Pokaż wyniki od 1 do 26 z 26

Wątek: British Elite League 2007

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany Awatar krisracingteam
    Dołączył
    10-03-2007
    Postów
    1,655
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 68 w 31 postach

    British Elite League 2007

    Rozgrywki British Elite League w pełni rozpoczęte.
    Pierwsze mecze pokazały, iż trudno wytypować zwycięzcę na sezon 2007.
    Bukmacherzy typują Swindon, Reading, Coventry i Poole jako drużyny, które w tym roku nadadzą ton rozgrywkom i to między nimi rozegra się batalia o mistrzostwo.
    Polacy: Burza, Świderski, Protasiewicz, Ułamek, Chrzanowski, Kasprzak, Świst, Kołodziej, Skórnicki, M. Rempała, Miśkowiak, Suchecki.
    Dla przypomnienia, Telewizja Polsat Sport transmituje mecze w poniedziałki o godzinie 20:30.
    Zapraszam do dyskusji na temat rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Wielkiej Brytanii…



    Wyjściowe składy poszczególnych drużyn:

    Poole Pirates
    1. Jason Crump
    2. Troy Batchelor
    3. Bjarne Pedersen
    4. Edward Kennett
    5. Craig Boyce
    6. Craig Watson
    7. Piotr Świst

    Reading Bulldogs
    1. Greg Hancock
    2. Mark Lemon
    3. Matej Zagar
    4. Janusz Kołodziej
    5. Travis McGowan
    6. Danny Bird
    7. Sam Simota

    Peterborough Panthers
    1. Hans Andersen
    2. Lukas Dryml
    3. Niels K. Iversen
    4. Danniel King
    5. Kenneth Bjerre
    6. Piotr Świderski
    7. Richard Hall

    Swindon Robins
    1. Leigh Adams
    2. Tomasz Chrzanowski
    3. Sebastian Ułamek
    4. Charlie Gjedde
    5. Lee Richardson
    6. Andy Moore
    7. Mads Korneliussen

    Eastbourne Eagles
    1. Nicki Pedersen
    2. Daniel Nermark
    3. David Norris
    4. Dean Barker
    5. Davey Watt
    6. Cameron Woodward
    7. Lewis Bridger

    Belle Vue Aces
    1. Simon Stead
    2. Ryan Fisher
    3. Joe Screen
    4. Adam Skórnicki
    5. Kai Laukkanen
    6. James Wright
    7. Kevin Doolan

    Wolverhampton Wolves
    1. Peter Karlsson
    2. David Howe
    3. Billy Hamill
    4. Magnus Karlsson
    5. Fredrik Lindgren
    6. Chris Kerr
    7. Theo Pijper

    Ipswich Witches
    1. Mark Loram (kontuzja)
    2. Kim Jansson
    3. Chris Louis
    4. Marcin Rempała
    5. Robert Miśkowiak
    6. Zbigniew Suchecki
    7. Tobias Kroner

    The Lakeside Hammers
    1. Joonas Kylmakorpi
    2. Paul Hurry
    3. Krzysztof Kasprzak
    4. Leigh Lanham
    5. Adam Shields
    6. Christian Hefenbrock
    7. Henning Bager

    Coventry Bees
    1. Scott Nicholls
    2. Billy Janniro
    3. Rory Schlein
    4. Oliver Allen
    5. Chris Harris
    6. Morten Risager
    7. Martin Smolinski

    Oxford Cheetahs
    1. Jesper B. Jensen
    2. Andy Smith
    3. Ales Dryml
    4. Steve Johnston
    5. Piotr Protasiewicz
    6. Freddie Eriksson
    7. Eric Andersson



  2. Powrót do góry    #2
    Użytkownik
    Dołączył
    11-09-2005
    Postów
    479
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Coventry Bees
    1. Scott Nicholls
    2. Billy Janniro
    3. Rory Schlein
    4. Chris Harris
    5. Morten Risager
    6. Martin Smolinski
    7. Stanislaw "Stanley" mistrz Szkocji Burza "Burzynski"


    Chyba taka sila razenia dysponowalo Coventy podczas wczorajszego meczu
    Chyba ze od czas u do czasu za Staszka Olivier Allen
    Hm a ogolnie rzecz biorac Liga Angielksa to niezly rarytas.
    Bardzo fajny pomysl Polsatu by pokazywac rywalizacje na Wyspach z wiadomoych powodow raz ze startuja tam nasi ziomkowie a dwa to niezle zawody i co najwazniejsze coraz wiecej meczy w tv.
    Jeszcze Elitserien ruszy pelna para i nie bedziemy mysieli czekac dlugich 7 dni by zobaczyc troszke speedway'a


    Peace!

  3. Powrót do góry    #3
    Początkujący
    Dołączył
    14-04-2007
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To może ja podziele się swoim odczuciem. Zanim polsat sport rozpocz±ł transmisje Elite League my¶lałem, że angielska liga jest taka super bo jeżdż± w niej gwiazdy. Czytałem komentarze typu "Zrobił w anglii 12 pkt - jest *****isty" a tutaj wielkie rozczarowanie... Widziałem wszystkie mecze które pokazał polsat sport i ta liga angielska to jest jedna wielka klapa. Liczy się praktycznie tylko start, zero walki na dystansie a zawodnicy często upadaj± bo nie radz± sobie z torem.

  4. Powrót do góry    #4
    Użytkownik
    Dołączył
    09-12-2006
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    tory brytyjskie to inne tory niz te w polsce i taki Twisty :) wygrywa sobie ze Skotem :) i jest hepy, a w polsce by go nie dogonił, ale jedno jest w nich dobre mozna sopie poprawic technike bo musza sie tam niezle wyginac, a u nas to tylko rura do przodu takze zeby byc najlepszym trza jechac ti i tu na maxa

  5. Powrót do góry    #5
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,458
    Kliknij i podziękuj
    5,762
    Podziękowania: 5,639 w 3,224 postach
    Chyba ze od czas u do czasu za Staszka Olivier Allen
    Odwrotnie, to Burza tymczasowo(?) zajął miejsce Allena. Co się zaś tyczy Coventry, to nieco groteskowa sytuacja, bowiem jak wiemy póki co pewnie liderują oni w lidze, a w Polsce ich zawodnicy w większości jeżdżą w przeciętnej 1 ligowej drużynie - RKM Rybnik :D :)

    EL rzeczywiście w ostatnich latach stała się znacznie słabsza, a moim zdaniem za dużo jest biegów rezerwowych. Z drugiej strony, to taki mały odwrót, bo dawniej to w Polsce były największe parasole dla juniorów. A teraz jest tak w Anglii. I mogą być tego efekty. Bo tak jak wcale nie zdziwię się, gdy z całego naszego pokolenia mistrzów świata juniorów i innych młodych gwiazd nie będzie żadnego medalisty MŚ, to już młody narybek angielski: Kennett, Bridger ma na to ogromne szanse.

    Generalnie jednak wygląda to nieco śmiesznie, że mecz drużyn w EL ma jakby dwie płaszczyzny: pojdynki liderów i rezerw. Na 6 i 7 to nawet Świst ocsyluje wokół dwucyfrówek, lecz gdyby jeździł normalnie byłoby o wiele mniej. I dlatego te punkty zdobywane na wyspach bywają mylnie interpretowane.

    Czy zawody nie są arakcyjne? Jak dla mnie, mimo wszystko są - choć wolę i zawsze wolałem Eliteserien. Ale jak to w żużlu, zależy na podstawie czego oceniamy, bo jeśli na podstawie meczu Oxford - Coventry z tego roku, to jest to widowisko do bani. Ale gdy spojrzymy na zeszłoroczne finały, to wniosek będzie całkiem inny.

    A walki na torze zawsze trochę jest. Ponadto liga ta jest niezwykle nieprzewidywalna, o czym nie raz przekonali się grający u bukmacherów.

    No a wracając do bieżącej sytuacji w lidze. Ja pomimo wszystko, niezależnie od obecnej tabeli jestem twardo przekonany, że tytuł trafi do Swindon.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik
    Dołączył
    09-07-2003
    Postów
    186
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Rozkład biegów

    Witam Serdecznie! Czy mógłby ktoś podać jakiś link gdzie umieszczony jest rozkład biegów z angielskiej Elite League? Z góry dziekuje :)


    Pozdrawiam :)

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar krisracingteam
    Dołączył
    10-03-2007
    Postów
    1,655
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 68 w 31 postach
    ..A B C D
    1 1 1 2 2
    2 6 6 7 7
    3 4 3 3 4
    4 7 7 5 5
    5 2 3 1 4
    6 2 5 1 6
    7 3 5 4 6
    8 7 7 2 2
    9 5 4 6 3
    10 4 2 3 1
    11 5 2 6 1
    12 3 6 7 3
    13 1 1 5 5
    14 6 4 4 7
    15 Zawodnicy z największą ilością punktów

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    ja nie w tym temacie frekwencji, ale że tytuł wątku odpowiadał to się spytam:
    Czy ktoś dysponuje aktualnym CMA Elite League lub przynajmniej linkiem?

  9. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-01-2003
    Postów
    2,618
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    http://british-speedway.co.uk/extras/tables/tables.php?12.

    Pozdrawiam:)

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    To znalazłem, pytam się o aktualny KSM (CMA), nie 2006
    Z góry dzięki.

  11. Powrót do góry    #11
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2005
    Postów
    133
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A tak przy okazji: orientuje sie ktos ile teraz placa srednio za punkt w ligach brytyjskich?

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar Adas
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    5,911
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zalezy jaki zawodnik i jaki klub, bo podobnie jak w Polsce sa tam kluby bogatsze i biedniejsze. Najlepsi maja nawet ponad 100 funtow za punkt. A tak srednio to z 60-70 funtow za punkt.

    Oprocz eksploatacji sprzetu dochodza oplaty za bilety lotnicze, mieszkanie (choc tu czesto sprawe zalatwia klub), mechanika. Polacy, ktorzy robia w Anglii wiedza najlepiej jak tam jest (nie tak latwo szczegolnie z poczatku).

    Zawodnicy maja roznie podopinane te sprawy. Czasami oni oplacaja wszystko, czasami klub. Tak jak pisalem wczesniej zalezy od klubu i klasy zawodnika.

    Dla takiego sredniaka ciezko jest zarobic w Anglii, ale zawodnicy z GP nie jezdza tam dla hobby :)

    Moze ktos ma jakies dokladne punktowki danych zawodnikow?

  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    11-01-2007
    Postów
    34
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To znalazłem, pytam się o aktualny KSM (CMA), nie 2006
    Z góry dzięki.
    http://www.speedway-forum.co.uk/foru...howtopic=25286

  14. Powrót do góry    #14
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,862
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 165 w 105 postach
    Zalezy jaki zawodnik i jaki klub, bo podobnie jak w Polsce sa tam kluby bogatsze i biedniejsze. Najlepsi maja nawet ponad 100 funtow za punkt. A tak srednio to z 60-70 funtow za punkt.

    Oprocz eksploatacji sprzetu dochodza oplaty za bilety lotnicze, mieszkanie (choc tu czesto sprawe zalatwia klub), mechanika. Polacy, ktorzy robia w Anglii wiedza najlepiej jak tam jest (nie tak latwo szczegolnie z poczatku).

    Zawodnicy maja roznie podopinane te sprawy. Czasami oni oplacaja wszystko, czasami klub. Tak jak pisalem wczesniej zalezy od klubu i klasy zawodnika.

    Dla takiego sredniaka ciezko jest zarobic w Anglii, ale zawodnicy z GP nie jezdza tam dla hobby :)

    Moze ktos ma jakies dokladne punktowki danych zawodnikow?
    tutaj to może slavo wypowiedziałby się...w końcu pośredniczy w załatwianiu kontraktów ;)

    przyjmując, że średniacy z sgp mają po około Ł100 za punkcik, to wcale tak różowo na wyspach nie jest. bo co to jest...po przeliczeniu na złotówki niecałe 600pln? tyle to średniakom płaci się w polskiej I lidze...w extralidze stawki dla najlepszych wahają się w okolicach 2000-3000pln/punkt. więc jak już coś, to w anglii jeździ się dla przyjemności lub dla podniesienia swoich umiejętności...a zarabia się w polsce...lub w rosji...taka jest prawda i już...:P

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    11-01-2007
    Postów
    34
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zalezy jaki zawodnik i jaki klub, bo podobnie jak w Polsce sa tam kluby bogatsze i biedniejsze. Najlepsi maja nawet ponad 100 funtow za punkt. A tak srednio to z 60-70 funtow za punkt.

    Oprocz eksploatacji sprzetu dochodza oplaty za bilety lotnicze, mieszkanie (choc tu czesto sprawe zalatwia klub), mechanika. Polacy, ktorzy robia w Anglii wiedza najlepiej jak tam jest (nie tak latwo szczegolnie z poczatku).

    Zawodnicy maja roznie podopinane te sprawy. Czasami oni oplacaja wszystko, czasami klub. Tak jak pisalem wczesniej zalezy od klubu i klasy zawodnika.

    Dla takiego sredniaka ciezko jest zarobic w Anglii, ale zawodnicy z GP nie jezdza tam dla hobby :)

    Moze ktos ma jakies dokladne punktowki danych zawodnikow?
    tutaj to może slavo wypowiedziałby się...w końcu pośredniczy w załatwianiu kontraktów ;)

    przyjmując, że średniacy z sgp mają po około Ł100 za punkcik, to wcale tak różowo na wyspach nie jest. bo co to jest...po przeliczeniu na złotówki niecałe 600pln? tyle to średniakom płaci się w polskiej I lidze...w extralidze stawki dla najlepszych wahają się w okolicach 2000-3000pln/punkt. więc jak już coś, to w anglii jeździ się dla przyjemności lub dla podniesienia swoich umiejętności...a zarabia się w polsce...lub w rosji...taka jest prawda i już...:P
    Tak, tylko nie zapominaj ze w EL w sezonie zasadniczym jada po 40 meczow. Jesli u nas zamiast 14 mialoby byc podobnie to nikt nie zaplacilby raczej takich punktowek ;)

    Przy regularnych 10 pkt/mecz daje to w EL 240k (600zl/pkt), natomiast u nas 280k (2000zl/pkt). Wiec jesli patrzec z tej strony to roznica nie jest wcale taka duza ;)

  16. Powrót do góry    #16
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,862
    Kliknij i podziękuj
    462
    Podziękowania: 165 w 105 postach
    stacho1985...
    więcej spotkań...więcej biegów...większe zarobki.......ale co za tym idzie....większa eksploatacja sprzętu...większe wydatki...niższe zarobki...
    więc tak czy siak wychodzi na moje...

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany Awatar krisracingteam
    Dołączył
    10-03-2007
    Postów
    1,655
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 68 w 31 postach
    Tak jak przypuszczali bukmacherzy, rozgywkom ton nadaje czwórka zespołów: Pszczoły, Drozdy, Piraci i Buldogi.

    Dla przypomnienia w poniedziałek rano tabela wyglądała następująco:
    (miejsce, klub, mecze, punkty)
    1 Coventry 11 21
    2 Swindon 11 18
    3 Poole 12 18
    4 Reading 12 17

    5 Peterborough 10 14
    6 Lakeside 11 12
    7 Wolverhampton 9 11
    8 Eastbourne 10 9
    9 Belle Vue 9 4
    10 Ipswich 7 3
    11 Oxford 10 2


    Po dzisiejszych 3 meczach niewiele może się zmienić w tabeli, chyba że Wolverhampton przejdzie Lakeside.

    Dziś na Polsat Sport był transmitowany pojedynek Swindon - Peterborough, nie powiem, ciekawy mecz.
    Nie wiem czy jest sens puszczać Ułamka z tym kontuzjowanym kciukiem, nie lepiej dać mu odpocząć i zrobić ZZ, o ile ma średnią nadającą się do tego manewru. Przecież widać było, że Seba zjeżdża na trzecim okrążeniu bo już nie daje rady.
    Chrzan błysnął formą. Dobrze napędzał się po zewnętrznej aby wykonać klasyczne nożyce... 11 (3,0,3,3,2) - niezły wynik w niezłej stawce.
    Zawiódł Świderski.
    Chrzan i Gjedde ładnie jechali parą, ale w czwartek takiego czegoś nie obejrzymy, będzie walka na całego. Skoro obydwoje pojechali nienagannie, to w Gdańsku czekamy na dobry mecz...



  18. Powrót do góry    #18
    Początkujący
    Dołączył
    11-01-2007
    Postów
    34
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    stacho1985...
    więcej spotkań...więcej biegów...większe zarobki.......ale co za tym idzie....większa eksploatacja sprzętu...większe wydatki...niższe zarobki...
    więc tak czy siak wychodzi na moje...
    No ja nie przecze ze jest inaczej, spojrzalem tylko na to z 2 strony, ze teoretycznie w ciagu sezonu mozna "zarobic" nieduzo mniej nic u nas (bez patrzenia w koszty ;)).

    Nie wiem czy jest sens puszczać Ułamka z tym kontuzjowanym kciukiem, nie lepiej dać mu odpocząć i zrobić ZZ, o ile ma średnią nadającą się do tego manewru.
    W Anglii za kazdego (z pozycji 1-5) mozna robic RR bez wzgledu na srednia ;)

    P.S. Swindon to Rudziki nie Drozdy :D

  19. Powrót do góry    #19
    Zaawansowany Awatar krisracingteam
    Dołączył
    10-03-2007
    Postów
    1,655
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 68 w 31 postach
    P.S. Swindon to Rudziki nie Drozdy
    OK, tak jak powiedział komentator w TV: "zostawmy tę sprawę ornitologom".
    A może są jacyś specjaliści od ornitologii na tym forum? ;)

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany Awatar lexy
    Dołączył
    18-08-2002
    Postów
    2,008
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy ktos zna link to terminarza Premier League?

    Pilne.

    Z góry dzieki za pomoc.

  21. Powrót do góry    #21
    Początkujący
    Dołączył
    11-01-2007
    Postów
    34
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy ktos zna link to terminarza Premier League?

    Pilne.

    Z góry dzieki za pomoc.
    A wystarczylo na gadu zapytac ;)

    Tu masz terminarz wszystkich lig:
    http://www.british-speedway.co.uk/page.php?25

  22. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach

    CMA

    Rany julek, kiedyś średnie biegowe z angielskiej ligi można było znaleźć w kilku miejscach (sam też prowadziłem), a teraz nikt w Europie się tego nie podjął? Dajcie cynk do linka
    pozd

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec Awatar miles
    Dołączył
    27-09-2003
    Postów
    1,231
    Kliknij i podziękuj
    270
    Podziękowania: 31 w 24 postach
    Rany julek, kiedyś średnie biegowe z angielskiej ligi można było znaleźć w kilku miejscach (sam też prowadziłem), a teraz nikt w Europie się tego nie podjął? Dajcie cynk do linka
    pozd
    http://www.speedway-forum.co.uk/forums/index.php?showtopic=25286

  24. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany Awatar krisracingteam
    Dołączył
    10-03-2007
    Postów
    1,655
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 68 w 31 postach
    Skoro dostałem wolne w pracy i przy okazji miałem szczęście być w środę w Manchesterze, postanowiłem wybrać się na jeden z meczy British Elite League Belle Vue Aces – Wolverhampton Wolves.

    Dojazd na stadion (o ile można to coś nazwać stadionem) z centrum miasta do dzielnicy Belle Vue zabiera jakieś 10 minut. Gdy wsiadłem do lekko zatłoczonego piętrowego autobusu gdzie w osiemdziesięciu procentach zapełniali go Murzyni, nie dowierzałem, czyżby wszyscy jechali na żużel? ;)

    Polak kombinuje zawsze, więc skoro bilety po 15 funtów, postanowiłem nie wyrywać się z uczciwością. Pokazałem starą międzynarodową legitymacje studencką, która miała ważność do 2004 roku i co się okazało?
    Tak jak w filmie „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” (motyw z bramką na plażę i legitymacją z kółka do pływania), gościu w kasie powiedział: „Tak, Pan może wejść ze zniżką, 10 funtów proszę”.

    Krótki opis niby stadionu:
    Generalnie tor żużlowy wciśnięty wewnątrz toru wyścigów psów!
    Trybun nie ma, jest tylko szklany budynek na całej prostej startowej, gdzie przesiadują dziadki przy kawce…
    Cały mecz będzie trzeba stać. Jako kibic przyzwyczajony do ławek postanawiam udać się na wyjście z pierwszego łuku i usiąść na trawce.
    45 minut przed meczem każdy kibic może wejść do parkingu i pogadać z zawodnikami, zrobić fotki, dostać autograf. Chwilę gadam z Adamem Skórnickim i lecę na „trafkę”. Kibiców może coś około ośmiuset.
    Gdy w jednym z biegów goście wygrywają 5:1, sześcioosobowa rodzinka kilka metrów ode mnie wymachuje szwedzką flagą z napisem „Fredrik Lindgren”. Myślę sobie: oooo przyjezdni są nawet...
    Tor zrobiony na beton nie nadaje się do walki. Dopiero w 12 biegu Skórnicki przedarł się z czwartej na drugą wyprzedzając Billego Hamilla i Magnusa Karlssona.

    Mała dygresja: Kilkuletni chłopiec stojący obok mnie czyta obsadę biegu drugiego: Lawson, Karlsson, Fisher, Sk, Sko, Skor, Skorn, Skoornn, w końcu pyta ojca: tata, kto to jest ten w niebieskim bo nie mogę przeczytać? Adam Scorniki - odpowiada ojciec, a synek: „whatever”.
    Cóż, to oczywiste, że nie darłem się tak jak Anglicy: „Come on Adam, come on Adam!!!”, tylko np: „zetnij do małej Adam!!!”
    Ogólnie niby mecz na styku, ale co z tego, gdy tylko start się liczył.
    W sumie mecz taki sobie, ale przynajmniej jakaś egzotyka z tym torem jak agrafka.
    Na moje oko mecz ligi angielskiej w porównaniu nawet do I ligi polskiej to (bez kozery) prowincja.
    Po meczu można skoczyć na parking, gdzie wszyscy zawodnicy pakują się do busów i im trochę poprzeszkadzać w ładowaniu motocykli, prosząc o wspólną fotkę…

    Aha, zapomniałem, mecz wygrali goście 43:47.

    Ps 1. Gdy spytałem Lindgena o kibiców z Zielonej Góry, od razu zaczął gadać do mnie, że czegoś takiego jeszcze chłopie nie widziałeś...

    Ps 2. A gdy Screena spytałem o słynny mecz Włókniarz - Stal G. w latach 90-tych, gdzie w 15 biegu na ostatnim okrążeniu wyprzedził Hamilla i Śwista z jadnym zamachem odpowiedział tylko: "Pamiętam, pamietam..."

    6 wyścig nagrałem aparatem cyfrowym
    http://www.youtube.com/watch?v=QMXI6gaZM0s

    A takim wynalazkiem równają tor w Elite League...


    Eja.

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik Awatar Syn_Tura
    Dołączył
    13-11-2006
    Postów
    486
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    P.S. Swindon to Rudziki nie Drozdy
    OK, tak jak powiedział komentator w TV: "zostawmy tę sprawę ornitologom".
    A może są jacyś specjaliści od ornitologii na tym forum? ;)
    Nie trzeba być ornitologiem, by wiedzieć, że rudzik jest drozdem! :D

    ...tyle, że wędrownym. A szczególnie dużo jego przedstawicieli bywało ongi w okolicach Świńdon, Wiltshire. Ot, tyle.

    Reasumując, obie opcje, i "rudzik" i "drozd" są OK. Tak jak Labradora nazwać psem, albo ...Labradorem :D

  26. Powrót do góry    #26
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Kris - bardzo fajna relacja. Przyznam szczerze, że bardzo chciałbym udać się na jakiś meczyk ligi angielskiej ale na razie jest to nie możliwe :(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •