Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Autentyczność żródeł informacji żużlowych

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2005
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Autentyczność żródeł informacji żużlowych

    Jestem kibicem żużla od kilkudzisięciu lat, ale dopiero od 2-3 lat internet jest najlepszym dostarczycielem info w tym temacie ale czy wiarygodnym.

    Jak wiadomo goruja sportowefakty.pl, sa inne portale, jak rowniez internetowe serwisy gazet sportowych. I tak od roku czesto sledze wywiady i artykuly portalu sports.pl, czyli Przegladu Sportowego.

    Wiele rzeczy z przeszlosci tam juz bylo conajmniej zastanawiajacych a na potwierdzenie oto wywiad z Tomkiem Gollobem, ktory w wywiadzie dla TVP rzucil kilka slow i uciekl sprzed kamery, na swoim portalu nawet dzien po zawodach udzielil 2 zdan, natomiast dla Przegladu w dniu zawodow (w wywiadzie pada slowo dzisiaj) udziela powaznie rozwinietych odpowiedzi na kilka pytan, broniac Emila, ktorego wydawacby sie moglo zladlby po tym jak on zajal jego miejsce w polfinale.

    http://www.sports.pl/zuzel/artykul.asp?Artykul=47976


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-02-2003
    Postów
    771
    Kliknij i podziękuj
    67
    Podziękowania: 74 w 46 postach
    Autorem jest OST a to chyba ta zakała wśród dziennikarzy żużlowych i w "PS" który potrafi wywiady i newsy wyssać z palca.

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Wiarygodnosc informacji w swiatku zuzlowym to bardzo zlozona sprawa. Problem jest nie tylko w dziennikarzach, ale rowniez w dzialaczach czy zuzlowcach - oni sami rozpuszczaja rozne plotki. W efekcie wiele informacji podawanych w mediach jest nieprawdziwych, ale najczesciej obrywa dziennikarz, choc nie zawsze mu sie nalezy. Osobna sprawa, to kiedy kopiuje sie informacje z for dyskusyjnych - takie cos ostatnio zdarzylo sie Sportowym Faktom, gdy przepisano informacje z forum Stali Rzeszow, ze mechanicy Nickiego Pedersena byli w Rzeszowie. Pozniej okazalo sie, ze wcale ich tam nie bylo, a wszystko bylo zwykla plotka.
    Regards from Sydney
    Dexter

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    473
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 9 w 6 postach
    Na pewno Przegląd Sportowy i jego internetowa mutacja jest ostatnim medium po które sięgnę jeśli chciałbym się czegoś dowiedzieć.

    Tygodnik Żużlowy trzyma poziom, ale to jednak tygodnik.

    SportoweFakty mają najwięcej ludzi, najwięcej pieniędzy i ambicji. Nie zawsze to idzie w parze z rzetelnością, ale generalnie korzystam.

    espeedway to dla mnie taki internetowy Przegląd Sportowy. Mnóstwo błędów, totalny brak korekty i informacje składające się z 2 zdań. Nie wiem dlaczego żużlowcy zgadzają się na objęcie ich patronatem przez ten portal...

    przegladzuzlowy.pl jest ciekawą alternatywą. Teraz przechodzi przepoczwarzenie i zobaczymy co się ostatecznie z tego wykluje, ale już dawno zauważyłem, że wiele relacji z ligowych spotkań jest tam na poziomie o wiele wyższym niż u konkurencji. Z tego co słyszałem polityką wydawcy jest promowanie tylko SF i dlatego PŻ nie może być "za dobry". A szkoda.

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-02-2006
    Postów
    723
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tygodnik Żużlowy trzyma poziom, ale to jednak tygodnik.
    Jeżeli i Ty trzymasz taki poziom jak oni, to nie mamy o czym rozmawiać.

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2005
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Polecam uwadze nowy image Pana Stachyry:

    http://www.sports.pl/zuzel/artykul.asp?Artykul=50132

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,319
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    trochę się przytyło temu Stachyrze

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert
    Dołączył
    02-04-2002
    Postów
    3,971
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Polecam uwadze nowy image Pana Stachyry:

    http://www.sports.pl/zuzel/artykul.asp?Artykul=50132
    i to by było na tyle co do rzetelności PS

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Emil
    Dołączył
    24-07-2002
    Postów
    7,041
    Kliknij i podziękuj
    185
    Podziękowania: 205 w 147 postach
    he he ...nalezy sie isc z postępem i ja jako koneser speedwaya własnie tak robie.. Wole espeedway niz jakies inne badziewia.. A na Tygodnik Zuzlowy mam prenumerate od 1990r ..i jakos nie wyobrazam sobie tygodnia bez Tygodnika.. Troche faktów troche bzdur i jest ok..
    Pozdro dla wydawcy :-)

  10. Powrót do góry    #10
    Początkujący
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Je¶li chodzi o szybkie sprawdzenie wyników lig europejskich to najczę¶ciej korzystam ze SportowychFaktów i espeedway. Jednak, je¶li chodzi o mój region i bydgosk± Polonię, to najrzetelniejszym wydaje się być SportowaBydgoszcz.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2005
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://www.sports.pl/zuzel/artykul.asp?Artykul=52450

    Zwykły śmiertelnik niestety nie dowie się, że również w 2007 roku Polska zdobyła złoto.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •