Strona 4 z 67 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 136 do 180 z 2990

Wątek: New speedway silencers

  1. Powrót do góry    #136
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2003
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  2. Powrót do góry    #137
    Użytkownik Awatar abarth
    Dołączył
    30-11-2009
    Postów
    405
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Hm tak sie zastanawiam, moze ktos sobie wymyslil ze ludze i tak beda chodzic na zuzel ligowy, a zostawienie starych tlumikow w GP ma znaczaco podniesc prestiz tej imprezy i bedzie czyms super wyjatkowym pojsc na GP i posluchac jak naprawde brzmi speedway..

  3. Powrót do góry    #138
    Stały bywalec Awatar MarcinMarcin
    Dołączył
    14-06-2004
    Postów
    810
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pewien forumowicz napisał coś takiego na SF.pl: "NIE CHCECIE NOWYCH TŁUMIKÓW???? TO WYRAŹCIE SWÓJ SPRZECIW PISZĄC MAILE DO PZMOTU I PREZESA SE!!! TO NIE JEST TRUDNE, WYSTARCZY KILKA SŁÓW, ADRESY ZNAJDZIECIE W NECIE!!!".

    Może to wcale nie jest takie głupie, jakie się wydaje? Załóżmy że kibice będą wysyłać maile do PZM. Może da im coś do zrozumienia, a może nic. Ale jeśli nie da to nic, to przynajmniej ich wkurzymy :) (bo liczę, że około tysiąc meilów forumowicze "z tąd" dali by rade wysłać). Przecież nic nas to nie kosztuje, nic za to nie płacimy.

    Walczmy o swoje. Nie mogą nam zabrać tego, co jest bezcenne (ryk silników, spalony metanol).


    Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi :)

  4. Powrót do góry    #139
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-07-2003
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Zastanawia mnie, co w tym towarzystwie robią: Norwegia, Rosja i Chorwacja? Te kraje nie należą do Unii, więc nie wiem czy była jakaś dyrektywa unijna, czy też decyzja o tłumikach to samowolka FIM?

  5. Powrót do góry    #140
    Początkujący
    Dołączył
    19-11-2009
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A o to co na temat tłumików sądzi Rory Schlein. Wypowiedział się na facebook'u:
    New mufflers are shit sound like a rubber band engine. Thanks Health and safety people you are all wankers
    Czyli jak dobrze tłumaczę wychodzi to tak:
    "Nowe tłumiki są gówniane. Brzmia jak gumowe silniki(?). Dziękuję "Health and safety people"(to jest angielska organizacja chroniąca środkowisko), wy wszyscy jesteście onanistami(?)"
    Jeśli coś źle przetłumaczyłem to proszę mnie poprawić bo, aż tak dobry z angielskiego nie jestem.
    Trzeba przyznać, że Rory w dość dosadnym tonie wyraża swoje zdanie!

  6. Powrót do góry    #141
    Użytkownik
    Dołączył
    31-05-2006
    Postów
    347
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ja mam takie pytanko - czy dzisiejsze zawody Ben Fund Bonanza - Rye House będą już jeżdżone na nowych tłumikach ? ktoś coś wie ? jeśli tak to mogą się dziać ciekawe rzeczy :) ?

  7. Powrót do góry    #142
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    Jeśli ktoś ma ochotę wyrazić własne zdanie na temat wprowadzenia tego badziewia to nic prostszego:

    http://www.pzm.pl/kontakt

  8. Powrót do góry    #143
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,876
    Kliknij i podziękuj
    465
    Podziękowania: 167 w 107 postach
    ja mam takie pytanko - czy dzisiejsze zawody Ben Fund Bonanza - Rye House będą już jeżdżone na nowych tłumikach ? ktoś coś wie ? jeśli tak to mogą się dziać ciekawe rzeczy :) ?
    byłem na tych zawodach, ale ze 100% pewnością nie mogę stwierdzić, że jeździli na nowych tłumikach. na ile mogłem to przyglądałem się tłumikom, ale w wyglądzie nie zauważyłem różnic. jedyne co rzuciło mi się w oczy, to to, iż tłumiki, mniej więcej tak w połowie, miały ciemne przebarwienia szerokości kilku centymetrów (coś jak "okopcenie" - nie wiem jak to wyrazić słowami;)).
    i czasy uzyskiwane przez zawodników były o jakieś 3-5 sekund gorsze od rekordu toru. a przecież dzisiaj jeździli zawodnicy startujący w grand prix, a tacy na torze w hoddesdon nie pojawiają się na co dzień.
    aha...i być może jednak rzeczywiście było ciszej;) ale to może mój słuch przytępił się ze starości:P

  9. Powrót do góry    #144
    Użytkownik
    Dołączył
    31-05-2006
    Postów
    347
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    woojo - dzięki za odpowiedź ! Z tego co wyczytałem jeździli na nowych i teraz pojawia się pytanie - bo z tego co widzę nie było jakiejś przerażającej liczby defektów? tyle że to jest sucha statystyka a tak naprawdę o opinie trzeba byłoby się spytać startujących jak to wygląda aktualnie ? Na razie zauważyłem jedną opinie Kaspera po zawodach - nadal negatywną ...

  10. Powrót do góry    #145
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,876
    Kliknij i podziękuj
    465
    Podziękowania: 167 w 107 postach


    właśnie takie "coś" na tłumikach widziałem jak to jest widoczne na powyższym zdjęciu. nie wiem skąd bierze się taki okopcony pas wokół tłumika.
    i jak dobrze zauważyłeś, nie było żadnego defektu. to znaczy był chyba jeden. przy próbnym starcie strzelił łańcuch w motorze sitery.

  11. Powrót do góry    #146
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach

    PZM jak PZPN?

    Bardzo dobry pomysl z tym aby zawalic PZM mailami z negatywna opinia o tych nowych tlumikach i sluzalczej postawie naszego zwiazku wobec UE. Przeciez oni powinni byc przedstawicielami i glosem naszego srodowiska na zewnatrz. Niestety dla lesnych dziadkow najwazniejsze to utrzymac cieple posadki poprzez podlizywanie sie wladzom europejskim. Dodatkowo ta buta i pycha polaczona z pogarda dla zawodnikow i dzialaczy. Oni jeszcze od komuny czuja sie panami i decydentami do wydawania rozkazow i nie uwzgledniania glosu podleglych im ludzi.
    Szkoda, moze jakby sobie uswadomili skad biora sie ich zarobki, i gdyby mozna bylo je ukrocic to by troche spokornieli wobec tych, ktorzy ich utrzymuja.

    Wiec co? Robimy jakas akcje na wzor tej, ktora byla na stadionach przeciwko PZPN? Moze na kazdym stadionie podczas inauguracji odpowiedni transparent pod adresem PZM?

  12. Powrót do góry    #147
    Stały bywalec Awatar tomkoz
    Dołączył
    30-07-2009
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    142
    Podziękowania: 45 w 33 postach
    Stępniewski mówi, że na dzień dzisiejszy SE startuje na starych tłumikach
    http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?aid=/20100315/zuzel01/492098327

  13. Powrót do góry    #148
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    A ja tam jestem zawiedziony postawą samych zawodników. Wczoraj podczas turnieju w Rye House była świetna okazja do tego, aby coś w tej sprawie zrobić i co ? I nic . Jeszcze ten komentarz Krzyśka Kasprzaka po tym turnieju ... No gość dosłownie rozwalił mnie na łopatki :

    "...Muszę to powiedzieć kolejny raz, motocykle zdychają i inni zawodnicy też to mówią. Przed zawodami wszyscy myśleliśmy, że pojedziemy na starych tłumikach, ale organizatorzy się uparli i jechaliśmy na nowych. Mam nadzieję, że jeszcze jest odwrót od tego przepisu, bo to zabija nasze silniki..." .

    No to mam pytanie . A zawodnicy to nie mogli się postawić i po prostu nie wyjechać z nowymi tłumikami? A nawet jeżeli nie mieli innego wyjścia i z różnych tam względów (potwierdzili swój udział i takie tam) musieli odjechać te zawody to przynajmniej mogli zrobić „pokaz” tego o czym praktycznie każdy z nich mówi w wywiadach. Przecież dla potwierdzenia swoich słów wystarczyłoby aby kilka ( oczywiście czym więcej tym lepiej ;) ) wyścigów zakończyło się bez wyłonienia zwycięzcy.

    Pewnie, że szczytem marzeń byłoby gdyby przynajmniej połowa wyciągnęła z garażu najgorszy silnik i ustawiła go tak aby ten jeb*** zaraz po starcie. Mieliby namacalny argument przeciw tej zmianie.

    No ale nie wymagajmy zbyt wiele. Tak jak wcześniej wspomniałem wystarczyło kilka pozorowanych defektów i podniósłby się szum. Prawda jakie to proste :) . Lepszej okazji mieć nie będą . Jak zacznie się liga to ch** bombki strzeli ... i może być za późno ;)

    Aleee nieeee ;) Lepiej pogadać w wywiadach jakie te tłumiki są do niczego i jaki mają zabójczy wpływ na żywotność silników . Po czym w kolejnych startach pokazują zupełnie co innego :(

    Najważniejsze, że Speedway Ekstraliga się postawiła. Reszta niech sobie robi jak chce.

  14. Powrót do góry    #149
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Zobaczymy też, jak w sezonie ogórkowym 2010/2011 będą przebiegać negocjacje klubów z zawodnikami. Dam sobie lewą rękę uciąć, że np. tegoroczne zarobki Walaska w Bydgoszczy będą w rzeczywistości jakimś procentem przyszłych gaż. W końcu nowy sprzęt będzie musiał kosztować :)

  15. Powrót do góry    #150
    slavo
    http://www.youtube.com/watch?v=unDrNqRoyYU

    jeśli nie było to tutaj próbka tłumika.

  16. Powrót do góry    #151
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    No ale nie wymagajmy zbyt wiele. Tak jak wcześniej wspomniałem wystarczyło kilka pozorowanych defektów i podniósłby się szum. Prawda jakie to proste :) . Lepszej okazji mieć nie będą . Jak zacznie się liga to ch** bombki strzeli ... i może być za późno ;)
    Zapomniałeś o jednym fakcie: defekt = 0 punktów = brak kasy :) A zawodnikom zależy by zdobywać punkty i w związku z tym pieniądze. Jedyne co to mogliby markować defekty będący na ostatniej pozycji :P

  17. Powrót do góry    #152
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Stępniewski:
    Konsultowaliśmy problem z prawnikami i na dziś startujemy ze starymi tłumikami - zapewnia Wojciech Stępniewski, prezes Unibaksu Toruń. Speedway Eks-traliga chce wykorzystać odpowiednie zapisy w umowie z PZM. Jeden z punktów mówi, że Główna Komisja Sportu Żużlowego musi w ciągu 30 dni odpowiedzieć na każde zapytanie, w innym wypadku kluby mają prawo traktować problem jako zatwierdzony zgodnie z ich życzeniem. Protest w sprawie nowych tłumików został wysłany w listopadzie, odpowiedzi nie było, więc kluby miały prawo uznać problem za rozwiązany.
    Jeśli to prawda - a przyznam się bez bicia, że nie studiowałem tego regulaminu - to problem nowych tłumików mamy z głowy.

    Lugen:
    No to mam pytanie . A zawodnicy to nie mogli się postawić i po prostu nie wyjechać z nowymi tłumikami? A nawet jeżeli nie mieli innego wyjścia i z różnych tam względów (potwierdzili swój udział i takie tam) musieli odjechać te zawody to przynajmniej mogli zrobić „pokaz” tego o czym praktycznie każdy z nich mówi w wywiadach. Przecież dla potwierdzenia swoich słów wystarczyłoby aby kilka ( oczywiście czym więcej tym lepiej ) wyścigów zakończyło się bez wyłonienia zwycięzcy.
    Dokładnie - zachowali się troszkę jak pi..y. Niech walczą o swoje, a nie wyłącznie wylewają swoje żale w mediach. Nikt za nich tego nie załatwi. Póki co, psy szczekają - karawana jedzie dalej.

  18. Powrót do góry    #153
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    Vicar nic nie zapomniałem ;) W ogólnym rozrachunku to chyba korzystniejsze rozwiązanie niż przyszłe remonty ... czyż nie :P

  19. Powrót do góry    #154
    Stały bywalec Awatar MarcinMarcin
    Dołączył
    14-06-2004
    Postów
    810
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.youtube.com/watch?v=bcvhm...eature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=aC-RyO3uZpA



    Posłuchajcie tego i... wyobraźcie sobie, że na żywo już tego nigdy nie usłyszycie (wyjątek GP). Przy okazji zapachu "spalonego metanolu" też już nie będzie...


    NIE MOŻNA DO TEGO DOPUŚCIĆ!

  20. Powrót do góry    #155
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    http://www.sport.pl/zuzel/1,64951,76...bo_strajk.html
    Żużlowcy: tłumiki albo strajk

    Tłumiki dzielą ligę żużlową. Polski Związek Motorowy żąda wprowadzenia produktów zgodnych z unijnymi normami, nie akceptują ich ani zawodnicy, ani prezesi klubów. Starych tłumików chcą mistrz świata Jason Crump i najlepszy Polak Tomasz Gollob. Tak dużej irytacji i otwartego sprzeciwu jeszcze nie było.

    Tłumik to jeden z najważniejszych elementów żużlowych motocykli. Dotychczas zawodnicy korzystali z głośnych, ale sprawdzonych. Od nowego sezonu nakazano im używanie nowego sprzętu - lepiej wyciszającego hałas zgodnie z normami Unii Europejskiej. Ograniczenie hałasu dotyczy stadionów, które są blisko domów i osiedli. W praktyce - wszędzie w Polsce.

    Żużlowcy najpierw protestowali ze względu na koszty modernizacji sprzętu, ale później wstępnie się zgodzili na nowości. Kiedy jednak w marcu zaczęli treningi i mieli okazję sprawdzić jak działają nowe tłumiki, zaprotestowali. - Nie nadają się do jazdy. Nie ma szans, byśmy z nich korzystali - mówi Jarosław Hampel, lider Unii Leszno. - Na treningach temperatura była bliska zera, a silnik motocykla się przegrzewał! Co będzie latem w upale? - pyta inny reprezentant Polski, Adrian Miedziński z toruńskiego Unibaksu. Starych tłumików chcą też mistrz świata Jason Crump i najlepszy Polak Tomasz Gollob, którego argumenty przekonały szefów klubów. Szef Unibaksu Wojciech Stępniewski: - Jesteśmy po konsultacjach z prawnikami. Startujemy ze starymi tłumikami.

    Pozostałe kluby również są gotowe na otwartą wojnę ze związkiem.

    Zdaniem żużlowców nowe tłumiki wyciszają maszyny tak, że urok żużla ginie. Są drogie - kosztują ok. 1 tys. zł. Zwalniają tempo maszyn i powodują, iż inne części motocykla się psują. Najczęściej - zacierają i przegrzewają. Za naprawy motocykli płacą zawodnicy.

    Ale by stare tłumiki nadal można było wykorzystywać, potrzebna jest akceptacja PZMot. A ten zdania nie zmienia. Kilka dni temu szef związku Andrzej Witkowski przekazał zawodnikom i szefom klubów, że na stare tłumiki się nie zgadza.
    --------------------
    Witkowski jak widać podskakuje. Szykuje się wojna. I bardzo dobrze. PZMot trzeba usunąć z polskiego żużla raz na zawsze.

  21. Powrót do góry    #156
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,876
    Kliknij i podziękuj
    465
    Podziękowania: 167 w 107 postach
    lugen

    rzeczywiście szopki z protestami na turnieju, z którego dochód był przekazany dla poszkodowanych zawodników, był najlepszym miejscem na tego typu zachowania.

    wczoraj stadion w hoddesdon pękał w szwach. takiej frekwencji to tam chyba nigdy nie było! ludzie zjechali się z całej wielkiej brytanii, aby obejrzeć pierwsze zawody w tym roku, a do tego przeznaczyć swoich kilka funtów na pomoc dla potrzebujących.

    aha...i jeszcze jedno. czy choć jedna z osób "jęczących", że nowe tłumiki zabiją żużel, bo będzie ciszej, słyszała na żywo dźwięk nowych tłumików? ja miałem taką okazję i jak dla mnie nie ma olbrzymiej różnicy. tzn na pewno jest delikatnie ciszej, ale ten charakterystyczny hałas, z którym kojarzy się speedway, nadal jest!

    inna sprawa, że nowe tłumiki wpływają na żywotność silników.

  22. Powrót do góry    #157
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach
    rzeczywiście szopki z protestami na turnieju, z którego dochód był przekazany dla poszkodowanych zawodników, był najlepszym miejscem na tego typu zachowania.
    To jest jedyny argument, który mnie przekonuje. Faktycznie nie byłby to najlepszy moment. Ale tylko to. Bo to, że ktoś tam na te zawody tłukł się przez pół Zjednoczonego Królestwa w ogóle do mnie nie przemawia.

    A tak poza tym Woojo, jesteś pierwszą osobą, która pochlebnie wyraża się o nowych tłumikach. Mimo wszystko mnie nie przekonałeś i do czasu aż sam ich nie usłyszę (oby nie ;) ) bardziej wierzę w to co powiedział na ich temat np. Adrian Miedziński :

    " Uważam, że przez te nowe tłumiki żużel może wiele stracić. Moim zdaniem ten sport zawsze był i powinien być głośny. Gdy motocykle stoją nie ma różnicy, jeżeli chodzi o dźwięk. Natomiast gdy już się ścigamy, to jest o wiele ciszej i mniej atrakcyjnie "

    Chyba że uważasz, że Adrian coś kręci :P

  23. Powrót do góry    #158
    Stały bywalec Awatar tomkoz
    Dołączył
    30-07-2009
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    142
    Podziękowania: 45 w 33 postach
    W pi±tek sie wszystko wyja¶ni, oby decyzja była po my¶li zawodników i nas kibiców.
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2010/03/16/decyzja-w-sprawie-tlumikow-w-piatek/

  24. Powrót do góry    #159
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-03-2004
    Postów
    825
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 51 w 37 postach
    Będzie ok. Czyli po staremu.
    Także nie stresujmy się ;)

  25. Powrót do góry    #160
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach
    Decyzja w sprawie wprowadzenia nowych tłumików w polskich ligach żużlowych zapadnie w piątek na posiedzeniu Prezydium Zarządu Głównego PZMot. Decyzję w tej sprawie podjęli już Brytyjczycy.
    Jak ustaliły SportoweFakty.pl British Speedway Promoters' Association zadecydowało, że do 15 maja będą obowiązywały w rozgrywkach Elite League i Premier League stare tłumiki. Decyzja na temat wprowadzenia nowych tłumików zapadnie dopiero 15 maja.
    sportowefakty.pl

    wydaje mi sie ze raka sama decyzja zostanie podjęta w polsce. Odłoża problemna późnej dajac zawodnikom czas na dłuższe sprawdzenie sprzętu.

  26. Powrót do góry    #161
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,876
    Kliknij i podziękuj
    465
    Podziękowania: 167 w 107 postach
    A tak poza tym Woojo, jesteś pierwszą osobą, która pochlebnie wyraża się o nowych tłumikach. Mimo wszystko mnie nie przekonałeś i do czasu aż sam ich nie usłyszę (oby nie ) bardziej wierzę w to co powiedział na ich temat np. Adrian Miedziński :

    " Uważam, że przez te nowe tłumiki żużel może wiele stracić. Moim zdaniem ten sport zawsze był i powinien być głośny. Gdy motocykle stoją nie ma różnicy, jeżeli chodzi o dźwięk. Natomiast gdy już się ścigamy, to jest o wiele ciszej i mniej atrakcyjnie "

    Chyba że uważasz, że Adrian coś kręci
    to nie o to chodzi, że ja dobrze się wypowiadam na temat nowych tłumików. dla mnie stare mogły być i żadnych przeciwwskazań broń boże nie mam i nie miałem. dla mnie wprowadzenie nowych wytycznych, jeśli chodzi o ilość decybeli jest nie potrzebne.

    zmierzam tylko do tego, że jeśli nawet żużlowcy będą musieli mieć w swoich rumakach te nowe, cichsze tłumiki, to zaakceptuję to. bo jak już pisałem wcześniej, wprawdzie jest trochę ciszej, ale nie na tyle, żeby to nie był już "prawdziwy żużel".

    najpierw proponuję posłuchać jak brzmią te nowe tłumiki i dopiero wtedy wypowiadać się na ten temat. być może na dużym obiekcie, gdzie kibice siedzą kilkanaście/dziesiąt metrów od toru, zmniejszenie ilości decybeli będzie bardziej słyszalne, aniżeli na stadionie w hoddesdon, gdzie kibice stoją 2 metry od siatki i mają zawodników na wyciągnięcie ręki.

    powtórzę jeszcze raz...nie jestem za nowymi tłumikami, ale na serio nie ma jakiejś wielkiej tragedii z nimi. inna sprawa to problemy z silnikami.

  27. Powrót do góry    #162
    Początkujący
    Dołączył
    26-08-2008
    Postów
    45
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To zabije żużel, naszą dyscyplinę! Gościu poniżej dobrze opisał całą tę sprawę:

    http://www.offportal.pl/index.php?op...=168&Itemid=68

  28. Powrót do góry    #163
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale... wydaje mi się, że Pan Witkowski to orędownik nowych tłumików, w takim samym stopniu co były minister zdrowia Marek Balicki szczepionek na świńską grypę. Zupełnie "bezinteresowny";)
    Wobec tego, myślę że to:
    Pozostaje nam jedynie wierzyć, że stowarzyszenie Metanol otworzy zaropiałe i niewzruszone na dobro polskiego żużla oczy władz z GKSŻ i PZMot (kolejność przypadkowa).
    w kontekście tego:
    Cały pomysł śmierdział już na pierwszym łuku, a pytanie tylko kto i za ile.
    może byc bardzo trudne do zrealizowania

  29. Powrót do góry    #164
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2005
    Postów
    133
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Drodzy kibice speedway'a!!!
    Dlaczego zuzel musi sie odbywac pod auspicjami PZMot - ktory steruje nasza ukochana dyscyplina za pomoca swojego kikuta, GKSZ - i wogole byc zrzeszonym w jakims zasranym zwiazku???!!!
    Przeciez ta GKSZ nie potrafi nic innego, jak tylko zmieniac przepisy z roku na rok (od niemal poczatku dzialania zuzla w Polsce), i nakladac kary! I juz nie chodzi mi tylko o te nieszczesne tlumiki, ale o fakt, ze te ciolki zawsze cos zmieniaja. Juz raz byl KSM i sie nie sprawdzil. A teraz co? Te same dupki bede probowac jeszcze raz, wprowadzic przespis ktory sami zlikwidowali bo sie nie sparwdzil? Paranoja! Dosc tego!!!
    Czy kluby nie moga zalozyc wlasnej organizaji, na wzor NHL (ligi hockejowej), calkowicie niezaleznej od zadnych federacji i miedzynrodowych sitw "dzialczy"? Na kiego ch... nam ten PZMot i GKSZ?! Kluby wiedza najlepiej co i jak ma wygladac zeby sport sie rozwijal i przynoisl dochody. I same moga powolac swoje wlasne cialo arbitrazowe ktore bedzie roztrzygac ewentulane spory. A moze juz byl taki tematy zalozony? Nie wiem.
    Chyba czas na jakas przyspieweke dla granatowomarynarkowych, na wzor tej dla Grzegorza L. i jego po-PRLowskiego gniota: PZNP, PZPN, je..., je.... PZPN. Nawet moja kobita - od wielu, wielu lat wierny kibic zuzla - ma ochote spiewac wulgaryzmy na stadionach.
    Ale jestem wk.....!!!!!

  30. Powrót do góry    #165
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Post Don Kichot to stek bzdur, których mi się nie chce nawet analizować, ale coś ciekawego wyczytalem:

    W dniu 16.03.2010 roku po posiedzeniu Zarządu oraz w wyniku dyskusji z SCB (Speedway Control Board) postanowiono, że zawodnicy będą mogli używać do dnia 15.05.2010 roku tłumików homologowanych na 2009 lub 2010 rok, zgodnie z przepisami SCB na 2010 rok. Decyzja BSPA jest spowodowana brakiem odpowiedniej dostępnści tłumików 2010.

    Czyli co?:) Niech PZM powie, że nowe tłumiki wprowadzi dopiero od 2011, ze względu na brak ich odpowiedniej dostępności :) I na rok problem z głowy ;) Angole mogą to czemu nie my?

  31. Powrót do góry    #166
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślę że w sprzeciwie trzeba położyć nacisk na "tradycję" hałasu. Nie potrzebna nam "nowa świecka tradycja". Jak widać nasze argumenty nie trafiają do jajogłowych unijnych i "pzmłotowych". Tłumaczenia że feralne tłumiki niszczą silniki, jeszcze bardziej ich przekonają że są na słusznej drodze, bo:
    -napędzają koniunkturę,
    - bo przecież więcej silników będzie się sprzedawać,
    - bo więcej części będzie potrzebnych,
    - bo więcej ludzi będzie miało pracę
    - itd itp, ważna jest kasa.

    Więc wg nich ożywi to rynek.
    Dla nich ekstra, dla nas nie.

    Trzeba zatem zaatakować argumentem którego nie da się obalić. Tradycja ryku silników i zapachu metanolu elektryzuje fanów żużla i to powinno być ważnym argumentem przeciw.
    Jak tak dalej pójdzie to pod różnymi idiotycznymi pretekstami wprowadzą nam silniki hybrydowe i kewlary z ogniwami słonecznymi. Absurd goni absurd.
    Może stworzyć jakiś portal, na którym w sposób zgodny z odpowiednimi przepisami można by rejestrować przeciwników tego rozwiązania?

  32. Powrót do góry    #167
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    http://sport.zgora.pl/zuzel/owiadcze...ow,d18663.html

    edit: nie widzialem ze bylo wczesniej. Prosze o usuniecie.

  33. Powrót do góry    #168
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,899
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 90 w 75 postach
    Myślę że w sprzeciwie trzeba położyć nacisk na "tradycję" hałasu. Nie potrzebna nam "nowa świecka tradycja". Jak widać nasze argumenty nie trafiają do jajogłowych unijnych i "pzmłotowych". Tłumaczenia że feralne tłumiki niszczą silniki, jeszcze bardziej ich przekonają że są na słusznej drodze, bo:
    -napędzają koniunkturę,
    - bo przecież więcej silników będzie się sprzedawać,
    - bo więcej części będzie potrzebnych,
    - bo więcej ludzi będzie miało pracę
    - itd itp, ważna jest kasa.

    Więc wg nich ożywi to rynek.
    Dla nich ekstra, dla nas nie.
    Duke - właśnie podałeś powody dla których tak naprawdę nie należy wdrażać pomysłu z nowymi tłumikami.

    Powyższe argumenty są jak najbardziej nieekologiczne:
    -więcej silników będzie się sprzedawać - by sprzedawać, należy wcześniej to wyprodukować, czyli wykorzystać różnego rodzaju źródła energii potrzebne do wyprodukowania tychże części
    -bo więcej części będzie potrzebnych - a tym samym więcej części wyląduje na wysypiskach śmieci, co przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego
    -bo więcej ludzi będzie miało pracę - chyba tylko na wcześniej wspomnianym wysypisku...

    jak widać po drugiej stronie szali tej wagi, mamy tylko jeden argument czyli nieznacznie mniejszy hałas.
    Wobec powyższego, lepiej pozostać przy obecnym poziomie hałasu niż w większym stopniu przyczyniać się do degradacji środowiska - co należało dowieść.


  34. Powrót do góry    #169
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-01-2002
    Postów
    844
    Kliknij i podziękuj
    447
    Podziękowania: 121 w 74 postach

  35. Powrót do góry    #170
    Stały bywalec Awatar MarcinMarcin
    Dołączył
    14-06-2004
    Postów
    810
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    stare tłumiki zostają!

    No to chyba mamy decyzje

    http://www.espeedway.pl/news,witkowski_odpuscil_beda_stare_tlumiki,35981,1 2.html


    No to wygląda na to, że będziemy mieli prawdopodobnie stare tłumiki! :) (Przynajmniej na jakiś czas)... I co najważniejsze - nasz ukochany warkot motocykla żużlowego.

    Ale bardzo martwi mnie natomiast postawa Witkowskiego... Trzeba będzie gościa podac do dymisji. Sam się aż prosi o to

  36. Powrót do góry    #171
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-07-2003
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    "To jest dowód na to, że my Polacy w ogóle nie dbamy o środowisko".

    No ta gadka to mnie rozwaliła :) Ale komunał. Ciekawi mnie tylko ile samochodów stoi u pana Witkowskiego w garażu i jakie mają silniki? Albo czym Pan Witkowski ogrzewa dom i ile rocznie zużywa prądu? ;) Dla Pana Prezesa ważniejsze od zdrowia zawodników są unijne dyrektywy - pogratulować. To może w ogóle zlikwidujmy żużel. Dyrektywy będą spełnione, zawodnicy zdrowi, tylko kto na Pana będzie wtedy pracował Panie Prezesie? Chociaż to głupie pytanie. Decydenci zawsze spadają na cztery łapy. Jak nie ta fucha, to znajdzie sie coś innego.

  37. Powrót do góry    #172
    Stały bywalec Awatar MarcinMarcin
    Dołączył
    14-06-2004
    Postów
    810
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Jeden z europejskich decydentów zaproszony na mecz

    Komisarz Potoènik zaproszony na mecz Falubaz - Stal

    Nadal nie wiadomo, co stanie się z nowymi tłumikami. Jak do tej pory nie został zatwierdzony regulamin, a zawodnicy i działacze walczą o to, by wymóg nowych tłumików nie został wprowadzony. Każdy kto choć trochę interesuje się żużlem wie, że zaproponowane tłumiki nie mają żadnego sensu. No właśnie. Ci, którzy się interesują.

    Zadziwiające jest to, że wymóg wprowadzenia cichszych tłumików chce wprowadzić osoba, która nie ma zielonego pojęcia speedwayu. Mowa o Janezie Potoèniku. Pewnie większość z państwa nawet nie wie kim ten pan jest. Otóż pan Janez, to Komisarz do Spraw Środowiska Unii Europejskiej. Funkcję tą objął w lutym tego roku. I wydaje się, że postanowił przyczepić się do czegoś, by nie mówiono, by nic nie robi.



    Jego decyzja o zmianie tłumików, została przyjęta bardzo negatywnie. Żużlowcy wprost mówią, że części będą kosztować ich krocie, a silnik przegrzewa się o wiele szybciej. Każdy kibic też doskonale wie, że cichszy "warkot", oznacza zabicie atmosfery na żużlowych owalach. Na szczęście nie wszystko stracone.



    Dwójka europarlamentarzystów, a jednocześnie ludzi kochających speedway, honorowa prezes Orła Łódź, pani Joanna Skrzydlewska oraz członek parlamentu europejskiego pan Artur Zasada, zaprosili pana Potoènika na wielkie derby pomiędzy Falubazem Zielona Góra a Stalą Gorzów. W piśmie umieścili również zapis o tym, że stare tłumiki nie łamią prawa UE i w żaden sposób nie powinny być wycofane.



    Wraz z panią Joanną i panem Arturem liczymy, że pan komisarz pojawi się na zawodach i przekona jak piękny sportem jest żużel


    przegladzuzlowy.pl

  38. Powrót do góry    #173
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2007
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tu chodzi o dyrektywę 2002/49/WE.

    Jest tam wzór na obliczanie hałasu, ale są też wyjątki, np.(cytat):

    -rozpatrywane źródło hałasu działa jedynie przez niewielką część czasu (na przykład, przez mniej niż 20 % sumy okresów dziennych w roku, sumy okresów wieczornych w roku, lub sumy okresów nocnych w roku),

    -średnia liczba zdarzeń akustycznych w jednej porze lub kilku porach jest bardzo niska (na przykład mniej niż jedno zdarzenie akustyczne na godzinę; zdarzenie akustyczne określane jest jako sygnał akustyczny trwający krócej niż pięć minut; przykładem jest hałas przejeżdżającego pociągu albo przelatującego samolotu) (koniec cytatu)

    Jak widać wszystko da się zrobić. Trzeba tylko i aż trochę rozsądku...
    Szerszym tematem jest celowość tych wszystkich dyrektyw...

  39. Powrót do góry    #174
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Duke - właśnie podałeś powody dla których tak naprawdę nie należy wdrażać pomysłu z nowymi tłumikami.

    Powyższe argumenty są jak najbardziej nieekologiczne:
    -więcej silników będzie się sprzedawać - by sprzedawać, należy wcześniej to wyprodukować, czyli wykorzystać różnego rodzaju źródła energii potrzebne do wyprodukowania tychże części
    -bo więcej części będzie potrzebnych - a tym samym więcej części wyląduje na wysypiskach śmieci, co przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego
    -bo więcej ludzi będzie miało pracę - chyba tylko na wcześniej wspomnianym wysypisku...

    jak widać po drugiej stronie szali tej wagi, mamy tylko jeden argument czyli nieznacznie mniejszy hałas.
    Wobec powyższego, lepiej pozostać przy obecnym poziomie hałasu niż w większym stopniu przyczyniać się do degradacji środowiska - co należało dowieść.
    Wg Ciebie nastąpi wzrost degradacji środowiska. Nie zgadzam się. Weź pod uwagę fakt, że ci "mądrzy" eurourzędnicy wymyślają gdzie się dopłaty recyklingowe, więc wg ich założeń z ekologią jest OK. Poza tym opony, oleje, złom - nie wolno tego tak sobie wywieźć na wysypisko. Poza gumą wszystko można i trzeba przetworzyć zatem argumenty które przedstawiłeś nie są do końca właściwe. Tak czy inaczej dobrze że na razie pomysł z tłumikami został zawieszony. Widać szum wokół sprawy stał się skuteczny.

  40. Powrót do góry    #175
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-09-2002
    Postów
    2,045
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nowe tłumiki nie będ± obowi±zkowe!

    Zebranie PZM w sprawie tłumików odbędzie się jutro, ale już dzi¶ wiadomo, że ekstraliga pojedzie na tradycyjnym wydechu. Będzie moc i ryk silników.

    Nieoficjalnie dowiedzieli¶my się, że dzi¶ w Warszawie doszło do spotkania szefa centrali Andrzeja Witkowskiego z parlamentarzystami. Prezes PZM uczestniczył w posiedzeniu komisji infrastruktury, a nasi posłowie wykorzystali jego obecno¶ć w Sejmie i naciskali. Z powodzeniem. Oficjalne stanowisko poznamy jutro, ale już dzi¶ wiadomo, że nowe tłumiki musz± poczekać. Informację na pewno z ulg± przyjm± zawodnicy i kibice.

    Zrodlo: Gazeta Lubuska

  41. Powrót do góry    #176
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    ...a pierwsza liga? :>

  42. Powrót do góry    #177
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Dwójka europarlamentarzystów, a jednocześnie ludzi kochających speedway, honorowa prezes Orła Łódź, pani Joanna Skrzydlewska oraz członek parlamentu europejskiego pan Artur Zasada, zaprosili pana Potoènika na wielkie derby pomiędzy Falubazem Zielona Góra a Stalą Gorzów. W piśmie umieścili również zapis o tym, że stare tłumiki nie łamią prawa UE i w żaden sposób nie powinny być wycofane.
    Genialny pomysł :) Zaprosić na żużel człowieka, który na żużlu nigdy nie był, aby mu pokazać, że nowe tłumiki niszczą ten sport :) Na pewno zauważy różnicę :)

  43. Powrót do góry    #178
    Stały bywalec Awatar MarcinMarcin
    Dołączył
    14-06-2004
    Postów
    810
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dziś w "Raporcie" na TVN Turbo będą mówić o nowych tłumikach... Także wciągajcie :)

  44. Powrót do góry    #179
    Użytkownik
    Dołączył
    30-03-2008
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    europarlametarzyści walczą ;))

    {url} http://sport.tvp.pl/zuzel/aktualnosci/europoslowie-w-obronie-tlumikow/1477974 [/url]

  45. Powrót do góry    #180
    Zaawansowany
    Dołączył
    15-03-2002
    Postów
    1,751
    Kliknij i podziękuj
    489
    Podziękowania: 154 w 99 postach
    jest też GKSŻ

    Nowe tłumiki nie będą obowiązkowe
    Główna Komisja Sportu Żużlowego zdecydowała dziś, że w sezonie 2010 w rozgrywkach ligowych w Polsce będzie można stosować zarówno tłumiki z homologacją na sezon 2009, jak i nowe modele z homologacją na sezon 2010. Wybór będzie należał do zawodnika. Decyzja z pewnością ucieszy samych żużlowców, którzy byli przeciwni proponowanym zmianom. Podkreślali, że nowe tłumiki spowodują nadmierne przegrzewanie silników.


    www.elka.pl

Strona 4 z 67 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •