Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 647

Wątek: Ekstraliga 2009 - prognozy, przewidywania...

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach

    Ekstraliga 2009 - prognozy, przewidywania...

    Większośc składów wydaje się byc jasna, można więc zacząc się bawic w papierową ocenę poszczególnych zespołów.

    Apator Toruń - moim zdaniem sporo straci na odejściu Andersena, a także na przejściu w wiek seniora Holdera. Nie sądzę, aby Kus był w stanie go zastąpic chocby w 50%. Stac jednak Apatora na podium.

    Unia Leszno - tym razem raczej pewny kandydat do zwycięstwa w lidze, ale takim "pewniakom" wielokrotnie już powinęła się noga. Jeżeli jednak ominą ich kontuzje inny medal niż złoty będzie chyba raczej odbierany jako ich porażka.

    Falubaz Zielona Góra - tutaj bez większych zmian i pewnie ponownie żużlowcy powalczą o podium, ale moim zdaniem będzie o to znacznie ciężej niż w roku ubiegłym.

    Włókniarz Częstochowa - drużyna osłabiona przymusowym odejściem Ułamka. Czy to dużo zmieni? Moim zdaniem tak. Również zmiana przepisów w postaci zniesienia Jockera, zabiera tej ekipie atut, który dawał im wiele punktów. Jednak Lwy będą groźne dla każdego i niejednego pokonają. Czy powalczą o podium? Wydaje mi się, że jednak trochę zabraknie.

    Stal Gorzów - drużyna wzmocniona, po ubiegłorocznych doświadczeniach może byc czarnym koniem rozgrywek i napsuc krwi nawet faworytowi ligi. Myślę, że medal zdobędą, pytanie tylko jakiego koloru.

    Sparta Wrocław - tutaj też ciekawe zmiany. Po dojściu Watta i Nichollsa i rezygnacji tego drugiego z BEL, WTS prezentuje się bardzo solidnie i również oni mają pełne prawo myślec o medalu. Mając zwłaszcza na uwadze dalszy rozwój Janowskiego, jest na to szansa. Myślę, że 5 miejsce to minimum dla tej drużyny.

    Polonia Bydgoszcz - ciężko ocenia się beniaminka, bo nie wiadomo do końca na co stac w ekstralidze takich zawodników jak chocby Saifutdinov, Lindbaeck czy Chrzanowski. Myślę, że przy dobrych wiatrach mogą namieszac i to mocno, ale póki co stawiam ich niżej od wymienionych wyżej drużyn.

    Wybrzeże Gdańsk - jeszcze nie wszystko jest jasne, ale biorąc pod uwagę przyjście Andersena, drużyna ta wygląda dośc ciekawie. Bardzo dużo będzie zależało od takich zawodników jak Bjerre czy Skórnicki, którzy miewali bardzo różne sezony w naszej lidze. Sezon zweryfikuje na co ich stac.

    Podsumowując wygląda na to, że Ekstraliga 2009 będzie wyrównana jak dawno nie była. Życzę wszystkim, aby w tym roku obyło się bez kontuzji.


  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1.Stal Gorzów
    2.Unia Leszno
    3.Falubaz Zielona Góra
    4.Włókniarz Częstochowa
    5.Apator Toruń
    6.Sparta Wrocław
    7.Wybrzeże Gdańsk
    8.Polonia Bydgoszcz

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik
    Dołączył
    18-11-2004
    Postów
    78
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    1.Leszno
    2.Gorzów
    3.Toruń
    4.Zielonka
    5.Częstochowa
    6.Wrocław
    7.Bydgoszcz
    8.Gdańsk

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,471
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Jesli Andersen wyladuje w Gdansku, to nie wiem jak mozna ulozyc tabale. Zwyczajnie wszystko jest mozliwe. Bardzo wyrownana eliga bedzie w tym roku!

    1.Leszno - chyba faworyt do zlota, bo tym razem rywale sie nieco oslabili (?) przynajmniej w teorii.
    2.Wg mnie Torun - solidna ekipa jezdza razem juz dluzszy czas, brak super juniora to najwieksze oslabienie. Natomiast jesli wystrzeli Kus - wlaczaja sie w walke o zloto.
    3.Widze tu conajmniej trzy ekipy. Mysle ze walke o braz podejma Gorzów oraz Wrocław. Gorzów dostal w koncu niezlych drugoliniowych. Problem maja jeden = Holta. Narazie Hultaj z sezonu na sezon coraz slabszy.. Wrocław za to ma super juniora, Crumpa no i w koncu druga linie z prawidzwego zdarzenia (Ogór, Watt, Nicholls)
    4. Gorzów/Wrocek
    5.Falubaz/Bydzia/Gdansk/Czewa - grupa smierci walczacajednoczesnie o cos wiecej, jak i o utrzymanie - Bydgoszcz dysponuje mloda amitbna ekipa (jak to sie zwyklo pieknie mowic, zawodnicy ktorzy maja cos do udowodnienia :D) Atut wlasnego toru, Emil super junior, Szwedzka reprezentacja ze wsparciem (?) Tonego, Obyty w wielu ligach Chrzanek.. Spokojne utrzymanie, moze cos wiecej..?
    Czewa - 2 superstranierich i dluuuugo nic. Drabik lekarstwem? Bedzie im napewno dosc ciezko sie utrzymac ale mimo wszystko maja kim jechac
    Falubaz - Walasek i spolka mimo sukcesow w 2008 specjalnie mnie nie przekonuja. Zwlaszcza zawodnicy typu PUK, PePe, w porywach Fredka - poprzedni sezon nie mieli udany. Jesli Protas bedzie znowu liderem jak kiedys to bywalo w kazdej druzynie w ktorej jechal to Falubaz powalczy, moze nawet o podium? Realniejsze chyba 5 miejsce.
    Gdansk... mega nie obliczalna ekipa. Jesli Hans zawita do druzyny i budzet udzwignie ta mieszanine naprawde drogich jezdzcow, to kto wie.. Ale generalnie dla nich celem musi byc utrzymanie. Jak nie oni spadna... to Czewa leci

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    1.Leszno
    2.Gorzow
    3.Torun
    4.Zielona Góra
    5.Wrocław
    6.Czestochowa
    7.Bydgoszcz
    8.Gdańsk

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec Awatar bullfan
    Dołączył
    08-12-2005
    Postów
    872
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 40 w 28 postach
    Myślę ze w tym roku nie ma głównego faworyta do złota. Moim zdaniem są 4 wyrównane ekipy: Toruń, Leszno, Zielona i Gorzów (kolejność przypadkowa). Troszkę słabiej wypada Wrocław, Częstochowa, Bydgoszcz i Gdańsk, ale oni tez mogą wygrać z każdym. Ogólnie zapowiada się bardzo ciekawy sezon.

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    23-10-2005
    Postów
    235
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Leszno
    2. Toruń
    3. Wrocław
    4. Gorzów
    5-6 Zielona Góra,Częstochowa
    7-8 Bydgoszcz, Gdańsk

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    1-4 Leszno, Gorzów, Toruń, Wrocław
    5-8 Bydgoszcz, Częstochowa, Zielona Góra, Gdańsk

    w obu przypadkach kolejność przypadkowa.

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik Awatar ziemo86
    Dołączył
    19-09-2006
    Postów
    226
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przed przystąpieniem do spekulacji postanowiłem założyć, że Andersen zasili Wybrzeże, a Hancock zostanie we Włókniarzu.

    Apator Toruń

    Mistrz nie wygląda już tak okazale jak w zeszłym sezonie. O ile Andersena na pozycji seniora jest w stanie zastąpić Holder, o tyle sprawa z juniorami nie jest już tak oczywista. Kus nie wygląda mi na dominatora i o ile wymiatał w drugiej lidze (2,4), o tyle w najwyższej klasie rozgrywkowej jego średnia może zmaleć i o połowę. Pięciu solidnych seniorów jest jednak w stanie to wszystko nadrobić i jeżeli w Apatorze nie będzie "szpitala", to torunianie znowu powinni liczyć się w walce o DMP. Nie zapominajmy również o nowym torze, który dla wszystkich będzie zagadką.

    Główny atut: pięciu klasowych seniorów
    Główny mankament: nienajlepsza juniorka

    Unia Leszno

    "Byki" utrzymały zeszłoroczny skład i z miejsca stały się faworytami do mistrzowskiej korony. Ciężko znaleźć w tej ekipie jakieś słabe punkty, a i w razie kontuzji powinien mieć kto jechać. Kasprzak tak marnego (ale i tak niezłego) sezonu pewnie nie powtórzy, Leigh zapewne też, a w Jarka Hampela wstąpiła jakaś energia, która kompletnie go odmieniła i wreszcie ten chłopak walczy na dystansie. Problemem lesznian może być jedynie to, że ich przeciwnicy również lubią tor przy ulicy Strzeleckiej, ale jak pokazał sezon 2007 - jeśli jest się w gazie, to nic nie jest w stanie przeszkodzić w osiągnięciu zaplanowanego celu. Dodać do tego dwójkę znakomitych juniorów (Pavlic, Pawlicki) oraz jednego nie tak tragicznego w pogotowiu (Musielak) i mamy odpowiedź na pytanie, za czyj końcowy triumf najmniej będą płacić bukmacherzy.

    Główny atut: bardzo mocni juniorzy
    Główny mankament: tor, który odpowiada niemal wszystkim

    Falubaz Zielona Góra

    Cóż, wiele szczęścia miały "Motomyszy" w minionych rozgrywkach i jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to się powtórzyło. Protasiewicz coraz słabszy, Walasek nie jest cyborgiem, a Iversen i Lindgren jedynie miewają przebłyski geniuszu (raz na dziesięć spotkań). O ile Duńczykowi ciężko będzie już wspiąć się na szczyt speedwayowej drabinki, o tyle dla Szweda brama nadal stoi otworem. Jeśli "Fredka" wreszcie zaskoczy, to Falubaz może znaleźć się w czubie tabeli. Jeśli nie, to dolna czwórka bez wątpienia.

    Główny atut: Lindgren może okazać się strzałem w dziesiątkę
    Główny mankament: ...ale również totalnym niewypałem

    Włókniarz Częstochowa

    Wydawało się, że "Lwom" ciężko będzie powstać po zeszłorocznym nokaucie, ale jak widać wcale nie jest tak źle. Z drużyną pożegnał się Sebastian Ułamek, ale innych większych braków nie stwierdzono. Hancock, Pedersen i Richardson to nie są kelnerzy, a i Gapiński udowadniał, że jeździć potrafi. Gorzej z piątym seniorem i juniorami, dlatego obawiam się, że Włókniarz w tym roku będzie groźny, ale tylko na swoim torze.

    Główny atut: Nicki Pedersen
    Główny mankament: brak solidnego piątego seniora

    Sparta Wrocław

    Dwa dość konkretne zakupy przed sezonem (Nicholls i Watt) mówią, że wrocławianie tym razem chcą powalczyć o coś więcej niż utrzymanie. Tor we Wrocku miał być przebudowany, ale nic z tego na razie nie wyszło, więc akcje Sparty rosną w tym momencie jeszcze bardziej, bowiem Marek Cieślak potrafi wyczyniać z nim cuda. Leszno i Toruń powalczą, a reszta prawdopodobnie zostanie odprawiona z kwitkiem.

    Główny atut: Marek Cieślak
    Główny mankament: druga linia o wiele słabsza na wyjazdach

    Stal Gorzów Wlkp.

    Gorzów wydaje mi się najbardziej nieobliczalną ekipą w tym zestawieniu. Na papierze to wszystko wygląda całkiem nieźle, ale w rzeczywistości wiemy jak bardzo potrafią zaskakiwać kibiców Holta, Zagar czy Okoniewski. Tak naprawdę to od tych trzech panów wszystko będzie zależało, bo o Golloba i Karlssona jestem jakoś dziwnie spokojny. Juniorka wygląda już mniej okazale, ale Jonasson w większości wyścigów na swoim obiekcie powinien punktować. Cóż, może być podium, ale mogą być i baraże...

    Największy atut: Tomasz Gollob
    Największy mankament: trzech nieobliczalnych seniorów w składzie

    Polonia Bydgoszcz

    Skład Polonii prezentuje się całkiem nieźle, ale wynika z niego również, że żaden z zakontraktowanych przez "Gryfy" żużlowców nie ścigał się w zeszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Właściwie tylko "AJ" wydaje się być tu pewniakiem, ale nie jakimś dominatorem, tylko gościem na poziomie 2,2 - 2,3. Jest także Emil, ale on również pozostaje wielką niewiadomą, bo przed nim pierwszy tak naprawdę sezon z prawdziwego zdarzenia (Polska, Szwecja, Rosja + GP). U siebie Polonia powinna być mocna, ale na wyjazdach raczej baty.

    Największy atut: własny tor
    Największy mankament: nieekstraligowy skład

    Wybrzeże Gdańsk

    Nawet z Andersenem nie wygląda to imponująco. Średnio chce mi się wierzyć w ekstraligowe wyczyny "Skóry", Kylmaekorpiego czy Zetterstroema. Atutem gdańszczan może być tor, którego przez kilka sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej nie było. Bo cóż poza tym? Liderów na poziomie Andersena i Bjerre ma każda inna ekipa. Ba, śmiem zaryzykować stwierdzenie, że każda ma lepszych. No, ale podobno nazwiska nie jeżdżą.

    Największy atut: własny tor
    Największy mankament: najsłabszy skład

    Na koniec pozwolę sobie wytypować kolejność drużyn na koniec sezonu, która i tak pewnie się nie sprawdzi ;) :

    1. Leszno
    2. Toruń
    3. Gorzów
    4. Wrocław
    5. Częstochowa
    6. Zielona Góra
    7. Bydgoszcz
    8. Gdańsk

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik Awatar siwyy_93
    Dołączył
    01-10-2008
    Postów
    233
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Liderzy
    Leszno- Adams, Hampel;2
    Toruń- Jaguś, Sullivan;3
    Wrocław- Crump, Nicholls;4
    Cz-wa- Pedersen, Hancock;1
    Zielona Góra- Walasek, Lindgren;8
    Bydgoszcz- Jonsson, Sajfutdinow;6
    Gdańsk- Andersen, Bjerre;7
    Gorzów- Gollob, Holta;5

    Ocena od 1 do 8
    max- 1
    min- 8

    Druga linia
    Leszno- Kasprzak, Baliński;2
    Toruń- Holder, Miedziński;1
    Wrocław- Watt, Jędrzejak;3
    Cz-wa- Richardson, Gapiński;5
    Zielona Góra- Dobrucki, Protasiewicz;7
    Bydgoszcz- Davidsson, Chrzanowski;6
    Gdańsk- Skórnicki, Zetterstroem;8
    Gorzów- Karlsson, Zagar;4

    Juniorzy
    Leszno- Pavlic, Pawlicki;1
    Toruń- Kus, Celmer;5
    Wrocław- Janowski, Barker;6
    Cz-wa- Bridger, Miturski;8
    Zielona Góra- Zengota, Wodjakow;4
    Bydgoszcz- Sajfutdinow, Curyło;2
    Gdańsk- Vaculik(polska licencja), Forsberg;3
    Gorzów- Jonasson, Szewczykowski;7

    Oczywiscie to tylko moje spekulacje ;)

    1.Leszno
    2.Toruń
    3.Gorzów
    4.Wrocław
    5.Bydgoszcz
    6.Cz-wa
    7.Gdańsk
    8.Zielona Góra
    To tylko moje typy wiec mozecie sie zgodzic lub nie

  11. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Są faworyci, ale nie ma pewniaków. Leszno, Toruń wydają być się faworytami, reszta to bardzo dużo znaków zapytania na początek dam Gorzów - dlaczego? Przede wszystkim ciężko mi uwierzyć w wielkie odrodzenie Okonia - to już trwa ile? 5 lat? zostanie już do końca średniakiem. Zagar dla mnie to będzie taki sam jaki był w Toruniu, jestem niemal tego pewny. Do tego emeryci Gollob, Karlsson, Holta raczej lepiej nie będą jeździć.
    Następne znaki zapytania to Zielona Góra, o ile Walasek wykręci powyżej 2.0 średnią to wątpię by uczynił to Dobrucki czy Protasiewicz a co dopiero Lindgren czy Iversen. Być może zaskoczą w paru meczach i mogą być spokojni ligowego bytu, ale medale? raczej nie - chyba że kontuzje innych im pomogą.
    Częstochowa - Pedersen, Hancock mocny duet można zakładać, że w ostatnim biegu będzie 5:1 dla nich, ale czy Gapiński i Richardson będą skuteczni? Nie wiem być może, uważam że na 3 miejsce mają największe szansę. Do tego słaba juniorka.
    Wrocław tutaj pewniakiem jest tylko Crump, Nicholls jest zmienny jak pogoda w Polsce to samo Watt wielka niewiadoma, u siebie uważam, że będą nie do pokonania już o to zadba Cieślak.
    Gdańsk- wielka forma w e-lidze Skórnickiego, Zetterstroema, Gafurova? Jedynie w menadżerze żużlowym. Bjerre hm dostał pewnie dużą kasę to przygotuje najlepszy sprzęt na GP, czy do ligi będzie podchodził poważnie? Nie wiem. Andersen pewniakiem, ale to za mało by utrzymać ligę.
    Bydgoszcz - Jonsson i Emil pewniakami są na dzień dzisiejszy. Chrzanowski powinien być wzmocnieniem, Davidsson na pewno będzie lepszy niż 2007 roku, Toninho wszystko zależy jak pokieruje Go Rickardsson. Myślę, że Tony może dużo wspomóc Emila i Antonia. O byt ligowy jestem spokojny, ale czy medale? Być może młodość weźmie górę.
    1-2 Leszno - Toruń
    3. Częstochowa
    4. Bydgoszcz
    5. Wrocław
    6. Gorzów
    7. Zielona Góra
    8. Gdańsk

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Każdy może miec swoje zdanie, ale nie wiem skąd ta przepasc między Wrocałwiem a Zieloną Górą np. w tym zestawieniu...?
    Siwy:
    Wrocław- Watt, Jędrzejak;3

    Zielona Góra- Dobrucki, Protasiewicz;7
    A w sezonie 2008 było tak:
    Dobrucki 18 pozycja, Protasiewicz 21, Jędrzejak 24, Watt 30...

    Zresztą przykładów podobnych jest więcej, no ale forum przyjmie wszystko...;)

    PS. Już wiem Siwy...;)

    Mieszkam/kibicuję: Bydgoszcz

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Jasne.. Vaculik i Forsberg lepsi od Zengoty i Wodjakowa ? :D Śmiech :D Sam Artiom będzie robił z takimi co chciał :).
    Dobrucki i Protas według Ciebie słabsi od Chrzanka i Jonasa :D Niektórzy widać już zapomnieli kto powalił na kolana i spuścił nigdyniespadających z ligii 2007. ;)
    Według mnie będzie tak:
    1.Leszno
    2.Toruń
    3.Zielona Góra
    4.Gorzów
    5.Wrocław
    6.Częstochowa
    7.Bydgoszcz
    8.Gdańsk
    Roszady na miejscach 3-6 możliwe. Podobnie jak 7-8 :).

    ps.
    a co dopiero Lindgren
    Żebyś się nie zdziwił jeszcze. Według mnie Lindgren będzie miał w najgorszym wypadku 2 średnią w drużynie. :)
    TeamLindgren

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Leszno, Toruń wydają być się faworytami
    Toruń po stracie Andersena nie należy już do grona faworytów.
    wg mnie znacznie wyżej stoją notowania Gorzowa, czy nawet Wrocławia.

    Do tego emeryci Gollob, Karlsson, Holta raczej lepiej nie będą jeździć.
    taaaa, Gollob emeryt!:D
    żeby któryś z naszych młodych wilczków osiągnął biegopunktówkę 'dziadka' Golloba.

  15. Powrót do góry    #15
    Użytkownik
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jestem w 100% , że Emil z Bydgoszczy maksymalnie osi±gnie ¶rednia 1.7. Sezon wszystko zweryfikuje.

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Do tego emeryci Gollob, Karlsson, Holta raczej lepiej nie będą jeździć.
    taaaa, Gollob emeryt!:D
    żeby któryś z naszych młodych wilczków osiągnął biegopunktówkę 'dziadka' Golloba.
    No zobacz on już ma 38 lat! Ale z wiekiem jeździ słabiej wyjątkiem jest Hancock który jest jak wino. Być może inne podejście.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec Awatar alexbart
    Dołączył
    11-02-2005
    Postów
    1,358
    Kliknij i podziękuj
    502
    Podziękowania: 121 w 57 postach

    No, tak, to jest forum...

    ...wolnego formulowania przemyslen. Ale mnie tez brwi sie mocno uniosly jak patrze na niektore typowania. Logiki nie moge odkryc zadnej.

    Rzuca sie w oczy niedocenianie Falubazu i okreslanie brazowego medalu 2008 ''fuksem'': ile to razy mozna sie natknac na wyraz ''szczescie'' przy ocenie szans zielonogorzan. Moze to i dobrze. Lepiej zaczac rzogrywki z pozycji underdoga, niz namaszczonego faworyta. Ja nie bede wrozyl z fusow, bo na to wychodzi to cale typowanie przy tak wyrownanie sie zapowiadajacej lidze, ale mam kilka przemyslen:

    - Ostatni dzwonek dla Lindgrena jesli mysli o wstapieniu w slady Tonego. Jesli stanie sie obok Walaska liderem Falubazu na miare dwucyfrowki w kazdym spotkaniu, to przy solidnej drugiej linii w postaci Dobruckiego, Protasa i Iversena i ustepujacych jedynie Lesznu mlodziezowcach (nie licze Sajfutdinowa)pudlo musi byc w zasiegu.

    - Czytajac prognozy Leszno jest juz DMP 2009. Ja bylbym ostrozniejszy. Watpie osobiscie w progresje wynikow u Adamsa. Licze sie tez z tzw. zmeczeniem materialu. Jazda w jednakowym skladzie przez n-sezonow wcale nie musi byc mobilizujaca. Wrecz przeciwnie. Brakuje mi w Lesznie troche swiezej krwi.

    - Torun - uwaga, tekst troche prowokacyjny - bedzie mialo problemy z wejsciem do szostki.

    To tyle. Pozyjemy, zobaczymy.

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    No zobacz on już ma 38 lat! Ale z wiekiem jeździ słabiej
    Nie osmieszaj sie czlowieku

    4.Tomasz Gollob 2,390

    Podejrzewam ze w Bydgoszczy nikt nie osiagnie takiej sredniej w sezonie 2009.

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik Awatar siwyy_93
    Dołączył
    01-10-2008
    Postów
    233
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Każdy może miec swoje zdanie, ale nie wiem skąd ta przepasc między Wrocałwiem a Zieloną Górą np. w tym zestawieniu...?
    Siwy:
    Wrocław- Watt, Jędrzejak;3

    Zielona Góra- Dobrucki, Protasiewicz;7
    A w sezonie 2008 było tak:
    Dobrucki 18 pozycja, Protasiewicz 21, Jędrzejak 24, Watt 30...

    Zresztą przykładów podobnych jest więcej, no ale forum przyjmie wszystko...;)

    PS. Już wiem Siwy...;)

    Mieszkam/kibicuję: Bydgoszcz
    Wiesz klocic sie niechce
    ale to jest moje zdanie i sezon wszystko pokaze
    no niektore druzyny sa bardzo wyrownane dlatego sa takie roznice w punktach bo wielu zawodnikow prezentuje podobny poziom
    a moze ktos podczas sezonu blysnie forma ;)

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    Szykuje się bardzo ciekawy sezon. Już dawno e-liga nie była tak wyrównana! Mamy Unie jako faworyta i 7 ekip z których, odważę się to powiedzieć, każda może spaść!
    Nie doceniacie Gdańska i Bydgoszczy.

    Jeśli Andersen utrzyma dyspozycję z finałów, a Skórnicki będzie śmigał jak na IMP przystało to nie jednego mogą zadziwić. Do tego Bjerre przygotowany sprzętowo na GP, Zorro i utalentowany Vaculik. Nie wiem, dlaczego dla was jest to murowany kandydat do spadku.

    Bydgoszcz z kolei ma Andreasa, Emila i Chrzanka jako liderów, teoretycznie za słabi żeby pociągnać ekipe ale nie wiemy do czego zdolny będzie Team Rickardssona:P No i ten bydgoski tor...

    Wzmocnił się Gorzów i Wrocław trudno powiedzieć na co ich teraz będzie stać, mogą połknąć Zielonkę i bić się o medale. Zieloni bez zmian ale trzeba podkreślić, że w zdobyciu brązu pomogły im kontuzje Włókniarza.

    Częstochowa niby słabsza ale nadal stać ich na wiele. Pedersen i Hancock to już ponad połowa zdobyczy punktowej.

    Toruń teoretycznie powinien się bić o medale, jednak nikt nie zagwarantuje, że któryś z zawodników nie obniży formy z 2008roku albo nie złapie jakiejś długotrwałej kontuzji.

    W Lesznie sytuacja klarowna. Marsz po DMP! Skład mocny i bez dziur. Perspektywiczni młodzi zawodnicy podparci doświadczeniem starszych kolegów. Mają zabezpieczenie w razie kontuzji. W takich warunkach, kiedy główny konkurent do złota (Toruń) się osłabia, nie widzę powodów aby nie mieli wygrać ligi.

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik Awatar siwyy_93
    Dołączył
    01-10-2008
    Postów
    233
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jasne.. Vaculik i Forsberg lepsi od Zengoty i Wodjakowa ? :D Śmiech :D Sam Artiom będzie robił z takimi co chciał :).
    Dobrucki i Protas według Ciebie słabsi od Chrzanka i Jonasa :D Niektórzy widać już zapomnieli kto powalił na kolana i spuścił nigdyniespadających z ligii 2007. ;)
    Według mnie będzie tak:
    1.Leszno
    2.Toruń
    3.Zielona Góra
    4.Gorzów
    5.Wrocław
    6.Częstochowa
    7.Bydgoszcz
    8.Gdańsk
    Roszady na miejscach 3-6 możliwe. Podobnie jak 7-8 :).

    ps.
    a co dopiero Lindgren
    Żebyś się nie zdziwił jeszcze. Według mnie Lindgren będzie miał w najgorszym wypadku 2 średnią w drużynie. :)
    no wiesz w 2007 to Dobrucki jezdzil w Rzeszowie ;)
    a co do tego to Davidsson moze byc kluczowym zawodnikiem Poloni a jest to zawodnik ktory sie ciagle rozwija

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-04-2005
    Postów
    795
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 22 w 11 postach
    Toruń po stracie Andersena nie należy już do grona faworytów.
    wg mnie znacznie wyżej stoją notowania Gorzowa, czy nawet Wrocławia.
    Andersen to nie byl lider,ani wicelider,ani nawet 3 zawodnik zespolu.To byla nasza druga linia,czwarty zawodnik w zesole.Czy wiec az tak mocno sie oslabilismy?Gorzow wyzej od nas?Wroclaw?Na jakiej podstawie?Zespoly te wzmocnily sie co przy naszym malym oslabieniu daje im mozliwosc podjecia z nami walki i wygranie w koncu jakiegos pojedynczego meczu,ale zeby ich notowania staly wyzej od torunskich?Faworytem ligi jest Leszno,outsiderem Gdansk,Apator pewniakiem do medalu,a reszta to zespoly ze skladami na utrzymanie i podjecie walki o medal,moze oprocz Polonii.Ja widze to tak:

    1-2 Unia,Apator
    3-5 Zielonka,Gorzow,Wroclaw
    6-7 Czewa,Bydgoszcz
    8 Gdansk

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach

    ŻAŁOSNY ...

    Jestem w 100% , że Emil z Bydgoszczy maksymalnie osi±gnie ¶rednia 1.7. Sezon wszystko zweryfikuje.
    ...jesteś Falubazowiczu tak bardzo,ze aż szkoda to komentować.

    Nie wiem skad ta pewnosc,ze Zielonka będzie lepsza od Bydgoszczy bo nie ma co wracac do sezonu 2007 i 2008:składy nie te realia nie te etc.

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wiem skad ta pewnosc,ze Zielonka będzie lepsza od Bydgoszczy bo nie ma co wracac do sezonu 2007 i 2008:składy nie te realia nie te etc.

    A no dlatego:


    Walasek = Jonsson (w polskiej lidze co roku podobne ¶rednie)
    Lindgren > Davidsson
    Protasiewicz > Chrzanowski
    Dobrucki > Buczkowski
    Iversen > Lindbaeck
    Zengota < Sajfutdinow
    Wodjakow > ?


    Przewage macie tylko w juniorze. Jednak radze przypomniec , że Zengi to nie jest kelner i nie raz w Elidze przywoził dwucyfrówki pokonuj±c najlepszych na ¶wiecie.
    Wg mnie Polonia to główny kandydat do spadku.
    Oczywi¶cie teoretycznie , gdyż Tarnowem czy Rzeszowem z poprzedniego sezonu oni nie s± i będ± z nimi ciężkie mecze tak jak z każdym rywalem w Ekstralidze 2009.

  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Andersen to nie byl lider,ani wicelider,ani nawet 3 zawodnik zespolu.To byla nasza druga linia,czwarty zawodnik w zesole.Czy wiec az tak mocno sie oslabilismy?
    Oj Kolego. Nie chce byc zle zrozumianym, ale wkurza
    mnie juz to stwierdzenie powtarzane jak mantra o Hansie.
    Nawet nie dlatego, ze zawodnik z 4 srednia (2,00) zostanie
    zamieniony na zawodnika z 6 srednia (1,855). Bo
    statystycznie nie wyglada to tak zle. Ale moze
    spojrzmy na wyczyny obu panow w waznych lub trudnych meczach.
    we Wroclawiu - lepszy mecz Kostka 1:0 dla Roberta
    w Czestochowie - zdecydowanie lepszy Hans 1:1
    w Lesznie - minimalnie lepszy Hans, mozemy nie liczyc
    w Gorzowie - zdecydowanie lepszy Hans 1:2
    z Lesznem - zdecydowanie lepszy Kostek 2:2
    z Czestochowa - zdecydowanie lepszy Hans 2:3
    w Zielonej Gorze - zdecydowanie lepszy Hans 2:4
    z Wroclawiem - lepszy Kostek 3:4
    PO:
    w Gorzowie - zdecydowanie lepszy Hans 3:5
    w Zielonej Gorze - lepszy Hans 3:6
    z Zielona Gora - lepszy Hans 3:7
    w Lesznie (Kostek nie jechal, Hans pojechal super)
    z Lesznem (final) - obaj pojechali slabiutko
    I to jest dla mnie jakis wyznacznik, ze w meczach
    trudnych Hans stanowil o sile zespolu i przywozil
    niezmiernie wazne punkty. Wole te jego wazne punkty
    do zwyciestw i wpadki ze slabeuszami, gdzie zawsze
    ktos inny cos nadrobi, niz wyciaganie kosmicznych
    srednich w meczach z Tarnowem itp, i przywozenie
    zer z silniejszymi przeciwnikami.


  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Walasek = Jonsson (w polskiej lidze co roku podobne ¶rednie)
    Lindgren > Davidsson
    Protasiewicz > Chrzanowski
    Dobrucki > Buczkowski
    Iversen > Lindbaeck
    Zengota < Sajfutdinow
    Wodjakow > ?
    Walasek 11 pkt , Jonsson 11 pkt
    Lindgre 7 , Davidsonn 6
    Protasiewicz 8 , Chrzanowski 7
    Dobrucki 4 , Buczkowski 3
    Iversen 7 , Lindbaeck 6
    Zengota 5 , Sajftdinow 13
    Wodjakow 2, ? 0 pkt


    Wszystko tak jak pisaleś wychodzi 44:46 dla Bydgoszczy :P

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-04-2005
    Postów
    795
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 22 w 11 postach
    Morciasz

    Ja nie twierdze,ze sie nie oslabilismy.To oczywiste,ze Andersen to o wiele lepszy zawodnik niz Kosciecha i oczywiscie wolalbym duna w skladzie niz Kostka,ale strata Andersena to nie jest jakas katastrofa,zeby uwazac,ze mozemy miec problem z awansem do szostki albo ze znacznie wyzej od nas stoja akcje Gorzowa(w niczym im nie ujmujac).Bedziemy druzyna slabsza niz w 2008,ale nadal silna.Zdobylismy srebro bez Hansa dwa lata temu majac w skladzie takich asow jak Zagar czy Dryml,wiec Andersen to nie byl ktos kto stanowil o obliczu naszego zespolu,oczywiscie ze przywiozl wiele waznych punktow,ale czy uwazasz go Morciasz az za takie oslabienie ze teraz mamy byc druzyna skazana na walke o utrzymanie?Przestalismy byc faworytem ligi i to wszystko.Szkoda Hansa,ale bez przesady,poradzimy sobie takze i bez niego.

    zapytaj któregokolwiek prezesa, czy wolałby mieć w drużynie Duńczyka czy Kościechę!
    Ja tez wolalbym Andersena niz Koscieche i co z tego?Przeciez to nie temat o tym kto jest lepszy tylko ktora druzyna jest lepsza

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Toruń po stracie Andersena nie należy już do grona faworytów.
    wg mnie znacznie wyżej stoją notowania Gorzowa, czy nawet Wrocławia.
    Andersen to nie byl lider,ani wicelider,ani nawet 3 zawodnik zespolu.To byla nasza druga linia,czwarty zawodnik w zesole.Czy wiec az tak mocno sie oslabilismy?Gorzow wyzej od nas?Wroclaw?Na jakiej podstawie?Zespoly te wzmocnily sie co przy naszym malym oslabieniu daje im mozliwosc podjecia z nami walki i wygranie w koncu jakiegos pojedynczego meczu,ale zeby ich notowania staly wyzej od torunskich?
    no, z tym Wrocławiem to może przesadziłem, ale w przypadku Gorzowa to ani myślę żartować!:)

    Andersen to jednak czarty zawodnik świata, a że zdarzył mu się słabszy ligowy sezon?
    zapytaj któregokolwiek prezesa, czy wolałby mieć w drużynie Duńczyka czy Kościechę!:P oczywiście nie patrząc na oszczędności, tylko na klasę sportową.
    chyba jednak żal powoduje taką ocenę, zresztą taka sama sytuacja jest u nas, w Bydgoszczy kiedy po odejściu Okonia wśród bydgoskich kibiców pojawiły się opinie: a niech sobie idzie, jest przecież cienki, a wiadomo, że nie jest.:)

    Jestem w 100% , że Emil z Bydgoszczy maksymalnie osi±gnie ¶rednia 1.7. Sezon wszystko zweryfikuje.
    ...jesteś Falubazowiczu tak bardzo,ze aż szkoda to komentować.

    Nie wiem skad ta pewnosc,ze Zielonka będzie lepsza od Bydgoszczy bo nie ma co wracac do sezonu 2007 i 2008:składy nie te realia nie te etc.
    a Ty wciąż dajesz się prowokować!:D

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-05-2002
    Postów
    1,046
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Jest to moja tabela marzen, podparta skladami.

    1 Unia Leszno - tutaj nie ma co komentowac.

    2 Falubaz Z.G. - jako kibic Zielonej marze o srebrnym medalu :) choc to malo mozliwe, licze ze obudzi sie Protas i Lindgren. Koncowke sezonu mieli swietna :P

    3 Stal Gorzow - mimo ze szczerze nie lubie kobylakow to ich sklad jest niczego sobie, pozatym fajnie by bylo zeby stara ekipa byla na podium :P

    4 Apator Torun - lubie ta druzyne, ale oni juz sie nawygrywali w ostatnich latach, beda miec nowy stadion, wystarczy im :P hehe

    5 Wlokniarz Cz-wa - typowy kupny sklad, danie z mikrofali :)

    6 Sparta Wroclaw - solidny team, podejrzewam ze moga byc wyzej, ale liga jest bardzo wyrownana :P

    7 Wybrzeze Gdansk - taka przyjemna paczka spoko gosci, wsparta mlodym Bjerre ktory po tym jak wyruchal 1,5K bedzie musial odbudowac swoja renome.

    8 Polonia Bydgoszcz - sklad ten sam co polecieli, troche pokombinuja, troche poprzekrecaja, troche pooszukuja... i spadna :P

    To tak z przymrozeniem oka :) zwlaszcza komentarze. Kolejnosc moze nie jest niemozliwa, aczkolwiek wiem ze bardzo naciagana :P Ale moze przyjdzie mi na koniec sezonu odkopac tego posta

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    1,451
    Kliknij i podziękuj
    182
    Podziękowania: 119 w 80 postach
    Ja to widze tak :
    1,2-Leszno –Gorzów – Kolejność przypadkowa
    3.Toruń
    4.Z.Góra
    5.Częstochowa
    6.Bydgoszcz
    7.Wrocław
    8.Gdańsk

    PS Po większym namyśle to 6-7 miejsca nie jestem aż tak pewien . Może być mała roszada :P

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    18-11-2004
    Postów
    78
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    5 Wlokniarz Cz-wa - typowy kupny sklad, danie z mikrofali :)

    Zebys sie tylko "gadzino" nie zdziwil na koniec sezonu:))


    Dla mnie wyglada to tak:

    1.Unia Leszno
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .


    pisanie,ze Włokniarz to tylko Pedersen i Hancock traktuje jako dobry zart...

    Richardson i Gapiński bez kontuzji zrobia swoje i ...Bridger..kto mial okazje ogladac tego chlopaka w dwoch ostatnich meczach gdy dostal szanse kilku startow wie o czym mowie..poza tym Drabik/Szczepaniak u siebie jakies punkty powinni przywozic.

    Patrzac na składy reszty zespołów pomijajac Unie,nie zdziwiłbym sie gdyby Włókniarz był 2 lub..7


    POZDRAWIAM OBIEKTYWNYCH:)

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jest to moja tabela marzen, podparta skladami.

    1 Unia Leszno - tutaj nie ma co komentowac.

    2 Falubaz Z.G. - jako kibic Zielonej marze o srebrnym medalu :) choc to malo mozliwe, licze ze obudzi sie Protas i Lindgren. Koncowke sezonu mieli swietna :P

    Tez o nim marze , ale wolałbym go zdobyc po przegranych
    meczach z inn± drużyn± niż Leszno. :P
    I nie byłbym taki przekonany , że Leszno jest zdecydowanym faworytem. Chociaż trzeba przyznać s± "rolniki" piekielnie mocni. :P
    Moim faworytem jest niestety gorzowska Stal do wygrania ligi. :(

    Chciałbym , żeby wysoko była Czewa dzieki napince blacktopa jakos polubiłem ta drużyne. ¦mieszny klimat panuje w tej Czewie. :P Wg mnie jeżeli wszystko zagra s± nawet w stanie
    wygrac lige.

  33. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany Awatar damianos81
    Dołączył
    10-05-2005
    Postów
    1,907
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 80 w 48 postach
    Na razie chyba jeszcze jest za wcześnie na jakieś przewidywania ,gdyż Hancock i Andersen jeszcze nigdzie nie podpisali . A, co będzie jak obydwoje podpiszą w Gdańsku ?? haha

    Myślę ze liga będzie bardzo wyrównana i faworytów na dzień dzisiejszy do złota jest czterech : Gorzów , Leszno ,Zielona Góra ,Toruń

  34. Powrót do góry    #34
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 385 w 147 postach
    Składy zakładając że Hans jest w Gdańsku a Hancock w Częstochowie wyglądają bardzo wyrównanie ...Chodzi o to , że w tym roku jezli któras z ekip trafi z formą to nawet faworyzowane przez wszystkich Leszno nie będzie mialo nic do powiedzenia ..po prostu nie ma tak dużej róznicy miedzy ekipami zeby rozbic rywala nie będącego faworytem ale w *****istej formie siła rozpędu swej nazwijmy to ,, wielkości ,,...Tak jak to miało miejsce w roku 2007 ..ze nawet w słabszej formia ekipy z czuba nie dawały złudzeń ekipom z srodka tabeli za wyjątkiem paru przypadków..
    Jest kilka kluczowych aspektów nad którymi warto by sie zastanowic i podyskutowac ...

    1)Apator będzie jezdził na nowym torze i paradoks według mnie w tym ,że tor ten bedzie tak samo nowy dla wszystkich jak i dla Apatora ..a o całkowitym atucie swojego nowego toru mozna bedzie chyba mówic w roku 2010...Dlatego jakiekolwiek osłabienie formy Apatora w połaczeniu z zagubieniem i braku atutu własnego toru będzie katastrofalne...cho dla Torunian to nic raczej nowego gdyż do tej pory te z tor nie był ich sprzymiarzeńcem..

    2)Unia Leszno ...w zasadzie powinni byc faworytem ..tylko zalezy jak na to spojrzec bo kazdy może z forma wyskoczyc jak i ją zgubic...a i z gloryfikowaniem Pawlickiego bym poczekał do 4-5 rundy...Jezeli już bedą upatrywani jako faworyt to na pewno nie murowany...tak naprawdę ich siła jest brak wzmocnień lub osłabienie potencjalnych rywali..

    3)Gorzów ...uwązam że to ekipa w której jak wszystko zagra to będzie bardzo dobrze jak dla mnie przy spełnienu pewnych warunków jest to jeden z kandydatów do walki o złoto.


    4)Zielona Góra...tak jak w Lesznie w zasadzie bez zmian,dlatego powinno byc przy osłabieniach rywali lepiej ...zespół z dużym potencjałem ,który nie potrafi tego wykorzystac ...uwazam jednak ze jezli na odpowiednim poziomie pojedzie Lindgren i Iversen to ten rok bedzie w koncu tym gdzie Falubaz szeroko wkroczy w czołówkę ligi i bedzie walczył o najwyzsze cele.


    5 Cżęstochowa ...zespół w zasadzie przez wszystkich przemilczany ...ale to może im tylko pomóc .Generalnie nie wygląda to wszystko żle ale skład tez do konca nie przekonuje ...choc pamietajmy że w zeszłym roku na poczatku tez skład ckm-u nikogom nie przekonywał a co zrobili w rundzie zasadniczej każdy pamieta ...choc myślę że w tym sezonie jednak tylko walka o środek tabeli ...za dużo marazmu w składzie pod tytułem Gapiński ,Szczepaniak ,Woffinden ,Richardson..



    6)Wrocław ...Będzie to typowa ekipa zdola wygrac z każdym i wszedzie lecz nie ustrzeze się tez większych wpadek ..trudno uwierzyc aby nagle Nichols z Wattem całkowicie zmienili obraz dróżyny ze średniejze wskazniem na słabą na ekipęm walczącą o medale...choc dodając do tego Cireslaka i wrocławska kope to kto wie...?


    7)Bydgoszcz ...pytanie zasadnicze brzmi co znaczą wszyscy zawodnic bydgoscy w warunkach ekstraligowych ..na razie jako beniaminek stawiam ich w roli ekipy walczącej raczej o środek tabeli....


    8)Gdańsk ...zapowiadało sie niemrawo jednak z głębokiego KO w kontekście wzmocnień poderwali sie do walki ....wzmocnienia są ...pytanie tylko czy nazwiska typu Skórnicki , Andersen ,Bjerre ,Zorro pójdą w parze ze swoją popularnościa czy pojadą to co jechali do tej pory ...raczej walka o byt i niekoniecznie przegrana..




    A TU TROCHĘ WRÓZENIA Z FUSÓW...(KOLEJNOŚC PRZYPADKOWA)


    1-6 TORUŃ GORZÓW ZIELONA LESZNO WROCŁAW BYDGOSZCZ
    7-8 CZĘSTOCHOWA GDAŃSK



  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2008
    Postów
    271
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    8 Polonia Bydgoszcz - sklad ten sam co polecieli, troche pokombinuja, troche poprzekrecaja, troche pooszukuja... i spadna :P
    Jonsson drugiego tak słabego sezonu w e-lidze nie będzie miał
    Sajfutdinow najzdolniejszy zawodnik na Świecie, w ubiegłym roku pokazał swój potencjał nie tylko w lidze, można zakładać średnią w okolicach 2.0
    Chrzanowski-Okoniewski --> zdecydowanie transfer na plus Chrzan jest o wiele wiele lepszym i solidniejszym zawodnikiem od Okonia.
    Szczepaniak-Lindbaeck --> Myślisz, że Toninho kierowany przez Rickardssona będzie słabym i niemrawym zawodnikiem jak Szczepaniak?
    Davidsson 2007, a Davidsson 2009 -->nabrał doświadczenie i zobaczysz co będzie znowu będzie objeżdżał w ZG wasze pseudogwiazdy
    a Buczek też to taki niespełniony talent i może w każdym meczu wyskoczyć formą lub walnąć śliwki, w Bdg na pewno mocny.
    Więc zobaczysz u nas o 40 pkt będziecie marzyć.. ;]

  36. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    Jonsson drugiego tak słabego sezonu w e-lidze nie będzie miał
    Sajfutdinow najzdolniejszy zawodnik na Świecie, w ubiegłym roku pokazał swój potencjał nie tylko w lidze, można zakładać średnią w okolicach 2.0
    Chrzanowski-Okoniewski --> zdecydowanie transfer na plus Chrzan jest o wiele wiele lepszym i solidniejszym zawodnikiem od Okonia.
    Szczepaniak-Lindbaeck --> Myślisz, że Toninho kierowany przez Rickardssona będzie słabym i niemrawym zawodnikiem jak Szczepaniak?
    Davidsson 2007, a Davidsson 2009 -->nabrał doświadczenie i zobaczysz co będzie znowu będzie objeżdżał w ZG wasze pseudogwiazdy
    a Buczek też to taki niespełniony talent i może w każdym meczu wyskoczyć formą lub walnąć śliwki, w Bdg na pewno mocny.
    Więc zobaczysz u nas o 40 pkt będziecie marzyć.. ;]
    skad wiesz ze drugiego takiego nie bedzie mial
    skad wiesz ze najzdolniejszy zawodnik nie obnizy lotow po wystepach w GP
    Chrzanowskii mial kiepski sezon
    itede

    tak samo moge napisac

    Hans bedzie tym Hansem ktorego znamy z wystepow w Sparcie
    Bjerre ma cos do udowodnienia i tym razem pokaze w Polsce na co go stac
    Skornicki to najlepszy polski senior
    itede

  37. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    pozwolę sobie przypomnieć wszystkim tytuł wątku:

    Ekstraliga 2009 - prognozy, przewidywania...


    oczywiście jak co roku nie może zabraknąć przedsezonowej napinki ;)

    a potem posezonowego odszczekiwania będzie pewnie dużo mniej, też jak co roku ;)

  38. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Rzut oka z drugiego konca swiata:

    1. Leszno - maja super liderow i juniorow. Solidna druga linia w postaci Balinskiego i Kasprzaka. Wedlug mnie powinni wykorzystac oslabienie rywali i wygrac lige

    2. Torun - tradycyjnie juz solidny sklad - Jagus, Holder, Sullivan i inni. Oslabli na pozycji juniora, co pokrzyzuje im szyki w decydujacych meczach - przynajmniej moim zdaniem.

    3. Gorzow - wzmocnili sie Zagarem, ktory moim zdaniem okaze sie duzo lepszy od ich dotychczasowej drugiej linii, w zespole pozostali Gollob, Holta oraz Karlsson. Na braz na pewno ich stac

    4. Zielona Gora - moim zdaniem dalej maja bardzo wyrownany sklad i stac ich po raz kolejny na walke o medale. Oczywiscie trzeba w to wszystko wliczyc upadki i wpadki Protasiewicza, slabosc Iversena i Lindgrena, kontuzje Dobruckiego i tradycyjna zielonogorska magie, ale wciaz prezentuja sie solidnie

    5. Wroclaw - swietny lider Crump i dosc konkretne wzmocnienie drugiej linii. Przy czym Nicholls to zawodnik bardzo niesolidny, co we Wroclawiu wiedza i trzeba go pilnowac, zeby przywozil na zawody dobry sprzet oraz zeby on sam tez przyjezdzal.

    6. Czestochowa - jest Pedersen i Hancock, ale osoby Gapinskiego i Richardsona jakos mnie nie przekonuja, a dalej to raczej jest pustka

    7. Bydgoszcz - sklad troche podobny do tego z pierwszej ligi, do tego ubyl Okoniewski. Czeka ich ciezka walka o utrzymanie

    8. Gdansk - jestem pewien, ze Kenneth Bjerre dzielnie poprowadzi swoja druzyne w kierunku pierwszej ligi. Co nie znaczy, ze beda chlopcem do bicia jak Tarnow czy Rzeszow w sezonie 2008.
    Regards from Sydney
    Dexter

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    935
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Leszno
    Zielona Góra
    Częstochowa
    Gorzów
    Wrocław
    Toruń
    Gdańsk (z Hansem )
    Bydgoszcz

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik Awatar jjack
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    332
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Toruń (pewni zawodnicy, dobry sponsor)
    2. Gorzów (frycowe beniaminka już zapłacili)
    3. Leszno (solidny skład, ale Adamsowi latka lecą)
    4. Częstochowa (jeśli dogadają się z Gregiem)
    5. Bydgoszcz (już ja wiem dlaczego)
    6. Wrocław (ciężko będzie u nich wygrać, ale nic poza tym)
    7. Zielona Góra (jakoś mi nie pasują do e-ligi)
    8. Gdańsk (trudno mi uwierzyć, że z tym składem coś ujadą)

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czytając większość postów nie mogę pojąć dlaczego wielu z Was tak mocno ceni siłę Częstochowy i Torunia. Moim zdaniem zwłaszcza Apator bardzo się osłabił tej zimy - Holder nie będzie juniorem, a Kościecha solidnością nie dorówna Hansowi. Dodając kompletnie obcy im tor wydaje mi się, że Toruń będzie kandydatem do solidnej (choć zapewne z sukcesem) walki o byt w lidze. I mówię to całkowicie abstrahując od niespecjalnej sympatii do tego klubu. Cze-wa to samo - oddali Ułamka, słaba juniorka, bezbarwna druga linia, niepewna kasa.

    Wydaje mi się, że pierwsze skrzypce w lidze zagrają Leszno, Wrocław i Zielonka. Czarnym koniem będzie moim zdaniem Gdańsk lub Bydgoszcz. Dla mnie do spadku pierwsza jest obecnie Częstochowa. I z całą sympatią dla tego miasta i kibiców, życzę im, żeby moje przewidywania się nie sprawdziły.

    Spytacie pewnie czy Wrocław cenię tak, bo jestem "z". Otóż nie. Mój powód jest uważam racjonalny.
    Super lider - Jason Crump
    Super junior - Maciej Janowski
    Super coach - Marek Cieślak
    Atut toru powinien nam dać komplet zwycięstw w tym roku u nas. A jak będą wysokie, o co pewnie Cieślak zadba - będzie dobrze.

  42. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany Awatar JD
    Dołączył
    22-03-2004
    Postów
    2,604
    Kliknij i podziękuj
    66
    Podziękowania: 57 w 28 postach
    oj to będzie jeden z dłuższych wątków ;). Nie będę świrował z ustalaniem dokładnej :P kolejności bo zaraz znajdzie się z dwudziestu pajaców którzy przyczepią się o źle postawiony przecinek w poscie :P
    Jednak pozwolę sobie zrobić wstępny podział
    1-4
    Zielonka, Krzyżaki,Leszno,Gorzów
    5-8
    Czewa,Gdańsk,Wrocek ,Bydgoszcz

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-09-2006
    Postów
    610
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 23 w 17 postach
    Wszystko fajnie pieknie, ale moze mi ktos podac regulamin na 2009 (nie 2008) dla SE, bo kilka rzeczy jest istotnych.

    Kilku jegomosci z ZG juz najchetniej pozbyliby sie Polonii Bydgoszcz z SE. Pochlebia mi to jako ze jestem jej kibicem, a wiadomo ze najbardziej sie kibic obawia najsilniejszych. :P

    Torun oddajac Hansa, zatrzymuje Koscieche, co jest wiekszym bolem glowy dla prezesa Polnego. Stronka PZM z regulaminem jest chwilowo niedostepna, a interesuje mnie zapis o startach Polakow. Jesli mnie pamiec nie zawodzi to w 2009r. nie wystarczy polska licencja. Tak wiec w Gdansku nadal brakuje 1 Polaka. Lepiej dla nich bylo w takim razie nie walczyc o Andersena, a wybrac Koscieche. - Nie ryczec mi tu tylko na mnie, bo nie moge sprawdzic i potwierdzic tej wiadomosci.

    Jesli to co pisalem jest prawda to tabele widze tak:

    1 Leszno
    2 Torun
    3 Gorzow
    4-7 Bydgoszcz, Czestochowa, Wroclaw, ZG (kolejnosc alfabetyczna)
    8 Gdansk.

  44. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciesza tak wysokie notowania Stali...
    Ja osobiscie rowniez wierze ze w tym sezonie stac nas na walke o medal, byc moze nawet srebrny.
    na dzien dzisiejszy,po tym co wyrabia Pawlicki(a strach sie bac co bedzie gdy bedzie szedl do przodu)niema ekipy ,ktora moglaby przeciwstawic sie Unii.
    Wprawdzie leszczynianom jakos nieszlo w meczach z nami,ale to raczej mierne podstawy ku temu by sadzic ze damy im rade.Moze to troszke pesymistyczne nastawienie,ale by myslec o zlocie zarowno Pk jak i Zagar musieliby miec naprawde znakomity sezon.

    Zreszta w tym sezonie strasznie ciezko przewidywac co sie wydarzy...
    Z tego wzgledu ze wszystkie 8 ekip ma bardzo solidne sklady!
    Tym samym gdzies gdzie potknie sie Gorzow,wygrac moze np. Falubaz.


    1.Unia Leszno
    Piekielnie silny sklad,w zasadzie bez dziur.jedyna nadzieje na dogonienie ich upatruje w slabszym Adamsie,ktory nie jest juz tym samym "terminatorem" co kilka lat temu...
    Licze rowniez na to ze te "4-1" w 2008 niebylo przypadkowe i tor leszczynski nam lezy,wzglednie gorzowski nielezy "bykom".

    1.Hampel
    2.Batchelor/Shields
    3.KK
    4.Bali
    5.Adams
    6.Pavlic
    7.Pawlicki


    2. Stal Gorzow


    Tu raczej odzywa sie wiara w sukces i nadzieja.Wzmocnilismy sie Zagarem i Okoniem i wydaje mi sie ze beda oni przechylac szale w wielu rownych meczach czego brakowalo nam w 2008.Licze rowniez na to ze Szewczyk pojdzie naprzod,a i THJ bedzie jezdzil to czego sie oczekuje bez wpadek jak te w Zg czy wielokrotnie u nas.Ale czy to starczy na Srebro?Bedzie ciezko,ale wierze w to.

    1.Holta
    2.Okon
    3.PK
    4.Zagar
    5.Gollob
    6.Jonasson
    7.Szewczyk


    3.Falubaz Zielona Gora


    Jesli tylko nie bedzie takich kompromitajci na wlasnym torz,czyli Walasek czy Pepe niebeda zaskoczeni warunkami przy W69 to wydaje mi sie ze stac ich na obrone brazu,a nawet cos wiecej,ale sezon pokaze.No i jak twierdzi wielbiciel talentu "Fredka" on bedzie jezdzil duzo lepiej:)


    1.Dobrucki
    2.Pepe
    3.fred
    4.PUK
    5.Walasek
    6.Zengota

    4-5.Apator Torun/Ckm Czestochowa


    Apator stracil na dwoch pozycjach.Kus to nie Holder i niema opcji by tak jak australijczyk przechylal kolejne mecze na strone "Aniolow".No i Kostek za Hansa.Niby Staty niemowia o wielkiej roznicy,ale dokladnie sedno sprawy ujal Morciasz.

    1.Kostek
    2.Holder
    3.Sullivan
    4.Miedzinski
    5.Jagus
    6.Kus

    Wlokniarz stracil natomiast Sebe.Moznaby powiedziec,ze strata jak najbardziej do odrobienia,a nawet jest szansa na wzmocnienie sie.
    Ale jak widac "lwy" maja spore problemy z budzetem i szczytem bedzie utrzymanie skladu.

    1.Hancock
    2.Szczepaniak
    3.Gapinski
    4.Richardson
    5.Pedersen
    6.Woffinden


    6.Sparta Wroclaw


    Niewatpliwe wzmocnienia Scottem i Daveyem.Anglik zrezygnowal z Anglii i wielu mowi ze bedzie to przyczynkiem do lepszej jazdy w lidze.Byc moze ale czy to oznacza te 11-13p i prowadzenie razem z Crumpem Sparty do medali?Na dzis ciezko mi to sobie wyobrazic...
    Jest jeszcze Maciek.Zapowiada sie na brylanta...I wlasnie jego jazda moze zawazyc o tym co osiagnie Sparta w 2009.

    7.Gks


    Jesli to wszystko co snuje sobie Ken:P sie sprawdzi tj te inwestycje w sprzet i te zaangazowanie rodziny w jego starty przyniesie rezultaty tj srednia 2,0 i Hansie jako drugim liderze stac ich bedzie napewno na sprawienie wielu niespodzianek.Na wlasnym torze beda bardzo grozni,ale na wyjazdach mzoe bcy slabo.A tym samym medale nie do "chwycenia"


    8.Polonia


    jest jeden lider Aj i to nie na miare Gollob,Crumpa czy Nickiego.jest najlepszy junior swiata,ale co dalej?
    gdyby tak wlasnie "gryfy" mogly sciagnac Hansa czy Kenetha
    ...byliby w stanie wlaczyc sie w walke o medale.
    A tak?Po transferze hansa(o ile do neigo dojdzie) Bydgoszcz moze odziwo zabawic w elidze tylko rok.


    1.Unia
    2.Stal
    3.Falubaz
    4/5.Apator/Sparta
    6.Wlokniarz
    7.Wybrzeze
    8.Polonia


    Tak bym to widzial,ale to tylko teoria...i nadzieje.

    Ps.Gdyby tak tak jak wyzej skonczyla sie RZ...Co wy na to Falubazy?:D
    Derby o medal...to chyba nie na moje serce:P
    " In and Out of Love "

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Derby o medal...to chyba nie na moje serce:P
    Dlatego w trosce o Twoje zdrowie i wielu innych kibiców z ZG i Gorzowa lepiej będzie dla Was derby w meczu barażowym o utrzymanie :)

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •