Strona 17 z 67 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 765 z 2990

Wątek: New speedway silencers

  1. Powrót do góry    #721
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    Czytam wpisy,które mówią o tym że Pedersenowi,Crumpowi, Sajfutdinowi,te tłumiki nie przeszkadzają,to niech zrobią by był wolny wybór tłumików,i starych i nowych,to zobaczymy jakie wybiorą ci panowie.

    Do kolegi wyżej,to nie chodzi o to co mówi Kryjom,prawdy o tandecie nie da się ukryć,słucham opionie ludzi,i nie ma to znaczenia co Kryjom powiedział.

  2. Powrót do góry    #722
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Nie ma znaczenia, co znani ludzie mówia? np Komarnicki, Paluch, czy ślak? Dobre sobie. Teraz chcesz mi wmowic, ze Wy kibice macie własne zdanie. :) Steruja wami jak stadem baranów. Wystarczy ze ktorys rzuci jedno glupe haslo i podnieta przez cały tydzien.

  3. Powrót do góry    #723
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    "Zwolennicy" nowych tłumików nabijają się z tych, którzy je negują. Niby to my i Cegielski z Kołodziejem wymyślamy teorie spiskowe... A ja zadam pytanie:

    Argumentów przeciw nowym tłumikom jest conajmniej kilka: spada sterowność motocykla, awarie sprzętu, gówniany dźwięk. A jakie są argumenty ZA wprowadzeniem nowych tłumików?

    Proste pytanie, prosta odpowiedź (albo jej brak :)). Słucham.


  4. Powrót do góry    #724
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    Nie ma znaczenia, co znani ludzie mówia? np Komarnicki, Paluch, czy ślak? Dobre sobie. Teraz chcesz mi wmowic, ze Wy kibice macie własne zdanie. :) Steruja wami jak stadem baranów. Wystarczy ze ktorys rzuci jedno glupe haslo i podnieta przez cały tydzien.
    Nikt mną nie steruje,potrafię myśleć samodzielnie,z tego co mówisz,jak nasłucham się zwolenników i autorytetów muzyki,Polskiego rapu,to pobiegnę na koncert Peji?Nic z tego,nie słucham takiej muzyki,ale oczywiście zapoznałem się z nią,i nikt mnie nie przekona do niej,to samo jest tu,nie ma znaczenia co mówi Komarnicki,Ślak i inni,dla mnie zużel ma być głośny,po to chodziłem na stadion.


    Powiedz jeszcze jak możesz,to jaki cel ma Ślak,Komarnicki,Boniek,Cugowski,i inni,by rzucać głupie hasła,i sterowac kibicami?Pewnie dlatego że nie mają nic lepszego do pracy,i się zmówili?

  5. Powrót do góry    #725
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2003
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 50 w 31 postach
    GRIF,
    To z toba pieklem kiedys kaczke podczas meczu Polska - Austria w TV, a Wielki Cukiernik serwowal murzynka?

    Tu nie chodzi o to, ze ktos jest zwolennikiem wprowadzenia nowych tlumikow. Mi tez sie to nie podoba i mozna powiedziec, ze jestem temu przeciwny.
    Tu chodzi o to, ze srodowisko zawodnicze nie mowi jednym glosem. Kilku sie wylamalo majac reszte w dupie i juz jest pies pogrzebany. Cala reszta kombinuje jak by tu w ostatniej chwili wszystko odkrecic. Do tego w typowo polski sposob, straszenie, bojkotowanie, odgrazanie sie.

    Na dodatek zabieraja sie za to osoby co najmniej kontrowersyjne typu Wladek.
    Cegielski siedzial dlugi okres czasu i tez kiedy trzeba bylo forsowac, przekonywac to nic nie robil. Napisal kilka pism o tym, ze on sobie tego nie wyobraza do ludzi, ktorzy sobie akurat to wyobrazaja, tyle ze moga wiecej niz on.

    W zeszlym sezonie jak byly zawody na nowych tlumikach to nie pamietam, zeby byly jakies wieksze lamenty. Mowiono tylko, ze ciezko to dopasowac i stad ewentualne problemy. Czemu wtedy Wladek nie biegal, nie organizowal spotkan z zawodnikami i oficjelami? Przeciez w sierpniu mial juz koniec sezonu wiec sopojnie mogl sie tym zajmowac.

    Teraz juz jest musztarda po obiedzie jak na moje.
    A na zuzel i tak nie przestane chodzic.




  6. Powrót do góry    #726
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Proste pytanie, prosta odpowiedź (albo jej brak :)). Słucham.
    Kasa "misu", kasa :P

  7. Powrót do góry    #727
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Powiedz jeszcze jak możesz,to jaki cel ma Ślak,Komarnicki,Boniek,Cugowski,i inni,by rzucać głupie hasła,i sterowac kibicami?Pewnie dlatego że nie mają nic lepszego do pracy,i się zmówili?
    A pewnie ze moge odpowiedziec

    Zawsze to dobrze troche sie polansowac. Oni do swiatel reflektorow garna jak cmy. To ich chleb. Isc ramie w ramie z mistrzem swiata w slusznej sprawie. Bezcenne. A do lansu najlepiej sluza hasla: smierc, zabijaja zuzel, zdrowie zawodnikow, glupki, itd. Znani i lubiani posrod nas, po tej samej stronie barykady - zwyklych milosnikow zuzla. Ze doglebniej sie w tym nie znaja, to nie zaczna dyskutowac, zastanawiac sie, watpic, dawac pod rozwage. Pare hasel pod publiczke, to najlepsze co moze ow as wykonac.

    Wczorajsza wypowiedz Komara, to wiejski festyn.


    Pamietnego dnia 14.10.2009 roku na stadionie slaskim udzielalem wypowiedzi dla Polsatu odnosnie domniemanego bojoktu meczu przez kibciow i atak na PZPN. Nie rzucilem miesem, nie podkrecilem wypowiedzi o betonie, koncu pilki noznej tylko odpowiedzialem, ze tez wplyw miala pogoda, zimno, przegrane eliminacje, i wszystko zlozylo sie na taka frekwencje. Mimo zapewnien redaktora, wypowiedz nie poszla. Pod publike była marna. :)

    dla mnie zużel ma być głośny,po to chodziłem na stadion.
    I tym sie wlasnie roznimy. Mnie obchodzi jak zuzel ma sie w Niemczech, Polsce, czy Anglii. Jesli cos ma poprawic kondycje zuzla nawet kosztem moich wrazen, to niech tak bedzie. Ciebie tylko obchodzi, zeby w niedziele bylo tak jak sobie tego zyczysz.

  8. Powrót do góry    #728
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    To z toba pieklem kiedys kaczke podczas meczu Polska - Austria w TV, a Wielki Cukiernik serwowal murzynka?
    Zgadza się. Pozdrawiam serdecznie! ;)

    Fakt, że działania Komarnickiego i reszty są spóźnione i jak zwykle całe środowisko budzi się z ręką w nocniku (tak jest niestety co roku z ustalaniem regulaminu, a że o sponsorze strategicznym dla ligi nie wspomnę), ale cholera... przecież nie ma ani jednego argumentu za wprowadzaniem tych tłumików. I jasne, że zawodnicy są sami sobie winni, ale czy przez to mamy się godzić i powtarzać "nic już nie da się zrobić" ?

  9. Powrót do góry    #729
    Początkujący
    Dołączył
    10-03-2011
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    GRIF,

    W zeszlym sezonie jak byly zawody na nowych tlumikach to nie pamietam, zeby byly jakies wieksze lamenty. Mowiono tylko, ze ciezko to dopasowac i stad ewentualne problemy. Czemu wtedy Wladek nie biegal, nie organizowal spotkan z zawodnikami i oficjelami? Przeciez w sierpniu mial juz koniec sezonu wiec sopojnie mogl sie tym zajmowac.

    Pod koniec sezonu odbyły się słynne Indywidualne Mistrzostwa Europy w Tarnowie w dwóch wersjach (przekładane z powodu deszczu). W pierwszej odsłonie co jakiś czas dobrze spasowanym zawodnikom przy wyjściu z drugiego wirażu automatycznie unosiła się przednia cześć motoru, zaś Chronometrażysta używał, aż dwóch stoperów bo nie wierzył, że takie słabe czasy poszczególni zawodnicy osiągają....

    nasuwa się pytanie: czemu nikt wtedy nie interweniował i nic nie zgłaszał?

  10. Powrót do góry    #730
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Ludzie, ile wy macie lat?
    - "Błagam, podajcie choć jeden argument za"
    - "Kasa misiu, kasa".

    Nie stać was na zbyt wiele.

    Cegielski siedzial dlugi okres czasu i tez kiedy trzeba bylo forsowac, przekonywac to nic nie robil. Napisal kilka pism o tym, ze on sobie tego nie wyobraza do ludzi, ktorzy sobie akurat to wyobrazaja, tyle ze moga wiecej niz on.
    Wałkowaliśmy to przez 2 lub 3 ostatnie strony, niestety bardzo niewiele to zrozumiało. A teraz prawdziwi kibice piszą, że jak się nic nie zmieni, to oni oleją cały ten sport i swoje kluby (które to niby kochają przez całe świadome życie). Gratuluję podejścia :)

    W zeszlym sezonie jak byly zawody na nowych tlumikach to nie pamietam, zeby byly jakies wieksze lamenty. Mowiono tylko, ze ciezko to dopasowac i stad ewentualne problemy. Czemu wtedy Wladek nie biegal, nie organizowal spotkan z zawodnikami i oficjelami? Przeciez w sierpniu mial juz koniec sezonu wiec sopojnie mogl sie tym zajmowac.
    Mało tego, nazwijmy rzeczy po imieniu. Pamiętamy rewanż I PO, Gorzów-Zielona Góra? Pamiętamy Gapińskiego, który w całym meczu zdobył 3 punkty, za co został nazwany głównym winowajcą klęski gorzowian? Pamiętamy, że w przeddzień tych zawodów startował w GPCh w Vojens? Pamiętamy, jak nieśmiało bąkał o tym, że zawalił derby, bo dzień wcześniej popierdzielił sobie w sprzęcie na zawodach w Danii? Nie pamiętamy - a wtedy był jeden z lepszych momentów, żeby zrobić burdel. Ale wtedy każdy miał temat w dupie, Władek wieszał psy na kim popadło, nikt nie słuchał żadnych tłumaczeń.

    Teraz wszyscy święci, niech ich drzwi ściskają :D

    PS. Jak sobie przypomnę "kamyczek" Kołodzieja, który miał? nie miał? powiązania z tłumikami, tym bardziej chce się śmiać :D

  11. Powrót do góry    #731
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Sobotch

    Może źle Cię zrozumiałem, ale nie jesteś przeciwnikiem nowych tłumików tak na złość zawodnikom za to, że nie podnieśli lamentu wtedy, gdy był na to odpowiedni czas? Głupkowate to trochę.

    I wciąż nie widzę argumentów "za".

  12. Powrót do góry    #732
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    To nie jest tak ,ze przez caly zeszly sezon nic nie robiono w sprawie nowych tlunikow.Przeciez w zeszlym roku takze walczono z nowymi tlumikami.Dopiero kilka dni przed gorzowska eliminacja DPS zawodnicy dopieli swego i pozwolono im startowac na starych tlumikach.Juniorzy tez grozili strajkiem,ale zdaje sie Dunczycy sie wylamali i dupa blada.
    Tylko ,ze popelniono wtedy blad,bo zawodnicy GP swoimi podpisami zobowiazali sie do stosowania tych tlumikow od tego roku.Byli przy tym naiwni jak dzieci,bo obiecano im lepsza konstrukcje,ktora wyeliminuje wszystkie a przynajmniej wiekszosc mankamentow .
    Teraz okazalo sie ,ze te niby nowe,ulepszone wcale lepsze nie sa,stad ten raban za piec dwunasta.
    Naiwniacy i tyle.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  13. Powrót do góry    #733
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Argumentów przeciw nowym tłumikom jest conajmniej kilka: spada sterowność motocykla, awarie sprzętu, gówniany dźwięk. A jakie są argumenty ZA wprowadzeniem nowych tłumików?
    To sa Twoje argumenty przeciw? Ok, to ja odpowiem w takim samym stylu na tak


    - dzwiek jest super i w tym miejscu nikt niczym mnie nie porzekona, ze jest inaczej. Mnie sie podoba najbardziej ze wszystkich mozliwych dzwiekow i jestem szczesliwy, ze wlasnie taki jest
    - jezdza wolniej i bedzie ciekawiej
    - bedzie wiecej mijanek
    - w mniejszym stopniu zadecyduje sprzet
    - sterownosc motocykla bedzie lepsza
    - beda liczyc sie umiejetnosci
    - kluby na zachodzie latwiej beda organizowac zawody.

  14. Powrót do góry    #734
    Użytkownik
    Dołączył
    11-05-2004
    Postów
    94
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Należy też docenić odwagę sabotażystów-wykonawców. Posunąć się do tego , aby w czasie jazdy spowodować wybuch silnika - szacunek , niezły Dżygit z tego żużlowca
    Widziales ze w trakcie jazdy? Na razie to tylko tak Kajzer mówi.

    Hmmm Matja Duch to Słowenec, a trenowali w Krsko. Czy Matja mogl miec w garazu pod reka rozwalony egzemparz?

    Za to akurat pod reka chlopaki mieli aparat.

    I dlaczego opona jest zdezelowana po obydwu stronach?

    Dlaczego Nicki Pedersen pod 3 dniach testow na swojej stronie nie napisal nawet w jednym słowie o tłumikach?


    U Kajzera wybuchy to nie nowosc. Bodaj na polfinale SK w Opolu w 2008 tez mu sie motocykl zapalił. W parkingu. :)

    Pierwszy na tor wyjechał Matija. Zrobił może ze dwa kółka po czym huk i motor stanął w płomieniach.

    Sory, ale ten motor nie wyglada mi na takiego, ktory stanał w płomieniach. No chyba ze Kajzer stał z gasnica w promieniu metra. Jego bajk w Opolu wygladał o wiele gorzej.



    link

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/2011/03/10/wybuch-cylindra-w-motorze-duha-i-kajzera-zdjecia/

  15. Powrót do góry    #735
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    I wciąż nie widzę argumentów "za".
    To dobrze poszperaj :) Rozwój żużla w innych krajach, gdzie głośny dźwięk zawodów przeszkadza miejskim włodarzom w Niemczech, Austrii, Anglii itd. Jeszcze kilka argumentów byś z ostatnich kilku stron znalazł.

  16. Powrót do góry    #736
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach

    Grif

    Może i głupie, ale jakie prawdziwe. Oczywiście, że nie chce mi się oglądać na torze męczarni podczas łamania się na łuku, nie chce mi się słuchać kosiarek. Prawdą jest też to, że za pół roku każdy się do tego przyzwyczai, jedynie będziemy się wkurzać podczas oglądania jakichś fajnych starych zawodów dorwanych na YT. Ale to nie jest tłumaczenie.

    Masz rację, w głównej mierze jestem zły na sposób podejścia zawodników do tematu. Mam gdzieś, że stranierich tłumiki nie obchodzą, ważne, żeby nasi potrafili się w jakikolwiek sposób zgrać, tym bardziej, że osoby Golloba bądź Hampela nie znaczą w światowym żużlu mało. Ale też prawdą jest to, że bardzo rzadko słyszało się jakieś narzekania w zeszłym roku - "niby ciężko, ale w sumie to da się na tym jeździć", tak to zwykle brzmiało. Więc skoro ci ludzie nie potrafili (kiedy jeszcze mogli) uderzyć w stół i powiedzieć "pierdzielę, w następnych zawodach typu IME nie jadę", to teraz mogą sobie co najwyżej w nosie podłubać. I myślę, że przykład Gapińskiego jest tutaj bardzo trafiony, szczególnie poprzez obecną działalność Władka, jako jednego z "walczących".

    ED. O, Kingpin pisze o DPŚ, więc się trochę mylę. Ale to chyba znów świadczy o tym, że dzięki temu "małemu" sukcesowi można było temat pociągnąć sporo dale, prawda?

  17. Powrót do góry    #737
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Powtorze - ja najbardziej ciesze sie ze dzwieku. Jest super. Taki super maetalowy. Wczesniej bylo zdecydowanie za glosno. Kto wie, moze teraz łatwiej namowie mame po latach na zuzel. :)

  18. Powrót do góry    #738
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    - dzwiek jest super i w tym miejscu nikt niczym mnie nie porzekona, ze jest inaczej. Mnie sie podoba najbardziej ze wszystkich mozliwych dzwiekow i jestem szczesliwy, ze wlasnie taki jest
    - jezdza wolniej i bedzie ciekawiej
    - bedzie wiecej mijanek
    - w mniejszym stopniu zadecyduje sprzet
    - sterownosc motocykla bedzie lepsza
    - beda liczyc sie umiejetnosci
    - kluby na zachodzie latwiej beda organizowac zawody.
    Widzę, że masz silną potrzebę odróżniania się od reszty. Sam nie wierzysz w to co piszesz.

    A kluby na zachodzie mają stadiony na wioskach i to raczej nam w Polsce powinien przeszkadzać hałas.


    Sobotch

    W dużej mierze zgadzam się z Tobą, też mnie irytuje postawa środowiska żużlowego, ale jednak bliżej mi do podejścia "Lepiej późno niż wcale".

  19. Powrót do góry    #739
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    I wciąż nie widzę argumentów "za".
    To dobrze poszperaj :) Rozwój żużla w innych krajach, gdzie głośny dźwięk zawodów przeszkadza miejskim włodarzom w Niemczech, Austrii, Anglii itd. Jeszcze kilka argumentów byś z ostatnich kilku stron znalazł.

    Ale co nas interesują,Niemcy,Austria,Anglia?,a co za liga jest w Niemczech,Austrii,czy polacy muszą się trzymać jak spódnicy mamy dziecko,musimy robic to samo co tam?Niech sobie wprowadzają co chcą,Polska im nic nie narzuca.

    Niemcy mają Na wysokim poziomie piłke nozną,tak samo jak Anglia,można zobaczyć ile ludzi przychodzi na stadion,Polska niestety nie ma takiego futbolu,więc niech nie niszczą nam sport w którym sie liczymy na świecie.

  20. Powrót do góry    #740
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Zabiłes mnie GRIF ta kontra. I takie wlasnie sa te Twoje argumenty - o tyłek rozbic.

    Dla mnie licza sie dwa aspekty:
    -czy to powoduje zagrozenie dla zdrowia zawodnikow
    - czy tlumiki powoduja wieksza wadliwosc sprzetu.

    Jednoczesnie chce wierzyc, ze te tlumiki moga poprawic sytuacje na zachodzie z latwoscia organizowania zuzla, bo WIEM ze jest z tym problem.

    Po tym wszystkim co sie dzialo i obecnie dzieje sam juz nie wiem, gdzie lezy prawda. Przeczucie mi mowi, ze jak zwykle po srodku.

    Natomiast, czy sie to komus podoba, Gollob jest z Polski, utrzymujemy zuzel, stadiony sa na wioskach, Witkowski wzial kase, czy nie - w ogole mnie to nie obchodzi.


    Ale co nas interesują,Niemcy,Austria,Anglia?,a co za liga jest w Niemczech,Austrii,czy polacy muszą się trzymać jak spódnicy mamy dziecko,musimy robic to samo co tam?Niech sobie wprowadzają co chcą,Polska im nic nie narzuca.
    Duzy problem lezy wlasnie w tej mentalnosci. Sami narzekacie, ze zuzel umiera. Ze istnieje tylko w naszym kraju. Ale w zasadzie to wy ten zuzel macie w czterech literach. Najlepiej zrobic wlasna federacje, zeby Gollob wygrywal w 10 rundach na moim podworku bez tlumkika, bo lubie jak motor w eter nap...., zeby browar na derbach był po 3,5, nabluzgac przyjezdnym i gitara. I love speedway.

  21. Powrót do góry    #741
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    I wciąż nie widzę argumentów "za".
    To dobrze poszperaj :) Rozwój żużla w innych krajach, gdzie głośny dźwięk zawodów przeszkadza miejskim włodarzom w Niemczech, Austrii, Anglii itd. Jeszcze kilka argumentów byś z ostatnich kilku stron znalazł.

    Ale co nas interesują,Niemcy,Austria,Anglia?,a co za liga jest w Niemczech,Austrii
    Człowieku czy Ty w ogóle rozumiesz termin rozwój żużla w innych krajach ? Najlepiej powiedzieć "co nas obchodzą inni, przecież to my jesteśmy potęgą". Mam rozumieć, że Twoją żużlową utopią są rozgrywki polskiej ligi co trzy dni i 16 Polaków w GP ?

  22. Powrót do góry    #742
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    Panowie,zepsuć jest coś łątwo,naprawić trudno.

    TO TAK JAK Z ROZBITĄ SZKLANKĄ,MOŻNA JĄ POSKLEJAĆ,BĘDZIE NAWET STAŁA,ALE HERBATY SIĘ JUŻ Z NIEJ NIE NAPIJESZ.

    Po co zmieniać coś co było całe lata dobre?

  23. Powrót do góry    #743
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2003
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A jakie są argumenty ZA wprowadzeniem nowych tłumików?
    Pisał ktoś już wyżej.

    Przegrane procesy, zamknięte stadiony w różnych krajach z powodu żużla. Jest jakaś miejscowość w Niemczech (Norden albo Pocking), gdzie parę osób doprowadziło praktycznie do zamknięcia stadionu.

    W Pradze mieli możliwość (wyjątek Grand Prix) rozgrywania zawodów we wtorki i czwartki chyba - stąd mecze polskiej ligi z udziałem Olympu nie odbywały się w niedzielę.

    Z kolei w Miszkolcu mieli pozwolenie na "hałasowanie" w konkretnych godzinach.

    W Polsce też są przegrywane procesy w sprawie hałasu.

  24. Powrót do góry    #744
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    A jakie są argumenty ZA wprowadzeniem nowych tłumików?
    Pisał ktoś już wyżej.

    Przegrane procesy, zamknięte stadiony w różnych krajach z powodu żużla. Jest jakaś miejscowość w Niemczech (Norden albo Pocking), gdzie parę osób doprowadziło praktycznie do zamknięcia stadionu.

    W Pradze mieli możliwość (wyjątek Grand Prix) rozgrywania zawodów we wtorki i czwartki chyba - stąd mecze polskiej ligi z udziałem Olympu nie odbywały się w niedzielę.

    Z kolei w Miszkolcu mieli pozwolenie na "hałasowanie" w konkretnych godzinach.

    W Polsce też są przegrywane procesy w sprawie hałasu.

    I -13db spowoduje nagle że problem zniknie?,skoro niby nie ma porawie różnicy.
    To my mamy zepsuć nasz narodowy sport,by innym za granicami zrbić dobrze,no tak,to przez ostatnie lata typowe w pl.

    W Niemczech nigdy ten sport nie cieszył się popularnościa,w Austrii to samo,a w Anglii istniał i istnieje,i ile zamkneli z tego powodu stadionów?

    Czy my nie mamy już nic,a nic włąsnej tożsamości?

  25. Powrót do góry    #745
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Dla mnie licza sie dwa aspekty:
    - czy to powoduje zagrozenie dla zdrowia zawodnikow
    - czy tlumiki powoduja wieksza wadliwosc sprzetu.
    No własnie. Rozumiem więc, że ani Kołodziej, ani Cegielski, ani Stachyra, ani Gollob, ani Batchelor, ani Ward, ani cała reszta jadąca po tłumikach jest dla Ciebie żadnym autorytetem w tej kwestii? Oni i wielu innych wypowiadają się jednoznacznie. Kłamią?

    Fajnie, że martwisz się rozwojem czarnego sportu na żużlowych zadupiach. Ja niespecjalnie, ale rozumiem Cię. Tylko nie za taką cenę.

    I tak, wystarczy mi polska liga. Nie obchodzi mnie Klubowy Puchar Europy, ani liga czeska. Jak tam maja problemy z hałasem to proszę bardzo, niech jeżdżą na tym badziewiu. To jest wszakże recepta na ich problemy. Ja nie słyszałem, żeby polskie kluby miały z tego powodu jakieś problemy, które wymagałyby rewolucji sprzętowej.


  26. Powrót do góry    #746
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Rozumiem więc, że ani Kołodziej, ani Cegielski, ani Stachyra, ani Gollob, ani Batchelor, ani Ward, ani cała reszta jadąca po tłumikach jest dla Ciebie żadnym autorytetem w tej kwestii?
    Gdy wychodzi jeden profesor ekonomii i mowi ze rozwiazanie x jest dobre, a pozniej wychodzi drugi i mowi zupelnie cos innego, to slepo wierzysz jednemu?

    Ktos juz tu pisal. Nie ma zgodnosci wsrod zawodnikow. Nawet wsrod tak niewielkeij grupy jak 15 w GP.

    Poza tym zuzlowiec podobnie jak wiekscoc kibicow - ma gdzies rozwoj dysycpliny. On patrzy tylko na swoj biznes, czyli w tym przypadku nie chce zmian.

  27. Powrót do góry    #747
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    I -13db spowoduje nagle że problem zniknie?,skoro niby nie ma porawie różnicy.
    Czy zniknie, nie wiadomo, natomiast sam piszesz (i mnóstwo innych osób również), że jest dużo ciszej i że Ty takiego czegoś nie chcesz. No to chyba osiągnięto jakiś rezultat :o Poza tym poczytaj o normach dotyczących nadmiernego hałasu - nie znam się na tym dokładnie, ale z tego, co czytałem tu i ówdzie, właśnie te 13-15 dB lawiruje na zapisanych granicach.

    Z dnia na dzień, jak czytam coraz więcej obu stron, dochodzę do wniosku, że jest w tym pewien sens. Jednak podstawowy problem to ciągle rozdział na bogatych i biedniejszych - zdaje się, że średniacy będą mieli mnóstwo problemów, o czym niestety nie pomyślano.

  28. Powrót do góry    #748
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2003
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 50 w 31 postach
    Tu chyba tez nie chodzi o te 13 db.
    W przepisach pewnie jest tak, ze norma nie pozwala przekraczac jakiegos tam poziomu.
    Nowe tlumiki maja pewnie w specyfikacji wpisany poziom halasu taki, zeby nie przekraczal tych norm. Jak ktos bedzie dalej szumial, ze mu zuzlowcy halasuja to mu sie pokaze norme i specyfikacje i wyjdzie, ze na takim poziomie wolno im halasowac i ta osoba chcac cos zdzialac bedzie musiala starac sie zmienic te norme, co ja pewnie zniecheci do dalszych dzialan, bo zmienic norme przyjeta pewnie dla calej UE to nie takie hop siup.

  29. Powrót do góry    #749
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Tak Drozd, ale tu nie mówimy o teoriach ekonomicznych, tylko o sprzęcie, mechanice, gdzie gołym okiem widać kiedy coś jest nie tak.

    Szczerze: Zanegujesz twierdzenie, że nowy tłumik utrudnia jazdę i że rzeczywiście coś tam się przegrzewa? Widziałem je w akcji na żywo i na youtubie... COŚ JEST NA RZECZY bez cienia wątpliwości

    Ja nie ukrywam, że kierują mną prymitywne wg niektórych pobudki - chcę hałasu. Ale miotający się po torze zawodnicy też mi przeszkadzają. Poza tym ciężko dyskutować z argumentem jakim jest wzrost kosztów eksploatacji motocykli (przynajmniej na chwilę obecną), a to chyba nie jest krok w stronę rozwoju sportu...

  30. Powrót do góry    #750
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2003
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja nie słyszałem, żeby polskie kluby miały z tego powodu jakieś problemy, które wymagałyby rewolucji sprzętowej.
    Jest na pewno takie miasto w Polsce, gdzie Urząd Miasta przegrał sprawę w sądzie w sprawie hałasu wywołanego przez żużel.

    Tyle, że w tym przypadku miasto w ramach ograniczenia hałasu, chce po prostu dobudować trybuny na newralgicznych miejscach.

    W Anglii też mają problemy z hałasem.

  31. Powrót do góry    #751
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    Tu chyba tez nie chodzi o te 13 db.
    W przepisach pewnie jest tak, ze norma nie pozwala przekraczac jakiegos tam poziomu.
    Nowe tlumiki maja pewnie w specyfikacji wpisany poziom halasu taki, zeby nie przekraczal tych norm. Jak ktos bedzie dalej szumial, ze mu zuzlowcy halasuja to mu sie pokaze norme i specyfikacje i wyjdzie, ze na takim poziomie wolno im halasowac i ta osoba chcac cos zdzialac bedzie musiala starac sie zmienic te norme, co ja pewnie zniecheci do dalszych dzialan, bo zmienic norme przyjeta pewnie dla calej UE to nie takie hop siup.

    Przecież sprawa dyrektywy Unii już jest jasna,zużel nie podlega tym normom.

  32. Powrót do góry    #752
    Użytkownik
    Dołączył
    13-11-2006
    Postów
    231
    Kliknij i podziękuj
    226
    Podziękowania: 124 w 49 postach
    [quote]Mnie obchodzi jak zuzel ma sie w Niemczech, Polsce, czy Anglii. Jesli cos ma poprawic kondycje zuzla nawet kosztem
    moich wrazen, to niech tak bedzie. Ciebie tylko obchodzi, zeby w niedziele bylo tak jak sobie tego zyczysz.
    __________________________________________________ __________

    Szanuję twoje podejście i troskę o sytuację żużla w Niemczech, czy Anglii, ale szczerze mówiąc, to g... mnie obchodzi jak oni to sobie układają. Wątpię, aby taki niemiaszek, czy angol przejmował się sytuacją żużla w Polsce. Dlaczego to zawsze my mamy równać do kogoś, a nie oni do nas. Dlaczego to my (czyt. Golob, Hampel, Kołodziej i wielu innych, nie wspominając zawodników I i II ligi) mamy udowadniać, że nie jesteśmy wielbłądami (tłumiki są złe). Ponieważ jednak zdaję sobie sprawę, że istnieje coś takiego jak uregulowania prawne, to w swojej naiwności gotowy jestem nawet przyjąć, że może nasze leśne dziadki rzeczywiście nie wiele mogą oficjalnie zrobić. Dlatego tym bardziej uważam, że to oni (FIM) powinni udowodnić, że bardzo dobre (nowe tłumiki), jest lepsze od dobrego (starych tłumików). Bo ja generalnie jestem za nowymi tłumikami, tylko..., no właśnie, jakoś nie widzę powodu, bo demagogia że polskie „nie” dla tłumików zabije światowy żużel brzmi mało przekonująco.

  33. Powrót do góry    #753
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Gdy wychodzi jeden profesor ekonomii i mowi ze rozwiazanie x jest dobre, a pozniej wychodzi drugi i mowi zupelnie cos innego, to slepo wierzysz jednemu?

    Ktos juz tu pisal. Nie ma zgodnosci wsrod zawodnikow. Nawet wsrod tak niewielkeij grupy jak 15 w GP.

    Jedni zawodnicy nie chca jezdzic na nowych tlumikach,inni dopuszczaja taka mozliwosc,to fakt,ale jeszcze nie czytalem wypowiedzi zawodnika z GP ktory chwalilby nowe tlumiki.
    Moze cos przeoczylem.

    Problem Drozdzie polega na tym,ze jak wychodzi jeden fachowiec - praktyk i narzeka na tlumiki podajac przy tym pewne argumenty ( dla nas poki co nie do zweryfikowania,choc zdjecia nadpalonych tlumikow przemawiaja jednak do wyobrazni )a po nim kolejny fachowiec teoretyk zachwalajac nowe tlumiki i argumentujac ich wprowadzenie ochrona srodowiska i rozwojem speedwaya na swiecie,to ja predzej uwierze temu pierwszemu,bo wiem ,ze argumenty tego drugiego to nic innego jak robienie ze mnie glupka.
    Jestem przekonany w 100%,ze jesli komus przeszkadzal halas starych tlumikow,po wprowadzeniu nowych zdania nie zmieni.Tak czy siak bedzie mu przeszkadzac,bo halas choc nieco inny ale tez jest spory.Dodatkowo dziweki jakies takie wyzsze,bardziej irytujace.Zawsze wolalem dzwiek Harleya niz Simsonka.
    O ochronie srodowiska nie bede sie rozpisywal ,bo wszyscy powolujacy sie na ten argument powatpiewaja w ludzka inteligencje.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  34. Powrót do góry    #754
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-06-2003
    Postów
    1,163
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 50 w 31 postach
    A mozesz mi napisac czego dotyczyly dokladnie te dyrektywy?
    Bo chyba czym innym jest burzenie spokoju halasem emitowanym przez nazwijmy to zawody zuzlowe, a czym innym dyrektywa dotyczaca jaki poziom halasu moze emitowac jakas maszyna np kosiarka, pila spalinowa czy motur.

  35. Powrót do góry    #755
    Stały bywalec Awatar Sensej
    Dołączył
    16-01-2002
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    Nie wchodzę na WP ale ktoś podesłał mi pewien link na GG. Na głównej stronie znajduje się artykuł o tytule "Zengota pierwszą ofiarą wojny?" Jest o tyle ciekawy, że powołują się na "Przegląd Sportowy" gdzie podobno Gollob oraz Cegielski stwierdzili, że upadek był spowodowany nowym tłumikiem. Jak to się ma do tego co powiedział Cieślak? Czy jest to kolejne kłamstwo, które widzimy na łamach tego pisma?

    Fragment:
    W środę groźny wypadek na torze w Gnieźnie miał młody żużlowiec Falubazu Zielona Góra, Grzegorz Zengota. Zawodnik złamał kość udową, a przyczyną wypadku było zamontowanie w motocyklu nowego tłumika - informuje "Przegląd Sportowy" powołując się na opinię Tomasza Golloba i Krzysztofa Cegielskiego.
    Całość:
    http://ekstraliga.wp.pl/kat,71368,ti...l?ticaid=1bec0

  36. Powrót do góry    #756
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Na Przegląd Sportowy to lej sikiem prostym. Fajnie, że jadą po nowych tłumikach, ale to akurat faktycznie jest bełkot i szukanie sensacji (przynajmniej dopóki nie zacytują Golloba i Cegły i sami nie ocenimy czy rzeczywiście obwiniają tłumiki za glebę Zengoty).

  37. Powrót do góry    #757
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    W Niemczech nigdy ten sport nie cieszył się popularnościa,w Austrii to samo,a w Anglii istniał i istnieje,i ile zamkneli z tego powodu stadionów?
    Kilka zamknięto, a kilka innych naprawdę ma problemy. Totalnie nie mogę zrozumieć postawy "Co mnie obchodzi żużel w innych krajach". Najlepiej niech wszędzie pozamykają stadiony, w GP będzie 15-tu Polaków i gra gitara. Tylko wtedy to nie będzie nikogo już interesowało. Krzyczycie na włodarzy polskiego i światowego żużla, a jak widać po niektórych użytkownikach sami jesteście jeszcze gorsi. Liczę się tylko Ja i wszystko inne mam gdzieś.

    Upadek żużla u co niektórych jest dobrym argumentem przeciwko nowym tłumikom. Jednak jeśli jest on używany przeciwko starym tłumikom, to nagle inne nacje nikogo nie interesują.

    I -13db spowoduje nagle że problem zniknie?,skoro niby nie ma porawie różnicy.
    Nie jestem ekspertem w tych sprawach, ale z tego co czytałem i słuchałem, to przede wszystkim "ucina" się niskie tony, które najdalej się niosą. Dlatego to może być różnica.

  38. Powrót do góry    #758
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    @drozd
    (...)krzyczy...
    drozd krzyczy, bo ...???

  39. Powrót do góry    #759
    Użytkownik
    Dołączył
    11-05-2004
    Postów
    94
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.youtube.com/watch?v=h35MaZmseyU

    dźwięk tłumika dep
    jakiś taki przytłumiony jak się wsłuchać

  40. Powrót do góry    #760
    Początkujący
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    31
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Czytam te Wasze argumenty przeciw i za dosyć uważnie i jeden aspekt wogóle sie nie pojawił, a może być kluczowym w dojściu do prawdy:)
    W zeszłym roku firma PRODRIVE miała zaprezentować kompletny motocykl do speedwaya podczas GP w Cardiff (chyba to przesunęli w czasie przez tą zadymę) !
    Znana brytyjska firma przygotowująca do wyczynowego sportu samochody (Subaru Impreza WRC!) nagle zaczyna produkować tłumik warty kilkaset złotych...
    Te tłumiki to może być początek...
    A, i słowo o decybelach. Podobno tylko 4db to dwukrotny wzrost/spadek hałasu, więc 15db...!?
    Pozdrawiam.

  41. Powrót do góry    #761
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Po pierwsze, to nie krzycze, czyli nie epatuje groznymi hasłami i czarnowidztwem, tylko staram sie zachowac zdrowy rozsadek i zadawac pytania w obydwie strony. A dlatego, ze szkoda mi wmieszanych to wszystko skołowanych kibicow, a takze ewentualnej utraty wizerunku i popularnosci zuzla.

  42. Powrót do góry    #762
    Użytkownik
    Dołączył
    13-11-2006
    Postów
    231
    Kliknij i podziękuj
    226
    Podziękowania: 124 w 49 postach
    [quote]Kilka zamknięto, a kilka innych naprawdę ma problemy. Totalnie nie mogę zrozumieć postawy "Co mnie obchodzi żużel w innych krajach". Najlepiej niech wszędzie pozamykają stadiony, w GP będzie 15-tu Polaków i gra gitara. Tylko wtedy to nie będzie nikogo już interesowało. Krzyczycie na włodarzy polskiego i światowego żużla, a jak widać po niektórych użytkownikach sami jesteście jeszcze gorsi. Liczę się tylko Ja i wszystko inne mam gdzieś.

    Upadek żużla u co niektórych jest dobrym argumentem przeciwko nowym tłumikom. Jednak jeśli jest on używany przeciwko starym tłumikom, to nagle inne nacje nikogo nie interesują.
    __________________________________________________ __________

    Generalnie co do pryncypiów masz rację i mogę się nawet z Tobą zgodzić, ale jeśli chodzi o szczegóły, nie koniecznie. Przecież można wypracować kompromis. Skoro na zachodzie hałas jest takim problemem, niech ich federacje wprowadzają tłumiki jakie chcą. Nie wiem tylko dlaczego robi się to odgórnie u wszystkich. Wystarczyło zostawić dowolność wyboru i problem byłby dużo mniejszy. Czy żądania i odczucia kilkunastu tysięcy (jak nie więcej) Polaków jest mniej warte niż życzenia kilkuset Niemców, czy Anglików. Czy ktoś załatwiając własny problem domowy bezwarunkowo narzuca rozwiązanie sąsiadowi. Pewnym argumentem byłoby, gdyby większość zawodników wypowiadała się dobrze o nowym sprzęcie lub jednoznacznie wykazano by, że wpływa to na poprawę bezpieczeństwa. A przecież jest odwrotnie, więc gdzie tu logika.

  43. Powrót do góry    #763
    Użytkownik
    Dołączył
    12-08-2010
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To trochę z grubszej rury...

    ****a mać, ilu się nagle podpina pod Matkę Teresę... Chcecie uszczę¶liwiać ¶wiat żużlowy? Ok. Ale **********Ć od Polski!

    Tak was obchodzi jeden z drugim, co jest na wsi w Niemczech czy innej Słowacji?? NIECH SIĘ SAMI O TO MARTWI¡. To tak samo jakby w Madrycie się martwili, że nasza piłkarska ekstraklasa się nie rozwija :o

    Po drugie. To nie Szwab ***** po 5 dych za bilet na żużel, tylko MY! I ******** :) to, czy pani Gercie żużel przeszkadza, czy nie. Przez kilku s****ysynów nie mam zamiaru rezygnować z normalnego żużla na rzecz tej unijnej padaki.

    PS. Sobotcha to rozumiem, że tak mówi. Wszakże le¶ny dziad - niby - "najlepszy trener ¶wiata" mówi, że nic się nie da zrobić. Jak go odstawi± od koryta reprezentacji, zacznie ¶piewać co innego...

    Dowhanowi wybaczam, że się nie angażuje. On ma ważniejsze sprawy na głowie :D Wszak trzeba nazbierać kasiurki na Jonssona ;D

  44. Powrót do góry    #764
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po pierwsze, to nie krzycze, czyli nie epatuje groznymi hasłami i czarnowidztwem, tylko staram sie zachowac zdrowy rozsadek i zadawac pytania w obydwie strony. A dlatego, ze szkoda mi wmieszanych to wszystko skołowanych kibicow, a takze ewentualnej utraty wizerunku i popularnosci zuzla.
    Wcześniej napisałeś że krzyczy Tomek, Jarek, Kołdi, Komar i inni. Słyszałem ich wypowiedzi, ale krzyków nie słyszałem...


  45. Powrót do góry    #765
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    To nie Szwab ***** po 5 dych za bilet na żużel, tylko MY!
    Hm, no tak płacę 50 złotych i chce być ura bura, szef podwóra? :D Piękny post.

    btw, piłkarska ekstraklasa się rozwija ;]
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

Strona 17 z 67 PierwszyPierwszy ... 7151617181927 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •