Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17

Wątek: Noty w skokach narciarskich

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2004
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście

    Noty w skokach narciarskich

    Przejrzałem wszystkie wątki i nie znalazłem podobnego więc zakładam nowy. Jeżeli moderator (Machciu) uzna temat za zbędny to można zamknąć:P. Chciałbym poruszyć dwie sprawy.

    Po pierwsze chodzi mi o oceny sędziowskie w skokach. Moim zdaniem nie powinny one wpływać na uzyskane wyniki. Chodzi najogólniej o to, że zawodnik skaczący np. 120 metrów nie powinien przegrywać z tym co skoczy np. 119,5. To nie jest jazda figurowa na lodzie. Przecież w skoku w dal czy wzwyż nie ma czego takiego jak oceny, liczy się tylko odległość. Przecież bez ocen zawodnicy stylowo skakaliby podobnie. Moim zdaniem noty powinny decydować tylko i wyłącznie przy równej odległości aby nie było zbyt dużej ilości zawodników na jednej pozycji.

    Druga sprawa to długość nart w stosunku do wzrostu i chyba wagi. Jeżeli zawodnik chce ważyć 35 kg. albo 85 to nikogo to nie powinno obchodzić. Jeżeli narty chce mieć długości 10 metrów to niech sobie takie zakłada. Te przepisy pomagają chyba niższym zawodnikom w stosunku do wyższych. Moim zdaniem to jest bzdura. Jeżeli ktoś ma słabe warunki do uprawiania danego sportu to go po prostu nie uprawia. (Wyjątek to boks i temu podobne sporty gdzie jest podział na kategorie).

    Jakie jest wasze zdanie w tym temacie? Może uda się komuś mnie przekonać, że jednak nie mam racji:P.


  2. Powrót do góry    #2
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Druga sprawa to długość nart w stosunku do wzrostu i chyba wagi. Jeżeli zawodnik chce ważyć 35 kg. albo 85 to nikogo to nie powinno obchodzić. Jeżeli narty chce mieć długości 10 metrów to niech sobie takie zakłada. Te przepisy pomagają chyba niższym zawodnikom w stosunku do wyższych. Moim zdaniem to jest bzdura. Jeżeli ktoś ma słabe warunki do uprawiania danego sportu to go po prostu nie uprawia. (Wyjątek to boks i temu podobne sporty gdzie jest podział na kategorie).
    Wprowadzenie BMI miało zniwelowac nadmierne odchudzanie sie zawodników. Zdarzały sie przypadki anoreksji - ale pewnie o tym nie słyszałes :)

    Nie masz pojecia o technicznych aspektach skokow narciarskich jezeli twierdzisz ze długośc nart nie ma wpływu na skok. Szkoda ze nie napisałeś ze zawodnik jak chce to niech skacze ze spadochronem albo paralotnia :)

    Ocena za styl w skokach była, jest i pewnie długo jeszcze bedzie. Dyskutowac mozna jedynie co powinno podlegac ocenie . Całkowita rezygnacja z ocen spowoduje ze nikt nie bedzie ladował telemarkiem, ani przykładał uwagi do techniki w locie.
    Regulamin musi byc rowny dla wszystkich, nie moze byc tak ze jednych bedzie sie oceniac za poprawne wykonanie elementow skoku a innych nie.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2004
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Wprowadzenie BMI miało zniwelowac nadmierne odchudzanie sie zawodników. Zdarzały sie przypadki anoreksji - ale pewnie o tym nie słyszałes
    Ale to jest problem zawodnika. Sam powinien o sobie decydować. Wg mnie jak chce to niech się odchudza. Przykład to chociażby walki sumo. Ciekawe czy oni mają jakiś program mówiący o odchudzaniu czy jest tak, że może ważyć ile tylko zechce.

    Nie masz pojecia o technicznych aspektach skokow narciarskich jezeli twierdzisz ze długośc nart nie ma wpływu na skok. Szkoda ze nie napisałeś ze zawodnik jak chce to niech skacze ze spadochronem albo paralotnia
    A powiedz mi gdzie ja napisałem, że długość nart nie ma wpływu na skok? Pokaż mi to bo chyba sam nie wiem co piszę. Chodzi mi tylko o to, że każdy powinien mieć tak długie narty jakie chce. Jak ktoś chce skakać na 5 metrowych to niech skacze. A co do długości nart ma spadochron to już chyba tylko ty wiesz tworząc takie porównania.

    A jeśli chodzi o noty to ja bym wprowadził takowe do skoku w dal. Ktoś skoczy np. 8.20 to powinien wygrać z tym co skoczył np. 8.25 jeśli oczywiście zrobi to w lepszym stylu (sędziowie by już jakieś kryteria znaleźli).:)

  4. Powrót do góry    #4
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Rece opadaja czytajac takie racjonalne pomysly :)
    Napisz petycje do FIS-u i zacznij zbierac podpisy moze do przyszłego sezonu zdazysz :)

    Ale to jest problem zawodnika. Sam powinien o sobie decydować. Wg mnie jak chce to niech się odchudza
    Ale przeciez teraz tez tak jest :) Jak ktos chce to moze wazyc nawet 30 kg :) Całkowita wolnosc i swoboda :)

    Przykład to chociażby walki sumo. Ciekawe czy oni mają jakiś program mówiący o odchudzaniu czy jest tak, że może ważyć ile tylko zechce.
    M.in dlatego mało ktory z tych spasionych tuczników zyje ponad 40 lat, a ta dyscyplina olimpijską nigdy pewnie nie bedzie.

    A powiedz mi gdzie ja napisałem, że długość nart nie ma wpływu na skok? Pokaż mi to bo chyba sam nie wiem co piszę. Chodzi mi tylko o to, że każdy powinien mieć tak długie narty jakie chce. Jak ktoś chce skakać na 5 metrowych to niech skacze. A co do długości nart ma spadochron to już chyba tylko ty wiesz tworząc takie porównania.
    W skokach sprzet narciarski odgrywa bardzo wazne znaczenie i musi on podlegac kontroli. Długosc nart zawsze była regulowana, wczesniej do wzrostu skoczka, teraz do wspołczynika BMI. Podobnie rzecz ma sie z kombinezonem. A wszystko po to zeby wyrównac szanse tych ktorzy na kazde zawody maja nowy sprzet z zawodnikami ktorzy dostaja 2 pary nart na cały sezon.


    A jeśli chodzi o noty to ja bym wprowadził takowe do skoku w dal. Ktoś skoczy np. 8.20 to powinien wygrać z tym co skoczył np. 8.25 jeśli oczywiście zrobi to w lepszym stylu (sędziowie by już jakieś kryteria znaleźli).
    W skoku w dal wyniki podaje sie z dokładnościa co do 1 cm wiec nie ma potrzeby wprowadzania dodatkowych ocen. Zwłaszcza ze zawodnik ma 6 prob i bardzo zadko zdarza sie aby kilku lekkoatletow miało ta sama odległośc. W skokach narciarskich jeszcze długo technika nie bedzie pozwalała na dokładny pomiar odległosci a te same wyniki w długości skoku to rzecz bardzo powszechna.

  5. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2004
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    W skokach sprzet narciarski odgrywa bardzo wazne znaczenie i musi on podlegac kontroli. Długosc nart zawsze była regulowana, wczesniej do wzrostu skoczka, teraz do wspołczynika BMI. Podobnie rzecz ma sie z kombinezonem. A wszystko po to zeby wyrównac szanse tych ktorzy na kazde zawody maja nowy sprzet z zawodnikami ktorzy dostaja 2 pary nart na cały sezon.
    Wydaje mi się, że główną rolę odgrywa smarowanie nart a nie sam sprzęt ale mogę się mylić. Ja tam się upierać nie będę. Jak chcą to niech sobie stosują przeliczniki jakie tylko mają ochotę. A co do wyrównania szans w postaci sprzętu to szkoda, że w żużlu o tym nie pomyśleli.

    W skoku w dal wyniki podaje sie z dokładnościa co do 1 cm wiec nie ma potrzeby wprowadzania dodatkowych ocen. Zwłaszcza ze zawodnik ma 6 prob i bardzo zadko zdarza sie aby kilku lekkoatletow miało ta sama odległośc. W skokach narciarskich jeszcze długo technika nie bedzie pozwalała na dokładny pomiar odległosci a te same wyniki w długości skoku to rzecz bardzo powszechna.
    Dlatego na samym początku napisałem, że noty brane byłyby pod uwagę tylko w przypadku jednakowych odległości (co do 0,5m).

    Napisz petycje do FIS-u i zacznij zbierac podpisy moze do przyszłego sezonu zdazysz
    Jutro się za to zabieram:P. Widzę, że masz inne zdanie i ok. Dalsze drążenie tego tematu z Tobą chyba już nie ma sensu.

  6. Powrót do góry    #6
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wydaje mi się, że główną rolę odgrywa smarowanie nart a nie sam sprzęt ale mogę się mylić. Ja tam się upierać nie będę. Jak chcą to niech sobie stosują przeliczniki jakie tylko mają ochotę. A co do wyrównania szans w postaci sprzętu to szkoda, że w żużlu o tym nie pomyśleli.
    Mylisz sie i to bardzo :) Smarowanie nart to tylko jeden z czynnikow wpływających na predkość na progu skoczni. Rownie wazne jest jakość nart oraz ich odpowiednie "wywazenie" do parametrów i techniki danego zawodnika. Bardzo wazna jest sylwetka dojazdowa a nawet rozstaw "rowów" zjazdowowych (roznica to zaledwie kilka cm) O kombinezonie chyba nie trzeba wspominac. Hula "bula" nie tak dawno został zdyskwalfikowany za zbyt luzny kombinezon (chyba o 2 cm)

    Dlatego na samym początku napisałem, że noty brane byłyby pod uwagę tylko w przypadku jednakowych odległości (co do 0,5m).
    Zawodnik siedzac na belce nie moze kalkulowac czy lepiej skoczyc dalej i ladowac na 2 nogi czy moze skoczyc mniej ale z telemarkiem. Całkowity absurd. Albo coś podlega ocenie albo nie.

    Jutro się za to zabieram. Widzę, że masz inne zdanie i ok. Dalsze drążenie tego tematu z Tobą chyba już nie ma sensu.
    Powodzenia :)

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Machciu
    Dołączył
    13-10-2003
    Postów
    5,673
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    trzeba było wymienic sie numerami gg i pogadac :P;)
    A NA DRZEWACH ZAMIAST LIŚCI,BĘDĄ WISIEĆ KOMUNIŚCI...LECHIA GDAŃSK !!!

  8. Powrót do góry    #8
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2004
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Mylisz sie i to bardzo Smarowanie nart to tylko jeden z czynnikow wpływających na predkość na progu skoczni. Rownie wazne jest jakość nart oraz ich odpowiednie "wywazenie" do parametrów i techniki danego zawodnika.
    Marks ale ja się zgadzam co do nart. Są bardzo ważne. Wiadomo przecież, że zawodnicy używają nart różnych firm ale są one najwyższej jakości i wybór którejś z firm nie ma aż takiego dużego znaczenia. Wszystkie można dopasować pod siebie. Nie mówimy tu przecież o nartach na których jeździłem 15 lat temu.

    Zawodnik siedzac na belce nie moze kalkulowac czy lepiej skoczyc dalej i ladowac na 2 nogi czy moze skoczyc mniej ale z telemarkiem. Całkowity absurd. Albo coś podlega ocenie albo nie.
    No właśnie o to mi cały czas chodzi. Sam mówisz, że to jest absurd ale się przy nim ciągle upierasz.:) Obecnie właśnie musi kalkulować czy lepiej skoczyć dalej i lądować na 2 nogi czy może bliżej z telemarkiem. Jakby tylko odległość decydowała to nie byłoby tego problemu.

    trzeba było wymienic sie numerami gg i pogadac
    Machciu jakbym wiedział, że to tak będzie wyglądać to bym nawet nie podejmował tematu i go wogóle nie zakładał.:P

  9. Powrót do góry    #9
    Super Snajper FTSL
    Dołączył
    02-09-2001
    Postów
    2,900
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Marks ale ja się zgadzam co do nart. Są bardzo ważne. Wiadomo przecież, że zawodnicy używają nart różnych firm ale są one najwyższej jakości i wybór którejś z firm nie ma aż takiego dużego znaczenia. Wszystkie można dopasować pod siebie. Nie mówimy tu przecież o nartach na których jeździłem 15 lat temu.
    Zgadzam sie z Toba :) tyle tylko ze jezeli dalej upierasz sie ze kazdy zawodnik powinien startowac w nartach o długosci jakiej mu pasuje to faktycznie nie mamy zbytnio o czym dyskutowac :)

    No właśnie o to mi cały czas chodzi. Sam mówisz, że to jest absurd ale się przy nim ciągle upierasz. Obecnie właśnie musi kalkulować czy lepiej skoczyć dalej i lądować na 2 nogi czy może bliżej z telemarkiem. Jakby tylko odległość decydowała to nie byłoby tego problemu.
    Widze ze zle mnie zrozumiałes :) Aktualnie zasady sa jasne. Ocenie podlega i długosc i styl oddanego skoku i kazdy zawodnik wie o tym przed startem (nie zależnie czy 1,2 czy 10 zawodnikow uzyska ta sama odległosc) W Twojej propozycji brak jasnosci. Nie moze byc tak ze o pozycji decyduje w pierwszej kolejnosci długosc skoku a w przypadku tej samej odległosci nota za styl. Zawodnik MUSI wiedziec siadzac na belce ze albo o jego miejscu decydowac bedzie TYLKO długosc albo długosc i styl jednoczesnie. Koniec kropka.

  10. Powrót do góry    #10
    Super Typer FTSL Awatar NATALA
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    3,754
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    mickey

    Marks ma zawsze racje:P:P:P

    Zawsze:D


    pozdrawiam ciepło:)

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-04-2004
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 3 razy w 1 poście
    Marks ma zawsze racje:P:P:P

    Zawsze:D


    pozdrawiam ciepło:)
    No to nie pozostaje mi nic innego jak tylko się z tym zgodzić.:)

    Pozdrawiam

  12. Powrót do góry    #12
    Początkujący
    Dołączył
    15-08-2019
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A jak teraz obstawiacie?

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert
    Dołączył
    06-02-2020
    Postów
    4,245
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 136 w 120 postach
    Muszę nabić 10 postów, by udzielać się w wątku Polityka. Sory za spam

  14. Powrót do góry    #14
    Początkujący
    Dołączył
    05-01-2021
    Postów
    11
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    ja też

  15. Powrót do góry    #15
    Początkujący
    Dołączył
    21-02-2021
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    u mnie to samo XD

  16. Powrót do góry    #16
    Początkujący
    Dołączył
    06-12-2021
    Postów
    6
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Podobnie

  17. Powrót do góry    #17
    Użytkownik
    Dołączył
    12-03-2022
    Postów
    65
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 10 w 7 postach
    https://prostozautubiznes.wixsite.co...ąd-zmierzacie
    https://www.facebook.com/10058584253...2021/?sfnsn=mo
    Artykuł o rękompesatach za wiatr w skokach narciarskich. Co Wy o tym myślicie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •