Pokaż wyniki od 1 do 33 z 33

Wątek: F1 sezon 2009 - wątek ogólny

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    F1 sezon 2009 - wątek ogólny

    Skoro trudno rozwinąć wątek przed każdym wyścigiem, to może jeden ogólny się sprawdzi.

    I jak wrażenie po kwalifikacjach? Nikt z nas nie typował Vettela na PP. To, co ten chłopak wyprawia, to się w głowie nie mieści. Talent ma ogromny, a jak jeszcze nabierze doświadczenia, to nawet w Red Bullu będzie mógł walczyć o najwyższe cele.

    Ale jutro pewnie i tak wygra Button :D:D

    A Kubica... spuśćmy zasłonę milczenia.


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    21-12-2005
    Postów
    350
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 5 razy w 1 poście
    Hmmm z tymi kwali jest teraz tak, że jak kto¶ tak jak Vettel czy Alonso w q3 zatankuj± 10 do 15kg paliwa mniej niż taki Button, to maj± większe szanse na pp niż on dlatego dla mnie nie ma tu żadniej niespodzianki:)
    My¶lałem że tak zrobi Rosberg, ale nie tym razem.

    Co do wy¶cigu to po tabeli z wagami bolidów wnioskuję, że Button I Barichello musz± wystartować na twardszej mieszance, inaczej nie miałoby sensu startowanie z zapasem na 19-21 kółek przy znanym problemie z oponami super miękkimi. A Vettel i Alonso spadn± po pierwszym tankowaniu, które u nich nast±pi nawet szybciej niż przewiduje strategia, bo też maj± paliwa na 14-16 okr±żeń, trochę za dużo jak na miękkie opony, będ± musieli zjechać około 10 okr±żenia wy¶cigu. Brawny ich łykn±, zakładaj±c, że Baricz nie nawali na starcie:) to samo Trulli i Rosberg z podobnym ciężarem na starcie co Brawny.

    Co do Kubicy to ma iluzoryczne szanse nawet na miejsce 8.

    Nie jest wcale taki lekki jak wypisuj± portale, też ma paliwa tyle co Brawny, ale znaj±c logikę działań strategów BMW (a raczej jej brak) zjedzie szybko bo będzie jechał na miękkich oponach, dodatkowo tłuk±c się przez pierwsze okr±żenia za tankowcami:) typu Kovalainen, Massa, czy Heidfeld.

    Niby s± tam przesłanki do pojawienia się deszczu, ale do deszczu to w zespole BMW szczę¶cie ma tylko Slow Nick:)
    Im wolniejszy tym lepsze miejsca uzyskuje.

    W sumie ci¶nienie po pierwszych GP zeszło ze mnie jako z obserwatora tego widowiska, wiadomo Kubek nie ma sprzętu w tym sezonie i jeszcze potrwa zanim BMW co¶ wymajstruje.

    Jutro GP ogl±dam ze spokojem, delektuj±c się walka na torze, a będzie się działo:)

    edycja:

    No i się działo, deszcz od pocz±tku zmienił wszystko, ale fakt faktem zwycięsko wyszedł z tego Red Bull, jak widać "banda podwójnych dyfuzorów łapie oddech" a następne teamy ustawiaj± się w kolejce po zwycięstwa, już nawet MacLiar sprawiał wczoraj wrażenie lepiej przygotowanego. W Bahrajnie już raczej deszczu nie będzie. Hmmm Kubicy i BMW w pierwszej 8 też niestety raczej nie:/

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co by nie mówić, jak dotąd sezon jest pełen niespodzianek :)

    Jak sądzicie, czy BMW szybko powróci do konkurencyjności jaką reprezentowało w Australii? Theissen zapowiedział, że zmiany aero wprowadzą nie wcześniej niż na GP Hiszpanii i nie potrafią jeszcze powiedzieć jaki będą miały zakres (w domyśle czy obejmą "podwójny" dyfuzor). Trochę to niepokojące, zważywszy, że część zespołów miała nowe rozwiązania już w Chinach, a kolejne przywiozą je do Bahrajnu.

    A teraz z innej beczki - czy Was też żenują ostatnie wypowiedzi Briatore, te niewybredne epitety pod adresem kierowców głównie z BrawnGP i żądania wycofania zgody na wypłacanie honorariów temu zespołowi? Nigdy za Briatore nie przepadałem, ale teraz przechodzi samego siebie.

    Pozdrawiam!
    Aquos

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Na Briatore to brak słów... Niech się zajmie swoim zespołem, w którym "jeździ" najsłabszy kierowca w stawce, który nie dość, że stanowi zagrożenie dla siebie, to jeszcze dla innych, a nie krytykuje innych. A już pomysł, żeby odbierać Brawn GP pieniądze, to jest już po prostu, po ludzku żenujące. Myślałem, że ludzie na szczycie F1 mają chociaż trochę klasy, ale chyba nie wszyscy.

    A co do BMW to ja powoli stawiam na nich krzyżyk. Wszyscy coś robią, coś przywożą, nawet po nocach siedzą, a Theissen i reszta spokojnie zapowiadają, że może coś w Bahrajnie. Dobrze, że nie na Brazylię.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    21-12-2005
    Postów
    350
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 5 razy w 1 poście
    Briatore tiaaa żal mu d... sciska i tyle w temacie:)

    Miał chłop marzenia jak Theissen, ale na marzenia trzeba czasem zapracować, a nie liczyć, że zapracuje na nie kasa.
    Sam Alonso czy Kubica posadzony na drzwiach od stodoły nie odfrunie;)

    No i BMW. Sezon stracony, choć jeszcze na pewno w jakimś wyścigu zaskoczą dobrą postawą Heidfelda, który fuksa ma jak mało który ze stawki. A Robert coraz bardziej sfrustrowany będzie popełniał coraz więcej błędów, chcąc przeskoczyć marny poziom swojego bolidu geniuszem, nic z tego, strata do czołówki którą oceniam w tej chwili na 1 do 1,5 sek na okrążenie gwarantuje Kubicy zajmowanie takich miejsc jak Button w poprzednim sezonie, jeśli w ogóle będzie kończył wyścigi.

    Ferrari- szczerze to się cieszę, że po latach dominacji lub bycia wścisłej czołówce posmakują trochę jak to jest być z tyłu, choć pokory nie nauczą się nigdy, jak i godnego przegrywania taka włoska tradycja:) (vide Briatore)

    Dziwi mnie też postawa Rosberga, pokazywał bardzo dobre czasy i na treningach i w kwalifikacjach, ale wynik po 3 wyścigach marny, fakt, że musi się chyba nauczyć jeżdżenia w deszczu i brać przykład z Vettela, bo bolid Williamsa na pewno nie odstaje zbytnio od Red Bulla czy BrawnGP, odstaje za to drugi z kierowców Williamsa - Nakajima, po sezonie powinni w jego miejsce sprowadzić kogoś sensownego, może Kubicę, bo ten na pewno opuści BMW jak nie będzie wyników.

    Toyota- no nie wyszło im w Chinach, ale w Bahrajnie może być zupełnie inna bajka, nie zdziwię się jak Trulli lub Glock zahaczą o podium, wypychając kogoś z Brawna (Barichello) lub, i Red Bulla (Webbera) na niższą pozycję.
    I w ogóle Toyota ma przesłanki ku temu by dołączyc do prowadzącej dwójki w klasyfikacji konstruktorów.

    MacLiar:) jakby nie pojechali w Bahrajnie to i tak ważniejszy jest 29 kwietnia dla nich, czyli wyrok.
    Ogółem to stać ich w tej chwili na miejsca 3-8, a przy dobrych wiatrach nawet mogą powalczyc o zwycięstwo, ale musiałby być te wiatry bardzooo korzystne (czyli SC, błędy w strategii przeciwników, kolizje i takie tam)

    Sezon naprawde najciekawszy od lat, pomimo zawirowań z dyfuzorami, a może raczej dzięki temu, jest na co popatrzeć nawet jak Kubica z tyłu stawki jest wyprzedzany przez Sutila:)

    Pozdrawiam F1Maniaków:)

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    elche -> mam właściwie identyczne przemyślenia :) Hmmm i co tu komentować?

  7. Powrót do góry    #7
    Początkujący
    Dołączył
    24-02-2009
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co do Vettela macie zupełną rację, chłopak naprawdę ma ogromny talent i prędzej czy później mistrzostwo zdobędzie. Jak widać, nie bez powodu już po zwycięstwie na Monza był porównywany z mistrzem pokroju Schumachera i typowany na jego następcę. Pomimo że w Chinach nie miał nikogo przed sobą, co mogło sprawić iż w tych warunkach bolid prowadziło się lepiej, to zaprezentował wielką klasę i nie popełnił błędu. Moim zdaniem ponownie będzie jednym z głównych faworytów także w Bahrajnie.

    Swoją drogą McLaren powoli wraca do gry co pokazał ostatni wyścig. Mimo to chodzą głosy o potężnej karze jaka szykuje się za oszustwo Hamiltona i nie wiem jak wy, ale ja jestem ciekaw jak to się wszystko zakończy. Nie ukrywam że raczej nie jestem wielkim fanem tego teamu, no ale niech jeszcze pojeżdżą trochę, bo niedoceniany Kovalainen to naprawdę niezły kierowca.

    Zgadzam się z elche jeżeli chodzi o Toyotę (swoją drogą moja ulubiona ekipa w stawce). Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, to myślę że zobaczymy przynajmniej jednego z kierowców na podium w niedzielę. W tym sezonie bardzo pozytywnie zaskakuje mnie Glock, ale Jarno też daje radę i możliwe są różne scenariusze. BrawnGP musi w końcu złapać delikatną zadyszkę.

    PS. Co taki kierowca jak Nelson Piquet robi w gronie zawodników najwyższej serii wyścigowej świata? :P

  8. Powrót do góry    #8
    Początkujący
    Dołączył
    26-02-2009
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    PS. Co taki kierowca jak Nelson Piquet robi w gronie zawodników najwyższej serii wyścigowej świata? :P
    Show robi. Ktoś musi wypadać z toru, rozwalać reklamy, kręcić piruety
    Chłopak ma jeszcze trzy wyścigi, aby czymś zaskoczyć F. Briatore. Jeżeli nadal będzie bardziej skupiał się na pokazach mody czy imprezach, to do Renault przyjdzie Bruno Senna.

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie jestem pewien czy Renault zdecyduje się na zmianę kierowcy w trakcie sezonu. Zdaje się, że Piquet przyniósł ze sobą kasę sponsorów, co w dobie kryzysu stało się jeszcze silniejszym argumentem niż dotychczas. Poza tym wydaje mi się, że Renault i tak stawia na Alonso jako swoją jedyną szansę.

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Ja liczę, że jednak to nie tylko czcze groźby i rzeczywiście Nelosen jedzie ostatnie wyścigi w swojej karierze, bo jest po prostu koszmarny... Dziś znowu jako jedyny coś musiał sobie zepsuć.

    A BMW dziś coś nie w swoim stylu. Tak dobrze w treningu to oni nigdy nie jeździli :D

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W Bahrajnie BMW Sauber wypadło nie tylko poniżej oczekiwań, ale nawet poniżej krytyki. Dwa ostatnie miejsca w stawce... Nie spodziewałam się, że będzie aż tak źle.

    Zdumiewające jak szybko znaleźli się na samym końcu - zaledwie kilka tygodni temu Kibica przecież walczył o zwycięstwo w Australii!

  12. Powrót do góry    #12
    Użytkownik
    Dołączył
    21-12-2005
    Postów
    350
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 5 razy w 1 poście
    Aquos, w Australii to BMW (a raczej Kubica) było blisko czołówki, ponieważ nie znano słabych możliwo¶ci opon supermiękkich, Kubica który je¼dził ostatni stint na twardych, doganiał prowadz±c± dwójkę. W równych warunkach jednak wychodzi przepa¶ć jaka dzieli Bayerische MistWagen z profesjonalnymi zespołami.

    Niestety wy¶cigu nie dane mi było obejrzeć, z racji podróży, ale wyniki mówia same za siebie. Wy¶cig ostatniej szansy dla BMW to Barcelona, je¶li nowa konstrukcja zawiedzie, moga już spokojnie oddac j± na szrota, a Kubicy pozwolić na jazdę w rajdach, albo profesjonalna grę w kregle.

    A czołówka w Bahrajnie nie zawiodła, nie¶miało ci±gle do niej puka MacLaren, ale troche im jeszcze brak.

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Od Australii wszyscy (nawet Force India) wprowadziły jakieś poprawki, co tydzień mieli coś nowego. Tylko BMW uznało, że mogą cztery wyścigi przejechać tym samym bolidem... I im wydawało się, że z takim podejściem można walczyć o mistrzostwo świata? Brak mi słów na nich.

    W klasyfikacji konstruktorów chyba wszystko jasne - nie wierzę, że ktokolwiek będzie w stanie zagrozić Brawn GP, chyba że oni sami nagle zaczną popełniać błędy, albo bolid zacznie zawodzić.

    Wśród kierowców nastawiam się na walkę Buttona z Vettelem. Ten chłopak jest niesamowity, chociaż naciskany, może popełniać błędy, co od razu przywodzi mi Hamiltona w sezonie 2007.

    Będzie ciekawie, chociaż sam wyścig w Bahrajnie był najnudniejszy w tym sezonie.

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    21-12-2005
    Postów
    350
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 5 razy w 1 poście
    Pewnie tak jak Wy ogl±daj±cy GP Monako w tym momencie gdy Kubica zjechał po raz drugi do boksu i już nie wyjechał
    zakl±łem pod nosem "to już jest k... niewiarygodne"

    Koniec z BMW w tym sezonie na 100%. Oby nie zgłosili się do 29 maja do sezonu 2010, z pożytkiem dla nas i naszych systemów nerwowych ehhhh:/, a Kubica oby znalazł w przyszłym roku team godniejszy jego usług jako kierowcy wy¶cigowego.

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec Awatar BIRUT
    Dołączył
    21-06-2003
    Postów
    683
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Elche mi juz sie niedobrze zrobila jak zjechal do pitu jak pane złapał.
    Pod nose tylko powiedzialem do siebie "znowu kur.. on"
    Jak to jest z Nakajima ze zostal sklasyfikowany skoro uszkodzil bolid,on jechal dalej po tym dzwonie.

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    BMW = Bardzo Marna Wyścigówka (przyznaję, że to nie moje)

    Nie wiem jak to możliwe, że są na samym końcu stawki. Byłbym w stanie zrozumieć, gdyby mieli gorszy sezon i jeździli w środku (każdemu może się zdarzyć, a to przecież ciągle dość młody zespół), ale tak słaba forma jest dla mnie nie do pojęcia.

    Co do Nakajimy, to rozbił się na przedostatnim, albo nawet ostatnim kółku, a zgodnie z przepisami po przejechaniu bodaj 90, albo 95% (sorry, ale nie pamiętam dokładnie) wyścigu jest się klasyfikowanym.


    Pozdrawiam!
    Aquos

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Widzę, że nie tylko mi się k.... wyrwała już na początku. Musicie przyznać, że zastanawiające jest, że Nick jedzie bez problemów 25 wyścigów a Kubica znów defekt. Zresztą sam powiedział, że zastanawia go jak to możliwe, że z Nickiem w czwartek mieli problemy z hamulcami, które w niedziele w bolidzie Niemca zniknęły...

    Do końca sezonu przyjdzie nam emocjonować się tym, czy Kubica wreszcie zrobi punkty.

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec Awatar BIRUT
    Dołączył
    21-06-2003
    Postów
    683
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy Kubek ma awaryjny bolid?
    Przeciez jemu tylko się zepsuły:
    2razy jednostka napędowa
    1raz skrzynia
    1raz hydraulika
    1raz układ hamulcowy
    do tego dolozyc mozna odwrotnie zamocowane koła,cos tam jeszcze by sie znalazło.
    Ogólnie lista jest imponuj±ca jak na 6wy¶cigów

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Forma BMW i Toyoty, to chyba dwie największe zagadki przed GP Turcji. Zdaje się, że oba zespoły osiągnęły w Monako dno swoich tegorocznych możliwości, więc gorzej już chyba być nie może. Ciekawe jednak czy Toyota powróci od razu do TOP3 (a może nawet wmiesza się w walkę o podium?).
    Co do BMW... cóż, niemal na pewno wypadną lepiej, niż w Monako (zawsze bardziej "leżały im" tory z szybkimi zakrętami no i w końcu użyją "podwójnego" dyfuzora), ale czy na tyle, by wejść do Q3, w którym zrobiło się wyjątkowo ciasno? Najbardziej obawiam się tego, że pozostaną w ogonie stawki, a duma nie pozwoli im się z tym pogodzić i zamiast zrobić to, co Honda rok temu (czyli odpuścić sobie ten sezon i nieszczęsną konstrukcję i już skupić się na przygotowaniach do 2010 r.), będą za wszelką cenę starali się pokazać z lepszej strony.

    Pozdrawiam!
    Aquos

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jest lepiej, zobaczymy czy jutro uda się jakieś punkty zrobić, chociaż taktyka, jak to u bmw bywa, bardzo zachowawcza.

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec Awatar BIRUT
    Dołączył
    21-06-2003
    Postów
    683
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sa pierwsze punkty.
    Brawo Robert.
    Liczyłem po cichu tak na 6-7 miejsce.
    Ogolnie wyscig jak dla mnie byl bardzo nudny.

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    BMW zaskoczyło mnie pozytywnie, choć do ścisłej czołówki jeszcze sporo im brakuje.

    Rozczarowało mnie natomiast Ferrari. Nigdy nie byłem jakimś szczególnym fanem tego zespołu, ale po treningach wyglądali na mocniejszych i spodziewałem się po nich dużo więcej niż P6 i P9.

    GP Turcji to już jednak historia i nie ma co się o niej rozpisywać. Teraz dużo bardziej interesujące (choć za razem męczące i żenujące) są spory między FOTA i FIA. Chętnie zobaczyłbym nową serię stworzoną przez zespoły i zupełnie niezależną od FIA, bo można mieć nadzieję, że miałaby ona w sobie więcej z tego, co jest istotą F1, a mniej personalnych i politycznych przepychanek. Ostatnie pogłoski mówią o rozmowach FOTA z Dorna Sports, posiadającą prawa do serialu MotoGP - wykorzystanie ich doświadczenia i potencjału na pewno znakomicie ułatwiłoby zorganizowanie nowej serii w krótkim przecież czasie (jak na realia takiego przedsięwzięcia). Tym czasem FIA, w osobie Mosley'a, kolejny raz odbija piłeczkę i zamiast obiecanej odpowiedzi na postulaty zespołów, domaga się od nich bezwarunkowych zgłoszeń (argumentując, że dopiero wtedy będzie można podjąć rozmowy na temat zmiany przepisów). FOTA jest więc chyba co raz bardziej zdeterminowana do "rozwodu" z FIA. Myślicie, że pójdą tą drogą, czy jednak się dogadają? Mam niejasne przeczucie, że mimo wszystko nie zobaczymy "F1 bis", przynajmniej jeszcze nie w przyszłym roku. Wcześniej czy później ten "balon z pierdami" (sorry za określenie) musi jednak pęknąć.

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Też mi się wydaje, że jednak wszystko rozejdzie się po kościach, będzie jakiś kompromis, ale jednak wszyscy się zgłoszą. Ale wizerunkowo to wszystko wygląda koszmarnie i ja bym na taki burdel pieniędzy nie położył.

  24. Powrót do góry    #24
    Początkujący
    Dołączył
    03-03-2008
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i 13 ekip mamy w nowym sezonie....

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec Awatar BIRUT
    Dołączył
    21-06-2003
    Postów
    683
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A podobno 15nowych ekip sie zglosilo,maja liste rezerwowych,w to nie chce mi sie troche wierzyc,maly blef z ich strony na wypadek wycofania sie zespolow zrzeszonych w fota

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Słyszałem wcześniej o 13 chętnych, ale co najmniej 10 nowych zespołów na pewno zgłosiło chęć startów w F1 2010. Potwierdzone zgłoszenia złożyły:
    1. Brabham Grand Prix
    2. Campos Meta 1
    3. Epsilon Euskadi
    4. Lola
    5. MarchF1
    6. N.Technology
    7. Prodrive
    8. Superfund (Alex Wurz)
    9. Team Lotus (Litespeed)
    10. Team US F1

    Na upartego FIA może z tego (+ Williams i FI) zebrać cały przyszłoroczny skład. Tylko czy byłaby jeszcze F1?


    Pozdrawiam!
    Aquos

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Właśnie pojawiła się informacja, że FIA zdecydowała się wprowadzić w życie swój projekt przepisów i zapisane w nim ograniczenie budżetów. Z porozumienia z FOTA zatem nici :(

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No to chyba jesteśmy świadkami końca F1, jaką znamy i kochamy :( Zespoły zrzeszone w FOTA zdecydowały się utworzyć własną serię wyścigową, a ich oświadczenie nie pozostawia już właściwie miejsca na inne rozwiązanie. Upór Mosleya doprowadził więc jednak do rozłamu. Nie sądzę, by F1 mogła przetrwać, a już na pewno nie w randze królowej motosportu. Przynajmniej jest nadzieja, że nowa seria będzie bliższa oczekiwaniom kibiców.

    Pozdrawiam!
    Aquos

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "Po dzisiejszym spotkaniu Światowej Rady Sportów Motorowych, które odbyło się w Paryżu, Max Mosley oświadczył, że podpisana została z zespołami umowa, która ma zapobiec rozpadowi. >>Nie będzie żadnego rozłamu – powiedział Mosley - Zgodziliśmy się na redukcję kosztów. Będą więc jedne mistrzostwa F1, jednak naszym celem wciąż jest doprowadzenie poziomu wydatków do poziomu z początku lat 90. w przeciągu dwóch najbliższych lat<< ”.

    Nie wiem jak Wam, ale mi jakoś tak trochę szkoda...


    Pozdrawiam!
    Aquos

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najbardziej kluczowe jest zakończenie dzisiejszego komunikatu FIA:

    "In view of this new agreement and with the prospect of a stable future for Formula One, FIA President Max Mosley has confirmed his decision not to stand for re-election in October this year."

    Czyli tak czy inaczej, ale FOTA dopnie swego, Mosley out po tym sezonie.



  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-06-2002
    Postów
    723
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam, wyjeżdżam na wakacje i nie będę miał okazji do zatypowania więc jestem zmuszony obstawić wyniki już teraz.

    GP Belgii

    1. Vettel
    2. Webber
    3. Hamilton
    3. Button
    5. Barrichello
    6. Raikkonen
    7. Rosberg
    8. Kovalainen

    PP Vettel
    BL Webber
    Sk 17

    Dzięki, pozdrawiam.

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    RKMdawid -> gdybym zapomniał o tych typach, to mi przypomnij.

  33. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Obstawiam pudło dla Kubicy w ostatnim wyścigu w barwach BMW.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •