Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 73

Wątek: Tomasz Lorek -Tom Lori , Gadki kosmiczne

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    17-11-2006
    Postów
    107
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Tomasz Lorek -Tom Lori , Gadki kosmiczne

    Oglądając którąś to już z kolei relacje z ligowych meczów , które komentuje Tomasz Lorek , nie mogę wyjść z "podziwu" , jak można w taki sposób kaleczyć nazwiska i imiona żużlowców.
    Wczorajszy mecz Marma-Atlas , nasz Tomi Lori na Rafała Dobruckiego mówi Rafael Dobruki :) Normalnie wysiadłem ze śmiechu , oczywiście wszyscy żużlowcy o imieniu Grzegorz potocznie nazywani są Gregami itp. itd.
    Skąd u Tomiego Loriego takie takie teksty ? po co z angielszczać poskie nazwiska , przecież czasami tego nie da się słuchać. Dodam tylko jeszcze że lubię Tomasza Lorka :))
    jeżeli pamiętacie jakieś jego teksty to wpisujcie...


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    Gadki kosmiczne
    Raczej luźne :)

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Ja właśnie za wymowę w języku polskim Lorka nie lubię. Rozumiem, że gość jest luzak, angielski zna dobrze, ale zmiany polskich nazwisk po prostu mnie wkurzają. Jego czasami trudno zrozumieć, jak mówi po polsku.

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    26-05-2002
    Postów
    2,952
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A mnie się to bardzo podoba. 15 razy bardziej wole takiego Lorka, niż nadętego bufona Olkowicza (rzadko używam tak radykalnych określeń, ale niesłusznie obrażając angielskich statystyków za nieumiejętność liczenia punktów zrobił z siebie debila i wg mnie to powinien być jego bilet na urlop co najmniej do końca sezonu). Komentarz Tomasza jest ładny i składny a że się trochę powygłupia - to i przyjemniej się ogląda. Tomek, nie zmieniaj się!

  5. Powrót do góry    #5
    Początkujący
    Dołączył
    13-07-2007
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    uwielbiam sluchac LOrka, bo to jest koles zprawdziwego zdarzenia , super wywiady po angielsku , smieszne teksty , zawsze przypomina fajne anegdoty , ale najleszpe jest jak mowi na zawodnikow, m.inn. Ogór, Herbie, Rafael Dobrucki, Holciński, Globus, po prostu *****isty kolo

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-02-2006
    Postów
    588
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Na Nichollsa już chyba nawet po imieniu nie mówi, tylko nazywa go "Scottie'm" - jak we wczorajszej transmisji. A propos... Paweł Wójcik to chyba jeszcze większa kaleka języka polskiego. Lorek chociaż wie, co mówi, Wójcik już nie bardzo. Przykłady z wczorajszej transmisji: "banda aerodynamiczna", czy też "zaslammerował - jeśli można tutaj zdrabikowac język polski". Polsat mówi często o przyciąganiu ludzi do speedway'a. Mówiąc takim językiem jak Lorek, czy Wójcik-Kaleka, na pewno trudno będzie poprzez transmisje zachęcic kibica niedzielnego do żużla.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Dexter
    Dołączył
    04-02-2003
    Postów
    4,577
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Wczorajszy mecz Marma-Atlas , nasz Tomi Lori na Rafała Dobruckiego mówi Rafael Dobruki Normalnie wysiadłem ze śmiechu , oczywiście wszyscy żużlowcy o imieniu Grzegorz potocznie nazywani są Gregami itp. itd.
    Skąd u Tomiego Loriego takie takie teksty ? po co z angielszczać poskie nazwiska , przecież czasami tego nie da się słuchać. Dodam tylko jeszcze że lubię Tomasza Lorka )
    Te teksty pochodza ze sposobu wymawiania imion po angielsku. Rafal zostanie wymowiony jako Raphael, Grzegorz jako Greg itp. Anglosasi zwykle przerabiaja kazde imie na swoje, ale Lorek i tak nie mowi ich z takim akcentem, jak to robia wlasnie Anglosasi.

    A czemu tak robi? Nie wiem, spytajcie jego. :)
    Regards from Sydney
    Dexter

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec Awatar miles
    Dołączył
    27-09-2003
    Postów
    1,231
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 31 w 24 postach
    Te teksty pochodza ze sposobu wymawiania imion po angielsku. Rafal zostanie wymowiony jako Raphael, Grzegorz jako Greg itp. Anglosasi zwykle przerabiaja kazde imie na swoje, ale Lorek i tak nie mowi ich z takim akcentem, jak to robia wlasnie Anglosasi.
    Dexiu

    Cóż byśmy zrobili bez Ciebie. Twoja pomoc jest nie do przecenienia:D

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Na Nichollsa już chyba nawet po imieniu nie mówi, tylko nazywa go "Scottie'm" - jak we wczorajszej transmisji. A propos... Paweł Wójcik to chyba jeszcze większa kaleka języka polskiego. Lorek chociaż wie, co mówi, Wójcik już nie bardzo. Przykłady z wczorajszej transmisji: "banda aerodynamiczna", czy też "zaslammerował - jeśli można tutaj zdrabikowac język polski". Polsat mówi często o przyciąganiu ludzi do speedway'a. Mówiąc takim językiem jak Lorek, czy Wójcik-Kaleka, na pewno trudno będzie poprzez transmisje zachęcic kibica niedzielnego do żużla.
    Mało tego, laik zacznie się zastanawiać do jakiej prędkości rozpędza się ta aerodynamiczna banda i jaki jest jej współczynnik oporu powietrza

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    08-10-2006
    Postów
    3,856
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Wnerwia mnie gościu, czym on szpanuje? Tym że w XXI wieku zna angielski? Jak robi wywiad to mam wrażenie, że większość zawodników nie rozumie o co on ich pyta. ;)
    Przy okazji dodam, że Milko jest tak samo denny i powinien go zastąpić Durda.
    Najlepiej podchodzi mi Pani Kabała, przy okazji można zaobserwować, że tylko Wiesiu Jaguś jest od niej mniejszy. :P

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec Awatar T_rex
    Dołączył
    15-05-2003
    Postów
    1,072
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 28 w 16 postach
    Najlepiej podchodzi mi Pani Kabała, przy okazji można zaobserwować, że tylko Wiesiu Jaguś jest od niej mniejszy. :P
    Przy okazji Kabały to można ostatnio duuuużo zaobserwować ,jakoś tak na plus.......i gorzej sie człowiek skupia na wywiadach.

    Co do Lorka ,to gość zafascynowany jest Anglią i we wszystkich wywiadach zjeżdża z rozmową na jazdę zawodników w innych ligach.Do tego używa takich skrótów myślowych ,które na końcu prowadzą go do wniosków ,które on sam tylko rozumie.Także używanie podczas transmisji prawie wyłącznie pseudonimów ( nie tylko żużlowców ),ale działaczy i mechaników, na pewno nie pomagają w odbiorze transmisji i pojmowaniu kto jest kim,tym bardziej ,że w Anglii pseudonimy często nadawane są nie od nazwisk tylko od cech charakterystycznych zawodnika ,lub sposobu jazdy.Gość jest luźny w obyciu ma spora wiedzę ,ale transmisję przeprowadza czasem jakby mówił tylko i wyłącznie do innych opętanych speedwayem tak jak on.

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany Awatar Sztucer
    Dołączył
    11-05-2005
    Postów
    1,567
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 51 w 33 postach
    Myślę ,że Tomasz Lorek jest jednym z najleprzych komentatorów transmisji żużolwych w Polsce . Znajomość dyscypliny u niego jest tak duża ,że niewielu jest w kraju którzy mogą mu dorównać . Rozmowy prowadzi z wyczuciem humorem i nawet jak na torze nic się nie dzieje potrafi zainteresować swoim komentarzem . Nie jest on monotonny i nawet kiedy zdarzy mu się wpadka to zgrabnie potrafi z niej wyjść . W Canal + też komentarz nie jest beznadziejny ale można by rzecz czasami troszkę infantylny co nie zawsze przeszkadza w odbiorze . Stacje TV ,które pokazują stale żużel na swoich kanałach reprezentują pewien standart komentarza przedstawianych zawodów .Jednak gdy się ogląda żużel w TV publicznej 1 programie bądz lokalnej 3 to czasami (bynajmniej ja mam takie odczucia) mam chęć wyłączyć fonię i pozostać wyłącznie na wizji :). Wywołana przez przedmówcę p.Kabała z Canal+ też zaskakuję pozytywnie i to coraz częściej pod względem merytoryczności przeprowadzanego wywiadu ale muszę się przyznać ,że podczas oglądania DPŚ bardziej byłem skupiony na dekoldzie pani Darii niż na wypowiedziach jej rozmówców

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik Awatar leigh_adams_fan
    Dołączył
    01-01-2007
    Postów
    460
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak dla mnie kolo jest za...:) wprowadza w tv taki żużlowy klimat:) pozatym ma pojecie i zna chyba nawet 5 pokolenie rodzin zawodników. Jego teksty po angielsku są mocne al e jak któs jest w tym pierwszy to może mieć problemy z załapaniem o co biega..
    p.s Majk Kuciapa rules:P

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec Awatar olivka
    Dołączył
    30-10-2003
    Postów
    790
    Kliknij i podziękuj
    39
    Podziękowania: 47 w 24 postach
    A ja bardzo lubie sluchac Lorka bo jego sposob komentowania czy tez przeprowadzania wywiadow jest przynajmniej, jak juz ktos wczesniej napisal,luzny.

    A co do lorkowskich;) znajomosci jezyka to oprocz angielskiego zna tez troche czeski...wiec dla mnie jest KIMŚ :D

    Acha i nie zangielszcza tylko polskich imion i nazwisk bo tez spolszcza nazwiska zawodnikow z Austarlii, np. ogladajac mecz ligi angielskiej mozna bylo uslyszec zamiast: Mark Lemon to Marek Cytryna... co bardzo mnie rozbawilo :)

  15. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Ja jak widze Lorka wciskam "mute". On sie nadaje do jednego programu z Majewskim :P pasowaliby do siebie :)

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    21-08-2006
    Postów
    153
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    tak i greg łalasek.


    moze i to kogos smieszy.

    moze powinien nicholsa (nikolsa) spolszczyc i czytac tak jak jest napisane: nichols.

    simon stead - i niech tak wymawia jak jest napisane


    wtedy sie posmiejemy dopiero.




    zalosne to jest

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    13-05-2007
    Postów
    51
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lorek gada jak kaczka

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Wczorajszy mecz Marma-Atlas , nasz Tomi Lori na Rafała Dobruckiego mówi Rafael Dobruki Normalnie wysiadłem ze śmiechu , oczywiście wszyscy żużlowcy o imieniu Grzegorz potocznie nazywani są Gregami itp. itd.
    Skąd u Tomiego Loriego takie takie teksty ? po co z angielszczać poskie nazwiska , przecież czasami tego nie da się słuchać. Dodam tylko jeszcze że lubię Tomasza Lorka )
    Te teksty pochodza ze sposobu wymawiania imion po angielsku. Rafal zostanie wymowiony jako Raphael, Grzegorz jako Greg itp. Anglosasi zwykle przerabiaja kazde imie na swoje, ale Lorek i tak nie mowi ich z takim akcentem, jak to robia wlasnie Anglosasi.

    A czemu tak robi? Nie wiem, spytajcie jego. :)
    Teraz dowaliłeś. Nie miałem pojęcia, dlaczego wymawia tak imiona. Co ty myślisz, ze jesteś chodząca i wszystko oraz tylko ty wiedzącą encyklopedią angielską Australijczyku?

  19. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    18-11-2005
    Postów
    112
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Właśnie oglądam na Polsacie 2 retransmisję i faktycznie Lorek w niej przegina maksymalnie. Czasami nie rozumiem, co mówi po polsku. Strasznie proamerykański gość, a jego akcent okropnie męczy, ale nie oszukujmy się, Lorek sporo wnosi do relacji meczowych Polsatu.

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    Ja osobiście lorka nie trawie, wkurza mnie jego słownictwo i ten jego angielski akcent. Niepomiernie denerwuje mnie również zwracanie się do zawodników na antenie po "ksywkach". Kiedyś oglądałem jakiś mecz, w którym upadek miał Puszakowski, a ten do niego za chwile wali per "puzon" - ręce mi opadają. NA miejscu Puszakowskiego chya bym mu przywalił :) Stwierdzenie, że na starce stają np. adrenalina, slummer, mały i puzon też mnie osłabia.

    Skoro lubi tak Anglię niech sobie tam jedzie i nie wraca.
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  21. Powrót do góry    #21
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Tomek Lorek, nie rusz go bo zginiesz - takie moje przesłanie :) Dajcie spokój, jak można mieć jakiekolwiek 'ale' do tego gościa ? To nie tylko jest świetny komentator żużlowy (czy tenisowy), to jest po prostu osobowość telewizyjna numer jeden w Polsce. I tyle mam w tym temacie do powiedzenia. Przyrównanie Lorka do tego pajaca Majewskiego uważam za kpinę :D Bo to nie ten format ludzi.

    Człowiek z nieprawdopodobną pasją, z poczuciem humoru i luzem. Do tego wiedzą rozwala wszystkich na kolana. A że bywa w swoim komentowaniu czasami śmieszny - to tylko lepiej ! Wszystko to sprawia, że komentarz ten jest jedyny w swoim rodzaju i wyróżnia się "spośród tych wszystkich rzeczy, jakie widziałeś w telewizji i jakie tylko w telewizji można zobaczyć. Chociaż nie od dziś wiadomo, że TV kłamie, a orginały nie istnieją". Nieprawda, właśnie Lorek nie kłamie i jest orginałem ! Dlatego jest wielki i autentyczny.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Buszmen: poczucie humoru to masz Ty :) twierdząc, że Lorek ma poczucie humoru :)

  23. Powrót do góry    #23
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    A owszem mam poczucie humoru :D Tomek to człowiek isntytucja, który jest zafascynowany nie Anglią, ale światem w ogóle - w dosłownym tego słowa znaczeniu. Prawdziwe indywiduum, postać wybitna - stąd nie przypadająca do gustu wszystkim. Może i dobrze, byłoby zbyt nudno.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2002
    Postów
    684
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Buszmen jak Ty czasem coś palniesz to na serio głowa boli. Skoro dla Ciebie Lorek jest zabawny to kiepsko to świadczy o Twoim poczuciu humoru. No chyba że kręcą Cie jego sexi stroje rodem z parady homo. W to że na żużlu sie zna to nie wątpie ale jak dla kogoś życiową frajdą jest wymyślanie jakichś kretyńskich ksywek zawodników, mechaników ich matek, braci, psów i wszystkiego co sie rusza to troche wiejski folklor raczej. Mam dokładnie to samo co Alien - jak sie Lorek pojawia to wyłączam głos.
    A to Twoje zdanie o Majewskim traktuje jako kolejny głupi żart. Z naciskiem na głupi.

  25. Powrót do góry    #25
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No niewątpie, ze dla elektoratu Platformy Obywatelskiej z kolei żarty Majewskiego mogą być śmieszne :D :D Ja szukam autentyczności, polotu i fantazji, która wypływa z serca i pasji. I jakby by nie było to czasami śmieszne, to fajnie ogląda się taki mecz tenisowy gdzie po raz któryś z kolei słyszy się opowieści z życiorysu Ljubicica i porównania go do Seneki :D Niech będzie, że to świadczy o moim poczuciu humoru, skoro podobają mi sie komentarze Lorka - moim zdaniem dobrze świadczy. Zaś krytykom Lorinho życzę takiego poziomu IQ jak ma ten gośc :D

    A Tomek żadnych ksyw nie wymyśla, ani drugich czy trzecich imion(bo tymi też niekiedy się biegle posługuje). Owszem to śmieszne i dziwne, że tak się tym jara. Ale mnie to nie boli, wręcz przeciwnie - rozbawia, a to chyba pozytywne niż nudny komentarz, który z autentycznością nie ma nic wspólnego.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Rydzyk też jest autentyczny :P też Twój idol? :)

  27. Powrót do góry    #27
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Eh, już nie chciałem się zniżać do odpowiedzi na ten głupawy post. Ale po pierwsze, nie wiem skąd wziąłeś też Bo Lorek nie jest żadnym moim idolem. Jest po prostu moim zdaniem postacią nr 1 w polskiej telewizji. Co nie znaczy, że należy go naśladować, wręcz przeciwnie. Nie wiem skąd wziąłeś Rydzyka, moge się jedynie domyślać. Ale tak to już jest, że jak się zaatakuje mniej lub bardziej 'inteligencje narodu' elektorat POpaprańców to zaraz stoi się w jednym rzędzie z Ojcem Tadueszem(o którego autentyczności masz dziwne przekonanie).
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar Stamper
    Dołączył
    28-06-2002
    Postów
    5,271
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Skoro lubi tak Anglię niech sobie tam jedzie i nie wraca.
    Sławek?
    i inni piewcy nienawiści(braku uwielbienia) do Tomka Lorka?

    Skoro takie macie o nim zdanie i tak bardzo Wam przeszkadza - to proszę wymieńcie mi tutaj kogoś, kto mógłby realnie zasiąść za (lub z) mikrofonem i komentować speedway? Olkowicz? Milko? Ruszkiewicz? Może Plech? Proszę Was...
    Jest red. Mielczarek, ale wątpię aby go zatrudnili w Polsacie..

    Lorek jest jaki jest - miałem tą fantastyczną przyjemność poznać go osobiście - jest człowiek z tak wielka pasją do speedway'a, że tego się słowami opisać nie da, ale to należy cenić. Mówi jak mówi - pewnie, że niektórych może to razić, ale taki ma styl bycia i komentowania, z tego słynie i myślę dzięki temu tutaj o nim mówimy.
    Kontrowersyjny, bo mówi o ludziach ksywkami? A nie zwróciło Waszej uwagi ile wie o ludziach, o których opowiada? Nie zastanawia Was jak bardzo musi być zżyty z tym środowiskiem, że zna zwyczaje, obyczaje, zdarzenia, o których zwykły kibic pojęcia nie ma? Poza tym, ktoś tu dał przykład Puzona - a jak myślisz, jak sie do niego zwracają ludzie związani ze speedway'em? Mariuszu? :)

    A z resztą - jestem podobnie jak Buszmen można powiedzieć fanem Lorka i bardzo lubię jego komentarz...
    Pozdrowionka ze stolicy PyrlandiiUkryta zawartość Wyznawca talentu Tomasza Golloba...

  29. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    320
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niezależnie od tego, czy komentarz Lorka się komuś podoba czy nie, to trzeba przyznać, że mało kto posiada taką wiedzę o speedwayu jak on.
    Mnie osobiście to pasuje, bo wolę posłuchać gościa, który zna się na rzeczy, niż jakiegoś podrzędnego komentatorka z regionalnej TVP. No i fajnie robi wywiady, potrafi na poczekaniu coś zaimpowizować. Pamiętacie jego poprzednika, takiecgo blondyna? Ten to potrafił zrypać każdą rozmowę.
    Bardzo mi się podobał wywiad Lorka z Lukasem Drymlem, chyba z przed 3-4 lat. Lorek lepiej gadał po czesku niż Lukas :)
    A wracając jeszcze do tych "kosmicznych gadek", to lepsi od Lorka są radiowcy;) Ci to maja dopiero porównania.
    Ostatnio jak na prowadzeniu jechał Grzesiek Walasek, to usłyszałem, że po torze mknie "w swej kapsule kosmita Walasek":D

  30. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Eh, już nie chciałem się zniżać do odpowiedzi na ten głupawy post. Ale po pierwsze, nie wiem skąd wziąłeś też Bo Lorek nie jest żadnym moim idolem. Jest po prostu moim zdaniem postacią nr 1 w polskiej telewizji. Co nie znaczy, że należy go naśladować, wręcz przeciwnie. Nie wiem skąd wziąłeś Rydzyka, moge się jedynie domyślać. Ale tak to już jest, że jak się zaatakuje mniej lub bardziej 'inteligencje narodu' elektorat POpaprańców to zaraz stoi się w jednym rzędzie z Ojcem Tadueszem(o którego autentyczności masz dziwne przekonanie).
    A ja nie mam nic wspólnego z elektoratem PO :)

    Tak sobie spytałem, bo Ty masz bardzo dziwny gust :)


    Stamper: Dołomisiewicz powinien komentować żużel ;) jak już pytasz :) Kiedyś jedne derby komentował i świetnie gadał, rzeczowo, do tego ma dobry nie irytujący głos. Komentator Polsatu mu wyraźnie przeszkadzał, bo by sobie facet sam poradził :)

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2002
    Postów
    684
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ty a co ma do tego elektorat PO bo nie kumam? Jakieś kompleksy masz? Czy może "układ" widzisz?
    Alien - co do Rydzyka to pewnie w tym pytaniu trafiłeś:). On też jest chłop z pasją. Tylko stroje ma inne, Lorek spoko mógłby trafić na okładkę jakiegoś gejowskiego pisma. No ale w tym jest własnie owy polot:).
    A Lorka nie trawie totalnie od jego wywiadów w finale MPPK we Wrocku i upadku Puszakowskiego. To co wtedy wygadywał już mnie maksymalnie zraziło i nawet ksywka żony syna ojca brata jakiegokolwiek zawodnika mnie do niego nie przekona.

    Jedno jest pewne - jest to postać oryginalna. Ale w polityce tż wielu takich jest i jakoś nie sądze że to ich plus:).

  32. Powrót do góry    #32
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Wielu? To wymieniaj, bo dla mnie w polityce(polskiej) jest jeden człowiek, którego można śmiało porównać do Lorka :D Orginalność wyuczona i kalkulowana nie ma nic wspólego z orginalnością prawdziwą. Zupełnie nie trafiłeś. Polityka to teatrzyk, świat kłamstwa gdzie pasjonaci i ideowcy nie mają szans - i dlatego już od początku II RP w Polsce rządzą socjaliści. Zresztą, zwyczajnie żeby zrobić karierę w polityce trzeba być świnią. A Lorek to prawdziwy freak i zupełnie inny świat.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  33. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany Awatar Slawek
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    2,608
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 17 w 12 postach
    Skoro lubi tak Anglię niech sobie tam jedzie i nie wraca.
    Sławek?
    i inni piewcy nienawiści(braku uwielbienia) do Tomka Lorka?

    Skoro takie macie o nim zdanie i tak bardzo Wam przeszkadza - to proszę wymieńcie mi tutaj kogoś, kto mógłby realnie zasiąść za (lub z) mikrofonem i komentować speedway? Olkowicz? Milko? Ruszkiewicz? Może Plech? Proszę Was...
    Jest red. Mielczarek, ale wątpię aby go zatrudnili w Polsacie..

    Lorek jest jaki jest - miałem tą fantastyczną przyjemność poznać go osobiście - jest człowiek z tak wielka pasją do speedway'a, że tego się słowami opisać nie da, ale to należy cenić. Mówi jak mówi - pewnie, że niektórych może to razić, ale taki ma styl bycia i komentowania, z tego słynie i myślę dzięki temu tutaj o nim mówimy.
    Kontrowersyjny, bo mówi o ludziach ksywkami? A nie zwróciło Waszej uwagi ile wie o ludziach, o których opowiada? Nie zastanawia Was jak bardzo musi być zżyty z tym środowiskiem, że zna zwyczaje, obyczaje, zdarzenia, o których zwykły kibic pojęcia nie ma? Poza tym, ktoś tu dał przykład Puzona - a jak myślisz, jak sie do niego zwracają ludzie związani ze speedway'em? Mariuszu? :)

    A z resztą - jestem podobnie jak Buszmen można powiedzieć fanem Lorka i bardzo lubię jego komentarz...
    Nie wiem kto mógłby go zastąpić, bo osobiście nie bardzo mnie obchodzi komentator, ale jak słyszę Lorka to wysiadam.

    Nie neguje wcale, że koleś nie zna się na żużlu i że ma dużą wiedzę. Ale żyjemy w Polsce i trochę szacunku dla języka polskiego się na należy, a te jego "angielszczyzmy" (z resztą jak i każdej innej osoby) strasznie mnie denerwują.

    Co do ksywek do mnie po niej zwracają sie ludzie których znam, lubię, a nie obca osoba w dodatku na antenie.

    Z resztą cała ta dyskusja jest z lekka pozbawiona sensu, ani jego zwolennicy, ani przeciwnicy nie dadzą się drugim przekonać drugim do ich racji :)
    Ukryta zawartość - zapraszam do wspólnej zabawy

  34. Powrót do góry    #34
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    To na pewno, aczkolwiek większość zawodników, o których Tomasz mówi ksywami to nie są dla niego obcy i jeszcze nie słyszałem żeby ktoś się obraził. Puzon za tekst o wygrywaniu pięknych melodii <rotfl> też chyba się nie oburzył :D :D No nic kwestia gustu, a Lorek bawi się tą angielszczyzną dlatego, że on uwielbia gry słowne. Byście słyszeli jak przeżywał żart słowny z Australian Open z meczu Haas - Federer(2006), gdzie krzyczano najpierw "Roger has to win", a potem "Roger !, Haas to win" :D :D

    a tak bardziej na temat, aby przytoczyć jakieś wyrąbane teksty. Sporo jest podczas meczów tenisa, które gdy są nudne to i tak warto oglądać dla samego komentarza. To jak Lori wymawia francuskie nazwiska, to mistrzostwo świata. A powtarzająca się historia o tym, że Santoro jest mistrzem w gotowaniu jakiejś tam zupy powala na kolana. Podobnie jst w żużlu. Zwyczajnie jak sie Lorka słyszy, to od razu wiadomo, że ten człowiek mógłby to robić (komentować) za free.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar alienisko
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,000
    Kliknij i podziękuj
    427
    Podziękowania: 269 w 141 postach
    Pascal & Lorek: potrawy sportowców w Twoim domu ;)

    Podrzuć pomysł Polsatowi ;)

  36. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany
    Dołączył
    29-07-2003
    Postów
    2,081
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Mnie się podobał - Czarli Dżida!

    Często by go zrozumieć (przez akcent) trza się mocno skupić (wszyscy wiemy czym to grozi), ale podzielam zdanie Stampera, że nie ma osób które lepiej prowadziłyby nawijkę na tematy spidłeja! :P Wystarczy popatrzeć na asiorów z TVP i TVP Sport, o retransji DPŚ w regionalnej "trójce" nie wspomnę! Nie dość, że już zanim się zaczeła to wiedziałem jak się skończyła bo jakiś "geniusz" w dole ekranu przez całą retransmisje wyświetlał newsa o tym że Polska zdobyła DPŚ, przez panią ubraną w koszulę z błękitnego aksamitu pasującą lepiej do relacji z kolejnej pielgrzymki RM niż do zawodów żużlowych, do kolesia, który malo w gacie nie narobił jak Tomek w ostatnim biegu wyszedł na czoło stawki.
    Także moje skromne zdanie jest takie by Lorka zostawić w spokoju! :P

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec Awatar almitagro
    Dołączył
    30-03-2005
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 4 razy w 1 poście
    Tomek Lorek, nie rusz go bo zginiesz - takie moje przesłanie :) Dajcie spokój, jak można mieć jakiekolwiek 'ale' do tego gościa ? To nie tylko jest świetny komentator żużlowy (czy tenisowy), to jest po prostu osobowość telewizyjna numer jeden w Polsce. I tyle mam w tym temacie do powiedzenia. Przyrównanie Lorka do tego pajaca Majewskiego uważam za kpinę :D Bo to nie ten format ludzi.

    Człowiek z nieprawdopodobną pasją, z poczuciem humoru i luzem. Do tego wiedzą rozwala wszystkich na kolana. A że bywa w swoim komentowaniu czasami śmieszny - to tylko lepiej ! Wszystko to sprawia, że komentarz ten jest jedyny w swoim rodzaju i wyróżnia się "spośród tych wszystkich rzeczy, jakie widziałeś w telewizji i jakie tylko w telewizji można zobaczyć. Chociaż nie od dziś wiadomo, że TV kłamie, a orginały nie istnieją". Nieprawda, właśnie Lorek nie kłamie i jest orginałem ! Dlatego jest wielki i autentyczny.
    Rękoma i nogami podpisuję się pod słowami Buszmena. Myślę, że
    jeśli oponenci Lorka mieliby okazję poznać go osobiście, usiąść
    i przy piwie porozmawiać o żużlu, zmieniliby zdanie i wybaczyli
    czasem ciężkie do zrozumienia wymawiane sentencje. Fanów ta-
    lentu Lorka spieszę uspokoić-Tomek się nie zmieni :) Pierwszy
    raz spotkałem go, gdy zaczynał pracę w Wizji TV, czyli szmat
    czasu temu. Do dziś jest tym samym facetem powiększającym co
    roku zasób wiedzy i słownictwa.
    PS. Tomas, z racji tego że czytasz to forum częściej niż ja,
    przypomnę Ci nr.1 na liście Twoich wywiadów: A.Smith pod-
    czas przerwy w meczu wygranym przez Apator we Wrocławiu :)
    Masz JAJA i tym się różnisz od wygadującego farmazony Wójcika,
    niereformowalnego Feddka. Piszę to pod anonimowym nick'iem,
    więc mi wolno ;] Pozdrawiam.

  38. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-09-2005
    Postów
    537
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja muślę , ze wszyscy moga sie uczyc od Rafała Darżynkiewicza!

    Reszta moze3 mu czyścic buty !

  39. Powrót do góry    #39
    Użytkownik
    Dołączył
    27-06-2006
    Postów
    109
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lorek zna sie na speedway'u i za to naprawde mocno go cenie,z Daria stworzyliby istnie diabelski duet,mi praca Tomka w parkingu bardzo sie podoba, jesli trzeba rozluzni atmosfere, jesli trzeba prosto z mostu spyta zuzliste(:P) co jest nie tak:) Podczas komentowania ligi brytyjskiej mozna boki zrywac kiedy Lori opowiada o krewniakach, 7 ciotkach po kisielu danego zuzlowca, mi akurat ten styl pasuje,ten sport potrzebuje troche luzu, a nie tylko sztywne patrzenie czy w programie wpisana jest 3, Lorek potrafi troche odplynac, ale zawsze kulturalnie i z wielka klasa.:)

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec Awatar kamilg221
    Dołączył
    03-11-2006
    Postów
    851
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Jesli tak krytykujecie Lorka,ktorego ja osobiscie lubie to co nalezy powiedziec o Feddku?Przeciez on nawet podstaw angielskiego nie zna-przyklad: Divi Watt.Prawda Kermit?

  41. Powrót do góry    #41
    Zbanowany
    Dołączył
    17-07-2006
    Postów
    1,678
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    kumpluje sie z lorkiem juz kupe lat, kiedys dziesiatki meczy wyjazdowych po kraju i europie zaliczylismy razem jeszcze jak nie mial nic wspolnego z TV i tak jak ktos napisal wyzej buszmen jest najblizej prawdy.
    dodam tylko ze facet przez zuzel dal na luz z nauka, interesowal sie tylko zuzlem i szlifowaniem jezyka.
    kultowy final na webley (nie wiem jak to sie pisze :)) ogladalismy chyba ze 20 razy i za kazdym razem zauwazalismy nowe rzeczy.
    jedno jest pewne, ze na dzien dzisiejszy lepszego komentatora nie ma. pamietam tez jak wojcik z polsatu zaczynal swoja kariere ze sportem w TV, wtedy we wroclawiu byla pierwsza prywatna telewizja w polsce "ECHO" i dla niej on pracowal, zreszta zaliczylismy razem pare meczy w tym pardubice (4 miejsce barona ten mecz byl retransmitowany w tv ECHO). lorek wtedy po pardubicach mial juz ciagoty zeby zostac komentatorem ale jego czas przyszedl troche pozniej. dobrze ze do telewizji wypatrzyl jego Rusko a szlak przetarl wojcik.
    dodam tylko ze taki akcent mial juz 15 lat temu .

  42. Powrót do góry    #42
    Początkujący
    Dołączył
    02-05-2007
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja też podpisuję się pod wypowiedziami Buszmena rękami i nogami! Tomasz Lorek jest niezastąpiony:) Uwielbiam Go słuchać:) ten człowiek zna chyba wszystkich żużlowców i wszyscy Go szanują. Zawsze miły i kulturalny a przy tym dowcipny i pełny luzu:) Ma chłopak talent i mogłabym Go słuchać godzinami:) Tomek nie jest nadętym bufonem jak inni komentatorzy tylko jest otwarty na wszystkich ludzi. Kibice podchodzą do niego i rozmawia z nimi i zawsze znajdzie dla nich czas:) Pamiętam jak kiedyś z nim rozmawiałam i na koniec chciałam zrobić sobie z nim zdjęcie. Baterie mi się w aparacie wyczerpały i Tomek pobiegł do jakiegoś kolesia z aparatem i poprosił, żeby nam zrobił zdjęcie i przesłał na mój email:) niesamowity człowiek:) Tomi bądź z nami jak najdłużej:) pozdrawiam:)

  43. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    25-04-2007
    Postów
    485
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mike Kuciapa :lol:

  44. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    05-12-2005
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mnie się podobał - Czarli Dżida!
    Jest jeszcze Morten Risaja(a czy aby nie jest to prawidłowa wymowa? :))

    Ogólnie nic do Lorka nie mam. Zwisa mi on jak kilo kitu na agrafce. Czasem, oglądając transmisję, mam z niego niezły polew. I o to chodzi. Przynajmniej lepiej się to ogląda.

    Ze wszystkich komentatorów numerem 1 zawsze dla mnie będzie Andrzej Mielczarek.

  45. Powrót do góry    #45
    Użytkownik
    Dołączył
    20-04-2006
    Postów
    322
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 6 w 5 postach
    Tomek Lorek, nie rusz go bo zginiesz - takie moje przesłanie :) Dajcie spokój, jak można mieć jakiekolwiek 'ale' do tego gościa ? To nie tylko jest świetny komentator żużlowy (czy tenisowy), to jest po prostu osobowość telewizyjna numer jeden w Polsce. I tyle mam w tym temacie do powiedzenia. Przyrównanie Lorka do tego pajaca Majewskiego uważam za kpinę :D Bo to nie ten format ludzi.

    Człowiek z nieprawdopodobną pasją, z poczuciem humoru i luzem. Do tego wiedzą rozwala wszystkich na kolana. A że bywa w swoim komentowaniu czasami śmieszny - to tylko lepiej ! Wszystko to sprawia, że komentarz ten jest jedyny w swoim rodzaju i wyróżnia się "spośród tych wszystkich rzeczy, jakie widziałeś w telewizji i jakie tylko w telewizji można zobaczyć. Chociaż nie od dziś wiadomo, że TV kłamie, a orginały nie istnieją". Nieprawda, właśnie Lorek nie kłamie i jest orginałem ! Dlatego jest wielki i autentyczny.
    Buszmen - rzadko sie z Toba zgadzam i zdarzylo sie pare razy, ze sie pocielismy o cos na forum, ale w tym wypadku sam lepiej bym tego nie napisal. TOMASZ LOREK RZADZI !!! Jest fenomanalny w swym fachu, stanowi duza wartosc dodana do kazdej relacji TV z zawodow zuzlowych.

    Z tego co wiem, to Tomek Lorek jest calkowitym samoukiem jesli chodzi o jezyk angielski - duzo czytal, rozmawial, jezdzil po swiecie, poznawal ludzi, akcenty. Oprocz tego to niesamowicie inteligentny i skromny gosc.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •