Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 231

Wątek: I liga 2009 - przewidywania, prognozy .........

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec Awatar m_k
    Dołączył
    17-07-2002
    Postów
    620
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    I liga 2009 - przewidywania, prognozy .........

    Witam wszystkich.
    Sezon ogorkowy dobiega konca , w wiekszosci sklady druzyn sa juz wykrystalizowane.
    Mozna juz pokusic sie o pierwsze prognozy.
    Sezon 2009 na pierwszym froncie po raz kolejny bedzie bardzo wyrownany. Jest silny Tarnow i 7 dosc rownych ekip.
    Ja pokusze sie o swoje prognozy.

    1. Tarnów
    1.J.Kołodziej
    2.J.B.Monberg
    3.S.Ułamek
    4.P.Swiderski
    5.B.Pedersen
    6.S.Kiełbasa
    7.P.Hougaard
    8.K.Doolan

    Ekipa skazana na awans. Chyba tylko jakis kataklizm typu "czestochowska plaga" z tego sezonu moze odebrac im awans. Kazdy z w/w 1-5 moze zostac liderm. Słaba mlodziez. Ale seniorzy nadrobia to z nawiazka.

    2. Ostrów
    1.C.Harris
    2.D.Nermark
    3.K.Ząbik
    4.D.King
    5.A.Gomolski
    6.P.Pawlaszczyk
    7.N.Klindt
    8.S.Stead

    Patrzac na skład jest dosc duzo niewiadomych.
    Czy Zabik wroci do dawnej formy, pierwszy sezon ADIKA jako seniora. Ale w Ostrowie jest dobry klimat dla zuzla i dlatego obstawiam ta ekipe na 2 miejscu.

    3. Gniezno
    1.K.Jabłonski
    2.M.Jabłonski / C.Vissing
    3.M.Puszakowski
    4.P.Paluch / J.Doyle
    5.K.Słabon
    6.M.Kajzer / K.Gomolski
    7.F.Sitera
    8.D.Cieslewicz

    Obstawilem beniaminka na 3 miejscu. Wiadomo "serducho" podpowiada swoje, ale wydaje mi sie ze te podpowiedzi sa uzasadnione, gdyz w Starcie zebrano solidnych ambitnych chlopakow ktorzy beda czarnym koniem tych rozgrywek.
    Dosc solidna para juniorów, do tego dwoch liderów Jabłonski K. K.Słabon - wydaje mi sie ze to edzie Swiderski z tego sezonu.

    4. Grudziadz
    1.M.Ferjan
    2.P.Staszek
    3.N.Klingberg
    4.R.Schlein
    5.O.Allen
    6.A.Mroczka
    7.K.Woelbert
    8.K.Brzozowski

    Bardzo silna para juniorów, wydaje mi sie ze Mroczka w tym sezonie moze byc "gomolskim z tego seoznu" i stac sie liderem druzyny. do tego dosc sporo pkt powinien przywozic M.Ferjan. Solidnymi pkt powinni byc Allen i Schlein.

    5. Poznan
    1.N.Kosciuch
    2.D.Pytel
    3.P.Hlib
    4.Z.Suchecki
    5.Ł.Jankowski
    6.A.Kajoch
    7.A.Andersen
    8.R.Trojanowski

    Skorpiony tradycyjnie na Golecinie powinni byc mocni.
    I zwyciestwa na wlasnym terenie beda kluczem do 5 miejsca, a moze i 4.
    Kosciuch tradycyjnie bedzie liderem. według mnie powinni sie odrodzic Yankes i Hlib.
    Kajoch tez powinien rozwinac skrzydła. No i Psz ma jeszcze Zbigniewa Jadera . według mnie jest to najlepszy trener w polsce.

    Pozycje od 6-8 wymieniam przypdkowa kolejnosc.
    Według mnie pomiedzy tymi trzema druzynami powinna rozegrac sie batalia o spadek, baraz i 6 miejsce.

    6. Rybnik
    1.R.Jamrozy
    2.M.Rempała
    3.P.Ljung
    4.R.Kling
    5.D.Gizatulin
    6.M.Mitko
    7.R.Fleger
    8.K.Legault

    7. Rzeszów
    1.M.Kuciapa
    2.C.Woodward
    3.M.Max
    4.D.Stachyra ?????
    5.C.Gjedde
    6.D.Lampart
    7.M.Szostek
    8.P.Miesiac ??????

    8. Daugavpils
    1.A.Laguta
    2.A.Korolew
    3.C.Hefenbrock
    4.M.Bogdanow
    5.R.Povazhny
    6.A.Laguta
    7.W.Gieruckis
    8.J.Karwackijs

    Sezon za 4 miesiace a JA juz odliczam z niecierpliwoscia odliczam dni, tak jak pewnie wielu z nas.
    Tradycyjnie juz przedsezonowe spekulacje wezma w łeb , no ale coz robic w mrozne zimowe dni.
    Pozdrawiam !!


  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zdecydowanie faworytem jest Unia Tarnów i tylko kontuzje mogą im odebrać awans, ale nie sądzę by Świderski powtórzył sezon z ubiegłego sezonu, przede wszystkim w silniejszej drużynie trudniej zdobywa się punkty, a Świderski tą średnią wyśrubował głównie na rundzie play off 5-8 gdzie byli słabsi zawodnicy. Kołodziej, Pedersen i Ułamek powinni mieć średnią w okolicach 2.4-2.5. Dla mnie Tarnów to pewniak do awansu.
    Drugie miejsce to Ostrów Ząbik, Gomólski i Harris na pewno będą pewnymi punktami drużyny.
    Trzecie miejsce to beniaminek Gniezno :) Bardzo fajną ekipę zmontowali w dodatku trener w postaci Kowalika na pewno mogą sprawić wiele niespodzianek.
    Czwarte miejsce dla Grudziądza, w tym roku będą mieli lidera drużyny Ferjan, w dodatku bardzo dobra para juniorów i dość solidna druga linia, ale brak jeszcze jednego solidnego Polaka. Może Szczepaniak, Miśkowiak lub Klecha?
    Piąte miejsce Lokomotiv Daugavpills to jest naprawdę wielka niewiadoma, ale jeśli bracia Łagutowie wzmocnieni Hefenbrockiem i Powazhny'm mogą nawet powalczyć o 4. Wydaje mi się, że mają najsilniejszą parę juniorów w 1 lidze.
    Szóste miejsce Rzeszów, jeśli dojdzie Miesiąc i Miśkowiak i Stachyra to wydaje mi się że mogą być spokojni jeśli chodzi o utrzymanie.
    Siódme miejsce dla Poznania tak nisko dlaczego? Z prostych przyczyn straci serce zespołu, nie mają żadnego lidera drużyny. Taki skład podobny jak w ubiegłym roku w Grudziądzu bez lidera niby wyrównany a jak to się skończyło to wszyscy wiemy.
    Ósme miejsce niestety dla Rybnik, bo póki co skład wygląda fatalnie. O ile potrafię sobie wyobrazić odrodzenie Rempały to reszta nie gwarantuje w każdym meczu zdobyczy w granicy 7-8 pkt.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-03-2003
    Postów
    635
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 38 w 20 postach
    Układ na dzień dzisiejszy widzę taki:

    1.Tarnów
    2.Ostrów
    3.Grudziądz
    4.Rybnik
    5.Rzeszów
    6.Daugavpils
    7.Gniezno
    8.Poznań

    yO!

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    19-05-2008
    Postów
    61
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Prędzej Daugavpils będzie miało trzecie miejsce, niż Gniezno...

    1.Tarnów/Ostrów
    2.Ostrów/Tarnów
    3.Rzeszów
    4.Daugavpils
    5.Grudziądz
    6.Gniezno
    7.Rybnik
    8.Poznań

  5. Powrót do góry    #5
    Początkujący
    Dołączył
    29-09-2008
    Postów
    32
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciężko powiedzieć na dzień dzisiejszy, ponieważ niewiadomo w jakiej dyspozycji będą poszczególni zawodnicy w danych klubach w przyszłym sezonie. Sądzę że pierwsza liga będzie najbardziej wyrównana i najmocniejsza w historii. Wystartuje w niej przecież bardzo duża liczba zawodników którzy jeszcze w zeszłym sezonie ścigali się na ekstraligowych torach m.in. Ułamek, Kołodziej, Ząbik, Słaboń, Hlib, Ferjan, Monberg, Schlein i paru innych. Składy poszczególnych ekip również wydają się bardzo wyrównane, może na papierze troszkę z przodu są drużyny z Tarnowa oraz Ostrowa Wlkp. Ale jak już miałbym się pokusić o prognozy:) to na dzień dzisiejszy widzę to tak:

    1. Unia Tarnów
    2. KM Intar Ostrów
    3. Lokomotive Daugavpils
    4. PSŻ Poznań
    5. Start Gniezno
    6. GTŻ Grudziądz
    7. Stal Rzeszów
    8. RKM Rybnik

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany Awatar whiski
    Dołączył
    24-01-2002
    Postów
    2,658
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    3.Rzeszów

    Dowcipy piętro wyżej....

    Zostało napisane że Tarnowowi jedynie kontuzje mogą odebrać awans, a i z tym się nie zgodzę, bo nawet jeśli odpukać takie nastąpią to będzie z/z co wyjdzie na to samo, a nawet jak plaga to stać UNIĘ na umieszczenie Hougaarda w roli seniora.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    1. Tarnów
    1.J.Kołodziej
    2.J.B.Monberg
    3.S.Ułamek
    4.P.Swiderski
    5.B.Pedersen
    6.S.Kiełbasa
    7.P.Hougaard
    8.K.Doolan

    Ekipa skazana na awans. Chyba tylko jakis kataklizm typu "czestochowska plaga" z tego sezonu moze odebrac im awans. Kazdy z w/w 1-5 moze zostac liderm. Słaba mlodziez. Ale seniorzy nadrobia to z nawiazka.
    Jaka plaga? :D Tutaj plagi nie trzeba :D Tylko dwa słowa: Sebastian Ułamek :D Facet jak jest w formie w Play-Off to potrafi swoich z motocykli wysadzać i po 5 razy w meczu 1:5 się dać przywieźć, dlatego Unia awansuje pod warunkiem dobrego psychologa dla "Colgate'a" :D

    Pozdrawiam!

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2005
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciężko powiedzieć na dzień dzisiejszy, ponieważ niewiadomo w jakiej dyspozycji będą poszczególni zawodnicy w danych klubach w przyszłym sezonie. Sądzę że pierwsza liga będzie najbardziej wyrównana i najmocniejsza w historii. Wystartuje w niej przecież bardzo duża liczba zawodników którzy jeszcze w zeszłym sezonie ścigali się na ekstraligowych torach m.in. Ułamek, Kołodziej, Ząbik, Słaboń, Hlib, Ferjan, Monberg, Schlein i paru innych. Składy poszczególnych ekip również wydają się bardzo wyrównane, może na papierze troszkę z przodu są drużyny z Tarnowa oraz Ostrowa Wlkp. Ale jak już miałbym się pokusić o prognozy:) to na dzień dzisiejszy widzę to tak:

    1. Unia Tarnów
    2. KM Intar Ostrów
    3. Lokomotive Daugavpils
    4. PSŻ Poznań
    5. Start Gniezno
    6. GTŻ Grudziądz
    7. Stal Rzeszów
    8. RKM Rybnik
    Bez urazy, ja rzadko tu bywam, ale jak już czytam to największe absurdy wypisują userzy z ZG. Pozycje Lokomotivu, Poznania, czy Rybnika nie wiem na jakim papierze się sprawdzą.

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lito¶ci ...

    Ja wiem, że to zabawa, że dziadek zostawił fusy po herbacie i można spróbować ...

    Ale - Rzeszów ma 4 seniorów i DWÓCH juniorów w składzie. Co Wy chcecie prognozować?? Szczególnie pozdrawiam pana, który typuje Rzeszów na 3 miejscu.

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Moim zdaniem wiele osób przecenia możliwości Unii Tarnów. Oczywiście na papierze mają zdecydowanie najsilniejszy skład. Ba, jeśli wszyscy zawodnicy będą jeździć na poziomie wyników z 2008 to awans raczej pewny ale trzeba pamiętać że to tylko sport. Że Kołodziej, Pedersen czy Ułamek nie należą do "strongmanów". Zwłaszcza ten ostatni dość często jest połamany (abstrahuję od tego czy to jego wina czy nie). Monberg to też jedna wielka niewiadoma. Ok, kiedyś gwarantował w niższej lidze te 10+ ale latka lecą i moim zdaniem nie jest to żaden gwarant punktowy. Ułamek, Świderski, Monberg ich wahania formy mogą być kluczowe. Bo Doolan, Wright czy Boxall nie są żadną opcją rezerwową. Tarnowianie łudzili się w poprzednim sezonie że ich zbawią ale tak nie było i nie będzie. Nawet w I lidze. Juniorzy ? Hougaard to ciekawy zawodnik. Jeden z najlepszych młodzieżowców w lidze. Swoje zrobi.

    Moim zdaniem Ostrów ma podobny potencjał co Unia. Harris i Ząbik mieli słabszy sezon ale popatrzmy jak jeździli w poprzednim. Wcale się nie zdziwię jak ta dwójka będzie punktowała na poziomie Kołodziej-Pedersen. Karola uważam za podobny talent co Koldi a Harris w 2007 był przecież najlepszym zawodnikiem 1 ligi. Nermark to pewniak, od dwóch lat jeździ na podobnym poziomie a przed kontuzją prezentował się wręcz wybornie. W 1 lidze średnio 10 powinien robić spokojnie. Do tego Gomólski, który zwłaszcza na własnym torze też gwarantuje solidne zdobycze punktowe a przecież ciągle się rozwija. 5 senior ? Miśkowiak, King, Korneliusen czy Stead to podobna półka co Monberg.

    Obydwa zespoły powinny wygrać wszystkie mecze z pozostałymi rywalami. Dlatego uważam, że zadecydują bezpośrednie mecze. A w tych Ostrowianie nie są bez szans. Absolutnie nie postawiłbym żadnych pieniędzy, że Tarnów będzie przed Ostrowem na koniec sezonu.

    Pozostałe ekipy prezentują podobny poziom. Teraz to trochę wróżenie z fusów kto będzie wyżej. Wydaje mi się że PSŻ i GTŻ mają troszkę silniejsze składy od konkurencji ale Lokomotiv na pewno też swoje pokaże i będzie seryjnie wygrywał u siebie. Troszkę niżej oceniam "akcje" Startu dla których celem (zrealizowanym) powinno być utrzymanie. Na tą chwilę najniżej oceniam możliwości Stali Rzeszów (Woodward, Max, Gjedde to za duże znaki zapytania) i RKM-u (kibicuje Jamrożemu ale każdy pozostały zawodnik jest "po przejściach).

    Reasumując wszystko zapowiada bardzo ciekawy sezon w I lidze. Dobrze, że w tym roku będą tam jeździły kluby które miały pieniądze na transfery, że nie będzie outsiderów (pozdro Rawicz) i nie ma zdecydowanego faworyta. Moim zdaniem nie powtórzy się sytuacja z Polonią kiedy to już po 15 kolejkach było wszystko rozstrzygnięte praktycznie, choć po 6 kolejkach dwa najlepsze zespoły odskoczą już rywalom na zawsze.

    1. Ostrów
    2. Tarnów




    3. Grudziądz (no może trochę z sympatii)
    4. Poznań
    5. Gniezno
    6. Dauvgapils
    7. Rzeszów
    8. Rybnik

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Moim zdaniem wiele osób przecenia możliwości Unii Tarnów. Oczywiście na papierze mają zdecydowanie najsilniejszy skład. Ba, jeśli wszyscy zawodnicy będą jeździć na poziomie wyników z 2008 to awans raczej pewny ale trzeba pamiętać że to tylko sport. Że Kołodziej, Pedersen czy Ułamek nie należą do "strongmanów". Zwłaszcza ten ostatni dość często jest połamany (abstrahuję od tego czy to jego wina czy nie). Monberg to też jedna wielka niewiadoma. Ok, kiedyś gwarantował w niższej lidze te 10+ ale latka lecą i moim zdaniem nie jest to żaden gwarant punktowy. Ułamek, Świderski, Monberg ich wahania formy mogą być kluczowe. Bo Doolan, Wright czy Boxall nie są żadną opcją rezerwową. Tarnowianie łudzili się w poprzednim sezonie że ich zbawią ale tak nie było i nie będzie. Nawet w I lidze. Juniorzy ? Hougaard to ciekawy zawodnik. Jeden z najlepszych młodzieżowców w lidze. Swoje zrobi.

    Moim zdaniem Ostrów ma podobny potencjał co Unia. Harris i Ząbik mieli słabszy sezon ale popatrzmy jak jeździli w poprzednim. Wcale się nie zdziwię jak ta dwójka będzie punktowała na poziomie Kołodziej-Pedersen. Karola uważam za podobny talent co Koldi a Harris w 2007 był przecież najlepszym zawodnikiem 1 ligi. Nermark to pewniak, od dwóch lat jeździ na podobnym poziomie a przed kontuzją prezentował się wręcz wybornie. W 1 lidze średnio 10 powinien robić spokojnie. Do tego Gomólski, który zwłaszcza na własnym torze też gwarantuje solidne zdobycze punktowe a przecież ciągle się rozwija. 5 senior ? Miśkowiak, King, Korneliusen czy Stead to podobna półka co Monberg.
    Co do przeceniania sie nie zgodze, chociaz napewno nie mozna pisac Unia 100% awans. Trzeba go wywalczyc, ale te argumenty typu "Kołodziej, Pedersen czy Ułamek nie należą do "strongmanów"" sa jednak troche naciagane. Moze i z Ułamkiem bedzie roznie (GP), ale Kolodziej, Pedersen wg mnie powinni powtorzyc swoje formy z tego sezonu. A to oznacza srednie kolo 2,5 a to oznacza ze strongmanami byliby jak najbardziej ;)
    Zreszta co to za stwierdzenie - Kolodziej byl juz strongmanem w tym sezonie podobnie jak i Bjarne.
    Dla mnie wydaja sie pewniejsi niz Harris i Ząbik (ten jeszcze musi sie podniesc, trudno oczekiwac by od razu walil po 12 pkt w meczu)
    Natomiast stwierdzenie ze Stead jest na pozoimie Monberga to wg mnie ogromne naduzycie :P
    A Świder? on akurat nie musi miec 2,5 sredniej. Kolo 2 bedzie w sam raz.
    Do tego Gomólski, który zwłaszcza na własnym torze też gwarantuje solidne zdobycze
    wg mnie owszem gwarantuje zdobycze punktowe, ale jako ze przechodzi w wiek seniora to specjalnie solidnych mu nie wroze(obym sie mylil)

    Wsystko zweryfikuje tor, ale mimo wszystko widze Unie w ekstralidze po tym sezonie.
    Ostrowian zreszta tez..

    Aha, tak wg mnie to przeceniacie troche Grudziadz :P
    Rybnik napewno nie spadnie.
    O przetrwanie wg mnie walczyc beda:
    Poznan - niestety (chyba ze Hlib wroci do gry ale kiepsko to widze..)
    Rzeszów - (nie)stety :P nie zycze Józkom zle ale to co maja w swych szeregach to juz nawet marne nie jest..

  12. Powrót do góry    #12
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    K.Słabon - wydaje mi sie ze to będzie Swiderski z tego sezonu
    No dobra, tak Ci się wydaje. Wydawać mogą się różne rzeczy, ale gorzej jak nie ma ku temu podstaw. Od razu mówię, Słaboń na żużlu jeździć umie. Zazwyczaj ma na czym do połowy sezonu, a potem jest dołowanie. Ma dobre starty, jeździ ostro. W sumie szkoda tych ostatnich zmarnowanych sezonów. Gościa stać na wiele. Tylko, że nijak nie mogę zrozumieć porównania do Świderskiego.

    Wiem, że dla większości jego zeszłoroczny wystrzał był zaskoczeniem. Dla mnie zaskoczeniem była jedynie skala. Piotrek od paru lat śmiga w BEL, gdzie zbiera świetne recenzje, a już w pierwszy roku zrobił szał przyczyniając się do mistrzowskiego tytułu Panter. Ciężka praca, dużo startów w najróżniejszych miejscach, do tego poukładane pod kopułą i wrodzona waleczność - to musiało zaprocentować i było tylko kwestią czasu. Z całym szacunkiem dla Chrisa, naprawdę lubię tego zawodnika i w sumie mi żal, bo uważam że mógł i powinien osiągnąć więcej. Ale jest to gość zbyt schowany, wyalienowany, brakuje mu trochę charakteru (poza torem). U Mirka pewnie dostanie szanse i może coś pojechać. Ale na pewno nie będzie drugim Świderskim, który był międzynarodowym objawieniem sezonu.

    Tyle na temat tejże dwójki. A na temat szans. Pierwsza uwaga, to truizm, że liga będzie fajna. I niech Polsat żałuje. Wprawdzie dla mnie sprawa pierwszego miejsca jest oczywista i tu wyjątkowo z się z Zetą nie zgadzam. Drugie pewnikiem weźmie Ostrów, ale już reszta to niewiadoma totalna. Zakładam jedynie, że Daugavpils na wyjazdach nic nie ugra więc do 4 pewnie się nie załapie. No chyba, że Romek będzie szalał, albo przyjdzie jeszcze jakieś wsparcie. W składzie z pierwszego postać nie ma Podżuksa, a tego gościa bym jeszcze nie skreślał.

    Dlaczego Tarnów jest w mojej opinii poza zasięgiem Ostrowa? Myślę, że Unia ma skład E-ligowy, poza Monbergiem, a Ostrów bardzo mocny, ale... pierwszoligowy. Kołodziej i Ułamek są otrzaskani w E-lidze, a do tego obaj nie potraktują sezonu jako 'gap year', bo ten pierwszy ma solidne plany indywidualne i całą karierę przed sobą, a drugi musi mieć konkretne fury, jeżeli ma jeździć w GP. O Ułamku złe rzeczy mogę pisać godzinami, ale nie zmieni to faktu, że na 1 ligę to jest pewniak na 10-12 punktów w każdym meczu. U siebie raczej nie do objechania. Kołodziej w Tarnowie też przegrywać nie będzie.

    Bjarne do moich ulubieńców nie należy, ale to jednak klasowy zawodnik, bez szczęścia i bez błysku na GP. Ale bez cyklu skupi się bardziej na ligach i w tej pierwszej gorzej niż w 2008 nie pojedzie. Świderski moim zdaniem będzie jeszcze lepszy. Jemu BEL służy, a ogólnie jestem zdania, że nieliczni którzy postawili na BEL także w 09 na tym mocno skorzystają. Tor w Tarnowie jest do walki i wyprzedzania. Razem z Kołdim będą robić taki show i widowisko, że bania mała.

    Ta czwórka składu to jest dla mnie skład na e-ligę 2010. Monberg w 1 lidze jest marzeniem większości klubów jako jeden z liderów.

    Naprawdę nie widzę opcji, by ten team nie wygrał tej ligi.

    KMO jak zwykle ciekawie nazwiskami i znowu baraż i znowu poza E-ligą. Fajna drużyna, ale jednak zbyt pierwszoligowa by pokonać Unię. Mam nadzieje, że Karol będzie jednym z liderów i razem z Adrianem będą dzielić i rządzić. Tarnów jednak poza zasięgiem. Nermarki, Kingi, Miśkowiak to jednak inna półka. Harrisa oceniam niżej od Ułamka, BP i Kołodzieja. Gdzieś na równi ze Świderskim.

    W Tarnowie KMO sklei najniżej do 35 i taka jest prawda.

    Tyle w temacie walki o awans.

    Co wśród innych drużyn? Naprawdę bardzo wyrównanie to wygląda. Strasznie dużo zawodników z dużym potencjałem, ale po przejściach. Praktycznie w każdej drużynie.

    Jakbym miał rozebrać na czynniki pierwsze.

    a) liderzy:

    Start: Jabłoński, Puszakowski, Słaboń
    GKM: Ferjan, Klingberg, Schlein
    PSŻ: Kościuch, Jankowski, Trojanowski (Hlib?)
    Rybnik: Ljung, Kling, Jamroży
    Stal: Kuciapa, Stachyra, Gjedde
    Lokomotiv: Łaguta, Maxim, Poważnyj

    Ciężko to dobrze ocenić, naprawdę ciężko ;) Lokomotiv będzie pewnie miał przewagę u siebie i to może pozwolić im na wygrywanie meczów. Najsłabiej w mojej opinii wypada tutaj Gniezno gdzie owszem mamy mocnego Jabola, ale zarówno Puszakowski, jak i Słaboń to niewiadoma mimo wszystko. Grudziądz ma pewniaka Ferrego, który w 1 lidze będzie zamiatał niesamowicie. Cieniutko Rybnik, a Poznań też bez szału po stracie Skóry. Stal solidnie.

    Wszystko zależy w gruncie od tego jak kto się przygotuje sprzętowo i jak będzie z pieniędzmi w klubie. Gdybym miał uporządkować liderów od najmocniejszych do najsłabszych to wyszłoby chyba tak:

    Rzeszów, Grudziądz, Daugavpils(u siebie), Rybnik, PSŻ(chyba że Jankes wystrzeli, albo opcjonalnie Hlib - nie zakładam raczej), Gniezno. Różnice są jednak niewielkie i myślę, że wszystko może być nawet całkowicie odwrotnie.

    b) druga linia:

    Start: M. Jabłoński, Paluch, Vissing, Cieślewicz
    GKM: Allen, Staszek
    PSŻ: Suchecki, Pytel, Hlib
    Rybnik: Rempała, Gizatulin, Legault
    Stal: Max, Woodward, Miesiąc
    Lokomotiv: Hefenbrock, Korolew, Podżuks

    Tutaj od końca. Najsłabiej wypada zdecydowanie Lokomotiv. Na wyjazdach to będzie raczej tło. Może Hefenbrock przykozaczy na twardych torach w Tarnowie(i tak na nic to) czy Grudziądzu(i tak będzie ciężko). U siebie może być różnie, tor Łotyszy z roku na rok będzie zaczarowany coraz mniej. Najlepiej wypada... chyba jednak Poznań. Dużo zależy od tego co rzeczywiście pokaże Hlib, bo że dysponuje potencjałem, to wie każdy. Kwestia ile będzie ważył i jakimi motorkami dysponował. Na przyczepnych nawierzchniach zawsze groźny. Nieźle wygląda ponownie Rzeszów oraz Grudziądz. Allen robi stałe postępy, także w Polsce, a Staszek na własnym torze jest w stanie ograć każdego. Gorzej z wyjazdami, ale jestem zdania, że przy tak wyrównanych składach większość meczów padnie łupem gospodarzy. Ostrowowi będzie też ciężko wygrywać wyjazdy. Gniezno i Rybnik mnie nie przekonuje. Gizatulin u Rekinów w porządku, ale Marcinek i Legault, dla którego nasza liga to na razie kosmos nie powinni szaleć. W przypadku Gniezna niespecjalnie wierzę w Vissinga, jeśli już to na pozycji juniora. Paluch jest wiekowy, ale u siebie pewnie będzie solidnie. Gniezno ogólnie ma bardzo ryzykowny skład i obawiam się, że... jeżeli nie wypali to i zaczną się finansowe kłopoty to może być powtórka z rozrywki. Chociaż nazwiska z łapanki nie są i każdy ma coś do udowodnienia.

    Kolejno: Poznań, Rzeszów, Grudziądz, Gniezno(z uwagi na więcej alternatyw), Rybnik, Lokomotiv.

    c) juniorzy:

    Start: Kajzer, Gomólski, Sitera
    GKM: Mroczka, Woelbert
    PSŻ: Kajoch, Andersen
    Rybnik: Mitko, Fleger
    Stal: Lampart, Szostek
    Lokomotiv: A. Łaguta, Gieruckij (opcjonalnie: Bogdanov)

    Tutaj dopiero zaczyna się prawdziwe wróżenie z fusów. Ale jedno co pozytywne: wszędzie jest nieźle ! Poza Rybnikiem. Od razu tracą i to bardzo dużo. W pozostałych drużynach juniorzy mogą zdobywać cenne zdobycze i wcale nie powinni ustępować seniorom. Zwłaszcza w takim Daugavpils, które pewnie będzie obu asów wystawiać pod 7 i 8 i jednego wykorzystywać jako lidera(założyłem, że będzie to jednak Maxim z uwagi na lepszą końcówkę sezonu). Ale Artiom to brylant, prawdopodobnie największy talent z tej stawki. Lokomotiv u siebie dzięki juniorom wygra ważne mecze i moim zdaniem to przeważy o ich utrzymaniu.

    Dalej świetnie wygląda Grudziądz, gdzie Mroczka może mieć naprawdę dobry rok i stać się jednym z najważniejszych punktów w zespole, może nawet jego liderem. Po ubiegłorocznych sukcesach chłopak nabrał pewności siebie i zdobył markę. Co za tym idzie w ciemno można zakładać, że zaplecze sprzętowe będzie na wyższym poziomie. Oby się w tym tylko nieco nie zagubił. Dalej uplasowałbym Rzeszów i Gniezno z przewagą tego drugiego - bo więcej opcji. Lampart jednak na pierwszoligowym froncie powinien wreszcie pokazać kawałek żużla. W E-lidze jeździł fatalnie, ale w imprezach młodzieżowych błyszczał. Tu przy niższym poziomie może złapać wiatr w żagle. Gniezno ma zdolnych Kajzera i młodego Gomólskiego, ale liderować powinien "doświadczony" Sitera. Jak wróci do formy z 2007 będzie zamiatał. PSŻ też narzekać nie może. Kajoch to nie taki leszcz. Rybnik odstaje i to wyraźnie.

    Hehe, gdyby to zebrać do kupy... To chyba nic nie wychodzi rozsądnego, ale jak dla mnie tabela wypadnie mniej więcej tak.

    1. Tarnów
    2. Ostrów
    3. Grudziądz (jak będą pieniądze i jak Staszek będzie miał na czym jeździć)
    4. Rzeszów
    5. Poznań
    6. Daugavpils
    7. Gniezno
    8. Rybnik

    Ale na pozycjach 3-8 naprawdę wszystko się może zdarzyć, a każde punkty wyrwane u siebie mocarzom ligi będą na wagę złota. Ostatecznie zamieniłem pozycje 7-8, bo RKM ma zbyt dużo zawodników, którzy po złym początku mogą podążać ku destrukcji. Gniezno ma szerszy skład i dużo lepszą juniorkę. No i Jabola.

    Co poradzić na tę bezsenność ? :)
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Wedlug mnie przeceniacie Gniezno, nie doceniacie Rzeszowa. Gniezno to moim zdaniem druga czworka, bo poza Jablonskim nie widze tam, kto niby mialby zawojowac lige. Ciekawy sklad ma Grudziadz i moim zdaniem wlacza sie do walki o baraze (glownym faworytem oczywiscie bedzie Ostrow). Tarnow wydaje sie byc poza zasiegiem. Najslabiej moim zdaniem wyglada Poznan i Rybnik.
    Regards from Sydney
    Dexter

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 385 w 147 postach
    A mam pytanko ...czy Lukas Dryml jest brany pod uwage w opcji ostrowskiej czy jakiejkolwiek innej pod kątem 2009 roku ...jezeli jest jednak w opcji ostrowskiej to bezapelacyjny awans Tarnowa stawiam pod znakiem zapytania...

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-07-2003
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Ekipa skazana na awans. Słaba mlodziez. Ale seniorzy nadrobia to z nawiazka.
    Słaba młodzież? A mnie się wydaje, że Hougaard to będzie najlepszy junior ligi. Ma bardzo profesjonalne podejście do swoich obowiązków i to musi przynieść efekty. Osobiście liczę w jego wykonaniu na średnią ok. 2,0.

  16. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Tak, mlody dun bedzie mial nawet 2,50/bieg. W koncu przepasc jaka dzieli Ekstralige i 1 lige to lata swietlne... Litosci! Jak Patrick bedzie mial 1,60 to bedzie mozna uznac za spory progres.

    Moja prognozy sa nastepujace:
    1. Tarnow
    2. Ostrow
    3. Daugavpils
    4. Gniezno
    5. Grudziadz
    6. Rzeszow
    7. Rybnik
    8. Poznan

    Co do pozycji 4-5 i 6-7 nie mam pewnosci. Byc moze ukald tych par bedzie odwrotny czyli Grudziadz przed Gnieznem i Rybnik przed Rzeszowem.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec Awatar WaluS
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    884
    Kliknij i podziękuj
    80
    Podziękowania: 32 w 26 postach
    Ekipa skazana na awans to....no Ostrów!!!
    Nawet trener Grabowski - według mnie jest to autorytet trenerski - wypowiedział się na portalu internetowym, że Tarnów wcale nie jest takim faworytem jak wszyscy /pewnie mało znający się na żużlu/ uważają.

    No bo faktycznie:
    Janusz - wyciągnięte blachy z ręki, a bez tego dodatku to nie ten zawodnik.
    Seba - nie, no On nastawia się na GP, przecież w końcu ktoś musi oprócz Tomka znaleźć się na pudle, a 1 liga to taki dodatek do kariery w zamian za wygnanie z Cze-wy.
    Świder - jak to mówią, nic dwa razy się nie zdarza.
    Co dalej. Juniorzy:
    Patryk H. - melodia przyszłości, niespełnione nadzieje.
    Szymon K. - już po Świętach i już po kiełbasie
    Busch - koniec kadencji, czas na Baraca Obamę.

    Kto jeszcze został: Bjarne P. Jesper M. Tadek K. no przecież tymi zawodnikami Tarnów nie wywalczy e-ligii.
    Przecież to skład na środek tabeli ledwie.

    Że niby co? że już obchodzę Sylwestra? Nie, nie, ani kropelki szampana nie spróbowałem ponieważ jeszcze trochę muszę pokręcić kierownicą, a po spożyciu nie prowadzę.

    Tak czytając kilka wypowiedzi, zostałem wprowadzony w takie pesymistyczne nastawienie, ale po pierwszych meczach sezonu 2009, szybko mi to minie.

    A teraz wszystkim Forumowiczom życzę szampańskiej zabawy sylwestrowej i więcej obiektywizmu bo optymizmu jest nadmiar, w tym Nowym Roku 2009.
    Do zobaczenia na zawodach żużlowych!!!

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Co poradzić na tę bezsenność ?
    No coz... wątek klubowy CKM 2009 w moim przypadku spisal sie calkiem niezle... :P

    EOT

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Czytam sobie ten wątek z zaciekawieniem i dostrzegam jedną prawidłowość forumowicze z ośrodków ekstraligowych nie doceniają klubu z Dźwińska.

    Uważam, że Lokomotiv ma ogromne szanse awansować do półfinałów play off. Potencjał ma całkiem spory.
    Oceniam ich szanse na 3-4 miejsce w lidze.Zresztą miejsca innych drużyn prognozuję podobnie jak MaciekGKS. No, może Gniezno widziałbym jedną, dwie lokaty niżej.



  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    19-05-2008
    Postów
    61
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lito¶ci ...

    Ja wiem, że to zabawa, że dziadek zostawił fusy po herbacie i można spróbować ...

    Ale - Rzeszów ma 4 seniorów i DWÓCH juniorów w składzie. Co Wy chcecie prognozować?? Szczególnie pozdrawiam pana, który typuje Rzeszów na 3 miejscu.
    Dziękuje za pozdrowienia, koło sierpnia przypomne ci jak typowałem i zobaczymy kto miał racje :)

    Stawiacie Poznań czy Gniezno wyżej od Rzeszowa... przegapiłem coś ? Poznań zakontraktował kogoś mocnego ? Hlib,Jankowski,Pytel,Kajoch i wszystko jasne. Gniezno też lepiej nie wygląda, większość zawodników z ich składu nadaje się do 2 ligi, Słaboń,Puszakowski,Sitera = wielka niewiadoma.

    Rzeszów ma 4 seniorów ale do nich dojdzie Stachyra,Miesiąc,Miśkowiak i junior Adam Roynon więc nie będą tacy słabi i powinni spokojnie zająć 3-4 miejsce :)

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    j-rules

    Dla mnie wydaja sie pewniejsi niz Harris i Ząbik (ten jeszcze musi sie podniesc, trudno oczekiwac by od razu walil po 12 pkt w meczu)
    Latosi w 1997 od razu walil po 12 :).
    Ale generalnie zgadzam się z tym, że skład Jaskółek stoi o klasę wyżej niż ostrowski. Niemniej jeżeli Ząbik będzie przywoził punkty na miarę swojego potencjału (a jest on porównywalny z np możliwościami Kołodzieja), to Unia jednak będzie musiała się trochę z nami pomęczyć.

    Natomiast stwierdzenie ze Stead jest na pozoimie Monberga to wg mnie ogromne naduzycie
    To nie jest nadużycie, to jest skandal :P. Na chwilę obecną (tzn biorac pod uwagę dwa ostatnie sezony) Jensen deklasuje Steada pod każdym względem.

    Wsystko zweryfikuje tor, ale mimo wszystko widze Unie w ekstralidze po tym sezonie.
    Ostrowian zreszta tez..
    Pierwsze zdanie rozumiem i się z nim zgadzam, ale drugie? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

    Buszmen

    I niech Polsat żałuje
    Prawda. I możemy żałować też trochę my, że jednak Pedersen z Ulamkiem nie wybrali Ekstraklasy, bo w takim przypadku mielibyśmy niezwykła sytuację, w której każda z ośmiu drużyn na dobrą sprawę mogłaby skonczyć sezon na każdym miejscu. Nic nie byłoby pewne i nic nie byłoby niemożliwe. Ale i tak jest dobrze, przed każdą z drużyn (z wyjątkiem Unii) 13 interesujących meczów na 14 możliwych :P.

    Najsłabiej w mojej opinii wypada tutaj Gniezno gdzie owszem mamy mocnego Jabola, ale zarówno Puszakowski, jak i Słaboń to niewiadoma mimo wszystko.
    Słabonia zweryfikuje ten sezon, w którym wreszcie powinien dostać porządną liczbę startów, w których będzie miał okazję się wykazać. Natomiast Puzon, to ograny na zapleczu Eligi grajek, który liderem na pewne 10-12 punktów może nie jest, ale ma papiery na to, by mocno przyłożyć się do zwyciestwa swojej drużyny (vide GKM - KM 2008)

    W przypadku Gniezna niespecjalnie wierzę w Vissinga, jeśli już to na pozycji juniora.
    A ja miałem okazję zobaczyć go w akcji podczas jednego z ostatnich meczów Startu i zrobił na mnie mocno pozytywne wrażenie. Przynajmniej na Wrześińskiej powinien przywozić niemałe punkty dla Orłów.

    c) juniorzy:(...)Ale jedno co pozytywne: wszędzie jest nieźle ! Poza Rybnikiem. Od razu tracą i to bardzo dużo.
    Hm, tu chyba walnąłeś babola. Jak dla mnie ta para wygląda lepiej niż np poznańska i rzeszowska a i spokojnie jest porównywalna do tarnowskiej, grudziadzkiej, czy gnieżnieńskiej. Wszystko to może się sprawdzić pod warunkiem odpowiedniego uzbrojenia rybnickiego parkingu.

    Dexter

    Wedlug mnie przeceniacie Gniezno, nie doceniacie Rzeszowa.
    Ale kto w tym Rzeszowie taki jest? Od roku 2005, gdy Stal po raz ostatni jeżdziła w tej klasie rozgrywkowej wiele się zmieniło. Nie ma już w niej warunków do tego, by Kuciapa bez większych problemów osiągnął śr w okolicach 2.30. Miesiac i Stachyra to jednak przeciętniacy z szansą na (co najwyżej) pojedyncze błyski. Max odradzał się w Polsce przez trzy lata i poza kwietniem'07 nie pokazał niczego co mogłoby dać na to jakąkolwiek nadzieję i jestem pewny, że zbliżenie się do tego poziomu jest nierealne. Riderów lepszych od Woodwarda jest w tej lidze kilkudziesięciu a Gjedde ma jeden kłopot. Jest bardzo dobry na dystansie, niestety z liczeniem jego punktów w programie nie miałby problemów żaden przedszkolak. Wreszcie na Lamparta każdy zespół ma swoją odpowiedź, nierzadko lepszą. Stąd Stali na chwilę obecną znacznie bliżej jest do drugiej czwórki, chyba, że poznamy jeszcze jakieś nowe nazwisko, inna sprawa, że tych nazwisk już w zasadzie nie ma. Zostały chyba tylko Drymle.

    Przed nami *****isty sezon, byłby jeszcze lepszy, gdyby nie "popsuła" go trochę Unia, ale nie ma co narzekać. Szkoda, że swoje trzy grosze do popsucia przyjemności wtrąciła tez GKSŻ karając nas nagorszym z możliwych play-offów. Dzięki temu, sezon dla Tarnowian rozpocznie się późno w sierpniu; na nasze szczęście kadry klubowe są w tym roku tak wyrównane, że ta walka o wejście do szóstki będzie ciężka i jednak zacznie się już w kwietniu a skończy mam nadzieje w 14 kolejce.

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    To nie jest nadużycie, to jest skandal . Na chwilę obecną (tzn biorac pod uwagę dwa ostatnie sezony) Jensen deklasuje Steada pod każdym względem.
    Panowie, ale ja nigdzie nie napisałem że Stead jest lepszy. Napisałem, że to podobna półka. I tego będę się trzymał. W przeszłości Jesper był zawodnikiem zdecydowanie lepszym ale teraz ? Na przykład w szwedzkiej lidze miał średnią 1.4 a Simon 1.26. Co więcej, pisałem że któryś z czwórki Stead/King/Korneliussen/Miśkowiak może punktować lepiej. A prawdopobieństwo, że ktoś z tych czterech bądź co bądź zdolnych zawodników wystrzeli z formą jest według mnie większe niż to że Monberg powróci do formy z ubiegłych lat. Zwłaszcza stawiałbym na Korneliussena, który przed kontuzją barku błyszczał w ligach zagranicznych (głównie Anglia). A jeśli już ktoś może być takim objawieniem jak Świderski to IMO Miśkowiak. King to najzdolniejszy młody Brytyjczyk itd.

    Zgadzam się z Wami w 100 %, że "logicznym" faworytem jest Unia Tarnów. Na wstępie swojego poprzedniego postu napisałem, że najprawdopobniej awansują. Ja jednak liczę na Ostrów i uważam, że mają spore szanse których nie dostrzegacie. Bardzo bym się cieszył gdyby następny dream team nie zdał egzaminu. Tarnowianie wyszli z założenia, że mają najlepszego zawodnika 1 ligii (Kołodziej) dokupią najlepszego obcokrajowca który w 1 lidze chce jeździć (Pedersen), najlepszego Polaka z zeszłego sezonu (Świderski) i jeszcze kogość z GP. Na papierze to dream team. A w żużlu nie zawsze się one sprawdzają. Tak z innej beczki to ja jestem ciekaw jak będzie się podobało Świderskiemu czy Ułamkowi jeżdżenie jako nie prowadzący parę :P Ostrowianie mają według mnie bardzo duży potencjał. Jest to cechą młodych zespołów a oni taki zbudowali na nowy sezon. Być może tak bardzo podoba mi się ten ich skład, bo przypomina mi troszkę ten bydgoski. Mniej znani zawodnicy, sporo "uśpionych talentów" które mogą eksplodować. Nikt tutaj nie wymienił nazwisk Pawlaszczyka i Klindta. A oni mogą mieć kluczową rolę. Pawlaszczyk to bardzo zdolny zawodnik. Jak dostanie mocne zaplecze sprzętowe to może być drugim Gomólskim, Klindta chyba wszyscy pamiętają jak zasuwał u Cieślaka. Oczywiście wszystkie te moje "argumenty" opierają się na przypuszczeniach. Nie ukrywam tego. Suche fakty są za Tarnowem ale trochę się tego żużla już zjadło i pozwalam sobie na pewne spekulacje i przypuszczenia. Czy się sprawdzą, zobaczymy na jesieni 2009. Szkoda, że nie pokaże tego Polsat ...

    P.S. A tak poza tym trzeba też pamiętać, że rynek transferowy jeszcze się nie zakończył ;-)

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    25-07-2007
    Postów
    236
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Ekipa skazana na awans. Słaba mlodziez. Ale seniorzy nadrobia to z nawiazka.
    Słaba młodzież? A mnie się wydaje, że Hougaard to będzie najlepszy junior ligi. Ma bardzo profesjonalne podejście do swoich obowiązków i to musi przynieść efekty. Osobiście liczę w jego wykonaniu na średnią ok. 2,0.
    Kolega chyba zapomniał, że zgodnie z nowym regulaminem Polski junior będzie musiał przejechać minimum 3 biegi w każdym meczu. Więc jadąc te 3 biegi w meczu np. Szymonem Kiełbasą możecie stracić kilka punktów...

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W przypadku Gniezna niespecjalnie wierzę w Vissinga, jeśli już to na pozycji juniora.
    Sęk w tym, że on juniorem już był :-) (1986 się urodził).

    A ja tak sobie dumam - wyprawa do Tarnowa, rezerwowe składy (bo i tak przegramy). Tarnów przyjeżdża do nas - zbroimy się, bo trzeba dowalić faworytowi. I ... oby się Unia nie zdziwiła. U siebie wygrane do 20-25 a na wyjazdach ... niekoniecznie wygrane. Czy to rzeczywi¶cie wróży sukces? U siebie mało kibiców bo zero emocji; duże wypłaty za punkty. Na wyjazdach dużo zdobytych punktów ale przeciwnicy-gospodarze o 1, 2 więcej :-)

    Szanowny panie z Rzeszowa - dla mnie Twoja wróżba na podstawie 6 zawodników jest ... słabo umocowana w rzeczywisto¶ci. Więc w sierpniu nie będziesz mi nic udowadniał. Będzie skład, pierwsze sparingi, pogadamy, powróżymy. Ja tylko oceniam ocenianie na podstawie "zawodników-pozostaj±cych-w sferze-życzeń".

    Przecież taki marzec może we wróżbach wszystko wywrócić ... Treningi, springi, liga angielska, pierwsze kontuzje ...

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-07-2003
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Kolega chyba zapomniał, że zgodnie z nowym regulaminem Polski junior będzie musiał przejechać minimum 3 biegi w każdym meczu. Więc jadąc te 3 biegi w meczu np. Szymonem Kiełbasą możecie stracić kilka punktów...
    Tylko ten regulamin dotyczy wszystkich drużyn. Nie widzę w pozostałych druzynach jakiejś olśniewającej gwiazdy wśród polskich juniorów. Pewno najlepszy wśród Polaków będzie Lampart, ale z Rzeszowem to i we czwórkę sobie poradzimy.

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Ale kto w tym Rzeszowie taki jest?
    Zawodnicy, ktorzy maja juz pewna klase, a nie ktorzy tak jak Slabon musza dopiero wystrzelic i zostac objawieniem, zeby spelnic marzenia tu sie wpisujacych. Kuciapa w sezonie 2008 pokazal, ze w 1 lidze jeszcze sporo punktow potrafi przywozic. Stachyra pokazal swoje mozliwosci w zeszlym sezonie i na tle slabszych rywali przywozil punkty. Max i Gjedde prawie w ogole nie jezdzili w zeszlym sezonie w Polsce, ale obaj byli zakontraktowani jako praktycznie rezerwowi w ekstraligowych klubach. Nie wierze, ze tych dwoch panow nie stac na regularne 7 - 9 punktow w meczach pierwszoligowych, zwlaszcza, ze takie osiagniecia juz za soba obaj maja (m.in. w barwach druzyny z Rzeszowa). Miesiac to druga linia. Zreszta Gjedde ma duzo lepsze wyniki za soba na torach Elite League i Elitserien, ktore na pewno maja wyzszy poziom niz polska 1 liga. Stac go wiec na to - pytanie, czy oprocz tego, ze go stac, to przemieni to faktycznie w punkty. Juniorzy sa niewiadoma, mimo to dobrze prowadzony Lampart moze zostac czolowym juniorem ligi. Poki co, naliczylem sklad liczacy sobie 6 seniorow i 3 juniorow:

    Seniorzy: Kuciapa, Max, Gjedde, Stachyra, Miesiac, Woodward
    Juniorzy: Lampart, Szostek, Roynon

    W tym skladzie sa dwie wyrazne dziury - Woodward i Szostek, Roynon to wielka niewiadoma. Ale tak poza tym, to sa zawodnicy, ktorzy raczej sa dosc regularnie znani z torow.

    Czytam, jak tu ludzie typuja druzyny i oczom nie wierze. Gniezno z Jablonskim i Slaboniem (ktorego juz teraz przed sezonem zrobiono wielkim objawieniem na miare Swiderskiego z 2008) ma byc w czubie tabeli. Rybnik z odpadami z Tarnowa ma byc wyzej? Rempala? Ljung? Kling? Moze Jamrozy i Gizatulin cos w lidze powalcza, ale trzech zawodnikow mialoby sie naraz nagle odrodzic i zostac supergwiazdami? Podobnie Poznan. Bedacy po ciezkiej kontuzji Suchecki, wchodzacy w grono seniorow Pytel, pozostaja niezli Kosciuch, Jankowski (choc ten drugi niewiele nawojowal w 2008) i mimo wszystko Hlib, ktory moim zdaniem w 1 lidze powinien byc liderem swojego teamu. Daugavpils tez mnie nie przekonuje, choc Grigori Laguta powinien byc jednym z lepszych liderow w lidze. Kazda z tych czterech druzyn nie ma niczego, co wygladaloby lepiej niz sklad Rzeszowa. Na razie to sa raczej pobozne zyczenia kibicow, ze ten czy inny sie odrodzi tak jak Swiderski w 2008. Oczywiscie, kazda z tych druzyn moze sie rownie dobrze znalezc przed Rzeszowem jak i za nimi. Osobiscie jednak wedlug mnie wszystkie 4 sklady sa od Rzeszowa slabsze. Czyli tabela bylaby cos takiego:

    1. Tarnow
    2. Ostrow
    3. Grudziadz
    4. Rzeszow
    5. Gniezno
    6. Daugavpils
    7. Poznan
    8. Rybnik
    Regards from Sydney
    Dexter

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    19-05-2008
    Postów
    61
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko ten regulamin dotyczy wszystkich drużyn. Nie widzę w pozostałych druzynach jakiejś olśniewającej gwiazdy wśród polskich juniorów. Pewno najlepszy wśród Polaków będzie Lampart, ale z Rzeszowem to i we czwórkę sobie poradzimy.
    Chyba nie zauważyłeś że w Ostrowie jeździ Pawlaszczyk i to on na chwile obecną jest najlepszym Polskim juniorem w 1 lidze, choć Lampart też powinien pokazac się z dobrej strony.


  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Moja prognozy sa nastepujace:
    1. Tarnow
    2. Ostrow
    3. Daugavpils
    4. Gniezno
    5. Grudziadz
    6. Rzeszow
    7. Rybnik
    8. Poznan

    Co do pozycji 4-5 i 6-7 nie mam pewnosci. Byc moze ukald tych par bedzie odwrotny czyli Grudziadz przed Gnieznem i Rybnik przed Rzeszowem.
    A co do pozycji 8 masz pewność?? Śmiechu warte. Na dobrą sprawę zdecydowanym faworytem I ligi jest tylko Tarnów. No i może Ostrów (jeśli Ząbik się odbuduje) wybije się nieco ponad pozostałą szóstkę. Pozostałe drużyny mają składy na tyle porównywalne, że miejsca od 3 do 8 mogą być obsadzone dokładnie odwrotnie.

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Pikej napisał:
    Tylko ten regulamin dotyczy wszystkich drużyn. Nie widzę w pozostałych druzynach jakiejś olśniewającej gwiazdy wśród polskich juniorów. Pewno najlepszy wśród Polaków będzie Lampart, ale z Rzeszowem to i we czwórkę sobie poradzimy.


    Chyba nie zauważyłeś że w Ostrowie jeździ Pawlaszczyk i to on na chwile obecną jest najlepszym Polskim juniorem w 1 lidze, choć Lampart też powinien pokazac się z dobrej strony.
    Z tym, że dotyczy wszystkich drużyn to niezupełnie prawda.
    Drużyna musi wystawić "rodzimego" juniora, co znaczy ni mniej ni więcej, że Łotysze wystawią na tej pozycji M.Bogdanovsa.
    Zawodnika jak na razie lepszego i od Lamparta i od Pawlaszczyka. Zresztą moim zdaniem najlepszym polskim juniorem w I lidze prawdopodobnie będzie Artur Mroczka.

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec Awatar urbi_et_orbi
    Dołączył
    10-01-2006
    Postów
    1,492
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    A mi się jednak wydaje, iż najlepszym polskim juniorem na zapleczu E-ligi jest jednak Kajoch

  31. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    A mi się jednak wydaje, iż najlepszym polskim juniorem na zapleczu E-ligi jest jednak Kajoch
    Jak wszystkim w Poznaniu?:D
    PSŻ w sezonie 2009 miejsce 5.
    Tak się zabawiłam w typowanie :D

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2003
    Postów
    546
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kazda z tych czterech druzyn nie ma niczego, co wygladaloby lepiej niz sklad Rzeszowa. Na razie to sa raczej pobozne zyczenia kibicow, ze ten czy inny sie odrodzi tak jak Swiderski w 2008.
    takie Gniezno ma np tor, ktory jest jego atutem - a na ktorym raczej malo kto wygra
    Davga to samo

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Podsumowuj±c 11 typowań z 3 dni...

    poz. klub najlepszy=100 (pozycja max-min)
    1. Tarnów 100 (1-2)
    2. Ostrów 89 (1-2)
    3. Grudzi±dz 58 (3-6)
    4. Daugavpils 45 (3-8)
    5. Gniezno 44 (3-7)
    6. Rzeszów 34 (3-8)
    7. Poznań 22 (4-8)
    8. Rybnik 16 (4-8)

    Czyli wg Was tylko dwie drużyny licz± się w walce o awans, aż pięć może spa¶ć klasę niżej :)

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-04-2008
    Postów
    832
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    takie Gniezno ma np tor, ktory jest jego atutem - a na ktorym raczej malo kto wygra
    Davga to samo
    Nie wiem czy zauważyłeś ale każdy klub ma atut własnego toru. Mniej lub bardziej trudnego. Niektórzy tu widzą PSŻ Poznań (pewnie przez złośliwość albo jakieś uprzedzenia) na ostatnim miejscu w lidze ale to właśnie w Poznaniu jest jeden z trudniejszych pierwszoligowych torów, gdzie również mało kto wygra.

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2005
    Postów
    873
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moze i nasz sklad nie jest imponujacy ale Rzeszów nizej niz na 4 miejscu? nie ma takiej opcji :)

    1 Tarnów
    2 Ostrów
    3 Rzeszów
    4 Grudziadz
    5 Daugavpils
    6 Gniezno
    7 Poznan
    8 Rybnik

  36. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W sumie nic odkrywczego nie napisze wskazujac Unie jako zdecydowanego faworyta i KMO jako goniacego acz raczej bez szans na dogonienie.
    A dalej?
    Bardzo ciezko przewidziec...Zadna z ekip niema jakiejs wyraznej przewagi.Ale chyba jednak GKM powinien byc "3" sila ligi.
    Wiele zalezy od Rory'ego.Trudno jednak patrzec na to wybitnie optymistycznie.Teraz jechal miernie ale NIby w elidze,ale przed dwoma laty(juz w I lidze) tez nieblyszczal...Choc w Rybniku te 10-11 przywozil,wiec moze i z czasem grudziadzki tor opanuje do tego stopnia?
    Od tego moze zalezec czy Hallera bedzie zdobyte czy tez nie?Choc szczerze mowiac ciezko przychodzi mi do glowy mysl ze Unia gdziekolwiek straci punkty.na dzis trudno do wyobrazenia ze pozwola zdobyc komus 40p ,nawet na wlasnym obiekcie.
    Nawet KMO...

    Tam jest masa znakow zapytania...
    Harris?Zabik?Gomola?Cala reszta zreszta tez.
    Jak przypomne sobie co wyprawial anglik na niektorych torach w zeszlym roku to te zwyciestwa ostrowian wcale nie sa takie oczywiste.
    A gdy dodamy do tego Zabika,ktory moze byc "Swiderskim" a moze byc "Miskowiakiem" podobnie jak Gomolka,i cala plejade "Nermarkow" to mamy zespol,ktory wg mnie wcale niejest skazany na II miejsce.KMo poniesie porazki na lotwie czy w Grudziadzu.
    Ale co z tego?W dwumeczach i tak powinni byc lepsi,a ponadto i Loko i GKm pewnie zlapia nie jedna wpadke np. w Wielkopolsce...

    Niezgadzam sie tez ze stwierdzeniem ze Unia to 5 seniorow i koniec.Wrecz przeciwnie.I to wlasnie sprawia ze porazka Tarnowa albo wrecz niezdobycie 52-55p na kazdym torze bedzie dla mnie sensacja.Choc znajac zycie i sport pewnie sie to zdarzy.
    Ale Patrick i Szymek juz w elidze potrafili pokazac ze maja potencjal i lige nizej moga blyszczec nie raz.


    Gniezno,Rybnik,Rzeszow,Poznan?
    Tu jest bardzo rowno.Niewidze szans by ktoras z tych ekip wygrala gdzies na wyjezdzie...
    Liczyc sie beda wiec bonusy...
    Kto ma najwieksze szanse?Teoretycznie kazda z nich takie same...Ale pogdybajmy.


    Liderzy:

    START =Jablon,Puszak,

    ROW =Ljung,Gizatulin

    Rzeszow= Kuciapa,Max

    PSZ =Kosciuch,Trojanowski


    Kto wygrywa?Co pokaze Max?Spora Zagadka.M/w wiemy czego spodziewac sie po poznaniakach.Na lotnisku pewne punkty,wyjazdy slabizna.Ale w sumie tyczy sie to wg mnie wszystkich "liderow" poza Ljungiem i Jabloniem,ktorzy moga tez mocno ciagnac zespoly na wyjazdach.

    Dalbym Start(3),Row(2),Psz(1).


    II linia:


    START = (ogromny wybor,ale czy przejdzie w jakosc?)Slabon i Risager,Doyle,Karpov,Vissing,Paluch,Cieslewicz i jablonski M.7 chlopa na 2 miejsca.Slabon raczej te miejsce sobie zapewni.


    ROW = Kling,Jamrozy,Rempala


    Rzeszow = Woodward,Gjedde,Stachyra?,Miesiac?



    Psz =Hlib,Jankowski,Pytel(Suchy)


    Znow Bardzo rowno ale jak to przy sredniakach ciezko przewidziec jak pojada.W Gnieznie klopot bogactwa i troche mlodosci.Kto wie co pojada Doyle,karpov czy Morten?A znow II-ligowi liderzy moga znow niepodolac...
    Rybnik troszke slabo,przynajmniej na papierze.Solidnie i Rzeszow i Poznan.Choc wsytepy Gjedda w Wybrzezu to z tego co pamietam wielkie nieporozumienie to juz Stachyre i Miesiace pamietam pozytywnie.Podobnie Camerona-waleczny.Psz?O ile Hli i Jankes powinni...Cholera co oni powinni?5-6p?9-10?Masakra:PAle chyba blziej pierwszej opcji.
    A punkciki?Jednak wiecej spodziewam sie po Zurawiach.
    rzeszow(3),Start(2)Psz(1)


    Juniorka:


    Start = Sitera,Kajzer,

    ROW = Mitko,? Egal

    Rzeszow = Lampart,Szostek

    Poznan = Kajoch, Strozyk,Andersen


    Wg mnie zdecydowana przewage ma Gniezno.Sitera pokazywal nie raz lige WYZEJ ze potrafi jechac wiec tu gdzie duzo latwiej powinien byc sporym wzmocnieniem.A ponadto Marcel.Obaj powinni dorzucac cenne punkty,przynajmniej w pojedynkach z rowiesnikami.
    Co dalej?
    Rzeszow i Poznan znow na rowni.Ale jednak wyzej wg mnie jest Lampart,choc inna sprawa czy szostek bedzie lepszy niz Strozyk?
    Start(3),Rzeszow(2),Poznan(1)


    CO wychodzi z tej wyliczanki?


    1.Start - 7p [3,2,3]
    2.Rzeszow -5p [0,3,2
    3.Poznan - 3 p [1,1,1]
    4.Row -2p [2,0,0]

    No coz.Niemialbym nic przeciwko.Najbardziej zalezy mi na tym by Start i PSz niespadly:)

    Ostatecznie:

    1.Tarnow



    2.Ostrow

    3.Grudziadz
    4.Daugavpils
    5.Gniezno
    6/7.Poznan/Rzeszow

    8.Rybnik
    " In and Out of Love "

  37. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    1. Tarnów - nie wiem czy ktoś w pierwszej lidze będzie w stanie z nimi rywalizowac. B.Pedersen, Kołodziej, Ułamek, Świderski to moim zdaniem czterej najlepsi zawodnicy pierwszej ligi, a dodając do tego niezłego na tym fronice Monberga i bardzo możliwą skuteczną jazdę Hougarda, nie widzę możliwości, aby ktoś zagroził Jaskółkom.
    2. Ostrów - tu raczej pewne drugie miejsce, aczkolwiek różnie z tym zespołem bywało. Harris, Gomólski, Ząbik - niezłe trio, powinno zagrozic najlepszym, ale nie sądzę, aby przy takiej drugiej lini udało się Intarowi powalczyc o coś więcej.
    3. GTŻ Grudziądz - Ferjan, Klingberg, Schlein, Allen, Brzozowski, Mroczka, Woelbert - ekipa całkiem niezła i myślę, że zwłaszcza na swoim torze będzie naprawdę groźna.
    4. Lokomotiv - bardzo ciekawa drużyna, która może byc czarnym koniem rozgrywek, Povazhny, bracia Laguta, Bogdanow, Korolew... Wygląda to obiecująco...
    5. Stal Rzeszów - to może byc klapa roku. Jak widzę takie nazwiska jak Max, Kuciapa czy Gjedde to nie potrafię na nich pozytywnie spojrzec. Nie wiem dlaczego, ale to trio nie przekowuje mnie ani trochę, a poza nimi trudno znaleźc jakieś pozytywy w tej ekipie. Zastanawiam się czasem, czy i tak nie stawiam ich zbyt wysoko, pamiętając, że to przecież niedawny "ekstraligowiec"...
    6. PSŻ Poznań - będzie Skóry brakowało i to bardzo. Nie mam pojęcia na co stac Hliba, to może byc strzał w 10, ale też wielkie rozczarowanie. Stawiam raczej na coś pomiędzy. Trojanowski, Suchecki, Jankowski, Kościuch - drużyna, która powalczy na swoim torze, ale czy to wystarczy, aby wspiąc się o chocby oczko wyżej? Może duet juniorów Kajoch i Stróżyk im w tym pomogą? Szczerze mówiąc uważam, że większa będzie walka o utrzymanie niż o miejsca 1-4.
    7. Start Gniezno - Paluch, Jabłoński, Puszakowski, Słaboń, D.Cieślewicz, Sitera - równie dobrze mogą byc na miejscu Poznania, a nawet Rzeszowa, ale brakuje mi tu jakiegoś lidera. Skład niezwykle wyrównany, który może się okazac siłą, ale też kogoś z górnej półki może zabraknąc.
    8. RKM Rybnik - ten skład mnie kompletnie nie przekonywuje. Ljung i Rempała to za mało, aby wypełnic lukę po Świderskim, Kuciapie, Lindbaecku i Pawłaszczyku.

    Uważam, że pierwsza liga znów będzie niezwykle interesująca, choc mecze w Tarnowie mogą byc trochę nudne. Sądzę, że walka między drużynami z miejsc 3-8 będzie bardzo ciekawa i nikogo bym tu z góry nie przekreślał... Pamiętajmy też, że składy mogą się jeszcze nieco zmienic.

  38. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-09-2002
    Postów
    2,045
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chyba juz wiem czemu Polsat tak sie angazowal w wykupienie relacji 1 ligi na sezon 2009. Najlepsi zawodnicy sa w Tarnowie, a wszystkie mecze z ich udzialem beda do jednej bramki - slabe widowisko. Kto jest jeszcze dobry w innych druzynach? Haris... i sami mlodzi.

  39. Powrót do góry    #39
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy to az tyle by ich kosztowalo?A w kazdej kolejce napewno znalazly by sie ciekawe mecze,choc niekoneicznie z gwiazdami.
    Ale wg mnie ci co ogladaja mecze oczekuja wspanialego widowiska a nie gwiazdy typu Ulamek.Przynajmniej wiekszosc...
    Ciekawe co bedzie na koniec 2009?

    Polsat vs TVP ? Komu bedzie bardziej zalezalo?
    Oby TVP bo mamuska kupila Cyfre PLUS :|
    " In and Out of Love "

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    935
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jako Tarnowianin typuje tak :

    Tarnów
    Rzeszów
    Ostrów
    Grudziądz
    Daugavpils
    Poznań
    Gniezno
    Rybnik

    Zapewne dziwi wszystkich Rzeszów na 2 miejscu - ale sami zobaczycie co się będzie działo jak Stachyra zostanie trenerem. Myślę, że Unia może polec właśnie tam ...

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec Awatar Egzekutor
    Dołączył
    21-06-2004
    Postów
    760
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 14 w 8 postach
    Jako Tarnowianin typuje tak :

    Tarnów
    Rzeszów
    Ostrów
    Grudziądz
    Daugavpils
    Poznań
    Gniezno
    Rybnik

    Zapewne dziwi wszystkich Rzeszów na 2 miejscu - ale sami zobaczycie co się będzie działo jak Stachyra zostanie trenerem. Myślę, że Unia może polec właśnie tam ...
    nie przesadzaj!mogą sobie kombinować z torem jak chcą,my juz nie mamy w składzie rempałow ktorzy przywiozą po 1 pkt na sobie,a takze ljunga który jak widzi trudny tor to mówi ze go palec boli.te czasy mineły.mamy w składzie zbyt dobrych i doswiadczonych zawodnikow jak na 1 lige-tor ich nie zaskoczy.taki świder im tor trudniejszy tym lepiej jedzie.zresztą możemy zakwestionować przygotowanie toru i sędzia kaze go ubijać lub zarządzi walkower!nawiasem mówiąc to kiedy my w tym naszym klubie doczekamy sie człowieka który będzie umiał "walczyć o swoje" właśnie w takich sytuacjach jakie nas spotkały.dlczego wtedy jak rzeszów bezczelnie spreparował tor narażając przeciwnika na kontuzje nikt z włodarzy unii nie podjął decyzji "nie jedziemy na tym torze"!skoro gollob i reszta liderow nie chciała jechać po cholere działacze im kazali?!ś.p bukowski.sędzia stanowczo powinien ukrucić takie praktyki,bo to nie jest juz sport.

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2002
    Postów
    935
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Masz 100% racji ale problem w tym, że czasem warto odpuścić mecz szaleńcom by mieć zawodników na cały sezon. Oczywiście o ile sędzia dopuści zawody ...

  43. Powrót do góry    #43
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zapewne dziwi wszystkich Rzeszów na 2 miejscu - ale sami zobaczycie co się będzie działo jak Stachyra zostanie trenerem. Myślę, że Unia może polec właśnie tam ...
    Rozumiem, że tak chcesz zjednać sobie sympatyków w Rzeszowie, ale prawda jest taka, że Rzeszów nie ma kim postraszyć, może u siebie będą groźni to na wyjazdach będzie ostre lanie. Uważam, że razem z Rybnikiem i Poznaniem będą walczyli o ligowym byt. Stachyra/Miesiąc/Kuciapa/Max/Gjedde/Lampart/Roynon mają być silną ekipą? Nie uwierzę jak nie zobaczę. Stachyra dobra zawodnik na drugą linie, Miesiąc pokazał w 2008 roku jaki jest "silny" 1 lidze, Kuciapa to nie jest już ten sam zawodnik co w 1 lidze miałby średnią powyżej 2.0, Max to już melodia przeszłości, Gjedde w Gdańsku pokazał ile jest wart, co do młodzieży się nie wypowiadam, bo to różnie bywa z nimi. Nie wiem nawet osoba Stachyry nic im nie pomoże..

  44. Powrót do góry    #44
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Kuciapa to nie jest już ten sam zawodnik co w 1 lidze miałby średnią powyżej 2.0
    2008: 1,96 przy sporym up trendzie w trakcie sezonu. Osobiście nie widzę przeszkód, nawet jestem przekonany, że >2,0 pęknie. Choć pewnie zależy też od tego, jakie mecze w PO. Stachyra w 1 lidze będzie jeździł na podobnym poziomie co Kuciapa.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  45. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-07-2008
    Postów
    1,769
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kuciapa to nie jest już ten sam zawodnik co w 1 lidze miałby średnią powyżej 2.0
    2008: 1,96 przy sporym up trendzie w trakcie sezonu. Osobiście nie widzę przeszkód, nawet jestem przekonany, że >2,0 pęknie. Choć pewnie zależy też od tego, jakie mecze w PO. Stachyra w 1 lidze będzie jeździł na podobnym poziomie co Kuciapa.
    taa z czego 6 meczów w drugiej czwórce 1 ligi, nakręcił taką średnią jak Świderskim ze słabymi przeciwnikami..

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •