[quote]1. Apator Toruń – Za niemrawego Zagara, sprowadzono lidera Sparty, Hansa Andersena. Do pełni zdrowia wrócił „Kostek”. Zapowiada się ostra rywalizacja o dwa miejsca w składzie między nim, Miedzińskim i Ząbkiem. Jedynym mankamentem drużyny może być brak, obok Holdera, drugiego juniora z ekstraligowymi umiejętnościami. Mimo to, kandydat nr 1 do wygrania ligi.

Unia LesznoPozbyto się Miśkowiaka, który był najsłabszym ogniwem w składzie Byków. Przyszedł za niego McGowan. Żaden to pewniak Adams - ileż można być na topie, a i jakoś nie mogę sobie wyobrazić, by Baliński powtórzył tak dobry sezon. Na drugie miejsce w lidze, powinno jednak wystarczyć. Jest dobra atmosfera wokół klubu, zawodnicy też znają się jak łyse konie.

3. Włókniarz Częstochowa – Jednak CKM, z uwagi na Pedersena. Nieprawdopodobne wyniki robił w ubiegłym roku. Powinien wydatnie pomóc Włókniarzowi wskoczyć na podium. Kolejny lider Hancock, nie schodzący poniżej pewnego poziomu. Pozostali seniorzy nazwiska mają znane, ale i słabe sezony w swojej karierze.

4. Stal Gorzów – Gollob i Holta to pierwsza dziesiątka najlepiej punktujących w lidze. Jako liderzy powinni stanąć na wysokości zadania. Pozostali seniorzy startowali ostatnio w 1 lidze, trochę niedocenianej przez kibiców klubów startujących w ekstralidze. Według mnie niesłusznie i swoje punkty przywiozą. Beniaminek ma realne szanse wskoczyć na podium.

5. Falubaz Zielona Góra – Możliwości porównywalne ze Stalą, przy czym brakuję mi w tej drużynie lidera z prawdziwego zdarzenia. Jeśli tylko Protasiewicz z Walaskiem nie będą notować słabych występów, utalentowani obcokrajowcy dalej podniosą swoje średnie biegowe, a Wodjakow okaże się rewelacją rozgrywek juniorskich, to Falubaz powinien zawojować ligę. Na pewno na papierze skład mają ciekawy i wyrównany, młodzi zawodnicy z dużym potencjałem. Juniorzy mają stwarzać przewagę na początku. Ostatnie lata to jednak pewien zawód i pytanie czy to się zmieni?.

6. Stal Rzeszów – Spore osłabienie po odejściu Pedersena i Dobruckiego. Bo choć Bjerre to już uznana firma, to swojego starszego kolegi nie zastąpi. Dziwny to zespół złożony niemal z samych obcokrajowców. Na szóste miejsce powinno wystarczyć.

7. Sparta Wrocław – Sparta mocno osłabiona, której celem powinno być utrzymanie w lidze. Lider Crump swoje zrobi, pozostali zawodnicy stanowią wielką niewiadomą. W tym też upatruję atrakcyjności meczów Sparty. Bo chyba wszyscy czekamy jak na torach ekstraligowych spiszą się tacy zawodnicy jak Jeleniewski, Schlein.

8. Unia Tarnów – Główny kandydat do spadku. Nie bardzo widzę zawodników mogących uratować ligę. Kołodziej, Klecha – to zdecydowanie za mało.


Opinia na temat Unii Leszno pewnie wywoła wśód forumowiczów z Leszna salwę śmiechu....W każdym bądź razię radzę zasięgnąc źródła i samemu się przekonac kto kiedy i w jakim sezonie będzie jeździł za kogo....pozdro