Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 225 z 647

Wątek: Ekstraliga 2009 - prognozy, przewidywania...

  1. Powrót do góry    #181
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Na pewno mamy najmłodszy zespół i na pewno najbardziej ambitniejszy, jak się to zakończy? Zobaczymy na koniec sezonu może medalem Przynajmniej nam nie wisi taka odpowiedzialność jak na Gorzowie który znowu wydał duży hajs na transfery.
    O ile medal Wybrzeżu czy Polonii raczej nie grozi to zgadzam się, że Stal jest przereklamowana. Trudno im będzie zdobyć medal.

    I ja jestem przekonany, że zarówno Nicholls, jak i Watt będą łoić po 10 pkt w meczach. I jak będzie trzeba, to to odszczekam.
    I pewnie będziesz musiał odszczekać. Watt w minionym sezonie w meczach wyjazdowych 1 raz osiągnął magiczną barierę 10 pkt w meczu, u siebie ta sztuka udała mu się 4 razy. Nicholls w meczach wyjazdowych Stali również aż 1 raz osiągnął dwucyfrowy wynik, u siebie 3 razy. W tym obaj osiągnęli dwucyfrówki ze słabiutkim Tarnowem.

    Muszą przejść swoistą metamorfozę by trzepać po 10 pkt w silnej Sparcie, jadąc obok Crumpa, Jędrzejaka czy Janowskiego i nie mając za rywala ekipy tak słabej jak tarnowska Unia. W Stali byli liderami zespołu... :)
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  2. Powrót do góry    #182
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A kto powiedzial ze bedzie latwo gorzowianom go zdobyc?

    To ze ludzie poczatkowo typowali Stal w okolicach II,III miejsca nie oznacza ze tak bedzie.

    Wg mnie niepodwazalnym jest jednak to ze SG wzmocnila sie wobec zeszlego sezonu.Z takiego zalozenia w kazydm razie mozna wyjsc.
    Jest to w tym okresie wprawdzie wciaz suche typowanie bo temat Ferjana czy Monberga byl i jest walkowany.
    WW osiagneli znakomite srednie kolo 2,3-2,5 (zdaje sie) a w elidze nieznaczyli wiele.Jak wiemy Okon uzyskal "cale" 2,0 notujac wiele MIERNYCH wystepow wiec w elidze powinien znaczyc jeszcze mniej tak?
    No i Jest niby pewniejszy Zagar.Mial 1,8,ale czy ktos przewidzi czy powtorzy ten sezon?
    Wiec w latwy sposob mozna udowodnic ze te transfery wcale niepodniosly naszej wartosci.

    Istotnym przy walce o medale jest rowniez jednak to ze Apator i Wlokniarz oslabily sie.A Falubaz od ktorego bylismy slabsi o 1 czy 2 ptk zostawil ten sam sklad.

    Mozna wiec realnie liczyc na to ze SG wlaczy sie w walke o medale.

    KObe trudno nie oczekiwac od Golloba,Holty Pk,Zagara
    czy Jonassona konkretnych wynikow.To nie mlodziki i nie jezdza za pare zloty.
    Ale jesli ktos sadzi ze ktorys z nich spali sie psychicznie(moze poza THJ) z obawy przed "rozmowa" z prezesem(po slabszych wynikach) to widac jak "ogromne ma pojecie" o zuzlu.

    A jak bardzo jest przereklamowana STAL GORZOW pokaze nam Wybrzeze juz w 3 kolejce gdzie na wlasnym obiekcie niewatpliwie sprowadzi nas na ziemie...

    " In and Out of Love "

  3. Powrót do góry    #183
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-07-2008
    Postów
    708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Najbardziej przereklamowany to jest chyba jak narazie Renat Gafurov przez Melasa :)
    No poczekamy na 3 kolejkę. A co tam :) Pojadę, żeby zostać sprowadzonym na ziemię... W końcu już tyle razy to przeżywałem, że i jeszcze jeden raz nie zaszkodzi...

  4. Powrót do góry    #184
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,344
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach


    Co do mojego zdania na temat beniamikow to:
    Andersen powinien pociagnac caly zespol za uszy i nie jedna druzyna wyzej stawiana potraci tam punkty. Procz Czestochowy i Wroclawia, to kazdy zespol moze zazdroscic im takiego lidera - dobry punkt druzyny w 15 biegu.
    Myślę, że trochę przeceniasz Hansa szczególnie w kontekście ubiegłorocznego, niezbyt udanego dla duńczyka sezonu w Extralidze ;) W GP stawiam go na w trójce faworytów do Misia Świata, obok Crumpiego i Powera. Natomiast w Polsce - nie wiem czy jest w stanie pojechać tak kapitalnie jak w 2006, nie sądzę... Choć liderem Gdańska na pewno będzie :) Myśle, że na podobnym poziomie z kumplem z Malili-AJ'em pojadą w Polszy :)


    Sezon ligowy zapowiada się arcyciekawie :D To może być najbardziej ekscytujący rok od lat, bardzo wyrównana stawka.

    Odstaje imho Wybrzeże, co do tego nie ma chyba wątpliwości.

    Na faworyta wyrasta Unia Leszno - pewny, sprawdzony, zgrany skład oparty na kwartecie Jarecki-Adams-Bali-KK + trójka pieruńsko uzdolnionych wilczków Pavlić-Batchelor-Pawlicki.

    Bardzo jestem ciekaw postawy Bydgoszczan, podoba mi się taki skład. Zobaczymy jak pojedzie cholerie uzdolniony Emil S. po rocznym rozbracie z ELIGĄ. Jest pewniak - Jonsson, jest czwórka tworząca bardzo silną drugą linię: Davidsson, Chrzanowski, Lindbaeck, Buczkowski. Trzej pierwsi w porywach moga stać się liderem ;)

  5. Powrót do góry    #185
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Bardzo jestem ciekaw postawy Bydgoszczan, podoba mi się taki skład. Zobaczymy jak pojedzie cholerie uzdolniony Emil S. po rocznym rozbracie z ELIGĄ. Jest pewniak - Jonsson, jest czwórka tworząca bardzo silną drugą linię: Davidsson, Chrzanowski, Lindbaeck, Buczkowski. Trzej pierwsi w porywach moga stać się liderem ;)
    Ja też jestem ciekaw postawy bydgoszczan :P AJ pewnym punktem - tu bym się wstrzymał. W pierwszej lidze miał fatalny sprzęt... Jak na sobie na itv24 oglądam niektóre mecze Polonii to aż się włos na głowie jeży ile on musi się pogimanstykować, żeby przed łebkami dojechać. Z takim sprzętem, a problem trwa już któryś sezon, to on w Elidze niewiele zdziała.

    Davidsson powinien poszaleć. Poprzednim razem w Elidze niektóre występy miał kosmiczne. Duże niewiadome to Buczek (jak po kontuzji) i Antonio (czy nadal będzie szedł w górę).

  6. Powrót do góry    #186
    Użytkownik
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    327
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pojadę, żeby zostać sprowadzonym na ziemię... W końcu już tyle razy to przeżywałem, że i jeszcze jeden raz nie zaszkodzi...

    Np. dwukrotnie w ubiegłorocznych derbach. :)

  7. Powrót do góry    #187
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,344
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    Vicar, nie zauważyłem aby Andreas miał tak fatalny sprzęt, jak piszesz :) Generlanie AJ jest jednym z najlepiej jeżdżących parowo rajderów na świecie, od kilku lat; często wypuszcza partnera do przodu, a sam broni tyłów może stąd wynikają niektóre z twoich refleksji na temat Jonssona.

    Myślę, że jednak będzie pewny. Najpewniejszy z Bydgoszczy.

    ps. Tez liczę, że Jonas poszaleje w naszej lidze i pokaże niedowiarkom, że papiery na jazdę w GP to on posiada ;) Ehhh jak sobiew przypominam ten mecz w Czewie, 2 latka temu. Wykręcił wtedy coś koło 15 oczek. Świetny walczak :) Głównie na przyczepnych nawierzchniach.

  8. Powrót do góry    #188
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Może i masz rację, a może zmyliło mnie to, że oglądałem akurat bieg gdy jechał z Sajfutdinowem "w parze" i Rusek na mecie był pół kółka przed wszystkimi :P

  9. Powrót do góry    #189
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2004
    Postów
    599
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    witam i moje trzy grosze.

    dla mnie najwazniejsza sprawa jest kto nie zalapie sie do PO. niestety stawiam na gdansk i mimo wszystko bydgoszcz.

    gdansk (na papierze) jest dla mnie murowanym spadkowiczem bydgoszcz absolutnie nie - no ale kogos wskazac niestety trzeba.

    PO to juz loteria. skazywanie w tej chwili leszna jako pewniaka nie ma sensu. czestochowa jest tego najlepszym przykladem. zasadniczy sezon miejsce I a skonczyli bez medalu.
    ale jezeli mam sie juz bawic w typowanie to:
    leszno
    z. gora
    wroclaw
    torun
    gorzow
    czestochowa

    poniewaz sila razenia skladow seniorskich sa podobne-
    sugerowalem sie zestawem par juniorskich.

    pozdrawiam



  10. Powrót do góry    #190
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2008
    Postów
    240
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Osobiście uważam, że w tej chwili nie ma możliwości przewidzenia końcowych wyników. W e-lidze jest tylko paru zawodników, którzy trzymają corocznie podobne średnie, reszta to znaki zapytania. Dlatego wstrzymał bym się od układania tabeli przed sezonem. Liga w tym roku na pewno będzie bardzo wyrównana i o to chodzi. Pozdrawiam wszystkich kibiców.
    FALUBAZ ZIELONA GÓRA:)

  11. Powrót do góry    #191
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-09-2006
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 23 w 17 postach
    .
    .
    .
    ale jezeli mam sie juz bawic w typowanie to:
    leszno
    z. gora
    wroclaw
    torun
    gorzow
    czestochowa

    poniewaz sila razenia skladow seniorskich sa podobne-
    sugerowalem sie zestawem par juniorskich.

    pozdrawiam

    Sorki ale w takim razie postawiles MIMP na 3 miejscu? Wiadomo kazdy moze miec wlasne zdanie, ale troszke konsekwencji. :)

  12. Powrót do góry    #192
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    PO to juz loteria. skazywanie w tej chwili leszna jako pewniaka nie ma sensu. czestochowa jest tego najlepszym przykladem. zasadniczy sezon miejsce I a skonczyli bez medalu.
    Leszno jest murowanym faworytem i dla nich PO nie jest żadną loterią. Mają silny, wyrównany skład, z rezerwami.
    Częstochowa miała zdecydowanych liderów, którzy też napędzali zespół dzięki ZZ. Co prawda nie tylko to było ich siłą, w końcu odnalazł się Lee, ale jednak to nie był zespół tak wyrównany i z takimi rezerwami jak Leszno. Więc nie porównywałbym tych drużyn.

    PS
    Gdyby liga była bez PO, też byś pisał, że to loteria. A nóż widelec Jaguś z Holderem dostają kontuzji i nagle z kandydata do złota robi się zespół broniący przed spadkiem.


    Taki jest żużel i jego realia. Trzeba być na to przygotowanym.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  13. Powrót do góry    #193
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2004
    Postów
    599
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    .
    .
    .
    ale jezeli mam sie juz bawic w typowanie to:
    leszno
    z. gora
    wroclaw
    torun
    gorzow
    czestochowa

    poniewaz sila razenia skladow seniorskich sa podobne-
    sugerowalem sie zestawem par juniorskich.

    pozdrawiam

    Sorki ale w takim razie postawiles MIMP na 3 miejscu? Wiadomo kazdy moze miec wlasne zdanie, ale troszke konsekwencji. :)
    a co ma piernik do wiatraka - czyli indywidualne osiagniecia do ligii.

    skornicki tez jest imp i co to wnosi ze bedzie krecil punkty jak gollob, hampel, walasek, jagus i paru innych. mial dzien i wygral ale i tak sa od niego lepsi - w mojej ocenie
    :)

  14. Powrót do góry    #194
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2004
    Postów
    599
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    PO to juz loteria. skazywanie w tej chwili leszna jako pewniaka nie ma sensu. czestochowa jest tego najlepszym przykladem. zasadniczy sezon miejsce I a skonczyli bez medalu.
    Leszno jest murowanym faworytem i dla nich PO nie jest żadną loterią. Mają silny, wyrównany skład, z rezerwami.
    Częstochowa miała zdecydowanych liderów, którzy też napędzali zespół dzięki ZZ. Co prawda nie tylko to było ich siłą, w końcu odnalazł się Lee, ale jednak to nie był zespół tak wyrównany i z takimi rezerwami jak Leszno. Więc nie porównywałbym tych drużyn.

    PS
    Gdyby liga była bez PO, też byś pisał, że to loteria. A nóż widelec Jaguś z Holderem dostają kontuzji i nagle z kandydata do złota robi się zespół broniący przed spadkiem.


    Taki jest żużel i jego realia. Trzeba być na to przygotowanym.
    PO to dwa mecze a nie caly sezon. liczy sie dyspozycja w danym dniu. a nie w calym sezonie.

    2 lata temu chyba torun to przerabial. w calym sezonie byliscie lepsi ale to leszno zdobylo majstra.

    ale jezeli koniecznie nalegasz to przyznam tobie racje. nie mam nic przeciwko zeby leszno bylo murowanym kandydatem i co wiecej zdobylo zloto.

    bywaj :)

  15. Powrót do góry    #195
    Użytkownik
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    389
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    2 lata temu chyba torun to przerabial. w calym sezonie byliscie lepsi ale to leszno zdobylo majstra.
    uspokuj się jak byliście w całym sezonie lepsi
    to dlaczego nie zdobyliści DMP
    okradli was ?? oszukali??

  16. Powrót do góry    #196
    Początkujący
    Dołączył
    06-02-2009
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1.Leszno
    2.Falubaz
    3.Stal
    4.Bydgoszcz
    5.Częstochowa
    6.Toruń
    7.WTS
    8.Gdańsk

  17. Powrót do góry    #197
    Użytkownik
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1.Leszno
    2.Falubaz
    3.Stal
    4.Bydgoszcz
    5.Częstochowa
    6.Toruń
    7.WTS
    8.Gdańsk
    hehe dobre :)
    1/2 leszno - torun
    3/4 wrocek - gorzuf ;)
    5/6 czewa - bydzia
    7/8 zielonka - sledzie ;)

  18. Powrót do góry    #198
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Najbardziej charakterystyczna cecha ekstraligi 2009 jest to, iz teoretyczny przedsezonowy potencjal druzyn jest bardzo ale to bardzo wyrownany. Wpisy w tym watku pokazuja jak wyrownany jest potencjal druzyn. Niektore druzyny stawiane sa w jednych postach na 1-szym 2-gim miejscu, podczas gdy inni forumowicze przewiduja, iz druzyny te zajma 7-me lub 8-me miejsce. Przesada jest stwierdzenie, iz kazda sposrod 40320 permutacji jest mozliwa jednak malo ktora kolejnosc ekstraligi mnie zdziwi. Druzyny mocne z sezonu 2008 (Torun, Czestochowa) oslabily sie, druzyny srednie (Zielona Gory) nie zmienily sily razenia a druzyny slabe (Wroclaw, Gorzow) wzmocnily sie, co powoduje, iz liga jest bardzo wyrownana.
    Przypuscmy jednak, ze musze obstawic dokladna kolejnosc druzyn w ekstralidze wiec z krotkim uzasadnieniem robie to:

    8- Gdansk

    Szczerze mowiac ta druzyna wydaje mi sie byc najslabsza. Oczywiscie Bjerre stac na duzo lepszy rezultat niz ten, ktory osiagnal w sezonie 2008 w Rzeszowie, ale podobnie jak Andersen nie jest to wyrazny lider. Poza tym zawodnicy tacy jak Zetterstroem, Skornicki, Gafurov, Kylmaekorpi moze nie sa to zawodnicy slabi ale zawodnicy Ci dawno (o ile w ogole) w ekstralidze nie jezdzili i bedzie Im bardzo ciezko dostosowac sie do poziomu najsilniejszej ligi swiata, gdzie sprzet sprzet i przede wszystkim sprzet sie liczy. Przyklady Gorzowa2008, Wroclawia2008 Bydgoszczy2007, Zielonej Gory2007, Rzeszowa2006, Rybnika2006 pokazuja, iz trudno jest o dobre wyniki, jesli zawodnik przechodzi z 1 ligi do ekstraligi zwlascza, jesli w tej ekstralidze dawno nie startowal.

    7-Bydgoszcz

    Bydgoszcz nie wzmocnila sie znaczaco w porownaniu z sezonem 2007, kiedy to spadla z hukiem z ekstraligi i ciezko oczekiwac znaczacego postepu w tym sezonie. Trzeba jednak pamietac, iz Davidson w sezonie 2009 to zdecydowanie inny zawodnik anizeli Davidson w sezonie 2007, ze Emil od tego czasu tez zrobil kolosalny postep choc jazda pierwszy sezon w GP moze zle na Jego postawe w lidze wplynac. Ale tego postepu nie widac, np u Buczkowskiego. A wymiana Okonia na Chrzanka to wcale nie jest wymiana przynoszaca zdecydowana korzysc, gdyz Chrzanek 2 sezony z rzedu jezdzil w 1 lidze czesto z bardzo przecietnymi wynikami. A jak ocenic wymiane Klechy z sezonu 2007 na Lindbacka2009. Klecha pewnego poziomu nie przeskoczyl, ale byl przewidywany i solidny natomiast po Lindbacku spodziewac sie mozna prawie wszystkiego. Oczywiscie moze to byc czarny kon, ale wcale nie musi nim byc.

    6- Czestochowa

    Moim zdaniem strata Ulamka to duza strata dla zespolu z Czestochowy. Wystarczy spojrzec na to jak jezdzila Czestochowa w tych momentach sezonu gdy Ulamek spisywal sie tragicznie. Wowczas Czestochowa wygrywala mecze tylko dzieki zastosowaniu ZZ za Richardssona i Gapinskiego. W sezonie 2008 szczyt swoich mozliwosci osiagnal Richardsson. Wyniku z tego sezonu On juz nie powtorzy. Kolejnym minusem Czestochowy sa slabi juniorzy.

    5-Wroclaw

    Po wzmocnieniu sie Nichollsem i Wattem sklad jest silniejszy, ale cudow nie nalezy sie spodziewac. Wroclaw na wyjezdzie w sezonie 2008 byl wyjatkowo mizerny. Nicholls i Watt nie sa to zawodnicy tej klasy, aby ten stan zdecydowanie poprawic. Wroclaw bedzie wiec tak samo jak w sezonie 2008 mocny u siebie slaby na wyjezdzie, moze dzieki jakosciowej zmianie uda sie wroclawianom zgromadzic wiecej bonusow.

    4-Torun

    Wymiana Andersena na Kusa to bardzo duza strata z punktu widzenia torunskiej druzyny. Dodatkowym minusem jest to, iz Holder bedzie juz seniorem i bedzie to Jego 1szy sezon w GP. Jesli torunianie chca wywalczyc medal a moze nawet obronic tytul, to Kosciecha musi spisywac sie zdecydowanie lepiej niz w sezonie 2008. Choc pewnego poziomu On tez nie przeskoczy.

    3- Zielona Gora

    Tu duzo zalezy od decyzji Walaska dotyczacej Jego jazdy w GP. Jesli Walasek bedzie startowal w GP, to szalu On tam podobnie jak Kasprzak w zeszlym roku nie zrobi ale do obowiazkow w lidze podchodzil On bedzie tak jak nas do tego przyzwyczail czyli solidnie. Jesli natomiast nie daj Boze Walasek zrezygnuje z GP to pierwszym rezerwowym jest Iversen a jazda Iversena w GP ma juz zdecdyowanie negatywny wplyw na Jego postawe w lidze. Sezony 2007 i 2008 to pokazaly. Iversen w GP bardzo bardzo sie stara, ale osiaga i tak 200% swoich mozliwosci czyli 11-te 12-te miejsce. Potem na lige nie ma juz sily, co sezon 2008 ewidentnie pokazal. Gdyby natomiast Iversen nie jezdzil w GP i spisywal sie na tym poziomie co w sezonie 2007 (no moze troche slabiej) to bedzie naprawde dobrze.
    Tendencja znizkowa Protasa od dobrych 5-6 sezonow jest niestety niepokojaca i to podobnie jak brak rezerwowego jest sporym problemem. Jesli chodzi o PePe to naprawde trudno oczekiwac po Nim szalu gdy obserwuje sie rownie pochyla po ktorej zjezdza nie od 2-3 ale nawet od 5-6 sezonow. Jedyna nadzieja co do tego zawodnika jest to, iz po sezonie konczy Mu sie kontrakt i powinien wiedziec, ze jesli chce jeszcze z zuzla troche kasy wyciagnac, to musi sporo kasy zainwestowac, aby moc sensowny kontrakt podpisac.

    2- Gorzow

    Druzyna ta w zeszlym sezonie zaplacila frycowe, tak jak na ogol beniaminek placi, jednak w tym sezonie druzyna jest o 1 sezon madrzejsza. W przypadku Zagara jest to 3-ci sezon z rzedu w e-lidze i wymiana Ferjana czy Monberga na Niego to duzy plus. Na Okonia ja juz dawno przestalem liczyc, ale Zagar powinien byc sporym wzmocnieniem.

    1-Leszno

    Byli silni i nic z tej sily nie ubylo. Doatkowo trzeba zauwazyc, ze Pavlic, Pawlicki i Batchelor to zawodnicy rozwojowi co powinno pomoc w osiagnieciu sukcesu druzynie leszczynskiej.

    Pozdrawiam

  19. Powrót do góry    #199
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    Ciekawa prognoza, tylko dziwi mnie zakładanie, że każdy zawodnik startujacy w GP ma obniżać forme w lidze:P

    Holder nie będzie startował w GP, więc zweryfikuj tabele i wstaw Toruń na 2 miejsce i jest git;)

  20. Powrót do góry    #200
    Początkujący
    Dołączył
    06-02-2009
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1.Leszno
    2.Falubaz
    3.Stal
    4.Bydgoszcz
    5.Częstochowa
    6.Toruń
    7.WTS
    8.Gdańsk
    hehe dobre :)
    1/2 leszno - torun
    3/4 wrocek - gorzuf ;)
    5/6 czewa - bydzia
    7/8 zielonka - sledzie ;)
    zobaczymy na koniec sezonu

  21. Powrót do góry    #201
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,844
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Jedyna nadzieja co do tego zawodnika jest to, iz po sezonie konczy Mu sie kontrakt i powinien wiedziec, ze jesli chce jeszcze z zuzla troche kasy wyciagnac, to musi sporo kasy zainwestowac, aby moc sensowny kontrakt podpisac.
    Nic podobnego.

    Protasowi kończy się kontrakt w Zielonce po sezonie 2010 :D

  22. Powrót do góry    #202
    Początkujący
    Dołączył
    01-02-2009
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    bardzo wyrównana ekstraliga nam się szykuje...
    i to jest optymistyczny element związany z nadchodzącym sezonem
    wszelkie analizy i zestawienia to tak naprawdę wróżenie z fusów
    żeby uzyskać najbardziej prawdopodobny scenariusz rozgrywek i końcową tabelę dokonałem losowania za pomocą bębna maszyny losującej i wypadły mi kuleczki z nawami poszczególnych klubów, w kolejności od 1-szego miejsca do ostatniego:
    1.Wrocław
    2.Bydgoszcz
    3.Leszno
    4.Toruń
    5.Częstochowa
    6.Gorzów Wlkp.
    7.Gdańsk
    8.Zielona Góra

  23. Powrót do góry    #203
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    A czy czuwała nad tym Komisja Kontroli Gier i Zakładów? Jeśli nie to losowanie można uznać za nieważne i doprowadzić do jego ponowienia. Chociaż mi tam pasuje ;)

  24. Powrót do góry    #204
    Użytkownik
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1.Wrocław
    2.Bydgoszcz
    3.Leszno
    4.Toruń
    5.Częstochowa
    6.Gorzów Wlkp.
    7.Gdańsk
    8.Zielona Góra
    a moze sie i tak skonczyc ;)

  25. Powrót do góry    #205
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach

    Tabela Ekstraligi okiem Krzysztofa Cegielskiego

    1. Unia Leszno
    2. Stal Gorzów
    3. ZKŻ Zielona Góra
    4. Unibax Toruń
    5. Włókniarz Częstochowa
    6. Atlas Wrocław
    7. Lotos Gdańsk
    8. Polonia Bydgoszcz

    dłuższe przemyślenia K. Cegielskiego pod linkiem:
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/20...fa-cegielskie/

  26. Powrót do góry    #206
    Użytkownik
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    389
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    sentyment cegły do nafciarzy jednak silniejszy od zdrowego rozsądku ;)

  27. Powrót do góry    #207
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,713
    Kliknij i podziękuj
    2,094
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    Moim zdaniem strata Ulamka to duza strata dla zespolu z Czestochowy. Wystarczy spojrzec na to jak jezdzila Czestochowa w tych momentach sezonu gdy Ulamek spisywal sie tragicznie. Wowczas Czestochowa wygrywala mecze tylko dzieki zastosowaniu ZZ za Richardssona i Gapinskiego. W sezonie 2008 szczyt swoich mozliwosci osiagnal Richardsson. Wyniku z tego sezonu On juz nie powtorzy. Kolejnym minusem Czestochowy sa slabi juniorzy.
    Czemu odejście Ułamka to strata??
    Jeździł strasznie nierówno i przynosił sporo pecha :)
    I czemu znów zapominacie o Lee i Gapie, którzy pół sezonu stracili na kontuzje, jednak zdążyli pokazać że mają potencjał i spokojnie uzupełnią te marne 8 pkt Ułamka.
    Wydaje mi się, że obaj mają jeszcze wiele do udowodnienia i pokażą się z dobrej strony w tym sezonie - i na pewno nie gorszej niż w minionym.
    Jednak niezmiernie się cieszę, że Włókniarz nie jest stawiany w roli faworyta, a nawet spychany tak odlegle, bo chłopaki chyba nie lubią takiej prechy i fajnie się będą bawić :)
    A że mają w sobie potencjał i sporo ochoty do walki, pokazali nawet juniorzy w ostatnim meczu.

    No i piszemy Richardson - bez (jednego) 's' ;p

  28. Powrót do góry    #208
    Użytkownik
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    389
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    taaaa oczywiście odejściem Ułamka się
    wzmocniliście kto teraz będzie u was swoich taranował
    zostali najlepsi świniak cowboy dodając do tego
    najlepsza juniorke w Polsce i piekielną drugą linie
    DMP AD 2009 już niemal pewne

    miszcz miszcz miszcz Złomrex !!! czy jak wy się tam teraz nazywacie

  29. Powrót do góry    #209
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-08-2002
    Postów
    850
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Apator

    Wiesław Jaguś - 2 pkt
    Ryan Sullivan (Australia) - 2 pkt
    Chris Holder (Australia) - 1 pkt
    Adrian Miedziński - 1 pkt
    Robert Kościecha - 1 pkt

    Juniorzy - 0 pkt
    jazda na wyjeździe - 3 pkt
    jazda u siebie - 0 pkt (nowy obiekt)

    Razem : 10 pkt

    UNIA L

    Jarosław Hampel - 2 pkt
    Leigh Adams (Australia) - 2 pkt
    Krzysztof Kasprzak - 1,5 pkt
    Damian Baliński - 1 pkt
    Adam Shields (Australia) - 0,5 pkt

    Juniorzy - 2 pkt
    jazda na wyjeździe - 2 pkt
    jazda u siebie - 2 pkt

    Razem : 13 pkt

    Falubaz

    Grzegorz Walasek - 2 pkt
    Rafał Dobrucki - 1,5 pkt
    Piotr Protasiewicz - 1,5 pkt
    Fredrik Lindgren (Szwecja) - 1 pkt
    Niels Kristian Iversen (Dania) - 0,5 pkt

    Juniorzy - 2 pkt
    jazda na wyjeździe - 1,5 pkt
    jazda u siebie - 1,5 pkt

    Razem : 11,5 pkt

    Włókniarz

    Nicki Pedersen (Dania) - 2,5 pkt
    Greg Hancock (USA) - 2 pkt
    Lee Richardson (Wielka Brytania) - 1,5 pkt
    Tomasz Gapiński - 1 pkt
    5 zawodnik - 0 pkt

    Juniorzy - 0,5 pkt
    jazda na wyjeździe - 1 pkt
    jazda u siebie - 2 pkt

    Razem : 10,5 pkt

    SPARTA

    Jason Crump (Australia) - 2,5 pkt
    Tomasz Jędrzejak - 1,5 pkt
    Scott Nicholls (Wielka Brytania) - 1 pkt
    Daniel Jeleniewski - 1 pkt
    Davey Watt (Australia) - 0,5 pkt

    Juniorzy - 1,5 pkt
    jazda na wyjeździe - 0,5 pkt
    jazda u siebie - 2,5 pkt

    Razem : 11 pkt

    Stal ;]

    Tomasz Gollob - 2 pkt
    Rune Holta - 1,5 pkt
    Peter Karlsson (Szwecja) - 1,5 pkt
    Matej Zagar (Słowenia) - 1,5 pkt
    Rafał Okoniewski - 1 pkt

    Juniorzy - 1 pkt
    jazda u siebie - 2 pkt
    jazda na wyjeździe - 1,5 pkt

    Razem : 12 pkt

    Nigdy niespadająca :)

    Andreas Jonsson (Szwecja) - 2 pkt
    Tomasz Chrzanowski - 1,5 pkt
    Jonas Davidsson (Szwecja) - 1 pkt
    Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 0,5 pkt
    Krzysztof Buczkowski - 0,5 pkt

    Juniorzy - 1,5 pkt
    jazda u siebie - 1,5 pkt
    jazda na wyjeździe - 1 pkt

    Razem : 9,5 pkt

    GKS :)

    Hans Andersen (Dania) - 2 pkt
    Kenneth Bjerre (Dania) - 1 pkt
    Adam Skórnicki - 1 pkt
    4 zawodnik - 0,5 pkt
    5 zawodnik - 0 pkt

    Juniorzy - 0,5 pkt
    jazda u siebie - 2,5 pkt
    jazda na wyjeździe - 0,5 pkt

    Razem : 8 pkt

    Tabela - Runda Zasadnicza :)

    1 Unia Leszno (13)
    2 Stal Gorzów (12) Falubaz (11,5) Sparta (11)
    5 Włókniarz (10,5) Apator (10)
    7 Polonia (9,5)
    8 GKS (8 pkt)

    Nie oceniam play offów bo nie ma sensu ze względu na to iż np taki Apator zacznie dobrze jechać na własnym obiekcie i z 6 miejsca może spokojnie zdobyć złoto.
    Ogólnie różnica pomiędzy jedną a drugą drużyną o max 1 pkt traktujcie jako by nie było różnicy :)

    Wydaje mi się taki układ najbardziej prawdopodobny przy założeniu
    Brak Jokera ( osłabienie drużyn z wyraźnym liderem powiększeniu siły drużyną które mają bardziej wyrównane składy )
    Przygotowywanie toru ( chodzi tutaj o drużyny z Gdańska, Zielonej Góry i Wrocławia )
    Połączenie tych 2 aspektów może dawać takim drużyną pewnego bonusa.

    Ale na szczęście to tylko dywagacje :)


  30. Powrót do góry    #210
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2008
    Postów
    153
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    miszcz miszcz miszcz Złomrex !!! czy jak wy się tam teraz nazywacie
    CKM Włókniarz Częstochowa sie nazywamy;) Masz jakies watpliwosci? Zobacz szaliki kibicow i flagi na stadionie. Oby nigdy zaden sponsor nie wpier... sie w nazwe twojej Unii (jak mniemam) chociaz na pils szalikach juz jest.

    Ponad to mistrz pisze sie wlasnie tak ;) I zrozum, ze dla kibica nawet spadajaca Unia Tarnow czy cieniujacy ROW Rybnik jest mistrzem! Chociaz nie... ty tego nie zrozumiesz bo gdy Twoja Unia spadnie z podium i zacznie jezdzic kaszane Ciebie na Smoku zabraknie.

    1. Unia Leszno
    2. Stal
    3. Wlokniarz
    4. Apator
    5. Falubaz
    6. Sparta
    7. Polonia
    8. Wybrzeze

  31. Powrót do góry    #211
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,713
    Kliknij i podziękuj
    2,094
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    taaaa oczywiście odejściem Ułamka się
    wzmocniliście kto teraz będzie u was swoich taranował
    Czy ja napisałem gdzieś, że się wzmocniliśmy? :)
    Nie uważam po prostu, by ta sytuacja osłabiła Włókniarz 2008
    Fakt, gdyby każdy z zawodników był w pełni dostępny i przejechał sezon bez kontuzji na swoim poziomie, to odejście Ułamka było by wtedy osłabieniem.
    Jednak przez to iż podstawowi zawodnicy stracili pół sezonu, nie można było ocenić w pełni ich potencjału - jak i całego zespołu :)
    Więc takie gadanie, że teraz CKM jest słaby, bo odszedł Ułamek i zakładanie, że że Lee i Gapa będą jechać jak w minionym sezonie pełnym kontuzji, jest trochę dziwne i nieuzasadnione.

    To jest przecież grzeczny post Panie moderator :>

  32. Powrót do góry    #212
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    TheLimp rozbawiła mnie ta Twoja punktacja :D

    Co to w ogole ma być? Na podstawie czego to i co to ma oznaczać? Jakieś Twoje odczucia zwiazane z danymi zawodnikami, czy dzieliłeś średnią przez 5?:P

    Nie wiem czy jesteś tego świadomy ale według Ciebie na przykład statystycznie 18,21,25,29 zawodnicy ligi 2008 są lepiej cenieni niż 9 zawodnik, a 19 lub 27 są mu już równi:D

    Do tego Twoim zdaniem Apator będzie jeździł gorzej u siebie (0 pkt) niż Gdańsk na wyjeździe (0,5pkt) ??

    Możesz jakoś racjonalnie wytłumaczyć tą punktacje, czy to poprostu magia Falubazu? ;)


  33. Powrót do góry    #213
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Nie no, żeby nasi juniorzy nie mieli chociażby tego 0,5 czegoś, to jest jakiś skandal :D :D :D

    A nasi na pewno będą wiedzieć o swoim torze dość szybko więcej od rywali i to 0 czegoś :) też tu nie pasuje :)

    ale może po 0,5 wszystko da się jakoś uzasadnić :D tylko w takim razie, gdzie jest Drabik? :D
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  34. Powrót do góry    #214
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Właśnie Limp - wyjaśnij co to za przelicznik. Moim zdaniem trochę przesadzacie z tym, że Toruń nie będzie miał atutu własnego toru... Ile tacy zawodowcy potrzebują treningów by się spasować? 10? 15? Nawet jeśli 20, wystarczy cały marzec potrenować i już. Może nie będą go znali perfekcyjnie, ale... na pewno lepiej niż reszta. Przecież którakolwiek ekipa nie przyjedzie to będzie tu startować pierwszy raz. To czemu miałaby być lepsza od torunian trenujących już miesiąc (w przypadku kwietnia) lub nawet dłużej (w przypadku kolejnych miesięcy)?

    A z tym Włókniarzem... Wydaje mi się, że Lee i Gapa drugiego tak dobrego sezonu już mogą nie mieć, gdyż ten (pomijając kontuzje) był naprawdę dla nich wystrzałowy. Pomijam argument, że "mają coś do udowodnienia" bo co jak w jednym meczu spotka się 14 zawodników, którzy "mają coś do udowodnienia"?:P O wielu tak można napisać ;)

    I nie przeceniałbym tu tego, że wycofanie jokera tak wiele zmieni, że tak bardzo forowało drużynę z dobrym liderem. W całych dziejach polskiej ligi tylko dwukrotnie drużyna stosująca jokera wygrała spotkanie (i była to dwa razy Stal Rzeszów, co ciekawe raz bez Nickiego ;)). W pozostałych przypadkach joker z wyniku 52:38 robił po prostu 52:40 czy coś w tym stylu.

  35. Powrót do góry    #215
    Użytkownik
    Dołączył
    25-04-2007
    Postów
    485
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    TheLimp rozbawiła mnie ta Twoja punktacja :D



    Nie wiem czy jesteś tego świadomy ale według Ciebie na przykład statystycznie 18,21,25,29 zawodnicy ligi 2008 są lepiej cenieni niż 9 zawodnik, a 19 lub 27 są mu już równi:D


    Mało tego. Nawet 32. zawodnik (Bjerre) jest równy 9. TheLimp nie widzi różnicy między średnią 1,432 a 2,107. Przecież to tylko 0,7 pkt., co to jest :p W żużlu to znikome różnice.

  36. Powrót do góry    #216
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,805
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    stawiam flaszke ze Bjerre poprawi swoja srednia i to znaczaco... ale fakt Chrzanowski 1,5 a Holder 1? :D :D

  37. Powrót do góry    #217
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    stawiam flaszke ze Bjerre poprawi swoja srednia i to znaczaco... ale fakt Chrzanowski 1,5 a Holder 1? :D :D
    Bog zaplac dobry czlowieku za Twe proroctwo. Trzymam za slowo. Niech jeszcze dla odmiany tym razem druzyna z Bjerre nie spadnie to juz w ogole bede Cie wielbil i wychwalal pod niebiosa, pod bramy domu Bozego.

  38. Powrót do góry    #218
    Użytkownik
    Dołączył
    25-04-2007
    Postów
    485
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    stawiam flaszke ze Bjerre poprawi swoja srednia i to znaczaco... ale fakt Chrzanowski 1,5 a Holder 1? :D :D
    Może i poprawi, ale stawianie go w tej chwili na równi z Holderem to przegięcie. To samo tyczy się Jeleniewskiego. Jeleniewski = Holder?! Dobre sobie.

  39. Powrót do góry    #219
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-03-2003
    Postów
    551
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    I nie przeceniałbym tu tego, że wycofanie jokera tak wiele zmieni, że tak bardzo forowało drużynę z dobrym liderem. W całych dziejach polskiej ligi tylko dwukrotnie drużyna stosująca jokera wygrała spotkanie (i była to dwa razy Stal Rzeszów, co ciekawe raz bez Nickiego ;)). W pozostałych przypadkach joker z wyniku 52:38 robił po prostu 52:40 czy coś w tym stylu.
    W zeszłym sezonie gorzowska Stal wygrała w Rzeszowie wykorzystując w meczu jokera :)

  40. Powrót do góry    #220
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,713
    Kliknij i podziękuj
    2,094
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    A z tym Włókniarzem... Wydaje mi się, że Lee i Gapa drugiego tak dobrego sezonu już mogą nie mieć, gdyż ten (pomijając kontuzje) był naprawdę dla nich wystrzałowy.
    To czemu Jaguś może mieć taki wystrzałowy sezon jak ostatnio?
    Jankowskie i inne Pawlickie też mogą wyczynów przecież już nie powtórzyć :)

    Ja tylko zauważam, ze Gapa i Lee stracili sporo czasu na kontuzje, więc trochę dziwnie jest układać prognozy na nadchodzący sezon w oparciu o tak nieliczne i przerywane kontuzjami występy :)
    Cieszy mnie jednak, że tak są niedoceniani, bo chłopaki mogą sporo namieszać :)

  41. Powrót do góry    #221
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,344
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    Oczywiście, że odejście Ułamka jest dla nas osłabieniem ale ale... Trzeba wziąć pod uwagę, że praktycznie każda drużyna prócz Leszna została osłabiona w okresie tranferowym.

    Co do Gapy i Lee - zupełnie dwaj, różni zawodnicy; kompletnie inny styl jazdy. Zarówno w przypadku jednego jak i drugiego byłem zaskoczony postawą na torze w ubiergłym roku :) Co by nie pisać - Tomek do połowy sezonu wymiatał i był czołowym krajowym jeźdźcem ligi, dzwon przyszedł w najgorszym momencie. Jak najbardziej ma szansę powtórzyć średnią i całościową postawę z zeszłego sizo ;) Natomiast wątpię, aby spisywał się tak wyśmienicie jak w pierwszej połowie rozgrywek.

    A Lee - powiem szczerze, że tez nie wierzę aby powtórzył tak dobry punktowo sezon w Polsce jak 2008 :) Zresztą jego średnia wynika też z bardzo dużej liczby bonusów; to nie jest w tej chwili materiał na pełnowartościowego, trzeciego lidera drużyny.

  42. Powrót do góry    #222
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-06-2003
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    101
    Podziękowania: 76 w 43 postach

    droga muuu..

    To czemu Jaguś może mieć taki wystrzałowy sezon jak ostatnio?
    ano dlatego, że Jaguś to, na naszym lokalnym podwórku, klasowy rider..
    czego o Gapie i Rico powiedzieć nie można..

    Jankowskie i inne Pawlickie też mogą wyczynów przecież już nie powtórzyć :)
    myślę, że już niebawem doczekasz czasu gdy te "Jankowskie" a może jednak "Janowskie") i "inne Pawlickie" będą z Twoich gwiazd robić wiatraki na torze..
    i nie będą powtarzać - będą się rozwijać i poprawiać wyniki..

    Ja tylko zauważam, ze Gapa i Lee stracili sporo czasu na kontuzje, więc trochę dziwnie jest układać prognozy na nadchodzący sezon w oparciu o tak nieliczne i przerywane kontuzjami występy :)
    Cieszy mnie jednak, że tak są niedoceniani, bo chłopaki mogą sporo namieszać :)
    próbujesz zaklinać rzeczywistość?
    że jak coś powtórzysz kilkadziesiąt razy to się w końcu spełni?
    no no..

  43. Powrót do góry    #223
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-07-2008
    Postów
    708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Trzeba wziąć pod uwagę, że praktycznie każda drużyna prócz Leszna została osłabiona w okresie tranferowym.
    Nie wiem, jako¶ ciężko mi stwierdzić, że moja Stal została osłabiona... :/ Ale może faktycznie...

  44. Powrót do góry    #224
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,262
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Oczywiście, że odejście Ułamka jest dla nas osłabieniem ale ale... Trzeba wziąć pod uwagę, że praktycznie każda drużyna prócz Leszna została osłabiona w okresie tranferowym.
    Masz na myśli zespoły ekstraligowe ? Bo ja jakoś nie widzę by osłabił się ktokolwiek oprócz Torunia i Częstochowy.
    TeamLindgren

  45. Powrót do góry    #225
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-03-2003
    Postów
    551
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Może chodzi o zasadę, że kto nie idzie do przodu, ten zostaje w tyle ???

Strona 5 z 15 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •