Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: System rozgrywek PLS / Plusligi

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    12-06-2007
    Postów
    335
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    System rozgrywek PLS / Plusligi

    Przed PLS 2 problemy:

    1. Powiększać, nie powiększać?
    Kandydaci do uzupełnienia stawki to cała czwórka: Delekta, Warszawa, Poznań, Gdańsk

    2. Czy i jak reformować?
    Tu m.in. odnośnie problemów rozgrywania meczów o 7 miejsce, czy kończenia ligi przez zespoły o różnym czasie (np. miesiąc wcześniej/później)

    Przykładowy pomysł postawiony przez jednego z prezesów.
    Ligę powiększyć do 12 zespołów, natomiast po fazie zasadniczej play-off zastąpić następującymi rozgrywkami: podzielić zespoły wg kolejności po części zasadniczej na TOP6 i BOTTOM6 i w tych gronach grać każdy z każdym mecz i rewanż. Na podstawie kolejności końcowej rozdaje się medale i pożegnania z PLS.

    W mojej opinii brak play-offów i batalii do kilku wygranych między dwoma zespołami to krzywda dla ligi, obniżenie atrakcyjności.


  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Przy 12 ekipach w zasadniczej mamy 22 kolejki zamiast 18. Poza tym taki "play-off' dałby 10 dodatkowych emocjonujacych kolejek -teraz playoffs to srednio takze 10 spotkań.
    Teraz w playoffs dopoki pilka w grze to wszystko mozliwe, gra sie tylko "dla siebie" a w minilidze playoff trudno powiedziec czy byłoby ciekawie do konca czy cześć klubow "zadowoliłaby się" 5 czy 6 placem choc z drugiej strony "europejska nagroda" czeka na najlepsze 5 polskich klubów

    Kiedys podobny system funkcjonował, dodatkowo po rozegraniu tej 2 rundy miedzy ekipami z miejsc 1-6 były mecze o złoto i brąz.
    Oponenci stwierdziliby ze czesc ekip moglaby ulgowo potraktowac pierwsza faze rozgrywek bo..i tak z duzym prawdopodobienstwiem byloby wiadomo ktore 6 ekip zagra o medale- mogliby wtedy slkupic sie jeszcze bardziej an rozgrywkach europejskich..

    Plus byłby taki ze wiecej spokań na koniec sezonu byłoby
    "o wszystko" zarówno dla top jak i bottom 6


  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Glowne pytanie brzmi: co chcemy osiagnac. Wydluzyc lige? podniesc poziom? bardziej ja rozreklamowac w duzych aglomeracjach czy moze uratowac komus dupe?
    Niech liga zostanie taka jaka jest, jedynie mozna wyeliminowac mecze o 7 miejsce. A tekst Papkego zeby nie grac meczow o 5 miejsce mnie smieszy, ciekawe czy tak samo by mowil gdyby Resovia zajela po rundzie zasadniczej 6 miejsce. Puchary to puchary, kto chce naprawde grac ten musi je sobie wygrac na parkiecie.

    Co z tego ze jest duzo fajnych meczow w play off skoro PolSkra malo ich pokazuje albo jedynie w PS i PSE?

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-10-2005
    Postów
    503
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja jestem za wprowadzeniem systemu Włoskiego czyli w play-offach kto wygrywa ten gra dalej. Puchar tylko dla mistrza, reszta kolejność w zależności od dojścia do któreś fazy play-off i kolejności po rundzie zasadniczej. Spotkania o 5 i 7 miejsce są bez sensu, zawodnikom brak motywacji nawet jak za 5 miejsce są puchary europejskie.

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    13-03-2008
    Postów
    60
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Powiększenie tylko da to że tamte zespoły się beda cieszyć bo są w PLS bo z tego co się orientuję nie mają takich budżetów, żeby zagrozić w walce o medale czy puchary czołówce, więc dużo to nie wniesie na pewno.

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    08-05-2005
    Postów
    103
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    zrodlo:

    http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosci.wszystkie.25749

    komenatrz:

    bardzo mi sie podoba idea stowrzenia w PLS ligi młodzieżowej wzorowanej np. na Młodej Orange Ekstraklasie wg mnie pomysl genialny wkoncu moze by sie skonczylo podkupowanie innym zawodnikow :)

    nie glupim razwiazaniem jest tez określenie budżetu minimalnego do gry w PLS a takze gwarancje bankowe budżetu bo to rzeczywiscie ograniczylo by sytuacje w ktorej w PLS graly by zespoly ktore borykaja sie z problemami finansowymi

    natomiast nie moge sie zgodzic z kwestia likwidacji gry o miejsca 3,5,7 bo jak wtedy ustalalo by sie druzyny grajace w pucharach? bo mamy druzyne 3 i 4 4 jest mocniejsza od 3 ale po zasadniczym 3 miala wiecej szczescia i wygrala ze slabiej dysponowanymi druzynami np z miejsc 1-2 jest to jak dla mnie bardzo krzywdzace rozwiazanie

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-10-2005
    Postów
    503
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    natomiast nie moge sie zgodzic z kwestia likwidacji gry o miejsca 3,5,7 bo jak wtedy ustalalo by sie druzyny grajace w pucharach? bo mamy druzyne 3 i 4 4 jest mocniejsza od 3 ale po zasadniczym 3 miala wiecej szczescia i wygrala ze slabiej dysponowanymi druzynami np z miejsc 1-2 jest to jak dla mnie bardzo krzywdzace rozwiazanie
    Takie rozwiązanie jest we Włoszech i jakoś nie narzekają. Najpierw liczy się runda do której się awansowało w play-offach a potem miejsce po rundzie zasadniczej. Taki system jest o tyle dobry że nie można sobie odpuścić ani jednego spotkania w rundzie zasadniczej i ja jestem jak najbardziej za czymś takim. Najwyżej można zostawić spotkania o 3 miejsce, ale jak ich nie będzie to nic się nie stanie.

    Taki system można opisać jednym stwierdzeniem - Liczy się tylko zwycięzca.

  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    19-02-2007
    Postów
    44
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja mam propozycje:) Zostawmy ligę 10 zespołową:) Po rundzie zasadniczej proponuję by Skra i Rzeszów(ze swoimi transferami) od razu grały w finale MP, natomiast zespoły z miejsc 3-10(jeśli Skra i Rzeszów będą na miejscu 1-2, bądź jeżeli ktoś z tej dwójki będzie niżej w tabeli, to wtedy gdy np. Resovia zajęła by 3 miejsce a Jastrzębie 2, to Rzeszów przesunąć na 2 pozycję a Jastrzębie na 3 itd.) niech zagrają o miejsca 3-10 i wtedy zespoły które zajmą odpowiednie miejsca po play-offach zostają na tych miejscach, a zespoły z miejsc 9-10, które zajmą po play-off niech zagrają jeszcze 2 mecze (mecz i rewanż-zwycięzcę wyłonią sety, bądź małe punkty) i wtedy może to będzie o wiele atrakcyjniejsze. Zespół, który przegra w tym dwu meczu spada niżej, a zwycięzca gra baraż z drugą drużyną I ligi:) Patrząc na dzień dzisiejszy co na rynku transferowym wyczynia Skra i Resovia, to taki właśnie bym układ zaproponował:) Każdy może się z tym nie zgodzić:) To jest tylko moje zdanie:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •