Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Rozmowa z prezesem WTS-u Andrzejem Rusko

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Rozmowa z prezesem WTS-u Andrzejem Rusko

    Tekst z Gazeta.pl http://wyborcza.gazeta.pl/info/artyk...&dzial=wrw0104

    ŻUŻEL. Sławomir Drabik mógłby wzmocnić Atlas Wrocław. - Rozpatrywaliśmy taką możliwość - ujawnia prezes Andrzej Rusko

    W ostatnich dniach Atlas zainaugurował treningi na torze Stadionu Olimpijskiego. W zajęciach uczestniczyło... ledwie czterech żużlowców (Dados, Jędrzejak, Słaboń, Bogińczuk), bo Krzyżaniak podczas gry w hokeja nabawił się kontuzji łokcia. Na szczęście uraz okazał się niegroźny.

    Przy okazji pierwszego treningu powróciło jednak pytanie o możliwość zatrudnienia w Atlasie rezerwowego zawodnika na wypadek ewentualnej kontuzji jednego z liderów. Aktualnie wrocławski klub dysponuje bowiem podstawową szóstką żużlowców plus jeden rezerwowy - junior Bogińczuk. Nawet w Gorzowie mają więcej żużlowców... A nie trzeba nikogo przekonywać, że jedna kontuzja w żużlu może przekreślić wszystko.

    Najboleśniej przekonała się o tym Jutrzenka Polonia Bydgoszcz trzy lata temu. Była niemal pewna tytułu drużynowego mistrza Polski. Jednak kontuzje Golloba i Protasiewicza w końcówce sezonu, na zawodach o Złoty Kask, wyeliminowały ją z rywalizacji. Wtedy osłabienie bydgoszczan wykorzystał w półfinale play off Atlas Wrocław.

    Jakub Michalak: Czy klub zamierza zakontraktować jeszcze jednego seniora, który pełniłby rolę rezerwowego?

    Andrzej Rusko (prezes WTS Atlas): Nie ukrywam, że rozważamy taką możliwość. Ale na razie wstrzymujemy się z podjęciem decyzji. Po prostu nie mamy nic do zaoferowania ewentualnemu rezerwowemu, nie zagwarantujemy mu przecież możliwości startów. Jego sprowadzenie pociągnie też za sobą pewne koszty, choć to nie jest aż takim problemem. Zdajemy sobie też sprawę, że na rynku ciężko jest teraz o zawodnika takiego, jakim Dados był dla nas w sezonie 2001. On miał zdobył przecież trochę punktów, dobrze pojechał w Gorzowie, a formę utrzymywał dzięki regularnym startom w lidze szwedzkiej.

    A zatem klub nie będzie teraz "na siłę" szukał seniora?

    - Dokładnie tak, choć zgłaszają się do nas żużlowcy i sami chcą u nas jeździć. Mówią nam, że kluby za starty obiecały im pewne pieniądze, a potem ich nie wypłaciły. A teraz ci żużlowcy pragną, abyśmy ich wypożyczyli z tych klubów. Przyznaję, że gdy dowiedzieliśmy się o kontuzji Krzyżaniaka, to wówczas poważnie zastanawialiśmy się nad możliwością sprowadzenia seniora. Na szczęście rezonans nie wykazał żadnych komplikacji i znowu powróciło pytanie: co możemy zaoferować rezerwowemu seniorowi?

    Sławomir Drabik przyznał w "Życiu Częstochowy", że bardzo pomógł mu Pan w wyegzekwowaniu długu od Włókniarza. Teoretycznie istnieje możliwość, że Drabik mógłby zasilić Atlas [nowe przepisy dopuszczają jego wypożyczenie z Opola, po wcześniejszym definitywnym transferze z Piły - red.].

    - Rozpatrywaliśmy taką możliwość. Ale to były wyłącznie teoretyczne rozważania. Poza tym Opole oferuje Sławkowi pewne starty.

    A Cegielski, czy mógłby zasilić Atlas?

    - Nie ma takiego tematu. Cegielski ma za wysoki KSM, nie pasuje do naszego składu. Jego sprowadzenie pociągnęłoby za sobą duże wydatki. Osobiście nie odpowiada mi też styl załatwiania pewnych spraw przez Krzyśka.

    Hlib, junior Stali Gorzów, w marcu zdaje egzamin na licencję żużlową. Atlas też był nim zainteresowany.

    - To Hlib musi chcieć jeździć we Wrocławiu. Na razie nie ma tematu.


  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    18-01-2002
    Postów
    1,685
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    O CEGLE

    Rusko mówi :'' Jego sprowadzenie pociągnęłoby za sobą duże wydatki. Osobiście nie odpowiada mi też styl załatwiania pewnych spraw przez Krzyśka. ''

    Widzisz Cegła co sobie narobiłeś.Nie marzą o tobie bogate kluby.Ciekawie kiedy się domyślisz jakie ppełniłeś błędy.
    ,, ... jestem sobą i lubie to co robię to jest mój styl urodzony w mojej głowie, jestem sobą i robię to co chce !!!! "


    Ukryta zawartość POZDRAWIAM !!! Ukryta zawartość


  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-01-2002
    Postów
    976
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Coś czuję że Rusko szykuje jakąś niespodziankę......
    Być może pojawi się jakiś mocny rezerwowy...
    Dobrze by było bo w przypadku jakiejś kontuzji...

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-08-2001
    Postów
    853
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko kto by zechciał grzać ławe być może przec cały sezon ...
    Więc ja tu nikogo wielkiego się nie spodziewam, ale kto wie :)

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2002
    Postów
    907
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    CO PREZESOWSKIE TO ZOSTAWMY PREZESOWI ,ON WIE CO ROBI.
    SYTUACJA WYJAŚNI SIĘ PO TRZECH KOLEJKACH, KTO JEST BEZ FORMY , KOGO TRZEBA BĘDZIE ZASTĄPIĆ.WOREK Z OFERTAMI SIĘ OTWORZY I BĘDZIE WSZYSTKO JASNE.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •