Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 148

Wątek: Jaki ten sezon 2008 Ekstraligi ?

  1. Powrót do góry    #46
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,788
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Bjerre 2,926
    No chcialbym zeby Bjerre zrobil taka srednia ;0 A jedyne porazki to z Pedersenem ;)

    Kling doswiadczenie? 21 biegow w calym seoznie. Wybacz ale jestes w bledzie. U nas Messing jechal 24 biegi i co jest doswiadczony? A ze Kling zrobil wynik z 1 ligowcem to o niczym nie swiadczy.

  2. Powrót do góry    #47
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Ferjana brakuje w Gorzowie;)
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #48
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Robi napisał:

    Kling doswiadczenie? 21 biegow w calym seoznie. Wybacz ale jestes w bledzie. U nas Messing jechal 24 biegi i co jest doswiadczony? A ze Kling zrobil wynik z 1 ligowcem to o niczym nie swiadczy.
    Może chodzi o zawodnika Nicolai Klindt?:)
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  4. Powrót do góry    #49
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Teraz już wszystkie składy są znane bo ani Klecha ani Świderski nie wpłyną na drastyczną zmianę siły rażenia drużyn.

    Na dzień dzisiejszy widzę to tak:

    1.Toruń
    2.Leszno
    3-5 Gorzów, Zielona Góra, Częstochowa- kolejność jest oczywiście przypadkowa, choć posiadanie wyrównanego składu może być atutem po stronie ZG a GW i Cz wyglądają podobnie
    6-Rzeszów
    7-Wrocław
    8-Tarnów

    Pozdrawiam

  5. Powrót do góry    #50
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Nie wiedziałem gdzie zadac to pytanie,wiec pytam tu: O której i na jakim kanale ma byc pokazywane dzisiejsze losowanie par Ekstraligi?

  6. Powrót do góry    #51
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Nie wiedziałem gdzie zadac to pytanie,wiec pytam tu: O której i na jakim kanale ma byc pokazywane dzisiejsze losowanie par Ekstraligi?
    Na portalach żużlowych jest mowa o TVP.
    Można sądzić, że chodzi o ich kanał sportowy.
    Jednak, w programie TVPSport nie znalazłem takiej transmisji.

  7. Powrót do góry    #52
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Skoro już prawie wszystko jasne pozwolę sobie na moje typy:

    1. Toruń
    2. Leszno
    3. Częstochowa
    4-5 Zielona Góra/Gorzów :)
    6. Rzeszów
    7. Wrocław
    8. Tarnów

  8. Powrót do góry    #53
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Apator- zapowiada sie walec ale to tylko sport i choc u siebie niebedzie pewnie mial rownych to na torach pozostalych silnych ekip ,mam nadzieje, bedzie mial sporo trudnosci by wywiezc punkty.Prozno szukac slabych punktow :

    1.Jagus
    2.Zabik/miedzinski
    3.Andersen
    4.kosciecha
    5.Sullivan
    6.Holder

    Czy taki zespol moze przegrywac?Oczywiscie nowy sezon przynosi nowe niespodzianki,ale patrzac na forme tych panow z '07 ciezko doszukiwac sie slabych punktow.mam nadzieje ze nie zdominuja rozgrywek.

    Unia Leszno - Rowniez swietny sklad,choc wszyscy,poza Adamsem pokazywali niejednkrotnie ze potrafia zawodzic.Fakt ze jarek mial "dosyc" nieudany sezonco pokaze teraz?Mysle ze bedzie lepiej.Kk idzie do GP,jak to na niego wplynie?przyszedl Troy,mala zagadka ale z pewnosci powinien byc ogromnym wzmocnieniem Unistow.

    1.Adams
    2.batchelor
    3.KK
    4.Balinski
    5.Hampel
    6.Pavlic


    Falubaz,Stal,Wlokniarz -kolejnosc przypadkowa.wg mnie w walce o braz mzoe naprawde wiele sie wydarzyc i na dzien dzisiejszy wszystkie 3 zespoly maja m/w rowne szanse.choc gorzowianie najmniejsze...
    Liderow najpewniejszych ma Ckm,Zkz najrowniejszy sklad z najlepsza II linia(wlasciwie II linie moga tworzyc liderzy :O ),a z ocena Stali wstrzymam sie do sparingow.

    1.Pedersen
    2.Drabik
    3.Ulamek
    4.Richardson
    5.hancock
    6.Kennet?on jeszcze junior?


    1.Holta
    2.Ferjan
    3.Karlsson
    4.Jensen
    5.Gollob
    6.Jonasson


    1.Pepe
    2.Dorbucki
    3.PUK
    4.Lindgren
    5.Walasek
    6.Zengi

    najmniej okazale prezentuje sie chyba gorzowska Stal,ze wzgledu na niepewnych Pk,JBj czy Ferjana.Ale mam andzieje ze sobie poradza,w koncu szwecja to inna bajka jak sie wiele razy okazywalo,ale cala trojka potrafi tam rywalizowac z czolowka swiata wiec w elidze z II linia powinni powalczyc.Napewno przy Slaskiej beda grozni.

    Rzeszow - Wiele zalezy od Watta i Bjerra.Na ich barki spadnie ciezar liderowania i ciagniecia wyniku.Czy ich na to stac?Ciezko powiedziec.O ile Bjerr'a marke w jakis sposob mozna okreslic to ciezko powiedziec czy Watt powtorzy tak udany sezon?Nicholls i Zagar zupelnie mnie nierpzkeonuja,szczegolnie ten pierwszy bo o ile Zagar mzoe jeszcze pojsc w gore i nieraz zaskoczyc o tyle Scott to nie ten Hotscott ktory sciga sie z najlepszymi na swiecie do samej mety.Jest jeszcze Vaculik-moze on bedzie drugim Zabikiem '07?Choc nalezy pamietac ze te komplety w II lidze robil na zawodnikach ktorych sprzet przy elidze to komarki...

    1.Bjerre
    2.Zagar
    3.Nicholls
    4.
    5.Watt
    6.Vaculik

    Sklad ktory moze byc ponownie objawieniem sezonu,ale tym razem bedzie o to trudniej,bo juz nie tylko jedno ogniwo musialoby "explodowac"a wiele innych.

    Sparta-ekipa oparta na Crumpie.Ciezko cos o niej powiedziec bo jeszcze niezakonczyli kompletowania skladu ale z tego co sie slyszy maja to byc ogor,max i Jelen?
    Na kolana niepowalaja...
    Niewiem,wg mnie sa slabsi od Rzeszow ze niewspomne od pozostalych ekip.Ale znow od Unii T jednak silniejsi,chociaz...
    Jest lider z prawdziwego zdarzenia(o ktorym marzyli gorzowianie,pewnie wielu by oddalo nasze nowe nabytki za niego;) )ale reszta zawodnikow to jedna ogromna niewiadoma z wskazaniem na MINUS.Ale moze zaskocza?

    1.Crump
    2.ogor
    3.
    4.Jeleniewski
    5.Max



    Unia Tarnow - najtrudniejsza sytuacja,jeden lider i to po fatalnym sezonie(bo tak bym nazwal zeszly rok po tym co pokazal w 2006)wiec trudno powiedziec czy bedzie w stanie walczyc z TOp 10 eligi.
    Ljung?gdyby jechal tak jak na poczatku '07 to napewno byloby cudownie dla jaskolek ale ciezko przewidziec co pokaze.
    Dryml?Rempala?

    Wszystko to wyglada dosyc niemrawo ale trzymam kciuki za Tarnowian.


    1.Ljung
    2.
    3.Dryml
    4.Rempala
    5.Kolodziej
    6.Zielinski?

    Sezon zapowiada sie bardzo ciekawie,choc niestety(jakos lubie tarnowian) z czerwona latarnia:(

    I co najwazniejsze,mysle ze frekwencja znow bedzie wysoka.
    " In and Out of Love "

  9. Powrót do góry    #54
    Zaawansowany Awatar Elendir
    Dołączył
    12-07-2002
    Postów
    2,857
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 231 w 137 postach
    A o to i moje typy:P

    1. Częstochowa
    2. Leszno
    3. Toruń
    4-5 Zielona Góra/ Gorzów
    6. Wrocław
    7. Rzeszów
    8. Tarnów


    Ale myślę że będzie walka o 4 miejsce między Zielona Gorzowem i Wrockiem to tyle :) i możecie mnie pocałować ;)

  10. Powrót do góry    #55
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    moim obiektywnym zdaniem

    1.Torun
    2.Leszno
    3.Czewa
    4.Gorzow
    5.ZG
    6.Rzeszow
    7.Wroclaw
    8.Tarnow

  11. Powrót do góry    #56
    Zaawansowany Awatar YaneY
    Dołączył
    02-01-2006
    Postów
    1,757
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 67 w 29 postach
    Tabela podana przez Lipena jest chyba najbardziej prawdopodobna i wynika z zimnej kalkulacji papierowj siły drużyn. Mysle, ze tak bedzie ona wyglądała po rundzie zasadniczej, a co bedzie pozniej... tutaj juz moze być różnie w końcu to sport urazowy;)

  12. Powrót do góry    #57
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Rzeczywiście, w tym roku składy w większości znamy wyjątkowo szybko. I w zasadzie nie ma większego znaczenia czy będziemy typować teraz czy też w połowie marca. Zresztą, prawdę mówiąc, to ciężko tu w ogóle mówić o jakimś typowaniu, bo jeśli chodzi o te 4 najmocniejsze ekipy, to raczej będzie to "ruletka" i okaże się w praniu. Konkretnie w Play Off. W rundzie zasadniczej liczy się praktycznie tylko 6, choć wiadomo - lepsze miejsca premiują "łatwiejszym" rywalem. Choć to relatywne. Dla Stali Gorzów Włókniarz może być trudniejszym rywalem niż toruński Apator, a dla takiej leszczyńskiej Unii - odwrotnie. To przykład, nie mówię, że tak będzie czy też ma być.

    Trochę przewrotnie zacznę więc od dołu, bo o to w zasadzie toczy się gra. Kto wyleci w zasadniczej za burtę.

    I tak jak liga zapowiada się na wyrównaną, to jednego można być pewnym już dziś. Tabelę zamknie tarnowska Unia. Wiem, niektórym taki sposób stawiania sprawy nie odpowiada, drażni. Bo to sport i wszystko może się zdarzyć. Owszem, w sporcie może się wiele zdarzyć, ale... cudów nie ma. Tak samo było z Rybnikiem AD 2006. Po prostu zbyt duża przepaść między Unią, a resztą. I można to napisać nawet już teraz, zakładając, że Jaskółki mniej lub bardziej się jeszcze wzmocnią. Tu nie ma bata. Nie ma liderów, nie ma drugiej linii, juniorka też chyba najgorsza. W zasadzie jest tylko bardzo dobry grajek... na numer 3/11, no i powiedzmy, że Ales pod 2/10 też się nadaje.

    Dlatego Unii nie ma co specjalnie nawet analizować, bo dla końcowego układu tabeli nie ma wielkiego znaczenia czy uzbierają 0 czy 4 meczowe punkty. Choć dla teamów, które ewentualnie w Tarnowie polegną - będzie to miało znaczenie kluczowe.

    Kluczowa dla ligi będzie walka o miejsca: 5-6. I tu moim zdaniem sprawa rozegra się między trzema zespołami: Zieloną Górą, Rzeszowem i Wrocławiem. W najlepszej sytuacji moim zdaniem jest jednak ZG, która będzie takim trochę czarnym koniem rozgrywek. Jeżeli Freddie eksploduje na skalę światową już w tym roku będzie szansa zakręcić się w walce o medale.

    No ale porównując to analitycznie:

    Liderzy:

    Wrocław: Crump i Max/Schlein
    Rzeszów: Nicholls i Bjerre
    Zielona Góra: Protasiewicz i Lindgren/Walasek

    W tym aspekcie wychodzi to bardzo wyrównanie. Bo Rzeszów i Zielona ma tu bardzo podobną siłę rażenia, z małym, ale to naprawdę niewielkim wskazaniem na Stal. Wrocław ma drugiego lidera najsłabszego, ale za to podstawowego: z prawdziwego zdarzenia(tak naprawdę to jedynego w tym towarzystwie). Niemniej, to się wszystko równoważy, ale jednak z uwagi na Jasona, która na wyjazdach może zrobić nawet 21 - niewielka przewaga WTS.

    "Trójka":

    Wrocław: Schlein(?)
    Rzeszów: Watt
    Zielona Góra: Walasek

    Zdecydowana przewaga Zielonej i nie ma o czym mówić. Porównanie Schleina i Watta jest z kolei nie takie oczywiste. Bo rok temu mocniejszy był Watt(w Polsce) i tak wydaje się być powinno, ale z drugiej strony, jeżeli Rory będzie miał konkretne motocykle, to nie musi być gorszy. Wychodzi zatem na to, że tutaj zdecydowanie do przodu Zielonka, A Wrocek i Stal być może na równi, ale jednak dajmy małą przewagę Rzeszowowi.

    Druga linia:

    Wrocław: Jeleniewski, Jędrzejak, Słaboń
    Zielona Góra: Dobrucki, Iversen
    Rzeszów: Zagar, Gapiński(?)

    Znowu idzie do przodu Zielona, co wyraźnie wynosi ten team wyraźnie w kierunku wyższych miejsc i stawia go na papierze w niezagrożonej awansem do 6 sytuacji. Porównanie WTS i Stali na dziś jest jeszcze dość ciężkie, bo jeżeli dojdzie Gapa - przewaga po stronie Rzeszowa, jeśli nie... jednak Wrocek - bo Jędrzejak, Słaboń przynajmniej u siebie coś poprzywożą, a Kuciapa... to nie zawodnik ekstraligowy. O Jeleniu ciężko cokolwiek powiedzieć, nie będę zgadywał jego formy, bo to można rozpatrywać właśnie w kategorii zgadywanki. Jeden udany sezon na zapleczu i świetny występ w IMP nie czyni z niego pewniaka na żadne punkty w Elicie. Z drugiej strony, nie ma co chłopaka hamować czy też stawiać na straconej pozycji. Tak samo duża niewiadoma, to Zagar. Ale może wypadka z GP nauczy go nieco pokory i 2008 będzie nieco lepszy. Wydaje mi się, że tak właśnie będzie, ale gwiazdy to z Zagara nie będzie.

    Juniorka:

    Wrocław: Sitera, Janowski
    Zielona Góra: Zengota, Wodjakow/Kling/Klindt
    Rzeszów: Vaculik, Lampart

    Tu znowu dość wyrównanie. I chyba będzie generalnie tak, że najważniejszy tu będzie własny tor. Zielona jest w o tyle uprzywilejowanej sytuacji, że ma zabezpieczenie na wypadek kontuzji czy słabszej formy/braku sprzętu, co w przypadku juniorów jest przecież bardzo powszechne. Tak naprawdę to trudno w tej chwili ocenić, kto z tej trójki będzie podstawowym juniorem, a przecież jest jeszcze drugi Rusek, no i Woelbert. Wodjakow wydaje się mieć największy potencjał i talent, ale Kling miał bardzo udaną końcówkę sezonu, zaś Klindt to przecież aktualny IMEJ i zawodnik najbardziej "obyty", objeżdżony i co tu dużo mówić: profesjonalny z tego tercetu. 2007 miał bardzo rwany, przez kontuzję na starcie. Teraz powinno być lepiej.

    W juniorce trzeba zatem założyć raczej remis ze wskazaniem na ZG z uwagi na największą alternatywność. Ale w praktyce tego remisu nie będzie, bo tak to jest z juniorami. Jeden pójdzie do przodu, a drugi nie. Ale na dziś startują z bardzo podobnego pułapu.

    Kończąc to porównanie zespołów walczących o 6, nijak nie patrząc wychodzi, że Zielona się wybija i trzeba będzie zatem uwzględnić ją także w porównaniu z "najmocniejszymi".

    Rzeszów czy Wrocław? Na dziś trudno odpowiedzieć. Dużo zależy od ostatniego ogniwa Stali. Jeśli nie będzie to Gapiński ani nikt jego klasy... do 6 wejdzie WTS. Jeżeli Gapa wzmocni zespół Marty wygląda to niesamowicie wyrównanie, może z malutkim wskazaniem na Stal. Tyle że jest to wskazanie tak małe, że jedna z rzeczy, których przewidzieć się zwyczajnie nie da(np. przygotowanie sprzętowe Schleina/Watta) może odwrócić układ sił w tym pojedynku o 180 stopni.

    Niebawem porównamy układ sił na górze w mojej wizji.

    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  13. Powrót do góry    #58
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2007
    Postów
    524
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Toruń
    2. Częstochowa
    3. Zielona G.
    4. Leszno
    5. Gorzów
    6. Rzeszów
    7. Wrocław
    8. Tarnów

    czarny koń jeśli wszyscy pojadą na swoim własciwym poziomie to pozycja w tabeli znacznie wyżej.

  14. Powrót do góry    #59
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,764
    Kliknij i podziękuj
    902
    Podziękowania: 1,337 w 703 postach
    ŻUŻEL
    7 grudnia 2007 - 0:05

    Ryszard Głodek będzie karał
    Od nowego roku komisarz ekstraligi Ryszard Głód będzie miał większe kompetencje.


    Podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Speedway Ekstraligi pozytywnie oceniono dotychczasową pracę bydgoszczanina. To wpłynęło na zwiększenie jego uprawnień.

    Od 2008 roku komisarz ligi będzie mógł jednoosobowo wydawać zarówno decyzje dyscyplinarne, jak i orzeczenia w postaci kar ostrzeżeń, upomnień, kar pieniężnych do kwoty 5 tysięcy złotych oraz wykluczenia z zawodów lub ich części, a także różne sankcje, w tym m.in. walkower.
    http://pomorska.pl/apps/pbcs.dll/art...71206077<br />

    Glodek? :-) Ciekawie nam sie liga zapowiada :P

  15. Powrót do góry    #60
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2003
    Postów
    831
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 25 w 11 postach
    O drugi sezon pod rząd spadamy (Rzeszów :P ):D ciekawie. :D

    Teraz jeszcze tylko czekać na felieton gushmana. :)

    Jak mam sie bawić w typy to...

    1. Torun
    2. Leszno
    3. Czestochowa
    4. Zielona Góra
    5. Rzeszów
    6. Gorzów
    7. Wrocław
    8. Tarnów

    Ew. zamiana miejsc Rzeszowa i Gorzowa :> :D

  16. Powrót do góry    #61
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    1.Leszno
    2.Toruń
    3.Zielona Góra
    4.Częstochowa
    5.Wrocław
    6.Gorzów
    7.Rzeszów
    8.Tarnów

  17. Powrót do góry    #62
    Początkujący
    Dołączył
    05-12-2007
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panowie bardzo mnie cieszy niska ocena Stali Gorzów.
    1) Możecie ocenić głównie Golloba i Holtę a reszty niedoceniacie. Ci zawodnicy zachowają swój dotychczasowy poziom. Starzy wyjadacze, który doskonale znają Ekstraligowe tory.
    Golloba cenię najbardziej za to, że jedzie dla drużyny. Nie jest tajemnicą, że jest najlepszym zawodnikiem w parze. Potrafi wypracować pozycję dla kolegi z drużyny. Gollob to 1,5 zawodnika!!!
    2) Karlsson - pewne odniesienie do EL można mieć po meczu Zielonej z KMO, w któym wręcz ośmieszał zielonogórzan, przegrywając tylko jeden bieg z Walaskiem i to na ich torze. Profesjonalsta, który może jeszcze wielu zaskoczyć. Rewelacyjnie jeżdzi na torze w Gorzowie. W Askanie sam przyznał, że ten tor mu bardzo pasuje. U siebie stać go nawet na 10-12 punktów.
    3) Ferjan i Jensen - solidna druga linia, ogrony potencjał, stać ich na rywalizację również z liderami innych drużyn. Mocne punkty szczególnie w Gorzowie na specyficznym torze.
    4) Hlib jak zostanie odwieszony i przejdzie mu sodówka, może się sporo nauczyć szczególnie przy Gollobie. Generalnie wielka niewiadoma. Jeśli nie to może grzać ławę.
    5) Hansen dla mnie to zagadka ale z tego co słyszałem to sporo potrafi i nieźle się spisywał w lidze duńskiej. Mam nadzieję, że jest to strzał klasy Adrenaliny (jego pierwszym polskim klubem była Stal Gorzów).
    6) Szewczykowski - ma szansę startów, może nawiązać walkę z juniorami innych drużyn. Wierzę, że nie będzie to kolejny zmarnowany talent.
    Podsumowując, przy dobrym układzie i odrobinie szczęścia możliwy brąz. Na więcej nie liczę w pierwszym sezonie, ale w play offach wszystko jest możliwe. Przykładem może być w tym roku Apator, który był najlepszy w fazie zasadniczej. NAJWAŻNIEJSZE ŻE NIKT NA NAS NIE STAWIA, A Z MAŁĄ PRESJĄ MOŻNA DALEKO ZAJECHAĆ...

  18. Powrót do góry    #63
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Powoli zaczynaja sie klarowac sklady na sezon 2008. Na te chwilez mojego punktu widzenia wyglada to tak:

    1 - 2. Torun i Leszno ze wskazaniem mimo wszystko na Torun, ktory dosc powaznie sie wzmocnil. Sklady wyrownane, praktycznie bez dziur, zawodnicy, ktorzy sa juz ze soba zgrani jako team i otrzaskani w polskiej lidze.

    3 - 5. Czestochowa, Zielona Gora i Gorzow, z mojego punktu widzenia w takiej kolejnosci, w jakiej napisalem. Za Czestochowa przemawia duet Pedersen - Hancock - to moze byc najsilniejsza para liderow w lidze. Nie sadze, aby Ulamek znow powtorzyl tak slaby sezon, do tego dochodza niezli juniorzy. Zielona ma mocny sklad seniorski, zobaczymy, na co bedzie sklad Nicolaia Klindta. Gorzow z kolei to jak dla mnie duza niewiadoma, ale nie widze ich na podium. Nie wierze bowiem w oszolamiajace zdobycze Hliba, Jensena czy Karlssona.

    6. Rzeszow - wyrownany sklad, bez zdecydowanego lidera, z duza niewiadoma na pozycji juniorow. Jesli zdarzy sie jakas dluzsza kontuzja, moga walczyc o utrzymanie, ale nie powinni spasc.

    7. Wroclaw - Crump i dlugo dlugo nic. Schlein, Max, Jeleniewski, Sitera, Jedrzejak - kazdy z nich moze nagle wystrzelic z forma, ale wydaje mi sie to bardzo malo prawdopodobne

    8. Tarnow - tu raczej typowania sa podobne. Powazne straty w skladzie, nie bedzie latwo tych dziur zalatac. Niestety, wszystko wskazuje na spadek, choc na pewno nie mozna powiedziec, ze stanie sie to na 100%.
    Regards from Sydney
    Dexter

  19. Powrót do góry    #64
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    09-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Toruń - wzmocnienie formacji seniorskiej Ząbikiem i Andersenem oraz świetny junior w postaci Holdera - to musi być sukces.

    2. Leszno - Unia nie zakontraktowała nikogo nowego, co przy wzmocnieniach Apatora stawia w roli faworyta właśnie torunian. Czy Bally będzie miał znów tak kapitalny sezon?

    3. Częstochowa - Wzmocnienie Nickim to jakieś 13-14 pkt. w meczu. Ułamek i Richardson nie mogą jeździć już słabiej, a uważam, że będzie lepiej.

    4. Zielona Góra - Doszedł piąty senior, którego brakowało bardzo w minionym sezonie. Mocniejsi powinni być też juniorzy oraz Lindgren, który poznał trochę ekstraligowe tory.

    5. Gorzów - Gollob i Holta swoje na pewno zrobią. Ale co pokaże trio Jensen - Karlsson - Ferjan? Cała trójka nie jeździła dawno w Elidze, a wiemy jak mocni są wszyscy na swoich torach.

    6. Wrocław - Motorem napędowym oczywiście Crump. Do tego solidna druga linia, która będzie stanowić jednocześnie pierwszą linię. Myślę, że mocny będzie Filip Sitera.

    7. Rzeszów - Ciężko cokolwiek powiedzieć, gdyż aktualnie jest tam tylko 4 zawodników. Nicholls i Watt raczej lepiej już nie pojadą. Zagar to zagadka. Pewniakiem jest Bjerre. Nickiego jednak nikt z nich nie zastąpi.

    8. Tarnów - Kołodziej to jedyny zawodnik, który jak na razie nadaje się na Ekstraligę w Tarnowie. Jacek Rempała i Ales Dryml będą raczej czarować tylko na swoim torze. Nie widzę na rynku zawodnika, który podniósłby notowania Jaskółek.

    To moja obiektywna ocena sił na dzień dzisiejszy :)

  20. Powrót do góry    #65
    Stały bywalec Awatar FarciarzGilmore
    Dołączył
    16-04-2004
    Postów
    569
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 46 w 23 postach
    Biała ptaszyno z kompleksami to do psychologa ... Tarnów nie jednego jeszcze zaskoczy w tym sezonie ...

  21. Powrót do góry    #66
    Użytkownik
    Dołączył
    25-03-2004
    Postów
    177
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A moje typy:
    1. Włókniarz Częstochowa - Nicki, Greg i reszta po której mozna sie wiele spodziewac. Chcialbym aby sprawili niespodzianke i wygrali lige. Juz kiedy byla sytuacja, ze wszyscy typowali apator do mistrzostwa a wlokniarze im wydrali w ostatnim meczu. Mam nadzieje, ze historia sie powtorzy:)
    2. Unia Leszno - rywale zza miedzy maja wyjatkowo mocny sklad. Moim zdaniem to pomiedzy nimi a Wlokniarzami rozegra sie walka o mistrzostwo.
    3. Zielona Góra - Bardzo wyrownany sklad. Oby walczyli o medal.
    4. Apator Torun - Sport lubi niespodzianki:) Sklad maja naprawde mocny ale bylo juz wiele dream teamow, ktore sie przejechaly. Andersen cieniowal w lidze, a Holder z pewnoscia nie powtorzy ubieglorocznego wyniku. Zabik, Jagus Kosciecha mocni ale do objechania. Sullivan jako mocna druga linia.
    5. Sparta Wroclaw - Niestety sklad nie pozwoli na wyzsze miejsce ale mam nadzieje, ze powtorzy sie sytuacja z 2004 roku:) Sparta zawsze walczy:)
    6. Rzeszów - bardzo wyrownany i mocny sklad. Obysmy walczyli z nimi o medale jak rok temu ale bedzie naprawde bardzo ciezko;/
    7. Stal Gorzow - Unia Tarnow 2007 czyli nic nowego. Nazwiska same nie jezdza. Wystarczy zrobic grzaski tor i nie beda istniec.
    8. Unia Tarnow - samemu Kolodziejowi i Klesze nie uda sie obronic Ekstraligi.

    Zycie i sport maja swoje prawa. Rok temu wiele osob po moich typach dziwilo sie, ze stawiam Rzeszow przed Tarnowem twierdzac, ze Gollob, Holta i Holdi sa lepsi niz Nicki, Scott czy Rafi. ...jak bylo wszyscy widzieli. Mam nadzieje, ze bedzie wiele emocji :)
    pozdrawiam !

  22. Powrót do góry    #67
    Użytkownik
    Dołączył
    01-11-2006
    Postów
    255
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak ja kocham te "obiektywne" typy kibiców :)

  23. Powrót do góry    #68
    Użytkownik
    Dołączył
    25-03-2004
    Postów
    177
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja mysle, ze sa obiektywne a nie "obiektywne" bo w innym wypadku typowalbym Sparte na pierwszym miejscu. Typowania maja to do siebie, ze czesto sie niesprawdzaja a niespodzianki w sporcie to jest chyba to co kazdy lubi najbardziej. W innym wypadku kto by chodzil na mecze? Zobaczycie w Toruniu po 3 meczach u siebie założmy po 60-30 przyjdzie 3-4 tysiace kibicow. Ludzie nie lubia takich meczy co dobitnie widac po frekwencji u nas.
    pozdrawiam !

  24. Powrót do góry    #69
    Stały bywalec Awatar MaciekZG
    Dołączył
    16-01-2005
    Postów
    816
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Skoro już typujemy :)

    1. Apator Toruń - zeszłoroczny skład + 2 liderów Sparty, powoduje że nie ma innego możliwego miejsca dla tej drużyny.

    2. Unia Leszno - mistrzowski skład tym razem nie da rady (szkoda) zdobyć DMP. Brak wzmocnień, bo Shieldsa nie można uznać jako wzmocnienie.

    3. Stal Gorzów/Falubaz - któraś z tych drużyn sięgnie po brązowy medal. Gorzów ma po swojej stronie Golloba, Holtę i Karlssona, a Falubaz zeszłoroczny skład wzmocniony Dobruckim i kozakiem z Rosji, Wodjakowem.

    4. Stal/Falubaz - jw.

    5. Włókniarz - nie zdoła wywalczyć niczego ponad to, wzmocnieni Pedersenem i osłabieni Drymlem, wyjdą tylko nieco lepiej niż w zeszłym sezonie.

    6. Stal Rzeszów - skład średni, powalczą, znów mogą być czarnym koniem.

    7. Sparta Wrocław - lider Crump, Jeleniewski i Schlein to za mało żeby walczyć o coś więcej. Wraz z Unią Tarnów, będą walczyli o utrzymanie.

    8. Unia Tarnów - najsłabsza na papierze drużyna, oprócz Kołodzieja brak liderów. Niewielkie szanse na wyrwanie się z 8 miejsca, choć może Koldi, Klecha i Ales coś poradzą ;-)

  25. Powrót do góry    #70
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    ja mecze o złoto to tylko Włókniarz - Apator :)
    a w nich powtórka z 1996 czy 2003 :)

    a tak na poważnie myślę, że do półfinałów awansują - Toruń, Leszno, ZG i my, a tam może zdarzyć się wszystko ;)

  26. Powrót do góry    #71
    Zaawansowany Awatar _jaskolka_
    Dołączył
    01-03-2003
    Postów
    2,856
    Kliknij i podziękuj
    447
    Podziękowania: 118 w 63 postach
    Zobaczycie w Toruniu po 3 meczach u siebie założmy po 60-30 przyjdzie 3-4 tysiace kibicow. Ludzie nie lubia takich meczy co dobitnie widac po frekwencji u nas.
    Hmm dziwne, w Tarnowie przez 2 lata w sezonach 2004-2005 wiekszosc meczy konczyła się podobnymi wynikami, a mimo to na stadionie bywały komplety :)
    Może dlatego że mimo takich wyników na torze naprawdę duzo się dzialo i na walkę i mijanki kibice narzekac nie mogli ;)


    A co do typów na najblizszy sezon to:
    1. Toruń - wierzę że to co nie udało się w tym sezonie, po wzmocnieniach Andersenem i Holderem się uda :) Tego życzę Aniołom :)
    2. Częstochowa - jak± sił± jest Pedersen przekonał się w tym sezonie Rzeszów. Teraz maj±c do pomocy Grega, Ułamka i Richardsona wynik moze być naprawdę dobry. Ale wiele zależeć będzie od postawy tych dwóch ostatnich. Je¶li Sebastian pojedzie tak jak go stac a Lee ustabilizuje formę na te 7-8 pkt to medal dla Lwów powinien być.
    3. Leszno - tegoroczny Mistrz nie wzmocnił się znacz±co, ale to wci±ż duża siła i my¶lę że na pudle powinni być.
    4. Zielona Góra - dobry, wyrównany skład, powalcz± z niejednym faworytem ;)
    5. Gorzów - najbardziej nieodgadniona dla mnie drużyna. Mog± być zarówno na pudle jak i walczyć o utrzymanie.
    6-7 Rzeszow - Wrocław - je¶li Gapa nie wmocni Rzesozwa mog± nieoczekiwanie walczyć o utrzymanie. Z Gap± pewne 6 miejsce.
    Wrocek - Crump lider, reszta duza niewiadoma.
    8. Tarnów - z bólem serca, ale racjonalnie patrzac szans na dzwignięcie z ostatniej pozycji nie mamy. Może jakos uda się wskoczyć na 7 i powalczyć w barazach i w sumie na to mam nadzieję ;) Będzie bardzo ciężko, ale wierzę w Jaskółki, że pojad± z zębem i niejeden faworyt zostawi u nas punkty :D WALCZYĆ UNIA!!

  27. Powrót do góry    #72
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Jak ja kocham te "obiektywne" typy kibiców
    Każdy ma prawo typować zgodnie z własnym rozsądkiem albo jak woli to zgodnie z własnym sercem.

    Biorąc pod uwagę 13 wyników, zobiektywizowane wyniki typowania są nastepujące:

    1,5 Toruń
    2,19 Leszno
    2,85 Częstochowa
    4,08 Zielona Góra
    4,69 Gorzów
    6,15 Rzeszów
    6,54 Wrocław
    8 Tarnów

    Pozdrawiam

  28. Powrót do góry    #73
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Trochę z innej beczki:

    Ekstraliga zadeklarowała, że najbliższe dwa sezony pojedzie w ośmiozespołowym składzie. A bez rozszerzenia Ekstraligi nie ma szans na połączenie pozostałych dwóch lig - mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.
    czeli sezony 2008 i 2009 nadal jedziemy po staremu

  29. Powrót do góry    #74
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja mysle, ze sa obiektywne a nie "obiektywne" bo w innym wypadku typowalbym Sparte na pierwszym miejscu. Typowania maja to do siebie, ze czesto sie niesprawdzaja a niespodzianki w sporcie to jest chyba to co kazdy lubi najbardziej. W innym wypadku kto by chodzil na mecze? Zobaczycie w Toruniu po 3 meczach u siebie założmy po 60-30 przyjdzie 3-4 tysiace kibicow. Ludzie nie lubia takich meczy co dobitnie widac po frekwencji u nas.
    pozdrawiam !

    Typowanie Sparty na I miejscy nie byloby "obiektywne",byloby zwykla blazenada.Smiech na sali,tyle.Wiara wiara.Rozsadek rozsadkiem.

    Co do Twojego poprzedniego postu.Wszyscy twierdzili ze Gollob,Holta i Koldi sa lepsi od trojki rzeszowskiej...no i?
    Przypuszczam ze malo kto zmienil zdanie.Bo osobsicie ze Tarnowscy liderzy sa(byli) lepsi od rzeszowskich niemam watpliwosci.

    A typowanie ze Crump,Max,Jeleniewski(Ogor) beda lepsi od Golloba,Holty,PK(Jbj) jest poprostu bardzo "obiektywne"...

    Poza tym Rzeszow znalazl sie przed Tarnowem wskutek znakomitej postawy Watta.Mial rowniez silniejsza i wyrownana II linie,czego brakowalo Unii.I wg mnie to jest przyczyna tego ze udalo Ci sie trafic kolejnosc '07.Twierdzac ze Nicki,Scott i Rafal sa lepsi od jaskolek chyba sam w to niewierzysz.Choc po Twoich typach wszystko mozliwe.

    Ps.Buszmenie,tak jak napisalem:)Niema zadnych zmian.Jednak maja "olej w glowe":)

    Sudden szykuj FINLANDIE :P
    " In and Out of Love "

  30. Powrót do góry    #75
    Ekspert Awatar DRABOL
    Dołączył
    19-04-2003
    Postów
    3,725
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 4 postach
    1. Apator Toruń
    2. Włókniarz Częstochowa
    3. Unia Leszno
    4. ZKŻ Zielona Góra
    5. Stal Gorzów
    6. WTS Wrocław
    7. Stal Rzeszów
    8. Unia Tarnów

    Dlaczego? Bo tak :P Później się wytłumacze z takiego a nie innego typu baaaardzo rozlegle.
    Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami.

  31. Powrót do góry    #76
    Użytkownik Awatar SUDDEN
    Dołączył
    14-06-2004
    Postów
    243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Taaa... Rzeszów będzie walczył o utrzymanie tylko dlatego, że tak typują pewne osoby. Ciekawe... :D

  32. Powrót do góry    #77
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,788
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    lexy a dlaczego Crump Max Jeleniewski/Ogor maja byc gorsi od Golloba Holty PK?

    No sorry Crump robi wynik jak w 2006, Max 1,8-1,9 i to moze sie rownac Gollob 2,2 i Holta 2,1 czemu nie? A PK i Jeleniewski daje na tym samym poziomie. No i?

  33. Powrót do góry    #78
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    A PK i Jeleniewski daje na tym samym poziomie
    nie wiem czy smiac sie czy plakac,porownujesz za przeproszeniem jakiegos Jeleniewskiego ktory pojechal dobrze 1 zawody IMP do zawodnika moze nie ze swiatowej czolowki ale cholernie solidnego w kazdej lidze...

    to tak jak porownac Kennetha Bjerre do Pawla Staszka

  34. Powrót do góry    #79
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    No comments Robi :D :D :D :D :D :D
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  35. Powrót do góry    #80
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,788
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Ja nie mowie ze na pewno, ale potencjal ma.

    Moze jakis zakladzik? :D :D

  36. Powrót do góry    #81
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Ale o co ty chcesz się zakładać, o to czy zawodnik, który przez 15 lat jest w topie światowym, w elicie, startował wiele razy w GP, zdobywał medale DMŚ, mając w nich ogromny udział ma być stawiany w jednym rzędzie z kolesiem, który miał pierwszy sezon, gdzie wyróżnił się na zapleczu, ale w świecie jest całkowitym nonejmem? Przestań, to żałosne.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  37. Powrót do góry    #82
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    Moze jakis zakladzik? :D :D
    a jak brzmi jego treść?
    może się skuszę

  38. Powrót do góry    #83
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-03-2003
    Postów
    635
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 38 w 20 postach
    Taaa, a moja Unia Tarnów zakontraktowała samych gości którzy będą objawieniem sezonu... Przecież tak też można myśleć.. To tylko sport ;)

    Porównywanie Karlssona z Jeleniem to lekkie przegięcie.. Wystarczy poczytać co pisał kolega Buszmen i mamy jak na tacy co prezentuje jeden i drugi.. Oczwiście nikt nie powiedział że Jeleniewski nie pojedzie na swoim poziomie.. Czyli jak dla mnie jego poziom w e-lidze to "max" :P 6 pkt.. Przy czym Peter spokojnie w każdym spotkaniu zrobi te 10 pkt.. Koleś ma DOSWIADCZENIE takie, że nie pogubi się nagle i przestanie jechać na danym torze, a Jeleń co ? To jego pierwszy sezon w elicie i często na "obcych" torach..

    Moje typy wyglądają następująco:

    1.Unia Leszno
    2.ZKŻ Zielona Góra
    3.Apator Toruń
    4.Włókniarz Częstochowa
    5.Stal Gorzów
    6.Stal Rzeszów
    7.WTS Wrocław
    8.Unia Tarnów ;)

    Ps. Fajny scenariusz na górze tabeli co ? hehe..

    yO!

  39. Powrót do góry    #84
    Stały bywalec Awatar Sensej
    Dołączył
    16-01-2002
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    lexy a dlaczego Crump Max Jeleniewski/Ogor maja byc gorsi od Golloba Holty PK?

    No sorry Crump robi wynik jak w 2006, Max 1,8-1,9 i to moze sie rownac Gollob 2,2 i Holta 2,1 czemu nie? A PK i Jeleniewski daje na tym samym poziomie. No i?
    Statystyki pierwszej ligi (średnie biegowe):
    4. Peter Karlsson 2,300
    5. Jesper Bruun Jensen 2,258
    6. Matej Ferjan 2,245
    8. Daniel Jeleniewski 2,181
    12. Mikael Max 2,117

    Jeleniewski w tym sezonie ma całkiem dobry wynik ale wyraźnie gorszy od trójki zawodników Stali, nie tylko PK. Kto śledzi karierę tego zawodnika ten wie, że poprzednie lata w jego wykonaniu były słabe. Być może nadchodzący sezon będzie lepszy ale jaka jest gwarancja? Tak wróżyć z fusów można każdemu.

    Max natomiast jest bardzo dobrą drugą linią w pierwszej lidze, nic więcej. Nie ma co się nim podniecać ;>

  40. Powrót do góry    #85
    Użytkownik Awatar SUDDEN
    Dołączył
    14-06-2004
    Postów
    243
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To sięgnij pamięcią dwa lata wstecz i zobacz jak ta bardzo druga linia punktowała w polskiej lidze przed kontuzją...

    Oczywiście był wtedy limit obco, ale wystarczyło być na kilku meczach CyberMika i zobaczyć z jaką łatwością i przewagą nad pozostałymi rywalami wygrywał...

  41. Powrót do góry    #86
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadza sie Sudden.Pamietam jak CyberMIke rzadzil na 1 ligowych torach.prawdziwa maszyna.
    I mimo ze teraz pomalu wychodzi na prosta to wciaz daleko mu do optymalnej formy.Potencjal ma,kto wie moze cos z niego bedzie ale srednia 1.8-1.9 w elidze to raczej bajka.
    Ale nawet gdyby Max jakos sie prezentowal to od Golloba czy Holty dzieli go przepasc.
    Niewiem nawet czy w formie jakiej wowczas smigal bylby w stanie osiagnac sr. bliska 2.0 na bieg? W obecnej elidze?A przeciez od formy w jakiej byl przed kontuzja dziela go lata swietlne...
    " In and Out of Love "

  42. Powrót do góry    #87
    Stały bywalec Awatar Sensej
    Dołączył
    16-01-2002
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    A sięgnij jeszcze dalej to dojdziemy do GP, może lepiej skupmy się na zeszłym sezonie to będzie najbardziej miarodajne ;>

  43. Powrót do góry    #88
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-08-2002
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 8 razy w 1 poście
    Zacznijmy od tego, że Jeleniewski jest moim zdaniem daleko w tyle od obydwu Karlssonów. Średnia, średnią... ale przecież każdy doskonale wie jakich przeciwników miał w PO Jeleń, a jakich Max. Nie jest wyczynem podbić sobie średnią w meczach z Grudziądzem i Gnieznem. Jeleniewski nie wyglądałby tak okazale w statystykach gdyby w PO zmierzył się 3x Gdańsk i 3x Gorzów.

    Ja tam rewelacji Maxa w elidze się nie spodziewam. Może w kilku meczach wyrwać do przodu ale tak żeby nastukać 1,9? Zejdźmy na ziemię.
    To od kogoś z trójki Jensen, Ferjan, Karlsson ciężko wymagać takiej średniej, a w poprzednim sezonie prezentowali się grubo lepiej od Maxa

  44. Powrót do góry    #89
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 318 w 174 postach
    To sięgnij pamięci± dwa lata wstecz i zobacz jak ta bardzo druga linia punktowała w polskiej lidze przed kontuzj±...
    Max na ten moment jest słab(sz)y i to, co było przedtem pasuje do obecnej sytuacji jak Miskolc do Ekstraligi. A kibice we Wrocławiu niech się zawczasu zrzuc± na okulary dla niego, żeby znów nie wyskoczyło niespodziewanie 1:30 na zegarze. Max generalnie umiał tylko rozbudzać nadzieje, ale niestety w najważniejszych meczach jechał jak fajfus. Czy kto¶ mu w tym 'pomógł'? Nie wiem. W każdym razie w E-lidze spotkań o nic już nie ma, więc ¶rednia niespełna 2 oczka na bieg to marzenie ¶ciętej głowy.A je¶li mimo wszystko trzepnie za rok co¶ koło tego, to będzie jak dla mnie najlepszym dowódem na to że jest fujar±, na dodatek sprzedajn±. Tym samym żal po tym zawodniku będzie sie równał zero (obecnie wynosi jakie¶ 0,1).

    Natomiast braciszkowi życzę jak najlepiej, bo przez te trzy latka był w Ostrowie Profesorem z prawdziwego zdarzenia. Życzyłbym sobie w składzie samych takich je¼d¼ców, którzy przyjeżdżaj± na mecz i po prostu jad±. Dlatego wła¶nie jego żal mi najbardziej, choć trzymam za niego kciuki. Będzie się to mimowolnie wi±zało z jakimi¶ profitami dla klubu, za którym nie przepadam, ale co tam ;) Były chwile zw±tpienia, jednak w najważniejszych momentach mimo wszystko na niego wła¶nie można było liczyć. Latka lec±, ale w jego przypadku wydaje się, że czas choć na moment się zatrzymał. I dla Gorzowa to chyba dobry znak, zwłaszcza, że na tamtejszym torze idzie mu całkiem nie¼le.

  45. Powrót do góry    #90
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Statystyki pierwszej ligi (średnie biegowe):
    4. Peter Karlsson 2,300
    5. Jesper Bruun Jensen 2,258
    6. Matej Ferjan 2,245
    8. Daniel Jeleniewski 2,181
    12. Mikael Max 2,117
    Moje zdanie (poparte obserwacją poprzednich sezonów) jest takie, że Ci zawodnicy w ekstralidze będą mieli ciężko bowiem wiele sezonów minęło od momentu, kiedy ścigali się ostatnio w ekstralidze.
    W związku z tym na pytanie czy poradzą sobie czy nie, ja odpowiadam, że sobie nie poradzą.
    A jaka jest definicja "poradzenia sobie" wg. mnie?
    Poradzą sobie, jeśli osiągną conajmniej taką (lub wyższą) średnią biegową jak uśredniona oczekiwana średnia biegowa wszystkich kibiców w Polsce.
    Czytam w Waszych postach jakiej Wy średniej od Nich oczekujecie, jakiej się po Nich spodziewacie i po sezonie dam Wam odpowiedź, jak Wy prognozowaliście a jak w rzeczywistości było.

    P.S. Przed sezonem wielu kibiców z Zielonej Góry oczekiwało cudów od Lindgrena. Szczerze mówiąc ciężko mi było zrozumieć taką postawę. Lindgren mnie zaskoczył bardzo pozytywnie, ale przeciętne oczekiwania co do Lindgrena zwłaszcza kibiców zielonogórskich były wyższe niż osiągnięta średnia biegowa.

    Lindgren ma jednak i tak zdecydowaną przewagę nad Ferjanem, Karlssonem, Maxem, Jensenem czy Jeleniewskim polegającą na tym, że On dynamicznie i bardzo szybko się rozwija a wymienieni wyżej zawodnicy są już w takim wieku, że albo jeździć będą na swoim przeciętnym poziomie, albo będą prezentować wahania formy, albo będą prezentować tendencję zniżkową.

    Pozdrawiam

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •