Pokaż wyniki od 1 do 27 z 27

Wątek: Przed sezonem 2009

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Przed sezonem 2009

    Sezon tuż tuż, czas zacząć dywagacje.
    Pytań wiele:
    Kto najlepiej wyjdzie na zmianach regulaminowych?
    Czy ciągle ton nadawać będzie Ferrari i McLaren?
    Ile zespołów pojedzie z KERS i jaki to będzie miało wpływ?
    Czy w końcu będzie więcej wyprzedzeń?
    Czy BMW pokaże to, na co wszyscy w Polsce liczymy?
    Czy Kubica, któremu zmiany się nie podobają, będzie tak skuteczny, jak w 2008?
    Czy ktoś kupi Hondę czy będziemy ścigać się w 18?


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kto najlepiej wyjdzie na zmianach regulaminowych?

    Zapewne jak zawsze Ferrari.

    Czy ciągle ton nadawać będzie Ferrari i McLaren?

    Tak, choć BMW powinno w stopniu wiekszym niz rok temu im przeszkadzac.

    Ile zespołów pojedzie z KERS i jaki to będzie miało wpływ?

    Ci co szybciej to przyswoja moga miec duzo do powiedzenia... ale w 2010 !

    Czy w końcu będzie więcej wyprzedzeń?

    Jak beda puszczac wiecej wyscigow w deszczu :)

    Czy BMW pokaże to, na co wszyscy w Polsce liczymy?

    Oby :)

    Czy Kubica, któremu zmiany się nie podobają, będzie tak skuteczny, jak w 2008?

    Z roku na rok jest wyrazny progres, wiec teraz medal powinien juz byc.

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Kto najlepiej wyjdzie na zmianach regulaminowych?

    A ja tak sobie po cichu wierzę, że może jednak BMW. Skoro niemal cały poprzedni rok pracowali nad F1.09 to powinny być tego efekty. BMW można lubić lub nie, ale trzeba obiektywnie przyznać, że wszystko, co sobie założyli. Zrealizowali.

    Czy ciągle ton nadawać będzie Ferrari i McLaren?

    Mam nadzieję, że włączy się też BMW no i Renault. Chociaż w przypadku zespołu Alonso może być tak, że w ubiegłym roku skoncentrowali się na końcówce sezonu, a nie planach na przyszłość. Ale obym się mylił.

    Ile zespołów pojedzie z KERS i jaki to będzie miało wpływ?

    Wszystko wskazuje, że jednak niewiele. Czy to coś da? Kubica mówi, że chyba nie, ale pewnie wyjdzie w praniu. Prawda jest taka, że jeszcze chyba nigdy początek sezonu nie był tak długo oczekiwany.

    Czy w końcu będzie więcej wyprzedzeń?

    Oby :)

    Czy BMW pokaże to, na co wszyscy w Polsce liczymy?

    Pokaże, o co!

    Czy Kubica, któremu zmiany się nie podobają, będzie tak skuteczny, jak w 2008?

    No i tu zaczynają się schody. Kubica jest "ciężki" i już chyba więcej się nie odchudzi. Oby BMW coś wymyśliło żeby jednak te kilka kilogramów więcej nie było problemem.

    Czy ktoś kupi Hondę czy będziemy ścigać się w 18?

    Ciągle nie ma żadnych informacji na ten temat :( Wprawdzie Mosley mówi, że raczej ktoś kupi, ale coraz mniej w to wierzę. Może za rok i dojdzie USF1 i byłoby już ciekawiej.

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-09-2003
    Postów
    1,195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Początek sezonu to chyba najbardziej ekscytujący czas dla miłośnika F1. Niewiadomych jest zawsze dużo, ale w tym roku chyba szczególnie ciężko wyrokować cokolwiek. Zabawię się jednak we wróżkę i powiem tak: w tym roku na mistrza typuję Massę, o drugie miejsce widzę walkę pomiędzy Kubicą, Alonso i Hamiltonem. Farrari i BWM to stajnie, które najlepiej wyjdą na zmianach, nieco z tonu spuści McLaren, widzę ich walczących z Renault za tą pierwszą dwójką.
    W wizji swej nie biorę pod uwagę ewentualnych problemów finansowych sponsorów w trakcie sezonu co może zmienić nieco układ sił. I jeśli na koniec sezonu moje wizje okażą się zupełną pomyłką, to właśnie na karb nieprzewidzianych problemów ekonomicznych zrzucę moje błędne przewidywania ;)

    pozdrówki,

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Mnie coraz bardziej zastanawia, co stanie się z Hondą. Wystartują czy nie. Z Senną czy bez niego? Coraz bardziej zagmatwana sytuacja się robi. Najpierw informacja, że już wszystko gra, bo Petrobras wyłoży kasiorkę, potem firma zaprzeczyła, ale Bernie się włączył do walki. Ale się nie dziwię, że Browny i Fry nie chcieli mu oddać zespołu (no chyba, że nie mają planu B, to wtedy jednak się zdziwię). No pozostaje czekać, ale czasu coraz mniej.

    No i co z Force India? Oni jeszcze chyba nie testowali nowego bolidu.

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A tymczasem jest nowy pomysł w F1:

    Po raz kolejny Międzynarodowa Federacja Samochodowa wprowadza zmiany do regulaminie mistrzostw świata Formuły 1, dotyczące kwestii używania silników. FIA chce, żeby każdy kierowca korzystał z tej samej jednostki napędowej przez całą sobotę i niedzielę, a nie tylko w kwalifikacjach i wyścigu.
    Wcześniej działacze FIA podkreślali, że wymiana silnika między kwalifikacjami i wyścigiem będzie możliwa tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach (jako skutek defektu lub zniszczenia spowodowanego wypadkiem). Teraz jednak tę zasadę rozciągnęli na cały drugi dzień weekendu z cyklu Grand Prix.

    Forsowany pomysł, który ma zostać zatwierdzony w tym tygodniu, oznacza, że na tym samym silniku kierowcy będą pokonywać tor nie tylko podczas walki o pole position, ale także przed południem w trakcie sesji trzeciej i zarazem ostatniej sesji treningowej.

    Ten pomysł wysunęli kilka tygodni temu szefowie teamów startujących w Formule 1, a ma on na celu kolejne ograniczenie kosztów funkcjonowania ekip. Wniosek ten będzie głosowany w czwartek na posiedzeniu grupy roboczej FIA w Nicei.

    Nie zmienią się natomiast generalne zasady użycia jednostek napędowych przyjęte w styczniu, czyli każdy kierowca w sezonie może wykorzystać tylko osiem, w ciągu 17 startów.

    Przekroczenie tej liczby ma skutkować przesunięciem ich o dziesięć miejsc do tyłu na starcie najbliższej imprezy z cyklu Grand Prix.

    Nowy sezon MŚ Formuły 1 rozpocznie w niedzielę 29 marca Grand Prix Australii.

    http://www.sportowefakty.pl/moto/200...cych-silnikow/

  7. Powrót do góry    #7
    Początkujący
    Dołączył
    24-02-2009
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kto najlepiej wyjdzie na zmianach regulaminowych?

    Wraz z wprowadzeniem zmian, trudno tak naprawdę przewidzieć, kto zdoła najlepiej je wykorzystać. Tak naprawdę próbować mogą wszyscy, ale wszystko powinno rozegrać się pomiędzy Ferrari, McLarenem i BMW. Nie przewiduję niespodzianek.

    Czy ciągle ton nadawać będzie Ferrari i McLaren?

    Tak jak już powyżej wspomniałem, chyba mimo wszystko nic się nie zmieni jeżeli chodzi o układ sił w czołówce. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że BMW zdoła odegrać znaczącą rolę w gronie najlepszych.

    Ile zespołów pojedzie z KERS i jaki to będzie miało wpływ?

    Z informacji podawanych do tej pory wynika, że w pierwszym wyścigu tak naprawdę niewiele zespołów wykorzysta KERS. Niektóre zespoły w praktyce nie testowały jeszcze tego systemu i prawdopodobnie dopiero w połowie sezonu zdecydowana większość zdecyduje się na wykorzystanie doładowania.

    Czy w końcu będzie więcej wyprzedzeń?

    Teoretycznie m.in. to jest zamierzeniem KERS, ale osobiście nie wydaje mi się, żeby miało to znaczący wpływ na wyprzedzanie. Chociaż z pewnością byłoby znacznie ciekawiej, więc pozostaje czekać na pierwszy wyścig.

    Czy BMW pokaże to, na co wszyscy w Polsce liczymy?

    Trudno wyrokować, ale całkiem możliwe że właśnie tak się stanie.

    Czy Kubica, któremu zmiany się nie podobają, będzie tak skuteczny, jak w 2008?

    Niestety, boję się o Kubicę w związku ze wszystkimi zawirowaniami dotyczącymi zbijania wagi przez zawodników. Robert straci na tym najwięcej i nie wiadomo jaki to może mieć wpływ na jego formę. Ale jestem optymistą.

    Czy ktoś kupi Hondę czy będziemy ścigać się w 18?

    Na dzień dzisiejszy chyba nikt nie zdecyduje się na zakup Hondy. A szkoda.

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2008
    Postów
    325
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 14 w 6 postach
    Kto najlepiej wyjdzie na zmianach regulaminowych?

    Ferrari

    Czy ciągle ton nadawać będzie Ferrari i McLaren?

    Właczy się BMW i Renault

    Ile zespołów pojedzie z KERS i jaki to będzie miało wpływ?

    9

    Czy w końcu będzie więcej wyprzedzeń?

    Tak

    Czy BMW pokaże to, na co wszyscy w Polsce liczymy?

    Oby

    Czy Kubica, któremu zmiany się nie podobają, będzie tak skuteczny, jak w 2008?

    Miejmy nadzieje

    Czy ktoś kupi Hondę czy będziemy ścigać się w 18?

    Ktoś kupi Honde

  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    26-02-2009
    Postów
    3
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kto najlepiej wyjdzie na zmianach regulaminowych?

    Ferrari i McLaren.

    Czy ciągle ton nadawać będzie Ferrari i McLaren?

    Zdecydowanie tak.

    Ile zespołów pojedzie z KERS i jaki to będzie miało wpływ?

    Na początku to raczej niewiele ekip. Prawdopodobnie w połowie sezonu większość, jak nie wszyscy będą jeździć z KERS.

    Czy w końcu będzie więcej wyprzedzeń?

    Trudno powiedzieć. W ubiegłym roku wycofano system kontroli trakcji i nie przyniosło to większej ilości wyprzedzeń.

    Czy BMW pokaże to, na co wszyscy w Polsce liczymy?

    Może. Z roku na rok radzą sobie coraz lepiej, ale ponownie będą na trzecim miejscu.

    Czy Kubica, któremu zmiany się nie podobają, będzie tak skuteczny, jak w 2008?

    Obawiam się, że będzie za ciężki. Dalsze odchudzanie Kubicy może negatywnie wpłynąć na jego kondycję. Jednak liczę na jego talent i bezbłędną jazdę. Przy odrobinie szczęścia może być trzeci.

    Czy ktoś kupi Hondę czy będziemy ścigać się w 18?

    Przypuszczam, że Honda nie zniknie z F1.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trudno przewidzieć, kto najwięcej zyska na nowych regulacjach technicznych. Mam cichą nadzieję, że tak duże zmiany zaowocują wyrównaniem stawki, przynajmniej w jej środku.

    Wygląda na to, że Ferrari i McLaren nadal mają przewagę nad resztą zespołów. Trudno to oceniać na podstawie dotychczasowych testów, ale wygląda na to, że tak właśnie jest.

    Przypuszczam, że w Australii z KERS pojawi się nie więcej niż połowa stawki, jednak do końca sezonu niemal na pewno tego systemu będą używać już wszyscy. Kiedy wyczerpie się większość potencjału przyspieszenia bolidów, jaki tkwi w aero i ustawieniach (czyli pewnie w okolicach połowy sezonu), KERS zacznie mieć spore znaczenie.

    Heidfeld mówił ostatnio, że nowym bolidem łatwiej jest trzymać się blisko jadącego z przodu zawodnika, więc jest nadzieja, że zobaczymy więcej bezpośredniej walki i wyprzedzania. Na radykalna zmianę jednak bym nie liczył.

    Kondycja BMW to dla mnie duuuża zagadka. Zaczęli prace nad bolidem bardzo wcześnie, więc jest nadzieja, że to dopracowana konstrukcja. Jednak niektóre elementy bolidu wyglądają nieco dziwnie (nos, przednie skrzydło). Na testach też nie błyszczą. Może to strategia "na przyczajenie" (oby), a może to będzie dla nich trudniejszy sezon...

    Kubica miał rewelacyjny ubiegły sezon. Teraz wszyscy oczekują od niego jeszcze więcej. Nie ma wątpliwości, że to świetny kierowca i nie martwi mnie nawet, że zmiany nie całkiem mu się podobają - z pewnością zaadoptuje się do nich bez problemu. Bardziej niepokoję się o potencjał BMW oraz o to, czy rok temu nie był to absolutny szczyt formy Kubicy, który trudno będzie powtórzyć. Generalnie jestem jednak dobrej myśli.

    Ostatnie doniesienia mówią, że Honda nie znalazła zewnętrznego inwestora, ale zespół przejął Ross Brown. Potwierdzenie to już chyba tylko formalność.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Z tą Hondą to ja już nic nie wiem... Co chwilę inne wiadomości dochodzą. Raz na plus, raz na minus. Swoją drogą nie dziwie się, że nie chcieli wpuścić Berniego do interesu, chociaż z drugiej strony lepszy zespół z Bernim niż brak zespołu.

    A co sądzicie o konflikcie wokół superlicencji i ich ceny? Nie uważacie, że wykłócanie się o 200 tys. dol. w momencie, gdy zarabia się 20 mln, to lekkie przegięcie pały?

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Normalna sytuacja, ze czym bogatszy to tym pazerniejszy :) Podobne sytuacje w zuzlu, zawodnik zarabiajacy milion zl pisze pisma o kare wysokosci 10 tys. zl.

    ps. za 27 dni zaczynamy sezon !!!!

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zacytuję to, co pisałem kilka dni temu w innym serwisie:

    Łatwo jest mówić, że to "kłótnia o drobne", kiedy nie trzeba ich wyłożyć z własnej kieszeni. OK, wszyscy wiemy, że kierowców na to stać, ale w pełni rozumiem ich opór kiedy mają wyłożyć kilkadziesiąt, czy nawet kilkaset tysięcy euro. To są naprawdę spore kwoty, szczególnie kiedy ma się poczucie, że ktoś próbuje Cię na nie naciągać. Skoro w innych seriach wyścigowych koszty licencji są drastycznie niższe, to opór kierowców jest dla mnie zrozumiały.

    Wyobraźcie sobie, że ktoś chce od Was wyciągnąć kilkaset złotych, za coś, za co inni płacą kilka złotych. Nawet jeśli zależy Wam na uzyskaniu tego czegoś, to będziecie mieli poczucie, że jesteście wykorzystywani.

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Ale ważny jest cel tego haraczu. Jeżeli idzie to na poprawę bezpieczeństwa kierowców, to chyba nie powinni mieć oporów, żeby jakiś procent swoich ogromnych pieniędzy przeznaczyć na ten właśnie cel.

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Słusznie prawisz. Sęk jednak w tym, że FIA odmówiła wysuwanym przez kierowców żądaniom ujawnienia rozliczeń wpływów z licencji, co każe wierzyć przypuszczeniom, że pieniądze te są wydatkowane na inne cele.

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ross Brawn przejął Hondę!

    skomentuj • komentarze (8) • drukuj artykuł
    Koniec trwającej trzy miesiące niepewności. Zespół Honda został przejęty przez jego szefa - Rossa Brawna i wystartuje w sezonie 2009 pod nazwą Brawn GP. Kierowcami będą Jenson Button oraz Rubens Barrichello.
    Oświadczenie wydane przez Honda Motor Company głosi, że Ross Brawn przejął 100 proc. udziałów w zespole. Potwierdziło także, że bolidy teamu będą napędzane silnikami Mercedes-Benz.

    - Kilka ostatnich miesięcy były ekstremalnym wyzwaniem dla zespołu, ale dzisiejsze oświadczenie jest bardzo optymistycznym podsumowaniem tych wysiłków, które zabezpieczają naszą przyszłość - powiedział Brawn.

    - Jestem zachwycony, że naszymi kierowcami będą Jenson Button i Rubens Barrichello. Ogromna wiedza i doświadczenie, jakie posiadają ci kierowcy będą bezcenne w naszych skróconych przygotowań do pierwszego wyścigu w Australii. To będzie nasz czwarty wspólny sezon, więc ich doświadczenie współpracy z naszą ekipą w Brackley, ich znajomość naszych systemów i inżynierów będzie ogromnym kapitałem - dodał.

    - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży zespołu Rossowi Brawnowi, z którym uczestniczyliśmy w wyzwaniach Formuły 1. Dziękujemy mu za tę decyzję i życzymy ekipie wszystkiego najlepszego - zapewnił Hiroshi Oshima, przedstawiciel Honda Motor Company.

    Brawn zdecydował, że oficjalnymi kolorami zespołu będą żółty, czarny i biały. Bolid o symbolu BGP 001 zadebiutuje w sobotę na zamkniętych testach na torze Silverstone. Światło dzienne ujrzy w przyszłym tygodniu podczas testów w Barcelonie.

    http://www.sportowefakty.pl/moto/200...przejal-honde/

    Zatem serial pt. Czy Toyota wystartuje, mamy juz z glowy. I dobrze, ze nie bedzie ubytkow w F1, a do sezonu coraz blizej.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Adaś, zdaje się, że starty Toyoty były akurat pewne ;)

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jak myślicie Brawn GP pokaże coś w sezonie, czy czerwona latarnia? Bo ja obawiam się, że będą nawet od Force India odstawać. Przecież nie da się trzech miesięcy przygotować upchnąć w trzy tygodnie, nawet jak się ma Rubensa w składzie.

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pierwsze testy Brawn GP wypadły obiecująco, ale przypuszczam, że był to zabieg czysto marketingowy i czasy były kręcone przez Buttona "na oparach paliwa". Mimo wszystko, jak na debiut nowego bolidu, wypadło to całkiem dobrze. Jednak byłbym bardzo zdziwiony, gdyby ten zespół odegrał jakąś istotną rolę.

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Zupełnie nie wiem, co mam myśleć. Bo z jednej strony - rzeczywiście mogą działać pod publiczkę, żeby zachęcić/przekonać sponsorów. Ale z drugiej strony - mają niewiele czasu, czy mogą sobie pozwolić na marnowanie czasu? Przecież jednak większość czasu jeździ się dość zatankowanym.

    Pożyjemy, zobaczymy. Już nie mogę się doczekać :)

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wczoraj Button zrobił rewelacyjny czas i pozostał na torze na kilka okrążeń... Może jednak będę zdziwiony :)

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    A Brawn GP znowu na czele! A McLaren w ogóle nie wyjechał. Oj może być ciekawie :)

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec Awatar BIRUT
    Dołączył
    21-06-2003
    Postów
    683
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Aquos jutro wylatuje na wczasy ,nie bedzie mnie 2tyg dlatego chcialbym podac moje typy,bo nie wiem czy dam rade znalezc neta tam gdzie bede.
    Jakbym znalazl to podam typy raz jeszcze jak nie dam rady to prosze uwzglednic te,dzieki z gory
    1. Massa
    2. Kubica
    3. Raikonen
    4. Heidfeld
    5. Trulli
    6. Hamilton
    7. Alonso
    8. Kovalainen

    pp- Massa
    bl- Raikonen
    sk- 14

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Co sądzicie o nowych zasadach? Jeszcze nie spotkałem nikogo, kto by się z nimi zgadzał i właściwie trudno się dziwić. Nie wiem po co komplikować coś, co powinno być banalnie proste. Widać, że Berniemu chyba się nudzi już i wymyśla niestworzone rzeczy. No albo po prostu na starość zbzikował :D

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-03-2004
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Intencje są dobre, ale rozwiązania już nie. F1 coraz bardziej oddala się od tego sportu, który kochamy.

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik Awatar edrys
    Dołączył
    12-06-2004
    Postów
    409
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Może to nie do końca związane z F1, ale kto wie, może w przyszłości :)

    http://www.sportowefakty.pl/moto/200...y-giermaziaka/

  27. Powrót do góry    #27
    Początkujący
    Dołączył
    27-08-2008
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeszcze parę dni i zacznie się wielkie ściganie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •