach jest.
    Wiesz, tylko patrzysz na to samo, a widzisz inaczej.
    Ktoś twierdzi,że to pieniądze publiczne?
    Ty swoje nawijasz. Ile można się podłączać pod KSUL?
    Już się pożarli w Tarnowie.
    Co do wytłuszczonego.
    Bez klubów to możemy pogadać o pogodzie( pozdrowienia dla p. buszmena). Ustalmy raz na zawsze:
    Klub na rynku stanowi wartość tylko i wyłącznie dlatego że walczy w lidze. Jeden o MP, inny o mistrzostwo niższej ligi.
    Jednak sam klub nie generuje prawie żadnych dochodów(tylko ze sprzedaży biletów, programów). Poza tym generuje wyłącznie koszty.
    Jeżeli dyscyplina się wypromuje, klub jest medialny, to ściąga pieniądze. Dlaczego? Tylko dlatego, że jest kibic.
    Ile ja tu napyskowałem jak ogromną wartością dodaną będzie dla żużla telewizja. Napędzi klientów reklam. Ilu tu było specjalistów " po markietingu" i ich opowieści o zabieraniu kibica. To było niedawno. Zginęli. Zamknęły ich miliony. I prawdziwy napływ sponsorów.
    Więc stwierdzenie, ze bez klubu i jego pierwszej drużyny nie będzie pieniędzy jest z Kononowicza.
    Szkolenie musi się odbywać we współpracy z klubami. Bo tylko one mają tor i infrastrukturę.
    Rozmawiamy o pieniądzach. Możliwie neutralnych dla wszystkich klubów. Do tego osobny budżet szkółek, do tego podniesienie zdecydowane ekwiwalentu za wyszkolenie. To zadziała od razu.
    To proste jak sznurowadło w kierpcach.
    Ale geniusze"po markietingu i zarządzaniu" wymyślili tabelkę. Tacy już byli w Głównej Komisji Planowania. Poumierali, ale idea jak Lenin-wiecznie żywa.
    Ja już nie mam nic do dodania.

2. Powrót do góry    #6302
    Ekspert Awatar kingpin
    Kliknij i podziękuj
    3,624
    Podziękowania: 4,474 w 2,192 postach
    Przepraszam,faktycznie umknelo mi "lub" w zdaniu : Ina to muszą być pieniądze publiczne lub n.p. ze wspomnianych praw telewizyjnych.

Przywoluje KSUL ,poniewaz sa w tej chwili wzorem,ale rowniez w innych osrodkach pierwsza druzyna nie stoi w kontrze ze szkolka.

Dalej znowu zaczynaja sie schody,bo z jednej strony zgadzasz sie,ze to pierwsza druzyna jest magnesem dla sposnorow,kibicow i telewizji,z
    drugiej piszesz o Kononowiczu ,bo stwierdzilem,ze bez niej nie byloby na nic.
    Rowniez nie pisalem,ze klub generuje jakies dochody a przynajmnej nic mi na ten temat nie wiadomo.

Troche zagubiony juz jestem,bo w sumie nie widze pola do polemiki.
    Mowimy o tym samym,tylko chyba nieco innym jezykiem.

Pozdr.
    Apator Torun DMP 2018

Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

Uprawnienia umieszczania postów