Pokaż wyniki od 1 do 31 z 31

Wątek: Czarno-Żółty Poznań,czyli malujemy miasto

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście

    Czarno-Żółty Poznań,czyli malujemy miasto

    Przeglądając forum Lecha;już dość dawno,natrafiłam na ciekawy wątek,wątek malowania Poznania,graffami,które sławią klub.
    Może profesja nie zawsze legalna,aczkolwiek bardzo fajna i przyjemna dla oka inicjatywa.Zresztą ryzyko dodaje smaczku w tym wszystkim.
    Co myślicie o graffiti w czarno-żółtej kolorystyce?
    Graffiti PSŻ?
    Oczywiście mówię o konkretach,konkretach estetycznych,nie kaleczących ani murów,ani wzroku.
    Czy ktoś z Was ma ochotę na akcję malowania,pomysł na wzór,miejsce na graff?Czy w ogóle ktoś z Was myślał o czymś takim?
    Dla mnie bardzo fajna sprawa i gdybym tylko miała talent plastyczny,już dawno biegałabym ze sprayem po Poznaniu.
    Chociaż kto wie,kto wie,zawsze można zrobić szablon i coś nanieść ;).

    Na zachętę wrzucam dwie prace,pierwsza Kolejorza,druga Korony Kielce.







    Mi osobiście bardzo się podobają i chętnie na całej rzeszy smutnych,szarych murów widziałabym graffiti klubowe w takim stylu i z takim smakiem podane.
    Zapraszam do RZECZOWEJ dyskusji.


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Może profesja nie zawsze legalna,aczkolwiek bardzo fajna i przyjemna dla oka inicjatywa.Zresztą ryzyko dodaje smaczku w tym wszystkim.

    Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie tym zdaniem. Wyobraź sobie, że ktoś tobie na domu robi malunek (nawet cudowny, ale np. Startu Gniezno, albo Izolatora Boguchwała), też byś wtedy myślała, że "ryzyko dodaje tylko smaczku"?

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Może profesja nie zawsze legalna,aczkolwiek bardzo fajna i przyjemna dla oka inicjatywa.Zresztą ryzyko dodaje smaczku w tym wszystkim.

    Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie tym zdaniem. Wyobraź sobie, że ktoś tobie na domu robi malunek (nawet cudowny, ale np. Startu Gniezno, albo Izolatora Boguchwała), też byś wtedy myślała, że "ryzyko dodaje tylko smaczku"?
    A czy ja piszę o tym,aby komuś na nowo otynkowanym domu coś bazgrać?Nie do końca legalne nie oznacza,że trzeba ludziom pod oknami malować.Po prostu z założenia,graffiti jest nielegalne,stąd moje stwierdzenie.
    Ja się kiedyś zdziwię jak kibicom PSŻ spodoba się w końcu jakiś pomysł,który wymaga odrobiny ryzyka i wyjścia z domu,ba!Wydaniu pieniędzy "ponadplanowych"!



  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po prostu z założenia,graffiti jest nielegalne,stąd moje stwierdzenie.
    Wiele malunków na murach to w pełni legalne działa sztuki. Czyli można zgodnie z prawem. Ale skoro Ty wolisz łamać prawo to gratuluję pomysłu na promocję swojego klubu.

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Po prostu z założenia,graffiti jest nielegalne,stąd moje stwierdzenie.
    Wiele malunków na murach to w pełni legalne działa sztuki. Czyli można zgodnie z prawem. Ale skoro Ty wolisz łamć prawo to gratuluję pomysłu na poromocję swojego klubu.
    A czy ja namawiam do nielegalnych akcji?
    Stwierdzam tylko fakty,które przemawiają za tym,że jednak ciężko o znalezienie muru na "legala",chociaż faktycznie ostatnio dość sporo legalnych prac się pojawia.Nie świadczy to jednak o tym,że jest ogrom miejsc i ludzi,którzy bez problemu oddadzą mur pod malunek.
    Z drugiej strony,nielegal namalowany gdzieś na obskurnym kawałku betonu to nic złego.
    Twoje teorie zwalają z nóg "ja wolę".
    Tak,ja wolę aby kibiców PSŻ zgarniano za malowanie ludziom po ścianach sklepowych.
    Czytam forum Lecha i zazdroszczę z całego serca,że nie ma tam tak bzdurnych i do niczego nie prowadzących komentarzy,jakie można spotkać tutaj.



  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A czy ja namawiam do nielegalnych akcji?

    (...)

    Z drugiej strony,nielegal namalowany gdzieś na obskurnym kawałku betonu to nic złego.
    Coś jeszcze?

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    A czy ja namawiam do nielegalnych akcji?

    (...)

    Z drugiej strony,nielegal namalowany gdzieś na obskurnym kawałku betonu to nic złego.
    Coś jeszcze?
    Tak,żegnam z mojego tematu.

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    To potem nie dziw się, że nikt na forum nie traktuje poważnie tego, co piszesz.

    Dla mnie każde graffiti zrobione nielegalnie jest złe, niezależnie czy na nowootynkowanym domu, czy "obskurnym murze". Jak załatwisz jakiś legal i tam powstanie jakiś *****isty malunek, to na stadionie osobiście ci pogratuluje, ale nie oczekuj poklasku dla łamania prawa.

    A jak ci się tak na Lechu podoba, to przecież nikt nie łańcuchem do PSŻ nie przywiązał.

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak,żegnam z mojego tematu.
    Tematu na forum DYSKUSYJNYM. Gdzie na forum dyskusyjnym z definicji komentuje się to, co zostało napisane.
    Do tego, temat założony przez Ciebie ale ani nie Twój ani forum nie Twoje.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik Awatar sankt1910
    Dołączył
    05-12-2005
    Postów
    112
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Magda nie przejmuj się :D Jeszcze do Ciebie nie dotarło że część osób na tym forum to ludzie kompletnie niereformowalni?:D:D:D:D Abraxas/Edrys - a rozklejanie plakatów dotyczących meczu PSŻ w miejscach niedozwolonych to też legal czy nielegal? od kiedy to graffiti jest legalne??? Ktos taki jak Wy nigdy nie pojmie sztuki jaką jest graffiti... Proponuje poczytać trochę o graffiti, muralach... Najłatwiej jest krytykować i płynąć z falą prawda? Pozdrawiam i bez odbioru.
    P.S Dla mnie temat bomba! Ale nie ma sensu tutaj tego rozkminiać.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik Awatar dzikuss
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    247
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Każdy pomysł na wspieranie PSŻu zasługuje na uznanie. Ważne tylko, aby był w dobrym smaku. To czy jest legalny czy nie to już inna sprawa. Prawo jest czasem kuriozalne i trudno coś na to poradzić. Idea pomysłowa, więc jak najbardziej popieram, ale sam niestety w malowaniu nie jestem dobry ;o

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    A jak ci się tak na Lechu podoba, to przecież nikt nie łańcuchem do PSŻ nie przywiązał.
    Po pierwsze.Nigdzie nie napisałam,że na Lechu mi się podoba,chociaż teraz mogę z całą świadomością przyznać,że owszem,jest rewelacja.
    Po drugie.Pisanie,że "jak ci się nie podoba...",dzieci w pierwszej klasie podstawówki miałaby zapewne bystrzejsze argumenty.
    Po trzecie.Jeżeli mi się coś nie podoba to w tym nie uczestniczę i staram się prowadzić rozmowę sensownie,nie sugerując,że ktoś ma posrane pomysły i ma spadać jak gdzieś podoba mu się bardziej.
    Po czwarte.Cała kibicowska Polska maluje,pięknie maluje i oddaje cześć barwom i klubowi i nie znaczy to wcale,że skoro wszyscy tak robią to i my musimy;po prostu fajna sprawa.
    Po piąte.To smutne,że niektórym do szczęścia wystarcza ławeczka i program,a wszystko co poza musi zostać zjechane.
    I po szóste.To nie kwestia poważnego traktowania.To kwestia strachu i braku konstruktywnych argumentów.

    P.S.Sankt,kiedy malujemy Łazarz? ;)


  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Po pierwsze.Nigdzie nie napisałam,że na Lechu mi się podoba,chociaż teraz mogę z całą świadomością przyznać,że owszem,jest rewelacja.
    zgadza się, jak psż będzie miał tak długą tradycje, to będzie można to porównuwać

    Po drugie.Pisanie,że "jak ci się nie podoba...",dzieci w pierwszej klasie podstawówki miałaby zapewne bystrzejsze argumenty.
    wybrałaś ostatnie zdanie, które jest najmniej ważne w moim poście

    Po trzecie.Jeżeli mi się coś nie podoba to w tym nie uczestniczę i staram się prowadzić rozmowę sensownie,nie sugerując,że ktoś ma posrane pomysły i ma spadać jak gdzieś podoba mu się bardziej.
    gdzie napisałem, że ktoś "ma posrane pomysły" i że "ktoś ma spadać". Co więcej - napisałem merytorycznego posta dotyczącego malowania po ścianach.

    Po czwarte.Cała kibicowska Polska maluje,pięknie maluje i oddaje cześć barwom i klubowi i nie znaczy to wcale,że skoro wszyscy tak robią to i my musimy;po prostu fajna sprawa.
    Jeżeli cała Polska robi to nielegalnie, to cały czas nie zyskuje to w moich oczach. Jeżeli robią to legalnie, brawa i rzeczywiście fajna sprawa


    Po piąte.To smutne,że niektórym do szczęścia wystarcza ławeczka i program,a wszystko co poza musi zostać zjechane.
    a to że mi wystarczy ławeczka i program, to znaczy że jestem jakiś gorszy? możesz mi racjonalnie wytłumaczyć dlaczego kibic drący ryja jest lepszy niż każdy inny?


    I po szóste.To nie kwestia poważnego traktowania.To kwestia strachu i braku konstruktywnych argumentów.
    przedstawiłem ci argumenty. a że nie pasują one do twojej wizji świata, to od razu nie są konstruktywne. ciekawe rozumowanie wprost ze świata polskiej polityki.

    Ktoś tam wyżej napisał "bez odbioru". Kolego/koleżanko - jak nie lubisz wymiany argumentów, to nie musisz uczestniczyć w rozmowie.

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik Awatar sankt1910
    Dołączył
    05-12-2005
    Postów
    112
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Edrys lubię dyskusję, więc cos Ci napiszę :D Po pierwsze naucz się pisać z dużej litery nazwę drużyny, bo to świadczy o Twoim szacunku do klubu i kibiców Po drugie... gdyby każdy jak Ty siedział z programem i tylko notował to na stadionie byłoby strasznie nudno... To właśnie dzięki takim krzykaczom jak Magda i inni coś się dzieje na stadionie. Doceń to. Po trzecie, gaffiti rulezz :D Z odbiorem :D:D:D

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Edrys lubię dyskusję, więc cos Ci napiszę :D Po pierwsze naucz się pisać z dużej litery nazwę drużyny, bo to świadczy o Twoim szacunku do klubu i kibiców Po drugie... gdyby każdy jak Ty siedział z programem i tylko notował to na stadionie byłoby strasznie nudno... To właśnie dzięki takim krzykaczom jak Magda i inni coś się dzieje na stadionie. Doceń to. Po trzecie, gaffiti rulezz :D Z odbiorem :D:D:D
    jak się nie ma argumentów, to się wyjeżdża z ortografią :D

    ja bardzo doceniam "krzykaczy", gdy rodził się psż to sam do krzykaczy należałem i nie raz gardło zdarłem. Ale nigdy nie uważałem reszty kibiców za kibiców gorszej kategorii.

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    :o

    edrys,zadziwiasz mnie.
    Nigdzie nie napisałam,że kibic drący ryja jest lepszy od tego co siedzi i notuje sobie czas biegów w programie.Po prostu zadziwia mnie "minimalizm potrzeb",poznańskiego kibica i jego "narzekactwo".
    Tradycji mieć nie trzeba aby zrobić coś fajnego,coś co zostanie na lata i miło będzie na to popatrzeć.
    Faktycznie nie napisałeś,że mam sobie iść i że mam posrane pomysły,jednak z tonu Twojej wypowiedzi właśnie to daje po oczach - między słowami.
    Znamy już Twoje zdanie w tym temacie i ok,nie ma co dalej wplątywać się w dyskusję,bo nigdzie nie zajdziemy idąc tym torem.
    Czekam na inne opinie odnośnie grafów.




  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    13-04-2008
    Postów
    188
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Musiałby to być legalny mur w dobrze widocznym miejscu. A takich za free w Poznaniu raczej nie dostaniesz. A malowanie murów których nikt nie widzi mija się zupełnie z celem. Może najpierw niech więcej ludzi okaże wsparcie klubowi poprzez nalepki,proporczyki czy inne gadżety na samochodach tak jak robią to kibice wspominanego przez Ciebie Lecha. I może zamiast grafów rozwieśmy więcej plakatów w większej liczbie miejsc? Słupów czy tablic ogłoszeniowych na których można legalnie powiesić plakat są setki. A tylko na kilku wiszą nasze plakaty.

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    I niech ktoś powie,że dobra praca jest zła ;)


  19. Powrót do góry    #19
    Początkujący
    Dołączył
    16-06-2009
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam wszystkich.Czytam was już bardzo długo ale to co piszecie i na temat inicjatywy Magdy to zal mi was i skłoniło mnie do zarejestrowania sie a jestem kibicem od urodzenia Lecha Poznań.3lata temu dzieciak namówił mnie na żużel i od tamtej pory jak tylko moge to chodze,co do reklamowania Skorpionów nigdy nie jest za dużo a wręcz przeciwnie ciagle ludzie sie zastanawiają o co chodzi z tymi Skorpionami.Na ostatni mecz zaprosiłem kumpla który pierwszy raz był na PSŻ i zatkało go skąd tyle ludzi i ten doping.Co do wszelkich inicjatyw propagowania legalnego czy nie legalnego to zwróćcie uwage że pojawiły sie w Poznaniu np.most kolejowy na ul.Zawady banery reklamowe zrobione z przescieradła Warty Poznan i jest tego dużo w Poznaniu więc nie piszcie mi Panowie że jest to nie legalne i tego nie popieracie.Kazda inicjatywa która nie szkodzi społeczenstwu jest godna poparcia.I jeszce jedno ciekawi mnie czy ludzie którzy pija piwo przed stadionem tez zasługują waszym zdaniem na krytyke wkońcu piją nie legalnie.

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    56
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    DOKŁADNIE!!!
    PSŻ zasługuje na miano kibiców, takich jakich ma Lech Poznań! (sam do nich naleze)...

    Popieram Propagande!

    [b]

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Pierwszy,nieco nieporadny wrzut,ale zawsze.
    Mam nadzieję,że z czasem będą powstawać nowe,pomysłowe i przede wszystkim piękne wizualnie malunki,ku chwale PSŻ.
    Nie mylić "wrzutów",z grafami,bo to inna bajka.



    Blok będzie malowany,także bez napinki,że komuś,coś pomalowano,bo za zgodą "wrzucone",na próbę!

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2009
    Postów
    217
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Litosci Magdo81! Gdzie widnieje ten bohomaz? Pojde to cos zamalowac!;-)

  23. Powrót do góry    #23
    Początkujący
    Dołączył
    16-03-2010
    Postów
    26
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niema to jak dewastacja elewacji nawet je¶li jest za zgod±. Bo to wygl±da jak dewastacja

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    No bo wrzuty tak wyglądają,jak bohomazy :).

    P.S.I jeszcze jedno.Ja tego nie robiłam.

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2009
    Postów
    217
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No nigdy bym ciebie o cos podobnego nie posadzil:-)!!! powodzenia w Gnieznie! Nie oszczedzajcie sie!!!

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    No nigdy bym ciebie o cos podobnego nie posadzil:-)!!! powodzenia w Gnieznie! Nie oszczedzajcie sie!!!
    Nie jedziesz?

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    18-06-2009
    Postów
    217
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rok czasu planowalem ten wyjazd. Zylem tym wyjazdem, ale jestem len smierdzacy i nie wyrobilem sie z jednym zamowieniem... no i tak...zostanie mi tylko odswiezanie sportowych faktow...

  28. Powrót do góry    #28
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Dla tych,którzy chcą,a nie mają jak ;).
    Pierwszy,elegancki szablon.Oczywiście według mnie.


  29. Powrót do góry    #29
    Początkujący
    Dołączył
    18-06-2010
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oby wiecej takich!

  30. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Słuchajcie. Jest opcja na legalne namalowanie graffiti kibicowskiego - PSŻ Poznań.
    Czy jest ktoś, kto maluje i mógłby zrobić grafa ?
    Proszę o info na pw. Jest szansa i fajnie by było ją wykorzystać.
    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

  31. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Umawiam się z ZTM na rozmowę w sprawie graffiti, bo muszą zaakceptować projekt. Jeżeli się uda, to graff pojawi się na jednym z przystanków Pestki.
    Jest jednak jeden problem, będzie potrzebna kasa na spraye. Jeżeli ktoś będzie chciał się dorzucić lub zasponsorować sprzęt do malowania, będzie super.
    Wstępne oferty pomocy można przysyłać na PW.

    Wzór na graff :

    Scorpio Maurus Ultras !
    Fanatyczny Styl Życia !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •