Strona 57 z 67 PierwszyPierwszy ... 7475556575859 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,521 do 2,565 z 2990

Wątek: New speedway silencers

  1. Powrót do góry    #2521
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Lubisz wyrokowac nie majac w ogole pojecia o czym piszesz.
    Teoretyk matematyk i tyle.
    Bo Ty to na pewno oceniasz wszystko z żużlowego doświadczenia ;) Chyba żeś Jurica Pavlic :O

    Upadek jakich wiele było na starych tłumikach... Może i nowy bardziej pociągnął, ale na starym też by się nie wyratował.
    A skąd to k ... wiesz? Może podyskutujesz z Pavlic-em?
    Ok, ok. Ciśnienie skacze - może faktycznie się zagalopowałem, sory, nie taka była moja intencja. Po prostu sobie gdybam - jak żużlok mówi, że nowe tłumiki nie były przyczyną upadku to jest że na pewno kłamie, a jak mówi że były - to na 100% mówi prawdę ;)

  2. Powrót do góry    #2522
    Użytkownik
    Dołączył
    27-02-2005
    Postów
    139
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po prostu niech zawodnicy kwitki za remonty silników wysyłają do FIM lub PZM.

  3. Powrót do góry    #2523
    Początkujący
    Dołączył
    31-01-2002
    Postów
    35
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Nowe Tłumiki

    Witam
    Polski kibic mógł obejrzeć do tej pory kilka spotkań z nowymi tłumikami w różnych ligach i wnioski jakie się nasuwają a zarazem niepokoją zauważyłem, że zawodnik na 3,4 pozycji gdy traci już nieco więcej do prowadzących najzwyczajniej odpuszcza myślę, że będzie to problem(dla widowiska) a będą z tego korzystać zawodnicy z mniejszym budżetem a wiąże się to z tym, że żywotność silnika jest o połowę mniejsza a po co katować sprzęt i walczyć do końca. Jak to się ma do opini, że nowe nie zabijają widowiska?

    Jeszcze komentarz do piewców nowych tych niektórych co do końca kariery pozostało 5-6 lat albo i mniej nie będę przytaczał nazwisk bo wszyscy wiedzą o kogo chodzi. Wiadomo oni dobro dyscypliny mają już gdzieś swoje zarobili, dzięki nam kibicom i najlepszej lidze, parę lat pojeżdżą i emeryturka i po co im się bić o żużel. Dziwią mnie ci młodsi oraz tzw. trenerzy jak chcą się bawić w żużel w przyszłości(patrz Anglia, 2tys. kibiców, zarabiać 80f za pkt.) przecież można jeszcze kurz zlikwidować i położyć asfalt będzie czysto i tak fajnie!
    Zależy mi na tym aby żużel był żużlem bo jeszcze 30-40 lat zamierzam na niego chodzić i inni kibice żużla też niech o tym pomyślą bo zawodnik jeździ dla kasy i czy będzie miał między nogami motorynkę i za pkt 4-8tys to naprawdę nie ma dla niego znaczenia.

    Pozdrawiam kibiców żużla

  4. Powrót do góry    #2524
    Użytkownik Awatar abarth
    Dołączył
    30-11-2009
    Postów
    405
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Najbardziej mi żal polskich zawodników. Gdy przed sezonem lwia część sprzeciwiała się wprowadzeniu tłumików zostali oni szantażowani przez WŁASNY ZWIĄZEK, besztani i wyśmiewani przez WŁASNYCH KIBICÓW, teraz musieli zainwestować WŁASNE PIENIĄDZE na nowe ustrojstwa, które co by nie mówić zwiększają ryzyko kontuzji.

  5. Powrót do góry    #2525
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-05-2008
    Postów
    1,189
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 229 w 153 postach
    Ktos tam placze ze nie slyszy zawodnika z tylu, Miskowiak to podobno nawet wlasnego silnika nie slyszy, a ja na meczu z Toruniem nie zauwazylem prawie zadnej roznicy, poza tym gdy jest trening slysze praktycznie tak samo jak wczesniej (mieszkam jakies 200m od stadionu). Cos tu sie ewidentnie nie zgadza...

  6. Powrót do góry    #2526
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 119 w 71 postach
    O, to ciekawe. Nie czytałem jeszcze żadnej opinii dotyczącej "słyszalności" tych tłumików poza stadionem, więc jesteś pierwszy. Naprawdę nie ma różnicy?

    A co do Miśkowiaka i innych to gadki w stylu "nie słyszę własnego silnika" to oczywiście przesada, mająca na celu zwrócenie uwagi na problem. Tak samo, jak przed sezonem Gollob i spółka forsowali argumenty o rzekomym zagrożeniu życia na nowych tłumikach. Inaczej pewnie nikt by ich nie posłuchał a ich upór przy starych konstrukcjach zostałby uznany za dziwną fanaberię.

    Z innej beczki, ciekawi mnie, jak obecnie wygląda sytuacja z tłumikiem DEP Pipes. Jest zatwierdzony, posiada odpowiednią homologację, a jakiś temu Gollob w wywiadzie twierdził, że znajduje się w fazie testów. Tygodnie mijają, a ja nie widziałem jeszcze żadnego zawodnika używającego tej konstrukcji, która podobno miała być najlepszą z obecnych.

  7. Powrót do góry    #2527
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Po prostu niech zawodnicy kwitki za remonty silników wysyłają do FIM lub PZM.
    Hehehe :D Tylko ktoś im musi adres podać. Może nawet dostaną odpowiedź, w stylu rawickim :o

  8. Powrót do góry    #2528
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-05-2008
    Postów
    1,189
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 229 w 153 postach
    Moj ojciec twierdzi ze jak byl mecz to bylo slychac ale ciszej, natomiast podczas wczorajszego treningu mialem otwarte okno i nie zauwazylem za bardzo roznicy...

  9. Powrót do góry    #2529
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Próbuję rozgryźć filozoficzną odpowiedź Szymańskiego na pismo Skrzydlewskiej (http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...y-skrzydlewsk/ i wychodzi mi, że w oparciu o przepisy, na które powołuje się imć przewodniczący, można w dowolnym momencie wprowadzić dowolną zmianę, którą wcześniej zatwierdzi FIM. Bez względu na czas, miejsce i warunki. Jednym zdaniem wychodzi mi, że GKSŻ (na wniosek PZM-u) ma prawo zmienić regulamin w każdym momencie sezonu, co wskazuje na to, że wszystkie dotychczasowe teksty pt. "zmiany dopiero od przyszłego sezonu, bo inaczej nie można" biorą w łeb. Nawet nie chodzi tylko o tłumiki, ale o całokształt.

    Nie mam teraz głowy do przebrnięcia przez ww. artykuły, ale może znajdzie się ktoś dobry i je zacytuje z tłumaczeniem na polski... Wiem, że kilku takich "śledczych" na forum występuje i będę wdzięczny za pomoc. Zresztą nie tylko ja, jak podejrzewam ;)

  10. Powrót do góry    #2530
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Probowalem przebrnac przez ten belkot ( jak mniemam ),ale zatrzymalem sie na

    "ze względu na szkodliwe oddziaływanie hałasu na kibiców na stadionie"

    Dalej juz nie czytalem.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  11. Powrót do góry    #2531
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    1/4 IMP Rawicz
    - Z powodu kłopotów sprzętowych z dalszego uczestnictwa w zawodach wycofał się Lisiecki.
    - Szombierski wycofał się z zawodów.
    - Chrzanowski wycofał się z zawodów.
    - Kolejnym zawodnikiem, który zrezygnował z dalszego udziału w zawodach jest Dziatkowiak.

    Mokry tor po nocnych opadach i wysoka temperatura (>20). Mam nadzieję że powody są inne niż tłumiki.

  12. Powrót do góry    #2532
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    809
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    Chrzanowski wycofał się z powodów zdrowotnych.

  13. Powrót do góry    #2533
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    http://www.youtube.com/watch?v=Fn3Ph...layer_embedded

    Upadek Chrzanowskiego i Lampkowskiego
    Nagłe przyspieszenie Lampkowskiego. Waszej ocenie pozostawiam co było przyczyną; nagłe złapanie przyczepności na prostej czy coś innego.

    Sam Lampkowski powiedział tyle ;
    Spojrzałem w prawo a tam jechał Daniel Jeleniewski i po prostu chciałem mu zamknąć drogę, żeby mnie nie wyprzedził. Wjechałem za Tomka, który w tym momencie zamknął gaz, bo zobaczył czerwone światło, a ja nie miałem co zrobić i wjechałem mu na plecy.

    Czyli wychodzi nie na tyle, że Lampkowski przyspieszył, a Chrzanowski zwolnił. No cóż, dużo podobnych upadków ostatnio.

  14. Powrót do góry    #2534
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Typowy blad mlodego niedoswiadczonego zawodnika, ktory wpadl w koleine i nie opanowal motocykla. Zdarzal sie na starych tlumikach, bedzie sie zdarzal na nowych.
    Regards from Sydney
    Dexter

  15. Powrót do góry    #2535
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Nagłe przyspieszenie Lampkowskiego ? Niby w którym miejscu ? Chrzanowski puścił gaz bo zobaczył czerwone światło. Mateusz widać tego nie dostrzegł (albo dostrzegł za późno) i po prostu wjechał w Tomka. Co w tej kolizji jest dziwnego ? Błagam was ludzie nie szukajcie wszędzie winy tych nowych tłumików, bo zaraz się okaże, że samochód, który potrącił Tobiasza Musielaka też miał zamontowany nowy wydech co spowodowało wypadek.

  16. Powrót do góry    #2536
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    http://www.youtube.com/watch?v=Fn3Ph...layer_embedded

    Upadek Chrzanowskiego i Lampkowskiego
    Nagłe przyspieszenie Lampkowskiego. Waszej ocenie pozostawiam co było przyczyną; nagłe złapanie przyczepności na prostej czy coś innego.
    To przyspieszenie jest absolutnie nienaturalne. I to nie jest przypadek, że zawodnicy nagle zaczęli tracić kontrolę nad motocyklem, który na prostej zamiast zwalniać przyspiesza. Nowe tłumiki zaprowadzą do więzienia i Szymańskiego i Witkowskiego.

  17. Powrót do góry    #2537
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Nagłe przyspieszenie Lampkowskiego ? Niby w którym miejscu ? Chrzanowski puścił gaz bo zobaczył czerwone światło. Mateusz widać tego nie dostrzegł (albo dostrzegł za późno) i po prostu wjechał w Tomka. Co w tej kolizji jest dziwnego ? Błagam was ludzie nie szukajcie wszędzie winy tych nowych tłumików, bo zaraz się okaże, że samochód, który potrącił Tobiasza Musielaka też miał zamontowany nowy wydech co spowodowało wypadek.
    Wystarczy porównać prędkość motocykla Lampkowskiego na 2 sekundy przed zderzeniem i w chwili zderzenia. Różnica jest kolosalna. Lampkowski widząc zwalniającego Chrzanowskiego też chciał zwolnić, ale przy nowych tłumikach motor lubi czasami gwałtownie przyspieszyć i dlatego wypadków jest tak dużo.

  18. Powrót do góry    #2538
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Nijak się to ma do słów samego Lampkowskiego, ale kto go tam wie może wziął w łapę albo został zastraszony przez Roya Otto.

  19. Powrót do góry    #2539
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    1/4 IMP Rawicz
    - Z powodu kłopotów sprzętowych z dalszego uczestnictwa w zawodach wycofał się Lisiecki.
    - Szombierski wycofał się z zawodów.
    - Chrzanowski wycofał się z zawodów.
    - Kolejnym zawodnikiem, który zrezygnował z dalszego udziału w zawodach jest Dziatkowiak.

    Mokry tor po nocnych opadach i wysoka temperatura (>20). Mam nadzieję że powody są inne niż tłumiki.
    Na pewno wina nowych tłumików - przecież ćwierćfinały IMP zawsze kończył komplet zawodników ;)

    Lampkowski widząc zwalniającego Chrzanowskiego też chciał zwolnić, ale przy nowych tłumikach motor lubi czasami gwałtownie przyspieszyć i dlatego wypadków jest tak dużo.
    Już wiem co zawodnicy mają na myśli mówiąc, że na nowych tłumikach się inaczej jeździ - po prostu na nich aby wyprzedzać to trzeba puścić gaz, wtedy motor przyspiesza :O

  20. Powrót do góry    #2540
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Choroba "nowych tłumików" zbiera nowe żniwa wśród fanów. Każdy defekt, każdy upadek, czekamy na dalsze ;)

  21. Powrót do góry    #2541
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Ostatni pisze posty na klawiaturze z nowym tłumikiem, stąd do wszystko :D
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  22. Powrót do góry    #2542
    Użytkownik Awatar Noflattery
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    376
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 38 w 23 postach
    Decydować powinien ten kto naraża bezposrednio swoje zycie !
    czyli powinno byc jawne referendum wsrod wszystkich czynnych zawodnikow z pytanie "czy jestes za nowymi tlumikami czy nie" i krotka argumentacja. Ale niestety zyjemy w bandyckim systemie pieniadza czyli ostatnia faza kapitalizmu dehumanizujaca ludzi i traktujaca ich jak cyferki do usuniecia backspacem. W tym systemie ktos kto jest bogiem czyli decydentem moze dowolnie modelowac prawo pod wplywem lobbystycznej mafii i kosztem innych dorobic sie milionow.

  23. Powrót do góry    #2543
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    Ale niestety zyjemy w bandyckim systemie pieniadza czyli ostatnia faza kapitalizmu dehumanizujaca ludzi i traktujaca ich jak cyferki do usuniecia backspacem.
    Komuno wróć !

    Nijak się to ma do słów samego Lampkowskiego, ale kto go tam wie może wziął w łapę albo został zastraszony przez Roya Otto.
    Ja niczego nie przesądzam... może delikatnie tylko sugeruję :)
    Jak zawodnik mówi, że było tak i tak to nie ma powodu mu nie wierzyć, w końcu swoim karkiem ryzykuje.

    Już wiem co zawodnicy mają na myśli mówiąc, że na nowych tłumikach się inaczej jeździ - po prostu na nich aby wyprzedzać to trzeba puścić gaz, wtedy motor przyspiesza
    Ułamek ma szansę na przełom w karierze ;)

  24. Powrót do góry    #2544
    Użytkownik Awatar Noflattery
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    376
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 38 w 23 postach
    Ale niestety zyjemy w bandyckim systemie pieniadza czyli ostatnia faza kapitalizmu dehumanizujaca ludzi i traktujaca ich jak cyferki do usuniecia backspacem.

    Komuno wróć !
    Wymijajacy slogan frajerów zachlysnietych kolaborantem Walesa i jego pacholkami z nocnej zmiany.

    Obrazując :
    Ja krzycze : Hitler to bandyta, a ty szyderczo
    Stalinie wróć. Nonsens.

    Oba systemy sa bandyckie, za komuny mafiosi partyjni czerpali korzysci zza żółtych firanek, teraz jest podobnie, ale zolte firanki sa na kontach bankowych.

  25. Powrót do góry    #2545
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Decydować powinien ten kto naraża bezposrednio swoje zycie !
    Też tak uważam. Dla przypomnienia : http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...-nagle-zdanie/

  26. Powrót do góry    #2546
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Mistrzowska riposta :)

  27. Powrót do góry    #2547
    Użytkownik Awatar Noflattery
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    376
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 38 w 23 postach
    Decydować powinien ten kto naraża bezposrednio swoje zycie !
    Też tak uważam. Dla przypomnienia : http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...-nagle-zdanie/
    31 zawodników z na oko 150 polskich jezdzacych riderow to troche mało nie sadzisz ?, w tym niecałe 20 ekstraligowych oportunistów, jeszcze Emila "fana Putina" dorzucmy i "po GP zawsze gorzej jade" Crumpa.
    Złotówom pasuje jeden standard, bo nie chca "tracic" czasu w zaden sposob, juz sie pogodzili z rolą chomika biegnacego na karuzelce ustalonej przez wielkiego lalkarza. Złotówy w tej sytuacji zamiast walczyc o mniejsze koszty amortyzacji sprzetu to wsadzili głowy pod topór i wola tracic byle sie jak najwczesniej usadowic na tasmie w rzeźni. Az mi sie przypomina teledysk "Another Brick In The Wall" Pink Floydów, jak szli jeden za drugim i wpadali do maszynki do mielenia mięsa.

  28. Powrót do góry    #2548
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    790
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nowe tłumiki wprowadzono i cóż trzeba z tym żyć podobnie jak z wysokimi podatkami. Nie zmienia to jednak faktu, że ktoś kto broni tego typu inicjatyw lub popiera wprowadzanie pomysłów które nic nie zmieniają na lepsze a kosztują, a w dodatku istnieje spore prawdopodobieństwo że szkodzą, jest idiotą. Tak, w tej sprawie rzeczywiście my szarzy kibice nic nie możemy zrobić, oprócz nie zrobienia z siebie idioty.

  29. Powrót do góry    #2549
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Nowe tłumiki wprowadzono i cóż trzeba z tym żyć podobnie jak z wysokimi podatkami. Nie zmienia to jednak faktu, że ktoś kto broni tego typu inicjatyw lub popiera wprowadzanie pomysłów które nic nie zmieniają na lepsze a kosztują, a w dodatku istnieje spore prawdopodobieństwo że szkodzą, jest idiotą. Tak, w tej sprawie rzeczywiście my szarzy kibice nic nie możemy zrobić, oprócz nie zrobienia z siebie idioty.
    Jak ustawa nakaże nosić mężczyznom kulki analne w odbycie 12h/dobę to też powiesz, że jakoś z tym trzeba żyć?

  30. Powrót do góry    #2550
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    A co Ci jeszcze nie pasuje w tych nowych tłumikach ? Padły 3 rekordy torów, więc "wyścigi żółwi" lansowane przez Cegielskiego można włożyć między bajki. Wczoraj w Toruniu był najlepszy mecz sezonu pod względem walki na torze (a nie przypominam sobie aby w 2010 któryś był lepszy) czyli argument o braku mijanek też odpada. Osławionych kosiarek również do tej pory nie słyszałem, a słuch mam dobry. Pozostaje kwestia wypadków jednak nie wydaje mi się abyśmy mieli już jakąś kolizję w stu procentach spowodowaną przez tłumik (to w ogóle jest możliwe ?). Poza tym wierzę, że żużlowcy nie mają skłonności samobójczych i jeśli zdecydowali się jeździć na nowych silencerach to chyba jednak nie zagrażają one ich życiu.

    Podkreślę jeszcze raz. Nie jestem zwolennikiem nowych tłumików. Stare nie wadziły nikomu i sam się dziwię dlaczego zmienili coś co działało bez zarzutu przez tyle lat, ale skoro nie ma zapowiadanej przez wielu apokalipsy to skupmy się może na śledzeniu rozgrywek zamiast wałkować do znudzenia ten sam temat.

  31. Powrót do góry    #2551
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach

    Wymijajacy slogan frajerów zachlysnietych kolaborantem Walesa i jego pacholkami z nocnej zmiany.

    Obrazując :
    Ja krzycze : Hitler to bandyta, a ty szyderczo
    Stalinie wróć. Nonsens.

    Oba systemy sa bandyckie, za komuny mafiosi partyjni czerpali korzysci zza żółtych firanek, teraz jest podobnie, ale zolte firanki sa na kontach bankowych.
    Napisałem tak bo problem tłumików to nie jest kwestia naszego "dzikiego kapitalizmu" pod co chciałeś usilnie podciągnąć temat.
    W rozmowę o polityce na tym forum mnie nie wciągniesz, jeżeli masz wielką ochotę to zapraszam na PW.
    Natomiast jeżeli zamierzasz mi wypłakiwać się w ramię jak to zostałeś oszukany przez Wałęsę - z góry mówię daruj sobie. I kto tu jest frajerem...

  32. Powrót do góry    #2552
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 119 w 71 postach
    Co za akcja Robsona w 2 biegu na Monmore :O jak dla mnie hit sezonu.
    Nie wiem, jakim cudem kontrola nad motocyklem na nowych tłumikach może być mniejsza, skoro zawodnicy są w stanie wyczyniać takie cuda.
    Aha, pozdrowienia dla wszystkich, którzy uważają żużel na Wyspach za przereklamowany.

  33. Powrót do góry    #2553
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Co tylko potwierdza, że jak tor jest elegancko przygotowany (równy z wieloma ścieżkami), można na nim cuda wyczyniać. Pretensje tylko i wyłącznie do polskich toromistrzów :)

    Zaraz będzie, że niby kto to jest Robson? :o Zawody genialne, Harris, Richardsson, Kennett i Woffy przechodzą samych siebie.

  34. Powrót do góry    #2554
    Użytkownik Awatar Noflattery
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    376
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 38 w 23 postach
    ]

    Napisałem tak bo problem tłumików to nie jest kwestia naszego "dzikiego kapitalizmu" pod co chciałeś usilnie podciągnąć temat.
    W rozmowę o polityce na tym forum mnie nie wciągniesz, jeżeli masz wielką ochotę to zapraszam na PW.
    Natomiast jeżeli zamierzasz mi wypłakiwać się w ramię jak to zostałeś oszukany przez Wałęsę - z góry mówię daruj sobie. I kto tu jest frajerem...
    Wielkie afery finansowe kosztem ludzkiego zdrowia i pieniedzy to JEST pomiot dzikiego kapitalizmu, akurat w tym wydaniu wykorzystany pod kuratela hybrydowego zwiazku socjalistycznych republik europejskich, oczywiscie dla "bezpieczenstwa" ... portfeli decydentow.

    Od polityki nie uciekniesz i czy tego chcesz czy nie placac 23% vat dajesz sie dymac czekajac lub nie na druga Irlandie. Nie wypłakuje sie w ramie, ale dobitnie konstatuje obnazajac przekręt,panie fachofffcu od taniego przeinaczania moich intencji.
    Frajer to ten, ktory nie chce przyjac do wiadomosci, ze jego wolnosc to mit medialny, a nie ten, ktory nie dal sie zeszmacic wspolpraca z moskiewskim okupantem czy quasi solidarnosciowcami.
    Polecam 5 odcinkowy reportaz "System 09".

    Pamietasz, jak kiedys lobby forsowało kasy fiskalne dla taksowkarzy?
    Zauwazcie, ze wieksze zuzycie silnikow to wiekszy dochod do skarbow panstw z tytułu vatu, wiec nie spodziewajmy sie korzystnych wyrokow sadowych.

    Na "wolnym rynku" wszelkie koszty ponosi klient koncowy, wiec po fajerwerkach z silnikami spodziewajmy sie za rok podwyzek biletow.

  35. Powrót do góry    #2555
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Wielkie afery finansowe kosztem ludzkiego zdrowia i pieniedzy to JEST pomiot dzikiego kapitalizmu, akurat w tym wydaniu wykorzystany pod kuratela hybrydowego zwiazku socjalistycznych republik europejskich, oczywiscie dla "bezpieczenstwa" ... portfeli decydentow.
    Dziki kapitalizm w Polsce? Kiedy? Nie żartuj nawet w ten sposób. Afery finansowe są właśnie efektem socjalizmu, a nie kapitalizmu. Za duży udział Państwa WE WSZYSTKIM. Kapitalizm redukuje afery finansowe znacząca (w stosunku do obecnego układu) bo ludzie decyzyjni liczą się ZE SWOIMI pieniędzmi. Dzisiaj wystarczy dobrze posmarować urzędasowi, żeby postawić na swoje bo ten i tak dysponuje CUDZYM. Nie myl pojęć. Proszę.

    Czy problemu tłumików nie ma? Są. To, że gdzieś odbyły się ciekawe zawody nie jest żadnym argumentem. To tak jakby się cieszyć, że pacjent po wycięciu jednej nerki z powodu raka, wciąż ma złośliwe komórki tylko na jednym organie wewnętrznym (przerzut).
    Zmiany mają służyć postępowi. Zmiana, która nie daje "plusów dodatnich" jest zła, a nawet jest pewnym cofaniem się w rozwoju. Chłopakom w drugiej lidze silniki padają jak muchy. Gówno mnie więc obchodzą Wyspy. Niech sobie nawet na rowerach jeżdżą i nazywają to żużlem.
    Mam nadzieję, że pomysł Skrzydlewskiej zostanie w ciągu kilu miesięcy podjęty i na 2013 rok (najpóźniej) powstanie niezależny od PZM i GKSŻ związek żużlowy.

  36. Powrót do góry    #2556
    Użytkownik Awatar Noflattery
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    376
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 38 w 23 postach
    Dziki kapitalizm w Polsce? Kiedy? Nie żartuj nawet w ten sposób. Afery finansowe są właśnie efektem socjalizmu, a nie kapitalizmu. Za duży udział Państwa WE WSZYSTKIM. Kapitalizm redukuje afery finansowe znacząca (w stosunku do obecnego układu) bo ludzie decyzyjni liczą się ZE SWOIMI pieniędzmi. Dzisiaj wystarczy dobrze posmarować urzędasowi, żeby postawić na swoje bo ten i tak dysponuje CUDZYM. Nie myl pojęć. Proszę.
    Afery finansowe sa efektem zachlannosci na pieniadze, a to efekt kapitalizmu w ktorym kasa jest kluczem ktory otwiera prawie wszystkie drzwi.
    W Polsce jest hybryda dzikiego kapitalizmu vide zalosne zasilki,pensja minimalna to wegetacja, szklane sufity, znajomosci, układy, tworzenie szajek w tej dżungli, nepotyzm, obcy rowna sie konkurencja rowna sie wrog do wykorzystania,zasada wiekszy pozera mniejszego stajac sie jeszcze wiekszym, z pseudosocjalizmem patrz mafie polityczne z urzedasami żerujące na ultra podatkach.

    Wolny rynek zjada swoj ogon i staje sie komunizmem, gdyz pieniadz stajac sie bogiem powoduje, ze kazdy kto poczuje krew zaczyna kontrolowac rewir jak dealerzy narkotykowi za wszelka cene tworzac kartele, oligopole itp; "wolny rynek" to dumping, ktory wykosi maluczkich, walki prawnicze, ktore wykosza maluczkich, szpiegostwo,podkupywanie pracownikow i prostytucja oraz postepujaca blyskawicznie dehumanizacja.

    Dopóki od pieniadza bedzie zalezalo niemal wszystko,dopóty beda takie przewały jak teraz z tłumikami.

    Nie zastanawia was wielkie forsowanie tlumikow przez pana Cieslaka ? Gosc z takim autorytetem, sukcesami nagle forsuje poroniony produkt.

  37. Powrót do góry    #2557
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Widzę, że Polski Karol Marks nam się ujawnił. Brawo!
    I Ty w to wierzysz, czy tak dla żartu napisałe¶?

    /edit
    Formuła 1 przeciwieństwem żużla!

    To pokazuje, że nie ma żadnych odgórnych nakazów ze strony FIM-u i decyzje podejmowane przez związki są w 100% autorytarne.
    A je¶li kto¶ dalej jest za nowymi tłumikami to gratuluję udanego zabiegu lobotomii.

    Dziękuję, dobranoc.

  38. Powrót do góry    #2558
    Użytkownik
    Dołączył
    13-09-2010
    Postów
    133
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na temat nowych tłumików głos zabrał W. Gollob. Mnie ucieszyło w tej wypowiedzi szczególnie jedno - że mamy to samo zdanie co do Ślaka ;)
    Całość w Przeglądzie Sportowym:
    Cała akcja przeciwko tłumikom od początku nie miała wielkiego sensu. Mój syn Tomek uległ w tej sprawie namowom pana Ślaka, który nie ma pojęcia o żużlu.
    Federacja próbuje zaszczepić ten sport w środowiskach, które nie są mu przychylne z powodu smrodu i hałasu...

  39. Powrót do góry    #2559
    Stały bywalec Awatar Rain
    Dołączył
    08-06-2002
    Postów
    875
    Kliknij i podziękuj
    22
    Podziękowania: 66 w 26 postach
    Federacja próbuje zaszczepić ten sport w środowiskach, które nie są mu przychylne z powodu smrodu i hałasu...
    A to dobre hehehe....

  40. Powrót do góry    #2560
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Teraz tylko pozostaje nam czekac na budowe toru w dolinie Rospudy.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  41. Powrót do góry    #2561
    Stały bywalec Awatar Lauda
    Dołączył
    14-03-2006
    Postów
    1,400
    Kliknij i podziękuj
    236
    Podziękowania: 178 w 131 postach
    No to sie zacznie. Słychać już teraz "jęki" zawodników że rozsypuj± się im silniki. Nie długo nie będ± mieli na czym je¼dzić, a do końca sezonu jest dalej niż bliżej. Działacze wprowadzili ksm-y po to że by nienakręcać spirali zarobków, ale jak się okazuje "efekt" nowych tłumików chyba zwielokrotni ż±dania nawet tych najsłabszych żużlowców. Gdzie tu logika ? Biedny Miedziak który tak bardzo był za wprowadzeniem nowych tłumików, dzi¶ nie ma koncepcji na to jak ustawić sprzęt, a pieniędzy ubywa. Ciekawi mnie to jak kluby wytrzymaj± w przyszłym roku finansowo ten cały cyrk z nowymi tłumikami. Może polskie kluby pobieraj± jak±¶ marże za kupiony silnik od GM czy JAWKI ?(hahahaha). Plusem wprowadzenia nowych tłumików jest zapewne musowe przygotowanie toru na "beton" który sprzyja walce. Faktycznie ogl±damy ostatnio bardzo ciekawe mecze, których kiedy¶ w takich ilo¶ciach się nie ogl±dało. Przypomnijcie sobie mecz Unii Leszno z Rzeszowem gdzie R.Jankowski stwierdzil że można sie ¶cigać po całej szeroko¶ci i całej długo¶ci, a jak sie scigali to wszyscy widzieli(hahahaha);-). Nowe tłumiki tak naprawdę obnażaj± polsk± głupia mentalno¶ć jak± jest NIEUMIEJĘTNO¦Ć przegrywania. Za czasów starych tłumików gdy przyszło rywalizować z siln± drużyn± robiło sie wszystko żeby dopier..... temu lepszemu, czyli preparowało się tor, donosiło, odwoływalo po zawodach do GKSŻ, oskarżało zwycięsk± drużyne o przekupstwo itp. Działaczy to nieinteresowało że jest jazda gęsiego i nie ma walki, liczyl sie wynik. Jakiego działacza obchodziła walka na torze ktora jest magnesem dla kibiców ?......żadnego. Zapewne gdyby kluby przygotowywały tory twarde, do walki,a działacze potrafili przyjać porażke z godno¶ci± to było by naprawdę SUPER. Może nowe tłumiki ich tego naucz±

  42. Powrót do góry    #2562
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...nansowe-ma-wi/
    Drabik z humorem podchodzi do perspektywy przygotowywania sprzętu przed kolejnym spotkaniem. Żużlowiec podkreśla, że przy panujących obecnie temperaturach i nowych tłumikach sytuacja zawodników z niższych lig jest coraz trudniejsza. - Coś się odkręci, coś się złoży (śmiech). - W piwnicy poszukam. Przy tych nowych tłumikach konieczne są grube inwestycje. Co z tego, że miałem silnik po remoncie skoro on padł w trzecim biegu. Nie wiem jeszcze dokładnie co się z nim stało, ale wygląda to na coś poważnego. Przy tej pogodzie na dużym torze są z tą nową rurą spore problemy. Części w silniku nie wytrzymują. Niektórzy jadą po dwa biegi w meczu i muszą zmieniać motor. Inni odjadą z tym pięć biegów, to zależy z kim się o tym rozmawia. Nie jesteśmy w stanie odpowiednio wychłodzić maszyn. Można to zrobić z zewnątrz, ale w środku nadal są rozpalone. Były przypadki, że ktoś jechał bieg po biegu jako rezerwa taktyczna i mu się wszystko urywało. W ostatnim meczu Antonio jechał na trzech motorach. To daje do myślenia. Kiedyś można było odjechać siedem wyścigów w meczu na jednym motocyklu.

    Reprezentant KS ROW Rybnik nie wyklucza, że zawodnicy z niższych lig nie będą mieli niedługo na czym jeździć. - Ci, którzy zarabiają niewiele w niższych ligach są w ciężkiej sytuacji. Jak chce się ścigać na w miarę dobrym poziomie to konieczne są częste serwisy sprzętu, na które wielu zawodników w obecnej sytuacji nie stać. Niewykluczone, że za 2 miesiące niektórzy nie będą w ogóle mieli na czym jechać - podsumował Drabik.
    --------------------------------------------------
    Takiego wzrostu kosztów polski żużel nie wytrzyma. Pieniędzy w klubach coraz mniej, a koszty przygotowania sprzętu rosną. Cudów nie ma. To musi skończyć się katastrofą.

  43. Powrót do góry    #2563
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Formuła 1 przeciwieństwem żużla!

    To pokazuje, że nie ma żadnych odgórnych nakazów ze strony FIM-u i decyzje podejmowane przez związki są w 100% autorytarne.
    A je¶li kto¶ dalej jest za nowymi tłumikami to gratuluję udanego zabiegu lobotomii.

    Dziękuję, dobranoc.
    W F1 chcą zmienić silniki, by tworzyć wizerunek bardziej "eko". Poza tym niektórym dostawcom silników takie rozwiązanie pasuje, bo silniki będą bardziej zbliżone technologicznie do samochodowych i rozwiązania zaczerpnięte w F1 będzie można przełożyć na drogowe autka.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  44. Powrót do góry    #2564
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    W F1 chcą zmienić silniki, by tworzyć wizerunek bardziej "eko". Poza tym niektórym dostawcom silników takie rozwiązanie pasuje, bo silniki będą bardziej zbliżone technologicznie do samochodowych i rozwiązania zaczerpnięte w F1 będzie można przełożyć na drogowe autka.
    Tak, z pewnoscia nowinki techniczno ekologiczne z bolidu Williamsa znajda swoje zastosowanie w nowym Clio :P
    Bardzo mnie zastanawia jakiez to widzisz rozwiazania...

  45. Powrót do góry    #2565
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Jeszcze się zdziwisz, jak zobaczysz to nowe clio :D

Strona 57 z 67 PierwszyPierwszy ... 7475556575859 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •