Pokaż wyniki od 1 do 28 z 28

Wątek: Finał Mistrzostw Świata: Polska-Niemcy!

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    Finał Mistrzostw Świata: Polska-Niemcy!

    Sam nie wierzę w tytuł tego wątku.
    Polacy zagrają o mistrzostwo świata w piłce ręcznej.
    Na bodajże dziewięć meczy tylko raz zostali pokonani.
    Na początku mówiono, że mieliśmy szczęśliwe losowanie.
    (podobnie jak siatkarze)
    Jednak w finale zagrają drużyny z tej "najsłabszej" grupy:)
    Jako dzieciak cieszyłem się z sukcesów Naszych szczypiornistów.
    Teraz ten wynik został poprawiony.
    Jestem w szoku.
    To co ostatnio dzieje się w polskim sporcie...
    Polscy piłkarze wygrywają z Portugalią czy Belgią (na ich terenie).
    Polscy siatkarze zdobywają srebro na Mistrzostwach Świata.
    Teraz Szczypiorniści mogą nawet poprawić ten wynik:)
    Polscy pływacy stali się potęgą...
    Nawet w narciarstwie odnosimy sukcesy:)
    "Słuszną drogę obrała Nasza władza":)

    Wracając do niedzielnego finału.
    Nie obawiam się Niemców.
    Nie obawiam się kibiców niemieckich.
    Jedynie obawiam się sędziów.
    Przekręcili już kilka meczów w tych mistrzostwach na stronę gospodarzy.
    W niedzielę może być podobnie.

    Taka ciekawostka na koniec.
    Przed mistrzostwami odbyło się zgrupowanie sędziów, którzy sędziują na tych mistrzostwach.
    Na koniec odbyły się testy, które oblała prawie połowa par sędziowskich(sic!), a i tak zostali dopuszczeni do mistrzostw!
    Smutne, ale prawdziwe.
    (dzisiaj rozmawiałem z jednym z czołowych polskich sędziów)
    pozdrawiam




    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2003
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jak widac nie tylko w pilce noznej sa przekrety z sedziami... smutne to jest bo w tym momencie nie wygrywa SPORT!!!

    A co do samego Finalu to dalej smiem tierdzic ze Polacy musza wyeliminowac bledy! W meczu z Rosja i Dania bylo ich stanowczo za duzo dlatego byla taka nerwowka w obydwu meczach!!

    W niedziele Bedziemy mieli ZLOTO!!!!!

    Pozdrawiam

  3. Powrót do góry    #3
    Początkujący
    Dołączył
    30-01-2004
    Postów
    41
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czuko: nic dodac, nic ujac ;)
    przez bledy jakie popelniamy (najczesciej glupie straty) mamy takie mecz z horrorami! Z Niemcami oprocz tych strat obawiam sie takze (jak tu juz napisano) sedziow. Nieraz im juz sprzyjali na tych mistrzostwach (chociazby w pierwszym meczu miedzy nami).
    Ja jednak optymistycznie podchodze do tego meczu, tym bardziej, ze wczoraj dobrze spisal sie Weiner. Bylo wiadomo, ze Szmal bedzie musial choc w 1 meczu usiasc na lawke i cale szczescie jego zmiennik okazal sie wartosciowy.
    I nareszcie podcodzimy do meczow bez kompleksow: to my jestesmy lepsi i to Niemcy teraz maja wieksze obawy o to czy wygraja.

    Pozdrawiam wszystkich, a w szczegolnosci Czuka ;)

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-01-2006
    Postów
    676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    wygramy 37:35

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bylo wiadomo, ze Szmal bedzie musial choc w 1 meczu usiasc na lawke i cale szczescie jego zmiennik okazal sie wartosciowy.
    Nie wiem czy to była tak wiadome :) Szmal był po prostu chory (jak zresztą większość Polskiej drużyny) i chociaż bardzo chciał to względy zdrowotne nie pozwoliły mu na skuteczne interwencje.

    A co do niedzielnego finału. Będzie bardzo ciężko, Niemcy się rozkręcili (niemała w tym zasługa sędziów) i grają bardzo dobrze. Ale mam nadzieję, że nasi nie popełnią "błędu" siatkarzy :) i nie zadowolą się srebrem ;) Tak więc teraz wystarczy jeszcze raz "skopać" 4 litery Niemcom i mamy złoto!

  6. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Wenta powiedzial na www.sportbild.de, że nie obawia się sędziów, tylko prosi o grę fair. "Mehr habe ich nichts zu sagen", powiedział Bogdan.

    Wspaniały facet.

    Polska mistrzem świata w piłce ręcznej 2007.

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Ja jednak optymistycznie podchodze do tego meczu, tym bardziej, ze wczoraj dobrze spisal sie Weiner. Bylo wiadomo, ze Szmal bedzie musial choc w 1 meczu usiasc na lawke i cale szczescie jego zmiennik okazal sie wartosciowy.
    Weiner był poza tym lepszy na Dunów, bo gra już kilkanaście lat w Niemczech, podobnie jak większość Dunów z Flensburga.

    Kto wie, czy to nie on zagra wobec powyższego w finale.

    Wenta geniuszem taktyki. Sam bym tego lepiej nie wymyślił.

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    http://sport.wp.pl/kat,65242,wid,871...1170538242.355

    Pieprzony dziad. Co oni myślą w tych niemczech? Że trzeci świat jesteśmy? To sie k**** jutro zdziwią...
    POLSKA!!! Biało-Czerwoni!!!
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-02-2004
    Postów
    766
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    NARODOWA AKCJA NAPRAWY NIEMIECKICH SONDAZY

    Na stronie glownej stronie "ZDF kropka de" jest
    zdjecie Lijewskich, ponizej napis handball.
    Klikamy na zdjecie, a nastepnie na kolejnej
    stronie napis "Wirf
    Brüderchen, wirf!" W polowie strony pokaze nam sie
    ankieta. Jak glosowac kazdy wie Jak dotad
    61-39 dla Nas. AKcja prowadzona jest tez
    na innych portalach. Polska! GO GO GO !

  10. Powrót do góry    #10
    Super Typer Grand Prix Awatar woojo
    Dołączył
    12-05-2004
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    464
    Podziękowania: 166 w 106 postach
    mam nadzieję, że nasze "szczypiorki" nie zafundują nam takiego horroru jak chociażby w meczu z danią! po prostu muszą wygrać mecz w normalnym czasie gry! do boju chopoki!!!

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    19636 głosów i mamy 70-30 dla Polski :D
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Final byl ale sie zmyl.

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2003
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    W meczu wielkich błędów lepsi Niemcy!!!

    Na początku chciałbym podziękować naszym chłopakom za wicemistrzostwo świata! Brawo Polska !! Brawo Biało - Czerwoni!! To wielki sukces naszego szcypiorniaka!!!!

    A co do samego meczu:

    Mecz nie stał na wysokim poziomie. W tym meczu było chyba najwiecej błędów z obu stron. Lepsza okazała się drózna która popełniła mniej błędów. Bład gonił kolejny bład. Widac byo ze obydwie drozyny wystapily z wielkim stresem. Ale jak mowilem po poprzednich meczach zwracalem uwage na to ze polacy popelniaja za duzo bledow i wyeliminowanie ich daje nam duze szanse w kolejnych meczach na latwe zwyciestwo. Dzis gdyby bylo 30% bledow mniej Niemcy nie cieszyliby sie tak jak to teraz robia!!

    Jeszcze raz Brawo Polska Brawo zwodnicy i trenerzy.
    Wielkie respekt!!

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-01-2006
    Postów
    676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ...

    No cóż, nie udało się. Jesteśmy wicemistrzami świata i nie jesteśmy na razie pewni awansu do Igrzysk. Ciekawe, dlaczego wchodzi tylko drużyna mistrzowska? Kto uzupełni resztę?

    Ale wracając do meczu, podziwiam Polaków za te 7 bramek, które zdobyli między 14-21 prawie do remisu. Początek dobry, ale potem ten kryzys, który oddalił nas od złota. Walka na całego, mnóstwo kar, ale jednak... Nie powiem nigdy w życiu, że Niemcy byli lepsi, bo nie byli. Wiele razy pomagał im sędzia, co było chyba wyraźnie widać. Pamiętam moment, kiedy Francuz dał nam dwie dwuminutowe kary w ciągu niecałej minuty - to był nokaut. Grając w 5 strzeliliśmy nawet wtedy bramkę, co pokazuje wielką klasę. Ale kiedy Jurecki (jak mylę nazwisko to przepraszam, ale taki moment na pewno był) wychodził na sam na sam i Niemiec sfaulował nie było dla niego żadnej kary. A my dostawaliśmy za przepychanki w takim tłoku...

    Sędziowie wygrali ten mecz, to gorsze od afer PZPN'u i innych polskich kłótni.


  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gratulacje za zdobycie srebrnego medalu MŚ! Przed MŚ mało kto wierzył w taki sukces.

    A co do finału. To był mecz straconych szans. Tylu błędów co dziś nasi zrobili to dawno nie widziałem. Szkoda mogli zdobyć złoto.

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany Awatar Presso
    Dołączył
    22-09-2003
    Postów
    2,105
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 8 w 3 postach
    Oczywiście Wielkie Graty za Vice - Mistrza Świata !!! Jesteśmy drugą ekipą na świecie a to już jest wielki sukces.

    Moim zdaniem złoto zawalił niestety Jurasik. Wiem ,że przeprosił i chwała mu za to ,że potrafi się przyznać do błędów. Przy stanie 22:21 jego 3 akcje pod rząd i 3 razy bez punktowe. Zauważcie jedno, gdyby 1 lub 2 zostały przez niego wykonane tak jak należy śmiem sądzić ,iż Niemcy polegliby w tym momencie ( nasi ewidentnie łapali wiatr w żagle ) - według mnie mieliby taką załamke jak duńczycy grając z nami o finał w końcówce meczu. To byłby cios raczej nie do zniesienia. Fakt faktem ,że drugi bramkarz Niemiec miał chyba mecz życia a gdybać teraz to można długo lecz według mnie w opisanym momencie przegraliśmy złoto. Jedyny błąd ,który według mnie w tym finale popełnił Wenta to nie zdjęcie w odpowiednim czasie M.Lijewskiego i K.Bieleckiego. Niemcy ewidentnie mieli ich rozpracowanych w 110%.

    Pozdrawiam


    "DUMNI PO ZWYCIESTWIE WIERNI PO PORAŻCE"

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    19-03-2003
    Postów
    1,266
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    to ze mieli rozpracowanego Bieleckiego ,to bylo nawet najlpiej slychac podczas przer...
    "konsekwentnie pilnowac Bielieckie" caly czas tylko trener niemiecki powtarzal
    szkoda, bo byla wielka szansa, niestety zagrali najslabszy mecz mistrzost
    ale i tak naleza sie jak najwieksze gratulacje!!!
    fantastyczny turniej i gra naszych zawodnikow
    gratulacje!!

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Jurasik zawalił?
    Wszyscy poza bramkarzami i kadrą szkoleniową zawalili. ;)

    Polska, Polska, Polska!!!

    Jesteśmy v-cemistrzami swiata. Ogromne gratulacje!!!!!!!

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    wolff 666 wrote:

    Wszyscy poza bramkarzami i kadrą szkoleniową zawalili.
    Uważam, że poza bramkarzami, którzy zagrali na swoim przyzwoitym poziomie(przedział 35-40%), bardzo dobry mecz rozegrał Tkaczyk(bardzo wysoki procent skuteczności)
    Cóż, turniej na Pekin rozgrywamy w Polsce(spodek?)
    Znamy już pierwszego konkurenta.(będzie łącznie czterech)
    Jest nim siódma drużyna mistrzostw świata(Hiszpania)
    Dania zagra z Rosją plus dwie inne drużyny, a Francja zagra z Chorwacją plus dwie inne drużyny.
    Chyba że za rok wygramy Mistrzostwa Europy i awansujemy z marszu:)
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  20. Powrót do góry    #20
    Początkujący
    Dołączył
    30-01-2004
    Postów
    41
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Sędziowie wygrali ten mecz, to gorsze od afer PZPN'u i innych polskich kłótni.
    Nie zgodze sie z Toba. Sedziowie nie popelniali bledow zbyt czesto. Akurat tu nic nie mozna zwalic na nich. Przegralismy bo popelnialismy za duzo bledow, co zreszta duzo z was zauwazylo. Na pewno Jurasik mogl zdobyc wiecej bramek niz zdobyl, ale wygrywaja wszyscy i przegrywaja wszyscy. Na pewno nie tylko przez niego przegralismy. Cieszmy sie ze srebra.

    Pozdrawiam

    ps. Zobaczcie ile po tym sukcesie sie kibicow recznej zrobilo. Mam tylko jedno pytanie do nich. Gdzie oni byli wczesniej? Jak dostawalismy 10 bramkami? Ehhhh.... A o polskich mediach to tez szkoda gadac! Sa tacy sami jaki ci nibykibice!

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany Awatar Presso
    Dołączył
    22-09-2003
    Postów
    2,105
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 8 w 3 postach
    Wolf

    Według mnie właśnie te 3 akcje Jurasika zaważyły na zdobyciu srebra a nie złota.Nie chodzi mi o to ,że wyłącznie on jest winien przegranej. To ,że cała ekipa grała poniżej możliwości to fakt oczywisty lecz Niemcy także rozegrali chyba najsłabszy mecz w tych mistrzostwach a dobrze wykorzystany moment przy stanie 22:21 ( tutaj niestety pojawia się Jurasik - wiadomo mogło paść na kogoś innego )mógł dać nam złoto. Ja raczej doszukuje się punktów zaczepnych porażki na własne życzenie - mecz był jak najbardziej do wygrania z tak słabo grającymi Niemcami. Opisywany przeze mnie moment był według mnie kluczowym w meczu.
    Reasumując obydwie ekipy zagrały słaby mecz lecz Niemcy w porę zatrzymali i z powrotem ułożyli do snu budzącą się ekipę Polski :)Także powala na nogi jakaś dziwna dekoncentracja na boisku i brak w pewnych momentach szybkości. Niewiem jak się czuli fizycznie chłopaki być może Duńczycy dali im tak w kość ,że dzisiaj to wyszło.
    Mam nadzieję ,że w Pekinie się odgryziemy.
    Jeżeli chodzi o sędziowanie według mnie było dobre bez większych błędów. Zdziwiony byłem licząc na przychylność sędziów w stronę gospodarzy ,że potrafili oni gwizdać fair.

  22. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    hmmm

    Mistrzostwa Świata w Niemczech były śmieszną imprezą.
    Gospodarze robili co chcieli.
    Z zawodnikami, sędziami czy kibicami.
    Przekręty z sędziami w meczach z Hiszpanią czy Francją...
    Fakt, że zmienili miejsce rozgrywania spotkań.
    Sama drabinka spotkań Niemców budziła mój niesmak...
    (mimo, że skorzystali na tym Polacy),aż po zakazanie Polakom wystąpienia w biało-czerwonych barwach w finale...
    Bilety tylko dla Niemców na finał...
    K#rwa co się dzieje ze sportem.
    Myślałem, że takie rzeczy dzieją się tylko w Korei...
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  23. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Wolf

    Według mnie właśnie te 3 akcje Jurasika zaważyły na zdobyciu srebra a nie złota.Nie chodzi mi o to ,że wyłącznie on jest winien przegranej. To ,że cała ekipa grała poniżej możliwości to fakt oczywisty lecz Niemcy także rozegrali chyba najsłabszy mecz w tych mistrzostwach a dobrze wykorzystany moment przy stanie 22:21 ( tutaj niestety pojawia się Jurasik - wiadomo mogło paść na kogoś innego )mógł dać nam złoto. Ja raczej doszukuje się punktów zaczepnych porażki na własne życzenie - mecz był jak najbardziej do wygrania z tak słabo grającymi Niemcami. Opisywany przeze mnie moment był według mnie kluczowym w meczu.
    Reasumując obydwie ekipy zagrały słaby mecz lecz Niemcy w porę zatrzymali i z powrotem ułożyli do snu budzącą się ekipę Polski :)Także powala na nogi jakaś dziwna dekoncentracja na boisku i brak w pewnych momentach szybkości. Niewiem jak się czuli fizycznie chłopaki być może Duńczycy dali im tak w kość ,że dzisiaj to wyszło.
    Mam nadzieję ,że w Pekinie się odgryziemy.
    Jeżeli chodzi o sędziowanie według mnie było dobre bez większych błędów. Zdziwiony byłem licząc na przychylność sędziów w stronę gospodarzy ,że potrafili oni gwizdać fair.
    Jurasik w nagrodę za złą grę dostał się do siódemki mistrzostw ;).

    Z resztą się zgadzam.

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-04-2003
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak kazdy czepił sie Jurasika. Dlaczego? Bo przy stanie 22:21 nie potrafil strzelic bramki? Tylko za ten moment? Za porazke trzeba obwinic cala dozyne!! a jesli chcecie jednostki to np. Damian wleklak byl w sytuacji sam na sam z Bitterem i co... rzucil prosto w bramkarza a byl to okres kiedy Niemcy byli w przewadze dwoch zawodnikow. Nie wspomne o Krzysku Lijewskim ktoremu w tym meczu udawalo sie skutecznie tracic pilke!!
    Ale juz jest po meczu. Faktem jest ze byl to najslabszy mecz w naszym wykonaniu i za porazke odpowiada cala drozyna nawet ci fenomenalni bramkarze bo przecierz oni nie graja dla siebie tylko tez dla drozyny a przegrala drozyna!!

    Chwała chłopakom za Wiccemistrzostwo!!!!! To wielki sukces z ktorego trzeba sie cieszyc a ja sie ciesze bardzo.

    P.S.

    Na potwierdzenie tego ze Polacy slusznie zdobyli srebro moze byc To ze w Najlepszej "7" turnieju znalazlo sie dwoch naszych reprezentantow: Marcin Lijewski i Mariusz Jurasik!!

    Jeszcze raz wszyscy razem! Polska!! Biało - Czerwoni!! Bravo!!

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    10-01-2003
    Postów
    335
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Patrząc na to co sie dzieje w tym wątku aż mnie ściska. Polacy zdobyli wice-mistrzostwo a tu taka cisza. Szczególnie dotyczy to moderatorów piłka reczna. Jestem zawiedzinoy a zarazem dochodze do wniosku że tak naprawde nie interesuja sie oni piłką ręczną tylko wykonują to z przymusu. Dla mnie i chyba dla wszystkich kibiców piłki ręcznej w Polsce zdobycie medalu na mistrzostwach to ogrony sukces. Wiec zachęcam do większej inicjatywy ze strony moderatorów i innych osób związanych z tą piękna grą.

  26. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Ale co maja robić moderatorzy?
    Wzorem wiadomo kogo fabrykować sztuczne teksty i mnożyć byty?

    Zaproponuj cóś ;)

  27. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    Blacktopie,

    skad twa nienawisc do wszystkeigo co nimieckie:P???

    sedziowie - nic szczegolnego ze na mistrzostwach sedziowie gwizdza pod gospodarza, czy w pilce noznej, siatkowce, pilce recznej, gospodarz u siedziow ma bonusa i tyle. Francuzi teraz placza a zapominaja jak to oni wygrali mecz z niemcemi podczas mistrzostw u siebie.

    bilety - kto tu ma plakac?? jakos do cwiercfinalow zainteresowania nie bylo. obudzili sie wszyscy na finaly.
    przypomne tylko ze na final prawie wszystkie bilety wyprzedano na kilka miesiecy przed finalem. zreszta dla chetnego nic trudnego, tak samo jak za rok bede czytal ze nie ma biletow na ME w pilce noznej (pod warunkiem ze sie zakwalifikujemy). Hei, ja juz teraz sie rozgladam i kmombinuje i jestem znowu na dobrej drodze by obejzec wiecej niz jeden mecz.

    przeciwnicy gospodarza- i tutaj nic nowego, patrz punky sedziowie.

    duzo bardziej wkurzyly mnie bledne tlumaczenia polskich portali internetowych. Niemiecki brukowiec Bild napisal: Schlagt die polnischen Rüppel". Jakis wielki dzienikarzyk zajrzal w slownik i zobaczyl tlumaczenie Rueppel - cham, i mielismy tekst, niemcy obrazaja polakow: "Wygrajcie z polskimi chamami". Nikt nie zadal sobie trudu by przetlumaczyc to zgodnie z kontekstem, a w tym slowo Rueppel nie oznacza cham (uzyto to w sensie "ostro" albo "brutlanie" grajacej druzyny.

    nie wazne, mialem ciezki dzien pracy i o 15stej spieprzylem bo mialem dosc docinek od niemieckich kolegow.


    co do finalu. sedziowie gwizdali dobrze. w meczu tak jak slusznie napisaliscie duzo bledow, ale coz, taki urok finalow - wychodzi trud calego turnieju, zdenerwowanie i i i. Przyznam ze nie pamitam finalu na wysokim (wysokim w sensie widowiskowosci) poziomie. A czy Polacy grali ponizej mozliwosci??? Nie wiem, a moze wszystkie wczesniejsze mecze grali powyzej?? Pzeciez ta druzyna jeszcze kilka miesiecy temu byla zwyklym europejskim sredniakiem.
    Znany niemiecki zawodnik, Kretschmar, ktory podczas Mistrzostw bawil sie w komentatora po 20 minutach powiedzial ze nie poznaje polakow. Mowil, ze nawet na rozgrzewce zachowywali sie inaczej niz dotychczas - nie bylo tej agresywnosci, nie rozgrzewali sie wspolnie, nie bylo tych okrzykow iii, tak jakby ten medal co maja im starczyl.I jak tu sie nie zgodzic jak do przerwy nie mielismy zadnej 2 minutowej kary (niemcy zreszta tez nie, ale my jak do tej pory przodowalismy w tej klasyfikacji).

    bedac tutaj na miejscu wkurzaly mnie dwie inne sprawy.

    - niemcy robili z siebie kopciuszka ktory pokonal wszystkich wielkich, a zdobycie MS to najwieksza niespodzianka. Tej bzdury sluchac juz nie moglem, kazdy kto sie tym sportem chociaz troszeczke interesuje wie ze niemcy maja od lat jeden z najsilniejszych zespolow swiata - odejscia z reprezentacji Stephana, Kretschmera, Zerbe tego tez nie zmienily.

    - fakt ten spowodowany byl nastepnym wkurzajcym mnie faktem, a mianowicie pustce po MS w pilce noznej i odbudowanie tej atmosfery na sile podczas tych Mistrzostw - public viewing w miastach, wygadywania bzdur o narodzinach nowej wielkiej reprezentacji ktorej przed MS nikt nie zaliczal do faworytow. Na serio, takie Deja Vu, gdyby nie te nizsze temperatury uczucie jak w czerwcu i lipcu.

  28. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Brawo.
    Nic dodać, nic ująć.
    Celnie i obiektywnie - wszystko się zgadza, podobnie mówił Wenta.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •