Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 136 do 179 z 179

Wątek: Próbowano przekupić czołowego zawodnika Stali Gorzów!

  1. Powrót do góry    #136
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-07-2002
    Postów
    966
    Kliknij i podziękuj
    74
    Podziękowania: 25 w 15 postach
    O ile się orientuje jak nie ma wyroku skazującego to nie ma winnych,
    Mylisz się. Są. Wtedy są winni, ale jeszcze nie skazani lub ukarani. Jeśli są niezbite dowody to są winni. A to, że wyrok nie jest wydany ... cóż, polskie sądy są bardzo nierychliwe. Albo sprawa jest na tyle rozwojowa, że nie wydaje się wyroku w sprawie jednej, czy dwóch osób.
    Jasne!

    Bo sądy nie orzekają o winie na podstawie zgromadzonych dowodów w postępowaniu przygotowawczym i procesie karnym.

    A najlepszym dowodem, jest brak dowodów.

    Oczywista oczywistość ;)

  2. Powrót do góry    #137
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2004
    Postów
    462
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dopóki więc nie ma wyroku skazującego to osoba jest niewinna.
    A słyszałeś, że sąd uznał kogos winnym ale odstąpił od wymierzenia kary? Czyli nie skazal?

  3. Powrót do góry    #138
    Stały bywalec Awatar Maldini
    Dołączył
    07-06-2002
    Postów
    1,222
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dopóki więc nie ma wyroku skazującego to osoba jest niewinna.
    A słyszałeś, że sąd uznał kogo winnym ale odstąpił od wymierzenia kary?
    Tak słyszałem. Sąd może odstapić od wymierzenia kary. Wracając do meritum sprawy pytam czy na dzień dzisiejszy Łyczywek wg ciebie jest winny (twierdzisz ze dowody w sprawie są niezbite ) i wyrok sądu jest zbędny ? czy też Łyczywek będzie mógł zostać uznany za winnego dopiero z chwilą wydania wyroku przez sąd ?

    Na moje oko Łyczywek zgodnie z zasadą domniemania niewinności do czasu wydania wyroku w sprawie orzekajacego o jego winie jest niewinny. Zaznaczam, że nie jestem prawnikiem i mogę się mylić.

  4. Powrót do góry    #139
    Użytkownik
    Dołączył
    05-12-2005
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    OK. Młotki z giekaesżetu wywalają nas do II ligi. A co wtedy, gdyby na przykład zapadły wyroki uniewinniające? W naszym pięknym kraju wszystko jest możliwe.

    A już najbardziej śmieszy mnie jak większość jeździ po Ziobrze i innych kaczystach(nie mówię, że w tym wątku), a sama bez wyroku sądu skazuje podejrzanych.

    To oczywiście czysto hipotetyczne założenie, więc podczas czytania proszę przymknąć jedno oko :)

    Jutro pewnie nas zdegradują, opierając się na "materiałach prasowych".

    Żeby nie było - jeśli zarzuty się potwierdzą, oczywiście całkowicie potępię podejrzanych.

  5. Powrót do góry    #140
    Użytkownik
    Dołączył
    18-01-2005
    Postów
    91
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ...jeśli prokuratura stawia prezesowi zarzuty to raczej ma mocne dowody (podsłuchy, bilingi, zeznania)
    ale bedzie to rozstrzygane w procesie karnym.
    Kara orzekana przez związek sportowy nie ma nic z tym wspólnego to jest inny rodzaj kary bo np czy w piłce ktoś został skazany nie, gromadzą dowody bo sprawa ciągle jest
    rozwojowa a kluby już zostały ukarane.
    Obawiam się w żużlu jest podobnie pan L.K pewnie poszedł na współpracę i dzieli sie swoją wiedzą ze śledczymi.
    Postawienie zarzutów prezesowi i zwolnienie do domu za poreczeniem sugeruje, że przyznał się do stawianych zarzutów więc nie ma potrzeby aresztu bo odpadła możliwość matactwa.

  6. Powrót do góry    #141
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-04-2005
    Postów
    667
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 200 w 115 postach
    Obawiam się w żużlu jest podobnie pan L.K pewnie poszedł na współpracę i dzieli sie swoją wiedzą ze śledczymi.
    Ale czego tu się obawiać? Jeden czwartek szok. Drugi czwartek większy szok. Trzeci czwartek jeszcze większy. Kolejny czwartek już na mnie wrażenia nie zrobi... ;)

    Co do LK - a niech się dzieli! Niech biorą za dupe wszystkich prekrętasów i na stos! Żadnego mi nie będzie żal.

    Ostatnio usłyszałem dobry tekst w czasie rozmawy ze znajomymi o aferze w naszym klubie. W jej czasie usłyszałem, że... czym jestem taki zdziwiony - "Przecież każdy sport jest ubabrany w układy, przekręty, ustawianie meczy. Co Ty myślałeś, że w żużlu jest inaczej niż w piłce..."


  7. Powrót do góry    #142
    Użytkownik
    Dołączył
    24-08-2006
    Postów
    83
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I co z tego jesli nawet nas zdegraduja?To nie bedzie nasz pierwszy sezon w najnizszej klasie rozgrywkowej.Dla takiej Polonii rok na zapleczu Ekstraligi to niemal koniec świata,ale dla ostrowskich kibiców druga liga to nic nowego.Pamietam chocby jak bylismy "czerwoną latarnią" na początku lat dziewiecdziesiatych,gdy nie potrafilismy wygrac u siebie z Krosnem czy Polonezem Poznań[tak,była wtedy taka ekipa].Być moze jest nam potrzebne takie katharsis i po oczyszczeniu atmosfery budowanie druzyny od podstaw.Już bez tych wszystkich Cyber-Mike'ów i PK-jów,za to z młodymi,zdolnymi i ambitnymi.A takich nie brakuje,są chocby Daniel King,Risager czy ten Rosjanin z Tarnowa-Iwanow.I pewnie nie trzeba będzie juz wychodzic na stadion na godzine przed meczem,by zająć w miare dobre miejsce.Teraz w trudnych chwilach przekonamy sie dla kogo ten sport jest czyms wiecej niż tylko możliwoscią zdobycia sobie taniej popularnosci lub wylansowania sie w blasku sukcesów.Ciekawe ilu parlamentarzystów przyjdzie na drugoligowy pojedynek z Wandą Kraków?I ilu prawdziwych sponsorów zostanie w klubie?

  8. Powrót do góry    #143
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-06-2004
    Postów
    1,233
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 134 w 77 postach
    I co z tego jesli nawet nas zdegraduja?To nie bedzie nasz pierwszy sezon w najnizszej klasie rozgrywkowej.Dla takiej Polonii rok na zapleczu Ekstraligi to niemal koniec świata,ale dla ostrowskich kibiców druga liga to nic nowego.Pamietam chocby jak bylismy "czerwoną latarnią" na początku lat dziewiecdziesiatych,gdy nie potrafilismy wygrac u siebie z Krosnem czy Polonezem Poznań[tak,była wtedy taka ekipa].Być moze jest nam potrzebne takie katharsis i po oczyszczeniu atmosfery budowanie druzyny od podstaw.Już bez tych wszystkich Cyber-Mike'ów i PK-jów,za to z młodymi,zdolnymi i ambitnymi.A takich nie brakuje,są chocby Daniel King,Risager czy ten Rosjanin z Tarnowa-Iwanow.I pewnie nie trzeba będzie juz wychodzic na stadion na godzine przed meczem,by zająć w miare dobre miejsce.Teraz w trudnych chwilach przekonamy sie dla kogo ten sport jest czyms wiecej niż tylko możliwoscią zdobycia sobie taniej popularnosci lub wylansowania sie w blasku sukcesów.Ciekawe ilu parlamentarzystów przyjdzie na drugoligowy pojedynek z Wandą Kraków?I ilu prawdziwych sponsorów zostanie w klubie?
    Myślę, że to jednak koniec żużla w Ostrowie. Szkoda pieniędzy wyrzuconych w błoto przez Miasto na remont obiektu.

  9. Powrót do góry    #144
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-04-2005
    Postów
    667
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 200 w 115 postach
    Adamos a kto tą drugą ligę "zrobi"? Już mieliśmy pewnego zawodnika, który mówił wszem i wobec: "My tą ekstralige zrobimy..."
    Ja nie widze nikogo na horyzoncie kto nam zrobi 2 lige. Jak masz jakieś pomysły, osoby, które się na to porwą to czekam z niecierpliwością na informacje...

  10. Powrót do góry    #145
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    Jak to kto? Łyczywek :)
    Jeżeli jest niewinny, jak zapewniał o tym na barażu, to jedynym wyjściem jest złapanie się za jaja i udowodnienie wszystkim skazującym Go (jak i klub), że jest czysty i może doprowadzić do końca to co się zaczęło kilka lat temu. Bo odejście z klubu w takim momencie nie będzie świadczyło o naszym prezesie zbyt dobrze - tak to widzę.
    Może braknąć Lazura (choć nie musi), ale nie zabraknie wielu pomniejszych sponsorów i zwykłych reklamodwaców, którzy pry wsparciu kibiców są w stanie uklepać nie mniejszy budżet niż Grudziądz w mijającym roku. I można jechać.

    OT - Akurat mecz z Polonezem Poznań był najlepszym w wykonaniu Ostrovii w długim sezonie 1991 (obok pojedynku ze Spartą Aspro). Komplet punktów Garsztki dzień po finale MŚP na Golęcinie, zaowocował artykulem red. Binczaka bodajże w "Ziemii Kaliskiej", który stwierdził, że ostrowski Jarmuła w sobotę spisalby się lepiej niż reprezentujący barwy Polskii Dołomisiewicz, czy Świst :).

  11. Powrót do góry    #146
    Początkujący
    Dołączył
    09-05-2006
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Ostrów WLKP

    Przestaje być istotne kto zawinił : sponsorzy, działacze czy władze klubu.
    Pewne jest, że nie zawinili kibice !
    Należy się kara dla winnych !
    Należy się wsparcie dla poszkodowanych !
    Kochani kibice KMO , obyście się jak najszybciej pozbierali.
    Wiele razy byłem na meczach w Ostrowie, chciałbym do Was jeszcze nie raz przyjechać.
    Szacunek i wsparcie z Zielonej Góry !

  12. Powrót do góry    #147
    Użytkownik
    Dołączył
    24-09-2006
    Postów
    140
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    OSTROWSKI ZUZEL R.I.P. 30.09.2007 ['][']['] :(

  13. Powrót do góry    #148
    Użytkownik
    Dołączył
    05-12-2005
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    [*]

    Nad ostrowskim żużlem wisi jakaś klątwa.

    Rok 88 - wypadek samochodowy Jacka B.
    Rok 96 - śmierć Rifa
    Rok 2007 - afera korupcyjna

    Tutaj nigdy nie będzie dobrze.

    Ciszej nad tą trumną :(

    Ech, wiele bym dał, żeby chociaż była II liga, do której wielu kibiców zespołów z wyższych lig nie ma szacunku...

  14. Powrót do góry    #149
    Użytkownik
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    320
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i jest decyzja.
    Jak dla mnie, to strasznie łagodna...

    http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id...news_id=226857

    100 tys. do łapy + 200 tys. kara.
    Kurcze, bardziej się opłacało niż ewentualna dzika karta.


  15. Powrót do góry    #150
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach

    Winy nie udowodniono, a jest kara...

    Pozwolę sobie wrzucić mój komentarz ze SF.

    Nie jestem kibicem KMO, ale dla mnie taki sposób i tempo ustalenia kary to skandal. Jak można ukarać klub jeśli nawet niezawisłe sądy nie wydały jeszcze żadnych wyroków. To panowie z GKSŻ są już na tyle dobrze poinformowani, że wydali wyrok, a śledztwa prowadzone przez prokuraturę jeszcze się nie zakończyły. Przynajmniej w mediach jak dotąd nie było żadnej informacji na temat zakończenia dochodzenia, a panowie granatowomarynarkowi już ustalili karę?!
    Czy pośpiech wynika z chęci zamknięcia ust krzykaczom, którzy żądali szybkiego i surowego ukarania ostrowskiego klubu? A może pośpieszono się w obawie, że później wyjdą na jaw jeszcze większe szwindle?!
    Polski żużel to bagno i to coraz większe. :( :( :(
    Jeszcze teraz potrzebna kolejna afera wykreowana przez kryształowego Leszka co nad Brdą mieszka...
    PS: Dziwię się kibicom domagającym się surowego ukarania klubu z Wielkopolski, przecież nie ustalono szczegółów tego zajścia. Mało tego, znając przebieg kariery M.Ferjana to wszystko to bardzo dziwne.

  16. Powrót do góry    #151
    Użytkownik
    Dołączył
    16-05-2007
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bardzo łagodna kara, ale z punktu widzenia żużla jako ogólnego dobra Polski, chyba jest ok.

    I wilk syty i owca cała :)

    Pzdr

  17. Powrót do góry    #152
    Użytkownik
    Dołączył
    24-04-2003
    Postów
    266
    Kliknij i podziękuj
    3
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Śmieszna ta kara.
    Ale mam nadzieje, że po wyroku sądu dowalą im jeszcze.

  18. Powrót do góry    #153
    Użytkownik
    Dołączył
    16-05-2007
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po wyroku klub wystartuje od II ligi pod now±(star±) nazw± KMO (Korupcja Motorowa Ostrów :) )

  19. Powrót do góry    #154
    Użytkownik
    Dołączył
    05-12-2005
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oczywiście punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

    Już sobie to wyobrażam, jak chłopaki z Gorzowa(zwłaszcza Kowal:)) w ramach protestu z powodu zbyt niskiej kary przykuwają się do kaloryferów, oblewają się benzyną, po czym się podpalają, po tym jak giekaesżet wydaje taki sam wyrok w sytuacji,gdy afera tyczy się Stali :)

    Poza tym dzisiejszy wyrok można bez problemu zmienić(czwartek już za dwa dni:))

    Różne wersje już słyszałem w sprawie zatrzymań.
    Ostatnia z nich nich jest taka, że biedna prokuratura nie ma praktycznie żadnych dowodów, a te które są, można przedstawić ,ale sądowi koleżeńskiemu w przedszkolu. Poza tym ponoć nikt się do niczego nie przyznał. Ile w tym prawdy, tego nie wiem...

    Pozdro dla sprawiedliwych.

  20. Powrót do góry    #155
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2004
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Decyzja kuriozum .Złamano konstytucyjną zasadę domniemania niewinnosci .Mam nadzieję że KM wystąpi do warunkowe zawieszenie kary by po ewentualnym oddaleniu sprawy przez sąd KM zaskarżył tą decyzję do NSA Niczego nikomu nie udowodniono nikt pieniędzy nie wpłacił są domniemania i poszlaki.Przecież jasne jest że żaden z podejrzanych nie przyznał się do winy a dlaczego po pierwsze Marcin G został zatrzymany na miesiąc gdyby się przyznał i poszedł na wspólparcę z prokuraturą na drugi dzień byłby w domu to samo dotyczy pozostałych panów i absurdalnie wysokich kaucji takich parktyk nie stosuje się do osób które przyznały się do winy.Moim zdaniem cała sprawa skończy sie oddaleniem przez sąd z powodu braku wystarczających dowodów

  21. Powrót do góry    #156
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Taaa karać klub, któremu jeszcze nic nie udowodniono. Widać w naszym kraju ostatnio wszędzie i każdego można udupić, a społeczeństwo i władze różnej maści zapomniały o pojęciu "domniemania niewinności". Bagno.
    Na żużel w Toruniu spogląda Kopernik i dziwi się czasem walkower czy piernik.

  22. Powrót do góry    #157
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-04-2005
    Postów
    667
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 200 w 115 postach
    Chciałbym, żeby w tej sprawie nic nikomu nie udowodniono. Nie po to, żeby się szczycić jak to nas już żywcem pochowanoo ale... co by wtedy zrobiła GKSŻ? Pal sześć już kase ale przypuśćmy, że przed rundą PO pada wyrok uniewinniający, a nam brakuje 6 oczek do powiedzmy zwycięstwa w całej I rundzie rozgrywek i co? Albo do utrzymania. Co wtedy dodajemy nam 6 oczek?

    Ps1. Oczywiście to czysta hipoteza, bo 4 osoby mają zarzuty i wątpie by taka sytuacja miała miejsce ;)

    Ps2. Czwartek za 2 dni - ciekawe co tym razem przyniesie :) Może zaczną wypuszczać? :P

  23. Powrót do góry    #158
    Ekspert
    Dołączył
    16-06-2002
    Postów
    4,165
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 77 w 37 postach
    a jak mają udowodnić winę Ostrowa?

    czysto hipotetycznie:
    1) Ferjan - próbowali mnie przekupić
    2) Sponsor - nie chciałem przekupić Ferjana
    3) Prezes - nie chciałem przekupić Ferjana
    4) Trener - nie chciałem przekupić Ferjana

    chyba, że ktoś się przyznał

    odnośnie kary - tego się spodziewałem, myślałem, jedynie, że mniej kasy będą musieli zapłacić, moim zdaniem wyrok sprawiedliwy, i tak dostaną po plecach tym, że mają nadszarpnięty wizerunek (trudności w znalezieniu sponsorów, zawodników?)

  24. Powrót do góry    #159
    Użytkownik Awatar guiness
    Dołączył
    05-12-2003
    Postów
    412
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    Ponoć działacze z Ostrowa przed obradami GKSZ proponowali po 25 ty¶ euro dla głosuj±cych w zamian za łagodny wymiar kary - udało się głosuj±cy zabrai koperty do kieszeni i tym sposobem Ostrowianie uratowani hehe oczywi¶cie żartuje ale ¶mieszna ta afera i jej konsekwencje :)

  25. Powrót do góry    #160
    Początkujący
    Dołączył
    19-05-2004
    Postów
    39
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    a jak mają udowodnić winę Ostrowa?

    czysto hipotetycznie:
    1) Ferjan - próbowali mnie przekupić
    2) Sponsor - nie chciałem przekupić Ferjana
    3) Prezes - nie chciałem przekupić Ferjana
    4) Trener - nie chciałem przekupić Ferjana
    Prokurator puszcza taśmę. Słychać głos Trenera: "I co Sponsor? Ferjan bierze tą naszą kasę?" W tle głos podpowiadającego Prezesa "I zapytaj czy woli gotówką czy na konto".

    W sumie nikt się nie przyznał... ;) Ale tak naprawdę długo nie bedziemy wiedzieć jakimi dowodami prokuratura rzeczywiście dysponuje. Myślę, że nie sa to tylko zeznania świadków czy ludzi z zarzutami. Jak będzie - okaże się. Na dzisiaj kara dla Ostrowa jest chyba wyważona. W miarę rozwoju sytuacji kara pewnie może się zmienić...

  26. Powrót do góry    #161
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,679
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 317 w 173 postach
    Ja z kolei uważam, że ukarać klub (z tym wszystkim, co jest z nim zwi±zane tj. osobami pracuj±cymi w nim, sponsorami jak również kibicami) naprawdę wysok± kar± jest obłędem. Oczywi¶cie nie ma sprawiedliwego wyj¶cia z tej sytuacji, bo zawsze jaki¶ frustrat będzie czuł się niedowarto¶ciowany czyj±¶ krzywd±, a z kolei inny uzna, że "nam się udało", choć na dobr± sprawę nie wiadomo cóż takiego udać się miało.

    Uważam jednak, że sprawa jest prosta, niczym konstrukcja cepa.
    po pierwsze - poprzez aferę, nieważne czy było przekupstwo, czy "tylko" jego próba, klub ukarał się sam, choćby w ten sposób, że wszystkie media tr±biły o korupcji, niezależnie od faktów. Niektóre niestety trochę przesadzały, jak chociażby szanowne SF, umieszczaj±c na swych łamach ankietę dotycz±c± kary, jak± kibice wymierzyliby KMO. Żenada, ale również przez co¶ takiego klub z pewno¶ci± na wizerunku ucierpiał. Bardzo mocno!

    po drugie - klub i tak nie zrealizował celu, jaki sobie przed sezonem postawił. Założę się, że dla niejednego sponsora już sam ten fakt był wystarczaj±cym powodem do nie podjęcia dalszej współpracy. A co dopiero afera...

    po trzecie - je¶li wina zostanie udowodniona, to nie bójcie się frustraci, osoby za to odpowiedzialne zostan± ukarane, nie tylko finansowo. Na dodatek nikt z tymi osobami prawdopodobnie już nigdy nie będzie chciał współpracować. To dla nich także będzie ogromn± kar±, kto wie, czy nie większ± niż pieni±dze.

    po czwarte - niejako synteza trzech poprzednich - odbudowanie wizerunku klubu nie będzie łatwe. Degradacja pozwoliłaby np. założyć nowy klub, tabula rasa, czysta kartka, któr± kto¶ inny mógłby zapisać. Utrzymanie klubu w dotychczasowych strukturach spowoduje, że klub z tym piętnem będzie przystępował do wszelkich imprez mistrzowskich w naszym kraju. Zawsze się znajd± idioci, którzy po przegranym meczu z KMO będ± wietrzyli podstęp. Nawet je¶li będ± mówili to w formie żartu, akurat nikogo z Ostrowa bawić on nie będzie. Minus sze¶ć pkt też zrobi swoje - zanim wyjdziemy na zero, inni już pewnie będ± daleko w przodzie. A może przez te minus sze¶ć klub spadnie do II ligi? Sezon stracony, ostatnie szanse na odbudowanie żużla także... Je¶li jednak okaże się, że s± osoby, które zechc± poci±gn±ć ten wózek w sezonie 2008, a sponsorzy równie chętnie wspomog± klub finansowo, to będę faktycznie baaaardzo zadowolony. Ale to też będzie dowód na to, że dla normalnych ludzi z Ostrowa żużel to co¶ więcej niż tylko 15x66s na mecz.

    Tym samym kara, jaka spotkała klub jako organizację, jest może niezbyt wysoka, ale z pewno¶ci± odczuwalna.


    ps.

    Mimo wszystko, jak ¶piewały nasze ostrowskie chłopaki z Big Cyca:
    "Smród unosi się, unosi się i bije"
    pytanie: jak długo to potrwa?

  27. Powrót do góry    #162
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach
    TAK SOBIE ROBIMY WODECZKE I WSZYSCY WSPOLNIE STWIERDZILISMY ZE DOBRZE ZE TO NIE TRAFIŁO NA HAMILLA BO MIELI BYSMY PO EKSTRALIDZE :)
    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  28. Powrót do góry    #163
    Użytkownik
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    320
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    chyba, że ktoś się przyznał
    Ostatnio coś było cicho, ale sprawa się ruszyła...

    za www.sportowefakty.pl

    "Do końca roku powinien zostać wystosowany akt oskarżenia w stosunku do osób podejrzanych o udział w aferze korupcyjnej w polskim żużlu. Przypomnijmy, że sprawa miała miejsce przed meczem Stal Gorzów - Intar Lazur Ostrów.

    Sensacyjne informacje w tej sprawie przekazał nam prokurator Dariusz Domarecki, który jest jednocześnie rzecznikiem prasowym gorzowskiej Prokuratury. Zarówno Lech K. jak i Jan Ł. potwierdzili swój udział w aferze korupcyjnej. Myślę, że najpóźniej do końca tego roku powinien zostać wystosowany akt oskarżenia w tej sprawie. Oczywiście nie mogę zdradzić jakie były szczegóły ich zeznań, jednak tak jak wspomniałem na początku, ich udział w aferze korupcyjnej został potwierdzony - powiedział Domarecki.

    W chwili obecnej Lech K. i Jan Ł. przebywają na wolności. Było to możliwe dzięki zastosowaniu poręczenia majątkowego. W przypadku Jana Ł. mowa o kwocie 100.000 zł, natomiast były trener Intaru Lazur Ostrów musiał wpłacić 25.000 zł. Poręczenie majątkowe w stosunku do Jana Ł. zostało zastosowane 22 października, a w stosunku do Lecha K. 16 listopada.

    Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem za udział w aferze korupcyjnej grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Nie jest wykluczone, że osoby w stosunku do których wystosowany zostanie akt oskarżenia, dobrowolnie poddadzą się karze."

    http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id...news_id=232475

  29. Powrót do góry    #164
    Użytkownik
    Dołączył
    09-12-2006
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kto wkleił? - oczywiście kolega z zaprzyjaźnionego miasta G.

    ja tam sie nie znam, ale ponoć nie jest to nowość i pzm już takie informacje posiadał zanim wydał decyzje

    ----------------------------------------------
    "nie wiem, nie znam sie ....zarobiony jestem"




  30. Powrót do góry    #165
    Użytkownik
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    320
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Kto wkleił? - oczywiście kolega z zaprzyjaźnionego miasta G.
    Masz jakieś kompleksy na punkcie Gorzowa?
    A co to za różnica, skąd jestem?
    Jesteś śmieszny.
    Jakbym był z Bydzi albo z Wrocka, fakty były by inne?

  31. Powrót do góry    #166
    Użytkownik
    Dołączył
    09-12-2006
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jarex nie chce sie kłócić ani wygadywać bo naprawdę daleki jestem od tego, tylko w........ mnie już ta cała sprawa.

    Nie mam tez kompleksu miasta "G"

  32. Powrót do góry    #167
    Stały bywalec Awatar Sensej
    Dołączył
    16-01-2002
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    No to czekam teraz na wypowiedzi kolegów z Ostrowa, tych wszystkich obrońców moralności a w szczególności obrońców prezesa, którzy konia z rzędem oddawali z niewinność swojego sternika klubowego.

    Przypomnijcie sobie te wszystkie wypowiedzi, w których Łyczywek odcinał się od sprawy. Żałosne. Następnym razem proponuję trochę rozwagi.

  33. Powrót do góry    #168
    Użytkownik
    Dołączył
    05-12-2005
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rozwagi to najwyraźniej brakuje, ale Tobie.

    Gdzie ktoś tu, na tym forum, dawał sobie jaja uciąć, że nasz prezio jest krystalicznie czysty?

    Wiele osób po prostu chciało wierzyć, że nie jest to prawdą. I te osoby w to wierzyły. Do dnia dzisiejszego.

    Tę kompromitację Łyczywka jeszcze bardziej pogłębia jego płomienne i porywające przemówienie na barażu. Prawie cały stadion mu wtedy klaskał. Ja nie.

  34. Powrót do góry    #169
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    Sensej,

    troche rozwagi to tobie potrzeba.
    Akurat watki dotyczace tej sprawy sledzilem uwaznie, koledzy z Ostrowa ta sprawe bardzo obiektywnie traktowali.

    trzymaj sie faktow bo placzecie na Falubazziniego a sami nie lepsi.

  35. Powrót do góry    #170
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2003
    Postów
    546
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no to teraz, parafrazujac klasyka

    "zadne slowa tego nie opisza, co poczuc moze KMO kibic ciemna jesienna noca..."

    wstyd sie bedzie gdziekolwiek na meczu pokazac ;-)

    a tak serio - czekalismy z domniemaniem niewinnosci - az do dzis...dzis juz wiemy bez zadnych watpliwosci, ze nas, kibicow wydymano, mimo iz jeszcze niedawno pan prezes zaklinal sie ze to nie on...ech...

  36. Powrót do góry    #171
    Zaawansowany
    Dołączył
    06-12-2002
    Postów
    1,502
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 17 w 14 postach
    Wydymano was to male slowa
    Ciekawe ze taki sobie prezesik wydymal klub kibicow i sam najlepiej wie kogo jeszcze ze stac go bylo na takie poreczenie

  37. Powrót do góry    #172
    Użytkownik
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    320
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    za www.sportowefakty.pl

    "Jak już wcześniej informowaliśmy, osoby zamieszane w aferę korupcyjną w polskim żużlu, przyznały się do stawianych im zarzutów. Wstępnie zadeklarowały również, że chcą dobrowolnie poddać się karze. Co to oznacza?

    Dobrowolne poddanie się karze nie oznacza jej złagodzenia. Tylko i wyłącznie ułatwia procedurę, bo postępowanie sądowe ograniczy się tylko i wyłącznie do jednego posiedzenia sądu, na którym zapadnie decyzja odnośnie kar - tłumaczy prokurator Dariusz Domarecki.

    Udział Jana Ł., Lecha K., Marcina G. oraz Jana G. jest bezsporny. Na etapie przesłuchania wszystkie te osoby przyznały się do udziału w aferze korupcyjnej. Ich udział polegał na różnych działaniach - od samego pomysłu wręczenia korzyści majątkowej - do jego wykonawstwa. Osobą, która miała dokonać wręczenia korzyści był Marcin G. - powiedział Domarecki.

    Oprócz przewidzianej przepisami prawa kary pozbawienia wolności, osoby biorące udział w aferze korupcyjnej mogą spodziewać się grzywny. Raczej mało prawdopodobne jest złagodzenie kary. Równolegle z karą pozbawienia wolności może zostać orzeczona grzywna. Możliwości jest oczywiście wiele. Jak wspomniałem wcześniej, osoby, którym postawiono zarzuty w tej sprawie chcą dobrowolnie poddać się karze. Oznacza to, że mogą oni sami zaproponować wysokość kary jakiej chcą się poddać. Sąd może się do niej przychylić lub nie. Wszystko zależy od tego, czy będzie ona adekwatna do skali procederu. W tej chwili nie ma okoliczności, które mogłyby wpłynąć na nadzwyczajne złagodzenie kary. Jaka kara spotka te osoby? Trudno w tej chwili powiedzieć, ale na pewno będzie się ona mieściła w granicach ustawowych. Nie jest również wykluczona, że orzeczona kara zostanie zawieszona na odpowiedni okres - dodał Dariusz Domarecki."

    http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id...news_id=233214

  38. Powrót do góry    #173
    Użytkownik
    Dołączył
    09-12-2006
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No i wszystko jasne wypada tylko zacytować klasyka Cygana

    " OSZUKALI NAS, BANDA DECYDENTÓW..."

    Ps. tym razem wkleiłeś dwa razy a sugerowałeś ze ja mam kompleks miasta "G"

  39. Powrót do góry    #174
    Użytkownik
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    320
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Akt oskarżenia

    "Gorzowska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw czterem osobom, którym zarzuciła próbę "ustawienia" meczu żużlowego między Stalą Gorzów a Intarem Lazur Ostrów Wlkp."
    http://www.sportowefakty.pl/?dysc_id...news_id=238657

    W nowym roku życzę wszystkim, byśmy już nigdy nie musieli dyskutować na takie tematy.

  40. Powrót do góry    #175
    Użytkownik
    Dołączył
    24-01-2004
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeżeli skierowała to dlaczego nie ujawniła szczególów to zresztą będzie ciekawy proces w obliczu wniosków jakie stwili obrońcy w tzw aferze korpucyjnej w polskiej piłce dtyczył m.in tego że rozgrywki piłakrskiej 2 ligi nie są profesjonalne a tylko takich dotyczy ustawa .Czy rozgrywki polskiej 1 ligi żużlowej są profesjonalne ??? .Tak dla przypomnienia w rogrywkach 1 ligi jest jedna SSA (bodajże RKM Rybnik) reszta to w czystej postaci (relikt PRL) stowrzyszenia kultury fizycznej czyli organizacje amatorskie a więc może być ciekawie bo sąd w całości może wysłać ten akt do kosza już z tego powodu .Druga sprawa ustawa dotyczy tylko i wyłącznie uczestników ,,profesjonalnych zawodów sportowych)jak prokuratura udowodni że Panowie G byli uczestnikami tych zawodów trudno sobie wyobrazić żaden z nich dla przypomnienia nie piastował żadnej funkcji w KM Ostrów ,a żeden inny paragraf KPK nie kwlifikował przestępstwa korupcji sportowej stąd też np Fryzjerowi nie można postawić zarzutów z okresu kiedy pracował we Wronkach choć wiadomo co się wtedy działo.Tak więc wypada czekać co ustali sąd bo to c ustaliła prokuratura w Gorzowie wiemy,wiemy też że butelka rozbita na głowie nie jest narzędziem niebezpiecznym w przeciwnieńswtwie do tzw ,,tulipana" tak z tym co ustala prokuratura w Gorzowie jest róznie zależy że tak powiem jak leży !!!

  41. Powrót do góry    #176
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-08-2004
    Postów
    1,454
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    Martinn nie kompromituj sie czlowieku bo juz to robisz od dawna,jeszcze napisz ze wszyscy sa niewinni skoro sie przyznali do winy...

  42. Powrót do góry    #177
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-08-2002
    Postów
    900
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 8 razy w 1 poście
    j.w.

    Przyznaj w końcu, że tych czworo panów chciało ujeb** Gorzowski speedway na wiele wiele lat.
    Chore już jest bronienie ich. Więc nie pogrążaj się, nie ma dla kogo. Dla K.? Albo Ł.? A może któregoś z rodziny G.? Który jest w Twoim sercu, że tak zaciekle bronisz tej sprawy?

  43. Powrót do góry    #178
    Użytkownik
    Dołączył
    16-04-2007
    Postów
    77
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Nie no bo oni maj± pretensje do Stali i Ferjana że poszli z tym na Policje i nie zostawili zbrodniarzy w spokoju.

    Tak to jest że każdy chce z korupcj± walczyć ale tylko wtedy jak to nie dotyczy ich zespołu.

  44. Powrót do góry    #179
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    Nie no bo oni maj± pretensje do Stali i Ferjana że poszli z tym na Policje i nie zostawili zbrodniarzy w spokoju.
    Mogę wiedzieć jakich onych masz na myśli?
    Z tymi zbrodniarzami też bym przyhamował.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •