Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 135 z 231

Wątek: I liga 2009 - przewidywania, prognozy .........

  1. Powrót do góry    #91
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Ostrow nie jest pewniakiem do 2 msc., zwazywszy ze Pedersen bedzie w Rzeszowie...

  2. Powrót do góry    #92
    Użytkownik
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ostrow nie jest pewniakiem do 2 msc., zwazywszy ze Pedersen bedzie w Rzeszowie...
    Ależ proszę bardzo.Lecz po tym co zobaczyłem wczoraj w Rybniku to szczerze wątpię.Wiem, że to początek sezonu ale żal było patrzeć na Drymlów,Maxa i Kuciape.I nie sądze by przy takiej postawie podczas następnych spotkań pomógłby Pedersen, nawet gdyby się sklonował i było ich dwóch.Po drugie nie sądzę by Nicki trafił do Rzeszowa( za niskie progi) ale w tym wypadku jest to moje subiektywne odczucie i nie mam nic na potwierdzenie tej tezy.

  3. Powrót do góry    #93
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    problem w tym ze Nicki ma wyjscie albo rzeszow i jakies tam pieniazki albo nic.

    Duzego wyjscia niema.Chyba ze stoi tak dobrze finansowo ze mzoe calkiem odpuscic sobie polska lige...
    " In and Out of Love "

  4. Powrót do góry    #94
    Użytkownik
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    problem w tym ze Nicki ma wyjscie albo rzeszow i jakies tam pieniazki albo nic.

    Duzego wyjscia niema.Chyba ze stoi tak dobrze finansowo ze mzoe calkiem odpuscic sobie polska lige...
    Nie sądze by stał tak dobrze finansowo, ale zastanawiam się jak ma skonstruowane umowy sponsorskie czyli co powiedzieli by sponsorzy gdyby Nicki zdecydował się na starty w I a nie e-lidze.Druga rzecz, po prostu nie mieści mi się w głowie, że nie znajdzie się chętny w e-lidze na pozyskanie Pedersena.Trzecia rzecz to głośno niedawno było o nadzwyczajnej pomocy duńskiego związku motorowego i Ole Olsena w zdobyciu mistrzostwa świata.Więc i tym razem być może Ole zasili rodaka kasą tak by mógł odpuścić polską ligę i skupić się na obronie tytułu.Wiem, że brzmi to trochę dziwnie ale tak sobie to wykoncypowałem.

  5. Powrót do góry    #95
    Użytkownik
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lexy co powiesz teraz ,dalej przypadki? Dalej ROW jest nr.1 do spadku? Powinniście na kolanach w ramach przeprosin czołgać się do Częstochowy.Rozumiem,że teraz Tobie i Tobie podobnym jest głupio,ale trzeba było pomyśleć trochę wcześniej.
    pozdROWienia

  6. Powrót do góry    #96
    Użytkownik
    Dołączył
    01-01-2004
    Postów
    466
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W tym wątku wielokrotnie pojawiały się wpisy dotyczące potencjalnej siły juniorów. Możemy się pokusić na pewne porównanie ich siły po 4 kolejkach (Marma i Loko po 3). Średnią dla drużyny przyjąłem jako średnią ze średnich :) dwóch najlepszych juniorów w drużynie (oczywiście zdaję sobię sprawę z ułomności tej metody)

    1. Unia Tarnów 1,45 (1,67 i 1,23)
    2. Lokomotiv Daugavpils 1,42 (2,06 i 0,78)
    3. KM Ostrów Wlkp 1,40 (1,89 i 0,91)
    4. GTŻ Grudziądz 1,21 (1,21 i 1,20)
    5. Marma Rzeszów 1,17 (1,33 i 1,00)
    6. RKM Rybnik 1,12 (1,23 i 1,00)
    7. Start Gniezno 0,94 (1,20 i 0,67)
    7. PSŻ Poznań 0,94 (1,17 i 0,71)

    Dla mnie osobiście największym zaskoczeniem na plus jest postawa Szymona Kiełbasy (średnia 1,23), natomiast in minus Partyk Pawlaszczyk (0,91) i Artur Mroczka (1,21).

  7. Powrót do góry    #97
    Użytkownik
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z Ljunga taki lider jak ze mnie baletnica :D.
    Z tym Rybnikiem na 5 miejscu to niezłe science-fiction :D.
    Każdy zespół może poza Gnieznem ma lepszego lidera niż Ljung, uwierz mi. A zresztą, nawet jeśli Ljung będzie co mecz przywoził dwucyfrówki, to kto tam taki jest oprócz niego żeby typować ich na 5 miejsce ?
    Jak dla mnie:
    1.Tarnów
    2.Ostrów
    3.Grudziądz
    4.Daugavpils
    5.Rzeszów
    6.Gniezno
    7.Poznań
    8.Rybnik
    Na Twoim miejscu zaszyłbym się w mysiej dziurze i przez parę miesięcy nie wychylał nawet nosa.Wygrałeś konkurs na forumowego pajaca.

  8. Powrót do góry    #98
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-11-2007
    Postów
    776
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Drogi kolego z rybna. Macie życiówke i i tak skończycie na 5-7 miejscu.

  9. Powrót do góry    #99
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lexy co powiesz teraz ,dalej przypadki? Dalej ROW jest nr.1 do spadku? Powinniście na kolanach w ramach przeprosin czołgać się do Częstochowy.Rozumiem,że teraz Tobie i Tobie podobnym jest głupio,ale trzeba było pomyśleć trochę wcześniej.
    pozdROWienia
    Czlowieku opanuj sie troche.Zakladalem i wciaz zakladam ze doskonale radzisz sobie z czytaniem ze zrozumieniem.
    Twoj komentarz traktuje jako wybuch radosci,ktora wciaz trwa po zwyciestwie nad Ostrowem.
    Wracajac do umiejetnosci czytania.
    W zadnym z moich postow nie "pojechalem " po Rybniku jak robila tu lwia czesc forumowiczow.
    Przed sezonem wielu niedocenialo Row-u w tym i ja,przyznaje.
    PO dwoch meczach obiektywnie stwierdzilem ze sa one zasluga Wegrzyka,bo tak to widzialem,sadzac ze gdy Mariusz spusci z tonu(co tez w koncu uczynil)Rekiny straca "pare zebow".
    Niewiem ktora czesc postu odebrales jako ocenianie waszych zwyciestw jako przypadku?

    Teraz nalezy zmienic zdanie o Rybniku i uderzyc sie w piers bo nazwiska,ktore przed sezonem niebudzily wielkich emocji a przez niektorych byly wysmiewane teraz jada swietnie.


    Jestes jednak w ogromnym bledzie sadzac ze jest mi glupio.
    Ocenialem Row jako najslabsza ekipe i mialem ku temu podstawy.
    Pomylilem sie ale w zadnym z postow nie szydzilem z Rybnika czy jego zawodnikow zeby teraz lajac sie czy isc do Czestochowy.

    Wiec zbastuj kolego.

    Gratuluje zwyciestw i w zasadzie utrzymania w lidze.
    Pozdrawiam






    " In and Out of Love "

  10. Powrót do góry    #100
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Z Ljunga taki lider jak ze mnie baletnica :D.
    Z tym Rybnikiem na 5 miejscu to niezłe science-fiction :D.
    Każdy zespół może poza Gnieznem ma lepszego lidera niż Ljung, uwierz mi. A zresztą, nawet jeśli Ljung będzie co mecz przywoził dwucyfrówki, to kto tam taki jest oprócz niego żeby typować ich na 5 miejsce ?
    Jak dla mnie:
    1.Tarnów
    2.Ostrów
    3.Grudziądz
    4.Daugavpils
    5.Rzeszów
    6.Gniezno
    7.Poznań
    8.Rybnik
    Na Twoim miejscu zaszyłbym się w mysiej dziurze i przez parę miesięcy nie wychylał nawet nosa.Wygrałeś konkurs na forumowego pajaca.
    A ja na twoim miejscu rozpędziłbym się i pierdolnął łbem w ścianę. Póki co swoim wpisem pajaca robisz z siebie tylko Ty. Dlaczego nie byłeś taki mądry przed sezonem ? Owszem pomyliłem się co do Rybnika i wcale mnie to nie martwi, bo darzę wasz klub sympatią i szacunkiem, a to że ten skład przed sezonem wydawał się najsłabszy w lidze to inna sprawa. No chyba, że Ty wierzyłeś, że skład z Węgrzykiem, Jamrożym, Rempałą i Klingiem będzie drugą siłą ligi i będzie lepszy od choćby takiego Ostrowa lub Rzeszowa. Jeśli to tak to podziwiam za wiarę.
    TeamLindgren

  11. Powrót do góry    #101
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-01-2003
    Postów
    890
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przed sezonem kibice z Rybnika oceniali drużynę sercem, kibice z innych miast rozumem. Stąd większość z rybniczan myślała w porywach o miejscu piątym, a pozostała zdecydowana większość żużlowej Polski o miejscu ósmym. My mieliśmy podstawy do takiego myślenia (wiara w swoją drużynę), kibice z innych miast też mieli takie podstawy (chłodna i racjonalna ocena sytuacji). Prawda jest taka, że gdyby przed sezonem ktoś patrząc na kalendarz powiedział że po 4 pierwszych kolejkach będziemy mieć 6 punktów to chyba nawet niepoprawni optymiści stukaliby się w głowę. Fakt, mieliśmy w tych pierwszych kolejkach trochę szczęścia. Ale myślę że w końcu trochę tego szczęścia nam się należało. Po tych latach szarości i beznadziei, po tych smutnych sezonach w trakcie których szliśmy na stadion by pasjonować się pojedynczymi zwycięstwami biegowymi, po tych sezonach w których mieliśmy liderów ale nie mieliśmy drużyny, po tych powrotach z przegranych wyjazdów w końcu i dla nas zaświeciło słońce. Dosłownie i w przenośni. W ubiegłym sezonie kiedy zbliżał się termin meczu ligowego w ciemno można było obstawiać że będzie padało. Tak jakby już nawet przyroda płakała nad stanem tego klubu. W tym roku dwie kolejki z piękną słoneczną pogodą. Dużo nie zabrakło a w ogóle nie wystartowalibyśmy w tym sezonie w lidze. Znalazła się grupka straceńców którzy zdecydowali się to pociągnąć i dobrze że dopisuje im i nam wszystkim szczęście. Ale nie tylko szczęście powoduje że ta drużyna wygrywa. Szczęściu trzeba pomóc, i trzeba przyznać że zawodnicy pomagają mu jak tylko mogą. Każdy odkręca manetkę na full, nikt nie odpuszcza, nikt nie markuje defektów. Takich zawodników chce się oglądać bez niezależnie od wyników. Oczywiście pojawiają się i hurraoptymiści. W trakcie meczu z Tarnowem uciąłem sobie pogawędkę z naszym nowym prezesem. Słyszał już wiele głosów że teraz wygrywamy z Tarnowem i jedziemy po eligę ;) No cóż, mam nadzieję że Tarnów sprowadził co poniektórych na ziemię. Nie łudźmy się, przyjdą i gorsze czasy, przyjdą i porażki. Uważam że w dalszym ciągu czeka nas walka o zajęcie miejsca od 6 wzwyż. To zapewni potrzebny w tym klubie spokój. Gdyby udało się dostać do czwórki byłbym szczęśliwy. Na razie mogę że ta drużyna rozwiała moje obawy dotyczące przyszłości tego sportu w Rybniku. Bałem się że rządy Szołtyska doprowadziły do tego, że żużel w Rybniku po prostu sięznudził, że ludziom w tym mieście już nie będzie potrzebny. Okazuje się że to wszystko nieprawda, że w Rybniku nadal jest zapotrzebowanie na speedway na wysokim poziomie. Pełne trybuny świadczą o tym najlepiej. I to jest na tę chwilę największe osiągnięcie tej drużyny i nowego zarządu. Hasło "Rybnik żużlem stoi" jest nadal aktualne. I za to szanowni panowie chapeau bas do samej ziemi.

  12. Powrót do góry    #102
    Użytkownik
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Z Ljunga taki lider jak ze mnie baletnica :D.
    Z tym Rybnikiem na 5 miejscu to niezłe science-fiction :D.
    Każdy zespół może poza Gnieznem ma lepszego lidera niż Ljung, uwierz mi. A zresztą, nawet jeśli Ljung będzie co mecz przywoził dwucyfrówki, to kto tam taki jest oprócz niego żeby typować ich na 5 miejsce ?
    Jak dla mnie:
    1.Tarnów
    2.Ostrów
    3.Grudziądz
    4.Daugavpils
    5.Rzeszów
    6.Gniezno
    7.Poznań
    8.Rybnik
    Na Twoim miejscu zaszyłbym się w mysiej dziurze i przez parę miesięcy nie wychylał nawet nosa.Wygrałeś konkurs na forumowego pajaca.
    A ja na twoim miejscu rozpędziłbym się i pierdolnął łbem w ścianę. Póki co swoim wpisem pajaca robisz z siebie tylko Ty. Dlaczego nie byłeś taki mądry przed sezonem ? Owszem pomyliłem się co do Rybnika i wcale mnie to nie martwi, bo darzę wasz klub sympatią i szacunkiem, a to że ten skład przed sezonem wydawał się najsłabszy w lidze to inna sprawa. No chyba, że Ty wierzyłeś, że skład z Węgrzykiem, Jamrożym, Rempałą i Klingiem będzie drugą siłą ligi i będzie lepszy od choćby takiego Ostrowa lub Rzeszowa. Jeśli to tak to podziwiam za wiarę.
    O proszę jaki merytoryczny komentarz, godny dyskutanta i świadczący o jego poziomie,"**********" to sobie możesz jabola w parku i nic więcej.Jaką sympatią darzysz nasz klub widać po Twoich postach prostaku.

  13. Powrót do góry    #103
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Taka była moja odpowiedź na to, że nazwałeś mnie pajacem. Tylko dlatego, że typowałem Rybnik na 8 miejscu :). I pokaż mi w którym miejscu obrażałem ROW ? A z prostakami to sobie wyskakuj do rodziców :).
    TeamLindgren

  14. Powrót do góry    #104
    Użytkownik
    Dołączył
    29-06-2002
    Postów
    456
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    lexy przyznaję,że z tą Częstochową trochę przesadziłem i zgadzam się,że nigdy nie szydziłeś z Rybnika i jego zawodników, przyznaję również rację ,że komentarz był wybuchem radości po wygranej i nie do końca przemyślany.Ale nie mogę pojąc jakim cudem można było typować Rybnik za takimi drużynami jak Gniezno,Poznań czy Dauvgapils?

  15. Powrót do góry    #105
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Lokomotiv kolejny raz bardzo mocno zdaje się wykorzystywać atut własnego toru, najpierw baty dla Stali, teraz wysoka wygrana z RKMem ROWem. Co prawda rybniczanie startowali bez Jamrożego, ale warto zwrócić uwage, że Łotysze w pełni nie wykorzystali nawet powracającego do formy po słabym początku sezonu Artema Łaguty, tylko trzykrotnie na torze pojawił się Kostia. Łącznie trzy biegi mieli za to Paura i Gieruckij (zresztą też udane), brakowało Hefenbrocka. Na torze w Daugavpils Korolev solidnie punktuje, pewnie Kokin gdyby chciał to też by na motor wsiadł i punkty natrzepał :P

    Przy takiej postawie Lokomotiv może zabrać sporo bonusów. Realne z RKM-em i Stalą, w Poznaniu i Gnieźnie porażki nie większe niż 16 punktów. Do czwórki Łotysze mają ogromne szanse awansować, a przy takim łojeniu to nawet otrzeć się o baraże. Ciekawe jak spisze się u nich Tarnów.

  16. Powrót do góry    #106
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Tarnów to jedyny klub pierwszoligowy, który może tam wygrać :P
    Tylko WŁÓKNIARZ!

  17. Powrót do góry    #107
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2005
    Postów
    873
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko czy jest sens brac Dauge pod uwage jesli chodzi o awans? Z tego co pamietam to te zagraniczne wynalazki nie moga awansowac do EL. Czyzy sie cos zmienilo?

  18. Powrót do góry    #108
    Użytkownik
    Dołączył
    07-04-2006
    Postów
    295
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko czy jest sens brac Dauge pod uwage jesli chodzi o awans? Z tego co pamietam to te zagraniczne wynalazki nie moga awansowac do EL. Czyzy sie cos zmienilo?
    Dlaczego miałyby nie móc? Jeżeli zagraniczny wynalazek posiada licencję PZM to może być nawet DMP.

  19. Powrót do góry    #109
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-07-2003
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Ciekawie przedstawia się tabela I ligi. Zdecydowana większość drużyn jest na minusie w małych punktach ;) Do przodu są tylko Unia i Łotysze.

  20. Powrót do góry    #110
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach

    CZY TAK BEDZIE WYGLĄDAŁA TABELA PO XIV KOLEJCE?

    Pozwoliłem sobie na sporządzenie Hipotetycznej tabeli 1 ligi po rundzie zasadniczej. Uznałem , że tarnów wygra wszystkie mecze do końca rundy zasadniczej. Uznałem też , że gospodarze będą wygrywać u siebie , a walka toczyć się będzie o bonus. I tak:
    Mecz zaległy:
    Rzeszów - Tarnów 2p. dla unii
    IX Kolejka:
    Rybnik-Daugawpils 2p. dla ROW 1 dla Łotyszy
    Tarnów-Rzeszów 3p. dla unii
    Ostrów-Grudziądz 3p. dla KMO
    Gniezno-Poznań 3p. dla startu
    X Kolejka:
    Daugavpils-Gniezno 3p. dla Łotyszy
    Rzeszów-Poznań 3p. dla stali
    Ostrów-Tarnów 3p. dla unii
    Grudziądz-Rybnik 2p. dla GKM i dla rekinów
    XI Kolejka:
    Rybnik-Ostrów 3p. dla ROW
    Rzeszów-Daugavpils 2p. dla stali 1 dla Łotyszy
    Poznań-Grudziądz 2p. dla skorpionów 1 dla GKM
    Gniezno-Tarnów 3p. dla unii
    XII Kolejka:
    Daugavpils-Poznań 3p. dla Łotyszy
    Tarnów-Rybnik 3p. dla unii
    Ostrów-Gniezno 3p. dla KMO
    Grudziądz-Rzeszów 3p. dla GKM
    XIII Kolejka:
    Daugavpils-Tarnów 3p. dla unii
    Rzeszów-Rybnik 3p. dla stali
    Poznań-Ostrów 2p. dla PSŻ 1 dla KMO
    Gniezno-Grudziądz 2p. dla startu 1 dla GKM
    XIV Kolejka:
    Rybnik-Gniezno 3p. dla rekinów
    Tarnów-Poznań 3p. dla unii
    Grudziądz-Daugavpils 3p. dla GKM
    Ostrów-Rzeszów 3p. dla KMO

    Tabela wyglądałaby tak:
    1.Unia Tarnów 35
    2.Stal Rzeszów 17
    3.RKM Rybnik 17
    4.GKM Grudziądz 16
    5.Lokomotiv Daugavpils 16
    6.KM Ostrów 14
    7.PSŻ Poznań 14
    8.Start Gniezno 11
    Jak widać tabela jest bardzo wyrównana i każde wyjazdowe zwycięztwo którejś z drużyn przewróci ją do góry nogami. Np. bardzo możliwe zwycięztwo Ostrowian w Rybniku wywinduje KMO z 6 na 2 miejsce a z kolei RKM spadnie z 3 na bardzo nieciekawą 7 pozycję!

  21. Powrót do góry    #111
    Zaawansowany Awatar Magda81
    Dołączył
    06-05-2007
    Postów
    2,390
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Poznań z GKM na pewno powalczy o 3 pkt i myślę,że bonus jest jak najbardziej realny.O bonus z Daugą będzie ciężko (39pkt),jednak cuda się zdarzają i może poprawimy tam wynik sprzed roku.Wygrana z KMO wcale nie jest taka pewna,jak pewne nie jest +3 dla Gniezna ;).

  22. Powrót do góry    #112
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-04-2008
    Postów
    719
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 93 w 64 postach
    I liga jest wyrównana jak nigdy wcześniej Na dobrą sprawę 6 zespołów walczy o utrzymanie.Daugavpils obroni sie bonusami.KMO powoli nabiera rozpędu i może wygrać zarówno w Rybniku jak i Poznaniu.Wszystko jest tak naprawdę możliwe.Gniezno stać nawet na wygraną z Tarnowem.GKM pokazał że można powalczyć,choć jechali bez Allena

    Pytanie zasadnicze brzmi.Czy Unii Tarnów opłaca się jechać wszędzie najsilniejszym składem? Czy mając tak kolosalną przewagę,warto ponosić niemałe koszty ściągania Bjarne czy Monberga? Na dobrą sprawę ostatnie 4 kolejki są dla Tarnowa sparingami przed play-offem.Wszyscy oszczędzają na meczach w Tarnowie,więc dlaczego teraz Unia nie miałaby oszczędzać?
    Na tą chwile najgorszy kalendarz ma uważam PSŻ,Niespokojnie jest również w Rybniku,Gnieźnie i Grudziądzu.KMO się odbuduje bonusami,Daugavpils moze wygrać z każdym u siebie i przy okazji zainkasuje bonusy
    Także uważam że czwórka Tarnów,KMO,Dauga i Rzeszów może być w miare spokojna.Tzn KMO jest ostatni,ale stać ich na wygrywanie od teraz.Poza tym Ostrów jest mimo wszystko najbogatszy z tych ubogich,a to ma niebagatelne znaczenie w końcówce rundy zasadniczej.

    Druga czwórka to (kolejność przypadkowa)Poznań,Gniezno,Grudziądz Rybnik
    Jeżeli Rybnik złapie zadyszkę na dłużej to również może być nieciekawie.Grudziądz,uważam,że też nie może być pewny.Jeżeli nie załapie sie na bonusy z wielkopolskimi drużynami to stracą miejsce w szóstce.

    Poznań ma najmniej korzystny układ,ale ma najlepszego trenera w całej I lidze,a Gniezno? hmmm musi wygrywać u siebie za 3 z GKM-em i PSŻ-em i powalczyć z Tarnowem o 2 duże pkt,co jest możliwe.Przydałby się jeszcze jakiś bonus z wyjazdu,ale będzie o niego piekielnie trudno.

    Współczuje tylko drużynie która po play-off będzie skazana na baraże o e-lige.Obojęt,nie kto by to nie był, to zapowiada się po prostu spacerek dla ekstraligowca,zakładając że Tarnów wejdzie bezpośrednio do ekstraligi

  23. Powrót do góry    #113
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2005
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Grudziądz-Rybnik 2p. dla GKM i dla rekinów
    ! GKM nie da rady Rekinom w pelnym skladzie !

    Poznań-Grudziądz 2p. dla skorpionów 1 dla GKM
    ! Grudziadz nie ujedzie bonusa w Poznaniu !

    Ostrów-Gniezno 3p. dla KMO
    ! Gniezno dobrze sie czuje w Ostrowie, wiec bonus otwarty !

    Grudziądz-Rzeszów 3p. dla GKM
    ! Rzeszow z odrodzonym Maxem stac na bonusa !

    Poznań-Ostrów 2p. dla PSŻ 1 dla KMO
    ! KMO gdzies musi wygrac na wyjezdzie a tor bedzie pasowal Harissowi!

  24. Powrót do góry    #114
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Tylko czy jest sens brac Dauge pod uwage jesli chodzi o awans? Z tego co pamietam to te zagraniczne wynalazki nie moga awansowac do EL. Czyzy sie cos zmienilo?
    Dlaczego miałyby nie móc? Jeżeli zagraniczny wynalazek posiada licencję PZM to może być nawet DMP.
    No nie wiem...EL jest chyba
    samodzielnym tworem, I i II
    liga to już GKSŻ.Czy ma to wpływ?
    Nie mam zielonego pojęcia...


    Art. 701.
    1. Ekstraliga składa się z 8 drużyn.
    2. W rozgrywkach biorą udział drużyny klubów, które posiadają licencje PZM, otrzymaną na podstawie regulaminu przyznawania i pozbawiania licencji dla klubów Ekstraligi.
    Chociaż chyba jednak mogą...

  25. Powrót do góry    #115
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2007
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tabelka po 9 rundzie: (bez meczu Rzeszów- Tarnów; Tarnów- Rzeszów).

    Tarnów +7
    Daugavpils +3
    Rzeszów +3
    Rybnik 0
    Ostrów 0
    Gniezno -1
    Poznań -1
    Grudziądz -2

    Bardzo ciekawie jest w 1 lidze. Konsekwentne wygrane u siebie Daugavpilsa plus bonusy może jeszcze doprowadzić, że będą bili się o E-ligę! Niedokładnie orientuję się co w tym temacie mówi regulamin. Kiedyś była mowa o tym, iż zależało by to od decyzji prezesów E-ligi. Jak jest teraz? Po ostatnich dwóch porażkach Rybnika wbrew pozorom ich sytuacja nie jest zła. Aktualnie zagrożonym spadkiem jest Grudziądz.

  26. Powrót do góry    #116
    Użytkownik
    Dołączył
    27-07-2008
    Postów
    169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rybnika sytuacja jest o tyle zla ze jezdza coraz gorzej, jak dla mnie (niestety) obecnie kandydat numer 1 do barazy. 2 miejsce Loko, 3-4 Rzeszów/Ostrów

  27. Powrót do góry    #117
    Użytkownik
    Dołączył
    21-06-2009
    Postów
    63
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nasza sytuacja jest tragiczna i pewnie będziemy walczyć w barażu o utrzymanie sie w lidze. Pytanie tylko z kim i z którego miejsca. pewnie od jutra w klubie zacznie sie polowanie na czarownice i szukanie winnych, i nagle o atmosferze która była na początku sezonu wszyscy już zapomną. Oby tylko zapału tej naszej grupie inicjatywnej nie zabrakło bo po ilości kibiców na dzisiejszym meczu widać było że niektórym już jej zabrakło

  28. Powrót do góry    #118
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2007
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tabelka po 9 rundzie: (bez meczu Rzeszów- Tarnów; Tarnów- Rzeszów).

    Tarnów +7
    Daugavpils +3
    Rzeszów +3
    Rybnik 0
    Ostrów 0
    Gniezno -1
    Poznań -1
    Grudziądz -2

    Tabelka po 10 rundzie: (bez meczu Rzeszów- Tarnów; Tarnów- Rzeszów).

    Tarnów +10
    Rzeszów +4
    Daugavpils +3
    Rybnik +1
    Gniezno 0
    Poznań -1
    Ostrów -2
    Grudziądz -2

    Dziś pomimo utraconego bonusa przez Daugavpils, łotysze nadal mają szansę na drugie miejsce po rundzie zasadniczej. W nastepnym meczu niemal pewny bonus z Rzeszowem. Rybniczanie dzięki bonusowi umacniają się na czwartym miejscu i raczej dowiozą tą pozycje już do końca rundy. Najgorszą sytuacje mają grudziądzanie, których ratuje już tylko urwanie punktów w Poznaniu i/lub Gnieźnie.

  29. Powrót do góry    #119
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Nic nas nie ratuje , wystarczy , że zdobędziemy 3 bonusy i jesteśmy w szóstce , a jak rybnik przegra z ostrowem , to nawet w 5

  30. Powrót do góry    #120
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2005
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wyglada na to, ze do 2 ostatnich miejsc najblizej Rybnikowi, Grudziadzowi i Poznaniowi. Gniezno wydaje sie byc na koniec sezonu kandydatem nr 1 na piate miejsce.

  31. Powrót do góry    #121
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Postanowiłem sobie za typować jak może wyglądać tabela na koniec rundy zasadniczej. Wyszło mi takie coś.
    Oczywiście jest to subiektywna prognoza kibica GKM'u i każdy może mieć inne zdanie na ten temat.

    11. Kolejka
    Rybnik - Ostrów 1 (bonus 1)
    Rzeszów - Daugavpils 1 (bonus 2)
    Poznań - Grudziądz 1 (bonus 2)
    Gniezno - Tarnów 2 (bonus 2)

    12 kolejka
    Daugavpils - Poznań 1 (bonus 1)
    Tarnów - Rybnik 1 (bonus 1)
    Ostrów - Gniezno 1 (bonus 2)
    Grudziądz - Rzeszów 1 (bonus 1)

    13. Kolejka
    Daugavpils - Tarnów 2 (bonus 2)
    Rzeszów - Rybnik 1 (bonus 1)
    Poznań - Ostrów 1 (bonus 2)
    Gniezno - Grudziądz 1 (bonus 2)

    14. Kolejka
    Rybnik - Gniezno 1 (bonus 1)
    Tarnów - Poznań 1 (bonus 1)
    Ostrów - Rzeszów 1 (bonus 2)
    Grudziądz - Daugavpils 1 (bonus 2)

    Tarnów 14 35
    Daugavpils 14 19
    Rzeszów 14 18
    Rybnik 14 15
    Grudziądz 14 15
    Ostrów 14 13
    ----------------------
    Gniezno 14 13
    Poznań 14 13

  32. Powrót do góry    #122
    Użytkownik
    Dołączył
    09-10-2005
    Postów
    316
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Postanowiłem sobie za typować jak może wyglądać tabela na koniec rundy zasadniczej. Wyszło mi takie coś.
    Oczywiście jest to subiektywna prognoza kibica GKM'u i każdy może mieć inne zdanie na ten temat.

    11. Kolejka
    Rybnik - Ostrów 1 (bonus 1)
    Rzeszów - Daugavpils 1 (bonus 2)
    Poznań - Grudziądz 1 (bonus 2)
    Gniezno - Tarnów 2 (bonus 2)

    12 kolejka
    Daugavpils - Poznań 1 (bonus 1)
    Tarnów - Rybnik 1 (bonus 1)
    Ostrów - Gniezno 1 (bonus 2)
    Grudziądz - Rzeszów 1 (bonus 1)

    13. Kolejka
    Daugavpils - Tarnów 2 (bonus 2)
    Rzeszów - Rybnik 1 (bonus 1)
    Poznań - Ostrów 1 (bonus 2)
    Gniezno - Grudziądz 1 (bonus 2)

    14. Kolejka
    Rybnik - Gniezno 1 (bonus 1)
    Tarnów - Poznań 1 (bonus 1)
    Ostrów - Rzeszów 1 (bonus 2)
    Grudziądz - Daugavpils 1 (bonus 2)

    Tarnów 14 35
    Daugavpils 14 19
    Rzeszów 14 18
    Rybnik 14 15
    Grudziądz 14 15
    Ostrów 14 13
    ----------------------
    Gniezno 14 13
    Poznań 14 13

    Raczej jesto wersja optymistyczna fana GKMu. Duze punky bardziej realne, niz wszystkie bonusy. Start poza meczem kiedy nie mieli Ljunga nie pozwala rywalom wyjść z 35 pkt. u siebie. Poznan znowu ma tor zupelnie inny, niz grudziadzki, wiec blado te bonusy wygladaja ...

  33. Powrót do góry    #123
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Raczej jesto wersja optymistyczna fana GKMu.
    Wystarczy, że w tej optymistycznej wersji Start wygra z Gudziądzem za 3 i oba te kluby zamieniają się miejscami :-) I o spadek "walczy" drużyna pana optymisty :-)

  34. Powrót do góry    #124
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ładny występ Lamparta w ostatniej kolejce. Lokomotiv się męczył u siebie ze Startem. Co to znaczy? Że tam Tarnów również może wygrać i nie zdziwię się jak skończy sezon z kompletem zwycięstw. Ostrów w rozsypce, już nie powalczą. GTŻ ledwo z Rybnikiem - będzie bronienie się przed spadkiem.

    Ciekawa rzecz w meczu Marma - PSŻ. Dosyć odważny ruch trenere, który jako jokera wystawia zawodnika, który na torze jeszcze się nie pojawił :P Co ciekawsze manewr skuteczny :P

  35. Powrót do góry    #125
    Stały bywalec Awatar Blackcross
    Dołączył
    15-07-2008
    Postów
    763
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 67 w 30 postach
    Pozostają nam 2 mecze, które "spędzają sen z powiek" mianowicie 2-mecz z Tarnowem. Dzisiaj będą 2 pkt na Loko, ale co dalej? Czy można szukać punktów na osłabionej Unii? Jeżeli 12.07. w składzie Unii zabraknie Ułamka i Pedersena to wtedy można było zastanawiać się nad wygraną i w ostatecznym rozrachunku 2 pkt dla Stali, 3 pkt dla Unii.

  36. Powrót do góry    #126
    Użytkownik
    Dołączył
    20-05-2009
    Postów
    81
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tarnów bez Ułamka i z jednonogim Świderskim notuje pierwszą porażkę, dzięki temu Gniezno w dalszy ciągu pozostaje w walce o uniknięcie baraży. :)

  37. Powrót do góry    #127
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2006
    Postów
    69
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no i rzeszów sie rozkreca 64-28 i o 1 oczko lepsi w dwumeczu

  38. Powrót do góry    #128
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Gratulacje dla Gniezna, pokonali niepokonan± Unię.

    Jak widać nawet bez Ułamka Tarnów niezagrożenie jest w stanie wygrać dwumecz z wszystkimi rywalami w I lidze. Prezypuszczalnie nawet bez jednego z liderów i z ZZ za innego też krzywda Jaskółkom w kwestii awansu się nie stanie...

  39. Powrót do góry    #129
    Użytkownik
    Dołączył
    27-07-2008
    Postów
    169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak widać nawet bez Ułamka Tarnów niezagrożenie jest w stanie wygrać dwumecz z wszystkimi rywalami w I lidze.
    Nie do konca sie moge zgodzic ze to tak "widac". W 1 meczu to chyba jednak jezdzil Ulamek, a drugi sie skonczyl po 8 biegach wiec ciezko ocenic.
    A Dauga, Ostrów czy Rzeszów to chyba jednak silniejsze ekipy niz Gniezno.

  40. Powrót do góry    #130
    Zaawansowany Awatar _jaskolka_
    Dołączył
    02-03-2003
    Postów
    2,856
    Kliknij i podziękuj
    447
    Podziękowania: 118 w 63 postach
    Czy może ktoś z gnieźnian OBIEKTYWNIE opisać upadek Kacpra Gomólskiego gdy Świder jako Joker prowadzili z Bjarne podwójnie? W radiu komentatorzy raczej jednoznacznie ocenili ten upadek jako taktyczny...

    Cóż, przegraliśmy ale nic się nie stało, najważniejsze mecze dopiero przed nami;)

    Tymczasem sąsiedzi się rozkręcają, podwójne Derby zapowiadają się bardzo smakowicie :)

    Oby do weekendu ;)

  41. Powrót do góry    #131
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Prezypuszczalnie nawet bez jednego z liderów i z ZZ za innego też krzywda Jaskółkom w kwestii awansu się nie stanie...
    Śmiem twierdzić, że już w najbliższych derbach bez Ułamka i Pedersena (tyle, że również bez ZZ) bonusa możemy stracić.
    Ale dzięki temu (i dzisiejszemu bonusowi) Bronowianka powinna zakończyć fazę zasadniczą na drugim miejscu przez co wzrosną szanse na jesienną powtórkę derbów.

  42. Powrót do góry    #132
    Użytkownik
    Dołączył
    27-07-2008
    Postów
    169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Roberto ja mysle ze jednak spokojnie wygracie runde zasadnicza, drugie miejsce bedzie mega sensacja :)

  43. Powrót do góry    #133
    Zaawansowany Awatar _jaskolka_
    Dołączył
    02-03-2003
    Postów
    2,856
    Kliknij i podziękuj
    447
    Podziękowania: 118 w 63 postach
    Zalogowany, Twoje "riposty" robią się już bardzo nudne i przewidywalne.

    Naprawdę nie masz obowiązku komentować każdej wypowiedzi kibiców z Tarnowa :)
    Oszczędzaj wpisy na czas poderbowy ;)

  44. Powrót do góry    #134
    Użytkownik
    Dołączył
    27-07-2008
    Postów
    169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdybym sie zbijal z kazdej niefortunnej wypowiedzi kibicow z Tarnowa to nie mialbym czasu nic innego robic. A takze przypominam ze nie ma obowiazku czytania wszystkich wpisow, takze widze tez chcialas zripostowac ale srednio wyszlo ;)
    Pozdrawiam :)

    1 Tarnów
    2 Rzeszów
    3 Ostrów
    4 Gniezno
    5 Daugavpils
    6 Grudziadz
    7 Poznan
    8 Rybnik

    Tak to na chwile obecna widze, szkoda bo Poznan i Rybnik to dwie bardzo pozytywne ekipy :)

  45. Powrót do góry    #135
    Zbanowany
    Dołączył
    20-04-2006
    Postów
    1,478
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bez Ulamka przegramy na 100 % w Rzeszowie jestem pewien.

    Sledz wie jaki ma zrobic tor Lampart w gazie Max w gazie
    reszta swoje dorzuci i 46 punktow sie uzbiera.

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •