Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 496 to 527 of 527

Thread: Tegoroczni licencjaci - informacje, zdjęcia...

1. Back To Top    #496
    Ekspert sobotch's Avatar
    Thanks
    1,514
    Quote Originally Posted by vicar View Post
    Więc ogólnie poziom wszystkich krajowych zawodników był gorszy. Ale było ich więcej. Pytanie - co lepsze?
    Piękna manipulacja, naprawdę. Wystarczy jeden najgłupszy przykład, żeby tezę obalić, zatem napiszę tylko, że Rafał Dobrucki był lepszym zawodnikiem od Szymona Woźniaka.
    Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć - chyba, że jesteś mańkutem, to zadaj odwrotnie.

2. Back To Top    #497
    Ekspert j-rules's Avatar
    Thanks
    3,126
    No chcialbym widziec, jak to czolowi juniorzy dzisiejszej ligi wymiataja w tamtych czasach na owczesnych torach.
    Prawdopodobnie nie wyjechaliby wcale do biegu a czy jest to gorsze od zjechania na murawe to nie jestem w stanie stwierdzic.
    odpowiedź c) - czytam całe sportsboard.pl dla beki

3. Back To Top    #498
    Trener vicar's Avatar
    Thanks
    709
    Quote Originally Posted by sobotch View Post
    Piękna manipulacja, naprawdę. Wystarczy jeden najgłupszy przykład, żeby tezę obalić, zatem napiszę tylko, że Rafał Dobrucki był lepszym zawodnikiem od Szymona Woźniaka.
    A Ty to dając jeden przykład nie robisz manipulacji A ja np przyrównam Woźniaka do Dariusza Stenki. I co?

Quote Originally Posted by j-rules View Post
    No chcialbym widziec, jak to czolowi juniorzy dzisiejszej ligi wymiataja w tamtych czasach na owczesnych torach.
    Prawdopodobnie nie wyjechaliby wcale do biegu a czy jest to gorsze od zjechania na murawe to nie jestem w stanie stwierdzic.
    A ówcześnie wtedy wymiatali? W Europie byli pozamiatani, na ligę zagraniczną się nie nadawali. A jak jest dziś?
    Hidden Content - po prostu speedway!

4. Back To Top    #499
    Ekspert sobotch's Avatar
    Thanks
    1,514
    Napisałeś, że wszyscy, to się odniosłem. Do tej pory to do mnie się czepiano o każde słówko, to ja wreszcie też mogę.
    Prawą ręką zadaj ból, lewą ręką zadaj śmierć - chyba, że jesteś mańkutem, to zadaj odwrotnie.

5. Back To Top    #500
    Trener vicar's Avatar
    Thanks
    709
    Quote Originally Posted by sobotch View Post
    Napisałeś, że wszyscy, to się odniosłem. Do tej pory to do mnie się czepiano o każde słówko, to ja wreszcie też mogę.
    Nie napisałem, że wszyscy byli lepsi od każdego, tylko że ogólnie poziom wszystkich łącznie, był lepszy od łącznego poziomu zawodników wtedy. Jakby się nie miało klapek to oczach, to by się zauważyło, że nie chodzi mi o to, że Lisiecki 2017 jest lepszy od Golloba 1997

6. The Following User Says Thank You to vicar For This Useful Post:

chaplean (27-06-17)

7. Back To Top    #501
    Ekspert Buszmen's Avatar
    Thanks
    2,012
    Quote Originally Posted by Semen View Post

Oczywiście Buszmen musiałeś swoje trzy grosze wrzucić.
    Co Ty wiesz o organizacji i poziomie zawodów w najsłabszych obecnie klubach. Myślisz, że jest lepiej niż wtedy w biednym jak mysz kościelna klubie z Krakowa? Naprawdę takie klapy na oczach masz, czy tak tylko dla zaczepki pierdoły wciskasz?
    Dżizas, jaki ty nerwowy jesteś. Zachowujesz się w tej, czy w każdej innej dyskusji, jakbyś walczył tu o życie, a nie polemizował z innymi obserwatorami dyscypliny. Wszystko bierzesz do siebie...
    A co do meritum, idealnie pewnie nie jest, ale wydaje mi się, że jest jednak "trochę" lepiej w stosunku do tego, co obserwujemy na video. Ten film, jak wiele innych (no nie musiałem tego zobaczyć, żeby to stwierdzić, bo wiem to od dawna) obnaża kult lat 90-tych w sposób dobitny.
    Klapy na oczach... No ciekawe stwierdzenie.

Może nie jeżdżę po młodzieżówkach, nie jestem takim pasjonatą, jak ty, bo żużel traktuje raczej matematycznie niż emocjonalnie. Ale to nie wiem, może napisz wprost, kto jest godzien polemiki z tobą, a kto nie i oszczędzimy sobie czasu. Nawet nie dopuszczasz przyjęcia JAKICHKOLWIEK argumentów drugiej strony. Statystyki złe, wszędzie manipulacje, brak pojęcia. Natomiast fakty są takie, że to ty do tej pory nie przedstawiłeś w tej, toczącej się od kilku lat szerokiej dyskusji o stałym upadku żużla, żadnych twardych argumentów poza swoimi odczuciami. Dyskusja trwa i trwa, a żużel ma się dobrze (na tyle, ile może się mieć, jako niszowy w skali światowej sport).
    Last edited by Buszmen; 27-06-17 at 10:51 AM.
    Reclaim. Rebuild. Redesign.

8. Back To Top    #502
    Ekspert j-rules's Avatar
    Thanks
    3,126
    dziś jest zupełnie inaczej. Dlatego chcialbym to widziec, szkoda , ze to niemozliwe.

Zuzel sie zmienil w niemal kazdym aspekcie i to dosc znacznie. Wiecej w zasadzie szkoda chyba pisac.
    Jednak poziom juniorow w elidze jest generalnie bardzo slaby i to akurat nie ulega watpliwosci.
    odpowiedź c) - czytam całe sportsboard.pl dla beki

9. Back To Top    #503
    Ekspert sobotch's Avatar
    Thanks
    1,514
    Nie napisałem, że wszyscy byli lepsi od każdego, tylko że ogólnie poziom wszystkich łącznie, był lepszy od łącznego poziomu zawodników wtedy. Jakby się nie miało klapek to oczach, to by się zauważyło, że nie chodzi mi o to, że Lisiecki 2017 jest lepszy od Golloba 1997
    Łojojoj, odrobinę mariuszujesz teraz. Prowadzę z Toba rozmowę dokładnie tak samo, jak niedawno Ty z nim o zawodnikach startujących 20 razy na tydzień.

Wiadomo, że poziom jest wyższy od momentu swobodnych startów naszych w ligach zagranicznych, podczas gdy 20 lat temu jedynym poważnym rodzynkiem był Gollob. I co z tego, skoro teraz wystarczy mieć porządny sprzęt, żeby wszędzie radzić sobie względnie dobrze? Powiedziałbym, że mylisz umiejętności z mozliwościami, choć nie mam zdania, czy to na pewno źle.

Quote Originally Posted by j-rules View Post
    Jednak poziom juniorow w elidze jest generalnie bardzo slaby i to akurat nie ulega watpliwosci.
    No właśnie, tego dotyczyła gadka, która nagle trochę się rozmyła. W powyższym zdaniu nie ma przekłamań - bo ci juniorzy jeżdżą zwyczajnie dużo mniej, niż wówczas.
    Last edited by sobotch; 27-06-17 at 11:01 AM.

10. Back To Top    #504
    Trener vicar's Avatar
    Thanks
    709
    Tylko pytanie czy w latach 90-tych był lepszy? Patrząc na składy to niby jest parę rozpoznawalnych nazwisk. Nazwisk, które zostały lokalnymi matadorami na krajowym podwórku z jednym obcokrajowcem, nie licząc się zupełnie na arenie międzynarodowej. Poza, oczywiście, wyjątkami.

Masz chyba gorszy dzień sobotch dziś Idź się zdrzemnij, walnij sobie łychę i wróć tu jutro Skoro wiadomo, że poziom jest wyższy i ja to stwierdziłem to nie rozumiem po co się kłócisz A co z tymi zawodnikami statującymi 20 razy na tydzień? Są czy nie są? Co roku jest sporo grajków mających 3 ligi (chociaż od tego roku to ukrócają) więc są startujący tak często Więc też miałem rację
    Last edited by vicar; 27-06-17 at 11:11 AM.

11. Back To Top    #505
    Ekspert Buszmen's Avatar
    Thanks
    2,012
    Poziom ligi dużo wyższy. To po pierwsze.
    Po drugie, wcale ci juniorzy nie odstają, tak jak to było wieszczone. No może z wyjątkiem grudziądzkich Ale np. walka Karczmarza i Woryny w meczu w Rybniku to był naprawdę wysoki level. Szczególnie Karczmarz zaimponował, w ogóle ostatnio imponuje, największy progres w ostatnim miesiącu.
    Taki Nowak w zeszłym roku w E-lidze był jednym ze słabszych zawodników, a zobacz jakie wyniki robi w II lidze. W E-lidze to nie jeden "wyjadacz" się odbije w ciężkich meczach, po prostu poziom i brak marginesu błędu.
    Reclaim. Rebuild. Redesign.

12. Back To Top    #506
    Trener vicar's Avatar
    Thanks
    709
    Quote Originally Posted by Buszmen View Post
    Poziom ligi dużo wyższy. To po pierwsze.
    Po drugie, wcale ci juniorzy nie odstają, tak jak to było wieszczone. No może z wyjątkiem grudziądzkich Ale np. walka Karczmarza i Woryny w meczu w Rybniku to był naprawdę wysoki level. Szczególnie Karczmarz zaimponował, w ogóle ostatnio imponuje, największy progres w ostatnim miesiącu.
    Taki Nowak w zeszłym roku w E-lidze był jednym ze słabszych zawodników, a zobacz jakie wyniki robi w II lidze. W E-lidze to nie jeden "wyjadacz" się odbije w ciężkich meczach, po prostu poziom i brak marginesu błędu.
    Nie wspominając już wyśmiewanego Cyfera, który średnią miał gorszą od Nowaka, a teraz w Nice PLŻ ma 2,000.

13. Back To Top    #507
    Ekspert sobotch's Avatar
    Thanks
    1,514
    Masz chyba gorszy dzień sobotch dziś Idź się zdrzemnij, walnij sobie łychę i wróć tu jutro Skoro wiadomo, że poziom jest wyższy i ja to stwierdziłem to nie rozumiem po co się kłócisz
    Intelektualnie jestem dziś całkiem w porządku Ciężko mi sprowadzić sprawę do jednego zdania, że poziom jest wyższy i wuj. Czego? Infrastruktura, pieniądze, sprzęt, możliwości - jasne, to wszystko sprawia, że żużel jest milion lat świetlnych od tego sprzed 20-lat. Komisarze też są lepsi a zawodnicy płaczą jak baby. Z każdego wywiadu z dowolnym zawodnikiem w TŻ pamiętam skwitowanie sytuacji typu Karczmarz-Skupień, że żużel to nie szachy i tak się jeździ. Eugeniusz to sie chyba do dziś wstydzi miękkiej fai u synka, który nie wyleciał z biegu tylko przez błąd sędziego. I do tego zmierzam, dla mnie to też poziom.

BTW. Buszmen, Karczmarz zdaje się nie jeździ od dziś, tylko trochę się otrzaskał gdzieś w Piłach, Woryna to też syn ojca, więc daje radę. Po jednym juniorze na drużynę by wystarczyło, drugi to zwykle padaka, którą trzeba wsadzić do składu na siłę, zamiast - dokładnie jak Karczmarza - wysłać na luźną jazdę na rok gdzie indziej.
    Last edited by sobotch; 27-06-17 at 11:30 AM.

14. Back To Top    #508
    Super Typer Hop - Bęc 2012 Jarro's Avatar
    Thanks
    50
    Quote Originally Posted by Semen
    1) Smutne Jarro, że Ty już nie manipulujesz Ty bezczelnie kłamiesz, bo już w pierwszej mojej odpowiedzi na twoje statystyki z licencji napisałem , że sedno jest w czym innym, a teraz wciskasz kity ,że zmieniam front. Wspaniała szkoła manipulacji, czyja sam wiesz.
    Czyli finał taki jak zawsze. Zieeew. I LOL.

Biegu wcześniej nie widziałeś, co jednak wcześniej nie przeszkadzało ci pisać, że jazda Fijałkowskiego to na pewno wina tremy teraz znowu jakiś kit o problemach z motorem - zakłamywanie rzeczywistości level hard.

Co do porównań to chętnie bym zobaczył konfrontację tych okropnie słabych juniorów z Grudziądza z bydgoskimi juniorami z pierwszej połowy lat 90-tych - Boninem, Sokołowskim, Maćkiem Głodem. Takie porównanie byłoby uczciwe: najsłabsi juniorzy dzisiejszej ekstraligi vs najsłabsi juniorzy ówczesnej I ligi. Sorry, ale jakoś nie widzę bydgoszczan w tej konfrontacji.

15. Back To Top    #509
    Thanks
    50
    Tu masz Semenku wywiad z Panem Dariuszem, żebyś przypadkiem bajek o kłopotach sprzętowych nie wypisywał:

http://wandakrakow.pl/?p=915

A zabawną sytuacje z moim udziałem to chyba każdy pamięta, jak w swoich pierwszych startach przy publiczności jadąc z T.Krotyszem na 5:0, na pierwszym łuku nie opanowałem motocykla i wjechałem na murawę tracąc cenne 2 punkty.

16. Back To Top    #510
    Ekspert Semen's Avatar
    Thanks
    416
    OK, przyjmuję do wiadomości.

Zmyliło mnie jego zachowanie, bo dziwnym jest, że niby to jego błąd, a wymownie machał ręką w stronę parkingu.
    W jakim celu?
    Zresztą jeśli nawet zrobił babola, nie zmienia to całości oglądu sytuacji ze szkoleniem.
    Sam Darek został (na zapleczu) ligowym średniakiem i jeździł całkiem nieźle.

Co do tremy, znowu manipulujesz, bo nie napisałem, że na pewno zjadła go trema.
    Podałem tremę jaką jedną z możliwych wyjaśnień tego zachowania.
    Jeśli było tak jak piszesz, to zacytuj to zdanie, a najlepiej cały akapit i podkreśl, w którym jego miejscu na pisałem, że na pewno zjadła go trema

Nie wchodząc w twoje prymitywne zaczepki:
    Normalne chyba jest, że szesnastoletni debiutant (przed własną publicznością) musi sobie z nią poradzić i mało kto nie ma z tym problemu.
    .... no ale co tam, łatwiej zmanipulować post adwersarza.

Nie odpowiedziałeś na pytanie: Byłeś w tym roku na jakichś zawodach młodzieżowych?

EDIT: ... a tak w ogóle sam sobie się dziwię, że jestem taki głupi, żeby dyskutować o młodzieży z kimś kto(wszystko na to wskazuje) na zawody tej kategorii nie chodzi,
    Last edited by Semen; 28-06-17 at 08:51 AM.
    Frątczak won z Torunia!!!

17. Back To Top    #511
    Trener vicar's Avatar
    Thanks
    709
    Widzisz Semen - Darek został solidnym ligowcem, niewykluczone więc, że niektóre dzisiejsze "kaleki" też takimi będą.

18. Back To Top    #512
    Thanks
    50
    Quote Originally Posted by Semen
    Nie odpowiedziałeś na pytanie: Byłeś w tym roku na jakichś zawodach młodzieżowych?
    Ale może zamiast domagać się odpowiedzi na pytania których nie zadałeś odszczekałbyś w końcu poniższe brednie?

Sam poszedłeś w ten temat dając przykład biegu, który ukończył jeden zawodnik.
    Sprawdziłem okazało się , że przykład z dupy, bo ci którzy nie dojechali zostali później w przypadku Walaska bdb zawodnikiem, a w przypadku Kłopota i Fijałkowskiego ligowymi żużlowcami. Pojechałeś po krakowianinie, bo głupio było przyznać sie do strzału kulą w płot.
    Last edited by Jarro; 06-07-17 at 12:36 AM.

19. Back To Top    #513
    Ekspert Semen's Avatar
    Thanks
    416
    Znowu szukasz zaczepki?

1) Pytanie zadałem w poście #493 z 27.06.2017 06:44 (adresaci pytania są wytłuszczeni)
    2) Co do postawy Fijałkowskiego w omawianym biegu przyznałem rację w poście #510 z 28.06.2017 08:37

Co do oceny ogólnego poziomu obecnych świeżo upieczonych żużlowców mam odmienne zdanie i go nie zmieniam.
    Ten jeden przykład nie zmienia oglądu sprawy.

Nie mam nic do dodania. Kto z postronnych chce sobie o Tobie wyrobić opinię sprawdzi posty, których numery podałem...

... a Ciebie żegnam ozięble...
    Last edited by Semen; 06-07-17 at 08:36 AM.
    Frątczak won z Torunia!!!

20. Back To Top    #514
    Thanks
    50
    Co do postawy Fijałkowskiego w omawianym biegu przyznałem rację w poście #510 z 28.06.2017 08:37
    Nie,nie,nie. Nie chodzi o postawę Fijałkowskiego (o to czy miał problem ze sprzętem, czy też nie), tylko o te śmieszne oskarżenia, które ot tak sobie rzuciłeś, a których nie chciało ci się potem odwołać. Mi jednak w podobnej sytuacji byłoby trochę głupio. Każdy ma swoje standardy...

Ten jeden przykład nie zmienia oglądu sprawy.
    Zmienia diametralnie,bo gdyby ta istniejąca dawniej selekcja o której pisałeś nie była fikcją to kolo z podobnymi umiejętnościami (w szczególności "techniką" startu) nie miałby prawa podejść do egzaminu, o występie w meczu ligowym nie wspominając.

a Ciebie żegnam ozięble.
    No to pa.
    Last edited by Jarro; 07-07-17 at 12:59 AM.

21. Back To Top    #515
    Zaawansowany Penhall's Avatar
    Thanks
    630
    Dziś w Rybniku odbył się kolejny egzamin na certyfikat.
    Zdał Mateusz Tudzież z ROW Rybnik. Ktoś jeszcze ?

22. Back To Top    #516
    Użytkownik
    Thanks
    11
    Jakas rodzina Eugeniusza?

edit. dobra juz wiem. Syn
    Last edited by devilzg; 31-07-17 at 10:01 PM.

23. Back To Top    #517
    Użytkownik
    Thanks
    124
    Podobno ktoś z Torunia miał być, w każdym razie w naszym wątku były info, że jedzie na egzamin Kościecha.

edit: zdał Aleks Rydlewski (KS Toruń). Łącznie zdawało dwóch... i dwóch zdało, do tego wspomniany Tudzież junior.
    Last edited by ŻużlowyKibic; 04-08-17 at 11:42 PM.

24. Back To Top    #518
    Użytkownik
    Thanks
    244
    Mateusz Tudzież - 2000r Rybnik
    Aleks Rydlewski - 2002r Toruń

25. Back To Top    #519
    Ekspert
    Thanks
    1,231
    "We wtorkowy poranek na stadionie im. Alfreda Smoczyka odbył się egzamin na licencję „Ż” udział w teście wzięło 6 zawodników, w tym dwóch z leszczyńskiej Unii: Viktor Trofimov i Kacper Pludra. O godzinie 10:00 rozpoczęły się jazdy indywidualne.
    Jazdy indywidualne przebrnęli wszyscy zawodnicy, czterech zdawało egzamin na motocyklach 500cm3 oraz dwóch na pojemności silnika 250cm3. Oprócz zawodników z Leszna do egzaminu przystąpiło dwóch adeptów z Tarnowa i po jednym z Zielonej Góry i Ostrowa. Testu praktycznego nie zdał Kacper Pludra, który w egzaminacyjnym wyścigu upadł na trzecim okrążeniu. Do kolejnego testu adept leszczyńskiej szkółki będzie mógł podejść za miesiąc. Teraz zawodnicy będą czekać na wyniki testu pisemnego, po otrzymaniu wyników komunikat w sprawie licencji wyda GKSŻ."

za UniaLeszno.pl

26. Back To Top    #520
    Początkujący
    Thanks
    21
    Tak jak kolega wrzucił, dziś w Lesznie egzamin. By to jednak uporządkować, zrobimy jak zawsze.

Zdali:
    1. Wiktor Trofimow (Unia Leszno) - 01.10.1999
    2. Dawid Knapik (Unia Tarnów) - 27.03.2001
    3. Przemysław Konieczny (Unia Tarnów) - 13.06.2001
    4. [250cc] Fabian Ragus (ZKŻ Zielona Góra) - ??.??.2003
    5. [250cc] Sebastian Szostak (TŻ Ostrovia Ostrów) - 17.09.2003

Nie zdali:
    1. Kacper Pludra (Unia Leszno) - 21.08.2002
    Last edited by Kononow; 22-08-17 at 05:52 PM.

27. Back To Top    #521
    Początkujący
    Thanks
    21
    Jutro w Pile miał się odbyć egzamin, lecz przeniesiono go na 13 września (środa). Kolejny ma się odbyć pod koniec miesiąca w Częstochowie, lecz kto wie czy aby czasem nie zostanie przeniesiony na październik lub marzec/kwiecień 2018.

28. Back To Top    #522
    Początkujący
    Thanks
    21
    Egzamin w Pile za nami. Póki co znamy dwójkę adeptów, która pozytywnie przebrnęła przez praktyczną część

Zdali:
    1. Piotr Gryszpiński (Polonia Piła) - ??.??.2000
    2. Krystian Iwański (Polonia Piła) - ??.??.2002
    3. Eryk Kwiecień (Falubaz Zielona Góra) - 09.05.2000
    4. Michał Curzytek (Stal Rzeszów) - 3.07.2002
    5. [250cc] Kamil Strąk (KM Cross Lublin) - 18.04.2004
    6. [250cc] Kacper Łobodziński (Polonia Bydgoszcz) - 18.03.2003
    7. [250cc] Mateusz Bartkowiak (Stal Gorzów) - 2003
    Last edited by Kononow; 13-09-17 at 03:41 PM.

29. The Following User Says Thank You to Kononow For This Useful Post:

PrzemoZG (12-09-17)

30. Back To Top    #523
    Użytkownik Chaz's Avatar
    Thanks
    30
    4. Michał Curzytek (Stal Rzeszów) - 3.07.2002 r.

31. Back To Top    #524
    Ekspert
    Thanks
    1,231
    Był Grajczonek ?

32. Back To Top    #525
    Użytkownik Chaz's Avatar
    Thanks
    30
    Nie pasował mu ten przełożony termin. Pojedzie 25 wrześnie w Częstochowie.

33. Back To Top    #526
    Początkujący
    Thanks
    21
    Z egzaminu nic nie wyszło, choć nie wiem czy nawet PZM o tym poinformował oficjalnie. Mówi się, że możliwe, iż egzamin będzie w okolicach 8-10 października.

34. Back To Top    #527
    Początkujący
    Thanks
    21
    Lista adeptów, którzy zaliczyli część praktyczną:
    1. Monika Nietyksza (Włókniarz Częstochowa) - 2001
    2. Dominik Majchrzak (Włókniarz Częstochowa) - 2001
    3. Daniel Bajor (Włókniarz Częstochowa) - 1998
    4. Konrad Stec (KSM Krosno) - 1999
    5. Weronika Burlaga (Start Gniezno) - 1999
    6. Kacper Pludra (Unia Leszno) - 2002
    7. Dariusz Karwacki (Polonia Piła) - 1973
    8. Oskar Rowecki (Polonia Piła) - 2000
    9. Patryk Zieliński (Kołodziej Racing Speedway School) - 2002
    10. [250cc] Kacper Dymek (Włókniarz Częstochowa) - 2004
    11. [250cc] Szymon Szwacher (Start Gniezno) - 2002

Lista adeptów, którzy nie zaliczyli części praktycznej:
    1. Mateusz Cierniak (Jaskółki Tarnów)
    2. Michał Lewandowski (Start Gniezno)

Nie dopuszczono:
    1. Dawid Wiwatowski (PSŻ Poznań) - nie zostały dosłane wszystkie potrzebne dokumenty przez PSŻ.
    Last edited by Kononow; Today at 09:17 AM.

35. The Following 2 Users Say Thank You to Kononow For This Useful Post:

PrzemoZG (Yesterday), spitt22 (Yesterday)

Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112