Witam wszystkich.
Sezon ogorkowy dobiega konca , w wiekszosci sklady druzyn sa juz wykrystalizowane.
Mozna juz pokusic sie o pierwsze prognozy.
Sezon 2009 na pierwszym froncie po raz kolejny bedzie bardzo wyrownany. Jest silny Tarnow i 7 dosc rownych ekip.
Ja pokusze sie o swoje prognozy.

1. Tarnów
1.J.Kołodziej
2.J.B.Monberg
3.S.Ułamek
4.P.Swiderski
5.B.Pedersen
6.S.Kiełbasa
7.P.Hougaard
8.K.Doolan

Ekipa skazana na awans. Chyba tylko jakis kataklizm typu "czestochowska plaga" z tego sezonu moze odebrac im awans. Kazdy z w/w 1-5 moze zostac liderm. Słaba mlodziez. Ale seniorzy nadrobia to z nawiazka.

2. Ostrów
1.C.Harris
2.D.Nermark
3.K.Ząbik
4.D.King
5.A.Gomolski
6.P.Pawlaszczyk
7.N.Klindt
8.S.Stead

Patrzac na skład jest dosc duzo niewiadomych.
Czy Zabik wroci do dawnej formy, pierwszy sezon ADIKA jako seniora. Ale w Ostrowie jest dobry klimat dla zuzla i dlatego obstawiam ta ekipe na 2 miejscu.

3. Gniezno
1.K.Jabłonski
2.M.Jabłonski / C.Vissing
3.M.Puszakowski
4.P.Paluch / J.Doyle
5.K.Słabon
6.M.Kajzer / K.Gomolski
7.F.Sitera
8.D.Cieslewicz

Obstawilem beniaminka na 3 miejscu. Wiadomo "serducho" podpowiada swoje, ale wydaje mi sie ze te podpowiedzi sa uzasadnione, gdyz w Starcie zebrano solidnych ambitnych chlopakow ktorzy beda czarnym koniem tych rozgrywek.
Dosc solidna para juniorów, do tego dwoch liderów Jabłonski K. K.Słabon - wydaje mi sie ze to edzie Swiderski z tego sezonu.

4. Grudziadz
1.M.Ferjan
2.P.Staszek
3.N.Klingberg
4.R.Schlein
5.O.Allen
6.A.Mroczka
7.K.Woelbert
8.K.Brzozowski

Bardzo silna para juniorów, wydaje mi sie ze Mroczka w tym sezonie moze byc "gomolskim z tego seoznu" i stac sie liderem druzyny. do tego dosc sporo pkt powinien przywozic M.Ferjan. Solidnymi pkt powinni byc Allen i Schlein.

5. Poznan
1.N.Kosciuch
2.D.Pytel
3.P.Hlib
4.Z.Suchecki
5.Ł.Jankowski
6.A.Kajoch
7.A.Andersen
8.R.Trojanowski

Skorpiony tradycyjnie na Golecinie powinni byc mocni.
I zwyciestwa na wlasnym terenie beda kluczem do 5 miejsca, a moze i 4.
Kosciuch tradycyjnie bedzie liderem. według mnie powinni sie odrodzic Yankes i Hlib.
Kajoch tez powinien rozwinac skrzydła. No i Psz ma jeszcze Zbigniewa Jadera . według mnie jest to najlepszy trener w polsce.

Pozycje od 6-8 wymieniam przypdkowa kolejnosc.
Według mnie pomiedzy tymi trzema druzynami powinna rozegrac sie batalia o spadek, baraz i 6 miejsce.

6. Rybnik
1.R.Jamrozy
2.M.Rempała
3.P.Ljung
4.R.Kling
5.D.Gizatulin
6.M.Mitko
7.R.Fleger
8.K.Legault

7. Rzeszów
1.M.Kuciapa
2.C.Woodward
3.M.Max
4.D.Stachyra ?????
5.C.Gjedde
6.D.Lampart
7.M.Szostek
8.P.Miesiac ??????

8. Daugavpils
1.A.Laguta
2.A.Korolew
3.C.Hefenbrock
4.M.Bogdanow
5.R.Povazhny
6.A.Laguta
7.W.Gieruckis
8.J.Karwackijs

Sezon za 4 miesiace a JA juz odliczam z niecierpliwoscia odliczam dni, tak jak pewnie wielu z nas.
Tradycyjnie juz przedsezonowe spekulacje wezma w łeb , no ale coz robic w mrozne zimowe dni.
Pozdrawiam !!