Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 234

Wątek: PLS - sezon 2006/2007

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach

    PLS - sezon 2006/2007

    Wielki turniej czyli Mistrzostwa Świata 2006 już za nami a teraz czas na rozgrywki ligowe,które 15 grudnia rozpoczynają się w hali "Łuczniczka" czyli meczem Delecta/Chemik Bydgoszcz - Jastrzębski/Węgiel.
    Jaki to może być sezon? Zdecydowanie zdominowany przez cztery zespoły jakimi są Skra,Olsztyn,Jastrzębski i Częstochowa do których dobijać się będzie(przynajmniej teoretycznie) warszawska Politechnika.
    W wielu zespołach doszło do zmian i to nie zawsze na plus bo uważam,ze Skra Bełchatów mimo wszystko jest osłabiona odejsciem Bydgoszczanina,Michała Winiarskiego(bardzo żałuję,ze nie powrócił do swego macierzystego klubu jak i rodzinnego miasta[img][/img],który zadebiutuje w PLS.
    Walka o medale złote rozegra się pomiedzy trójką z Bełchatowa,Olsztyna i Jatrzebia bo jednak Częstochowa ma najsłabszy skład z tego grona.
    Środek tabeli zarezerwowany jest dla Politechniki,Mostostalu a o utrzymanie powalczą Resovia,Jadar Radom,Delecta/Chemik i chyba najsłabszy z tego grona zespół Gwardii Wrocław.
    Co do Chemika to zespół ma zostać wzmocniony jednym atakujacym(mówi się o byłym kadrowiczu Krzysztofie Jańczaku)i zespół z Borczyńskim,Kocikiem,Nowikiem,Vartownikiem,Grante m,Kwasowskim,Olichwerem moze sprawić niejedną niespodziankę w debiutanckim sezonie na parkietach PLS.
    Radom to przede wszystkim trener Luks a z siatkarzy to Pęcherz,Obrzdalik,Marcin Kocik,Maciończykk,Owczarski-maja takze bardzo ciekawy skład personalny i powinni bardzo pewnie utrzymac się w tym gronie ligowców.
    Najsłabsza wydaje sie Gwardia Wrocław,która poza Sopko,Krupnikiem i Januszkiewiczem nie ma mocnych punktów i to oni powinni opuścić szeregi PLS-u chociaż to sport i wszystko jest możliwe.
    Śrdoek tabeli to Mostostal,Politechnika mające w swoim skłądzie kilku ciekawych graczy jak choćby Pilarz,Kubica,Kamuda,Dusan Kubica czy Norweg Eithun Geir(Resovia)i Jurkiewicz,Chudik,Siebeck,Rybak czy Malicki jeśli chodzi o warszawską drużynę.
    Sezon bedzie bardzo ciekawy a mnie szczególnie(jako Bydgoszczanina)bardziej interesuje dolna część i wyniki potencjalnych rywali Chemika w walce o ligowy byt.
    Jak wy oceniacie szanse poszczególnych zespołów,jaki to bedzie sezon;czego mozemy oczekiwać po poszczególnych drużynach jak i graczach;czy gwiazdy mundialu będa błyszczeć w lidze;jakie możliwe niespodzianki?
    Zapraszam do dyskusji o Polskiej Lidze Siatkówki(PLS)w sezonie 2006/2007!


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2002
    Postów
    1,223
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    1. Jastrzebie
    2. ***Skra/**Olsztyn
    4. ***Czewa/*Politechika/**Mostostal
    7. Resovia
    8. Chemik
    9. Gwardia
    10 Radom

    _________________
    Mostostal 97-03

    Dla mnie zdecydowanym faworytem jest Jastrzebie ktore bedzie mocno czolo oddech Belchatowian. Mimo iz zespol Skry posiada taka gwiazde jaka jest niewatpliwie Mariusz Wlazly czy soidnego Gruszke, zawsze grajacego na swoim piziomie Igle do calej tej kanapki dodajemy Ivanowa i mamy naprawde dobry zespol. Mimo tego wydaje sie znaczaco slabszy niz w ubieglam sezonie, mam nieodparte wrazenie ze starszy brat Stelmach jest juz na wyczerpaniu i nie wytrzyma trudow gry w LM i PLS, co znaczaco oslabi Skre. Z tego wlasnie pododu upatruje faworyta w zespole Jastrzebia. Jak wszyscy wiemy sa tam duze pieniazki i ogromna motywacja. Sam srodek bloku powala na kolana nie wspominajac o Murku na przyjeciu czy atakujacym Grzsku Szymaskim, to zawodnicy posiadajacy niewatpiwle ogromne walory strikte siatkarskie. NIe nalezy zapomniec rowniez o zawsze groznam Michalczyku czy Ivanovie. To wedlug mnie mieszanka nie majaca soobie rownych w nachodzacym sezonie. Biorac pod uwage ciazki rok jaki ma przed soba obecny mistrz Polski to wlasnie Jastrzebianie winni zajac pierwsze miejsce po II rindzie.

    Miejsce trzecie jest jakoby zarezerwowane dla Olsztyna. Mimo zawirowan kadorwych i wewnatrzklubowych jast to zespol posiadajacy w kadrze sloidnych zawodnikow, zankomitego rpzgrywajaceo, Michala Bakiewicza na przyjecieu i starego dobrego i wciaz przydatnego Papkego na ataku. Jesli pojdzie im dobrze maja spore szanse powalczyc o 2 miejsce u Belchatowianami.
    Ta trojka wedlug mnie jest nei do ruszenia.

    Nastepnie mamy Politechnike Warszawska i AZS Czestochowe. Ci pierwsi pozyskali wielu interesujacych graczy, ich odswiadczenie i umiejetnosci powinny juz w najblizszym czasie zaprocentowac. Czestochowscy Amerykanie jakos mnie niestety nei przekonuja, i mimo srdenio dobrego okresu przygotowawczego nie upatrywal bym w tej druzynie jedengo zkandytaow do finalu. Po pietach deptac tym zespolom bedzie zapewne Mostostal posiadajacy ciekawa kadre, mlodzi Kurek i Jarosz, nie mogacy wciaz zaskoczyc Gromadowski w koncu stary znajomy Marcin Nowak w bloku. DO tego kadrowy rozgrywajacy Czech Zapletal i Niemiec Bechumowski. Zespol moze sprawic niespodzianke i w konfrontacji Politechnika-AZS wsunac sie niespodziewanie na miejsce czwarte.

    Poza ta 6 znajduje sie w moich oczach Sovia. Klub sie nie wzmocnil, niestety nic ciekawego nie zapowiada. Owszem widze w nich solidny zespol, spokojnie utryzmujacy sie w PLS ale neic pozatym.

    Miejsca 8-10 to juz niewiadoma. Tak Gwardia jak Radom czy Bydgosz moga zajac ostatnie miejsce. Czego oczwiscie zadnej z ekim nie zycze.

    Mozna by sie pokusic o wnikliwsze analizy ale mysle ze powinnism ypoczekac do sezonu. To co hipotetycznei wydaje sie oczywiset moze zweryfikowac boisko.

    Licze na ciekawy sezon, pelen walki i dramaturgii. I oby to srebro bylo dla kazdegoz zawdonikow czy to starszy cz ymlodszy takim przyslowiowym kopem.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-04-2002
    Postów
    2,989
    Kliknij i podziękuj
    521
    Podziękowania: 628 w 357 postach
    1-2 AZS Czestochowa; Jastrzebie
    3 Skra
    4 Olsztyn
    5 Polibuda
    6 Mostostal
    7 Resovia
    8 Czarni
    9-10 Bydgoszcz Wroclaw

    Jastrzebie - Ivanow, Pilnski, Kadziewicz, Szymanski, Murek, Michalczyk, Rusek
    Wydaje sie ze Jastrzebie moze miec problem z 2 przyjumujacym. Niewiadomo kiedy Michalczyk wroci do gry i w jakiej bedzie on dyspozycji. Najwiekszym mankamentem druzyny Jastrzebia jest napewno krotka lawka rezerwowych, a jak wiemy ten sezon pod wzgledem ilosci meczy moze byc zabojczy. Do plusow nalezy napewno zaliczyc tercet reprezentantow. Bezsprzecznie najlepszy srodek w PLS.

    AZS Czestochowa - Woicki (Stelmach), Szczerbaniuk, Eatherton, Gierczynski, Salmon, Billings, Gacek
    Tutaj bardzo wyrownana 7 zawodnikow. Sadze ze z taka trojka przyjmujacych AZS stac na Mistrzostwo Polski. Najslabszym ogniwem wydaje sie byc Bronek, ale miejmy nadzieje ze ten sezon bedzie lepszy od poprzedniego. Przepracowal z klubem caly okres przygotowywawczy wiec moze nie bedzie tak zle. Srodkowi rowniez powinni byc bardzo mocna strona druzyny. Cieszy rowniez mocna lawka rezerwowych. Marcin Wika nie jest na straconej pozycji i moze walczyc o miejsce w pierwszej 6.

    Skra - Dobrowolski, Ivanow, Heikkinen, Gruszka, Stelmach, Wlazly, Ignaczak
    Wydaje sie ze strata winiarskiego bedzie nie do zastapienia. Gruszka jednak nie prezentuje tak rownej i wysokiej formy jak Michal. Nie wiadomo rowniez ile Krzysiek Stelmach wytrzyma w tym sezonie. Na rozegraniu wedlug mnie sezon zacznie Dobrowloski, ale z czasem Neroj wygryzie go ze skladu. I na koniec nie wypada nie wspomniec o Szamponie. Jest to zawodnik ktory jest w stanie sam wygrywac mecze, ale czy wszystkie ?? Srodek solidny ale bez rewelacji.

    Olsztyn - Zagumny, Mozdzonek, Grzyb, Bakiewicz, Tanik, Papke, Lambourne
    Poza rozegraniem sklad nie powala na kolana. Wydaje mi sie ze w sezonie najzwyczajniej moze braknac armat w druzynie z Olsztyna. Gdyby polaczyc Bakiewicza i Tanika w jednego zawodnika bylby wtedy rewelacyjny przyjmujacy :) Przyjecie Bakiewicza + atak i serwis Tanika. Chociaz wydaje mi sie ze Turka w miare latwo jest wyleczyc z gry serwisem.

    Do tej czworki napewno bedzie chciala dolaczyc Politechnika, ale wydaje mi sie ze dla tej druzyna moga to byc jeszcze za wysokie progi. Chociaz druzyna zlozona z zawodnikow ktorzy nie do konca zostali docenieni w innych druzynach, napewno nie raz w tym seznonie utrze nosa faworytom, szczegolnie u siebie na parkiecie.
    Podoba mi sie sklad Mostostalu. Przy sprzyjajacych okolicznosciach moze sie okazac ze beda czarnym koniem rozgrywek.
    Resovia spokojnie sobie powinna zagwarantowac utrzymanie. Pozostala trojka bedzie walczyc o utrzymanie.

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-10-2005
    Postów
    503
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    -Resovia zawodzi, 2 lata temu mowilo sie o mocarstwowych planach a teraz sciaga sie Norwega...
    Abyś się potem nie zdziwił jak ten Norweg będzie szalał w ataku :P W słabych reprezentacjach też można znaleźć wybijających się zawodników, więc nie osądzaj zawodnika dopóki nie zacznie się na dobre liga. (Podczas memoriału w meczu z Polską miał 80% przyjęcia i 70% ataku, także taki słaby nie jest)

    Co do tabeli:
    1. Jastrzębie - jeśli nie będzie mieć problemów z przyjęciem
    2. Skra
    3. Olsztyn
    4. Częstochowa/Politechnika/Mostostal/Resovia
    8. Radom
    9. Chemik/Gwardia

  5. Powrót do góry    #5
    Początkujący
    Dołączył
    04-10-2006
    Postów
    20
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    niezapominajmy, że Jastrzębski wciąż stara sie o Juantorene

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-11-2004
    Postów
    578
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ciekawa tabela pojawiła się na stronie PZU AZS:

    1. PZU AZS Olsztyn 0 pkt
    2. Skra Bełchatów 0 pkt
    3. AZS Częstochowa 0 pkt
    4. Jastrzębski Węgiel 0 pkt
    5. Resovia Rzeszów 0 pkt
    6. Mostostal Azoty K-K 0 pkt
    7. Politechnika Warszawska 0 pkt
    8. Chemik Bydgoszcz 0 pkt
    9. Jadar Radom 0 pkt
    10. Gwardia Wrocław 0 pkt
    Kolejność przypadkowa czy też ktoś bawi się w proroka? :P

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2002
    Postów
    1,223
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A oto kolejna tabelka tym razem ze strony kibicow Czestochowy.
    1 AZS Częstochowa 0
    2 Skra Bełchatów 0
    3 Jastrzębie 0
    4 AZS Olsztyn 0
    5 AZS Politechnika Warszawska 0
    6 Gwardia Wrocław 0
    7 Resovia Rzeszów 0
    8 Mostostal-Azoty Kędzierzyn–Koźle 0
    9 Chemik Bydgoszcz 0
    10 Czarni Radom 0
    biedne chlopaki zyja marzeniami:) Ja przynajmniej jestem realista i wiem ze Mostostal nie ma szanz na walke z Jastrzebiem, Belchatowem i Olsztynem...

  8. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-04-2002
    Postów
    2,989
    Kliknij i podziękuj
    521
    Podziękowania: 628 w 357 postach
    biedne chlopaki zyja marzeniami:) Ja przynajmniej jestem realista i wiem ze Mostostal nie ma szanz na walke z Jastrzebiem, Belchatowem i Olsztynem...
    A z Czestochowa macie o czym napewno przekonacie sie 22 XII. A jak tam ostatni sparing sie zakonczyl w ktorym AZS gral rezerwowymi,a KK pierwsza szostka (bez Zapletala) ??

    Ale dalej oceniajcie AZS tak slabo. A my jak co roku zrobimy swoje. Nikt nie zwrocil chyba uwagi ze AZS sie znaczaco wzmocnil w porownaniu z zeszlym sezonem, a konkurencja raczej sie oslabila.

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik
    Dołączył
    26-03-2005
    Postów
    75
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Oj zdecydowanie nie doceniacie tego chłopaka z Australii o ruskich korzeniach a on jest naprawde niezły, grał całkiem przyzwoicie na MŚ i ma dopiero 19 lat ! To będzie jedna z wiekszych gwiazd siatkowki w najbliszym czasie, Jastrzebie powinno z nim podpisac dluuugi kontrakt. Chodzi oczywiscie o Yudina.

    Co też mi sie rzuca w oczy to lekcewazenie Czarnych Radom, a tam naprawde jest fajny zespół. Obrzdalek zaś zaczał grać dobrze, mistrzostwa mial bardzo udane (lepsze niz Gacek zdecydowanie) i chyba po kontuzji ni widu ni slychu. Soonias to ciekawy gracz, jasne ze bedzie mial hustawki w swojej grze, ale jest w stanie dac z siebie wiele. Pamietam z meczów memoriału Pęcherza i grał ta naprawde fantastycznie, jeżeli ustabilizuje formę może być sporym wzmocnieniem, no i jeszcze polskiego sredniaki ligowe czyli Niedziela i Kokocinski. To zespol ktory prorokujecie na 9-10 miejsce ?

    Co do Skry czuje że mogą miec baaaardzo trudny poczatek. Nie wiem prawde mowiac na co stac Castellaniego, ale jego praca bedzie glownie polegala na umiejetnym dawaniu odpoczac swoim zawodnikom. Pierwsze mecze LM pokazały że taka ilośc piłek kierowanych do Wlazłego spowoduje jego notoryczne skurcze (nie wierze w bajki z badaniami krwi itd., to pomoze ale nie w takim stopniu zeby grali do niego wszystko). Juz statsy z LM pokazują, że Skra to przede wszystkim on (około 6 pkt na set w 3 pierwszych spotkaniach).

    Olsztyn ma Gume i Mazura, myslę że to dwa elementy które pozwolą mu zaistnieć. Ten libero amerykanski jest fatalny, zdarzaja mu sie kompromitujace bledy, potrafi naprawde blahe pilki odebrac w buraki. Mimo wszystko maja szanse.
    Czewa ? Niewiadoma. Wielka niewiadoma. Naprawde duze zmiany, obalenie Skorka i zastep amerykanow. Nie wiem na co ich bedzie stac. Mysle ze maja konia trojanskiego w postaci Billingsa.

    Politechnika i mostostal to znowu srodektabeli, nie wierze w ambitniejsze cele tych dwoch druzyn. Ciekawe ekipy, na pewno wyzej niz sadkowicze, ale zarazem nizej niz medale.

    Tak czy siak, wszystkimw nadchodzacym sezonie smacznego bo bedzie czym sie zajadać.

  10. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-05-2004
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Moim zdaniem właściwie każda drużyna - może oprócz Gwardii - ma element, który może zaskoczyć w pewnym momencie, a to oznacza tylko jedno - liga będzie ciekawa.
    Osobiście liczę na Olsztyn(choć to niełatwe;)) i mam nadzieję, że nie zabraknie im siły w ataku, jak prorokuje ktoś wyżej, bo przyjęcia i rozegrania można być pewnym. Rolę rozgrywającego doskonale widać chociażby na przykładzie Rosji. Papke z końcówki poprzedniego sezonu + Tanik + środkowi powinni stanowić o sile ataku tego zespołu.
    W Częstochowie największym zagrożeniem wydaje się być dwójka przyjmujących - Salmon i Gierczyński, powinni też mieć dobry blok.
    I Jastrzębie. Obiektywnie patrząc - najsilniejszy zespół w lidze i nie bójmy się tego powiedzieć. Jeśli nikomu nie przytrafi się kontuzja(znowu kogoś powtarzam) powinni mieć złoto. Najsłabszym z tej plejady gwiazd - teoretycznie - jest Rusek. Jaki postęp jednak poczynił - nie wiadomo. Mają też mocną ławkę.
    Skra - poziomem wydają się być zbliżeni do Jastrzębia, mają jednak słabszy środek. Reszta - porównywalna, choć Wlazły raczej jest lepszy od Szymańskiego, a atak Gruszki na pewno lepszy od przyjmujących kopalnianych.
    Zespoły poniżej - Mostostal, Resovie, Czarnych, Polibudę, Chemika wrzucam do jednego worka. Walka między nimi na pewno będzie zażarta;-).
    Pozdrawiam.

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-05-2002
    Postów
    1,223
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A z Czestochowa macie o czym napewno przekonacie sie 22 XII. A jak tam ostatni sparing sie zakonczyl w ktorym AZS gral rezerwowymi,a KK pierwsza szostka (bez Zapletala) ??
    No dokladnie ostatni sparing 3:1 dla AZSu, przedostatni we Wrzesniu 3:2 dla Mostostalu w Zdzieszowicach i jeszcze troszke wczesniej 3:2 dla Mostostalu w Czestochowie.
    Ja jestem realista i zdaje sobie sprawe ze AZS ma silniejszy "teoretycznie" sklad, ale od teorii do praktyki daleka droga. A swoja droga jankesi mnie naprawde nie przekonuja i nie jest to bynajmniej zawisc tylko szczerosc. Widzialem ich w Zszieszowicach, widzialem na MS i nie jest to zadna rewelacja. Napewno sa slabsi od zawodnikow czolowych zespolow Jastrzebia, Skry, Olszytna. A poziomem zblizeni do np. Skibecka, Zapletala, Rybaka czy Nowaka.

    pa

  12. Powrót do góry    #12
    Początkujący
    Dołączył
    30-07-2006
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W jednym z wywiadów prezes PZPS mówił coś że na mistrzostwach byli prezesi naszych klubów i podobno zostały podpisane ciekawe egzotyczne kontrakty.Czyżby chodziło tutaj o transfer juantareny do Jastrzebskiego Wegla bo o tym transferze najgłośniej sie mówiło.Może ma ktoś jakies konkretne informacje na ten temat???

  13. Powrót do góry    #13
    Użytkownik
    Dołączył
    18-04-2002
    Postów
    371
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niech 'fachowcy' ustalają już kolejność przed pierwszym gwizdkiem. Jak do tej pory zawsze AZS skazywany był na wymarcie a jak jest - wszyscy widzą. Tak też będzie i tym razem :D

  14. Powrót do góry    #14
    Użytkownik
    Dołączył
    15-12-2005
    Postów
    102
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W jednym z wywiadów prezes PZPS mówił coś że na mistrzostwach byli prezesi naszych klubów i podobno zostały podpisane ciekawe egzotyczne kontrakty
    Też to słyszałem jak Przedpełski mówił, że w Japoni na MŚ "prezesi klubów PLS podpisali parę kontraktów z egzotycznymi dobrymi zawodnikami"

    Myślę jednak, że najwyżej Ryś podesłał z dwóch, trzech Egpicjan do PLS-u żeby się nauczyli troszkę profesjonalizmu.:)

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-11-2004
    Postów
    578
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W jednym z wywiadów prezes PZPS mówił coś że na mistrzostwach byli prezesi naszych klubów i podobno zostały podpisane ciekawe egzotyczne kontrakty.Czyżby chodziło tutaj o transfer juantareny do Jastrzebskiego Wegla bo o tym transferze najgłośniej sie mówiło.Może ma ktoś jakies konkretne informacje na ten temat???
    Hmm ucichła sprawa Juantoreny... Prezes PZPS raczej nie miał tego zawodnika na myśli z prostej przyczyny - na tych mistrzostwach Osmany nie było :P. Myślę jednak, że Jastrzębie czymś pozytywnie nas zaskoczy. Nie wyobrażam sobie sytuacji, aby w klubie nie pojawił się jeszcze jakiś znakomity przyjmujący. Co z Michalczykiem? Nie wie nikt... Nie mam pojęcia czy w ogóle jeszcze kiedykolwiek ma zamiar wyjść na boisko - narazie się na to nie zanosi :P Dawid Murek nie tak dawno zaczął grać i jak do tej pory delikatnie mówiąc nie zachwyca. Patrząc na grę podczas sparingów i zaangażowanie chłopaków widziałabym dwójkę Yudin-Siezieniewski[ewentualnie Gorzewski], a Murka i Michalczyka na rezerwie... Sorry, taka prawda...

  16. Powrót do góry    #16
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,812
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Z tego co wiem to na pewno jednym z tych egzotycznych zawodników jest gracz,który trafi na pozycję atakujacego do Chemika Bydgoszcz.Jest jedno wolne miejsce i ani Gabrych czy tez Jańczak nie trafia do bydgoskiego teamu.Coraz głośniej mówi sie,ze tym graczem ma być Portorykańczyk Hector Soto o którego prezes Sieńko i Winiarski(ojciec Michała)mocno zabiegali.
    Lada dzień to sie ma potwierdzić-jeśli nie Soto to ktos inny,ale na pewno nowy atakujacy z mistrzostw będzie bo właśnie takie jedne wolne miejsce posiadamy w Bydgoszczy.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-05-2004
    Postów
    563
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Soto? Przecież miał podpisać kontrakt z Japońskim klubem, przynajmniej tak wynikało z informacji osób komentujących mecze.

  18. Powrót do góry    #18
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-04-2002
    Postów
    2,989
    Kliknij i podziękuj
    521
    Podziękowania: 628 w 357 postach
    A ja sie profilaktycznie odniose do rewelacji przedstawianych przez realiste. Jezeli ktos chce sprawdzic jego wiarygodnosc wystarczy ze odwiedzi dzial zuzel.

    A jezeli chodzi o lige - miejmy nadzieje ze bedzie ona na jeszcze wyzszym poziomie niz w zeszlym roku. Mimo ze nie bedzie juz w niej gral ani Winiarski ani Konstantinow, to jednak sa zawodnicy ktorzy beda mogli robic za gwiazdy. Szczegolnie po zdobyciu vicemistrzostwa swiata przez Polakow. Zapewne zwiekszy sie tez ilosc kibicow na halach - tylko zeby to byli prawdziwi kibice ktorzy poczuja ten sport a nie tzw. kibice niedzielni (czytaj piszczace malolaty).

    A w ten weekend w Czestochowie odbedzie sie II memorial im. Arka Golasia z udzialem Jastrzebia, AZSu Olsztyn i AZSu Czestochowa. Miejmy nadzieje ze zespoly wystapia juz w optymalnych skladach. Bedziemy sie mogli wtedy przekonac kogo naprawde na co stac.


  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Miejmy nadzieje ze zespoly wystapia juz w optymalnych skladach. Bedziemy sie mogli wtedy przekonac kogo naprawde na co stac.
    Póki są to sparingi o niczym jeszcze nie będą świadczyć. A co do Realisty nie trzeba czytać wątku o żużlu :) Wystarczy poszperać trochę w dziale siatkówka sprzed kilku miesięcy i poczytać o przewidywanym niebotycznym budżecie na PLS i powrocie Winiarskiego do Bydgoszczy.

    Co do 'egzotyki'. Jak donosi dzisiajszy PS: "Na środkowego bułgarskiej kadry ma chrapkę kilku potentatów naszej ligi, jednak o konkretach nie słychać". I mowa tutaj o Cwetanowie, który podobno nie ma podpisanego na ten sezon kontraktu.

    A jeżeli chodzi o moje prognozy na ten sezon to cieszę się, że wreszcie Olsztyna nie wymiania się w gronie pewniaków walczących o złoto tylko raczej o miejsca 3-4 :) I bardzo dobrze !

  20. Powrót do góry    #20
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W Kentaki jest miejsce dla 3ciego obcokrajowca(środkowego_ po kontuzji Świechowskiego i Domonika..
    I hate Bayern soooo much

  21. Powrót do góry    #21
    Początkujący
    Dołączył
    30-07-2006
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli chodzi o mój prognostyk na zbliżający sie wielkimi
    krokami sezon to o mistrzostwo polski walczyc bedą
    Jastrzebski Wegiel , Skra Bełchatów,Azs Czewa i Pzu AZS Olsztyn. Kolejnośc nie jest przypadkowa bo moim zdaniem Jastrzebie przynajmniej na paierze dysponuje najsilniejszym składem, oczywiećie nie że jestem za swoim zespołem ale takie są obecne relalia.Prawdopodobnie JW wzmocni jeszcze jeden obcokrajowiec
    Powalczyć z najlepszymi moze jeszcze politechnika i mostostal ale przewaga w/w czwórki jest duża
    Pozdrawiam

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2002
    Postów
    865
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Lafan bylem z Strzelcach na sparingu i powiem ci ze zadna zdruzyn nie zachwycila... Mosto z jednym srodkowym, bez Zapiego....

    zreszta, niedlugo sie przekonamy:D

  23. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-04-2002
    Postów
    2,989
    Kliknij i podziękuj
    521
    Podziękowania: 628 w 357 postach
    Ja mam dziwne przeczucie ze na poczatku rozgrywek bedziemy mieli bardzo duzo niespodzianek. Zespoly z 4 sa w tym momencie jeszcze nie do konca w formie sezonowej. Sadze ze srebrny medal i caly szum ktory wytworzyl sie wokol zawodnikow reprezentacji wplynie na jakosc ich gry. Troche czasu minie zanim wszystkie elementy gry beda na odpowiednim poziomie. A prawdziwe granie i tak dopiero zacznie sie w kwietniu.

    Moje typy na pierwsza kolejke:
    Czarni Radom - Skra Bełchatów 1:3
    Chemik Bydgoszcz - Jastrzebie 0:3
    PZU AZS Olsztyn - Mostostal 3:1
    AZS Częstochowa - Resovia Rzeszów 3:1
    AZS Politechnika Warszawska - Gwardia Wrocław 3:0

  24. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach

    hmmm

    Gracze MŚ w PLS:

    SKRA BEŁCHATÓW:
    Mariusz Wlazły
    Piotr Gruszka
    Jewgienij Iwanow (Bułgaria)
    Dan Lewis (Kanada)

    JASTRZĘBSKI WĘGIEL:
    Daniel Pliński
    Grzegorz Szymański
    Łukasz Kadziewicz
    Igor Yudin (Australia)

    AZS OLSZTYN:
    Wojciech Grzyb
    Paweł Zagumny
    Michał Bąkiewicz
    Richard Lambourne (USA)

    AZS CZĘSTOCHOWA:
    Piotr Gacek
    Riley Salmon (USA)
    Phil Eatherton (USA)

    AZS WARSZAWA:
    Mark Siebeck (Niemcy)

    MOSTOSTAL KĘDZIERZYN:
    Petr Zapletal (Czechy)

    CHEMIK BYDGOSZCZ:
    Andrew Grant (Australia)

    CZARNI RADOM:
    Premysl Obdrzalek (Czechy)

    pozdrawiam
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  25. Powrót do góry    #25
    Użytkownik
    Dołączył
    11-10-2005
    Postów
    207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A Dallas Soonias (CAN)? zapomniałeś o nowym atakującym w Radmiu :P

  26. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    W piątek zaczynamy ligę!
    Pierwszy mecz Delecta Bydogoszcz - Jastrzębski Węgiel (transmisja w TV4 godz. 17:00)
    Faworytem tego pojedynku jest na pewno nasz zespół. Ale czy sobie łatwo poradzi. Trudno powiedzieć. Trzech podstawowych zawodników (Pliński, Kadziewicz i Szymański) nie brało udziału w przygotowaniach do sezonu z drużyną i na początku mogą być małe problemy. Tym bardziej, że mogą też oni odczuwać zmęczenie turniejem w Japonii i całym tym "szumem medialnym". Zespół z Bydogoszczy wcale nie stoi na straconej pozycji. Mój typ na ten mecz 3-1 dla JW.
    W pozostałych spotkaniach także nie jest trudno wskazać faworytów.
    Jadar Radom - Skra Bełchatów typ: 0-3
    PZU AZS Olsztyn - Mostostal typ: 3-1
    AZS Częstochowa - Resovia typ: 3-1
    AZS Politechnika W-wa - Gwardia Wrocław typ: 3-1

    W tym sezonie tytuł mistrza PLS powinnien się rozegrać pomiędzy drużynami z Cz-wy, Olsztyna, Bełchatowa i Jastrzębia. "Papierowo" mamy mocny skład, który prawdopodobnie zostanie jeszcze wzmocniony, teoretycznie mamy największe szanase na MP. Ale nazwiska nie grają :). Jestem bardzo ciekawy postawy w tym sezonie drużyny z Cz-wy. Mam przeczucie, że będą bardzo groźni, i kto wie czy nie dojdą do finału. Drużyna Skry wg mnie ma najmniejsze szanse z tej czwórki na zdobycie złotego medalu. Jednym Wlazłym chyba nie dają rady. Drużyna PZU AZS ma niezłą ekipę i może daleko zajść. Tylko czy znowu nie pojawią się w trakcie sezonu jakieś problemy i w decydujących momentach drużyna będzie osłabiona.
    Z drużyn spoza "Wielkiej Czwórki" najwięcej chyba może "zamieszać" Politechnika Warszawa.

    Tegoroczny sezon powinnien być ciekawy. Przecież w naszej lidze będzie grać duża rzesza siatkarzy, którzy grali na MŚ. Pożyjemy zobaczymy. Już się nie mogę doczekać ;)

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-06-2006
    Postów
    654
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No, nie zapomnij,że może zawsze liczyć na doświadczenie R. Lozano, ten sobie nieźle poradził w Polskim "bagienku" i kole wzajemnej adoracji. Bądź co bądź trochę świeżej krwi i południowego temperamentu się przyda w gronie trenerskim PLS. A co z tego wyjdzie zobaczymy.

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    20-07-2003
    Postów
    275
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Według mnie to każde inne rozstrzygniecie niż wygrana Jastrzebskiego Węgla będzie niespodzianka: Skład wygląda imponująco!
    Rozegranie: Nikolay Ivanov
    Dwaj podstawowi środkowi reprezentacji Polski
    Kadziewicz Plinski
    Na przyjęciu Murek i Siezieniewski (przez nie, których uważany za następcę Swiderskiego, ale trochę plany mu pokrzyżowały kontuzje, ale w tym sezonie będzie chciał się pokazać)
    Atak:
    Szymański, (co by nie mówić w jakimś stopniu zawdzięczamy mu wejście do finałowej czwórki MS)
    Libero
    Rusek
    Wszystko zweryfikuje boisko mam nadzieje ze w lidzie padnie nie jedna niespodzianka. Pozom się ostatnio wyrównuje jest 5-6 na zbliżonym poziomie i to może cieszyć już nie jest tak ze liczą się tylko 2 zespoły.

    Reszta drużyn moim zdaniem dobiega trochę personalnie od nich:
    Skra sam Wlazły nie zdobędzie mistrza utrata Winiarskiego to na pewno się odbije na grze, bo już tak dobrego przyjęcia nie będzie wiadomo ze Gruszka w tym elemencie do najmocniejszych nie należy.

  29. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec
    Dołączył
    08-11-2004
    Postów
    578
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Na przyjęciu Murek i Siezieniewski
    Igor Yudin na chwilę obecną jest większym "pewniakiem" niż ta dwójka razem...

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dla mnie faworyt PLS jest ten sam od lat czyli AZS Olsztyn. :) W tym roku nie mają najmocniejszego składu, ale to co pokazali w weekend w Częstochowie daje im wg mnie największe szanse.
    Najlepszy skład ma Jastrzębie. Środek jeden z najlepszych na świecie i w sumie trzech wicemistrzów świata w składzie, jednak mecz z Olsztynem, który przecież grał w bardzo dalekim od optymalnego składzie pokazał, że skład to jedno a drużyna to drugie. Osłabieniu uległa Skra. Nie wiadomo na co stać ich trenera. A Częstochowa tradycyjnie jest niewiadomą. Zatrudnianie Amerykanów jest ryzykowne o czym wiele klubów Europy się przekonało . Przyjęcie i środek się poprawiły, ale czy atak to nie jestem przekonany. Puchar Polski pokazał, że chyba niekoniecznie. Ja mam nadzieję, że o medal powalczy Politechnika, która na najwyższym poziomie zagra dopiero w play-off.
    Pierwszym kandydatem do spadku jest Bydgoszcz, która ma najsłabszy skład. O nie granie w barażach będzie walczyć Wrocław, a z kim to czas pokaże.

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-10-2005
    Postów
    503
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Pierwszym kandydatem do spadku jest Bydgoszcz, która ma najsłabszy skład. O nie granie w barażach będzie walczyć Wrocław, a z kim to czas pokaże.
    Ja jednak powiedziałbym odwrotnie ;)
    Już za 4 dni zacznie się liga i zobaczymy mniej więcej na co kogo stać podczas gry na poważnie, ale tak naprawdę to ciekawiej pewnie zacznie się od drugiej rundy :)

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I czas zweryfikować poglądy. Po wczorajszym zwycięstwie w takiej formie faworytem do tytułu staje się Skra.

  33. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A jak Częstochowa rozjedzie Modenę a Skra wtopi u siebie z Belgami i z Austriakami w kiepskim stylu to będzie kolejna weryfikacja ? ;)
    Jak na razie to Lube nie pokazuje zupełnie nic (wczoraj także) i widac było że nie ma przypaku w tym, że przegrali z Belgami, Bułgarami a w lidze zajmuja dopiero 9-te miejsce.

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    I czas zweryfikować poglądy. Po wczorajszym zwycięstwie w takiej formie faworytem do tytułu staje się Skra.
    To dopiero początek sezonu, tak więc z weryfikacją poczekaj... A w formie to wczoraj był Wlazły a nie cały zespół Skry.

    W piątek prawdopodobnie Pliński nie zagra. Ma chyba kontuzję.Więcej...

  35. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec
    Dołączył
    16-06-2003
    Postów
    544
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 10 w 4 postach
    Otóż to
    Wczoraj oglądałem najsłabszego u siebie mistrza Włoch od niepamiętnych dla mnie czasów
    Aczkoliwek nic nie ujmuje z wygranej Bełchatowian

  36. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-04-2002
    Postów
    2,989
    Kliknij i podziękuj
    521
    Podziękowania: 628 w 357 postach
    Nie wierze ze Wlazly caly sezon bedzie w takiej formie. Zauwazymy ze w tym meczu jedna pilka jednak mogla zadecydowac o tym ze ten mecz skonczylby sie zupelnie innym wynikiem. A recepta na Skre bedzie prosta - taka sama jak na kazda druzyne w ktorej gra Gruszka. Jedziemy ostro zagrywka na Gruche, czasem na Igle. Stelmacha blokiem sie odpuszcza. Kazda pilka przyjeta dalej niz na 2 metr w zespole Skry to blok idzie w ciemno na Wlazlego. Przy slabszej dyspozycji Szampona gra belchatowian juz nie bedzie wygladala tak okazale.

  37. Powrót do góry    #37
    Stały bywalec
    Dołączył
    31-07-2003
    Postów
    1,169
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Widzisz Lafan, problem w tym, że to samo mówi się od dwóch lat. A Wlazły i tak robi swoje.

  38. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-04-2002
    Postów
    2,989
    Kliknij i podziękuj
    521
    Podziękowania: 628 w 357 postach
    Widzisz Lafan, problem w tym, że to samo mówi się od dwóch lat. A Wlazły i tak robi swoje.
    Tylko ze w zeszlym sezonie jednak Belchatow mial troszke mocniejszy sklad. Winiarski jest jednak siatkarzem lepszym od Gruszki. Przyjecie Winiarski-Stelmach-Ignaczak gwarantowal perfekcyjne przyjecie, wiec gra nie tylko opierala sie na Wlazlym. A 2 lata temu Gruszka mial sezon konia w PLS. Nie wykluczam oczywiscie ze to sie w tym roku nie powtorzy, ale jakos w to nie wierze.
    Ja optymistycznie stawiam na final Czestochowa - Jastrzebie :)

  39. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2002
    Postów
    865
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    info dla kibiców AZS częstochowa:

    macie u nas 80 biletów i nasz klub nie robi wam ropzeszkod , mozecie nawet domowic do 300.

    Wg mnie jedyna osoba ktora ma do Was "cos" jest niejaki Konrad P.

  40. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-03-2005
    Postów
    754
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A jak Częstochowa rozjedzie Modenę a Skra wtopi u siebie z Belgami i z Austriakami w kiepskim stylu to będzie kolejna weryfikacja ? ;) .
    Przy dwóch ostatnich przypadkach na pewno, ale to mało prawdopodobne.

    Jak na razie to Lube nie pokazuje zupełnie nic (wczoraj także) i widac było że nie ma przypaku w tym, że przegrali z Belgami, Bułgarami a w lidze zajmuja dopiero 9-te miejsce.
    Tak tylko, że w tamtym roku Skra nie mogła sobie poradzić z równie „słabą” Perugią i na wyjeździe i u siebie. A jak będzie czas pokaże.

    Tylko ze w zeszlym sezonie jednak Belchatow mial troszke mocniejszy sklad. Winiarski jest jednak siatkarzem lepszym od Gruszki. Przyjecie Winiarski-Stelmach-Ignaczak gwarantowal perfekcyjne przyjecie, wiec gra nie tylko opierala sie na Wlazlym. A 2 lata temu Gruszka mial sezon konia w PLS.
    Faktycznie w kwestii przyjęcia to osłabło ono w Skrze, ale Gruszka się w przyjęciu poprawił u Lozano. Jak wszedł w meczu z Rosją za Świderskiego, to żadnej katastrofy nie było, czego można było się spodziewać wcześniej. A taktyka, którą zakreśliłeś jest słuszna problem w tym, że mało kto ma środki by ją wykonać. Taką zagrywkę, żeby naruszyć Gruszkę ma tylko Olsztyn i Jastrzębie. Odpuszczanie Stelmacha jest słuszne, ale Skra się wzmocniła na środku. Ja widzę mistrzów Polski w Bełchatowie lub Olsztynie. A czy to wizja słuszna, to czas pokaże.

  41. Powrót do góry    #41
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,676
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Wegiel-pierwszy lider

    Delecta Bydgoszcz- Jastrzebski Wegiel 1-3 (19-25,25-23,20-25, 20-25)
    I hate Bayern soooo much

  42. Powrót do góry    #42
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Delecta Bydgoszcz- Jastrzebski Wegiel 1-3 (19-25,35-23,20-25, 20-25)
    Mały error :)

    Mecz bez emocji (przynjamniej dla mnie). Zawodnicy z Bydogoszczy grali na maxa, a nasi na tyle na ile trzeba było. Potrzeba trochę czasu aby to wszystko zaczęło dobrze funkcjonować.
    I. Yudin - ciekawy zawodnik, w przyszłości możemy mieć z niego pożytek.

  43. Powrót do góry    #43
    Początkujący
    Dołączył
    30-07-2006
    Postów
    22
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Brawo Jastrzębie!!!!!
    Moim zdaniem powinno byc w tym meczu 3:0 bo zawodnicy JSW chyba sie rozluźnili po wygranym 1 secie choć zespole z Bydgoszczy ambicji i woli walki nie brakowało i brawo dla nich.Dobra gra murka i szymanskiego,no a jeśli chodzi o yudina widac że chłopak ma talent i bedziemy miec z niego wiele pożytku
    pozdrawiam

  44. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    31-10-2002
    Postów
    446
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A Rysiu niech przystopuje z Siezieniewskim , Yudin sie rozegra i bedzie dobrze , po co wywalać kolejne fury kasy na podstarzałą gwiazdke na przyjęcie , chyba ze nowy sponsor sobie tego zażyczy.

  45. Powrót do góry    #45
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-07-2004
    Postów
    510
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    hehe, nieodżałowana Wyborcza przeniosła nas w okolice Sosnowca przy okazji:
    "Pierwszy set rozpoczął się od przewagi gości, którzy działali świetnie zarówno w ataku, jak i w bloku. Widać było brak doświadczenia bydgoskich siatkarzy, a Zagłębiacy grali jak dobrze naoliwiona maszyna, wiedziona przez Łukasza Kadziewicza."

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •