Strona 13 z 67 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 541 do 585 z 2990

Wątek: New speedway silencers

  1. Powrót do góry    #541
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    809
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    Darcy Ward, krótko i dosadnie o nowych tłumikach. pamiętajcie,że "Kangur" zdobył IMŚJ na owych tłumikach.



    Darcy Ward jest jednym z wielu żużlowców, którzy są niezadowoleni z powodu wprowadzenia nowych tłumików. Dwukrotny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów dość ostro wypowiada się na ich temat i nie kryje niezadowolenia z ich wprowadzenia w nadchodzącym sezonie.

    Pomimo, że Australijczyk w ubiegłym sezonie startując na nowych tłumikach wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów, nie chce dłużej z nich korzystac. - Nie chcę tego g... używać - mówi krótko i ostro Darcy Ward, który jest wściekły na taką decyzję GKSŻ. W nadchodzącym sezonie zawodnik, będzie miał do wyboru jeden z pięciu rodzai tłumików.
    źródło: espeedway.pl

  2. Powrót do góry    #542
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2010
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 44 w 24 postach
    Tłumoki wprowadziły tłumokowe tłumiki i trzeba ostro działać. Terapia szokowa jest potrzebna innego wyjscia nie ma. Na naszych oczach jest własnie zarzynana najlepsza dyscyplina sporotwa na ¶wiecie(według mnie;)) My żużla teraz nie potrzebujemy tylko on potrzebuje nas.

  3. Powrót do góry    #543
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Nie ma co, fachowa ta wypowiedź Warda ;-) Więcej pewnie ma do powiedzenia nt. drinków w Moskwie :)
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  4. Powrót do góry    #544
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,699
    Kliknij i podziękuj
    7,800
    Podziękowania: 7,391 w 4,357 postach
    A w ktorym to miejscu wypowiedz Kronera jest bardziej fachowa? :P

  5. Powrót do góry    #545
    Użytkownik
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    93
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To jest kur... jakiś dramat!!! Te nowe gówno jest jeszcze gorsze brzmieniowo niż te świńskie ryje akrapovic'a z zeszłego roku! Na moje ucho zastosowali poprostu idiotyczny tłumik górnoprzepustowy albo jak kto woli dolno-zaporowy i tym samym liczba decybeli odbieranych przez mikrofon urządzenia pomiarowego jest mniejsza, tyle że brzmi to karykaturalnie i wg mnie będzie znaczie badziej dokuczliwe w odbiorze niż dotychczasowy silnik (wysokie tony są zwykle gorzej akceptowalne przez człowieka niż niskie więc efekt będzie raczej odwrotny od zamierzonego). Obejrzałem ten filmik z treningu falubazów i o ile gęba mi się w pierwszych minutach cieszyła o tyle w momencie gdy weszło ujęcie z toru to uśmiech zamienił mi się w jakąś maskę rozpaczy i niestety nie wytrzymałem do końca - uszy mi więdły :(.
    Z resztą oprócz tych drastycznych doznań dzwiękowych zaobserować można zdławianie (przysiadanie obrotów) silnika przy nieco bardziej przyczepnej nawierzchni (szczegolnie to widać momentami na łuku gdy każda łacha piachu czy dziura od razu prostuje motocykl) a nie sądzę, żeby falubazy aż tak przykręcali gaz po zimie ;P. Anyway, jak to coś zawita na nasze stadiony to najbardziej chodliwym towarem w sklepikach stadionowych będą zatyczki do uszu albo wybawieniem staną się te kretyńskie trąbki (przynajmniej wówczas bedzie jakiś sens w ich używaniu i zagłuszaniu tych okrutnych pierdów)...

    Ratunku!!!

    Pozdr.
    Marcin W.
    Gorzów Wlkp.

  6. Powrót do góry    #546
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    Oczywiście że jest różnica,mi ona nie pasuje i tyle,zawody zobaczę przed tv z piwem w ręku,niech Witkowski za mnie uda się na stadion,to mój sprzeciw,jeżeli dziś się zgodzę na to,i będę chodził na stadion,to za jakiś czas znów bezkarnie wprowadzą nowe,by jeszcze bardziej ograniczyć hałas.Za 40zł ja chce oglądać żużel jaki był,a nie parodię.

    Skoro na nowych tłumikach czasy są gorsze o 2-3 sekundy,to co z rekordami toru,czy pobije ktoś kiedyś jeszcze jakiś obecny rekord?
    Serio? Osłabisz swój klub finansowo, by pokazać coś Witkowskiemu? On nawet o tym nie usłyszy, albo da odpowiedzi w stylu "Klub nie potrafi przyciągnąć kibiców, nie mój problem." Skoro teraz olewa zawodników i nie reprezentuj interesu polskich żużlowców, to co to zmieni.

    Już lepiej,żeby każdy kibic sobie usta zakleił czarną taśmą tworzącą X :) byłoby śmiesznie, cicho na trybunach i media miałby o czym pisać, a kluby by na tym nie straciły :)

    To raczej klub osłabił mnie,jakoś Stępniewski nie miał sprzeciwu,mało tego,wypowiadał że trzeba iść z duchem czasu,i nie miał sprzeciwu,mnie nikt nie przekona do tego dziadostwa,idąc do teatru chce oglądać sztukę a nie tandetę,idąc na żużel chce czuć ciarki na plecach,stojąc przed kasą po bilety,i słysząc zawodników podjeżdżających pod taśmę,słysząc ryk silników wyzwala się adrenalina,a dźwięk nowych tłumików,niczym pierdzące wuwuzele mnie nie interesuje.
    Jak dziś się na to zgodzę,to banda kretynów z koszulach,za rok,dwa,znów zastosują nowe tłumiki,i tak w koło,aż na stadionie będę słyszał latające komary zamiast silników.

    Ja stanowczo mówię NIE,nie dam sobie wmówić że żużel bez ryku silników jest ok,bo tak nie jest,chodziłem całą rodziną,dziś rezygnujemy niestety,tak jak i moi znajomi,nikt nie wykupił karnetu,wycofają to g.........,z chęcią przyjdziemy na stadion.

  7. Powrót do góry    #547
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...komarnickiego/

    Inicatywa godna poparcia !!!

    Brawo panie Władysławie.

  8. Powrót do góry    #548
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    "Przecież Polska wcale nie musi się zgodzić na te rozwiązania"


    To są święte słowa,przecież nie przedstawiono żadnych argumentów,nie idą za tą decyzją żadne pozytywy,tylko absurd,głupota,tego pajaca powinni wywieźć na taczce,nie rozumie dlaczego Polscy rządzący robią dobrze obcym,a swoim pod górkę,co to za stowarzyszenia.Państwo,w państwie nie do ruszenia.

    To ja mam się prosić bym mógł oglądać za moje złotówki prawdziwy żużel,coś tu nie gra.

    Moim zdanie sprawa jest do wygrania,jeżeli chodzi o Polską ligę,trzeba tylko być nieugiętym,stać przy swoim.

  9. Powrót do góry    #549
    Zbanowany
    Dołączył
    19-10-2010
    Postów
    375
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To tak polska tradycja robic pod gorke swoim a pieniazki poleca strumieniem do kiermany.....

  10. Powrót do góry    #550
    Użytkownik Awatar DAREK009
    Dołączył
    23-10-2005
    Postów
    231
    Kliknij i podziękuj
    89
    Podziękowania: 6 w 4 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...komarnickiego/

    Inicatywa godna poparcia !!!

    Brawo panie Władysławie.
    Chyba jak na razie jedyny prezes z jajami,który widzi wiecej
    niż czubek własnego nosa.Nie wierze że napisałem te słowa
    o Władku a nie o naszym prezesie,ale Mu się szacunek należy!
    Oby za Jego przykładem poszli inni,a wtedy możemy być spokojni że będziemy mieć gdzie się podziać w niedziele.

  11. Powrót do góry    #551
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Wszystko fajnie, ale...

    Moja propozycja jest prosta. Uważam, że najpóźniej do 15 marca powinniśmy zorganizować "okrągły stół" w sprawie tłumików i przyszłości żużla.

    Czyli wygląda mi to na kolejne słowa w przestrzeń, bez jakiegokolwiek działania. "Trzeba", "powinniśmy", "ktoś musi" - doskonale wiemy, że rzucanie takich słów powoduje, że nikt nie będzie czuł się odpowiedzialny. Co innego gdyby Władek powiedział "zrobię wszystko by zorganizować". Wtedy można by mieć nadzieję, że ktoś faktycznie coś zrobi w tej sprawie. Więcej działania niż słów!

  12. Powrót do góry    #552
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Ta, do 15 marca. A gdzie pan z jajami był wcześniej? 15 marca to już wszyscy będą mieli zamontowane nowe tłumiki i będą na nich w sparingach śmigać. A on chce wtedy siadać i dyskutować.

    Zwykłe bicie piany pod publiczkę, a nie żaden facet z jajami.

    Chce być twardy, niech zabroni jazdy na nowych tłumikach swojej drużynie :P Niech da przykład i poprowadzi resztę bojowych prezesów do ogólnopolskiego sprzeciwu :D
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  13. Powrót do góry    #553
    Zbanowany
    Dołączył
    20-03-2002
    Postów
    531
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zastanawiam sie, czy jestesmy zmuszeni do ogladania tego sportu pod egina PZMot i GKSZ. Moze czas przeciac ta pepowine i ustanowic alternatywna organizacje. Nie sa mi znane zadne korzysci plynace z zawiadywania tym sportem przez wyzej wymienione instytucje, ani finansowe, ani prestizowe. Stad tez moj apel do prezesow:

    Sprzedajcie pozadnego liscia GKSZ i zalozcie wlasna organizacje sportu zuzlowego! Tam nikt Wam nie bedzie wprowadzal idiotycznych pomyslow jakis popaprancow.

    A kolesie z GKSZ uslysza co o nich sadza kibice juz w pierwszej kolejce ligi.

    vicar: Trochę kulturalniej

  14. Powrót do góry    #554
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Stad tez moj apel do prezesow:

    Sprzedajcie pozadnego liscia GKSZ i zalozcie wlasna organizacje sportu zuzlowego! Tam nikt Wam nie bedzie wprowadzal idiotycznych pomyslow jakis popaprancow.
    Prezesi Eligi mają własną organizację i jakoś nie wydaje mi się, by tam panował większy porządek ;)

    Z całej tej historii najmniej winny jest GKSŻ, który po prostu musi robić to co każe PZM-ot.

  15. Powrót do góry    #555
    Początkujący
    Dołączył
    25-10-2010
    Postów
    15
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    alienisko jesli nawet jest to pod publike ( w co nie wierze)to co z tego? przynajmniej powiedział głośno co myśli! Bo co myśli Twój prezes Z Torunia to Ja nie wiem....jakoś nie słyszałem żeby zabrał głos w tej sprawie...

  16. Powrót do góry    #556
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Nie wiem co myśli, wiem, że przygotowuje prezentacje drużyny, a zawodnicy szykują się do sezonu. Czyli każdy robi to, co do niego należy. :)

    Żale w prasie bez konkretnych działań znaczą tyle co nic. A Komar to zawsze reaguje emocjonalnie. Będzie miał pełny stadion, walkę na torze i wygrywającą Stal, to zacznie gadać, że nowe tłumiki są wspaniałe i to dzięki nim i nie można się z nich wycofać. Choćby z tym wszystkim nie miały żadnego związku. ;)
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  17. Powrót do góry    #557
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,340
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,364 w 1,674 postach
    Komarnicki obudził się jak kibice Stali zaczęli wysyłać zapytania o możliwość zwrotu karnetów. Cóż za heroizm i bezinteresowność.

    Apel być może słuszny, ale dajcie spokój z tekstami typu "jedyny który ma jaja i widzi dalej niż czubek własnego nosa".

  18. Powrót do góry    #558
    Początkujący
    Dołączył
    25-10-2010
    Postów
    15
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja wiem że Komar jest osobą kontrowersyjną taką ma już naturę a może takiego zrobiły go media bo z byle pierdołą ( nie mam tu na myśli tłumików) dzwonią lub piszą do niego i proszą o komentarz w danej sprawie a że gośc jest jak to nazwałeś emocjonalny to mówi wszystko co mu na sercu leży bo ma w dup... co inni o tym pomyślą lub powiedzą. Władek jak już nie raz wspominał zawodowo jest spełnionym człowiekiem dlatego nie boi sie niczego ani nikogo w wyrażaniu swojej opini.
    Ja osobiście nie zawsze zgadzam się z jego wypowiedziami ale za ten "dramatyczny apel" należą mu sie słowa uznania! Bo w tej sprawie "pomruczał" coś tam jeszcze Dworakowski i na tym koniec jeśli chodzi o prezesów żużlowych!
    Pozdrawiam

  19. Powrót do góry    #559
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    Nikt nie powinien z zawodników wyjeżdżać na nowym tłumiku, a kibice nie powinni pójść na stadiony,Witkowski skłamał nas jak i zawodników,powiedział że to jest na mocy dyrektywy Unii Europejskiej,okazało się że to nie prawda,jak on może być jakimś prezesem,czy kim on tam jest,skoro kłamie jak z nut.

    Niech poda argumenty,i korzyści z tego,bo nakazu unijnego nie ma,WIĘC CO?

    vicar: Radzę pohamować emocje i nikogo nie obrażać

  20. Powrót do góry    #560
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Takie gadanie dla gadania w wykonaniu Komara. Kilka ostrych słów Szymańskiego:

    "Co do głośności to taka historyjka, chyba w czerwcu byłem na zawodach w Ostrowie, a w wrześniu w Tarnowie i za każdym razem podczas biegów podchodzili do mnie kibice i pytali się czy zawodnicy jadą na starych czy nowych tłumikach. "

    "Chciałbym przypomnieć, że w grudniu 2010 zawodnicy startujący w Grand Prix podpisali dokumenty, w których zaaprobowali regulamin GP i wyrazili zgodę na korzystanie z nowych tłumików w sezonie 2011, o czym w przesłanych dokumentach dodatkowo informowali organizatorzy cyklu. Jeśli oni się na to zdecydowali, to uważam, że teraz nie ma odwrotu. Dokumenty podpisali wszyscy polscy zawodnicy biorący udział w GP. "

    "Również żałuję że Krzysztof Cegielski mimo wielu wypowiedzi prasowych nie podjął żadnych działań w zakresie wykonania ekspertyzy technicznej nowych tłumików mimo moich próśb. Mogliśmy sami jako PZM zlecić taką ekspertyzę jednak gdyby okazała się ona pozytywna dla nowych tłumików to, śmiem twierdzić że podniesiono by głosy, że PZM zażyczył sobie odpowiedniej dla swoich celów opinii. Niestety, Krzysztof oprócz wysłania dwóch trzy trzech pism paru zdjęć z początku sezonu do PZM (...) nie zrobił nic w tej sprawie. "

  21. Powrót do góry    #561
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Za SF

    - Przeczytałem wypowiedź nie boję się użyć określenia mojego przyjaciela Władysława Komarnickiego. W bardzo wielu sprawach mamy wspólne zdanie, ale tutaj bym tak nie dramatyzował. Myślę, że 95 procent kibiców i tyle samo działaczy sportu żużlowego nie była jeszcze na zawodach z nowymi tłumikami. Jednak Polski Związek Motorowy wyraża gotowość organizacji takiej debaty. Z tym że głównych ról w niej nie powinni grać działacze czy zawodnicy, tylko prym muszą wieść niezależni specjaliści w sprawach mechaniki i akustyki. To on powinni określić jaki jest stan faktyczny. I nie powinni być to tylko ludzie ze strony PZM. Cały czas liczę na inicjatywę ze Stowarzyszenia Żużlowców wykonania ekspertyzy technicznej potwierdzającej wady nowej konstrukcji. Jako Związek jesteśmy w pełni otwarci na taką debatę. Ze strony
    PZM mogę już potwierdzić udział Prezesa PZM Andrzeja Witkowskiego i członka Biura Zarządzającego CCP FIM Andrzeja Grodzkiego - powiedział dla SportoweFakty.pl Piotr Szymański.
    I proszę zadać tylko jedno pytanie, "jaki jest powód wprowadzenia do obiegu tych tłumików" ?

    Tylko tyle chciałbym usłyszeć, merytoryczną odpowiedź. Bo mit o rzekomym przymusie ze strony UE odpadł w przedbiegach. Więc tu nie trzeba nawet fachowców z dziedziny mechaniki i akustyki. Jedyne co mnie dzisiaj interesuje to konkretny, rzeczowy powód tych zmian. Jeśli nikt tego powodu nie wyjawi to będzie znaczyło, że dosłownie grupka cwaniaków ma tysiące osób (kibiców, zawodników, działaczy klubowych itd.) za idiotów których można totalnie olać.

  22. Powrót do góry    #562
    Użytkownik
    Dołączył
    11-05-2009
    Postów
    322
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 51 w 28 postach
    A dlaczego w tym posiedzeniu nie mogą brać udziału zawodnicy ??!!
    Przecież to oni będą musieli jeździć na tym gównie.
    A żaden spec od akustyki nie jest potrzebny, gdyż człowiek mający problemy ze słuchem, potrafi jednoznacznie stwierdzić, że motocykl działa zupełnie inaczej !!

  23. Powrót do góry    #563
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,577 w 919 postach
    Rozwiazanie jest proste choc pewnie zupelnie nierealne. Kibice powinni cieplym moczem zlac pierwsza kolejke. Moze widok pustych stadionow dalby twardoglowym z wladz polskiego zuzla do myslenia.

    Liga powinna jak najszybciej odciac sie od PZMotu i GKSZ. Stworzyc profesjonalna lige z prawdziwego zdarzenia nawet jesli mialoby to oznaczac wykluczenie polskich zawodnikow z zawodow miedzynarodowych. Rozklad sil w dzisiejszym zuzlu jest taki ze to oni potrzebuja nas a nie my ich.

  24. Powrót do góry    #564
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2005
    Postów
    133
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie w tym momencie temat sie skonczyl. Nie usłyszałem powodu dla którego wprowadzana są te nowe tłumiki, i wiem ze już nie usłyszę. Piszę wiec maile do klubów z Leszna i Poznania gdzie chodziłem na żużel, że bojkotuje speedway na tych gównach. Oglądałem w zeszłym roku dwie imprezy w Tarnowie i Ostrowie gdzie używali nowe tlumiki, i dla mnie to już nie to samo. Wiem że mój pojedynczy glos nic nie znaczy dla "grantowomarynkowych", ale ma już **** dość ich ciaglych zmian i grzebania w tym pięknym sporcie.
    CHWD "granatowomarynarkowym"!
    PS. Żona też nie chce tego już oglądać; 2 bilety mniej na jakichś 20 zawodach żużlowych w Polsce. Policzyliśmy że za te pieniądze zrobimy sobie fajną wycieczkę.... a trochę jednak szkoda. :(

  25. Powrót do góry    #565
    Ekspert
    Dołączył
    25-12-2001
    Postów
    3,242
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 76 w 36 postach
    Dokladnie. Zalozyc nowa federacje w ktorej poczatkowo bylaby tylko polska liga. Jakby anglicy itd. chcieli dolaczyc - nie ma problemu. Jednolite zasady i regulamin, a docelowo klubowe rozgrywki europejskie :P

  26. Powrót do góry    #566
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Dokladnie. Zalozyc nowa federacje w ktorej poczatkowo bylaby tylko polska liga. Jakby anglicy itd. chcieli dolaczyc - nie ma problemu. Jednolite zasady i regulamin, a docelowo klubowe rozgrywki europejskie :P
    Hm, brzmi ciekawie :) Zwłaszcza fragment o jednakowych regulaminach i rozgrywkach europejskich :) Tylko jest pytanie, które ktoś już tu poruszył - kto miałby tą federację utworzyć i nią zarządzać?

    Tyle się mówi o bojkotowaniu, a najwięcej mają do powiedzenia kibice. A jakaś petycja kibiców pod którą by się wszyscy podpisali była?

  27. Powrót do góry    #567
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    809
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    Za SF

    Z tym że głównych ról w niej nie powinni grać działacze czy zawodnicy, tylko prym muszą wieść niezależni specjaliści w sprawach mechaniki i akustyki.
    .
    Specjaliści pewnie według GKSŻ i PZMot. ;)

    Tyle się mówi o bojkotowaniu, a najwięcej mają do powiedzenia kibice. A jakaś petycja kibiców pod którą by się wszyscy podpisali była?
    No właśnie nie była.


    edit:

    Maxx4 rzeczywiście, ale to była jedyna godna zauważenia petycja, sęk w tym,że nawet tam wpisać się mógł Józef Stalin. Co się z nią dalej stało? Widocznie przeszła bez echa. Tu trzeba porozmawiać również z innymi zawodnikami. Ward stwierdził jednoznacznie,że to gów...o Crump,Emil przyjmują je teraz bez mrugnięcia okiem a jak reszta jak inne federacje i kibice w pozostałych krajach ?

  28. Powrót do góry    #568
    Początkujący
    Dołączył
    25-10-2010
    Postów
    15
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jakaś petycja jednak była...

    http://petycja.sportowefakty.pl/

  29. Powrót do góry    #569
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    Jaki fachowiec od AKUSTYKI ahahahahahah,co to za brednie,najlepszymi fachowcami są zawodnicy a nie akustyk!to zawodników oglądamy na stadionach i różnych torach,a akustyk jest od muzyki którą puszczają na stadionach i koncertach.To że tłumiki obniżają decybele to wiadomo.

    JAK WIDZICIE NA PORTALACH JEST DUŻO NA TEN TEMAT,ALE NIGDZIE NIE PISZĄ O NAS,O NAJWIĘKSZYM SPONSORZE KLUBÓW,CZYLI KIBICACH,CZUJE SIĘ JAK BARAN KTÓRY NOSI PIENIĄDZE DO KASY I TYLE SIĘ Z NAMI LICZĄ.

    BOJKOT,KRÓTKA PIŁKA,I ZARAZ DECYZJA BĘDZIE ZMIENIONA.

  30. Powrót do góry    #570
    Ekspert Awatar Noski
    Dołączył
    01-09-2006
    Postów
    5,235
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 1,223 w 651 postach
    Ja naprawdę jednego nie rozumiem... Co da bojkot meczy? Oprócz utarty kasy dla klubów? Ale to przecież nie kluby to wymyśliły tylko durne dziady w PZM...

    Przecież kluby tego nie popierają więc czemu mamy je karać?

  31. Powrót do góry    #571
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Poza tym wielu kibiców czeka na ligę i chce się samemu przekonać jak to będzie.

    Ani zawodnicy, ani kibice, którzy widzieli nowe tłumiki w akcji nie mówią jednym głosem. Część nie odczuwa różnicy i nie robi z tego problemu.

    Chcecie swoim fanatyzmem ich przekonywać do opuszczenia meczu, olania klubów itd?

    Co za absurd.

    Kojarzy mi się z mentalnością górników zadymiarzy, co to wyłażą na ulicę opony palić żeby było po ich myśli.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  32. Powrót do góry    #572
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,699
    Kliknij i podziękuj
    7,800
    Podziękowania: 7,391 w 4,357 postach
    Noski, a zaproponuj moze jakies rozwiazanie ktore wg ciebie ma sens?

  33. Powrót do góry    #573
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    A po cholerę ma proponować? Czytasz ostatni wywiad i okazuje się, że pewnym 16-tu ludziom nie przyszło do głowy, żeby protestować kiedy był czas po temu. Teraz zadyma, nagle się wszyscy obudzili. To w końcu Gollob jest największym światowcem wśród całej polskiej braci, a z jego strony coś ostatnio cicho. Niczego mu nie zarzucam, ale on sam pewno wie, że jego zdanie miałoby trochę inny wydźwięk niż np. Stachyry, a jak się okazuje, taki Dawid robi dużo większy dym. Co to jest, Twoja brocha, czy może samych zainteresowanych? I głównego reprezentanta?

    Dobrze napisał kolega z Torunia, wyjdźmy na ulice, wysypmy ziarno, podpalmy opony, może ktoś się zainteresuje zanim wylądujemy w sing-singu :D

    Taki Władek pije wódkę z Dowhanem, pewno z paroma innymi również, to zamiast gadać populistyczne teksty, wziąłby telefon, zadzwonił do paru ludzi z hasłem "K****, te tłumiki nas zjedzą, organizuję za tydzień walne z popijawą gratis w swojej leśniczówce, dogadamy się i walniemy pięścią w stół, tak być nie będzie". Ale po co? Lepiej niech się kibice poplują, i tak niczego mądrego nie wymyślą.

  34. Powrót do góry    #574
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    j-rules: z sensem, to jest poczekać do 1-2 kolejki (a najlepiej do GP, gdzie nikt nie odstawi popisówki z serii, o patrzcie spalił mi się motor, tylko będzie poginać po zwycięstwo, bo tylko to się będzie dla niego liczyć). Jak się wtedy okaże, że kibicom się to naprawdę nie podoba(o ile większość zauważy jakąś zmianę :P), a przede wszystkim, zawodnikom sprzęt będzie się spisywać jak mój rower, to będzie można chociażby zbierać podpisy na stadionach pod petycją o powrót do starych tłumików, prasa podchwyci temat, będzie cytować kibiców, zawodników, stworzy się front walki z tym ustrojstwem, a nie front bicia piany, bo Stachyra, czy inny taki, który na tym nie jeździł twierdzi, że to zabije żużel i rozwali mu wszystkie motocykle, a najpewniej to jeszcze kogoś zabije, a eksplozja zwali połowę trybun :P

    No litości.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  35. Powrót do góry    #575
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,699
    Kliknij i podziękuj
    7,800
    Podziękowania: 7,391 w 4,357 postach
    alienisko: a gdzie ja czy Noski piszemy o bojkocie 1 kolejki? Piszemy ogolnie o bojkocie. Moze byc 2-3 kolejka. Ja sam osobiscie chce stwierdzic jak bardzo lipny produkt nam wciskaja i bylo nie bylo tesknie za trybunami pelnymi ludzi.

    sobotch
    Co to jest, Twoja brocha, czy może samych zainteresowanych? I głównego reprezentanta?
    No, k... moja chyba tez, bo to ja bede cierpiałz tego powodu, nie wiedzac czy smiac sie z motoryniarzy czy plakac. Ja tam nie wierze ze te tlumiki sa niebezpieczne (chociaz moze sie tak okazac) czy tez szkodliwe dla sprzetu (moze sie tak okazac) nawet jelsi to zawodnicy sobie z tym poradza i kupy siana wcale nie straca.
    Stracimy na tym my, albo dobra napisze za siebie, strace na tym JA bo przyjdzie mi ogladac parodie zuzla. A skoro inni nie wiele zrobili w tej materii to odczuwam ze jest to jednak moja brocha w mysl typowo polskiej zasady: jak nie zrobisz czegos sam to inni na pewno tego nie zrobia

  36. Powrót do góry    #576
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    j-rules; no o to chodzi. Na razie trzeba zaczekać, a nie protestować przeciw czemuś, czego się tak naprawdę nie zna.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  37. Powrót do góry    #577
    Użytkownik
    Dołączył
    06-01-2007
    Postów
    284
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Ja naprawdę jednego nie rozumiem... Co da bojkot meczy? Oprócz utarty kasy dla klubów? Ale to przecież nie kluby to wymyśliły tylko durne dziady w PZM...

    Przecież kluby tego nie popierają więc czemu mamy je karać?
    ----------------------------------------------------bojkot GP a nie meczy

  38. Powrót do góry    #578
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2005
    Postów
    133
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    J

    Przecież kluby tego nie popierają więc czemu mamy je karać?
    ----------------------------------------------------bojkot GP a nie meczy
    Bo kluby nie protestują!!!

  39. Powrót do góry    #579
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    j-rules; no o to chodzi. Na razie trzeba zaczekać, a nie protestować przeciw czemuś, czego się tak naprawdę nie zna.
    Jak to nie zna? Filmy i relacje z zawodów, opinie m.in. Mistrza, Wicemistrza Świata i 4. zawodnika świata to co? Nie rozśmieszaj...

    Na tej całej zadymie stracą kluby i kibice.
    Zyskają popierdółki z egzotycznego dla żużla kraju i ci, co "coś" z tego mają.
    Jarro wcześniej zarzucił że nie ma tu konfliktu za i przeciw, tylko przeciwników i tych, co mówią poczekamy zobaczymy.

    Jeśli ktoś jest przeciw to sprawa jest jasna, natomiast postawa "poczekamy zobaczymy" zakłada wyrażenie zgody na nowet łumiki, a co za tym idzie akceptację decyzji Pzmłotów .

  40. Powrót do góry    #580
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2007
    Postów
    432
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 52 w 28 postach
    j-rules; no o to chodzi. Na razie trzeba zaczekać, a nie protestować przeciw czemuś, czego się tak naprawdę nie zna.
    W Tarnowie już mieliśmy okazje oglądać zwody na nowych tłumikach ( Final Indywidualnych Mistrzostw Europy seniorów 2010) kompletna porażka ! Tyle w temcie.

  41. Powrót do góry    #581
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Tak to jest, jak się widzi argumenty jednej strony. Są zawodnicy, którzy na tym JEŹDZILI i nie narzekają, są kibice, którzy SŁYSZELI nowe tłumiki w akcji i nie narzekają.

    Dlaczego mam wierzyć jednym, a nie drugim? Dlaczego mam wierzyć zawodnikowi, który jeszcze nie jeździł na nowych tłumikach, a snuje niemal apokaliptyczne wizje?
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  42. Powrót do góry    #582
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    j-rules; no o to chodzi. Na razie trzeba zaczekać, a nie protestować przeciw czemuś, czego się tak naprawdę nie zna.
    Jak to nie zna? Filmy i relacje z zawodów, opinie m.in. Mistrza, Wicemistrza Świata i 4. zawodnika świata to co? Nie rozśmieszaj...
    Jakoś Ci zawodnicy bez problemu podpisali zgodę na używanie nowych tłumików w GP.

    Zyskają popierdółki z egzotycznego dla żużla kraju i ci, co "coś" z tego mają..
    Od początku mnie zastanawia co magicznego mają nowe tłumiki, że lepsi zawodnicy nie będą potrafili na nich jechać, a "żużlowe popierdółki" będą śmigać bez problemów :) Magia :) Żużlowy Robin Hood - zabierze umiejętności mocnym i rozda słabym.

  43. Powrót do góry    #583
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    @alien,
    Wypowiedzi kibiców po zawodach i żużlowców po testach było wiele. I w większości nie były to delikatnie mówiąc pochlebne opinie.

    Były też głosy że nie widać różnicy. M.in. rudego i Emila. Co do Crumpa, to nie chcę się wypowiadać, nie lubię go od czasu pokazywania czegoś co i tak jest brzydkie. Poza tym o przebiegłości rudego krążą legendy. Emil z kolei stał się dla mnie niewiarygodny skoro zmienia zeznania z powodu przyznania dzikiej karty.


    Jednak najważniejsze w tym sporze w dalszym ciągu nie ujrzało światła: brak odpowiedzi, co nam daje ta zmiana poza stratami?
    Jeśli nawet Crump, czy Emil czy nawet Kroner twierdzą że nie widzą różnicy, to gdzie jest powód, po co to zmieniać?

    ED
    Od początku mnie zastanawia co magicznego mają nowe tłumiki, że lepsi zawodnicy nie będą potrafili na nich jechać, a "żużlowe popierdółki" będą śmigać bez problemów Magia Żużlowy Robin Hood - zabierze umiejętności mocnym i rozda słabym.
    Sarkazm odpowiedzią? Rzuć chociaż nazwiskami, albo odnieś się do tego co napisałem wyżej...


  44. Powrót do góry    #584
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    Tak to jest, jak się widzi argumenty jednej strony. Są zawodnicy, którzy na tym JEŹDZILI i nie narzekają, są kibice, którzy SŁYSZELI nowe tłumiki w akcji i nie narzekają.

    Dlaczego mam wierzyć jednym, a nie drugim? Dlaczego mam wierzyć zawodnikowi, który jeszcze nie jeździł na nowych tłumikach, a snuje niemal apokaliptyczne wizje?

    Kolego,ale do czego nas chcesz przekonać,z całym szacunkiem dla Ciebie,ale przecież poziom hałasu jest zmniejszony o 13 db,więc o czym tu rozmawiać,gdyby te 13 db było zmniejszone z 130 db,to ok,ale z 98 na 85,to już jest różnica,dla mnie mogliby podnieść jeszcze,a nie zmniejszać.Nie byłem na stadionie jak jeżdżą na nowych tłumikach,ale przecież to słychać na filmach z youtube,ewidentnie z głębokiego ryku silnika robi się inny dźwiek,nie pójdę na stadion,ponieważ będzie tak jak z utworem muzycznym kiepskim,kiedy słucha się go 100 razy,to nawet staje się ok,do wszystkiego można się przyzwyczaić,więc po 10 meczach nie będę widział pewnie różnicy,ale różnica jest niestety.
    Zawodnicy nie wywalczą zmiany decyzji,chociaż gdyby nasi zawodnicy w GP nie wyjechali pod taśmę na nowych tłumikach,to byłby problem dla PZM,przy całym żużlu za dużo ludzi wpływowych się żywi,by zignorować taki bojkot,ale pamiętajmy że dla zawodnika to praca,i nie pozwoli sobie jeden z drugim na taki bojkot niestety,jedyny sposób na tą bzdurna decyzję jest bojkot kibiców,jeżeli nie pójdę na 3 mecze,to może i będzie strata,ale za to później z przyjemnością będę chodził na żużel normalny,taki jaki znam.

  45. Powrót do góry    #585
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Duke: ale ja nie mówię, że trzeba zmieniać. Sam nie widzę powodu, nie spotkałem się z argumentami na za, poza hipotetycznymi, że może będzie więcej walki jak będą jechać wolniej (w co średnio chce mi się wierzyć, za mała różnica). Ale też może się okazać, że w gruncie rzeczy nic się nie zmieni. I takie darcie szat, jakby niewiadomo co się miało złego stać, z argumentami, które też nierzadko opierają się na gdybaniu, mnie rozśmiesza. I ja mam bojkotować kolejkę? Pójdę sobie na mecz i się przekonam.

    Mimo wszystko w tym wszystkim dla mniej najwartościowsza pozostaje opinia faceta, który na tych tłumikach przejeździł sezon, a nie takiego, co chwile testował, czy pojechał jeden turniej bo musiał.

    Co innego, gdy dopiero się przesiadasz na nowy tłumik, możesz go jeszcze nie znać, przez co zaskakuje, a co innego jak już się wjeździsz w trakcie sezonu i będziesz go znać jak własną kieszeń.

    Na początku zresztą była tylko jedna firma z tłumikami, mogła i dyktować ceny i oferować chłam. Teraz jest konkurencja, może nie wszystkie źle wpływają na osiągi sprzętu i nie wszystkie robią z motoru kosiarkę.

    I nawet jak się komuś na początku sfajczy sprzęt, nie będzie to oznaczać automatycznie, że tłumik jest nędzny i ma diaboliczne moce. Równie dobrze może to wynikać z nieumiejętności przystosowania do niego sprzętu.

    Dlatego zamiast dawać się przekonywać komukolwiek do jakichś większych akcji poczekam sobie, jak zapewne wielu kibiców, do początku sezonu i sam ocenię.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •