Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 168

Wątek: Żużel wróci do stolicy? możliwe?

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2008
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Żużel wróci do stolicy? możliwe?

    zainspirował mnie wczorajszy felieton na TVP Info:

    http://www.tvp.pl/sport/magazyny-spo...zarnego-sportu

    Zapraszam do dyskusji na temat perspektyw powrotu Speedwaya do Warszawy. Potencjał jest, sponsorzy by się znaleźli, kibiców nie brakuje (przecież sporo "Warszawiaków" pochodzi z miast żuzlowych...) ale czy to możłiwe?


  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    sponsorzy by się znaleźli
    Można prosić szerzej na ten temat? Bo wg mnie cała organizacyjna reszta to mały pikuś wobec zadania, jakim jest poszukanie sponsora/-ów na lata (tylko taką perspektywę trzeba rozważać, bo nikogo nie skusi opcja rocznego wspierania II ligowej drużyny).

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    http://www.sportsboard.pl/Forum/view...ID=3&TID=37827
    Jeszcze parę nowych wątków o żużlu w Warszawie i może rzeczywiście słowo stanie się ciałem.
    Moderatorzy do dzieła!

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2008
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Sponsorzy są!

    sponsorzy by się znaleźli
    Można prosić szerzej na ten temat? Bo wg mnie cała organizacyjna reszta to mały pikuś wobec zadania, jakim jest poszukanie sponsora/-ów na lata (tylko taką perspektywę trzeba rozważać, bo nikogo nie skusi opcja rocznego wspierania II ligowej drużyny).
    Od sponsora wszystko się zaczyna - organizacja to pikuś jak jest kasa... Zadanie tak samo proste, jak stworzenie pierwszoligowej drużyny piłkarskij w pipidupku wielkopolskim (też kilkanaście lat temu wydawać by się mogło abstrakcją)

    Pamiętajmy o tym że sponsorzy żużlowi to z reguły firmy, które nie mają ogólnopolskiego tylko lokalny charakter.

    A gdyby np. koncern Orlen miał fanaberię stworzenia Orlenu Warszawa jeżdżącego w CnSE to by to zrobił i nie przejmował siękwestiami infrastruktury (wynająłby ekspertów z Leszna..)

  5. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany
    Dołączył
    06-12-2002
    Postów
    1,502
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 17 w 14 postach
    sponsorzy by się znaleźli
    Można prosić szerzej na ten temat? Bo wg mnie cała organizacyjna reszta to mały pikuś wobec zadania, jakim jest poszukanie sponsora/-ów na lata (tylko taką perspektywę trzeba rozważać, bo nikogo nie skusi opcja rocznego wspierania II ligowej drużyny).
    Od sponsora wszystko się zaczyna - organizacja to pikuś jak jest kasa... Zadanie tak samo proste, jak stworzenie pierwszoligowej drużyny piłkarskij w pipidupku wielkopolskim (też kilkanaście lat temu wydawać by się mogło abstrakcją)

    Pamiętajmy o tym że sponsorzy żużlowi to z reguły firmy, które nie mają ogólnopolskiego tylko lokalny charakter.

    A gdyby np. koncern Orlen miał fanaberię stworzenia Orlenu Warszawa jeżdżącego w CnSE to by to zrobił i nie przejmował siękwestiami infrastruktury (wynająłby ekspertów z Leszna..)
    Chyba od orania pola,pod jeziorem w zegrzu :P

    Redaktor moze wypowiesz sie na jakim etapie sa rozmowy z UPC i C+ w sprawie badziewia jakim jest TVP Sport?

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    sponsorzy by się znaleźli
    Można prosić szerzej na ten temat? Bo wg mnie cała organizacyjna reszta to mały pikuś wobec zadania, jakim jest poszukanie sponsora/-ów na lata (tylko taką perspektywę trzeba rozważać, bo nikogo nie skusi opcja rocznego wspierania II ligowej drużyny).
    Od sponsora wszystko się zaczyna - organizacja to pikuś jak jest kasa... Zadanie tak samo proste, jak stworzenie pierwszoligowej drużyny piłkarskij w pipidupku wielkopolskim (też kilkanaście lat temu wydawać by się mogło abstrakcją)

    Pamiętajmy o tym że sponsorzy żużlowi to z reguły firmy, które nie mają ogólnopolskiego tylko lokalny charakter.

    A gdyby np. koncern Orlen miał fanaberię stworzenia Orlenu Warszawa jeżdżącego w CnSE to by to zrobił i nie przejmował siękwestiami infrastruktury (wynająłby ekspertów z Leszna..)
    Gdyby miał fanaberię toby mógł kupić sobie od razu ekstraligową drużynę ze stadionem i fajnym składem. Co to w ogóle za argument z tą fanaberią?! Od kiedy to "fanaberia" jest pojęciem ekonomicznym czy marketingowym czy w ogóle związanym z organizacją klubu żużlowego czy sportem?

    Tzn. uważasz, że znalezienie sponsora dla drużyny w Warszawie to błahostka? Jestem pod wrażeniem. W Warszawie różni ludzie o to zabiegali i nikt nie odniósł sukcesu. Najwidoczniej nie mieli wcześniej kontaktu z Tobą.

    PS Ale jedno się zgadza: prezentujesz typowo warszawskie myślenie o żużlu.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Nie wiem czy to tylko "moja" przypadlosc,ale znowu chca ode mnie 120 zl oplaty technicznej za obejrzenie materialu ktory wkleil redaktorsportowy.
    Tez tak macie czy tylko mnie chca wydoic ? :):)

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem czy to tylko "moja" przypadlosc,ale znowu chca ode mnie 120 zl oplaty technicznej za obejrzenie materialu ktory wkleil redaktorsportowy.
    Tez tak macie czy tylko mnie chca wydoic ? :):)
    Mnie nie chcą, w IE materiał pojawia się w całości, w FF tylko dźwięk. Z tego co mówią i pokazują, to większe szanse na speedway mają... w Krakowie. :) Tam Wanda dostała od miasta 3,5 bańki na nowy tor, bandę i park maszyn. W sierpniu przewidują turniej z "mocną obsadą" z okazji 60. lecia Nowej Huty.

    Tak czy siak cieszę się, że sponsorzy tak garną się do organizowania żużla w Warszawie. Co prawda ze ściganiem się na Gwardii będzie problem, bo są jakieś "niewyjaśnione kwestie własnościowe" obiektu, ale to - jak już pisał Pan Redaktor - żaden problem wobec nieograniczonej niemal kasy.

    Cieszyć powinni się w sumie wszyscy. Dobrze bowiem wiemy, że okno do szerokiej publiczności telewizyjnej znajduje się właśnie w stolycy.

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    19-12-2004
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam, mam pytanie moze nie do konca na temat ale bardzo zwiazane z Warszawskim zuzlem. Jak to bedzie w koncu z tym finalem IMP? Odbedzie sie w Toruniu czy tak jak ktos ustalil wczesniej w Warszawie? A jesli w Warszawie to gdzie? Bo ponoc na Gwardii juz sie nie da.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Aby był w Warszawie żużel potrzebni są odpowiedni ludzie (mający możliwości, tzn znajomości) których kompetencje pozwolą później na kontynuację tej inicjatywy)Nie tacy jak z czasów wszelkich Gwardii, którzy nie potrafili znaleźć sponsorów i rozreklamować tego sportu w stolicy.
    Ekipa WTS też do takich- niestety nie należy.
    Od dobrych paru lat działają a efekty są zerowe i inne nie będą.
    Podstawowy błąd (a wręcz głupota): od dawna zawracali głowę miastu stadionem Gwardii który takie ma szansę na żużel jak Stadion X-lecia .... Nie są więc dla miasta poważnym partnerem i nikt się z nimi nie liczy. Jak wiadomo obok wznosi się biurowiec ABW, teren jest ich i nie ma co się tam pchać, tym bardziej że wszystko jest tak zdewastowane że równie dobrze można zaczynać od zera gdzie indziej. Przez cały okres działalności WTS nie przedstawiło sensownego projektu dla żużla w mieście, do teraz nie mają nawet konkretnej wizji. Dopiero ich olśniło, że Gwardia nie wchodzi w grę. Ja już parę lat temu pisałem, że Hutnik najbardziej pasuje mi do żużla, obiekt wygląda prożużlowo, (sami oceńcie: http://hutnikwarszawa.prv.pl/ ) wywalić dwa pierwsze rzędy ławek i tor będzie wymiarowo w porządku. Hutnik gra w V lidze więc modernizacją związaną z przyjęciem żużla byliby zachwyceni ... Dziś uważam że można znaleźć jeszcze lepszą lokalizację na kameralny stadionik bez płyty piłkarskiej. W Warszawie jest mnóstwo stadionów (lub tego co z nich zostało) pamiętających czasy głębokiej komuny, z pozarastanymi spróchniałymi ławkami i rozwalonym betonem obrośniętym mchem, na niektórych odbywa się jakaś amatorska działalność, a inne stoją kompletnie zdewastowane od dziesiątek lat. Jakiś rok temu podczas warszawskich spotkań żużlowych w barze robiliśmy listę takich pseudostadionów w stolicy:
    - HKS Hutnik (Marymoncka , Bielany) - V liga
    - KS Spójnia (Wybrzeże Gdyńskie, Żoliborz)- nieużywany, przepiękne położenie nad Wisłą
    - KS Warszawianka (Puławska, Mokotów)- bajzel, dużo miejsca
    - RKS Skra (Wawelska)- też niszczeje
    - WKS Gwardia (Racławicka)- syf, ABW i koncerty
    - RKS Marymont (Potocka, Marymont)
    - RKS Sarmata (Wolska, Wola)- sprzedali pod zabudowę ?
    - RKS Okęcie (Radarowa, Okęcie)
    - WRKS Olimpia (Górczewska, Wola)
    - RKS Ursus (Sonkowskiego, Ursus)
    - RKS Drukarz (Al. Zieleniecka, Praga Południe)
    - KS Wesoła (Plac WP, Wesoła)
    - KS Orzeł (Podskarbińska, to był tor kolarski, zarasta roślinnością od 15 lat, wewnątrz można zrobić torek, a beton wyrównać pod trybuny..)
    - Syrena (Batorego, obok Stodoły, to chyba teren Politechniki, nic tam się nie dzieje ...)
    - GKS Świt (Oświatowa)

    Nie wszędzie byłem więc nie powiem gdzie by było najlepiej, ale jeśli jacyś ludzie chcą coś zrobić to niech się spieszą bo w Wawie nie ma białych plam, a na te tereny są już chętni. Legia chce położyć łapę na Hutniku i zrobić tam swoją bazę, tak samo Polonia na Marymoncie. Na Syrenie chcą zrobić halę i boiska a na Skrze stadion, hotel i aquapark..
    Teraz jest ta śmieszna moda na przygotowanie "zaplecza dla drużyn na Euro" i każdy chciałby się pod to podpiąć ale UEFA wymaga obok pięciogwiazdkowca a to już nie każdy ma.. Mnie się marzy żużel na Warszawiance :), szkoda że nie wykorzystano osoby Wilczyńskiego do reaktywacji...Już mniejsza o takie problemy jak brak miejsca na parkingi (praktycznie wszędzie) Zanim cokolwiek wymyślą powinni zrobić małe rozpoznanie wśród okolicznych mieszkańców czy nie będzie im przeszkadzał ryk maszyn :) :) :) to też może być komiczne (nie tak dawno mieszkańcy osiedla "Batory-Wschód" uskarżali się na hałas bo były Juwenalia, nawet napisali protest do ministra że przeszkadzają im nie Juwenalia ale "moc akustyczna" głośników , to mogą napisać że przeszkadzają im głośne motory a nie żużel he he ...)
    Jeśli chodzi o ewentualną frekwencję w stolicy to na Gwardię w porywach chodziło 3.000 a mało kto o niej w mieście słyszał więc przy odpowiedniej promocji nie będzie źle...

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    mariner napisał:

    Jeśli chodzi o ewentualną frekwencję w stolicy to na Gwardię w porywach chodziło 3.000 a mało kto o niej w mieście słyszał więc przy odpowiedniej promocji nie będzie źle...
    Kiedyś już o tym pisałem.
    Jednak niektórzy uważali, że zawody są dobrze rozreklamowane.
    Przykładowo plakaty były praktycznie nieosiągalne.
    Inni uważali, że było inaczej...

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Można wprowadzić przepis, że każda nowa drużyna zaczyna swoje starty od ekstraligi, a nie od II ligi. O wiele łatwiej wypromować żużel w danym mie¶cie poprzez najwyższ± klasę rozgrywkow±, niż poprzez starty gdzie¶ tam w jakiej¶ II lidze.

  13. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany Awatar Lukash
    Dołączył
    12-12-2002
    Postów
    2,201
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 64 w 37 postach
    Genialny plan. Proponuje od razu, aby każdy spadkowicz od razu zakładał nowy klub. Będzie mu się łatwiej odbudować.

    Proponowałbym na zachętę też nowym klubom przyznawać medali DMP, żeby od razu były jakieś sukcesy.

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    :) :) :)
    to już mała przesada.. Jeśli chodzi o ułatwienia o konieczne są obniżenia wymogów licencyjnych dla nowych klubów w pierwszym roku (czy dwóch latach)startów i zniesienie bzdurnego wymogu posiadania kilku Polaków w składzie, który raz - powoduje że zawodnicy dyktują klubowi warunki (a w I czy II lidze zwykle mizerni zawodnicy) a dwa - chyba nikt nie sądzi że taka Warszawa miałaby swoich zawodników (wychowanków) :) Musiałaby co rok negocjować z trzema krajowcami a wiadomo że zawodnik jeździ w domu za sumę x a w innym klubie za sumę x + 1/3x mniej więcej...

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    No co ty? Wyobrażasz sobie teraz Piłę albo Lublin w ekstralidze? Najpierw niech te ośrodki pokażą, że są w stanie przejechać cały sezon w 2 lidze bez większych kłopotów finansowych. Jasne, przez ekstraligę można się bardziej wypromować no ale do tego są potrzebne pieniądze, jakiś dobry stadion całe zaplecze. A poza tym dlaczego takie drużyny mają mieć łatwiej od takiego Krosna czy Opola, które od wielu lat z trudem walczą o awnans do wyższej klasy rozgrywkowej i zmagają się z problemami finansowymi i brakiem sponsorów.

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec Awatar MarcinMarcin
    Dołączył
    14-06-2004
    Postów
    810
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Można wprowadzić przepis, że każda nowa drużyna zaczyna swoje starty od ekstraligi, a nie od II ligi. O wiele łatwiej wypromować żużel w danym mie¶cie poprzez najwyższ± klasę rozgrywkow±, niż poprzez starty gdzie¶ tam w jakiej¶ II lidze.

    Hurrra! Super rada wujku! To ja tyż od siebie cuś dorzucę. Hę? Ja proponuję ponadto, aby spadkowicze z danej ligi (+ ostatnia drużyna ostatniej ligi) mieli zakaz startu w lidze przez najbliższe 5 lat. Ponadto dałbym nowej drużynie nie tylko ekstraligę, ale także: szynę do równania toru, biurko do pokoju prezesa, niszczarkę papieru, litr farby olejnej (kolor: różowo-szkarłatny), 1 gaśnicę (pozdrawiam Opole), klucz francuski, podkładkę na mysz z gwiazdą redtuba, używaną oponę do stara, aparat na zęby, autograf Maćka z Klanu, karmę dla psa i kota, czupaczupsa, a także 5-cio złotowy bon na zakupy w Lewiatanie i worek ziemniaków. WSZYSTKO GRATIS!!!

    Bez komentarza...

    LOL :D

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Lublin i Piła to miasta ze sporami tradycjami żużlowymi, tam nie potrzeba wielkiej promocji. Ale taki Kraków czy Warszawa potrzebuj± mocnego uderzenia w tym względzie. Oczywi¶cie taki zespół z Warszawy czy Krakowa musiałby być w pełni przygotowany do rozgrywek ekstraligowych (w zakresie stadionu i budżetu), żeby być dopuszczonym do rywalizacji. Mecze Gwardia Warszawa - Unia Leszno, czy Wanda Kraków - Polonia Bydgoszcz z udziałem najlepszych zawodników polskich i zagranicznych to byłoby co¶. Promocja poprzez mecze typu Wanda - Kolejarz Rawicz czy Gwardia - KKŻ to nieporozumienie. Oczywi¶cie taka szczególna promocja dotyczyłaby tylko i wył±cznie nowych drużyn z dziewiczych dla speedwaya miast typu Olsztyn, Białystok, Koszalin.

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2008
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    dobre sobie

    sponsorzy by się znaleźli
    Można prosić szerzej na ten temat? Bo wg mnie cała organizacyjna reszta to mały pikuś wobec zadania, jakim jest poszukanie sponsora/-ów na lata (tylko taką perspektywę trzeba rozważać, bo nikogo nie skusi opcja rocznego wspierania II ligowej drużyny).
    Od sponsora wszystko się zaczyna - organizacja to pikuś jak jest kasa... Zadanie tak samo proste, jak stworzenie pierwszoligowej drużyny piłkarskij w pipidupku wielkopolskim (też kilkanaście lat temu wydawać by się mogło abstrakcją)

    Pamiętajmy o tym że sponsorzy żużlowi to z reguły firmy, które nie mają ogólnopolskiego tylko lokalny charakter.

    A gdyby np. koncern Orlen miał fanaberię stworzenia Orlenu Warszawa jeżdżącego w CnSE to by to zrobił i nie przejmował siękwestiami infrastruktury (wynająłby ekspertów z Leszna..)
    Chyba od orania pola,pod jeziorem w zegrzu :P

    Redaktor moze wypowiesz sie na jakim etapie sa rozmowy z UPC i C+ w sprawie badziewia jakim jest TVP Sport?

    Dygresja o oraniu pola bardzo fajna ;)
    O rozmowach z UPC i C+ nic nie wiem, ale owo "badziewie" pewnie prędzej czy później tam trafi. Na razie masz to na cyfrowym polsacie w kanale familijnym.

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Ja jestem za każdym nowym klubem w rozgrywkach, który ma na poziomie potencjał organizacyjny, także klub zagraniczny...
    Słyszałem o inicjatywach z Krotoszyna a wcześniej ze Śrema (Śremu ? :)) gdzie nic z tego nie wyszło. W tych przypadkach byłyby to reaktywacje. W sumie to oczywiste że byłyby to teamy coś jak Rawicz w porywach...
    Na dziewicze nowe ośrodki nie ma co liczyć (choć właśnie obecnie opłaca się budować tory), to utopia ... Pamiętam jak Sparta zdobywała DMP na początku lat 90. to na mecze jeździli zorganizowani fani ze Świdnicy i też chcieli mieć u siebie drużynę. I tak żużel mógłby istnieć tam gdzie nie ma popularnej piłki...

    Dobrze że Wanda coś tam działa , ale sport nowohucki już dawno umarł i żaden szanujący się sponsor nie zainwestuje nawet w Hutnika a co dopiero w Wandę, na razie dostali kasę od miasta na modernizację, gorzej będzie jak trzeba jechać w lidze...
    Na Gwardii żużla już nigdy nie będzie ....

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach

    Dla mnie nie ma innej opcji: Spójnia!

    Założę się, że nikt z Was nigdy nie był na Spójni. Bo to nikomu nie po drodze, wciśnięte gdzieś między Wisłosradą a Wisłą. Ja akurat byłem - miałem trochę czasu, przejeżdżałem, myślę - zajrzę. I co zobaczyłem? KAPITALNIE POŁOŻONY obiekt w centrum miasta, co dla sąsiadów żużla ważne - stosunkowo daleko od domów mieszkalnych. Jest zrujnowany stadion, płyta po środku, wokół bieżnia. Nic tylko robić tam fajny, kameralny stadionik do speedwaya.

    Niby na Gwardii już tor jest, ale Gwardia ma parę wad: sprawy własnościowe (oni by ten teren najchętniej pod apartamentowce sprzedali - z tego, co wiem), bliskość willi (warszawiacy nie godzą się na hałas pod oknami), wreszcie - TOTALNIE BEZNADZIEJNY układ widowni. Jeśli wyobrazicie sobie jak można NAJGORZEJ zaprojektować trybuny pod żużel, to to właśnie mamy na Gwardii. Trybuny przy prostej startowej oddalone o dobre 50 metrów od toru. Pierwszy łuk zajmuje parking, na drugiej prostej stoi wielki dom - czyli przy najfajniejszych miejscach toru trybun NIE MA. Jedyne miejsce, gdzie trybuny są blisko toru to... druga połowa drugiego łuku. No DRAMAT!

    No ale dobra, to są takie rozważania czysto teoretyczne. W praktyce to ja nie wierzę ani w stadion żużlowy w Wawie, ani w ogóle w żużel w tym mieście. No, chyba że jakiś zapaleniec zbuduje tor gdzieś pod jakimś Grójcem, czy czymś - wtedy może...

  21. Powrót do góry    #21
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    kingpin - nie tylko Ty tak masz... Wtedy też mieliśmy my dwaj. Wchodzisz z PL tam?

    Redaktor nieźle popłynął z tym łatwym znalezieniem sponsora :P Sam powinien się zabrać za reaktywację, a jeszcze w sezonie 2009 Warszawa by miała ligę ;)

    A tak na serio może być trochę racji w tym co mówicie, że WTS nie działa prężnie. Nie siedzę głęboko w Pile czy Lubinie, ale z mojej perspektywy wyglądało to tak, że w Pile Victoria i PKŻ coś ledwo zipały i dużo krzyczały, aż powstał nowy klub, który bez problemów się od razu zgłosił. W Lublinie chodzono wokół Czarnego ze Zdzichexem a tu powstało bez problemu coś nowego. Z WTS może też tak jest, a może (jak ktoś jest na miejscu) trochę podrzucić im pomysłów do głowy? Faktem jest, że trzeba poszukać nowego stadionu i takie są w stolicy (o czym w Waszych postach). Tylko skąd wziąć kasę na wyremontowanie go i położenie tam toru? To chyba jest najważniejsza kwestia.

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec Awatar MarcinMarcin
    Dołączył
    14-06-2004
    Postów
    810
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Słyszałem o inicjatywach z Krotoszyna a wcześniej ze Śrema (Śremu ? :)) gdzie nic z tego nie wyszło. W tych przypadkach byłyby to reaktywacje. W sumie to oczywiste że byłyby to teamy coś jak Rawicz w porywach...


    Śremu jak już :) Kibiców speedwaya kilku tam się znajdzie, ale na żużel w tym mieście nie ma żadnych szans. Latem byłem w Śremie na stadionie. Toru żużlowego już nie ma. W ogóle nic tam nie ma. Zostało parę ławek na 4-5 tys kibiców. A tor zamienili na bieżnię.

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Też byłem na Spójni w lecie zobaczyć stadion. Jeśli chodzi o położenie to nr 1 w Polszy ! Tylko PSŻ Poznań może się równać... I najlepsze jest to że tam nie ma żadnego piłkarskiego klubu i miejscowej gównarzerii ultras czy coś , jak na Bielanach, nikt nie będzie się burzył jak zamiast tego klepiska ułoży się tor.. Moja ulubiona trójka to Warszawianka, Spójnia, potem Hutnik i Skra. A że prawie wszędzie są tzw. "niewyjaśnione problemy własnościowe" ? No cóż, transformacja chyba tak zaskoczyła Polaków, że do dzisiaj nie wiadomo co jest czyje :) :) :) , kiedyś wszystko było jasne....

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Warszawianka to w ogóle jest rewelacyjny stadion - te trybuny na naturalnej skarpie... Ale tam tuż obok stoją blokasy i już widzę, jak ich mieszkańcy gremialnie się godzą na tor żużlowy za oknami. To nie Toruń, żeby ludzie znosili 102 decybele x 4 motocykle :)

    Skra też za blisko budynków - a jeszcze mają tam budować apartamentowce...

    Prędzej Hutnik - bo w lesie (choć tam Legia coś mąci).

    Z drugiej strony - jeśli chodzi o Spójnię - to słyszałem o koncepcji budowy bieżni dla lekkoatletów Polonii - właśnie tam. Ale tam - mam wrażenie - jest tyle miejsca, że by się pewnie dwa stadiony zmieściły - do lekkiej i do żużla...

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    kingpin - nie tylko Ty tak masz... Wtedy też mieliśmy my dwaj. Wchodzisz z PL tam?
    Wchodze tam z AT.;)
    Domyslam sie,ze Ty tez nie z PL,wiec cholery chca na "zagraniczniakach" zarabiac.;):)
    Czekam tylko na wpis dockm ktory stwierdzi,ze jak sie chce Plebanie w necie ogladac to tak wlasnie jest.:)

    Wracajac do meritum.
    Zuzel w Wawie to taka wanka - wstanka.Praktycznie co rok mozna w prasie cos tam przeczytac o probie reaktywacji.Zawsze konczylo sie na tych wlasnie artykulach i nic nie wskazuuje na to aby teraz bylo inaczej.Chcialbym sie mylic,bo zuzel w Wawie moze przesunac speedway w mediach nawet na drugie miejsce,zaraz po kopanej.Mowie o tym w wydaniu ligowym a nie reprezentacyjnym.
    Tak to juz jest,ze nasza dyscyplina glowie interesuja sie lokalne media ,natomiast ogolnopolskie ograniczaja sie do podawania suchych wynikow i to nawet nie zawsze.Druzyna w Warszawie ,w perspekywie kilku lat i awansu do ekstraligi mogla by to istotnie zmienic.

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    No właśnie, kingpin, Twoje ostatnie zdanie jest tu najważniejsze: to by musiała być drużyna ekstraligowa, bo na taką Gwardię nikt w Warszawie nie przyjdzie. Za dużo tu innych atrakcji (plus brak tradycji).

    Ja to bym najchętniej przerzucił do Warszawy cały skład Stali Gorzów razem z Władkiem Komarnickim - to jest właśnie sposób budowania drużyny na Warszawę ;)

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Taa ... I na prezentacji w Pałacu Kultury ogłosiliby że chcą wpieprzyć sąsiadom z południa, czyli Redstarowi Lublin :) :) :)
    W stolicy tradycje akurat są spore ale już mocno zakurzone i nie ma ciągłości pokoleniowej wśród fanów, poza tym młodzi wolą w niedzielę szaleć w klubach (/leczyć po sobocie)albo barach, a starym w Wawie wszędzie daleko... Nawet na Legię która ponoć "rządzi" chodzi garstka 2.000 czy ile.. Drugie tyle nie lubi ITI ...
    Ja jestem przeciwnikiem wszelkich dzikich kart na SE (Śmieszny jest Szymański z tą DK dla stolicy) ale nie miałbym nic przeciwko dzikiej karcie na I Ligę (może nie jakoś ekstremalnie drogiej) dla nowego ośrodka w pierwszym sezonie startów (a np. Wawa byłaby nowa bo już kilka lat jej nie ma). Taki instrument promocji nie byłby żadnym wielkim "zielonym stolikiem" Skoro celem ma być popularyzacja i rozprzestrzenianie speedwaya to jest uzasadnione. Tym bardziej duży szacunek dla Poznania że im się udało w tak dużym mieście i to jeszcze najbardziej piłkarskim w Polsce. Z drugiej strony nie wiadomo co by było gdyby nie awansowali w pierwszym roku ...

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2008
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Szlaka jest wszędzie

    Mariner, gratuluję doskonałej orientacji w sportowej infrastrukturze stolicy. Zgadzam się że Spójnia jest OK, ale na koniec dodam jeszcze jedno spostrzeżenie.
    Z racji zapaści sportu stołecznego (piłki poza dwoma klubami kopanymi) jest jeszcze jeden niuansik. Na zapuszczonych stadionach zachowała się prawdziwa szlaka, na której z marszu rozegrać można by było mecz żużlowy [choćby i czwórki amatorów...] Sam byłem w latach 80 na meczu żużlowym w Legionowie - wyobrażacie sobie.

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Tak czytam, czytam, ubaw mam po pachy, i zastanawiam się czy wy czytacie to co napisaliście zanim wyślecie :)

    Mariner,

    dobrze wiesz jaki jest problem w Warszawie. Nie ma stadionu, są sponsorzy, ale sponsorzy nie dadzą kasy na stadion. Stadionu nie będzie, bo na to kasy nie ma (albo nei chce mieć) miasto. I koło się zamyka.
    W Warszawie jest trochę firm, które widzą żużel jako dobry nośnik reklamy, ale nie traktują tego sportu jak pasji. A tylko człowiek, który taką pasję w sobie ma wyłoży 20-30 milionów na budowę obiektu.

    Bo tyle będzie kosztować zbudowanie obiektu, na którym można byłoby się ścigać w wyższych ligach niż druga.
    Podałeś kilka(naście) lokalizacji. Niektóre mniej, niektóre bardziej trafne. Polemizować nie będę, nie o to chodzi.

    Prawda jest jednak taka, że dopóki nie zmieni się natawienie władz miasta nie będzie żużla w stolicy. I wbrew temu co napisałeś, Wilczyński wcale nie palił się ochoczo do kwestii reaktywacji żużla w stolicy. Jemu akurat nie specjalnie zależy na podgrzewaniu jego żużlowej przeszłości.

    Kończąc.
    Fajnie, że jest jakikolwiek zalążek czegokolwiek w Warszawie, że ktoś cokolwiek stara się robić. Prawda jest jednak brutalna i żużla nie będzie w Warszawie przez najbliższe lata dopóki ktoś nie sypnie groszem na stadion.

  30. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-06-2005
    Postów
    1,639
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 89 w 46 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...-wts-zaprasza/

    Ponoć była już mowa o tej współpracy w trakcie jednego ze spotkań 'grupy inicjatywnej' WTS-u w zimie.

    Jak dla mnie - super rzecz, szczególnie kiedy znów w Aster dają Polsat Sport zamiast 'E-liga TV'... :/

    A piwo w Roosterze po cenach, jak na Warszawę, niemal okazyjnych - 7 PLN. Już nigdy nie dam zarobić lichwiarzom w Championsie!; )

    Jacyś krewcy gdańszczanie wpadają na ustawkę 'po toruńsku', pod warszawskim Kopernikiem?; p

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2007
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zapraszamy wszystkich na rozpoczęcie sezonu:


  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2008
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    speedway na nowym świecie

    niegłupi felieton z magazynu Wokół toru:
    http://www.tvp.pl/sport/zuzel/center...zarnego-sportu

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    21-07-2002
    Postów
    394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja to bym najchętniej przerzucił do Warszawy cały skład Stali Gorzów razem z Władkiem Komarnickim - to jest właśnie sposób budowania drużyny na Warszawę ;)
    O Ty sabotażysto! Nie wystarczy Ci mini-Wietnam "Za Żelazną Bramą"? Jeszcze mi na Mokotowie chcesz transplantować minigorzów? ;) Bo uważam, ze jesli gdzies żużel ma szansę w W-wie, to właśnie na Mokotowie. Najwięcej ludności napływowej (w tym z miast żużlowych) osiedla się na Mokotowie i na Ursynowie (w każdym razie wskazują na to tablice rejestracyjne, które widuję), więc dobre skomunikowanie z obiektem dla nich byłoby dobrym początkiem. Pomysł ze Spójnią wydaje się bardzo ciekawy, za to przy Warszawiance można spodziewać sie sporych protestów.

  34. Powrót do góry    #34
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2007
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Motocykl zawarczał w stolicy

    Z okazji rozpoczęcia sezonu żużlowego 2009 w ścisłym centrum Warszawy, na Krakowskim Przedmieściu, przed restauracją Rooster odpalono motocykl żużlowy. Tysiące osób spacerujących alejkami miasta były świadkami otwarcia sezonu 2009. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość obejrzenia transmisji telewizyjnej z zawodów Ekstraligi we wspólnym gronie kibiców żużlowych. Niektórzy przechodnie ze zdziwieniem patrzyli na motocykl, byli tacy, którzy krzywili się ze względu na hałas, ale spora grupa przybiegła i wsłuchiwała się w charakterystyczny ryk, nie ukrywając radości, że właśnie zakończyło się pół roku odpoczynku od emocji żużlowych. W każdą niedzielę warszawskie środowisko będzie spotykało się na Krakowskim Przedmieściu i emocjonowało się rozgrywkami najlepszej żużlowej ligi na świecie.

    Punktualnie o godzinie 16. na kilkunastu dużych odbiornikach telewizyjnych w Restauracji Rooster rozpoczęto transmisję meczu z Gdańska pomiędzy miejscowym Wybrzeżem a Unibaxem Toruń. Poszczególne pomieszczenia lokalu zostały na ten jeden dzień specjalnie przygotowane dla kibiców żużlowych. Nie zabrakło flag, programów żużlowych oraz akcesoriów kibicowskich.

    - Dla mnie przez cały ubiegły tydzień zagadką pozostawała frekwencja. Aby odpowiednio wypromować wydarzenie, poświęciliśmy wiele czasu i środków. Mimo tego miałem wątpliwości, czy znajdą się chętni do oglądania speedwaya na żywo w telewizji - mówi Wojciech Jankowski, wiceprezes Warszawskiego Towarzystwa Speedwaya. Obawy okazały się niesłuszne, bo zainteresowanie było spore i nawet przewyższyło oczekiwania organizatorów. Pozostaje mieć nadzieję, że niedzielne spotkania już w tym sezonie staną się niepisaną tradycją warszawską.

    Za http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...zal-w-stolicy/

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    13-10-2002
    Postów
    107
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Szykuje się drugie spotkanie w warszawskim Roosterze. Planowane jest kilka atrakcji dla wszystkich go¶ci. No i zapowiadaj± się dwa bardzo interesuj±ce mecze!


  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Byłem wczoraj w PKOlu i przyjrzałem się lepiej Spójni. No i niestety - stadion jest ewidentnie do odstrzału: leży DOKŁADNIE na linii dojazdu do (przyszłego) Mostu Krasińskiego :(. Z drugiej strony - tam wokół tego stadionu jest kupa miejsca, wystarczy na dwa inne, więc może nie wszystko stracone...

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    13-10-2002
    Postów
    107
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Może nie jest to jaki¶ olbrzymi sponsor, ale co¶ ruszyło.

    za dzisiejszym speedway.info.pl:
    Już w najbliższ± niedzielę (3.05) oficjalnie otwarty zostanie Betsson.com Speedway Typer 2009 organizowany przez Warszawskie Towarzystwo Speedwaya. Co kolejkę na najlepiej typuj±cego wyniki meczów ligowych uczestnika konkursu czeka 50 zł depozytu. Gracz miesi±ca otrzyma 100 zł depozytu, a dla zwycięzcy w klasyfikacji generalnej przewidziano nagrodę w wysoko¶ci 500 zł depozytu. Ł±czna pula nagród wynosi 2500 zł!

    Platform± konkursu będzie forum działaj±ce przy stronie internetowej głównego organizatora konkursu, Warszawskiego Towarzystwa Speedwaya. Udział w konkursie jest zupełnie bezpłatny i może w nim wzi±ć każda zainteresowana osoba, która zarejestruje się na forum.

    ...

    Konkurs potrwa przez cały sezon, także w fazie play-off. Uroczyste podsumowanie odbędzie się po zakończeniu sezonu ligowego w warszawskiej restauracji Rooster mieszcz±cej się przy ulicy Krakowskie Przedmie¶cie 8. Organizatorzy życz± wszystkim wielu emocji oraz sukcesów w typowaniu.



  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    31-03-2007
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Posłowie będą promować żużel

    Powstał Parlamentarny Zespół Promocji Żużla - poinformowała stacja TVN 24. Na jego czele stanął Jan Dziedziczak, poseł PiS, fan Unii Leszno.- W 60 tysięcznym Lesznie na mecze żużlowe przychodzi po 20 tysięcy kibiców. O takiej frekwencji na stadionie, Wisła czy Legia mogą tylko pomarzyć, doceńmy to - powiedział Dziedziczak. - Decydenci z dużych miast często zapominają o żużlu, chcemy to zmienić i wprowadzić czarny sport na salony - dodał.

    W zespole jak na razie jest 12 posłów, większość z PiS. Dziedziczak chce, by w zespole nie było podziałów na partie. - Chcemy być poza politycznymi podziałami. Trwają rozmowy z członkami PO i SLD - poinformował fan Unii Leszno.

    Parlamentarny Zespół Promocji Żużla tworzą m.in. Zbigniew Girzyński (fan Apatora Toruń), Andrzej Walkowiak (były dyrektor Polonii Bydgoszcz) czy Anna Sobecka.

    Za http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...romowac-zuzel/

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    13-10-2002
    Postów
    107
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W niedzielę, 17 maja organizowany jest wyjazd z Warszawy na mecz Unibax Toruń - Falubaz Zielona Góra. Wstępna cena wynosi 80 zł i obejmuje bilet normalny na mecz oraz transport. Wyjazd w niedzielę, w godzinach południowych, powrót do Warszawy w godzinach pó¼nowieczornych.

    Szczegółowe informacje na stronie WTS-u.

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    13-10-2002
    Postów
    107
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    24.05 nowy projekt!

    Już w najbliższ± niedzielę Warszawskie Towarzystwo Speedwaya serdecznie zaprasza na pokaz mody kibica żużlowego. Wydarzenie odbędzie się w ¶cisłym centrum stolicy i będzie doskonał± promocj± dyscypliny. Pocz±tek przewidziano na godzinę 18:00.

    http://www.przegladzuzlowy.pl/2009.0...az-mody-kibica

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    13-10-2002
    Postów
    107
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jutro (tj. w ¶rodę - 3.06) odbędzie się spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych tematyk± reaktywacji sportu żużlowego w Warszawie.

    Pocz±tek o godzinie 19:00 w resturacji Rooster (ul. Krakowskie Przedmie¶cie 8).

    Spotkanie odbędzie się w drugim pomieszczeniu resturacji (w głębi).

  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    13-10-2002
    Postów
    107
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W niedzielę (21.06) o godzinie 18:00 w warszawskim Roosterze odbędzie się prezentacja na temat wpływu wprowadzenia formuły OPEN w polskich ligach żużlowych na frekwencję na trybunach. Równolegle będzie miała miejsce premiera publikacji dotycz±cej metodologii badania, która zawiera również obszerny dodatek "W drodze ku reaktywacji...".

    Tym razem w trakcie transmisji telewizyjnych dla najlepiej typuj±cych przewidziane s± nagrody!

  43. Powrót do góry    #43
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co to jest formuła "OPEN"?

  44. Powrót do góry    #44
    Początkujący
    Dołączył
    09-06-2009
    Postów
    23
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    mozliwe

    dzis wszystko jest mozliwe ale kiedys byly taki proby i nie wyszlo

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    09-07-2008
    Postów
    104
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a czy są już jakieś konkrety odnośnie reaktywacji żużla w wawie?? bo cos temat ucichł..

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •