Strona 2 z 67 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 2990

Wątek: New speedway silencers

  1. Powrót do góry    #46
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Dexter, Europejczycy też znają stolice zamorskich krajów :)
    Toż dlatego dałem (*) . Wiadomo że 'ważniejsze' Sydney . To tak jak z Waszyngtonem i Nowym Jorkiem czy z Hagą i Amsterdamem. Kij z tym, chodzi mi w tym przypadku o miasto number one :) No i chodziło mi o Sydney Showground;

    Najsmutniej w tym gronie wygląda 'moja' Wawa i Londyn (jak mnie najdzie to lubię włączać jakieś zawody z White City, fajny stadion był Wimbledon).. A ja nawet lubię jak duże miasto jest 'zbite', chociaż Wawa mogłaby być mniejsza no i gdzie nie wsadzić tor to już słyszę jak mieszkańcy drą mordę bo im niedzielny warkot silników przeszkadza w leczeniu kaca...

  2. Powrót do góry    #47
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Tylko, ze tor to nie sa same zawody. Sobotnie treningi przez pol dnia. Szkolka we wtorki/srody/czwartki/piatki (niepotrzebne skreslic). Faktycznie moze to byc pewne obciazenie. Ale mimo wszystko bez przesady... Te 10 dB to tylko statystyki, ktorych "pokrzywdzeni" nie odczuja, a fanatycy i owszem. :(

  3. Powrót do góry    #48
    Początkujący
    Dołączył
    20-05-2009
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja mysle ze nie ma czego tak przezywac. Byc moze z czasem do innego dzwieku sie przyzwyczaimy, i jakkolwiek na razie wydaje sie byc zabawny, tak z czasem to on zacznie sie kojarzyc z atmosfera zawodow; w koncu to nie pierwsza i nie ostatnia zmiana technologiczna w zuzlu. Jesli ze wzgledu na nizszy halas ma to byc chocby i drobny krok ku temu, by ulatwic rozwoj tego sportu w prowincjonalnych zuzlowo miejscach, czy tez jego zaszczepienie w nowych, to wg mnie dobre rozwiazanie.
    Jedyny istotny minus to nieznana chyba jeszcze blizej inwazyjnosc tej zmiany w stosunku do samej pracy silnika i jego awaryjnosci, co pociagnac moze ze soba dodatkowe koszty.

  4. Powrót do góry    #49
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Pytanie z troche innej beczki... Co z rekordami torow? Skoro motory beda slabsze to ich poprawienie staje sie w zasadzie niemozliwoscia. Wobec tego powinno sie je wyzerowac. Skoro by do tego doszlo to nie ma lepszego momentu na wprowadzenie fotokomorek i wyslanie wszystkich chronometrazystow na wczesniejsza emeryture.

  5. Powrót do góry    #50
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,391
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,623 w 2,147 postach
    Pytanie z troche innej beczki... Co z rekordami torow? Skoro motory beda slabsze to ich poprawienie staje sie w zasadzie niemozliwoscia. Wobec tego powinno sie je wyzerowac. Skoro by do tego doszlo to nie ma lepszego momentu na wprowadzenie fotokomorek i wyslanie wszystkich chronometrazystow na wczesniejsza emeryture.
    Niekoniecznie, teraz tez przeciez reguluje sie moca silnikow w zaleznosci od przygotowania torow. Wszystko zalezec bedzie od tego, w ilu procentach te tlumiki beda zmniejszaly moc silnika. Moze byc tak, ze po zamontowaniu tlumika silnik tak sie spasuje moca do nawierzchnii, ze beda padaly nastepne rekordy torow.
    Takie przynajmniej moje zdanie. moge sie mylic:)

  6. Powrót do góry    #51
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Fragment wywiadu z Robertem Kosciecha
    Rozmawiałem niedawno z Tomkiem Chrzanowskim o nowych tłumikach, które maj± być obowi±zkowe od sezonu 2010. Cena jednego ma się wahać od dwóch i pół do trzech tysięcy złotych, a ponadto zabijać one będ± warkot motocykli, który jest przecież istot± speedwaya. Jak się na ten temat zapatrujesz?

    - My jako zawodnicy nie mamy w tej kwestii zbyt wiele do powiedzenia. Taki jest regulamin, takie s± przepisy i musimy się do tego dostosować. Nie mamy praktycznie żadnych możliwo¶ci do negocjacji. Być może po pierwszym Grand Prix powtórzy się sytuacja sprzed roku, gdy musieli¶my kupić bezpieczniki, a po pierwszej kolejce zmagań je wycofano. My¶lę, że całkiem możliwe, iż podobnie będzie z tymi tłumikami. Słyszałem, że zatrzymuj± one ciepło w silniku i przez to pojawiaj± się problemy. Zobaczymy jak się sytuacja potoczy w przyszłym roku.

    zrodlo: Sportowefakty.pl

  7. Powrót do góry    #52
    Stały bywalec Awatar BIRUT
    Dołączył
    21-06-2003
    Postów
    683
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bez jaj co to ma byc,zuzel zawsze kojarzyl sie ze specyficznym zapaszkiem i glosnym rykiem silnikow ,a tu co,to tak jakby bolidy f1 wydawaly odglos gokartow

  8. Powrót do góry    #53
    Stały bywalec Awatar BIRUT
    Dołączył
    21-06-2003
    Postów
    683
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bez jaj co to ma byc,zuzel zawsze kojarzyl sie ze specyficznym zapaszkiem i glosnym rykiem silnikow ,a tu co,to tak jakby bolidy f1 wydawaly odglos gokartow

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-06-2003
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 76 w 43 postach

    akrapovic..

    ..to jeden z czołowych producentów "kominów" do jednośladów..
    firma z sporym doświadczeniem i wiedzą..
    za rekomendacje niech wystarczy:
    MotoGP - Melandri (Kawasaki)
    WSB - Biaggi i Nakano (Aprilla), Spies i Sykes (Yamaha), Corser i Xaus (BMW)
    AMA Supercross Championship - Stewart (Yamaha)
    i jeśli produkują końcówki wydechów dla takich profesjonalnych teamów to nie wierzę, że nie poradza sobie z GM i Java..

    kwestia wyglądu i brzmienia..
    wystarczy popatrzeć jak wyglądają tłumiki w obecnie produkowanych motocyklach..
    choćby Honda i modele CB1000R, CB600F Hornet, DN-01 czy CBRy
    delikatnie mówiąc przepuchlina ;)
    "świński ryjek" to przy nich dzieło sztuki :D
    niestety normy EURO, konieczność redukcji hałasu oraz futurystycze wizje designerów powodują, że wyglądają jak wyglądają i brzmię jak brzmią..
    IMHO wygladaja i brzmią paskudnie..
    i w ten trend wpisuje się również zmiana tłumika w "żuzlówkach"..
    świat się zmienia i ciężko się na ten fakt obrażać..
    starym kibicom trudno będzie się do nowego przyzwyczaić, młodsi i nowi nawet nie zauważą różnicy..

  10. Powrót do góry    #55
    Stały bywalec Awatar MarcinMarcin
    Dołączył
    14-06-2004
    Postów
    810
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Następnym razem zrobią tak, że motocykle żużlowe nie będą jeździć na metanol, tylko będą miały instalację gazową, żeby nie zanieczyszczać środowiska... No ****a ludzie, jak może komuś przeszkadzać hałas skoro jeden bieg trwa tylko minutę, a max. zawody mają do 25 biegów...

  11. Powrót do góry    #56
    Zaawansowany Awatar Ali_G
    Dołączył
    21-07-2005
    Postów
    2,982
    Kliknij i podziękuj
    959
    Podziękowania: 597 w 395 postach
    But reducing noise by 125dB to 115dB will not make much difference
    Przyrost głośności o 10 dB(A) oznacza dwukrotne zwiększenie odczuwalnego hałasu.
    wikipedia

    Nie jestem fachowcem ale jesli to prawda to chyba to nieco zmienia postac rzeczy Dexter? :)
    Kolega słusznie przytoczył Wikipedię. Kolega Dexter oczywiście nie ma racji. Przy tym poziomie natężenia dźwięku różnica 10 dB jest dla zwykłego zjadacza chleba odczuwalna. Proszę sobie sprawdzić hasło "próg słyszalności człowieka". Trzeba też rozróżnić hałas z poziomem natężenia dźwięku mierzonego w dB. Dwa zupełnie odrębne tematy.

    Tak czy siak zmiana tłumika, jak dla mnie bezsensowna:)

  12. Powrót do góry    #57
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Jeśli Akrapovic robi tłumiki dla takich uznanych firm jak znalazł 'umberto' to jest to uspokajające.
    Na ich tle takie małe mareczki jak GM czy JRM to jak Żuk wśród samochodów dostawczych :)

  13. Powrót do góry    #58
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Ten tlumik wyglada jak reklama Motorheadu, wiec sila rzeczy jest dobry ;).

    Wyludzania kaski od zuzlowcow ciag dalszy, moim skromnym zdaniem :D.

    Kto ma na to patent, czy przypadkiem nie banda Olsena? ;)

  14. Powrót do góry    #59
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    306
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A gdzie niby Motorhead ma taką reklamę?
    Poza tym wczoraj znów zrobiłem podejście do tego filmiku i posłuchałem dźwięku tego tłumika. Moment kiedy jedzie grupa zawodników jest irytujący! Te metaliczne brzęki!!! Granatowo marynarkowi psują obraz tej dyscypliny. :(

  15. Powrót do góry    #60
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Motorhead ma w swoim logo swinski ryj, wiec dalej tlumaczyc nie musze.

  16. Powrót do góry    #61
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    306
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mówisz, że to jest świnia???


  17. Powrót do góry    #62
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Na tym zdjeciu guziec :D.

  18. Powrót do góry    #63
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    306
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Świni, guźca i świńskiego ryja nie stwierdzono.

  19. Powrót do góry    #64
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Nawet male dzieci fanow Motorka wiedza, ze to swinia.

  20. Powrót do góry    #65
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    306
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pierwszy raz się z takim opisem spotykam.
    Ale to może dlatego, że za Lemmym i jego bandą nie przepadam. Poza tym ja i tak w tym rysunku świni nie dostrzegam. No, ale to offtop więc kończę i pozdrawiam. ;)

  21. Powrót do góry    #66
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    A ja, jezely pan pozwoly, przepadam ;).

    Polecam www.imotorhead.com, tam wiecej na ten temat :D.

  22. Powrót do góry    #67
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    306
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To zapraszam na forum, które mam w profilu. ;)

  23. Powrót do góry    #68
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Bylem, spoko.

    Ale zeby ***** Voivod - nie szarga sie swietosci :).

  24. Powrót do góry    #69
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    W Leicester powstaje nowy kompleks sportowy, w którego projekcie uwzględniono tor żużlowy. - Wcześniej tor żużlowy mieścił się w pobliżu budynków mieszkalnych. Teraz nastąpił postęp techniczny i nowe tłumiki pozwalają ograniczyć ilość decybeli - powiedział Steve Chilton, który jest zaangażowany w powrót żużla do jednego z najstarszych miast w Anglii.
    [b]

    źródło: SF.

    A jednak może te tłumiki coś dobrego uczynią..

  25. Powrót do góry    #70
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Dajcie linę do filmiku z tym gównem.
    Hahaha, najwyższy czas żebyś dowiedział się o czym dyskutujesz? :D To ja nie mam już więcej argumentów. :)

    Film jest w pierwszym wpisie.

    Wg mnie w żużlu najważniejsze są emocje, walka na torze a nie jakieś "klimaty" i trzęsąca się ziemia. To jest dobre dla 6-latków, którym się nudzi po 3 biegu.

    Osobiście wolałbym aby nowy tłumik powodował istotny spadek mocy motocykla i redukcję jego prędkości o, powiedzmy, 20%. To spowodowałoby, że większego znaczenia nabrałyby umiejętności i technika żużlowców a nie sprzętu.

    Nie no, wciąż się uśmiecham na myśl o kibicach, którzy rezygnują z pójścia na stadion, bo motocykle są cichsze. :D
    Istotnym spadkiem mocy (ok.20%)skutkowałby powrót do silników dwuzaworowych. Dodatkowo taki silnik wytrzymuje sezon z drobnymi naprawami(obsługą), a nie 20 biegów!!! Jak jest teraz. Dziwicie się, że na treningach zawodnicy przejeżdżają 3 razy po 1,5 okrążenia max? Najważniejsze że przy tak drastycznym spadku kosztów uprawiania tego sportu zyskaliby juniorzy. Z pensji rodziców bez łachy klubu i sponsorów stać by ich było na na utrzymanie sprzętu i faktyczne czynne uprawianie sportu czyli rozwój.
    W przeszłości już wykonano manewr z tłumikami, kiedyś to był praktycznie "prosty" wydech i ryk taki, że nogawki szarpało. Żużel przez to nie umarł ale istotnie się zmienił. Teraz też tak będzie, choć osobiście uważam, że to działania pozorne, bo gdyby do dzisiejszych GM'ów czy JAW wpakować 2 zawory to już by było ciszej, być może o tyle samo.

  26. Powrót do góry    #71
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,681
    Kliknij i podziękuj
    202
    Podziękowania: 908 w 461 postach
    A jednak może te tłumiki coś dobrego uczynią..
    osobiscie uczucia mam mieszane, ale bywajac na motoarenie w Toruniu mozna dojsc do wniosku, ze przynajmniej w tym konkretnym przypadku obecne rozwiazania ocieraja sie o granice komfortu. jesli trend budowania nowych obiektow i zadaszania obecnych ma sie utrzymac to zejscie o 10 dB nie jest zlym pomyslem... choc wspolczuje kibicom na stadionach otwartych.

  27. Powrót do góry    #72
    Stały bywalec Awatar Pawel_R
    Dołączył
    20-11-2006
    Postów
    605
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 217 w 102 postach
    Na tym filmiku wygląda to trochę tak że będącemu w pobliżu stadionu ciężko będzie teraz odróżnić czy to trwają zawody żużlowe czy właśnie koszą murawę na stadionie... Nie jest to pozytywna zmiana, bo np. mnie jedną z głównych rzeczy jakie przyciąga na stadion żużlowy jest specyficzny, niespotykany ryk motocykla i nie wiem czy zawody 2x bardziej cichych motorków będą mnie tak cieszyć... Do tego jeszcze większa temperatura = mniejsza żywotność silnika = kolejne koszty dla klubów i zawodników... Mam nadzieję że się nie przyjmą i wrócą do tego co jest :)

  28. Powrót do góry    #73
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2008
    Postów
    954
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 131 w 67 postach
    http://www.sport.pl/zuzel/1,89220,70...j__drozej.html

    nie podobie mnie sie to.
    KOMUNA EUROPEJSKA jest coraz blizej.
    sterowanie gospodarka wybacze ale speedwayem?! ;)

    PS. dajcie moze nazwe watku na ojszysty jezyk, no bo jak to tak.

  29. Powrót do góry    #74
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2009
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    jedynym stadionem na chwile obecna gdzie "to cos" bedzie korzystne jest Motoarena w Toruniu
    jesli chodzi sie na ten stadion co 2 kolejki to po prostu czlowiek ma dosc tego halasu:)

  30. Powrót do góry    #75
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2008
    Postów
    954
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 131 w 67 postach
    jedynym stadionem na chwile obecna gdzie "to cos" bedzie korzystne jest Motoarena w Toruniu
    jesli chodzi sie na ten stadion co 2 kolejki to po prostu czlowiek ma dosc tego halasu:)
    bo trzeba isc na zmiane: raz na gorny raz na dolny sektor. raz sie teskni za halasem raz za spokojniejszym meczem (zwlaszcza jak niedziela na kacu;) )

  31. Powrót do góry    #76
    Początkujący
    Dołączył
    13-04-2009
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jest juz nowy tlumik numer dwa!
    Angole z firmy ProDrive (firma pracujaca na rzecz wyscigow samochodowych, wspolpracuja z Subaru, Honda, Ferrari i Aston Martin) opracowali swoja wersje tlumika zuzlowego. Zajelo im to tylko dziesiec tygodni i jak twierdza poradzili sobie z problemami ktore stwarzal Akrapovic.
    Calosc do przeczytania jest TU
    Pozostaje teraz tylko czekac na produkt Kinga i sytuacja wcale niebedzie taka zla.


  32. Powrót do góry    #77
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    KAPITALNIE! My¶leli Słoweńcy, że zgarn± wielk± pulę za ¶wiński ryj, a prawdopodobnie strac± na całym biznesie sporo kasy. I powiedzcie, że życie nie jest sprawiedliwe. Brawo :). 2500 zł... buahaha.

  33. Powrót do góry    #78
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Monopol Akrapovica już nieaktualny, Prodrive właśnie uzyskał homologację FIM. Na Wyspach ma kosztować 260 funtów + vat.


  34. Powrót do góry    #79
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    A też tak pierdzi jak ten Akrapovic?

  35. Powrót do góry    #80
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Tego nie wiem, ale kilka dni temu w zawodach w Birmingham wykorzystano te tłumiki w 3 z 15 biegów i opinie chyba nie są tragiczne:

    "The fans said whilst the noise was less it didn't reduce their enjoyment of the sport," says Mole, "and it certainly didn't affect the engines' performance - that was stated by the riders."

    http://www.bbc.co.uk/birmingham/cont..._feature.shtml

  36. Powrót do góry    #81
    Stały bywalec Awatar Hrabia
    Dołączył
    10-03-2006
    Postów
    755
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 55 w 31 postach
    Dokładnie...

    Nie ograniczają mocy silnik, nie powodują "grzania" się... a wymiana metodą plug&play, nie co to przy akropovic inne kolanko no i ten świński ryj

    I na moja ten PRODRIVE 115 wygląda lepijeż niż obecny KING :)


  37. Powrót do góry    #82
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Anglików nienawidzę, ale za ten tłumik pierwszy lepszy angol ma u mnie browara. Swoj± drog± ciekawe jak to jest. Akrapovice uznali, że trzeba dostosować silniki do cichszych tłumików, a Anglicy zrobili tak, że zmiany będ± jedynie kosmetyczne. BRAWO!

    Pod tym linkiem (http://www.bbc.co.uk/birmingham/real...er_package.ram) jest mozliwosc zgrania dzwieku nowego tłumika - format RAM obsługiwany jest przez REAL Player.

    Jest z pewno¶ci± zdecydowanie lepiej niż u Akrapovica. Oczywi¶cie to nigdy nie będzie aktualny d¼więk, ale i tak jest dobrze :).

  38. Powrót do góry    #83
    Stały bywalec Awatar lugen
    Dołączył
    17-06-2009
    Postów
    1,162
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 248 w 94 postach

  39. Powrót do góry    #84
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Nie chcą i...co dalej?
    Jakieś odwołanie do FIM?
    Niestety nie wróżę EŻ sukcesu
    Jeśli nowe tłumiki są już "klepnięte" to już chyba nic się nie da zrobić...

    /edit
    Ło kurde to dałem popis :)
    Tak to jest jak się wstaje po 9 i od razu prasówka żużlowa :P

  40. Powrót do góry    #85
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,645
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 778 w 438 postach
    Nie chcą i...co dalej?
    Jakieś odwołanie do FIM?
    Niestety nie wróżę EŻ sukcesu
    Jeśli nowe tłumiki są już "klepnięte" to już chyba nic się nie da zrobić...
    A czytałeś to w ogóle?

    · przepisy FIM i UEM nie nakazują stosowania norm przyjętych dla zawodów żużlowych rozgrywanych pod egidą tychże organizacji w regulaminach krajowych
    rozgrywek żużlowych - jest to wyłącznie wola federacji krajowej.


    Czyli w Polsce mogą je olać.

  41. Powrót do góry    #86
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Czy jednak to nie odbije sie negatywnie na startach naszych zawodnikow w zawodach miedzynarodowych wszelakiej masci gdzie beda zmuszeni stosowac te wlasnie tlumiki? Najlepsi sobie poradza, ale juz na przyklad rozgrywki juniorskie moga przysporzyc klopotow mlodym zuzlowcom. Nowy tlumik o zmienionej charakterystyce pracy to wlasciwie nowy setup dla maszyny, a gdy nie bedzie go mozna uczyc sie na zawodach krajowych to miedzynarodowe beda tylko wyjatkiem.

    Rowniez nie jestem entuzjasta tych udziwnien (ups! to znaczy dostosowania do norm europejskich) ale zeby sie nie okazalo ze nasi zawodnicy straca dystans do swoich rywali ktorzy na codzien beda stosowac nowy sprzet. Przyjedzie jeden z drugim na powiedzmy eliminacje IMŚJ, zalozy ten tlumik i zanim sie polapie co i ujak z ustawieniem sprzetu to juz bedzie po ptokach.

    Oczywiscie niekt pewnie nie zabroni stosowac tego nowego tlumika i na krajowym podworku, ale kto sie zdecyduje go zalozyc, wiedzac, ze tym samym automatycznie daje atut do reki swoim rywalom z toru, ktorzy tego nie zrobia.

  42. Powrót do góry    #87
    Początkujący
    Dołączył
    12-07-2009
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.youtube.com/watch?v=ORiCU5vuywQ
    O to jeden z biegów, w którym wszyscy zawodnicy pojechali na motorach z nowymi tłumikami firmy Prodtive Jest ciszej i nieco inaczej, ale nie ma tragedii... Z czasem sie przyzwyczaimy!

  43. Powrót do góry    #88
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-09-2005
    Postów
    866
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.youtube.com/watch?v=ORiCU5vuywQ
    O to jeden z biegów, w którym wszyscy zawodnicy pojechali na motorach z nowymi tłumikami firmy Prodtive Jest ciszej i nieco inaczej, ale nie ma tragedii...
    To dziwne, że nie ma tragedii. Przecież ich nawet na dmuchane bandy nie stać, a tłumiki nowe wymyślają! Skandal i nabijanie kabony łapówkarzom z FIM!

  44. Powrót do góry    #89
    Początkujący
    Dołączył
    12-07-2009
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    O czym Ty mówisz? Co mają wspólnego bandy dmuchane, których zakup leży w gestii niezbyt bogatych angielskich klubów, z tłumikami firmy Prodrive, która postanowiła stworzyć zdecydowanie lepszy tłumik niż wyrób firmy Akrapovic? Przecież bardzo dobrze, że stworzyli ten tłumik, bo te tłumiki Słoweńców to jest jedna wielka porażka, która zabiłaby istote żużla... Zresztą o jakim nabijaniu kasy mówisz, jak FIM i UEM nie dają nakazu wprowadzania tych tłumików? Tylko i wyłącznie Unia Europejska naciska na wprowadzenie tych tłumików, bo podobno za głośno jest, ale pytanie dla kogo za głośno? Dla kibiców, którzy celowo przychodzą na mecze posłuchać tego hałasu? Tak to jednak jest jak się ktoś mądrzy z daleka, a nie zna specyfiki problemu... Wtedy tworzą się śmieszne decyzje jak ta z wprowadzeniem tych tłumików...

  45. Powrót do góry    #90
    Użytkownik
    Dołączył
    17-06-2006
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i mamy sprzeciw Ekstraligi :)

    http://www.sport.pl/sport/1,65025,7192884,Normy_UE_w_polskiej_lidze_nic_nie_ znacza__Bo_halas.html

Strona 2 z 67 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •