Zastanawia mnie cel tego transferu.....
I nie mogę sobie znaleźć racjonalnej odpowiedzi...
Marcin Możdżonek to dla nas inwestycja na przyszłość. Dlatego podpisaliśmy z nim kontrakt na trzy lata - powiedział prezes siatkarzy PGE Skry Bełchatów - Konrad Piechocki.

Wyjaśnił, że bełchatowski klub nie planował w tym roku transferu Możdżonka, gdyż miał już w składzie trzech środkowych. Gdy jednak pojawiła się możliwość zatrudnienia 23-letniego reprezentanta Polski, to bełchatowscy działacze błyskawicznie doszli z nim do porozumienia.

- Odbyliśmy z Marcinem praktycznie jedną, ale konkretną rozmowę. Sprawa ewentualnego transferu pojawiła się pięć dni temu. Daliśmy sobie trzy dni na jej przemyślenie. W niedzielę temat był już zamknięty. Marcin przez trzy kolejne sezony będzie naszym zawodnikiem - powiedział Piechocki.

Podkreślił, że nowy nabytek PGE Skry zdaje sobie sprawę z tego, że nikt mu nie zagwarantuje miejsca w podstawowej szóstce mistrzów Polski.

- Mamy pewną filozofię budowania zespołu. Starannie dobieraliśmy zawodników na zbliżający się sezon. Podczas prezentacji zespołu przed tygodniem mówiłem, że w stu procentach zrealizowaliśmy swoje plany transferowe. Można więc powiedzieć, że Marcin jest takim nadprogramowym zawodnikiem. Ma jednak taką samą szansę na grę, jak pozostali. Musi jednak wygrać rywalizację na swojej pozycji - wyjaśnił Piechocki.

zrodło:PAP