Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: GP Australii 2009 - Button zwyciezca, Kubica nie dojechal do mety

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach

    GP Australii 2009 - Button zwyciezca, Kubica nie dojechal do mety

    Widze, ze nikt tego tematu nie zalozyl. Jenson Button zwyciezyl prowadzac od startu do mety w GP Australii. Przez dlugi czas na drugim miejscu utrzymywal sie Sebastian Vettel za nim jechal Robert Kubica, ktory skorzystal na zjezdzie do boksu Rubensa Barichello. Na mniej wiecej 4 okrazenia przed koncem wyscigu Kubica probowal objechac Vettela i obaj panowie przeszarzowali, zderzyli sie, a chwile pozniej zaliczyli plot i zakonczyli swoj udzial w wyscigu. Powtorke pokazywala kilkakrotnie australijska 10 Network i obaj panowie byli winni mniej wiecej 50/50. Vettel probowal za bardzo bronic drugiej pozycji, z kolei Kubica probowal Niemca "zamknac" na wyjsciu z zakretu. Nikomu nic sie nie stalo. Z tego wszystkiego skorzystal najwiecej Barichello, ktory przyjechal drugi. Dzieki calemu zdarzeniu sporo w klasyfikacji wyscigu awansowal Hamilton, ktory w wyscigu nie odgrywal praktycznie znaczacej roli. Mety nie osiagnal rowniez Raikonnen.

    Regards from Sydney
    Dexter

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2003
    Postów
    913
    Kliknij i podziękuj
    144
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Australijskiej GP stało się zadość... Kubica znowu nie dojechał do mety choć zostało tylko kilka kółek, szkoda, bo nawet 3 miejsce byłoby świetnym otwarciem sezonu. A na podium Kubica w ten weekend na pewno sobie zasłużył. Gratulacje dla Buttona i całego teamu Brown GP, świetne wejście w sezon, aczkolwiek nie wydaje mi się żeby mieli tak dobry caly rok.

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    A tak coś czułem że niemiec coś wykombinuje ehhh
    Tylko sam sobie miał zrobić krzywdę ;)

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2003
    Postów
    913
    Kliknij i podziękuj
    144
    Podziękowania: 18 w 11 postach
    Vettel oficjalnie został uznany winnym spowodowania kolizji i zmuszenia innego kierowcy do zjazdu z toru. Został za to ukarany cofnięciem o 10 miejsc w następnym GP, a dodatkowo on i RedBull Racing zostali ukarani karą pieniężną w wysokości 50000 $ za kontynuowanie jazdy uszkodzonym bolidem.

    Red Bull’s Sebastian Vettel has been handed a 10-place grid penalty for next weekend’s Malaysian Grand Prix following an incident in Sunday’s Australian race. Vettel collided with BMW Sauber’s Robert Kubica during the latter stages in Melbourne as the Polish driver attempted to overtake him.

    Following a post-race investigation, stewards decided to penalise the young German for 'causing a collision and forcing a driver off the track’. He had been racing in second, behind eventual race victor Jenson Button, with Kubica running a close third.

    Both Vettel's and Kubica's cars sustained substantial front-end damage in the collision. But while the BMW Sauber driver spun off and hit a wall soon after, Vettel continued to drive his stricken RB5 with its left front wheel hanging off as the safety car emerged following the incident.

    As a result the stewards have additionally fined him - and Red Bull Racing - US$50,000 for continuing to drive a damaged car.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Do teraz nie mogę wyjść z podziwu nad tym, co zrobiło BrawnGP. Jak oni będą tak śmigać, to zapowiada się pasjonująca walka o trzecie miejsce...

    Kubica i BMW bardzoooo na plus moim zdaniem. Pokazali, że dobrze wiedzą, co robią jeżeli chodzi o KERS, nie było żadnych problemów technicznych, bardzo dobra strategia. Normalnie nie ma się czego doczepić :-)

    Ciekawe czy teraz BMW zdecyduje się na budowę podwójnego dyfuzora. Ciekawy się ten sezon robi.

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    08-08-2006
    Postów
    73
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    tez jestem pod wielkim wrażeniem Kubicy , to co w tym wyścigu pokazał to było mistrzostwo świata , zdecydowanie najlepszy zawodnik na miękkich gumach ... po tym wyścigu doszedłem do wniosku że ma szanse w przyszłości zdobyć mistrza świata.
    Chodź trzeba oddać cesarzowi to co cesarskie chyba tylko jeden zawodnik był lepszy od Kubicy to oczywiście Lewis hamilllllton :) fenomenalny wyścig. Myśle że pojedynki tych dwóch zawodników będą ozdobą przez najbliższe lata.
    a tak nawiasem jakie interesy robi piquet senior z Fabio że junior jeszcze jeździ??

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Ja też nie kumam obecności Piqueta w F1. Naprawdę nie ma lepszych od niego w niższych seriach? Nie sądzę.

    A Hamilton - jak najbardziej na plus. Myślę, że tym wyścigiem uciszył wielu krytyków. Pokazał, że umie wyprzedzać, że umie unikać błędów i kłopotów. I to wszystko w bolidzie, który podobno koszmarnie się prowadzi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •