Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 647

Wątek: Ekstraliga 2009 - prognozy, przewidywania...

  1. Powrót do góry    #91
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Przyglądam się tak tej dyskusji i podziwiam osoby, które typują Leszno złoto, Gorzów medal, Toruń medal itd. Według mnie bowiem nowy sezon zapowiada się fascynująco i kompletnie nie można wytypować kto będzie na jakiej pozycji. Prawie każdy zespół zbudował taki skład, że może zarówno powalczyć o medal jak i spaść z ligi. Decydować będzie forma sezonu. No może poza Lesznem, którzy wydają się być jedynym pewniakiem do medalu w tej stawce i ewentualnie Toruniem, który mimo osłabień wciąż prezentuje się nieźle na papierze. No i może Gdańsk ale o tym poniżej. Z doświadczenia też wiem, że to jak zawodnicy punktowali w poprzednim sezonie nie za wiele wyjaśnia. Według mnie takie porównania statystyczne mają sens jeśli weźmiemy pod uwagę 2-3 poprzednie lata, dorzucimy jeszcze ligę szwedzką a i to nie będzie żadną wyrocznią. Trzeba by też uwzględnić progresje wyników poszczególnych zawodników i jeszcze spory margines niepewności. Mimo to przedstawię Wam moje spostrzeżenia dotyczących pierwszych 14 kolejek. Tylko pierwszej rundy, bo PO to już inna bajka i tam to już w ogóle mogą dziać się cuda.

    Leszno - faworyt rozgrywek. Skład się nie zmienił ale paradoksalnie działa to na plus. Główni rywale (Częstochowa, Toruń) stracili bowiem kluczowego zawodnika. Na plus Leszczynian działa też fakt, że z Grand Prix pożegnał się Krzysztof Kasprzak. Swoje zrobią też Hampel, Baliński i Pavlić ale już po Adamsie nie spodziewam się rewelacji. Właśnie jego jazda może ich pozbawić wydawało by się pewnego pierwszego miejsca. Jeśli jednak miałbym typować to DMP dla Byków.

    Toruń - moim zdaniem stracili swój główny atut czyli Chrisa Holdera na pozycji juniora. To on bowiem był tym kluczowym elementem "złotego zespołu". Nie tylko wygrywał biegi z juniorami czy drugą linią ale też był motorem napędowym w wielu spotkaniach. Odszedł też Hans Andersen. Niby liderem nie był ale kilka meczów wygrał. Jego punktów, zwłaszcza w potyczkach z silniejszymi rywalami może brakować. Słaba jest też pozycja juniorska, bo ja po Mateju Kusie nie za wiele się spodziewam. Rzekłbym nawet, że jak na Toruń to juniorka jest najsłabsza od stu lat :D Mimo to drużyna jest silna. Na własnym torze trudno ich będzie pokonać, na wyjazdach też cała piątka seniorów niewiele traci więc nie powinno być źle. Niepokojący jest też fakt, że nie ma żadnych zmienników ale to się pewnie wkrótce zmieni. Za rok problemem może też być Sullivan ale według mnie jeszcze ten sezon przynajmniej na wysokim poziomie "pociągnie"

    Gorzów - wiele osób spodziewa się progresji wyników po Stali. Zeszły sezon był rozczarowujący. Teraz Gorzowianie pozyskali solidną drugą linię w postaci Rafała Okoniewskiego, Mateja Żagara i Davida Ruuda co było ich główną bolączką w zeszłym sezonie. Zatrzymali też liderów. Teoretycznie powinno być lepiej. Tak, ale jeśli Rune Holta nie zacznie jeździć jak w sezonach 2004-2007 to będzie ciężko. W zeszłym roku para liderów Stali skupiła się głównie na Grand Prix i zwłaszcza w niedzielach po turniejach rangi GP odbijało się to im czczkawką. Z taką jazdą Holty (średnia 1.65 na wyjazdach) nawet jeśli druga linia będzie zdobywała więcej punktów (co wcale nie jest takie pewne w tak silnej Elidze) to na nic się to zda. Potencjał na medal ale nawet spadku nie można wykluczyć.

    Wrocław - Został Crump i kluczowe postacie poprzedniego sezonu. Do tego doszła dwójka solidnych obcokrajowców w postaci Davey Watta i Scotta Nichollsa. Już w zeszłym sezonie trudno ich było pokonać na własnym torze, teraz będzie to jeszcze trudniejsze. Spadek im nie grozi, nie jeśli w zespole jest Crump i Cieślak :D Ale czy to skład na medal? I tak, i nie. Moim zdaniem nie. Wiele zależeć będzie od obcokrajowców. O ile Nicholls gwarantuje pokaźne zdobycze punktowe to Watt nie gwarantuje nic jako prowadzący parę w Ekstralidze (średnia 1.2 na wyjazdach).

    Zielona Góra - skład pozostał bez zmian. Niektórzy twierdzą, że to dobrze bo Iversen i Lindgren nie mogą jeździć tak słabo jak w zeszłym roku. Racja, choć z drugiej strony "kto nie idzie do przodu ten się ...". W zeszłym roku mieli mocny finisz, rok wcześniej też, ale w 2009 słaby start może ich kosztować spadek. Moim zdaniem drużyna bliżej dołu tabeli niż powtórzenia wyniku z poprzedniego sezonu. Jeśli miałbym typować drużyny z miejsc 7-8 to właśnie ich, choć ... nawet medalu wykluczyć nie mogę. Dobrucki, Protasiewicz i dwójka obco to marki uznane ale każdy z nich nawet w zeszłym sezonie notował takie wahania formy (o dwóch Gregów można być spokojnym - swoje zrobią) że trudno ich gdzieś klasyfikować. Jak będą mieli udany dzień to w dwumeczu mogą ograć każdego. Ale w kontekście "sezonu regularnego" widzę ich w dolnej części tabeli.

    Częstochowa - najbardziej frapujący mnie zespół. Zakładając, że zostanie Hancock skład wcale nie jest taki zły jak niektórzy uważają. Ciekawi mnie też czy tak dobre sezony powtórzą Hancock i Richardson. Jeśli tak to "wystarczy jeszcze tylko" że któryś z młodych brytyjskich juniorów zacznie jeździć jak Kennett z sezonu 2007 i medal, ba nawet złoto w zasięgu. Z drugiej strony pesymistyczny wariant, czyli gwałtowne obniżenie lotów przez Hancocka, słaby sezon Richardsona i brak wsparcia z drugiej linii może spowodować ... spadek. Według mnie tą drużynę stać absolutnie na wszystko. Od 1 do 8 miejsca.

    Gdańsk - niby jest Andersen i Bjerre, do tego IMP, solidny Zetterstroem ale jak dla mnie ta drużyna jest zdecydowanie najsłabsza. Trochę dziwnie mi to pisać z Bydgoszczy ale tak mi się po prostu wydaje. Będę bardzo zdziwiony jeśli Skórnicki, Zorro i 3 senior ktokolwiek nim nie będzie (Kroner, Joonas, Gafurow) będą jeździli coś ciekawego w Ekstralidze. OK w 1 lidze mieli fajne rezultaty ale już w meczach z czołówką poza Zorrem, który i tak mnie zaskakiwał "szału nie robili". Bjerre jako absolutnie kluczowa postać też mnie nie przekonuje. Zwłaszcza teraz jak awansował do GP. Andersen tak jak Jonsson jako lider zawodził, choć spodziewam się że w przyszłym roku będzie robił swoje i będą mieli na Wybrzeżu z niego pociechę. Biadolenie, bo tak to trzeba nazwać o pierwszej czwórce tym składem trzeba jednak włożyć między bajki. Jedyne czego jestem pewien w nowym sezonie to Wybrzeże na miejscach 7-8.

    O Polonii nie będę się wypowiadał, bo nie sądzę bym był obiektywny ;-)

    Po 14 kolejkach :

    1-2: Leszno Toruń

    3-6: Bydgoszcz, Częstochowa, Gorzów, Wrocław

    7-8: byli(?) wielcy przyjaciele

    # EDIT #

    Napenwo bardziej perspektywiczna ale czy pewniejsza?Sporo sie mowi o Jonasie ale dla przypomnienia on osiagnal w 1 lidze 1,84.A jak siegam pamiecia jego niektore wyczyny na wyjazdach to kompromitacja.
    W Polonii akurat zdecydowanie lepiej jeździł na wyjazdach niż u siebie. Kompromitacja może i była ale w niektórych meczach na sportowej. Na wyjazdach m.in. w Częstochowie, Zielonej Górze czy Toruniu był niesamowitym zaskoczeniem :P

  2. Powrót do góry    #92
    Stały bywalec
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    572
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Falu naprawde ciekawe typy.
    I fajna zabawa.
    Wybacz ale Jarus.H nie da rady Nigdy dosiegnac poziomu Tomasza i Crumpa.Minus 2
    Zengocie takze zabierz 2.Nikt go nie docenial ale w tym roku tego nie powtorzy.
    Sullivanowi dodaj2-Chlop z tego zyje.Polska daje mu kase!
    Peter ma za duzo o 3 przynajmniej.
    Gollob... jesli on ma 12 to....;( Kto wiecej?
    Niech ma 12 11 10 9 8 ale niech nam DA Mistrza w zamian za TO!
    i Crump... Dawno nic nie zdobyl jest wiec napalony oby to nie byl jego sezon(dodaj mu2)

    Poza tym mozna by tak dlugo pisac nawet o kazdym.Ale fajnie jest tak pogadac.
    POZDRAWIAM!



    Jeśli chcesz usunąć swojego posta, klikasz edycja, zaznaczasz "usunąć" w lewym górnym rogu (zaraz nad kodami BB) i wciskasz wyślij. Pozdrawiam.

  3. Powrót do góry    #93
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    @zeta

    Brawo, brawo, brawo.
    Rzeczowo, bez napinki, ciekawie i bardzo rozsądnie, wręcz racjonalnie, choć to przecież wróżenie z fusów. Naprawdę fajny post.

  4. Powrót do góry    #94
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-09-2006
    Postów
    610
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 23 w 17 postach
    Akurat to zaden problem.

    Punktacja od 7p za 1 miejsce do 0 za ostatnie.
    Oczywiscie moze pasc remis ale wowczas zadecyduja evtl medale :)

    Dziwi mnie notoryczne stawianie Polonii przed Wybrzezem...
    Czyzby nikt niezakladal ze pojawi sie tam kolejny dunczyk?I to jaki?


    Ogromne uderzenie stanowic bedzie napewno Emil,ale to tez nie maszynka do "3" tylko jeszcze mlody zawodnik i wg mnie niekoneicznie bedzie przechylal szale na strone Polonii.Choc na wlasnym torze pewnie nie straszny mu bedzie zaden Crump czy Andersen...

    Tak czy owak


    Nawet jesli przyjmiemy ze Aj i Emil to porownywalne armaty jak Bjerre i Andersen(a wg mnie Keneth zaliczy zdecydowanie lepszy sezon,czym moze uratowac byt Wybrzeza) to czy II linia w Gdansku jest slabsza?

    Skora,Zorro,Kylmakorpi,Gafurov vs Chrzanek,Tonio,Buczek,Davidsson

    Napenwo bardziej perspektywiczna ale czy pewniejsza?Sporo sie mowi o Jonasie ale dla przypomnienia on osiagnal w 1 lidze 1,84.A jak siegam pamiecia jego niektore wyczyny na wyjazdach to kompromitacja.Gdzie tu powody by zakladac progres na 1,8-1,9 lige wyzej?
    Zreszta sam juz nie jestem pewien.Jedna wielka niewiadoma...
    To jak panowie ktory z was sie zalozy. Mihodator, lexy? Pierwszenstwo daje panu z ZG bo jako pierwszy podpuscil mnie do zakladu.

    Mnie tam pasuje punktacja taka jak podal lexy. Mimo ze nie mieszkam ;) w Bydgoszczy to wierze, ze ta druzyna jest wstanie osiagnac duzo wiecej, niz minimum 1 zespol z lubuskiego.

    Wiara umiera ostatnia :)

  5. Powrót do góry    #95
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,097
    Kliknij i podziękuj
    1,280
    Podziękowania: 2,980 w 1,152 postach
    Bez złośliwości ale czytając wszystkie posty największą sensacją będzie Leszno bez złota.Papierkowo faktycznie wydają sie nie do ugryzienia ale była juz kiedyś druzyna która nie miała przegrać 60 spotkań z rzędu.Dlatego ten watek należy czytać z mocno przymrużonym okiem ;)
    Ale oni przecież faktycznie nie przegrali tych spotkań. Oszukali ich i mieli kontuzje - a to co innego niż porażka. Dlatego JD nie naśmiewaj się z Włókniarzy bo przyjdzie sezon i znów wszystkim pokażą kto jest mistrzem:)


    To tak z przymrużeniem oka:)

    W rozdawanie medali 2009 nie zabawię się. Gdzie indziej robią to lepiej. Dlatego poczekam na adiego i jego kolegów

    ciao

  6. Powrót do góry    #96
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-01-2003
    Postów
    2,618
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    3 senior ktokolwiek nim nie będzie (Kroner, Joonas, Gafurow) będą jeździli coś ciekawego w Ekstralidze. OK w 1 lidze mieli fajne rezultaty ale już w meczach z czołówką poza Zorrem, który i tak mnie zaskakiwał "szału nie robili".
    Je¶li chodzi o Renata, to je¶li chodzi o czołówkę, to masz tu na my¶li może baraże?

    W Gdańsku
    R.GAFUROW 13 (3,3,3,3,1)

    W Rzeszowie
    R.GAFUROW 11+1 (2,3,2*,2,2)

    Wg mnie jest to kluczowa postać w Gdańsku, który może zarówno spu¶cić Wybrzeże z ligi, jak i sprawić że będziemy naprawdę wysoko. Jego problemy na pocz±tku sezonu to były problemy sprzętowe, z którymi się uporał i widz±c jego potencjał nie wierzę, że Polny i spółka go nie dosprzętowi±. A z dobrym sprzętem ¶miga aż miło.

  7. Powrót do góry    #97
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    IWD

    Widze iwd ze idziesz po calosci... :)

    Niewiem co na to Mihodator ale we mnie plynie mala zylka hazardzisty:D ,wiec jesli przyjmujesz zakladzik o 0,7 Finlandii to ja w to wchodze.Mozesz przeciez zalozyc sie i ze mna i z nim, o ile nie braknie mu odwagi;)

    Stal Gorzow vs Polonia Bydgoszcz ja typuje na koniec sezonu wyzej gorzowian.Ty bydgoszczan tak ?

    Mam nadzieje ze jestes honorowy.


    ZETA

    Zgadzam sie ze liga zapowiada sie niesamowicie wyrownanie.
    Ale czy na tyle by snuc wizje o mozliwym spadku Stali Gorzow czy Apatora Torun ,a medalu Polonii Bydgoszcz?
    MOim zdaniem mocno subiektywna wypowiedz...
    NO ale skoro Emil ma przegrac "3" biegi przy Sportowej to wszystko mozliwe:)

  8. Powrót do góry    #98
    Zaawansowany Awatar markusmarkowski
    Dołączył
    21-06-2002
    Postów
    2,248
    Kliknij i podziękuj
    200
    Podziękowania: 158 w 106 postach
    Zgadzam sie ze liga zapowiada sie niesamowicie wyrownanie.
    ...i to bez wprowadzania idiotycznego KSM ;)

  9. Powrót do góry    #99
    Ekspert Awatar MELAS
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    4,471
    Kliknij i podziękuj
    117
    Podziękowania: 187 w 107 postach
    Trudno się nie zgodzić z postami powyżej typującymi nas na 7-8 miejscu bo też mamy najbardziej nieprzewidywalną drużynę oraz kilku zawodników, którzy nie jeździli w ekstralidze i nie ma punktu odniesienia do ich postawy. Fajnie się pisze, porónuje, przekonuje natomiast jak co roku o miejscach w tabeli zadecydują kontuzje! Ten nieodłączny element rozgrywek żużlowych co roku "ustawia" tabele ligowe.

    Na dzień dzisiejszy słabo pod względem ewentualnej rezerwy wyglądają: Toruń (5 seniorów i praktycznie nikogo na zmianę), Zielona Góra (5 seniorów), Częstochowa (4 seniorów, prawdopodobnie dojdzie Hancock), Wrocław (5 seniorów). To, że kontuje będą jest pewne jak amen w pacierzu. Pytanie na kogo trafi? Powyższe zespoły jeśli nie wzmocnią się jakimś zawodnikiem na rezerwę, w razie kontuzji zawodnika nie łapiącego się na ZZ lub dwóch kontuzji - będą mieć poważny problem. Niestety temat budzący bardzo negatywne odczucia ale taka jest prawda. Nie życzę nikomu kontuzji...

    Szerszą ławkę posiada Bydgoszcz, Leszno, Gorzów i Gdańsk.

    Składy są naprawdę wyrównane, pomimo opinii o słabszych ekipach Gdańska czy Bydgoszczy i ten zespół, który dopadnie plaga kontuzji niestety zostanie skazany na spadek.
    Jedyne w co wierzę - GKS Wybrzeże!!!

  10. Powrót do góry    #100
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach

    Składy są naprawdę wyrównane, pomimo opinii o słabszych ekipach Gdańska czy Bydgoszczy i ten zespół, który dopadnie plaga kontuzji niestety zostanie skazany na spadek.
    Wszystko zalezy od tego,kiedy ta plaga kontuzji nastapi.System rozgrywek mamy taki ,ze wystarczy wygrac jeden mecz w sezonie i jeden w barazach aby sie utrzymac.
    W minionym roku Falubazu i Czewy los nie oszczedzal,ale jakos zadna z tych druzyn nie spadla.

  11. Powrót do góry    #101
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-09-2006
    Postów
    610
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 23 w 17 postach
    Widze iwd ze idziesz po calosci... :)

    Niewiem co na to Mihodator ale we mnie plynie mala zylka hazardzisty:D ,wiec jesli przyjmujesz zakladzik o 0,7 Finlandii to ja w to wchodze.Mozesz przeciez zalozyc sie i ze mna i z nim, o ile nie braknie mu odwagi;)

    Stal Gorzow vs Polonia Bydgoszcz ja typuje na koniec sezonu wyzej gorzowian.Ty bydgoszczan tak ?

    Mam nadzieje ze jestes honorowy.
    Problem to nie jest, wygrac wiecej niz jedna flaszke. ;)

    Zaklad troszke chcesz zmienic (zaklad mial dotyczyc 4 zespolow), a moze jeszcze troszke go nagniemy. Moze o punkt bonusowy. Ktora druzyna zdobedzie bonusa w dwu-meczu? Macie przeciez 2 zawodnikow ktorzy w Bydgoszczy scigali sie kilka lat. Do tego Holta, ktory na torze w Bydgoszczy osiagnal swoj najwiekszy sukces w IMP. Chyba takim skladem nie powinniscie miec problem z wygraniem, a co dopiero zdobyc bonusa.

    Co do kupna finlandii 0,7l to czemu nie(pfu, pfu, nie dopuszczam takiej opcji do siebie, ze moge przegrac ;) ).

  12. Powrót do góry    #102
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    1,225
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 316 w 116 postach
    Czekałem ze swoim typowaniem aż wszystko stanie się jasne:). Już jest więc mogę trochę porozważać;).

    Apator
    Po raz kolejny będzie jednym z pretendentów do medali, ale tym razem w odróżnieniu do roku ubiegłego nie przystąpi do rozgrywek w roli faworyta. W związku z tym zarówno oczekiwania działaczy, „nasyconych” niejako poprzednim sezonem, jak i kibiców będą mniejsze, a co za tym idzie ciśnienie wśród zawodników nie tak wysokie jak w sezonie 2008. Jakie to będzie miało skutek? Dziś trudno odpowiedzieć. Może wpłynąć pozytywnie na drużynę, która pojedzie na dużym luzie, ale z drugiej strony może zabraknąć motywacji w najważniejszym momencie.

    Unia
    Silny skład seniorski, z jednym niepewnym punktem na pozycji 5 seniora, plus teoretycznie piekielnie mocni juniorzy daje realne podstawy aby uznać Leszczynian za głównych faworytów. Skład skompletowany kompletnie, dający trenerowi kilka możliwości taktycznych. Drużyna która posiada w miarę silnego rezerwowego, dysponująca dwójką młodych, utalentowanych i co najważniejsze już dobrze punktujących juniorów, mogących zastępować najsłabsze ogniwo w danym meczu.
    To właśnie siła na pozycji 6 i 7 powoduje, że upatruje Unię jako najsilniejszego pretendenta do tytułu.

    Falubaz
    Podobnie jak vice mistrzowie Polski, trzecia drużyna poprzedniego sezonu nie dokonała żadnej zmiany w swoim wyjściowym składzie. Zatem wydawać by się mogło, że ich potencjał jest taki sam jak przed rokiem. Jednakże rzeczywistość może okazać się zupełnie inna. Moim zdaniem ZG w sezonie 09 będzie jeszcze silniejsza, za sprawą robiącego co raz to większe postępy Zengoty, Wodjakowa, który z pewnością otrzyma więcej okazji do zaprezentowania się, przez co i nabierze niezbędnego doświadczenia w polskiej lidze, jak również Iversena, który nie startując w GP powinien powtórzyć swój wynik z sezonu 07, a z pewnością nie jest wstanie jechać większej tragedii jak przed rokiem. Ponadto nie powtórzy się już „torowa sytuacja” z ubiegłego roku, a więc i Fredrki będzie pewniejszym punktem zespołu. Jedynym znakiem zapytania pozostaje dyspozycja Rafała na ewentualnej „kopie”, jaka miała miejsce w PO, na której to Falubaz poskromił ubiegłorocznych finalistów.
    Dobry, lecz nie oszałamiający seniorski skład w połączeniu z silną juniorką może dać zielonogórzanom nawet finał.

    Włókniarz
    Pedersen i Hancock plus reszta to chyba za mało aby włączyć się skutecznie w walkę o pozycje medalowe. Biorąc pod uwagę zmianę w regulaminie rozgrywek jakim jest brak możliwości zastosowania ZR znacznie uszczupla to możliwości wyjazdowe drużyny spod Jasnej Góry. Oczywiście sport lubi być nieprzewidywalny, dzięki czemu dostarcza tak wiele emocji i za co tak bardzo go lubimy, i nie można wykluczyć sytuacji w której Gapiński z Richardsonem odjadą sezon życia. Jednakże w rozważaniach czysto teoretycznych należy odłożyć takie domysły na bok i skupić się na realiach, a te moim zdaniem każą upatrywać Włókniarz jako drużynę dolnej części tabeli.

    Stal
    Wielu z zachwytem spogląda na team skompletowany przez gorzowskich sterników, stawiając go u boku Unii jako głównego faworyta. Ja jednak jestem bardziej powściągliwy w takich osądach, bo na dzisiaj nikt naprawdę nie wie na co stać Okoniewskiego czy chimerycznego Zagara. Poprzednie sezony dają jednak podstawy, małe bo małe, ale jednak podstawy by sądzić, że Okoniewski, Zagar czy przeciętny na wyjazdach Karlssona (1,54) nie dopchają wózka z napisem Stal Gorzów do finału. Jest to oczywiście moje subiektywne zdanie, a sezon pokaż czy się nie pomyliłem. Być może Okoń natchniony startami u boku Tomka powróci do swojej formy z sezonów 02/03, a Zagar ustabilizuje formę i będzie prezentować się równie dobrze co w roku ubiegłym? Myślę jednak, że w nadchodzącym sezonie nader istotne będą spotkania wyjazdowe , bowiem wszystkie ekipy ekstraligowe prezentują się solidnie i u siebie będą ciężkie do pokonania, i to pod tym właśnie kątem należy oceniać możliwości poszczególnych ekip. W tym kontekście Okoniewski, Zagar i Karlsson średnio mnie przekonują, co powoduje że stawiam Stal w okolicach 4-5 miejsca z możliwością wskoczenia na pudło.

    Sparta
    Dużo silniejsza niż w roku ubiegłym . Prawdziwy lider, świetny junior robiący ogromne postępy, który może stać się obok Crumpa drugim filarem drużyny plus średni Nicholls oraz nieprzewidywalni „Co” i Ogór, powoduje, że Sparta pod Cieślakowym dowództwem jest interesującą drużyną, którą stać na wielką niespodziankę. Pytanie tylko czy Scott, Davey i Tomek są wstanie punktować naprawdę solidnie na wyjeździe? Uważam, że kluczową sprawą będzie dyspozycja Australijczyka, czy zobaczymy Watta z sezonu 07 czy 08. Na dzień dzisiejszy sporo niewiadomych, jednakże to właśnie drużyna z Dolnego Śląska może okazać się czarnym koniem rozgrywek i wskoczyć na podium. Na chwilę obecną oceniam ich na 5 miejsce.

    Polonia
    Beniaminek postawił na młodzież. Jakie efekty to przyniesie? Myślę, że nie ma się co spodziewać cudów po takich zawodnikach jak Lindback, Davidsson czy nawet Chrzanowski. Antonio nawet w swoich najlepszych latach, gdy startował w GP i rokował wielką nadzieję na przyszłość nie potrafił sobie poradzić w elidze, a liczenie, że pod opieką Rickardssona przejdzie metamorfozę i uczyni niewiarygodny skok do przodu jest raczej pobożnym życzeniem bydgoszczan, bo choć Tosiek był fenomenalnym zawodnikiem to jednak człowiekiem, a nie cudotwórcą. Davidsson i Chrzanek to solidni zawodnicy na drugą linię, ale na własnym torze. Szczególnie tyczy się to Szweda bo Tomek może sporadycznie wyskoczyć na wyjeździe. Natomiast Krzysiek Buczkowski to zawodnik co najwyżej I ligowy, po którym nie oczekiwałbym wyników na poziomie 5-6pkt w najwyższej klasie rozgrywek. Jak widać Polonii może brakować siły rażenia bo Andreas i Emil nie są nieomylni i nie stanowią takiego uderzenia jak Nicki-Greg. Podsumowując Polonia to drużyna, która u siebie będzie wygrywać większość spotkań, jednakże na wyjeździe będzie cieniem drużyny startującej przy ul. Sportowej.

    Wybrzeże
    Pech chciał, że liga będzie tak mocna w tym roku, pech oczywiście dla gdańszczan, bo dla nas wręcz przeciwnie. W roku ubiegłym z takim składem Wybrzeże wywalczyło by awans do szóstki, tyle że realia się zmieniły i w sezonie 2009 nie będzie już kelnerów pokroju Tarnowa. Zetterstrom, Skórnicki, Gafurow to nazwiska, które mnie absolutnie nie przekonują. Dodając do tego dwóch niepewnych Duńczyków jako liderów drużyny spodziewam się, że Wybrzeże będzie ciężko walczyć o utrzymanie i aby tak się stało los się musi do nich uśmiechnąć. Można oczywiście liczyć na wybuch formy Szweda czy IMP, ale w przypadku Gdańszczan wszyscy musieliby zanotować niemały progres wyniku, a to jest mało prawdopodobne.

    Zatem uogólniając, w moim odczucia powinno wyglądać to tak;) :
    1. Unia
    2-3. Apator/Falubaz
    4. Stal
    5-6. Sparta/Włókniarz
    7. Polonia
    8. Wybrzeże

    Oczywiście to tylko czysto teoretyczne i co ważniejsze subiektywne spojrzenie na układ siły w nadchodzącym sezonie. A jak wszyscy doskonale wiemy, każdy sezon przynosi niespodzianki w postaci chociażby wielkiej formy któregoś z zawodników czy spadku u innego. Dołączając do tego kontuzje i system PO może okazać się, że np. niedoceniani przeze mnie Gorzowianie wylądują w finale, Leszno obejdzie się smakiem, Apator znajdzie się poza podium, a mag Cieślak zdobędzie dla Wrocławia któryś z krążków. Jedno jest pewne: czeka nas wiele emocji i jeden z najbardziej ekscytujących sezonów ostatnich lat, bo naprawdę możliwych jest wiele rozwiązań.

    pozdro


    TYLKO JEDYNA

  13. Powrót do góry    #103
    Stały bywalec Awatar terrax
    Dołączył
    05-11-2008
    Postów
    908
    Kliknij i podziękuj
    166
    Podziękowania: 128 w 67 postach
    Trzeba spojrzeć na to z innej beczki ktokolwiek spadnie bedzie lepszy niz mistrz I ligi
    Ta druzyna ktora bedzie jezdzic w barazach juz z gory ma zapewnione zwyciestwo nad 2 zespolem I ligi
    Liga naprawde bedzie wyjatkowo atrakcyjna


    TYLKO APATOR

  14. Powrót do góry    #104
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widze iwd ze idziesz po calosci... :)

    Niewiem co na to Mihodator ale we mnie plynie mala zylka hazardzisty:D ,wiec jesli przyjmujesz zakladzik o 0,7 Finlandii to ja w to wchodze.Mozesz przeciez zalozyc sie i ze mna i z nim, o ile nie braknie mu odwagi;)

    Stal Gorzow vs Polonia Bydgoszcz ja typuje na koniec sezonu wyzej gorzowian.Ty bydgoszczan tak ?

    Mam nadzieje ze jestes honorowy.
    Problem to nie jest, wygrac wiecej niz jedna flaszke. ;)

    Zaklad troszke chcesz zmienic (zaklad mial dotyczyc 4 zespolow), a moze jeszcze troszke go nagniemy. Moze o punkt bonusowy. Ktora druzyna zdobedzie bonusa w dwu-meczu? Macie przeciez 2 zawodnikow ktorzy w Bydgoszczy scigali sie kilka lat. Do tego Holta, ktory na torze w Bydgoszczy osiagnal swoj najwiekszy sukces w IMP. Chyba takim skladem nie powinniscie miec problem z wygraniem, a co dopiero zdobyc bonusa.

    Co do kupna finlandii 0,7l to czemu nie(pfu, pfu, nie dopuszczam takiej opcji do siebie, ze moge przegrac ;) ).


    Chcialem sie zalozyc nawet o 150zl,ale to niema sensu.Zaden z nas jako ze sie kompletnie nieznamy niema gwarancji ze ten drugi by faktycznie dotrzymal warunkow zakladu.
    Tzn jesli ja pzegram i bede chcial postapic honorowo bede sie glowil czy Ty postapilbys tak samo,czy stwierdzil "a w dupie to tylko zarty byly".
    Zaluje bo pewna kasa,ale coz:P





    " In and Out of Love "

  15. Powrót do góry    #105
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Brzuch napisał:

    Oczywiście sport lubi być nieprzewidywalny, dzięki czemu dostarcza tak wiele emocji i za co tak bardzo go lubimy, i nie można wykluczyć sytuacji w której Gapiński z Richardsonem odjadą sezon życia. Jednakże w rozważaniach czysto teoretycznych należy odłożyć takie domysły na bok i skupić się na realiach, a te moim zdaniem każą upatrywać Włókniarz jako drużynę dolnej części tabeli.
    hmmm
    czysto teoretycznych?
    W ubiegłym sezonie Włókniarz zdobył wszystkie bonusy, przy czym Ułamek cieniował kilka spotkań(potem się odrodził)by znowu zacieniować w PO.
    Pedersen, Hancock bez komentarza.
    Lee oraz Gapa nie mieli i pewnie nie będą mieli sezonu życia...
    Tai lub Lewis wystrzeli i pozamiatane.
    (Nie wszystkie mecze musimy wygrywać 60 do 30;))

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  16. Powrót do góry    #106
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gigant
    Tylko weź pod uwage kto jeździł w pierwszej lidze... Jak przyjedzie Nicki Pedersen to Emil przegra z nim 3 razy w jednym meczu :).
    A ja z kolei dobrze pamiętam Pedrsena objeżdżanego przez bydgoskich juniorów. A jak Klecha brał go przy bandzie, to Pedersen wje*ał go w nią i zaliczył wykluczenie.

  17. Powrót do góry    #107
    Użytkownik
    Dołączył
    18-11-2004
    Postów
    78
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gigant
    Tylko weź pod uwage kto jeździł w pierwszej lidze... Jak przyjedzie Nicki Pedersen to Emil przegra z nim 3 razy w jednym meczu :).
    A ja z kolei dobrze pamiętam Pedrsena objeżdżanego przez bydgoskich juniorów. A jak Klecha brał go przy bandzie, to Pedersen wje*ał go w nią i zaliczył wykluczenie.

    to bylo chyba jeszcze za czasow Krzyzaniaka:)jak nam na inauguracje ligi ladnie zalatwil Ułamka:).Pedersen "dawniejszy" troche rozni sie od Pedersena z dwoch ostatnich sezonow.Ide o zaklad,ze wielu akcji z juniorami objezdzajacymi dominatora w 2009 roku nie uswiadczysz:),choc z pewnosci zdarza mu sie mecze po 11-12pkt.pozdr

  18. Powrót do góry    #108
    Użytkownik
    Dołączył
    25-03-2004
    Postów
    177
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam,

    1. Leszno - mocny, wyrównany i niezmieniony praktycznie skład gwarantujący walkę o złoto. Adams, Hampel, Baliński, Kasprzak oraz mlody Pawlicki i Pavlic to bardzo mocna ekipa.

    2. Wrocław - słabsi zawodnicy poszli w odstawkę natomiast doszli nieprzewidywalni. Jeśli Nicholls pojedzie jak na poczatku startow we Wroclawiu (waleczny i finezyjny) oraz Watt jak w poprzednim sezonie ('07) to ten skład stać na jeden z medali.

    3. Częstochowa - pomimo odejscia Ułamka maja bardzo mocny sklad pod warunkiem pozostania Herbiego. Na pewno Lwy powalczą o jeden z medali

    4. Gorzów Wlk. - mocna i bardzo wyrównana ekipa. Wzmocieni Zagarem i Okoniewskim sa w stanie wygrac wszedzie jednak do medalu im troche braknie.

    5.Gdańsk - bardzo ciekawy ale jednocześnie nieprzewidywalny skład. Myslę, że obecność Wybrzeża w ekstralidze nie bedzie jednorocznym epizodem. Hansa, Bjerre i Skore stac na bardzo wiele. Wzmocnieni solidnymi pierwszoligowcami moga osiągnąć pierwszą 6-tkę.

    6. Zielona Góra - brązowi medalisci nie oslabili sie ale tez nie wzmocnili. Uwazam, ze osiagniecie sukcesu sprzed roku tym skladem w takiej ekstralidze bedzie praktycznie niemozliwe. Zycze im jak najlepiej i 6-te miejsce to chyba szczyt ich mozliwosci.

    7. Torun - mistrzowie Polski stracili w przerwie zimowej swoje najwieksze atuty. Mlodziezowcem, ktory wygrywal im wszystkie mecze przestal byc juz Holder natomiast zuzlowiec, ktory na wyjazdach wygrywal mecze czyli Hans przeszedl do Gdanska. Zdaje sobie sprawe ze pozostali zawodnicy to uznani zuzlowcy i tanio skory nie sprzedadza i powalcza na pewno o wyzsze miejsce ale nie beda mieli juz takiej sily jak rok temu.

    8. Bydgoszcz - sklad jak na ekstralige słaby a nawet bardzo slaby. Emil z AJ'em to solidni zawodnicy ale mysle, ze nie beda mieli zbytniego wsparcia w kolegach. Bydgoszcz jest jednak znana z tego ze walczy do konca i malo zna smak spadku (chyba raz w histori).

    Reasumujac liga bedzie bardzo ciekawa i to co przedstawilem wyzej to moje typy. Mam nadzieje, ze czesc sie z nich sprawdzi.

  19. Powrót do góry    #109
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    1,789
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 34 w 15 postach
    My tu gadu gadu o możliwosciach, a ja mam pytanie z innej beczki. Czy przeszedł zapis, że w sezonie 2010 będzie startowało 10 drużyn?Jeślitak to czy 7 i 8 drużyna nie spada??

  20. Powrót do góry    #110
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-09-2006
    Postów
    610
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 23 w 17 postach
    SPARTAN ty tak serio napisales czy moze taka dosc mocna napinka?

    Gdansk z jednym liderem wysoko, a Torun z 3 dales tak nisko. Rozumiem ze typowanie w styczniu to lekka zabawa, ale bez przesady. :) Juz dawno po Sylwestrze i powinno troszke puscic imprezowe poczucie humoru.

    Co do wyniku Wroclawia jaki zapodales to sie nie wypowiem bo ja tez kibicuje druzynie ktora chcialbym ogladac jak najwyzej ;)

  21. Powrót do góry    #111
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach

    Jakos nikt specjalnie strachu nie budzi. W Lesznie, ktore jest forowane na mistrza Adams, Kasprzak, Balinski w zeszlym sezonie jezdzili w mocna kratke... jezeli tak bedzie w tym sezonie to wcale nie jest powiedziane, ze jest to ekipa na mistrza, choc dobre zmiany na pewno beda tam dawali Pavlic i prawdopodobnie wracajacy po kontuzji Pawlicki.
    Zielona Gora - tu wiemy, gdzie jest problem - rowniez w nierownosci jazdy Iversena, Lindgrena, Pepe.
    Czestochowa - Nicki, Hancock, Gapinski, Richardsson - w sumie fajna ekipa, ale brakuje na razie ze dwoch zawodnikow do pelnej paki.
    Bydgoszcz, Gdansk - na dzis szalu nie ma i mysle, ze sa to kandydaci do miejsc 7-8 jezeli gdzies indziej nie bedzie "strategicznych" kontuzji.
    Wroclaw - byc moze czarny kon rozgrywek, bardziej rozjezdzony Jeleniewski, pewny Crump, Jedrzejak, ktorego stac na wysokie loty, nierowny Nicholls, ktory moze zrobic 12 jak i 2 no i joker... Janowski... moze to byc ekipa na podium.
    Na koniec Gorzow - trudno ocenic sile tej druzyny - wiele meczow przegrywali na styku, w kilku latwo poplyneli. Teraz doszli Okoniewski, Zagar... teoretycznie mocniejsi zawodnicy niz Ferjan czy Jensen. Sadze, ze moze byc to kandydat do medalu, a przy obecnym regulaminie rozgrywek - wrecz do kazdego. Choc Holta, Karlsson jak i Okoniewski to juz wiekowi zawodnicy... a i Gollob choc jezdzi genialnie to juz nie ten Gollob co kiedys. Czyli tutaj minusem jest jednak czynnik wieku...

  22. Powrót do góry    #112
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    1.Leszno
    2-6 Gorzów, Zielona Góra, Wrocław, Toruń, Częstochowa (kolejność przypadkowa)

    7. Bydgoszcz
    8.Gdańsk

    Pozdrawiam

  23. Powrót do góry    #113
    Użytkownik
    Dołączył
    25-03-2004
    Postów
    177
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Witam,

    W odpowiedzi do IWD -> Nie robie napinki i nie staram sie jej robic. Po prostu zamiescilem swoje typy. Co roku liga jest ciekawsza i mozliwe rozne wyniki. Sport jest na pewno bardziej interesujacy jak sa niespodzianki i ja na takie w sezonie 2009 licze:) Mozesz sie zgadzac z tym lub nie. A sylwester nie mial na to wplywu ;)

    Pozdrowienia.

  24. Powrót do góry    #114
    Użytkownik Awatar Gira
    Dołączył
    10-10-2008
    Postów
    71
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    moje typy


    1. Leszno , Toruń, Gorzów
    2. Leszno, Toruń, Gorzów, Wrocław, Czestochowa
    3. Toruń, Gorzów, Wrocław,Czestochowa,
    4. Toruń, Gorzów, Wrocław, CZestochowa,Zielona Góra,
    5. Toruń, Gorzów, Wrocław, CZesochowa, Zielona Góra,
    6. Toruń, CZestochowa,Zielona Góra, Bydgoszcz, Gdańsk
    7. Zielona Góra, Bydgoszcz, Gdańsk
    8. Bydgoszcz, Gdańsk

    Leszno 1-2
    Gorzów 1-5
    Toruń 1-6
    Wrocław 2-5
    Czestochowa 2-6
    Zielona Góra 4-7
    Bydgoszcz 6-8
    Gdańsk 6-8

    Mój typ końcowy: Leszno,Toruń,Gorzów,Wrocław,Zielona Góra,Częstochowa,Bydgoszcz,Gdańsk

  25. Powrót do góry    #115
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    1.Leszno - nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Niezwykle silny i jednocześnie wyrównany skład, w którym każdego zawodnika stać na dwucyfrową zdobycz. Potencjalnie bardzo dobra, może nawet najlepsza para juniorska (pod warunkiem, że kontuzja Pawlickiego nie zaważy na jego dalszym rozwoju).
    2.Częstochowa - niesłusznie niedoceniana. Najsilniejsza para liderów w ekstralidze, do tego całkiem niezły Gapa i nieobliczalny Richardson. Bolączką będzie z pewnością piąty senior (Szczepan to nie Colgate, nie oszukujmy się) i nienajlepsi juniorzy, więc złota chyba Włókniarzowi nie uda się zdobyć, ale wróżę im finał.
    3.Toruń - mimo osłabienia ciągle bardzo groźny. Podobnie jak Unia, Apator dysponuje wyrównaną i mocną drużyną, choć nie tak silną jak przed rokiem. Większą niż odejście Andersena stratą dla siły rażenia "Aniołów" wydaje się przejście Holdera w wiek seniorski. Po pierwsze Kus nie zrobi nawet połowy punktów Australijczyka, po drugie z samym Chrisem też może być różnie, bo często zawodnicy płacą frycowe w pierwszym roku "dorosłych" startów. Tak czy siak, "swoje" powinien zrobić, podobnie jak Jaguś, Sullivan i reszta ekipy. [Na marginesie: Apator, klub bogaty i mocny, nie ma w składzie jeźdźców z GP, a i tak jest jednym z faworytów do medali. Może ten fakt da do myślenia prezesom eligi i w końcu padnie absurdalny przepis o limicie dwóch zawodników z cyklu IMŚ? Może w końcu dotrze do nich, że Nicholls to nie Pedersen, Bjerre to nie Crump, a taki np. Jaguś pod względem sportowym wart jest więcej niż dwóch Harrisów? Niech o sile drużyn decydują finanse i zdrowy rozsądek, a nie durne paragrafy.]
    4.Gorzów - dobry team, ale troszkę przeceniany. Jest Gollob, lider z prawdziwego zdarzenia, jest waleczny Holta i solidny Karlsson. Jednak druga linia to jeden wielki znak zapytania. O ile Zagar ma moim zdaniem spory potencjał, to po Ruudzie i Okoniu nie spodziewałbym się średniej wyższej niż 1,5 - 1,6. To typowi pierwszoligowcy i szału nie zrobią. Nie widzę ich na podium, ale mimo wszystko Stal wielu ekipom napsuje krwi i powinna uplasować się dość wysoko. Dodatkowym atutem może być dobra para juniorów - zdolny Jonasson i rozwijający się Szewczykowski.
    5.Wrocław - powtórka z rozrywki. Drużyna została wzmocniona Nichollsem i Wattem, ale to za mało, żeby myśleć o sukcesach. Scottie i Davey to zawodnicy strasznie chimeryczni i trudno uwierzyć w ich stałe, wysokie zdobycze. Powinien pomóc magiczny treneiro i porzucenie Elite League przez Anglika, więc może będzie nieźle. Reszta po staremu - doskonały lider Jason (który również odpuścił sobie BEL), fighter Ogór, niepewny Jeleń. Jeśli "król Maciuś I" dalej będzie czynił takie postępy, a ubiegłoroczny rewelacyjny występ Barkera nie był tylko "wypadkiem przy pracy", to WTS ma szansę na piekielnie mocną parę młodzieżowców. U siebie Sparta powinna wygrać większość meczy, na wyjazdach będzie znacznie słabiej i może skończyć, podobnie jak w sezonie 2008, bez zwycięstwa wyjazdowego.
    6.Zielona Góra - głodna sukcesu, ale raczej go nie powtórzy. Skład pozostał prawie bez zmian, a to błąd, bo nie zmienia się tylko zwycięskiego składu, a nie takiego, który dzięki kontuzjom rywala zdobył 3. miejsce. Lider jest jeden - Walasek, który w nadchodzącym sezonie będzie się ścigał w GP, co zapewne nie pozostanie bez wpływu na jego dyspozycję. Dobrucki to dobrze punktujący zawodnik, ale zazwyczaj całymi miesiącami leczy kontuzje. PePe to cień ridera sprzed lat. Lindgren i Iversen z kolei jak dotąd nie spełnili pokładanych w nich nadziei i "trójki" nader często przeplatają zerami. Ważnym punktem zielonogórskiej ekipy będą dobrzy juniorzy - Zengota i Wodjakow.
    7.Bydgoszcz - nowy/stary skład. Trzon ekipy, która spadła z ekstraligi, uzupełniony został nowymi zawodnikami. O ile Chrzanowski to z pewnością dobry zakup, o tyle Lindbaeck nie zachwycił dotąd na polskich torach, nawet w I lidze. Nawet Rickardsson nie zrobi z niego wymiatacza; ba, trudno mu będzie zrobić z Antonia solidnego zawodnika drugiej linii. Buczkowski odniósł straszną kontuzję i trudno przypuszczać, żeby pozostała ona bez wpływu na jego dyspozycję. Jędrzejewski to nie jest zawodnik na eligę, chyba że jako głęboka rezerwa na wypadek kontuzji. Jonas Davidsson to zawodnik nieco lepszy, ale też przystający poziomem do I ligi. O jego bracie ciężko cokolwiek napisać, najwyżej tyle, że szału póki co nie robi. O sile Polonii, poza wspomnianym wyżej Chrzanowskim, stanowić będą Jonsson i, przede wszystkim, Saifutdinov. Szwed nie jest może jakimś superliderem, ale gwarantuje średnią co najmniej 2,0 i najczęściej dwucyfrowe wyniki. Z kolei młody Rosjanin to bezapelacyjnie najlepszy junior na świecie i prawdopodobnie jeden z największych talentów w dziejach speedwaya, więc jeśli przeszkodą nie stanie się jego własna brawura, to on będzie ciągnął wynik meczowy Polonii. Na krajowym poletku młodzieżowym Bydgoszcz prezentuje się mizernie i trzy starty krajowego juniora w meczu z pewnością drużynie nie pomogą.
    8.Gdańsk - najsłabsi mimo efektownych transferów. Wybrzeże przeprowadziło najgłośniejsze tej zimy transfery, sprowadzając sobie Skórnickiego, Bjerre i Andersena. Pomimo pozornie imponujących nazwisk, gdańska drużyna wydaje się zdecydowanie bliższa spadku niż podium. Andersen to bez wątpienia najmocniejszy zawodnik obecnego składu, tyle że w przeciwieństwie do zmagań w GP, w lidze prezentuje kameleonową formę. Wykręca wynik w okolicach kompletu, a w następnym meczu robi 4 oczka na kolegach z zespołu. Powinien osiągnąć średnią w granicach 2,0 - 2,1, ale to jego zmienne punktowanie bywa zabójcze. Skóra to świetny showman, doświadczony jeździec i aktualny IMP, popatrzmy jednak na jego średnią z I ligi. Nie jest aż tak imponująca, by na jej podstawie prorokować wysoką punktację w ekstralidze. Bliżej będzie Adamowi do ligowych średniaków, niż do czołówki tabeli. Bjerre na polskim odcinku swojej kariery odjechał jak na razie jeden dobry sezon (2007), a pozostałe były w mniejszym lub większym stopniu porażką. Problemem tego zawdonika, pomijając odniesione kontuzje, będzie także uczestnictwo w cyklu GP po raz pierwszy, co na pewno stanowić będzie spore obciążenie. Pozostali seniorzy Wybrzeża to zawodnicy pierwszoligowi i z ich wynikami może być kiepsko. Średni poziom powinien gwarantować Zorro, natomiast Gafurov i Kroner będą raczej wozić ogony. Juniorska siła gdańszczan znacząco wzrosła po zakontraktowaniu Vaculika, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że będzie on startował z polską licencją. Forsberg i Sperz to cienizna, niestety.

    Podsumowując: zapowiada się ciekawy sezon. Szczególnie interesujące będą moim zdaniem zmagania drużyn walczących o utrzymanie. W przedstawionej przeze mnie powyżej "górnej czwórce" zespołów jest jeden główny faworyt, Unia Leszno, natomiast w sile drużyn z miejsc 2-4 nie ma wielkich różnic i walka o medale z pośledniejszego kruszcu powinna być emocjonująca. Natomiast "dolna czwórka" wydaje mi się jeszcze bardziej wyrównana ze względu na brak totalnego outsidera a la Tarnów '08, więc tak naprawdę każdy może spaść. Oczywiście o wszystkim zdecydują play-offy i taki podział na czwórki to tylko wróżenie z fusów, bo przecież jedna kontuzja (tfu, tfu!) w fazie PO może pokrzyżować medalowe plany nawet najlepszego teamu, a przeciętniaków wynieść na podium DMP. Oby więc bez kontuzji, uczciwie i sprawiedliwie. Niech zwycięży najlepszy!

  26. Powrót do góry    #116
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    1.Leszno - nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Niezwykle silny i jednocześnie wyrównany skład, w którym każdego zawodnika stać na dwucyfrową zdobycz. Potencjalnie bardzo dobra, może nawet najlepsza para juniorska (pod warunkiem, że kontuzja Pawlickiego nie zaważy na jego dalszym rozwoju).
    2.Częstochowa - niesłusznie niedoceniana. Najsilniejsza para liderów w ekstralidze, do tego całkiem niezły Gapa i nieobliczalny Richardson. Bolączką będzie z pewnością piąty senior (Szczepan to nie Colgate, nie oszukujmy się) i nienajlepsi juniorzy, więc złota chyba Włókniarzowi nie uda się zdobyć, ale wróżę im finał.
    3.Toruń - mimo osłabienia ciągle bardzo groźny. Podobnie jak Unia, Apator dysponuje wyrównaną i mocną drużyną, choć nie tak silną jak przed rokiem. Większą niż odejście Andersena stratą dla siły rażenia "Aniołów" wydaje się przejście Holdera w wiek seniorski. Po pierwsze Kus nie zrobi nawet połowy punktów Australijczyka, po drugie z samym Chrisem też może być różnie, bo często zawodnicy płacą frycowe w pierwszym roku "dorosłych" startów. Tak czy siak, "swoje" powinien zrobić, podobnie jak Jaguś, Sullivan i reszta ekipy. [Na marginesie: Apator, klub bogaty i mocny, nie ma w składzie jeźdźców z GP, a i tak jest jednym z faworytów do medali. Może ten fakt da do myślenia prezesom eligi i w końcu padnie absurdalny przepis o limicie dwóch zawodników z cyklu IMŚ? Może w końcu dotrze do nich, że Nicholls to nie Pedersen, Bjerre to nie Crump, a taki np. Jaguś pod względem sportowym wart jest więcej niż dwóch Harrisów? Niech o sile drużyn decydują finanse i zdrowy rozsądek, a nie durne paragrafy.]
    4.Gorzów - dobry team, ale troszkę przeceniany. Jest Gollob, lider z prawdziwego zdarzenia, jest waleczny Holta i solidny Karlsson. Jednak druga linia to jeden wielki znak zapytania. O ile Zagar ma moim zdaniem spory potencjał, to po Ruudzie i Okoniu nie spodziewałbym się średniej wyższej niż 1,5 - 1,6. To typowi pierwszoligowcy i szału nie zrobią. Nie widzę ich na podium, ale mimo wszystko Stal wielu ekipom napsuje krwi i powinna uplasować się dość wysoko. Dodatkowym atutem może być dobra para juniorów - zdolny Jonasson i rozwijający się Szewczykowski.
    5.Wrocław - powtórka z rozrywki. Drużyna została wzmocniona Nichollsem i Wattem, ale to za mało, żeby myśleć o sukcesach. Scottie i Davey to zawodnicy strasznie chimeryczni i trudno uwierzyć w ich stałe, wysokie zdobycze. Powinien pomóc magiczny treneiro i porzucenie Elite League przez Anglika, więc może będzie nieźle. Reszta po staremu - doskonały lider Jason (który również odpuścił sobie BEL), fighter Ogór, niepewny Jeleń. Jeśli "król Maciuś I" dalej będzie czynił takie postępy, a ubiegłoroczny rewelacyjny występ Barkera nie był tylko "wypadkiem przy pracy", to WTS ma szansę na piekielnie mocną parę młodzieżowców. U siebie Sparta powinna wygrać większość meczy, na wyjazdach będzie znacznie słabiej i może skończyć, podobnie jak w sezonie 2008, bez zwycięstwa wyjazdowego.
    6.Zielona Góra - głodna sukcesu, ale raczej go nie powtórzy. Skład pozostał prawie bez zmian, a to błąd, bo nie zmienia się tylko zwycięskiego składu, a nie takiego, który dzięki kontuzjom rywala zdobył 3. miejsce. Lider jest jeden - Walasek, który w nadchodzącym sezonie będzie się ścigał w GP, co zapewne nie pozostanie bez wpływu na jego dyspozycję. Dobrucki to dobrze punktujący zawodnik, ale zazwyczaj całymi miesiącami leczy kontuzje. PePe to cień ridera sprzed lat. Lindgren i Iversen z kolei jak dotąd nie spełnili pokładanych w nich nadziei i "trójki" nader często przeplatają zerami. Ważnym punktem zielonogórskiej ekipy będą dobrzy juniorzy - Zengota i Wodjakow.
    7.Bydgoszcz - nowy/stary skład. Trzon ekipy, która spadła z ekstraligi, uzupełniony został nowymi zawodnikami. O ile Chrzanowski to z pewnością dobry zakup, o tyle Lindbaeck nie zachwycił dotąd na polskich torach, nawet w I lidze. Nawet Rickardsson nie zrobi z niego wymiatacza; ba, trudno mu będzie zrobić z Antonia solidnego zawodnika drugiej linii. Buczkowski odniósł straszną kontuzję i trudno przypuszczać, żeby pozostała ona bez wpływu na jego dyspozycję. Jędrzejewski to nie jest zawodnik na eligę, chyba że jako głęboka rezerwa na wypadek kontuzji. Jonas Davidsson to zawodnik nieco lepszy, ale też przystający poziomem do I ligi. O jego bracie ciężko cokolwiek napisać, najwyżej tyle, że szału póki co nie robi. O sile Polonii, poza wspomnianym wyżej Chrzanowskim, stanowić będą Jonsson i, przede wszystkim, Saifutdinov. Szwed nie jest może jakimś superliderem, ale gwarantuje średnią co najmniej 2,0 i najczęściej dwucyfrowe wyniki. Z kolei młody Rosjanin to bezapelacyjnie najlepszy junior na świecie i prawdopodobnie jeden z największych talentów w dziejach speedwaya, więc jeśli przeszkodą nie stanie się jego własna brawura, to on będzie ciągnął wynik meczowy Polonii. Na krajowym poletku młodzieżowym Bydgoszcz prezentuje się mizernie i trzy starty krajowego juniora w meczu z pewnością drużynie nie pomogą.
    8.Gdańsk - najsłabsi mimo efektownych transferów. Wybrzeże przeprowadziło najgłośniejsze tej zimy transfery, sprowadzając sobie Skórnickiego, Bjerre i Andersena. Pomimo pozornie imponujących nazwisk, gdańska drużyna wydaje się zdecydowanie bliższa spadku niż podium. Andersen to bez wątpienia najmocniejszy zawodnik obecnego składu, tyle że w przeciwieństwie do zmagań w GP, w lidze prezentuje kameleonową formę. Wykręca wynik w okolicach kompletu, a w następnym meczu robi 4 oczka na kolegach z zespołu. Powinien osiągnąć średnią w granicach 2,0 - 2,1, ale to jego zmienne punktowanie bywa zabójcze. Skóra to świetny showman, doświadczony jeździec i aktualny IMP, popatrzmy jednak na jego średnią z I ligi. Nie jest aż tak imponująca, by na jej podstawie prorokować wysoką punktację w ekstralidze. Bliżej będzie Adamowi do ligowych średniaków, niż do czołówki tabeli. Bjerre na polskim odcinku swojej kariery odjechał jak na razie jeden dobry sezon (2007), a pozostałe były w mniejszym lub większym stopniu porażką. Problemem tego zawdonika, pomijając odniesione kontuzje, będzie także uczestnictwo w cyklu GP po raz pierwszy, co na pewno stanowić będzie spore obciążenie. Pozostali seniorzy Wybrzeża to zawodnicy pierwszoligowi i z ich wynikami może być kiepsko. Średni poziom powinien gwarantować Zorro, natomiast Gafurov i Kroner będą raczej wozić ogony. Juniorska siła gdańszczan znacząco wzrosła po zakontraktowaniu Vaculika, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że będzie on startował z polską licencją. Forsberg i Sperz to cienizna, niestety.

    Podsumowując: zapowiada się ciekawy sezon. Szczególnie interesujące będą moim zdaniem zmagania drużyn walczących o utrzymanie. W przedstawionej przeze mnie powyżej "górnej czwórce" zespołów jest jeden główny faworyt, Unia Leszno, natomiast w sile drużyn z miejsc 2-4 nie ma wielkich różnic i walka o medale z pośledniejszego kruszcu powinna być emocjonująca. Natomiast "dolna czwórka" wydaje mi się jeszcze bardziej wyrównana ze względu na brak totalnego outsidera a la Tarnów '08, więc tak naprawdę każdy może spaść. Oczywiście o wszystkim zdecydują play-offy i taki podział na czwórki to tylko wróżenie z fusów, bo przecież jedna kontuzja (tfu, tfu!) w fazie PO może pokrzyżować medalowe plany nawet najlepszego teamu, a przeciętniaków wynieść na podium DMP. Oby więc bez kontuzji, uczciwie i sprawiedliwie. Niech zwycięży najlepszy!
    Dużo niejasnosci i dziwne spostrzeżenia-porównania co do drużyn szczególnie na linii
    Wrocław - Bydgoszcz bo w czym Atlas jest lepszy od Bydgoszczy?
    Lindbaeck nie błyszczał w 1 lidze?Davidsson to 1-ligowiec czy na pewno?
    Lindbaeck bedzie dużo lepszy od duetu Nicholls - Watt bo jednak wsparcie Rickardssona sprzętowe,mentalne i techniczne to jednak duży plus.
    Śmiem twierdzić,ze to Wrocław będzie na miejscach 6-7 a nie Bydgoszcz i jeszcze się o tym przekonasz-mam nadzieję.
    Wrocław to tylko Crump i Janowski + Cieślak a reszta to przecietniacy i Nicholls w tym nie pomoze.
    Będą wygrywać na wlasnym torze i wysoko przegrywać na wyjazdach czyli w czym będa gorsi od Polonii?
    Zespół(Atlasu) został źle zbudowany i niebawem się o tym przekonamy

  27. Powrót do góry    #117
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Grunt to coroczna meganapinka w wykonaniu realisty :P Lindbaeck lepszy od dueatu Nicholls - Watt: czyli sam będzie zdobywał więcej punktów niż ta dwójka razem czy jak? :>

    Wrzuć na luz. Na dzień dzisiejszy Bydgoszcz może być przed Wrockiem i odwrotnie. Patrząc z boku nie można jednoznacznie faworyta wskazać.

  28. Powrót do góry    #118
    Początkujący
    Dołączył
    09-01-2009
    Postów
    1
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dużo niejasnosci i dziwne spostrzeżenia-porównania co do drużyn szczególnie na linii
    Wrocław - Bydgoszcz bo w czym Atlas jest lepszy od Bydgoszczy?
    Lindbaeck nie błyszczał w 1 lidze?Davidsson to 1-ligowiec czy na pewno?
    Lindbaeck bedzie dużo lepszy od duetu Nicholls - Watt bo jednak wsparcie Rickardssona sprzętowe,mentalne i techniczne to jednak duży plus.
    Śmiem twierdzić,ze to Wrocław będzie na miejscach 6-7 a nie Bydgoszcz i jeszcze się o tym przekonasz-mam nadzieję.
    Wrocław to tylko Crump i Janowski + Cieślak a reszta to przecietniacy i Nicholls w tym nie pomoze.
    Będą wygrywać na wlasnym torze i wysoko przegrywać na wyjazdach czyli w czym będa gorsi od Polonii?
    Zespół(Atlasu) został źle zbudowany i niebawem się o tym przekonamy
    Kolejny "magik" który w trakcie sezonu przekona się o sile wrocławskiej ekipy.W 2006 roku przed meczem w Bydgoszczy też tak pisałeś i jaki był wynik?:P
    ps.Co niektorym przydałaby się wizyta u lekarza specjalisty.Ale rozumiem takie przypadki i kłopoty NFZ z kasą bo jeśli mają takich pacjentów jak realista27 czy spitt22 to normalka że są bankrutami:D

  29. Powrót do góry    #119
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja też nie pojmuję, jak można stawiać np. wyżej Toruń, który się osłabił i to kolosalnie, na dodatek niemający swojego toru, a niżej Wrocław, który obok Gorzowa wzmocnił się najbardziej...

    Będziemy przegrywać wysoko na wyjazdach? Sorry, poza meczami z Uniami w 2008 to myśmy nie przegrali wysoko żadnego meczu, w 2 meczach z medalistami 2008 omal nie wygrywając... Skoro praktycznie sam Crump z Janowskim byli bliscy niespodzianek w Toruniu i Zielonej, to sądzę, że dodanie do składu Nichollsa i Watta raczej nie osłabi siły.

    A Jędrzejak? Do 5 kolejki koleś sypał kompletami. A Jeleń? Średnia we WRO około 2,3 na bieg... Nie przesadzajcie. Jak na razie to ja widzę skład mogący miażdżyć we Wrocku, a na wyjeździe walczyć z każdym. Do tego mamy najlepszych juniorów w lidze... I Cieślaka. Nie, odrzucam lokalne szaleństwo, spokojnie widzę nas walczących nawet o złoto.

    Patrzę na składy drużyn jeszcze raz i weryfikuję swoje wizje. Jak dla mnie najsłabsze w lidze na obecną chwilę są drużyny z Torunia (sorry, ale nie widzę absolutnie żadnych atutów tego teamu; brak lidera (Jaguś albo wypali albo nie, ale to w końcu tylko Jaguś, który w samym Wrocławiu zwykle robi 6, 7 pkt), brak juniorów, brak atutu toru własnego) i Częstochowy (która ma skład na pewne 35-40 pkt.).

    Wciąż widzę wysoko Leszno i uważam, że obroni się Bydzia. Gdańsk może mieć problemy. Nie przemawia do mnie leciwy skład Gorzowa.

  30. Powrót do góry    #120
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    Grunt to coroczna meganapinka w wykonaniu realisty :P Lindbaeck lepszy od dueatu Nicholls - Watt: czyli sam będzie zdobywał więcej punktów niż ta dwójka razem czy jak? :>

    Wrzuć na luz. Na dzień dzisiejszy Bydgoszcz może być przed Wrockiem i odwrotnie. Patrząc z boku nie można jednoznacznie faworyta wskazać.
    Musi być kontrowersyjnie i z napinką bo byłoby nudno gdyby każdy z każdym się zgadzał dlatego ja się nie zgadzam z typami Franza jak zapewne wielu i mam do tego prawo :),prawda?

  31. Powrót do góry    #121
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Wszyscy tutaj mówią, że Lindbaeck jest przeceniany przez bydgoskich kibiców. Że nigdy "nie wymiatał" i żebyśmy nie spodziewali się po nim dobrych wyników. Pragnę Wam tylko przypomnieć, że Toninho ma w swojej karierze zdecydowanie lepsze wyniki niż np. taki Kenneth Bjerre który to przez wielu jest uważany za Bóg jeden wie jak świetnego zawodnika. Niektórzy mówią o nim nawet : "lider", pewniak na 10 punktów etc.

    Prawda jest jednak taka, że Kenio nigdy nawet się nie zbliżył do osiągnięć Tonia. Szwed był trzykrotnie na pudle Grand Prix, przejechał 3 pełne sezony w stawce GP. W Anglii i Szwecji też miał lepsze od niego wyniki. Wszyscy oceniają go pod względem fatalnego sezonu 2007 gdzie był cieniem samego siebie (o 2008 nie ma o czym mówić bo prawie w ogóle nie miał zaplecza sprzętowego) i pod kątem polskiej ligi. A ja się pytam, czy on dostał porządną szanse w jakimś polskim klubie ? Czy ktoś na niego postawił, tak w 100 % ? W 2007 miał tragiczny sezon i trudno wyciągać po nim jakieś wnioski. Dla przypomnienia jego wyniki były następujące :

    5 (3,2,t,d) z Wrockiem (u siebie)
    6+2 (t,2,2*,2,*) Z Rzeszowem (u siebie)
    1 (0,-,1) z ZKŻ (u siebie)

    4 (2,0,-,2) pogrom Włókniarza w Lesznie
    8 (2,2,2,1,1) w Tarnowie
    5+1 (0,1,2*,1,1) w ZG

    Nie powala. Ale osiągnął wtedy porównywalną średnią do tej Bjerre z tego sezonu. Dla przypomnienia Duńczyk uzyskał w 2008 1.432 a na wyjazdach zawrotne 1,17. Watt z tego co pamiętam też miał poniżej 1.5 na wyjazdach. I to też zawodnik tak naprawdę jednego sezonu (2007) póki co.

    W 2006 Lindbaeck nie jeździł w Polsce, w 2005 pojechał aż ... w dwóch meczach bo z tego co pamiętam został zatrudniony tylko z powodu kontuzji lub jakiś niejasności z Hansem Andersenem. Z Polonią miał 7+2 a w drugim meczu mógł się "pochwalić" 3 punktami w 5 startach w Tarnowie ale dla przypomnienia był to "słynny" mecz na spreparowanym torze gdzie Unia pogoniła WTS 65-25 a przyszły mistrz świata Jarosław H zdobył całe 2 punkty.

    Antonio ma wielki talent do żużla. Do tej pory brakowało mu kogoś kto mu podpowie jak dogadać się ze sprzętem, z przełożeniami. Jeśli prześledzimy jego wyniki to widać jak dłoni, że nigdy nie potrafił jeździć na "betonach" , natomiast im gorsze warunki torowe tym lepsze osiągał wyniki. Podobnie jak Davidsson. Co więcej on osiąga lepsze wyniki na wyjazdach. Nie mam danych z lig szwedzkich parę lat wstecz ale patrzę na Anglię, Szwecję i Polskę to taki wniosek mi się nasuwa. I dlatego uważam, że Polonia nie stoi na straconej pozycji w żadnym meczu wyjazdowym (może prócz Leszna) i utrze nosa niejednemu rywalowi. Choć na naszym betoniku nie widzę obu Szwedów :P Będzie musiał AJ pokazać w końcu jazdę jak w GP i Emiliano udowodnić co niektórym że Holder to jednak tylko dwukrotny wicemistrz :P

    Wracając do Lindbaecka, nie wiem może nie jestem obiektywny bo jakoś od zawsze byłem sympatykiem jego talentu ale moim zdaniem to będzie taki "strzał" jak z Sawiną parę lat wstecz. Pamiętajcie, że on nie ma jeszcze nawet 24 lat. Cała kariera przed nim ...

    @ ZAW

    Do tego mamy najlepszych juniorów w lidze...
    A słyszał o duecie Pawlicki - Pavlić i o Sajfutdinowie ?

  32. Powrót do góry    #122
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mały dopisek dotyczący Wrocławia. Poniżej prezentuję przykładową kombinację punktową dającą np. wyjazdowe 46 punktów. Proszę sobie samemu opowiedzieć, czy wymienione punkty przy nazwiskach są aż tak nieosiągalne dla zawodników obok, by Wrocław stawiać na miejscach 6-8.

    Nicholls 7
    Jeleniewski 5
    Jędrzejak 7
    Watt 5
    Crump 13
    Janowski 7
    Barker 2

    EDIT
    @zeta

    Daruj kpiący ton. Pawlicki poza 2 meczami mało pokazał, Pavlic jest nierówny, a Sajfutdinov to zdaje się w Twoim klubie ma raczej rolę zawodnika na 10 punktów pełnić, a nie juniora, co?

  33. Powrót do góry    #123
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    Wracając do Lindbaecka, nie wiem może nie jestem obiektywny bo jakoś od zawsze byłem sympatykiem jego talentu ale moim zdaniem to będzie taki "strzał" jak z Sawiną parę lat wstecz. Pamiętajcie, że on nie ma jeszcze nawet 24 lat. Cała kariera przed nim ...
    Co by nie mówić to do "strzałów" macie farta:P

    Andreas Jonsson 2004
    Robert Sawina 2005
    Emil Sajfutdinow 2006
    Antonio Lindback 2009??

    ZAW
    Mały dopisek dotyczący Wrocławia. Poniżej prezentuję przykładową kombinację punktową dającą np. wyjazdowe 46 punktów. Proszę sobie samemu opowiedzieć, czy wymienione punkty przy nazwiskach są aż tak nieosiągalne dla zawodników obok, by Wrocław stawiać na miejscach 6-8.

    Nicholls 7
    Jeleniewski 5
    Jędrzejak 7
    Watt 5
    Crump 13
    Janowski 7
    Barker 2
    Akurat na takie wyliczanki w tym roku może sobie pozwolić każda ekipa w lidze i wyjdzie im miejsce na pudle:P

    np: Zielona Góra

    Walasek 10
    Dobrucki 7
    Iversen 6
    Lindgren 6
    Protasiewicz 9
    Zengota 7
    Wodjakow 1

    suma 46

    ten kolosalnie osłabiony Toruń

    Jaguś 10
    Miedzinski 7
    Holder 8
    Kościecha 7
    Sullivan 10
    Kus 3
    Celmer 1

    suma 46

    i tak można jeszcze długo...

    W tym roku w czubie tabeli bedą te ekipy, których zawodnicy będą potrafili prezentować stały w miare wysoki poziom, bez większych wpadek.

  34. Powrót do góry    #124
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Pamiętajcie, że on nie ma jeszcze nawet 24 lat.
    To akurat nie jest takie pewne :P
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  35. Powrót do góry    #125
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2003
    Postów
    5,196
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Zeta, jedna taka oprawa i chłopaka nie ma:P


    A poważnie, ciężko teraz wyrokować. U każdego zawodnika można wybrać lepsze i gorsze okresy, podpiąć pod swoją teorię. Bjerre miał kontuzje, ponadto Marta P. nie wiele mu dała pojeździć:). Kto wie jakby druga część sezonu w Jego wykonaniu wyglądała. Na średnią przynajmniej 1.8 sądzę, że Go stać w sezonie 2009.

  36. Powrót do góry    #126
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Miedzinski 7
    Holder 8
    Kościecha 7
    Sullivan 10
    :) Zgodzę się, że na dłuższą metę takie wyliczanie jest mało praktyczne i że każdy może. Ja jednak uważam, że w Twoim wyliczeniu ww czwórce lekko chyba przesadziłeś. Uważasz, że w wyjazdowych meczach owi goście będą tak czesać? Ja sądzę, że będą dużo słabsi i że takie punkty to oni w porywach zrobią u siebie. Ale to moje zdanie. Nie musisz, i wiem, że się nie zgadzasz z nim. :) Sezon zweryfikuje.

    Już nie mogę się doczekać. :)

  37. Powrót do góry    #127
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Pamiętajcie, że on nie ma jeszcze nawet 24 lat.
    To akurat nie jest takie pewne :P
    No w sumie :P Dikembe Mutombo niby ma 43 a wygląda na 79 ...

    @zeta

    Daruj kpiący ton. Pawlicki poza 2 meczami mało pokazał, Pavlic jest nierówny, a Sajfutdinov to zdaje się w Twoim klubie ma raczej rolę zawodnika na 10 punktów pełnić, a nie juniora, co?
    Jaki kpiący ? Proste pytanie. Beż żadnych emocji. Emil będzie jechał "na dyszkę" ale z pozycji juniora. Więc raczej zaliczam go do juniorów jednak :P Pavlić nierówny ? Może i nierówny ale co wtedy powiedzieć o Barkerze czy Janowskim ? Przy całej mojej sympatii do tego drugiego to chciałbym by wkrótce prezentował choćby zbliżone umiejętności co Chorwat. Dla dobra polskiego speedwaya. Pawlicki mało pokazał ? Jak na 16letniego chłopca (pamiętacie to zdjęcie z Adamsem ?) to moim zdaniem pokazał wiele. Mogę odwrócić pytanie i powiedzieć kto to jest Barker, co on pokazał? "Wyceniasz" Janowskiego na 7 ? Tyle co Nicholls ? ...

    Ale wracając do juniorów to jest jeszcze para z ZG (Zengota/Wodjakow) którą oceniam też wyżej od Waszej. Ale zobaczymy w sezonie. Niestety jeszcze 4 miechy będziemy musieli się "ponapinać" w tym temacie :P

  38. Powrót do góry    #128
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2008
    Postów
    625
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moje punkty (zaznaczałem to) to takie minimum do 46, które moim zdaniem każdy z chłopaków jest w stanie spokojnie osiągnąć. Jakbym miał pisać tak jak np. YaneY, na ile wyceniam każdego z chłopaków, to zarówno Scott, Daisy i Ogór mieliby po 3, 4 punkty więcej.

    Nichollsowa 7 nierówna 7 Maćka, gdzie uważam, że ten drugi po 1 biegu będzie miał już przeważnie 3.

    Nie oszukujmy się. Cieślak nie ściągałby zawodników klasy Nichollsa czy Watta, żeby w meczu mu robili w sumie 12 punktów...

    Ja po prostu nie zgadzam się na stawianie Sparty w gronie teamów słabszych, bo uważam, że akurat skład WTS jest kompletny jak żaden inny.

    Super coach, lider, silna pierwsza i druga linia i silna juniorka. Plus atut toru.

    Na litość boską - 5 miejsce z Węgrzykiem i Słaboniem mieliśmy... Jak tu pisać, że szykuje nam się pozycja 6-7...

    Barker? Jechał u nas 1. Polecam poszperanie na YouTube i pooglądanie, co ten chłopak potrafi. :) Uważam, że z Maćkiem będą silną parą.

    I podkreślam jeszcze raz. Nie deprecjonuję sił innych, jedynie wątpię w mocarność np. Torunia, a protestuję przeciwko odbieraniu szans Sparcie na czub tabeli. Ja naprawdę jestem przekonany, że różnica punktowa pomiędzy drużyną z miejsca 8 a 1 po rundzie zasadniczej nie wyniesie więcej jak 6,8 punktów. Będzie ciasno. Będą niespodzianki.

  39. Powrót do góry    #129
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-04-2006
    Postów
    960
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "Skoro praktycznie sam Crump z Janowskim byli bliscy niespodzianek w Toruniu i Zielonej,"

    "6.Zielona Góra ...a nie takiego, który dzięki kontuzjom rywala zdobył 3. miejsce"

    W PO na nowej nawierzchni jad±c w osłabieniu trzema seniorami i trzema juniorami
    wygrali¶my z Lesznem 49-40
    oraz z Toruniem 48:42.
    Częstochowa przyjechała do nas tylko bez Lee Richardsona i dostała
    62:28
    . W zasadzie większo¶ć meczy w PO jechali¶my w
    osłabieniu i wygrali¶my wszystkie mecze u siebie. Jako jedyni pokonali¶my Toruń w ich meczu wyjazdowym.




  40. Powrót do góry    #130
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja widziałem na youtubie co potrafi Barker i nie ma czym się zachwycać. Premier League to jest inna bajka, Nieminem też tam wymiatał a pojechał w dwóch meczach Poznania i woził ogony i to 1 lidze. Dlatego uważam, że zdobycz 1 pkt w biegu młodzieżowym będzie maksimum tego co zrobi.
    Największy gwiazdy speedwaya twierdzą, że 3/4 to jest przygotowanie sprzętu, więc Toninho przy takim wsparciu i ogromnym talencie ma wozić ogony.. ? Nikt nie bierze poprawy na to, że Tosiek będzie wspierał Emila i Toninho, zakładam dla Emila średnią w e-lidze 2.1-2.2, a dla Lindbaecka 1.8-1.9

  41. Powrót do góry    #131
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    fajna wyliczanka, kto, ile, no bo przeciez, a ten zrobi tyle, ale nie bo ten jest lepszy.
    Po co tyle zachodu jak mozna duzo prosciej, bierzemy tabele z tamtego roku i dzialamy:

    Mielismy trzy bardzo wyrownane druzyny: Torun, Leszno, Czestochowa.
    Z tych druzyn Leszno utrzymalo sklad, Torun i Czestochowa stracili po jednym waznym zawodniku. Do tego juniorka. Torun traci na przejsciu Holdera w seniorke, Czewa nic, bo i tak mieli kiepska.

    Wniosek: Leszno, Czestochowa, Torun

    Wyrownany srodek tabeli: Zielona Gora, Gorzow, Wroclaw.
    W Zielonej status quo, Gorzow i Wroclaw powazne zmiany drugiej lini. O ile wzmocnienia te wypala, o ile atmosfera w Zielonej sie poprawi cala trojka ma szanse odebrac kilka oczek Apatorowi, Czestochowie.

    Wniosek: Uwzgledniajac oslabienia w Toruniu i toszeczke mniejsze w Czestochowie bedziemy mieli cholernie wyrownana walke o miejsca 2 - 6.

    Baniaminkowie: Bydgoszcz, Gdansk. o ile rok temu w ciemno mozna bylo zapisac sobie punkty w Tarnowie i Rzeszowie o tyle w tym roku o punkty w Bydgoszczy lub Gdansku bedzie bardzo ciezko. I teraz kto je pogubi lub komu uda sie tam cos ugrac???

    Wniosek: nie wiem, Liga jest tak wyrownana ze mozna byc prawie pewnym jednego:

    1. Leszno
    2-7 wszyscy
    8. beniaminek

  42. Powrót do góry    #132
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2008
    Postów
    153
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Częstochowa przyjechała do nas tylko bez Lee Richardsona i dostała
    62:28
    Cos nie tak z pamiecia chyba masz ;) Czestochowa do Zielonej Gory na ten mecz przyjechala bez Richardsona i Gapinskiego, Pedersen odjechal cale 4 biegi i wycofal sie z zawodow, do tego liderowal nam Sebastian Ulamek ;)

    Patrzę na składy drużyn jeszcze raz i weryfikuję swoje wizje. Jak dla mnie najsłabsze w lidze na obecną chwilę są drużyny z Torunia (sorry, ale nie widzę absolutnie żadnych atutów tego teamu; brak lidera (Jaguś albo wypali albo nie, ale to w końcu tylko Jaguś, który w samym Wrocławiu zwykle robi 6, 7 pkt), brak juniorów, brak atutu toru własnego) i Częstochowy (która ma skład na pewne 35-40 pkt.).
    Norrrmalnie a mi szczena tak :o Odpalilem sobie Windows Calculator ;D wpisuje sobie 35 dziele przez 7 potem wpisuje 40 tez dziele przez siedem i mi wychodzi odpowiednio: 5 i 5,71... I tak sobie mysle... kurcze jak ten Wlokniarz musial sie oslabic tej zimy. Ilu to wartosciowych zawodnikow musialo odejsc, ze beda teraz srednio na mecz pewne 35-40 punktow przywozili. Sprawdzam sklad bo moze o czyms nie wiem a tam: Nicki Pedersen, Greg Hancock, Lee Richardson, Tomasz Gapinski, Slawomir Drabik (daj Bog! ;) A jak nie daj to... Lewis Bridger), Borys Miturski & Tai Woffinden. I tak sobie mysle "zaraz! jak to do cholery 35 - 40 pkt?!" Wytlumacz mi ZAW... jak to mozliwe?:(

  43. Powrót do góry    #133
    Stały bywalec
    Dołączył
    20-07-2008
    Postów
    708
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Częstochowa przyjechała do nas tylko bez Lee Richardsona i dostała
    62:28.
    A Gapiński był?? Raczej chyba nie, a za niego Szczepaniak przywiózł chyba olimpiade. Pedersen w 4 startach (w tym wykluczenie).

    Runda zasadnicza: Falubaz tylko bez Lindgrena przegrywa u siebie 38-52.

    Nie jest więc tak różowo, jak piszesz...

  44. Powrót do góry    #134
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,309
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 458 w 348 postach
    Ja widziałem na youtubie co potrafi Barker i nie ma czym się zachwycać.
    zobacz tutaj

    zatem coś chyba jednak ten chłopak potrafi :)

  45. Powrót do góry    #135
    Użytkownik
    Dołączył
    19-07-2008
    Postów
    325
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 14 w 6 postach
    1.Leszno
    2.Toruń
    3.Wrocław
    4.Zilelona Góra
    5.Bydgoszcz
    6.Gorzów
    7.Częstochowa
    8.Gdańsk

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •