Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Elitserien 2008

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Elitserien 2008

    Witam

    Jako ze planuje postawic niemala sumke na Hammarby chcialbym sie upewnic jaki sklad mzoe wystawic Sztokholm?

    Wiadomo ze kadra liczy 12 zawodnikow.Wiadomo rowniez ze sa w ES pewne zaostrzenie(poprostu KSM) ktore powowduja ze niekoniecznie Bajen bedzie moglo wystawic najsilniejszy sklad tj(wg mnie):


    1.nicholls
    2.Gafurov/Kylmakorpi/Zagar/
    3.Gapinski
    4.Dobrucki
    5.Jensen
    6.Smolinski
    7.Jakis Junior?

    Moje pytanie brzmi czy taki sklad jest mozliwy?Czy tez np jak bedzie Jesper i Gapa to albo nicholls albo dobrucki odpadaja?I drugie jakie sa kryteria "obsadzania" miejsc rezerwowych(tj numery 6,7)?Czy ktos potrafi mi na te pytania odpowiedziec?

    prosze o nieusuwanie tematu przez 1-2 dni evtl. szybciej do momentu az ktos kompetentny odpowie na pytanie.

    " In and Out of Love "

  2. Powrót do góry    #2
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Ja bym tam wątek zostawił, jako ogólny wątek o Eliteserien. Z takich pierwszych uwag, to jest taka, że tym razem będzie ona w szwedzkiej TV i jestem ciekaw czy też Polsat zdecyduje się wykupić licencję. Fajnie by było.

    Jeżeli chodzi o pozycje 6-7, to w Szwecji nie ma takich obostrzeń dotyczących średnich jak w Anglii i można rotować pozycjami. Zwyczajowo jednak pod 6-7 jeżdżą najsłabsi zawodnicy(lub też w najsłabszej dyspozycji).

    Natomiast w kwestii składu Hammarby, to choć nie znam dokładnie średnich tych zawodników, to wydaje mi się, że taki skład jaki wskazałeś spokojnie jest możliwy. Rok temu Bajen jeździło w dość podobnym zestawieniu, tylko był tam jeszcze Nicki. Zagar, Kylkmakorpi czy Smoliński jeździli w zeszłym sezonie słabo, to i ich średnie wysokie nie są. W ostateczności pod 7 upchnie się kogoś z minimalną średnią.

    Zastanawiam się natomiast z pojedynku z kim tak bardzo chcesz grać to Hammarby. Bo jeżeli chodzi Ci o parę z Lejonen z bwin za 1,60 to zdecydowanie odradzam. Żadnego value osobiście tam nie widzę, a już na pewno nie ma tam takiego by grać taką długoterminówkę. To już lepiej przecież wziąć ZG z Rzeszowem(po 1,5), jak masz kasę na takie zabawy.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja bym tam wątek zostawił, jako ogólny wątek o Eliteserien. Z takich pierwszych uwag, to jest taka, że tym razem będzie ona w szwedzkiej TV i jestem ciekaw czy też Polsat zdecyduje się wykupić licencję. Fajnie by było.

    Jeżeli chodzi o pozycje 6-7, to w Szwecji nie ma takich obostrzeń dotyczących średnich jak w Anglii i można rotować pozycjami. Zwyczajowo jednak pod 6-7 jeżdżą najsłabsi zawodnicy(lub też w najsłabszej dyspozycji).

    Natomiast w kwestii składu Hammarby, to choć nie znam dokładnie średnich tych zawodników, to wydaje mi się, że taki skład jaki wskazałeś spokojnie jest możliwy. Rok temu Bajen jeździło w dość podobnym zestawieniu, tylko był tam jeszcze Nicki. Zagar, Kylkmakorpi czy Smoliński jeździli w zeszłym sezonie słabo, to i ich średnie wysokie nie są. W ostateczności pod 7 upchnie się kogoś z minimalną średnią.

    Zastanawiam się natomiast z pojedynku z kim tak bardzo chcesz grać to Hammarby. Bo jeżeli chodzi Ci o parę z Lejonen z bwin za 1,60 to zdecydowanie odradzam. Żadnego value osobiście tam nie widzę, a już na pewno nie ma tam takiego by grać taką długoterminówkę. To już lepiej przecież wziąć ZG z Rzeszowem(po 1,5), jak masz kasę na takie zabawy.
    Dzieki za m/w pomoc.
    Co do odradzenia... to niewiem skad Twoj pesymizm...
    O ile sklad Bajen na kolana niepowala o tyle gdy spojrzymy na ich przeciwnika mozna nabrac przekonania ze Gislaved niema szans chocby z tego wzgledu ze wynik maja ciagnac Ulamek i Jedrzejak?!
    Ok jest dominator i pewnie bedzie dzielil ale gdzie jest reszta?

    Ulamek
    Ruud
    Ogor
    Holder
    Nicky
    Wegrzyk?
    Jeleniewski?

    vs

    nicholls,gafurov,gapa,dobrus,jensen,smola.
    Sugerujac sie ich wyczynami w polskich ligach bylbym daleki od stawiania tych pieniedzy ale w szwecji niemal wszyscy jezdzili bardzo ladnie.W przeciwienstwie do seby czy ogora.Niemowie nic o wegorzu,jeleniu i pozostalych ktorzy 2,3 wykrecili na miernej AL.
    Powiedzmy ze ogor i seba wykrecili po 1,6 ale oni maja ciagnac po 9-11 ptk by Lejonen myslalo o czymkolwiek wiecej niz 10 pozycja.Stac ich na to w walce z top20(ba top 30) ES?

    Ulamek,Jedrzejak?Ruud(po ciezkiej kontuzji wciaz idzie mu miernie)Wegrzyk?Jeleniewski?Staszewski?
    Niewiem skad Twoje przekonanie ze Ci zawodnicy sa w stanie wywalczyc cos wiecej niz 10 pozycja?Zakladam ze Holder mzoe poszalec choc bedzie to jego debiut na torach ES.A i sam Nicky to nie robot wszystkich biegow niewygra.Do tego dochodzi bardzo szeroka lawa w Sztoholmie,co sprawia ze w razie slabej dyspozycji wskakuje ktos inny(kto jest w formie).tego rowniez brakuje mi w Gislaved.
    Do tej pory bylem przekonany o tym ze wielogodzinna analiza upewnila mnie ze Hammarby mozna smialo stawiac.
    Dlatego chetnie wyslucham Cie:)Jakie argumenty wg Ciebie przemawiaja za Lejonen?

    Powiem Ci ze tez o Zkz myslalem.bardzo dlugo(nawet bylem juz przekonany)Ale niewydaje Ci sie ze Rzeszow jest znow bardzo nieprzewidywalny?Maja 4 zawodnikow ktorych stac na 10 w meczu.Ok jedna dziura(ropa) i niewiadomy Vaculik.Mozna spojrzec tez w ten sposob ze Watt moze niepowtorzyc sezonu.Ze Zagar niepojdzie wyzej.Ze Bjerre niebedzie sie rozwijal.Ale przyznasz ze ta 4 ma potencjal by zawalczyc,moze nie o medale ale z Zkz?
    W Falubazie pytanie natomiast pojawia sie przy Walasie.Powtorzy tak znakomity sezon?
    Myslalem tez o Czewie z Gorzowem.Ale sytuacja podobna bo o ile seniorow czestochowskich mozna podejrzewac o pewien poziom o tyle jak pojada ferry,jbj i pikej ciezko przewidziec.A teraz chyba nikt niepostawi duzej kasy ze ww beda wozic tyly czy tez sa na straconej pozycji w walce z gapa,seba czy lee.

    Zamierzam tez mocniej zagrac Wolves(z Panterami)...tez masz watpliwosci?:P

    Zeby niebylo ze ot to powiem ze....
    Ciekawy sezon nam sie zapowiada w szwecji:DA dla mnie wyjatkowo emocjonujacy:P

    " In and Out of Love "

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,342
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    Osobiście stawiałbym w powyższej, szwedzkiej konfrontacji na Gislaved :) Skład jest po prostu wg. mnie lepszy, osoba Nickiego jest motorem napedowym ale Seba zwykle w szwecji znakomicie sobie radził, jak był w formie to robił na szwedzkich torach nie mniej oczek od Scotty'ego. Jest jeszcze Holder, juz wczoraj pokazał że może być groźny dla najlepszych. Także to Gislaved jest dla mnie nawet takim cichym, czarnym koniem w walce o medale. Nicki w poprzednim roku z przeciętnej paczki uczynił drużyne walczącą w Play-Off, chyba Hammarby choc teraz już mgliście pamiętam jak to było w Elitserien...

    A Bajen to taki zespół ligowych wyrobników, i Gapa i Dobrucki i JBJ będą zapewne przeplatać znakomite występy wpadkami... No chyba, że Jensen miałby tak znakomity ligowy sezon jak 2006. Szkot Nicholls w lidze zawsze w krate, poza Anglią - nie przypominam sobie w jego wykonaniu ani jednego sezonu w Szwecji bez wpadek. Mimo, że bardzo lubie jego jazde/styl to o komplety też w jego przypadku nie ma co liczyć...

  5. Powrót do góry    #5
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Lepsze rezerwy. Reszta to Holder i Ruud(2007 był dla niego rokiem na dojście do siebie, jak sobie przypomni formę z 2006 to może wymiatać bardzo). Jak dla mnie niemało. Nie grałbym tej pary, a już na pewno nie na 1 po takim kursie. Powtarzam, jak masz kasę na takie inwestycje, to lepiej bierz ZG z Rzeszowem. Kurs prawie taki sam, a ryzyko żadne(jak dla mnie). Tutaj spore, moim zdaniem nie ma żadnego value... A już na pewno takiego by brać to na cały sezon. Jestem natomiast pewny, że Lejonen nie skończy rozgrywek na 10 miejscu :) Zapomniałeś jeszcze o Rickim Klingu.

    Jakbym miał to porównywać to:

    Pedersen + Ułamek > Jensen + Nicholls (bo Ułamek będzie miał prawdopodobnie lepszy sezon, na tamten wiele się złego złożyło)

    Holder - Gapiński : to duża niewiadoma, bo Holder w mojej opinii będzie objawieniem 2008, ale Gapa w Szwecji też fajnie jeździ, zwłaszcza u siebie. Dlatego daje remis, ale może być tu mocno w jedną lub w drugą.

    Ruud - Zagar/Kylma : Zagar nigdy nie robił dobrych wyników w Szwecji, Ruud owszem. W Vetlandzie o tym wiedzą. Wiele zależy jednak od stanu zdrowia. Kylma też po ciężkich urazach i ciężkim sezonie. Dałbym tu małe wskazanie dla Bajen, bo jest alternatywa

    Jędrzejak < Dobrucki : tu owszem przewaga Hammarby. Ale nie znowu jakaś kosmiczna, Jędrzejak punkty zdobywać potrafi.

    Kling + Węgrzyk/ Jeleniewski > Smolinski/? : bezdyskusyjnie mocniejsze Lejonen.

    Mi to wychodzi raczej na remis. Nie szalałbym zatem po 1,60. Bo jeden uraz Nichollsa czy kogoś z topu Hammarby i może być różnie. Niewiadomych jest wiele: forma Ruuda, Holdera, Zagara, Kylmakorpiego, Gapińskiego, Jędrzejaka.

    Zastanów się zatem czy warto...

    Anglii na razie nie typuje. Zgadzam się, że Wolves jest niedoceniane w notowaniach i generalnie warto ich próbować, ale poziom tegorocznej BEL, to jakiś śmiech i byłbym ostrożny jednak. Poczekam i zobaczę co będą jeździć w sparingach.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  6. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wiec w takim razie wiesz moze czy bwin trzyma kursy do pierwszych meczy sparingowych czy do rozpoczecia rozgrywek?
    Bo rok temu chyba zostaly zdjete przed sparingami,przynajmniej anglia.A polska?

    Ps. Analiza ciut naciagana,no ale niech Ci bedzie:PPowiedzmy ze przemysle to raz jeszcze...a wielka kase zatrzymam na Zkz bo faktycznie w miare pewni sa.

    toolowiec

    no Ty to pojechales juz po calosci:DWidziales w ogole sklady Dackarny,VMS czy Vasterviku?Przeciez oni sa galaktyki przed beniaminkiem...
    Nicky-niezawodny.Jest Ulamek,pewnie lepszy niz ten z '07.Mocny pewnie Holder.Ale gdzie reszta do walki o medale?
    Spojrz na sklady TOP 3 ad 2007:)

    Pedersen sam nic niestworzy.To nie Gollob.On wychodzi spod tasmy i leci na mete.Druzyne walczaca o PO w zeszlym roku stworzyli wlasnie jensen,scott czy gapa ktorzy swietnie uzupelniali IMS.
    " In and Out of Love "

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,342
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    Wiesz lexy ja tu bardziej tak ogólnikowo pisze, przyznam że nawet średnio się orientuje jakie sklady mają vetlanda,vastervik i inni :) Dackarna na pewno ma pake, bo trzon druzyny pozostal. No ale myśle, że ten skład Gislaved miałby większe szanse w play-off/ew. wejścia do rundy fianłowej niż Bajen z takim składem jak podałeś. Wiadomo, że ten sport jest specyficzny i jakby Ulamek,Holder,Ruud wystrzelili z mega-formą to mają szanse namieszać, nie tylko na własnych śmieciach. Pozostają jeszcze różne inne czynniki typu kontuzje i im podobne... które mogą mieć wpływ na ew. zwiekszenie szans outsiderów.


  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Temat watku zmieniony, niech tu sie toczy dyskusja o rozgrywkach w 2008 roku.

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pytanie za 100ptk.
    Planujac obstawienie danego typu mam kierowac sie przypuszczeniem ze Ulamek,Holder czy Ruud wystrzela z forma ostro w gore(bo ich forma w porownaniu z '07 musi sporo zwyzkowac by Lejonen liczylo sie w tabeli) czy stabilna,rowna w miare wysoka forma nichollsa,gapy,dobruckiego czy jensena?
    Te retoryczne pytanie tyczy sie rowniez Buszmena bowiem jego analiza poniekad opiera sie na domniemaniach wysmienitego sezonu Holdera,duzo lepszego Ulamka czy przypomnieniu sobie najlepszego sezonu Ruuda.Oczywiscie jest w tym sens,gdyz kierowanie sie tylko i wylacznie statystykami z ubieglego roku byloby bledne.
    Pije jednak do tego ze,w/w analiza opiera sie tylko i wylacznie na zalozeniu zwyzki formy 2/4 ekipy z Gislaved.Ponadto na wyzyny musza wspiac sie Wegrzyk,Jelen tudziez Stachu.Lecz co w ich przypadku oznacza wyzyny w ES?3-5 ptk?I to na wlasnym torze?
    Byc moze przesadzam(z natury ciezko mnie przekonac do zmiany zdania)ale sledzac bardzo uwaznie poczynania wszystkich zawodnikow z Lejonen i Bajen ciezko mi przypuszczac by ta pierwsza druzyna posiadala lepszych riderow.

    CO do Twojej analizy Buszmenie to jedno ALE.Jedrzejaka i Dobruckiego,przynajmniej w zeszlym sezonie i przynajmniej w ES dzielila ogromna roznica.i twierdze to na podstawie poszczegolnych meczy leszczynianina a nie jego suchych statystyk(dobrucki 23,ogor-45)I zeby niebylo,nienabijal jej na zawodniku z pary.)

    Nicky - JBJ
    Seba - Dobrucki
    Ruud -Gapinski
    Holder- NIcholls
    Ogorek - Zagar

    Jedynym mankamentem jezdzcow ze stolicy szwecji wydaje sie byc rezerwa,choc jesli mogliby tam jechac smola i kylmas to czy byloby to az takie oslabienie?W kazdym razie nie zdecydowane.

    Tak czy owak zaczekam do sparingow.Ba,nawet do ligi polskiej,bo jesli mnie pamiec niemyli ES byla(w '07) w ofercie bwinu takze po rozpoczeciu BEL i ELIGI.

    Co do Wolves...
    Wszelkie watpliwosci rozwialy by wlasnie sparingi ale obawiam sie ze BEL znika wraz z pierwszymi "Challengami":(
    Pozostaly by wowczas polska i szwecja.
    A szkoda bo Wilki mocno kusza...
    " In and Out of Love "

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •