Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Długi Biesiady !!!

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Długi Biesiady !!!

    W styczniu nastąpiły zaskakujące zmiany w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Wobec braku możliwości pracy z zarządem z funkcji zrezygnował prezes Janusz Biesiada, którego zastąpił tymczasowo (do kwietnia) Tadeusz Sąsara. Mówiło się wówczas o sporym załużeniu rodzimego związku, co było głownym powodem rezygnacji Biesiady.
    Tymczasem prezydent światowej federacji (FIVB) Meksykanin Ruben Acosta zażyczył sobie dalszej współpracy przy organizacji Ligi Światowej w Polsce właśnie z byłym prezesem. Ciekawe, czy Acosta zmieni zdanie po rewelacjach, które dzisiaj na swoich łamach obwieściła "Gazeta Wyborcza".

    Oto fragmenty listy wierzycieli PZPS, oparte na zestawieniu firmy Henryka Stankowskiego, której nowe władze zleciły uporządkowanie księgowości związku (stan na 31 stycznia tego roku):

    - Byłemu trenerowi reprezentacji siatkarzy Ryszardowi Boskowi PZPS jest winny 76 tys. 800 zł. Jego asystentowi Wojciechowi Drzyzdze - 24 tys.

    - Teresie Zapart za nauczanie fizyki - 384 zł

    - Środkowemu kadry Marcinowi Nowakowi i libero Krzysztofowi Wójcikowi premie za udział we wrześniowych ME w Ostrawie - po 16 tys. 665 zł

    - Firmie Stempol za nauczanie informatyki - 278 zł, Farmacolowi za leki - 441,5 zł

    - Siatkarkom reprezentacji za występy w mistrzostwach Europy i świata - 360 tys. zł. Trenerowi Zbigniewowi Krzyżanowskiemu - 20 tys. 235 zł

    - Firmie Wiedza i Praktyka za aktualizację książki - 58 zł 20 gr

    - Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej (CEV) z tytułu opłat startowych i licencji zawodniczych - 10 tys. 973 zł

    - Szkole Oficerskiej we Wrocławiu za organizację imprezy plenerowej - 11 tys. 541 zł 20 gr.

    - Firmie Telpit za konserwację telefonów - 756 zł 40 gr - Byłemu doradcy trenera Boska, obecnie sekretarzowi generalnemu PZPS Hubertowi Wagnerowi - 20 tys. - Odlewni Wyrobów Artystycznych za medale - 700 zł

    - Obecnemu selekcjonerowi reprezentacji Waldemarowi Wspaniałemu - 45 tys.

    - Jego asystentowi Krzysztofowi Kowalczykowi około 50 tys., w tym m.in. 45 tys. 983 zł za pracę trenera, 920 zł za obserwacje statystyczne, 411 zł 32 gr za toner do drukarki, 62 zł 22 gr za dyskietki do komputera.

    - Westimpeksowi za piłki dla UKS-ów - 186 tys. 564 zł

    - Centralnemu Ośrodkowi Sportu OPO w Spale za kolację wigilijną dla uczniów - 2 tys. 532 zł 25 gr

    - Instytutowi Sportu za badania biochemiczne - 54 tys. 100 zł

    - Zobowiązania wobec urzędu skarbowego i ZUS-u sięgają 625 tys. Na tę sumę składają się: podatek VAT za lata 1999 i 2000, podatek ryczałtowy za styczeń 2002 roku, PIT-y za lata 1999-2002, składki ZUS za grudzień 2001 roku i styczeń 2002. W sumie zadłużenie związku przekracza 4,2 mln zł.

    Cała lista liczy 93 punkty. Suma wierzytelności wraz z ewentualnymi dodatkowymi zobowiązaniami wobec urzędu skarbowego (podatek dochodowy i odsetki od podatku VAT) sięga 4,28 mln zł. Jednak "porządkowanie" związkowych finansów trwa i ta kwota może być wyższa.



    ,, ... jestem sobą i lubie to co robię to jest mój styl urodzony w mojej głowie, jestem sobą i robię to co chce !!!! "


    Ukryta zawartość POZDRAWIAM !!! Ukryta zawartość


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    24-09-2001
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nic dodać, nic ująć......
    Jak to u nas. Gdy coś wzbudza zainteresowanie społeczne (a w ostatnich latach siatka stała się bardzo popularna i medialna), to za jakiś czas wychodzą wałki. A jedni na drugich tylko zrzucają odpowiedzialność.
    Jak w polityce: nakradną i w glorii i z pełnymi kieszeniami odchodzą na bok.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    13-07-2003
    Postów
    2,291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No wlasnie.
    Mi juz brakuje slow do komentowania tego wszystkiego.

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-11-2001
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Może w świetle tych faktów Acosta zmieni swój osąd co do Biesiady????

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Biesiada ma fajny pałacyk w jednej z dzielnic Gdańska.
    Mieszka tam od dwóch lat.Nie wspomnę o dwóch Mercach!!!
    ,, ... jestem sobą i lubie to co robię to jest mój styl urodzony w mojej głowie, jestem sobą i robię to co chce !!!! "


    Ukryta zawartość POZDRAWIAM !!! Ukryta zawartość


  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    13-07-2003
    Postów
    2,291
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Acosta przeciez powiedzial, ze malo go obchpoza tym "nie sa one az tak duze".
    Z Super Expressu wynika, ze wierzyiele chca pojsc na ugode i moga poczekac, ale ZUS sie chyba nie zgodzi

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •