Strona 1 z 59 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 2647

Wątek: STAL Gorzów 2008 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec Awatar Sensej
    Dołączył
    16-01-2002
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 5 w 4 postach

    STAL Gorzów 2008 - wątek klubowy

    Bardzo udany dla naszej drużyny sezon 2007 mamy już za sobą, Ekstraliga zawita ponownie do Gorzowa ;] Pora więc zapomnieć o tym co było i skupić się na tym co przed nami.

    Jak wiadomo mamy już strategicznego sponsora na przyszły sezon, jest nim firma Caelum Development, która wykłada 1 mln. zł. oraz miasto Gorzów, które ma wesprzeć klub kwotą 1,5 mln. zł. Do tego oczywiście dołączy z równie dużymi finansami Biznes Speedway Club oraz kibice. Jak widać, po ciężkich latach dla gorzowskiego żużla, możemy w końcu odetchnąć... przynajmniej jeśli chodzi o pieniądze ;]

    Kolejny wątek, o którym będziemy dyskutować to z pewnością przebudowa stadionu i dostosowywanie go do wymogów licencyjnych Ekstraligi. Na stadionie Stali remont trwa już od dobrych kilku miesięcy, wszystkie ławki zostały/są wymieniane na plastikowe siedziska. Pojawiły się również trybuny w miejscu gdzie do niedawna była trawka ;] W trakcie wymiany siedzisk zmalał nam stadion do niespełna 7 tyś. miejsc ale prezydent miasta zapowiedział, że będzie dobudowana piętrowa trybuna co spowoduje, że na stadionie zmieści się 11 tyś. kibiców. Oczywiście jest też w planach oświetlenie, niestety składające się z wielu małych masztów umieszczonych między trybunami a torem. Czy z miasto wywiąże się z obietnic? Będziemy na bieżąco śledzić.

    Kolejna sprawa, i chyba najważniejsza, to transfery. Aby utrzymać się w Ekstralidze potrzebne są nam wzmocnienia. Kto do nas trafi, czy będą jakieś hity transferowe? Zobaczymy już niedługo.

    Zapraszam do dyskusji.

    Noooo... udało mi się założyć gorzowski wątek przed Falubazzinim... uffff ;P


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-08-2002
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 8 razy w 1 poście
    Noooo... udało mi się założyć gorzowski wątek przed Falubazzinim... uffff ;P
    Tak się zastanawiałem jaki jest sen zakładania nowego wątku...
    Ale ten zacytowany fragment to najlepszy powód :)\o/

    Odniosę się jeszcze do wpisu pedrosio ze starego wątku:

    Wkręciłeś coś sobie chłopcze.
    Ok Twoja sprawa. Ale nie wciskaj tego innym.

    Nawet nie mam do czego się odnieść z twojego posta bo to same bzdury i wymysły.

    Swoją drogą, jak wygląda wożenie się po forum? Byliśmy na nim przed tym jak zacząłeś raczkować, więc nie pouczaj.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec Awatar Sensej
    Dołączył
    16-01-2002
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    W sobotę na bulwarze odbyła się impreza pieczętująca nasz awans. Przy okazji prezes Komarnicki ujawnił, na którym miejscu w tabeli chciałby widzieć drużynę z Gorzowa.

    Prezes gorzowskiego klubu pierwszy raz przyznał, na razie po cichu w kuluarach, jakie cele postawi przed drużyną w przyszłym sezonie: - Moim marzeniem jest, aby w tym pierwszym roku w ekstralidze jechać tak, aby łapać się w pierwszej czwórce, a już na pewno w szóstce. Nas walka o uniknięcie spadku nie będzie interesować. Gdy uda się nam załatwić tych żużlowców, o których zabiegamy, z którymi rozmawiamy, to spokojnie powinniśmy w szóstce być. Zespół będziemy jednak budować z głową, a nie w szaleńczym wyścigu na giełdzie transferowej.
    http://gorzow24.pl/sport/23-zuzel/ne...kstraligi.html

    Drax ten powód był również ważny ;P Poza tym tradycja nakazuje żeby dla usystematyzowania tematów co roku zakładać nowy ;>

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-08-2007
    Postów
    2,754
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 385 w 147 postach
    Noooo... udało mi się założyć gorzowski wątek przed Falubazzinim... uffff ;P
    Tak się zastanawiałem jaki jest sen zakładania nowego wątku...
    Ale ten zacytowany fragment to najlepszy powód :)\o/

    Odniosę się jeszcze do wpisu pedrosio ze starego wątku:

    Wkręciłeś coś sobie chłopcze.
    Ok Twoja sprawa. Ale nie wciskaj tego innym.

    Nawet nie mam do czego się odnieść z twojego posta bo to same bzdury i wymysły.

    Swoją drogą, jak wygląda wożenie się po forum? Byliśmy na nim przed tym jak zacząłeś raczkować, więc nie pouczaj.
    a kto ci sie ziomek mówi że masz sie do tego odnosić...???twoim zadaniem jest odczytac, przemysleć, wbić do głowy ,potwierdzić,spuścić łebstera ,wybombać flaszke mleka i do wyra....bez odbioru..!

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    z niecierpliwością już teraz czekam na terminarz rozgrywek :)
    Gorzowa jeszcze nie udało mi się odwiedzić tak więc jest moim celem nr. jeden na przyszły sezon :)

    jestem bardzo ciekawy jak na rynku transferowym poradzi sobie Stal
    w polskim żużlu można zauważyć swoisty paradoks, iż mimo tego, że ma się pieniądze nie zawsze można sprowadzić takiego zawodnika jakiego się chce, pozycja liderów w każdej drużynie jest mniej-więcej unormowana, ale każdy też potrzebuje wzmocnień, tylko z kogo tu wybierać?

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    z niecierpliwością już teraz czekam na terminarz rozgrywek :)
    Gorzowa jeszcze nie udało mi się odwiedzić tak więc jest moim celem nr. jeden na przyszły sezon :)

    jestem bardzo ciekawy jak na rynku transferowym poradzi sobie Stal
    w polskim żużlu można zauważyć swoisty paradoks, iż mimo tego, że ma się pieniądze nie zawsze można sprowadzić takiego zawodnika jakiego się chce, pozycja liderów w każdej drużynie jest mniej-więcej unormowana, ale każdy też potrzebuje wzmocnień, tylko z kogo tu wybierać?
    Nie widziałeś Gorzowa? Nie ma czego żałować. Są 3 ciekawe obiekty:
    1) katedra
    2) tramwaj nr 1
    3) tramwaj nr 2

    - resztę rozwalili Ruscy.

    A co do tego, że szmal nie wystarczy - no jasne, że nie! Polskie kluby e-ligowe są w sytuacji Realu, Barcelony, albo Chelsea - nie bardzo da się kogokolwiek (sensownego) kupić, bo nie ma za bardzo na rynku wolnych zawodników o odpowiedniej klasie. Oczywiście Real, Barca i Chelsea mają łatwiej, bo zawsze znajdzie się jakiś młody koleś z Argentyny/Brazylii. W żużlu zasię Brazylii/Argentyny NIE MA (może niedługo będzie Rosja, ale to jeszcze parę latek zapewne). Naprawdę ciężko kogoś wyrwać! W ZG przerabialiśmy to już w zeszłym roku - a mieliśmy do kupienia raptem 3 silnych zawodników (udało się kupić 2). Gorzów musi sobie sprawić 4, a najlepiej 5. Ile wart jest aktualny skład Gorzowa - widać, gdy porówna się wyniki meczów Falubazu i Stali z Ostrowem. A przecież Falubaz o mało nie spadł z e-ligi. No cóż - powodzenia, ale przeczuwam DUUUUUŻE kłopoty.

    A tak poza tym to gratuluję awansu - bo dotąd jakoś nie miałem okazji.

  7. Powrót do góry    #7
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2007
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie widziałeś Gorzowa? Nie ma czego żałować. Są 3 ciekawe obiekty:
    1) katedra
    2) tramwaj nr 1
    3) tramwaj nr 2

    - resztę rozwalili Ruscy.

    A co do tego, że szmal nie wystarczy - no jasne, że nie! Polskie kluby e-ligowe są w sytuacji Realu, Barcelony, albo Chelsea - nie bardzo da się kogokolwiek (sensownego) kupić, bo nie ma za bardzo na rynku wolnych zawodników o odpowiedniej klasie. Oczywiście Real, Barca i Chelsea mają łatwiej, bo zawsze znajdzie się jakiś młody koleś z Argentyny/Brazylii. W żużlu zasię Brazylii/Argentyny NIE MA (może niedługo będzie Rosja, ale to jeszcze parę latek zapewne). Naprawdę ciężko kogoś wyrwać! W ZG przerabialiśmy to już w zeszłym roku - a mieliśmy do kupienia raptem 3 silnych zawodników (udało się kupić 2). Gorzów musi sobie sprawić 4, a najlepiej 5. Ile wart jest aktualny skład Gorzowa - widać, gdy porówna się wyniki meczów Falubazu i Stali z Ostrowem. A przecież Falubaz o mało nie spadł z e-ligi. No cóż - powodzenia, ale przeczuwam DUUUUUŻE kłopoty.

    A tak poza tym to gratuluję awansu - bo dotąd jakoś nie miałem okazji.
    Po pierwze Moher nie porównuj wyników Stali z napalonym Ostrowem i Falubazu ze zmarnowanym Ostrowem, bo nie ma żadnego porównania. Wynik osi±gnęli¶cie raczej kiepski zważywszy na sytuację Ostrowa i całkowity brak taktyków u go¶ci...

    Co do transferów, nie mierz Komara miar± Dowhana. Pan Robercik jest raczej kiepskim graczem na rynku transferowym, co potwierdził w latach poprzednich. Nawet ma problem z zatrzymaniem własnego wychowanka, co dla mnie już jest (maj±c kasę) nie do pomy¶lenia.

    Zdolno¶ci negocjacyjne Komara w Gorzowie poznać zd±żyli¶my, więc o sezon transferowy się nie martwię. Skoro powiedział że skład będzie gotowy do walki o "czwórkę" (a o "szóstkę" napewno), to ja mu w to wierzę, bo przez cały poprzedni sezon wbrew złozyczeń s±siadów z południa, wszystko, co założył to zrealizował.

    "Bomber" Harris + jedna gwiazda i jeden Polak (Rafik :) ) + liderzy z tego sezonu. O ty najprawdopodobniej będzie toczyć się walka na rynku transferowym.



    PS. Gratuluję magicznego utrzymania :)

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    09-04-2007
    Postów
    57
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ile wart jest aktualny skład Gorzowa - widać, gdy porówna się wyniki meczów Falubazu i Stali z Ostrowem. A przecież Falubaz o mało nie spadł z e-ligi.
    A dlaczego porównujesz akurat te mecze z Ostrowem, przecież jechaliśmy ze sobą w zeszłym sezonie, nie pamiętasz? [/quote]

    A tak poza tym to gratuluję awansu - bo dotąd jakoś nie miałem okazji.
    Dzięki no i gratulacje za utrzymanie ekstraligi.

  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    22-09-2007
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak Dowhan jest "słabym"graczem-ściągnął dwóch wychowanków, 2 świetnych obco-brakuje nam jednego.A wy co macie Zettestroem,Hlib,Ferjan i reszta wspaniałych obco którzy w e-lidze nie beda zdobywac 1/2 tego co w 1 lidze.Nie to żebym nie lubił gorzowa ale wkurzają mnie takie wpisy.Będzie ciezko ale zycze sukcesow :P

  10. Powrót do góry    #10
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2006
    Postów
    234
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    "A wy co macie Zettestroem,Hlib,Ferjan i reszta wspaniałych obco którzy w e-lidze nie beda zdobywac 1/2 tego co w 1 lidze"

    A gdzie jest napisane ze to sa Nasi zawodnicy?? Z tego co sie orjentuje to jeszcze nie podpisali...tak samo jak u Was Walas. W poprzednim sezonie tez bylo ciezko o dobrych zawodnikow a Komarnickiemu udalo sie sciagnąc zuzlowców ktorzy byli dobrzy na 1 lige i wywaliczyli nam awans.Dlatego nie spinajcie sie i nie myslcie ze chcemy jezdzic tym skladem ktorym awanasowalismy. Zarzad wie ze trzeba wzmocnien i napewno robi cos w tym kierunku. A jak powiedzieli ze bedzie dobrze to ja im wierze bo poki co dotrzymuja slowa..

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,843
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Dlatego nie spinajcie sie i nie myslcie ze chcemy jezdzic tym skladem ktorym awanasowalismy. Zarzad wie ze trzeba wzmocnien i napewno robi cos w tym kierunku. A jak powiedzieli ze bedzie dobrze to ja im wierze bo poki co dotrzymuja slowa..
    Przecież wiemy, że nie chcecie jeździć tym samym składem. Problem jednak leży gdzie indziej. Do was widzę w ogóle nie dociera, ze na rynku zawodników jest spory deficyt. Dziś nie wystarczy mieć pieniędzy aby realnie myślec o pożądnych wzmocnieniach. Takich które w jakiś sposób gwarantowały by utrzymanie w e-lidze. Falubaz w ty sezonie miał w swoich szeregach 6 i 7 zawodnika spośród polaków, miał również Lindgrena i Iversena. Ta czwórka to uznane marki w tym sporcie a i tak musiał walczyć o utrzymanie. Ilu tej klasy zawodników jest w stanie kupić Władek ? 2, 3 może 4 ? I skąd ich weźmie ?

    No tak ale wy wiecie lepiej, przecież Władek wam obiecał :D
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-08-2002
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 8 razy w 1 poście
    a kto ci sie ziomek mówi że masz sie do tego odnosić...???twoim zadaniem jest odczytac, przemysleć, wbić do głowy ,potwierdzić,spuścić łebstera ,wybombać flaszke mleka i do wyra....bez odbioru..!
    Wytrzyj sobie gila.


    Od tygodnia, dwóch ciągniecie te sam temat.

    Pożyjemy to zobaczymy co zafunduje nam Władek i jakimi zawodnikami będzie chciał wywalczyć minimum 6 miejsce.
    Jak będzie trzeba to pojedziemy w większości zawodnikami z tego sezonu.

    I nie wiem jakie ma znaczenie gadanie, że Falubaz to Falubaz tamto. Walczyliście o utrzymanie bo byliście do bani. Przespane przygotowania do sezonu. Wzmocnienia typu Świderski. Chimeryczny Protas i Walasek dający się objechać zawodnikom Polonii w najważniejszy biegu sezonu. Tak zapamiętam Falubaz 07'
    To wszystko nie musi oznaczać, że Stal sobie nie poradzi.

    Ktoś wali tezy, że musimy kupić 4-5 zawodników i dla potwierdzenia porównuje mecze Zkż-tu i Stali z Ostrowem. Albo, że zwodnicy nie będą robić 1/2 tego co w 1 lidze.
    Coś takiego jest dopiero obciach pisać. Skąd Wy to wszystko wiecie? myszka mickey Wam powiedziała?

    Przeglądając stare wątki można było zobaczyć, że w tym sezonie prawie nikt nie stawiał na Stal(polecam, niezły ubaw) Dawali miejsca od 3-6 bo arma zaciężna bo to bo tamto. Teraz im pewnie głupio bo wyszło jak znają się na żużlu.
    A prawda jest taka, że większość nie kieruje się rozumem tylko emocjami. Przecież niektórzy nadal nie przełknęli, że awansowaliśmy, sezon się jeszcze nie rozpoczął, a już skazują nas na spadek. Na moje to możecie sobie wróżyć ile kto będzie zdobywał pkt. wszystko wyjdzie w sezonie.

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,843
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Skąd Wy to wszystko wiecie? myszka mickey Wam powiedziała?
    A autopsji :D

    Pewnie, ze sezon pokaże co i jak. Nie wietrz spisku we wszystkich wpisał z południa województwa. Osobiście pisałem na początku sezonu, ze z tym składem macie sporą szane na wygranie e-ligi. Sam Falubazzini twierdził podobnie. Dziś twierdzę, iż bez solidnych wzmocnień co najmniej 4 solidnymi grajkami będziecie skazani na walkę o utrzymanie. A jak będzie to czas pokarze :D
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Pożyjemy to zobaczymy co zafunduje nam Władek i jakimi zawodnikami będzie chciał wywalczyć minimum 6 miejsce.
    Jak będzie trzeba to pojedziemy w większości zawodnikami z tego sezonu.
    No właśnie o to nam generalnie chodzi: jeżeli "pojedziecie w większości zawodnikami z tego sezonu" - to raczej spadniecie z hukiem. Ci ludzie prezentują podobną klasę, co tegoroczni bydgoszczanie. W Bydgoszczy też się łudzono, że jak każdy zawodnik o 1-ligowym potencjale pojedzie w okolicach swego maximum, to będzie pierwsza czwórka. Nawet prowadzili po 2 kolejce, a potem...


    Ktoś wali tezy, że musimy kupić 4-5 zawodników i dla potwierdzenia porównuje mecze Zkż-tu i Stali z Ostrowem. Albo, że zwodnicy nie będą robić 1/2 tego co w 1 lidze.
    Coś takiego jest dopiero obciach pisać. Skąd Wy to wszystko wiecie? myszka mickey Wam powiedziała?
    Ja walę te tezy. Myszka Mickey powiedziała mi ponadto, że Gorzów nie jest wyjątkiem i nawet w gorzowskich barwach żużlowiec robiący 10-12 punktów w 1 lidze w e-lidze jest w stanie robić jakieś 6-8. My sobie możemy porównać średnie 1-ligowe Walaska, Sucheckiego i Lindgrena z ich średnimi e-ligowymi. No sorry, naprawdę sądzicie, że u Was ta zasada nie będzie obowiązywać?

    Na razie macie SAMYCH SŁABIAKÓW.

    Do Falubazu bym od Was wziął Jensena za Świderskiego/Sucheckiego pod nr 2/10 - i to by było jedyne wzmocnienie, jakie mogłaby wnieść Stal w ekipę KSF. Natomiast Wy od nas moglibyście wziąć całą 4 naszych liderów - bo KAŻDY z nich jest LEPSZY od wszystkich Waszych gwiazd.

    I nie chodzi mi o to, żeby się napinać - mnie chodzi o to, że nawet mając tych 4 liderów O MAŁO ŻEŚMY NIE SPADLI.

    No to ilu ludzi klasy P-W-L-I musi kupić sobie Stal, żeby marzyć o utrzymaniu? Ano, wychodzi że 4, a żeby mieć spokój (a nie pultać się jak my) to 5.

    Albo druga opcja, którą w tym roku ćwiczył Tarnów - nie 5, nie 4, ale 3 - za to takich, którzy co mecz są w stanie zrobić powyżej 12 (np Crump, Gollob, Holta) - wtedy faktycznie można mieć 2 linię słabą (jak Wasi aktualni liderzy). Z tym że Tarnów najlepiej na tym w tym roku nie wyszedł - uciekli od barazów w ostatnim biegu rundy zasadniczej. No ale i taka opcja istnieje i można tą drogą iść.

    Jak ten Wasz Władek to wszystko Wam pokupuje - to ja nie wiem. Ale życzę powodzenia!

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-03-2003
    Postów
    551
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie wietrz spisku we wszystkich wpisał z północy województwa...
    Sam Falubazzini twierdził podobnie.
    Chyba raczej z południa :)
    Natomiast je¶li już mowa o Iversenie, to raczej w większej czę¶ci sezonu nie błyszczał i tylko dzięki jego nagłej zwyżce formy w końcówce będziemy mieli w przyszłym roku derby.
    Je¶li twierdzisz że prorok Falubazzini dawał nam szansę na awans, to poczytaj jego pierwszy post (w zamkniętym w±tku o Stali) w którym swoim zwyczajem próbował o¶mieszyć wszystko co gorzowskie. Jak zawsze jednak, sam wyszedł na antyznawcę i jako¶ na koniec sezonu nie potrafił przyznać się do swoich błędnych wizji, czego zreszt± nikt od niego nie oczekiwał.

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2007
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ależ oczywiste jest to, że Falubaz ma powiedzmy zawodników słabych na elige, co potwierdzili miejscem w tabeli. Iversen i Lindgren to uznane marki?? Sorry, do Adamsa, Crumpiego, Pedersena troszkę im brakuje. Powiedzmy, że s± to zawodnicy ¶redni, na 8-10 punktów.

    To, że mało który zawodnik chce przej¶ć do Falubazu to już inna sprawa. Sullivan robi was w konia, teraz sam wychowanek nie jest przekonany do własnej drużyny. To o czym¶ ¶wiadczy.

    Seniorów macie jakich macie, juniorki w porównaniu z nasz± nie macie w ogóle. I to jest fakt niezaprzeczalny pomimo wyskoku Klinga. Prawie cały sezon w pierwszym biegu byli¶cie lani.

    Nie wiem, w czym nasi zawodnicy s± gorsi od Waszych, skoro każdy z naszych potrafi wygrać z każdym z Waszych w innych ligach. Nie jeste¶cie na tyle mocni, jak Wam się wydaje.



    A o szansach rozmawiajmy po transferach, bo większo¶ć niepełnosprytnych dalej my¶li, że jedziemy w elidze składem z I ligii.

    A czy kto¶ przejdzie do STali czy nie... O tym nie zadecyduj± zielonogórzanie, tylko zainteresowani i gadanie każdego z Was ma takie znaczenie, jak umiejętno¶ci młodzieżowca Gwo¼dzia w elidze Nieprawdaż?? :)

  17. Powrót do góry    #17
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Ależ oczywiste jest to, że Falubaz ma powiedzmy zawodników słabych na elige, co potwierdzili miejscem w tabeli. Iversen i Lindgren to uznane marki?? Sorry, do Adamsa, Crumpiego, Pedersena troszkę im brakuje. Powiedzmy, że s± to zawodnicy ¶redni, na 8-10 punktów.
    Sympatyczny kolego, zauważ, że w jednym z powyższych postów wypunktowałem właśnie tę różnicę (między np Lindgrenem, a Pedersenem), o której piszesz. Tegoroczny Falubaz składał się z trzech "części":
    1. 4 solidnych e-ligowców
    2. 1 słabiak
    3. 2 słabi juniorzy

    Można powiedzieć, że jechaliśmy WYŁĄCZNIE 2 linią, bez lidera. Ale za to JAKA TO BYŁA 2 LINIA!!! Taką 2 linią można było wygrać 5 meczów, zremisować 1 i wyjść z 40 w większości meczów wyjazdowych. Nawet nie porównuj tej 2 linii do 1 linii Gorzowa - gdyż 1 linia Gorzowa na dzisiaj jest słabsza. I tyle. To jest 1 sprawa. A 2 sprawa to jest fakt, że nie jest łatwo zakontraktować dobrego zawodnika - zwłaszcza gdy wchodzi się z 1 ligi do e-.

    Jesteście mega optymistami - rozumiem to, bo taki teraz u Was nastrój. Normalna sprawa. Przeczuwam, że za moment nadziejecie się na twardą, e-ligową rzeczywistość. Już teraz, jesienią, w sprawie transferów właśnie.

    Nadal uważam, że potrzebujecie 3 gigantów typu Nicki/Crump/Holta, albo 4-5 MOCNYCH średniaków a la Iversen/Lindgren/Walasek. Jeśli Wasz prezes zdoła takich skaperować - obiecuję, że pierwszy Wam pogratuluję.

    Przypuszczam jednak, że nie sądzę.

    Ach - i nie bardzo łapię, co znaczy, że "juniorki w porównaniu do Was nie mamy". Rozumiem, że piszesz o minionym sezonie porównując Juniorsona/Hliba do Zengiego/Klinga? To się zgadzam. Ale jeśli piszesz o przyszłym - to sorry, ale jest odwrotnie - teraz to Wy nie macie juniorki w porównaniu z nami.

    Pozdrawiam! :)

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,843
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Nie wiem, w czym nasi zawodnicy s± gorsi od Waszych, skoro każdy z naszych potrafi wygrać z każdym z Waszych w innych ligach. Nie jeste¶cie na tyle mocni, jak Wam się wydaje.
    Mi sie wydaje, ze Falubaz w Ostrowie wygrał mecz a Stal poległa tam z kretesem.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2006
    Postów
    234
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Mariusz to zes zabłysnął. Widac ze niemasz pojecia o 1 lidze, a wyniki sledzisz tylko w telegazecie :). Stal polegla z kretesem? Dobre sobie. Widziales nasz sklad z tego meczu, sledziles mecz? Pewnie nie bo sie tego samego dnia podniecales wygrana z "1 ligowa" Bydgoszcza. I nie porównuj tych dwoch meczy. My nawet w oslabieniu jechalismy z determinowanym Ostrowem, a wasz mecz odbyl sie wiadomo w jakich okolicznosciach i bylo to cos na zasadzie "kopanie lezacego". Wiec sie wstrzymaj z takimi komentarzami.
    A tak przy okazji zajmij sie swoim podworkiem i swoim "magicznym" falubazem. Niby klub "mlekiem i miodem plynacy" a kapitan odchodzi,a podobno tak chlopak byl zakochany w magi. Wiec co znow walka o utrzymanie??

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,843
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Niby klub "mlekiem i miodem plynacy" a kapitan odchodzi,a podobno tak chlopak byl zakochany w magi.
    Odchodzi ?

    A dokąd to on odchodzi ?

    Pisali gdzieś o tym, ze odchodzi ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #21
    Początkujący
    Dołączył
    22-09-2007
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    NIe no nie moge Lindgren i Iversen na 8-10 pkt. to według was nie "uznane"marki?Protas i Walas to słabi seniorzy?Zengi sie obudził pod koniec Kling jezdzi dosc dobrze brakowalo piatego-smiac mi sie chce juz widze wielkie transfery Stali Okoń,Swist,Stachu,CHaris(na zachete)Gorzów 2008!

  22. Powrót do góry    #22
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2007
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pisali gdzieś o tym, ze odchodzi ?
    Wystarczy, że ma spore w±tpliwo¶ci co potwierdza, że ani magii, ani płyn±cego mleka w Zielonej Górze po prostu nie ma. Większo¶ci± podobnych głupot nakręca Was albo miejscowy frustrat, albo po prostu sami wbijacie sobie to do głów. Ale to wasz problem, a nie nasz :)

    To całe wielbienie Falubazu kojarzy mi się tylko z jednym cytatem z pewnego filmu:

    "...a temu durniowi po prostu wmówię, że nie żyje i sam wskoczy do wody..." :) i żeby nie było (dla ludzi nie potrafi±cych czytać ze zrozumieniem, których na południu nie brakuje) nikogo z Was durniem nie nazywam, bo zaraz pewnie się zacznie płacz. Chodzi o analogię.

    Pozdrawiam południowych przyjaciół Sióstr Betanek :)


    NIe no nie moge Lindgren i Iversen na 8-10 pkt. to według was nie "uznane"marki?Protas i Walas to słabi seniorzy?Zengi sie obudził pod koniec Kling jezdzi dosc dobrze brakowalo piatego-smiac mi sie
    Mi też Kubu¶, mi też.


    A. I jeszcze co do juniorów. Kto ma lepszych to się przekonamy. Jeżeli para Jonasson - Brzozowski jest gorsza od Zengota-Kling to proponuję nie róbcie transferów, i tak macie majstra :)


  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,843
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Jeżeli para Jonasson - Brzozowski jest gorsza od Zengota-Kling to proponuję nie róbcie transferów, i tak macie majstra
    A skąd pewność, ze jest lepsza ?

    W I lidze troche pośmigali teraz trzeba poczekać co pokażą w e-lidze. Wtedo dopiero pogadamy :D
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Nie wiem jak bedzie wygladal sklad Stali Gorzow w przyszlym sezonie a na temat sily tej druzyny sie wypowiem, gdy sklad zostanie skompletowany i nie bede dywagowal, czy Wladek z kims podpisze czy nie uda Mu sie, gdyz tematyka negocjacji transferowych jest zarowno mnie jak i kazdemu z szarych kibicow zuzlowych dosyc daleka.

    Niemniej jednak musze zabrac glos, gdyz widzialem tutaj proby przyrownania Stali Gorzow2007 do Falubazu2007, ktore mozna okreslic poprostu kpina. Tak samo mam wlasne zdanie dotyczace przydatnosci Hliba, Ferjana, Jensena czy Zetterstroema w ekstralidze.

    MoherPower porownal na podstawie korespondencyjnych dwumeczy Falubaz-Ostrow i Gorzow-Ostrow dwie lubuskie druzyny. Porownywanie na podstawie meczow korespondencyjnych nigdy nie jest dobre a tym bardziej nie ma najmniejszego sensu, kiedy obie druzyny mozna porownac wprost.
    Bylem na wielu meczach Falubazu w tym sezonie, bylem na 3cim meczu finalowym Gorzow-Ostrow. Obserwacja jazdy poszczegolnych zawodnikow w trakcie spotkania Gorzow-Ostrow (starty, sprzet, plynnosc jazdy, sylwetka, skladanie sie w luk, technika, koncepcja wyprzedzania) doprowadzila mnie do takiego wniosku, ze tylko Peter Karlsson bedacy akurat pod koniec sezonu w wybornej formie (jakiej zapewne nie utrzymal by przez caly sezon) moglby akurat z ta forma z koncowki sezonu rywalizowac w ekstralidze. Ferjanowi, Zetterstroemowi, Hlibowi tak samo daleko (o ile nie zdecydowanie dalej) do Iversena, Lindgrena czy Walaska jak tym drugim do Pedersena, Adamsa czy Crumpa.

    Dowodow empirycznych na to, iz zawodnik przechodzacy z 1 ligi (w ktorej radzi sobie swietnie) nie radzi sobie w ogole w ekstralidze jest wiele. Mozna podac kontrprzyklady Walaska, Okoniewskiego, Sawiny czy Kosciechy ale wyzej wymienieni zaliczyli wiele sezonow w ekstralidze zanim zdecydowali sie na jazde w 1 lidze.
    Jak w ekstralidze prezentowal sie Hlib? Niska srednia biegowa zawyzona i tak dzieki biegowi juniorskiemu.
    Kiedy w ekstralidze jezdzil Zorro? Z tego co pamietam, nie jezdzil.
    Ile lat minelo od sezonu, w ktorym Ferjan walczyl w ekstralidze? Wiele, i byla to inna ekstraliga zdecydowania slabsza niz teraz po uwolnieniu rynku.

    Jak radzily sobie w ekstralidze druzyny z 1-ligowymi skladami?

    2007- Majaca w swoim skladzie najwiecej zawodnikow z 1 ligi 2006 Bydgoszcz zanotowala spadek
    ZKZ tez mial wielu zawodnikow, ktorzy w zeszlym sezonie jezdzili w 1 lidze zajal 7 miejsce.

    2006- 1-ligowy Rybnik spadl z hukiem a o obliczu i tak slabo radzacego sobie Rzeszowa decydowali e-ligowcy Holta, Pedersen, Chrzanowski gdyz Kuciapa czy Sledz byli dla Nich tylko tlem.

    Nie pisze ze Zorro, Jensen, Ferjan czy Hlib beda jezdzic w Stali2008, pisze tylko ze wiele wskazuje na to, iz w e-lidze2008 sobie Oni nie poradza.

    Pozdrawiam



  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    17-06-2007
    Postów
    70
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślice o składzie na e-ligę a i tak pewnie pojedziecie znów w I lidze (nie)stety. Bydzia zrobi wszystko by Stal nie dostała licencji i wskoczy na jej miejsce. A szkoda bo sie zapowiadał fajny meczyk Falubazu ze Staleczką, no ale taki lajf, że Polonia was wyroluje. Nie wyszło im z DK, to ostatnia ich deską ratunku jest by Gorzów nie dostał licencji i pewnie to załatwią.

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    31-08-2007
    Postów
    63
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    gdyby nie Ostrów w Gorzowie nie było by żużla :)

    bo gdyby przegrali ten mecz z intarem to z Falubazami w barażach

    Nasi by staleczke rozniesli i w Gorzowie zanik żużla na jakies minimum 3 lata .. :):)

    Derby niedługo !! ;p

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-08-2002
    Postów
    595
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Myślice o składzie na e-ligę a i tak pewnie pojedziecie znów w I lidze (nie)stety. Bydzia zrobi wszystko by Stal nie dostała licencji i wskoczy na jej miejsce. A szkoda bo sie zapowiadał fajny meczyk Falubazu ze Staleczką, no ale taki lajf, że Polonia was wyroluje. Nie wyszło im z DK, to ostatnia ich deską ratunku jest by Gorzów nie dostał licencji i pewnie to załatwią.
    Ile masz lat, 12 - 13? Czytasz doniesienia z Gorzowa? Licencja? ha ha ha Dobre mi Sobie! Bygdoszcz, do spraw licencyjnych ma tyle do gadania jak z DK:P czyli nic. . .

    W gorzowie juz jest 6900 siedzisk kubełkowych(+ Siedziska dodatkowe będzie liczył około 11 tyś). . . Potem ruszają race z Oswetleniem i Monitoringiem a na koniec jest rpzewidziane zadaszenie i budowa budynku klubowego! Wszysko jest rozplanowane i w liczone w budrzet Gorzowa! Prace trwają i ciągle widać efekty!

    Wiec Dziceiku nie udzilaj sie w tej sprawie jak nic nie wiesz!

    Co do skłądu!

    1 Crump/Andersen/Holta
    2 Hlib/Ferjan/Okoń
    3 Harris - Bijcie sie wszyscy , a w Gorzowie i tak wiadomo gdzie on pojedzie! Sorry to już przesądzene! info własne!
    4 Hlib/Ferjan/Okoń
    5 Dobrucki - Dzoniesienia z SF. I info własne!
    6 Jonasson
    7 Szewczykowski

    Zorro podobno Gdańsk
    Jensen nie wiem. . .
    Brzozowki na 99% nie rpzyjdzie do Gorzowa. . .

    To tyle na temat skąłdu. . . Pożyjemy zobaczymy! Ale pewnie wspomnice mój wpis , i to jaki skłąd przedstawiłem!

    Obiektywnie mówiąc tym składem mamy pierwsza 6! Nieznajomosc toru przez drużyny e Ligowe w Gorzowie będzie naszym +. Wygrać wszyskie mecze u siebie i pierwsza 6 pewna!

    Tyle narazie z mojej strony.!

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,843
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    W gorzowie juz jest 6900 siedzisk kubełkowych(+ Siedziska dodatkowe będzie liczył około 11 tyś). . . Potem ruszają race z Oswetleniem i Monitoringiem a na koniec jest rpzewidziane zadaszenie i budowa budynku klubowego! Wszysko jest rozplanowane i w liczone w budrzet Gorzowa! Prace trwają i ciągle widać efekty!

    Wiec Dziceiku nie udzilaj sie w tej sprawie jak nic nie wiesz!
    Odpowiem zamiast autora.

    Rozumiem, ze znacie już firmę która będzie montowała oświetlenie na stadionie ? Naturalnie firma ta podpisała już umowę (kiedy był przetarg)i wzięła zaliczkę. Nawet jak by tak było to jeszcze potrzeba sporo czasu (którego wy nie macie) na to przedsięwzięcie. Termin będziecie mieli bodajże do końca marca 2008 oczywiście w postaci licencji tymczasowej.

    Teraz widzisz gdzie tu jest zagrożenie ? Jak myslisz, taki Tillinger zawacha się czy nie aby wykorzystać ewentualną okazję do wykopania was z e-ligi ?

    Pytasz co ma Bydzia do licencji ?

    Niby nic jednak zarówno komisarz e-ligi (Głód) jak i prezes e-ligi (Kowalski) sa z Bydzi. A ty żyj człowieku w tej swojej nieświadomości :D
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2007
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Odpowiem zamiast autora.

    Rozumiem, ze znacie już firmę która będzie montowała oświetlenie na stadionie ? Naturalnie firma ta podpisała już umowę (kiedy był przetarg)i wzięła zaliczkę. Nawet jak by tak było to jeszcze potrzeba sporo czasu (którego wy nie macie) na to przedsięwzięcie. Termin będziecie mieli bodajże do końca marca 2008 oczywiście w postaci licencji tymczasowej.

    Teraz widzisz gdzie tu jest zagrożenie ? Jak myslisz, taki Tillinger zawacha się czy nie aby wykorzystać ewentualną okazję do wykopania was z e-ligi ?

    Pytasz co ma Bydzia do licencji ?

    Niby nic jednak zarówno komisarz e-ligi (Głód) jak i prezes e-ligi (Kowalski) sa z Bydzi. A ty żyj człowieku w tej swojej nieświadomości


    Wszystkie czasy: EU (PL)
    Jak zwykle martwi się tylko Zielonka o Gorzów, natomiast Gorzów robi swoje i niczym się nie przejmuje. Martwili się o awans, o pieni±dze, teraz się martwi± o licencję...

    I oczywi¶cie jak zwykle niepotrzebnie.
    Jeżeli kto¶ my¶li, że duet T.J & W.K. mog± czego¶ nie dopilnować, to musi pochodzić z Zielonej Góry :)

    Wszystko jest na bardzo dobrej drodze a Polonia niech lepiej się szykuje do twardej walki z Gdańskiem o awans...

    A Ty Mariuszku, martw się o skład Twojej drużyny na przyszły sezon...

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    1 Crump/Andersen/Holta
    2 Hlib/Ferjan/Okoń
    3 Harris - Bijcie sie wszyscy , a w Gorzowie i tak wiadomo gdzie on pojedzie! Sorry to już przesądzene! info własne!
    4 Hlib/Ferjan/Okoń
    5 Dobrucki - Dzoniesienia z SF. I info własne!
    6 Jonasson
    7 Szewczykowski
    Obiektywnie mówiąc tym składem mamy pierwsza 6! Nieznajomosc toru przez drużyny e Ligowe w Gorzowie będzie naszym +. Wygrać wszyskie mecze u siebie i pierwsza 6 pewna!
    No i właśnie o tym staramy się tu Wam mówić: problem w tym, że tym składem nie wygracie wszystkich meczów u siebie i nie będziecie w 1 szóstce.

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    507
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Domyslam sie ze pewnie w tej chwili Was to za bardzo nie interesuje ale chcialbym zapytac czy nie wiecie co w przyszlym sezonie zrobi "Benio" Dąbrowski. W polowie sezonu trener Chomski mowil ze w przyszlym sezonie Sławek wraca i bezie mial miejsce w podstawowym skladzie Stali. Jednak zastanawiam sie czy awans nie zmienil jego planow. Obawiam sie że Benio moglby sobie jednak w extralize nie poradzic i stad jestem ciekaw czy wie ktos z Was czy Sławek znowu wybiera sie gdzies na wypożyczenie ?

  32. Powrót do góry    #32
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    1 Crump/Andersen/Holta
    2 Hlib/Ferjan/Okoń
    3 Harris - Bijcie sie wszyscy , a w Gorzowie i tak wiadomo gdzie on pojedzie! Sorry to już przesądzene! info własne!
    4 Hlib/Ferjan/Okoń
    5 Dobrucki - Dzoniesienia z SF. I info własne!
    6 Jonasson
    7 Szewczykowski
    Obiektywnie mówiąc tym składem mamy pierwsza 6! Nieznajomosc toru przez drużyny e Ligowe w Gorzowie będzie naszym +. Wygrać wszyskie mecze u siebie i pierwsza 6 pewna!
    No i właśnie o tym staramy się tu Wam mówić: problem w tym, że tym składem nie wygracie wszystkich meczów u siebie i nie będziecie w 1 szóstce. To jest skład na utrzymanie - pod warunkiem, że Tarnów się posypie. Pod nr 2 jest tu dziura (Hlib), pod 3 średni lider, pod 4 słabiak dobry na 1 ligę(Ferjan), pod 5 średni lider, juniorzy raczej słabi (tak, wiem, w 1 lidze byli super - jak kiedyś nasz Suchecki).

    Naoglądaliście się 1 ligi przez 5 lat i wydaje się Wam, że ci ludzie są Bóg wie kim. A chodzi o to, że taki skład to w e-lidze ma KAŻDY (tylko deczko lepszy). I właśnie to "deczko" decyduje. A wcale nie jest powiedziane, że taki skład zmontujecie (bo inni też sobie montują składy - i TEŻ mają kasę).

    Pozdrawiam

  33. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-09-2002
    Postów
    2,045
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1 Crump - Nicki
    2 Ferjan - Kuciapa
    3 Harris - Nicholls
    4 JBJ - Watt
    5 Dobrucki - Dobrucki
    6 Jonasson - Les
    7 Szewczykowski - obojetnie kto

    Nadal z gory zakladasz, ze ten sklad nie wygra wszystkiego u siebie? Ze jedynie na co go stac to walka o utrzymanie? Troche to wrozenie z fusow chyba. No ale mozna i tak, przeciez przed sezonem tez wiekszosc z Was mowila, ze Stal nie ma szans na awans.. kto to jest Zetterstroem.. Ferjan.. czy JBJ co mial jeden sezon dobry. Kto przed tym sezonem wierzyl w Watta? To jest SPORT!

    Pozdrawiam

  34. Powrót do góry    #34
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,516
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Ten skład byłby bardzo mocny, niemniej jednak niezwykle trudno w niego (niestety) uwierzyć. Dla mnie to science fiction. Ale nie da się ukryć, że Gorzów potrzebuje Crumpa jak ryba wody - znaczy konkretnie: potrzebuje lidera. Wiadomo, że sami liderzy meczu nie muszą wygrywać, ale to ich rola jest najważniejsza. Przykład UT tego nie pokazuje, ale tam 2 linia była w tym sezonie już naprawdę wyjątkowo tragiczna - z juniorami włącznie.

    Czas pokaże co się w Stali urodzi, na dziś: ważne, że jest E-liga. Ale z innej beczki: co z Paluchem? Zostanie jako koło ratunkowe, koniec kariery? Wiadomo, na Ekstraligę jest za słaby niestety, ale nie chciałbym go oglądać w innym klubie.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    1 Crump - Nicki
    2 Ferjan - Kuciapa
    3 Harris - Nicholls
    4 JBJ - Watt
    5 Dobrucki - Dobrucki
    6 Jonasson - Les
    7 Szewczykowski - obojetnie kto

    Nadal z gory zakladasz, ze ten sklad nie wygra wszystkiego u siebie? Ze jedynie na co go stac to walka o utrzymanie? Troche to wrozenie z fusow chyba. No ale mozna i tak, przeciez przed sezonem tez wiekszosc z Was mowila, ze Stal nie ma szans na awans.. kto to jest Zetterstroem.. Ferjan.. czy JBJ co mial jeden sezon dobry. Kto przed tym sezonem wierzyl w Watta? To jest SPORT!

    Pozdrawiam
    Uważam, że Nicki jest lepszy od Crumpa, Nicholls w Polsce jeździ lepiej niż Harris, Watt lepiej od JBJ. Kuciapa u siebie jest lepszy niż Ferjan. Na wyjeździe zapewne jest odwrotnie. Jedynie Dobrucki nie wydaje się być lepszy od DObruckiego (ale kto wie, będzie o rok starszy ;-)

    No ale dobra, bo zaraz zaczniemy się wykłócać, o jakiś wirtualny skład, którego na razie nie ma.

    Nawiasem mówiąc Rzeszów też by miał w tym sezonie problemy z wejściem do szóstki, gdyby nie koleś, co robił im regularnie 20 punktów w meczu.

    Montujcie, chłopaki, składzik - a wtedy ocenimy co Wam wyszło, a co nie - i na co macie szanse.

    Oczywiście - wiadomo - TO JEST SPORT. Ale z drugiej strony - jeśli zajrzeć w przedsezonowe prognozy - wychodzi na to, że ten sport (żużel) jest jednak cholernie przewidywalny. Większość pisała, że spadnie Bydgoszcz. Większość pisała, że Falubaz będzie 6-7 (i w zasadzie był "6-7" - no bo ten ostatni bieg ostatniego meczu...) - i tylko z Rzeszowem naród się pomylił, bo nikt nie przewidział Watta (tudzież tego, że kręgosłup Rafiego jednak się odbuduje). No i chyba tych 20 punktów Nikiego w każdym meczu też nie przewidziano (liczono raczej na 16-17)

    Ja bym tak znowu nie lekceważył prognoz. No ale zgadzam się - na 100% to nigdy nic nie wiadomo.

    No nic, teraz tak już będziemy ględzić aż do wiosny - potem się okaże co i jak.

    Pozdro!

  36. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    05-08-2004
    Postów
    168
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a dorzuce kamyczek kolegom z polnocy ;)

    co do licencji to pamietajcie ze przyznawane sa one jakos jeszcze przed gwiazdka, jak nie pod koniec listopada, wiec w polotach dostaniecie warunkowa do konca marca 2008, ktora jak sama nazwa wskazuje ze jest warunkowa, a bydgoskie kierownictwo ligi moze stwierdzic ze jednak jest za duzo 'warunkow' do spelnienia i ze mozecie nie dac rady... a odwolania od ich decyzji... jakby to powiedziec, nie ma takiej instytucji, cos o tym wiem, nawet jak przyznaja Wam racje po miesiacu albo dwoch to i tak uzasadnia ze mieliscie racje, ale miejsce w e-lidze juz dalismy tyfusom wiec nie da sie tego odkrecic (a to juz przerabialismy w tym sezonie - takie tryb postepowania). nie traktujcie tego ze zle Wam zycze, wrecz przeciwnie, ale pewne obawy po tegorocznych zagrywkach e-ligi sa...

    a co do licytacji jakich to falubaz mial sredniakow, proponuje zajrzec na srednie meczowe walas(10.75), pepe (10.94), PUK (9.88), Freddi (8.31) co daje razem srednio 40 pkt w e-lidze i zestawiajac to ze zsumowanymi srednimi 4 najwyzej sklasyfikowanych Waszych riderow czyli 43pkt - to mowi samo za siebie, dolozone do tego nasze miejsce w e-lidze 2007, pokazuje jaka 'prace' transferowa musi zrobic Wladek, latwo nie bedzie, bo prawda jest taka ze wiekszosc transferow nie wynika z tego jaki kto ma super zarzadzany klub, ile ma siana (bo wszyscy maja go nie malo) tylko z ukladow-ukladzikow towazysko-sponsorskich, a tych po tylu latach banicji moze brakowac, nikomu nie ublizajac. a powrot Sullivana do Torunia, problemy z zatrzymaniem Walasa przed odplynieciem z powrotem do Czewy, Chrzanka do Gdanska i tak mozna dalej wymieniac, sa tego najlepszymi przykladami. nie twierdze ze sie nikogo nie da wyrwac pieniedzmi, ale wyrwac 4-5 zawodnikow ktorzy zagwarantuja Wam conajmniej 7-8pkt w kazdym meczu (czyli tego poniezej nasze sredniaki nie schodzily w tym sezonie) bedzie bardzo *****iscie ciezko. dlatego trzymam kciuki, bo jak przyjedziecie z takim skladem co w tym roku to termin 'debry' bedzie mozna sobie wlozyc miedzy bajki bo to bedzie rzez niewiniatek. i oby Wladek sie sprezyl bo jak nie poda skladu do koniec listopada (nie musi ujawniac, ale miec juz skompletowany) to bedzie pozamiatane, vel Tyfusy w zeszlym sezonie, bo nie oszukujmy sie, wiekszosc grajkow jest juz dograna na dlugo przed zakonczeniem sezonu (Protasa RD krecil juz przez wakacje), a teraz w wiekszosci przypadku juz jest ustalanie szczegolow kontraktow, detale...

    takze trzymam kciuki za obie kwestie, zeby Was tyfusy nie zrobily bez mydla i za zmontowanie skladu ktory pozwoli Wam powalczyc chociaz o utrzymanie.

    a i apropos porownania:
    1 Crump - Nicki
    2 Ferjan - Kuciapa
    3 Harris - Nicholls
    4 JBJ - Watt
    5 Dobrucki - Dobrucki
    6 Jonasson - Les
    7 Szewczykowski - obojetnie kto
    ja dalej widze ze musicie przeprowadzic 5 transferow zeby mic ten sklad, bo Ferjan i JBJ kontraktow jeszcze nie maja i wcale nie jest to takie pewne ze obaj beda sie pchac do eligi gdzie raczej liderowac nie beda, nie mowiac o tym ze wlasciwie kazdy klub w I-lidze widzialby ich w swoim skladzie i nie jest powiedziane ze latwiej bedziech ich zaciagnac do e-ligi (zeby robili po gora kilka punktow, przy zdecydowanie wyzszych nakladach na sprzet niz czynili teraz zeby walic prawie komplety) niz sciagnac Crumpa.

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2007
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kuciapa u siebie jest lepszy niż Ferjan
    Byłe¶ Ty Moher w zeszłym roku na żużlu?? Bo co¶ mnie się wydaje, że nie bardzo...

    Ferjan, zwycięzca Kryterium Asów, masa punktów w Polsce, w Szwecji. Kuciapa??? Ile uje¼dził??

    Ile Nicki jest lepszy od Crumpa?? W tym sezonie troche był, ale czy w następnym będzie? A może to Crump będzie nie do ugryzienia??

    Ze składem wypisanym powyżej, można my¶leć o medalach, co w tym roku pokazał Rzeszów...



    dlatego trzymam kciuki, bo jak przyjedziecie z takim skladem co w tym roku to termin 'debry' bedzie mozna sobie wlozyc miedzy bajki bo to bedzie rzez niewiniatek
    Kolego, skoro mówimy o składach pierwszoligowych, to gdyby¶cie przyjechali do nas w tym sezonie ze składem którym awansowali¶cie do eligii, to podejrzewam, że ze wstydu uciekłby¶ ze stadionu po 6 biegu.. Więc nie strasz niewini±tkami tutaj...

    ja dalej widze ze musicie przeprowadzic 5 transferow zeby mic ten sklad, bo Ferjan i JBJ kontraktow jeszcze nie maja i wcale nie jest to takie pewne ze obaj beda sie pchac do eligi gdzie raczej liderowac nie beda, nie mowiac o tym ze wlasciwie kazdy klub w I-lidze widzialby ich w swoim skladzie i nie jest powiedziane ze latwiej bedziech ich zaciagnac do e-ligi (zeby robili po gora kilka punktow, przy zdecydowanie wyzszych nakladach na sprzet niz czynili teraz zeby walic prawie komplety) niz sciagnac Crumpa.
    Jak przestaniesz traktować żużlowców przedmiotowo to się dowiesz, dlaczego zostan± w/w panowie na następny rok w Stali...


    PS. I co¶ dla w±tpi±cych nt. przynależno¶ci klubowej Ferjana:

    "- Chcę tu zostać i poradzę sobie w ekstralidze - mówił Matej Ferjan, który w sobotę był witany w Gorzowie jak bohater narodowy. - Możemy natychmiast podpisać kontrakt - odparł prezes Stali Władysław Komarnicki."

    za gazeta.pl

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-09-2006
    Postów
    612
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 23 w 17 postach
    Pytasz co ma Bydzia do licencji ?

    Niby nic jednak zarówno komisarz e-ligi (Głód) jak i prezes e-ligi (Kowalski) sa z Bydzi. A ty żyj człowieku w tej swojej nieświadomości :D
    Czy ty smieszny czlowieczku cos chcesz zarzucic Kowalskiemu i Głodowi?
    Niby jak zostali wybrani na te stanowiska? Sami sie wybrali?
    Jakos w tym roku wiekszosc klubow przekroczyla limit wydatkow i ani Glod, ani Kowalski jakos nie POMOGLI Bydgoszczy. Przejrzyj cos takiego jak REGULAMIN i sie dowiesz co klub musi spelnic aby dostac licencje. Mariusz jestes smieszny i jakis taki zakapleksiony. W zeszlym roku atakowales Bydgoszcz, a w tym upatrzyles sobie Gorzow. Ponad 30 letni chlopak, a zachowuje sie jak gowniarz w piaskownicy. Tylko sie nie poplacz i nie biegnij do mamy na skarge, ze inna osoba ci dokucza.

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    05-08-2004
    Postów
    168
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kolego, skoro mówimy o składach pierwszoligowych, to gdyby¶cie przyjechali do nas w tym sezonie ze składem którym awansowali¶cie do eligii, to podejrzewam, że ze wstydu uciekłby¶ ze stadionu po 6 biegu.. Więc nie strasz niewini±tkami tutaj...
    a jak w '97... nie o to chodzilo wogole, chodzi o to co bedzie w przyszlym sezonie, mimo ze mozna by bylo polemizowac nawet na temat tego stwierdzenia. a po tonie odpowiedzi widze ze moje intencje srednio zostaly odczytane, ale coz zycie, i tylko oby taki brak umijetnosci przyjmowania do wiadomosci uwag nie zemscil sie na koledze.

    Jak przestaniesz traktować żużlowców przedmiotowo to się dowiesz, dlaczego zostan± w/w panowie na następny rok w Stali...
    barwy klubowe to jest jedno, ale Ci panowie sa zawodowcami - ZARABIAJA NA ZYCIE jazda na szlace i nikt tym bardziej JBJ i Matej nie wyloza dwustu czy trzystu tysiecy czy wiecej PLNow na sprzet zeby podniesc z toru dwa razy mniej. no chyba ze beda mieli taka stawke za punkt ze im sie zwroci i jeszcze bada mieli na miske jezdzac na 4-5pkt, ale w takim ukladzie to gratulacje negocjacji transferowych. i nie twierdze ze nie zostana w stali '08, ale nauczony latami przygladania sie temu wszystkiego przestrzegalbym przed przyjmowaniem takich 'pewniakow' jak to ze jak sie nie uda zakontraktowac lepszych grajkow to Ci napewno zostana bo sa zolto-niebiescy... nic bardziej mylnego i napewno nie lekcewazylbym reszty zainteresowanych tymi grajkami, bo moga sie niektorzy z Was zdziwic podchodzac ze Stal daje im 'wielka szanse' na ekstralige wiec odrazu oleja cieplym sikiem I-lige... przykladow mozna mnozyc ze w przypadku takich grajkow czesciej sprawdza sie moja teoria. dlatego wcale bym nie poswiecal mniej czasu i wysilku na zatrzymanie ich niz na sciagniecie Crumpa bo to wszystko bywa bardzo zlodne.

    i mimo wszystko pozdrawiam i trzymam kciuki za silna stal '08 bo takich meczy jak ostatni z ostrowem to ogladac mi sie nie chce, szczegolnie po naszych prajsach za bilety - btw. a jak bedziecie mieli okazje podyskutowac z Wladkiem to zapytajcie go po ile beda w przyszlym roku w obliczu tylko 7k miejsc i skladu ktory zamierza skompletowac (popyt powyzej podazy nabija ceny - cos o tym wiemy) - bo jakos nie chce mi sie wierzyc ze ta pietrowa trybuna powstanie do konca marca - szczegolnie jezeli sianko idzie przez miasto (przetargi i takie tam procedury).

  40. Powrót do góry    #40
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Kuciapa u siebie jest lepszy niż Ferjan
    Byłe¶ Ty Moher w zeszłym roku na żużlu?? Bo co¶ mnie się wydaje, że nie bardzo...

    Ferjan, zwycięzca Kryterium Asów, masa punktów w Polsce, w Szwecji. Kuciapa??? Ile uje¼dził??
    Gdyby Kuciapa jeździł w tym roku w Stali to by pewnie ujeździł tyle, co Ferjan.
    Ile Nicki jest lepszy od Crumpa??
    Tyle jest lepszy, że Rzeszów z Nickim wszedł do czwórki. Z Crumpem mógłby nie wejść do szóstki (parę bonusów i punktów po meczach na styku mogłoby odpaść). Może się nie orientujesz, ale różnica między Pedersenem a Crumpem w tym roku jest taka sama, jak między Crumpem, a 20 zawodnikiem e-ligi pod względem średniej - Kołodziejem (Pedersen 2.73, Crump 2.29, Koldi 1.86). Mniej więcej taka, jak między JBJ a Łukaszem Jankowskim.

    Piszę to po to, żeby Ci uświadomić jakie niuanse decydują w e-lidze o tym, czy walczy się o medal, czy o utrzymanie. Właśnie jednym z takich niuansów jest opcja "Pedersen, czy Crump". Oczywiście za rok może być inaczej. Ale może też być tak samo, albo i bardziej.
    [/quote]
    Ale dobrze, niech będzie, że z tym składem macie szansę na medal! Gratuluję Ci udanych, błyskotliwych transferów i skończmy dyskusję, bo mam wrażenie, że trochę lewitujemy ;)

  41. Powrót do góry    #41
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2006
    Postów
    234
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Panie,panowie i dzieci neostrady,
    Zluzujcie sobie.
    To jest watek Stal Gorzow 2008. Do wszystkich Mariuszów i innych moherów. Czy my sie wam wpiepszamy w watek i piszemy jaki to piekny i magiczny falubaz "bedzie" bez Walaska, czy Linusa Eklofa:) i czy jak to macie w zwyczaju utrzymacie sie w ekstralidze czy nie. A moze Falubaz znow dokona znakomitych i przemyslanych transferow w stylu Swiderski. U Nas nikogo to nie obchodzi. A ze jesli piszemy ze chcielbysmy miec w skladzie Crumpa, czy Andersena to chyba to jest odpowiednie miejsce. Bo kto by ich nie chcial?. Z tego co sie orientuje to jeszcze nigdzie nie podpisali wiec wszytstko jest mozliwe.Wiadomo ze bedzie trudno kogos z nich pozyskac...a jak by nawet to za marzenia nie karaja. A jesli chodzi o porownanie sil poszczegolnych zespolów przyjdzie na to czas podczas sezonu, bo teraz takie wywody mozna o kant dupy rozbic.

  42. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    1 Crump - Nicki
    2 Ferjan - Kuciapa
    3 Harris - Nicholls
    4 JBJ - Watt
    5 Dobrucki - Dobrucki
    6 Jonasson - Les
    7 Szewczykowski - obojetnie kto

    Nadal z gory zakladasz, ze ten sklad nie wygra wszystkiego u siebie? Ze jedynie na co go stac to walka o utrzymanie? Troche to wrozenie z fusow chyba. No ale mozna i tak, przeciez przed sezonem tez wiekszosc z Was mowila, ze Stal nie ma szans na awans.. kto to jest Zetterstroem.. Ferjan.. czy JBJ co mial jeden sezon dobry. Kto przed tym sezonem wierzyl w Watta? To jest SPORT!

    Pozdrawiam
    Oczywiscie mozna zakladac ,ze nie wygra wszystkiego u siebie.Duzo zalezy od skladu innych druzny.Sklad ktory podales,w mojej ocenie jest slabszy niz tegoroczny WTS-u a jednak Wroclaw ulegl na swoim torze Apatorowi.Fakt ,ze mieli pecha w jednym z biegow,ale czy dwa defekty w meczu to tak cholernie duzo ?
    Zreszta zestawienie takiego skladu , wrozenie pozycji w tabeli i ilosci meczy przegranych czy wygranych, to w przypadku nieznajomosci na dzien dzisiejszy sily przeciwnikow wrozenie z fusow.Ten sklad moze zleciec z hukiem ale rowniez walczyc o medale.Na porownania i typowanie przyjdzie czas w grudniu.Wtedy sklady wszystkich druzyn powinny byc juz znane.

    ps

    Spoznione ale szczere gratulacje w powodu awansu do elity.

  43. Powrót do góry    #43
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Panie,panowie i dzieci neostrady,
    Zluzujcie sobie.
    To jest watek Stal Gorzow 2008. Do wszystkich Mariuszów i innych moherów. Czy my sie wam wpiepszamy w watek i piszemy jaki to piekny i magiczny falubaz "bedzie" bez Walaska, czy Linusa Eklofa:) i czy jak to macie w zwyczaju utrzymacie sie w ekstralidze czy nie. A moze Falubaz znow dokona znakomitych i przemyslanych transferow w stylu Swiderski. U Nas nikogo to nie obchodzi. A ze jesli piszemy ze chcielbysmy miec w skladzie Crumpa, czy Andersena to chyba to jest odpowiednie miejsce. Bo kto by ich nie chcial?. Z tego co sie orientuje to jeszcze nigdzie nie podpisali wiec wszytstko jest mozliwe.Wiadomo ze bedzie trudno kogos z nich pozyskac...a jak by nawet to za marzenia nie karaja. A jesli chodzi o porownanie sil poszczegolnych zespolów przyjdzie na to czas podczas sezonu, bo teraz takie wywody mozna o kant dupy rozbic.
    Już nie przesadzaj - forum jest ogólnopolskie i każdy może się wpieprzać każdemu - na tym to chyba (także) polega? Nikogo nie obrażamy, dyskutujemy sobie i tyle. Wiadomo, że wszystko rozstrzygnie się za pół roku. To co? Forum zamknąć do tego czasu, czy jak?

  44. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2007
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a jak w '97... nie o to chodzilo wogole, chodzi o to co bedzie w przyszlym sezonie, mimo ze mozna by bylo polemizowac nawet na temat tego stwierdzenia. a po tonie odpowiedzi widze ze moje intencje srednio zostaly odczytane, ale coz zycie, i tylko oby taki brak umijetnosci przyjmowania do wiadomosci uwag nie zemscil sie na koledze.
    Sorry Gregorek, ale jeżeli kto¶ dalej uparcie my¶li, że będziemy je¼dzić w e-lidze składem z I ligii, dodatkowo osłabionym jeszcze przez Ferego i JBJ, to MUSI być zielonogórzaninem...

    Dalej nie rozumiem, dlaczego tak się o nas troszczycie?? Sam Fery nie wpadł by na takie wnioski, ale koledzy z południa zawsze wpadaj± :P




    btw. a jak bedziecie mieli okazje podyskutowac z Wladkiem to zapytajcie go po ile beda w przyszlym roku w obliczu tylko 7k miejsc
    11k i nie trzeba w to wierzyć. W Gorzowie troszkę z tym budownictwem chyba lepiej jest. Poza tym gdyby¶my mieli mieć obawy tak jak Wy, to dzi¶ by dopiero wylewali fundamenty pod słowiankę :)

    Gdyby Kuciapa jeździł w tym roku w Stali to by pewnie ujeździł tyle, co Ferjan.
    Prorok Izajasz



    Już nie przesadzaj - forum jest ogólnopolskie i każdy może się wpieprzać każdemu -
    Buehehe powiniene¶ dodać "nie dot. w±tku Falubazu"...
    Gdybym w Waszym w±tku pisał tak jak Ty u nas, usłyszał bym pewnie szybko "spieprzaj dziadu do swojego w±tku" i to nie od jednej osoby...


  45. Powrót do góry    #45
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Tramwayer: no pewnie, że byś usłyszał. Ja też właśnie usłyszałem. I co z tego? Mam sie obrazić, czy jak? Do nas też wchodzicie - i jakoś sobie z tym radzimy. Prorok Izajasz radzi: zaprawdę powiadam Wam - więcej luzu! :)
    Pzdr!

Strona 1 z 59 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •