Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: Żużel w Rosji

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik Awatar Arek_z_Niemiec
    Dołączył
    06-11-2004
    Postów
    220
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Żużel w Rosji

    Witam,

    wie moze ktos z was ilu kibicow przychodzi na mecze zuzlowe w Rosji ?

    Ta liga zatrudnia najlepszych zuzlowcow swiata ale duzo o niej nie slychac :)

    Na ktos z was jakies informacje?


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/panstwa/rosja/

    Tak trudno poszukać?
    Doprawdy denerwujące jest to otwieranie nowych tematów z każdą najmniejszą pierdołą.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Język rosyjski wśród młodej internetowej redakcyjnej gawiedzi nie jest zbyt powszechny, to i newsów stamtąd mamy niewiele. Chyba eS bryluje w zainteresowaniu rozgrywkami na wschodzie, bo mają redaktora, który chyba w KGB pracował. :)

    Gdyby jeszcze tak Putin łaskawym okiem spojrzał na speedway - to starczyłoby, żeby do tej dyscypliny popłynęła taka kasa, że cały żużlowy majdan tam zrobiłby sobie bazę wypadową do innych lig europejskich. :) Patrząc na przykład piłki, która odgórnym nakazem stała się w tym kraju bardzo silna, i to byłoby możliwe.

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik Awatar Arek_z_Niemiec
    Dołączył
    06-11-2004
    Postów
    220
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/panstwa/rosja/

    Tak trudno poszukać?
    Doprawdy denerwujące jest to otwieranie nowych tematów z każdą najmniejszą pierdołą.
    Ty, madrala... pokarz mi jeszcze gdzie tam pisze ilu ludzi przychodzi na mecze... bo to bylo moje pytanie...

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    Ty, madrala... pokarz mi jeszcze gdzie tam pisze ilu ludzi przychodzi na mecze...
    Mogę ci pokazać, ale słownik ortograficzny! A to, że jesteś z Niemiec wcale nie upoważnia cię do tego, żeby wszystko podawać ci na tacy.
    "Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam." [Mt 7:7 BT]

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-06-2005
    Postów
    1,639
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 89 w 46 postach
    Romeki, ale żeś pociągnął retoryką! I jeszcze Ewangelia :D Dramat po prostu.

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik Awatar Arek_z_Niemiec
    Dołączył
    06-11-2004
    Postów
    220
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Noe mozesz mi tego pokazac bo to tam nigdzie nie stoi wiec dlaczego taki twoj pierwszy wpis agresywny ?

    Jakby tam cos stalo to bym tutaj nie musial sie pytac...

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,295
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 455 w 346 postach
    najlepiej zapytać o to samych zawodników :)
    w TŻ czytałem wywiad z Jagusiem, który mówił, że stadiony są wypełnione po brzegi.

    ja wiem tylko tyle, że żużel cieszy się tam ogromnym zainteresowaniem. w Bałakowie i Władywostoku na trybunach zasiada komplet widzów, w Togliatti nie ma kompletu, ale jest tam duży stadion, o Saławacie niewiele mogę powiedzieć, podobnie jak o Czerwonogradzie na Ukrainie, gdzie tamtejszy Szachtar startuje w tym roku w lidze rosyjskiej.

    ciekaw jestem, ile widzów chodziło na mecze Lukoilu w Oktiabrsku?

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    08-07-2005
    Postów
    191
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Romeki ale żeś najechał na gościa który się spokojnie zapytał.Hm tez mnie to ciekawi jak ogólnie wygląda żużel w rosji.I chyba właśnie z racji języka ciężko jest cokolwiek stamtąd znaleść.
    Chętnie bym obejrzał sobie mecze z ligi rosyjskiej i również ciekawi mnie ile osób przychodzi na te mecze.
    Jak przedstawia się sprawa stadionów.
    W tygodniku rzadko podają ile było ludzi na meczach w Rosji.Jak był w ZG sparing z bałakowałem w pgoramie była wzmanika że na mecze przychodzi kommplety widzów.
    Zawodnicy którzy tam startują również się tak do tego odnoszą ale chciałbym to kiedyś zobaczyć.
    Może ktoś posiada lub wie gdzie można znaleść jakiś mecz z Rosji ?

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    I co oznacza komplet? Można mieć stadion na 5 tysięcy osób i mieć non stop komplet a można mieć stadion na 20 tysięcy i komplet. Tylko jakby skala zainteresowania trochę inna...

    Więc fajnie by było znać liczby, ceny biletów...

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    393
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    "Proście, a będzie wam dane; ...
    No właśnie poprosił, a Ty masz pretensje.


    Na podstawie zdjęć, jakie oglądałem na serwisie Wostoku Władywostok wnioskuję, że trybuny na tym stadionie są tylko przy przeciwległej do startu, wszystkie miejsca to krzesełka, szacuję, że jest ich ok 5000 i raczej zapełniają się podczas meczów ligowych.


    Z innej beczki: Słyszeliście o takim żużlowcu jak Hideaki Ota z Japonii?

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar bartekdm
    Dołączył
    01-05-2006
    Postów
    6,295
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 455 w 346 postach
    w Bałakowie z kolei stadion jest bardzo podobny do bydgoskiego, a że zwykle jest wypełniony po brzegi, to można przypuszczać, że na trybunach zasiada 15-20 tys. widzów.
    Niestety nie miałem okazji oglądać żadnego meczu ligi rosyjskiej. Oglądałem finał indywidualnych mistrzostw tego kraju z roku 2003, którego video zamieścił jeden z użytkowników na ftp.

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    08-09-2002
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    TUTAJ masz trochę zdjęć z meczu Wostok - Saławat, który rozgrywany był 31.07.
    danoc

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    No już się na mnie nie gniewajcie, proszę. :)
    A oto adres porządnej rosyjskiej stronki:
    http://www.russpeedway.ru/index.php
    Niestety wymagana jest podstawowa znajomość języka rosyjskiego.
    Ale stronka aktualizowana na bieżąco, rozpiski obszernie zrelacjonowanych meczów tak jak w lidze szwedzkiej - niestety bez podania liczby widzów. Jak sądzę zatem, w tym wielkim kraju ilość nie ma znaczenia, w przeciwieństwie do przywołanej Szwecji, gdzie liczą z dokładnością do jednego widza. ;) Jedyna wg mnie wada tej stronki to brak galerii.
    Wisi jeszcze w necie inna stronka z podanymi translatorami (m.in. na niemiecki) - ale nieaktualna i niefunkcjonująca.

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    07-09-2003
    Postów
    41
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bałakowo na najciekawsze mecze komplet ponad 15 000 (nie wiem dokładnie, bo stadion niedawno był rozbudowywany i nie znam dokładnej pojemności). Generalnie na ligę poniżej 10 000 nie schodzą.

    Władywostok do 10 000 (tyle mieści stadion) na ważniejszych meczach jest komplet, na innych nie zawsze.

    Togliatti ok. 8-10 tys.

    Saławat nie słyszałem, żeby tam kiedyś było więcej niż 5 tys.

    Czerwonograd - stadion jest malutki, ale z tego co widziałem na zdjęciach wypełniony po brzegi. Myślę, że ok 3-4 tys max.

    W Oktiabrsku frekwencja nigdy nie była rewelacyjna. Kilka tysięcy.

    Poza tym czasami są rozgrywane imprezy w Kamiensku Uralskim. Na ostatnim turnieju juniorów, podobno było ponad 1000 osób. Z kolei w tym tygodniu rozegrano pierwsze zawody po 13 latach w Nowosybirsku. Na forum podano, że było ok. 500 osób. Chociaż na filmiku wydawało mi się, że było ich mniej.

    PS: Dane głównie na podstawie własnej obserwacji zdjęć i filmów, więc nie uznawałbym ich za w 100% wiarygodne :P

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    24-08-2006
    Postów
    195
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Z innej beczki: Słyszeliście o takim żużlowcu jak Hideaki Ota z Japonii?
    Startował w USA, Australi i Malezji . U.1975

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    7,304
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 1,399 w 885 postach
    jak dla mnie najważniejsze jest ze w Rassiji zaczyna sporo sie dziać w zużlu. troszkę przypamina mi to sytuację z Polszy poczatku lat 90tych gdzie po otwarciu granic i napyływu kasy nasza liga zaczęła również sie zmieniać.
    a tacy panowie jak Morawski czy Rolnicki nie żałowali grosza na miejscowe drużyny.
    takich ludzi z podobną wyobraźnią i mozliwościami finansowymi jest obecnie na Wschodzie mnoga.
    jak dla mnie jest to naprawdę ocień haraszo zjawisko, tym bardziej że dawno już nie słyszłem o tym co się dzieje sie w USA czy chociażby w Nowej Zelandii.
    być może za 10 lat nazwiska pisane cyrylicą na stałe zagoszczą w GP, a o rosyjskiej lidze będzie można mówić jako fenomenie spidłeja tak jak mówi się dzisiaj o naszej lidze.
    skoro żużlowy Zachód najwyraźniej kuleje, jak najbardzieć należy spróbować w przeciwnym kierunku.
    czy ktoś zaglądający na SB bywa na motogonkach w lidze rosyjskiej i mógby tutaj od czasu do czasu coś napisać?

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    393
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    jak dla mnie najważniejsze jest ze w Rassiji zaczyna sporo sie dziać w zużlu. troszkę przypamina mi to sytuację z Polszy poczatku lat 90tych gdzie po otwarciu granic i napyływu kasy nasza liga zaczęła również sie zmieniać.
    a tacy panowie jak Morawski czy Rolnicki nie żałowali grosza na miejscowe drużyny.
    takich ludzi z podobną wyobraźnią i mozliwościami finansowymi jest obecnie na Wschodzie mnoga.
    jak dla mnie jest to naprawdę ocień haraszo zjawisko,...
    Moim zdaniem nie jest tam aż tak różowo, o czym świadczy chociażby liczba drużyn ligowych - 5, w tym 4 z Rosji. Rosyjski spidłej stracił niedawno bardzo mocnego sponsora Łukoil.

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    24-06-2002
    Postów
    7,304
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 1,399 w 885 postach
    mimo wszystko chcę wierzyć że za kilka lat będzie można napisać że Rosja poszła w dobrym kierunku.
    jak dla mnie coraz więcej uznanych nazwisk startujących w tamtejszych ligach jest min wyznacznikiem jakości ligi.
    nie bez znaczenia jest takze fakt że coraz więcej Rosjan występuje w polskiej lidze, oraz to że np Turbina przyjeżdża do Polski na przedsezonowe sparingi , a do tego właśnie jest potrzebna kasa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •