Strona 12 z 67 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 496 do 540 z 2990

Wątek: New speedway silencers

  1. Powrót do góry    #496
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Awatar Jarro
    Dołączył
    08-03-2009
    Postów
    1,403
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 118 w 55 postach
    Jak na razie w walce na argumenty strona "za" jest goła jak święty turecki.
    Ja bym się najpierw zastanowił, czy w tej dyskusji w ogóle występuje takie zwierzę jak "strona za". W tej dyskusji jak dotąd ujawniły się 2 opcje:

    1. Precz z nowymi tłumikami
    2. Pożyjemy, zobaczymy może nie będzie tak źle (która cieszy się moim milczącym poparciem).

    Póki co nikt nie pisał "trzeba wprowadzić nowe tłumiki, bo stare są do bani", chyba że coś przeoczyłem.

  2. Powrót do góry    #497
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Pisano, że wyrównywanie szans, pisano, że poprawa atrakcyjności, przy okazji - że części takie same, jak każde inne, zatem więcej nie kosztują. Nie oceniam tego i sam nie przywołuję jako argumenty, bo nie wyszło to od pomysłodawców. Natomiast zaopatrzono mnie kiedyś w parę ócz, z których co jakiś czas korzystam.

  3. Powrót do góry    #498
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,165
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Natomiast zaopatrzono mnie kiedyś w parę ócz, z których co jakiś czas korzystam.

    W pare czego przyjacielu? Tak to chyba mowil Ludwig Warynski do Rozy Luksemburg.:)

    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  4. Powrót do góry    #499
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Również Andrzej Poniedzielski, tych pierwszych nie słyszałem, choć nie są mi całkiem obcy ;) Zresztą po pewnym przemyśleniu stwierdzam, że Róża i brzydka była, i ze swoimi poglądami nie warta funta kłaków.

  5. Powrót do góry    #500
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Co mądrego może powiedzieć nazywany przez was ogórkiem Kylmakoerpi?
    Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Nigdy tak o Finie nie napisałem ani nawet nie pomyślałem. Facet jest mistrzem świata i to mówi samo za siebie. Na potwierdzenie moich słów dodam, że w październiku specjalnie wybrałem się na mecz barażowy do Lublina, żeby zobaczyć Joonasa i Kauko.

    W żaden sposób nie odnosiłem się do słów wypowiadanych przez Stachyrę i Sayfutdinova.

  6. Powrót do góry    #501
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Sobotch nie igraj z ogniem. Zestawienie nas trzech w jednym zdaniu, to duze ryzyko. Duke juz w kazdym moim zdaniu doszukuje sie wywyzszania nad reszta. Obaj Panowie sa tak cieci na mnie, ze najchetniej utopiliby mnie w lyzce wody. Spoko luz. Nie kazdy musi sie lubic i ze soba zgadzac. Jedynie co mnie zabolalo to zarzut manipulatora zuzlowych faktow. Tym staram sie byc wierny do przesady. Ale juz od pewnego czasu sobie tak mysle, ze jesli wiosna okaze sie ze te tłumiki sa niebezpieczne, zaczna wybuchac silniki, to dopiero mi sie dostanie. Pojde niczym baranek na rzeż. I ciul z tym, ze nigdzie nie napisalem, ze nowe tlumki sa dobre i to dobry ruch. Juz sie nie wywine spod reki kata. :)

  7. Powrót do góry    #502
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Oczywiście muszę to zrobić, więc nie miejcie pretensji ;)

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...waznego-w-sku/

    I teraz poskładajmy ostatni tydzień w całość - skupię się na tych normalnych wypowiedziach, raczej nie zwracam uwagi na wywiady typu D. Stachyra.

    1. Wywiadu udziela Karger i stwierdza, że wszystko jest OK i cacy i w ogóle nie wiadomo, skąd te protesty.
    2. Prawie od razu odpowiada Skórnicki - że taki Karger ma za to dużo więcej płacone, że niektórzy zawodnicy mają sponsorów ściśle powiązanych z wprowadzeniem sprzętu, stąd śpiewają tak, a nie inaczej. Poza tym bodaj jako pierwszy (i jedyny) wspomina o wyższych żądaniach zawodników, które na pewno pojawią się podczas kolejnych negocjacji przed sezonem. No i że możemy się pożegnać z walką na torze i emocjami. Wreszcie jakiś normalny głos w dyskusji.
    3. Potem mamy wypowiedzi Cegielskiego podczas spotkania w Rzeszowie i w wywiadzie z Drozdem. I dzięki tym dwóm wydarzeniom powoli zaczynam rozumieć problem. Okazuje się, że sporo zawodników to kmioty, którzy poza swoimi silnikami i brawami kibiców nie widzą na świecie niczego innego i strasznie ciężko ich w jakikolwiek sposób poprowadzić, stąd takie niewielkie zgranie towarzystwa. Że to proste chłopy bez własnego zdania, którzy właściwie są tylko i wyłącznie od jeżdżenia a do wszystkiego innego potrzebują ludzi, którzy będą myśleć za nich (w co zresztą wierzę, nie wątpię, że np. z tymi mailami to całkowita racja). Ale mamy też dokładne tłumaczenie, jak i dlaczego nowe tłumiki wpływają na sprzęt i jazdę, że poskładano wszystkie argumenty i dokumentacje do kupy zusammmen i w normalnych warunkach każdy by uznał zasadność protestu.

    Drozd, czytając Twój wywiad można odnieść wrażenie, że Cegielskiemu wiele pytań było bardzo nie w smak - sugeruję się jego krótkimi, zdawkowymi odpowiedziami. Albo coś stanowi dla niego problem, albo sam nie wie, co dalej ruszyć, albo czegoś zaniechał - cokolwiek. A może temu chłopu trzeba po prostu pomóc? Mówisz mu o tym, żeby uderzał bezpośrednio do FIM-u (skoro Witkowski od samego początku ma wszystkich w dupie), a on jakby nie wiedział o co chodzi, jakby się bał w ogóle o tym pomyśleć. I na koniec zasłania się Gollobem, że niby jak ów próbował na luźnej imprezie i nie dał rady, to więcej próbować nie ma sensu. To ja się pytam - po cholerę im w ogóle ten cały Metanol? Powiecie, że się czepiam - ale chyba są po temu powody?


  8. Powrót do góry    #503
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,699
    Kliknij i podziękuj
    7,800
    Podziękowania: 7,391 w 4,357 postach
    Sobotch, masz duzo racji. Drozdowi gratuluje wywiadu bo pokazuje co nieco o letargu całej tej sytuacji.
    Dla mnie to jest jakas komedia, Cegła ze swoim Metanolem wg niego zorbili co mogli. A zorbili tak na prawde gówno. Powysyłali e-maile do zawodników i dokumentacje do Witkowskiego i teraz czekają z załozonymi rękami i mysla ze co? Ze sie samo rozwiaze? Poparcie kibicow, przynajmniej zdecydowanej wiekszosci, maja. Cegła sam przyznaje ze na Witkowskiego nie moga liczyc. Wygląda to wszystko tak ze oni by chcieli, ale sie boja. No to po diabła te wszystkie wywiady i szum w mediach?
    Drozd, szkoda, ze nie zadałes pytania czego tak na prawde Metanol oczekuje w tej sprawie. Bo na rezygnacji z nowych tłumików im chyba jednak nie zalezy. Jakby im zalezalo to robiliby szum u władzy zuzla a nie na sportowychfaktach. To o co oni walczą?
    Moje zdanie jest takie: Jak nie pojda na calosc i nie zrobia WSZYSTKIEGO co sie da, nie rusza nieba i ziemi - to nigdy nie beda powaznym partnerem do rozmow. Z góry beda przegrani w kazdym konflikcie. Nic nigdy nie załatwią, bo wladze zuzla beda pewne, ze Witkowski im odmówi i spokoj.

  9. Powrót do góry    #504
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Drozd, szkoda, ze nie zadałes pytania czego tak na prawde Metanol oczekuje w tej sprawie. Bo na rezygnacji z nowych tłumików im chyba jednak nie zalezy. Jakby im zalezalo to robiliby szum u władzy zuzla a nie na sportowychfaktach. To o co oni walczą?
    Moje zdanie jest takie: Jak nie pojda na calosc i nie zrobia WSZYSTKIEGO co sie da(...)
    J, ale to naprawdę może przerastać ich wyobraźnię - nie piszę tego złośliwie, albo żeby dokopać czy coś - wyobraź sobie sposób myślenia: "gdzie ja, prosty człowiek będę robił zadymę na szczytach jakiejś międzynarodowej organizacji, przecież ja nie jestem od tego". Może tak być? Myślę, że jak najbardziej. Wychodzi na to, że i takiego Cegielskiego należy w jakiś sposób poprowadzić - to przecież nie jest niemożliwe.

    1. Jest Krzysztof, są Dobrucki, Walasek, poza tym każdy z nich pewnie trzyma kontakt z następnymi kilkoma zawodnikami. No to niech pozbierają telefony, niech podzwonią. Jak mają skończyć na wysyłaniu maili, to od razu należy sobie powiedzieć "dziękuję".
    2. Niech każdy wyłoży po 20zł z portfela na zrzutę dla prawnika, tłumaczenia na angielski itp. - zakładam, że pieniądze nie będą tu problemem. Przecież żaden z nich nie musi się na wszystkim znać, wystarczy jakiś pomysł, gdzie poszukać pomocy.

    Sam Cegielski nie musi udźwignąć całego ciężaru (co jest wręcz niemożliwe)- niech tylko spróbuje, cokolwiek. Przecież prawie na pewno znajdzie się parę innych osób, które mu w tym pomogą.

  10. Powrót do góry    #505
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    809
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    Dokładnie panowie jak wyżej.
    Mnie zastanawia jeszcze jedno. Co na to prezesi klubowi. Nie słyszałem praktycznie żadnych opinii. Prócz tej Dworakowskiego w stylu "zobaczymy jak to będzie" i Polnego u niego to w stylu "jestem przeciwny,ale to sprawa zawodników".

  11. Powrót do góry    #506
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,165
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    A może temu chłopu trzeba po prostu pomóc? Mówisz mu o tym, żeby uderzał bezpośrednio do FIM-u (skoro Witkowski od samego początku ma wszystkich w dupie), a on jakby nie wiedział o co chodzi, jakby się bał w ogóle o tym pomyśleć. I na koniec zasłania się Gollobem, że niby jak ów próbował na luźnej imprezie i nie dał rady, to więcej próbować nie ma sensu. To ja się pytam - po cholerę im w ogóle ten cały Metanol? Powiecie, że się czepiam - ale chyba są po temu powody?
    Przeciez Witkowski to v-ce przewodniczacy FIM.Odpowiada w nim - jak mowi Cegla - wlasnie za zuzel.Gdzie mial Cegla wyslac to pismo jak nie do niego.Liczyl chlop ,ze Polak wstawi sie za swoimi i sie rozczarowal.
    Juz kiedys pisalem ,ze Witkowski to kompletne nieporozumienie.
    Wypowiedz tego pana,ze GP poradzi sobie bez Polakow uwazam za skandaliczna.
    Wyobrazmy sobie ,ze podobne slowa wypowiada jakis dunski,szwedzki lub angielski krawaciarz odnosnie swoich rodakow.Na butach by go wyniesli w tamtejszych federacjach o kibicach i mediach ktore nie zostawilyby na nim suchej nitki nie wspominajac.


    "Każda próba postępu wymaga trochę poświęceń"

    Gdybys tak szanowny Drozd wytlumaczyl co miales na mysli z tym postepem ,bylbym wdzieczny.
    Moze blad w druku i mialo byc :

    "Każda próba podstępu wymaga trochę poświęceń" :)



    Witkowski oddaj Kusowi kase za silnik!!! ;)
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  12. Powrót do góry    #507
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    kingpin założylem w dobrej wierze, ze gdy cos sie wprowadza to dlatego zeby bylo lepiej, a nie gorzej. Po drugie to taki lekki chwyt - wystawiasz sie, zeby druga strona mogla skontrowac. Nie sprowokujesz, nie dostaniesz odpowiedzi ;)

    Natomiast co do samej rozmowy, to napisze tylko jedno: zupełnie nie wygladala tak jakbym sobie tego zyczyl. Moj rozmowca mial bardzo malo czasu. Osoba trzecia jeszcze go poganiala, ze musza jechac. Myslalem, ze bedzie solidna robota. Nie udało sie. Trudno.

  13. Powrót do góry    #508
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,165
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Nie badz taki samokrytyczny.Wywiad ok,pytania konkretne.Wcale nie widac,zeby przebiegalo to tak jak piszesz.

    Sezon juz za winklem.:) Podobno ma wrocic na antene cykliczny Wokol Toru.Moze tak po 2-3 kolejkach rywalizacji na nowych tlumikach zaprosic do studia Witkowskiego i jednego z oponentow.Zobaczymy ktora strona bedzie musiala sie gesto tlumaczyc.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  14. Powrót do góry    #509
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2010
    Postów
    709
    Kliknij i podziękuj
    98
    Podziękowania: 83 w 55 postach
    no ale jak skladasz gdzies skarge czy zazalenie to nie zanosisz nic komus do domu czy innej pracy tylko wlasnie do tej, w ktorej chcesz jakiejs zmiany. ogolnie chyba juz nic sie nie zrobi, poki nie zacznie sezon i dopiero wtedy zobaczymy jak to bedzie. mam tylko nadzieje, ze ta glosnosc nie bedzie tak straszna jak niektorzy mowia, bo inaczej ciezko to widze..

  15. Powrót do góry    #510
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Podobno ma wrocic na antene cykliczny Wokol Toru.Moze tak po 2-3 kolejkach rywalizacji na nowych tlumikach zaprosic do studia Witkowskiego i jednego z oponentow.Zobaczymy ktora strona bedzie musiala sie gesto tlumaczyc.
    Ja proponuję Miedzińskiego. Ciekawe, czy ściemnia, czy rzeczywiście olał zakupy i nic nie robi w kierunku zmian. Tak czy siak, jaja mamy w pełni ;)

  16. Powrót do góry    #511
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,165
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Racja,ale chyba Cegla nie wyslal tego pisma ze zdjeciami i podpisami na prywatny adres Witkacego lub jego mamy.
    Pewnie wyslal go do Pzmlotu a to tez instytucja ktora powinna zjac sie sprawa lub przekazal Witkacemu osobiscie jako v-ice a nie kumplowi.
    Oczywiscie odwolanie bezposrednie do FIM byloby z formalnego punktu widzenia bardziej wskazane,ale Cegla pewnie w najczarniejszych snach nie spodziewal sie takiej reakcji krawaciarza.Ten nie dosc ,ze nie poparl swoich ( i nie tylko ) zawodnikow,to jeszcze zrobil z Cegly czarny charakter.
    Zapomnial ,ze ten dziala - bez wzgledu na to czy te tlumiki sa tak szkodliwe jak mowia niektorzy - w slusznej sprawie,.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  17. Powrót do góry    #512
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Odnośnie głośności - ma ktoś może linka do filmiku z zawodami gdzie jeżdżą na nowych tłumikach? Nie chodzi mi o Herning, bo krótki tor w hali jest zupełnie niemiarodajny.

  18. Powrót do góry    #513
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

  19. Powrót do góry    #514
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,340
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,364 w 1,674 postach

  20. Powrót do góry    #515
    Stały bywalec Awatar tomkoz
    Dołączył
    30-07-2009
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    142
    Podziękowania: 45 w 33 postach
    http://www.falubaz.com/aktualnosci/2...sko-video.html Dzisiejszy trening Falubazu. Motory Protasa i Dobruckiego brzmią jakby w silniku latały jakieś małe metalowe części.

  21. Powrót do góry    #516
    Stały bywalec Awatar bullfan
    Dołączył
    08-12-2005
    Postów
    872
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 40 w 28 postach
    Trochę dramat z tymi nowymi tłumikami, mi się ten dźwięk kojarzy z silniczkami od modeli samolotów.

  22. Powrót do góry    #517
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    czy ktoś dalej uważa, że nie ma różnicy?

  23. Powrót do góry    #518
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Postanowione i koniec ! W czasie sezonu będziemy mogli narzekać. Jeśli wyjdzie w praniu, że jest tak źle jak niektórzy mówią, to nowe tłumiki znikną, albo powstaną w końcu nowe - lepsze. Mnie cieszy jedno: podjęcie decyzji. Najgorszym co mogłoby się wydarzyć, byłoby zwlekanie z tym do przedednia sezonu.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  24. Powrót do góry    #519
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    powstaną w końcu nowe - lepsze
    już są, od dawna... tylko jakiś pajac ich zakazał

  25. Powrót do góry    #520
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No trudno. Będzie co będzie, ja tam chyba w przeciwieństwie do niektórych w koniec świata w 2012 nie wierzę. Nie sprawdzi się, pójdzie do lamusa. Oczywiście też uważam, że źle się stało ogólnie, nie było to naszemu sportowi ani potrzebne, ani tym bardziej niezbędne. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  26. Powrót do góry    #521
    Użytkownik Awatar jaca2003
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    441
    Kliknij i podziękuj
    34
    Podziękowania: 67 w 45 postach
    Oczywiście że jest różnica,mi ona nie pasuje i tyle,zawody zobaczę przed tv z piwem w ręku,niech Witkowski za mnie uda się na stadion,to mój sprzeciw,jeżeli dziś się zgodzę na to,i będę chodził na stadion,to za jakiś czas znów bezkarnie wprowadzą nowe,by jeszcze bardziej ograniczyć hałas.Za 40zł ja chce oglądać żużel jaki był,a nie parodię.

    Skoro na nowych tłumikach czasy są gorsze o 2-3 sekundy,to co z rekordami toru,czy pobije ktoś kiedyś jeszcze jakiś obecny rekord?

  27. Powrót do góry    #522
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    a pal licho rekordy :P

    ten dźwięk... :\ przecież to wku*wia ucho jak nie wiem

  28. Powrót do góry    #523
    Użytkownik
    Dołączył
    06-01-2007
    Postów
    284
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    nic tylko puste trybuny na obydwoch GP POLSKI i zaraz sie zesraja....jak zwykle we wlasnym kraju mamy na mniej do powiedzenia , ****a zeby paru obesrancow z zuzlowej prowincji mieszalo w najlepszej lidze swiata,to tak jakby prezes lato chcial rzadzic w premiership...... chca te tlumiki to niech se na nich popierduja w angli laponi czy ****a etiopi, czy my ****a cale zycie musimy byc popychani

  29. Powrót do góry    #524
    Użytkownik
    Dołączył
    28-11-2010
    Postów
    367
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  30. Powrót do góry    #525
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Bo żużlowcy to łajzy! Rzekomi gladiatorzy XX i XXI w. nie umiej± się postawić jakiemu¶ dziadydze, który je¼dzi po ¶wiecie na różne bankiety i zgarnia premie wła¶nie za ich sukcesy. Cegielskie doskonale skomentował t± sytuację następuj±cymi słowami "Gdy nasi zdobywali złote medale mistrzostw ¶wiata cieszył się razem z nimi. Wręczał trofea, gratulował. Teraz odwraca się od nich plecami. Jak oni maj± się czuć?". Powinni mu napluć na twarz po tym co teraz wyprawia.

    PS. Czy minister sportu ma jakie¶ kompetencje żeby np. odwołać szefa PZM?

  31. Powrót do góry    #526
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Oczywiście że jest różnica,mi ona nie pasuje i tyle,zawody zobaczę przed tv z piwem w ręku,niech Witkowski za mnie uda się na stadion,to mój sprzeciw,jeżeli dziś się zgodzę na to,i będę chodził na stadion,to za jakiś czas znów bezkarnie wprowadzą nowe,by jeszcze bardziej ograniczyć hałas.Za 40zł ja chce oglądać żużel jaki był,a nie parodię.

    Skoro na nowych tłumikach czasy są gorsze o 2-3 sekundy,to co z rekordami toru,czy pobije ktoś kiedyś jeszcze jakiś obecny rekord?
    Serio? Osłabisz swój klub finansowo, by pokazać coś Witkowskiemu? On nawet o tym nie usłyszy, albo da odpowiedzi w stylu "Klub nie potrafi przyciągnąć kibiców, nie mój problem." Skoro teraz olewa zawodników i nie reprezentuj interesu polskich żużlowców, to co to zmieni.

    Już lepiej,żeby każdy kibic sobie usta zakleił czarną taśmą tworzącą X :) byłoby śmiesznie, cicho na trybunach i media miałby o czym pisać, a kluby by na tym nie straciły :)
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  32. Powrót do góry    #527
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Może powinniśmy zorganizować jakąś petycję. Napisać list i podpisywać się poprzez stronę www. Myślę, że nagłaśniająć to tu na forum, sportowych faktach, espeedwayu oraz stronach klubowych kilka tysięcy podpisów można by do końca marca nazbierać. Do tego wspomni coś o tym wp.pl czy onet.pl. Na końcu skierować do durnych PZM, GKSŻ i Ekstralipy? Byłby to nasz głos, głos kibiców.

  33. Powrót do góry    #528
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2010
    Postów
    809
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowania: 86 w 64 postach
    http://foto.sportowefakty.pl/index.php?k=2&p=4&g=5185&z=9

    Czy Tobiasz Musielak już "próbował" nowe tłumiki ?
    Bo widac,że chyba ten sprzęt "nie wyrabia".
    Czy to jeszcze ten stary?

  34. Powrót do góry    #529
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    A ja się tak stęskniłem za żużlem, że nawet oglądając te filmiki z falubazcom strasznie zapragnąłem być na stadionie i podziwiać jeźdźców na torze

  35. Powrót do góry    #530
    Ekspert Awatar Noski
    Dołączył
    01-09-2006
    Postów
    5,235
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 1,223 w 651 postach
    Jaki oni mają problem? Niech jadą w LIDZE na starych i tyle...

    Jak wszyscy zawodnicy będą jechali na starym to co zrobi PZM? Unieważni cała ligę? A po cholerę oni komu jak jedyne co z nich jest to jakiś puchar za 5 zł i źle wypisane dyplomy?

    Obcokrajowcom powinni prezesi powiedzieć krótko. Albo jedziecie na starych i przyłączacie się do protestu albo nie jedziecie wcale i sobie zapierdzielajcie w SZWECJI I ANGLII za te śmieszne pieniądze...

    To jest kpina żeby taki EMILEK z Rosji co to 3/4 sponsorów ma w Polsce i jest na naszym garnuszku powiedział ze ma w dupie ten protest... Podobnie Crumpy i inne Pederseny...


  36. Powrót do góry    #531
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Jaki oni mają problem? Niech jadą w LIDZE na starych i tyle...

    Jak wszyscy zawodnicy będą jechali na starym to co zrobi PZM?
    Ukarze ich np. wysokimi grzywnami. I tak co kolejkę za jazdę na niezgodnym z regulaminem tłumikiem. I co wtedy? Myślisz, że po czyjej stronie stanie sąd? Tupiącego nóżką zawodnika, czy PZM egzekwującego regulamin rozgrywek?
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  37. Powrót do góry    #532
    Ekspert Awatar Noski
    Dołączył
    01-09-2006
    Postów
    5,235
    Kliknij i podziękuj
    300
    Podziękowania: 1,223 w 651 postach
    A gdzie jest przepis ,że można kare finansową stosować?

  38. Powrót do góry    #533
    Użytkownik
    Dołączył
    28-11-2010
    Postów
    367
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jaki oni mają problem? Niech jadą w LIDZE na starych i tyle...

    Jak wszyscy zawodnicy będą jechali na starym to co zrobi PZM?
    Ukarze ich np. wysokimi grzywnami. I tak co kolejkę za jazdę na niezgodnym z regulaminem tłumikiem. I co wtedy? Myślisz, że po czyjej stronie stanie sąd? Tupiącego nóżką zawodnika, czy PZM egzekwującego regulamin rozgrywek?
    A na jakiej podstawie mają karać finansowo? Chyba jedyna kara, jaka grozi zawodnikom, to wykluczenie z wyścigu za nieregulaminowy tłumik. Jeżeli jednak wszyscy będą mieć nieregulaminowe i sędzia wszystkich będzie po zakończonym wyścigu wykluczał (czy sędzia sam z siebie wyklucza czy dopiero po zgłoszonym proteście przez jedną ze stron?), to w oficjalnym protokole będzie
    1. Iksiński 0 (wwwww)
    ...
    15. Ygrekowski 0 (www)
    a prezesi sobie sami ułożą swoją tabelę, kibice sami sobie wypełnią programy wg stanu na torze itd. Będzie liga niezależna od PZM :D

  39. Powrót do góry    #534
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    A jest gdzieś napisane, że nie jest to kara finansowa? Jest to szczegółowo określone? Czy po prostu zawodnik podlega karze, a jakiej, to już sobie PZM sobie wymyśli pewnie.

    Edit: 0 punktów w meczu to też kara finansowa ;) bo nie będzie biegopunktówki :) będą wkurzeni prezesi itd. ;) I myślicie, że kto w takiej sytuacji wygra? Tzn, jaki zawodnik się odważy dyskutować? Może przez brak regulaminowego sprzętu obustronny walkower? itd. Kto odstawi taką szopkę przed kibicami i telewizją?

    Takie zachowania to sobie możecie wyśnić. Ale rano i tak się z tego marzenia obudzicie.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  40. Powrót do góry    #535
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy Witkowski jako szef PZMot ma status urzędnika państwowego?

    Jeśli tak, to czy za błędne decyzje może odpowiadać swoim majątkiem w myśl nowej ustawy? W tytule jest rażące naruszenie prawa...
    Mnie jego decyzja razi i łamie moje prawo do oglądania i słuchania zawodów w wersji 5.1 a nie 2.0 :P

    I od czego jest CBA?

    Czas przypomnieć decydentom, że bezkarność ich decyzji już się skończyła.



  41. Powrót do góry    #536
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    A jest gdzieś napisane, że nie jest to kara finansowa? Jest to szczegółowo określone? Czy po prostu zawodnik podlega karze, a jakiej, to już sobie PZM sobie wymyśli pewnie.

    Edit: 0 punktów w meczu to też kara finansowa ;) bo nie będzie biegopunktówki :) będą wkurzeni prezesi itd. ;) I myślicie, że kto w takiej sytuacji wygra? Tzn, jaki zawodnik się odważy dyskutować? Może przez brak regulaminowego sprzętu obustronny walkower? itd. Kto odstawi taką szopkę przed kibicami i telewizją?
    A mi się wydaję, że wystarczy, że zawodnicy jedną kolejkę tak odjadą i zrobi się afera nie z tej ziemi. Ba, chyba nawet przy jednym meczu, gdzie każdy by miał 0 (w,w,w,w,w) byłyby kosmiczne jaja. Wtedy by to może coś dało.

  42. Powrót do góry    #537
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    No jasne, że afera będzie. Pytanie kto za nią zapłaci. Jak zareaguje szary kibic (nie ultras, sportsboardowiec etc), jak zareagują sponsorzy klubów, ich prezesi, telewizja itd.

    To jest jednak zbyt złożony problem, żeby z czystym spokojem stwierdzić, że PZM/FIM czy kto tam się ugnie i powie "a dobra, wracamy do starych tłumików, sprawy nie ma, powtarzamy kolejkę".

    Ja tam liczę jedynie na to, że jak faktycznie będą takie do dupy jak niektórzy twierdzą, to po sezonie się z nich władze wycofają.

    A tymczasem pozostaje nam czekać do pierwszych spotkań i tyle. Nikogo nie będą póki co obchodzić skargi kibiców na podstawie (w zdecydowanej większości) opinii wyrobionych przy filmikach z YT. Tym bardziej, że nawet sami zawodnicy nie mówią jednym głosem.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  43. Powrót do góry    #538
    Stały bywalec Awatar tomkoz
    Dołączył
    30-07-2009
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    142
    Podziękowania: 45 w 33 postach
    Podobno prezesi popierają zawodników to czemu szefowie klubów ekstraligowych nic nie robia w tym temacie, przecież to chyba spółka Ekstraliga Żużlowa zarządza rozgrywkami. Rok temu kiedy miały być nowe tłumiki Stępniewski po przeanalizowniu regulaminu z jakimś prawnikiem mówił, że PZM nie może im narzucać i sezon 2010 ekstraliga jedzie na starych tłumikach.

  44. Powrót do góry    #539
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,718
    Kliknij i podziękuj
    2,096
    Podziękowania: 1,003 w 493 postach
    Ale walka o zachowanie tradycji czy tym podobnych wartości może przynieść skutek.
    Zwłaszcza, że media lubią takie tematy, więc może wszystko zostać ładnie rozdmuchane i przy dobrych układach zostać pozytywnie dla starych tłumików rozwiązane :)

    Ale że zawodnicy już poinwestowali w nowy sprzęt i nowe rozwiązania techniczne, to taka akcja jest o rok za późno :)

  45. Powrót do góry    #540
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Mam idealne rozwiązanie: każdy zawodnik będzie musiał kupić 2-3 nowe tłumiki, dzięki czemu będzie mógł jeździć na tłumikach starego typu :D
    Firmy sprzedadzą bubel, a zawodnicy nie będą musieli z nich korzystać :)
    Wyjdzie taniej niż remonty silników :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •