Pokaż wyniki od 1 do 42 z 42

Wątek: AZS Olsztyn - Skra Bełchatów

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-10-2003
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    AZS Olsztyn - Skra Bełchatów

    No właśnie juz w zblizającej się kolejce pls-u, czeka na wszystkich kibiców ciekawe widowisko. W piątek 29 grudnia w hali Urania w Olsztynie zagrają ze sobą złoty i brązowy medalista zeszłego sezonu. W obu zespołach doszło do kilku zmian kadrowych. Skra wymieniła środek czyli (Wnuka i Szczerbaniuka) na obcokrajowców Fina Heikinena i Bułgara Ivanowa. Na przyjęcie do Bełchatowa wrócił z Olsztyna Gruszka, odszedl zas Winiarski, tym samym Skra sytaciła troche na przyjeciu, zyskala w ataku. Noi jeszcze trzeba dodac doświadczonego przyjmujacego 30latka- Lewisa.
    W Olsztynie podobnie, sporo zmian... Przyszlo dwoch zawodników reprezentujących barwy swojego kraju- Amerykanin Lambourne i Turek Tanik. Powinno byc lepsze przyjecie niz sezon temu z Kucinskim i Gruszką. Równiez Sinan powinien poprawic jakosc zagrywki (w statystykach ligi europejskiej najlepiej zagrywajacy zawodnik). Oprocz nich do Olsztyna zawitali Kubiak i Lubiejewski, szczegolnie ten drugi pokazal w spotkaniach Pucharu Polski ze moze pomoc zespolowi w waznych momentach i byc godnym zmiennikiem Papkina. Zarówno Bełchatów jak i Olsztyn zmienili trenerów, Skre od tego sezonu prowadzi Daniel Castelani, który głównie kariere trenerską spędził w Argentynie (prowadził przez ponad 6 lat reprezentacje tego kraju, rowniez byl trenerem jednego z argentynskich klubow z ktorym zdobyl 2 razy mistrzostwo Argentyny) Do Olsztyna z Blechatowa przyszedl Ireneusz Mazur, ten pan w ostatnich 2 sezonach w plsie zdobyl praktycznie wszystko, 2 razy MP, 2 razy PP ze Skrą, i mysle ze w Olsztynie jest to odpowiedni czlowiek na te stanowisko.
    W tym sezonie oba zespoly wygraly jak narazie po 2 spotkania, Olsztyn wygral 2 razy bez straty seta (Mostostal, Delecta), Skra pokonała Jadar 3:0 i "niezgrane" Jastrzebie 3:1. Belchatow przystapi do meczu z Olsztynem osłabionym składem, zabraknie Bułgara Ivanowa, który skrecił kostke. Niepewny jest wystep Heikinena, który rowniez odczuwa bół w tej okolicy. W Olsztynie wszyscy zwarci i gotowi do tego by pokonac Skre, zrewanzowac sie tym samym za ubiegloroczne play- off (3-1, 2-3, 2-3, 2-3 dla Skry) i zrobic poswiateczny prezent dla kibiców z Olsztyna ;)


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    01-03-2004
    Postów
    745
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bułgar zagra w Olsztynie :)

    za siatka.org:
    - A co z twoim urazem?
    Iwanow: Coraz lepiej. To podkręcenie nie okazało się tak groźne, na jakie wyglądało. Przechodzę teraz leczenie i myślę, że za kilka dni wrócę do treningów i najprawdopodobniej zagram już przeciwko Olsztynowi w kolejnym meczu polskiej ligi.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-10-2003
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Bułgar zagra w Olsztynie :)

    za siatka.org:
    - A co z twoim urazem?
    Iwanow: Coraz lepiej. To podkręcenie nie okazało się tak groźne, na jakie wyglądało. Przechodzę teraz leczenie i myślę, że za kilka dni wrócę do treningów i najprawdopodobniej zagram już przeciwko Olsztynowi w kolejnym meczu polskiej ligi.
    tym lepiej, bedzie ciekawsze widowisko i nikt nie bedzie narzekal ze Skra byla oslabiona i dlatego przegrala :)
    PoZdRaWiAm!!!
    GG:4167314 Jestem : Ukryta zawartość
    http://artur.wroclaw.w.interia.pl/TSC2.jpg

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czarno to widze, oj czarno. Mlokos Mozdzonek, Tanik niezgrany z reszta zespolu, Lambourne wciaz myslacy o palmach w Kalifornii...
    Jak Grucha bedzie odbieral w trybuny atomowe zagrywki Tanika to zmieni go Lewis i po klopocie.
    Jedynie mozna liczyc na zmeczenie botownikow i slabsza forme Dobrowola.
    Moj typ: trzypunktowa wygrana Skry <chlip chlip>

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    21-02-2006
    Postów
    167
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moze nie bedzie tak zle... Papkin cos jakby odzykal forme z dawnych lat, takze Tanik wydaje sie byc mocniejszym punktem niz Grucha w zeszlorocznej formie. Przy dobrym rownym odbiorze naszego nowego amerykanskiego nabytku i jednym z dwoch Michalow i rozsadnym rozegraniu moze byc OK. Wydaje sie ze Olsztyn jest w stanie pokusic sie w tym meczy o dwa punkty.... Tak czy inaczej bedzie ciekawie z Mazurem i Grucha po przeciwnych stronach... :)

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Skra pokonała Jadar 3:0 i "niezgrane" Jastrzebie 3:1.
    a nie bylo 3:2??

    Jak wygra Olsztyn to bedzie ciekawie, ale raczej w to watpie.

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W tym sezonie oba zespoly wygraly jak narazie po 2 spotkania, Olsztyn wygral 2 razy bez straty seta (Mostostal, Delecta), Skra pokonała Jadar 3:0 i "niezgrane" Jastrzebie 3:1.
    A nie czasem 3-2 :) To robi różnicę jeżeli chodzi o punktu :) w tabeli

    A co do piątkowego meczu. Nie widziałem jeszcze Olsztyna w akcji (i w piątek też nie zobaczę bo już mamy wyjazd na sylwestra :) ), tak więc trudno mi ocenić ich grę i szansę w tej konfrontacji. Skra gra dobrze, ale raczej nie wygra za 3pkt. Bedzie 3-2 ale nie wiem dla kogo :)

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik Awatar dar70
    Dołączył
    14-05-2004
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pierwszy poważny sprawdzian dla akademików z Olsztyna. Czeka ich ciężka przeprawa, na nie korzyśc Olsztyna {w porównaniu z innymi druzynami z PLS-u )jest to iż druzyna Skry bedzie miała tydzień czasu aby się do tego meczu przygotowac i w miarę odpocząc. W tym upatruję szanse Skry na zwycięstwo.
    Akademicy, choc ich jeszcze nie widzałem w tym sezonie prezentują się bardzo dobrze przynajmniej tak piszą dziennikarze relacje z meczów. W ataku szaleje wypoczęty Papke. Mają bardzo dobre przyjecie, niezłych środkowych, solidnego libero i chyba najlepsze rezerwy w calej lidze.Potrafią przeciwnika pogonic zagrywką.
    Mimo tych pochwał dla AZS PZU Olsztyn liczę że Skra wygra ten mecz po zaciętej walce.
    Stawiam na 3:1 dla Skry.
    ps. Sorry zapomniałem jeszcze iż Olsztyniacy posiadają jeszcze najlepszego rozgrywającego MŚ.
    W takim razie stawiam 3:2 dla Skry

  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    22-08-2003
    Postów
    25
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja osobiscie uwazam ze w tym meczu zwyciesko wyjdzie druzyna z Warmii i "Mazur":P:P.Zespoł Skry opiera sie jak dotad na swietnie grajacym Wlazłym.Gruszka niby w atkau niezle ale przyjecie pozostawia sporo do zyczenia.Dobrowolski ten kreowany przez niekotrych internautow na gracza pierwszego formatu majac przed soba perspektywe bycia pierwszym rozgrywajacym gra po prostu zle.Na dodatek urazu nabawił sie Ivanov ktore najprawdobodobniej zagra ale nie na 100%.Za olsztynem przemawiaswietny rozgrywajacy ktory przy bardzo dobrym przyjeciu <Ruciak/Bakiewicz,Lambourne/moze niemiłosierne wykorzystywac słabe strony gosci.Swoje zaczyna grac Papkin.Silnym punktem wydaje sie tez byc Tanik.Srodkowi w ekipie Ireneusza Mazura rownie wiedza jak sie gra i wcale nie uwazam ze ustepuja Janne Heikinenowi.Nie bez znaczenia jest tutaj fakt iz Olsztynianie rozegraja ten mecz u siebie.Gra przy wlasnej publicznosci w hali wypełnionej symaptykami Olsztynskiej siatkowki rowniez moze i moim zdaniem przewazy na korzysc Olsztynian.Ja osobisice stawiam na wynik 3:1 dla Olsztyna po wyrownanym meczu:):)

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-05-2004
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zgadzam się z Goblinem.
    Jeśli Zagumny będzie pamiętał, że rozgrywa a nie wystawia - może wyleczyć blok Skry. Poza tym - po stronie Olsztyna ma kto atakować. Możdżonek i Grzyb atakują obaj w okolicach 360 cm, ich atak będzie na pewno lepszy niż dwójki z drugiej strony(dodając do tego rozegranie - a Zagumny krótką gra bardzo dobrze). Środkowi mogą przesądzić o losach tego spotkania - Skra ma niestety z tą formacją obecnie problem.
    Również stawiam 3-1 dla Olsztyna:)

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Coś w kościach czuję, że Olsztyn ten mecz wygra. Racjonalnie tego nie uzasadnię, bo Olsztyna widziałem, a i grał on z przeciwnikami nieco niższej reputacji niż Skra. Ciekawe to będzie przeżycie zobaczyć, czy w PLS gra nadal najlepszy rozgrywający MŚ, czy stary, „dobry” Zagumny, który gdy robiło się gorąco gra tylko na prawo i na lewo. :)

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Olsztyn wygral ten mecz srodkiem. Dokladnie tego brakowalo w grze Jastrzebia tydzien temu. Liga superciekawa bedzie w tym roku. :)

  13. Powrót do góry    #13
    Początkujący
    Dołączył
    02-03-2004
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Swietny mecz. Gratulacje dla Olsztyna od Skry! Dla mnie prawdziwa uczta, choc bez happy endu. Teraz czekam na rewanz w Belchatowie i pozostale mecze z czolowki. Jak jeszcze Jastrzebie i Czestochowa zgraja sie, to bedzie naprawde dobry sezon w PLS.
    Jeszcze raz gratulacje!

  14. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czarno to widze, oj czarno. Mlokos Mozdzonek, Tanik niezgrany z reszta zespolu, Lambourne wciaz myslacy o palmach w Kalifornii...
    hihihi

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-10-2003
    Postów
    1,061
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czarno to widze, oj czarno. Mlokos Mozdzonek, Tanik niezgrany z reszta zespolu, Lambourne wciaz myslacy o palmach w Kalifornii...
    hihihi
    oj ten młokos możdzonek 90% skuteczności :D i ten Tanik niezgrany z Zagumnym, i ten Lambourne broniacy jedna reką atak Gruszki :)
    PoZdRaWiAm!!!
    GG:4167314 Jestem : Ukryta zawartość
    http://artur.wroclaw.w.interia.pl/TSC2.jpg

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-11-2004
    Postów
    1,565
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mazura czeka jeszcze ogrom pracy z Lambournem i Tanikiem, ewidentnie kuleje komunikacja miedzy nimi w przyjeciu.
    Skra byc moze byla zmeczona ale najgorsze jeszcze przed nimi.

  17. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany Awatar galaxian
    Dołączył
    30-11-2001
    Postów
    1,779
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mecz byl swietny. Takiego w PLS dawno nie bylo. Lambourne swietnie w obronie, ale w przyjeciu jeszcze musi popracowac szczegolnie w kluczowych momentach. Ogolnie na plus nowi z Olsztyna i Mozdzonek. W Belchatowie przede wszystkim Gruszka, ale bez drugiego przyjmujacego sila ataku bedzie sie rozkladala na Wlazlego i Piotrka, a jak widzielismy to moze nie wystarczyc na Olsztyn i pozostale dwie mocne druzyny.

  18. Powrót do góry    #18
    Użytkownik
    Dołączył
    26-10-2005
    Postów
    286
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Po tym meczu najbardziej szkoda Gruszki, który charował jak wół, a skra nie zdobyła nawet jednego punktu. Widać duże zmęczenie szczególnie u Wlazłego. Skrze będzie dużo trudniej zdobyć mistrzostwo niż rok temu.

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-05-2004
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli Zagumny będzie pamiętał, że rozgrywa a nie wystawia - może wyleczyć blok Skry. Poza tym - po stronie Olsztyna ma kto atakować. Możdżonek i Grzyb atakują obaj w okolicach 360 cm, ich atak będzie na pewno lepszy niż dwójki z drugiej strony(dodając do tego rozegranie - a Zagumny krótką gra bardzo dobrze). Środkowi mogą przesądzić o losach tego spotkania - Skra ma niestety z tą formacją obecnie problem.
    Również stawiam 3-1 dla Olsztyna:)
    A nie mówiłem! :-)
    Świetny mecz. Najlepsze zawody rozegrali Zagumny, Gruszka, środkowi Olsztyna. Najsłabsze... Papke! Jaką on miał skuteczność? 20%? Także Stelmach nie wnosił zbyt dużo do gry.
    Tanik to całkiem niezły zawodnik. Ciekaw jestem jak grałby Olsztyn, gdyby zamiast Bąkiewicza grał Ruciak. Ten pierwszy kończył w sumie ataki, ale jakoś mnie nie przekonuje. Również jego 'magiczna' zagrywka przyniosła tylko jeden bezpośrednio punkt, reszta nie była zbyt mocna(te w pole).
    U kadrowiczów widać wyraźny postęp w porównaniu z poprzednim sezonem(szeroka kadra też). Fajnie.

  20. Powrót do góry    #20
    Użytkownik
    Dołączył
    27-10-2006
    Postów
    140
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ogromne gratulacje dla Olsztyna! jestem prawie na 90% pewien, ze z Zagumnym na rozegraniu wywalczą w tym roku mistrza. cóż z tego ze Jastrzebie ma na srodku Kadziewicza i Plinskiego, skoro Ivanov nie potrafi im wystawic pilki? natomiast rozegranie Dobrowolskiego jest dosc schematyczne, wszystkie piłki w koncowkach kierowane do Gruszki i Wlazlego na zmiane. brak mu tej finezji w rozegraniu jaką posiada Zagumny.

    z pewnością te Mistrzostwa dały Gumie jeszcze wiecej pewności, nic nikomu juz nie musi udowadniac i teraz jego gra to zabawa z piłką za pieniądze.
    życze powodzenia Olsztynowi w tym sezonie :)

  21. Powrót do góry    #21
    Użytkownik Awatar dar70
    Dołączył
    14-05-2004
    Postów
    339
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gratulacje dla Olsztyna z Bełchatowa. Poziom meczu najwyższy z możliwych. w III secie obie dwie drużyny popełniły tylko 3 błedy(skra 2 , AZS 1)
    Bardzo mi się podoba wasz nowy nabytek z Turcji.
    u nas super Grucha, ewidentnie brakuje nam takiego zawodnika jak u was Tanik.
    Jeszce raz gratulację, czekam na rewanż w Bełchatowie.
    Brawa również dla sedziego, szkoda ze to jego ostatni mecz w lidze. Dziekujemy Panie Stando.

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To chyba był najlepszy mecz w historii Polskiej Ligi Siatkówki. Oczywiście pod względem poziomu sportowego, bo dramatyczniejszych wiele by się znalazło. Zagumny zagrał jak na wicemistrza świata przystało, a ta wystawa z trzeciego lub czwartego metra na środek drugiej linii to coś niesamowitego. Dobrowolski na początku próbował nadążać za nim, ale nie dał rady później. Ten mecz był jednym z niewielu, w którym na 100?% mogę powiedzieć, że zdecydowanie kluczowym elementem było rozegranie i zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był rozgrywający. Wlazły, wbrew temu co mówili komentatorzy, nie jest w najwyższej formie i brakuje mu sił. Gruszka grał pierwsze skrzypce w Skrze, ale gra AZS była bardziej wszechstronna. Wreszcie było widać, że wicemistrzowie globu grali, a nie tylko ligowcy z PLS.

  23. Powrót do góry    #23
    Użytkownik
    Dołączył
    27-10-2006
    Postów
    140
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    To chyba był najlepszy mecz w historii Polskiej Ligi Siatkówki.
    eh, jeden Swedrowski tak powie i potem powtarza to cala Polska :/ wedlug mnie jak narazie najlepszy mecz w historii PLSu to mecz Olsztyn - Jastrzebie (sezon 2003/04, 3 mecz finałowy, wygrany przez Jastrzebian 3:2), to co robił wtedy Chudik na siatce oraz gra Przemka Michalczyka to bylo cos fantastycznego. zresztą poziom ligi byl w tamtym sezonie sporo wyższy niz jest obecnie (najlepszym tego dowodem jest to, ze druzyna która zdobyła Puchar Polski w lidze była dopiero na 5 miejscu).

  24. Powrót do góry    #24
    Użytkownik
    Dołączył
    21-10-2003
    Postów
    211
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ... Najlepsze zawody rozegrali Zagumny, Gruszka, środkowi Olsztyna. Najsłabsze... Papke! Jaką on miał skuteczność? 20%?...
    dokładnie 45,4% skuteczności w ataku i 22 punkty.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ogromne gratulacje dla Olsztyna! jestem prawie na 90% pewien, ze z Zagumnym na rozegraniu wywalczą w tym roku mistrza. cóż z tego ze Jastrzebie ma na srodku Kadziewicza i Plinskiego, skoro Ivanov nie potrafi im wystawic pilki? natomiast rozegranie Dobrowolskiego jest dosc schematyczne, wszystkie piłki w koncowkach kierowane do Gruszki i Wlazlego na zmiane. brak mu tej finezji w rozegraniu jaką posiada Zagumny.

    taaa, po 2 wygranych ze slabeuszami Olsztyn gra z wymeczona i z oslabiona kontuzjami Skra. Skra stoczyla tydzien temu 5 setowy pojedynek z Jastrzebiem. Wlazly nie byl soba i gral na poziomie Papke(wielki problem dla Skry, mam nadzieje, ze to nie jest poczatek duzego spadku formy). A Wy juz mienicie sie Mistrzami Polski.;)

    Zycze Wam jak najlepiej, bo liga bedzie ciekawsza, ale duzych szans Wam nie daje. Jakos mam takie uczucie, ze znow wlasnie Skra stanie gdzies tam na drodze i spusci Wam becki :P




  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    21-02-2006
    Postów
    167
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    taaa, po 2 wygranych ze slabeuszami Olsztyn gra z wymeczona i z oslabiona kontuzjami Skra. Skra stoczyla tydzien temu 5 setowy pojedynek z Jastrzebiem. Wlazly nie byl soba i gral na poziomie Papke(wielki problem dla Skry, mam nadzieje, ze to nie jest poczatek duzego spadku formy). A Wy juz mienicie sie Mistrzami Polski.

    Zycze Wam jak najlepiej, bo liga bedzie ciekawsza, ale duzych szans Wam nie daje. Jakos mam takie uczucie, ze znow wlasnie Skra stanie gdzies tam na drodze i spusci Wam becki
    czy aby nie ma w tym komentarzu troche zawisci, ze to nie Jastrzebie ale Olsztyn rozbil Skre:) ? Pojedynek Skry z Olsztynem stal na o niebo wyzszym poziomie niz mecz Jastrzebia z z przed tygodnia.....

  27. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    27-10-2006
    Postów
    140
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    tylko, że ja za zadnego kibica Olsztyna się nie uważam bo nigdy nim nie bylem. kibicuje zupelnie innej druzynie, te gratulacje dla Olsztyna to moja całkowicie obiektywna ocena spotkan jakie do tej pory zobaczylem. zarówno Olsztyn, Skra jak i Jastrzębie mają bardzo podobne składy, róznica tkwi w rozgrywających i wedlug mnie to w tym roku zadecyduje o Mistrzostwie.

  28. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    taaa, po 2 wygranych ze slabeuszami Olsztyn gra z wymeczona i z oslabiona kontuzjami Skra. Skra stoczyla tydzien temu 5 setowy pojedynek z Jastrzebiem. Wlazly nie byl soba i gral na poziomie Papke(wielki problem dla Skry, mam nadzieje, ze to nie jest poczatek duzego spadku formy). A Wy juz mienicie sie Mistrzami Polski.;)
    Śmieszny ten Twój wpis, bo niby co stało na przeszkodzie, żeby Jastrzębie wygrało ze Skrą grającą bez nominalnego środkowego ? i zmęczoną po 5-setowym pojedynku rozegranym 3 dni wcześniej z Austriakami ? Przed meczem z Olsztynem przynajmniej mogli jako tako wypocząć i postawić na nogi Wnuka.

    Ale co tam, my i tak jesteśmy najgorsi z wielkiej czwórki i niech już tak zostanie :)

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2002
    Postów
    1,394
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dobra Mistrzowie Polski. Macie swoje 5 minut. Do nastepnego meczu. ;)

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Spark zwróć uwagę, że z 'rodowitych' olsztyniaków nikt o mistrzostwie nie pisze. To tyle.

    A następny mecze gramy z Istambułem ;)

  31. Powrót do góry    #31
    Użytkownik
    Dołączył
    29-10-2005
    Postów
    128
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niech AZS dalej będzie uważany za kandydata do 4tego miejsca w PLSie, może będzie więcej "niespodzianek", jakich to niby brakuje w naszej lidze siatkówki ;) .

  32. Powrót do góry    #32
    Użytkownik
    Dołączył
    01-06-2005
    Postów
    126
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mysle ze Olsztynowi może wyjść na dobre nie-bycie faworytem w tym sezonie. Tak naprawde nie ma wielkiego ciśnienia na mistrza (choć przydałby sie mając na uwadze konieczność poszukiwania sponsora po tym sezonie).
    Co do meczu - oba zespoły zagarły bardzo fajnie. I wcale tak nie jest że Skra zagrała na 60% a Olsztyn na 100%. Uważam że mecz ten pokazał co może być silną stroną każdego z zespołów (AZS - przyjęcie, rozegranie i ogólnie zespołowość, Skra - atak Wlazły, Gruszka, obrona i generalnie psychika) a co słabszą (AZS - nieco słabszy atak ze skrzydeł, Skra - rozegranie, uzależnienie od formy 1-2 zawodników).
    Generalnie fajnie ze siły czołowych zespołów w lidze są dość wyrównane. Gdyby np. Zagumny przeszedł do Skry to mielibśmy ligę pozamiataną - to samo dotyczy przejścia Wlazłego do AZS lub Jastrzebia (to oczywiście tylko teoretyzowanie)

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    06-08-2005
    Postów
    353
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Wczorajszy mecz był długo oczekiwany przeze mnie.
    Olsztyn wygrywając to spotkanie sprawił mi dużo radości.
    Mogę tylko przytoczyć słowa, które już tu zostały użyte: obie drużyny grały świetnie. Mecz chwilami oglądałam z zapartym tchem - zwłaszcza ten ostatni set.
    Od początku wierzyłam, że Olsztynianie wyjdą z niego zwycięzko :)
    Pozytywnie zaskoczył mnie Tanik.Ale i pozostali grali świetnie.
    A Co mnie czasem wkurzało? -zagrywka Modżona i Grzyba.
    SKRA w tym sezonie będzie miała naprawdę ciężko, jeżeli utrzymają Mistrzostwo to naprawdę mnie zadziwią, bo pretendentów jest sporo.

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-05-2004
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Gdyby np. Zagumny przeszedł do Skry to mielibśmy ligę pozamiataną - to samo dotyczy przejścia Wlazłego do AZS lub Jastrzebia (to oczywiście tylko teoretyzowanie)
    Stwierdzenia dotyczącego Jastrzębia nie podzielam - atak nie jest ich głównym problemem, bo póki co jest to rozegranie. Myślę jednak, że to tylko kwestia czasu.

  35. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    07-11-2004
    Postów
    67
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Genialny mecz.Dziadek Stelmach juz powinien dac sobie na spoko.W drugim secie okropnie pokłócił sie z Igłą.Może tego nie było widac w TV a na parkiecie bardzo widoczne.Castellani na przerwie technicznej romawiał tylko z Igłą.Uspokajał go.Skra bedzie miała problem jak pójdzie w swiat Mariusz Wlazły.Takiego egzekutora szukać ze świecą.Poza tym Maciek Dobrowolski nie ma konkurencji w tym sezonie w zespole i najwyraźniej spoczywa na laurach.To będzie problem Skry w tym sezonie.Castellani nie ma pola manewru na tej pozycji.Gdyby Grucha w ubiegłym sezonie był w takiej formie to Skra nie weszłaby do finału PLS.Widać Lozano sprowadził go na ziemię z obłoków i dało to efekt świetny.Muszę przyznać że zaskoczył mnie pozytywnie Wnuk.Bardzo dobry mecz.Ale niestety olsztyński środek zagrał wysmienicie.Papkin napewno bedzie grał o niebo lepiej.Tanik i Bączek zrobili kawał świetnej roboty.Szczególnie Tanik imponował dynamizmem.Bączek w przyjęciu bezbłedny.Co do Richiego Lamburna to miał słabsze przyjcie ale za to co robił w obronie to Igła przy nim się chowa.Zobaczymy co będzie dalej.Wydaje mi sie jednak że z wielkiej czwórki najsłabsze wrażenie zrobiła Częstochowa.Pozdrawiam wszystkich fanów siatkówki i oby w 2007 roku wiecej takich spotkań jak ten w Olsztynie.

  36. Powrót do góry    #36
    Początkujący
    Dołączył
    31-12-2006
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    no mecz był klasa palce lizać,trochę zawiódł mnie środek Bełchatowa,był widoczny brak Iwanowa,super piły rozdzielał Zagumny zaskoczyła mnie dobra postawa Tanika .Gruszce chyma służy klimat Bełchatowa,bo co mecz to wiodąca postać zespołu,gdy grał w Olsztynie to różnie z tym bywalo.

  37. Powrót do góry    #37
    Użytkownik
    Dołączył
    21-02-2006
    Postów
    167
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    ach... warto bylo sie przejechac przez pol europy i przeplacic dwukrotnie za bilet u 'konia' zeby zobaczyc ten mecz na zywo....

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    24-02-2005
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oj warto było :)
    Ja to bym nawet tylko dla tego ostatniego bloku Wojtka Grzyba bym przejechała pół świata żeby go zobaczyć na żywo :)
    Poziom był rewelacyjny.
    Dopiero 3 kolejka a już takie emocje i taki poziom...
    Atmosfera w hali po meczu była jakby Olsztyn wygrał conajmniej wejście do finału PLS :)
    Oby więcej takich meczy w naszej lidze i oby nadal AZS Olsztyn nie był stawiany w roli faworyta ;)

    Szczęśliwego Nowego Roku!

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    30-05-2005
    Postów
    902
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Mecz rzeczywiście był pod względem sportowym wybitny, Prawdziwa uczta dla oczu :).

    Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    eh, jeden Swedrowski tak powie i potem powtarza to cala Polska :/ .
    Niep rzypominam sobie, żeby red. Swedrowski powiedział coś takiego. Mówił, że to najlepszy mecz tej edycji PLS, ale nie, że w historii.

    wedlug mnie jak narazie najlepszy mecz w historii PLSu to mecz Olsztyn - Jastrzebie (sezon 2003/04, 3 mecz finałowy, wygrany przez Jastrzebian 3:2), to co robił wtedy Chudik na siatce oraz gra Przemka Michalczyka to bylo cos fantastycznego. zresztą poziom ligi byl w tamtym sezonie sporo wyższy niz jest obecnie (najlepszym tego dowodem jest to, ze druzyna która zdobyła Puchar Polski w lidze była dopiero na 5 miejscu).
    Tak? :) A czy w tamtym meczu i w tamtym sezonie grali w PLS jacyś wicemistrzowie świata z formą, jak na wicemistrzów świata przystało ?

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tak? :) A czy w tamtym meczu i w tamtym sezonie grali w PLS jacyś wicemistrzowie świata z formą, jak na wicemistrzów świata przystało ?
    To raz, a dwa jest taki, że Chudik ładnie wyglądał w kwadracie dla rezerwowych a pierwsze skrzypce grał Pilarz.

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    18-04-2006
    Postów
    727
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tutaj możecie obejrzeć końcówkę IV seta tego kapitalnego meczu.
    http://www.youtube.com/watch?v=VVUgpCPqR9g

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •