Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 75

Wątek: Polityka transferowa Atlasu oczami GW

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    07-05-2002
    Postów
    269
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Polityka transferowa Atlasu oczami GW

    Żużel. Atlas Wrocław jest jednym z niewielu klubów, które nie uległy szaleństwu uprawianemu przez kilku prezesów. Nie ma zamiaru płacić astronomicznych kwot za sam podpis zawodnika pod kontraktem. Stoi z boku, gdy trwają chore licytacje o gwiazdy. Jakby przeczuwał, że dla niektórych skończy się to wielkim krachem
    Polska liga tradycyjnie jest dla żużlowców swoistym eldorado. Ale to, co dzieje się wokół niej w ostatnich tygodniach, przekracza już granice zdrowego rozsądku. Oto bowiem kilku prezesów, chcąc za wszelką cenę wzmocnić swoje zespoły, wywindowało zarobki niektórych gwiazd do absurdalnych pułapów. Fakt, mamy wolny rynek i każdy może płacić, ile mu się podoba. Tyle że traci na tym cała dyscyplina, która kompromituje się w Europie. Bo znów śmieją się z nas zagraniczne gwiazdy, a promotorzy klubów w Szwecji i Anglii łapią się za głowy, gdy słyszą o stawkach, jakie krążą po polskich klubach. Przykłady? Proszę bardzo.

    Duńczyk Nicki Pedersen za 20 dni pracy po dwie godziny w niedziele w warunkach ekstremalnych otrzyma 2,2 mln zł. Tyle, jak nieoficjalnie wiadomo, zaoferował mu prezes Włókniarza Częstochowa Marian Maślanka. Inny prezes Władysław Komarnicki ze Stali Gorzów chciał mu dać za ten sam wymiar godzin pracy kwotę 1,9 mln zł. Duńczyk Kenneth Bjerre, który pożegnał się z Atlasem, wybierając Marmę Rzeszów, zainkasuje ponoć sumę znacznie przekraczającą milion złotych. Tyle samo ma zarobić w Stali Norweg z polskim paszportem Rune Holta, o którego od kilku tygodni licytują się kluby, a on nie ukrywa zadowolenia z tego faktu. Przykłady można mnożyć. Rynek psuje kilku prezesów i niech potem się nie dziwią, że gwiazdy będą żądały irracjonalnych podwyżek. We Włókniarzu najwyraźniej wyszli z założenia, że ligę można wygrać jednym Pedersenem, skoro pieniądze na jego kontrakt pozwoliłyby zatrudnić dwóch dobrej klasy zawodników. Nieważne, liczy się, że mamy przepłaconą gwiazdę. I walczymy o mistrza. Jak wpłynie to na całą ligę, na rynek transferowy, to już nas nie obchodzi. Tylko że jeśli w przyszłości ci ludzie odważą się mówić o kolosalnych zarobkach zagranicznych gwiazd, o tym, że należy to ukrócić, staną się śmieszni.

    Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że szaleństwu ulegają nawet kluby I-ligowe. Ostatnio KM Ostrów przelicytował ofertę RKM-u Rybnik, starając się o pozyskanie Anglika Chrisa Harrisa. Jest to o tyle niezrozumiałe, że ludzie kierujący klubem w Ostrowie nawet nie wiedzą, w jakiej wystartują lidze. KM-owi realnie grozi bowiem degradacja do II ligi za udział w aferze korupcyjnej...

    W tej rzeczywistości właściwie jedynym klubem, który z boku przygląda się wszystkiemu, jest Atlas. Jego szefowie (tercet: wiceprezes Krystyna Kloc, prezes Andrzej Kuchar i będący "w temacie" były prezes Andrzej Rusko) zachowują zdrowy rozsądek i najwyraźniej nie zamierzają przepłacać. Nie chcieli wypłacić wielkich pieniędzy Duńczykowi Kennethowi Bjerre. I słusznie. Nikt nie da bowiem gwarancji, że w przyszłym roku będzie on równie skuteczny. To jednak nie ta klasa, co Adams, Crump czy Sullivan. Raczej trudno też sobie wyobrazić, by porwali się na kontrakt przekraczający kwotę 2 mln zł. Zachowują spokój. W efekcie, choć zespół w sezonie 2008 najpewniej nie będzie walczył o medale, oparty na Crumpie i krajowych zawodnikach, powinien spokojnie zapewnić sobie utrzymanie. Na pewno jednak klub zachowa płynność finansową. A ci, co teraz budują składy za kilka milionów, już w połowie roku zapewne dostaną zadyszki. W skrajnych przypadkach czeka ich nawet finansowy krach w postaci długów. Przypadek Unii Tarnów, która podpisała wysokie kontrakty z Gollobami i Holtą, a teraz nie może ich spłacić, jest aż nadto znamienny.


    Źródło: Gazeta Wyborcza Wrocław



  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    07-05-2002
    Postów
    269
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Do Admina

    Sorry, to miało iśc do wątku o Sparcie.... zaspany nie to wcisnalem co trzeba :-)

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec Awatar Sensej
    Dołączył
    16-01-2002
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    Już na samym początku artykułu widziałem, że to wrocławskie wydanie gazety. Jest strasznie pochlebne dla miejscowych działaczy. Poza tym śmieszne są te kwoty przytaczane w tekście, Holcie w Gorzowie proponują 950 tyś. a Pedersenowi proponowali 1,5 mln. więc śmieszna jest wiedza autora.

    Skład oparty o Crumpa się utrzyma... tak jasne. Wrocław poleci z hukiem jak tak dalej będą rozbiory trwały. Tak na marginesie gdzie jest jakiś dowód na to, że Crump podpisał we Wrocławiu? Póki co cisza.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Oj juz nie takie cuda sie zdarzaly. Np. Jonsson co mial fenomenalny sezon uratowal Bydzie od spadku, mial taka srednia jak Pedersen!, a Crump z Toruniem tez niby spadal a byl w czubie tabeli przez wiekoszosc seoznu! A Rzeszow co lecial z hukiem w tym sezonie? :P

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Gdyby Wroclaw podpisal kontrakt z Pedersenem to artykul bylby o tym, ze profesjonalni dzialacze z Wroclawia jako jedyni potrafili zgromadzic srodki, dzieki ktorym wroclawscy kibice beda mogli ogladac zuzlowcow z najwyzszej polki. I nie byloby slowa o licytacjach, szalenstwach itp. Taka jest ta wroclawska Gazeta Wyborcza - zupelnie jak Tygodnik Zuzlowy. Jaki budzet mial Wroclaw w 2001 roku? Szesc lat temu?

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    A chcialbym dodac ze takie firmy jak Zlomrex czy Marma na pewno dostana zdyszki finansowej buahahah takie kapitaly jak 350 mln czy Marmy 50 mln na pewno nie pozwalaja na placenie takich kwot

    PS. ironia

  7. Powrót do góry    #7
    Zbanowany
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdyby Wroclaw podpisal kontrakt z Pedersenem to artykul bylby o tym, ze profesjonalni dzialacze z Wroclawia jako jedyni potrafili zgromadzic srodki, dzieki ktorym wroclawscy kibice beda mogli ogladac zuzlowcow z najwyzszej polki. I nie byloby slowa o licytacjach, szalenstwach itp. Taka jest ta wroclawska Gazeta Wyborcza - zupelnie jak Tygodnik Zuzlowy. Jaki budzet mial Wroclaw w 2001 roku? Szesc lat temu?
    widze u ciebie straszny kompleks wroclawia, daj na luz czlowieku.
    musisz wiedziec ze wroclawska gazeta od dluzszego czasu tak juz nie pisze , jezeli juz sledzisz nasza lokalna prase to musisz wiedziec ze media popieraja kibicow tzn. ze chca zeby bylo wiecej zawodnikow tzw. swojakow badz polskich w naszym klubie, zawodnikow na dluzej utozsamiajacych sie z nim. ten sezon pokazal co oznaczaja dla kibicow zawodnicy zagraniczni. z nimi nikt nie chce sie utozsamiac (frekwencja itp).
    swoja droga to wroclawska wyborcza uwazam za bardziej obiektywna od torunskiej.
    wejdz sobie na wasz dodatek regionalny i zobaczysz jakie bzdety tam pisza o sparcie o klopotaCH FINANSOWYCH ITP.
    kazdy normalny kibic wie ze gdyby takie klopoty byly to licencja by wisiala na wlosku jak w tarnowie i pisano by o tym wszedzie. sprawozdania nie klamia. przynajmniej te o zaleglosciach finansowych.
    i bardzo dobrze ze nie bedzie holderow, andersenow i innych dunow. walic ich. niestety ale taki knudsen nie zdarza sie co roku to samo adams z tym ze to sa wyjatki.

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    musisz wiedziec ze wroclawska gazeta od dluzszego czasu tak juz nie pisze ,
    jak to juz nie pisze? przeciez pisze co widac!

    jezeli juz sledzisz nasza lokalna prase to musisz wiedziec ze media popieraja kibicow tzn. ze chca zeby bylo wiecej zawodnikow tzw. swojakow badz polskich w naszym klubie, zawodnikow na dluzej utozsamiajacych sie z nim. ten sezon pokazal co oznaczaja dla kibicow zawodnicy zagraniczni. z nimi nikt nie chce sie utozsamiac (frekwencja itp).
    Nie rozmawiamy okurat o swojakach czy obcych, ale
    o formie pisania o klubach. W przypadku Wroclawia smiem
    twierdzic jest to jedna wielka propaganda od wielu lat,
    a ukoronowaniem jej chyba byly tegoroczne wywiady z Kloc
    autorstwa Czekanskiego.

    swoja droga to wroclawska wyborcza uwazam za bardziej obiektywna od torunskiej.
    Byc moze masz racje. Kazda redakcja ma swoje za uszami.
    Nie jestem w stanie tego porownac.



  9. Powrót do góry    #9
    Zbanowany
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    musisz wiedziec ze wroclawska gazeta od dluzszego czasu tak juz nie pisze ,
    jak to juz nie pisze? przeciez pisze co widac!

    jezeli juz sledzisz nasza lokalna prase to musisz wiedziec ze media popieraja kibicow tzn. ze chca zeby bylo wiecej zawodnikow tzw. swojakow badz polskich w naszym klubie, zawodnikow na dluzej utozsamiajacych sie z nim. ten sezon pokazal co oznaczaja dla kibicow zawodnicy zagraniczni. z nimi nikt nie chce sie utozsamiac (frekwencja itp).
    Nie rozmawiamy okurat o swojakach czy obcych, ale
    o formie pisania o klubach. W przypadku Wroclawia smiem
    twierdzic jest to jedna wielka propaganda od wielu lat,
    a ukoronowaniem jej chyba byly tegoroczne wywiady z Kloc
    autorstwa Czekanskiego.

    swoja droga to wroclawska wyborcza uwazam za bardziej obiektywna od torunskiej.
    Byc moze masz racje. Kazda redakcja ma swoje za uszami.
    Nie jestem w stanie tego porownac.

    nic na to nie poradze ze do tej pory czytales tylko takie fatalne artykuly, zreszta czlowiek pamieta tylko to co chce pamietac i widac ze sie to sprawdza. mozesz mi nie wierzyc ale artykulow "zlych" na temat sparty w ciagu ostatniego roku bylo naprawde sporo. piszesz ze nie jestes w stanie porownac naszej wyborczej do waszej ale widac robisz to zawziecie piszac o wroclawskiej gazecie ze od paru lat wali teksty tylko w jednym tonie. tygodnika zuzlowego nie czytam i nie jestem w stanie stwierdzic czy tez tam tak "dobrze" pisza o sparcie, jak ktos zauwazyl ze teraz ta gazetka na obecnym papierze ma jedna zalete - lepiej sie popieli, a ja pieca niestety nie mam wiec problem sie sam rozwiazal.
    odnosnie tego artykulu powiem tobie ze nie jest oderwany od rzeczywistosci, porozmawiamy na ten temat za pol roku i zobaczymy czy kluby przeinwestowaly ja uwazam ze czesc tak.
    wystarczy ze wejdziesz na fora kibicow wroclawskich (tylko nie to pod kuratela wts i sam zobaczysz ze kibice ciesza sie z takiego obrotu sprawy jaki mamy teraz.
    mozna by o tym pisac duzo niestety nie mam czasu bo musze spadac do pracy
    pozdrawiam

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A wy myślicie że co? że dlaczego tak jest?

    Piszczelicie o lidze 8 zespołów to macie to co chcieliście. Żaden prezes nie chce przyczynić się do spadku wiec szaleje, a żużlowcy to wyczuli i podnoszą stawki. Lepiej jeszcze ograniczyć eligę do 6 zespołów - wtedy nicki zawoła 3 mln! Gdyby było 10 zespołów to ryzyko spadku jest mniejsze a możliwości budowy zespołów szersze.

    Ale co tam!
    Pisałem o tym wielokrotnie.
    Was zaślepiała nienawiść do Polonii. Nie mogliście znieść sytuacji że spadkowicz jednak może jechać w Elidze. No to macie.
    Zaraz się odezwiecie że piszę tak bo jestem kibicem Polonii. Tak, jestem. Ale jeśli idzie o poszerzenie ligi do 10 ekip lub DK to uważałem że o taka kartę mógłby się starać każdy zaspół w tym m.in. Polonia. I nie jest to ściema za Polonią tylko IMHO. Nie płaczę że jedziemy w I lidze , nie martwię się że nie będzie w Bydgoszczy Tomka, jestem spokojny o awans. Dlatego, że potrafię patrzeć w przyszłość i czuję że po sezonie 2008 u wielu klubów z Eligi będą kłopociki. Ale to nie mój biznes. Ja się takimi sprawami nie martwię, nie wrzucam kamyków do cudzego ogródka tak jak wielu forumowiczów. Wystarczy poczytać niektóre wątki i napinaczy piszących o sprawach które nie powinny ich dotyczyć. Razem powinniśmy się martwić o przyszłość speedway`a. A tu co? Tyllinger (brr... nie przepadam) jest oskarżany o wałki. Za to że domaga się stosowania legalnego regulaminu. No to huzia na Juzia że kombinuje z DK! Bo mój klub coś mógł przegiąć to trzeba opluć kogoś innego żeby zeszli ze mnie.
    Brawo, brawo.
    Teraz kiedy Pedersen zaśpiewał 2 bańki to wszędzie szum! Oszalał! I nagle Czewa go bierze. I tam już jest cisza. Nicki OK. Pani Półtorak powiedziała mu gdzie są drzwi i to jest właśnie OK. Ale Nicki wiedział że rzucą się sępy i nie zrezygnował z kwoty. Podobnie zachował się w Szwecji. Zobaczymy czy tam też mają takich durnych prezesów jak w Polsce.
    Przytoczę cytat z innego wątku:
    W moim odczuciu KSM to wymysł grupy nieudolnych działaczy, którzy nie potrafiąc dorównać tym bardziej operatywnym wprowadzją sztuczne bariery aby w ten sposób "wyrównać" szanse (czyt. nadrobić własną nieudolność w kontraktowaniu odpowiednich zawodników).KSM był juz przerabiany i nie spełnił pokładanych w nim nadziei w związku z czym zrezygnowano z niego co nie przeszkadza, niektórym "działaczom-patałachom" co jakiś czas do niego wracać
    Na co ja odpowiedziałem:

    Toteż ja napisałem wyraźnie:

    Złe było jego >>niewyregulowanie<< , tzn. określenie ilości pkt na drużyne i korekta indywidualnego KSM w trakcie sezonu.
    i dalej:
    ... Piszesz o KSM-ie jaki znasz z przeszłości, taki mi się też nie podobał.
    Ja nie mówię o powrocie do tego co było, czytaj proszę dokładnie! podałem przykład o zapraszam do dyskusji[/quote]

    Nie widzę innej możliwości jak tylko regulacja. A zwolennikom wolnej ręki: kiedyś usłyszałem taką wypowiedź: "...proponuje wyłączyć sygnalizację na ulicach, zabrać laski niewidomym i wpuścić ich na skrzyżowanie..." Wiem , drastyczne ale oddaje sytuację w której aktualnie się znajdujemy.


  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,110
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 586 w 316 postach

    KSM to pomylka i tragedia ale powiekszenie Ekstraligi TAK!!

    Wiekszosc naszych problemow bierz sie ze zbyt duzej presji na wynik. Przeplacanie, zalamania zuzlowcow, odejscie sponsorow. Wszystko zwiazane ze spadkiem nizej. Wyrzuca sie wychowankow, sprowadza ciut lepszych z zewnatrz. Do czego to prowadzi. Liga staje sie objazdowym cyrkiem. W Rzeszowie niedlugo nie bedzie krajowego zawodnika a co dopiero wychowanka. Co roku inni. Zenada!
    Powiekszmy ta lige do 10 lub 12 druzyn i wprowadzmy ograniczenia dla obcokrajowcow. Tesknie za liga z np. 1997-1998 gdzie w druzynie Startu jezdzili Gnieznianie, w Czestochowie Czestochowianie itd. A wzmocnienia byly pojedynczymi liderami najwyzej jak Swist w Stali Rz.
    A niedlugo tu bedziemy mieli przeplacona druga Anglie. Na trybunach i w druzynach tez :) Oby nie.
    P.S. A gdzie ten klub co slynie ze szkolenia STal G.? Czy to nie ta Szwedzka kolonia? Aha, przeciez beda mieli Polaka Holte ;)

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Nie widzę innej możliwości jak tylko regulacja. A zwolennikom wolnej ręki: kiedyś usłyszałem taką wypowiedź: "...proponuje wyłączyć sygnalizację na ulicach, zabrać laski niewidomym i wpuścić ich na skrzyżowanie..." Wiem , drastyczne ale oddaje sytuację w której aktualnie się znajdujemy.
    Ależ bzdura.Akurat takie porównanie
    nijak się się ma do naszego polskiego
    żużla.Tutaj za cienkich i "niewidomych"
    żużlowców nie powinno się przepłacać.
    A taką właśnie sytuację sprowadza KSM.
    Nie wszystko co może sprawdzić się w
    innych ligach może sprawdzić się też u
    nas.Powoduje to nasza polska mentalność.
    IMO o niebo lepszym porównaniem było by
    porównanie KSM-u do gospodarki centralnie
    sterowanej.W naszych warunkach wiadomo,
    jak się to sprawdziło i skończyło...Jedno
    wielkie pole do przekrętów.Ja skłaniałbym
    się raczej ku innym rozwiązaniom
    -np.nakazowi jazdy w drużynie wychowanka
    lub Polaka.


    ps.Wolny rynek sprawił,że niektórzy już
    powoli przychodzą po rozum do głowy
    kontraktując zawodników (Leszno,Zielonka,Toruń[tu nie jestem do końca obiektywny ;) ]),
    a niektórzy szaleją-niech płacą-to przecież
    ich pieniądze (np.Marmy lub Złomrexu).

  13. Powrót do góry    #13
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    IMO o niebo lepszym porównaniem było by
    porównanie KSM-u do gospodarki centralnie
    sterowanej.W naszych warunkach wiadomo,
    jak się to sprawdziło i skończyło
    A w jakim kraju sprawdziło się to lepiej? Współczesna Szwecja? Uwierz mi, że gdyby bardziej uwolniono tam rynek, kraj rozwijałby się dużo lepiej. Wszystko co powstaje z filozofii Marksa jest idiotyzmem totalnym, KSM też. Popieram Twoje zdanie, ale ta część mi się nie podoba. Bo to nie kraj jest winien, a podstawa ideologiczna :)

    Tak samo jak bardzo głupie jest robienie rabanu, że zawodnicy dużo zarabiają? Niech ktoś mi prosto odpowie: co w tym złego? Koszykarze NBA, piłkarze najlepszych klubów, tenisiści, bokserzy zarabiają nieporównywalnie większe pieniądze i kogo to boli? Czy kibic żużlowy nie może uszanować zawodników, którym rzekomo kibicuje? Przecież to jest pozytywne, że kluby są w stanie znajdować sponsorów i tyle płacić. Płakać, że jest lepiej? Lepiej niż kiedykolwiek?

    Za czasów limitów nigdy tak dobrze pod względem finansowym w polskim żużlu nie było. Na czas nie płacono praktycznie nigdzie, a teraz... tylko w Tarnowie był problem. Mimo, że kwoty o wiele większe, mimo że nie ma KSM, limitów obcokrajowców. Ot, prosta machina wolnego rynku, determinująca rozwój. Jeszcze tylko ta głupia regulacja o zawodnikach z GP...

    A tak generalnie, to autor tego artykułu jest krótko mówiąc: paralitykiem umysłowym. "Chore licytacje", "absurdalne pułapy", no comments. Skoro ktoś jest w stanie tyle zapłacić, znaczy zawodnik jest tyle wart. Absurdalny pułap dziennikarzyno, to ma Twoja pensja, bo choć jest kilkunastokrotnie niższa, to i tak, pisząc takie dyrdymały pokazujesz, że zdecydowanie jesteś przepłacany.

    Teraz kiedy Pedersen zaśpiewał 2 bańki to wszędzie szum! Oszalał! I nagle Czewa go bierze. I tam już jest cisza. Nicki OK. Pani Półtorak powiedziała mu gdzie są drzwi i to jest właśnie OK. Ale Nicki wiedział że rzucą się sępy i nie zrezygnował z kwoty. Podobnie zachował się w Szwecji. Zobaczymy czy tam też mają takich durnych prezesów jak w Polsce.
    Ciekawe co powiesz, jak Włókniarz zrobi mistrza i się z tego wypłaci. To nie są ciężkie lata polskiego żużla, licencje obowiązują już, któryś rok z rzędu. Każdy zdaje sobie sprawę, że budżet, trzeba domknąć. To nie era Morawskiego, a XXI wiek. Wolę, żeby żużel "kompromitował się" coraz większym profesjonalizmem, większymi pieniędzmi w lidze(a tak się od 2 lat dzieje) niż swoją prowincjalnością i tym, że mistrz świata ma zarabiać na waciki.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    Wolę, żeby żużel "kompromitował się" coraz większym profesjonalizmem, większymi pieniędzmi w lidze(a tak się od 2 lat dzieje) niż swoją prowincjalnością i tym, że mistrz świata ma zarabiać na waciki.
    W Tarnowie wiedzą o tym najlepiej?


  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,681
    Kliknij i podziękuj
    2,080
    Podziękowania: 997 w 489 postach
    Po pierwsze, to co Wy chcecie od Włókniarza?
    Nicki jest najlepszy na Świecie więc jest wart tej kasy wydanej na niego.
    Dwa, to każdy sugeruje się tym co mówi Pani Półtorak - że ponad 2 mln - a czemu nikt nie słucha Maślanki, który mówi o znacznie mniejszej kwocie?
    A trzy, to jakiś Bjerre, jakiś inny łamaga na 8 punktów wymyśla, że chce 1 mln za podpis :) To jest chore, że marnym zawodnikom w akcie desperacji są w stanie tyle zapłacić.

    I ktoś pisał o 10 zespołach w lidze.
    Po kij?
    Żeby się Pietrzyki i Klechy w niej zabijały?
    Jak już teraz są ogromne różnice między zespołami, to jakie będą gdy zespołów będzie więcej. I jeszcze jacy dziwni włodarze tych klubów - np Ci z Ostrowa myślą że wszystko mogą, czy teraz z Gorzowa prezes mysi że jest fajny :)
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  16. Powrót do góry    #16
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Tarnów to jedyny e-ligowy klub, który miał problemy w 2007(a i tak prawdziwego dramatu tam wcale nie ma). Takiej sytuacji nie było w polskim żużlu nigdy. Zawodnicy zarabiają więcej, lepsza jest organizacja meczów. W dwóch słowach: więcej profesjonalizmu. A i tak sytuacja Unii wcale taka dramatyczna nie jest.

    Normalne warunki polegają na tym, że jak kogoś stać to może zapłacić Nickiemu 100 milionów - byle się wypłacił. Jak się nie wypłaci, za rok papa - tyle. A jak kogoś nie stać, to "niech patrzy z boku". I też dobrze, od normalna rzeczywistość. Każdy kupuje kogo chce, za ile chce. A wartość zawodników jest płynna.

    Co z tego, że w 200 roku zawodnicy zarabiali 2 x mniej, jak kluby miały(jako ogół) jakoś 3 x większe kłopoty.

    Chodzicie na żużel dla zawodników, a pewnie byście chcieli by jeździli najlepiej za free.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-01-2005
    Postów
    873
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A trzy, to jakiś Bjerre, jakiś inny łamaga na 8 punktów wymyśla, że chce 1 mln za podpis To jest chore, że marnym zawodnikom w akcie desperacji są w stanie tyle zapłacić.
    Skoro Kennio to łamaga to kim jest Lee :) ?
    Kazda zlotowka na niego to placenie haraczu.

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-08-2007
    Postów
    965
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ależ bzdura.Akurat takie porównanie
    nijak się się ma do naszego polskiego
    żużla.Tutaj za cienkich i "niewidomych"
    żużlowców nie powinno się przepłacać.
    A taką właśnie sytuację sprowadza KSM.
    Bzdurą jest twoja odpowiedź. Gdybyś czytał uważniej wywnioskowałbyś jedyny fakt, że pisałem o działaczach, preziach - to oni sa ślepi a nie żużlowcy. Tych akurat pochwaliłem za szybką reakcję. Ale w dobie rażących problemów z ortografią w internecie brak umiejętności czytania mnie coraz mniej dziwi.

    A w jakim kraju sprawdziło się to lepiej? Współczesna Szwecja? Uwierz mi, że gdyby bardziej uwolniono tam rynek, kraj rozwijałby się dużo lepiejWszystko co powstaje z filozofii Marksa jest idiotyzmem totalnym, KSM też. Popieram Twoje zdanie, ale ta część mi się nie podoba. Bo to nie kraj jest winien, a podstawa ideologiczna
    Bo ty wiesz lepiej jakby było lepiej w Szwecji... Weź przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś. Niestety. Nie wierzę ci . Już kiedyś pisałeś o Marksie itd. Wiesz co? napisz do Korwina-Mikke, nadajesz na tych samych falach. Porządny człowiek ma umysł do tego aby analizować to co do niego trafia i odrzucać złe a chłonąć dobre treści. Ty pewnie powiesiłbyś wszystkich socjalistów na latarniach.

    Tak samo jak bardzo głupie jest robienie rabanu, że zawodnicy dużo zarabiają? Niech ktoś mi prosto odpowie: co w tym złego? Koszykarze NBA, piłkarze najlepszych klubów, tenisiści, bokserzy zarabiają nieporównywalnie większe pieniądze i kogo to boli? Czy kibic żużlowy nie może uszanować zawodników, którym rzekomo kibicuje? Przecież to jest pozytywne, że kluby są w stanie znajdować sponsorów i tyle płacić. Płakać, że jest lepiej? Lepiej niż kiedykolwiek?
    Faktycznie , porównanie NBA, Ligi mistrzów czy tenisa jest idealnie na miejscu. Lepszego porównania nie mogłeś znaleźć.

    Za czasów limitów nigdy tak dobrze pod względem finansowym w polskim żużlu nie było. Na czas nie płacono praktycznie nigdzie, a teraz... tylko w Tarnowie był problem. Mimo, że kwoty o wiele większe, mimo że nie ma KSM, limitów obcokrajowców. Ot, prosta machina wolnego rynku, determinująca rozwój. Jeszcze tylko ta głupia regulacja o zawodnikach z GP...
    I tu drogi Buszmenie wyszło szydło z worka. Myślałem że twoje teksty o Marksie mają coś z wiedzy praktycznej. Niestety zawiodłeś mnie.
    Po pierwsze to dzieki regulacjom nie ma problemów z wypłacalnoscią. Wymogiem były S.S.A. Kolejna regulacja to brak zaległości, bo jak nie to fora ze dwora. Wystarczy?

    Ciekawe co powiesz, jak Włókniarz zrobi mistrza i się z tego wypłaci. To nie są ciężkie lata polskiego żużla, licencje obowiązują już, któryś rok z rzędu. Każdy zdaje sobie sprawę, że budżet, trzeba domknąć. To nie era Morawskiego, a XXI wiek. Wolę, żeby żużel "kompromitował się" coraz większym profesjonalizmem, większymi pieniędzmi w lidze(a tak się od 2 lat dzieje) niż swoją prowincjalnością i tym, że mistrz świata ma zarabiać na waciki.
    Jak Włókniarz zrobi mistrza to im będę gratulował właśnie za to. Nie podoba mi sie to, że jeden prezes (Półtorak) pokazuje sposób zachowania natomiast inny wali to i podpisuje za 2 melony. Efekt? Obaj udziałowcy w jednej spółce robią sobie na przekór, a Nicki się śmieje z obu.
    Nie mam nic przeciwko wysokim zarobkom, ale wtedy kiedy można dać i nie mówię żeby nie płacić wysokiej biegopunktówki, chodzi o zapłatę za podpis. Ja aktualnie żużel porównałbym poziomem finansowym do piłki ręcznej czy kolarstwa nie tak jak chcesz do NBA czy Champions league. Tam graja olbrzymie dobrze zorganizowane przedsiebiorstwa. Na własnym podwórku masz przykład : rok temu Apator stał nad przepaścią żeby po 10 miesiącach otrzeć się o złoto. Tego nie widzisz. A jeśli nie widzisz to nie wiesz po co są regulacje.

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    przeciez oczywista oczywistoscia jest ze gdy sparta kupowala crumpa to placila za niego 3 pln.

    gdzie byl wtedy pan "redaktor"?

    w sumie to sie nie ma redaktorzynie co dziwic.
    co mial naspisac?

    nie ma kibicow.
    nie ma dla kogo jezdzic.
    ile sponsorzy maja lozyc na klub ktorego reklama dociera do garstki ludzi interesujacej sie zuzlem na dolnym slasku.
    ze zawodnicy niezbyt przywiazuja sie do tego klubu.
    (...)

    nie bylo wyniku.
    nie bylo kibicow.
    sponsorzy sa znudzeni - to i kasy mniej.
    kasy mniej to nie bedzie zawodnikow tacy jak byli.

    rozjada sie chlopaki po polsce - a wroclawska prasa jakos to wytlumaczyc musi.
    a jak najprosciej?
    ano zle kluby przeplacaja - ansz dobry klub jest inny.
    on prowadzi rozsadna polityke transferowa.

    pytanie brzmi:
    smiac sie czy plakac?:>

    a kto psul polski rynek?
    chyba wszyscy wiedza.

    rusko swoje lapy tez w tym maczal
    .. i to po same lokcie ;p

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,410
    Kliknij i podziękuj
    263
    Podziękowania: 54 w 43 postach

    Zabawne

    Sparta Wrocław w poprzednich latach to Hampela , Miskowiaka Crump ,Ułamka ,Sawine Cegielskiego to za talerz zupy zkontraktowała Rusko pewnemu wychowankowi zielonogórskiemu w latach 2002-2003 dawał za podpis okragły milion złoty ...

  21. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    nie mowiac o 2000 roku i obfitym slinotoku p. ruski na dzwiek nazwiska t.gollob
    7 lat temu oferowano u takie pieniadze ze te dzisiejsze 2 miliony za pederssena to drobne.

    no ale to nic.
    w koncu jaki zaznaczaja sami wroclawianie u nich jest miasto i tam sie na zuzel nie chodzi tylko do kin, teatrow, filharmonii czy innych zoo :D:D:D:D

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Nie podoba mi sie to, że jeden prezes (Półtorak) pokazuje sposób zachowania natomiast inny wali to i podpisuje za 2 melony. Efekt? Obaj udziałowcy w jednej spółce robią sobie na przekór, a Nicki się śmieje z obu.
    Bazdury i jeszcze raz bzdury.

    Ktos tu zapomina. iz jeszcze niedawno wszyscy ale to wszyscy domagali się SSA w tej dyscyplinie. Zapominacie także, ze towar wart jest tyle ile chca za niego zapłacić na rynku. To jest właśnie dobrodziejstwo tego biznesu jakim są SSA w speedwayu. Ktoś tu podpiera się osobowością Pani Marty z Rzeszowa. Równiez bzdurna teoria. Pani Marta jak kupowała Nickiego 2 sezony temu to nic nie krzyczała, że Nicki dużo chce. A przypomnę tylko, że 2 sezony temu też kilku prezesów stać na Nickiego nie było. Czyli co ? Też mieli krzyczeć, ze Marta psuje zawodników ? Dziś znalazł się taki co przebił ofertę Marty i jest ten zły. Zły jest dlatego, że było go stac na taki zakup a najwidoczniej Panią Martę nie.

    Bzdurna teorie głoszą też działacze WTS-u. Kuchar, Kloc i Rusko twierdzą, iż stoją z boku i czekają ponieważ nie mają zamiaru brać udziału w tych licytacjach. I kto to mówi ? Kto jako pierwszy przekroczył granicę 1 mln oferując kontrakt w tej wysokości T.Gollobowi ? Przypomnę tylko, że było to w latach 90 - tych. Kto rozkupywał najlepsze rodzynki w tym sporcie jeśli chodzi o zawodników ? Wytarczy tylko popatrzeć na listę zawodników reprezentujących WTS w ostatnich latach. Nikt mi nie powie, ze Crumpy i Anderseny jeździli w WTS-ie za połowę gaży ponieważ pałali miłością do Shreka czy Rusko.

    Przyszedł dziś taki okres, iż kilka klubów po prostu dostało zadyszki finansowej (mniejszej lub większej) co jest normalnym zjawiskiem w każdej spółce. Raz jest lepiej raz gorzej. Popatrzcie jaka kasę ładowała jeszcze nie tak dawno w zawodników taka Bydzia. Kilka lat to trwało. Dzis jak mają lekką zadyszkę to Tillinger najchętniej ograniczyłby wydatkiw klubach. Jest jednym z najgorliwszych zwolenników takiego rozwiązania.

    Niestety Panie i Panowie. To są właśnie uroki sportów zawodowych i SSA. Jak w każdym biznesie jest konkurencja. Nie można stawiać ograniczeń dla wszystkich tylko dla tego, że w mojej firmie akurat dziś nie idzie. Jak chce to zrobić Tillinger. Nie można krzyczeć, że ktoś psuje zawodników w sytuacji gdy się zostało przebitym z ofertą transferową (półtorak). W tym biznesie jak w każdym sa i krezusi i nieudacznicy. Jednym się wiedzie lepiej innym gorzej. Jedni bedą zdobywali medale inni splajtują. Tak być musi skoro ma to być sport zawodowy, w pełni profesjonalny.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  23. Powrót do góry    #23
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    To nie chodzi o to, ile dzieli żużel od NBA. Chodzi o błędny sposób myślenia. Bo problemem nie jest właśnie to, że ktoś dużo zarabia. To pozytywne. Jak jest kasa - niech zarabia. Problemem jest płacenie ponad stan. Ale to jest odrębne zagadnienie. Jeśli okaże się, że Włókniarza nie było stać na Nickiego i był to kontrakt wirtualny, rozwalający klub, to wtedy oczywiście należy ganić księgowego. Ale skoro wychodzi im, że ich stać - to czemu nie? Bo Półtorak tak powiedziała? Kluby z NBA stać żeby płacić 30 milionów jednemu grajkowi za sezon, to tyle płacą. A "szaleństwo" to znacznie większe niż 2 miliony dla najlepszego żużlowca na świecie.

    Na takiej zasadzie możemy równwać w dół do klubów drugoligowych. Bo przykładowo prezes KSM Krosno wytworzył precedens, że ponad 2 koła na miesiąc dawał nie będzie.

    Zresztą, sam piszesz o tym jak wiele nas dzieli do piłki, NBA itepe. A jednocześnie chcesz dalszej amatorki i pogłębiania różnic. Regulacje? Regulacja wypłacalności, to podstawowa zasada prawa i dlatego jest też skuteczna. Nie wrzucaj regulacji dotyczącej wypłacalności do jednego worka z marksistowskim KSM.

    A efekty wolnego rynku w polskim żużlu przecież widać. Liga profesjonalna i bogata jak nigdy wcześniej. Taka jest prawda. Zły kierunek ?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar lynx
    Dołączył
    31-10-2001
    Postów
    3,883
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    to ze ktos chce placic ponad to na co stac - to juz jego wlasny(i klubu) problem.

    gdy nie splaci naleznosci a zawodnik pobiegnie sie poskarzyc
    co czeka klub?

    ano to ze nie dostanire licencji.
    wiec jest dobry mechanizm zabezpieczajacy przed oferowaniem gruszek na wierzbie.

    to nie ckmu wina ze ich stac na zadania pedersena a nie stac na to rzeszowa.
    mamy wolny rynek.

    pedersen jest pracownikiem chce zarabiac jak najwiecej.


  25. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    A w jakim kraju sprawdziło się to lepiej? Współczesna Szwecja? Uwierz mi, że gdyby bardziej uwolniono tam rynek, kraj rozwijałby się dużo lepiej. Wszystko co powstaje z filozofii Marksa jest idiotyzmem totalnym, KSM też. Popieram Twoje zdanie, ale ta część mi się nie podoba. Bo to nie kraj jest winien, a podstawa ideologiczna
    Buszmen:komunizm w czystej postaci
    byłby po prostu utopią-nie było by
    bogaczy,ale nie było by i biednych.
    Chodziło mi tylko o to ,że Polacy
    zrozumieli to na opak i to co miało
    stać się własnością wszystkich,stało
    się własnością niczyją.Taka właśnie
    nasza polska filozofia ;) .

    Bzdurą jest twoja odpowiedź. Gdybyś czytał uważniej wywnioskowałbyś jedyny fakt, że pisałem o działaczach, preziach - to oni sa ślepi a nie żużlowcy. Tych akurat pochwaliłem za szybką reakcję. Ale w dobie rażących problemów z ortografią w internecie brak umiejętności czytania mnie coraz mniej dziwi.
    Och jedyny umiejący czytać w
    internecie forumowiczu :P .
    Ubieram wór pokutny i idę smagać
    się pokrzywami :P .Zanim jednak
    to nastąpi,to twoje porównanie
    jest troszkę niesprecyzowane,ale
    co tam-w końcu każdy prócz mnie
    umie czytać w myślach :P.Zastanawia
    mnie jeszcze jedna rzecz: jak
    konkretnie ustawiłbyś KSM,żeby nie
    było przepłacania za Jędrzejaków i
    Słaboniów ,oraz statystyk : (u,d,t,t).???

  26. Powrót do góry    #26
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    Przyznaję że Wyborcza jest sportowo denna, w kontekście wiarygodności sportowej. Z polskiej prasy chyba najwięcej gaf miała właśnie GW. Kiedy Rufin 6-8 lat temu przytaczał argument o przepłacaniu zawodników i pewności o późniejeszej niewydolności finansowej takich klubów, to właśnie Wrocław, zbroił się ponad miarę, a teraz zamiana ról, Wrocław dołuje.
    W artykule brak ścisłości, ale przesłanie jest zawarte, a co więcej słuszne (pomijając interesowność wrocławskiej GW.

    Buszmen, twoja wersja podejścia do kwestii płac zawodniczych, to jest busz, a nie liberalizm, brak uregulowań natomiast to anarchia, której w XIX w. bliżej było do nauk Marksa, niż liberałów.
    Powiedz, czemu zawodnicy w Stanach strajkowali w NHL i NBA. Bowiem prezesi poszli według norm ekonomicznych po rozum do głowy. Za duże były żądania zawodników. Czy to również można podpiąć pod Twoją nienawiść do ograniczeń? Przecież tam kluby są własnością milionerów, a u nas po jakimś Komornickim, czy Maślance będą kolejni prezesi. Czemu więc, za ich głupotę mają płacić miejscowi kibice, to nie piaskownica, gdzie się bierze zabawki i odchodzi.

    Śmieszy mnie większość argumentów przeciwników KSMu, bowiem jak szufladka myślowa, stereotyp, są one żywo powtarzane, bez refleksji wobec teraźniejszości.
    Notorycznie podawany przykład zaniżania KSM przez zawodników, który wziął swój rodowód onegdaj w wywiadzie z Stachyrą w Tygodniku Żużlowym. Jeśli taki przypadek kiedykolwiek miał miejsce, to był realny tylko w poprzednich uwarunkowaniach. Przy wolnym rynku zawodniczym (gdy jedynym ograniczeniem jest tylko jeden polski junior i 2 zawodników z GP) i przy obecnej płynności transferów, żaden, ale to żaden zawodnik nie naraziłby się na koszty.
    Drugi argument to rozwalanie ekip rodzimych zawodników , po mistrzowskim sezonie (vide Toruń). Tutaj również jest kilka narządzi, którymi sternicy klubów dysponują. Można zawodnika pożyczyć na sezon i żonglować transferami strianieri, wobec których nie ma tak dużego przywiązania. Dla mnie ważniejsze jest dobro żużla, niż tylko Unii L. i na przykład na rok z ukochanym Batchlorem mógłbym się rozstać, skoro tego wymagałyby przepisy i dobro ogółu.
    3 argument - Mówicie o przepłacaniu zawodników z niższej półki, ale przecież teraz jest to samo, kilka klubów wysączyło lepsze kąski, a gorsi windują stawki. Są też alternatywne rozwiązania, można byłoby ustawić przelicznik płac za punkt do poziomu zawodnika w KSMie lub ustalić progi płacowe np. podzielić zawodników na pierwszą, drugą piątkę, a później grupować zawodników dziesiątkami, w konkretnym obrębie kwot.
    Trzy argumenty przeciwników regulacji KSM, wszystkie obalone.

    Eneasz pisze
    KSM to pomylka i tragedia ale powiekszenie Ekstraligi TAK!!
    Ale wyobraź sobie, że obecny TOP (Unia L., Apator, Włókniarz, Falubaz utrzymują składy i co, koncentracja najlepszych zawodników w 3-4 klubach, a co z resztą).

  27. Powrót do góry    #27
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Malin:

    To co jest wszystkich jest zawsze niczyje. Socjalizm przyniósł i dalej przynosi opłakane skutki na całym świecie, rzecz jasna tym większe, im bliższy jest komunizmowi(patrz Korea Północna). Mniejsza z tym.

    Mingozi:

    Przyznaję że Wyborcza jest sportowo denna, w kontekście wiarygodności sportowej.
    A w kontekście wiarygodności polityczno społecznej nie jest wyjątkowo denna? :D

    Buszmen, twoja wersja podejścia do kwestii płac zawodniczych, to jest busz, a nie liberalizm, brak uregulowań natomiast to anarchia, której w XIX w. bliżej było do nauk Marksa, niż liberałów.
    Powiedz, czemu zawodnicy w Stanach strajkowali w NHL i NBA. Bowiem prezesi poszli według norm ekonomicznych po rozum do głowy. Za duże były żądania zawodników. Czy to również można podpiąć pod Twoją nienawiść do ograniczeń?
    Chyba masz problemy ze zdefiniowaniem sensu klasycznych ideologii. Według praw ekonomicznych, to prezesi nie wprowadzali by ograniczeń, a wzieli innych zawodników - tańszych. Albo tych samych - jak zejdą z ceny. To jest wolny rynek właśnie. Daje Ci tyle - odpowiada? Nie? Czołem.

    Jeśli taki przypadek kiedykolwiek miał miejsce, to był realny tylko w poprzednich uwarunkowaniach.
    Nie widziałeś jak Jensen zbijał w tym roku KSM w Anglii?

    Udoskonalenie KSM... skąd to znamy. Socjalizm to taki ustrój, gdzie bohatersko zwalcza się problemy w innych ustrojach nieznane.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    przy obecnej płynności transferów, żaden, ale to żaden zawodnik nie naraziłby się na koszty.
    Wręcz przeciwnie-odbiłby to
    sobie podczas podpisywania kontraktu...

    Są licencje-są wymogi braku zadłużenia-
    -IMO to wystarczy.Wolny rynek promuje
    po prostu dobrych prezesów/managerów
    a nie miernotę,która potrzebuje KSM,by
    wyrobić finansowo.Jeśli jest tak źle,
    to dlaczego w coraz większej ilości
    klubów są coraz bardziej profesjonalne
    zarządy i coraz mniej bankructw???

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-04-2005
    Postów
    795
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 22 w 11 postach
    Zalamuja mnie tacy ludzie jak ten marny dziennikarzzyna z Wroclawia.I niech sie nie przyczepi zaden saprtann czy inny kobra ze mam kompleks Wroclawia bo jakby takie bzdety napisal ktos z Torunia to tez puknalbym sie w czolo.

    Wlasciwie wszystko powiedzial tu juz Buszmen,z ktorym rzadko sie zgdzam ale tu ma 100% racji.Co komu przeszkadza ze taki Nicky bedzie zarabial dwie banki???Niech zarabia nawet 10 jezeli jest to mu ktos w stanie zaplacic.Jest najlepszy wiec sie ceni.Jak Wlokniarz nie bedzie wyplacalny to bedzie jego problem - sa licencje i jak nie zaplaci to leci z ligi.Wiec o jakim psuciu naszej ligi tu mowa?CKM dajac tyle kasy moze popsuc tylko swoj klub,oczywiscie w sytuacji kiedy kontrakt okaze sie "wirtualny" czego raczej sie nie spodziewam.A juz najbardziej bawi mnie tekst ze Atlas nie bedzie sie wlaczal w chora licytacje.Litosci,o ile mnie pamiec nie myli to wlasnie Atlas jeszcze niedawno tak licytowal Crumpa ze ten mimo zapowiedzi ze na 99% zostaje w Toruniu znecony wielka kasa poszedl za nia do Wroclaiwa.I nie mowice ze to inna sytuacja bo tam czesc kosztow pokryl sponsor.A skad wiecie czy sponsor nie pokryje znacznej czesci kontraktu Pedersena?To Atlas jako pierwszy zaczal kusic Golloba gigantycznymi,jak na tamte czasy,zarobkami kiedy ten jezdzil jeszcze w Polonii.I nie mowie ze to bylo zle.Mamy wolny rynek,kazdy robi co chce,jak kogos stac to moze nawet sobie Kobe Bryanta zatrudnic,przebrac w kevlar i wsadzic na motor.Tylko gadanie teraz jaki to Atlas jest "normalny" na tle innych klubow to jakas paranoja.

    Mam dosyc tych katastrofalnych wizji o upadku zuzla,upadku polskich klubow i ogolnej mizerii w jaka rzekomo speedway wpada.Na moje zuzel z roku na rok ma sie coraz lepiej,kluby sa coraz lepiej zarzadzane,liga jest profesjonalna,klubami zaczynaja zarzadzac profesjonalisci a nie stary poPRLowski beton.Na pewno mamy najbardziej profesjonalna,najlepsza i najliczniej ogladana lige na swiecie,dlatego tez jestesmy najlepiej oplacana liga na swiecie.Zawodnicy zaczynaja rezygnowac z innych lig na rzecz naszej.I raczej w obecnej rzeczywistosci nie wyobrazam sobie powtorki Polonii Pila.A nawet jak bedzie powtorka to nie najwyzej zaszkodzi to tylko temu klubowi.Bo liga raczej na pewno bedzie sie miala jak najlepiej.

  30. Powrót do góry    #30
    Początkujący
    Dołączył
    10-11-2007
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pytam ....
    1 Kto rozpoczał najwieksze ,,oficjalne,, przekrety w polskim żużlu...(łabędzki)
    2 Kto jeżdził po polsce i podkupywał dobrze zapowiadajacych sie juniorów bez licencji w innych klubach...?(hlib)
    3Kto rozpoczał wielką gospodarke wolnorynkową i wprowadził liberalizm w świat zużla( pierwsze szalone transfery ,przepłacanie zawodników)(załuski,baron,protasiewicz)
    4Kto jako jeden z pierwszych zamienił sport zuzlowy w ,,lige pieniadza,,
    ....Tak więc po odpowiedzi na te pytania wyżej wymieniony artykuł w gazecie mozemy wykorzystac w wc......a obecny problem we wrocławiu jest bardzo ładnie okrecony przez samych wrocławian ....a mianowicie to nie to że sparta nie chce brac udziału w wyścigu zbrojeń....SPARTY AKTUALNIE NA TO NIE STAC...
    ,,jak sobie poscielesz tak sie wyspisz,,
    ,,wylanie dziecka z kapiela,,
    ,,nosił wilk razy kilka poniesli i wilka,,
    ,,kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada...


    to tylko niektóre z cytatów obrazujących ta sytuację...DO MAŁO ZASZCZYTNEGO GRONA KLUBÓW PROFANUJĄCYCH SPORT ZUZLOWY POPRZEZ WPROWDZENIE ZBYT DUŻEJ WAGI PIENIĄDZA W TYMŻE SPORCIE NALĘZA PONADTO...
    1 POLONIA PIŁA....co tu dużo pisac ...nie kopie leżącego...!!!
    2 STAL GORZÓW.... myslałe że zmądrzeli ..ale nawet te kilka lat w 1 lidze nic ich nie nauczyło ...mój typ ..za 3 lata długi i powrót lige nizej i na zasadzie recydywy 10 lat w 1 lidze..
    3 APATOR TORUŃ ...psim swedem uciekli rok temu katowi spod topora...co prawda zasługi w szkoleniu ale lata dreem teamów też były...
    4 UNIA TARNÓW....no cóz w ich około 50 letniej histori 18 lat spędzone w ekstraklasie na kolana nikogo nie powala ...ale zapowiada sie niechybnie powrót w szeregi pierwszoligowe z długami pozostałymi po 2 mistrzostwach polski....
    5 może kogos pominałem ale nie chce juz mi sie nad tym zastanawiac bo szlag mnie trafia ...
    5

  31. Powrót do góry    #31
    Zbanowany
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pytam ....
    1 Kto rozpoczał najwieksze ,,oficjalne,, przekrety w polskim żużlu...(łabędzki)
    2 Kto jeżdził po polsce i podkupywał dobrze zapowiadajacych sie juniorów bez licencji w innych klubach...?(hlib)
    3Kto rozpoczał wielką gospodarke wolnorynkową i wprowadził liberalizm w świat zużla( pierwsze szalone transfery ,przepłacanie zawodników)(załuski,baron,protasiewicz)
    4Kto jako jeden z pierwszych zamienił sport zuzlowy w ,,lige pieniadza,,
    ....Tak więc po odpowiedzi na te pytania wyżej wymieniony artykuł w gazecie mozemy wykorzystac w wc......a obecny problem we wrocławiu jest bardzo ładnie okrecony przez samych wrocławian ....a mianowicie to nie to że sparta nie chce brac udziału w wyścigu zbrojeń....SPARTY AKTUALNIE NA TO NIE STAC...
    szkoda ze swoj kontakt z zuzlem zaczales na poczatku lat 90-tych.
    musisz wiedziec ze takie rzeczy dzialy sie duzo wczesniej tylko nie mowiono o nich tak jak teraz. z wroclawia jak zawodnik szedl do bydzi to klub mial guzik do gadania mogl co najwyzej zobaczyc wypieta gola dupe wyzszego stopniem milicjanta z bydzi.
    oczywistym jest ze wroclaw nie ma na sezon 2008 takiej kasy jak w tym roku ale pisanie ze jest bankrutem albo ze nie stac jego na dunczyka jest juz przegieciem.
    zwroc uwage ze sponsorzy we wroclawiu sa dalej ci sami i dalej beda te same pieniadze. ceny poszly w gore i jak widac klub nie byl na to przygotowany.
    we wroclawiu nigdy nie podpisywano kontraktow na przyszly sezon nie majac zamknietego budzetu i tak jest tez teraz.
    zastanow sie co sie stanie jesli wrocek podpisze kontrakt np. z walaskiem i w polowie sezonu bedzie niewyplacalny,
    kto wtedy na tym straci.
    wlasnie ten dziennikarz dobrze napisal ze sporo klubow kupuje na kredyt, oczywiscie nie dotyczy to torunia i jeszcze paru klubow ale jak czytam co wyprawiaja np. w gorzowie to smiech mnie ogarnia. ludzie handluja wirtualnymi pieniedzmi.


  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    790
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pedrosio. Tyle z tego pożytku, że łyknąłeś troche żużlowej historii wspaniałego klubu jakim jest Unia Tarnów. Poza tym widze, że nabrałeś troche szacunku i juz nie ośmielisz się postawić Unii na pierwszym miejscu jako klub ktory najbardziej sprofanował ten sport tylko teraz jesteśmy za takimi zakałami tego sportu jak wielokrotny bezapelacyjny DMP z Gorzowa i torunska kuźnia talentów. Jest nie zle. Mam nadzieje, że na twoja potulniejszą postawe miał wpływ fakt, że ostatnio mocno cie zjechałem za twoje bluźnierstwa.

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik Awatar p00lie
    Dołączył
    20-06-2005
    Postów
    312
    Kliknij i podziękuj
    199
    Podziękowania: 50 w 32 postach
    Tiaaaa...

    Dyskusja w tym wątku chyba jest bardziej światopoglądowa niż sportowa. I smuci mnie to, że w naszym kraju jest wciąż tyle osób skażonych myśleniem z minionej epoki. Równaniem w dół.

    W latach 90-tych często podróżowałem do Rosji i na Ukrainę. Szokiem dla mnie były domy na wsi. Malutkie,jak dla krasnali. Okazało się, po rozmowach z miejscowymi, że prawo Związku Radzieckiego zakazywało chłopom budowania domów powyżej 60 m2 powierzchni. Bo niby czemu mają mieć więcej powierzchni niż moskiewski/kijowski/rostowski/jakikolwiek inny robotnik?

    Nieważne, że ten chłop zbudowałby to własnymi rękami albo zarobił na to. Nie wolno i już! Bo inni mają mniej!

    I dochodzi do tego ta charakterystyczna mentalność Kalego. Ciekawe, czy gdyby obrońcom KSM i ograniczania wydatków jakaś firma zaproponowałaby płacę wielokrotnie wyższą niz mają obecnie to odmówiliby, twierdząc, że jest to chora sytuacja i zostaliby u dotychczasowego pracodawcy, jako u tego normalnego, nie nakręcającego niezdrowej spirali?

    SSA i licencje są mechanizmem zapobiegającym zwykłym przekrętom i chwała, że są. Bo jak chce się mieć wynik, to trzeba za niego ZAPŁACIĆ. Czy to kontraktując dobrych zawodników, czy to szkoląc i wyposażając w super sprzęt wychowanków (a tego też nikt nie da za darmo).

    I gwarantuję Wam, że nikt mający pieniądze, nie zbuduje np. składu:

    N.Pedersen
    L.Adams
    J.Crump
    T.Gollob
    G.Hancock
    plus junorzy

    bo byłoby to wyrzucaniem pieniędzy i pozbawiałoby jakichkolwiek emocji. Ale nie można nikomu tego zabronić, bo jak mają taką kasę - to jest to ich kasa i będą wydawać ją tak jak oni chcą, a nie jak chce cała reszta tych, co jej nie mają i nie potrafią zdobyć.

    Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie tych, co chcą aby mistrz świata na żużlu zarabiał więcej niż np. czołowy piłkarz w Orange Ekstraklasie :)









  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-12-2005
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    940
    Podziękowania: 128 w 97 postach
    UsZooL
    Jeśli już pijesz do mojej osoby to napiszę że tylko po części ten nędzny redaktorek ma rację.Ma ktoś kasę to niech wydaje.Takie jest moje zdanie.Ale chyba nie zaprzeczysz że niektórzy "prezesi" za wszelką cenę chcą dorównać w transferach np:Unibaksowi i bez względu na koszty starają się wzmocnić.A póżniej będzie lament i zgrzytanie zębami jak teraz w Tarnowie.Jeśli Wrocław odpuścił w tych "wyścigach zbrojeń" to tylko dobrze o tym świadczy i nawet kosztem ewentualnego spadku klasę niżej po następnym sezonie.Lepiej przeżyć niż zginąc!:)

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Kobra102 a czy to nie przypadkiem 2 lata temu Wroclaw przebil Crumpa na okragly milion? zabierajac go Toruniowi?

  36. Powrót do góry    #36
    Zbanowany
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wroclaw zabral crumpa toruniowi, kon by sie usmial, a co ma wspolnego jedno z drugim, nie chce to nie kupuje proste, rozumiem ze jestes z torunia

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-12-2005
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    940
    Podziękowania: 128 w 97 postach
    Kobra102 a czy to nie przypadkiem 2 lata temu Wroclaw przebil Crumpa na okragly milion? zabierajac go Toruniowi?
    Nie wiem, czy o milion czy o złotówkę ale przebił.Ale zaraz zabrał?Może jeszcze go porwał?!;)Tylko co ma piernik do wiatraka?Nie rozumiem.

  38. Powrót do góry    #38
    Zbanowany
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kobra chodz sami pojdziemy kupic jakiegos zawodnika do sparty ja wiem jak sie zalatwia transfery, wezme z domu bombonierke i podwawelska :)

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-12-2005
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    940
    Podziękowania: 128 w 97 postach
    Ja dołożę jeszcze flaszeczkę wyborowej!:D

  40. Powrót do góry    #40
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A mnie zastanawia tylko fakt jakim cudem Nicky odszedł z Rzeszowa,gdzie było mu tak dobrze.Wspaniali kibice,klub no i szefowa ^^ :)

    ODszeł do Czewy gdzie dostał dużo mniejsze pieniądze?Czyli tam wynegocjowali cenę a w Rzeszowie sie niedało?

    Muuu próbujesz udowodnic że Maślanka niedał tyle ile chciał Pedersen.A co ma mówic wasz prezes?Że zapłacił tyle ile chciał Nicky?że dał mu tyle że ten niemusi się już wcale wysilac?

    Oczywiście że powie inaczej...

    A co do Sparty...

    Dziwne podejście dziennikarza.Ciekawe co będzie pisał jak Wrocław będzie dostawał lanie za laniem...i spadnie z hukiem do 1 ligi(wiem że to nie grozi bo jest kulejący Tarnów no i niepewny Gorzów)ale gdyby jednak?

    W ogóle to niewiem co tam się dzieje z frekwencją.Pamiętam jak tam Cegła śmigał to przychodziło po 15 tysięcy ludzi a teraz w walce o brąz 3 tys ?!

    To co będzie w tym sezonie?

    Może to chodzi o ten tor?


    A co do powiększenia eligi to ja jestem na tak ale od samego początku pisze ze pod jednym warunkiem-1 obco z GP w zespole.Tylko w ten sposób można m/w wyrównac siły zespołów...

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moi drodzy - operujecie kwota 2 mln w stosunku do Nickiego, ale jest to kwota daleka od prawdy.

    Oto prawdziwe cyfry jakich oczekiwal Nicki i to co otrzymywał w klubach.

    1. Nicki zażądał 2 mln PLN za podpis + 15 tys. EUR ryczałtu za każdy mecz (stała kasa, niezależnie ile punktów zrobi)

    2. Marma Rzeszów zaoferowała 1,2 mln PLN za podpis + 12 tys. EUR ryczałtu za mecz

    3. Stal Gorzów zaoferowała 1,5 mln PLN za podpis i 15 tys. EUR za mecz

    4. Włókniarz Częstochowa zaoferował za sezon 2008 1,8 mln PLN i 15 tys. EUR ryczałtu za mecz i te warunki Nicki zaakceptował

    Oznacza to, że Włókniarz w sezonie 2008, jeżeli Nicki pojedzie we wszystkich spotkaniach, wyda na niego ok. 3 mln złotych!!!


  42. Powrót do góry    #42
    Użytkownik
    Dołączył
    24-07-2005
    Postów
    412
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Chora ta liga! Zaczynam bardziej szanować speedway amatorski, który jest zdecydowanie zdrowszy:)

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-11-2006
    Postów
    632
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 76 w 34 postach
    Moi drodzy - operujecie kwota 2 mln w stosunku do Nickiego, ale jest to kwota daleka od prawdy.

    Oto prawdziwe cyfry jakich oczekiwal Nicki i to co otrzymywał w klubach.

    1. Nicki zażądał 2 mln PLN za podpis + 15 tys. EUR ryczałtu za każdy mecz (stała kasa, niezależnie ile punktów zrobi)

    2. Marma Rzeszów zaoferowała 1,2 mln PLN za podpis + 12 tys. EUR ryczałtu za mecz

    3. Stal Gorzów zaoferowała 1,5 mln PLN za podpis i 15 tys. EUR za mecz

    4. Włókniarz Częstochowa zaoferował za sezon 2008 1,8 mln PLN i 15 tys. EUR ryczałtu za mecz i te warunki Nicki zaakceptował

    Oznacza to, że Włókniarz w sezonie 2008, jeżeli Nicki pojedzie we wszystkich spotkaniach, wyda na niego ok. 3 mln złotych!!!
    A jaki jest limit wydatków na sezon 2008 dla ektsraligowego klubu. W 2007r. było był 3,2 mln czy sie mylę????
    Jesli tak to resztaw w Cz-wie pojedzie za darmo????

  44. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A czy myślisz drogi kolego, że limity w tym sezonie obowiązywały faktycznie??

  45. Powrót do góry    #45
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,739
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    A czy myślisz drogi kolego, że limity w tym sezonie obowiązywały faktycznie??
    A czy przepisy zabraniaja zawodnikom przyjmowac
    pieniadze od indywidualnych sponsorow, albo
    zapomogi od pieknych wielbicielek?
    Czy cala kasa dla zawodnikow przechodzi przez
    kase klubu?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •